Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata, un razboi, o iubire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata, un razboi, o iubire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O viata, un razboi, o iubire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 04 Feb 2012, 15:07

Capitolul 1
Revedere
Sasuke:
Stateam și ma uitam la cerul acum de culoare rosie de la sangele varsat in lupta… nu ma prea interesa atata timp cat era sangele celor din Konoha, uni ar zice ca sunt orbit de razbunare poate chiar sunt… Konoha mi-a distrus clanul si nu o sa ii iert… Cu toata aceasta gandire am uitat sa ma prezint: Sunt Sasuke Uchiha am 17 ani si tot ce imi doresc este sa imi razbun clanul, chiar daca asta inseamna sa imi nimices vechi prieteni… Nu ma voi lasa pana nu reusesc. Stateam pe o creanaga de cires mirosul acesta imi aduce aminte de ea o fata cu par roz ,ochii verzi ca smaraldele, pielea alba ca spuma laptelui, o fata foarte enervanta ca toate celalalte… Ma intrept spre campul de lupta am chef de putina actiune, ajung repede aproape toti erau pe jos au mai ramas de la noi: Karin,o fata cu ochi rosi si parul de aceasi culoare, Misha ,o fata cu parul blond si ochi verzi retrasa, si nu ultima Mara, o femeie foarte puternica cea mai puternica din cate am vazut are ochi verzi si parul rozaliu… are cam vreo 30 si ceva de ani am auzit ca are si o fata dar a abandonat-o, iar de partea Konohei a ramas Ino, o fata cu parul blond si ochi albastri, Hinata,o fata cu par mov si ochi lila si spre surprinderea mea in fata lor o fata frumoasa… ce ciudat sentiment fata aceea imi aduce aminte de cineva dar nu stiu de cine, oricum e frumoasa si am fost surprins sa vad cat de mult seamna cu Mara, apoi rozalia a iesit din pozitie de atac si se uita badjocoritor la Mara, apoi a spus cu multa ura:
- Buna, mama! Mara lasa ochi in jos apoi si ridica atat de tristi incat inmuia si cea mai inghetata inima, in momentul de fata pe mine. Dar ii raspunse
- Buna scumpa mea, Sakura…Ce? STOP CADRU! Acest lucru e imposibil fata acea puternica cu un zambet badjocoritor si cu ura in ochii e Sakura fata dulce si indragostita nu cred. Am tras aer in piept si am iesit in camp toti ochii erau atintiti spre mine al fiecaruia arata ceva al echipei care ii de partea mea respect, al Hinatei ingrijorare, a lui Ino prostie, iar ai Sakurei ura amestecata cu razbunare…De cand era Sakura asa? De cand Mara e mama ei? Si cel mai important cum a ajuns asa puternica… - Uite cine a venit sa ne faca o vizita, marele Sasuke Uchiha! Spuse Sakura cu atata ura incat nu o mai recunosteam. Se pare ca ai venit sa ne jucam un pic.Spuse in timp ce isi aranja manusile. Am zambit siret.
- Hm... se pare ca Tsunade a trimis cei mai slabi ninja sa ma infrune, ce prostie!I-am intorso in momentul acela Sakura a inrosit de nervi. Si Mara mia soptit:
- Sas’ke nu o provoca... nu vreau sa lupt cu ea...
- Hm...asta nu e problema mea... raspund eu plictisit de ce spune ea, imi intorc fata spre Sakura care fierbea de nervi aveam de gand sa o distrug astfel incat sa nu imi stea in cale. Ii zambesc siret sunandu-i din ochii sa atace aceasta nu sta pe ganduri si ataca in forta ...
Sakura POV
Nu vroiam sa il atac... inca mai tineam la el dar in acelasi timp il si uram pentru tot ce a facut mie, lui Naruto si satului. Am facut ca el acum m-am lasat condusa de ura si l-am atacat am pus toata forta in atacurile mele, se pare ca nici el nu se lasa mai prejos... nu stiam de ce dar de fiecare data cand il loveam simteam ca ma doare si pe mine. Am promis ca o sa ma stapanesc sentimentele mi-am pus o masca tot acest timp ca sa creada ca nu ma deranja ce face el... Parul lui flutura in vand din cauza vitezei cu care se ferea era atat de frumos... Sakura pentru numele lui Dumnezeu stapaneste-te nu poti sa te indragostesti iar de el... nu acum cat el e un criminal care ti-a luat mama si ti-a omorat tatal...
- Ai obosit deja, printeso? Ma provoca Sasuke... Cum mi-a spus? Printesa? Las ca ii arat eu cine ii printesa aici... In momentul acela ma enervez foarte tare si simt o durere ingrozitoare in spate aproape cad jos apoi simt ca si cum cineva mi-ar rupe carnea iar mai apoi simt cum puterea mea creste si tot creste ma ridic usor simteam multa ura... Il atac pe Sasuke cu atata foarta de unde era forta asta? Dupa cateva momente simt ca ura mi se trensforma in iubirea apoi iar in ura in interiorul meu se da o lupta....
Mara POV
Ma uit la Sakura speriata stiam ce se intampla, dar nu credeam ca o sa se intample asa de repede... nu imi pot da seama cu Murosho a putut sa faca asa ceva propriei lui fice... imi era si frica sa privesc in ochi ei acum atat de confuzi... ma simteam vinovata pentru tot ce i se intampla . Ne mai putand privi ii despart pe cei doi ii fac semn lui Karin sa le tina ocupate si il tarasc rapid pe Sasuke dupa mine... stiam ca o sa fiu foarte rau pedepsita pentru asta dar nu mai puteam sta sa imi vad fica asa ... dupa cativa kilometri buni m-am oprit si i-am dat lui Sasuke o palma zdravana...
SasukeP POV
Simt cum Mara imi da o palma de toata frumusetea, am inceput sa vad numai negru in fata ochiilor de nervos si m-am rastit puternic la ea:
- Ce te-a apucat?! In acel moment ea isi lasa capul in jos facandu-ma sa ma simt intr-un fel prost pentru ca am strigat la ea.
- Sasuke... vreau sa te rog ca niciodata sa nu o mai provoci pe Sakura la lupta... pentru ca ... asta ar putea sa o distruga. Ma uit surprins in ochii ei tristi si nu imi dau seama ce vrea sa zica.
- Ce vrei sa spui? Intreb nedumerit de vorbele, sa o distrug? Cum as putea face eu asta fara nici macar sa nu o atac cum trebuie.
- E o poveste veche... ce nu cred ca o sa te intereseze... o sa aflati data viitoare




Ultima editare efectuata de catre غ ـ ف JuSt Me ق ك ل in Lun 06 Feb 2012, 19:13, editata de 1 ori
Sus In jos
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 04 Feb 2012, 16:47

As vrea sa stiu ce va place si ce nu ... sau daca sa continui sau nu ...


<script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=342zp.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>O viata, un razboi, o iubire 342zp</noscript>
I know you like me to judge,
as behave and as shown,
But you've ever thought about my heart?
Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 04 Feb 2012, 18:19

Buna . Dau edit >.<

Of, of, of. In primul rand in mare parte imi place cum descrii, dar capitolul nu are numarul minim de randuri, adica e foarte scurt. Acolo unde ai scris despre Karin si celelalte nu trebuia sa spui culoare ochilor, aparului in paranteza, trebuia sa scrii virgula si sa descrii prin comparatii. In ultima parte actiunea mi se pare grabita . In finee, cine sunt e sa te critic. Ideea este interesanta, nu foarte originala, dar astept sa vad cum o dezvolti .

Sa ma anunti cand pui next heh






O viata, un razboi, o iubire Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 04 Feb 2012, 18:28

Imi place mult de tot continuial te rog, imi place...
Am spus ca imi place?
NEXTTT!


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

O viata, un razboi, o iubire R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
O viata, un razboi, o iubire J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 04 Feb 2012, 19:45

Capitolul este foarte scurt, poate dai un edit sa faci capitolul mai lung. Pe langa asta, nu ai postat unde trebuie, ti-l voi muta eu


O viata, un razboi, o iubire 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 04 Feb 2012, 21:15

Am sa va ascult sfaturile si am sa pun din capitolul 1 partea a 2 luni sau marti :D Si am sa fac tot posibilul sa fie mult mai bun ^^


&lt;script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=342zp.jpg&amp;p=tl' type='text/javascript'&gt;&lt;/script&gt;&lt;noscript&gt;O viata, un razboi, o iubire 342zp&lt;/noscript&gt;
I know you like me to judge,
as behave and as shown,
But you've ever thought about my heart?
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Dum 05 Feb 2012, 10:44

hei... a hug
ti-am citit si eu ficul
e adevarat cam scurt,cateva greseli de ortografie si ai trecut prea repede de la o idee la alta putina descriere in plus nu strica
in rest mi-a placut in love ike
idea e originala ca si celelalte
mai facut curioasa cu atitudinea Sakurei si mama ei sa se alieze cu Sasuke sa distruga Konoha hmm think ingrijorat totusi sper ca Sasuke sa nu reuseasca asta
vreau sa vad next-ul,nu cumva sa te gandesti sa nu il mai continui happy2
te rog sa ma anunti cand aduci next-ul kiss please


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

O viata, un razboi, o iubire 639052096large
Sus In jos
^.^ Lucifer of hell ^.^
Academy Student
Academy Student
^.^ Lucifer of hell ^.^

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : The darkest corner of hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : . мυzιc . dαηcє .
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;D]

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Dum 05 Feb 2012, 13:23

O viata, un razboi, o iubire 208323 HeyO viata, un razboi, o iubire 301723
adevarat scurt cap dar superb
abia astept next-ul
s daca te rog sa ma anunti s pe mn cand il pui O viata, un razboi, o iubire 208323
pupici O viata, un razboi, o iubire 208323 O viata, un razboi, o iubire 962758 O viata, un razboi, o iubire 208323 O viata, un razboi, o iubire 962758 bye'z O viata, un razboi, o iubire 127686 O viata, un razboi, o iubire 127686


♥️ Îţi simt şi ţie seva dulce, ♥️
♥️ Cum clocoteşte-n jugulară, ♥️
♥️ Ochi de venin ţi-nneacă sânge, ♥️
♥️ Pahar cu vin, din viţă rară. ♥️
♥️Te vrei vampir modern, ♥️
♥️ Hrănit cu sentimente?... ♥️
♥️ Să te înfrupţi etern ♥️
♥️ Cu-ofrande inocente. ♥️
♥️ Dar vei ajunge într-o zi, ♥️
♥️ O slugă-a setei să devii, ♥️
♥️ Cum nimeni nu doreşte victimă să cadă, ♥️
♥️ La fel, vei deveni şi tu,o PRADĂ! ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O viata, un razboi, o iubire Asss10O viata, un razboi, o iubire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Dum 05 Feb 2012, 13:39

Te-as ruga ca atunci cand vei posta continuarea sa nu o faci intr-un post nou, ci sa iti editezi primul capitol. dap ! De asemenea, fii mai atenta si descrie mai multe aspecte. Chiar sunt curioasa unde iti vei duce ideea, insa vreau sa o dezvolti mai mult. Si atunci cand descrii personajele, nu mai folosi paranteze, deoarece sunt inestetice. A, si inca ceva, incearca sa nu te mai folosesti de acea descriere banala pe care ai abordat-o de-a lungul acestui capitol. Mi-ar placea sa invalui totul intr-o maintie de mister. Asa, spor la scris in continuare. Te-am pupacit dulce. in love

choco^^


O viata, un razboi, o iubire Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Mar 07 Feb 2012, 07:45

Hei!mersi pentru ca mi-ai trimis mesaj kiss
am citit si vreau sa spun ca imi place cum l-ai modificat good job in love
dar poti si mai mult
deabia astept sa-ti vad capitolul 2
sunt curioasa sa vad cine o sa castige
deci spor la scris
si nu uita sa ma anunti hi!


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

O viata, un razboi, o iubire 639052096large
Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Mar 07 Feb 2012, 08:02

EEi, parca e alta viata, nu? happy2 Vreau next, si parca incepi sa te pricepi mai bine ;)) deci.. NEXT!! (sa fue lung, ca de nu vin Ella si te papa )






O viata, un razboi, o iubire Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Mar 07 Feb 2012, 10:35

Vaai, ce frumos huh?

Capitolul a fost supeeerb, poveste e mirifica. Adevarul e ca esti un geniu, capitolul asta m-a cucerit total in love

Te rog frumos sa pui next-ul, chiar vreau sa stiu ce ii spune lui Sasuke despre Sakura love

Anunta-ma cand pui next kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
O viata, un razboi, o iubire J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Mar 07 Feb 2012, 14:01

Buna! Este interesant, el isi aduce aminte de Sakura si a fost uimit cand a vazut-o, poate l-a impresionat si faptul ca e puternica.. Astept next-ul, chiar vreau sa vad cu evolueaza actiunea..sa-l aduci cat de repede poti.



O viata, un razboi, o iubire Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Mier 08 Feb 2012, 20:27

Capitolul 2
Adevarul despre ea

- E o poveste veche... care nu cred ca te-ar interesa... apoi inca surprins ii spun sa imi zica tot uitand complet ca Misha si Karin sunt inca pe campul de lupta. Mara incepe sa spuna aproape soptind: Cand Sakura se nascuse eram in mijlocul razboiului, tatal ei a luat-o si a dus-o pe varful muntelui de unde se vedea lupta, incercand sa o protejeze tatal ei a inchis in ea un demon care sa ii ofere ura pentru ce e rau... dar dupa ce demonul a fost inchis intr-un moment de „neatentie” Sakura a inceput sa cada de pe munte iar demonul nevrand sa moara el si Sakura a facut un pact cu ingeri sa vina un inger cu el in corpul fetei ca sa nu moara si sa ii de-a iubire pentru oricine chiar si pentru dusmani... ingerul si demonul au stat inchisi pana acum ... dar ea a trebuit sa aleaga intre a te ura si a te iubi... si ura a luat stapanire pe ea dandu-i puterea demonului, insa ingerul nu s-a lasat si a venit cu dragostea dandu-i si putere de inger, iar in interiorul ei se da o lupta... intre demon si inger...., eu eram surprins nu mai puteam zice nimic cu greu am reusit sa imi tin gura inchisa de la uimire... se pare ca Sakura devine puternica... perfect as putea-o ademeni de partea mea si as fi de neinvins as distruge Konoha cu propria lui arma ... am inceput sa rad malefic ca un nebun scapat de la ospiciu. Mara se uita la mine de parca tocmai i-as fi zis ca m-am imbracat in balerina, insa nu ma supara privirea ei, ma concentram la ce trebuie sa fac ca sa o aduc pe Sakura de partea mea cum sa o amgesc rasul meu deveni din ce in ce mai nebun, Sakura nici nu isi imagineaza ce o asteapta....
Dupa cateva minute bune de ras nebun, i-am spus Marei sa se duca sa le recupereze pe fete... dar aveam nevoie de o momeala ca sa o aduc pe Sakura de partea mea... m-am gandit ca sa o iau pe Ino sa o dau la schimb, dar nu era asa importanta, dupa mi-am adus aminte ca Hinata este cu Naruto asa ca o sa lovesc doi iepuri dintr-o lovitura: 1. O sa o aduc pe Sakura de partea mea 2. O sa ma lupt cu Naruto... i-am spus Marei sa o ia si pe Hinata, iar ea ca fata cuminte ce este a facut exact ce am spus mi-a adus-o pe Hinata legata. Dupa cateva ore de dormit s-a gandit si Hinata sa se trezeasca... normal primele vorbe au fost: ,, unde sunt?; ce caut aici?; ce vrei de la mine?” a fost destul de usor sa o fac sa taca din gura, e usor cu fetele indragostite sa le faci sa faca ce vrei tu... ma rog nu ma prea pricep la dragoste... nu e punctul meu forte, dar ca sa o pacalesc pe Sakura sa fie de partea mea va trebui sa invat cum sa fac asta... sau mai bine sa ma prefac a fac asta...
Sakura:
Ma trezesc ametita cu Naruto in fata mea... ma ridic din pat speriata Ce dracu cautam aici??... ce sa intamplat???.. apoi imi amintesc.. sar din pat si incerc sa fug, insa Naruto ma prinde de mana si ma intreaba ce sa intamplat...
- Naruto... au luat-o... ai rapit-o... Naruto buimac imi spune sa ii zic la e ma refer... si ii spun cu vocea tremurata:... au luat-o pe Hinata... Naruto inrosi de nervi si fugi din salon lasandu-ma pe mine sa cad jos si sa incep sa plang ca o proasta....
Dupa cateva ore intra in salon Lady Tsunade si ma pune sa ii spun ce s-a intamplat ... sa ii explic fiecare detaliu... pe fata ei se putea citi durerea, supararea, frustrarea si dezamagirea... am dezamagit-o, n-am putut sa o apar pe Hinata era numai vina mea, ochii imi erau din nou uzi de lacrimile sarate. Mi-am amintit scena cum m-am luptat cu Sasuke cum mama la luat de langa mine cum a revenit mama doborandu-ne pe toti cu un fel de jutsu de adormire cum a luat-o pe Hinata si au fugit in padure, iar eu nu am putut sa o ajut! Sunt prea slaba! Nu o sa reusesc niciodata sa imi aduc mama si prietena inapoi daca nu devin mai puternica... nu o sa il pot aduce niciodata pe Sasuke inapoi ... trebuie sa ajung si mai puternica, chiar daca asta ar insemna sa imi sacrific orice lucru... ii vroiam inapoi... vroiam sa o vad pe mama cum ma asteapta acasa... pe Hinata care lesina de fiecare daca cand Naruto o saruta... pe Sasuke care era tot timpul serios, dar in acelasi timp foarte atragator... daca as fi putut sa schimb toatea astea... ca nimic din ce sa intamplat sa nu se fi putut intampla si ca noi toti sa fim fericiti din nou echipa 7 din nou ca inainte... mereu certandu-ne dar in acelasi timp lucrand ca o echipa adevarata... Imi era dor de acele vremuri imi era dor sa fiu din nou cu el ... imi era dor de Sasuke din trecut...
Karin
Nu intelegeam de ce Sasuke o vrea asa mult pe aceea fata Sakura e doar o proasta fata de mine, sunt mult mai frumoasa ca ea, mai puternica. Sasuke e atat de misterios si de atragator...Ahh... ce mi-as dori sa il fac doar al meu, dar pana atunci trebuie sa ii arat ca sunt o fata frumoasa, puternica si devotata lui, iar dupa aia imi va cadea in brate. Ma indrept spre camera lui sa spionez ce vorbeste cu Mara... ei intotdeauna au secrete, dar eu o sa le aflu... imi pun urechia la usa ca sa aud mai bine discutia:
- Deci ce vrei sa faci? Spune Mara ingrijorata de soarta movaliei.
- Vreau sa o folosesc ca schimb... eu le-o dau pe movalie,iar ei mi-o dau pe Sakura. Zice Sasuke foarte serios ca intotdeauna, dar ce dra*u vrea de la Sakura cu ce ii ea mai buna ca mine, Sasuke adauga foarte plictisit: Stii foarte bine ca vreau sa o fac pe Sakura a mea... si sa o folosesc impotriva satului Konoha... plus ca totusi trebuie sa imi refac cu cineva clanu’. Eram socata cumva a ales-o pe Sakura ca sa isi refaca clanul si nu pe mine? Nu se poate... inima mea se rupea in doua... simteam cum pentru prima data in viata lacrimile imi curgeau pe obraji fini, aburindu-mi ochelari... simteam un nod in gat, nu mai auzeam numic in jurul meu tot ce am putut face a fost sa fug in camera mea cat de repede am putut. Cum am intrat in camera mi-am aruncat ochelari pe jos si mi-am afundat capul in perna... nu ma deranja asa tare ca Sasuke a ales pe alta... sau ca lui Sasuke nu ii pasa de mine, tot ce iubeam la el era aspectul... ma deranja a alta este mai buna e mine, totdeauna eu am fost cea mai buna... nu puteam sa permit asa ceva, Sasuke trebuia sa fie al meu... nu neaparat pentru a il iubeam mai mult ca pe un premiu sa imi dovedeasca ca sunt cu adevarata ce mai buna. Sasuke va deveni al meu chiar daca o sa trebuiasca sa nimicesc pe cineva... Ma ridic din pat imi iau ochelari de pe jos si ies din camera fug spre camera lui Sasuke, bat usor la usa. Aud pasi apoi usa deschizandu-se sar la pieptul lui Sasuke incepand sa il sarut el nu ma respinge... ma duce usor in pat... de aici stiti ce se intampla .. restul data viitoare


&lt;script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=342zp.jpg&amp;p=tl' type='text/javascript'&gt;&lt;/script&gt;&lt;noscript&gt;O viata, un razboi, o iubire 342zp&lt;/noscript&gt;
I know you like me to judge,
as behave and as shown,
But you've ever thought about my heart?
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Mier 08 Feb 2012, 21:12

Buna,
In primul rand sa stii ca-mi place ideea. Nu e foarte diferita dar totisi, are originalitatea ei. Legat de continut, ar trebui mai multa descriere a sentimentelor. Mai infloreste pe ici pe colo si doua, trei propozitii legate de sentimente, ceva mai "profund" ca sa zic asa.
Lasand la o parte descrierea, acriunea si toate cele, faci niste propozitii, KILOMETRICE.

Citat :
Cand Sakura se nascuse eram in mijlocul razboiului, tatal ei a luat-o si a dus-o pe varful muntelui de unde se vedea lupta, incercand sa o protejeze tatal ei a inchis in ea un demon care sa ii ofere ura pentru ce e rau... dar dupa ce demonul a fost inchis intr-un moment de „neatentie” Sakura a inceput sa cada de pe munte iar demonul nevrand sa moara el si Sakura a facut un pact cu ingeri sa vina un inger cu el in corpul fetei ca sa nu moara si sa ii de-a iubire pentru oricine chiar si pentru dusmani... ingerul si demonul au stat inchisi pana acum ... dar ea a trebuit sa aleaga intre a te ura si a te iubi... si ura a luat stapanire pe ea dandu-i puterea demonului, insa ingerul nu s-a lasat si a venit cu dragostea dandu-i si putere de inger, iar in interiorul ei se da o lupta... intre demon si inger...., eu eram surprins nu mai puteam zice nimic cu greu am reusit sa imi tin gura inchisa de la uimire... se pare ca Sakura devine puternica... perfect as putea-o ademeni de partea mea si as fi de neinvins as distruge Konoha cu propria lui arma ... am inceput sa rad malefic ca un nebun scapat de la ospiciu.
Uita-te si tu. Daca pui puncte de suspensie nu rezolvi nimic. Punctul, virgula, aproape deloc. Nici nu-ti dai seama unde termina de spus povestea si unde incepe Sasuke sa vorbeasca. M-ai uimit, si nu in sensul bun. E prea de tot cu punctele astea.

Spor la scris si la idei!^^ Mai multa atentie..


O viata, un razboi, o iubire Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Joi 09 Feb 2012, 08:46

Ce @#$%^#@$%^#$^&* este Sasuke nervi! Imi vine sa il: biciuitor pfoa ce nervi mi-a facut cr*****l (D) Sa il ia nai*a de nemernic.

Cum se poate gandi sa ii faca asa ceva Sakurei, doar din interes? Ma doare sa il vad asa..

Dar astept next.. Sa ma anunti kiss






O viata, un razboi, o iubire Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Joi 09 Feb 2012, 10:13

Neata lough
si mersi mult de mesaj kiss
legat de fic vreau sa spun ca m-ai lasat cu gura cascata huh?
pur si simplu m-ai surprins cu acest capitol dance2
ce ma surprins la acest capitol
poi sunt cateva lucruri
primul ar fi Sasuke
deci nu pot sa cred ce vrea sa faca copilul asta
e un nesimtit,po*c si pro*t ahh angry nervi! biciuitor down
e un profitor fara inima
sper,da doamne sa nu-i merga planul
off baietii si planurile lor "geniale" lough
si al doilea ar fi Karin
fata asta e mai rau ca Sasuke nervi!
vai mare lucru ca a ales-o pe Sakura in locul ei si ca e mai buna decat ea take this!
sad crying vai i s-a rupt inimioara in doua vezi doamne lough good
si apoi ce a facut s-a dus la Sasuke si la sarutat si alte pro**i si el nu a facut nimic nervi!
nu-mi place de Sasuke hmm...?! down
sunt intr-un total suspans,deabia astept sa vad ce se intampla
si cu ne ne mai uimesti kiss
sa ma anunti cand postezi caitolul urmator te roooog,plsss please
stiu ca nu o sa ma dezamagesti heh
si uite un micut pa hi! pana la captolul urmator lough kiss


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

O viata, un razboi, o iubire 639052096large
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Joi 09 Feb 2012, 13:36

DEci sunt un sac mare si plin de nervi

Cum poate Sasuke fii asa de..asa de..asa de....(as zice dar mie frica , porma trebuie sa ma spovedesc)

Asa eu astept next si vreau ca Saku sa isi bata joc de Sasu


O viata, un razboi, o iubire Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
O viata, un razboi, o iubire J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Sam 11 Feb 2012, 15:12

Buna! Da, interesanta acea poveste.. Ce ma? Vrea sa-si reintrageasca clanul cu ea? Oh, imi place..chiar daca am mai vazut ficuri cu aceasta idee, tu le vei face originale cu siguranta. Astept next-ul, sa-l aduci cat de repede poti. Multumesc ca m-ai anuntat. a hug



O viata, un razboi, o iubire Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Vin 17 Feb 2012, 21:40

Capitolul 3
Sakura POV:
Stateam in biroul lui Tsunade fara sa ma pot clipi din cauza surprinderi. Ii cer sa mai repete o data ca sa fiu sigura ca am auzit bine.
- Sakura... Sasuke a luat-o pe Hinata si te vrea pe tine in schimbul ei... insa nu am de gand sa te las e prea periculos. Incheie Tsunade cu ochii tristi, nu aveam de cand sa o ascult... stiu ca Hinata nu mar fi lasat asa ca nici eu nu o las pe ea... e ca si o sora pentru mine... nu o voi lasa in mainile acelui ucigas nenorocit...
Sasuke POV:
Ma intreptam spre locul de intalnire cu Sakura... stiam ca va veni e proasta asa ca nu isi va abandona prietena... pfu... eram un pic obosit dupa noaptea trecuta, am scapat usor de Karin dupa... in fine, Doamne sunt cu adevarat foarte destept pentru ca 1. Am pacalit-o pe Mara ca vreau sa imi refac clanul cu ficasa 2. Mi-am sadisfacut poftele cu c***a de Karin, ce frumoasa viata... o sa ma joc un pic si cu Sakura, iar dupa o las sa moara pe undeva. Ajung in pajistea unde am revazut-o prima oara pe Sakura... acum daca ma gandesc mai bine poate ca va fi ma greu cu Sakura... nu e la fel de proasta ca inainte. Sau poate ca este... o vad sprijinita de o piatra asteptandu-ma. Hmm... imi place sa fiu asteptat de femei.
- Ai ajuns insfarsit, greu te misti... ma uit la Sakura multumit de rautatea din glasul ei, stiam ca ma uraste insa rautatea din vocea ei era atat de pura. Stau putin meditand... mda sigur, aia numai meditatie nu era, ma holbam la formele Sakurei, era atat de frumoasa... STAI! Am zis ,,frumoasa” ii o bunaciune al dracu, nu stiu cand am ajuns asa afemeiat, dar Sakura ma innebunea al dracu de tare. Am fost oprit de vocea Sakurei acum foarte senzuala si de Hinata care striga ca proasta sa nu faca asta.
- Mdeci facem schimbu odata, zise Sakura atat de senzual si... aghh... imi venea sa ii rup hainele de pe ea.
- Ihi... ingan eu fara sa mai pot zice altceva, m-am holbat cum Sakura a venit langa mine, iar Misha o lasa jos pe movalia care era acum legata ca sa nu ne urmareasca. Mergem cu pasi repezi inpoi la ascunzatoare, ma uit la Sakura si mare mie surprinderea cand vad ca...
Sakura POV:
Am fost foarte desteapta cand mi-am facut un plan de acasa. Am ajuns in fata ascunzatori si m-am transformat intr-o albina asa incat Sasuke sa nu ma vada. Planul mergea pana cand chiakra( nu stiu daca am scris bine ) s-a terminat din cauza drmului lung pe care il facusem.
- Printeso, ai grija la urmatoarea tentativa de evadare iti rup picioarele, inghit in sec stiind ca e in stare sa faca asta, oricat as incerca sa neg e mai puternic ca mine.... mult mai puternic, iar eu sunt doar o fata proasta... si slaba. Il ascult pe Sasuke care ne spunea mie si lui Karin ca pentru cateva noptii trebuie sa impartim camera, dam amandoua afirmativ din cap si ne indreptam spre camera noastra. Ajungem inauntru si incepe sa imi spuna niste reguli despre mersul la baie pe rand si la cat trebuie sa fiu in pat ca de nu dorm in fata usi si multe alte lucruri la care eu nu am fost deloc atenta, nu de alta dar nu ma interesau deloc, apoi imi zice ceva ce mi-a acaparat total atentia.
- Sakura vreau sa ai grija cu .... o sa aflati data viitoare
STIU CA E SCURT, DAR NU IMI MERGE TASTATURA SI A TREBUIT SA SCRIU CU UNA VIRTUALA SI A FOST INGROZITOR DE GREU... IAR SCOALA IMI OCUPA MAI TOT TIMPUL... O SA INCERC SA POSTEZ MAI DES INSA NU VA BAZATI PE ASTA
P.S capitol necorectat


&lt;script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=342zp.jpg&amp;p=tl' type='text/javascript'&gt;&lt;/script&gt;&lt;noscript&gt;O viata, un razboi, o iubire 342zp&lt;/noscript&gt;
I know you like me to judge,
as behave and as shown,
But you've ever thought about my heart?
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Vin 17 Feb 2012, 22:41

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Cu ce?

Banuiesc eu ceva dar...vedem noi!

Ce sa spun?

Imi place ca lui Sas'ke ii place de Saku!

Ma rog...

Astept next si PWP doolshe


O viata, un razboi, o iubire Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Lun 20 Feb 2012, 06:59

ai adus next-ul in love
e foarte frumos noul capitol
iar drama si rasturnarile de situatie ce sa mai zic
prezente la datorie lough
ce nu imi place e faptul ca vad prea multi purici lough
ce-i cu atatea puncte de suspensie?
arata foarte urat si e enervant cand citesti sa tot dai de ele
iti sugerez sa le inlocuiesti cu virgula si punct pe viitor dap !
in rest e foarte bine happy
deabia astept sa-ti citesc urmatorul capitol sa vad ce se intampla dance2
pa-pa hi! si mersi de mesaj kiss


I remember when we broke up the first time
Saying, "This is it, I've had enough, " cause like
We hadn't seen each other in a month
When you said you needed space.
What? !
Then you come around again and say
"Baby, I miss you and I swear I'm gonna change, trust me."
Remember how that lasted for a day?
I say, "I hate you, " we break up, you call me, "I love you."

O viata, un razboi, o iubire 639052096large
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
O viata, un razboi, o iubire J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Dum 04 Mar 2012, 15:11

Buna!
Multumesc ca m-ai anuntat.
Sa se joace cu ea?
Da Doamne ca e un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) daca crede ca Sakura se va lasa asa de usor..
Eh, in fine astept capitolul urmator pentru ca sunt sigura ca Karin spune o prostie cat ea de mare..



O viata, un razboi, o iubire Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Joi 08 Mar 2012, 21:34

Scuze ca a durat atat dar mi s-a stricat leptopu si o durat aproape 2 saptamani sa aduca o piesa din Italia... Sper sa va placa capitolu...
Capitolul 4
Sakura POV:
Eram inghetata de uimire, nu imi vene sa cred cum se poate ca el sa fi facut asta. Cum a putut sa isi bata joc de Karin... imi e atat de mila de saraca fata care a vrut numai sa fie si ea iubita... nu e vina ei ca sa indragostit de un dobitoc fara inima, ca si mine. Mie mi-a trecut insa ei nu prea cred ca o sa ii treaca vreodata, ea sta mereu in casa cu el eu nu. As vrea sa il distrug pe Sasuke pentru tot ce a facut... parca imi dau seama ca saracuta Karin nu a fost singura victima a acestui nesimtit. Ii spun lui Karin sa se linisteasca sa nu mai planga apoi ies afara sa iau un pic de aer curat... toate aceste noutati mai dat peste cap total plus ca sunt foarte obosita din cauza drumului, o gura de aer curat ar fi numai buna. Dupa cateva momente de linistire il vad chiar pe ....
Karin POV:
A fost asa usor sa o pacalesc pe Sakura ii asa prostuta si asa disperata in ai gasi o vina lui Sasuke al meu incat nici nu se mai gandeste ca poate mint, adica nu mint doar ca infloresc un pic actiunea mai adaug niste cuvinte frumoase cica zise de Sasuke inainte sa ma ,,violeze”. O sa ne distram, o s-o fac pe Sakura sa il urasca pe Sasuke iar pe Sas’ke o sa il fac al meu si doar al meu ...suna un pic ca un plan malefic. La usa apare scumpul meu a venit ca sa ma sadisfaca. Ca intodeauna nu stiu ce mas face daca nu las avea pe el.
Sakura POV:
Il vad chiar pe scumpul meu Sasuke. Cand ma observa se ridica de pe jos si vine incet spre mine imi pune lui rece pe fata mea rosie condurand-o delicat apoi isi apropie buzele de ale mele incercand sa ma sarute, il las sa isi faca iluzii cateva secunde pana cand buzele lui sunt putin prea aproape apoi il imping brutal aproape strivindul de un copac nevinovat.
- Daca tu crezi ca o sa ma las asa de usor te inseli amarnic, scumpule, zic eu intr-un fel atat de seducator.
- Nici nu ma asteptam ,pisicuto, insa sa sti ca nu o sa renunt asa de usor mai ales la tine, imi raspunde pe un ton de bad boy.
- Nu imi vine sa cred esti cu adevarat un ipocrit, tip eu la el. Prima data iti faci de cap cu saraca de Karin apoi vi la mine esti un nesuferit, pervers si prost pedeasupra! Ce credeai ca o sa fiu la fel de proasta ca altele sa ma daruiesc tie cu prima ocazie ei bine afla ca pentru mine o sa trebuiasca sa luptii, va trebui sa duci lupte lungi numai pentru un sarut. Asa ca mai bine renunta pana nu imbatranesti incercand!
Era clar l-am lasat incremenit nu ar fi crezut ca eu as putea sa scot asa ceva pe gura, eu fata aia inocenta, blanda si topita dupa el ei bine aceea fata a murit demult, din ea nu a mai ramas decat aspectul fizic! Rest totul e nou si in totalitate rezistent la virusul numit Sasuke Uciha! Fug de langa Sas’ke care era inca incremenit vrand sa merg in camera, insa din camera aud gemete... pfoai se pare ca scumpa de Karin a trecut peste incidentul cu Sas’ke. Se pare ca in seara asta va trebui sa dorm afara... yuppy. Mergand pe hol pentru a ajunge in bucatarie trebuia sa intreb pe cineva daca nu era cumva o camera libera undeva oriunde. Si cand dau coltul dau nas in nas cu marele stie tot...
Sasuke POV:
Merg spre camera Sakurei ca sa vad daca mai e suparata si cand sa dau coltul ma intalnesc cu ea, vorbesti de lup si lupul la colt...
- Unde mergi, maimutico? O intreb eu putin badjocoritor.
- Sa caut o camera... se pare ca draga mea colega de camera are un pic de treaba in seara asta.
- Deja i-a trecut de mine, deci? Imi placea sa o negajesc...
- Da, esti usor de uitat. Acum zi repede undeeste o camera libera nu am toata noaptea la dispozitie.
- Nu ma sunt camere libere, papusa. Ma uit cateva momentele la ea, apoi o idee nebuneasca imi trece prin cap si zic: esti invitata sa dormi cu mine daca vrei. Ai de ales dormi afara sau in camera mea.
- Glumesti? Cum sa dorm cu tine! Hmm... poi... o sa aflati data viitoare raspunsul, si tot data viitoare o sa aflati cine e jucaria lui Karin. Dar pana atunci.. pupiki :*
P.S. capitol necorectat


&lt;script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=342zp.jpg&amp;p=tl' type='text/javascript'&gt;&lt;/script&gt;&lt;noscript&gt;O viata, un razboi, o iubire 342zp&lt;/noscript&gt;
I know you like me to judge,
as behave and as shown,
But you've ever thought about my heart?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
O viata, un razboi, o iubire J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19Vin 09 Mar 2012, 13:28

Buna!
Ura, sunt prima! nr1
Pai multumesc ca m-ai anuntat kiss
Nu-mi vine sa cred.. din capitolul anterior credeam ca (,) Karin se va lua de ea..
Nu ca va inventa o minciuna gogonata.. mai bine zis un adevara modificat..
Si Sasuke e tupeist rau..
Sa vezi peste doua luni un brunet in patru labe care a grija de frumoasa sa "iubita"
In fine, pai.. sunt sigura ca daca se va duce in camera cu el il va pune sa doarma pe podea si ea in pat lough
Pai am cam terminat, astept next-ul si te rog sa ma anunti mereu.. daca nu te deranjeaza rusinos



O viata, un razboi, o iubire Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Continut sponsorizat




O viata, un razboi, o iubire Empty
MesajSubiect: Re: O viata, un razboi, o iubire   O viata, un razboi, o iubire I_icon19

Sus In jos
 

O viata, un razboi, o iubire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-