Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Summer love  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Summer love  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Summer love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Merita sa continui ?
Da,ai talent :X
Summer love  - Pagina 2 I_vote_lcap100%Summer love  - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 21 ]
Nu,esti varza :)))
Summer love  - Pagina 2 I_vote_lcap0%Summer love  - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 21
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 21:21

Sa nu plce...sa nu plece da? Daca pleaca nu mai vorbesc cu tine. Spunei Sakurei sa-l tina bine...bine de tooot. : ((. Imi este atat de mila de ea...of Doamne, biata fata...: ((.
Mi-a placut chiar mult capitolul si modul cum ai relatat sentimentele Sakurei, insa punctuatia te cam omoara asa'i? Sa fi mai atenta...in unele locuri nu ai pus virgula, desi trebuiai sa o pui si mna...mai multe. Dupa semn dai space etc....dar in rest e bine...cel putin mie imi place. Ok...cam atat..See ya:D


Summer love  - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Churippu
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 0

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 09:30

Hey, frumos ca ai venit cu nextul lough dabea astept, si sa nu plece sasuke, sper ca pui nextul ca daca nu ma dau nervi! de toti peretii lough


Summer love  - Pagina 2 3749246689786327603_large

Mi-e dor de tine, mi-e dor de viata si de fericire

Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 09:44

Nu prea am înţeles ce se petrece, visa în somn sau visa cu ochii deschişi - aşa că bat spre a doua concluzie. Îmi place că ai mai dezvoltat puţin sentimentele Sakurei.
La început când am auzit de Gaara am rămas şocată, mă gândeam că el are să fie cel de care Sakura s-a îndrăgostit şi pe cel care ea îl va vedea. Şi m-am întrebat: Sasuke, unde apare, el ce rol mai are? o.O Până ce mi s-a dat răspunsul după.
Sunt puţin confuză cu această desfăşurare de acţiune, plus mai este şi puţin rapidă. Un lucru aş vrea să-ţi mai spun: cifrele se scriu cu litere, adică - 3 - trei sau 26 - douăzeci şi şase, doar anii sau numerele mult, mult mai mari se scriu direct cu cifre, că e greu să spui 1658, de exemplu. XD

Aştept nextul. Succes. *hug*


Summer love  - Pagina 2 Tumblr_nr4ln3gwuO1te87ixo1_400

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 11:39

Poi faza este ca Sakura are sentimente foarte amestecate nu stie ce vrea..nu stie pe cine iubeste este foarte incurcata.
De aia a si fugit pentru ca nu m-ai rezista presiuni


Summer love  - Pagina 2 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
The~First~Angel~
Academy Student
Academy Student
The~First~Angel~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc( ficuri, romane ,..), sa desenez, sa dansez ...
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 21:51

Hey buna am venit si eu pe aici cam tarziu dar macar am venit :D.... Deci imi place mult ficul tau si de asemena este si interesant mai ales ca nu am vazut pana acum ca cea mai buna pr a Sakurei sa fie Ino.. Snt chiar curioasa ce fata o sa faca Sakura cand aude ca Sasuke o face enervanta :@... oricum vreau Next-ul cat mai rpd posibil..( P.S. Ai putea sa faci capitolele mai lungi si sa descrii putin mai multe sentimentele Sakurei sau poate chiar si ale lui Sasuke, SPER ca nu te-ai suparat pt sfat :( ).. si ai putea sa-mi spui si mie cand pui nextul plzz:O3 TE POP SIMO :*
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 14:33

Summer love  - Pagina 2 Cuteakatsukiakatsuki172



Capitolul 4 (Gasti rivale)





-Tot enervanta ai ramans!
In secunda urmatoare mainile mele le strangeau pe ala lui incercand sa il fac sa nu plece ...Dar de ce o faceam?
De ce tineam asa de mult sa nu plece?
Am iubit odata, dar numai vroiam sa sufar. Poate ca eram o lasa, nemaivrand sa simt acele sentimente atat de frumoase, de dulce, care-ti incalzesc sufletul, dar care dureaza atat de putin. N-o sa mai fac aceeasi greseala din nou.
- Am foarte multe probleme, scuze ca ma comport ciudat!

I-am dat drumul la maini si am plecat . Nu aveam un punct fix ma uitam in gol mai mult incercam sa ii aud pasi dar cred ca statea pe loc .
- Stiu, intoarcete cand te linistesti.

Am continuat sa merg ignorand ceea ce mi-a zis . Ploua iar ploua ce mai vara. Incepusam sa ma obisnuiesc ,Konoha era un sat in care ploua des ,ba chiar incepea sa imi placa ploaia parca imi spala grijile iubeam sunetul ploii atunci cand se lovea de ceva dur, imi dadea o stare de relaxare.
M-am asezat pe cea mai apropiata banca si mi-am fixat privirea spre un simpul copac. E ciudat cum oameni din ziua de azi isi fixeaza privirea pe un anumit lucru ignorand total ce este in jurul lor .

-Nu poti vedea padurea din cauza copacilor.
E o vorba pe care mi-o zicea bunica mereu ma invata sa privesc lumea cu ochii larg deschisi.

- Suntem atat de fixati pe o persoana incat nu le putem vedea pe cele care ar face orice sa ne vada zambind.

Imi indrept capul spre persoana care se afla in dreptul meu cu mainile in buzunar. Un barbat imbracat foarte elegant la costum . Pe parul rosu se scurgeau firicele de ploaie pana la ochi lui de un verde crud. As putea spune ca nu il deranja ploaia ba chiar ii placea ,si lucrul care ma convins de asta, a fost monentul cand si-a scos mainile din buzunar si a ridicat capul ca sa poata simti picaturile de ploaie pe fata. Apoi se aseaza langa mine pe banca dupa ce facem cunostinta aflu ca il cheama Sasori.
Parea un tip usor ciudat as si vrut sa ma ridic si sa plec insa ceva ma tinea acolo langa el ,in secunda urmatoare ma luat de mana ridicandu-ne amandoi in picioare. L-am lasat sa ma conduca, spre surprinderea mea am inceput sa dansam. Ma apropia si ma indeparta, invartindu-ma prin tot parcul :

- Te descurci foarte bine! A spus el si m-a apropiat de trupul lui, tinandu-ma asa. Prima data am zambit insa dupa am vazut ca nu imi dadea drumul, asa c-am incercat sa ma indepartez insa avea mana pe spatele meu si nu puteam.

- Da-i drumul Sasori! a tipat Sasuke .
Atunci a inceput nebunia Sasuke si Sasori s-au apropiat amenintator aveam senzatia ca se cunosteau . Imi era asa de frica incat mi-am incolacit bratele in jurul pieptului stiam ca Sasuke nu avea nicio sansa adica era cu vreo trei sau patru ani mai mic cu toate astea speram ca totul sa se termine cu bine.
Doar am sperat pentru ca in urmatoarele momente cei doi isi imparteau pumni si picioare cu o viteza uimitoare de nici nu iti dadeai seama .Am vrut sa tip dar nu puteam m-am aplecat in genunchi si mi-am acoperit ochi nu suportam sa vad acele imagini insa auzeam fiecare lovitura si fiecare tipat de durere.
Simteam un sentiment pe care nu-l mai simtisem, ca si cum trebuia sa il protejez pe Sasuke de orice pericol, era un sentiment urat, nu-mi placea, dar nu eu il ordonam ci creierul.
M-am ridicat tremurand si am luat-o la fuga inspre cei doi aveam de gand sa ii opresc ...
- Sakura nu!



Summer love  - Pagina 2 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 14:56

ce pot sa zic , cam asa incep toate comurile mele
pai Sasori credeam ca ii baiat dragutz dar ...
Sasuke gelos? Asta trebuie notat in ziare reviste , chemati mas media.
Si cam asta aveam de zis , minunat si mersi ca mai anuntat.
Astept next-ul si te rog sa ma mai anunti :D
Max
;))


Summer love  - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 14:58

Hey kiss
Mersi ca m-ai anuntat kiss
Ce tare love....Sasuke vs Sasori love
Dar sper ca Sakura sa nu pateasca nimic daca se baga...si cine ii striga rozaliei numele?
Asta o sa aflu in urmatorul capitol kiss
Te pwpacesc si sa ma anunti in continuare kiss
JANE a hug


Summer love  - Pagina 2 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Summer love  - Pagina 2 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
The~First~Angel~
Academy Student
Academy Student
The~First~Angel~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc( ficuri, romane ,..), sa desenez, sa dansez ...
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 16:21

Ma bucur ca ai pus continuarea :D. Se pare ca Sasuke e cam gelos pe Sasori , dar cine ii spune Sakurei sa se opreasca ??? In fine abia astept next-ul sa vad ce se mai intampla . Te pupaceste Simona :*


I Fall In Love Every Time. And I Don't Really Fall In Love A Lot. But When I Do I Fall In Love Hard.
Summer love  - Pagina 2 Imagini-frumoase-de-dragoste-fantasy
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 20:09

Ok, deci am ajuns si el la ficul tau.
Imi place! Ideea e simpatica, iar modul in care redai actiunea e foarte frumos.
Imi place la nebunie sa vad ca te axezi mult pe sentimente si mai imi place si atunci cand simt ceea ce simt si personajele.
Ce pot sa mai spun? Adu nextul repede ca te pap!
Spor la scris si idei multe kiss

Ja ne!^^ a hug


Summer love  - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 20:34

Bun!!! Deci... imi place ideea ta.
Sunt curioasa de ce se va intampla in contiunare. Asa ca am doar un cuvant: next!!! in love Te-am pupat ♥️


Summer love  - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 22:23

Hez , scuze de înrârziere . De acord cu Max , chemaţi mass media !
Aşa , să fi mai atentă , nu ai pus bine semnele de punctuaşie , acţiunea este grăbită şi descrierea lipseşte .
În orice caz , capitolul este frumos şi te rod să mă anuţi de next . Baftă şi pupici . kiss


Summer love  - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 20:54

Bună ! Nu am cu ce să încep decât cu a spune că iţi ador primele capitole . Sunt sigură că nu sunt singura . Să mă anunţi când pui next . Te pup şi spor la scris ! kiss


Summer love  - Pagina 2 30533935





Stories ends with a happy ending,



But life NOT.

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 12:04

Capitolul 4 (Gasti rivale) part 2


M-am ridicat tremurand si am luat-o la fuga inspre cei doi aveam de gand sa ii opresc ...
- Sakura nu!
Aveam ochi inchisi insa l-am putut auzi pe Sasuke strigand ca disperatul sa ma opresc. Si cum eu sunt miss probleme care inrautateste mereu situatia am sarit cu toata puterea pe Sasori rostogolindu-ne pana cand el ajunge de asupra mea.
Si ca sa fiu si m-ai desteapta i-am tras o palma de ma ustura si mana. Spre surprinderea mea Sasori nu a ripostat doar ia aruncat o privire cu venin lui Sasuke cand a venit si m-a luat.

-Pricepe ca nu e bine sa te incurci cu ei!

Pe tot parcursul drumului Sasuke a ezitat sa ma priveasca deparca facusem ceva rau... Facusem? Nu am inteles ce a vrut sa zica si nu l-am intrebat deoarece eram inca speriata din cauza batai .Nici privirea mea de caprioara speriata nu a reusit sa ii inmoaie ghiata din ochi lui negri .
Am continuat sa mergem linistiti singurele zgomote care se auzeau erau picaturile de sange ale lui Sasuke care se izbeau puternic de pamant spargandu-se in mi de stropi rosiatici . Cand m-ai scotea cate un geamat de durere si strangea din dinti sufletul meu parca dorea sa ii ia durerea .Ma simteam atat de vinovata doream cu toata vointa mea sa ii port eu durerea si pe el sa il vad zambind.
Si stiam prea bine ce inseamna acest sentiment pentru ca m-ai avusesem de aface cu el era iubirea.Inima imi vibra , suspinam de emotie , suspinam de teama , suspinam pentru ca il iubeam .
Nu stiu care este scopul meu si ce caut in aceasta lume. Pentru ce am fost creata? L-am intalnit pe Gara pentru ca mai apoi sa am ce pierde? L-am pierdut pentru al iubi pe Sasuke ? Cum e posibil sa iubesti doua persoane?
Tremuram involuntar dar nu de frig de emotii nu doream sa ma indragostesc
nu doaream sa sufar iar . Sasuke mi-a inmanat bluza lui si am acceptat-o chiar daca era putin patata de sange si pamant. Pot spune ca o simpla geaca mi-a incalzit intreg sufletul facandu-ma sa zambesc si am simtit parfumul lui invaluindu-mi intreg corpul.
Era ca o armura care ma proteja de tot cel putin eu asa ma simteam . Corpul meu exploda in mi si mi de luminite.
Cand am ajuns in fata casei mele Mya a sarit cu intrebarile pe noi iar cand la vazut pe Sasuke si-a facut semnul cruci si la invitat pardon la obligat sa intre in casa pentru a se uita la loviturile lui.

- Sasuke , iar ai intrat in probleme cu fratele tau ?Trebuie sa incetati e pacat sa va urati ca frati!


Summer love  - Pagina 2 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 12:11

Hy scumpo, foarte frumos nextul. Cam scurt, dar merge.
Am simtit exact ceea ce a simtit Sakura si asta e bine kiss
Sasuke se vede ca tine la ea, si OMG, nu pot sa cred! Sasuke su Sasori frati? o.O
Genial!!!
Pultumesc ca m-ai anuntat, astept nextul kiss

Ja ne!^^ hi!

P.S. Prima la comm kiss


Summer love  - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 12:15

Hei , scumpa rusinos

:x E frumos capitolul, însă ar trebui mai lung..probabil ai rămas intr`o pană de idei. Inţeleg. Oricum..nu pot zice decât să aduci next`ul repejor . Că de nu....Te pap cu fulgi cu tot :x . rusinos
Ahh...şi Tankz pentru anunţare .


Summer love  - Pagina 2 30533935





Stories ends with a happy ending,



But life NOT.

Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 12:54

Hei honey ,
Mersi de anunt si iarta-ma ca n-am mai trecut .
Deci imi place tare mult nextul . E foarte interesant si abia astept sa vad cum dezvloti ideea .
Pune nextisor repede te rog !


Summer love  - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 13:12

In primul rand iti multumesc ca m-ai anuntat kiss , iar acum sa trecem la fic.
Mi-a placut capitolul, cu toate ca puteai sa il faci mai lung, sti si tu cum e vorba aia, mereu e loc de mai bine heh . Imi pare rau de Sasuke crying , dar pana la urma cred ca era destul de grav daca a reactionat asa... hmm...nu prea stiu ce sa zic. Vom vedea in continuarea ce e de capu lui Sasori de zicea Sasuke ca e asa periculos dap ! . De data asta poate ne aduci mai repede nextul. Te-am pupat si spor la scris ♥️


Summer love  - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 15:30

OMG , OMG , OMG ! Deci nu pot sa cred huh? Sasuke si Sasorii frati ? O nu , asta nu-i dce bine . O sa iese cu scantei rau de tot . Cam scurt capitolul , sa vi rapid cu nextul . Kiss and hung . kiss


Summer love  - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Mumf
Legend
Legend
Mumf

Merite deosebite :
Summer love  - Pagina 2 Asss10Summer love  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 110
Localizare Localizare : Paradox, CO
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13635
Puncte : 14127
Reputatie Reputatie : 481
Hobby-uri Hobby-uri : AMV , Fan fiction .
Stare de spirit Stare de spirit : Yuk <.<

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 17:49


Bună Georgiii !

Îmi pare rău că nu am văzut acest fic până acum. sad

Este absolut superb. in love

Sasuke şi Sasori fraţi ?!

Chiar nu mă aşteptam la asta.

Vreau să văd ce se întâmplă mai departe.

Să mă anunţi când pui următorul capitol.

Spor la scris şi la idei. a hug


( Denii. )
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mai 2012, 18:07

potim ce? Frati ? Sasuke si Sasori? Irational... ma rog abia astept next:o3


Summer love  - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
ZuZuLiNa
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,cititul,moda si iesitul in oras cu prietenii mei
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu zambareata

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Mai 2012, 18:38

sasori si sasuke fratii!!!ma rog sa trecem peste faza asta tare confuza ficul este super tare tot ce am de zis este Cand vii cu nextul.



PS:sa ma anunti si pe mine kiss
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Mai 2012, 16:32

Hellau, my darling a hug
Mi-am facut putin timp astazi pentru cateva critici, so ...

Titlul nu mi se pare extraordinar de reusit, nu are acel farmec care te face sa dai click fara sa stai pe ganduri. E comun intr-un fel, puteai cauta ceva mai deosebit.

Ideea e cam banala si prea prea des folosita, nu este originala deloc. Am citit n fanfic-uri cu Sakura la bunici, reintoarsa dupa nu stiu cat timp inapoi, in orasul natal, reintalnindu-si marea iubire si etc. Neinteresant, seriously.

Descrierea
nu este prea dezvoltata, mi-as dori sa fie mai amanuntita si nu ma refer sa incepi sa descrii in parte cu ce se imbraca zi de zi, sau ce culoare au jaluzelele camerei si asa mai departe. Vreau sa dezvolti descrierea sentimentala. Uite de exemplu cand Sasuke si Sasori s-au luat la bataie. Puteai sa dezvolti mult mai mult si puteai incerca sa fii si originala, i mean.. E comuna si bataia, insa era mai okai daca faceai actiunea diferita. Sakura putea reactiona altfel sau stiu si eu. Referitor la actiune, e putin grabita, doar din cauza ca descrierea este incompleta.

Dialogul nu este in exces. In capitolul 4 parca a fost destul de mult dialog, pe viitor incerca sa incluzi unele replici in naratiune, i mean.. alea neimportante.

Greseli de tastare/ortografie :

ochi - ochii;
de asupra - deasupra;
m-ai - mai;
ia - i-a;
deparca - de parca;
mi - mii;
de aface - de-a face;
gara - Gaara;
mi si mi - mii si mii;
cruci - crucii;
la invitat - l-a invitat;
la obligat - l-a obligat;

So, darling ai cam multe greseli si nu sunt neaparat de tastare, ai grija pe viitor, fii mai atenta si corecteaza-ti capitolul inainte de-al posta.

Estetica nu imi place deloc, pe langa faptul ca ar trebui sa apesi space dupa fiecare semn de punctuatie si fii foarte atenta, nu inainte, mai scrii si fiecare capitol cu alt font si marime, sincer eu nu prea agreez asa ceva si nu imi place. Hmm, ce ar mai fi.. Ah, mi-ar placea sa faci capitolele mai lungi, sunt destul de scurte.

Cam atat, sper ca nu te-ai suparat, tot ceea ce vreau eu este sa-ti imbunatatesti stilul de a scrie. Bafta in continuare a hug


I had to break myself to carry on.


Summer love  - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 5    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iun 2012, 23:52


Sasuke's point

Poate ca n-ar fi trebuit sa ma intorc aici, dar curiozitatea ma impins totusi spre locul acesta. Imprejurimile sunt unele destul de frumoase, dar ceea ce vroiam sa fac era sa revad o anumita persoana .
Fratele meu ma gonise de aici acum mult timp despartindu-ma de ea m-au transformat intr-un monstru fara sentimente , capabil doar sa urasca, si sa dictruga tot ce e legat de iubire.


M-am ridicat in picioare , pe geam se puteau vedea fulgere orbitoare care luminau cerul impreuna cu tunetele arsurzitoare, care iti faceau pielea de gaina.
Eram inca in resedinta Haruno , Mya ma primise peste noapte in camera de oaspeti . Era o femeie extraordinara , credincioasa si iubea pe oricine ca pe propiul ei copil si eu ma simteam ca acasa .

~~Flashback~~~~

-Sasuke, iar ai intrat in probleme cu fratele tau ? Trebuie sa incetati sa va urati ca frati este pacat.

~~Endflashback~~~

Cuvintele ei intelepte imi cotrobaiau fiecare coltisor al minti mele intunecate incercand sa o auduca sper lumina . Ceea ce era imposibil ura era imprimata adanc in suflet , era ca o pata neagra pe un petec alb si aceea pata crestea si crestea . Nimic si nimeni nu ma putea opri din a-mi ura ''fratele'' mai mare.


Sasori , nu era fratele meu de sange , el murise acum doi ani in urma si ma lasase in grija celui mai bun prieten al lui . La inceput imi era un model pentru mine era idolul meu dar cu cat treceau ani cu cat ura crestea acel model de odata devenise rivalul meu .
Satul sa stau mereu in umbra, mereu in spatele fratelui mai mare si mai bun am incput o competitie. Fiecare fata ca imi placea ii ajungea lui tot ce imi doaream isi doarea si el
fiecare lacrima a mea era ca un trofeu pentru el si acum avea sa ma loveasca din nou.


Stiam ca nu o iubea era ca un trofeu pentru el sa ma vada pe mine distrus ca de obicei . Dar de data asta nu aveam de gand sa pierd sunt prea multe in acest joc murdar demnitatea , iubirea , mandria mea tot ce am mai de pret sunt puse la bataie si sunt gata sa dau tot ce am mai bun.


Apas incet cleanta incercand sa evit un scartait zgomotos corpul meu se indrepta la indemnul subconstientului spre camera unde doarmea ea . Stiam ca doarme doar vroiam sa ii privesc splendoarea in lumina nopiti.
Am ramans incremenit in fata usi , mana mea doarea sa o deschida insa o durere in capul pieptului ma impingea inapoi ...


Summer love  - Pagina 2 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 00:02

New Roman">Hellou ! hi!
Pai ce as putea spune despre acest capitol , nu se intampla multe . Ai explicat cateva lucruri , insa na , nu s-a intamplat cine stie ce actiune .
Astep nextul , bafta la tastat si pupici . kiss


Summer love  - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Summer love  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Summer love    Summer love  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Summer love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-