Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Moonlight(eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul

Acest fic merita: sa se termine sau sa aiba un sezon 2?
Merita sa vina sezonul 2
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_vote_lcap99%Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_vote_rcap
 99% [ 95 ]
E prea mult trebuie inchis.
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_vote_lcap1%Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Total voturi : 96
 

AutorMesaj
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 22:01

Buna a hug
Am sa iti pun o intrebare: UNDE AI PUTUT SA ITI ASCUNZI ACEST FIC ABSOLUT FANTASTIC ??
Defapt cred ca e vina mea ... dar doar un pic..
Anyway, imi place cum descri si abia astept sa vi cu nextul...
Daca se poate sa ma anunti si pe mine.. please
Teo
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Apr 2012, 22:21

Chapter 9
Miez de noapte. Ce se intampla atunci? Luna este un mare cerc alb pe abisul cerului. Singura licaire de lumina de pe planeta. O briza usoara adie prin gradina miscand incet frunzele. Copaci cu ale lor frunze vesnic pictate apartineau acum noptii. Insa doar un copac, avea aceea culoare splendid, roz. Micile lui frunze erau nemiscate, copacul era un tablou perfect. Langa el era pozitionat lacul. Ca de sticla, nimic nu misca era atat de linistit, nici cea mai mica unda nu se putea observa in el.
Din castel coboara mica fiinta intr-o rochie de vara alba pana la genunchi cu niste pantofiori albi. Pasii ei silentiosi nici nu se aud pe suprafata lucioasa a treptelor din piatra.
Pov by Sakura
Este foarte tarziu dar, mie nu mi-e somn. Ma ridic din pat, si ma indrept spre usa. Cobor scarile castelului si ies afara in gradina. Adie doar o mica briza primavaratica. Ma indrept spre o poteca din pietre marii si solide. Merg pe ea pana ajung, la un mic lac. Razele lunii se oglindeau in albastru acela senin. Ma asez incet la marginea lui incercand sa observ o mica vietate.
Dintr-o data, apa incepe sa prinda forma, materealizandu-se. Ma dau in spate, oarecum infricosata, pe cand in fata mea apare o femeie, intr-o rochie albastra, care zambea cald si placut.
-Nu te speria mica mea copila. Vocea ei era ca a unei privighetori, iti face placere sa o auzi vorbind. Aceea fiinta statea deasupra apei in continuare zambind. ,,Deci tu esti norocoasa care i-a cucerit inima,, m-ai imi spune ea, raman uimita, de unde il stia pe el, pe Sasuke. Se apropie de mine incercand sa doboare limitele apei, sa se extinda. Ajunge la margine, nemaiputand face nicio miscare, imi face semn din mana sa ma apropi. Fac pasii mici spre ea, speriata.
-Cine esti tu? Ochii mei se facura marii, de curiozitate si uimire. Aceasta scoate un mic chicot zicandu-mi ca ea este ,,sfatuitoarea,,. Ma uit uimita la ea. Cum adica ,,sfatuitoarea,,.
-Eu sunt cea care il ajuta pe Sasuke in probleme. De fiecare data cand nu-I merge ceva bine, sau nu sties a faca vine la mine, si cred ca tocmai are o problema. Zicand acestea se uita la niste ciresii batrani. Ma uit si eu si vad o siluta iesind din ascuns, din intuneric. Era brunetul care se apropie cu pasi mici de noi. Imbracat intr-o camasa alba cu paltaloni lungi de aceeasi culoare. Ajungan la noi incepe sa-si draga acel glas perfect.
-Cassidy… vad ca ai cunoscut-o pe Sakura. Mica fantoma din apa da aprobator din cap dupa care ne cuprinde mainile amandorura, si ne trage mai aproape de ea. Atingerea ei era fiina, desii era din apa, nu era uda. Aceasta ne spune doar:,, Sasuke, Sakura sa traiti multe milenii fericiti de acum incolo.,, si zicand acestea se sparge in mici picaturi de apa, introcandu-se inapoi locul de unde a venit, apa. Ma uit la Sasuke, caruia ii aparuse un mic zambet. Acesta se uita spre mine, dupa care ma ia de talie tragandu-ma spre el, incepand sa mergem spre castel. Il intreb cine este aceasta Cassidy. El imi spune ca e ,,sfatuitoarea,,. Ma incrunt la el zicandu-I ca stiu asta déjà. Scoate un mic chicot dupa care ma intoarce cu fata la el.
-Cassidy a fost cea mai buna prietena a mamei in urma cu un mileniu in urma. Ma uit la el speriat dar, acesta imi zambeste si-mi spune ca a murit cand Itachi a aruncat-o de pe pod lasand-o sa cada in gol. Din fericire o vrajitoare Melissa i-a putut materializa corpul in forma unei fantome, lasand-o sa ,,locuiasca,, in acest castel. Ne oprim pe o mica bancuta din fata usilor scluptate din lemn de arama. Ochii lui mistici ca priveau cu iubire si caldura. Inima imi pulsa tot mai tare, pe cand el isi lasa usor buzele asupra mea intr-un final formand un sarut dulce ca mierea. Imi trec mainile de dupa gatul sau pe cand acesta ma ia in brate intrand cu mine in casa. Urca incet acele scarii, pana cand ajunge in camera mea. Ma lasa incet pe pat punanudu-se deasupra mea, sarutandu-mi gatul, infierbantandu-ma. Simtea cum sangele imi zvacneste pretutindeni asa ca-I prind aceii canini albi, care se lungisera si incep sa ma joc cu unul dintre ei intr-un final infinganud-i in gatul meu. Nu am simtit nimic, nici cea mai mica intepatura. Imi placea ceea ce facea el. Cum scurgea acel lichid din mine. Dar, simt ceva ciudat. Luase prea mult, incerc sa-l imping dar, nu se opreste. Ma uit pe geamul din sticla si vad ca e luna plina. Scot un icnet de durere. Ochii incep sa mi se inchida, pe cand corpul mi se lasa greu pe pat. Nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Sunt moarta sau vie?
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Apr 2012, 10:09

este foarte dragut ficul tau dar cand apare si ita saku ca momentan nu am prea vazut rivalitate intre cei doi oricum astept nextul
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Apr 2012, 13:58

da stiu stiu sunt oribila dar verisoara mea de la bucuresti a venit pe la mn si chiar nu am putut citi ficuri.
capitolele au fost exceptionale ca de obicei si chiar mia placut mica,,aventura" dintre sakura si itachi.abia astept nextul. oare ce se va intampla cu saku?
think
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Apr 2012, 14:47

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 962758 imi vine sa te pap,waaaaaaaaMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 ce dragut, scuze ca am ajuns asa tarziu dar nu am stiut ca ai pus nextulMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 23826 ei bine ce romantic si ce frumos ai descris in capitolul asta, ma intreb ce se intampla cu sakura....hmmm oare a transformat-o???Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 440486 sa dea domnul sa daMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 385627 vreau nextul cat mai repede, e mirificMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 78717
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mai 2012, 00:04

HAI REPEDE CU NEXT-UL!


Imi tai venele ma omor, venele!!!!!!


E asa minunat insa daca ai mai schimba figura de stil "esenta vietii" ma cam plictisit, dar ficul e AWESOME!
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Mai 2012, 08:20

Chapter 10
Briza rece a diminetii domneste in camera rozaliei. Mica fiinta statea intinsa pe paturile din casmir, dormiind. Paturile ii se mulasera pe trup, descoperiindu-i fomele perfecte. Dar, usa camerei ei se deschide, de unde o silueta gratioasa intra pasiind incet pe podeaua de frasin. Pasii aceia de feline se apropiara tot mai mult de patul ei, pana cand se oprira. Ochii lui mistici si trecuti prin milenii o priveau neincetat. Se apropie de chipul ei scluptat vrand sa-l atinga, dar, o voce rece parca de gheata il opreste. Brunetul se intoarce si-l vede pe el, fiul reginei noptii, luna. Ochii lui aveau culoarea onixului si-l priveau cu ura. Era fratele lui, Sasuke.
Pov by Sasuke
E a mea. Numai acel gand imi trece prin minte acum. Ma uit la Itachi, cum indrazneste sa o atinga si sa o priveasca dragastos. Sentimentul acela de trecut il simt acum in mine. S-a intorors dar, de ce? Nu i-a ajuns ca a trecut-o pe Cassidy in nefiinta, vrea sa faca la fel si cu ea?
,,Ce cauti aici frate?,,il intreb eu prin telepatie nevrand sa-mi trezesc printesa.
,,Stii ca am plecat atunci cand, ai adus-o dar, m-am gandit si am revenit. Imi place.,, Stang din pumni si ma indrept spre el cu viteza impingadandu-l in sifonier. Itachi imi evita cu o fractiune de secunda lovitura facandu-ma sa-mi pierd echilibrul.
,,Frate aseara puteai sa o omori.,, Imi spune el cu egoul lui mare si tare.
,,Cum ai facut tu cu Cassidy, fiindca te-a respins deoarece ma iubea pe mine? Era cea mai buna prietena a mamei noastre Esther si in ziua balului ai condus-o pe pod si ai intrebat-o daca vrea sa fie cu tine, ea ti-a raspuns neagativ si atunci tu de nervi, ce ai facut? Ai impins-o spre pod aruncand-o in apa.,, Il apuc da jacheta si-l dau de langa ea. Acesta vrea sa ma loveasca si eu ma pregatesc sa-l contraatac dar, cand sa ne intersectam un tipat acutit ne face sa ne oprim. Ne intoarcem amandoi in acelasi timp si o vede pe rozalie in capul oaselor. Ochii ei de smarald erau cei ai unei caprioare speriate. Ii puteam auzii respiratia accelerata. Privirea ei era atintita asupra noastra. Se ridica incet din pat indreptandu-se pasii mici spre noi. Ajunse in dreptul nostrum suvitele angelice ale parului ii cadeau pe chip.
-De ce faceti asta? Nu vreau sa va bateti, nu vreau sa va certati din cauza mea. Itachi, sunt foarte fericita ca te-a intors, insa eu acum il iubesc pe Sasuke.
Ma uit la fratele meu. Era mai palid decat de obicei. Se scuza si iesii ca fulgerul din camera trantind usa de perete.
Pov by Sakura
S-au batut pentru mine, de fiecare data cand au ocazia se cearta. Mereu a fost asa sau doar acum? Intrebarea aceasta mi-o pun de fiecare data. Sunt prinsa in mii de ganduri insa, imi amintesc ca nu sunt singura. Imi atintesc privirea spre fereastra din camera mea unde era el. Se gandea la ceva. Privirea lui era goala si lipsita de viata. Ma indrept cu pasii mici spre el intr-un final ajungand in dreptul lui. Il intreb ce are. Se pare ca vocea mea l-a trezit din aceea transa. Ochii lui abisali ma priveau fix in ochii. Era o privire de furie si poate, ca si de gelozie. Intr-o fractiune de secunda ma apuca de talie tragadandu-ma cu forta spre el, izbindu-ma de trupul lui.
Pov by Narator
O privii in ochi o clipa, apoi, cu un suierat salbaic care facu sa i se ridice Sakurei parul de pe ceafa, isi dezgloi dintii. Sakura se uita constransa la acel chip apoi saruta acea gura care animal. Simtii cum el ceda pentru prima oara, el ceda primiind sarutarile cu blandete. Simtii trupul lui infiorandu-se si stransoarea de pe talie scazand, devendind imbratisare. Intr-un final il trase incet de par, pozitionandu-I gura pe gatul ei. Apoi simtii durerea ascutita care, disparu aproape imediat. El lua boabele mici si rosii care se scurgeau neiincetat din gatul ei. Nu o ranise si nu o va mai ranii niciodata el, o iubea prea mult. Intr-un final isi retrase coltii apoi o saruta dulce pe buze. Oare se schimbase sau era doar o farsa?

Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Mai 2012, 08:49

wow am ajusn si eu pe aici si as vrea sa te anunt ca ai un fic extraordinar!!! dance2 si imi place foarte mult ideea:)
spor la scris si adu repejor nextul
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Mai 2012, 08:52

hey hey, mersi ca m-ai anuntatMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 544217 ei bine, ce sa zic????ca nu am ce zice si am ramasMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 385627 Itachi si sasuke se bat pe Sakura?????waaa, dar de ce Itachi nu isi cauta si el o persoana care sa fie pe placul lui????trebuie mereu sa-i fure iubirea lui Sasuke???apropo nu am inteles ultima parte.........cum sa se schimbe sau sa ramana la fel??aici sunt chiar in ceata, adica ce a facut?Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 138742 ca nu pricep........in orice caz astept nextul si sper sa ma anunti si data viitoareMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 te-am pupat si daca poti sa-mi raspunzi prin pm la intrebari ti-as fii recunoscatoareMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323
Sus In jos
laura
Academy Student
Academy Student
laura

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nu e treaba ta...dar daca te intereseaza , cauta-ma !
acebook acebook : Laura Sandu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : calcutor si sa ies cu prietene mea in oras
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: iti voi explica eu totul   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 19:22

~Lorelay~ a scris:
hey hey, mersi ca m-ai anuntatMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 544217 ei bine, ce sa zic????ca nu am ce zice si am ramasMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 385627 Itachi si sasuke se bat pe Sakura?????waaa, dar de ce Itachi nu isi cauta si el o persoana care sa fie pe placul lui????trebuie mereu sa-i fure iubirea lui Sasuke???apropo nu am inteles ultima parte.........cum sa se schimbe sau sa ramana la fel??aici sunt chiar in ceata, adica ce a facut?Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 138742 ca nu pricep........in orice caz astept nextul si sper sa ma anunti si data viitoareMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 te-am pupat si daca poti sa-mi raspunzi prin pm la intrebari ti-as fii recunoscatoareMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323

aculta aici:deci sakura s-a indragostit din prima noapte de cand s-au intalnit si cum a vazut ca are un comportament asa urat cand este vampir a vrut sai schimbe inima si sa fie mai bun cu toti
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 20:31

Chapter 11

Mici raze de soare patrundeau in camera rozaliei lumninandu-I chipul prea frumos. Aceasta era pe balcon, pe un scaun din stejar alb. Scria intr-un caiet, in jurnalul ei.
Pov by Sakura
Draga Jurnalule, nu stiu ce sa cred, il iubesc, il urasc, sunt atrasa de el nu stiu. Dar, mai e si fratele sau, care s-a intors. Itachi, n-ai putut veni mai tarziu? Acum oare ce simt, oare pe cine vreau. Nu pot raspunde la aceste intrebari nicicand. Daca il aleg pe Sasuke, Itachi se va sinucide. Daca il aleg pe Itachi, Sasuke il va omori. Nu stiu ce sa fac. L-am sarutat pe Sasuke dar, parca simt ceva pentru Itachi. Ar fii bine sa-mi scot aceste ganduri din cap. Nu vreau sa provoc o tragedie.
Inchid jurnalul, si apoi ma uit spre gradina de un verde crud. Ochii mei l-au tintuit cu privrea pe el. Ma ridic de pe acel scaun apoi, ies din camera coborand in graba scarile. Ma indrept spre castan. Nu il mai vad dar, stiam sigur ca era acolo. Ma duc sub pom astepand. Ma rezem de el si ma las sa cad usor in jos pe iarba rece. Simt cum doua brate puternice imi apuca talia, si in urmatorul moment urcam in copac, la o inaltime destul de mare. Apoi se opreste pe o creanga imprejmuita de mii de frunze. Si il vad, pe el cum spunea Itachi,, fiul reginei noptii,,. In ochii lui negri ma priveau cu furie. Imi citise gandurile. Si nu era multumit de ceea ce aflase.
-Ai sentimente pentru Itachi? Vocea lui era rece si parca scuipa venin cand pronuntase acele cuvinte. Nu de ce fac asta. Dar, dau aprobator din cap. La reactia mea ochii lui devenira rosii. Se apropie de mine cu viteza lui neomeneasca, apoi luandu-ma de talie si trangandu-mi parul dandu-mi capul pe spate isi infige acele pline de venin in gatul meu. Facandu-ma sa scot un icnet de durere. Simt cum imi pierd din putere. Picioarele mi se inmoaie, si trupul meu devine greu in bratele lui. Imi petrec mainile de dupa gatul sau doriind ca el sa-mi sustina greutatea. Simt cum devin usoara ca o pana in bratele lui. Ma ridica de la sol punandu-ma in bratele sale. Isi retrage canini din gatul meu, lingadandu-se lacom pe buze. Merge incet spre casa. Ma uit la el, la acel diavol. Ochii lui rosii de puterea sangelului meu se incrucisara cu ai mei. Ma lasa sa citesc in ei. Era gelos pe fratele sau mai mare. Era gelos pe Itachi. Intram in vila unde in capul scarilor o voce rece si dura urla la Sasuke.
-Ce d***u i-ai facut Sasuke vrei sa o omori?Vrei sa ajunga la fel ca si Cassidy? Itachi avea un timbru vocal ridicat si cu, cat pronunta fiecare cuvant cu ura si venin cu atat, cobora treapta cu treapta. In final ajungand in dreptul lui Sasuke. Era nervos. Ii venea sa-si omoare fratele. Cei doi isi aruncau ulgere din priviri pana cand ii spun lui Itachi sa-l lase pe Sasuke in pace. Brunetul incepe sa urce din nou scarile cu mine in brate. Ma duce in camera lui unde ma aseaza incet pe pat, apoi se face nevazut. In mai putin de 30 de secunde revine cu niste haine pe care le pune pe pat. Ma ia in brate si intra cu mine in baie. Porneste apa la cada care se umple in 5 minute, el tot in acest timp tinandu-ma in brate si analizandu-mi chipul. Ia un prosop dupa care simt cum hainele sunt smulse cu repeziciunde de pe mine locul lor fiind luat de prosop. Ma lasa incet in apa calda. Unde ma spala cu sapun, pe unde putea ne vrand sa-mi dea jos prosopul de pe mine. Termina in curand dupa care ma ia din apa, si ma pune cu funful pe jos pe covorasul din puf din baie. Scoate prosopul de pe mine eu fiind cu spatele la el, imediat pielea mea facand contac cu halatul meu roz de baie. Ma apuca de talie de unde imi inchie nasturi de la halat legandu-mi talia usor cu cordonul. Ma ia in brate punandu-ma usor in patul sau. Stam amandoi si ne privim incontinuu. Ma las incet cu, capul pe perna. El priviindu-ma incontiuu. Da sa plece dar, il prind de camasa si-l trag spre mine uninud-mi buzele cu ale sale. Pentru o secunda ramane uimit. Insa apoi adanceste sarutul transformandu-l intr-unul plin de pasiune si dorinta. Rupem sarutul intr-un final( 5 min) dupa aceea simt cum pleoapele mi se inchid, o ultima imagine si un singur cuvant: Sasuke.
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 20:57

multumesc pentru anunt:) si vreau sa te felicit scumpyy sete un fic extraordinar
hai cu nextul cat mai repede si nu ma mai fierbe a hug hi!
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 21:36

waaaaaaaaaMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 mersi ca m-ai anuntat, e superbMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 e cam scurt, da'merge, of saraca sakuranici nu stie pe cine sa aleaga........sper sa fie sasuke, si pana la urma ce mai face margaret???ca nu am vazut-o deloc in 2 capitole....sincer mi-e dor de ea, te astept cu nextul si sper sa ma anunti, te-am pupat bye, spor la scris!Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 02:32

Hei lume! happy2
Nu stiu cum de pana acum nu am citit ficul nervi! nervi! ESTE PREA BUN! nr1
Deci oficial iti iubesc ficul draga mea. E MINUNAT! in love
Te rog, pune next-ul cat mai repede. please
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 10:44

  • hei , am ajuns si eu in final pe la tine.
    Ficul este , nu stiu nu am cuvinte sa ma exprim coerent.
    Itachi Vs. Sasuke , hmm:-??:
    Lorelay are dreptate , sa fie Sasuke puppy eyes
    Si sorasa unde a disparut asa deodata:-?:
    In oricecaz:-j: , abia astept next-ul.
    Te rog frumos sa ma anunti daca nu ii prea mare deranjul happy
    Spor la tastat si la ideei buna:D:
Sus In jos
.::*Elly*::.
Academy Student
Academy Student
.::*Elly*::.

Sex : feminin Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Judo
Stare de spirit Stare de spirit : I miss him :X :((

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 19:31

Deci draga mea, ficul e superb love Il ador. Imi place enorm ideea. Sper ca Saku sa ramana cu Sasuke in final. :X Spor la scris si hai mai erpede cu nextul ala ca ai o gramada de fani inebuniti dupa povestea asta superba :* Te-am pupat :*
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 10:39

Chapter 12
Mici picuri de roua cad de pe frunzele verzi ale pomilor. Norii albi cu pufosi ai cerului au diferite forme. De inima, de sageata, de catel. Pe balcon erau asezate florile roz de cires fiecare pusa intr-un ghiveci alb ca zapada. Insa una dintre ele era mai frumoasa de cat toate. O floare care admira cerul.
Pov by Sakura
Cat de frumoasa poate fi lumea? Acest lucru ma intreb mereu cand vad natura in plina sarbatoare din gradina. Deodata simt o mana rece ca de gheata pe umarul meu. Ma introc si-l vad pe Itachi care imi arata un zambet mic. Brunetul ma i-a de mana apoi coboram incet scarile, pana ajungem la o masuta din cristal unde ne asezam jos.
-Sakura…eu te…. Iu..b..e..s..c.
Ochi mei verzi se fac mari de uimire. Itachi ma iubeste? Deci de asta e gelos pe Sasuke de fiecare data cand ma atinge. Imi las capul in jos lasand suvitele mele roz sa-mi acopere fata. De asta s-a batut mereu cu Sasuke… din vina mea. Ma simt prost… fug de langa Itachi si ma napustesc in casa pe scari. Ma indrept spre camera mea dar, din greseala calc stramb si in urmatorul moment o durere imensa mi se pune pe glezna atat de mare incat ma las in jos, in ghemuit. La capatul coridorului o silueta gratioasa isi face aparitia, si in urmatorul moment era langa mine. Brunetul ma fixeaza cu privirea, apoi fara sa zica nimic ma ia in brate, si ne indreptam spre camera sa. Deschide usa cu picorul si apoi ma pune pe pat in timp ce el se duce la baie. Se intoarce cu bandaje si-mi infasoara picorul dupa care ma impinge usor spre pat.
-Itachi ti-a marturisit sentimentele lui?
Ma uit la el. Privirea lui era atintita undeva in gol. Fara sa mai zica nimic se indreapta spre fereastra. Era nervos si asta o puteam observa din miscarile si comportamentul sau. Ma ridic si eu la randul meu si ma duc langa el de unde ii spun ca simt ceva pentru Itachi dar, pe el il iubesc. S-a intors nervos la mine si m-a privea cu furie. Nu trebuia sa ii zic asta. M-a apucat de brate si m-a izbit in geam, fara a-mi da drumul. Ma strangea destul de tare, insa nu i-am zis nimic. Il priveam si nu puteam sa vad decat un vampir gelos si furios. Stransoarea lui incepuse sa se intensifice. Scot un mic sunet de durere dar, el tot nu-mi dadu drumul.
-Sasuke ma doare te rog da-mi drumul, iti jur numai pe tine te voi iubii cat oi trai.
Brunetul imi da drumul dintr-o data la maini si se uita la mine nelamurit. Oare am zis ceva ce nu trebuia? Imi cuprinde talia cu bratele sala si apoi simt respiratia rece la urechea mea.
,,Sakura, eu nu vreau sa te pierd pana oi murii si de aceea mai devreme sau mai tarziu va trebui sa te transform.,,
Ochii mei verzi se facura marii de tema nu vroiam sa ma schimb. El citi teama in ochii mei, ma prinse de talie si ma trase catre el cu,forta izbindu-ma de trupul lui. Numai acel cuvant imi invada mintea ,,schimbare,, fara sa-mi dau sema incep sa tremur din toate inchieturile, si imi pun o singura intrabare: ,,De ce vrea asta?,,
Pov by Sasuke
O simt pe rozalie tremurand. Cred ca o speriasem cand ii spusesem ca vreau sa o transform. Deodata simt cum camasa imi devinde uda. Ea incepuse sa planga. Nu suportam sa o vad asa. Ma las cu ea jos pe podea, si incerca sa-si sterg lacrimile care nu se mai opreau. Am ranit-o. Ii prin barbia ridicandu-I fata in sus pentru a o privi. Ii sterg incet lacrimile cu degetele si apoi ii spun ca o sa o transform cand vrea ea. Ochii ei se facura marii si ma atinteau cu privirea. Fara a mai spune nimic imi unesc buzlele de ale ei formand un sarut dulce. O iubesc si nu vreau sa o ranesc.
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 10:47

bun , aici m-ai lasat masca huh? ,Sasuke o iubeste pe Sakura? ASta este incredibil si atat de interesant. SEamana un pic cu Twilight , doar un pic ca nu este chiar la fel
:-? Nu lua in seama ce am zis eu :-J , in rest abia astept urmatorul capitol:)
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 10:47

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 78717 meersi ca m-ai anuntat!capitolul este absolut minunat!Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 itachi o iubeste?tare ,dar ea il alege pe Sasuke, daca nu ne faci tu cumva o surpriza, Sasuke o iubeste, si de ce a trantit-o de geam atunci cand i-a zis ca il iubeste pe el???Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 947835 ma asteptam sa ramana uimit si s-o sarute, nu s-o tranteasca, sau l-a suparat faptul ca sakura simte ceva pentru itachi?Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 138742 ei lasa ca vedem noi, te astept cu nextul, te rog sa ma anunti cand il pui, spor la scris si la idei, si sper ca totul sa fie bine, si te rog daca poti sa-l aduci si pe celalalt tot asa repedeMoonlight(eventual +16) - Pagina 2 208323 te-am pupat
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 10:49

Deci nu imi vine sa cred...Itachi chiar o iubeste? Sakura se va transforma in vampir?
Pe cine va alege si ce surprize vor mai fii? huh?
A fost, a fost....nici nu am cuvinte sa-ti spun ce super a fost! happy2
Astept nextul care sper sa-l pui cat mai repede. kiss
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 10:56

super tare imi place atitudine lui sasuke dar imi este mila de itachi pt ca sakura nu simte chiar la fel si pt el:)
te rog sa ma anunti cand pui nextul:-* thank you
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 21:24

Hey as vrea sa stiu cum pot sa pun un sondaj...ma puteti ajuta cumva? in seara asta sau maine de dim pun nextu... dar v rog mult sa ma ajutati cu sondajul...
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 21:39

deci te duci la primul capitol si dai la "edit" dupa dai jos de tot si scrie acolo ataseaza un sondaj de aici te descurci u:)
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 22:35

SCUZA MA CA NU TI-AM DAT COM!
E superb love
Mi-a placut asaaaaa de mult si da, vreau sezonul doi love
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 977748
Sus In jos
.::*Elly*::.
Academy Student
Academy Student
.::*Elly*::.

Sex : feminin Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Judo
Stare de spirit Stare de spirit : I miss him :X :((

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 10:28

Vai cat de tarziu am ajuns! Oricum multumesc pentru ca m-ai anuntat ( Abia acum am vazut mesajul ) Deci e bestial capitolul. Ma bucur ca Sasuke o iubeste cu adevarat. love Sper sa fie impreuna pe veci...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moonlight(eventual +16)   Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Moonlight(eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-