Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
First Love... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
First Love... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 First Love...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Mar 2012, 21:22

9: viata la scoala...


Razele calde ale soarelui ma mangaie usor pe fata si ma indeamna sa deschid ochii. Observ ca sunt singura probabil s-a trezit si e jos. Fac acelasi lucru si ma duc in camera mea. Deschid usa si observ ca este aceeasi atmosfera ca aseara. Ori o iau razna, ori cineva chiar imi supravegheaza camera. Imi iau din dulat niste blugi negrii simpli si mulati si un tricou roz cu 2 fluturi pe piept. Intru in baie si dau drumul la apa. off, e dinou rece. Ies repede ca sa nu racesc, iar dupa ce ma imbrac ma uit pe orar si vad ca e joi. "Frumos" orar azi. Scoala pana la 1 apoi 3 ore pana la antrenament. Ma uit la ce ore am si vad ceva si mai..."frumos": incep la 8 cu civica, franceza, chimie, romana si mate. Imi fac ghiozdanul si ma incalt cu vesnicii bascheti, de data asta negrii. Cand ma duc jos si ii gasesc pe baieti in pragul usii
asteptandu-ma pe mine. Cred ca am dormit ceva. Iesim din casa si surpriza: pe calea pe unde trebuia sa mergem spre sat sunt pomii daramati. Ne apucam si mergem cat mai
repede ca sa nu dam de vreo capcana. Desigur, cel mai neatent cade in plasa, adica Naruto, si calca pe o creanga care parea stabila si dedesubt era o bomba. Am observat la timp si am strigat sa fugim. Din fericire am scapat fara prea multe zgarieturi, asa ca ne continuam drumul mai mult prin salturi. Ajungem la intrarea in sat apoi la scoala. Intram in clasa si ne indreptam spre locurile noastre, desigur prin obisnuita galagie. Ne asezam fix cand se suna. Ce bine ca am ajuns la timp. Si astazi ca ieri sunt scutita de 2 ore de scoala, cele in care o sa dorm impreuna cu Sasuke. Civica o facem tot cu Kakashi si stiti povestea cu el, iar franceza cu beatul de Jiraya care se uita dupa fete. Pe mine incercat intr-a saptea sa ma pipaie, dar dupa a avut o saptamana palmea mea imprimata pe obraz. De atunci stie mai bine ca oricine ce reflexe am eu in somn, mai ales cand este vreun pervers langa mine. Cum era de asteptat, Sasuke a adormit dinou primul. Imi place sa il privesc cum doarme si dinou un mic zambet imi apare pe fata. El chiar m-a schimbat. O nu! Am uitat complet sa ii spun dimineata! Mai am o sansa sa ii spun diseara si pe Naruto cred ca il trimit la plimbare. Apoi adorm cu gandul la cum o sa ii spun. O ora n-am avut nici o treaba, ba chiar am dormit si in pauza. E prea liniste, deci trebuie sa se intample ceva. Si exact ce ma gandeam ca Jiraya, afemeiatul ala baga mana pe sub banca si incepe sa ma pipaie cu o placere dementa. Nu apuca sa-si satisfaca placerea sau mai bine zis nici nu apuca sa ma atinga bine ca pumnul meu face contact cu ochiul lui si apoi genunchiul meu cu burta lui. Cade pe jos de durere si imi spune ca isi cere mii de scuze, dar pe care nu i le mai accept ca data trecuta cand mi-a spus ca i-a alunecat mana. Dau sa ma ridic sa ii mai ard una in cap sa ii las un cucui pe care sa nu-l uite pana termin scoala, dar nu apuc ca ma prinde Sasuke de mana si imi spune sa ma calmez. Ma asez jos si fac cum imi spune. Am vazut ca in ceea ce spune are mare dreptate si deci nu are rost sa ma impotrivesc. In timp ce ma calmam primesc un biletel de prin clasa pe care scrie ingrijit "te iubesc". Oare de la cine e? Ma uit prin jur si vad ca toti sunt ori adormiti, ori pe punctul de a adormi. Ma uit si la Sasuke si vad ca debea isi mai tine ochii deschisi. Deci cred ca e de la el. Sa vedem...nimeni din clasa nu ma baga in seama in afara de Naruto si Sasuke, dar cum amandoi au aceeasi stare nu cred ca e de la nici unul dintre ei doi. Ma mai uit la bilet si incerc sa imi dau seama al cui e scrisul, dar nu reusesc ca se suna si nu vreau sa-mi vada cineva hartiuta. Urmatoarea ora este de chimie. Ce pot sa zic...imi ajungeau 3 limbi straine la scoala, adica fizica, franceza si matematica, oare de ce au bagat-o si pe a patra? La mintea directoarei nici nu stiu ce ma va pune sa
studiez, dar o sa aflu in curand. In clasa iar e galagie. De data asta nu cred ca se va auzi soneria, dar sper totusi sa simta cand trec 10 minute. Soneria saraca s-a auzit in cele din urma, dar cine sa fie atent? Nimeni, asa ca profa ne gaseste intr-o dezordine totalla. Face liniste si apoi spune ca dinou veche poveste: echipa va avea program special, adica studiul otravilor si neutralizarea acestora pentru cel putin un an. Ce? Stiu deja cateva otravuri care pot omora pe cineva in 5 minute. Ce imi trebuie sa le stiu si pe restul? Sper ca ma va ajuta ca altfel n-am facut nimic.


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Mar 2012, 21:33

Supeeerb love love love love
Ador capitolul, si ma intreb de la cine e biletelul pe care l-a primit Sakura
Greseli nu am vazut, deci totul e bine
Sper sa aduci nextul cat de repede.
Te pop, spor la scris, Ja ne!


First Love... - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Mar 2012, 09:35

A fost un capitol frumos!De la cine era biletul?Eu una sper sa fie de la Sasuke.Bafta la scoala si la scris. P.S: Multumesc ca m-ai anuntat! in love


First Love... - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
First Love... - Pagina 2 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mar 2012, 21:23

Sall-Sall gagica....

Scuze ca nu am mai lasat comm

Oricum astept next-ul, anunta-ma, ciao....


******^^^*****


First Love... - Pagina 2 C3a21de562571f6ed3690156820ae253


*****^^^*****
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Mar 2012, 11:58

Iar cu intarziere dar tot ajung . Capitolele sunt minunate. Jiraya...nici nu ma mira. Biletul de la cine o fi? Poate e de la Sasuke. astept next si PWP dolshe


First Love... - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Mar 2012, 17:39

10: N-am putut


Spre surprinderea mea ora a trecut de repede, iar acum e pauza, momentul meu preferat. E vremea cand e atata galagie in jur si nimeni nu ma observa ca ascult muzica, dar Naruto se gaseste sa vine la mine pentru o intrebare foarte stupida.
-Ce faci Sakura? spune foarte amuzat de ceva.
-Tie ce ti se pare ca fac?
-Pai...ma gandeam...de vreme ce tu si Sasuke ati dormit impreuna...mai esti virgina?
Ma uit la el nelamurita, dar tot odata furioasa.
-O sa iti spun doar atat: 1-nu e treaba ta! si 2-nu mai pune intrebari indecente! Ai inteles?
-Da, sa traiti!
Apoi pleaca. Ce a fost asta? Nu apuc sa dau drumul la muzica si se suna. Imediat pe usa intra profa de romana. Are prostul obicei de a ne omora la ora. Impropriu zis "omora". Mai bine zis chinui in adevaratul sens al cuvantului. Cea mai mare greseala la ea la ora este sa vorbesti apoi sa ii raspunzi cand vorbeste cu tine. Asta am facut eu anul trecut si nu o sa mai fac in veci. In fine. Cele 2 ore ramase au trecut foarte repede si acum ma indrept spre iesirea din sat. Cand ajungem observ ca Naruto are energie si fac exact cum am planuit, adica il trimit la plimbare.
-Naruto, de ce nu te duci inainte acasa si ne astepti pe mine si pe Sasuke cu masa pusa?
-Credeti ca nu stiu ca vreti intimitate? Dar fie, ma duc inainte. Ne vedem intr-o ora.
-Mersi Naruto! Hai Sasuke.
-Sigur.
Mergem usor prin padure si e prea liniste. Cum sa incep sa ii spun? Sper ca o sa am inspiratie pe moment, deci sparg tacerea.
-Mmm, Sasuke?
-Da Sakura, ce s-a intamplat.
-Pai vroiam sa vorbesc ceva cu tine, cat nu este Naruto prin preajma...
-Despre ce vrei sa vorbim?
-Despre...nu stiu cum sa incep... Las capul in jos si las parul sa imi acopere ochii care sunt inchisi. Trag aer in piept si continui: -Eu... Dar nu reusesc sa termin ca sunt intrerupta de vocea lui calma.
-Daca esti asa agitata mai bine iti pui ordine in ganduri si imi spui acasa. Ok?
Dau din cap afirmativ apoi ridic capul afisand o privire usor chinuita si mergem mai departe. In jumate de ora ajungem si Naruto a facut exact ce i-am spus la plecare: sa puna masa pentru cand venim. Ma duc in camera sa imi las geanta si cand dau sa ies ma trezesc cu Sasuke in fata.
-Deci ce vroiai sa imi spui?
-Pot sa iti spun diseara cand vin iar la tine?
-Sigur, acum hai la masa ca ne asteapta Naruto.
Off...m-am bagat in probleme. O sa fie a treia noapte impreuna si nici macar nu stiu cum sa ii spun ce simt. Daca o dau in bara? Daca nu simte la fel si incepe sa rada si sa faca misto? Atunci o sa ma simt prost ca i-am spus, dar pana la urma fie ce-o fi. Dupa masa mergem si ne imbracam costumele de ninja. Al meu este format din o pereche de colanti negri trei sferturi si o roche rosie cu o palma mai sus de genunchi. Nu are decolteu asa ca sunt safe. Imi iau pe langa costum si gentuta speciala in care imi tin armele si ies. Strig la baieti sa coboare ca e tarziu si la scurt timp isi fac aparitia. Iesim pe usa si...


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Mar 2012, 21:56

Hey hey, imi place mult capitolul desi dialogul e putin cam sec.
Icearca sa folosesti vorbirea indirecta si incearca sa descri mai mult sentimentele personajelor.
In rest totul e ok, si astept cu nerabdare sa vad ce se intampla mai departe.
Te pwp, spor la scris. Ja Ne! kiss


First Love... - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Mar 2012, 18:39

Observam ca toti pomii sunt dinou in picioare. Ok, asta e de-a dreptul ciudat. Incepem sa alergam foarte atenti in jurul nostru spre la locul propus pentru antrenament si spre surprinderea tuturor nici o capcana. Luand-o logic ne asteapta ceva greu la antrenament. Jumate de ora pana am ajuns la intrarea in sat a trecut foarte repede. Din fericire suntem la 5 minute distanta de acel loc care se vedea deja ca este pregatit. Ne apropiem si o liniste tulburatoare ne loveste pe toti 3. Nu se mai auzeau nici pasarile, nici vantul nici nimic. Era sinistru dus la extrem acel loc. Mergem sfiosi spre intrare si recunosc ca eram foarte speriata deja. Sasuke ma observat la timp inainte sa o iau la fuga si ma luat de mana. De frica incepusem sa tremur si simteam cat de tare il tin de mana, dar cu cat il strangeam mai tare cu atat si el ma tinea mai strans dandu-mi de inteles ca nu e ceva de care sa-mi fie frica. Incercam sa ma stapanesc, dar treaba imi iesea doar pe jumatate. Cand ajungem la intrare ne intampina Kurenai cu Anko care ne spun ca vor sa ne dea un exercitiu mai greu sau mai usor, depinde de puterile fiecaruia. Centrul era foarte inalt si nu se vedea ce este in spatele lui. Ne duce chiar in acel loc si vedem 4 bolovani. Deja e clar ca mai toate antrenamentele se vor baza pe asta. Probabil va intrebati de ce s-a ales piatra ca material didactic. Ei bine, aceasta este rece, nu are viata, este greu de distrus deoarece este masiv si pe deasupra este si foarte grea. Este excelenta pentru antrenamentele in forta. Revenind, cele 2 ne-au spus ca trebuie sa dam cu pumnii fiecare in cate un bolovan pana reusim sa il spargem. Ca sa ne demonstreze ca e posibil acest lucru doar prin forta umana se duce al al patrulea bolovan si ii da un pumn de se transforma in nisip si pietricele. Ramanem toti masca si ne apucam sa dam in bolovani. Sasuke si Naruto fac ceva treaba, dar eu n-am nici o sansa. Probabil ei au facut mai multe flotari la viata lor decat mine.Trei ore numai in asta ne-a tinut si cred ca mi-am rupt mainile la propriu. Le aveam pline de julituri si sange si abea mai puteam sa le misc. Ne spune ca putem pleca si ca maine va trebuii sa incercam dinou sa daramam bolovanii. Deja cred ca imi urasc viata: fara familie, sora mea rapita, toata plina de vanatai, mainile rupte si pline de sange si pe deasupra si plina de emotii ca nu stiu cum o sa ii spun lui Sasuke ce as vrea sa stie. Simt cum cad iar in depresie nervoasa. Probabil nu mai trebuie sa va spun ca psihicul meu e deja distrus si de asta ma port cum ma port. Plecam toti 3 rupti de oboseala si pe la jumatatea drumului facem popas. Cum ajung sa fac un mic repaos ma lasa puterile si lesin. Nu fac contact cu solul ca Sasuke ma prinse la timp, ma lua in brate ca pe o mireasa si incepu sa mearga spre casa cred.


Sasuke:


Inca o tin in brate si nu am facut pauza. Simt acei vesnici fluturi in stomac care nu-mi dau pace de fiecare data cand o ating sau ma uit la ea. E asa de dulce cand doarme, si nu este grea deloc. Ma mai uit putin si ii vad mainile insangerate. Parca ma dor si pe mine, cu toate ca ale mele sunt un pic mai breze decat ale ei. Ma mai uit putin si imi continui mersul pana simt o usoara miscare in brate. Ma uit la ea si vad ca da semne sa se trezeasca, iar cand deschide ochii imi cere sa o las jos. Ma uit in ochii ei si ce sa vezi? Era atat de obosita ca abea ii tinea deschisi. Tin prea mult la Sakura sa o las sa mearga in conditia in care se afla, asa ca ii spun sa inchida ochii dinou ca voi avea eu grija de tot. Face cum i-am spus si ii inchide adormind aproape instantaneu. Intru in casa si urc scarile. Dau sa ma indrept spre camera ei si imi aduc aminte ca aseara a venit sa doarma cu mine pentru ca se simtea oarecum singura asa ca o duc la mine in camera. Nu stiu sigur, dar am impresia ca era si un pic speriata. O intind pe pat si...


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Mar 2012, 18:59

Ce capitol frumos!!N-am cuvinte!Daca Sasuke gandeste asa banuiesc ca tot de la el era biletelul.Abia atept next! kiss


First Love... - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
ღ Anne ღ Roza ღ
Academy Student
Academy Student
ღ Anne ღ Roza ღ

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : UnD3V@ P3 LuN@
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Sm!L3!!! L!f3 !s b3@ut!ful!!!!

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 12:50

Ador ficul asta! Adu next-ul mai repede k nu stiu daca voi suporta tensiunea la care voi fi supusa din cauza nerabdarii! lough


First Love... - Pagina 2 Twobeautifulvioletheart

Viata te’a schimbat..Te gandesti la el poate tie frica…poate
nare nici un rost..ASA k fa ce trebuie sa faci Nu fi naiva.Din inima lui
nai plkt habar nai k esti captiva


First Love... - Pagina 2 852121849989violetrose1
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 21:12

scuzati intarzierea capitolului, dar am aflat cum este in clasa a 8a, la muzica, cu profesori stresati si in prag de examene/simulari. ma gandesc sa il inchid incurand ca sincer nu prea mai am timp sa scriu si nici nu e reusit



12: Sentimente destainuite...


Iau din sertarul noptierei o rola de fasa, aduc intr-un castronel niste apa usor calduta si incep sa ii spal ranile de la maini. Cred ca s-a chinuit ceva ca mainile ei
sunt pline de zgarieturi. Dupa ce termin i le bandajez cu grija si ma uit la ea. Are ochii inchisi si nu e constienta, dar tot e frumoasa. De la ochi cobor la buze si vad
ca sunt intredeschise. Simt cum inima incepe iar sa imi bata mai tare si cum incep sa imi transpire palmele. Ma apropii usor si o iau de mana.
Imi lipesc fruntea de a ei si o sarut usor pe buze, fara sa avansez. Parca plutesc deja... totul e perfect... mai mult sau mai putin. Partea ca este inconstienta este
si buna si proasta. Partea buna e ca nu poate sa ma omoare din bataie si partea proasta este ca nu stie ce fac, cu toate ca ar veni tot ca o parte buna. Rup usor
sarutul si o mangai odata pe fata facandu-i conturul buzelor cu degetul mare. Apoi plec jos sa ii fac un ceai cald, cu toate ca nu cred ca se va trezi prea curand.

~~Peste 3 ore~~


Sakura:

Unde sunt? Ma uit prin jur si nu vad prea multe ca jaluzelele sunt trase. Reusesc totusi sa disting ca peretii au o culoare inchisa si lenjeria patului in care ma aflu
la fel. Atunci parca mi s-a aprins un beculet si imi dau seama ca ma aflu in camera lui Sasuke. Ma ridic repede si simt o durere care ma face sa tip scurt. Ma uit la
maini si le vad bandajate, iar bandajul era plin de sange. Strang din dinti si ma ridic. Ies din camera si dau nas in nas cu Sasuke care venea spre usa. Ma uit la el si
nu scot nici un sunet, insa el se uita la mainile mele si imi zice calm "hai cu mine". Merg cu el si ma duce dinou in camera lui si imi spune sa ma asez in pat. Scoate
niste bandaje, imi ia mana intr-a lui si incepe sa ma panseze cu grija. Eu stateam in fund cu spatele rezemat de capul patului cu un picior intins si cu unul indoit.
El umbla cu grija, dar pe mine ma usturau ranile. De dragul lui stateam si inghiteam toata astea cu toate ca erau greu. Erau unele rani inca deschise care ma usturau
foarte tare si inchideam ochii brusc. Peste 10 minute a terminat si m-a intrebat daca pot sa misc mana. Buna intrebare. Incercam, incercam, dar doar miscari mici si
aproape involuntare faceam. S-a asezat pe pat langa mine si a facut un semn cu mainile. Mi-a zis ca s-ar putea sa nu ajute foarte mult, dar totusi sa refaca cat de cat.
In clipa urmatoare chakra din jurul mainilor lui s-a facut verde si mi-a luat usor mainile intr-ale lui. Se simtea usor rece si era bine. Vedeam ca este atent la ce face,
semn ca acest jutsu nu este finalizat. Cand a terminat m-a pus dinou sa misc mana si rezultatul a fost cat de cat multumitor. Acum puteam sa misc mainile putin mai mult
ca inainte. In casa era un pic cam liniste pentru 3 persoane, asa ca l-am intrebat unde este Naruto. But surprise, Naruto era la plimbare prin padure trimis de Sasuke
pentru a nu ma trezi pe mine. Lucrurile deja se aranjeaza de la sine. Cand se ridica sa plece il strig repede cu un ton un pic agitat si dandu-ma un pic in fata.
El se opreste si se intoarce spre mine. Off Doamne, si acum cum ii spun? Deschid gura si cu ochii umeziti de lacrimi ii spun usor cat sa auda doar el.
-Eu doar vroiam sa iti spun ca te...te iubesc...
Dupa las capul in jos si cateva lacrimi imi aluneca usor pe obraz. Aud cum se apropie usor si se aseaza pe pat cu fata spre mine. Ma asteptam la vreo palma sau sa ma
ia de par. Isi apropie usor mana de fata mea si in acel moment ma dau usor in spate din instinct, dar el isi pune mana stanga pe obrazul meu si imi sterge lacrimile, dupa care imi
ridica usor fata si ma priveste in ochi. Nu stiam ce vrea sa spuna, dar stiu ca incercam sa ii evit privirea. In camera se face liniste si...


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
ღ Anne ღ Roza ღ
Academy Student
Academy Student
ღ Anne ღ Roza ღ

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : UnD3V@ P3 LuN@
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Sm!L3!!! L!f3 !s b3@ut!ful!!!!

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 07:41

Ieeei! Prima la comm! Deci... Absolut fantastic! Presupun ca o saruta...Nu-i asa? First Love... - Pagina 2 68543
Abea astept sa vad ce mai urmeaza, dar ce cauta naruto in ascunzatoarea lui Sasuke? First Love... - Pagina 2 286582
Si nu e nevoie sa il inchizi... Daca vrei il blochezi pana la vacanta si atunci te apuci serios de treaba! First Love... - Pagina 2 169309
Capitolele sunt super-reusite.... Nu inteleg de ce tot zici ca sunt varza! Adica pentru primul fic sunt reusite! Si ideea... O ADOOOR! First Love... - Pagina 2 385627
Spor la scris si ideile sa vina ca pe banda rulanta! First Love... - Pagina 2 962758

Te pwpa Kitty! First Love... - Pagina 2 208323


First Love... - Pagina 2 Twobeautifulvioletheart

Viata te’a schimbat..Te gandesti la el poate tie frica…poate
nare nici un rost..ASA k fa ce trebuie sa faci Nu fi naiva.Din inima lui
nai plkt habar nai k esti captiva


First Love... - Pagina 2 852121849989violetrose1
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 19:43

Aaaaa,sorry Cata c-am ajuns asa tarziu!
Mi-a placut asa muult!A fost foarte frumos!
Si vrei sa te bat? biciuitor Cum sa-l inchizi?Si de cate ori ti-am spus ca iubesc ficul asta?
Te rooog continual!Te pup! kiss


First Love... - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:22

Heiii, ma numesc Ioana!
Deci , legat de ficul tau, poiii mi-a placut, chiar foarte mult!..si as vrea sa vad continuarea!!!
Te pwp!
Daca vrei fa-mi si mie o vizita, ficul meu se numeste ,,Sasuke si Sakura, iubirea nu moare".Te astept!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 20:53

Hellau, my darling a hug
Well, ti-am citit intreg fic-ul, desi ideea nue ste super-mega-ultra originala, iar mna la inceput ai cam grabit actiunea nu e chiar asa de rau pentru un prim fic. Ideea este ca am vazut evolutie si e okai. Bravo. In ritmul asta ajungi departe lough
Imi place caracterul lui Sasuke, e dulce, grijuliu si mna... frumoooooos. M-a bucurat ideea lui Naruto atunci cand l-a provocat pe Sasuke sa doarma cu Sakura. Hehehe, good ideea.
Hmmm, si de ce nu continui fic-ul, huh? Unde-i nextul, huh? Lasa ca te tin eu minte. Bafta in continuare a hug


I had to break myself to carry on.


First Love... - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
First Love... - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 23:05

Hey!
Pentru inceput, imi place ideea ta. Sasuke grijuliu....Hmmmm, in fic-ul acesta nu-mi vine sa-l bat pe Sas'ke.
Pai nu prea am ce zice.
Spor la scris si, te rog, anunta-ma la next! kiss


First Love... - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
First Love... - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 17:49

Fic inchis pentru inactivitate.

Autoarea nu a mai postat din martie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




First Love... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: First Love...   First Love... - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

First Love...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-