Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Firul vietii(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Firul vietii(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Firul vietii(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Lun 12 Mar 2012, 01:38

Chiar daca sunt noua pe aici m-am gandit sa imi creez primul meu fan fic!sper sa va placa! happy
Capitolul 1.Summer time

Firul vietii

La malul marii un grup de tineri se distreaza,glumesc si se bucura de soarele arzator si de apa racoritoare.''V-am bagat in ceata nu?Pai treaba sta cam asa: Eu si cativa prieteni am hotarat sa ne petrecem vacanta de vara la mare,in casa de pe plaja a lui Ino.Prima data nu am fost incantat de idee dar am zis ca vom fi multi si nu ii voi simtii prezenta lui Ino.Pai,in ''tabara'' asta au venit Naruto,Hinata,Sai,Sakura,Gaara,Kiba,Ino si evident eu,Sasuke.

Acum stau pe plaja riscand sa fac o insolatie cam urata dar merita cat timp o pot vedea pe Sakura in costum de baie,in timp ce se bate cu apa cu Hinata.Corpul ei ma inebuneste,este pur si simplu perfecta.Parul ei roz pare o acadea in lumina soarelui iar pielea ei umeda arata de parca ar fi o inghetata care refuza sa se topeasca in bataia soarelui.Rasul nu mai zic,atat de sincer,de plin de viata,ce sa mai zic,nimic doar sa privesc in continuare.Visarea mea a fost din pacate,intrerupta de o mingie care a trecut chiar prin fata mea si aruncand nisip pe mine.Gata,Naruto e ca si mort dupa chestia asta.
Dupa ce l-am fugarit pe Naruto cam 30 de minute am acceptat sa particip la o partida de volei pe plaja care a durat 2 ore pline.
Nu cred ca am mai fost atat de obosit de la ultima mea misiune,desi cred ca e de vina si soarele plus ca tona de inghetata nu cred ca a fost tocmai grozava pentru starea mea.Am mai stat cateva ore pana s-a inserat apoi am plecat cu totii spre casa ceea ce nu a durat mai mult de 5 minute.Ajuns la casa lui Ino,mi-am facut un dus,am mancat un bol de Ramen si m-am dus sa trag un pui de somn.
La etaj am observat ca Sakura statea rezemata de perete de parca astepta pe cineva si chiar astepta pe cineva,pe mine.Cand am ajuns in dreptul ei imi zice ca a vorbit cu ceilati si ca vor iesi pe la 9 in oras apoi cu un suras sincer,ma intreaba daca vreau sa vin si eu.Normal ca am zis da,cum as fi putut sa refuz?

In sfarsit imi vad si eu patul si parca ma cuprinde o ameteala,in secunda urmatoare ma trezesc in pat,presupun ca am cazut pentru ca ma simt foarte ametit.In cele din urma cad intr-un somn adanc asemanator cu o stare de lesin.
Ma trezesc peste cateva ore,langa patul meu se afla Sakura care tinea o compresa cu apa calda.O intreb ce se intampla iar ea imi spune putin ingrijorata ca a venit la mine la ora 9 si nu am raspuns asa ca a intrat si cand a pus mana pe mine ardeam tot asa ca a ramas sa aiba grija de mine.
M-am simtit bine si totusi putin rusinat de situatie.Am zimbit putin apoi m-am ridicat pe marginea patului.
-Te simti bine?intreaba Sakura.
-Am avut si zile mai bune.ii raspund eu.
-Toti ceilalti au plecat in oras asa ca m-am gandit ca am putea face ceva amuzant daca te simti mai bine.
-Suna bine,deci ce ai planuit?
-Pai am pregatit Ramen-ul meu special,cateva galuste de orez si am vazut ca sunt cateva filme si emisiuni dragute in seara asta.
-Super!
Am mers la parter,in camera cea mare unde am mancat acel delicios Ramen si am vazut un film Horror.
Pe la sfarsitul filmului Sakura adoarme pe pieptul meu.Nestiind ce sa fac m-am intins pe canapea ,ea cazand cu totul peste mine.

Pe la 2.30 noaptea somnul nostru a fost distrus de o puternica izbitura in geam.Prima data ne-am speriat apoi cand am vazut cine era lipit de geam ne-am fi dorit sa nu vedem pentru ca altfel nu ar fi trebuit sa ii mai spunem lui Naruto ca.......

___________________________________________

Pai cam asta a fost pentru primul capitol,sper ca va placut! happy2

Astept macar un comm heh heh

Poza capitolului:la plaja

Firul vietii(+16) ?mmid=83aa18085398d9d44


Ultima editare efectuata de catre xXdarksunsetXx in Joi 19 Apr 2012, 03:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Lun 12 Mar 2012, 19:56

Deci primul capitol este chiar bun dupa parerea mea . dap ! Hmm think , sincera sa fiu nu stiu ce as putea comenta la acest capitol , este un inceput promitator . Insa am o intrebare , acest fic nu este cumva Sasusaku , iar daca da , rog un moderator sa-l mute .


Firul vietii(+16) Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 08:58

1.nu sti cat ma bucur de raspuns heh
2.nu e sasusaku ,doar primele capitole o sa fie asa,mai tarziu o sa se schimbe povestea dance2
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 19:27

Aaa , bine atunci daca nu este sasusaku este la locul potrivit . Am crezut ca este sasusaku si din aceasta cauza te-am intrebat . Ma bucur ca te bucuri ( bine suna cam ciudat , ma rog ) . Ei bine , eu nu ti-am zis prea multe , dar am iuitat sa-ti zic un lucru important : Haide repejor cu nextul si te rog ssa ma anunti si pe mine cand il postezi . Te-am pupat , bye , bye . kiss dap !


Firul vietii(+16) Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Capitolul 2.   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 22:37

Capitolul 2.

Din episodul anterior :))


''Pe la 2.30 noaptea somnul nostru a fost distrus de o puternica izbitura in geam.Prima data ne-am speriat apoi cand am vazut cine era lipit de geam ne-am fi dorit sa nu vedem pentru ca altfel nu ar fi trebuit sa ii mai spunem lui Naruto ca.......''
[i]

...ca lipiti de geam erau Hinata si Gaara sarutandu-se.
E clar,Naruto o sa faca criza de nervi cand o sa afle. Sper sa ii zica Sakura pentru ca nu ma pricep sa dau vesti de genul asta....
Eu si Sakura ne-am retras repede inainte sa ne vada Gaara si Hinata. Am urcat ,am mai stat de vorba 10 minute si am plecat in camerele noastre. Se pare ca de ce imi era mai frica nu scap....eu trebuie sa ii dau vestea lui Naruto,pai sper sa adorm repede si sa nu ma trezesc prea curand de dimineata.
In dimineata urmatoare cand m-am trezit Naruto inca dormea dar nu cred ca asta o sa mai tina prea mult.
E ora 10.00 si Naruto tocmai s-a trezit,nu am ce sa fac,e inutil sa intarzii inevitabilul,ma voi duce la el...:
-Neata Naruto!
-Hei Sasuke,neata,de ce ai fata asta asa plouata?
-Paaaai,eu trebuie sa iti zic ceva...
-Sigur ,ce e?
-Vezi tu,aseara cand stateam pe canapea cu Sakura...
-Wow,cu Sakura?!bravo frate!
-Nu,nu asta e ideea,deci aseara am l-am vazut pe Gaara sarutandu-se cu.......Hinata!!
-Sasuke,sa sti ca nu e amuzant!!
-Nu glumesc!
-O sa il omor pe nenorocit!!!!!!
-Naruto stai!
Apoi Naruto a ''explodat'' mai ceva decat vulpea cu noua cozi,nu am putut sa-l opresc prin simpla forta asa ca a trebuit sa-mi folosesc sharingan-ul ca sa il opresc!
Naruto era lesinat in pat asa ca m-am dus sa le zic si celorlalti ce s-a intamplat.Gaara nu a fost prea impresionat dar Hinata tremura toata,mi-a fost mila de ea dar pana la urma nu era chiar vina ei. Ea si Naruto nu au fost niciodata un cuplu chiar daca era evident ca se plac.
Dupa aceasta dezvaluire le-am zis tuturor sa plece la plaja in speranta ca Naruto sa se mai calmeze pana vine Hinata de la plaja.
O ora mai tarziu Naruto se trezeste cu o fata de parca ar fi venit sfarsitul lumii,de ce tocmai eu trebuie sa am o discutie stanjenitoare despre sentimente si lucruri de genul asta,nu inteleg dar am inceput ceva si o sa si termin. Timp de trei ore a trebuit sa il consolez si sa il fac sa inteleaga toata situatia dar in final cred ca am reusit. Restul zilei am incercat sa o imbunatatim cu o portie mare de ramen,galuste de orez si filme de comedie. Seara cand toti au venit de la plaja Naruto s-a dus imediat in camera si nu a mai iesit pana nu au adormit toti,inclusiv eu...

(in mintea lui Naruto)
Acum ca toti au adormit pot sa ma duc sa-mi i-au revansa de la Gaara. Nu pot,nu pot sa cred ca Hinata a facut asta,chiar am crezut ca exista ceva special intre noi doi dar se pare ca m-am inselat!
Am iesit pana afara,Gaara ma astepta,am mers mai departe pentru a ii lasa pe ceilalti sa doarma linistiti.Am ajuns intr-un loc mai ''ferit''. Am inceput sa tip,sa fiu nervos dar Gaara era calm si nu zicea nimic.I-am zis ca e un tradator si l-am jignit in toate felurile dar el continua sa fie calm si sa-mi zica faptul ca nu a stiu ce era intre mine si Hinata si fara sa ezite macar un moment mi-a zis ca se v-a desparti de ea daca asa vreau eu. Atunci mi-am dat seama cat de prost am putut sa fiu ,si ca aproape mi-am atacat unul din cei mai buni prieteni ai mei si toate astea din cauza unei fete!
In acele momente i-am zis ca nu e nevoie sa faca asa ceva si mi-am cerut scuze din adancul inimii pentru tot ce am facut si din fericire Gaara m-a iertat. Daca ar fi fost altcineva in locul lui probabil as fi acceptat sa se desparta de Hinata dar el e ca mine,nu,el a fost mai parasit decat am fost eu si totusi stiu ce inseamna Hinata pentru el....
Dupa ce ne-am impacat ne-am dus inapoi acasa dar in fata casei era Hinata foarte speriata si ingrijorata. M-am dus la ea cu o expresie foarte serioasa apoi i-am zis vesel ''totul e in regula'' iar ea am zambit. Cand am intrat in casa i-am vazut in timp ce se sarutau si mi-am dat seama ca lucrurile nu vor fi chiar in regula pana sa ma obisnuiesc si sa uit,apoi m-am dus in camera si am adormit cu gandul la gestul pe care l-am facut pentru un prieten drag.

(Dimineata inapoi in mintea lui Sasuke)
Asta da dimineata frumoasa,Naruto nu mai e nervos,soarele straluceste asa ca toata lumea e fericita inclusiv eu. Dupa ce mi-am facut toaleta de dimineata mi-am luat lucrurile si am plecat cu restul pe plaja. Ziua e minunata mai ales pentru faptul ca ma joc volei cu Sakura si chiar daca nu pierd nu pot sa spun sa sunt atent la mingea din joc. Sunt eu atent la doua mingii foarte frumoase,din pacate incepe sa fie evident la ce ma uit asa ca ies din joc si ma ofer sa ma duc sa cumpar inghetata. Din fericire Sakura se ofera si ea asa ca drumul e foarte distractiv.
Sakura e foarte simpatica si amuzanta mai ales pentru ca incerca sa-mi atraga atentia si e evident.
Dupa ce am dus inghetata,Sakura a scapat un con intreg pe mine asa ca am inceput sa o alerg pana cand ne-am dat seama ca ne-am indepartat extrem de mult de ceilalti. Era ora 7.30 dupa cum arata soarele,mai precis apusul. La intoarcere Sakura si-a cerut scuze si ne tot amuzam pe diverse teme. La un moment dat s-a facut liniste si timp de 10 minute nu am mai zis nimic. M-am uitat la Sakura iar ea a zambit apoi m-am uitat la apusul acela minunat si fara sa-mi dau seama am ajuns sa o tin de mana pe Sakura.
M-am uitat din nou la ea iar ea s-a inrosit si a lasat capul in jos. Am ajuns acasa ne-am luat lucrurile din hol apoi ne-am dus in camerele noastre.
Pe la 9.30 seara am plecat cu totii in oras si am hotarat sa mergem la casa groazei. Nu stiu cat de speriate au fost fetele dar stiau sa se prefaca pentru a obtine ce vor,cat despre Naruto,pai el a ramas cu Sai putin mai in fata facand glume pe seama incercarilor nereusite de a speria oamenii.
Dupa ce am iesit am fost la o roata uriasa de care eu si Sakura am profitat ca sa putem sta imbratisati si sa disctam diverse lucruri.

Mai tarziu am fost la un restaurant dragut apoi in drum spre casa am vazut o fata care era atacat de trei ninja dar nu am apucat sa facem ceva ca ea singura s-a ''ocupat'' de ei. Dupa ce am vazut ca si ea e ninja ne-am dus la ea sa o intrebam ce s-a intamplat:
-Hey,esti in regula?Am vazut ce s-a intamplat.
-Sigur,multumesc pentru ajutor!
-Sti de ce te-au atacat?
-Pai nu,adica au venit si mi-au luat portofelul si din pacate nu am reusit sa-l recuperez dar altceva nu stiu
-Ciudat,ai unde sa stai?
-Nu chiar....
(Ino) -Poti sa stai la noi daca vrei,Sakura sta singura in camera si nu e mare lucru!
(Sakura) -Exact!Cu cat mai multi cu atat mai bine!
-Nu,nu as putea,adica nici macar nu ma cunoaste-ti!
(Sakura) -Ei haide,o sa ne cunoastem daca vi
Asa ca am plecat acasa,Sakura i-a prezentat casa apoi s-au dus in camera lor!
Stiu ca noi toti ne-am oferit sa o primim dar fata asta are ceva ciudat.

_____________________________________________________________________

Pai cam asta a fost capitolul ,sper ca va place dance2

Pozele:Gaara si Hinata kiss

Firul vietii(+16) 39328241_JWTVZSYQE

si Gaara si Naruto impacati


Firul vietii(+16) Naruto-Gaara-naruto-and-gaara-friends-6981855-540-600


Ultima editare efectuata de catre xXdarksunsetXx in Joi 19 Apr 2012, 03:42, editata de 7 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 22:59

Fara alte cuvinte , superb . Deci este perfect , insa te rog sa ai grije deoarece ai greseli de tastare . Inca ceva lough hii , hii , ti-am luat-o inaite . Cand mai anuntat eu deja citeam capitolul . lol damn! Mersi ca m-ai anuntat , acum s-a intamplat sa observ ca ai lasat un com si era curiooasa asa ca am intrat si am descoperit un capitol minunat . Tine-o tot asa .


Firul vietii(+16) Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 23:03

mersi de complimente si mersi si de chestiile cu tastatura,nu stau sa ma uit la fiecare cuvant:P
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 23:28

Wow! yeah Imi place foarte mult capitolul, insa descrierea cam lipseste. very sad Si a personajelor, dar si a sentimentelor. Cat despre aspect, incearca sa lasi un spatiu dupa fiecare semn de punctuatie, eventual sa mai reduci uuumpic de tot din dialog. happy2 In rest, fic-ul este genial, capitolele sunt foarte ok, ideea este destul de originala. Imi place ca este si putin comic, de asemenea.
xXdarksunsetXx a scris:

-Vezi tu,aseara cand stateam pe canapea cu Sakura...
-Wow,cu Sakura?!bravo frate!
cel putin, partea asta chiar mi -a placut lough Deci, in concluzie iti iubesc fic-ul si astept next-ul happy2 . in love


Firul vietii(+16) Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 23:36

the-unforgiven*:mersi de comm kiss chiar o sa tin cont de ce ai zis dance2 kiss
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 13 Mar 2012, 23:41

Ma bucur kiss kiss . Abia astept next-ul. a hug


Firul vietii(+16) Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Sam 24 Mar 2012, 21:04

Capitolul 3

Din capitolul trecut:

"Asa ca am plecat acasa,Sakura i-a prezentat casa apoi s-au dus in camera lor!
Stiu ca noi toti ne-am oferit sa o primim dar fata asta are ceva ciudat."
[i]


----------------------------------

A doua zi ne-am trezit cu totii la ora 9.30 si am hotarat sa mergem in oras pentru micul dejun in cinstea noii noastre prietene.
Cand am ajuns la cantina cea mai apropiata ne-am asezat la o masa si tot vorbind ne-am dat seama ca nu stim cum o cheama pe noua noastra prietena si ca de fapt nu stim mai nimic despre ea asa ca am inceput sa-i punem intrebari despre ea:
-Deci pe tine cum te cheama ?
-Kashiki Tokumido
-Kashiki,pai mai povesteste-ne despre tine.
-Ok,am 16 ani,m-am nascut pe 6 noiembrie,iubesc animalele,arta,distractia si urasc oamenii care trateza animalele de parca ar fi doar gunoaie!
-Super!
Kashiki e o fata draguta,inalta pe la 1,75 m, ochii vrezi de culoarea ierbii putin crude,parul rosu aprins pana la genunchi si un zambet absolut perfect.
Parea o fata draguta,prietenoasa,de treaba,care adora distractia si lucrurile obisnuite,de adolescenti.
Toata ziua mi-am petrecut-o cu ea dar nu stiu de ce.Sakura a fost destul de enervat de situatie,de fapt cand eram gata sa ma joc volei cu Kashiki,ea m-a tras si mi-a facut morala cumca o plac mai mult pe Kashiki ceea ce era total neadevarat.Vreau sa spun ca am stat cu ea pentru ca e foarte amuzanta si ma inteleg foarte bine cu ea dar asta e tot.
Drept scuza ca am stat toata ziua cu Kashiki,pe la ora 6.30 am luat-o pe Sakura si ne-am dus catre o plaja mai nevizitata.Timp de o ora ne-am fugarit,am facut glume si ne-am distrat pe cinste apoi franti de oboseala ne-am asezat pe un bolovan. Ma uitam din cand in cand la ea si mi se parea fata perfecta,fata pentru care ai fi invidiat de toata lumea. Ma intreb,oare asta inseamna ca sunt indragostit?
Sakura s-a dat jos de pe bolovan si a inaintat pana la malul marii asa ca eu am urmat-o. Ma uitam in ochi ei si nu stiu cum dar dintr-o data mi-am dat seama ca ma apropiam usor de Sakura si inainte sa-mi dau seama noi doi ne sarutam. Sarutul a fost minunat dar dintr-un motiv anume corpul meu parca era in flacari.Oare asa e cand esti indragostit?

Am mai stat pana la ora 9.00 seara pe plaja apoi am plecat spre casa, Cand am ajuns i-am zis Sakurei sa meraga inainte pentru ca vrea sa mai stau putin la aer.
Aproape de malul marii o vad pe Kashiki stand in nisip si desenand ceva intr-un caiet mare. M-am apropiat si am stat cu ea inca doua ore si in tot acest timp cate ne-am distrat,si am glumit,mi s-a parut ca ar fi trecut doar 20 de minute.Cand stateam cu Kashiki ma simteam ciudat,simteam o caldura prin tot corpul si fata mea era foarte fierbinte.
Mi se pare destul de ciudat dar eu ma inteleg foarte bine cu Kashiki.
Mai tarziu am intrat si eu in casa unde ma astepta Sakura cu o expresie care ucide:
-Sasuke,unde ai fost?!
-Acum ar trebui sa-ti dau raportul sau ce?!
-Eu te-am intrebat. Nu trebuie sa fi nervos.
-Mda,bine. Hai sa inchidem subiectul!
Zilele urmatoare Sakura mi-a facut zile ''fripte'' si ma lua la raspundere pentru orice nimic. Devin din ce in ce mai nervos si nu o sa ii fie prea bine daca mai continua cu fitele.
Intr-o zi cand ne-am intors de la plaja Sakura a asteptat sa mearga toti la dus apoi m-a asteptat in camera de zi unde mai tarziu a inceput sa tipe si sa-mi faca reprosuri. M-am enervat foarte tare asa ca i-am dat o palma. Ea s-a enervat si a inceput sa zica lucruri cum ca ea ar fi brea buna pentru mine si in secunda aia am vazut cu adevarat cum e ea asa ca m-am despartit fara niciun regret!

Kashiki a stat cu mine in aceste zile in care am fost tratat cu indiferenta de prieteni din ''diferite cauze''.
Duminica seara trebuia sa mergem toti , in parcul de distractii asa ca am planuit sa stau cu Kashiki pentru a mai afla diverse lucruri despre ea.
Cand am ajuns in parc am vrut sa ma duc la ea si sa o intreb daca vrea sa stea cu mine in roata mare dar Sai mi-a luat-o inainte. M-am gandit ca nu e mare lucru, pana la urma sunt doar prieteni.....nu?
Zilele urmatoare Kashiki a stat numai cu Sai. Se distrau de minune mai ales pentru ca au aceeasi pasiune dar faptul ca nu o mai ''vedeam'' asa des ma cam supara si nici macar eu nu am inteles de ce.
Miercuri seara Kashiki statea pe plaja cu Sai si priveau apusul. 3 ore am stat la geam si m-am uitat la ei si din ce pareau mai apropiati vroiam sa sparg geamul numai ca sa stiu ce vorbesc si din nou nu am avut niciun motiv pentru comportamentul meu!
Pe la 2.00 noaptea ceilalti au plecat in oras dar eu am stat in continuare la geam dar as fi vrut sa nu mai stau..... Sai s-a apropiat usor de Kashiki i-a pus mana pe obraz apoi a sarutat-o.
Am simtit cum inima imi e strapunsa de un cutit, am lovit geamul cu putere apoi m-am ''prabusit'' ca si cum as fi fost invins si pentru prima oara am inceput sa.......

__________________________________________

Asta a fost, ma scuzati ca am intarziat atat de mult dar nu am mai avut prea mult timp liber!
Sper ca v-a placut dance2
Pozele capitolului:

Sakura si Sasuke:

Firul vietii(+16) Images?q=tbn:ANd9GcSgjLT40-E826mJeyu7VkQvckmpFc1L_jrrL1kqZAB1j6B77wVR

Sasuke:
Firul vietii(+16) Images?q=tbn:ANd9GcR85Ev2IggvLcFuUooJlJMcBXD-MK4_tq_R-2EOfNoCGwvtXJpwTw


Ultima editare efectuata de catre xXdarksunsetXx in Joi 19 Apr 2012, 03:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Sam 24 Mar 2012, 23:00

Hey este dragut , insa ai repetat unele cuvinte si a sunat prost , te rog ca data viitoare sa fii mai atenta . Te pup si astept nextul , zbye . kiss

P.S: Mersii de anunt .


Firul vietii(+16) Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Sam 24 Mar 2012, 23:04

Yeeey! Next! huh? Cat l-am asteptat! Pot spune ca am ramas impresionata, adica este cu mult mai bun fata de celalalt. ike Ti-ai imbunatatit descrierea, care desi apare destul de rar, isi face simtita prezenta cand e cazul, ceea ce imi place extrem de mult. Insa, totusi, actiunea e cam grabita. Sasuke era pe plaja cu tipa aia, iar in secunda doi s-a despartit de Sakura. De asemenea, pot spune ca Sasuke exagereaza, adica totusi a lipsit doua ore! Si m-a enervat cand a lovit-o. angry . In orice caz, iti ador fic-ul si astept next-ul cu nerabdare, scumpo! Abia astept sa vad ce se mai intampla. dap ! kiss


Firul vietii(+16) Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Sam 24 Mar 2012, 23:37

Mersi de comm-uri:P
Eh,viata iti ofera palme si tu faci razboi:))))
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 27 Mar 2012, 00:02

Capitolul 4.

Din capitolul trecut:

Am simtit cum inima imi e strapunsa de un cutit, am lovit geamul cu putere apoi m-am ''prabusit'' ca si cum as fi fost invins si pentru prima oara am inceput sa.......

.....plang. M-am speriat si nu stiam ce sa fac, cum sa ma opresc, parca totul in jurul meu s-a transformat intr-o lume goala si plina de intuneric. M-am simtit oarecum tradat dar pur si simplu nu am putut sa fac nimic; inima ma durea ingrozitor. Stiu ca suna ciudat, ca poate nu intelegi ce spun dar m-am simtit....m-am simtit....abandonat in intuneric.
Nu o cunosteam de multa vreme si poate o sa sune ciudat dar simt ca am mai intalnit-o undeva....cine stie? Poate intr-o alta viata sau ceva asemanator........cu siguranta!
A fost prima oara in viata in care m-am simtit neputincios ca si cum rolul meu e acela de a observa cum lumea se distruge in jurul meu si eu ma uit ingrozit dar nu fac nimic.
Depresie...da,am cazut intr-o depresie...si acum ce?! O sa-mi treaca? Asa sper, nu mi s-a mai intamplat!

Mai tarziu in acea noapte,dupa ce mi-am mai revenit cel putin relativ, am mers pe acoperis si am inceput sa ma uit la stele. Ma uitam la stele si ma intrebam daca acolo sus se gandeste cineva la mine, poate mama sau tata pentru ca aici am impresia ca sunt ca o umbra pentru ceilalti. O umbra intunecata,o forta malefica, o arma pe care o folosesti doar atunci cand situatia e foarte grava.
Suna groaznic,nu? Ei bine, m-am obisnuit si nu mi-a pasat dar cand am intalnit-o pe Kashiki nu a fost asa! Ea nu se uita la mine ca ultima odrasla a diavolului! Nu! Se uita la mine ca si cum i-ar fi pasat de mine, ca si cum m-ar intelege si parca ar fi vrut sa faca ceva sa ''ma salveze'' din marea asta de umbre si intuneric.
Ce tot zic?! M-a luat filozofia vietii.Poate reusesc sa adorm macar....

A doua zi m-am trezit pe la 12.30, inca pe acoperis. Se pare ca nu a observat nimeni ca m-am prajit aici toata dimineata.
Cum am zis, m-am trezit si acum ce? Sa ma duc pe plaja si sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic sau sa stau linistit la umbra? Mda,cred ca aleg variant a 2-a.
Trebuie sa-mi pun ordine-n ganduri. Dupa cateva ore de stat m-am plictisit asa ca am plecat dupa o inghetata, din pacate in drum spre magazin am vazut-o pe Kashiki cum se saruta cu Sai asa ca mi-a pierit tot cheful de inghetata. Am incercat sa uit dar cand ceea ce te deranjeaza cel mai tare e permanent langa tine nu prea ai cum sa uiti sau sa ignori.
M-am gandit un timp si am hotarat sa plec cateva zile la Cabana. Cabana este denumirea pe care eu si fratele meu am dat-o unui mic refugiu pe plaja care se afla cam la 20 km distanta de noi.
Mi-am facut un mic ''bagaj'' daca pot sa o zic asa si am plecat lasand prietenilor doar un bilet pe care scria: ''Revin in cateva zile-Sasuke''.
Scurt si la obiect. Pe la rasaritul soarelui am ajuns la Cabana si am stat sa admir rasaritul apoi am intrat in Cabana pentru un pui de somn. Cand am intrat m-a ''lovit'' acel miros specif caselor in care nu a stat nimeni. Totul era asa cum il stiam: un pat mare si confortabil, cateva ferestre pe masura, o masa, 2 scaune, o mica baie si o bucatarie mai mult improvizata.

Am aerisit cam 30 de minute tip in care am facut putina curatenie, asta doar asa, pentru sanatatea mea. Dupa tot acest ''ritual'' am lasat o fereastra deschisa si m-am trantit in cearsafurile moi in care desigur ca am adormit imediat. Dupa cateva ore m-am trezit si am iesit sa iau o gura de aer. Dupa ce am cercetat putin locul am gasit vechea placa de surf a fratelui meu pe care ma lasa sa o folosesc de cate ori as fi vrut eu.
Placa nu avea o anumita culoare, doar lemnul natural cu o mica stea scrijelita in varf. Am curatat putin placa apoi am luat-o pe valuri pentru ''testul de revenire''. De mic copil ,nimic nu ma linistea asa bine ca surf-ul.
Senzatia pe care o ai cand esti doar tu si placa ta de surf, singuri cu valurile, pasarile, nisipul, vantul si soarele; combinatia perfecta. Liniste si pace, atat am vrut. Imi amintesc de acele vremuri frumoase petrecute cu familia, atunci cand vantul imi atinge fata si soarele imi incalzeste pielea.

Am stat toata ziua numai pe valuri. La apus m-am asezat in hamacul mamei si parca vedeam cum inca mai alergam cu Itachi pe plaja in timp ce mama mai citea o carte sau pur si simplu se uita la noi. Nu ai cum sa vi in acest mic ''colt de fericire'' si sa nu fi melancolic. Insa fericirea de azi a fost trecatoare pentru ca nu am putut uita de cele intamplate, m-am intristat putin, am suspinat si spre nefericirea mea m-am culcat cu stomacul gol.

Urmatoarea zi m-am trezit pe la 10.15 si mi-am pregatit un mic de jun format din oua si sunca aduse de ''acasa''. Nu am mai mancat un mic de jun atat de bun de multa vreme asa ca mi-a prins bine. Am mancat apoi am mers la o mica cascada daca pot sa ii zic asa, care se revarsa in mare.
Acela e locul meu de meditatie de cand ma stiu. In mijlocul cascadei este un bolovan pe care ma asezam si lasam susurul apei sa-mi alunge tristeatea si sa-mi limpezeasca mintea. Am profitat de singuratate asa ca m-am antrenat putin la o noua forma de sharingan apoi m-am asezat ''la meditatie''.
In sfarsit am reusit sa-mi eliberez mintea si sa am liniste totala cand.......


____________________________________________

Asta a fost sper ca v-a placut! happy

Lasa-ti un comm si pana data viitoare: Ja ne!

Pozele capitolului:

Sasuke trist:

Firul vietii(+16) Images?q=tbn:ANd9GcS8TkBxc2buxTq95ngFUbEyLu1vlIOUlilEG7HL3g4OSofqQLjk

Sasuke meditand:

Firul vietii(+16) Images?q=tbn:ANd9GcSkr3e05EHQd1W6_vRJ1DAzCin6AJ52zGJFs3ujaoSrirjMGjO0


Ultima editare efectuata de catre xXdarksunsetXx in Joi 19 Apr 2012, 04:02, editata de 1 ori
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 27 Mar 2012, 01:18

Super tare iubire...Imi place ideea este originala, si adoor ca sasuke este asa de sentimentalist. Cu toate ca observ ca sufera ca pro**ul ...nu gasesc nici un defect la acest fic!!!
deci..ce pot sa spun????
HAI CU NEXT-UL!!!
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 27 Mar 2012, 11:01

Scumpoo, cand pui si tu next-ul? Ca mor aici happy2 kiss kiss


Firul vietii(+16) Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mier 28 Mar 2012, 20:25

uuuu.atatea laude,fac diabet! lough
daca mai citeste si altcineva acest fan fic sa nu se sfiasca sa-mi dea o parere fie ea buna sau rea heh dance2
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mar 17 Apr 2012, 05:22

Capitolul 5.

Din capitolul trecut:
Am profitat de singuratate asa ca m-am antrent putin la o noua forma de sharingan apoi m-am asezat ''la meditatie''.
In sfarsit am reusit sa-mi eliberez mintea si sa am liniste totala cand.......


Cand un latrat mi-a deranjat linistea. Dupa ce am cazut in apa din cauza micului necuvantator, am iesit din apa, m-am scuturat putin apoi m-am dus catre patruped. Un mic caine albastrui cu o privire ce vrea sa para dura dar nu pot sa spun ca nu-mi pare interesant micutul.
Avand in vedere ca micutul nu pare sa aiba stapan ma gandesc ca mi-ar prinde bine un amic de meditatie. Da,asa ramane! O sa-l cheme Seibi.
Am pus mana pe el dar nu am putut sa il mangai prea mult. Se pare ca nu stie ce e o baie,pai hai sa ii fac eu prima baie.
L-am luat pe Seibi,am pus apa intr-o cada improvizata si m-am razboit cu Seibi pentru a putea sa-l spal.
Dupa ce i-am facut baie am luat o sfoara colorata si i-am legat-o la gat pe post de zgarda. M-am jucat cu Seibi cam 30 de minute apoi am continuat cu o sesiune de dresaj pana pe la 8 seara. Se pare ca invata destul de repede comenzile si am impresia ca o sa fie un caine grozav.
Dupa ce ne-am jucat am plecat catre cabana. Cand am ajuns am pregatit ceva de mancare pentru mine si Seibi apoi m-am asezt putin in pat. In scurt timp am adormit dar am putut sa-l simt pe Seibi cum se ghemuieste langa mine.
M-am trezit pe la 5.15 dimineata. Am plecat in liniste ca sa nu-l trezesc pe Seibi apoi m-am dus pe plaja. Dupa ce am stat cam 15 minute sa admir marea m-am apucat de antranament. Am vrut sa arunc cateva shuriken in tintele asezate strategic. Cinci shuriken si-au atins tinta dar unul a incepu sa se duca in alta directie dar pana sa apuc sa-l prind Seibi a sarit ca din pusca, a prins shuriken-ul in gura apoi printr-o rasucire l-a aruncat in utima tinta.
Cateva secunde am ramas uimit apoi am alergat catre Seibi. M-am uitat in ochii lui si am vazut ochii unui ninja...

Am hotarat sa-l antrenez....Sa-l antrenez sa devina un caine ninja!
Cine ar fi crezut? Tocmai eu sa am un caine. Nici eu nu stiu cum de l-am acceptat dar adevarul e ca il simt ca pe un frate!
Zilele au continuat sa treaca iar Seibi invata pe zi ce trece arta de a fi un ninja.
A tercut ceva vreme de cand am plecat dar nu stiu,parca nu m-as intoarce...ei bine,as avea un singur motiv dar stiu ca si acest ''motiv'' m-ar face sa sufar...
In noaptea urmatoare mi-am adus aminte de Kashiki si de...Sai. Am cazut intr-o depresie cum nu am mai avut pana acum! In miezul noptii am inceput sa ma gandesc din ce in ce mai mult la asta. M-am infuriat, am inceput sa devastez camera.
In cele din urma am mers pe plaja si am izbucnit in plans. Am simtit un nod in gat si un gol in inima. Ma uram pentru aceasta lasitate.
Acest sentiment, nu stiu ce e dar nu pot sa il controlez! Nu vrea sa il mai simt, vreau sa treaca! Nu pot sa suport!
Dupa 5 minute a inceput o ploaie torentiala dar nu imi mai pasa de asta! Eu vreau doar sa scap de acest sentiment. Nici macar nu stiu cum se numeste. Nu ,nu e durere, e ceva mai rau. Am vrut sa simt orice altceva in acel moment,chiar si durere! Am vazut un shuriken langa mine si fara sa-mi dau seama de ceea ce fac am inceput sa ma tai pe mana stanga de la incheietura pana la cot, Parca despicam pur si simplu o bucat de material. Priveam cum sangele mi se prelinge pe mana, aveam ochii incetosati si nu imi dadeam seama cat de grav m-am taiat. In scurt timp, din cauza pierderii mari de sange am lesinat.
Am crezut ca voi muri dar sincer sa fiu nu-mi pasa, insa nu a fost sa fie. Cand m-am trezit primul lucru pe care l-am vazut a fost rana care aproape s-a inchis. M-am uitat in jurul meu si l-am vazut pe Seibi, presupun ca el mi-a lins rana. Daca nu ar fi fost el acum as fi fost mort.
Seibi a venit la mine si m-a lins pe fata apoi a plecat catre cabana. M-am intins pe spate ca sa pot vedea cerul. Acum nu mai vedeam nici macar un nor cenusiu, mi-as fi dorit sa mi se intample si mie asta.
Dupa 10 minute seibi s-a intors cu un prosop in care am gasit cateva galuste de orez. Am inpartit galustele in mod egal si am inceput sa mancam. In timp ce mancam il priveam pe Seibi si ma gandeam la timpul foarte scurt in care a stat cu mine si totusi lucrurile pe care le-a facut pentru mine.
Seibi este chiar cel mai bun prieten pe care l-am avut.

Zilele au continuat sa treaca dar eu nu ma simteam mai bine, din contra, ma afundam din ce in ce mai tare in intuneric. Antrenamentele pareau imposibile. Aveam privirea incetosata,aveam halucinatii si intregul meu corp tremura. In fiecare noapte cand incercam sa dorm aveam tot felul de cosmaruri si viziuni si cand nu plageam si continuam sa ma ranesc intentionat. Am ajuns o epava!
Nu stiu ce se intampla cu mine,parca ma comport ca o fata. Daca m-ar fi vazut Itachi chiar acum ar fi zis ca nu sunt fratele pe care stia ca il are.
Am noroc cu Seibi ca ma pune in miscare cu muscaturile si latraturile lui. Daca nu ar fi el as fi mort.
In cele din urma mi s-a facut mila de Seibi pentru ca nu are cu cine sa se joace asa ca l-am scos la o plimbare mai lunga pe plaja.
In timp ce ne plimbam ne-am intalnit cu.....

____________________________________________

So,asta a fost. Sper ca va place acest capitol mai scurt:P

Pozele capitolului:
Seibi:

Firul vietii(+16) Sasuke_Puppy__For_Ashi__by_MichelW

Sasuke plangand:
Firul vietii(+16) Sasuke-crying_60f555f1c93007
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Mier 18 Apr 2012, 01:20

Deci capitolul este frumos , cat il iubesc pe Seibi ! in love
Ador cateii si este atat de dragut , saracul Sasuke , chiar ca parca ar fi o fata , poate si mai rau de atat . Sincera sa fiu nici eu nu fac la fel ca el , desii nu spun ca ideile alea nu ma bantuie . shy
Scuze ca am dat com asa de tarziu , sper sa ma anunti si la urmatorul capitol . good job


Firul vietii(+16) Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
xXdarksunsetXx
Academy Student
Academy Student
xXdarksunsetXx

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : reprezentant avon,mangaka pt. haramichi/sa stau cu prieteni,sa ascult muzik ,sa desenez etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Enervata pana la lacrimi:))

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Joi 19 Apr 2012, 04:08

mda,recunosc ca am exagerat nervi! cu sasuke heh
Promit sa-l fac mai ''nesimtit'' data viitoare friends
ms de critica =^.^=
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Vin 20 Apr 2012, 16:39

Hellăău, my darling a hug
Ai cerut o critica, so … sa incep.

Ideea
e cam banala si des intalnita, adica toate perechile intr-o vacanta la mare, stand toti in aceiasi casa si jucand fel si fel de jocuri pe plaja si etc. Puteai sa te gandesti mai mult si sa dezvolti fic-ul in unul original cu idéi proprii.

Titlul
e dragut, dar nu foarte, nu atrage foarte multi cititori si puteai sa gasesti altul care sa se potriveasca mai bine cu intreaga poveste scrisa de tine.

Descrierea
este inexistenta si imi pare atat de rau sa iti spun, dar fara acesta fanfic-ul tau devine unul plictisitor si foarte sec. Cand am citit capitolul 1 si am vazut ca descrierea ta lipseste am zis “ pana la caitolul 5 tot o sa avanseze “ , dar nu am vazut sa incerci macar cu pasi mici sa incluzi descrierea sentimentala . Uite de exemplu cand toti voiau sa stie mai multe despre Kashiki :

-Ok,am 16 ani,m-am nascut pe 6 noiembrie,iubesc animalele,arta,distractia si urasc oamenii care trateza animalele de parca ar fi doar gunoaie!

“ Hm, nu prea am ce va spun despre mine, adica sunt o simpla fata de saisprezece ani care abia asteapta sa devina majora si independent. Mereu am urat sa fiu singura si am avut un animal de companie langa mine, am ajuns sa iubesc animalele extrem de mult si sa-mi dau seama ca poti sa ai mai multa incredere in ele decat in “ prieteni” . Am inceput sa ma satur de persoanele care trateaza bietele creaturi de parca ar fi niste gunoaie, pe bune, nu au creier. Ador tot ce tine de arta in special pictura, pacat insa ca nu sunt asa de buna la desen, dar ma resemnez. Ca orice adolescent imi place sa ma distrez cat mai mult. Ehh, stiti voi, imi traiesc viata.”

Mai bine cu descriere, nu?

Dialogul
nu este in exces, insa e foarte sec. Sunte replici care nu au sens si pot fi introduce in naratiune cu usurinta.

Actiunea este extrem de fugarita. Treci de la o idée la cinci, asta doar pentru ca nu ai descriere.

Greseli de tastare/ ortografie:


Asezt – asezat
Incepu – inceput
Tercut – trecut
Inpartit –impartit

Estetica este bunicica, intr-un fel. Am vazut ca desparti dialogul de naratiune ceea ce este okai. Hmm, iti lipsesc foarte multe virgule si daca folosesti puncte de suspensie eu zic ca 2-3 sunt deajuns.

Mm, cam atat, sper ca acesta critica sa te ajute si sa incepi incluzi in fic-ul tau descriere, cu cat mai multa cu atat mai bine lough
Kiss and Hug !





I had to break myself to carry on.


Firul vietii(+16) Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Sam 05 Mai 2012, 21:53

Deci... imi place ficul tau. La inceput totul parea simplu, dar te-ai complicat. Acum nici nu imi mai dau seama daca pana la urma Sasuke va fi cu Sakura sau cu fata aia cum ii zicea...kahiki parca [ scz da nu iam retinut numele prea bine rusinos ] . Iar Hinata cu Gara!! Hmm... sunt curioasa ce intorsaturi va mai lua ficul tau. Astept nextul!!! Spor la scris te-am pupat ♥️

Ai grija sa nu ne faci sa asteptam prea mult biciuitor hi! a hug


Firul vietii(+16) Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Firul vietii(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19Sam 28 Iul 2012, 20:23

Fic inchis pentru inactivitate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Firul vietii(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Firul vietii(+16)   Firul vietii(+16) I_icon19

Sus In jos
 

Firul vietii(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-