Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Smartass Style - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Smartass Style - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Smartass Style

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 10:39


Heeeey Honey!

Ce sa mai spun? Ca de obicei capiolul a fost superb!
Imi place ca pana la urma Sakura l-a acceptat, dar nu in totalitate.
Sper ca nu vor divorta dupa ce se casatoresc si ca pentru Sasuke rozalia nu a insemnat o simpla aventura.
In rest, astept next-ul repejoor!
Nu uita sa ma anunti!
Te poop!
Zbye!


     
 
Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 14:02

Superb capitol
Deci pana la urma Sthep il ador pe micul ADONIS
Ehh si Sakura il adora dar astea sunt detalii:)))
Mi-a placut mult nextul
SI nu prea stiu ce sa mai sspun
SPor la scris si pune nextul


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 16:14

Hey hey, imi pare rau de intarziere,
deci.....am ramas fara cuvinte.
ador nextul love love love love pur si simplu il ador:X
Sper sa aduci repede nextul
te`am pupacit, ja ne! kiss kiss kiss


Smartass Style - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 08:21

Hey scumpo! Multumesc mult pentru anunt, si sper totusi ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca numai acum am reusit sa-ti dau un comentariu. dap !

Sakura deja nu prea se poate controla in fata lui Sasuke? Wow! Pai, daca si o simpla privire din partea lui o innebuneste, nu vreau sa stiu cum va reactiona atunci cand iti va lua in considerare TOATE atributiile de sotie. happy2 . Cred ca va fi un amalgam de sentimente acolo, si sper sa fie si un capitol cu asa ceva.
Oare micuta Steph isi va iubi noul ei "tatic"? As vrea sa vad daca cei doi vor petrece putin timp impreuna si daca se vor intelege cat de cat. Banuiesc ca Sasuke o iubeste deja pe micuta, din moment ce stia deja de existenta ei.
Mi-a placut tare mult cum ai descris sentimentele Sakurei atunci cand Sasuke era ceva mai apropiat de ea. Parca am simtit si eu lipsa de control din ea si dorinta de a-l avea pe el cat mai aproape, chiar daca de putina vreme il considera frumos si nu neinteresant ca si in liceu.

Abea astept next-ul si sper sa-l aduci cat mai repede! Anunta-ma, te rog, si pe mine cand il postezi. Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 09:45

Buna! hi! Cand ti-am citit fic-ul si am vazut cat de super e in love am inceput sa imi dau cateva palme mentale biciuitor deoarece asa ametita sunt ca nu l-am observat pana acum.
Mi-a placut la nebunie cum ai descris lipsa de control a lui Saku cand Adonis s-a apropiat de ea in love .
Deci next repede repejor please


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 10:38

Hey, hey, hey, baby! Deci nu stiu, defapt nu cred ca am mai comentat la acest fic, chiar daca l-am citit. crying Imi cer scuze pentru asta! Dar vreau sa stii ca e... vibrant! Deci pur si simplu nu pot descrie modul in care actiunea si sentimentele pe care le treci in acest fic se contopesc perfect! kiss E minunat, iar pentru asta te admir! in love Ideea e superba, si ador comportamentul personajelor, e demential lough E atat de amuzanta toata situatia asta, chiar daca Saku nu cred ca e de aceeasi parere... ingrijorat Dar facem noi sa fie bine, nu? yeah Mai bine zis, tu vei face sa fie bine! Ca doar nu va avea un final de acela tragic in care Sasuke sfarseste calcat de masina... lough
P.S: Astept PM la next!


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Smartass Style - Pagina 2 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 18:30

7.Hearing colors

-Sakura,spuse el ridicandu-mi barbia in sus asa ca incat sa il pot privi in ochii.
„Nu”,voiam sa ii spun,”nu vorbi,nu strica totul...nu ma fa sa ma trezesc din visul in care ma aflu”.
-Capsuni?vorbi el.
“Nu Sasuke,nu…stai putin!Cum adica ‘capsuni’?”
-Poftim?am intrebat incruntandu-ma la el,curioasa sa vad ce voia sa spuna,tocmai ne sarutasem nebuneste timp de cateva minute bune iar el se gandea la fructe?!
Din nou rasul lui se auzi umpland linistea din camera…ma simteam ranita intr-un fel,un fel care nu ar fi trebuit sa fie acolo,pentru ca naibii eu nu trebuia sa devin mai implicata decat eram cu el,nici eu si nici el nu meritam sa ne amagim.
-Scuze,nu m-am putut abtine,am fost odata parteneri de laborator,sti,imi spuse mangaindu-mi mai intai fruntea in jos spre barbie,apoi pe gat si de la inceput.
-Si,continua el,te-ai impiedicat,mi-ai cazut direct in brate...si te-am simtit pentru prima data aproape,dar,mai intai,mirosul tau m-a lovit cu putere.Era asa de dulce,imi aducea aminte de capsuni sti...e la fel,imi zambi el dandu-mi bretonul ce imi cazuse pe frunte la o parte.
Cand am crezut ca nu poate deveni mai perfect si mai superior mie a facut-o,tot ce imi spunea ma facea sa ma simt asa de ingrozitor de egoista ca voiam sa fiu libera,sa il fac sa plece de langa mine.
Nu era corect,modul in care vorbea ii dadea un avantaj nedrept asupra mea,pentru ca eram sincera acum,nu ii rezistam cand era asa de aproape de mine si imi soptea sau cand zambetul sau ma lumina jucaus.
-E-eu,am inceput sa spun temandu-ma ca vocea imi suna la fel de neajutorata pe cat o auzeam eu,de ce?am intrebat prompt sprijinindu-mi mainile,inca inclestate,pe pieptul lui ce se ridica si cobora cu fiecare respiratie.
-Ce?intreba confuz,avand cea mai dulce fata incurcata pe care o vazusem pana acum,dar nu o intrecea totusi pe Steph.
-De ce eu?Ce am eu asa de special si...nu au celalate?acum simteam ca vocea mea era asa de subtire ca o puteai taia cu foarfeca daca voiai.
Il intrebam,chiar daca potentialul raspuns din mintea mea urma sa imi raneasca cu adevarat orgoliul,dar poate,doar poate,urma sa fie un gentleman asa cum fusese pana acum-sau cel putin incercase-si sa refuze sa imi raspunda schimband subtil subbiectul.Insa nu o facu,iar cuvintele ce ii scapara ma facura sa imi injur norocul si mai mult.
-De ce intrebi?Nici eu nu stiu,imi spuse sarutandu-mi fruntea apoi obrazul,continuandu-si traseul.Dar...stiu ca ceva la tine,poate lumina pe care o emani asupra mea,sau frumusetea ta ce ma lasa fara aer,continua sprijinindu-se de marginile chiuvetei,lasandu-ma fara scapare.Vrei un raspuns de la mine,dar eu am mii si mii,rase privindu-ma in ochii.
Doamne,daca ma face sa plang jur ca il amenint cu moartea.
Da,da,stiu,e foarte scurt si nu am respectat regula cu virgula insa nu m-am obisnuit inca si am scris capiotolul cat de repede am putut avand in vedere ca am scoala,piscina apoi teme si somn,naiba sa o ia.Sper sa va placa,Ja Ne :* .
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 20:31

Buna! hi!
In primul rand cumpara-i un bodyguard lui Sasuke find ca s-ar putea sa vin sa-l fur heh
Cei doi sunt sa draguti dar si amuzanti lough
Abia astept sa mai primesc o portie de zambete deci next repede


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 19:57

AM citit de cand am primit P.M ul capitolul, dar nu am putut comenta. Saptamana asta a fost de groaza. Este un capitol la fel de frumos ca si celelalte. Replicile personajelor sunt foarte bine gandite, si iti ajung la inima. Ca de obicei ai fost geniala.
Spor la scris si Pupici!


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 20:07

8.On the radio

Nu am putut inchide un ochi noaptea trecuta,imaginile cu mine si cu Sasuke se jucau in mintea mea repetandu-se din nou si din nou,innebunindu-ma.La un moment dat ma gadneam sa sun la linia erotica,gandindu-ma ca era acelasi lucru fie ca ma gandeam,fie ca asculteam acele lucruri,insa am renuntat la idee cand am vazut o silueta micuta deschizandu-mi usa,catarandu-se apoi langa mine in pat.
Iubeam momentele in care Steph venea la mine,pentru ca simteam ca inca are nevoie de mine,avand in vedere ca urma sa creasca,iar eu urma sa devin personajul negativ…incercam sa petrec cat mai mult timp cu ea acum cat inca puteam.Si totusi stiam ca nu voi permite ca fiica mea sa fie suparata pe mine,pentru ca urmam sa fiu naibii o mama tare,cu care se putea intelege,o mama la care puteai sa iti aduci prietenele sa isi faca suvite,sau manechiura,sa vorbeasca de baieti etc.Bine,imi stiam limita,numai ca inca nu o putem pune in practica.
-Sakura?am auzit o voce din spatele meu,razandu-mi numele,si normal ca am realizat ca e Ino,cine putea sa fie asa de matinala oare?
-Mrrr,i-am marait luand inca o gura din cafea,aratandu-I ca inca nu era timpul sa o i-a la minto cu mine.
-Oho,usor fetito,nu musca,aduc vesti bune pe planeta Rozaliilor,rase luandu-ma in brate,scotand inca un marait de la mine.
-Si cam ce vesti bune aduci tu,data trecuta imi aduc aminte foarte bine ca vestile tale bune mi-au adus un sot de care nu pot sa scap,ce,de data asta vrei sa imi dai si un amant?am intrebat-o ironica strambandu-ma la ea.
-Hm,pai tin sa iti amintesc ca e un sot al naibii de sexy,si nu,nu iti i-au un amant…inca,dar daca vreodata simti nevoia…lasa propozitia in aer,savurand gluma de care doar ea era amuzata.
Stephie intra in camera cu un ursulet atarnat in mana si o fata somnoroasa,daca nu as fi fost mama ei as fi crezut ca e smonambula,da asa suntem noi fetele Haruno dimineata,ei bine…aproape toate.
-Mami?intreba avand inca ochisori inchisi.
-Aici iubire,la canapea,am ras incercand sa o ghidez cu vocea asa incat sa nu intre in mobila.
Se urca pe canapea asezandu-se apoi cu capul in poala mea,adormind la loc.
-Ohhh,e la fel de lipicioasa ca si tine cand erai mica,spuse Ino mimand o enorma cantitate de iubire catre mine,fiind sarcastica desigur.
-Uite cine vorbeste Super Glue,cand voiai ceva nu te mai dezlipeai de piciorul lui mama timp de cateva zile,lucru pentru care tata urma sa se duca intr-un bordel in curand daca nu ar fi cedat mama,am ras aruncandu-I o privire superioara.
-Hm,oricum,azi e deschiderea cafenelei mele,ma gandeam ca tu si domnul “Sunt asa de sexy ca o topesc pe Sakura” puteti sa veniti sti…ca la o intalnire,imi zise intinzandu-se.
-Da,mult noroc cu asta,te-ai lovit la cap sau ce,eu incerc sa scap de el si tu vrei sa il chem la o intalnire?Serios Ino,chiar a esti surda?Nu m-ai auzit plangandu-ma de faptul ca trebuie sa scap de domnul “I’m sexy and I know it”?
-Serios doamnelor,ar trebuii sa verificati usile,si camerele,de asemenea,cand vorbiti o persoana despre cat de sexy si increzuta e,rasuna vocea lui Sasuke facandu-ne pe amandoua sa incremenim in loc.
Imi simteam fata luand foc,transpiratile incepeau sa ma treaca si imi venea sa ma lovesc cat de tare puteam pentru faptul cad oar pusesem gaz pe foc cu ultima remarca.
Dar,spre socul meu,ochii lui Steph se deschise-ra imediat ce ii auzi-ra vocea iar in momentul urmator nu mai era la mine in brate,ci la Sasuke ce acum isi largea nodul de la cravat,lasand-o sa cad ape pieptul lui format.
-Sasuke,tipa Steph strangandu-l in brate,facandu-mi mandibula sa cada pe undeva pe podea,urma sa o caut mai tarziu,imediat ce imi dadeam seama cum facea tipul asta oamenii sa il placa,folosea papusi Voodoo?Alchimie?Vraji?Sau chiar pe Diavol in sine?
-Deci,Steph,vrei sa o intrebi tu pe mama ta sa repete cat de sexy eram?intreba Sasuke cu un zambet in timp ce simteam cum o avalansa de bolovani imi cadeau in cap.
La dracu.
_____________________________
Offf,mi-e dor de vremea cand scriam ficuri cu Twilight si reuseam sa fac cate 4-5 pagini,acum,cel mai mult pot sa fac o pagina jumate-doua...eh,nici nu prea am timp,vine vara...vin examenele si banchetul de asemenea,de abai astept! Kiss you all a lot! in love
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 21:25



Yahh baby, i'm sexy and i know it.
Doamne, am scris eu asta? Minte, minte...Ar trebuii sa gandesc, apoi sa scriu.
Pai, heeeey honey! Da stiu, trebuia sa spun asta la inceput, nu?
Ok, exsceptandu-ma pe uituca de mine, ai avut un capitol sooopeer.
Ce sa-i faci Sakurei? Chiar trebuia sa nu se asigure cand vorbeste? Ma rog...
Sper sa vina next-uletzul repede, si cand o faci, sa ma anunti. Ca de obicei...
Te poop, zbye!


     
 
Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 21:30

Hey hi!
Ficul tau e incredibil a hug
Poate nu o sa ma creyi dar cand l+ai descris pe Sasuke chiar la melodia asta mam gandit He's sexy and he knows it
Ok deci am cantat am ras ce mai e de spus ... a da net repede repejor


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Mai 2012, 00:24

He he he, ce capitol tonic ca de fiecare data. Imi place la nebunie ficul. Iar faza cu "I'm sexy and I know it" e penala. Si eu fac foarte des gafe de genu si m-a bufnit rasul. Hmm, scriai ficuri twilight...Serios? Si eu am scris:P


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 18:14

Bun, deci a fost ataat de frumos in love Totul a fost minunat, insa si minunat de scurt! angry Hai, mah, tu vrei sa ne omori? Uite un sfat: atunci cand scri un capitol, fa-l lung, iar daca nu ai inspiratie pe moment, las-o sa curga doar atunci cand simti, insa nu mai posta capitole ataat de scurte... Nu de alta, insa e prea putin...parca lipseste ceva. Totusi, felul in care narezi este fantastic, il adoor!!! in love Sa ne aduci cat mai repede un next lung, ok?


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Smartass Style - Pagina 2 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
MistressD
Academy Student
Academy Student
MistressD

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Don't worry,be happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mai 2012, 13:48



9.Eyes wide open

-Pai,din partea mea,frumuselule,nu e o problema ca ne-ai auzit,ti-as putea face declaratii toata noaptea daca ai fi al meu,zise Ino scotand din partea mea un raset.Ooops,Stephie,fetito,tu sa nu faci sau sa zici lucruri ca si matusica ta pana faci 16 ani,spuse ea incercand sa se schimbe intr-un ingeras.
-16 ani?am intrebat amuzata.Te rog,ti-e ti-a trebuit o declaratie la gradinita si ti-ai primit primul sarut,i-am spus cu o fata increzuta.
-Ah ah ah,mima ea tusea,vorbeste cea care si-a primit partida la balul de absolvire si a scos o fetita ah ah.
Ok,acum a intercut linia,nu poate vorbi despre asa ceva in fata lui Steph,chiar daca nu cred ca a auzit la cat de somnoroasa e acolo,stand rezemata cu capul de umarul lui Sasuke,amandoi aratand precum doua super modele facand o sedinta foto pentru H&m,la dracu erau draguti impreuna!
-Ah,scuze,i-am zis ridicandu-ma de pe canapea gata sa o iau pe Steph din bratele lui insa,spre marea mea surprindere,se intoarse in cealalta parte strangand-o mai tare in brate pe Steph.
-Nu ma deranjeaza sa sti,raspunse mangaindu-I parul roscat.
-Ha…o-ok,i-am raspuns simtind cum fata incepe sa mi se inroseasca gandindu-ma cum ar fi aratat cu Steph in brate atunci cand ea era inca un bebelus.
Imi zambi facandu-mi inima sa tresalte iar aerul sa imi patrunda plamani mai greu.Parea asa de innocent si in acelasi timp asa de frumos cu zambetul ala inscriptionat pe fata sa.
Fara sa imi dau seama mana mi se ridica si aluneca repede in distant ace ne separa ajungand la obrazul sa,oprindu-se acolo,simtind caldura si finetea obrazului sau .Si am vazut atunci o sclipire pe care nu o mai vazusem,nefamiliara,si imi placea,pentru ca I se optrivea asa de bine,o sclipire ce ii acapara ochii acum socati de gestul meu.
Imediat ce mi-am dat seama am vrut sa ma indepartez insa chiar in acel moment mana lui se ridica,asezandu-se peste a mea,impletindu-ne degetele.Fara sa ma gandesc,cel mai bun zambet al meu se aseza pe fata mea.
-Aa…eu trebuie sa plec,am auzit-o vag pe Ino vorbind inainte ca sa aud usa de la intrare inchizandu-se.
Probabil ca am fi ramas asa ziua intreaga daca telefonul meu nu m-ar fi anuntat de un nou mesaj ce probabil ca era despre faptul ca urmeaza sa imi expire creditul ca de obicei.
M-am indepartat usor grabindu-ma spre masuta de cafea,aruncand cate o privire la Sasuke,fiindu-mi parca frica ca o sa dispara.Dar el era acolo,cu Steph in brate,mangaindu-I parul,zambind.
Spre marea mea enervare am descoperit ca mesajul era de la Ino cu urmatorul mesaj ce imi trimise cateva injuraturi in minte:”Sakura,asta nu e o optiune,e o porunca,sari pe dulceata aia de barbat pana nu o fac eu,vrei sa iti aduc niste frisca cand mai trec pe acolo ai putea sa….”Si de acolo am incetat sa mai citesc gandindu-ma la cat de multe perversiuni puteau trece prin mintea lui Ino,mai ales acum cand m-a vazut cu gestul meu tandru de mai devreme.
M-am intors,cu pasi timizi.Privindu-l cu atentie realizam ca el nu avea nici un motiv pentru care sa fie aici,mariajul nostrum putea fi destramat chiar din momentul in care am aflat de el,deci de ce el continua sa stea alaturi de mine?
Hmph,mai bine incetam sa gandesc asa,de cate ori o faceam ajungeam la o concluzie ce ma facea sa arat ca si o egoista fara suflet.Iar in clipa de fata numai asa nu eram,pentru ca imi simteam inima batandu-mi tare in piept iar sangele urcadndumi-se in obraji.
-Gata?intreba degajat aruncand o privire scurta asupra mea inainte sa se intoarca la Steph,si,daca nu ar fi fost fiica mea,as fi fost cu adevarat geloasa pe ea.
Dar asa,in felul cum se comporta,ca si un tatic ce nu se putea dezlipi de fetita lui lipicioasa...doar il facea chiar mai sexy decat era.Si mai misterios decat de obicei,acum as fi vrut cu adevarat sa ii fi dat ocazia sa vorbeasca mai mult despre el.
-Vino aici,imi spus batand cu palma locul liber de pe canapea chiar de langa el.
M-am supus dandu-mi seama ca de-abia asteptam sa imi ceara sa ma asez langa el,sa il simt mai aproape…
Imediat ce mi-am ales o pozitie confortabila bratul sau ma inconjura aducandu-ma mai aproape de el.Mi-am asezat capul pe umarul sau dandu-mi seama dintr-o data ca puteam sa fac acest lucru de acum mult timp,injuraturile incepura sa imi zboare prin creier gandindu-ma la tot timpul irosit in care nu eram cu el.
Dar aveam de gand acum sa imi pretuiesc timpul,cu Sasuke si Steph alaturi de mine,pentru ca as fi fost cu adevarat batuta in cap sa nu o fac.
Nu stiu cum,dar intre propozitiile soptite intre mine si Sasuke,si mangaierile lui pe umarul meu gol,am reusit sa adorm fara ca macar sa imi dau seama de acest lucru.
Cand m-am trezit aerul racoros al diminetii fusese inlocuit cu unul incins,greu de respirat,dandu-mi de inteles ca orele diminetii se scursese-ra de mult.M-am ridicat brusc uitandu-ma in stanga si in dreapta dupa Sasuke si Steph care nu mai erau langa mine,singurul lucru ce imi tinea acum de companie fiind o perna mare ce isi avea normal locul in dormitorul meu.
-Steph?am strigat pe jumatate adormita,trecandu-mi mana prin parul incurcat.
-M-ai strigat mami?intreba aparand deodata in pragul usii,imbracata intr-o rochita cu bretele subtiri multicolora-un joc de culori intre roz,rosu si portocaliu sub forma unor dungi-terminata cu niste voal colorat ca si rochita.
Parul sau roscat era acum pieptanat,prins intr-o parte cu o clamuta portocalie care stiam ca o folosea numai la ocazii speciale.
-Steph?De ce esti imbracata asa?am intrebat-o ridicandu-ma de pe canapea,treaza acum.
-Of mami,trebuie sa mergem la matusa Ino,imi spuse punandu-si mainile in soldurile micute.
-Ah la dracu’am uitat!am tipat dandu-mi apoi seama ca nu eram singura in camera.Nu-i asa ca nu o asculti pe mamica ta cand vorbeste asa?am intrebat-o ranjind.
-Nu,nu ascult pentru ca mami imi face apoi prajiturele,ranji si ea leganandu-se pe picioruse.
-Tu mica vrajitoare,am spus razand incepand sa o alerg prin sufragerie.
-Nu,nu!Sasuuuuke,salveaza-ma,tipa ea chicotind incercand sa scape de mine.
Sasuke?Oh,la dracu!Am uitat complet de el,deasemenea am uitat din nou de Ino!Nici macar nu ma pregatisem,desigur,ceremonia nu incepea pana la opt cel putin dar judecand dupa ceasul atarnat deasupra televizorului,nu mai aveam decat o ora jumate sa ma imbrac si sa ajung acolo.
-Ah,Sakura,nu-mi spune ca-mi ataci printesa,rase si Sasuke aparand de nicaieri luand-o in brate pe Steph si invartind-o in timp ce chicotelile sale zburau prin intreaga camera.
-Printesa ta?Fa copii daca vrei o printesa Uchiha,am ras furand-o pe Steph de la el,plantand un sarut pe obrazul fin al pustoaicei mele.
Fara sa imi dau seama,Sasuke ajunse la urechea mea,respire,apoi sopti niste cuvinte care ma facura sa cred ca picioarele o sa imi cedeze in orice moment si o sa mor asfixiata.
-Vrei sa ma ajuti tu?murmura in urechea mea.
Nici o replica desteapta nu imi trecea prin cap in asa fel incat sa ii raspund pe moment,asa ca m-am rezumat la tacere si mi-am dat seama ca luase acest lucru ca pe o aprobare…nu ca as fi avut ceva impotriva…ah la dracu nu!Eram o femeie in toata firea,nu mi se pot topi picioarele doar la cateva soapte!Si totusi tocmai se intamplase acest lucru.
-Sakura,cred ca ar trebuii sa te imbraci,nu crezi?Pe mine nu m-ar deranja daca ai umbla asa cat mai mult posibil,dar prefer sa tin privelistea asta numai pentru ochii mei,murmura din nou in urechea mea.
-E-eu…,m-am balbait realizand ca eram inca in pantalonii scurti de pajama negri si tricoul gri ce era cu cateva marimi mai mare decat mine,cazandu-mi pe un umar,aproape dezbracandu-ma.Vin imediat,am spus cat de repede am putut fugind apoi spre dormitorul meu.
Cat de repede am putut mi-am facut o baie si mi-am uscat bine parul,inca nu ma decisesem ce sa fac cu el.Apoi,cum era de asteptat,mi-am deschis dulapul si am impietrit pentru pur si simplu erau prea multe lucruri.Totul era organizat bine,de la pantofi la bratari,de la bratari la fuste pana la tricouri,jachete si rochii,care ma interesau in momentul de fata.
Chiar daca nu era un eveniment intocmai formal,trebuia sa port o rochie,in acelasi timp trebuia sa am grija,eram totusi redactor la o revista de moda,si in acelasi timp persoana publica,nu imi permiteam sa arat rau.
Dupa multe deliberari,petrecute intre 28 de rochii si 15 minute,am ramas intre doua rochite,nu chiar formale,insa cum,trebuia sa hotarasc culoarea si puteam sa ma imbrac...dar care?
-Sakura?glasul lui Sasuke din partea cealalta a usii ma facu sa tresar si sa injur in acelasi timp,luandu-ma prin surprindere.
-D-Da?am intrebat nesigura.
-Esti bine,nu prea ai mai dat nici un semn de viata,nu esti ingropata sub un morman de haine,nu?intreba lasandu-ma sa ii aud rasul colorat.
-Nu chiar...Sasuke?am intrebat stiind ca doar el ma putea salva acum.
-Da?
-Albastru sau gri?
-Hmm,albastru,iti pune in evidenta ochii si se potriveste al naibii de bine cu tenul tau...mai ales cu parul tau.
-M-merci,am murmurat zambind la comentariul sau,roseata aparand si ea.
Sasuke cu siguranta ca era tipul perfect,Ino probabil ca m-ar fi ucis daca l-as lasa sa imi scape printre degete.
Mi-am imbracat intr-un final rochia albastra,cu bretele subtiri,ajunsa pana mai sus de genunchi si prinsa la talie cu o panglica la fel ca si materialul de sifon al ei.Ca sa o asortez mi-am luat niste pantofi albi cu tocul albastru,si un trandafir de aceeasi culoare prins de ei.Rochia in sine era destul de accesorizata asa ca mi-am luat doar o bratara argintie destul de stralucitoare.Mi-am ondulat parul si l-am prins intr-o parte cu o clamuta alba.Speram sa ii placa lui Sasuke,si pentru acest lucru ma injuram al dracului de rau.


Aici puteti vedea rochitele:
Sakura: http://www.aliexpress.com/product-fm-img/515058396-Free-Shipping-New-Casual-Dresses-Cocktail-Dress-Chiffon-Green-Wholesale-and-Retail-Size-S-XXXL-wholesalers.html#
Steph: http://dresses-for-toddler-girls.babydressess.com/images/girls-toddler-dresses-2.jpg

Am cam lalaito dar am vrut sa scriu fiecare detaliu presupun...Well,that's it folks!Big Kiss For You!
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mai 2012, 17:51

Ah... Ce tata bun e Sasuke in love
Sakura ar fi bine sa aibe grija de el altfel s-ar putea sa il fur
Oricum ce om as fi daca mi-as permite sa distrug o familie asa draguta a hug in love
Next repede


Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Mai 2012, 14:03

Hey scumpo! Multumesc mult pentru anunt! Scuze ca ajung atat de tarziu cu un comentariu dar am fost foarte ocupata cu teste si alte chestii. hmm...?!

Ok, deci capitolele au fost foarte reusite! Mi-a placut atitudinea lui Sasuke fata de Steph. A fost foarte dragut din partea lui sa se poarte ca un tata cu micuta, din moment ce el practiv este "tatal" ei adoptiv. Oricum, le sta foarte bine impreuna ca tata si ca fiica, lucru observat si de Sakura.
Din cate vad, Sasuke ii intra pe sub piele din ce in ce mai mult Sakurei, lucru foarte vizibil! Adica, serios acum, daca nu i-ar placea de el de ce nu-l da afara din casa sau de ce nu se cearta cu el la fiecare secunda? Raspuns: Pentru ca simte ceva pentru el! love
Lui Sasuke ii sta mintea numai la prostii! Chestia cu "Nu vrei sa ma ajuti tu?" a fost geniala! Adica, i-ar prinde bine un fratior sau o surioara lui Steph, chiar daca Sakurei ii vine sa-si dea palmi deoarece acest gand o incanta destul de mult! rusinos
Lui Ino ii e cam ciuda pe Sakura, din cate vad. Adica, nu are cujm sa nu-i fie din moment ce e casatorita cu un asemenea barbat. Sincer, oricarei fete i-ar fi.

Astept nextul cat mai repede! Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug

P.S.: Daca se poate, ma anunti si data viitoare te rog? Mersi! kiss
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Mai 2012, 13:51

Ai pus next a hug Un next frumos si destul de lung, la fel cum am cerut kiss Ma bucur ca m-ai luat in seama, doll in love Ce sa mai zic...? Ador acest fic si felul tau de a nara!!! E atat de adorabil totul, atat de ... care e cuvantul...? Vibrant, poate? Cred ca asta e happy2 Mi-a placut enorm de mult si astept next cu nerabdare in love


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Smartass Style - Pagina 2 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 22:41



wtf Unde am fost eu pana acum? In spatiu? Unde dracu' m-am teleportat de n-am ajuns eu cand trebuia la next?
Nu vrei sa sti cat ma injur acum in mintea mea... nervi!
Capitolul a fost incredibil. Dar unde e next-ul? De ce nu e??? sad
Pentru mine, te rooooooogggg dulceeeeeeee rauuuuuuu saaaaa aduciiiii next-ulllll meuuuuu! please please please please please please
Vad ca ultimul capitol a fost pe 11 Mai, ori noi suntem pe data de: 10 Iunie. Inca o zi si se implineste o luna fix de cand ne-ai lasat cu ochii in soare.
Scumpo, te rooog sa te pui pe tastat!
Nu uita sa ma anunti de el!
Eu te poopik si inca o data te implor sa ne aduci next-uletzul!



     
 
Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Smartass Style - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Smartass Style - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 12:23

Autoarea nu a mai postat din 10 Mai.

Fic inchis.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Smartass Style - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Smartass Style   Smartass Style - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Smartass Style

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-