Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Smartass Style Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Smartass Style Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Smartass Style

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Joi 05 Apr 2012, 18:14

Hello world!Sau,mai pe romaneste cum suntem obisnuiti:"Salut lume".Eu sunt MistressD,dar puteti sa imi spuneti si D. simplu.Nu am mai scris in viata mea un fanfic,insa sora mea mai mare m-a impulsionat,si ea este membra a acestui forum.Eu sper sa va placa ficul meu,iar titlul,si anume "Smartass Style"sa nu va induca in eroare :)). Kiss you :* .

Here goes nothing!Primul capitol chiar aici:

1.The Real and Loud Smartass


Am aruncat o privire rapida asupra camerei sale ce mustea de panglici,materiale roz rosii si galbene aruncate asupra covorului rosu ce abia il cumparasem saptamana trecuta cand terminasem de reconditionat noul nostru pent-house in blocul de opt etaje al unei firme cu un nume prea dischist ca sa mi-l pot aduce aminte.
Mi-am asezat mainile in sold in timp ce ma faceam si mai depresiva scanand din nou mizeria proaspata ce nu putea sa ii apartina decat micului meu monstru ce avea mereu chef sa confectioneze haine pentru papusile ei rase in cap chiar de ea.
-Stephanie Deidre Haruno,am spus balbaindu-ma -la naiba cu mama si cu numele ei greu de pronuntat!- ,misca-ti fundul roz aici chiar acum,am spus destul de tare incat sa se auda in tot apartamentul,ne prea stiind unde se mai ascundea acum.
-M-ai chemat draga mami?intreba inaintand pe hol,cu mainile la spate si cu un ton de inger de parca ea era nevinovata iar eu omul negru.
-Nu ne-am inteles cumva ca trebuie sa faci curat dupa ce tai hainele?am intrebat-o bagand carpa,care o folosisem sa pun prajitura de caise in cuptor,in buzunarul din spate al blugilor.
Inainta in fata cu un chip nevinovat si inspecta si ea camera sa de parca nu ar fi stiut deja ce dezastru era in ea,dar ce pot spune,copilul meu era un actor al naibii de bun,si sa fiu a dracului daca nu mostenise asta de la mine.
-Dar e curat mama,imi zise facandu-si ochii mari si mai mari,precum ochii catelusilor nevinovati.
I-am aruncat o privire plina de ironie acompaniata de o ridicare usoara a sprancenei stangii,lucru care o facu sa se dea un pas inapoi si sa imi ofere unul dintre famioasele ei ranjete ce o scoteau mereu din probleme,numai ca azi eram chiar chioara din moment ce dimineata am fost nevoita sa merg la magazin sa i-au ingredientele pentru placinta si sa stau cateva ore bune in bucatarie pana sa o termin.Stiam in adancul meu ca faceam acest lucru cu placere,pentru ca as fi facut orice pentru ea,pentru ca o iubeam mai mult decat ar fi putut vreodata sa isi dea seama.
-Bine vrajitoare mica,tu ai vrut-o,i-am spus inainte sa arunc carpa din buzunar si sa sprintez spre ea ridicand-o in brate,trantindu-ne amandoua pe pat in timp ce o gadilam cu pofta iar ea ramanea fara aer.
-Gata,gata,haahaha,ma predau,hahaha,acum ma apuc,incerca sa spuna razand.
M-am indepartat putin si i-am dat un sarut mare,scurt pe fruntea ei frumoasa,care,spre marea mea fericire,fusese maricica doar cat fusese un bebelus,si nu ramasese ca si mine cu o frunte uriasa pe care am invatat cu timpul sa o accept.
Am lasat-o sa isi faca curat in camera in timp ce eu curatam bucataria ce era plina de faina,sirop foarte lipicios si multe alte lucruri ce se curatau al naibii de greu de pe blaturile dulapurilor,si toate astea pentru ca nu am putut rezista dorintei unei fetite de cinci anisori de a gati si ea.
In momentul in care am terminat curatenia clopotelul usii se auzi rasunand in camera.M-am dus sa deschid in timp ce Steph sari in bratele mele,curioasa si ea sa vada cine e.Impreuna am apucat clanta si am deschis amandoua avand un zambet prostesc pe fata.
-Ei bine cu siguranta va asemanati,am auzit un raset din partea lui Ino in timp ce intra in casa fara sa aiba nevoie de rugaminti.
-Hei blondino,i-am spus sarutand-o pe obraz.
-Stephie,oo uitete la roscata mea mica,spuse luand-o in brate,ignorandu-mi total prezenta.
-Sti,Ino,tu faci lumea sa aprecieze linistea,i-am spus punandu-mi o mana in sold in timp ce inchideam usa.
-Of,lasa-ma,ti-am vazut fata in fiecare zi timp de 16 ani,acum prefer sa vade versiunea ta mai mica si mai draguta,spuse razand in timp ce se trantea pe canapeaua alba din sufrageria vopsita in crem.
-Hm,sti cum ne spunea mama,proverbul ala care ne calca pe nervi,pune-ti frau la gura si lacat la inima,se pare ca tu nici acum nu l-ai inteles pe deplin.
Ma ignora jucandu-se in continuare cu Steph,putea sa treaca neobservata intr-o gradinita daca s-ar fi purtata asa si atunci cand am inscris-o pe Steph,poate as fi putut sa o lasa colo,dar nu,Hinata a zis ca macar sa o lasam la grupa pregatitoare nu la prima grupa.
-Bine,gata,acum ca mi-am primit portia din partea lui Steph,am ceva sa te intreb,defapt nu te intreb,pentru ca nu accept un refuz,spuse razand de propria gluma.
-Sa auzim,i-am raspuns uitandu-ma la ea.
-Pai,surioara ta,aici de fata,te scoate in oras,mergem in Vegas baby,imi zise aruncadu-si mainile in sus pentru efectul teatral care nu ajunse si la mine insa.
Necazurile aveau un nume,si acela era Ino.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Smartass Style Asss10Smartass Style J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Joi 05 Apr 2012, 19:49

Ii, cat imi place noul fic. in love Ai un fel de a nara care te captiveaza cu adevarat. Imi place mult cum descrii anumite aspecte si mai ales apreciez ca, desi nu te bazezi prea mult pe descriere, reusesti sa ma tii in priza tot timpul atat cat citesc. Imi place mult ideea si faptul ca lucrurile sunt altfel decat de obicei. Asa, un mic amanunt as vrea sa impart cu tine si anume ca dupa semnele de punctuatie trebuie sa apesi pe space si apoi sa continui sa scrii. :) Asa, in rest este ok. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Smartass Style Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Joi 05 Apr 2012, 22:42

Hmm, zici ca nu ai mai scris un fanfic niciodata? think . Ei bine, cu siguranta ai scris o gramada de carti pentru ca scrii nemaipomenit si ai talent, nu gluma! dap !

Cat despre fic, imi place tare tare mult inceputul. E interesanta chestia cu Sakura avand o fetita ingrozitor de dulce, fiind mamica, tatal necunoscut(apropo, abea astept sa intre si tatal in actiuna), Ino ca de obicei, atrage problemele si nu-si poate tine gura. Sunt curioasa ce se va intampla cand vor merge in Vegas. Cluburi de noapte, chestii, bauturi...Interesant.
Abea astept continuarea, si parerea mea despre fic pana acum este ca te descurci de minune. Sora ta crede-ma ca are motive intemeiate sa te impulsioneze sa scrii un fanfic, deoarece chiar te pricepi. Bravo tie!

Iti urez mult succes cu ficul si sa ne aduci cat mai multe capitole. Acestea fiind spuse, te rog sa ma anunti printr-un pm (mesaj privat) cand postezi urmatorul capitol.

Love ya'! a hug
Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Vin 06 Apr 2012, 19:47

Sper sa va placa si sa nu ma injurati ca Sasuke nu e tatal lui Steph...stiu,stiu,chiar si Sakura ar vrea asta!Anyway,sper sa va placa deci Big Comments Folks :)
2.Big Bang!


Cand m-am trezit eram al naibii de sigura ca nu o sa mai beau in viata mea vreun fel de bautura alcoolica,eh,pe cine dracului incercam sa pacalesc,urma sa o fac din nou si diseara daca aveam sa ies din nou.Insa nu eram prea sigura ca o sa fie posibil la ce mahmureala aveam in clipa de fata.Nu puteam nici macar sa imi amintesc ce facusem seara trecuta asa de rau ma imbatasem.
Hm,din moment ce nu era nici un tip macho langa mine in pat iar eu nu eram goala,m-am multumit sa cred ca nu m-am culcat cu nimeni si nu urma sa raman insarcinata asa cum facusem la balul absolventilor la liceu,de pe urma caruia am facut-o pe Steph.Nu ca as fi regretat,doamne nu!Pustoaica aceea insemna totul si chiar mai mult pentru mine,chiar daca as fi dat timpul inapoi nu mi-as fi rectificat actiunile,pentru ca eu nu o consideram o greseala,ci noroc.
M-am ridicat in fund trecandu-mi mainile pe fata,incercand sa alung somnolenta,insa ceva ma zgarie,facandu-ma sa imi retrag imediat mana.Ochii mi se marira precum farfuriile in clipa in care argintul stralucii in lumina soarelui ce invada camera.
Un tipat se strecura inafara gatului meu iar aerul din jurul meu incepu sa se rareasca facandu-ma sa respir mai greu.Nu,nu,nu nu!Nu putea sa mi se intample mie!O Doamne i-am promis lui Steph ca ii aduc un suvenir ca si cadou nu un nou tatic!Unde naibii era Ino?!Surioara mea urma sa o incaseze rau de tot,oh da,era numai vina ei,cu ideea ei de a face petrecerea de burlacita a lui Hinata aici,in Vegas!Nu puteam sa inchiriem pur si simplu un striper si sa cumparam o sticla de tequila?
Am sarit din pat incepand sa merg din stanga in dreapta in camera incepand sa fac gauri in podea,asa de agitata eram,moment in care usa de la camera mea de hotel se deschise iar prin ea intra Adonis* cu doua cafele in mana,moment in care am stiut ca eram terminata,pentru ca eu nu eram naibii Afrodita*!
-Ah,te-ai trezit,spuse punandu-mi in maini o cafea,asezandu-se apoi nonsalant pe o parte a patului cu un zambet amuzat.
Mi-am luat un moment sa il admir din nou,cu parul negru valvoi asezat frumos,asortat cu o pereche de ochii migdalati mai negri,daca era posibil,decat parul sau superb in care nu m-ari fi deranjat sa imi infing mainile in timp ce ne tavalim pe jos dupa o partida de sarutari fierbinti.
-Proasta dracu',m-am injurat in soapta dandu-mi o palma in gand.
-Ai spus ceva?vorbi el cu o voce matasoase ce o auzeai probabil daca sunai la servicii erotice.
-E-eu...,am luat o gura mare de aer,si l-am intrebat:Te cunosc cumva?stiind ca mai vazusem undeva profunzimea ochilor sai ce imi faceau picioarele ca de gelatina nu ma simteam chiar ingrozita.
-Oh,imi cer scuze,probabil ca esti putin cam confuza.Sunt Sasuke Uchiha,am fost colegi in liceu,spuse luandu-mi o mana intre ale lui,sarutand-o precum se facea pe vremui atunci cand cunosteai o domnisoara,iar eu cu siguranta nu eram domnisoara cu limbajul meu.
Stiam ca il mai vazusem,insa nu imi trecea nimic prin cap,poate si pentru ca mana calda,catifelata o tinea strans pe a mea iar mie imi era al naibii de rusine stiind ca,cu fiecare secunda ce trecea,mana imi era si mai transpirata.
Atunci mi-am amintit unde il mai vazusem,desigur,fusese in aceeasi clasa cu mine,insa a naibii sa fiu daca arata asa.Stiu ca mereu era retras,avea o pereche de ochelari negrii cu rame groase,asezati pe varful nasului sau.Nu iesise niciodata in evidenta,poate doar atunci cand testele ni se aduceau iar profii anuntau mandrii:"Sasuke Uchiha,zece curat",insa nu fusesem niciodata geloasa pe el,pentru ca imi parea bine ca maca unul dintre colegii mei urmau sa aiba un viitor bun.
O singura data stiu ca facuse ceva ce nu ii statea in fire,se batuse cu Haijme,sa ma sarute,iar eu a naibii sa fiu daca aveam de gand sa ma apropii macar de buzele acelea crapate si slinoase peste care isi trecea limba.Puteam sa ma apar singura daca ar fi fost vorba de oricine altcineva inafara de Hajime,care era mai mare in muschi decat toata echipa de fotbal a liceului.Si totusi,Sasuke reusise sa il bage in spital pentru doua zile atunci cand il vazu,am vrut sa ii multumesc insa mi-a fost rusine dintr-un motiv anume,niciodata nu am mai vorbit dupa.
-T-tu esti?l-am intrebat facand ochii mari.
-Chiar eu,rase asezandu-se mai bine in pat,am decis atunci ca rasul sau era cel mai frumos pe care il auzisem in intreaga mea viata..Surprinsa?ma intreba ridicand din spranceana catre mine
-E-eu...poate,i-am raspuns razand si eu putin la randul meu.Deci,se intampla cumva sa sti ce este cu asta?l-am intrebat aratandu-i mana mea pe care statea asezata frumos o verigheta.
-Sigur,este un inel,numit de asemenea si verigheta,care simbolizeaza ca esti sotia mea,spuse cu zambetul pe buze,ca si cum ii explica unui copil mic,cam asa cum faceam eu cu Steph cand invatase sa vorbeasca si nu ii mai tacea gura.
-Wow,uite ce e,i-am spus departandu-ma,eu nu pot sa fiu maritata.Am un copil care ma asteapta acasa,serios,uite,o sa imi sun avocatul si o sa vedem cum o sa rezolvam acest lucru.
-Stiu ca ai un copil Sakura,o fata daca nu ma insel,iar divortul,nici macar nu ma gandesc,spuse serios.
-Poftim?!
C-ce voia sa spuna,cum adica nici macar nu se gandea,nu puteam sa fim sot si sotie,eu aveam naibii un copil si trebuia sa ma intorc la ea in cateva ore iar el,el era dracului Adonis din cap pana in picioare!Se lovise cumva la cap?Eu eram o pitica cu parul roz lung si cu nimic altceva decat niste ochii verzi plictisitori?Cine ar fi vrut sa fie casatorit cu mine?Eu una acceptasem deja ca o sa raman o mama singura toata viata iar el venea si imi spunea ca nu accepta?Oh Ino,te-ai dat dracu'!


*Adonis=zeu grec,zeu al frumusetii.
*Afrodita=zeita a frumusetii.
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Vin 06 Apr 2012, 20:46

Ooooh Doamne! Deci nu cred!(Mersi ca m-ai anuntat. Raman datoare)

Ficul asta este abosolut si neconditionat M.A.G.N.I.F.I.C.! huh?
Sasuke insurat cu Sakura peste noapte? Micuta Steph are un tata necunoascut cu care Sakura s-a culcat la absolvire? Sakura disperata ca se trezeste cu verigheta aparuta peste noapte? Ino e atat de moarta! lough .
Nu ma am ce sa spun... M-ai lasat complet fara cuvinte. Foarte originala povestea, si imi pare bine ca am descoperit-o! Abea astept sa vad continuarea, si sper ca nu iti cer prea mult daca te rog sa ma anunti din nou cand pui next-ul.
Un lucru e sigur: fierb de nerabdare, si sper sa pui capitolul urmator cat mai repede.

Te kiss si iti urez spor la scris in continuare!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 07 Apr 2012, 09:28



Heey Honey!

Adica, tu chiar nu ai mai scris niciun fic pana acum? yeah
Iubesc totul la capitolele tale, care apropo, sunt senzationale. happy
Daca o ti tot asa, va fi magnific! happy2
Dar...Intotdeauna exista un dar...dupa orice semn de punctuatie (nu neeaparat si la"...") se apasa Space. dap !
In rest totul este Ok. good job
Sper sa aduci repede next-uletzul si cand o faci, daca vrei, sa ma anunti si pe mine. roll
Te poop dulke si succes la idei! hi!


     
 
Smartass Style Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Smartass Style Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Smartass Style J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 07 Apr 2012, 11:12

Buna a hug
Diavola nu se poate abtine si vine in forta sa citeasca ficul tau happy2 care apropp, este superb.
Nu inteleg cum de Sakura a ajuns casatorita cu Sasuke..
Iar Sasuke o iubeste.. sunt sigura da asta.
Esti o scriitoare buna huh?
Ma uimesti, imi place foarte mult cum scri.
Astept urmatorul capitol kiss
Spor la scris hi!



Smartass Style Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 07 Apr 2012, 20:58

3.Count down


Am avut nevoie cam de jumatate de ora sa reusesc sa dau de Ino, desi eram cazate in acelasi hotel ca si ea. Numai putem sa astept sa o vad, urma sa ii curm viata pentru ce imi facuse aducandu-ma aici in Vegas.
Sasuke ma privea amuzat, cu un ranjet smecher pe fata ,privindu-ma in timp ce imi treceam mana agitata prin par, tinand telefonul la ureche incercand sa dau de Ino,ceea ce inca nu reuseam. Am sunat la receptie si am intrebat de ea, sa stiu macar daca era acolo, si se pare ca era.
Atunci de ce nu raspundea dracului!? Cat de repede am putut mi-am facut un dus si m-am schimbat intr-o pereche de blugi negri si o bluza albastru marin cu un decolteu in V, sub el imediat fiind o curea de material, manecile trei sferturi terminandu-se cu modele dantelate, le-am asortat cu o pereche de sandale negre platforma.
Mi-am strans repede ce mai aveam aruncat prin camera si le-am pus in geanta de voiaj pe care o aveam, facand conversatii scurte cu Sasuke pe anumite teme, intrebandu-l intr-una ce naiba voia de la mine, primindu un raspuns simplu, ce ma facea si mai confuza de fiecare data cand il rostea cu accentul lui sexy ce imi trimitea fiori pe sira spinarii,acela fiind: "Pentru ca stiu ca tu esti aceea fata pentru mine".
Ino, intr-un final a venit la mine in camera, stiind deja situatia in care eram,pentru ca i-o tipasem in telefon pana acum, obtinand o partida uriasa de ras si, la un moment dat, imi era frica ca o sa se inece, insa nu imi parea o idee asa de rea totusi.
-Nu-mi vine sa cred,surioara mea mai mare s-a maritat si nici macar nu m-a invitat la nunta, rase punandu-si mainile in solduri, amuzata de intreaga situatie in care ma aflam.
-Stii Ino, ai arata super in ceva lung, curgator, Dunarea, Marea Neagra, tu alegi, i-am spus vesela.
-Da, da, tine-ti sarcasmele pentru barbatelul asta fierbinte de aici, stii, spuse vorbindu-i lui Sasuke, nu m-as fi suparat sa ma marit eu cu tine frumusete, ii facu cu ochiul flirtand cu el.
Aloo! Eu eram casatorita cu el, nu voiam dar totusi eu eram naibii sotia lui acum...pentru cat urma sa mai dureze pentru ca un barbat asa de frumos si istet nu era destul de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) incat sa ramana cu o mama singura ca si mine. Nu m-ar fi deranjat totusi o mica tavaleala inainte.Poc! Inca o palma pentru gandurile mele perverse.
-Oh, sunt flatat ca o domnisoara...sau doamna, asa frumoasa imi daruieste asa complimente, dar sora ta este singura cu care vreau sa fiu, vorbi Sasuke cu vocea lui afurisita de moale, fina, facand-o pe Ino sa arate putin ametita.
Si asta era doar un strop din farmecul lui probabil, iar Ino nu era genul care sa fie data pe spate cu cateva cuvinte dulci din partea unui barbat. Mda, cred ca cine le spune conteaza, realizez asta acum.
-Doamna, imi tin sotul incuiat in pivnita, rase Ino luandu-l la misto, si, pentru o secunda, fata lui Sasuke arata de parca o crede. Glumesc frumosule, fetele Haruno nu tin cu forta un barbat,prefera sa il ucida in somn. Scuze, avem sarcasmul in sange, obisnuiestete daca ai de gand sa dai la bucatica asta fierbinte, reveni luandu-ma de umeri.
Oh, era o domnisoara asa de eleganta, acum inteleg de ce mama prefera sa o dea afara din casa pe ea si nu pe mine atunci cand prietenele veneau la ea acasa.
-Nu-ti face griji, nimic din ce imi spune nu ma poate rani, sarcasmul ei e ceva cam ruginit, ii sopti Sasuke incercand sa nu aud.
-Alo! Sunt aici oameni buni, nu sunt o bucata de carne fara ochi sau urechi, uf!De ce nu te-ai maritat tu cu el, se pare ca sunte-ti o pereche facuta in rai ,m-am rastit la Ino dandu-mi ochii peste cap la imaturitatile lor...sau la a mea.
Am reusit cu mare greutate ca in jumatate de ora sa ii fac sa inteleaga gravitatea situatiei, sau macar pe Ino am reusit sa o fac sa realizeze, Sasuke o tinea una si buna cu "fata potrivita pentru el" .Nu stiam ce sa ii spune, nu stiam nici macar cum sa ma comport in jurul lui, da, eram casatoriti, dar eu una nu puteam nici macar sa imi amintesc cand i-am spus "Da" daraminte sa ii spun cuvinte dulci precum am vazut indragostiti din ziua de azi, cum ar fi: "Iubirea mea, mititica mea, dulceata mea, placintica mea ,mai imi dai un sarut?". Pielea mi se zbarlea numai la gandul sa fiu asa de dulce, probabil ca urma sa mi se urce glicemia daca ma mai gandeam mult la dulcegarii.
Nu am reusit sa stabilim nimic intre noi trei deci, dupa ce am sunat-o pe Hinata, ne-am luat bagajele si am luat primul zbor inapoi in New Jersey obligand-o pe Ino sa stea cu Sasuke, aproape trantind-o pe jos, in asa fel incat eu sa nu fiu agresata sexual de catre el...acum ca ma gandesc nu ar gi fost o idee chiar asa de re-stop!Nu trebuie sa ma gandesc la aceste lucruri, eu si cu Sasuke nu suntem casatoriti de-adevaratelea. Esti mama ce dracului! Ai o fata minunata la care trebuie sa te gandesti,nu poti sa te gandesti la astfel de lucruri.
Bun, mi-am convins constiinta, acum sa imi conving si inima.

PS:Ma gandeam ca vreti sa stiti cum arata Steph,deci asa mi-o imaginez eu,cu parul spre roscat si ochii lui Sakura,adica Sakura roscata in varianta mini :)) , o mica surpriza pentru voi:intrati pe photobucket si puneti urmatoarele : albums/jj615/VonDD/?action=view¤t=Steph.jpg
PSS: Mii de scuze ca este asa de scurt insa astazi am fost la cumparaturi si ca si cadou de la mama ca am fost "o fiica buna"(asa crede ea lough ) am fost lasata sa imi pun inca doua piercinguri in ureche, stanga de data aceasta. Acum am trei intr-o ureche si inca trei in cealalta ....Thanks pentru ca ati stat sa cititi aiurelile mele. Love you!
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 07 Apr 2012, 21:19

Ok Honey!
Si acest capitol a fost reusit.
Dar eu tot nu am inteles faza cu "tu esti fata potrivita pentru mine."
De ce tocmai pe ea?
Sper sa aflu in urmatoarele capitole de ce.
Merci ca m-ai anuntat de next, sper sa o faci si in continoare.
Te poop, abia astept capitolul urmator.
Zbye!


     
 
Smartass Style Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Smartass Style Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Smartass Style J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 08 Apr 2012, 08:18

=)))))))))))
Buna a hug
Capitolul este super minunat.
Nici eu nu pricep chestia cu Sasuke si Sakura e fata perfecta pentru el..
Adica.. are dreptate, nimeni intreg la minte nu ia o femeie de nevasta cu un copil.
Bine, doar unul indragostit pana peste cap.
Si cu casatoria aia ce e?
De ce nu-si mai aduce aminte nimic din ce s-a intamplat acolo?
Era planul lui Ino?
Aaah, mai am un catralio de intrebari, dar in fine.
Astept next-ul.
Spor la scris si idei.
Daca m-ai putea anuntat, ti-as fi recunoscatoare, am probleme acum si nu mai ot sa verific eu next-urile. kiss



Smartass Style Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 08 Apr 2012, 11:50

Heey, nu m-ai anuntat!! sad . Eh. nu-i nimic. Poate ai uitat sau poate te-am stresat eu prea mult. Scuze daca e a doua varianta. ingrijorat .

Oricum, capitolul asta a fost foarte reusit! Adica, Sasuke are o convingere si o tine tot pe aia. Imi place tipul!
Sakura, din cate vad, inca e destul de confuza. Sincer, si eu as fi din moment ce nu mi-as putea aminti momentulin care am spus "Da" in fata altarului. Nu e usor si o inteleg, deoarece are si responsabilitati fiind mama dulcei Steph. roll
Ino, dupa cum banuiam, este intr-o incurcatura mare! Si Sakura a lasat-o acolo singura cu Sasuke? Dar nu ii e frica ca o sa-l... Amm, nu conteaza. Oricum, nici ea nu stie inca prea bine ce simte pentru el.
E tot mai interesant, si abea astept continuarea! Daca se poate, anunta-ma si pe mine de data asta. Daca nu, e ok oricum. yeah

Love ya'! a hug
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 08 Apr 2012, 19:45

super super super extra mega super
am ramas fara cuvinte....ehh cu exceptia unor cuvinte: Cand aduci nextul???
Pai...spor la scris, Denny te popa dulce, ja ne!


Smartass Style Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Vin 13 Apr 2012, 12:22

Iubita, am ajuns si eu pe la ficul tau....Mie imi super place ideea... Ai un mod de a nara ce ma captiveaza, ma prinde in vrejele lui si ma tine acolo:)) Descrierea este ok, nu este prea ampla si nici nu plictiseste.
Sunt foarte curioasa sa vad reactia lui Stephani cand il vede pe Sasuke. Si vreau sa vad neaparat cum conturezi relatia dintre cei doi.
Din partea me pupicii si spor la scris:D


Smartass Style Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 14 Apr 2012, 21:39

5.Guns down

-Steph?am strigat imediat in momentul in care am intrat pe usa penthousului nostru aruncand valizele si haina care nu imi fusese de nici un folos direct pe parchetul inchis la culoare.
Cand intrebarea mea nu primii nici un raspuns am inceput sa cercetez casa pas cu pas continuand sa ii cant numele ,sperand la un raspuns din partea ei ,insa din nou,liniste.
Am lasat-o pe Steph in grija lui Grace ,dadaca ocazionala ,bunica mea ,chiar daca nu era de sange. Din partea mea Grace facea parte din familie fie ca voia sau nu, nu ca as fi intrebat-o dar raspunsul ar fi fost oricum, probabil, afirmativ.
Dupa ce mi-am terminat cautarile in intreagul apartament mi-am dat seama ca nu se jucau de-a „Fata-scunsa”, insa nu eram panicata, erau inca o duzina de locuri in care ii placea lui Grace sa o duca pe Steph pentru o gura de aera proaspat.
Telefonul mobil imi ateriza in momentul urmator in mana formand imediat numarul de telefon a lui Steph, acum imi dadeam seama ca ideea lui Ino de a lua un mobil unei pustoaice nu fusese chiar asa de rea.Suna de doua ori pana ce sa aud glasul calm, dojenitor a lui Grace.
-Sakura!Te-ai intors deja, sper sa nu te superi dar am luat mica vrajitoare la o plimbare in parc, apartamentul se pare ca e prea mic pentru a face un maraton sportiv, zise ea razand in microfonul telefonului.
-Nu e nici o problem Grace, iti multumesc mult de tot ca ii mai iei din plictiseala, se pare ca vacanta de vara nu e buna daca nu ai prieteni cu care sa stai, i-am zis reamitindu-mi fata suparata pe care Steph o facuse cand aflase ca e singurul copil din tot blocul.Sa ma suni cand plecati ca sa pregatesc cina...o sa avem pe cineva care sa ne acompanieze, in momentul acela dintii mei s-au strans tare amintindu-mi de gafa facuta ieri cat inca eram beata.
-Sigur iubito ,relaxeaza-te totusi, fa o baie stai in pat, eu si cu Stpehie suntem bine nu trebuie sa iti faci griji.
-Ok, papa, i-am raspuns inspirand adanc stiind ca relaxarea aceea pe care voia sa mi-o trimita Grace nu urma sa ajunga si la mine.
Bun, aveam tot pent-housul la dispozitia mea...dar ce urma sa fac?Eram prea obosita ca sa fac curat, chiar daca totul sclipea in jurul meu datorita bonei mele minunate,sa gatesc mi se parea prea greu iar o baie m-ar fi facut sa adorm in cada...hmmm, oare care ar fi fost sansele sa ma trezesc inainte sa ajung cu nasul sub apa, putine probabil asa ca nici asta nu pot sa fac.
Bipaitul enervat al interfonului imi desira insa gandurile facandu-ma sa imi intorc atentia la el.Stiind ca era probabil Ino sau Hinata, Grace nu avea cum sa ajunga deja, i-am deschis usa de jos persoanei ce astepta si, in mai putin de un minut, doua batai in usa se facura auzite tare si raspicat spargand linistea ce ma inconjura.
Nonsalant, din obisnuinta, am deschis usa fara ca macar sa ma uit pe vizorul usii, incercand sa imi gasesc explicatii pentru Hinata, stiind ca o lasasem singura in Vegas cand mai era doar o zi pana la nunta ei.
Insa, in loc sa gasesc o bruneta inalta cu un bust foarte generos si niste ochii albastri lila, un brunet sexy cu ochii negri si privire agera imi inainta in fata ochilor purtand o camasa alba ce ii contura mirific abdomenul lucrat ,si o pereche de pantaloni negri ce se asezau frumos pe picioarele lui incaltate in pantofii de firma.
Imi amintesc vag ca imi spusese ca ajunse sa aiba succesc, dar cat de mult succesc puteai sa ai incat sa te imbraci din cap pana in picioare in haine de firma, chiar si cureaua de la pantaloni era piele veritabila!Dar nu puteam sa il invinovatesc, pentru ca si mie insami imi placea sa ma imbrac cu haine de firma, si rar ma gaseai cu facaturi, faptul ca lucram ca si redactor-sef la o revista de moda probabil ca avea si ea deaface cu asta.
-Ce cauti tu aici?am intrebat scuipand venin, stiind ca eram nepoliticoasa insa nervii ce ma prinsese-ra, vazandu-i tupeul, imi acaparase-ra gandirea.
-Buna si tie iubito, imi zise aruncandu-mi o sarutare pe obraz inainte sa isi faca loc in apartament.Wow Sakura, un pent-house?Nu stiam ca iti merge asa de bine, rase el aruncand o privire, tinandu-si mainile in buzunar, nonsalant.
Inca ramasesm blocata de la sarutul pe obraz pe care tocmai mi-l daruise...fara un motiv anume, asa ca mi-a luat un timp sa inteleg ce tocmai spusese inainte sa ma enervez inca odata si prin minte sa imi treaca fel si fel de injuraturi pe care nu imi permiteam sa le spun inaintea lui Steph...bine, poate cateodata dar macar nu era interesata de ele, cel putin nu inca.
-T-tu?!Trebuia sa ne vedem la sapte jumate seara!E de-abia doua, m-am rastit aruncandu-mi mana in directia ceasului de pe perete ca sa vada si el mai bine in caz ca ceasul lui Rolex nu ii mergea destul de bine.
-Stiu, imi zise apropiindu-se incet de mine, privindu-ma in ochii cu un amuzament ca ma facea sa ma enervez pe el intr-un mod pasional care nu isi avea locul, atat de gresit si totusi atat de corect era!
-Voiam sa te vad mai devrema, mi se facuse dor de tine, continua el luand inca un pas in fata, in directia mea.
Trebuia sa opresc asta...ori urma sa sar pe el cu riscul sa fiu gasita de fetita mea inocenta dezbracata, calare pe un barbat.

Ok ok am cam intarziat dar ce pot spune,cand ai o saptamana aglomerata ai...deci...sper ca va placut acest capitol foarte scurt pe care l-am scris ieri la ora 00:23 sau cam asa ceva.Paste fericit va urez si cati mai multi iepurasi de ciocolata!
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 14 Apr 2012, 21:57

Superb capitol, si felul cum Sakura se enrveaza, e destul de amuzant.
Deeeeci, acest capitol e extraordinar love
Sper sa aduci nextul repejor, altfel o sa incep sa plang sad
Mersi ca m-ai anuntat chiar daca nu am cerut asta, si te rog sa o faci si data viitoare.
Te`am pupacit duuuulce! Spor la scris, si sa ai multe multe idei, Ja ne! kiss


Smartass Style Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 14 Apr 2012, 22:04

Iubita Paste Fericit si tie este un capitol genial mie una imi place foarte mult...SUnt tare curioasa sa ii vad reactia lui Steph la intalnirea noului tatic:D...CRed ca am mai spus asta...
E foart ebine tineo tot asa si pune nextul repejor...
Pupici:X:X


Smartass Style Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Sam 14 Apr 2012, 22:07


Heeeey Honey!

Pai ce bine ca ai adus next-uletzul...chiar ma gandeam la fic-ul tau.
Pacat ca e scurt. Ca sa te revansezi, sper sa faci next-ul repede.
Mi-a placut acest capitol.
Ce ciudat...Sasuke la Sakura. Hmm...imi place! Abia astept sa vad ce se va mai intampla!
Paste fericit si tie!
Cand am vazut ca ai scris: "si cati mai multi iepurasi de ciocolata!", m-a apucat o pofta nebuna de asa ceva, mai ales ca pe masa din spatele meu se regaseste un iepuras de ciocolata.
Nu te mai retin...sau ma rog, nu ma mai retin. Am fugit sa il mananc!
Te poop, zbye!

P.S: Am mai spus vreodata ca iubesc Pastele? Nu? Acum o spun!


     
 
Smartass Style Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Smartass Style Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Smartass Style J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 15 Apr 2012, 12:36

Hristos a inviat a hug

=)))))))))))))))
Pacatoasa de mine lough
Nici nu-mi vine sa cred ce am citit lough
Ma refer la ultimul rand =)))))))))))))
Extraordinar!
Esti o adevarata scriitoare.
Eu tot nu inteleg cum a ajuns ea maritata lough
Dar in fine.. betia face multe lough
Astetp next-ul , scumpo kiss
Spor la scris kiss
Paste fericit a hug



Smartass Style Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 15 Apr 2012, 14:58

5.Silver Romance

“Haruno, controleaza-te pentru numele lui Dumnezeu”mi-am zis incercand sa imi controlez inima care imi batea cu putere, fiindu-mi frica ca in curand v-a putea sa o auda la cat de tare pulsa.
Trebuie pur si simplu sa ignor cum buzele sale inrosite se rasucesc la capatul lor formand acel zambet smecher pe care continua sa mi-l dea inca de cand m-am trezit in Vegas cu el, zambetul care ma facea sa vreau sa il sarut pana ce aerul nu o sa imi mai patrunda plamanii iar picioarele nu o sa ma mai poata sustina, bratele sale inconjurandu-mi talia strans, tinandu-ma la pieptul sau.
Off!Cine stia ca Sasuke Uchiha, unul dintre cei mai neinteresanti baieti din liceu, pe vremea aceea, va urma sa ma faca pe mine sa ma hiperventilez numai aruncand o scurta privire chipului sau.Cum urma sa il tin la distanta pana ce se finaliza divortul daca nici macar gandurile nu mi le puteam tine incuiate inauntrul mintii mele destul de bolnave.
Dar mai ales, cum urma sa ii explic lui Steph toate acestea? Nu era ca si cum puteam sa spun:”Uite scumpo,iti amintesti acum cativa ani ca ti-am spus ca ai un tatic dar este stricat, uite ti-am cumparat unul nou,acum ai cu cine sa te joci!”.Da, sigur, iar cei de la Protectia Copilului urmau sa intre pe usa imediat ce discursul meu ingenios se termina, imbracandu-ma in unele dintre haltele acelea hidoase, cu mainile legate la spate.
Cand i-am simtit respiratia spalandu-mi fata mi-am dat seama ca nici o palma nu ne mai separa, el era asa de aproape, radiind de caldura si perfectiune,dandu-mi o privire pierduta, fierbinte.
Un moment a durat ca sa il vad uitandu-se la buzele mele, pentru a mai apoi sa si le linga rapid pe ale lui, mainile sale apucandu-mi talia puternic, inca privindu-ma in ochii.
Hmmm, si mirosea a precum o briza de-a mari trecandu-mi prin simturi...dar mai era ceva, un miros necunoscut, intepator dar fin pentru nasul meu, era mirosul lui specific, il definea.Mister, spontaneitate, iubire...si sarcasm, care se potriveau minunat intr-o combinatie ce ma facea sa ma gandesc la mine ravasindu-i si mai mult parul sau de taciune.
-S-Sakura..., sopti lasand in aer fraza pana ce sa imi capteze buzele mai repede decat ma asteptam sa o faca...si nu gaseam ceva sa ma deranjeze in tot ce facuse.
Si imi placea, si nu puteam sa neg,nu ma puteam minti singura oricat de mult as fi dorit pentru ca il simteam asupra mea mai puternic decat as fi crezut ca puteam simti, pentru ca era o seenzatie mirifica, ca si cum pluteam printre norisori iar daca buzele sale le-ar fi parasit pe ale mele urma sa imi pierd aripile si sa cad la pamant franta.
Nu imi puteam da seama ce imi placea mai mult, cum mirosul sau imi gadila nasul,cum mainile sale trasau modele imaginare pe talia mea, cum aerul ce ne inconjura il imparteam amandoi sau cum buzele sale calde si fine se jucau cu ale mele, provocandu-ma.
Insa momentul in care usa s-a deschis atunci si zborul meu printre nori aceia pufosi fusese terminat, facandu-ma sa revin pe pamant.Si, cat de repede am putut,l-am indepartat pe Sasuke de mine aproape impiedicandu-ma in acest timp.
-Mami?am auzit-o pe Steph inainte sa o vad, imbracata intr-un sarafan visiniu, niste pantofiori albi si o gentuta verzuie atarnandu-i pe umerii sai micuti.
-Stephie!am tipat imediat aruncandu-ma asupra ei, strangand-o in brate, inhalandu-i mirosul dulce, simtindu-i parul roscat, moale sub mainile mele.Ah, cat imi lipsise.
Am realizat atunci ca ce faceam nu trebuia sa fac doar pentru mine, pentru ca nu mai eram o adolescenta, trebuia sa raspund pentru faptele mele, Steph era prioritatea mea, nu imi puteam permite sa las pe nimeni alticineva sa interfereze in viata noastra, pentru ca era frumoasa asa cum era.Iar daca asta insemna sa termin cat mai repede cu Sasuke, sa semnez actele de divort si sa-l fac sa inteleaga ca nu ii pot indeplini dorinta...atunci asta urma sa fac, pentru ca nimic nu era prea mult pentru fetita mea, pentru ca o iubeam prea mult sa o dau la o parte.
Insa, era destul de mare sa inteleaga greseala pe care o facusem cat fusesem plecata,si nu ma puteam ascunde de ea,trebuia sa ii spun si ei acest adevar, chiar daca frica ca o voi dezamagi pulsa puternic in mine, pentru ca stiam ca oricat de mult voiam eu sa fiu si mama si tata, nu puteam sa acoper golurile lasate de lipsa unui parinte, iar teama ca o sa o supar era mai puternica decat orice.Acum speram doar sa reusesc sa o fac sa inteleaga ce este cu Sasuke, speram asa.

Vedeti, nu am uitat de voi :* chiar si in zi de sarbatoare eu va aduc o...felicitare?Cred ca puteti sa o luati si asa, nu mai ieseam rima altfel :)) .Sper sa va placa aceste scene hot pe care le-am pus ca si cadou, doar a venit Iepurasul, nu?
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 15 Apr 2012, 17:36

Umm ce iepuras darnic am:)) Mie una chiar mi-a placut acest capitol...imi place cum mergi pe firul de paianjen al acestei povesti ca o panza de paianjen...Imi place felul in care ne lasi in suspans...cum ''condimentezi'' povestea...
Astept nextul si Spor La Scris


Smartass Style Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:06

Frumos capitol,
Nu prea am cuvinte care sa descrie cat de interesant a fost si cuvinte care sa descrie cat de mult ma omoara suspasul asta:)) love
ei bine sper sa aduci nextul. Spor la scris, multe idei!
Happy Easter! Ja ne!


Smartass Style Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Smartass Style J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Lun 16 Apr 2012, 10:31

Buna a hug
Multumesc de anunt happy2
Pai.. sa sti ca e un cadou bun.
Ma intreb cum ii va explica Sakura de Sasuke lough
Si.. scenele alea sunt frumoase..
Dar tot nu inteleg ce e in capul lui Sasuke..
Sa o ia de nevasta atata timp cat ea are un copil..
Chiar atat de mult sa o iubeasca sau e ceva la misloc>?
Astept capitolul urmator.
Spor la scris kiss



Smartass Style Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Mar 17 Apr 2012, 01:35

6.Come Away

Fiecare inghititura pe care o luam mi se parea ca imi ramanea blocata in gat,inecandu-ma,insa,din moment ce Sasuke nu sarea asupra mea sa ma ajute nu cred ca ma facusem albastra la fata,sufocandu-ma.
I-am aruncat o privire lui Steph cascand ochii la cum putea cu usurinta sa glumeasca,sa vorbeasca si chiar sa zambeasca la Sasuke,ducand din cand in cand lingura la gura pentru a mai lua o inghititura din spaghetele pe care le pregatisem in graba dupa ce venise,cerandu-i ajutorul lui Grace,eram prea lasa ca sa pot ramane singura cu Sasuke in bucatarie.
Iar,in timp ce spaghetele se fierbeau iar eu preagateam sosul,replici care sa ma ajute sa ii spun lui Steph ce am facut imi treceau prin minete,insa nici una nu era destul de buna.Ar trebuii sa se scrie o carte cu titlul:”Cum sa ii spui copilului tau ca te-ai maritat in Vegas in timp ce erai beat parand inca responsabil”.Da,cu siguranta ar da faliment cei c ear publica cartea,pentru ca nimeni nu e la fel de tampit ca si mine incat sa faca asta.
Ce ar spune mama daca ar auzi ca am facut o tampenie asa de mare?Probabil ca ar incerca sa ma renege asa cum a incercat atunci cand a aflat ca sunt insarcinata,noroc cu tata care e prea moale ca sa ii faca asa ceva fiecei ei,mai ales atunci cand si-a vazut nepoata,ha,cred ca era pregatit sa ne dea noua toata averea lui.
Am incercat sa imi controlez tremuratul mainilor in timp ce strangeam masa,fiind atenta la farfuriile albe pe care dadusem o gramada de bani,preferatele lui Steph.
Mi-am luat un minut sa ma calmez,sprijinindu-ma in maini de chiuveta de la bucatarie,inspirand si expirand treptat,pan ace am simtit ca inima nu imi mai bate asa de tare incat sa imi iasa din piept asta,desigur,inainte sa simt doua maini tandre inconjurandu-mi talia,luandu-ma in brate.
M-am intors rapid,cu ochii cat cepele,doar ca gasesc zambetul lui Sasuke la fel de aproape de mine asa cum fusese mai devreme.Am inghitit in sec .
-S-a intamplat ceva iubire?ma intreba nonsalant,parand in acelasi timp cu adevarat ingrijorat daca ma simteam bine sau nu.
-E-eu…nu-mi mai spune iubire,daca te aude Steph,am spus strangand din dinti.
-Sunt sotul tau,cred ca intelege,rase apropiindu-se si mai mult,nasurile noastre aproape atingandu-se unul de altul.
Din nou,senzatia ca nu puteam sa respir ma lovi din plin lasandu-ma fara cuvinte.Intr-un fel palmele mele ajunsese-ra pe antebratele sale,simtind mai mult decat materialul fin al camasii sale,simtindu-i caldura ce o emana asupra mea.
Parul sau imi gadila fruntea si obrajii,apropiindu-se si mai mult de mine…hmmm.Simteam ca ma predau incet,incet,si nu aveam dreptul insa controlul de sine imi scadea cu fiecare clipa in care el era aproape de mine,deci ce urma sa fac?
Prea tarziu pentru ganduri,buzele lui se lipira de ale mele,capturandu-mi toate gandurile intr-o cutie,punandu-i mai apoi un lacat pentru ca eu sa nu le mai gasesc,si stia si el ce face.Stia al naibii de bine ca ma innebunea...cred.Dar daca tot o facea,o facea al dracului de bine.
Mi-a luat un moment sa reactionez,pentru ca mai apoi sa tabar si eu la randul meu pe buzele sale,savurand moliciunea si aroma lor.Oare...el avea aceeasi senzatie ca si mine?Sau eram destul de plictisitoare pentru el?
Nu,scanteile ce le simteam gadilandu-mi pielea nu puteau fi numai de la mine,este nevoie de doi pentru tango,nu?
Mainile sale imi mangaiau spatele,impletindu-se in parul meu ,la fel faceau si ale mele,numai ca pe pieptul lui,iar eu nu ii mangaiam pieptul ci trasam cerculete invizibile.
Peste cateva momente aerul incepu sa dispara iar senzatia de sufocare ajunse insfarsit si la mine,fiind prea preocupata cu lucruri mult mai importante decat banalul aer cu care imi duceam viata.
Caldura ce se forma intre noi ii facu fruntea sa descopere mici perle de transpiratie,care,cu siguranta,erau prezente si pe a mea.Nu m-a deranjat totusi atunci cand isi lipi fruntea de a mea,odihnindu-se.
Ma luptam sa respir,insa in acelasi timp incercam sa raman in transa pe care sarutul lui o induse,pentru ca stiam ca odata ce imi reveneam,urma sa il indepartez de mine.
-Sakura,spuse el ridicandu-mi barbia in sus asa ca incat sa il pot privi in ochii.
„Nu”,voiam sa ii spun,”nu vorbi,nu strica totul...nu ma fa sa ma trezesc din visul in care ma aflu”.


Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Mar 17 Apr 2012, 02:54

Hei, buna!
Am trecut si eu pe aici.C-am tarziu se pare.
Tot ce pot sa spun este ca imi place foarte tare ficul tau, imi place ideea, si modul cum se desfasoara povestea si c-am tot restul, totul fara "c-am"
CONTINUA TOT ASA
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Smartass Style J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19Mar 17 Apr 2012, 10:23

Buna a hug
Multumesc de anunt kiss
Il iubeste, il iubedste, il iubeste..
De ce nu vrea sa recunoasca ci il indeparteaza?
Adica cum a spus ca fata se intelege bine cu el...
Nu inteleg de ce ar divorta..
In fine, astept urmatorul capitol.
Spor la scris in love



Smartass Style Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Continut sponsorizat




Smartass Style Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style I_icon19

Sus In jos
 

Smartass Style

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-