Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Un strop de iubire~viata de copil

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 10:39

Uite comul ca sa nu faci double post , asa ca hai cu nextul surioara . dap !


Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 18:27

Vroiam sa pun nextul insa vad ca am doar un com venit din partea ta.Hmm!Asa nu ar fi corect fata de mine asa ca mai astept niste comentarii :|




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Mad*Madalina
Academy Student
Academy Student
Mad*Madalina

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva unde numai prietenii stiu ;))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 22:11

Vai,va rog,comentati si voi ca eu vreau nextul.Vad ca buna mea prietena s-a suparat si nu mai vrea sa posteze.Eu mor daca nu pui nextul,asa ti-am spus si pe mes,dar vad ca...

Te rog,promitem ca o sati dam comuri(cel putin eu am sa fac asta) puppy eyes


Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 665748

Nu umbla dupa idei
Nu crede in niste zei
Caci totul e trecator
Si un vis e intamplator
Nu iti dori o viata mare
Ca e una trecatoare
Sufletul sa ti-l asculti
Constiinta sa n-o uiti
Si chiar de regreti ceva
Sa regreti in sinea ta Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 911758 (Si inca ceva,numele meu nu este Madalina,asta e un cont nou care mi l-am facut,cine sunt eu e secret)
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:37

-Capitolul 4-

Sakura se incuie in camera si incerca sa isi adune gandurile .Vampir?Se poate acest lucru ?Daca da,atunci cine a transformat-o?Geamul se deschise si in fata ei se afla acum Sasuke.Avea o fata atat de mohorata.
El s-a apropiat de mine si m-a strans in brate.Imi zicea ca ii pare foarte rau,ca nu a stiut,ca a fost o greseala.
Adica..el este cel care m-a transformat?
Nu pot sa cred.El este vampir?Deci asta era marele lui secret.De asta parea mereu indiferent cand ii spuneam ca il iubesc.Acum inteleg totul.
Dar eu nu vreau sa fiu o ucigatoare de oameni,care suge fiecare picatura de sange.Nu voi fii o criminala si totusi trebuie sa ma hranesc.
Sasuke incepu sa imi explice ce s-a intamplat defapt,cum m-am transformat eu.Imi venea sa ii dau bataita pentru ce mi-a facut dar pentru ca il iubeam la extrem nu am zis nici un cuvant,tacerea fiind cel mai bun raspuns posibil.
Viata mea s-a schimbat intr-o simpla zi care incepuse ca toate celelalte.
Stiam cateva lucruri din cartile despre vampiri sau eventual chiar filmele dar totusi l-am rugat pe Sasuke sa imi explice mai bine.
Din conversatie am aflat ca odata transformat vei ramane la actuala varsta pe veci.Adica eu am sa raman la 13 ani pentru totdeauna???Nu,nu este posibil!Mai ieri ma gandeam ce frumos va fii cand voi fi intr-o casa a mea,propria mea locuinta,in care sa stau alaturi de copii mei si de persoana iubita care defapt era Sasuke.Sa imbatranesc alaturi de cei care fac parte din viata mea.Sa simt sentimentele oricat ar fi ele de dureroase.Sa..sa fiu eu,o persoana normala.
Acum eu va trebui sa ucid ca sa traiesc si nu m-as simti bine sa fac asta.Singurile parti bune sunt ca am viteza mazima si pot constrange persoanele sa uite anumite lucruri.
Intr-un fel e interesant,dar doar pentru o zi,doua nu pentru totdeauna.
As spera ca acesta sa fie doar un vis dar totul e atat de real..
-Sasuke!Ma dor dintii.
Acestea au fost singurele cuvinte care i le-am adresat lui Sasuke.Vai saracul,se simtea atat de vinovat.Mi-a spus ca de acum incolo nu voi mai avea ocazia sa ma vad in oglinda si nici sa mananc chestii fabricate de muritori caci nu am sa ma satur de la ele.
Sasuke a inceput sa ma imbratiseze strans spunandu-mi ca el trebuie sa plece.Tocmai vroia sa iese pe geam dar si-a amintit ca uita-se ceva.Imi dadu in inel cu o piatra albastra stralucitoare spunandu-mi ca trebuie sa il port mereu ziua caci vampirii nu rezista la soare.
-Aaa,si inca ceva Sakura!Stiu ca te-am dezamagit si ca ti-am distrus viata,practic acum tu esti moarta dar macar acum stiu ca o voi avea pe veci langa mine pe cea care o iubesc cel mai mult pe lume.
Si zicand acestea disparu ca vantul.
Intr-un fel eram fericita ca ma iubeste si am vrut sa ma culc.Insa am realizat dupa cateva minute ca vampirii nu au nevoie de somn.M-am ridicat din pat si am auzit un zgomot puternic.Era stomacul meu.E ciudat ca inca imi mai functioneaza corpul caci eu nu mai sunt vie.
Oricum,tot ce stiu este ca mor de foame.Stai asa,sunt moarta,cum sa mai mor de foame?Uff!Totul este atat de diferit acum.Am iesit din apartament tot pe geam pe unde a plecat Sasuke.Si SURPRIZA,se pare ca pot si sa zbor.
Nu credeam ca am sa fac asta vreodata dar e timpul pentru vanatoarea de sange uman....................................


Next la cat mai multe comuri :x




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 10:43

Îîîîîîî ... sânge de om . can\'t see !!! Mă trec fiorii numai când mă gândesc .
În orice caz , capitolul este super deşii foarte scrut . Mi-ar fi plăcut să îl faci mai lung şi să nu mai grăbeşti acţiunea atât de mult .
Ai mai fi putut adăuga deasemenea şi descriere . Să aduci nextul curând şi să mă anunţi şi pe mine . kiss


Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 15:46

:( Vad ca numai tu Îngerul alb mai esti la ficul meu.. waiting
Gataaaaaaaaaa,rog un moderator sa inchida acest fic pentru ca nu se mai poate asa.Primesc doar o parere de la Ingerul alb si in rest nici un alt comentariu.
De acum nu mai postez nimic la acest fic asa ca vreau ca un moderator sa-l blocheze.
Multumesc!
inchisoare! banat!




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Indragostit*de*tine
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 17:35

Te rooog,redeschide ficul,vreau sa aflu continuarea :((
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 20:49

Membra banata pe viata deci nu poate continua ficul..

Fic inchis.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un strop de iubire~viata de copil   Un strop de iubire~viata de copil - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Un strop de iubire~viata de copil

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-