Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Curcubeul de după furtună +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Curcubeul de după furtună +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Curcubeul de după furtună +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 20:25

Sper sa vă placă.. PS: acesta defapt era o carte, dar merge ultra bine ca fic. :3. 'Scuzele mele că nu e scris cu diacritice , dar e făcut de mult..nu descoperisem incă obţiunea asta.

In acest fic , Naruto Sakura si Sasuke se cunosc doar ca si colegi , nu sunt in aceiasi echipa .Se cunosc doar pt ca sunt colegi de Academie -



Numele ficului: Curcubeul de după furtună
Pentru: +16
~Lectură plăcută!~


Capitolul 1.
Iadul se dezlănţuie.

Prefaţă:

'' Pur si simplu nu stiu ce sa fac in continuare , sa il cred pe el , cel caruia i'am daruit tot ce am mai bun pe lumea asta , sau pe ea cea mai buna prietena a mea. Acum nu mai conta tot ce conteaza este sa fug.. Daca eu nu supravetuiesc nu am cum sa ii mai cred.''


Stau si ma uit pe fereastra camerei mele ,nu am altceva de facut , nu am avut niciodata. Oamenii mergeau mult prea repede si cu capul in jos ca macar sa pot sa ii remarc. Ploaia se intetea, oamenii mergeau si mai repede , ca sa se adaposteasca intr-un loc ferit alaturi de persoana draga. Poate unii dintre ei nu au casa , poate altii nu au familie.. Multi si-ar dorii sa aiba ce am eu, dar eu nu imi doresc deloc sa am aceste lucruri. Parintii mei adoptivi, amandoi miliardari, imi ofera tot ce imi doresc , iar chestia asta ma scoate din sarite. Nu vreau astea. Nu vreau aceste obiecte fara pic de valoare. Nu de la ei , oricum. Se simt obligati sa imi ofere toate astea doar pentru ca nu le-am avut inainte , si vor sa imi ofere totul acum. Se aude o ciocanitura in usa , iar Garcia ,menajera intra in camera mea cu o tava plina de bunatati.

-Domnisoara, trebuie sa mancati. imi spuse ea pe un ton cat se poate de frumos.

-Multumesc Garcia , o sa mananc mai tarziu,acum nu mi-e foame.

Garcia tataii dar imi puse tava pe birou si iesii. M-am uitat cu ciuda la mancarea mea. Ea putea sa fie doar mancare. Un ou este doar un ou. O paine este doar o paine si un ceai este doar un ceai. Eu trebuia sa fiu tot ce nu imi doresc. Trebuia sa fiu ''fata-model'' , ''fiica-perfecta'' , ''tipa-de-gasca''.. Pur si simplu eu nu sunt asa. Nimeni nu vrea sa ma creada ca nu imi place sa fiu mereu perfecta. Toti cred ca daca sunt perfecta , ei bine , sunt Perfecta!. Nici gand.Nu ma simt nici macar 10 % perfecta. Sunt ca orice alta fata de 16 ani. Si eu admir pe cineva , si eu am un cantaret favorit ..... Telefonul meu incepu sa baraie in buzunarul meu, iar melodia mea preferata 'I wanna do bad things whit you' incepu sa umple toata camera. M-am uitat aievea cine ma suna , fara sa imi prea pese . Era prietena mea cea mai buna Ino. ''Prietena pe naiba''mi-am zis in gand.
-Da?am spus incercand sa par fericita, cu toate ca fiecare fibra din mine urla.
-Sakura, vii maine la cursurile de echitatie?
-Nu.
-Dar parintii tai au spus ca trebuie sa fi acolo.
-Nu imi pasa nici cat negru sub unghie.
-Saku', de ce esti asa suparata?
-Eu asa sunt. Nu vin si punct nu ma mai bate la cap.
-Ok , dar sa stii ca nu imi place de tine asa, unde e prietena mea?.
-Hai frate,nu ai fost niciodata alaturi de mine , niciodata nu ai stiut nimic despre mine , esti o blonda proasta. M-am saturat de fatada asta. Draguta , nu mai incerca atat. Si spune-i mamei despre discutia asta si ii spun lu mata' ca nu mai esti virgina ;].
-Ugh! Sakuuu..
-Pa dulceata!.
I-am inchis vipere`i in nas. O uram din tot sufletul meu , inca de mica toti au incercat sa mi-o bage pe gat , dar mi se pare o mare tampita. In primu rand nu stie absolut nimic despre mine si o da-n sus si`n jos ca e prietena mea cea mai buna. E cu mine pentru '' bani'' mei. Mi-am inalturat-o din ganduri si am inceput sa ma gandesc iar la ale mele. Garcia a mai venit de vreo 2-3 ori sa ma intrebe daca vreau ceva, si i-am raspuns negativ. Mancarea incepea sa se raceasca asa ca m-am imbracat si m-am dus afara cu ea impachetata frumos intr-o punguta . M-am dus la locul vag cunoscut sa o caut pe Kimiko. Ea locuia sub un pod. Ne-am intalnit acum cateva zile , si mi s-a parut o tipa de treaba , o ajut cu ce pot , si cum pot. Am strigat-o , dar nu mi-a raspuns.
-Kimiko , sunt eu Sakura.Ti-am adus ceva.
Sora mai mica a lui Kimiko a iesit cu sfiala de sub un picior al podului si a alergat la mine , intinzandu-se dupa punguta.I-am dat'o , iar ea a fugit inapoi de unde a venit. Hmm banuiesc ca asta e tot ce aflu despre ei pe ziua de azi. Ploaia a inceput sa se inteteasca asa ca mi'ai tras gluga pe cap, mi'am bagat mainile in buzunarele pantaloniilor si am inceput sa merg pe drumul de unde am venit. Nu credeam niciodata ca este posibil sa ai 100 de ganduri pe secunda , dar acum creierul meu mi'a dovedit contrariul. Capul meu era plin de ganduri , care mai decare , ma gandeam la parintii mei , ma gandeam la prietenii mei , ma gandeam la fosta mea viata. Este foarte greu sa cresti fara toate acestea aproape , sa iti mai petreci si jumatate din viata intr'un orfelinat. Am fost foarte norocoasa cand Domnul si Doamna Haruno m'au adoptat . Acum ii numesc mama si tata. E ciudat cum poti sa te atasezi de cineva asa de usor , dar in acelasi timp asa de greu. Eram aproape de casa cand ploaia a incetat , asa ca m'am gandit ca ar fi frumos daca m'as mai plimba. Mirosul de toamna tarzie combinat cu mirosul ploii mi'au invadat narile , facandu'ma sa uit pentru o secunda ca sunt inca pe acest Pamant. Dar normal ca dupa cateva secunde mi'am revenit. Poate in ochii lumii par o rasfatata, ca nu sunt multumita cu ce am, ca nu sunt nustiu cum.. Eu chiar nu am nevoie de toate astea ca sa fiu fericita.. Eu am nevoie de ei. Ei facand parte din fosta mea viata. Imi vroiam cu ardoare viata inapoi.. Telefonul imi vibra in buzunar , un numar necunoscut. Mi'am dres putin vocea , si am raspuns
-Alo?
-S..S..Sakura?
-Da, cine esti?
-S..S..S...Suunt...Suntt euu Hinata... Maa auuzii?..
Semnanul era extrem de prost , deabea o auzeam , dar inima nu a ezitat sa imi sara din piept la auzul numelui ei.Hinata era este si v'a fi cea mai buna prietena a mea .
-Hinata!!! Ce faci ?Nu te aud bine.. ce s'a intamplat?
-N..n...n... nnuuu p..ppoo...ppoot saa voorbescc..
Hinata incepu sa planga . Mi se inmuia inima cand o auzeam asa.
-Hinata , ce ai?
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep.
S-a intrerupt. Ahhh!.Am incercat sa sun din nou pe acelasi numar , dar nu raspundea nimeni. Am sunat-o pe Tenten , o alta prietena foarte buna.Mi'a raspuns dupa al 2'lea Târ, ea are semnal mult mai bun,
-Tenten , am primit un apel ciudat de la Hinata... Si dintr'o data s'a inchis.. Stii ce are?
-Sakura..s-au schimbat multe pe aici.. parintii nostrii nu ne mai lasa sa vorbim cu tine.. ne spun ca esti mult prea ''traumatizata''de toate lucrurile din oras. Uite ce e, noi te iubim , si tinem enorm de mult la tine , nu o sa te uitam niciodata , si nu o sa avem vreodata o prietena atat de buna ca tine , dar nu mai putem tine legatura. Te iubim. Paa..
Am ramas socata efectiv. Am cazut in genunchi pe asfaltul ud , si am inceput sa plang in hohote , ei bine , o data si odata tot trebuiau sa iasa lacrimile. Nu mai stiam nimic , nu mai stiam cine sunt , ce fac acolo , de ce exist , de ce sunt pe jos , de ce plang..Nu mai simteam nimic , toate legaturile cu lumea mi s'au rupt efectiv , si am simtit cum asfaltul fuge de sub mine. Prin vag am auzit pe cineva cum ma striga.Era destul de aproape , dar eu ii auzeam vocea ca si cum ar fi fost la 20 de mile distanta. Ca o soapta , deabea auzita. Vocea a inceput sa se aproprie din ce in ce mai mult , pana cand m'am simtit carata in brate.


***
M'am trezit intr'un apartament micut , frumos mobilat,luminos si cald. Eram asezata pe o canapea comfortabil.Hainele mele erau uscate , in ciuda fostei ploi in care eu statusem fara nici un dinsconfort.Langa mine dormea un brunet pe care l'am recunoscut vag , sforaia usor si avea o fetisoara dulce , niste buze trandafirii mai ceva sa le saruti , nu alta. Apoi realitatea ma izbii. Era Sasuke Uciha. Frumosul liceului.Ce cautam eu la el in casa? de ce eram aici ? Ce se intampla?!.


Sasuke POV:
Ma plimbam pe strada , ca in fiecare zi cand nu am ce face acasa.. Drumul meu era complet necunoscut , ma plimbam doar de dragul de a ma plimba. Ploaia incepuse de ceva timp , udandu'mi parul brunet , facandu'l sa imi intre aproape tot in ochi.Nu prea imi pasa. Tricoul meu negru era ud leoarca , dar nici asta nu ma putea face sa ma intorc in apartamentul meu, nici nu am de ce.. Trebuie sa merg la Academie deabea saptamana viitoare. Cica o sa avem un coleg nou..Sper ca nici anul acesta nu o sa ne puna in grupuri stupide. Imi place sa fiu pe cont propriu , sa nu depind de inca 2 copilasi. M'am plictisit sa tot merg , asa ca am sarit pur si simplu , ajungand pe o cladire. Am inceput sa alerg , si sa sar , fiind in elementul meu.Dupa vreo 2-3 ore de alerergat constant , am sarit din nou pe drum , inca alergand , evitand foarte usor oamenii. Dintr-o data m-am oprit. Nici eu nu stiu de ce.. Pur si simplu am simit ca trebuie. M'am uitat prin jur , si am vazut plodul lui Tsunade cum plange de mama focului. Oare ce a mai apucat'o si pe rozalia asta acum?. Am strigat'o, dar nu mi'a raspuns ,asa ca m'am dus usor spre ea si am zgaltait'o de umar. A cazut efectiv pe spate. M'am aplecat si am luat'o in brate. Cu toate ca ploaia s'a mai domolit ,aproape oprindu'se ea trebuia sa fie intr'un loc ferit asa ca am dus'o in micutul meu apartament.


Ultima editare efectuata de catre Nyx in Mar 18 Dec 2012, 20:02, editata de 2 ori
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 21:19

Fic nou in love
Ce pot sa spun? Este prea devreme sa imi fac o idee clara, dar pana acum imi place foarte mult in love
Cand am vazut nick-ul tau de pe forum am ramas efectiv socata, apoi m-am gandit ca poate ai citit "Casa Noptii" .
In orice caz, are stil happy
Sper sa aduci next repede sa aflu ce se intampla si te rog sa ma anunti printr-un pm. in love
Te pupacesc dulce kiss

Ja ne!^^ kiss
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 22:06

Buna Curcubeul de după furtună +16 301723 Imi place mult scumpa Curcubeul de după furtună +16 208323 Spor la scris si lan ideei Curcubeul de după furtună +16 544217 Curcubeul de după furtună +16 544217 Curcubeul de după furtună +16 544217 si sper sa aduci rpd nextu Curcubeul de după furtună +16 962758
P.S Sa ma anunti si pe mn pls cand pui nextu Curcubeul de după furtună +16 78717
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 09:58

iui in love love
stiu ca e doar inceptul dar e minunat
saraca Sakura sad crying
iau murit parintii si acum nu mai poate nici vorbi cu pritenele ei sad
it's so sad
si toata lumea o considera rasfatata angry
sa ma anunti cand pui next
bafta cu scrisul si descrierea kiss hi!
P.S. sa ma anunti cand pui next-ul
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 12:28

Deci la mine ideeile vin mai repede ca mancarea:)). V-am adus nextu'l scumpele mele :X. A daaa era sa uit ,ღ7ღDaysღDoubleღ, nu , nu am citit :o3 dar stiu ca Nyx este zeita noptii si suna misto. Dar o sa citesc ^^



Capitolul 2

O prietenă adevărată.

Sakura POV:

Eram pur si simplu confuza si extenuata , nu mai stiam ce sa cred , iar somnul ma atragea din ce in ce mai mult . Aproape pusesem capul pe perna cand am auzit un sunet ciudat. Brunetul se trezea. M'am ridicat in fund cu gandul sa il iau la intrebari , dar defapt el s'a intors pe partea cealalta.Am inceput sa chicotesc si m'am culcat la loc.
Cand m'am trezit brunetul disparuse , lasand un mare gol pe canapea. M'am intins , in sfarsit. Statusem ghemuita toata noaptea, sau ziua? Nici nu stiu ce zi e azi... Sau unde sunt... Am incercat sa atipesc , dar nici o sansa. Somnul isi luase o vacanta. Ugh. M'am ridicat incercand sa ma mobilizez , si sa ma car naibii de'aici.Apartamentul era destul de frumusel , micut dar in acelasi timp spatios.Telefonul meu incepu sa vibreze si sa paraie de parca incepura sa'l posedeze ceva. Era mama.
-Da mami?
-Haruno Sakura , unde Dumnezeului esti?.
-Um..Dorm la o colega de Academie , mami.. Vin maine dimineata sau poimaine.. trebuie sa mai exersam niste miscari pe care Tanti Tsunade ne'a pus sa le practicam vara , iar tu stii cum suntem noi fetele. Temari si cu mine o sa venim si pe acasa sa mai exersam. Sper ca nu te superi.
-Multumesc tie Doamne! Credeam ca ti s'a intamplat ceva. Ok , nu'i problema. Te sarut dulce puisor!.
-Si eu mami. Muahh.
Am scapat repede , de data asta . Am format repede un numar bine cunoscut , iar dupa 20 de mii de telefoane s'a gasit si ea in sfarsit sa raspunda.
-SAKURA , TU STII CAT E CEASUL?
-Um.. am.. nu...
-ESTE 4 DIMINEATA! MAINE STII CA AVEM ANTRENAMENT CU KAKSHI SA VADA CE AM FACUT TOATA VARA ! DOAMNE IARTA-MA , CE TE'A APUCAT?!.
-Temari , imi pare sincer rau ca te'am trezit la ora asta , dar am o mare problema.. Um.. Un nod mi s'a pus in gat. Hinata si Tenten nu mai vorbesc cu mine , defapt nu ii mai lasa parintii.. Si cand m'au sunat sa imi spuna , am lesinat , de soc.. Si m'a gasit.. Sasuke.. si acum sunt la el in apartament..
-DOAMNE DUMNEZEULE! am auzit'o pe Temari cum da toate paturile la o parte , si se ridica usor din pat.Sunt pe balcon , spune tot!
-Nu e nimic de spus Temari , doar ca pur si simplu m'am trezit la el in apartament.. Cred ca i'a fost mila de mine sau ceva.. In fine ,ce vreau sa spun este ca mama m'a sunat si am spus ca sunt la o colega , si prin colega ma referam la tine , daca te suna spune si tu ca sunt acolo , si mai stii inregistrariile noastre , in cazuri dastea .. Le'ai pastrat nu'i asa?
-Cum Dumnezeului le'as putea arunca, sunt aur curat.
Am inceput sa radem amn2.
-Temari , ne vedem maine la ora 10 , spune'i lui sensei sa nu se supere pe mine , dar am primit o veste ingrozitoare..
-Nu'i problema. Dar sa stii ca v'a trebuii sa vi o data si o data..
-Da da...
Am inchis , si am inceput sa inspectez apartamnetul , prea mult negru dupa gustul meu.. Am intrat in bucatarie , fix la timp........

Sasuke POV.

Nu pot sa cred ca idiotul tocmai a facut asta.Cum Dumnezeul a evoluat asa Raikage?Oricum nu prea a reusit sa ma atinga decat cu un pumn, iar el a plecat casa cu vreo 4 coaste rupe.

Eu : Sasuke da esti periculos rau tu..
Sasuke: hehe ! ce pot sa spun .. M'a provocat..
Eu : mda.. ai de gand sa ne spui si noua cum Dumnezeului ai plecat.. sau ce s'a intamplat?
Sasuke: toate la timpul lor , toate la timpul lor..



Mi'am sters sangele care imi picura din nas , si am inceput sa alerg. Cine stie ce o sa faca rozalia asta pana ma intorc eu.

>>Flash Back<<

Am carat'o in brate pana in apartamentul meu , punand'o pe canapeaua micuta , punandu'ma si eu la picioarele ei. Nici nu stiu cand , dar am adormit cu gandul la rozalia asta care era langa mine.
N'am apucat sa dorm mult , ca telefonul meu incepu sa sune ca nebunu , am sarit ca ars , raspunzand cat am putut de repede ca sa n'o trezesc pe rozalie.M'am dus in bucatarie sa raspund.
-CE E?!.
-Baii linsiteste'te, spuse Gaara.
-Scuze Gaara , n'am dormit deloc..
-Ce'mi pasa mie ba?.. Kankuro are iar probleme cu Raikage.. Du'te si ajuta'l..
-Da ce's eu fă?bodyguard?
-Sasuke , ori iti misti curu , ori te trezesti acoperit cu 20 de kg de nisip , tu alegi.
Am mormait un ''du'te naiba'' si m'am dus sa ma imbrac.. M'am holbat vreo 20 de minute la rozalia asta , nevendindu'mi sa cred ca este aici .. Nu stiu ce a facut'o sa planga .. Ba mai mult! sa lesine.. Avand in vedere ca a fost instruita de Tsunade nu credeam ca v'a varsa vreodata vreo lacrima.. Inca imi aduc aminte... acum 2 ani cand ii admiram fundisorul bombat pe holurile Academiei , si ea s'a intors si cand mi'atras un pumn ...30 metrii m'am dus in spate..A trebuit sa ma duc la doctor sa vad daca nebuna nu mi'a fracturat maxilarul.. Si uite'o acum , am gasit'o pe jos pe strada , si am adus'o la mine in apartament.. Ce frumoasa era cand dormea.. era asa draguta.. cu fetisoara aia a ei... TREZIREA SASUKE!!Du'te odata sa'l ajuti pe Kankuro.. Am ajuns la locul cu pricina , si eram numai eu si Raikage.. Nenorocitii!!! Numai eu sunt aici.. O doamne! vine spre mine.. UMBRA CLONELOR JUTSU!
<


Ultima editare efectuata de catre Nyx in Mar 18 Dec 2012, 20:01, editata de 2 ori (Motiv : Corectat .)
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 12:37

Sper ca va place.. nu stiu cand o sa mai postez , dar mai mult ca sigur ca o sa fiu pedepsita saptamana asta din cauza notelor , oricum o sa mai pun 2'3 capitole pana maine.. imaginatia mea e enorma.. sper ca nu va deranjeaza :o3 :crying
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Curcubeul de după furtună +16 Asss10Curcubeul de după furtună +16 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 13:20



Bun, pai am ajuns si eu pe aici. Lucruri interesante zici. think Eu nu prea stiu ce sa spun, sincer. Adica descrierea lipseste cu desavarsire si ea este cea mai importanta intr-un fic. Apoi, limbajul tau este putin aiurea si folosesti niste expresii uneori de prefer sa citesc mai departe. Nu mai injura. Inteleg ca vrei sa exprimi cumva starea de spirit a personajului, insa incearca sa faci asta fara sa folosesti un limbaj atat de explicit. Fara cuvinte urate. dap ! Apoi, actiunea este alergata ca vai de ea saraca, plus ca uneori nu inteleg ce vrei sa spui. Si cand redactezi un dialog nu mai folosi nici CapsLock pentru propozitiile exclamative si nici atatea puncte de suspensie atunci cand se balbaie personajul. Arata foarte urat.

Am vazut ca ai corectat ceea ce am scris eu in al doilea capitol. Insa ai inlocuit ci=uvintele pe care ti-am zis sa nu le mai folosesti? Ca eu nu am vazut asta. Ti-am spus si iti mai spu, nu ai voie cu un limbaj inadecvat. Mai treci pe la Regulament, te rog. Si la inceput de tot ai spus ca nu scrii cu dialecte. Te refereai cumva la "ş" si "ă" si celelalte?Pentru ca daca este asa, atunci acelea se numesc diacritice, nu dialecte.

In concluzie, ai grija cum si ce scrii intr-un capitol. Pentru a impresiona cititorul nu este nevoie numai de tehnica, ci si de aspect si lizibilitate. Spor la scris in continuare. dap !

choco^^

Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 20:49

IN SFARSIT MERGE SITE'UL SI POT SA PUN NEXTUL!!:x
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 21:25

Hy scumpo kiss
Multumesc ca m-ai anuntat, si multumesc ca mi-ai raspuns la intrebare. Da, Nyx este regina Noptii si mama tuturor vampirilor mai diferiti.
Orikum ai fost geniala in alegerea nick-ului
Cat despre capitol, mi-a placut foarte mult, ina nu am inteles de ce trebuia neaparat Sasuke sa il apere pe Kankuro hmm...?!
In orice caz, mi-a placut foarte mult. Anunta-ma cand pui next kiss

Ja ne!^^ hi!
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 06:09

Salut! kiss next-ul a fost dragut in love
mai bine l-ai trimite pe Sasuke acasa
pentru ca somnul si-a luat vacanta lough si Sakura da petrecere dance2
stii cum se zice cand pisica nu-i acasa soarecii joaca pe masa
o iau razna rusinos nervi! ....ca nu ar face niciodata asta
ar fi culmea sa se urce pe masa lough
mi se pare mie sau Sasuke se indragosteste al noualea cer
ramane de vazut in urmatorul capitol sa nu uiti sa ma anunti cand il pui good please
si mersi ca mi-ai zis de next a hug
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 21:28

A venit si nextu :))). Am zis ca inspirationu e mare la mine :o3. P.S: Raikage e complet diferit... O sa vedeti..P.S.S: unele jutsuri sunt inventate de mine!!:">P.S.S.S .. am .. o sa iau aminte la ce spui choco.. parca asa era:o3. Multumesc foarte mult..

Capitolul 3.
Un mic incident neprevazut.


Sasuke POV:
Am incetinit cand eram aproape de casa , sperand ca rozalia inca nu s'a trezit . Am inceput sa merg usor usor spre usa din bucatarie , cand dintr'o data , un beculet mi s'a aprins in capusor. Raikage s'a dezvoltat mult in ultimul timp , daca avea si arme noi? Puteri noi? Jutsu'ri noi ?!?!?!Am inceput sa ma inspectez din cap pana in picioare , de frica sa nu fi patit ceva. Am constatat ca eram aproape in regula pana cand am vazut ditamai roseata pe mana stanga. O la naiba!!!!! a apucat sa ma atinga cu venin\ otrava.... Nu pot sa cred! cum am putut fi asa tampit?!

<Raikage venii spre mine , defapt spre o clona de a mea. Incepu sa o loveasca ca disperatul , iar aceasta se prefacu intr'un norisor. Hehe. Te'am prins. Mi'am scos kunaiul si am sarit deasupra lui , strangandu'l cat puteam de tare. S'au auzit coastele cum au trosnit , poate chiar s'au rupt.. A inceput sa se scuture , parca fiind posedat.. I'am infipit kunaiul in umar , iar acesta incepu sa tipe de durere. M'am dat jos din spatele lui , ajungand in fata lui . Ochii lui erau insetati de razbunare si de sange.. A inceput sa incanteasca ceva ..Mi'am folosit Sharinganul ca sa il urmaresc mai bine. Am inceput sa fac acelasi miscari ca el , curios de ce jutsu' v'a folosii. S'a dovedit a fi un Dragon de Pamant. Pfui.. Incepatoooor. Dragonul meu era mult mai mare si mai puternic . In timp ce asazisii nostrii dragoni se luptau am inceput si noi. De data asta taijutsu.. Era mare , si plin de muschi , iar eu chiar daca eram slabut , eram foarte puternic. O aura galbena incepu sa il inconjoare si mi'am dat seama ca nu'i a buna. Venii cu viteza spre mine dandu'mi un pumn de toata frumusetea.Sangele nu ezita sa apara ,improscandu'mi tot tricoul. O doamne!.
-CHIDORI!
Am inceput sa alerg spre el , punandu'i bila mare si albastra in fata, iar aceasta pur si simplu exploda , trimitandu'l la vreo 200 de metrii departare.Nici ca se mai ridica de la pamant. Am inceput sa alerg spre casa, incercand sa nu dau peste cineva.
>>End Flash Back<<.
Nu pot sa cred. Pata aia era mare si rosie , cum de nu am vazut'o pana acum? cum?!. Pata incepu sa se extinda , din ce in ce mai mult. Am mers la usa , cu gandul de a o trezii pe rozalie , poate stia ea ce sa'mi faca.. Am apasat cu putina teama usa apartamentului meu, Doamne iarta'ma ce Dumnezeu?!. Am apasat pe clanta si am intrat in apartamentul meu.Picioarele au inceput sa mi se inmoaie , mainiile sa imi tremure , si ochii sa imi clipeasca incontrolabil.Fata mea a facut contact cu gresia rece , facandu'ma sa ma simt putin mai bine ,dar nici asta nu ma facu sa ma opresc din tremurat.
-Ce Dumnezeu?!.


Sakura POV:
Sasuke era intins pe jos , tremurand si facand ca toate alea.
-Sasuke, ce ai?!.
M'am dus langa brunet , punandu'ma in genunchi . Incepuse sa transpire , si sa respire foarte greu.
-O..O..otra..otrava.
Doamne! Am inceput sa ma uit la el mai atenta , cautand vreo urma de intepatura , ceva ..ORICE. am gasit dupa cateva secunde o pata mare pe mana stanga care se extindea cu fiecare secunda care trecea.
-Nu stiu ce fel de otrava este.. Nu stiu daca pot sa o extrag..i'am spus brunetului
Acesta nu spuse nimic ,dar dintr'o data isi inchise ochii , si incepu sa tremure mult mai tare decat pana acum. Avea convulsii.. Pot folosii decat un singur lucru .. dar s'ar putea sa am decat o sansa.. trebuie sa incerc , nu pot sa il las asa..
-Kangensun-no jutsu!. Acest jutsu este folosit de toti ninja medicali , este o trusa de prim ajutor portabila.
Am inceput sa scormonesc prin ea in cautarea Morfinei si a Calciului Z. Imi trebuia un bol .. M'am ridicat si am inceput sa ma uit prin toata bucataria dupa un bol mare. Am gasit unul destul de maricel. L'am umplut cu apa calda , si m'am pus in genunchi langa mana brunetului si am inceput sa procur antidotul pe care Tanti Tsunade m'a invatat sa'l fac acum 2 ani , sper sa imi aduc aminte cum se face.

***
-Sasuke te rog frumos sa iei loc , si sa te linistesti!!!!am inceput sa il trag pe brunet inapoi pe canapea.
-Sakura , lasa'ma.. Iti sunt recunoscator ca m'ai facut bine, dar trebuie sa'l omor pe parazit..
-Sasuke , iarta si tu....
-Femeie , esti nebuna?!.M'a otravit! Era sa mor!!.
-Femeie.?! FEMEIE?!?!!?!?!?!
-ăăauuu..
I'am trosnit una peste fata de 2 metrii s'a dus in spate.
-Pentru tine sunt Sakura. Poti fi si tu mai dragut?!. Tot ce faci este sa te duci in stanga si in dreapta si putin cum spui 'sari' te astepti ca toti sa intrebe 'cat de sus?'.. Cu mine nu merge asa. Ti'am zis sa stai jos , apăi stai naiba jos!
Sasuke incepu sa se frece peste obrazul pe care eu i'l lovit.
-Mama , papusa , unde ai invatat sa lovesti asa?!.
Incepu sa se indrepte spre canapea , dar dintr'o data s'a dus la usa , si disparut a fost...

Eu: umm.. Sakura.. esti cam dura cu el..
Sakura: comentezi?! vrei si tu o bucatica din mie?!
Eu: calmeaza'te -.-'' spune si tu ce s'a intamplat... :o3
Sakura: si daca nu vreau?!.
Eu: vrei sa devi un viermisor?:o3
Sakura: ai dreptate..


>>FlashBack<<.
Spre norocul meu , antidotul era perfect. Toti anii in care am stat cu nasul in carti cu am invatat tot felul de lucruri pe care colegele mele le credeau stupide , se pare ca mi'au folosit intr'un final.. Pata incepu sa dispara , fiind inlocuita de o noanta subtila de rozaliu. Sasuke era transpirat tot , dar macar inceta sa mai aiba convulsii. Incepu sa respire normal , iar eu am putut in sfarsit sa ma linistesc.. Dintr'o data Sasuke se ridica in fund , vrand sa zica ceva dar nu putu. L'am ajutat , si l'am dus pe canapea. Dintr'o data se ridica si incepu sa zica:
-Sakura , eu ma duc dupa chestia aia..
>>End flashback<<.

Sasuke POV:
Nu imi venea sa cred ca rozalia asta m'a facut bine asa repede. Inima ma intepa , si ma simteam ciudat ca am lasat'o acolo , asa. Inca ii simteam palma pe obrazul meu , o palma pe care am meritat'o din plin.. Nu pot sa cred ca fata asta chiar a avut tupeul sa imi spuna aceste lucruri in fata. Nimeni nu mi le'a mai spus asa .. Stiu ca (,) chestile astea se discuta nonstop pe la spatele meu , dar nimeni nu a avut tupeul sa mi le spuna in fata.
Acum alergam spre Raikage cu gandul sa il omor pe nenorocit. Am ajut inapoi pe campul pe care ne'am luptat , si surpiza , el era tot acolo , intins la pamant. Mi'am scos kunaiul si l'am omorat. A fost scurt si rapid , fara dureri , nu ca nu ar fi suferit pana acum , dupa ce i'am facut.O picatura ajunse pe nasul meu , anuntand o ploaie mare. Am inceput sa merg iar spre casa , gandindu'ma la rozalia mea.. Era diferita , era pura , era speciala.Nu stiu cum de nu am remarcat'o pana acum. Este asa de draguta , si asa de frumoasa. Nu ma puteam gandii la nimic altceva decat la ea. Imi luase efectiv mintiile .. Nici cand luasem Extasy*drog * nu am simtit asa pentru vre'o tipa.. Toate pentru mine erau la fel , fete frumoase , pline de silicon , care nu doresc decat niste vorbe frumoase , si isi desfac picioarele pentru tine..
Ploaia torentiala nu inceta sa apara , udandu'ma tot. In scurt timp am ajuns la apartamentul meu . Dupa cum era de asteptat , rozalia era in fata usii batand nervoasa in biceps.. Era evident nervoasa. Am traversat camera din 2 pasi mari , alungand imediat spatiul dintre noi , pe care nu'l mai suportam deloc.Mi'am pus o mana pe dupa ceafa ei , si o mana i'am pus'o pe mijloc lipind'o de mine. Mainile ei erau pe langa corp, inerte.. Mi'am lipit buzele de ale ei si............

Heheeehhee MAUHAHAHA.. Atat pentru azi !:X.


Ultima editare efectuata de catre Nyx in Mar 18 Dec 2012, 20:03, editata de 1 ori
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 21:28

Dau edit in love
Reaoo sad suspansul ne omoara -.-"
Superb capitolul, a meritat asteptarea in love
Mi-a placut enorm momentul in care Sakura i-a dat o lectie zdravana lui Sasuke
Ms ca m-ai anuntat, sa aduci next si sa ma anunti din nou kiss

Ja ne!^^ hi!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Curcubeul de după furtună +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Mar 07 Feb 2012, 15:20

Buna! Eh, e interesant, imi place, dar au trecut cam repede la saruturi.. In fine, nu inteleg de ce fetele nu mai au voie sa vorbeasca cu ea... si de ce le-au interzis asta parinti? In fine, astept next-ul, sa-l pui cat de repede poti. kiss
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 05:37

iuiiii lough
I-mi place I-mi place I-mi place in love dance2
Sasuke si-a gasit nasul lough
acum cand nu e cuminte o incurca lough
mmm oare ce a urmat dupa ce a ajuns acasa think
nu stiu dar tot ce stiu e ca vreau sa iti citesc next-ul
apropo mersi de mesaj kiss
sa-mi trimiti un mesaj cand postezi urmatorul capitol please
mersiii a hug au revoir!
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 18:24

Dupa cum v'am promis , nextul vine repede repejor:o3. Acest capitol il dedic scumpei mele Mady , cu care sper sa am o colaborare frumoasa!:x.

Capitolul 3.
O mica scanteie.


Sakura POV:
Nu stiu ce era in capul lui Sasuke de a plecat asa .. Putea sa mai aiba otrava in corp ,putea sa moara , Doamne , baiatul asta nu se gandeste deloc la el!.Nu pot sa cred ca e asa delasator , cum poate sa nu se gandeasca deloc la sanatatea lui?. Cum poate sa nu se gandeasca (,) ca baga in pamant un corp angelic.. Sakura, official ai innebunit!. Cum Dumnezeu pot sa ma gandesc la asa ceva?!. Sasuke e un fustangiu. Mai mult ca sigur m'a luat la el doar ca sa isi faca de cap cu mine. Cum vine, am sters'o deaici , vreau doar sa vad daca este bine. Cu toate ca mai mult il urasc decat sa il plac , sunt ingrijorata pentru el. In ultimele 2 zile sau o zi jumatate am incercat pe cat posibil sa nu ma gandesc la Hinata si Tenten , inca nu puteam crede ce mi s'a intamplat. De cand Sasuke a plecat ,eu am asteptat in fata usii de la bucatarie , sa vad cand apare omul asta. Nu a durat mult pana ca ploaia sa inceapa , facandu'ma sa ma ingrijorez al naibii de mult. Dupa cateva minute s'a auzit si usa. Sasuke intra ud fleasca, lasand in urma lui o dara considerabila de apa. Se uita o data in ochii mei , apoi traversa camera si ma lipii de el , trantindu'si buzele peste ale mele. Poftim?!. Buzele lui erau moi si catifelatate , foarte dulci, mai sa le mananci.. Sakura !!. L'am impins cu putere , iar el s'a dat foarte putin in spate. I'am tras o palma , iar dupa m'am intors spre usa ca sa ies. M'a prins de mana , facandu'ma sa ma intorc , si m'a sarutat iar. Nu puteam sa il mai dau de pe mine , nu puteam sa il tin departe.. Dar trebuie! M'am dezlipit iar de el , si i'am mai tras o palma.
-Sasuke , esti un nenorocit!
-Sakura..
-Nici o Sakura. Eu am plecat!.
-Nu pleca , te rog!Nu ma lasa singur , spuse cu ochii inlacrimati.
-Dupa ce mi'ai facut?!.
-A fost doar un sarut nevionvat.
Acel ''sarut nevinovat'' , fara sa ma intrebe , mi s'a dus direct la inima , facandu'ma sa simt ceva foarte ciudat. Brunetul asta se juca foarte mult cu mine , sarutandu'ma si chestii... Nu imi placea deloc. Sau poate imi placea?M'am uitat intens in ochii lui , se vedea clar ca vrea sa mai faca ceva, dar isi musca buza , aproape facand'o sa sangereze. Buzele lui , off.. Doamne cat de frumoase si perfecte erau.. Deabea ma abtineam sa nu ma intind sa il sarut din nou.
-De ce ai facut'o?il intreb.
-Nu stiu Sakura , tu esti altfel.. Am facut si eu prima data in viata ceea ce mi'a dictat inima.Imi pare rau.Dar te rog , din inima te rog sa stai cu mine.
-Bine... Ai vre'o camera separata?
-Am.. am decat sufrageria si dormitorul meu, iar patul este destul de mare pentru amn...ooohh..
-Lasa, e bine asa. Doar stai pe partea ta de pat , bine?.
-Sigur . Am.. pot.. sa te.. imbratisez?
Nu i'am raspuns , doar m'am dus si m'am cuibarit in bratele lui mari. M'a strans la piept, si mi'a dat o stare de bine .Si'a lipit obrazul de crestetul meu , facandu'ma sa tresar putin. Ma saruta in varful capului , apoi dezlega imbratisarea. Ma lua de mana , si ma duse in camera lui. Hainele noastre erau ude , ale lui pt ca statuse in ploaie , si ale mele pt ca m'am lipit in asa hal de el.Se duse la dulapul mare si negru din lemn , si scoase de acolo o camasa larga, foarte lunga cu semnul Uciha pe spate.Mi'o intinse , iar eu cu mana tremurandă i'am luat'o.Se indeparta putin dadu-si bluza jos , ramanand la bustul gol. Vroia sa isi dea si pantalonii jos , cand m'a vazut ca ma holbam la el. Mi'a aruncat o privire gen ''te superi?''. Am simtit cum tot sangele mi se duce in obraji , facandu'i sa fie rosii ca focul. M'am intors cu spatele la el , inchizand ochii si muscandu'mi buza, strangand la piept camasa pe care mi'a dat'o.Dupa ceva timp,imi puse o mana pe umar, facandu'ma sa ma intorc cu fata spre el.Buzele lui erau la numai 3 centimentrii de ale mele.I'am aruncat o privire scurta , era doar in niste pantaloni trei sferturi. Am inchis ochii, nestiind altceva ce sa fac.Respiratia lui imi incalzea fata , il simteam cum se apropie usor de mine, trimitandu'mi fiori prin tot corpul. Buzele lui imi atinsera obrazul, iar eu am rasuflat putin usurata. Am deschis larg ochii , la timp cat sa il vad ca iese din camera. Era frumos si din fata si din spate,avea un fund bine lucr... SAKURA!!!! Vocea mea mintala ma trezii din transa. Mi'am pus camasa lui pe mine renuntand la hainele mele pe care le'am pus frumos deoparte. . Camasa era foarte draguta , de un crem pal, si imi venea foarte bine. Parul meu roz bombon era dezlegat, bretonul intrandu'mi putin in ochi. M'am dus la usa , sa ma uit dupa Sasuke , care era in bucatarie pregatind ceva. Nu realizam ce fac, pana cand nu m'am trezit cocotata in spatele lui , acoperindu'i cu mainiile ambii ochi, facandu'l sa rada si sa inceapa sa se scuture .
-Mamiutico, da'te jos! O sa vars ciocolata asta pe jos.
-De unde stii ca sunt euu?am intrebat cu o voce dulce
-Aoleu.. Cand mi'am inchiriat o maimuta??Care mai si vorbeste!!.
Am inceput sa radem , iar in gluma i'am dat un pumnisor in spate. M'am dat jos din spatele lui , facandu'l sa ofteze, si m'am intins dupa ciocolata mea.
-Heeei, crezi ca e gratis?..
M'am intins si l'am pupat scurt si dulce pe obraz.
-Asa mai merge , poftim. imi intinse cana de ciocolata.Ne'am dus in sufragerie , asezandu'ne pe canapea, eu in pozitie turceasca , iar el cu capul la mine in poala.
-Deci , rozali'o, cum de ai lesinat?.
Un nod mi s'a pus in gat, si am inceput sa ma uit in gol ,amintindu'mi ce mi'au spus prietenele mele.
-Eh, niste prietene foarte vechi au rupt legatura cu mine, tineam enorm de mult la ele , si mi s'a taiat firul. Multumesc oricum pentru tot.
-Nu ai pentru ce. imi spuse si sorbii putin din ciocolata sa.
Acum ca il vedeam asa ,aici , dupa tot ce s'a intamplat, ma gandeam la el in altfel, era mai diferit , mai grijuliu..Nu mai era asa retras, si ma simteam foarte bine in compania lui.Nu stiu cum , sau cand, dar m'am indragostit de brunetul asta cu ochii ca si taciunele.

Sasuke POV:
Stateam cu capul in poala rozaliei mele , cand am observat ca incepe sa caste.I'am luat cana de ciocolata din mana , si le'am dus pe amn2 in bucatarie. Apoi m'am dus direct la ea , luand'o de mana , si ducand'o in dormitorul meu. S'a asezat pe pat , si in mai putin de 2 minute a adormit. Era foarte frumoasa cand dormea , nu avea nici o expresie pe fata , iar buzele ei ma inebuneau.Vroiam sa le sarut , sa le simt, sa le gust...Dar i'am promis. Am deschis geamul 2 minute , sa se aeriseasca in camera, uitandu'ma in acelasi timp la stele. Cerul era senin,asa ca le puteam observa foarte usor. Luna era la locul ei pe cer. Pleoapele au inceput sa-mi fie din ce in ce mai grele , asa ca am inchis geamul , si m'am cuibarit in pat langa rozalie. Nici nu stiu cand sau cum am adormit.
Dimineata... off, parca nici nu mai vrei sa te dai jos din pat. Asa era si cu mine acum. Cu toate ca Kakasi ne'a spus sa fim la ora 6:00 la poligonul K, era mai mult ca sigur ora 8.. Oricum el intarzie mereu cel putin 2'3 ore , lasandu'ne pe noi sa flamanzim , pana isi citeste el cele 234958 carti cu femei goale pe care le are. O mana incepu sa ma gadile.. Mana ?! Ce mana? Deschid alarmat ochii , si o vad pe rozalia asta calare pe mine. Era inca adormita , dar mai mult de jumatate era pusa pe abdomenul meu. Mana ei se plimba pe stomacul meu , facandu'mi pielea de gaina. Era asa de usoara , si imi facea placere sa o simt. Am inconjurat'o cu bratele mele , incercand din rasputeri sa nu o trezesc. Dupa vreo 10 minute am adormit din nou.
Rozalia incepea sa se trezeasca, o simteam ca se foieste pe mine.Am deschis ochii odata cu ea. Cand ma vazu incepu sa zambeasca si mi'a spus cu o voce extrem de senzuala''Buna dimineata'' i'am raspuns in acelasi mod, facand'o sa roseasca putin. Fata asta mi'a luat mintile. Arata bestial , era desteapta , saruta grozav , ce mai?! O iubeam din tot sufletul , cu fiecare particica din mine. Ma simteam grozav cu ea , si vroiam sa fie a mea. Vroiam sa o apar , sa stiu ca este in siguranta. Asi omora pentru ea.
-Maimutica , trebuie sa plecam.i'am spus incet.
-Poftiiim?? dar e asa devremee...
-Este deja 9:30 , trebuia sa fim pe poligon la 6.. Am dormit destul , iar Kakasi o sa ne faca capul calendar.. Mai era si testul ala pentru ANBU, stii ca azi trebuie sa il dam.
-Aoleu. Nu pot merge asa, spuse , si se ridica in fund pe abdomenul meu. Aoleu.Cum am ajuns eu aici?
-Ce pot sa spun, te foiesti noaptea , nu am vrut sa te trezesc , si oricum esti foarte usoara.
Incepu sa roseasca si imi indruga un ''Scuze'' printre buzele ei trandafirii.. Ochii ei verzi ca iarba primavara ma priveau insistent. Nu am putut sa rezit ,asa ca m'am ridicat si eu in fund , facand'o sa alunece putin de pe mine. M'am aplecat usor spre ea , mimand din buze ''Pot?'' ea dadu afirmativ din cap , asa ca mi'am lipit buzele de ale ei. Ea se incolacii toata , punandu'si ambele picioare pe dupa mine , tinandu'ma strans. Mainile ei se jucau cu parul meu , iar eu ii trasam linii cu o mana pe spate. Buzele noastre erau acelasi , si se devorau reciproc. Dupa cateva minute a trebuit sa rup sarutul ca sa razbund la dracovenia de telefon care incepu sa bazaie ca toti dracii.
-Ce e?! aproape ca am tipat in telefon , facand'o pe rozalie sa chicoteasca.
-Unde naiba esti Sasuke?! Testul incepe in jumatate de ora.. Kiba incepu sa urle la mine.
-Vin imediat , nu ma mai freca la icre.i'am inchis in nas.
Rozalia era deja in picioare , cu spatele la mine , schimbandu'se de camasa mea. Ramasese in chiloti si sutien . Ce fundisor avea!. Si'a tras repede pe ea hainele cu care venise , si venii din nou spre mine. Ma pupa scurt pe buze , si imi spuse ca trebuie sa se duca acasa , dar ca ne vedem la test.Iesi usor din apartament, lasandu'ma naluc in mijlocul patului. Inima imi bubuia, si cred ca aveam ceva ce fetele ii numesc ''fluturasi'' in stomac. Ma simteam extraordinar . Rozalia asta mi'a furat inima,ce zic eu inima?! Mi'a furat tot. Ma simteam pierdut , dar in acelasi timp fericit. M'am schimbat la foc automat , plecand spre poligon. Cand am ajuns acolo am ramas uimit......................

Siii SUSPANS:))) Oricum ma apuc imd de next ..'. sper ca v'a placut si v'a facut sa fiti cu zambetul pana la urechi.!:x. Am o intrebare pentru voi , am evoluat vreunpic?!:x. Va pup..


Ultima editare efectuata de catre Nyx in Mar 18 Dec 2012, 20:04, editata de 1 ori
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 20:21

Vai scumpo, un capitol pentru eu? in love
Multam fain lough kiss
Esti o dulceata de fata, acest next este demential, ai evoluat mult felicitari kiss
Imi place tot ce tine de ficul tau, este superb
Ceea ce imi place cel mai mult este ca pui nexturile foarte repede in love
Multumesc ca m-ai anuntat, asa sa faci si data viitoare kiss

Ja ne!^^ hi!
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 06:40

hello! kiss
deci Oau huh? dance2
capitolul asta imi place cel mai mult de pana acum in love
ce imi place...Il iubesc Il ador
ai evoluat foarte mult fata de primul capitol kiss
si ce e si mai frumos e ca Sakura si Sasuke s-au indragostit unul de altul love al noualea cer
Love is in the air in love
Sasuke e asa de dragut mai ales felul in care si-a cerut scuze
si vorbele care i le-a spus in love
ce ma amuzat a fost partea cand Sakura i-a sarit in spate lough in love
si Sasuke care a facut-o maimutica lough
"-Mamiutico, da'te jos!
-Aoleu.. Cand mi'am inchiriat o maimuta??Care mai si vorbeste!!." lough lough
vai vai lough
imaginatia ta isi cam face de cap good job
te-ai oprit la partea cea mai interesanta din cate vad sad crying sa stii ca nu-i frumos lough
m-ai lasat in suspans si sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla
deabia astept next-ul a hug spor la scris,multe idei si please sa ma anunti cand il pui good
apropo mersi mult de tot de mesaj kiss
ne auzim la urmatorul capitol
goodbye hi!
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 11:52

vai..cat am lipsit Curcubeul de după furtună +16 359687 Curcubeul de după furtună +16 359687 Curcubeul de după furtună +16 359687 Imi pare rau... Curcubeul de după furtună +16 896861 Ficul este uimitor!! Curcubeul de după furtună +16 208323 Sa ma anunti cand pui nextu. Poopici Curcubeul de după furtună +16 208323 Curcubeul de după furtună +16 208323 Curcubeul de după furtună +16 962758 Curcubeul de după furtună +16 962758 Curcubeul de după furtună +16 962758
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 13:22

Am venit cu nextul scumpele mele !!:x Asa cum v'am obisnuit , nextul vine repejor:o3Putin mai tarziu ca am avut niste prob in fam:o3. Scuzati'ma .
Acest capitol il dedic Alexei, pt ca ma sustine !:x.


Capitolul 4:
Prieteni falsi vs prieteni adevarati.

Sakura POV:

Nu mai am timp sa ajung casa ca sa ma schimb , asa ca m'am indreptat spre casa lui Temari. Aveam un zambet tamp pe fata , gandindu'ma la brunetul meu. Era asa de dulce , iar buzele lui .... eram nebuna dupa ele.Ma faceau sa vreau sa le gust mereu si mereu si mereu. Erau asa pline si asa frumoase , perfecte.. Gosh.. Am ajuns in fata casei lui Temari. Temari are o casa destul de mare , bej, cu o micuta gradina in fata. Gradina am facuto noi 2 cand eram foarte mici. Avea un pitic in fata cam de inaltimea mea pe atunci -30 cm- , colorat cu toate cariocile posibile. Avea mustati , fluturasi , inimioare , pomisori , numele noastre alaturate vesnicelor ''declaratii de prietenie''. Temari a fost dintodeauna o prietena foarte buna.. Cu toate ca am spus ca Hinata este prietena mea cea mai buna , se pare ca m'am inselat.. Ea m'a parasit , m'a lasat de izbeliste cand aveam cea mai multa nevoie de ea.Temari a fost mereu alaturi de mine , ajutandu'ma si facandu'ma sa ma simt foarte bine mereu. De fiecare data a fost acolo ... Cand mi s'a frant inima , ea a fost acolo. Cand am fost adoptata, ea a fost acolo , cand am fost indragostita , ea a fost acolo , cand mi'am varsat matele dupa o noapte de nebunie in clubul Bram, ea a fost acolo tinandu'mi parul sa nu'mi intre in fata. Temari este o fata foarte draguta ,are parul blond , mereu prins in 4 codite. Poarta cu ea mereu un evantai gigantic pentru ca elementul ei este vantul , si arata beton -ca toate fetele din Academie- si mai nou , este cea mai buna prietena a mea. Mi'am luat avant si am sarit , ajungand in balconul ei. Balconul ei are un sigiliu al carei parola o stim doar noi 2. L'am spart , si am intrat la ea in camera. Camera ei era o camera de ''fata rebela'' , plina de postere si haine aruncate peste tot. Mi'am intors spre dulap , cu gandul sa imprumut uniforma speciala pe care ne'au dat'o la inceputul anului. O sa imi stea destul de bine cu a lui Temari. Cu toate ca ea are un fund mai micut si e putin mai grasuta ca mine. Cand am vazut dulapul un ignet mi s'a oprit in gat. Acolo era uniforma MEA. Era a mea a mea!. De unde stiu ? Tsunade mi'a dat o mica cruce rosie pe care sa o cos intr'un colt, ceea ce am si facut. Din buzunarul uniformei iesea o mica hartiuta. M'am dus si am despaturit'o citind usor ce scria pe ea.
''Sakura
Eram sigura ca nu o sa ai gand sa treci pe acasa ca sa iti iei uniforma si o sa vi la mine sa imi iei dublura mea , asa ca ti'am luat'o eu de acasa . Stiu ca sunt mai grasuta ca tine , si a mea ti'ar fi stat ca pe gard. A ta o sa iti stea ca unsa. Te rog frumos sa'mi spui totul despre Sasuke cand ne vedem azi.
XOXO Temari''
Vaii!! Cat de dulce. O doamne o doamne o doamne!!!!!! Cat e ceasul . mai am 5 minute sa ajung . Mi'am tras repede pe mine uniforma si am tasnit afara. Am ajuns printre primii.. POFTIM?.. Temari era si ea acolo, dar nu m'am dus la ea , m'am dus direct adanc in padure sa imi aranjez uniforma , sa fiu sigura ca nu e pusa invers , sau altceva. Uniforma era simplista rau. Era compusa dintr'un maieu negru, o vesta alba cu multe buzunare , pantaloni negrii mulati , si niste sandale negre lungi pe tot piciorul. Uniforma mai contine si niste manusi lungi , care acopera coatele , negru cu putin alb. Aceasta era uniforma generala ANBU. Ca sa fi trecut drept ANBU trebuie sa ai o masca alba colorata cu rosu , care reprezinta diferite animale. Tsunade mi'a spus ca daca am sa trec a mea o sa fie o pisica, cu putin ''breton'' in fata, si niste gherute pe obraji. Uniforma mea era pusa foarte bine , asa ca m'am indreptat spre Poligonul K. Cand am iesit din padure, minune in fata mea , si nu alta. 2 ochi negrii ca taciunii ma admirau din cap pana in picioare , savurand fiecare particica din mine. Am alergat la el, sarindu'i in brate. Ma prinse la fix , si se invartii cu mine. Ma lasa usor in jos , sarutandu'ma pe frunte.
-Hei rozalio!, imi spuse cu un zambet perfect pe fata .
-Sasuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!! ce faci? l'am intrebat cat de dulce am putut.
-Am venit sa te vad , spuse uitandu'se in ochii mei.
I'am dat o palma usor peste mana.
-Nu mai vorbii prostii.. Si tu ai venit sa dai testul ANBU.
-Daca tu ziici... S'a aplecat spre mine usor usor . M'am intins si l'am pupat scurt pe buze. Dupa ce ne'am departat Sasuke a venit iar spre mine , captandu'ma intr'un sarut lung si pasional.
Cineva tusi fals in spatele meu. M'am intors iritata sa o vad pe cotofana de Ino cu mainiile in san, batand iritata din picior.Uniforma ei era pe jumatate acasa. Purta doar un maieu care ii lasa la vedere suncile alea de vacuta-Are corp frumos doar in poza pe care o sa v'o dau ca sa vedeti in ce era imbracata.. Da Ino e grasa rau :)- si o fusta mini de ii se vedea celulita aia ingrozitoare. Nu stiu cum de poate sa apara asa..
-Ce vrei Ino?spun iritata
-De cand umblii tu cu Sasu' al meu?!
Am ramas efectiv uimita.Sasuke incepu sa rada in hohote.
-Al tau?.. Cred ca tot ce e al tau pe lumea asta e mancarea , fetito!
Gaara si Kiba au inceput sa rada si ei.
-Pai si tu ce ai?intreba nervoasa .
-In primul rand il am pe Sasuke.
-Ba nu! riposta
-E nu? am ridicat o spranceana. M'am dus spre Sasuke , tragandu'l de vesta si lipindu'mi buzele de ale lui.El incepu sa imi mangaie piciorul . Mainiile mele se jucau in voie in parul lui.
-DESTUL!! Sasuke , de ce ne faci asta?intreba Ino aproape plangand .
Sasuke nu isi dezlipii un moment buzele de ale mele , dar deschise ochii si ridica o spranceana.
-TE ROG INCETEAZA!! SASUKE-KUN!!. M'am dezlipit foarte putin de Sasuke intrebandu'l aproape in soapta , dar stiam ca si Ino ne poate auzi:
-Sa..Sasuke-kun.. O vrei pe ea? Am aratat cu un deget spre Ino , sau pe mine? i'am luat mana si i'am pus'o pe piciorul meu.
Sasuke clipii de cateva ori , si apoi isi lipii iar buzele de ale mele , tragandu'ma intr'un sarut lung si pasional , cald si iubitor.Am auzit'o pe Ino plangand.M'am dezlipit usor de Sasuke , intorcandu'ma spre Ino. Sasuke ma cuprinse cu ambele brate de abdomen, punandu'si capul de umarul meu.
-Sasukeeeeeeeeeeeeeee.. te rog.. nu imi frange inima.Zbiera Ino
Am pufnit.
-Ino , inceteaza. Nu mai e al tau. Nu a fost niciodata.
Mi'am intors capul si l'am sarutat pe Sasuke pe buze.
-Ta**o!!!!!Zbiera Ino si incepu sa alerge spre mine.
-CUTREMUUURRR!!! CUTREMUURRRRR!! incepu sa tipe Gaara.
Am inceput sa radem toti.Ino ajunse spre mine , vrand sa se infiga in parul meu.Doamne ce lent se misca fetita asta. Am sarit ,ajungand in spatele ei. Mi'am infipt mainiile in claia ei de par , apoi m'am dat jos , tragand'o dupa mine . Am dus'o pana la rau , unde i'am facut o ''baita''.Era uda leoarca , bluza era si mai mulata-Ooooooops cred ca a intrat la apa- , aproape facand'o sa nu mai respire. Gaara ,Kiba , Sasuke ,Neji, Temari , Shikamaru , Naruto, Oli, Ghertrude, Choji, Lee si ceilalti se amuzau copios pe lupta noastra.Ino nu avea nici o sansa impotriva mea. Dar se pare ca destinul nu era de partea mea astazi.......

Sasuke POV:
Ino era asa de naiva sa creada ca o plac... Eu o placeam, pardon , o adoram pe Sakura. Ea era universul meu. Tot ce mi'as putea dorii..Lupta lor ma amuza copios , mai ales ca Ino nu avea sanse. Sakura a cazut pe jos de ras cand a vazut'o pe Ino cum incearca sa isi invoce animalul, care nu vroia sa vina. Pana la urma a venit , si supriza (sau nu?..) era un urs grizzly. Sakura era inca pe jos razand. Ursul se indrepta spre ea .
-SAKURA AI GRIJA!! I'am tipat.
Sakura se uita o data la ursul care venii cu viteza spre ea. O darama la pamant , iar Ino incepand sa rada malefic. Nu puteam sa cred...Sakura, pe jos?!..
-SAKURA!!!!!!.
Dintr'o data ursul incepu sa se indeparteze speriat , apoi mi'am dat seama ca Sakura s'a enervat.-Cand e nervoasa , Sakura, inlatureaza tot din drumul ei. Animalele se sperie..Oamenii incep sa tipe 'asta daca se uita in ochii ei' etc.-S'a ridicat in picioare , iar Ursul incepu sa fuga , ascunzandu'se dupa fiecare pomisor. Sakura venea repede din urma , speriindu'l de fiecare data. Pana la urma , ursul se duse inapoi de unde venii, iar langa rau ramasese decat Sakura si Ino. Sakura s'a dus la Ino , luand'o de maieu, si ridicand'o , obligand'o sa se uite in ochii ei.
-Ino , o data daca ma mai enervezi , jur ca fac in asa fel incat sa fi data disparuta, CLAR?!.
Ino incepu sa dea din cap ca nebuna. Sakura i'a dat drumul usor. Inca era cu spatele la noi cand a inceput sa isi aranjeze parul si hainele. Apoi porni vesela spre noi. Kiba se sperie putin , dar dupa se uita in ochii ei si vazu ca e linistita. Venii direct la mine in brate , cuibarindu'se acolo. Am pupat'o scurt pe cap , iar ea se uita in ochii mei. Ochii ei erau ca 2 smaralde , minunati , mari si stralucitori. Erau sinceri.
-Sakura , sa inteleg ca ti'a cazut cu tronc pe mine? intreb putin amuzat de situatie.
-Poti fi sigur , spuse si ma saruta scurt pe buze.
Am luat'o de mana si am pornit toti inapoi spre Poligonul K , lasand'o pe Ino acolo unde era.In Poligon erau toti profesorii din clasele mici pana la cei care predau in ultimul an. Era si Tsunade acolo. Ma intreb ce se intampla.. De obicei trebuie sa vina doar 2 adjuncti, 2 profesori si unul sau doi elevi deja ANBU.Deci in cazul nostru Shizune, Kabuto-adjuncti-, Kakasi Kurenai-profesori- , iar elevii sa fie unii din afara.Tsunade incepu sa vorbeasca.
-Testul de azi , o sa fie unul foarte special. De accea participam toti. Noi -arata spre ea si ceilalti profesori care nu faceau parte din test- o sa stam sa ne uitam. Shizune , Kabuto , Kurenai, Kakashi , in fata. ANBU, prezentati'va.Dintr'o data eram mai multi cu 2.. In padurice mai erau 2 fete, amn2 cu masti , inseamna ca deja si'au luat examenul.
-Fetelor , va rog sa va prezentati.
Prima fata isi dadu jos masca.Avea un par castaniu , prins in 2 cocuri de'o parte si de alta a capului. Avea ochii caprui , mari si expresivi.Avea un mare pergament in spate.
-Numele meu este Tenten. Am 18 ani si sunt din satul Vantului. Am devenit ANBU acum 5 luni. Eu o sa va ajut sa treceti.
Cealalta fata isi dadu si ea jos masca. Ea avea parul lung si negru , niste ochii mult spre culoarea alba.
-Numele meu este Hyuga Hinata. Am 19 ani si sunt din satul Vantului. Am devenit ANBU acum 1 an si 4 luni.Eu ca si Tenten o sa va ajut sa treceti.
Cu toate ca amn2 erau ANBU de ceva vreme , niciuna nu purta pelerina. Ahh, Sasuke esti prost. Numai dupa 2 ani se poarta pelerina. Tipa cu bruneta s'a uitat odata la mine , iar dupa s'a uitat la cea cu parul castaniu.. Ciudat(?)..Amn2 au venit spre mine. Am simtit'o pe Sakura cum se agita in bratele mele. Dintr'o data a cazut.. Ce.....................................
Atat pentru acum:X. Va pupic dulce si ma apuc imd de next.Scuze ca nu e lung.


Ultima editare efectuata de catre Nyx in Mar 18 Dec 2012, 20:06, editata de 1 ori
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 17:39

hei scumpo kiss
next-ul a fost superb in love
foarte interesant,putin trist dar si comic dap !
si cu foarte mult suspans
Temari e o pritena atat de buna in love a luat uniforma pentru ea
si Ino ce nesimtita sa ii intrerupa angry sa zica ca Sasuke e al ei,si apoi sa o mai si atace nervi!
bine a zis Sasuke ca doar mancarea e a ei lough
faza cu cutremurul a fost penala dea dreptul lough si de urs ce sa mai spun lough
mi-a placut modul in care i-au facut in ciuda Ina in love take this!
si Sasuke care a zis ca,Sakura e universul sau,tot ce si-ar putea dori love al noualea cer angel hug
oooo it's so sweet in love
se pare ca "pritenele Sakurei" Hinata si Tenten trebuie sa ii ajute sa treaca :|
si Sakura a lesinat din nou ingrijorat ma intreb de ce confuz
ei bine ne vedem la urmatorul capitol bye-bye hi!
P.S sa ma anunti cand il postezi.mersi kiss a hug


Ultima editare efectuata de catre Alexia in Mar 14 Feb 2012, 08:15, editata de 1 ori
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 18:17

Alexia a scris:
hei scumpo kiss

bine a zis Sasuke ca doar mancarea e a ei lough Um... draguta , aia Sakura a spus'o..
Si nici un Mercii pentru dedicattiee? nu'i prob:X in love in love in love :
love:
Sus In jos
Alexia
Genin
Genin
Alexia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : undeva la caldurica in coltul unei camere micute
acebook acebook : https://www.facebook.com/ioana.alexia.33
Nr. mesaje Nr. mesaje : 110
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : I ღ music
Stare de spirit Stare de spirit : alta in fiecare ora

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Mar 14 Feb 2012, 08:13

din propozitia aia nu am inteles exact care dintre ei a spus
si apoi nu am mai facut legatura si cu celelalte doua propozitii lough
greseala mea,scuze shy
iar partea cu dedicatia deabia acum am citit-o lough
vai ca capusor am nervi!
mersi mult pentru dedicatie esti o spumpa kiss a hug
si scuze si pentru asta ingrijorat
promit sa fiu mai atenta data viitoare good
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Lun 20 Feb 2012, 20:03

ANUNT!!!
Scumpa mea Nyx, m-a rugat sa va anunt ca nu a putut pune nextul datorita faptului ca a fost pedepsita. Parintii astaia... -.-"
Revenind la subiect, a spus ca va pune nextul cand i se va ridica pedeapsa, sa speram ca repede.
Sa nu va suparati pe ea pt k nu merita caci ea este o scumpica kiss
App sisoi superb capitol in love
Va pupam kiss

Ja ne!^^ hi!
Sus In jos
Nyx
Academy Student
Academy Student
Nyx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În lumea viselor , alături de Făt-Frumos.
acebook acebook : Miiru Râde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , să scriu , să citesc . Etc :3
Stare de spirit Stare de spirit : Fantomatica.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Joi 08 Mar 2012, 17:25

ANUNT!!.
Iubiriile mele , imi pare rau ca nu am putut pune nextul , va promit ca incerc cat mai curand , inca sunt pedepsita , argh!! da vad ca incep sa imi ridice usor usor povara, Ok , sa va stimulez mintea unpicutttttttt::

http://pozeeeeeeeeeeeeeeee.blogspot.com/ Pozeleee:x Va iubeste , si va pupa Nyx
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Curcubeul de după furtună +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19Vin 16 Mar 2012, 18:25

Buna a hug
Scuze de intarziere..
Pai ma bucur ca astia doi s-au apropriat, le sta mai bine imprepuna.
Sincer si mie imi venea sa rad numai cand spuneai de Ino lough
Astept next-ul scumpo kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Curcubeul de după furtună +16 Empty
MesajSubiect: Re: Curcubeul de după furtună +16   Curcubeul de după furtună +16 I_icon19

Sus In jos
 

Curcubeul de după furtună +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-