Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Urme de demon pe inima si trupul meu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 03:48

Hey tuturor! dap !
Ma bucur ca l-am redeschis. Chiar mi-a parut rau ca nu l-am mai continuat, dar nu am mai postat de mult timp pe forum. Busy happy2
Anyway... Am adus tot eu nextul. Nu stiu sigur daca il voi continua numai eu sau va reincepe si maddu, dar eu una vreau sa il termin.
Fara alte intruduceri plictisitoare si povesti uitati capitolul urmator! roll

Capitolul 7: Innecata in durere


Respiram greu si pulsam prea repede. Eric se uita in ochii mei cu intensitate, parca voind sa arunce asupra mea un blestem. Nu cred ca am simtit pana acum o asa frica morbida care sa imi sece mintea si sa ma transforme intr-o marioneta. Mi-am aruncat cu lasitate ochii asupra canapelei evitand cat se putea abisul negru infatisat in stanga mea. Nu mai stiam nimic... Cine eram eu defapt aici? Aveam senzatia oribila ca ma aflu intr-un loc in care nu ma voi obisnui niciodata cu viata, pluteam intr-un nor de repulsie care usor-usor ma asfixia. Imi tradam chiar si putinele principii tiparite de-a lungul anilor, imi pierdusem toata increderea in mine si in cei din jur, ajungand o forma goala, fragila si incapatanata. Ce voiam eu acum sa dovedesc? Aveam in fata mea un demon de sute de ani care era gata sa isi infiga mana in inima mea, scotandu-mi-o prin spate si stiam si ca i-ar placea la nebunie daca ar face-o. Am oftat involuntar si mi-am atintit iar privirea asupra lui. In momentul asta nu mi se mai pare asa superb. Fata sa fina era parca intr-o ceata invizibila care ii masca trasaturile bine conturate, iar ochii mi se pareau mari si ucigatori. Ohh, Doamne... E furios...

- Las-o... balta. Am uitat deja.
Era singura optiune pe care presupun ca o aveam : sa renunt. Mi-am muscat apoi absenta buza si mi-am intors piciorul drept gata sa plec. Imi era foame, simteam o ameteala specifica consumului de droguri si inima imi era parca inghetata. Cu toate astea, ma simtea fericita pentru prima data ca respir.

,,Locul asta e foarte mare", mi-am spus in timp ce urcam scarile spre camera mea. Mancasem si ma simteam mult mai bine. Stiam ca Eric ma va pune la colt de acum incolo, ca ma voi trezi mult timp mai putin fericita decat acum doua zile si ca trebuia sa fac un dus.
Apa se scurgea pe albeata pielii mele, facandu-ma sa tresar. Mi-am lasat capul pe spate gata sa uit pentru cateva minute de probleme, griji si viata si sa ma ocup de fiecare particica a corpului, rasfatand-l cu gel de dus, sapun si sampon. Dupa ce am terminat am iesit asa uda pe balcon, dorind sa ma usuc in lumina puternica de afara, dar deja se intunecase, iar cerul capatase o aura urata de rautate. Am inchis dezamagita ochii si m-am trantit in pat. Nu voiam sa ma gandesc la nimic. Stiam ca daca ma afund prea mult voi sfarsi nemaiputand sa dorm si imi intrase in suflet senzatia coplesitoare ca pamantul se va destrama sub picioarele mele daca nu apuc sa dorm in noaptea asta. Intr-un sfarsit capul meu s-a lasat mai greu pe suprafata molatica a pernei, iar genele mi s-au unit pentru,speram eu, toata durata noptii.

M-am ridicat transpirata toata din pat si am sarit neindemanatica in papucii de casa lasati langa pat. Am deschis usa cu o disperare terifianta si in acelasi mod am inceput sa alerg bezmetica pe scari. Se auzise un tipat ravasitor de la parter si inima mi-a luat-o razna la gandul ca era Hinata. Dupa ce am coborat si ultima treapta in fata mi s-a infatisat Anubis, mai furioasa ca niciodata. Dupa ce si-a simtit mandria magulita privind imaginea mea devastata de fata proasta - asa imi spusese Hinata ca ma considera demonul -, a scos un raget adanc din strafundul stomacului si si-a ridicat mainile amenintator in aer de parca era gata sa ma insface si sa ma sfasie cu ele daca mai faceam vreun pas. M-am uitat furioasa la ea si am intrebat-o cu un dispret dezgustat ce s-a auzit mai devreme.

- Nu e treaba ta. Am ordin sa te omor daca incerci sa treci de mine si nu esti atat de proasta incat sa nu iti dai seama ca abia astept sa il indeplinesc. Ranjea intimidant aratandu-si coltul stang si isi mai misca din reflex degetele, scuturandu-le.

- Hmm... Si tu esti atat de proasta incat crezi ca nu o sa reusesc?! Imi simteam privirea sticloasa licarind si sangele ajungandu-mi in slavi. La naiba! ma cuprindea tremuratul de la furie! Si-a aratat intreaga dantura printr-un marait ragusit si s-a napustit asupra mea impinsa de o sete uluitoare de moarte. Mi-am lasat capul tremund in jos si am lovit-o cu toata puterea cu piciorul in stomac dupa care mi-am izbit pumnul incordat de obrazul ei rece. Inlemnise sub ochii mei brazdati de fel de fel de sentimente. Ma simteam atat de bine ca o lovisem! Ideea asta imi flutura in cap, parca imbatandu-ma de placere. M-am uitat cu o satisfactie neortodoxa la ea si am schitat un zambet nebunesc.

- Intr- o zi, dupa ce-o sa te omoare Eric, o sa imi amintesc de tine si o sa te urasc la fel ca pana acum, i-am spus raspicat, avand grija sa pun greutate pe fiecare cuvant.
M-am repezit apoi spre sufrageie si dincolo de ea, in bucatarie. Exact cum ma asteptam: Hinata sangera si plangea, iar Eric si Gaara o priveau plictisiti.

- Ce dracului s-a intamplat? am spus inghitind toata criza pe care eram pe punctul sa o fac. Hinata se sprijinea cu mainile pe mobila de bucatarie, in genunchi, tinand-si capul lipit de ele si sughita adanc. M-am apropiat de ea si simteam cum o sa explodez: ochii mi se bulbucasera si lacrimile imi acopereau claritatea. Pentru un scurt moment chiar am avut senzatia ca totul este un vis, dar am redevenit constienta imediat. M-am dus langa ea si mi-am infipt degetele in bumbacul bluzei sale, privind-o neputincioasa cum incearca sa se calmeze. Mi-a pronuntat de vreo doua ori numele si apoi a inceput mai tare sa sughita. Mi-am intors fulgerata de razbunare capul si i-am privit pe amandoi sfidator, cu cea mai ingropata furie searbada care imi inghitea gandirea si glasul...

- Sunteti surzi?! Ce i-ati facut? I-am intrebat ragusita.

Atunci Hinata a inghitit aer innecacios si a tusit disperata. Cerul, tavanul, lumea mi s-au prabusit in fata ochilor. Am inceput sa tip cum nu o mai facusem niciodata pana acum, injurand si scotand unele sunete anormale si incoerente, ca si cand corpul imi fusese acaparat de durere. Fata isi intorsese capul spre mine, facandu-ma sa innebunesc de-a dreptul. Nenorocitii ii trasasera urme adanci de unghii pe partea dreapta a fetei si una din ele atinsese pleoapa ochiului, ingropandu-l in sange. Mainile mi s-au dezumflat si au cazut inerte pe langa trup... Buzele imi tremurau si ochii mi se inchideau. Nu eram speriata sau ingrijorata dupa fapta lor, insa, mi-am simtit sufletul inchis intr-un intuneric din care stiam ca nu voi mai reusi niciodata sa il scot complet. Spre uimirea lor am inceput sa il strig secata de putere pe Usui si mi-am sprijinit capul de umarul slab al Hinatei, incercand parca sa ii iau din durere.
Usui a intrat pe usa dupa nici 10 secunde, iar eu mi-am ridicat teapana privirea spre el. Si-a rotit privirea imperceptibil prin camera si a strans din dinti vizibil cand si-a dat seama care e situatia. Incepusem si eu sa sughit. El si-a intors ochii asupra mea si a venit spre mine.
Mi-am dus mana care tremura ingrozitor la buze si apoi la ochi. Cand mai avea aproape trei pasi am urlat disperata de situatie:

- Aaaah!... Voi! H-hinata! Usui, ma doare! Nenorocitii... I-au scos ochiul si ii belesc acum pe ai lor la mine! O sa va omor! Sa nu cumva sa pui mana pe mine! Stai departe, Usui... Stai departe pentru ca innebunesc...!
Am spus doborata de realitate. Am aberat apoi, minute in sir printre sughite, lund-o in brate pe Hinata care incremenise dupa ce m-a auzit. Mi-am dat drumul la gura, constienta, insa, ca nu eram constienta... Silabele mi se incurcau in gura, dar aveam grija ca ceea ce spuneam sa fie descifrabil. Am inceput cu nenorocituil de Eric pe care l-am injurat de cateva ori si am povestit despre tentativa lui de a ma omori ca un caine turbat ce este. Nu ma mai puteam opri... Pe Gaara l-am facut mincinos sadic si l-am injurat si pe el pentru ca nu are grija de Hinata. Cand simteam ca o sa ma opresc si-a facut aparitia si nenorocita de Anubis, careia i-am atribuit toate josniciile invatate in zilele negre ale lui Nate. Si vorbind despre ea mi-am adus iar aminte de Eric si am reinceput, scotand chiar pe gura faptul ca vrea sa se culce cu Hinata in vazul meu, dar nu ma lasa sa vad ca ii scoate ochii. L-am intrebat si daca vrea sa ma corupa si pe mine si nu vrea sa vad ca ii face rau pentru ca nu o sa mai vreau sa ma culc cu el stiind ca-mi va face si mie.
Apoi, dupa aceste lungi povesti toti isi plecasera capetele indignati, uitandu-se unul la altul furiosi, numai Usui ma privea pe mine indurerat si m-am bucurat ca o sa cad in bratele lui atunci cand am lesinat. Ma alina faptul ca el nu mi-ar face niciodata asta... Asta mi-a spus cand m-a prins de umeri in timp ce inca mai aveam ochii intredeschisi.


Atat. Sper ca v-a placut. Astept pareri si critici si mai ales vreau sa stiu daca va place cum evolueaza situatia . hi!

Cris`>




*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...




Ultima editare efectuata de catre StelutzeeMoov<3 in Mier 09 Ian 2013, 20:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 20:54

Heeei! Mă bucur foarte mult că ai redeschis ficul a hug
Exact în aceeași situație sunt și eu. Nu am mai scris de anul trecut, acum mi-am redeschis ficul care era tot scris împreună cu cineva, și eram tot la capitolul 7 :))
Să ști că mie îmi place acest capitol, și sper că nu vei renunța la fic pentru că sincer mie îmi place ideea și vreau să văd ce se va mai întâmpla cu personajele. in love
Îți doresc un an nou fericit și toate dorințele să ți se îndeplinească, te felicit pentru capitol ;;)
Spor la scris și idei, pupici kiss


    Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 13:25

Buna *hug*
Am trecut si eu pe aici :X Imi pare rau ca sunt atat de intarziata :o3
Deci ideea mi se pare foarte frumoasa, interesanta, originala :X M-am indragostit de ficul tau :X
Daca nu ziceai in descriere ca e un fic cu Usui si Misa nu cred ca treceam, deci ma bucur ca ai spus ^^
Eu vreau next-ul :X
Sunt foarte curioasa :">
Sper ca ma vei anunta cand il vei posta :o3
S
por la scris si multa imaginatie! >:D<



Ultima editare efectuata de catre •Izabella● in Vin 04 Ian 2013, 15:05, editata de 2 ori
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 21:59

Puiuleeeee, nu pot sa cred ca l`ai deschis. Deci chiar nu ma asteptam, surprinza de anul nou sau cum :)) ?
I dunno Y im startin; shipping Misaki and Eric. Aaaaaaah, imaginatie nu, nu asa. Oricum chiar a fost dragut ca l-ai deschis? Il mai scrii impreuna cu Madalina?
Daca da abia astept next-ul, iar daca nu tot il astept.
Byyyyye. :)


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 22:22

Va multzam, fetelor! Nu stiu daca Mady mai vrea sa il continuam amandoua... Nu mi-a spus nimic pana acum, dar astept ingrijorat .... Sper sa mai aud pareri si nextul peste 3 zile dap !

Kiss`Criis>>>



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Asss10Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 10:45

Hellau. in love Ce-avem noi aici? (GOO) Cat de dor imi era de ficul asta, nici nu stii ce fericire pe mine cand am vazut ca il redeschizi. (D) Eu una sper ca nextul sa apara cat de curand si povestea sa isi reia firul intamplarilor. Abia astept, abia astept. lough Sa ma anunti si pe mine atunci cand postezi. Multumesc si te pup. :*


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 20:21

Buna! kiss
N-am mai fost demult pe aici... :|
Vai, ce dor mi-era de fic-ul vostru! in love
Si acum ai adus next si ca de obicei e pur si simplu superb,magnific ... e wow! what?lol!
Misa si Usui : mor sa-i vad asa apropiati! love
Abia astept sa vad ce urmeaza! dap !
Si cum voi stiti ca suntem multe care adoram fic-ul...Grabiti-va cu next!!! ;;)
Si inca o data imi cer scuze ca am intarziat...muuult. sad
So..cu laudele de rigoare pentru acest capitol (minunat,frumos...si pentru mine e putin suspans)te/va rog sa aduci/aduceti next-ul! a hug



Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mier 30 Ian 2013, 21:15

Neext^^

Cap. 8 Adevaruri ascunse


M-am trezit amortita si confuza. Nu puteam sa imi dau seama daca visasem sau scena din bucatarie chiar se intamplase. Mi-am miscat neutra genele si am deschis de vreo doua ori gura ca si cum as fi avut ceva de spus, iar apoi involuntar mi-am dus mana dreapta la cap si am tinut-o asa cateva secunde. Era rece si bine, ca o inviorare placuta. M-am ridicat apoi lipsita de vlaga si m-am intins asemeni unei pisici, cuprinsa de fiori. Eram in aceeasi camera in care adormisem, iar papucii albastri ma asteptau tot langa pat. I-am incaltat si m-am deplasat pana la usa. Nu vroiam nici macar sa ma spal pe fata sau sa ma machiez. Ma simteam obligata sa aflu intai daca imi imaginasem totul. Am coborat absenta pe scari si am intrat in living. Gol. Am intrat in bucatarie unde, de asemenea, nu era nimeni. M-am tarat inapoi si am urcat la etaj. Aveam de gand sa merg in camera Hinatei si sa o intreb chiar pe ea daca nu ma onora niciun demon cu prezenta. Am ciocanit si, pentru ca nu am auzit niciun raspuns am presupus ca doarme. Intr-adevar, Hinata era intinsa pe pat sub o patura visinie si parea adancita in vise. Am examinat-o atent, cautand presupusele rani de pe fata, dar nu avea nimic. Am oftat si m-am intors in camera mea. Bineinteles ca visasem! Era prea frumos sa ma gandesc ca o lovisem bine pe Anubis!
M-am certat in sinea mea. Daca ar fi fost real atunci Hinata chiar ar fi suferit bataia celor doi si decat sa ma mandresc stiind ca ea a platit acest pret, mai bine uit de tot de poveste si ma bucur ca nu s-a intamplat.
M-am spalat pe dinti si pe fata, m-am machiat si imbracat si totul a decurs perfect normal. Nimeni nu a intrat pe usa sa imi spuna ca Hinata a patit ceva. Nu i-am vazut pe demoni toata ziua si nici nu m-am deranjat sa intreb unde sunt. Hinata a dormit bustean pana la ora patru cand eu imi faceam unghiile pe terasa si mi-a zambit timid cand se apropia de mine. Era imbracata intr-un trening cu pantaloni scurti gri, iar in picioare avea slapi. Abia se trezise dupa forma putin ciufulita a parului si fata stralucitoare pe care le avea. S-a asezat turceste la capatul canapelei si m-a privit trista cu subinteles.
- Neata. Cum ai dormit? m-a intrebat cand am ridicat mana spre lumina ca sa vad mai bine unghiile.
- Neintoarsa. Ma intreb daca am sforait, i-am raspuns cu un umor surd pe care, insa, nu a vrut sa il vada. Ochii ei ma priveau intr-un mod ciudat, ca si cand urma sa spuna ceva rau. Si nu minteau.
- Nu pot sa cred ca tu chiar ai spus toate alea aseara, a soptit oftand in acelasi timp si si-a mutat privirea in alta directie.
Lumina puternica se asezase pe chipul ei palid precum un lichid, acaparandu-l. Ochii sticlosi erau acoperiti de niste gene lungi si dese, iar pometii usor ridicati ii sustineau zambetul sters. Am derulat de cateva ori in minte cuvintele ei si mi-am atintit ochii asupra degetelor. Cautam un raspuns, o replica sau un gest, dar nu stiam cum sa reactionez. Nu m-am mai chinuit si am recunoscut:
- Asadar...nu am visat. Pacat. I-am luat mainile intr-ale mele si am privit-o calm si fix in ochii. M-a privit si ea, dar parca vedea prin mine. Nu parea deloc atenta la ceea ce urma sa spun.
- Imi pare rau ca treci prin asta. Mi-as dori sa iti pot lua din durere. Esti singura mea prietena . Dupa ultima propozitie a devenit ciudat de concentrata ca si cum se straduia sa ma inteleaga. Stiam ca era pe punctul de a plange, dar de data asta nu aveam de gand sa o las, asa ca am continuat: Sti, Hin, nu te pot ajuta sau intelege daca nu imi spui de ce se intampla toate. Aseara nici macar nu stiu in ce m-am bagat. Nu regret ca te-am ajutat pentru ca simt ca as face-o din nou daca ar trebui, dar trebuie sa stiu ce apar...
Mi-a strans mainile si a plecat putin capul. Eram nerabdatoare sa aflu ce se ascunde in aceasta casa, de ce indura ea toate astea si cum de nu rabufneste ca mine. In cele din urma a spus:
- E vina lui...lui... Gaara. Atata timp cat pe el nu il intereseaza soarta mea, Eric este liber sa imi faca ce vrea. Ai vazut si tu, probabil... Stiu ca esti constienta de ceea ce s-a intamplat cu adevarat in noaptea cand te-am gasit in camera. Aseara am mers in bucatarie sa sting becul pentru ca nu stiam ca mai e cineva inauntru. Eric parca ma astepta. Nu stiam ce sa ii spun, intelegi? Eram nervoasa pentru ca niciodata nu s-a aratat interesat de mine...pana acum. Misa, eu nu am facut niciodata nimic cu el, crede-ma! Nici nu cred ca imi dateam seama ce fac atunci cand... erai si tu.
Am dat afirmativ din cap in sens ca o intelegeam si o credeam. Nu mi se pare o persoana atat de superficiala incat sa minta pentru a ma face pe mine sa o consider buna. Nu avea niciun motiv pentru ca ne cunoastem de prea putin timp ca sa isi pateze parerea mea despre ea inca nefinalizata. A continuat:
- Mi-a spus ca nu mai trebuie sa vorbesc cu tine si mi-a ordonat sa te urasc. Iti dai seama ca nu poti ordona un sentiment, asa ca am refuzat. Nu ma lasa in pace, stii.. Ma teroriza gandul ca sunt singura intr-un loc, doar cu el. Se tot apropia si eu am tipat. M-a apucat de gat si m-a zgariat pe fata. Chiar atunci intrau Gaara si Anubis. Eric te-a auzit trantind usa si i-a spus lui Anubis sa nu te lase sa vi. A fost pedepsita ca nu te-a oprit. Rau. Tu te luptai cu ea, iar Gaara nici nu se uita cand plangeam. Aproape ca nu vorbeste cu mine. Doar imi cere cate ceva de la bucatarie. Nu il intereseaza daca mor si, cu atat mai putin, daca traiesc. Probabil ma vede ca pe o obligatie pe care nu trebuie sa si-o asume. Niciodata nu a fost apropiat de mine, iar eu, sti si tu, il iubesc. Dar ii sunt recunosctoare. Mi-a dat o viata macar, una mai acceptabila decat as fi avut pe Pamant.
A oftat scurt si si-a ridicat mainile pentru a-si prinde parul. Eu inca ma mai gandeam la tot ce imi spusese. Aveam si niste intrebari: care era pedeapsa lui Anubis?, cum de se multumea ea cu atat de putin? si de ce tine Eric motis sa imi faca si mie viata un iad?. Invidie? mi-am spus, raspunzandu-mi singura la ultima intrebare. Era invidios pe ceilalti pentru ca aveau pe cine proteja? Daca era asa, de ce nu se purta frumos cu Hinata, din moment ce Gaara e asa nepasator, pentru a o face protejata lui...
Brusc, am simtit un beculet aprinzandu-mi-se deasupra capului. Nu aveam de gand sa las ideea asta sa imi scape. Totul incepea sa aiba sens.
- Hinata, daca Gaara nu te protejeaza nu iti poti alege un alt demon?
- Nu stiu... Poate daca demonul acela m-ar salva de la moarte as putea sa ma alatur lui. Dar de ce...
- Nu-nu... Parca tu spuneai ca daca Gaara te-ar salva ai fi libera sa il iubesti. E valabil si pentru ceilalti demoni? am intrebat mai insistenta decat de obicei. Raspunsul asta putea sa rezolve atat de multe. Trebuia sa aflu...
- Banuiesc ca da. Lacatul Fiintei -legea dupa care noi traim- nu specifica ca trebuie sa fie demonul protector si e posibil ca dupa salvare sa ti se dea un nou pazitor. Dar, Misa, eu credeam ca tu il vrei pe Usu...
Asta era! Nici nu am mai ascultat-o pe Hinata. Erau atat de multe probleme in casa aceasta si cel mai bine era sa citesc sau sa ascult sau... ma rog, ce trebuie sa faci cu acel Lacat ca sa ma conving.
Lucrurile incepeau sa se limpezeasca si din atat de multe secrete se vedeau adevarurile ascunse in spatele lor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~SFARSIT~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sper sa va placa. dap ! Am muncit destul la el si urmeaza o gramada de surprize.
Next la 5 commuri. kiss



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mier 30 Ian 2013, 21:25

Oo, lucrurile devin din ce în ce mai interesante! În sfârșit am ajuns la partea adevărurilor, gata cu secretele, măcar puține puppy eyes Abia aștept să văd suprizele, sper să primești 5 commuri cât mai curând. Îți mulțumesc că m-ai anunțat, pupici kiss.


    Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Mier 30 Ian 2013, 23:06

God, in sfarsit inteleg si eu treaba asta cu demonii, mai calumea asa.. :)))
Biata Hinata presimt ca ea o sa moara in curand, sau nu. Eee, stii cum sunt eu. :)
Sper sa scrii mai repede nextu-ul. Kisses.


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Vin 01 Feb 2013, 21:23

3 hi!

Uhhhh huh?

Imi place ficul tau. Este foarte interesant si foarte frumos. Deci cineva are un plan mic, abia astept urmatorul capitol, so grabeste-te little Lady ! ;;)

Au revoir kiss


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Feb 2013, 10:50

Hei! happy
Iar am intarziat...scoala,teste,teste...Scuze. puppy eyes
Pai,pentru inceput ,m-ai speriat rau de tot la sfarsit cand ai scris "sfarsit". heh
Ca de obicei,a fost foarte frumos si...evident eu am simtit suspans! in love
Abia astept sa vad ce ne-ai pregatit in continuare si ce o sa se intample cu Hinata si ce are Misa in plan. well? awesome right?
Hurry up!! kiss




Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Joi 21 Feb 2013, 21:59

Hei, lume! Asa... Deci nu imi place ca imi cititi ficul si nu comentati. Atata timp cat va intoarceti la fiecare capitol ca sa cititi ar trebui sa va deranjati cu un text de cel putin 10 cuvinte, macar de decor.
In rest, multumesc Elly, Electra, Otti si Caitlyn  a hug . Va iubesc!  I rock peopleee!!!

Capitolul 10 - Incercarea unui demon. Povesti nesfarsite.

M-am ridicat hotarata si am pus oja pe masuta din colt. Unghiile se uscasera, vantul adia usor si eu aveam o criza de emotii. Daca era adevarat ceea ce presupuneam, atunci biata Hinata va avea o viata mult mai buna de acum inainte, fara plansete si lovituri, iar eu ma voi intelege de minune cu Eric. Dezvaluirile, insa, aduceau alte probleme. De exemplu imi expuneam pielea in ultimul hal incercand aceste fapte. Aveam nevoie de cineva. Aveam nevoie de un protector.
- Hinata, unde e Usui acum? Fata ma privea curioasa si, intr-un fel, suspicioasa. Licarirea din ochii ei imi aratau banuiala ca eu puneam ceva la cale si, cu toate astea, nu aveam sa suflu niciun cuvant. Toata operatiunea trebuia calculata precis si rece, iar cel mai bun la gandit e Usui.
- Cred ca a plecat cu Gaara la vanatoare de dimineata. Eric lipseste inca de aseara, deci nu cred ca va aprea prea curand. Se lasa noaptea... Asteapta-l. Sigur se intoarce pana la sapte.
Dar au trecut mai bine de patru ore pana ce demonul meu blond a intrat pe usa casei. Era tot ciufulit si parea intr-un fel electrizat - fugise mult. Era imbracat intr-un trening negru-albastrui si mana dreapta o avea prefacuta intr-o gheara cu zimti si colturi metalice ascutite. S-a uitat la mine ca un dependent la o supra-doza. Eram toata inghetata pentru ca pierdusem mult timp pe balcon asteptandu-l si, drept urmare, ma ghemuisem intr-o patura pe canapeaua din living.
Gaara a intrat cateva secunde mai tarziu si a avut exact aceeasi reactie. Avea infatisarea putin schimbata, ca si cum il intristase ceva si in mana stanga tinea ca pe o jucarie o lance cat tot corpul meu. M-am infiorat putin vazandu-i pe amandoi inarmati si, pentru o milisecunda,chiar am uitat tot ce voiam sa ii povestesc lui Usui. Dar roscatul asta nepasator mi-a amintit imediat.
Fara nicio avertizare, cu patura trasa pana peste cap am mers la Usui si l-am tras de mana neinfricosatoare pana in susul scarilor, in "camera mea". Am inchis usa precauta si am oftat asezandu-ma in pat. Nu era chiar necesar sa purtam aceasta discutie in picioare. Tot ce voiam era sa isi preschimbe mana la loc, sa isi dea bluza de trening jos si sa vina langa mine. Va intelege mai repede daca ma va tine in brate in timp ce vorbesc...probabil. Parul ala ciufulit era foarte derutant si simteam cum imi distrage atentia de la subiect. Asa e. Daca nu il vad voi putea sa susur fara intreruperi jenante de "admirat".
- Nu ne aude nimeni? l-am intrebat uitandu-ma la degetele date cu oja. Unele incepusera deja sa se cojeasca; "maine le voi reface" mi-am spus in timp ce ii asteptam raspunsul.
- Nu simt mirosul nimanui in apropiere. Hinata e in camera ei si pot sa aud cum Gaara se invarteste pe la bucatarie. Ce s-a intamplat? a intrebat in timp ce pantofii lui se auzira aterizand pe podea. Mana ii revenise la normal, dar bluza de trening inca mai era pe el.
- Da-ti bluza jos, te rog. M-a ascultat fara niciun pic de vehementa si, dupa ce s-a reasezat pe tablia patului, m-am intors cu spatele la el doar pentru a ma cuprinde cu bratele. "Sunt o strengarita" mi-am spus in gand zambind.
- Cred ca aici se intampla ceva foarte rau... am inceput pentru ca voiam sa ii captez atentia. Mi-era teama ca va adormi de oboseala. Trebuia sa ma asculte.
I-am povestit toate banuielile mele. La inceput m-a mai intrerupt pentru a confirma cate ceva sau a corecta data unui eveniment, dar apoi a devenit chiar captivat de ceea ce ii spuneam si s-a ridicat pentru a ma privi in ochi ca sa se asigure ca eram serioasa. Chiar eram.
- Si spui ca Eric o vrea pe Hinata ca protejata? m-a intrebat clipind de trei ori in timp ce   a rostit cuvintele.
- Nu - am expirat lung-, spun ca o vrea ca pe mai mult decat o protejata: Eric o vrea pe Hinata. Totul are sens... La inceput nu intelegeam de ce se comporta asa cu mine, dar de dimineata mi-a picat fisa. Tii minte cand ei doi m-au gasit lesinata de durere? A aprobat dupa ce a clipit: nu era o coincidenta faptul ca ei au ajuns chiar cand imi era mie rau. A fost o avertizare si, totodata, un indemn de la el. A intrat in camera si s-a prefacut ca se va culca cu Hinata. Stia ca eu sunt acolo, pentru ca el ma vrajise sa adorm si sa ma chinui, singura. Eric nu suporta faptul ca Gaara o are pe Hinata- am spus mai putin hotarata decat la inceput-. El vrea- Usui mi-a ridicat capul cu degetele dupa ce il lasasem in jos si m-a privit fix in ochii-. Imi era teama sa o spun, dar... Vrea sa il faca pe Gaara sa o ucida pe Hinata doar pentru ca el sa o salveze si sa ii devina protector. Si vrea sa se foloseasca de mine pentru a reusi. Stii si tu, Gaara e interesat mult mai mult de mine decat de Hinata, deci vrea sa ma agate de el pentru ca sa o urasca pe ea. Pentru Gaara Hinata nu inseamna nimic, dar Eric vrea sa o transforme in dusmanul lui. Asta ca sa...
- Ai dreptate, m-a intrerupt Usui zambindu-mi strengareste. Chiar ai dreptate... Ma privea ciudat, ca si cum ii impartasisem unul dintre cele mai mari secrete ale lumii. Totul chiar are sens. Eric e un ticalos, dar chiar stie sa joace teatru. Aseara a zgariat-o pe Hinata si a vindecat-o dupa ce v-am dus in camere. Spunea ca o face ca sa iti para tie rau ca ai scos toate acele cuvinte pe gura. Gaara era cel putin neutru... Bietul (iertati-ma nu stiu ce vorbesc). Isi pierde protejata fara macar sa isi dea seama. Si... Ce ai de gand sa faci in legatura cu toate astea, iubito?
Am amortit pentru cateva secunde pentru ca ma emotionase faptul ca imi spusese asa. Dar mi-am revenit apoi si am spus:
- Nu stiu. Trebuie sa ne gandim bine ce sa facem. Pe de-o parte e bine ca e asa. Eu chiar ma gandesc sa il ajut pe Eric. Daca va avea grija de ea atunci merita sa trec de partea lui.
- Iubito- din nou emotiile de rigoare- eu as analiza bine situatia inainte sa iau o decizie. Dupa cum am spus, Eric e un ticalos.
Si chiar era. Acum trebuie sa imi storc creierii si sa vad cum o sa o scot la capat. Am adormit in bratele lui Usui mai nehotarata ca niciodata. Doamne, stiu ca nu vorbim prea des, dar ce sa fac?!

Ataat. Sper ca v-a placut. Astept commuri  biciuitor  



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...




Ultima editare efectuata de catre StelutzeeMoov<3 in Mier 26 Iun 2013, 15:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Feb 2013, 18:51

Buna ! hi!
So, in sfarsit ai pus nextul ;;) . Imi place descrierea, si imi place unde duci povestea. Zic doar ca, daca as fi eu in locul celor doi l-as omara pe Erik fara a ezita lough
Multumesc pentru PM, si sper sa ma anunti si data viitoare well? awesome right?

Salutare jos palaria in fata


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Asss10Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Feb 2013, 22:56

Hellau. :) Nu am mai trecut de mult pe aici, rusine sa imi fie. Multumesc ca ma anunti in continuare, sa nu te opresti. Asaaa, capitolul.. Capitolul acesta a fost plin de suspans si de curiozitate din partea mea. Ma intreb cum are de gand Misa sa se alieze cu Eric pentru a o ajuta pe Hinata si oare chiar nu are Eric niciun alt plan ascuns? Hm, vred ca asta vom afla mai incolo. Imi place cum scrii, chiar ma prinde naratiunea ta. Ai mici scapari pe la semne, in special la liniile de pauza pe care nu le delimitezi cum trebuie. O alta mica observatie ar fi legata de culoarea scrisului. Scrie cu alb si fac paragrafe, structureaza altfel capitolele, ca sa imi fie mai usor de citit. Spor la scris in continuare. Te pup. :*


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Asss10Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19Joi 27 Iun 2013, 18:52

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Urme de demon pe inima si trupul meu   Urme de demon pe inima si trupul meu - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Urme de demon pe inima si trupul meu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-