Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Memoriile unui demon Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Memoriile unui demon Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Memoriile unui demon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 00:16

1.Eu ,Valenta

Ce le patru zari eu sunt raspantia lor
Sa iti aduci aminte de mine ca pe o bucata rupta din tine
EU-s zbuciuml de ape pe care il ascult
SI tremurul ce-ti scalda inima cu tumult

Poveste mea nu se incheie aici,dar nici nu incepe aici .Am fost un fir de colb in vant .Si vantul m-a purtat langa el dar si m-a luat de langa el.
Sunt o iluzie ,traiesc in neant ,in regatul flacarilor, al dureri si al scrasniri dintilor .Sunt un demon .
Abilitatea mea e sa posed sa domin .NU am trup sunt o simpla entitate ,un simpul suflet chinuit.
Cand am murit si am trecut prin chinurile transformari,am crezut ca o sa fiu linistita ,ata de linistita cat sepoate sa fii in iad ,dar viitorul imi rezerva altceva .
Nu am crezut niciodata ca voi ajunge sa sfarsesc asa.
Toata viata mea a fost un tren care nu a avut vreo statie in care sa se opreasca.
Desi am trait clipe frumoase in prima mea viata nu imi pare rau ca am murit,e mult mai interesanta viata de nemuritor dar in acelasi timp e cel mai mare blestem care exista.Nu poti sa dormi,nu poti sa pleci din acest loc,nu poti sa spui ceea ce esti pentru ca asta ti-ar putea aduce condamnarea suprema.
Tot ceea ce poti sa faci e sa iti accepti soarta,sa inchizi ochii si sa lasi oameni sa devina carne de macaelarie.
Viata mea a fost ....acum a ramas viata celor pe care ii posed .


Intervenit de Lucifer's white angel : Un capitol trebuie sa aiba cel putin 20 de randuri, nu 15. ^^


Ultima editare efectuata de catre Ink.Soul in Sam 24 Dec 2011, 15:26, editata de 4 ori
Sus In jos
TheShadows
Academy Student
Academy Student
TheShadows

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva departe de lumea asta:>
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Orice distractie sa fie:D
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!Increzatoare!!

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 00:23

IMi place foarte moolt kiss kiss imi place cum descrii kiss kiss astept continuarea tbx i love you
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 01:10

Multumesc mult ,TheShadows,m-a cam tresnit talentul la miezul noptii si uite roadele.Un fic o sa pun un next cat de repede pot .Din pacate nu pot sa spun ca o sa postez regulat dar acum e de abea inceputul sa vedem ce ne rezerva viitorul.


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 10:59

Hi!! Frumos.. Imi place dar am o intrebare: De ce e atat de scurt?? Mi-ai captat atentia, sincer. Dar vreau ca data viitoare sa faci mai lung capitolul si sa continui sa decrii asa. E frumos. Astept next si te-am huguit si pupacit!! byE!!


Memoriile unui demon Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 16:53

DAp stiu e cam scurt pe viiitor o sa incerc sa mai deyvolt acum a fost un fel de prolog sa va obisnuiti cu personajul pe viitor voi intra in actiune multumesc mult pentru comm pentru mine face foarte mult


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Memoriile unui demon Asss10Memoriile unui demon J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 20:31

Buna draga mea, in primul rand ma bucur ca ai inceput un fic. Asa, si acum..

Pe viitor sa faci capitolele mai lungi si eventual sa scrii cu un font de marime mai mica, deoarece in Regulament este specificat faptul ca un capitol trebuie sa aiba minim 15 randuri.

Imi place titlul, este destul de interesant, misterios si desi a mai fost folosit de n ori pana acum, mie imi place sa il vad din cand in cand. Ceea ce imi place este ideea in sine, dar mai ales felul in care o dezvolti. Desi nu am avut ocazia sa iti vad intreagul potential, mi-am dat seama ca esti o persoana cu multa imaginatie si extrem de talentata. Felicitari pentru descriere! Desi a fost cam putintica dat fiind faptul ca acest capitol a avut doar 12 randuri, m-ai atras si m-ai cuprins in magia ei.

Te-as ruga sa iti corectezi capitolele inainte de a le posta, deoarece ai avut cam multicele greseli de tastare sau/ si ortografie si nu prea dau bine. Asa, in rest nu prea ar mai fi nimic de zis. Astept cu nerabdare nextul. Spor la scris si multe idei in continuare. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Memoriile unui demon Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Joi 22 Dec 2011, 23:58

2.Miere si sange

Si am coborat din caleasca altui veac cu sunet fosnitor de crinolina,cu cascada de bucle negre prinse intr-un coc.
Si atunci am murit eu.

La început, a existat fericire. Apoi moarte şi pactul cu un Lucifer abstract. Un Dumnezeu care privea din ceruri scrutător şi care din iubire m-a iertat, dându-mi să ispăşesc pedeapsa mea de secole.

Si in cautarea fericiri,m-am impiedicat in ite.Asa ca am renuntat sa mai caut si am facut tot ce imi ramanea:sinuciderea.

Sinuciderea dictionarul spune ca inseamna suprimarea propiei vieti.Dar omite soaptele nencetate ale lui Lucifer,indemnul lui .
Eu am ales spanzuratoarea,cea mai dureroasa dintre cai.In momentul in care picioarele sunt in aer,aunci apar ei.Cerberi.Sufletele cele mai imputite ale iadului.Ei se hranesc cu durere asa ca atunci cand cezi ca ai terminat-o cu viata si cu chinurile,vin cu furcile lor cu varf incis si iti scot ochii.

Se hranesc cu sufete putregaite ,viermilor ca ei daruite.
Cu mult timp in urma imi placea sa numar stelele ,acum sunt una dintre ele.Si sunt unica,deci singura.
Si imi infrunt existnta cu fruntea sus,daca Lucifer nu vedea ceva in mine ,atunci ajungeam un vierme ,un suflet chinuit ce urla de tacerea iadului inebunit
Pentru mine, lumea nu are o punte a suspinelor. Mor pentru a reînvia cu discrepanţă, în vremuri diferite.
Ma nasc prin ei,oameni pe care ii posed.Astazi am o noua victima .Posed numai fete pe morte ,le mai prelungec viata cu cateva zile Eu pot sa indeplinec toate functiile vitale ,dar cu timpul corpul,se degradeaza,si astfel treuie sa renunt la gazda mea
Ne place sa spunem povesti despre fericire, cand de fapt noi nu ii prindem niciodata decat suvite ravasite.
Si asa am de gand sa termin meditatia mea interioara,cu o fraza despre fericire incercand sa subliniez prin ea toata durerea ea,nu intelegi nimic nu-i asa.Doar cei ce au simtit ma vor intelege pe deplin si nu vor cauta un mesaj ascuns in vorbele mele,el find deja evidentiat prin ele.
Cod:
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Memoriile unui demon Asss10Memoriile unui demon J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 07:15

Observ ca ai mai pus un capitol, sunt incantata de descriere. Imi place mult cum reusesti sa descrii lucruri abstracte si mai ales acea lume luciferica. Te-as sfatui totusi sa faci capitolele mai lungi fara a mai scrie cu fonturi de marimi asa mari. Daca de exemplu editezi si scrii mai mic, vei vedea ca nu ai numarul de randuri minim necesar. Oricum, succes in continuare. Astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris si multe idei.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Memoriile unui demon Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 11:55

Si mie imi place foarte mult cum descrii, dar cel mai mult ma atrage felul misterios in care prezinti lucrurile. Am citi, si am citiit si am citit si sunt incantata de ultimul capitol, asta chiar m-a dat pe spate. Descrii sentimentele non-fiintei (asa cum spui tu) cu privire la fericire intr-un mod echilibrat. E bine ca nu bati campii si deviezi de la subiect, ci te axezi pe exact ceea ce ai de spus.
Hmm... demoni, suferinta, omor, Lucifer, viermi... lui Crissu`i place rau, bina fara viermi heh
Dar si eu am un mic incovenient- acelasi ca si Chocolina- trebuie sa faci capitolele putin mai mari ca sa se poata si intelege ceva si iti si explic de ce: din moment ce ai povestit in primele 2 capitole trecutul- nu stiu cum o cheama- , cu toate ca ai decris exceptional nu s-a inteles prea mare lucru din cele spuse. Ar fi fost mai bine daca ai mai fi muncit putin si ai mai fi adaugat cateva randuri despre prezentul in care se afla sau, stiu si eu, ai mai fi povestit in continuare cum a primit-o Lucifer in iad si cum s-a simtit ea atunci...etc.
Si iarasi la fel ca si Choco nu sunt incantata de fond. Iubire, se intelege scrisul si pe un fond mai mic, nu e necesar sa fie mare doar ca sa iti mai dea niste randuri in plus.

Gata, cam asta am avut de spus. Sper din suflet ca nu te-am uparat cu criticile, dar eu doar vreau sa te ajut.
Spor la scris in continuare fiindca eu vreau sa citesc ce urmeaza.

Crissu` te pupa dulce de tot kiss kiss kiss




















*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 13:36

Ei bine criticile nu ma supara niciodata,de oarece ele ma fac un scriitor mai bun .
Si acum
1.Numele peronajului principal este Valenta,a avut onoarea de a aparea in biblie.Legenda spune ca ea poseda preoti pe care iii indeamna la sinucidere,ademenindui aastefel in iad.Eu am mai schimbat un pic legenda spunand ca ea posedaa numai fete si am incercat sa ii ofer o sensiilitate aparte pentru demoni care nu au sentimente.Dar ea fiind o stafie ,adica un suflet ,e formata din sentiente.
2.Sa scriu despre perezentul ei e cam dificil deoarece eu incer sa creez o pune intre trcutul ei viata de demon si viitorul,in viata reala.Adica viata ei se va schimba odata cu noua victima .
3.Am scris cu acest font deoarece asa am inceput ficul ,si mi-se pare urat ,inesteti s il schimbacum ,dardaca asta e dorinta voastra ma conformez.
4.Stiu ca nu e exceptional ,dar ca e primul meu fic de gennu,pana acum am scis numai ficuri de dragoste ,cu actiunea in lumea reala,dar de data asta am vrut sa intru mai mult in umea misticului ,asa ca m ucur ca sunteti incantate de idee si ma ucura fiecare parere.
5.Multumesc pentru ca ati citit si pe vitor o sa pun un next mai mare .Pupici si multumiri.


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Memoriile unui demon J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 13:37

Hello my dear, vreau sa-ti spun de la inceput ca nu am citit cele doua capitole ale fic-ului, dar vreau sa te atentionez cu privire la lungimea capitolelor si la dimensiunea cu care scrii (font-ul). Ti-am editat primul capitol unde ti-am spus ca un capitol (imi cer scuze de repetitie) ar trebui sa aiba minim 20 de randuri, iar tu in al doilea ai cam 19, dar scrise cu un fost de 18, mult prea mare, dupa parerea mea. Daca l-ai micsora la 14, adica normal, ai avea 13 randuri, deci avem o problema. Te rog pe viitor sa folosesti un font normal, de 12 sau 14, si orice scris vrei tu, numai sa ai cel putin 20 de randuri. ^^
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 13:43

Ok am inteles sefa pe viitor nu mai fac heh


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Memoriile unui demon J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 13:52

Imi cer scuze draga mea, nu am vazut ca ai postat un mesaj inaintea mea cu un minut, sunt convinsa ca ai inteles, hai sa nu mai facem off. ^^ Urmatorul comm pe care il vad aici as vrea sa fie legat de continutul fic-ului.
Sus In jos
TheShadows
Academy Student
Academy Student
TheShadows

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva departe de lumea asta:>
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Orice distractie sa fie:D
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!Increzatoare!!

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Vin 23 Dec 2011, 21:48

Imi place foarte mult cm descrii am mai zis.Ar trebui sa incerci sa spui numele fete din poveste in cap urmator doar un sfat.Te iubesc succes in continuare a hug
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Dum 25 Dec 2011, 00:18

3.O amintire desarta







La inceput am fost fericita,crezand ca Dumnezeu nu m-a uitat , dar inchizand ochii si trecand print timp ca o pana in vant , fara viitor sau trecut , fiind doar o amintire , un gand , am realizat ca acesta nu era o binecuvantare ci un blestem , blestemul meu .

…exista frunze care nu cad oricat de puternic vant ar fi ; exista oameni pe care-i iubesti , pe care nu-i uiti niciodata chiar daca uitarea este lege a firii .

NIci pe mine nu ma afectat uitarea , am memorat fiecare amanunt , fiecare detaliu , si le pastreaz intr-un colt intunecat al sufletului meu arhiplin de durere.

Imi amintesc ochii lui veniti parca din Orient , de subt gluga unui burnuz pudrat de puleberea desertului , verzi si pasionati , cu gene lungi imbelusagte ; gura -mare , severa ca expresie si ostenita parca , buzele de un rosu intens , umede.

Mi-l amintesc asa cum l-am vazut prima oara , in fata unei ferestre . Cu buclele ravasite evocand sentimentul interzis mie numit fericire . Cu un suras usor ascuns in valuri de fum .Voi , oameni aveti o viata intreaga de iubit , iar eu am un infinit de ani sa imi imaginez cum e sa simti acest sentiment suprem .

A ajuns o dragoste obsesiva , trecuta peste barierele normalui,bantuindu-mi fiecare secunda a existentei mele . Ironie este ca eu sunt stafia .

Si ma gandesc la o altfel de viata in care sa pot fi cu el , si as trece prin rai de o mie de ori numai ca sa mai pot sa il vad o data ,si ma-s ineca in mir daca las mai putea atinge vreodata .

Imi amintesc consecintele iubiri mele interzise,Cum am gustat pentru prima data in eternitatea mea din mir.Lucifer mi-a turnat pe gat.Fiecar particica din corp ardea ,iar urletul meu uragande producea,iar viermele acela pur si simplu radea in fata suferintei mele .Dar aceasta razbunare nu a fost nimic,deoarece a meritat , macar l-am atins , i-am simtit caldura corpului peste corpul victimei mele pe care de multe ori imi place sa mi-l insusesc .

Si-mi curg lacrimi in tacere ,sufara fara magini , caci acea a fost doar o amintire desarta care imi bantuie minte , sufletul .

SI as face pact cu Dumnezeu numai sa nu-l lase sa ajunga in aceasta bodega,mi-as vinde sufletul ,m-as lupta cu Lucifer,numai sa fie bine si fericit , un inger in rai mereu binevenit.

SI cum fac deobicei o sa inchei cu o fraza despre durere,caci e ea cea ce imi inlantuieste sufletul acum.Eu,Valenta ,temuta si -n Biblie pomenita sunt blestemata , nu binecuvantata caci Dumnezeu nu a vrut sa fie iertator cu mine,si totusi ii multumesc.Acum am realizat ca pana si iadul este o imparatie asupra careia Dumnezeu are putere,contrazicand spusele atat de raspicat sutinute de Lucifer.

Suntem cu toti papusi in mana papusarului,el ne harazeste destinul si totusi ,nu fiecare avem o soarta fericita,ci suntem pedepsiti dupa fapte.

Eu sunt pata de lumina in acest intuneric aparte ,si nu doar pentru ca sunt singura,ci pentru ca eu am avut puterea de a invinge blestemul iaduluii, chair daca doar pentru o secunda ,am gustat din fericdire,imbatanduma astfel cu feerie.


Trec prin timp. Urc scări. Separ valuri. Reţeaua complexă a vremurilor se îmbină şi se dezbină şi mă aruncă printre legături în care mă încurc o întreagă existenţă.Pasesc din loc in loc,din epoca in epoca.Dar mereu mas intoarce la ea,la clipa de fericire din existenta mea.







Vam oferit cadou de Mos Craciun inca un capitol,sper sa va placa e mai lung ca data trecuta si am scris si cu un font mai mic.


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Memoriile unui demon Asss10Memoriile unui demon J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Dum 25 Dec 2011, 06:48

Scumpo, imi place foarte mult acest capitol si este foarte frumos mai ales ca este mai lung. Sunt mandra de tine, chiar reusesti sa-l faci pe cititor sa se simta inferior creatiei si astfel ne audci la statutul de primari, primitivi care nu fac altceva decat sa stea, sa priveasca, sa nu poata actiona. Imi place sa simt acel gol in stomac atunci cand citesc si imi place descrierea abstracta la care revurgi de fiecare data. Mi-ar placea totusi sa vad si putina actiuune, pentru a putea intelege mai bine ce se itampla, insa pentru moment te felicit sincer pentru ceea ce reusesti sa compui.. dap !

choco^^


Memoriile unui demon Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Dum 25 Dec 2011, 16:58

Nu prea o sa gasesti actiune deoarece ea aici isi povesteste viata si dezvoltarea iubiri ei interzise .Oricum o sa aiba un happy end .Dupa parerea mea un fic e reusit daca itit provoaca acel gol in stomac si ma bucur ca iti provoc aceste sentiment prin creatia mea..CRaciun fericit.Te pup si ma bucur ca iti place primul meu fic .


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
☆BeLL☆
Genin
Genin
☆BeLL☆

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : nu conteaza...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 99
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : nici eu nu stiu

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Lun 26 Dec 2011, 19:03

Merci ca mi-ai spus de acest fic la care lucrezi.Imi place mult si sincer m-ai uimit din toate punctele de vedere.Astept Next si sper sa vina repede a hug
kiss


Memoriile unui demon Angel-sad

Demonios son ángeles del Infierno y los vampiros de la Tierra.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Lun 26 Dec 2011, 21:07

4.Anosta viata

Inimi incatusate de o anosta viata
Vise ce iti dau fiori de gheata
Cuvinte in abisuri exilate
'Te iubesc'-uri dematerializate
Sunt papusa in mana papusarului
Acesta mi-e destinul
Surasul de pe buze mi-e furat
Si privesc,clipesc in neant
Strigate -n zadar aud
Prizonierilor vietii nu pot sa le raspund
Tot ce pot sa fac e sa imi imaginez
Ca atunci cand dominoul se va termina
Si ultima piesa va cadea
Chinul se va destrama
Forma pe care o deseneaza aripile unei pasari colibri reprezinta toata eternitatea mea ,o infinitate .O invinitate de vise fara rost si de amintiri desarte .

Atunci cand esti uman ai o mie de cai ca sa iti curmi durerea . Unii se ineaca in alcool , altii se sinucid . Un pumnal in inima ,otrava . In cazul meu a fost spanzuratoarea .
Dar nu imi regret alegere fiindca numai asa am putut sa il intalnesc pe el . Cand mi-a spus ca ma iubeste ma straduiam sa nu ma pun pe plans ce iubea el era o iluzie , iubea corpul gazdei mele , nu ma iubea pe mine ,iar eu m-as fi oferit lui , mi-as fi oferit sufletul drept ofrnda pentru el .
Pe noi ne desprte totul:distanta,omeni ,timpul si intr-un fel universul!SI totusi eu nu ma pot gandi la el .Ti -aduci aminte?
La mine au ramas intiparite in sufelet acele momente pastrate cu sfintenie.Orcie privire, zambet , atingere .
Caci atunci cand iubesti cu adevara fara pic de egoism ,risti chiar şi să încetezi a mai iubi. Amorul, ca şi arta, are riscuri.
Iar dragostea mea pentru el e fara limite ,am vegehat asupra lui si voi veghea toata existenta mea avand grija sa ajunga in Paradis nu in ghena asta unde sufletul meu puterzit se afla .Si voi avea grija ca el sa ajunga un inger si poate asa pe aripile lui voi atinge si eu culmile fericiri.
Numele lui era Darius .Un nume facut sa strapunga salbaticia nebuna , razvratirea demoralizanta, iubirea eterna si trista pe care parca o sopteste dragoste unui demon.
Cand mi-a spus ca ma iubeste ,ochii mi s-au umezit .EL nu ma iubea pe mine iubea corpul gazdei mele ,iubea ochii aceaia verzi si parul blond,formele bine finisate.Nu ma iubea pe mine sufletul din interior.

Si atunci i-am aratat.I-am aratat ,si pentru asta am primit pedeapsa cuvenita dar cuvintele lui m-au incurajat mereu.
''-Mereu am stiut ca cine e inauntru te defineste nu ce esti in afara.''

SI de atunci aceste cuvinte au devenit refren de fericire pentru mine ,si imi scalda sufletul de fiecare data cand ma gandesc ca imi urasc soarta.


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500


Ultima editare efectuata de catre Ink.Soul in Mier 28 Dec 2011, 17:34, editata de 1 ori
Sus In jos
TheShadows
Academy Student
Academy Student
TheShadows

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva departe de lumea asta:>
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Orice distractie sa fie:D
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!Increzatoare!!

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Lun 26 Dec 2011, 21:32

Iarasi ai reusit sa ma uimesti.Deci ador cum descrii,cum pui valoarea sentimentelor ce sa mai scriitoare inascuta
Te pup Memoriile unui demon 208323Sa ai idei
Memoriile unui demon 78717
Sus In jos
☆BeLL☆
Genin
Genin
☆BeLL☆

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : nu conteaza...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 99
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : nici eu nu stiu

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Lun 26 Dec 2011, 21:42

Jos palaria in fata ta.Nu am ce zice decat multumesc (sti tu de ce).
Astept nextul a hug
in love kiss


Memoriile unui demon Angel-sad

Demonios son ángeles del Infierno y los vampiros de la Tierra.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Lun 26 Dec 2011, 21:45

A fost o placere si eu trebie sa iti multumesc tie :*


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Memoriile unui demon Asss10Memoriile unui demon J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Mar 27 Dec 2011, 09:02

Scumpo, din nou ma uimesti prin felul in care pui cuvintele in condei. Ma bucur ca am avut sansa si ocazia de a-ti citi creatia, deoarece ma bucura de fiecare data sa aflu noi talente in aceasta lume ce se afla in pierdere. Imi place felul misterios, chiar macabru as putea spune in care folosesti anumite expresii, imi place totul. Ai avut greselute de tastare, insa nu prea am stat dupa ele. Oricum, felicitari! Astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris si mlte idei in continuare.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Memoriile unui demon Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Memoriile unui demon Asss10Memoriile unui demon J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Mier 28 Dec 2011, 17:30



Asaa, revin cu o critica, scuzati DOUBLE POST-ul Memoriile unui demon 812613



Descriere ~ imi place deoarece te axezi pe sentimente si pe descrierea mai abstracta. Este stilul meu de descriere si de aceea imi este usor sa o pargurg si chiar sa o inteleg. Imi place cum imbini cuvintele in expresii si ai un limbaj frumos. Ai totusi grija sa nu te afunzi prea mult in aceasta panza a abstractului, deoarece poate deveni greu de inteles ceea ce vrei sa exprimi, iar cititorii pot trece pesteunele pasaje fara a intelege ceea ce ai vrut tu sa transmiti.

Actiune ~ deloc grabita avand in vedere ca descrierea este din plin si uneori parca timpul sta pe loc. Mi-as dori sa vad putin mai mult dinamism, insa inteleg ca nu este un fic care sa se bazeze pe asa ceva. Oricum, este bine.

Dialog ~ nu ai avut deloc pana acum si poate in capitolele urmatoare vei adauga cateva replici, deoarece este si el important intr-o poveste.

Idee ~ imi place mai ales felul in care o dezvolti. As vrea totusi sa vad ca o conturezi mai mult folosindu-te si de celelalte moduri de expunere, insa este bine si asa. Pana acum imi place.

Titlu ~ este interesant, misterios si atrage cititorul. Are legatura cu textul si asta este cel mai important.

Estetica ~ imi place ca nu mai scrii cu un font asa de mare si ca faci capitolele mai lungi, partea asta chiar s-a imbunatatit. Imi place de asemenea ca lasi rand liber intre paragrafe si astfel este foarte usor de parcurs textul.

Greseli de tastare/ ortografie:

alegere ~ alegerea

"Cand mi-a spus ca ma iubeste ma straduiam sa nu ma pun pe plans ce iubea el era o iluzie etc." ~ aici trebuia sa pui punct dupa "plans" si sa continui apoi cu litera mare

ofrnda ~ ofranda

desprte ~ desparte

omeni ~ oamenii

sufelet ~ suflet

orcie ~ orice

adevara ~ adevarat

fericiri ~ fericirii

aceaia ~ aceia

SI ~ Si

~ apesi SPACE doar dupa semnele de ortografie, nu si inaintea lor;

~ uneori ai mai uitat sa pui virgula;

~ de asemenea uneori ai facut unele fraze mult prea lungi, astfe ca ai mai pierdut ideea; incearca sa mai scurtezi propozitiile si sa mai pui punct din cand in cand.

Cam asta ar fi de spus. Spor la scris in continuare si multe idei. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^



Memoriile unui demon Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19Mier 28 Dec 2011, 17:39

:* Choco multumesc mult pentru critica o sa incerc sa iau in vedere pe viitor tot ce ai spus ,chiar in capitolul urmator o sa adaug si putin dialog si un pic de actiune .Din nou multumesc mult.


Memoriile unui demon Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Continut sponsorizat




Memoriile unui demon Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unui demon   Memoriile unui demon I_icon19

Sus In jos
 

Memoriile unui demon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-