Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 08:18

Buna! Uite acum am ajuns si eu pe la ficul tau!

Imi place foarte mult sa stii!

Ai mult talent!!

Oricum...astept nextul cu nerabdare

See ya:*



Ficul meu:

https://sasu.forumgratuit.ro/t4664-o-dragosteciudata


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Mar 2012, 21:59

Draga mea

La incapet am zambit dar la sfarsit am anceput sa plang!

Cum poate fi asa insensibil?

Chiar nu are inima?

Il urasc pentru ca nu o iubeste!

Astept next si PWP dolshe


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Alternative
Genin
Genin
Alternative

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 288
Puncte : 329
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Iubireee...
Stare de spirit Stare de spirit : Nevoie de viata

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Mar 2012, 08:45

Teo!!!! Scuze ca nu ti-am comentat si capitolele pe care le-am pierdut.... sa zicem ca am facut o mica pauza. Au fost foarte frumoase... am observat ceva la tine. Incearca sa te legi strict de actiune si sa descrii actiunea care trebuie... nu sa bagi de-a metafore si figuri de stil care sunt putin pe langa subiect! Figurile de stil pe care le folosesti, exprimarea sunt foarte frumoase si se vede ca citesti mult, dar cum ti-am zis inceraca sa mai reduci din atata descriere! :)) Nu toate capitolele sunt bombardate de descriere... doar unele. Ce intorsatura au luat lucrurile( pauza de dus la baie :)) ) si nu-mi vine sa cred ca Sasuke n-a ridicat nici macar un deget cat de nim, nici macar o privire de regret .. a fost prea brutal pentru saraca Sakura! Imi place, imi place, imi place... place... place ( imagineza-ti ce am zis eu mai sus pe ritmul de la " I'm sexy and i know it! " lough )
Si eu am o problema cu descrierea... lough
Anunta-ma cand pui next-ul a hug


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mr9ectbXtZ1scsyllo1_500
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Asss10Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 20 Mar 2012, 19:13


Hello :) Am sosit cu critica pe care ai cerut-o acum ceva timp. Scuzati intarzierea.. -.-'


Descriere: ma fascineaza felul in care reusesti sa imbini cuvintele astfel incat sa redai frumusetea intregului peisaj, cat si pe cea a sufletului uman. Chiar ai talent si se vede ca te straduiesti pentru ca ceea ce ai tu in minte si poate chiar in inima sa fie scris cu litere pe ecran sau pe o foaie. Cine stie, poate ca intr-o zi chiar voi avea onoarea de a citi o carte a carei autoare sa fii chiar tu. Mi-ar dori asta din inima. Felicitari pentru felul minunat in care reusesti sa imbini cuvintele pentru a crea o poveste atat de frumoasa.

Actiune: imi place ca nu este grabita, iar felul tau de a nara nu complica lucrurile, ci chiar il face pe cititor sa inteleaga mai lesne ceea ce scrii tu cu adevarat. Transmiti o multime de sentimente prin intermediul putinor cuvinte, dar care au mii de intelesuri, acest lucru depinzand de felul cum privesti lucrurile, de perspectiva pe care o ai asupra intregului cadru literar.

Dialog: nu ai replici multe, iar cele existente nu sunt seci. Ai acel stil de a spune multe prin cat mai putin si astfel, replicile scurte pe care si le dau personajele unul altuia sunt pline de sens pentru cei care il cauta.

Idee si titlu: ideea este chiar interesanta si felul in care o dezvolti este cu adevarat unic. Te folosesti de cuvinte exact asa cum trebuie pentru a reda exact ceea ce trebuie. Faci ca fiecare sentiment sa fie trait la maxim indiferent de riscuri. Titlul.. Dupa cum si tu ai spus nu este tocmai unul stralucit. Eu una l-am mai intalnic si nu mi se pare chiar atat de special. Penrtu ceea ce ai scris tu aici sa stii ca se merge pe titluti mult mai indraznete, ceva care sa capteze atentia din prima, ceva mai special. Eu una te-as sfatui sa te gandesti la un titlu nou, simplu, dar cuprinzator.

Estetica: capitolele sunt frumos sezate in pagina si citesc cu usurinta fara a ma pierde printre randuri. Totusi, eu te-as sfatui sa scrii cu ab, chiar daca si culoarea pe care o utilizezi se vede bine. Arata mult mai bine daca scrii cu alb, reda acea sobritate necesara fiecarui autor de proza.

Greseli de tastare/ ortografie: in ultimul capitol am vazut doar doua, in rest mai sunt cateva si in capitolele anterioare. Se vede ca ai grija cand scrii si ca apoi corectezi.


Si cam asta ar fi. Sper sa iti fie de ajutor. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor.
choco^^



Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 20 Mar 2012, 22:05

Hey Choco... mi s-a umplut sufletul de bucurie cand ti-am citit critica... practic ai scris apoape numai lucruri frumoase despre fic-ul meu.. In legatura cu Titlul..Nu m-am gandit inca la un nou nume. As dori sa-l schimb, dar nici nu vrea sa-i induc in eroare pe membrii care il citesc. Vor stii ca este acelasi fic? Si daca imi va veni ideea sa-l schimb candva, cum voi face? Va trebui sa apelez la ajutorul unui moderator? Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 78717


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Scaled.php?server=838&filename=tumblrm1z9w5otkt1rt6xpy


If you don't live for something you'll die for nothing.


R.I.P = Return if Possible
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Itachikun1Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 KatitachiuchihayJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Katitachiuchihay
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Mar 2012, 22:35

Inainte de a incepe un nou capitol vreau sa fac un anunt: ma gandesc sa schimb numele titlului de la fanfic-ul meu in Just hold me (Eternal Love). As dori ca toti care citesc acest fic sa afle cat de curand ca titlul va fi modificat CADNVA. Inca nu ma pot desparte de vechiul nume.. asa ca mai aman putin.

P.S.: Am mari probleme cu asezatul in pagina. Cum sa-r zice ,,IMI FACE FIGURI" x( si nu a iest cum am vrut.
Capitolul X

Deja-vu? Iar sunt inchisa intre pentru pereti. Ce viata mai am si eu. Mai bine eram un animal. Sunt om, cu suflet si am nevoie de libertate, aer curat. Bat cu pumnul in usa cat pot eu de tare, si, cu putin noroc se distruge complet. Excelent. Fug spre iesire, dar se pare ca am fost prinsa de omul albastru. Ma tranteste de perete si ma atinge suav.

- Inainte de a te omori, vreau un favor de la tine.
- Ce vrei? Iesi de aici ciudatenie scarboasa. Sa nu te atingi de mine ca te fac sushi.
- Tu sa nu comentezi.

Imi desface picioarele si incepe a ma musca de gat, intr-un mod brutal.


- Da-te de pe mine!!!!!


Un sunet infernal distruge toata atmosfera terifianta. Un baiat cu parul valvoi apare din senin, distrugand de furie un perete cu o forta incomparabila. Sasuke, privindu-ma milos, imi observa bluza facuta franjuri si plin de gelozie il loveste agresiv pe acel barbat din Akatsuki facand-ul sa lesine. Se apropie catre mine si cu miscari lente imi aseaza parul ciufulit. Se apleaca si imi acopera gambele cu bratele lui firave.


- Imi pare rau. Ma ia in brate si, plutind deasupra lumii, fugim departe de locul ce era sa-mi distruga ultimul siaj din viata.

- De ce m-ai salvat? ( Voiam sa aud cele doua cuvinte pline de armonie)
- …
- Spune-mi.
- Pentru ca tu esti ostatica mea, nu uita.
-Da, sigur. Sa lasam asa lucrurile!

In cateva minute ajungem acasa. Sasuke urca scarile cu mine in brate si ma aseaza lin pe pat.


- Te doare ceva? Te simti bine? Te-a ranit nenorocitul? Spune-mi orice.

- Nu mi-a facut nimic. Dar tot nu inteleg ce-ti pasa, Parca adineaori m-ai vandut dusmanilor, iar acum ma intrebi de sanatate?
Sunt Nedumerita. ( Vazand ca ma ocoleste cu privirea, ma ratesc la el) DE CE??????

- PENTRU CA TE IUBESC! Nici acum nu ti-ai dat seama? Nu suport sa vad cum te atinge cineva in afara de mine, mai ales asa de brutal. Putea sa te raneasca. Oh Doamne, nici nu stiu ce vorbesc. Tu m-ai drogat. Cred ca asta este singura explicatie reala.
Luandu-l in brate: - Nu, dragul meu. Nu ti-am facut nimic. Ai inceput sa ai sentimente fata de cineva si asta este bine.
- Nu, nu este bine. Trebuie sa-mi razbun frate… nu conteaza. ( Si tratind usa, se inchide in sufragerie.)

Baiatul acesta nu stie ce vrea de la viata. Incet-incet planurile mele dau roade desi am fost pusa in pericol. Ma simt in al noualea cer, deoarece pentru prima oara mi-a demonstrat cu adevarat ca ma iubeste. De cand m-am mutat si pana acum nu am reusit sa-i simt buzele lui ca doua petale strivindu-le peste ale mele. Este ciudat… Sasuke crede ca eu sunt un fruct rar si minunat parasit intr-o vitrina prafuita de dugheana, intr-un catun uitat de lume. Se uita la mine ca si cum as fi o papusa de portelan si de frica sa nu o sparga.. Ce tot zic? Ocolesc subiectul… Il doresc langa mine, sa ma atinga si sa-mi fie aproape. S-a sfarsit si aceasta zi destul de stranie… si uite asa se scurge timpul printr-o sita invizibila, iar noi oamenii ne apropiem de ceasul mortii… si spun tocmai asta pentru ca azi am dat mana cu moartea si ceva imi spune ca nu va fi prima si ultima oara. Ma asteapta un viitor anevoios. Uitandu-ma pe geam visatoare observ cum luna nu mai este asa de palida. Luciul ei mat nu mai are limpezimea taioasa a noptilor obisnuite. Ceva se intampla. Ma gandesc prea mult la nemurirea sufletului. De data aceasta fac eu primul pas si ma duc sa vad ce face Sasuke, binenteles spionandu-l.

Cobor tiptil-tiptil scarile din bambus si trag usor usa glisanta din sufragerie. Ce face acolo citeste? Ma aplec si mai tare, dar nu mai vad nimic. Unde a disparut??? O suflare calduroasa ma face sa tresar.

- De ce nu vrei sa bati la usa sau sa intri pur si simplu decat sa ma spionezi?

- PPPai nu te spionam. Dar in orice caz ce citeai?( Ce fermecator este cand zambeste)
- Avand in vedere ca am terminat de citit jurnalul, ti-l pot inapoia. Ti-e cald? Ce rosie esti in obraji.
- DE UNDE AI ASTA?
- L-ai scapat cand te-am adus pentru prima oara aici. Am aflat cat de mult tii la mine, de aceea am preferat sa te salvez si sa locuiesti cu mine.
- Stai ca nu am auzit bine: sa locuiesc???? Parca eram ostatica.
- Prefer sa alegi tu una din variante. Daca nu vrei sa stai cu mine, poti pleca oricand. Niciodata nu te voi opri. Oricum esti in pericol la orice pas. Ma vaneaza, iar tu esti o tinta usoara ne a ma rani.

Efectiv am ramas fara cuvinte. S-a schimbat radical. Oare chiar vorbesc cu el? Am si uitat ce am vrut sa zic. Vorbele mele au fost intrerupte de buzele lui frematand peste ale mele. Bratele lui imi ating spatele intr-un mod placut tragandu-ma si mai mult spre el. Pasiunea noastra se joaca prin aer facandu-ne sa transpiram si facandu-ne sa ne fie mai multa pofta unul de altul.


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Scaled.php?server=838&filename=tumblrm1z9w5otkt1rt6xpy


If you don't live for something you'll die for nothing.


R.I.P = Return if Possible
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Itachikun1Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 KatitachiuchihayJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Katitachiuchihay
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Mar 2012, 06:32

Buna kiss
Kristen, m a asteptam la orice, dar nu la asta.
O iubeste?
Nu credeam ca am sa-i multumesc pestelui ala.. dar el a salvat situatia.
Kristen (D), Vezi cum ne lasi tu in suspans?
Ei bine eu astept next-ul, sa te grabesti cu el.



Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Mar 2012, 06:51

Doamne!

Dar ce ai terminat atat de repede?

Eu mai voiam sa citesc : ((...

Vai..si i-a zis ca o iubeste. Tu iti imaginezi? Pfai..si a mai si sarutat-o. Imi vine sa plang de fericire.

So, honey, I'm waiting the next chapter. See ya:D


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Mar 2012, 18:06

Ce?!

I-a zis ca o iubeste?

Serios?

N-ai nici o ideee cat ma bucur!

Dar ai terminat prea repede !

Astept next si PWP dolshe


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Alternative
Genin
Genin
Alternative

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 288
Puncte : 329
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Iubireee...
Stare de spirit Stare de spirit : Nevoie de viata

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 13:24

Mai Teo mai... vai de capul meu.... cate se pot intampla intr-un capitol. Ai innebunit sau ... cred ca am innebunit eu... cred ca a doua varianta. Chiar nu ma asteptam a fost o adevarata surpriza ... o schimbare radicala in comportamentul lui Sasuke... o schimbare care ma incanta nebuno... Nevastul meu sexy cu picioare lungi =)) nici nu stiu la ce sa ma mai astept de la tine :)) . Trebuia sa descrii scena violului mai amanuntit ... voiam mai multe detalii! :))


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mr9ectbXtZ1scsyllo1_500
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 10:52

Daca tot este ziua mea, m-am gandit sa postez si noul capitol de la fic-ul meu. Nu prea am avut inspiratie, sper sa va placa. Pentru cei care au inteles gresit, fic-ul nu este pe sfarsite.


Capitolul XI




Cum se spune… O noua zi, o noua viata. Incerc sa-mi reamintesc ce s-a petrecut ieri mai exact. Momente tulburatoare, dar dupa ploaie vine si soarele. Ma uit la ceas… este ora 14??? Cat am dormit? Este imposibil sa fie asa de tarziu. Eu, care ma trezesc la cel mult opt jumatate. Tanjesc dupa mai mult somn ca sa am din nou acel vis neimplinit. Stiu ca nu mai pot dormi oricat de mult mi-as dori. Desi nu-mi sta in fire, in bagajul pe care l-am facut pentru aceasta mare ,,excursie” mi-am pus si Ipod-ul pe undeva. Norocul meu ca le-am gasit. Nu mai trebuie sa caut in invalmaseala de haine care sta sa explodeze ca bomba de la Hiroshima. Imi pun castile in urechi si ascult melodiile mele preferate (acestea sunt melodiile preferate ale Sakurei: https://www.youtube.com/watch?v=fO0PupRYxEQ&feature=related si https://www.youtube.com/watch?v=RRvT_WTVtyY ) in timp ce ma maimutaresc in fata oglinzii, pentru ca nu se poate numi dansat ceea ce fac eu. O pot numi gimnastica de dimineata.
De multe ori ma gandesc ca nu este normal ca o fata de 16 ani sa locuiasca cu un baiat de aceeasi varsta. In primul rand sunt minora si nu se stie nicioadata ce se va intampla. Oare trebuie sa plec ca noi doi sa ne separam drumurile in viata? De ce mereu trebuie sa aleg? Este greu de spus ce este in sufletul meu. Apropo de Sasuke… Cobor la parter sa vad ce face.

- Ti s-a facut dor de mine si te-ai gandit sa cobori din Imparatia ta pentru a-mi vedea chipul meu frumos?
- Ce te-a apucat, Saske-kun? De cand esti tu asa de narcisist?
- De cand ma stii. Mi-ar placea foarte mult sa continuam ce am inceput aseara, dar am treaba si chiar voi pleca acum. Oamenii ma cheama si nu pot trai fara mine. Asa-i Sakura?
- Cum spui tu. ( Ceeeee??? Acela nu a fost un vis? Of… cat de prostuta esti, Sakura. Chipul lui este atat de palid ca un nor de pudra trandafirie. Ma apropii de el si ii mangai obrajii ca sa observ daca sunt la fel de fini ca petalele florilor de primavara. Exact cum imi imaginam: perfecti si atat de gustosi de-ti vine sa-i mananci. Dar ma opresc aici. Nu am frane si nu stiu care sunt limitele mele. ) Daca nu am visat, atunci cum de am ajuns eu in pat? Nu eram pe hol?
- ….
- Nu mai zambi asa si spune-mi!
- Imi place cand esti… Nu conteaza. Pppaii.. exista o explicatie logica dar chiar trebuie sa plec.
- Nu am lesinat sau ceva de genul?
- Stai linistita. Parfumul meu emana o mireasma imbietaore si ai adormit instant. Si ca baiat bun ce sunt te-am dus sus.
- Bine, bine… Sa spun ca te cred. Dar jurnalul meu? Unde este?
- In dulapul tau. Si chiar imi place ce ai scris despre viitorul indepartat. Cum ai spus ca vrei sa-i cheme pe viitorii Uchiha? Ca nu mai tin minte.
- (Lovindu-l usor pe umar) Iesiii afaraaaaaaaaaa!!!!!

Mi-a citit jurnalul bucatica cu bucatica… si mai ales mi-a vazut toate caricaturiile. Excelent. A avut ce lectura! 99% din paginile jurnalului sunt scrise cu mana-mi tremuranda despre EL! Da, este adevarat… asta mi-am dorit. Dar nici chiar asa. Este greu sa fii Dumnezeu si sa-i multumesti pe toti pacatosii. Stiu. Dar sunt si eu om si fac greseli. Si in afara de asta, m-a sarutat. La mine are efect de intarziere si inca nu ma pot trezi din betia dragostei. Sunt bucuroasa ca am reusit macar cu mine sa se comporte cat de cat omeneste si sa nu se mai gandeasca la razbunare. Poate il voi schimba complet daca voi mai ramane pe aici. Doar am promis acum trei ani cand a plecat din sat ca daca raman cu el voi face orice-mi sta in putinta. Atunci eram un copil visator care nu stia ce inseamna greutatile trupesti si sufletesti. Am obseravat ca viata este mai presus de orice, char mai mult decat iubirea. Deocamdata sunt la inceput si desi nu-mi place sa recunosc, de multe ori stiu ca dragostea este ca ploaia: se transforma in gheata sau dispare.Te uda si te lasa rece. Acum o vezi, acum nu o mai gasesti, indiferent cat de mult cauti. Ea se evapora. In cazul meu, stiu ca afinitatile mele fata de Sasuke au fost, sunt si vor fi pana la capatul vietii mele la fel de aprinse. In cazul lui.. nu pot spune daca simte la fel pentru mine. Stiu ca sunt naiva si ar trebui sa am curaj sa-l intreb, dar atata timp cat mi-a dovedit-o si mi-a si spus acest lucru, nu cred ca ar mai fi cazul sa ma gandesc la acest lucru. Cateodata trebuie sa faci compromisuri, sa inchizi ochii, sa treci cu vederea doar daca ambii parteneri se iubesc cu adevarat. Dar daca ea sau el face mereu primul pas atunci poti spune ca te azvarli in abise. Nu-mi place sa ma gandesc de doua ori, dar uneori ar trebui sa fac acest lucru.
Este bine sa-ti asculti inima, dar ea poate fi orbita de ceata groasa si umorasa a iubirii, iar in aceste cazuri iti dai seama prea tarziu ca tu atarni pe o ata subtire, care in spatele ei se invaluie imensa lume intunecata, cea a mortii.
Daca tot vorbesc despre dragoste, ma imbrac si ma pregatesc sa-l spionez pe Sasuke. Sunt foarte curioasa si chiar vreau sa stiu unde isi petrece orele zi de zi.


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Scaled.php?server=838&filename=tumblrm1z9w5otkt1rt6xpy


If you don't live for something you'll die for nothing.


R.I.P = Return if Possible
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Itachikun1Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 KatitachiuchihayJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Katitachiuchihay
Sus In jos
Alternative
Genin
Genin
Alternative

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 288
Puncte : 329
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Iubireee...
Stare de spirit Stare de spirit : Nevoie de viata

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 11:44

Of of of... realitatea e atat de realista si reala! :)) Cum mai: ei au 16 ani, de varsta noastra adica, si stau impreuna? :)) Perversa mai esti :)) !
Mi-a placut comparatia dintre dragoste si ploaie, foarte dragut. Sakura trebuie sa fie nebuna sa scrie despre copiii pe care o sa ii aiba cu Sasuke si asta daca se va intampla, intr-un jurnal si dupa sa il mai care dupa ea. Era imposibil ca Sasuke sa nu il gaseasca!
Astept next-ul! Si: grabeste-te! :))


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mr9ectbXtZ1scsyllo1_500
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 11:58

Buna a hug
La multi Ani, scumpo kiss in love
EEeeh, perversa mica ce esti good
Sakura.. are imaginatie.. cred ca Sasuke s-a spart de ras cand i-a citit jurnalul lough
Si eu ma intreb daca Sasuke o iubeste cu adevarat think
Cred ca vom afla cat de curand..
Astept next-ul.
Sa-l aduci cat poti de repede a hug



Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Apr 2012, 22:51



Am adus si noul capitol. Dupa cum vedeti, am schimbat numele. Imi este foarte greu sa ma despart de vechiul titlu, Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 896861doar poate este mai bine. Voi ce parere aveti? De fiecare data cand ascult aceasta melodie cu acleasi nume https://www.youtube.com/watch?v=1S1novVVD3M parca simt ca mainile tasteaza datorita creativitatii mele. Desi nu este prea palpitant acest capitol as dori parerea voastra si in legatura cu titlul. Multumesc!




Capitoul XII

Bambus, liane, pini, molizi, intreaga vegetatie invaluie padurea intunecata de la marginea satului. O briza usoara incepe sa sufle ca pentru a nu ne lasa sa uitam ca exista si spirite nevazute. Cateva raze nesigure apar firave printre acele coniferelor, tesand o perdea transparenta: un peisaj mirific. Se pare ca am trecut pe langa un templu sintoist, deoarece in fata se zarea impunator un torii ( poarta) vopsit in culori sangerii. Au trecut aproape doua ore de cand il urmaresc pe Sasuke si mi se pare foarte ciudat faptul ca inca nu m-a descoperit, doar are sharingan.Oare la ce se gandeste?

Tare mi-as fi dorit sa intruin acel templu, sa ma reculeg, sa meditez si sa ma rog ca zeii sa fie aproape de mine. Vreau ca zilele mele negre sa fie exact ca acum, linistite si fericire. Sa nu ma raneasca nimic si nimeni. Desi gandul meu este la rugaciune, trebuie sa ma uit si pe unde merg, sunt destul de neindemanatica si ma impiedic la fiecare ridicatura de pamant.


Il vad ca intra intr-un felde barlog de ursi. Ce poate face un om intr-un barlog? Este paranoic. Poate a gresit destinatia, gandesc si eu ironic. Ma apropii si ating cu finete rocile suprapuse formand un adapost pentru animale. Ma simt ciudat, fiori imi traverseaza tot trupul. Este probabil de la racoarea ce s-a lasat deodata peste atmosfera sinistra. O ceata groasa s-a lasat deasupra unei ceti existente, o ceata in suflet. Continuu sa-l urmaresc si-mi dau seama ca barlogul acela se transformase intr-o camera de primire: o canapea, un tablou, un registru, cateva arme (este normal, cred... doar suntem shinobi, sa nu uitam). Din nimic, din nevazut apare Necuratul: Karin impreuna ca inca doi camarazi: Hozuki si Jugo. Ii cunosc foarte bine datorita lui Tsunade. Ne-a spus ca aceasta echipa impreuna cu Sasuke se numeste Taka si este foarte periculoasa. Chiar nu ma asteptam la acest glont venit din partea brunetului. Ce naiva am fost, chiar am crezut ca a uitat de razbunare, dar de unde!? Urmatarele clipe au fost dezastruase. Spiritul meu se scurgea ca printr-o perdea neagra brazdata de spintecaturi si lacrimi, in pante tacute si neasteptate de lumina la care, daca te-ai fi uitat, ai fi orbit. Pentru cateva secunde asta mi s-a intamplat, am orbit. Nu mai vedeam nimic in fata ochilor mei inecati de lacrimi. In mintea mea se ruleaza aceeasi secventa ca o reclama proasta care o reda de n ori la televizor: Karin, asezandu-se in bratele prietenuui meu, sarutandu-l, coborand si muscandu-l de gatul plapand. Ceea ce ma face sa izbucnesc si sa-mi iau viata in maini este faptul ca el nu a ripostat deloc, ba mai mult, parea ca ii place. Sper ca este un cosmar.


Plec din infern cat se poate de repede si dupa cativa kilometri, ma sprijin de scoarta imbatranita a unui arbore impunator pentru a-mi reveni din soc. Se pare ca presupusul meu cosmar care ma bantuie cu schelalaitul lui este realitate. Vreau sa dispar, sa fiu un nor pufos care pluteste deasupra lumii inocente. Norul nu iubeste decat soarele, aceasta stea nu poate insela, deci norul este fericit. Acum cateva minute ma gandeam la fericire, iar acum? Mi-a frant inima, mi-a distrus tot ce am incercat sa construiesc atatia ani. Chiar credeam ca ne iubeam. Simt o zdruncinatura puternica de muta lumea din loc. Se pare ca un cutremur devasteaza natura. Se crapa pamantul de sub picioare, iar eu cad in adancuri, scufundandu-ma in propiile ganduri. Seismul avusese loc in imaginatia mea, in acea caverna adanca, din subteran, unde speranta si sentimentele nu trebuie sa traiasca cu teama. Ce ma fac acum? Am fugit de camarazii mei, de Naruto, prietenul meu cel mai bun pentru ce? Pentru o iubire oarba! Nu am unde sa ma duc. Templul! Este singura cale unde ma voi recrea. Nu pot. Trebuie sa-l uit. Nu este pentru mine. Mii de sabii imi sfasie trupul ce sunt indeajuns de ascutite pentru a-mi strapunge chiar si cele mai sentimentale banalitati.


Pacatosul ajunge in sfarsit in lacasul sfant. Imi lipeste ceva... aa.. da. Curajul de a pasi in casa divina. Imi dobor barierele invizibile si ma reculeg in fata altarului. Zeci de lumanari stau aprinse pentru a face vizibile rugaciunile oamenilor de pe mapamond. Incinta templului este invaluita intr-o aura stralucitoare ce contrasta cu rosul trandafiriu al decorului din care nu lipsesc pernele pufoase si minunatele statuete. Sper ca rugamintile mele pentru zei sa se adevereasca si sa fie pace s liniste in sufletul meu. Sa nu mai existe un permanent razboi pentru ca stiu ca mai devreme sau mai tarziu binele va castiga.


Au trecut apoape doua saptamani de cand sunt gaduita aici, dar eu nu ma simt mai bine. Saptamani care nu mi-au lasat practic nici o amintire, precum frunzele moarte care cadeau pe aleile din gradinile noastre private. Acum stau in fata unui felinar din piatra uitandu-ma la iazul fermecator. Briza care agita suprafata apei si o inunda se tot joaca cu frunzele arborilor. Incerc sa uit cu repeziciune cosmarul care tot ma bantuie cu schelalaitul lui dar se pare ca adevarul oparaste intunericul. Efectiv nu stiu ce voi face cu viata mea. Imi voi lua inima in dinti si ma voi intoarce in sat. Asta este. De cand stau aici observ ca timpul este maturat cu maini inmanusate, chiar inainte de a a tinge pamantul, deci trebuie sa fac o schimbare.


- Sakura-san, ( o voce plapanda a unui calugar care imi distrage atentia) esti cautata de undomn.

- Multumesc ca m-ai anuntat, Tanaka-san, dar ai putea, te rog sa-mi spui de cine sunt
cautata si de unde stie ca eu sunt aici?
- Sczuele mele, dar domnul parea trist, posomorat, disperat si se pare ca va cunoaste. Va rog frumos, aveti grija cum vorbiti cu dansul. Este bolnav, cel putin asa am observat, stiti cearcanele acumulate insomniilor sunt foarte adancite si numai spun de talie. Este slab pentru varsta lui.
- Alte detalii? Cum arata? De ce ma cauta?
-Imi pare rau, Sakura-san dar nu va pot oferi mai multe detalii.
- ( cu o plecaciune adanca, deoarece il resperct foarte mult) Multumesc mult, Tanaka-san.

Un domn? O fii tata? Dar oare de ce este asa slabit? Sasuke nu poate fi. Sasuke este un baiat.



Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Scaled.php?server=838&filename=tumblrm1z9w5otkt1rt6xpy


If you don't live for something you'll die for nothing.


R.I.P = Return if Possible
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Itachikun1Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 KatitachiuchihayJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Katitachiuchihay
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Apr 2012, 23:46

Vrei sa te injur? M-ai facut sa plang! De ce s-a terminat. Chiar acum? Intuiesc cine e..Si daca e cine cred eu ce cau ta aici? Dac aai stii cum m a simt...Chiar am inceput sa lacrimez. Adu next-ul repede ca mor aici! Te rog maxim pana miercuri sa il aduci. Te implor!!!!!!! Nu iti dau pupici pana nu primesc next!


Edit: Am scris ''dau edit'' pentru a fi prima heh Iar dupa ce am citit capitolele (pentru ca am uitat sa mantionez ca am peirdut unul) am dat edit si am scris cat imi place.


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.


Ultima editare efectuata de catre Niki~Piki~Riki in Lun 30 Apr 2012, 00:07, editata de 2 ori
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Apr 2012, 23:49

Poftim?


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Scaled.php?server=838&filename=tumblrm1z9w5otkt1rt6xpy


If you don't live for something you'll die for nothing.


R.I.P = Return if Possible
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Itachikun1Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 KatitachiuchihayJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Katitachiuchihay
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Apr 2012, 01:26

este extraordinar imi place foarte mult si tin sa te felicit ai o idee foarte interesanta .
in fine te rog sa aduci cat mai repede nextul pt ca mor de nerabdare sa il citesc;)
SUCCES LA SCRIS!!!!! kiss huh? hi!




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iul 2012, 18:35

Buna! Am revenit dupa o lungaaaa absenta. Ma bucur ca ai continuat ficul, este minunat. Apreciez faptul ca ai evoluat in descrierea peisajelor si a sentimentelor personajelor. Ai niste idei minuante si nu trebuie risipite. Am fost placut suprinsa cand am citit ca, Sasuke incepea sa aiba sentimente pentru Sakura, dar si dezamagita si trista cand am aflat ca l'a lasat asa pur si simplu sa o ia si apoi cand s'a sarutat cu Karin. Ai multa insipiratie si talent si te admir pentru asta, felicitarile mele. Deabea astept sa vad ca idei iti mai vin, deci spor la scris si te pup dulce. kiss in love


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 639052096large
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 16:22

Imi pare foarte rau ca am adus asa de tarziu next-ul. Chiar nu am avut nicio inspiratie. Dar astazi, ascultand acesta melodie: Sick Puppies - All the same: https://www.youtube.com/watch?v=QdFOemP1dR0 am simtit cum imi trec prin minte multe idei. Sper sa va placa.
Capitolul XIII




Ma indrept catre intrare si observ acel barbat care inca ma astepta. Nu ii pot vedea chipul, din pacate, deoarece este intors cu spatele dar pot privi cu mare atentie firele negre ce se aseaza perfect peste gatul firav. Deschid gura, dar forte implacabile se napusteau asupra mea. Nu pot spune nimic, nu pot face nimic decat sa vars larimi de durere peste obrajii deja intunecati de bezna si singuratate.


- Sakura, eu...

- Nu trebuie sa-mi spui nimic, Sasuke. Tu vei pleca de aici in urmatoarele zece secunde. Nu vreau sa mai aud nimic de tine niciodata. Esti un mincinos, un natarau, un nesimtit. Da, acesta este adevarul esti doar o....
Un foc necontrolabil s-a aprins din nou in sufletul meu. Inca era aici. Mi-a oprit furia cu un singur sarut, atat. Sunt o naiva, nu pot lasa garda asa, deodata. Am crezut ca l-am uitat, ca a disperut pe vecie din viata mea. Cine se crede el ca sa-mi controleze sentimentele? Cum adica? Face ce vrea din mine? Imposibil de controlat? Ma smucesc din stransoarea lui, imi adun toate puterile si, in cele din urma reusesc cu brio il lovesc in mod brutal peste fata. Deodata, am simtit cum totul s-a prabusit, a pierit si a disparut viata pe Pamant. Focul din mine s-a stins, iar in locul lui a izbucnit un val de jicniri la adresa lui. Ca sa ma opreasca cumva, isi pune mana pe gura mea si o acopera din nou cu buzele lui fierbinti de care eram insetata de atata timp.
- Nu ai idee cat de mult te-am cautat. Mi-a fost dor de tine, eram disperat. ( la ureche mi-a spus)
- (Impingandu-l) Imi imaginez cat de mult ti-a fost dor de mine, in timp ce tu te distrai cu spalacita aia.
- Care spalacita?

O intrebarea de o asemena ignoranta plina de cruzime involuntara si speranta, incat am simtit nevoia sa-l ranesc cumva, pentru a-i cauza o durere tintita, ca sa-l trezeasca la realitate.


- Tu nici acum nu stii de ce am plecat de langa tine? Esti cumva orb? Te-a vrajit Karin sau pur si simplu ma tratezi ca pe o carpa in casa mariei tale?

- Stai ca eu chiar nu inteleg. Te-am cautat ca un nebun, te-am gasit si vreau sa-ti zic ca am fugit pe patul de moarte si tu chiar nu apreciezi nimic? Mai bine nu-mi bateam capul pentru una ca tine. Stiam eu ca nu pot avea incredere in nimeni.
- Stii ce? Nu ma impresioneaza discursurile tale siropoase luate de pe internet pe care le-ai invatat ca papagalul pentru ca eu nu sunt nici profesoara nici o fata care crede ca tot ce zboara se mananca. M-am saturat de tine si de minciunile tale, intelegi? Esti un nimic si asa vei fi pentru totdeauna. Asteptam demult ziua aceasta, sa vii sa ma cauti, sa ma implori sa vin la tine, sa-ti lasi orgoliul si mandria de baiat acasa. Dar vad ca tu ai chef de cearta. Du-te baiete si mai colinda pe la alte fecioare ca poate vei avea noroc si vei da peste una fara minte care-ti iarta orice magarie. Nu-ti mai permit sa ma jicnesti. Acum pleaca din fata ochilor mei!
- Cine esti tu? O vreau pe Sakura inapoi. Tu nu esti decat o imitatie proasta a ei. Fata de care m-am indragostit era jingasa, pura ca o floare abia inflorita, senina si plina de optimism cu o pofta de viata. Era ca o stea rozalinda ce sclipea pe bolta cereasca, varsand raze peste asternuturile mele intunecate de rabunare. Simteam ca fara ea, as fi fost un peste ce se zbate pe uscat. Ma lasa sa ma scald in bunatatea ei oferindu-mi cele mai minunate clipe petrecute vreodata in viata mea efemera, lipsita de afectiune si dragoste.
- Se pare ca vechea Sakura nu mai exista. S-a omogenizat. Dar si vechiul Sasuke a disparut. In locul lui nu vad decat un adolescent lipsit de energie, palid, cu pielea ingalbenita. (Mangaindu-i fata) Iar ochii ce sclipeau candva au fost inecati de cercanele nelipsite de la baza lor. Cearcanele construite in noptile nedormite.

Fuzionam atat insusirile bune, cat si pornirile rele, izbutind sa stabilesc un echilibru, care constituia axa firii mele.


- Nu mai am nimic de spus. Mi-as dori un singur lucru sa stiu pentru ca nu mai am mult de trait. De ce, atunci cand am inceput sa am sentimente pentru tine, tu ai fugit de langa mine, Sakura? Daca imi raspunzi, pot muri impacat. Mai bine ma sinucid acum decat sa fiu doborat de destin. Oricum, nasterea mea n-a adus nici cel mai mic castig Universului. Moartea mea nu-i va micsora nici imensitatea, nici splendoarea. Nimeni n-a putut vreodatra sa-mi explice de ce am venit, de ce voi pleca! Dupa raspunsul tau, voi fugi undeva unde nimeni nu ma va gasi. Atat timp cat nimeni, nici chiar tu nu mai tii la mine. Ce rost mai are? Spune-mi. Totul s-a sfarsit: nu-mi ramane decat sa ma sinucid. Sunt ferm convins ca orice as face de aici inainte nu rezolv nimic. Asa ca, neavand incontro, ma vad silit sa-mi plec steagul in fata mortii.



Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Scaled.php?server=838&filename=tumblrm1z9w5otkt1rt6xpy


If you don't live for something you'll die for nothing.


R.I.P = Return if Possible
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Itachikun1Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 KatitachiuchihayJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Katitachiuchihay
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 17:06

Buna Kristen a hug . Un capitol lung si frumos. Mi-a placut cum ai descris, foarte frumos. Sincer mi-au dat lacrimile pe la sfarsit. Foarte trist finalul sad crying . Saracul Sasuke, sa nu cumva sa-l omori, ca ne suparam. Deabea astept sa citesc urmatorul capitol sa vad ce se intampla cu ei. Asa ca, pe data viitoare. hi! Te pup dulce kiss. P.S. daca il postezi dupa joi seara, sa ma scuzi daca nu o sa-ti dau comentariu, dar voi fi plecata o saptamana din tara.


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 639052096large
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 17:48

Kon'nichiwa hi!
Doamne iarta'ma! Ca nu am venit mai devreme pe la ficul tau!
Idea este absolut sublima!
Este foarte simpla si des intalnita, poate chiar "fumata"; dar tu ai reusit sa o faci foarte originala pe parcurs! asta m'a atras!
La inceput, primele 2-3 capitole le'am citit pe sarite, nu m'au atras deloc; dar pe parcurs am inceput sa iti iubesc idea!
Sper sa aduci cat de repede poti urmatorul capitol!
Chiar imi place foarte mult idea! what?lol!
in love Watashi ga kirai!!! in love
Vai si Sasuke ce schimbat e! Sugoi!!! Este atat de.. perfect!! Dar sper sa nu moara... ai spus ca nu mai are mult de trait...
Acestea fiind spuse, astept urmatorul capitol, si sper sa ai idei din ce in ce mai bune!
kiss Tsugi no sho o matsu!! kiss





Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 25isooz



Mustache

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 347ib8zJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 SemnaturagJust hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 292625w







Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 13:06

Hei hei unde e nuxtul? Te rog nu ma fece sa plang ca dupa ma inec..... Glumeam ! Te rog sa aduci capitolul urmator:)




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 13:35

Eu..doar..nu am cuvinte...

Ce iti spun acum iti spun pe bune

Am citit multe ficuri

Si sunt cateva fete care m-am impresionat in adevaratul sens al cuvantului..

Iar tu imparti locul I cu inca doua..

Nu vreau a dau nume..

De fiecare daca cand citesc sunt asa emotionata

Inima imi bate cu putere..

Mai ceva ca si cand as fi indragostita...

Nu pot spune multe pentru ca descrierea ta m-a lasat fara cuvinte

Ti-am mai zis-o si o a iti mai zic

Iubesc felul in care descri..

Vreau a citesc repede sa vad ce se intampla

Dar nu vrea sa se termine capitolul...

Nu stiu cum faci dar cel putin pe mine ma aduci intr-o stare ....

Nu pot sa descriu ce simt...

Astept next

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti


Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 13:43

Fan Fic blocat pentru inactivitate. Ultimul post al autoarei datează din 17 Iulie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)   Just hold me (DRAGOSTE ETERNA) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Just hold me (DRAGOSTE ETERNA)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-