Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Post Mortem  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Post Mortem  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Post Mortem

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Joi 29 Mar 2012, 22:07

Prolog

FLashBack

Picaturile de ploaie se izbeau violent de asfaltul cald. Soarele oripilat de fapta mea se ascunsese in spatele unor valuri de nori cenusii. Ce mi-as fi dorit ca viata mea sa fie asemenea picaturilor mari, rotunde si reci de ploaie. La ele totul e atat de intens, nu au cum sa se piarda in nemarginitul obisnuit.
Cred ca asta ma impins sa ucid, frica de nemarginitul obisnuit in care ma scaldam.
-Deci, cum te simti? ochii mari si insetati de sange ai lui Jacob,fratele meu, ma cerceteaza cu curiozitate.
Ce puteam sa ii spun, desi era o senzatie uimitoare aceea, ca viata unui vierme este in mainile tale, iar intr-o clipa tu poti sa il trimiti sa fiarba in cel mai adanc iad, parca nu era de ajuns. La mine nu crima in sine ma satisfacea ci tortura, mila pe care o implora acel chip necunoscut.
Ma mai uit o data la cadavrul fetei de vreo 17 ani, ma uimea frumusetea, linistea acea mistica pe care ti-o ofera moartea. Sa omori nu e un pacat si daca e, eu oricum eram trimisa demult la dracu.

Capitolul 1

FLashback:
-ESti un monstru! mama scuipa cuvintele cu atata ura incat ma sperie.
-Ce inseamna un monstru?
-Un om care nu e ca ceilalti oameni!
End Flashback.

Cata dreptate avea atunci mama, mereu am stiut ca sunt diferita..un adevarat monstru. Ma uit la mainile mele manjite de sange. Cate vieti am curmat doar pentru am satisface mania? Intotdeauna incep numaratoare, dar nu o termin niciodata. Sunt cred, mii de suflete ce le-am trimis in iad. SI totusi o meritau, pacatuiau prin simplul fapt ca respirau.
Constinta imi mie atat de incarcata, regretele ma macina, asta e pretul obsesiei mele.
Ma ridic de pe corpul inert si il privesc cateva clipe. Era un baiat cu par blond acum plin de sange, ochi albastri stralucitori acum stersi.
Il imping peste pod. Corpul e mancat de marea involburata, scarbita de mine.
Mereu am fost ca o bomba, o singura miscare gresita si kaboom, asta era tot. Nu am fost niciodata constienta sau responsabila de faptele mele. M-am ascuns mereu, am fugit si o sa tot fug dar, la un moment dat, cand va veni marea judecata si Dumnezeu ma va condamna, nu o sa mai pot fugi sau ascunde.
-Vreau la fratele meu!
O fetita mica cu ohii scaldati de inocenta copilariei ma tragea de mana. Ar fi trebuit sa o omor, daca ma vazut, daca spunea ceva cuiva. TOata viata mea ar fi distrusa, fiecare fibra din corpul meu era incarcata cu fiori.Mana ei era manjita de sange ca a mea. Dar nu tipa nu se zbatea, ea doar ma tinea de mana.
-Cum te numesti?
Clinchetul vocii ei ma trezi din visare. Sa de abia atunci mi-am dat seama. Daca baiatul acela era fratele ei.Daca distrusesem o familie, ruinasem viata unui simplu copil, cum o distrusese si Jacob pe a mea.
Observand intarzierea raspunsului meu, ma trase din nou de mana.
-S... cuvintele imi ramasesera in gat, asteptasem atat de mult aceasta intrebare dar acum ii uitasem raspunsul. CUm ma numeam, toata lumea ma cunostea drept 'Moartea', dar care era adevaratul meu nume.
-Sakura! cuvintele rasunau umplandu-mi inima de bucurie, asa ma numeam. Era un nume vechi coborat din caleasca altui veac cu sunet fosnitor de crinolina, cu cascada de bucle negre prinse intr-un coc.
Fetita aproba, iar chipul ei fu pictat in zambete. Buclele maronii ii incadrau chipul alb ca spuma laptelui.
-Acum hai cu mine acasa, ne schimbam, dormimi si maine iti cautam fratele.
Aceasta zambi aprobator, iar mana ei mica se pierdu in mana mea.
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Joi 29 Mar 2012, 22:14

Mmmm un nou fic :>!
Si e destul de bun :*
Se pare ca va fi si foarte violent
Sincera nu prea inteleg multe
Deci astept next sa ma lamuresc

Lumi pe pupa kiss Ja Ne hi!

Ficul meu Cand ajungi la adolescenta


Post Mortem  Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Post Mortem  Asss10Post Mortem  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Vin 30 Mar 2012, 13:56

Uu, dar cat imi place acest prim capitol. in love Este foarte frumos si se vede ca imaginatia si talentul tau sunt de-a dreptul uriase. huh? Felicitari pentru frumoasa introducere pe care ne-ai facut-o si mai ales pentru felul in care ai descris si ai narat. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Post Mortem  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Vin 30 Mar 2012, 18:37

hey!
Imi place ficul tau, chiar pot spune ca il ador.Am intrat din plictiseala pe el, dar chiar m-a captivat.Next-ul!!!Haide nu ne face sa asteptam!
Daca vrei poti sa-mi faci si mie o vizita, ficul ,,Sasuke si Sakura, iubirea nu moare"
Te pwp!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Fistic ♥
Genin
Genin
Fistic ♥

Sex : feminin Localizare Localizare : Acasa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa imi traiesc viata
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe sotii.

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Vin 30 Mar 2012, 22:38

Ce scurt e sad oricum ador ficul tau si imi place cum descrii si ca nu te grabesti..Astept continuare


• Viata e ca o discoteca. Indiferent de cate ori muzica se schimba tu tot continui sa dansezi. •


Post Mortem  Scaled.php?server=442&filename=tumblrlucwdqwm3y1qhewpv
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Sam 31 Mar 2012, 16:32

Wooow! De cand astept eu ficul asta! yeah

Ok, cand am vazut titlul am crezut ca e ceva foarte inspaimantator, dar nu. Chiar nu e asa. E o poveste trista a unei fete care nu-si gaseste rostul si care omoara, deoarece la randul ei fusese distrusa de fratele sau.
E mult mai tare asa! E incitanta chestia, mai ales cea cu fetita. Ma intreb cine o fi mucuta? think
In orice caz, sentimentele Sakurei m-au impresionat. E atat de confuza si nu stie ce vrea, stie doar ca vrea sa omoare. Sunt curioasa daca Sasuke va fi victima urmatoare.
Abea astept next-ul. E foarte interesant modul in care scrii. E ca si cum ai fi patit pe pielea ta asa ceva.

Cam astea ar fi primele mele impresii. Din capitolele urmatoare imi voi face o idee mai ampla si iti promit ca voi reveni cu un alt comentariu.

Love ya'! a hug
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Dum 01 Apr 2012, 10:04

Capitolul 2


Era noapte, iar in sufletul meu bantuia tacerea. Ma strecuram incet prin deschizatura portii de fier forjat, incercand sa fac cat mai putin zgomot. Ma uit in sus la siragul de margele cetoase, Dumnezeu a stat cu pensula in mana si a pictat cu migala tabloul funebru al noptii. Vantul imi biciuia fata, si imi rasfira suvitele rebele de par. Distingeam prin intuneric pietrele funerare si scrisul inclinat si sters.
In adancul intunecos al cimitirului, era ea. Placa din marmura alba nu se deosebea de celelalte, dar stejarul inalt ce o adapostea, o facea speciala, ii conferea linistea vesnica pe care o merita. Dar nu eram singura ce venisem aici! O silueta masiva umbrea movila de pamant proaspat sapata. Simteam cum bataile inimii mi-se accelerau in fiecare secunda ce trecea agonizant de incet. Inchid ochii, nu eram sigura ca totul e real, ca ma aflam in cimitir, ca vantul imi biciuia fata, ca Jacob a indraznit sa vina aici.

Un falfait de aripi ma face sa tresar si sa icnesc speriata. Doi ochii bulbucati si verzi incadrati de un penaj sters, aparura din neant. O bufnita prevestea moartea, poate a mea, poate a alcuiva.M-am intors, se pare ca ascunzatoare mea a fost descoperita, Jacob ma fixa cu privirea.Gafaiam de parca as fii alergat kilometri intregi, panica pusese stapanire pe mine. Adrenalina imi curgea prin vene, si parca imi soptea, ma ispitea sa alerg mai depate. In cimitir incepuse sa ploua salbatic. Trupul meu se izbi de ceva solid si rece, iar puterea impactului ma impinse la pamant. Cu palmele murdare de naroi si frunze uscate, mi-am ridicat parul. In fata mea, pe o placa din marmura alba, era scris cu litere aurii "Isobel Haruno". M-am ridicat de pe pamantul jilav, asta insemna ca alergasem in cerc.Respiratia mi se accelera inexplicabil, iar teama pusese stapanire pe mine, din nou. Dar de data aceasta nu mai aveam de ce sa imi fac griji. In cimitir nu mai eram decat eu si Dumnezeu.
Ma ridic speriata, totul fusese numai un vis. Cateva picaturi reci de sudoare se preling pe fruntea mea alba, mereu e numai un vis. Un vis atat de realist, inspirat din fantomele trecutului meu. Lumina slaba a lampii, palpaie incet. Ceasul arata miezul noptii. Ora mea, ora cand ies in noapte si distrug vietii, trimit suflete in iad. Ma ridic din pat, podeau scartaie sub talpile mele. Un scancet ma face sa tresar. In pat, ascunsa in paturi, era micuta Vivian. Genele ei lungi se lipisera, rapindu-mi placerea de a ma ineca in oceanele ei verzi. Lumina difuza ii oferea o aura angelica. Remuscarile ma macinau, daca lasasem acest copil singur pe lume? Daca fratele ei era vreo victima de a mea, pierduta in sirul de amintiri trase le indigo?
Si totusi nu ma mai puteam oprii! Crima era obesesia mea. Imi placea gustu, mirosul, culoare sangelui. Imi placeau ochii aceia inlacrimati ce cer indurare. Si eu am cerut indurare si nu am primit-o. Cel de sus a hotarat ca nu sunt demna de a fi crutata. Eu am tras pacatele stramosilor mei. Dintre toti, pe mine m-a ales diavolul ca sa ii fiu mireasa. Nimeni nu m-a intrebat ce imi doresc, destinul meu a fost hotarat cu mult inainte ca eu sa ma nasc.
Ma aplec si mangai parul matasos al fetiteti. Apoi ies pe usa si ma pierd in noapte. Nu stiam unde ma voi duce sau daca ma voi intoarce. Pentru mine viata inseamna doar acest joc macabru. Dumnezeu cand mi-a modelat chipul din pamant, a stiut clar la ce imi va tribui. LA mine totul atrage, toata fiinta mea e ca un magnet. Ademenesc si ucid. Astea sunt regulile jocului.


Post Mortem  Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Dum 01 Apr 2012, 13:26

Hey:*
Deci wow ador cum descri se vede ca ai talent!;;)
Capitolul a fost foarte reusit .Deci astept next.

Lumi te pupa kiss Ja Ne hi!


Post Mortem  Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Post Mortem  Asss10Post Mortem  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Dum 01 Apr 2012, 15:48

Waaii huh? Kawaii desu. in love Sa stii ca imi place foarte foarte mult capitolul al doilea. Reusesti sa redai toate acele sentimente de tristete, disperare si angoasa intr-un mod unic si foarte frumos totodata. Imi place mult ca imaginatia ta pare sa nu aiba limite, si tu o folosesti la maxim, la adevaratul sau potential. Felicitari. Asa, spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Post Mortem  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Joi 05 Apr 2012, 18:53

Uhh! Ingrozitor vis a avut saraca fata. Sper ca Vivien sa nu se fi speriat foarte tare. ingrijorat

Dupa cum spuneam, am o mica mare banuiala ca Sasuke ar putea fi urmatoarea victima... Din moment ce Vivien mi se pare ca seamana mult cu el.E putin ciudata chestia...Desi probabil ma insel. In noaptea aceea o intalneste pe fetita, care ii spune ca nu is gaseste fratele, si ii spune ca o va ajuta sa il caute. Apoi are cosmarul acela ingrozitor si se trezeste, vazand-o pe Vivien. Apoi se teme ca probabil fratele sau va fi urmatoarea sa victima, dar nicidecum sa-si schimbe atitudinea sau comportamentul. Mi se pare ca se resemneaza cu faptul ca daca ei nu i s-a aratat un strop de mila, nici ea nu trebuie sa arate, chiar daca este vorba despre fratele acelei fetite firave. Sper ca nu ma insel pana aici, pentru ca daca o fac, te rog corecteaza-ma! dap !
Sunt curioasa ce se intampla si daca Sakura se va intalni cu fratele lui Vivien. Vreau sa vad daca o sa-si calce pe principii ca sa nu ii faca viata un cosmar acelei fetite adorabile.

Acestea fiind spuse, iti doresc mult spor la scris si inspiratie si sa ne aduci un capitol cat mai bun si mai repede.
Anunta-ma te rog cand il pui.

Love ya'! a hug
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Post Mortem  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 09:44

Buna a hug
Se pare ca ai multe idei, multe, multe.
Pai.. daca fratele lui Vivien va fi urmatoare victima, cred ca va renunta happy2
Sunt sigura ca nu va dori ca un copil sa treaca prin ceea ce a trecut si ea..
Este trista povestea asta.. si sti cum s-o accentuezi.
Astept urmatorul capitol.
Spor la scris happy2



Post Mortem  Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 13:44

HEY ^^
Ador acest fic...pana in prezent....love
AI descriere de milioane si nu cred ca cineva o sa iti poata reprosa ceva in legatura cu filcu...love
Abia astept sa aduci next-ul...happy2
Si sunt curioasa sa vad e o sa se intample daca fratele lui Vivien va fi urmatoarea victima happy2
TE pwp dulce rau de tot kiss
Sa ma anunti si pe mien cand aduci next-ul kiss
love


Post Mortem  Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Post Mortem  SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 20:24

Capitolul 3

Din ranile aurii ale cerului se prelingeau firisoare de apa, ce imi biciuiau obraji. In aleea scaldata de intuneric se auzeau doar sunetul pasilor mei. "Crima reprezintă pentru unii ceea ce reprezintă arta pentru noi. O metodă de a dobândi senzaţii extraordinare." acest citat vechii se ascunde de mult printr-o cuta a creierului meu, iar acum imi bantuie toata fiinta. Si e cu totul adevarat, cand ucizi, in tot sufletul tau incoltesc tot soiul de sentimente, de la frica pana la extaz. Fiecare secunda este mai intensa, fiecare gest poate sa fie ultimul lucru pe care l-ai facut.

Trupul meu se izbi de ceva solid. In fata mea se inalta maiestos un barbat brunet. Ratacea prin noapte, iar Cel de sus i-a calauzit pasii catre un monstru, catre mine. Politicos isi cere scuze si ma ajuta sa ma ridic. Prin intuneric ii disting trasaturile fine si ochii intunecosi ca doua tuneluri lungi. Pentru prima data in viata mea ma simt intimidata de o persoana. Respiratia mi-se incetinea iar inima imi batea mult prea tare.

- Te simti bine?

Vocea joasa si senzuala a celui de langa mine imi da fiori..Incerc sa ingan un raspuns, dar tot ce imi iese prin buzele inclestate este un "Inhm" jalnic. Imi scutur capul in speranta de a imi goni toate gandurile ce ma tulbura. Incercare nereusita. Cu greu imi inlantuiesc mainile in jurul gatului lui. Intre fetele noastre nu mai era decat o distanta mica. Ii simteam rasuflarea calda pe chipul meu. Cu nesat ma apropii de buzele lui pline si le sarut. El imi raspunde la sarut. Eram extaziata, fantezia mea strabatea cele mai cumplite bariere. Mainile lui imi explorau spatele, in timp ce ale mele erau in parul lui. Intr-un final din cauza lipsei de aer el rupe sarutul. Eu l-as fi continuat pana ma sufocam, senzatia de extaz imi vibra in fiecare celula din corp.

Si totusi instinctul imi spunea sa plec. Cu regret ma intorc si incep sa merg. In cateva momente silueta mea se pierde in zare. Pentru prima data eram satisfacuta, dorinta din mine fusese linistita printr-un simplu sarut. Doi monstri se intalnisera. Brunetul ma dominase, iar asta ma intriga.

Asta a fost prima noapte din ultimi zece ani cand nu trimisesem nici un suflet in iad. Ma uit la cer, soarele tanar sa ridica maiestos deasupra mari.Cronos se indurase si ne mai lasa o zi. Valurile se izbeau violent de maginea podului masiv. Ma cuprind fiori. Acel sarut ma tulbura. Imi hartuia toata fiinta.

Zambesc slab si ma indrept catre casa. Poate Vivian s-a trezit. Poate ii era frica si eu nu eram acolo sa o linistesc, sa ii alung cosmarul. Intotdeauna mi-am dorit sa fiu iubita, iar aceasta iubire am gasit-o in Vivian. Un mic copil inocent, in fata realitati total dezarmat, ce poate lumina orice chip.


Si aveam dreptate, cand am ajuns acasa. Vivian era treaza si privea tavanul. Camera era slab luminata o veioza. Ochii ei mici fizasera un punct invizibil de pe tavan. Cu miscari agile ma asez si eu in pat, imitandu-i miscarile. Pe aceasta o bufneste rasul. Ce mult imi place sa ii vad fata pictata in zambete. Mereu mi-am dorit un copil care sa imi insenineze ziua. O mica fetita cu bucle vioi si ochii stralucitori.


Post Mortem  Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Post Mortem  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:27

Buna a hug
Multumesc de anunt!
Pai acum... cu ce sa incep...
Imi place la nebunie!!!!
Sakura? Sakura.. a fost dominata de un barbat?
Uuh, se pare ca se incing lucrurile aici lough
Si Vivian.. era un copil parasit pe strada?
Daca pe fratele ei nu l-a gasit inca..
In fine, astept capitolul urmator.
Spor la scris in love



Post Mortem  Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Post Mortem  Asss10Post Mortem  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 14:24

Uiii in love Ce capitol frumos! in love Mi-a placut la nebunie, mai ales atunci cand ai descris momentul sarutului dintre cei doi. Ai surprins fiecare detaliu si ai lasat cititorul sa vizualizeze exact acea scena, parca aflandu-se in fata ei. Eu una am simtit pana si furnicaturi pe buze, deci.. Asa, pai spor la scris in cotninuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Post Mortem  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 22:59

Hey kiss
Mersi ca m-ai anuntat
Imi place la nebunie cum ai continuat cu acest fic love
Ador ideea pe care mergi love....si mai ales ii ador pe cei doi love
Deci..pana la urma Sakura cea hotarata si cu inima mai rece nu este chiar asa...poate fi si imblanzita...si ami ales de catre cine love
Abia astept sa aduci urmatorul capitol kiss
Te pwp dolshe si spor la tastat kiss


Post Mortem  Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Post Mortem  SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Dum 15 Apr 2012, 11:31


Heeey Honey! dap !

Am trecut si eu pe la fic-ul tau. Ce pot sa spun? Imi place foarte mult. happy2
Pacat ca ai capitolele scurte. crying
Ai cateva greseli de tast are dar se rezolva cu un edit. yeah
In rest, totul e Ok.good job
Abia astept next-uletzul care sper sa vina repede. please
Cand il aduci sa ma anunti si pe mine, te rog muult! roll
Te poop! kiss
Zbye! hi!


     
 
Post Mortem  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Post Mortem  Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Dum 15 Apr 2012, 18:17

[b]Buna lume!M-am gandit sa trec si eu pe aici....oricum,draga mea,fic-ul asta este extraordinar happy2 ,ai talent nu gluma lough !Imi place foarte mult modul in care il descrii,ma simt fascinata cand citesc capitolele,are asa un aer pasional,captivant,misterios....cu alte cuvinte irezistibil!Abia astept urmatorul capitol,care sper sa fie cat mai curand posibil happy2 in love !


Post Mortem  C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Mar 17 Apr 2012, 15:45

Heey! Multumesc ca m-ai anuntat!Acum am ajuns si eu cu un comentariu, in sfarsit! dance2

Wowoow! Deci nu pot sa cred! Stai sa vad daca am inteles eu bine. Sasuke i-a potolit pofta nebuna a Sakurei de a ucide? Adica prin acel simplu sarut, Sasuke a domolit-o fara macar sa stie, sau fara macar ca ea sa-l cunoasca? Iar ea se simte intimidata de el, ceea ce nu mai simtise niciodata fata de cineva? Si in seara aceea nu ucisese pe nimeni, doar pentru ca Sasuke ii potolise pofta aceea nebuna? Deci nu mai am cuvinte! huh?
Vivien este pentru Sakura umplutura care i-a umplut golul acela din suflet cu iubire, asa-i? Atat de micuta si draguta, Sakura intr-adevar simte ceva pentru ea din moment ce se gandeste cu atata dragost la ea. Ma bucur tare mult ca in sfarsit a reusit sa-si gaseasca si ea putina alinare din partea cuiva.

Astept next-ul cat mai repede si te rog sa ma anunti cand il postezi. Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug
\
Sus In jos
sumer
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : bailesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Joi 03 Mai 2012, 10:01

Da este foarte frumos si cum ai descris sarutul foarte furumos. dar data viitoarete rog sa nu mai faci atate greseli de ortografie.Si sa stii ti-o spun din bunatate.:X:X:X:X:X
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Dum 15 Iul 2012, 01:28

Genius ! G.E.N.I.U.S ! :o :))))
I LOVE IT :">
Vreauuu NEXTULLLL :X :o3
Te rog,un PM >:d<


Post Mortem  33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Post Mortem  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19Vin 27 Iul 2012, 18:53

Ultimul capiotol a fost postat in Aprilie. Au trecut 3 luni deci ficul este inchis.

Daca doresti sa il redeschizi anunti un Moderator/ Critic.

Si se duce la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Post Mortem  Empty
MesajSubiect: Re: Post Mortem    Post Mortem  I_icon19

Sus In jos
 

Post Mortem

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-