Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Joi 29 Mar 2012, 22:23

Era o zi ca si celelalte intr-un sat linistit , departe de agitatie. Acel sat era Konoha.Ma numesc Sakura Haruno si am 17 ani.Am parul roz ca si o floare de cires abia inflorita , ochii verzi ca smaraldul si pielea alba ca si spuma valurilor ce se izbesc de stanci atunci cand se aproprie de mal.Sunt un ninja medical, foarte bun, antrenat de Tsunade, Hokeglul satului.Doamna Tsunade este ca si o a doua mama pentru mine, ea mi-a fost alaturi la bine si la greu , si m-a sprijinit in orice decizie pe care o luam.Nu-si arata dragostea prea mult, intotdeauna este rigida shi sobra , dar stiu ca tine la mine., si bineinteles la Naruto.Uzumaki Naruto este coechipierul meu, Veselul si hiperactivul Naruto,,, offf cat pot sa-l iubesc( ca shi pe un frate).....la fel ca shi Tsunade a fost langa mine la bine shi la greu.Naruto are parul blond shi ochi albastri ca si cerul.Hatake Kakashi este senseiul nostru.Kakashi-sensei este cea mai nepunctuala persoana pe care o stiu. Intotdeauna intarzie, oriunde shi orice am face :)), .Este un barbat inalt cu parul carunt, shi poarta mereu o masca. Shi acum partea cea mai grea, al treile membru al echpei....a fost Sasuke. Shi spun a fost deoarece acum 5 ani a parasit satul impreuna cu Orochimaru, un ninja risipitor si foarte periculos.Sasuke a plecat in cautarea putereii.El ca si scop in viata , vrea sa-l omoare pe cel care i-a distrus viata, omorandu-i parintii si intreg clan Uchiha, Itachi Uchiha , fratele sau.Sasuke a fost si va fi intotdeauna iubirea vietii mele.Nu trece nici o zi fara sa ma gandesc la el, la parul lui negru ca abanosul , la ochii lui negri unde te poti pierde ca intr-un abis .Il iubesc pe sasuke, mda am ajuns chiar sa il iubesc. Cand a plecat din sat , am incercat sa-l opresc , ba chiar am vrut sa ma alatur lui, dar el mi-a raspuns cu un monoton zambet spunandu-mi ca sunt enervanta si mult prea slaba , ias sta in cale.Din acel moment am incercat sa-l uit , ba chiar am reusit sa ma prefac, mintindu-i pe toti ca nu mai inseamna nimic pentru mine, este doar un fost coechipier, dar....inima mea plange de durere chiar si la auzul numelui ,, Sasuke".
Naruto mi-a promis acum 5 ani ca mi-l va aduce inapoi, shi inca incearca sa se tina de promisiune.
Sai este inlocuitorul lui Sasuke.Ciudata este ca seamana leit cu el, doar ca are parul mai scurt.Este un ninja Anbu, mereu zambitor, si la care am ajuns sa tin, dar chiar daca este inlocuitorul lui Sasuke in echipa 7 asta nu inseamna ca ii va lua locul si in inima mea.Acum ca v-am pus la curent cu sentimentele mele, hai sa revenim la realitatea crunta si rece.
Acum cateva luni Sasuke l-a omorat pe Itachi , ajuata de Madara Uchiha , astfel activandu-si Sharinganul Etern.Noi toti am crezut ca scopul sau a fost incheiat dar din pacate nu afost asa . Acum Sasuke vrea sa distruga intreg satul Konoha .pt ca a aflat ca Itachi si-a omorat clanul din ordinul batranilor din Konoha. Acum cateva zile Sasuke l-a omorat pe Danzou liderul Anbu.Am incercat sa-l omor, da...chiar am incercat ..dar ca de obicei am esuat , pur si simplu nu am putut, nu am putut sa-l omor pe cel care mi-a furat inima.
Acum, stau pe banca in care m-a lasat in noaptea cand a plecat si ma gandesc la cat de nefolositoare sunt...cat de mult il trag in jos pe naruto:((
Gata, m-a decis ..trebuie sa-l omor, trebuie ........M-am ridicat si am luat-o la fuga spre casa. Am intrat in camera mea mi-a luat un rucsac de spate shi mi-am pus niste haine de schimb si o sticla de apa .mi-am pregatit unforma anbu, si m-am dus sa fac un dus.Apa calda parca se izbea de corpul meu provocandu-mi dureri infernale, dar nu erau dureri fizice shi nici dusul nu era cel care ma uda, ci lacrimile mele care cadeau agale pe obrajii mei.Mi le-am sters si mi-am continuat dusul. Dupa un sfert de ora am iesit shi m-am imbracat cu uniforma. NIici nu observasem ca deja se lasase seara, acum era timpul sa plec...shi am plecat ...nu m-am uitat inapoi . nu puteam , ma gandeam doar la Sasuke,...la faptul ca trebuie sa il omor sau sa-l aduc inapoi.
Deja se facuse ziua, vad cum soarele rasare usor printre copaci, timitandu-mi raze vioaie care imi mangaiau fata .Dupa alte ore de mers...insfarsit ii simt chacra ...in sfarsit l-am gasit.Se pare ca nu ma sezizase nimeni, deci intru in ascunzatoare,,,,era un hol imens cu o multime de usi..nu stiam pe care sa o aleg ....vroiam sa il gasesc dar totusi nu vroaim chiar asa de repede ...nu dupa ce a incercat sa ma omoare ..nu-l puteam privi in ochi,din pacate soarta nu tine cu mine , pentru ca ma izebesc de o persoana. Cad shi imi ichid ochii, dar deodata simt o mana ce ma trage in sus. ii fac pe plac shi ma ridic , iar dupa cateva secunde imi deschid ochii ..in fata mea sta un baiat cu parul alb ..shi destul de lung .ochii mov shi...mhhh shi pielea destul de alba...Incerc sa par curajoasa dar tremuratul ma da de gol,, baiatul se aprpie din ce in ce mai mult de mine ,,, pana ce ii simt respiratia foarte apropae de buzlele mele...shi imi spune:
-Nu-ti fie frica. dar totusi ce cauti aici si cine esti?
- Ma numesc Sakura , Sakura Haruno shi am venit pentru ..pentru ceva personal
-Buuuuuuuna Sakura eu sunt ...Sui! Incantat sa te cunosc, nu vreau sa te ingrijorez dar totusi nu e prea bine ca te afli aici..vino cu mine.
Sui ma trage afara ..pana aproape de un lac ...
-Uite aici o sa fi in siguranta....
-In siguranta fata de ,,,,Sasuke nu?
-Deci il sti...mda..
-Ba mai mult, vreau sa il infrunt...
NUUUU..cel putin nu inca,...esti mult prea draguta ca sa mori, nu vreau sa patesti ceva
-Nu-ti face griji...dar daca spui tu/...o sa mai astept pootin k?
-OK...mda imi pare rau sa te anunt dar trebuie sa plec,,,sasuke tine foarte mult la puncutalitate..dar promit ca o sa ma intorc..bine?
Bine!:)
Sui pleaca shi ma lasa singura..nici nu trec bine cateva minute...shi cineva ma apuca de mana shi ma trage cu o forta ingalabila spre el.Ca shi la intalnirea cu Sui, imi ichid ochii..dar atunci respiratia lui Sui era calda ...dar aceasta era rece..rece ca shi gheata ....Eram prinsa ..shi chiar banuiam cine este..dar deodata simt o lama ascutita de sabie in jurul gatului meu shi aud:
-Chiar nu te multumesti cu faptul ca te-am crutat odata?...Atunci ai scapat datorita viermelui aluia ..dar acum..esti singura.....doar tu si eu...cine o sa te salveze???
-...............
-Raspunde ca imi pierd rabadarea..Deschide-ti ochii...
-Nu..nu vreau sa privesc un monstru in ochi ...nu vreau asta..mai bine as muri decat sa te privesc..( nu stiu cum an mai putut vorbi dar am facut-o).Nu se auzea niciun raspuns...iar dintrodata lama sabiei ...nu mai este ..nu mai o simt...a lasat-o jos....m-a crutat...
-Nu vreau sa irosesc un asa talent ninja medical..chiar mi-ai putea fi de folos...Vino!
In sfarsit deschid ochii..shi il vad ..Sasuke acelasi sasuke , dar nu mai era rece...nu , era trist...nu ma privea in ochi....imi respectase decizia..Il vad cu pleaca..shi imi mai striga odata:
-Vino..........S-Sakura!
.....



Il voi continua daca voi avea cel pootin 2 comuri....vreau sa stiu ce parerea aveti..merita continuat..este prea lung capitolul???? orice....
PS: nu este corectat..asa ca stiu ca voi avea greseli:>:P
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Joi 29 Mar 2012, 23:19

Ei bine, o sa comentez putin cam aspru. Stiu ca nu sunt un critic al site-ul si sunt si nou-venita, dar sper sa ma intelegi si sa nu te superi.
O sa ma ocup de partea stilistica a capitolului pentru ca la restul mi se pare ca te pricepi.
Mai intai, daca mai faci descrieri ca primul alineat din acest capitol, eu zic ca ar trebui sa il imparti in mai mult alineate. Ai inceput de la un lucru si ai terminat la altul. In legatura cu descrierea in sine nu am ce sa comentez pentru ca te descurci.
Incearca sa nu mai folosesti "shi" in loc de "si". Arata urat intr-o naratiune.
Ultimul lucru pe care am sa ti-l spun este sa mai pui si punct. I mean, la sfarsitul capitolul ai inceput sa pui doar "..." intre propozitii si , din nou, arata urat.

Oricum, sper din tot sufletul sa nu te superi pe mine. Astept urmatorul capitol:*



Kiss, kiss^_^ Hanazawa Rin



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 11:00

Hey :)

Poi mie imi place acest capitol si chiar astept sa vad cum o sa dezvolti
Insa capitolul pare cam neglijat
Asa din cauza emoticoanelor pe care te-as ruga sa nu le mai folosesti dap !
la fel si limbajul de la messenger cum ar fi ''k'' sau ''shi''
Si ai si cateva greseli :P!
In rest astept next sa ma anunti si pe mine a hug

Ficul meu Cand ajungi la adolescenta .Daca vrei treci si pe la mine!


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 14:22

Multumesc de sfaturi, o sa tin cont de ele.Si uramatorul capitol , o sa-l pun in acest weekend.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Asss10Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 15:57

SasukeloveSakura20 a scris:
Era o zi ca si celelalte intr-un sat linistit (fara spatiu, numai dupa semnul de ortografie trebuie sa lasi spatiu), departe de agitatie. Acel sat era Konoha. (spatiu)Ma numesc Sakura Haruno si am 17 ani. (spatiu)Am parul roz ca si o floare de cires abia inflorita (fara spatiu), ochii verzi ca smaraldul si pielea alba ca si spuma valurilor ce se izbesc de stanci atunci cand se aproprie de mal. (spatiu + mi-a placut compratia facuta, dar eu una m-am saturat de aceasta descriere seaca)Sunt un ninja medical, foarte bun, antrenat de Tsunade, Hokeglul (Hokageul) satului. (spatiu)Doamna Tsunade este ca si o a doua mama pentru mine, ea mi-a fost alaturi la bine si la greu (fara spatiu), si m-a sprijinit in orice decizie pe care o luam. (spatiu)Nu-si arata dragostea prea mult, intotdeauna este rigida shi (si, fara limbaj de mess) sobra, dar stiu ca tine la mine, (aici aveai "si", nu mai era nevoie d e",")si bineinteles la Naruto.Uzumaki (.) Naruto este coechipierul meu, Veselul (de ce ai scris cu litera mare?) si hiperactivul Naruto,,, (...) offf cat pot sa-l iubesc( ca shi pe un frate) (fara paranteza + "si").....la fel ca shi (nu mai folosi limbaj de mess) Tsunade a fost langa mine la bine shi la greu.Naruto are parul blond shi ochi albastri ca si cerul. Hatake Kakashi este senseiul nostru. Kakashi-sensei este cea mai nepunctuala persoana pe care o stiu. Intotdeauna intarzie, oriunde shi orice am face :)) (nu mai folosi emoticoane intr-un fic). Este un barbat inalt cu parul carunt, shi poarta mereu o masca. Shi acum partea cea mai grea, al treile (treilea) membru al echpei....a fost Sasuke. Shi spun a fost (,) deoarece acum 5 ani a parasit satul impreuna cu Orochimaru, un ninja risipitor si foarte periculos. (spatiu)Sasuke a plecat in cautarea putereii (puterii).El ca si scop in viata (fara spatiu), vrea sa-l omoare pe cel care i-a distrus viata, omorandu-i parintii si intreg clan (clanul) Uchiha, Itachi Uchiha , fratele sau. (spatiu)Sasuke a fost si va fi intotdeauna iubirea vietii mele. Nu trece nici o zi fara sa ma gandesc la el, la parul lui negru ca abanosul, la ochii lui negri unde te poti pierde ca intr-un abis .Il iubesc pe sasuke (Sasuke), mda am ajuns chiar sa il iubesc. Cand a plecat din sat (fara spatiu), am incercat sa-l opresc (fara spatiu), ba chiar am vrut sa ma alatur lui, dar el mi-a raspuns cu un monoton zambet spunandu-mi ca sunt enervanta si mult prea slaba , ias (i-as) sta in cale.Din acel moment am incercat sa-l uit , ba chiar am reusit sa ma prefac, mintindu-i pe toti ca nu mai inseamna nimic pentru mine, este doar un fost coechipier, dar....inima mea plange de durere chiar si la auzul numelui ,, Sasuke".
Naruto mi-a promis acum 5 ani ca mi-l va aduce inapoi, shi inca incearca sa se tina de promisiune.
Sai este inlocuitorul lui Sasuke.Ciudata (Ciudat) este ca seamana leit cu el, doar ca are parul mai scurt.Este un ninja Anbu, mereu zambitor, si la care am ajuns sa tin, dar chiar daca este inlocuitorul lui Sasuke in echipa 7 asta nu inseamna ca ii va lua locul si in inima mea. Acum ca v-am pus la curent cu sentimentele mele, hai sa revenim la realitatea crunta si rece.
Acum cateva luni Sasuke l-a omorat pe Itachi , ajuata (ajutat) de Madara Uchiha , astfel activandu-si Sharinganul Etern.Noi toti am crezut ca scopul sau a fost incheiat dar din pacate nu afost (a fost) asa . Acum Sasuke vrea sa distruga intreg satul Konoha .pt (pentru, fara prescurtari) ca a aflat ca Itachi si-a omorat clanul din ordinul batranilor din Konoha. Acum cateva zile Sasuke l-a omorat pe Danzou (,) liderul Anbu. (spatiu)Am incercat sa-l omor, da...chiar am incercat ..dar ca de obicei am esuat , pur si simplu nu am putut, nu am putut sa-l omor pe cel care mi-a furat inima.
Acum, stau pe banca in care m-a lasat in noaptea cand a plecat si ma gandesc la cat de nefolositoare sunt...cat de mult il trag in jos pe naruto (Naruto):(( (fara emoticoane)
Gata, m-a (m-am) decis ..trebuie sa-l omor, trebuie ........M-am ridicat si am luat-o la fuga spre casa. Am intrat in camera mea (,) mi-a luat un rucsac de spate shi mi-am pus niste haine de schimb si o sticla de apa .mi-am (Mi-am) pregatit unforma (uniforma) anbu, si m-am dus sa fac un dus. (spatiu)Apa calda parca se izbea de corpul meu provocandu-mi dureri infernale, dar nu erau dureri fizice shi nici dusul nu era cel care ma uda, ci lacrimile mele care cadeau agale pe obrajii mei.Mi le-am sters si mi-am continuat dusul. Dupa un sfert de ora am iesit shi m-am imbracat cu uniforma. NIici nu observasem ca deja se lasase seara, acum era timpul sa plec...shi am plecat ...nu m-am uitat inapoi . nu (Nu) puteam , ma gandeam doar la Sasuke,... (fara punctele de suspensie) la faptul ca trebuie sa il omor sau sa-l aduc inapoi.
Deja se facuse ziua, vad cum soarele rasare usor printre copaci, timitandu-mi raze vioaie care imi mangaiau fata .Dupa alte ore de mers... (fara puncte de suspensie) insfarsit (in sfarsit) ii simt chacra ...in sfarsit l-am gasit. Se pare ca nu ma sezizase nimeni, deci intru in ascunzatoare,,,,era un hol imens cu o multime de usi..nu stiam pe care sa o aleg ....vroiam sa il gasesc dar totusi nu vroaim chiar asa de repede ...nu dupa ce a incercat sa ma omoare ..nu-l puteam privi in ochi,din pacate soarta nu tine cu mine , pentru ca ma izebesc de o persoana. Cad shi (si) imi ichid (inchid) ochii, dar deodata simt o mana ce ma trage in sus. ii (Ii) fac pe plac shi ma ridic , iar dupa cateva secunde imi deschid ochii ..in fata mea sta un baiat cu parul alb ..shi destul de lung, ochii mov shi ...mhhh shi pielea destul de alba...Incerc sa par curajoasa dar tremuratul ma da de gol (.) baiatul (Baiatul) se aprpie (apropie) din ce in ce mai mult de mine ,,, fara nimic aici) pana ce ii simt respiratia foarte apropae (aproape) de buzlele (buzele) mele...shi (si) imi spune:
-Nu-ti fie frica. (,)dar totusi ce cauti aici si cine esti?
- Ma numesc Sakura , Sakura Haruno shi (si) am venit pentru ..pentru ceva personal (.)
-Buuuuuuuna Sakura eu sunt ...Sui! Incantat sa te cunosc, nu vreau sa te ingrijorez dar totusi nu e prea bine ca te afli aici..vino cu mine.
Sui ma trage afara ..pana aproape de un lac ...
-Uite aici o sa fi in siguranta....
-In siguranta fata de ,,,, (poate puncte de suspensie, dar merge si fara alea)Sasuke (,) nu?
-Deci il sti...mda..
-Ba mai mult, vreau sa il infrunt...
(-)NUUUU (fara capslock).cel putin nu inca,...esti mult prea draguta ca sa mori, nu vreau sa patesti ceva (.)
-Nu-ti face griji...dar daca spui tu/ (fara "/")...o sa mai astept pootin k? (o sa mai astept putin, ok? - fara limbaj de mess)
-OK...mda imi pare rau sa te anunt dar trebuie sa plec,,, (.) sasuke (Sasuke) tine foarte mult la puncutalitate.. (,) dar promit ca o sa ma intorc.. (,) bine?
(-) Bine!:) (fara emoticoane)
Sui pleaca shi (si) ma lasa singura..nici nu trec bine cateva minute...shi (si) cineva ma apuca de mana shi (si) ma trage cu o forta ingalabila (inegalabila) spre el.Ca shi (si) la intalnirea cu Sui, imi ichid ochii..dar atunci respiratia lui Sui era calda ... (,) dar aceasta era rece..rece ca shi (si) gheata ....Eram prinsa ..shi (si) chiar banuiam cine este.. (,) dar deodata simt o lama ascutita de sabie in jurul gatului meu shi (si) aud:
-Chiar nu te multumesti cu faptul ca te-am crutat odata?... (fara punctele de suspensie) Atunci ai scapat datorita viermelui aluia (,) dar acum.. (fara "..")esti singura..... (fara puncte de suspensie, eventual o virgula) doar tu si eu... (aici mergea sa pui punct si sa incepi cu litera mare) cine o sa te salveze??? (un singur "?")
-...............
-Raspunde ca imi pierd rabadarea..Deschide-ti ochii...
-Nu..nu vreau sa privesc un monstru in ochi ...nu vreau asta..mai bine as muri decat sa te privesc..( nu stiu cum an mai putut vorbi dar am facut-o) (fara paranteze). Nu se auzea niciun raspuns...iar dintrodata lama sabiei ...nu mai este ..nu mai o simt...a lasat-o jos....m-a crutat... (nu mai pune atatea puncte de suspensie, arata foarte urat si n-au niciun rost)
-Nu vreau sa irosesc un asa talent ninja medical..chiar mi-ai putea fi de folos...Vino!
In sfarsit deschid ochii..shi (si) il vad ..Sasuke acelasi sasuke (Sasuke) , dar nu mai era rece...nu , era trist...nu ma privea in ochi....imi respectase decizia..Il vad cu pleaca..shi (si) imi mai striga odata: (aceeasi poveste cu punctele de suspensie)
-Vino..........S-Sakura!
.....



Il voi continua daca voi avea cel pootin 2 comuri....vreau sa stiu ce parerea aveti..merita continuat..este prea lung capitolul???? orice....
PS: nu este corectat..asa ca stiu ca voi avea greseli:>:P


Ficul este cam stangaci inceput, dar se poate imbunatati pe parcurs. Incearca sa descrii si sa narezi mai mutl si mai taie din dialog, incluzandu-l in vorbirea indirecta. Eu cred ca tu poti, dar trebuie sa iti vizualizezi atat poentialul, cat si felul in care vrei sa dezvolti ideea. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 16:12

Capitolul 2:
-Vino….S –Sakura
,,Sakura”mi-a pronuntat numele…acele buze dulci s-au miscat si au spus Sakura!!!Simteam cum tot corpul meu tremura de emotie si cum fluturasii zburau prin stomacul meu, exact ca atunci cand l-am cunoscut.Poate ca nu s-a schimbat chiar asa de mult, aggghhhh ce tot spun, el este baiatu care acum 5 ani m-a parasit lasandu-mi inima indurerata sa planga , si cel care acum cateva zile a incercat sa ma omoare si care chiar ar fi reusit daca nu aparea Naruto, dar totusi acum ca il vad din nou , ca il pot simti din nou aproape de mine, toate acele sentimente pe care am incercat sa le uit , vor sa iasa la suprafata , vor sa-I demonstreze ca nu l-am uitat , dar NU , trebuie sa ma gadesc la satul meu, la prietenii mei.Toate aceste lucruri importante pentru mine , el vrea sa le ditruga.Nu imi pot permite sa fac aceeasi greseala de doua ori . trebuie sa ma gandesc doar la planul meu, trebuie s ail omor.
Sunt trezita din nou la realitate , de pasii apasati si zgomotosi pe care Sasuke ii facea , cand se indeparta din ce in ce mai mult de mine.Clipesc de doua ori si imi amintesc ca mi-a spus sa il urmez, asa ca incep sa merg putin mai repede pentru al prinde cat de cat din urma, in tot acest timp , mintea mea se gandea la frumusetea lui, la parul lui rebel , la statura sa inalta si la semnul Uchiha pe care il purta pe spate.Era parca venit dintr-o lume total paralela, unde nu exista razboi si ura, dar ….in realitate el aduce razboiul si ura.
Ajungem in fata ascunzatorii, si intram intr-un hol portocaliu care parca nu se mai sfarsea.Era acelasi hol unde l-am intalnit pe Sui. Multitudinea de usi , era aceeasi, la fel de infricosatoare, nu puteam decat sa ma gandesc ce se afla in spatele lor.Il vad pe Sasuke , deschizand una dintre ele….se opreste in fata camerei si ma asteapta….vazand asta incerc sa ma grabesc.Cand ajung in dreptul lui , ma uit spre camera intunecata.Parca era absorbita de un total si negru intuneric, nu era nicio freastra , nimic. Sasuke , total nepasator imi spune:
-Aceasta va fi camera ta.In curand te voi prezenta echipei mele, in acest timp asculta-ma si ramai aici, sa speram ca nu vei intra in alte probleme.
Spunand acestea isi continua drumul prin holul nesfarsit lasandu-ma in fata camerei .I-as fi raspuns la aluzia sa ca si cum asa intra mereu in probleme, dar nu vroiam sa il am pe cam chiar din prima zi…asa ca il sa se indeparteze si intru in camera.
Ating din inatamplare peretele cu mana , si descopar un intrerupator, si il aprind.In sfarsit lumina.Era asa de placut , acum puteam vedea cu claritate tot ce se afla in camera .Un pat , invelit intr-o cuvertura neagra , prafuita, un birou , un dulap si spre suprinderea mea totala o biblioteca .Ma aproprii incet de ea si cu fiecare pas pe care il faceam descpor ca biblioteca era …..GOALA….oHHH cum mi-am putut imagina cum ca mi-ar putea lasa niste carti.Imi las rucsacul langa aceasta si ma aproprii de pat.Cum ajung in dreptul lui, ma arunc in el ca si cum ar fi fost pentru prima data cand vedeam un pat.Chiar daca era prafuit, nu imi mai pasa, ochii mei erau mult prea grei pentru ai mai putea tin deschisi.Am adormit gandindu-ma la …el…..
Peste cateva ore aud o ciocanitura puternica in usa.Ma ridic ,inca somnoroasa si deschid, in fata mea era Sasuke.
-Vin-o! Te voi prezenta echipei mele.
Imi dau seama ca este serios, si ii fac pe plac.Dau afirmativ din cap si inched usa in urma mea.Ma aflam tot in acel hol urias pe care il vazusem doar de doua ori in viata mea , dar pe care am ajuns s ail urasc.Il vad pe Sasuke cum intra intr-o incapere iar eu il urmez ca si un catelus ce isi asculta credincios stapanul.Ma enerva la culme ca ma trateaza asa, ca pe o marioneta, dar ii voi permite la inceput, doar pana ii mai castig putin increderea.
In incapere se aflau trei persoane.Un barbat , inalt cu parul portocaliu si tepos cu ochii de aceasi culoare , dar blanzi ca si ai unui mielusel ce urma sa fie sacrificat pentru masa de Pasti.Langa el se afla o femeie.Avea parul rosu ca si sangele, ochi de aceeasi culoare .Purta ochelari, si o bluza mova pana in talie , care se continua cu niste pantaloni scurti (pantalonii fooooarte scurti) si cu niste jampiere.Iar langa ea ..se afla Sui.Awww Sui, acel baiat prietenos intalnit mai devreme pe holul acela blestemat.Sui cum ma vede imi transimte un zambet care putea topi si o calota polara.
-Acestia sunt Jugo, Karin si Suighetsu. Spune Sasuke privindu-ma insistent, apoi isi indreapta privirea spre ei si le spune.Ea este noul membru al echipei ,Sakura Haruno.Este un ninja medical .Ca si tehnici ninja , inca nu am putut sa I le verific, dar o voi antrena personal in fiecare zi….
Spunand acestea Sasuke parasesti incaperea lasandu-ma cu cei trei singura.
-Sakura, acum suntem coechipieri.O sa fie minunat, nu-ti face griji o sa te protejez orice ar fi spuse Sui cu un zambet imens pe fata.
-Sui, termina o vei speria.Da-te la o parte.Buna eu ma numesc Jugo, sper sa ne intelegem bine.Orice sfat ai avea nevoie , vino la mine , te voi ajuta cu inima deschisA.
-Eu sunt Karin..si nu prea ma intereseaza de existenta ta.
Karin iese din incaprea, nu inainte sa imi arunce o privirea taioasa la fel ca lama unei sabii.
-Nu o baga in seama, nu o sa poti sa scoti niciun cuvant prietenos de la ea.Tot ce isi doreste este sa fie cu Sasuke…spuse Sui bufnind in acelasi timp in ras.
Deci….si ea este indragostita de Sasuke..mhhhh…Saduke,Sasuke se pare ca inca ai acelasi prost obicei de a ademeni fetele spun eu uitandu-ma in urma roscatei.Se pare ca nu ne vom intelege prea bine….

Asta a fost scumpilor, al doilea capitol….astept pareri si critici..si app vreau sa imi spuneti ….Il continui sau nu?
?

PS: Scuze de greselile de ortografie, o sa mi le indrept cu timpul.

[/color]
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 16:57

Capitolul 3:
Sasuke Pov:
Nu am putut sa o fac.Nu am putut sa o omor.Ma uraste, ma crede un monstru.Mhhh deparca mi-ar pasa, dar daca nu imi pasa atunci de ce regret?
Nu ma pot gandi decat la caldura si iubirea pe care am putut sa o simt atucni cand am strans-o in bratele mele cu sabia in jurul gatului ei.A fost atat de bine, m-am simtit iubit, am simtit ca exista cineva caruia ii pot spune,,Te iubesc”.Da, ea era, aceasi fata care acum 5 ani am lasat-o pe aceea banca cu fata inundata de lacrimi.Acele lacrimi, au fost provocate de mine, eu am ranit-o cel mai mult si ea stie asta foarte bine, dar totusi inca vrea sa fie in preajma mea, inca vrea sa ma ajute sa distrug tot ce are mai de prêt ?....Momentan nu am raspunsuri la aceste intrebari, dar sincer nici nu prea imi pasa.Acum nu ma pot gandi doar la faptul ca o am din nou langa mine.Ii pot vedea chipul in fiecare zi, ii pot auzi vocea in orice moment, o am din nou…si de aceasta data nu voi mai lasa pe nimeni si nimic sa mi-o ia.
Este la fel de frumoasa ca acum 5 ani.Acelasi par roz ca si o floare de cires, acelasi ten alb , ca spuma laptelui si aceeasi ochi de verzi de smarald in care pot sa ma pierd atat de usor, dar unde pot gasi intotdeauna o lume fantastica, unde suntem decat eu si ea.
Tot ce ma tinut in viata pana acum,si mi-a dat puterea sa continui a fost chipul ei, intiparit in mintea mea.Pe ea o vad in fiecare noapte si in fiecare dimineata.Pe ea o simt langa mine cand imi este greu , atunci cand sufar.Ea este motivul pentru care traiesc.
Soarta nu mi-a permis sa ma gandesc la mine, la sentimentele mele.Intotdeauna am renuntat la tot ce imi doream , la iubirea mea.Din pacate toate aceste lucruri nu s-au schimbat , dar vreau sa-mi accord putina fericire alaturi de ea.Nu vreau sa o fac sa sufere, nu vreau sa o vad plangand.O singura lacrima de-a ei este ca si 1000 de cutite infipte chiar in inima mea.Dar cu toate astea vreau sa o simt mai aproape.
Stiu ca nu va fi usor , dar voi incerca sa ma aproprii de ea. Vreau sa ii demonstrez ca nu sunt un monstru, ca tin la ea si ca intotdeauna am tinut.
Vreau sa o aud din nou spunandu-mi numele cu vocea ei cristalina , sa-I simt din nou tremuratul care m-a facut de atat de multe ori sa zambesc, stiam ca tremura din cauza sentimetelor pe care mi le purta..Vreau sa ii aud din nou surasul, acel suras care ar putea induiosa si un monstru , care ar putea sa faca gelos un inger , care imi dadea putere doar auzindu-l si care imi facea inima sa bata cu repeziciune.Vreau sa-I ating din nou parul matasos.Sa ma joc cu mana prin el, sa-I simt atingerea fina si mireasma imbietoare.Vreau sa-I ating din nou pielea atat de catifelata , sa o incalzesc daca ar fi rece.Vreau sa-I fur ce are mai de prêt, vreau sa-I fur o sarutare!
Imi doresc ata de multe de la o singura persoana, de la Sakura……

Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 16:57

Scuze ca l-am postat atat de repede , dar nu m-am putut abtine:D:D:


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Asss10Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 17:01

Nu mai face double post! Nu mai posta mesaje unul dupa celalalt, ci scrie tot ce ai de scris intr-un singur post. dap ! Multumesc pentru intelegere. dap !


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 17:04

Bine, merci de sfat.Dar cum ti s-a parut?


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 18:24

Deci, next-ul il pun pentru inca 2 commuri ..asa ca va roooggg ...criticati-ma!!! certati-ma!..dar spuneti-va parerea.Pentru mine este foarte important.
Va pwp!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 19:46

Hey:*
A venit si Lumiღ
Deci.. inca mai ai cateva greseli fi mai atenta :)!
Cu descrierea o duci mai bine mai ales cand ai povestit din perspectiva lui Sasuke
Eu cred ca ar trebui sa faci capitolele mai lungi :-??
Astept next:*


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 22:48

Buna din nou! Ce mai faci?


Ei bine, m-ai surprins cu capitolul din perspectiva lui Sasuke, i mean, in sensul bun. Ador cum ii descrii sentimentele.[:x]
Ai cateva greseli de tastare, dar voi trece peste. Ar trebui sa mai citesti odata capitolul inainte de a-l posta. Asa, nu vor mai exista astfel de greseli.
Paii, cam atat am avut de spus. Sper ca vei veni cu next-ul rapid:*

Ganbatte!



Kiss, kiss^_^ Hanazawa Rin



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:13

Hey , iata ca am sosit si eu pe la ficul tau .
Nu sunt critic , insa te rog FII MAI ATENTA . Daca vrei sa te inbunatatesti asa cum sustii trebuie sa-ti dai cu adevarat silinta .
Ai foarte multe greseli , trebuie sa fii mai atenta .


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:17

Capitolul 4:
Sakura Pov:
Ma plim prin padurea din apropierea ascunzatorii impreuna cu Sui si Jugo.Este placut sa vad din nou natura, imi era dor chiar daca am stat in acel loc numai 7 ore mi se pare o eternitate.Totul este foarte intunecat si sobru.Acum ca vad din nou verdeata imi simt sufletul mai alinat.Este asa de frumos, copacii sunt plini de flori , o multitudine de culori si parfumuri printre care se distinge un parfum aparte, parfumul forii de cires.Chiar daca sunt atat de multe flori pe-aici, ea se poate face vazuta prin puritatea ei, prin inocenta pe care o inspira si prin faptul ca este asa de firava. Iarba este inca uda de la roua de dimineata, iar prin ea trafica tot felul de vietuitoare.Peisajul mi se pare unul feeric si de basm.Toata aceasta atmosfera imi provoaca o melancolie aparte.Imi aduce aminte de clipele ca si echipa 7.Imi aduce aminte de Sasuke.Pe vreme cand eram inca coechipieri, ma multumeam si cu o privire rece de-a lui.Ma multumeam si cu un ,,mda” , tot ce facea el era pentru mine ca si o mana cereasca, parea ca si cum ar fi un print coborat din taramul basmelor, unde toate povestile se termina cu un ,,Happy Ending”, iar eu eram printesa lui, printesa care mereu este la ananghie iar el trebuie sa o salveze, indeplinindu-si astfel datoria.Cand ma prindea de mana, nu mai puteam distinge nimic in afara de chipul lui angelic, in capul meu se auzeau numai artificii ,de fiecare data imi era frica ca nu cumva sa-mi cedeze inima..atat de puternic era sentimentul pe care il purtam.Acum cand il vad ce a ajuns, mi se rupe inima de durere , vreau sa-l imbratisez atat de puternic astfel incat el sa nu mai poata iesi din stramtoare bratelor mele.MI-as dor sa-I pot spune ce simt, mi-as dori sa ma inteleaga, dar stiu ca asta nu va fi niciodata posibil.
Eu nu am reusit niciodata sa-l fac fericit, sa-l fac sa zambeasca, sa-l fac sa uite de suferinta lui, sa-l fac sa uite de razbunare, stiu asta foarte bine, dar cu toate astea imi doresc ca el sa fie fericit .Stiu ca nu va fi fericit impreuna cu mine, dar daca exista vro persoana pe care el s-o iubeasca atunci as dori ca el sa fie acceptat si fericit cu persoana respectiva, chiar daca acea persoana este chiar Karin, sunt dispusa sa uit de fericirea mea pentru un timp si sa-l vad pe el implinit si fericit alaturi de ea.Imi doresc sa-I vad acel zambet care ma face sa tremur de emotie, imi doresc sa-I aud surasul cristalin .Vreau sa-l vad din nou fericit, chiar daca nu cu mine.Prefer sa traiesc toata viata singura si visand la o iubire neimplinita , decat sa-l mai vad el si o singura zi suferind.

Am stat in acea padure timp de cateva ore, visand la tot ce imi doream , visandu-l pe Sasuke, razand de clipele frumoase petrecute cu el si plangand de durerea pe care el o simtea zilnic.Toate aceste sentimente au fost intrerupte de vocea lui Sui:
-Sakuraa!!! Aici erai, nici nu sti cat te-am cautat!
-Sui…..imi pare rau , dar inca nu m-am obisnuit cu acel loc(ascunzatoarea) , simteam nevoia sa evadez putin la natura.Sper ca nu am cauzat probleme
-Neaaaa , doar ca eu vroiam…..vroiam sa petrecem potin timp impreuna pentru a ne cunoaste mai bine,.
-Sui…..spun eu afisand un zabet angelic care pe el l-a facut sa roseasca, iti multumesc ca esti atat de bun cu mine.Sincer nu imi imaginam ca Sasuke are prieteni asa ca tine.
-Mda…nu cred ca Sasuke ma considera chiar un prieten, dar…mercii, aaa aproape uitasem, Sasuke m-a rugat si el sa te caut, vrea sa mergi la antrenament.
Minunat, acum trebuia sa petrec si mai mult timp cu Sasuke, trebuia sa-l privesc in ochii, trebuia sa imi provoace el si mai multa durere.
-Bine, ii raspund eu lasand capul in jos si mergand spre ascunzatoare.
Cum am ajuns, am intrat in camera mea , m-am imbracat intr-un trening foarte comod, dar care imi evidentia foarte frumos toate formele si mi-am prins parul intr-o coada.Chiar aratam bine, si am ajuns la concluzia asta cand l-am vazut pe Sui care ramasese blocat cand am aparut in fata lui, se pare ca nu prea a avut multe tangente cu fetele.Sui imi aminteste foarte mult de Naruto, la fel de hiperactiv si amuzant, dar acum nu mai este timp sa mai il descriu pe Sui trebuia sa ma grabesc .Sasuke deja era acolo si pun pariu ca era nervos ca am inatarziat.Alaturi de el era si Karin , care imediat ma traznste cu privirea de cand ma vede si afiseaza o fata de ,, hai ma lasi” cand isi coboara privirea la treningul meu negru.Sasuke era intors cu spatele la mine, deci inca nu ma putea vedea, dar cu siguranata ma putea simti.Pentru a parea curajoasa , imi i-au inima in dinti si incep prefacatoria:
-Sasuke, am ajuns si sunt gata de antrenamet! Spun eu cu vocea hotarata fara nici o urma de tremurat in ea.
-Karin! Striga el ..lasa-ne singuri!
Roscata incerca sa spuna un ,, dar” cand il priveste in ochii, da doar afirmativ din cap si se intoarce pentru a pleca.De data asta se pare ca am scapat de privirea ei.
Sasuke se intoarce si imi afiseaza un zambet pervers pe fata care ar fi facut orice fata sa lesine..dar eu nu..cu greu m-am abtinut dar am rezistat.
-Ha, esti gata de antrenament zici nu? Spune acestea neschimbandu-si zambetul.
-Da sunt, Incepem sau stam sa ne zambim? Spun eu cu sarcasm
Nici nu mai apuc sa mai spun ceva , ca ii simt respiratia rece chiar in ceafa, si lama ascutita a sabiei lui in jurul gatului.In interiorul meu tremuram mai rau ca si o gelatina, dar nu era un tremurat de frica, nu, era unu de emotie. Schitez un zambet si ii spun:
-Alte saluturi tu nu sti? Haide m-ai intampinat cu asta de doua ori , a treia chiar e plictisitoare.
-Mhh .. sa te vad ce sti , si dupa mai vorbim de saluturile mele.Chiar sunt curios , Tsunade este destul de cunoscuta in lumea ninja, sa vedem daca sunt doar zvonuri sau este realitate.
Imi da drumul impingandu-ma putin in fata, pentru a parea ca inca ma controleaza.
-Priveste-ma! Ii spun mai hotarata ca niciodata uitandu-ma fix in ochii lui abisali.
Imi trag manusile si imi concentrez toata puterea in mana dreapta , cu care reusesc sa fac un crater de mai mare frumusetea.Se putea citi pe fata lui surprinderea evidenta.
-Nu-I rau! Spune el afisand un zambet gen ,, nu-I rau dar vreau sa vad mai mult”
Il vad pe Sasuke cum vine spre mine cu chidori , pregatit pentru a ma lovi din plin.Ii barez atacul si il lovesc la randul meu.Dar, amandoi cadem pe pamanult rece, scotand un sunet de durere.Norocul ghinionului face ca eu sa cad peste el , sa cad fix in bratele lui, care acum ma strangeau protectiv , pentru a ma impiedica sa mai ma lovesc si mai mult.Am ramas asa,timp de cateva secunde, .m-am zbatut repede sa ies din brateleui lui, si m-am ridicat in piciore , scuturandu-ma de praful ce se asternuse de treningul meu negru.
Sasuke mai ramane cateva minute jos pentru a fi sigur ca nu se dezichilibreaza in momentul ridicarii.Peste cateva secunde il vad in fata mea cu parul mai rebel ca niciodata, care il facea sa para si mai atragator.Ne uitam unul la altul fara sa schitam un sunet .
-E tarziu,gata cu antrenamentul pentru astazi, sa mergem! Spune el ,cu o voce plictisita si monotona.
In aceea situatie chiar nu mai stiam ce sa zic, asa ca am dat aprobator din cap si l-am urmat cu gandul de a ajunge cat mai repede pentru a face un dus.
La ascunzatoare am fost intampinati de Sui, Jugo si spre ghinionul meu , Karin care avea o fata gen ,, ce dracu ati facut atata timp impreuna”..ii schitez un zambet pervers si imi indrept atentia asupra lui Sui care , fara sa-mi dau seama ma luase in brate.In acest timp , Sasuke disparuse de langa mine.
-Sakura, cum a fost al antrenament? Ma intreaba Sui , curios
-Mh…Bine spun eu schitand eu zambet care , ca de fiecare data il lasa mut pe Sui.
-Vin-o cu mine, o sa te bandajez , se pare ca te-ai ranit destul de rau chiar din prima zi..imi spune protector Jugo.
Ne ducem impreuna intr-o camera, la fel de intunecata ca si celelalte care tinea locul unei infirmerii.
Jugo ma pune sa ma asez pe un pat , iar in timpul asta el cauta un dezinfectant si niste bandaje.
-Sa nu fi descurajata de atitudinea lui Sasuke, niciodata nu se va comporta mai bine.In plus nu-ti face griji , o sa ne ai mereu alaturi de tine pe mine si pe Suighetsu.
-Multumesc, spun eu in timp ce l-am tras intr-o imbratisare care si pe el l-a facut sa zambeasca.Cand ii dau drumul , lantisorul meu( lantisorul primit de la Saduke intr-una dintre misiunile noastre) se agatase de bluza lui Jugo.Acesta il dezleaga incet cu grija pentru a nu-l rupe, dar ramane cateva secunde cu el in mana, mai précis cu partea de unde imi lipseste una dintre pietricele;
-S-a intamplat ceva? Spun eu destul de mirata de interesul lui legat de acea parte.
-Mda…aaa stiu ca e ciudat sa te intreb asta dar…ce s-a intamplat cu aceasta pietricica care lipseste?
-Pai, sincer nici eu nu stiu, cred ca am pierdut-o , i-am observat lipsa in dimineata cand m-am trezit pe banca lasata acolo de ….aaa nu conteaza
-A, ok …gata si cu bandajul.Eu te sfatuiesc sa te duci la culcare , maine va fi o zi grea pentru toti.
-Multumesc Jugo, noapte buna..ii spun eu imbratisandu-l din nou si parasind incaperea.
Dupa cateva minute ajung in camera mea si ma trantesc in pat, nu apuc nici macar sa-mi aleg un subiect de visat, adorm instantaneu.

Jugo Pov:
Sakura………. din clipa in care am vazut-o am stiut ca este ceva special cu ea.Stiu ca Sasuke nu accepta pe oricine , iar faptul ca a lasat-o in viata este ceva uimitor.O floare de cires , care stie sa se faca vazuta , o floare de cires care se distinge printre milioane de alte flori.Ochii ei de smarald, ma duce intr-o lume total paralela, o lume a pacii.Stiam ca este ceva special cu ea , dar in seara asta a devenit si mai special.Piatra lipsa din colierul sau, pare a fi una si aceeasi cu cea pe care Sasuke o are la sabie.Dar oare ei se cunosc dinainte?. Mda..cred ca da, Sakura nu este genul de fata pe care o poti uita usor.Povestea asta devine din ce in ce mai interesanta….ma intreb, oare ei simt ceva unul pentru altul?....timpul va aduce raspunsuri la aeste intrebari , sunt sigur, dar pana atunci voi incerca sa aflu si singur.O voi proteja pe Sakura, nu pentru Sasuke, pentru mine, pentru faptul ca nu voi putea uita niciodata caldura si iubirea pe care mi-a transimis-o in momentul imbratisarii, nu voi putea uita niciodata zambetul sau angelic, care ar bucura pe oricine, si te-ar face sa te simti special, si unic.Sakura….Sakura seamana cu Miako, sora mea.Dulcea mea sora, care a murit din iubire.Nu am putut sa o protejez pe Miako, dar nu voi repeta aceasta greseala si cu Sakura!

Heii , am luat in considerare sfatul cu capitole mai lungi, si am incercat sa scriu cat mai corect.Acum astept parerile voastre .Lectura
placuta!:*











[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:19

Heiii dragilor, cititi acest capitol si spuneti-mi parerile!! Interesant sau nu??>>>> merita continuat???
va pwp!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:24

hei , ma bucur sa te cunosc ,

iesti cumva ioana din 7a ,

eu sunt cristina (7b)

ma bucur ca cineva mai face si din astea de prin scoala ,

sper sa vi cat mai repede cu nextul ,

bafta si pupici ]

P.S.:Sa ma anunti si pe mine <3 <3 <3 <3 <3


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. S6he8w
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Npi5xg
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. 2myt0zq




Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. R0b9k0
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Vin 30 Mar 2012, 23:52

Mercii Cristina! si da, o sa te anunt!
Te pwp!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 00:49

Hey:*
Poi este foarte tarziu deci nu prea mai gandesc bine=))
mi-a fost foarte greu sa citesc ...cu acea culoare :|
A trebui sa selectez si bla bla :*
poi am mai vazut iar niste greseli dap !
Si da am vazut ca ai facut capitolul mai lung: a hug
Ce as mai vrea sa vad este descriere
In rest astept next!

Lumi te pupa kiss

Si ma mir ca nu sunt singura nebuna la ora asta pe forum=)))!!!


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 10:11


Capitolul 5:
Sakura Pov:
Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stiu ca viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?!
Am pornit la drum precum lumina .Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.
Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire. Am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta iar acum aceea dragoste ma loveste din plin. Acestea sunt citatele care ma caracterizeaza in momentul acesta.Cu toate ,zambesc.Ma ridic din pat, si observ ca este deja ora 8:30 am.O noua zi , o noua speranta…vechiul meu slogan, pe care nici eu nu prea il mai cred.In momentul cand Sasuke a plecat din sat,a luat impreuna cu el si speranta mea.
Ma aflam in camera mea, cu greu o puteam numi camera, era asa de intunecata si de rece , nu ma caracteriza deloc..Imi cobor picioarele pe podea si simt cu aschiile isi fac loc prin pielea mea subtire si catifelata, asfel lasandu-le loc picaturilor de sange.Mici stropuri care curgeau la fel ca si lacrimile, sau dintr-o perspective mai oprimista, la fel ca si stropii de roua. Ma indrept spre baie, de unde ies mult mai aranjata.Imi prinsesem parul la spate intr-o coada impletita , si ma imbracasem intr-o rochie albastra cu dungi negre , stil camasa asortata cu o pereche de tenisi negri.
Deschid usa camerei, si ma trezesc in acel hol nesfarsit, era atat de inspaimantator.Pornesc in susul acestuia , in descopirirea noului teritoriu care va avea rol de casa pentru o vreme.La inceput, merg , si merg, dar cu cat mergeam cu atat imi era si mai frica, frica s-a transformat in groaza si asa m-am trezit alergand.
Izibitura, m-a oprit din alergat.Ma izbisem de ceva care ma atragea.Ma sinteam bine acolo unde eram, in siguranta , si iubita.Creierul meu imi trimitea mesaje intruna sa-mi revin si sa ma indepartez de persoana de care ma izbisem, dar inima mea ma tinea stransa acolo.Nu puteam sa ma dezlipesc.Dar, niste maine reci m-au tras cu o putere zdrobitoare .Deschid ochii si il vad in fata mea pe, Sasuke.Era imbracat ca si de obicei, dar de data asta , decolteul sau era mult mai adanc,ii puteam vedea pielea , atat de fermecatoare, care te facea sa vrei sa vezi mai mult, si mai mult….dar..imi ridic privirea si ii vad ochii.Ochii sai negri, erau tristi dar totodata furiosi.Puteam sa vad cum inauntrul lor se dadea o furtuna catastraofala.Parul lui era ca de obicei, lasat liber cu doua suvite rebele pe fata.Se uita insistent la mine, cu o privire care ma facea sa tremur, si sa simt din nou roiul de fluturi care se aflau in stomacul meu.Toata acea atmosfera este intrerupta de vocea pitigaiata si dura a lui Karin .Aceasta vine mai aproape de noi( mai aproape de Sasuke, caruia ii arunca o privirea dragastosa) si nu uita sa-mi arunce niste trasnete si fulgere prin privirea sa , care erau amplificate de lentila ochelariilor.Purta ca de obicei aceeasi tinuta, iar parul sau era lasat rebel.
-Neatza Sasuke! Spune Karin cu o voce care semana ca si un miorlait.
-Mda, cum zici tu!
-Ce-ai spune de o plimbare, asa ma poti invata noul jutsu….sti tu ala care..
-Nu !..am lucruri mult mai bune de facut spune acesta ..in timp ce pleca, lovindu-ma in acelasi timp de umar cu un aer superior.
Eeeee asta a fost, a intrecut prea rau masura.Cine se crede?
Imi scot un kunai si in acelasi moment ma aflu in fata lui cu kunaiul indreptat spre gat.Sasuke incepe sa rada, un ras enervant de atragator.
-Nu am venit sa mi te alaturi tie pentru a te sluji, pentru a te vedea cum te crezi superior..Aici suntem toti egali. Spun eu mai hotarata ca niciodata si destul de nervoasa.
Sasuke nu se misca, doar ma priveste in ochi.Ochii mei verzi acum parea rosii de furie(la figurat vorbind).Dupa cateva momente Sasuke isi activeaza Sharinganul, iar eu eram gata sa-l infrunt dar, din senin o mana ma trage la o parte:
-Incetati! Amandoi!
Acesta era clar Jugo, care ma tine protectiv in bratele sale, care parca nu vroiau sa-mi dea drumul.
-Ia-o de aici, nu vreau sa o vad. Spune Sasuke , vizibil nervos
-Sasuke dar……
-Acum!
Jugo, da afirmativ din cap si ma trage pe langa Sasuke .Acum era momentul meu.Ii lovesc umarul in timpul trecerii si ma grabesc sa il depasec , dar mana lui a fost mult mai rapida decat corpul meu.
Era in spatele meu.Il puteam simti, ii puteam auzi pumnul care se strange din ce in ce mai tare:
-Nu intrece limita!
Inainte sa mai apuce sa spuna ceva, Jugo ma trage din stransoare mainii lui si ma baga in camera mea.
Acesta ma aseaza pe pat, si el se pune langa mine, la fel ca un frate mai mare protector.Ma i-a de mana si imi spune cu o voce calda si blanda:
-Daca nu eram acolo la timp ..ce faceai?
-M-as fi luptat cu el.Vreau sa-l infrunt, de asta am venit.Moartea lui este scopul meu.
-Sakura , vei sfarsi moarta!imi striga el
-Jugo, nu intelegi, nu vei putea niciodata intelege.Nu sti ce simt, nu sti prin cate am trecut.Vreau doar sa-mi protejez satul si prietenii si..
-Atunci, ramai vie pentru ei, nu il mai provoca, te rog!
Lacrimile nu se mai puteau abtine si au iesit siroaie din ochii mei, astfel umplandu-mi fata palida.Oare chiar trebuia sa indur toate astea?
Imi sterg lacrimile si ma intorc cu fata la Jugo si dau aprobator din cap.Acesta intelegand semnul imi multumeste si ma trage intr-o imbratisare care imi alina durerea si care ma facea sa zambesc…era placut…

Sasuke Pov:
Mi-am promis mie ca o sa ma aproprii de ea, dar ce fac?
O amenint si o inspaimant.O conving si mai tare de faptul ca m-am schimbat, de faptul ca am devenit…un monstru.
Stiu ca in acest moment plange, stiu ca siroaie de lacrimi ii inunda fata, stiu ca ma doreste mort, stiu ca ii este greu…., dar nu pot face nimic.Nu ma pot duce sa o imbratisez sa o sarut pe frunte spunandu-i ca totul o sa fie bine.Nimic nu va fi bine, o ranesc din ce in ce mai mult.
Sakura…….. iubirea mea, singura mea iubirea, singura fiinta care mi-a mai ramas , sufera din cauza mea.
Imi vine sa urlu de durere, durerea pe care o simt in inima.O durere incomparabila cu cea fizica.O durere ce are doar un singur leac, dar care nu-mi va fi niciodata adminstrat mie…monstrului.
Am pierdut tot, tot ce poate fi frumos pe lumea asta.Nu mi-a mai ramas nimic.Parintii, clanul si fratele meu sunt mortii, iar singura mea iubire ma uraste. Am trait o poveste de neuitat ,Eu cu ea , 2 copii la tot am renuntat. Ea numai pt mine din iubire s-a schimbat ,a visat ca niciodata nu voi pleca Si asa a fost sa fie ,n`o voi uita, Ea uita cateodata prin cate au trecut, Iar cand o privesc raman mut,Am facut din iubire ceva permanent, Ne-am format impreuna un sentiment.O visez peste ani cu fiul in brate,pentru mine ei 2 sunt doua sperante .Atatea visuri….imi doresc fericire, fericire adevarata, alaturi de tine……

Jugo Pov:
In sfarsit a adormit.A adormit in bratele mele.Este atat de frumoasa.Cum ai putea rani o asemenea faptura?Un inger coborat din rai,
pentru a aduce pace.Un inger care imprastie mai multa iubire dacat I se da.Un inger care zambeste orice ar fi, si pune fericirea ei pe planul al doilea, un inger care este gata mereu sa-ti sara in ajutor, sa te faca sa razi, sa zambesti chiar daca ea nu poate.Asemenea faptura , adoarme cu lacrimi in ochi.Lacrimi de durere. Lacrimi aduse de persoana iubita , lacrimi aduse de Sasuke.Durerea fizica este incomparabil de mica cu cea pe care ea o simte acum in inauntrul sau.In inima ei , este pe cale sa inceapa un razboi al iubirii, un razboi care va avea sa fie foart
e sangeros….
Imi cer scuze ca nu este mai lung capitolul, dar am o problema la calculator si nu imi mai permite sa stau foarte mult cu el deschis.Astept critici si aprecieri!
Va pwp!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 10:37

hey ioana ,


nu-ti mai cere scuze ,

este chiar lung ,

mersy ca m-ai anuntat ,

e o mare bucurie pt mine ,

sper sa ma anunti si pe mine de next ,

sasuke e chiar dragut cand isi lasa sentimentele la iveala ,

bafta si pupici


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. S6he8w
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Npi5xg
Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. 2myt0zq




Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. R0b9k0
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 10:47

Hey,
Am ajuns si eu pe aici.Imi place esti ambitioasa!Ai evoluat foarte repede!Deci cu pietricica aia m-ai facut curioasa.Abia astept next!


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 10:54

Hey:*
Nu e scurt e chiar foarte bun in love
Mersi ca ai schimbat culoarea
In rest ai inceput sa descri frumos tine-o tot asa
Dar tot ai cateva greseli :)))!

in rest astept next

Lumi te pupa kiss Ja Ne hi!


Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 11:01

Multumesc mult, pentru toate comentariile voastre:*
Prin sfaturile voastre, o sa-mi indrept greselile.Promit!(exceptandu-le pe cele de ortografie, care sincer sunt inevitabile, dar ma voi stradui)
Va pwp!!!


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19Sam 31 Mar 2012, 12:10

Capitolul 6:
Razele calde ale soarelui se strecuara pe sub pragul prafuit al usii, luminand putin camera.Am simtit cum o raza imi atinge fata, astfel aratandu-si caldura si iubirea.
Imi deschid incet ochii , cu speranta de a ma trezii din nou in camera mea din Konoha, acolo unde se aflau familia si prietenii mei , si …Naruto.Imi este din ce mai mult dor de Naruto.De parul lui auriu , precum spicele de grau , coapte de soarele arzator de vara, de ochii lui albastri precum cerul, unde intotdeauna puteai gasii fericirea eterna , si care te faceau sa zambesti la orice sclipire.Imi este dor de zambetul lui care intotdeauna iti transimtea un,, totul o sa fie bine”. Fara el, aproape pentru a ma sprijini si incuraja, pentru a ma ridica de la pamant, nimic nu mai este bine. Dar trec peste tot si ma ridic din pat.Tot corpul imi este amortit si emana o durere insuportabila.Ochii mei pareau atat de grei, incat abia iii puteam tine deschisi. Cearcanele adanci si vinete, imi striga ca aseara am adormit plangand. Imi i-au in mana apa si imi arunc pe fata , pentru a ma inviora.Repet acest gest de cateva ori, si observ cum fata mea revine la normal, la fel de palida si stralucitoare.Ma imbrac , si ma grabesc sa ies cat mai repede din abisul intunecat in care statusem toata noapte, si pe care trebuia sa o numesc camera.
Deschid usa, si ma trezesc ca de obicei in acelasi hol nesfarsit si sobru.
La iesirea din ascunzatoare, soarele ma intampina cu cele mai frumoase raze.Le las sa-mi inunde tot corpul astfel daruindu-mi o stare de bine, pe care de mult timp nu o mai simtisem.Soarele este unul si acelasi.Acest soare este aici si acelasi este si in Konoha, deci imi alina intr-un fel dorul de casa.
Fac doi pasi in fata, si il observ pe Sui, care statea intins pe iarba uitandu-se la nori.Ma apoprii de el vrand sa-l salut dar se pare ca si de aceasta data mi-o i-a inainte.
-Sakura, chiar ma intrebam cand o sa te trezesti!Esti gata de antrenamet?
-Huh? Antrenament? Spun eu inca buimacade somn
-Da, antrenamentul de dimineata, imi spune acesta aruncandu-mi un zambet gen,, fir-ar stiam ca am uitat sa-I spun ceva”
-Mda sunt gata……
-Atnci misca-te din drum..imi striga Karin din spate cu o voce care ar speria tot ce-I sta in cale.
-Neata si tie Karin..spun eu prefacandu-ma ca nici nu am auzit ce a spus mai devreme.L-ai vazut pe Jugo?
--Sunt chiar aici , Sakura.
Cand aud vocea calda a lui Jugo ma intorc spre el, cu un zambet dulce si vesel, dar care dispare usor cand il va Si pe Sasuke.
Acesta ma tinteste cu privirea, la fel cum face de obicei.Ochii lui nu mai erau furiosi pe mine, erau calzi, mai ca vroiau sa ma imbratiseze.Se pare ca ma iertase.
-Haideti! Spune Sasuke inca tintuindu-ma cu ochii.
-Hai…spunem toti in cor
Ne aflam in acelasi loc, unde m-am antrenat eu cu el, atunci cand eram singuri.Imi aduc aminte de zambetul lui pervers si chicotesc putin.
-Sase ninja , periculosi au evadat din inchisoarea lui Orochimaru.Antrenamentul vostru de astazi este sa-I capturati, dar cu conditia ca nicunul sa nu fie mort.Luptati-va cu propriile voastre puteri.Nu veti folosi nici kunaiuri, sau sabii.Vreau sa-mi demonstra-ti de ce sunteti in stare.Puteti merge singuri sau in perechi.
Nici nu mai apuc sa aud ce mai spune, ca Sui deja ma trage de mana spre padure.Deci , eram in echipa cu Sui.Asta era bine.
Primul ninja care ne apare in fata, este prin de catre Sui.Incerc sa atac si eu unu dar se pare ca fuge.Ma urc intr-un copac pentru a avea o vedere mai buna, dar se pare ca unul dintre detinuti ma impinge si cad.Distanta pana la sol era destul de mare, deci cazatura avea sa fie destul de dureroasa, dar asta nu era tot.Jos ma astepta unul dintre ninja fugari cu o sabie in mana , indreptata spre mine, pregatita pentru ami strapunge inima.Inchid ochii sperand ca totul sa se termine repede si sa nu apuc sa simt durerea.In timpul caderii ii pot auzi vocea disperata a lui Sui, care incerca sa alerge cat de tare putea pentru a ma prinde la timp,dar si eu si el stiam ca nu va ajunge la timp.
Eram gata sa mor.Nu-mi era frica de moarte, imi era frica de durere.Nu vroiam sa o mai simt, nu vroiam sa mai sufar.Suferisem mult prea mult.Pana la urma , moartea ma va duce intr-un loc mai bun, un loc fara suferinta, un loc al fericirii eterne , dar toate aceste ganduri sunt intrerupte de doua maini care ma lipesc de pieptul persoanei care ma salvase.Acea persoana il omorase pe ninja, doar pentru a ma salva, acea persoana incalcase regula lui Sasuke , pentru mine. Deschid ochii incet , si in fata mea il vad chiar pe Sasuke .Avea Sharinganul activat, dar nu ma privea pe mine , il privea pe acel ninja.Era furios, isi folosise Amaterul pentru a arde trupul fara viata a detinutului.
Peste cateva minute, isi dezactiveaza Sharinganul si imi arunca o privire plina de disperare.
-Cum ai putut sa nu ataci? Erai gata sa mori? Doar de dragul unei reguli stupide?
-…….
-Raspunde-mi!
-Da eram gata.Cel putin moartea ma va duce intr-un loc fara suferinta, un loc unde pot gasi fericirea..
-Esti atat de egoista, cum poti sa te gandesti doar la tine? Cum poti sa te gandesti sa ma lasi singur in aceasta lume, cum poti sa-mi omori iubirea?

-S-Sasuke……


Sper ca o sa va placa!
Va pwp!
Astept comentariile voastre! a hug a hug a hug a hug


[b]Moare cate putin cine nu calatoreste,
Cine nu citeste,
Cine nu asculta muzica,
Cine nu cauta harul din el insusi.
in love in love in love in love in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.   Sasuke si Sakura, iubirea nu moare. I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke si Sakura, iubirea nu moare.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-