Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Choose the wrong fight, and the right weapon Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Choose the wrong fight, and the right weapon Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Choose the wrong fight, and the right weapon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 21 Aug 2011, 12:00

Buna dragilor. Deci, dupa cum am promis, am scris si eu un fan-fic. E SasuSaku, si tot ce pot spune este ca sper sa va placa. Vreau sa imi spuneti parerile voastre, si astept critici. So, lectura placuta!

Capitolul 1: Misiunea


Sasuke P.O.V.:

- Ai inteles, Uchiha? striga seful meu cat de tare il tineau plamanii, in timp ce ma strefelea cu privirea, si pentru a se face si mai bine auzit, batu cu pumnul in biroul sau negru de stejar. Am incredintat din cap nepasator, si am iesit din incapere, fara a mai avea chef sa-i comentez. De obicei, nu-l lasam sa vorbeasca asa cu mine, din moment ce eram cel mai bun spion pe care il avea. Cine se crede, ma rog? Buricul pamantului? Oi avea eu doar douazeci si opt de ani, fata de el care avea aproape cincizeci si trei, dar totusi, asta nu ii da dreptul sa mi se adreseze ca si unui gunoi, pentru ca pot sa-i sparg fata in orice moment. Acum vroiam doar cateva momente de liniste, asa ca am grabit pasul pe coridoarele sediului. Am ajuns intr-un final la iesire, si am zbughit-o spre masina mea, un BMW m3, urcandu-ma si accelerand in tromba. Nu-mi pasa daca faceam un accident sau daca primeam o amenda. Acum aveam doar nevoie de liniste sa ma gandesc la ce aveam de facut in continuare.

Copacii zburau pe langa mine cu mare viteza, la fel si gandurile mele. Nu stiam de ce sunt atat de stresat, dar stiam un singur lucru: ca daca nu voi reusi sa imi duc la bun sfarsit misiunea, totul se va termina pentru mine. Cativa picuri de sudoare mi se scurgeau pe tampla la acest gand. Nu suportam sa fiu in starea asta, si totusi, era numai vina mea pentru ca ajunsesem aici. Trebuia sa refuz totul de la inceput, dar acum stiu ca e prea tarziu si nu pot da inapoi. Ahh! Imi venea sa crap de nervi, si se pare ca singurul pe care ma puteam descarca era volanul masinii mele. Ce prost sunt! Dau in gropi de prost ce sunt, si mi-e ciuda pentru ca m-am lasat intimidat de cuvintele spuse de seful meu.

Ajung intr-un final acasa si opresc masina pe aleea din fata, apoi ma indrept spre usa de la intrare, in timp ce inchideam masina, apasand pe butonul de la cheie. Nu aveam cea mai selecta casa, dar o locuinta cu doua etaje, living imens, doua bai si o bucatarie era suficient pentru mine si fratele meu mai mare, Itachi. Acesta semana izbitor de mult cu mine, doar ca eu eram mai bine facut decat el, parul sau negru era mai lung si prins intr-o coada la spate, iar ochii mei aveau o culoare mai inchisa de negru. Ai lui erau mai stersi decat ai mei si mult mai inexpresivi. Lucreaza in marea majoritate a timpului la o agentie de publicitate si nu prea am timp sa discut cu el, dar ne intelegem bine de cele mai mult ori. Stiu, e ciudat ca la varsta mea sa locuiesc cu fratele meu, dar parintii nostri ne-au dat libertate totala. Intotdeauna la noi in casa erau certuri, pana in ziua in care a venit divortul. Am ramas cu tata o vreme, pana cand el a decis ca nu mai vrea sa aiba grija de noi, atunci eu avand doar saiseprezece ani iar Itachi, saptesprezece. Ne-a dat bani sa ne cumparam o casa si sa locuim singuri, si asa am facut.

Ne-am intretinut singuri si la fel facem si in ziua de azi, desi pana acum ar trebui sa avem pe cineva amandoi. Oricum, fetele nu erau scopul meu. Niciodata nu mi-au placut in mod special, si nu am ajuns sa ma indragostesc de una. Consideram ca dragostea era o slabiciune, si nu imi permiteam sa fiu slab, desi Itachi imi povestise despre dragoste. El iubise foarte mult o blonda pe nume Kira. Imi descrisese foarte detaliat- in noptile in care aveam liber de la serviciu amandoi- cum fiecare particica din corpul tau tanjeste dupa atingerea, dupa sarutul ei. Pentru mine in schimb, erau doar aventuri de o noapte sau doua, iar in liceu ajunsesem chiar sa castig titlul de cel mai afemeiat baiat, dar nu-mi pasa. Nu aveam sa ma opresc cu asta decat atunci cand voi gasi persoana potrivita pentru mine, si pana atunci mai aveam de asteptat ceva vreme.

Intru in casa, lasandu-mi adidasii la intrare, si vazand ca Itachi nu este nicaieri, urc rapid scarile spre camera mea. Intru ca un fulger pe usa, si ma trantesc in patul meu de doua pesoane cu lenjerie albastra, punandu-mi o perna peste fata. Facusem o mare prostie ca acceptasem misiunea, desi practic nu aveam de ales. Probabil va intrebati de ce sunt atat de suparat in legatura cu aceasta misiune despre care va tot vorbesc. Pai sa vedeti, sunt un spion expert in misiuni de exterminare, si lucrez la o agentie secreta, care este insarcinata cu bunastarea orasului meu, Pheonix. Nimeni nu stie de noi, dar suntem mult mai eficienti decat jandarmii.

Dupa cum spuneam, am primit astazi o misiune foarte importanta pentru mine si pentru cariera mea: trebuie sa ma infiltrez intr-o Universitate, si sa descopar cauza disparitiilor unor studenti de acolo. Universitatea aceasta fiind faimoasa pentru ca acolo invatau multi copii de bogatasi, iar directorul scolii era unul dintre cei mai influenti oameni din societatea politica a tarii. Eu trebuie de fapt, sa ma dau drept un student nou, cu sase ani mai tanar decat sunt, sa merg la ore, ceea ce nu imi face foarte mare placere deoarece niciodata nu am adorat scoala, desi invatam cel mai bine din clasa, si sa supraveghez pe rand fiecare individ suspect de acolo. Oamenii care au rapit elevii, erau foarte periculosi deoarece fetele, pentru ca numai fete erau rapite de obicei, erau gasite dupa o saptamana, in fata usii casei lor, moarte si cu diferite afectiuni pe corp. Au fost multi care au incercat sa descopere cine si de ce le-au rapit pe bietele fete, de doua saptamani incoace, dar toti au disparut fara urma.

Asa ca eu trebuie acum sa-mi fac frumos bagajelul, sa ma mut intr-un apartament din apropierea Universitatii, deoarece nu imi permiteam sa il pun in pericol pe Itachi daca ceva nu merge bine, sa-mi cumpar cartile si sa-mi iau orarul, iar apoi sa sper ca nu voi avea aceeasi soarta ca si ceilalti. "Ce tot vorbesti Sasuke? Tu esti vestitul spion care a omorat multi si importanti criminali, si acum un tip care se ia de fete sa te sperie? Fii serios!" imi striga disperat subconstientul meu, incercand sa ma imbarbateze putin. Era adevarat. Nici nu mai tineam cont de oamenii pe care ii omorasem, sau cat de importanti criminali fusesera ei. Daca ma gandesc bine, nu-mi pasa ce se intampla cu mine. Imi doream doar sa se sfarseasca toata povestea asta cu bine.

Imi iau perna de pe cap si ma indrept spre baie, cu pasi marunti si cu intentia de a ma relaxa putin si de a-mi goli mintea de toate gandurile care ma framantau. Imi las tricoul si blugii cu care fusesem imbracat in cosul de rufe, si ma indrept spre oglinda pentru a ma analiza putin. Cearcanele movalii se lungeau sub ochii mei negrii ca smoala, pielea-mi era ingrozitor de alba, adica mai mult ca de obicei, iar parul meu negru si facut in tepi la spate, era acum intr-o dezordine totala. Da, aratam ingrozitor de neingrijit. Nu-mi statea in fire, dar astazi fusesem foarte stresat. Intru rapid in cabina de dus si dau drumul la apa, lasandu-mi gandurile la o parte si relaxandu-ma. Trebuia sa ma gandesc la o strategie pentru ca fara ea eram mort de-a binelea. Ies din dus si imi infasor un prosop in jurul mijlocului, iar apoi ma indrept spre camera mea cu gandul de a incepe sa-mi impachetez lucrurile.



Sakura P.O.V.:

Stau linistita la catedra, citind ziarul in timp ce studentii mei scriau un test. Ceea ce nu stiau ei, era ca de fapt eu eram cu ochii pe ei, vazand daca ei copiaza sau nu. In ziarul meu era facuta o gaura aproape imperceptibila dar prin care puteam observa toata clasa. Ii prevenisem sa nu incerce ceva de genul, dar se pare ca nu ma ascultau deloc. Chiar daca aveam deabea douazeci si patru de ani, desi aratam putin mai batrana din cauza fustei pana deasupra genunchilor si a sacoului de stofa neagra pe care le purtam, si dupa parerea tuturor eram prea tanara pentru postul de profesoara de literatura la o asemenea Universitate vestita, fusesem si eu studenta, si stiam tot ce vroiau sa faca ei inainte ca sa se gandeasca macar sa faca. O fi ei copii de bani gata, dar la mine in clasa eu fac regulile. Totusi, nimeni nu avea dreptul sa ma subestimeze in legatura cu modul meu de predare, chiar daca eram mai putin severa, nu suportam un lucuru: trisatul si minciuna.

Absolvisem cu cea mai mare medie facultatea si trebuia sa imi gasesc un job pe moment, pentru ca aveam nevoie de bani pentru a ma intretine. Parintii mei, fiind plecati in Europa, in expeditii, pentru ca erau amandoi arheologi. Ma sunau cam de doua ori pe saptamana cand aveau timp, dar ne vedeam foarte rar. Totusi, nu ma suparam. Aveam un apartament cu trei camere in centrul orasului, si tot ce-mi trebuia, deci nu aveam ce sa le critic. Intotdeauna m-au iubit, dar au fost atat de ocupati, incat nu aveau timp de mine aporape deloc.

Imi dau o suvita de par rozalie dupa ureche si las ziarul jos uitandu-ma la ceasul asezat la incheietura mainii mele stangi, si observand cu stupoare ca mai erau doua minute si se suna de pauza, ma ridic incet de pe scaunul de la catedra, picioarele acestuia facand un zgomot asurzitor in linistea care se lasase. Ma indrept spre tabla neagra care se intindea in fata mea, iau creta, si incep sa scriu doua titluri de carti care trebuiau citite de studentii mei pe data viitoare. Dupa ce termin, ma scutur instinctiv pe maini pentru a-mi inlatura praful de creta care imi albise degetele, si ma indrept spre clasa, luandu-le lucrarile deoarece nu aveam timp sa stau in pauza. Treceam pe la fiecare, stiind deja daca a copiat sau nu, si pe masura ce studentii se vedeau fara lucrare in fata, o luau la goana spre iesirea din sala.

Nu mai aveam chef de nimic dupa o asemenea zi obositoare. Cu ei aveam ultima ora, apoi trebuia sa ma duc acasa si sa-mi fac putina curatenie deoarece o invitasem pe Hinata la mine, prietena mea din copilarie, o fata frumoasa si inteligenta, cu parul lung si negru, si cu ochii lila care emanau intotdeauna caldura si dragoste. Imi fusese intotdeauna alaturi, si acum in sfarsit aveam sa ne intalnim. Nu o mai vazusem de cand plecase in Germania pentru a studia pictura, si ieri seara ma sunase sa ma invite la o cafea in oras, dar ii spusesem ca nu am chef sa ies si ca ar fi mai bine sa ne vedem la mine acasa.

Dupa ce am adunat toate lucrarile si m-am vazut singura in sala de clasa, pufnesc zgomotos si ma asez intr-una din bancile mai apropiate de mine, sprijinindu-mi fruntea cu palma mainii mele drepte. Serviciul asta intr-adevar ca ma obosea, si noaptea trecuta nu dormisem aproape deloc deoarece trebuia sa corectez doua randuri de lucrari. Nu-mi placea sa le las pe ziua urmatoare, deoarece asa se strangeau mai multe. Ma uit putin in gol si realizez ca trebuia sa ma grabesc, iar eu ce faceam? Pierdeam vremea, visand la feti frumosi de pe pereti. Ma ridic incet de pe scaun, balanganindu-ma putin, si ma indrept spre catedra. Indes lucrarile in geanta si parasesc sala de clasa, inchizand usa dupa mine. Nu-mi placea sa fiu presata de timp dar uneori trebuie sa ma grabesc si eu.

Ajung in parcarea scolii. Era goala, fara nici macar o pasare sa cante, sau picior de om sa umble. Se auzea doar vantul ce trecea nesimtit pe langa mine, parca incercand sa-mi spuna un mesaj pe calea aerului. Tocurile mele sunau incontrolabil pe trotuarul rece, facandu-ma sa realizez ca eram de-a dreptul singura. Din nou singura. Inaintez rapid spre iesirea din parcare, desi eram extenuata si picioarele ma dureau ingrozitor, dar cand sa plec de pe teritoriul parcarii, aud niste zgomote venind de la o masina neagra parcata cu cativa metri distanta de mine...

_____________________________________________

Buun, aici este primul capitol. Scuzati eventualele greseli si sper ca nu v-ati plictisit pana l-ati citit. Va astept parerile.

Lova ya' all!
a hug


Ultima editare efectuata de catre .Chris.. in Mar 24 Apr 2012, 13:41, editata de 2 ori
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 21 Aug 2011, 12:53

Este super ficul tau ideea este originala chiar imi place primul capitolul sper sa nu dureze mult sa pui nextul bye bye kiss kiss



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 21 Aug 2011, 13:12

Pff roll
Buna draga mea happy2
Ti-am citit ficu si m-am hotarat sa-ti zic parerea mea... good
Pai... in primul rand imi place ca ai capitolul lung happy
De asemenea nu am observat nici o greseala de tastare huh?
Iar ideea nu pot spune ca e originala sau nu. Ramane de vazut. rusinos
Imi place lasi spatiu intre paragrafe deoarece asa e mult mai usor pentru cititor sa urmareasca randurile. dap !
Acum... sa fiu sincera mi se inchideau ochii cand am citit capitolul... nervi!
Sunt niste fraze de incepatori in acest capitol... :|
Nu-ti face griji... apreciez mult faptul ca nu l-ai prezentat pe Sasuke din primul paragraf sa stii heh
Iar pe Sakura nici macar atat. in love
Fiind primu tau fic - cred, nu? - ai timp sa inveti heh
Pai c-am asta a fost... dance2
Astept next cu imbunatatiri good
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 21 Aug 2011, 14:16

Ai un fic super. O ideea cu gaura prin ziar este grozava, dar sper k profesorii sa-ti nu-ti viziteze ficul k am belit-o la teste. stii eu ma mai uit in dreapta sa vad dak colegul meu are scrisul si mai ale raspunsurile asezate corect heh . vreau next sa vad ce se va mai intampla happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 21 Aug 2011, 17:17

Deci, e primul capitol si`l adooor! in love
Soo...nextu asta sa vina rapede ca` vreau foarte muuult!
Imi place ideea si sincer, eu n`am mai vazut`o nicaieri, pana acum.
Sa speram ca vi repede cu nextul!
Pupici de la Losty kiss


Choose the wrong fight, and the right weapon Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 21 Aug 2011, 23:08

Oh my Gosh, another fic? huh?
Awsome, it;s very cool happy2
I like the ideea is pretty and stranger.
SasuSaku nup? It;s mai favorite fic in this case. [ok, ok in top 10 =.='']
Don't hurt me baby! It;s my oppinon.
So, i want next!!!
Nexxtt!!!
I like this fic, i need next!


Choose the wrong fight, and the right weapon Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Choose the wrong fight, and the right weapon 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Choose the wrong fight, and the right weapon Taemin_Stamp_by_eiyuutanChoose the wrong fight, and the right weapon Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Choose the wrong fight, and the right weapon Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Joi 25 Aug 2011, 18:19

Ador ficul si imi place ca am ce citi la el adica faci capitolele lungi si asta ma bucura.Sper sa pui cat mai repede nextul pentru ca mor de nerabdare sa aflu ce se intampla pupici si spor la scris in love in love


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Choose the wrong fight, and the right weapon 13059550711492full.th
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Joi 25 Aug 2011, 19:05

am trecut si eu pe aici si de ce sa nu dau com ? deci , dau kiss
iubiricaaa , e genial , eu zic ca este oarecum original
mi-a placut cum l-ai aranjat in pagina , nu am vazut nici o greseala de tastare , spatiu dupa fiecare semn de punctutie , totul a fost okay , actiunea nu astepta trenul , e super . Mi-a placut prea mult .
Hai cu nextul .
Ti pup Ja Na !



Choose the wrong fight, and the right weapon Hands10
Choose the wrong fight, and the right weapon Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
ღAlℓஐ
Genin
Genin
ღAlℓஐ

Sex : feminin Varsta : 29
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 19
Stare de spirit Stare de spirit : mor incet....xD

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Joi 25 Aug 2011, 20:51

Il ador,ador ador. in love
Imi place ca ai capitolul lung.
Deci next-ul!



´*•.¸(*•.¸♥️¸.•*´)¸.•*´
♥️«´¨`•°..My love..°•´¨`»♥️
.¸.•*(¸.•*´♥️`*•.¸)`*•.


Choose the wrong fight, and the right weapon Displaypicture


Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Mier 31 Aug 2011, 15:11

Deci...ai de gand sa ne aduci nextul? Sa ne lesi aici sa murim?
Losty te pupa!


Choose the wrong fight, and the right weapon Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 01:36

Bun fetelor, vad ca am o gramada de comentarii. huh?


@mary97: Ei bine mary, multumesc pentru apreciere si a durat destul de mult sa-l pun.
@Dj Yoo-Miky: De fapt, este doar primul meu fic SasuSaku. Am mai scris doua pana acum. Bine-inteles, nu le-am terminat inca. Si mersi mult pentru ca iti place, dragutzo.
@itasaku99: Pai, pentru binele tuturor, ar trebui sa facem forumul interzis pentru profesori, ca sa nu se supere nimeni. Ma bucur ca vrei next-ul. Macar stiu ca va place cat de cat.
@♥️ LostAngel ♥️: Mersi mult, Losty! Ma bucur ca-ti place. Sper sa nu te superi pe mine, desi am cam intarziat cu next-ul.
@Piersicuţă♥️: Ok then. Here you have the next chapter, dear. And, I'm happy that you like it.
@..::Rose::..: Ma bucur ca-ti place Rose. Aici ai next-ul, si sper sa-l citesti cu placere.
@-->┊ ĐξV ┊<--: Hey scumpo. Dupa cum ti-am promis am pus nextul aici, si ma bucur ca-ti place atat de mult incat sa fie nr. 1 in topul tau de fan-ficuri. Te pupacesc, draga!
@ღAlℓஐ: Ma bucur ca-ti place, Ale. Sper ca si acest capitol sa te binedispuna.

Va multumesc pentru pereri, si aici este next-ul mult asteptat. Lectura placuta!

Capitolul 2: Complicatii


Sakura P.O.V.:

Inaintez rapid spre iesirea din parcare, desi eram extenuata si picioarele ma dureau ingrozitor, dar cand sa plec, aud niste zgomote venind de la o masina neagra parcata cu cativa metri distanta de mine. Nu eram sigura cine era, dar un sentiment de panica ma apucase, stiind ca toti studentii plecasera acasa, iar profesorii erau la ore sau in cancelarie. Alerg cat de silentios pot spre o masina aflata in dreapta celei de la care veneau zgomotele, si ma pitesc dupa roata din stanga de pe fata, incercand sa-mi ascund prezenta pe cat de bine posibil. Apoi aud dintr-o data o usa trantita si inima mi se opreste in loc cu o bataie scurta. Oare ma observase cel care era in parcare? Nu stiam. Tot ce stiam era ca trebuia sa ies de acolo cat mai repede fara sa fiu prinsa, deoarece putea fi orice criminal in apropierea mea.

O voce barbateasca rasuna in spatele meu zicand:

- Pune-o pe bancheta din spate! Va sta mai confortabil si va fi si mai accesibila pentru noi, in scurta perioada pe care o mai are de trait. Am inghetat. Nu stiam ce sa fac. Erau infractorii de care se tot spunea ca rapesc studentele. Directorul scolii intocmise o intalnire cu toti profesorii din Universitate si ne prevenise in legatura cu acesti tipi periculosi. Nimeni nu-i vazuse vreodata, dar se pare ca ei erau la trei metri distanta de mine, iar eu nu mai aveam scapare. Dintr-o data sudori reci imi alunecau pe sira spiarii, si fiorii pusesera stapanire pe corpul meu facandu-ma sa tremur de frica. Respiratia imi era intretaiata, iar ochii imi erau inchisi incercand parca sa se convinga ca era un vis, dar era pura realitate si sperantele mele erau aproape duse. Era ca si cum imi luasem un bilet la morga, desi intentia mea era sa-mi iau unul de metrou. Cine naiba m-a pus sa pierd vremea prin parcare, cand eu puteam iesi frumos pe usa de la intrare, iar acum nu ma aflam in situatia asta.

M-am miscat putin din locul meu intorcandu-ma cu fata spre masina cu pricina, si zarind doi indivizi imensi. Amandoi aveau cam un metru si optzeci de centrimetri, bine facuti, imbracati in negru, cu maini groase acoperite de niste manusi de piele neagra, si cu cagule pe chipuri, in asa fel incat nu le puteam distinge trasaturile fetei. Dar, un gand nu-mi dadea pace. Daca ei erau criminalii, de ce nu isi luasera masurile de precautie inainte ca sa o rapeasca pe biata fata, pe care acum o puteam distinge mai bine, numele ei fiind Ino, si era o studenta destul de buna la ora mea. Doar ca de cateva zile nu prea mai fregventase Universitatea. Parintii ei motivand astfel prin faptul ca fiica lor era bolnava. Pletele ei blondine ii alunecau usor pe umeri, iar buzele ii erau usate si crapate, semn ca era dezhidratata. Cine stie ce droguri ii dadusera de ajunsese in starea asta.

Oricum, sa revenim la precautii. Nu ca m-as supara ca ii puteam vedea pe misteriosii criminali in serie, din potriva, poate puteam fi de ajutor politiei, sau macar sa pot supravietui pana cand o sa ies din parcare, dar totusi, erau niste experti si asemenea greseli ii costa de obicei, asa ca trebuie sa fie foarte atenti si precauti. Dar ce tot vorbesc eu? Mai bine m-as bucura ca nu am capul plin de gloante pana acum.

Ii vad fastacindu-se pe langa masina, si uitandu-se in toate partile, iar cand ajung cu privirea asupra mea, m-am lasat repede in jos si am strans tare din ochi, parca incercand sa ma fac nevazuta. Le-am auzit pasii cum se apropiau de perimetrul masinii dupa care eram ascunsa si mi s-a oprit inima in loc, crezand ca sunt fara speranta acum, si ca mai bine ar fi sa-mi iau ramas bun de la viata cat mai pot, pentru ca nu m-as fi asteptat sa ma lase sa traiesc dupa ce ii prinsesem asupra faptei. Nu aveam sanse sa scap, si in mometul de fata nu mai credeam in povestile cu printul care vine si ma salveaza cand sunt la ananghie. Cu fiecare secunda erau mai aproape, si vroiam sa ma inghita pamantul si sa fiu in orice alt loc, numai nu acolo.

Dar nu fusese dupa cum ma asteptam. Un sunet enervant, care semana cu alarma unui ceas desteptator, venea din masina si cei doi se intoarsera numai decat in pas alergator la autoturism, inchizand usile si iesind din parcare in cea mai mare viteza. Nu ajunsesem sa realizez dar m-am trezit din nou singura in parcare. Parca totul fusese un vis, si frica de moarte pe care o simtisem parca se evaporase dintr-o data. Rasuflu usurata, pentru prima data in aceasta zi, si imi sprijin spatele de masina, inchizand ochii. Grozav! Toata ziua am avut astazi ghinion. La cat de obosita eram acum, imi mai lipsea si "patania" asta. Ma intreb totusi de ce au plecat atat de repede. Probabil seful lor ii contactase, si dupa graba cu care au urcat in masina si au fugit, se pare ca e un om foarte periculos.

Ma ridic neindemanatic de jos, scuturandu-mi fusta si incercand sa imi echilibrez picioarele. Pantofii mei de firma cu tocuri de zece centimetri, pe care ii adoram, in momente ca acesta ma strangeau ingrozitor, dar nu mai era mult si trebuia sa ajung acasa. M-am pleznit mintal la gandul asta. Am uitat complet de Hinata. Ea trebuia sa vina la mine, si eu ce fac? Stau si ma fastacesc prin parcari, incercand sa ma sinucid pentru curiozitatea mea. Inaintez spre iesirea din parcare, incercand sa nu-mi rup capul, pentru ca picioarele mele nu mai rezistau mult si ma lasau. Fac cu mana, si intru in primul taxi care opreste in fata mea, si dusa am fost. Abea asteptam sa ajung acasa sa dorm si eu putin, caci Hinata nu venea numai pe la vreo sapte si jumatate. Deci, in concluzie, am destul timp de relaxare, fiind doar ora trei si un sfert.


Sasuke P.O.V:

Vanzatoare enervanta. Auzi, sa platesc dublu pentru cartea de gramatica pentru ca i-am indoit coperta. Helo tanti! Tot eu o cumpar. Nu o sa-ti stea in magazin cu coperta indoita. Eu ti-o cumpar nu altcineva. Mi-am luat teancul de carti de pe tejgheaua de plastic, am lasat banii si am iesit fulger din magazin trantind usa. Daca baba aia ma mai enerva mult, ii si spuneam cateva despre tunsoarea ei stupida. Ahh! Mai bine ma calmez caci incepe sa ma doara capul de la atatia nervi. Merg spre masina mea care era parcata in spatele magazinului, arunc cartile pe bancheta din spate, fara sa imi pese unde ajunge fiecare, urc la volan si ma indrept spre noul meu apartament, accelerand pe strazile Pheonix-ului ca un nebun.

Nu stiam de ce eram asa de grabit. De obicei ma grabeam cand eram stresat, dar azi eram foarte relaxat. Totusi, adoram viteza si se pare ca si ea pe mine. Ma gandeam la Itachi. Fusese destul de nervos azi dimineata cand ii spusesem ca trebuie sa ma mut. El nu realiza ca pericolul acestei misiuni este foarte crescut. Trebuia sa-l protejez nu sa-l omor.Intr-un final acceptase, dar nu cu toata inima. Eram frati, si nu prea stateam despartiti multa vreme. Iar daca misiunea asta era asa de complicata, probabil aveam sa stau acolo destul de mult. Dar, chiar daca imi era greu si mie dar si lui, trebuia sa o fac, pentru ca imi iubeam fratele si trebuia sa-l protejez cu orice pret.

- Bai, uita-te pe unde mergi! Nu vezi ca e rosu? claxonul enervant al unui taximetrist imi atrage atentia si ma scoate din ganduri. Trecusem pe rosu fara sa ma asigur, si era cat pe ce sa-l lovesc in goana mea nebuna. Noroc ca m-am trezit la timp. L-am ocolit usor, nespunandu-i nimic, dar am observat ceva. O tipa cu parul rozaliu, ciudata culoare dupa parerea mea, statea pe bancheta din spate si vorbea la telefon. Avea chipul cu trasaturi fine si era intr-adevar frumoasa. Si la propriu si la figurat, si nu cred ca avea mai mult de douazeci si ceva de ani. Wow! Nu mai vazusem pe cineva ca ea. Era speciala, intr-un fel desi nu stiam de ce gandesc asta despre ea din moment ce am vazut-o doar prin geamul masinii mele. De obicei fetele la varsta ei, stau toata ziua la saloane de manichiura sau prin baruri, dar ea era imbracata intr-un costum destul de formal, si se parea ca este serioasa. Isi intoarce privirea spre mine, si fiori ma cuprind cand zaresc doua oceane verzi care ma analizeaza atent.

Am trecut intr-un final pe langa taxi, si nu am mai privit in directia aceea. Ce naiba e cu mine? "Revino-ti Sasuke! Nu te poti uita dupa fete acum! Trebuie sa fii atent la misiune."imi striga subconstientul meu in disperare. Imi scutur capul, incercand sa elimin imaginea rozaliei si sa ma concentrez macar pentru cateva secunde la drum. Intr-un final am ajuns la blocul cu pricina, am coborat, apoi am luat cartile de pe bancheta din spate si am inchis usa cu piciorul deoarece erau o gramada mare de carti in mainile mele. Am urcat cu liftul pana la etajul sapte, am colindat holul lung pana la apartament si am intrat cu dificultate pentru ca usa nu era de acord cu mine si nu vroia sa se deschida de voie buna. Pana la urma va dati seama ca eu am castigat razboiul.

- Usa idioata! Numai tu imi mai ramaneai sa ma enervezi. Ce naiba aveti toti oameni buni astazi? Zici ca v-a dat cineva cu ciocanul in cap si v-a luat mintile, imi spun in timp ce tranteam teancul impresionant de carti pe canapeaua din bucatarie. De fapt, vorbeam singur prin incapere, dar nu am realizat asta numai dupa ce am terminat sa-mi spun gandurile cu voce tare. "Grozav Sasuke! Incepi sa vorbesti singur ca un nebun!" imi spune subconstientul. Ignor acest gand, si incep sa-mi inspectez apartamentul. Se pare ca cei de la sectie au facut o treaba minunata. Aveam doua camere spatioase dintre care una era dormitorul meu, iar cealalta era camera de oaspeti, amandoua decorate in stil modern cu paturi de doua persoane si cu peretii colorati in alb, negru si albastru, care inca miroseau a vopsea proaspata. Apoi, livingurl era dominat de o canapea mare, de piele care domnea linistita pe covorasul verde, iar pe langa ea erau doua fotolii asezate in asa fel incat sa poti vedea foarte bine la ecranul plat din fata. Pe pereti erau culori calde si frumos aranjate in niste dungi interesant pictate, si pe ici colo mai era cate o vaza si o floare de ghiveci. Ce sa mai, aveam un apartament mobilat si frumos aranjat, dar si foarte modern cu aparatura de ultima generatie. Parca incepe sa-mi placa aici.

Traversez livingul mergand in dormitorul meu, unde imi trantesc geamantanul, apoi ma indrept spre bucatarie pentru a-mi face o cafea. De maine trebuia sa merg la ore asa ca aveam nevoie de putina energie. Telefonul imi suna, si raspund cu un "Alo" plictisit, incercand sa-mi dau seama cine e. Itachi, isi facea probleme daca am ajuns si daca m-am instalat cu bine in noul meu apartament. I-am spus calm pe un ton serios totusi ca sunt bine, si ca am un apartament super lusxos. Acesta rasufla usurat, si imi spune ca ar vrea sa-mi faca o vizita astazi, caci terminase mai repede cu slujba, deci avea suficient timp. L-am invitat cu placere, spunandu-i sa se grabeasca deoarece de maine in colo, nu mai aveam voie sa ma intalnesc cu persoane aporpiate. Dupa ce mi-a dat acceptul am inchis telefonul, asezandu-l pe masa din bucatarie, iar apoi m-am indreptat spre geamantan de unde am scos un pistol cu gloante speciale, si pe care apoi l-am indesat in pantaloni. Trebuia sa fiu pregatit de orice. Pistolul asta mergea cu mine oriunde. Era ca si un vechi camarad de lucru.

Mai stau vreo zece minute in care ma uit la televizor, iar apoi aud soneria de la intrare cum facea un zgomot asurzitor. Se pare ca Itachi nu ar rata ulima lui seara petrecuta cu fratiorul sau. Sau poate, ca este chiar ultima pentru totdeauna. Cine stie? Poate nu voi scapa teafar din chestia asta. Noroc ca-l aveam si pe Naruto. Mi se spusese de asemenea ca v-a veni si el cu mine. Imi placea de el. Era un tip amuzant, cam prostut dar cand venea vorba de munca, isi facea treaba foarte bine. Era si foarte gagicar, dar din cate intelesesem, isi gasise o pictorita foarte frumoasa, pe nume Hinata. Imi spusese ca se simte foarte fericit in preajma ei, si ca l-a lovit Cupidon cu sageata lui inveninata cu dragoste. Oricum, aveam nevoi de el, caci daca nu, as fi innebunit de tot.

Imi las gandurile la o parte si il poftesc pe fratele meu inauntru cu zambetul pe buze. Acesta intra hotarat, analizand fiecare coltisor din incapere in parte, iar apoi ne asezam pe canapea si incepem sa vorbim verzi si uscate cat incape...

_______________________________

Imi cer scuze daca veti gasi greseli, caci nu este corectat "la sange" asa cum imi place mie, deci s-ar putea sa apara cate ceva. Oricum, va astept parerile si sper ca nu v-am dezamagit cu acest capitol.

Love ya' all! a hug

Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 09:41

Este super ficul tau am asteptat atat dar a meritat si mersi ca m-ai anuntat ca ai pus nextul pentru ca nu pute-am sa lipsesc eu cu un com pe la acest capitol.
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 15:16

Mersi de anunt, scumpo! in love
Deci, e foarte tare nextul! Abia astept sa`i vad fata lui Sas`ke cand o sa vada ca Saku` e defapt profesoara lui! :))
Iubesc felul cum scri si haide cu nextul!
I'm watching ya! ;)
Losty te pupa!


Choose the wrong fight, and the right weapon Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 16:51

Mersi muuuuuuuuuuuuuuult de tot k ai adus nextul k de nu inebuneam aici nervi! . sunt super curioasa cn sunt criminalii aia care rapesc studente. abia astept nextul happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
ღAlℓஐ
Genin
Genin
ღAlℓஐ

Sex : feminin Varsta : 29
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 19
Stare de spirit Stare de spirit : mor incet....xD

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 18:26

Multumec de anunt.
Foarte frumos capitolul, il ador. Sau intalnit in love , Sasuke pare de treaba in fic.
Ai imaginatie zau, pune next-ul repede.




´*•.¸(*•.¸♥️¸.•*´)¸.•*´
♥️«´¨`•°..My love..°•´¨`»♥️
.¸.•*(¸.•*´♥️`*•.¸)`*•.


Choose the wrong fight, and the right weapon Displaypicture


Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 19:33

Hei, draga! Ti-am citit ficul si mi-a placut. Ideea pana acum mi se pare ca seamana putin cu ideea unui alt fic, insa nu pot sa-ti spun pana nu mai citesc vreo cateva capitole. Si acum intrebarea de zece puncte: cand vine next-ul?


[img]Choose the wrong fight, and the right weapon Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Choose the wrong fight, and the right weapon Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 03 Sept 2011, 23:23

Hello scumpa mea..... in love
"Vanzatoare enervanta. Auzi, sa platesc dublu pentru cartea de gramatica pentru ca i-am indoit coperta. Helo tanti! Tot eu o cumpar" ----> Nu vrei sa stii cat am ras lough lough lough Deci ma tineam de burta. Saracu Sasuke si vanzatoarea, taximetristu, usa toate aveau ceva cu el lough
Deci intr-un cuvant FANTASTIC. huh? huh? huh? OMG deja m-a luat cu calduri numa cand ma gandesc ce capitole misto o sa urmeze. Astea sunt prea tari, iar restul vine de la sine... sunt in culmea extazului. dance2 huh? Iti ador ficul si felul in care descrii in love , ideea mi se pare sooper originala. Sasuke se da drept stundent si o intalneste pe Sakura la facultate. L-ai bagat si pe Naruto ceea ce ma face sa ma bucur si mai mult. in love
Sper sa ma anunti cand pui nextu happy2 .... Te pupic doolce si abia astept sa vad la ce te mai duce cap'sorul ala minunat. kiss



Choose the wrong fight, and the right weapon Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Choose the wrong fight, and the right weapon Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 04 Sept 2011, 08:22

acum eu am intarziat cu acest com nervi!
deci iubirica , frumoas capitol
chiar am simtit frica sakurei
ai facut si de aceasta data
o treaba buna !
vreu nextul repejor
Ja Na !



Choose the wrong fight, and the right weapon Hands10
Choose the wrong fight, and the right weapon Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 04 Sept 2011, 10:34

Ficul tau este absolut superb. Abia astept urmatoarele capitole. Imi place foarte mult faptul ca nu ai foarte mult dialog. Iar descrierea ta este fantastica, parerea mea! Deasemenea, capitolele sunt destul de lungi, puncte in plus! Defapt, vorbesc prostii. Nu am puterea sa critic, dar ficul tau m-a entuziasmat mult prea tare. ^^;;
Spor in continuare. Sper sa nu-ti schimbi stilul iar ideile sa curga!
<3


Choose the wrong fight, and the right weapon A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 04 Sept 2011, 12:21

Hey iubire a hug
Scuze ca am intarziat cu comm-ul insa sa stii ca ti-am citit capitolul happy2
Deci sa stii ca-mi place mult in love
Este lung, are descriere - de toate felurile - si ideea nu am mai intalnit-o pana acum... happy
Pai.. astept next-ul repede heh
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Choose the wrong fight, and the right weapon J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Mar 06 Sept 2011, 17:03

Buna, draga mea! happy2
Mi-ai cerut o critica asa ca iata-ma. Pai sa vedem:

Ideea pot sa spun ca imi place foarte mult. Desi ai numai doua capitole, se vede ca e o idee originala, conturata frumos si sper ca si pe viitor sa o dezvolti la fel de bine, sa nu devina plictisitoare.

Despre titlu nu prea stiu ce sa spun think Poate doar ca e banal. Ok, se potriveste chestia cu universitatea, insa puteai alege ceva mai sugestiv care sa atraga mai mult cititorii.

De descriere sunt multumita si nu prea. Descrii frumos imprejurimile, narezi la fel de frumos (si cand spun frumos, ma refer la extraordinar), insa putin mai multa descriere sentimentala ar ajuta. Sa tii cont de asta si va iesi un fic si mai bun.

Dialogul e ok. Nici prea lung, nici sec si e pus acolo unde era nevoie de el. Foarte bine.

Greseli de tastare:

"fregventase"- frecventase
"Helo tanti"- Hello tanti

Of, prima oara cand am citit capitolul mai vazusem o greseluta, dar a doua oara nu am mai gasit-o lough
In primul capitol chiar nu ai avut nicio greseala de tastare si asta ma incanta enorm. Ai spus si tu ca ai corectat primul capitol la sange si asa sa faci si pe viitor.

Era acolo o fraza ce nu mi-a placut cum suna:
"O voce barbateasca rasuna in spatele meu zicand". Asta nu imi place deloc. Vocea zice... Puteai sa lasi doar: O voce barbateasca rasuna in spatele meu, sa pui doua puncte si sa continui cu dialogul.

Sunt locuri unde ar fi trebui sa pui semnul intrebarii, insa ori ai uitat ori te-ai grabit sau mai stiu eu... Spre exemplu:
"Cine naiba m-a pus sa pierd vremea prin parcare, cand eu puteam iesi frumos pe usa de la intrare, iar acum nu ma aflam in situatia asta."
E propozitie interogativa heh

Actiunea nu e deloc grabita, ci decurge lent, ceea ce e extraordinar.

Imi place ca faci capitole lungi. Ai ce citi, intr-adevar. Bravo!

Ficul are un aspect foarte placut, e usor de citit si e frumos asezat in pagina.

Greseli de punctuatie, in afara de cele unde ai omis semnul intrebarii, nu am mai vazut.

Pai cam atat. Te descurci chiar foarte bine si daca ai tine cont de sfaturile pe care ti le-am dat va fi un fic minunat.
Spor la scris in continuare si multa inspiratie!
Te-am pupat kiss


Choose the wrong fight, and the right weapon Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Lun 26 Sept 2011, 19:01

hai te roooooooooooooooooooog pune next happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 01 Oct 2011, 21:44

Fetelor, imi cer scuze pentru marea intarziere si pentru faptul ca nu am anuntat pana acum, dar deabea saptamana asta voi posta capitolul 3.

Imi cer mii de scuze si imi pare rau daca v-am dezamagit, dar pur si simplu scoala nu imi mai da timp liber pentru mine. crying

Imi pare rau de tot inca o data, si sper sa va placa capitolul la care lucrez acum.

Love ya' alll! a hug
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Sam 01 Oct 2011, 23:24

Foarte frumos ficul, m-a fermecat.Choose the wrong fight, and the right weapon 962758 Pune repede next caci vreau sa aflu ce se intampla.Choose the wrong fight, and the right weapon 78717 Ma intreb ce fata v-a face Sasuke cand va afla ca Sakura ii este profesoara de literatura.Choose the wrong fight, and the right weapon 947835



Choose the wrong fight, and the right weapon 53590813Choose the wrong fight, and the right weapon 53590815Choose the wrong fight, and the right weapon 53590816

Choose the wrong fight, and the right weapon 53590911
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19Dum 02 Oct 2011, 04:23

Pfff.... crying
Vreau nextu sad
Cand il pui? hmm...?!
TE baaat biciuitor
Hai cu el heh
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Choose the wrong fight, and the right weapon Empty
MesajSubiect: Re: Choose the wrong fight, and the right weapon   Choose the wrong fight, and the right weapon I_icon19

Sus In jos
 

Choose the wrong fight, and the right weapon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-