Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Stii se va intoarce sunt sigura

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 17:23

BUNA AM ADUS NEXTU'...
imi pare rau ca nu l-am pus mai repede, dar am avut de inv la teza la romana
(de care azi am scxapat - Yeiiiiii!)
bun deci sper sa va placa si spor la citit...



CAPITOLUL 5: Sarut


Sakura pov:

Medeea ma priveste cu dispret si ura, dupa ce Hidan pleaca aceasta spuse:

-Daca mai incerci ceva, ca sa ii atragi atentia, iti promit ca o sa ai o moarte foarte, foarte dureroasa! Scuipa toate aceste cuvinte cu venin. E al meu, asa ca stai departe! Continua pe un ton foarte posesiv si nu stiu cine ar fi mai feroce, ea sau o ursoaica cu pui.

Ma simteam prost si ma cam speriau amenintarile sale. Stiam ca ar fi in stare sa le si aplice. Simteam ca i-am luat ceva, dar ce? Ce e atat de special pentru ea? Ce vroia de la mine? Nu i-am facut nimic. Cine e al ei? Hidan? Atentia lui, era ceea ce i-am luat ei? De ce e atat de posesiva in privinta lui? Simte ceva pentru el? Il iubeste? Ar fi cam imposibil... Sau nu?! Of... Prea multe intrebari. Oricum de ce m-ar interesa Hidan? In primul rand imi e frica de el... In al doilea rand simt ca ceva nu e in regula cu el, ceva... Nu stiu. Iar in al treilea rand, as prefera sa stau la Polul Sud in brate cu un pinguin, decat sa fiu mereu cu el. As prefera sa stau intr-un acvariu cu pirania, decat sa fiu in prezenta sa. Mai bine m-as lasa mancata de un rechin, decat... Of, nici chiar asa, dar nu pot sta in acelasi loc in care se afla cei din Akatsuki. Ma sperie numai frivirile lor de gheata, dar daca ar trebui sa ma gandesc la puterea lor in comparatie cu a mea, e chiar patetic! Nici nu mi-am dat seama ca in tot acest timp am privit in gol fara sa mai aud amenintarile sau tipetele de exasperare ale Medeei. Imi ,,deschid’’ ochii si vad in ceata pentru cateva secunde. Clipesc de cateva ori pentru ami limpezi mintea. Ma simteam surprinzator de calma. Nu imi mai pasa daca ei sunt aici, nici daca ei vor sa ma omoare... Asta datorita sperantei absurde de care ma agatam cu toata fiinta mea.


Medeea pov:

Imi venea sa urlu. Imi venea sa o lovesc. Vreiam sa o omor pentru ca eu vorbeam singura si ea se uita in gol, fara sa ma asculte, dar nu stiu cum ar reactiona Hidan. Oricum e doar un simplu ninja... O simpla fata. Un gandac neinsemnat, care isi bate joc de mine si care vrea sa mi-l fure pe ,,scumpii’’ al meu. Acest sentiment oare sa fie gelozie sau doar neputinta, cand stiu ca nu il am, inca? Imi plcea totul la el, nemurirea lui care ma linistea, fiindca stiam ca mereu se va intoarce viu, ochii sai ciudati si atragatori, si mai ales trupul sau de tigru... Marrr! Ce bine arata! Il vreau! E al meu si doar al meu! Hmm... Acum m-am enervat. Nu trebuie sa ma incrunt, ca altfel fac riduri! Imi spun in gand cu tonul meu obisnuit de alintat. Daca fac riduri, lui ,,puffy-uffy’’ nu o sa ii mai placa de mine. O sa imi pierd sansele in fata fetei ,,fata-de-broasca-cu-cap-mare’’. Imi plac poreclele astea, chiar foarte mult. Oh! Uite-o si pe cap-mare ca se trezeste din visarea ei cu ochii deschisi. Deci, sa imi continui discursul:

-... si daca te mai prefaci ,,fata neajutorata’’ am sa te fac eu sa fii neajutorata pe un rug atunci cand o sa te ard de vie... Imi simteam nervii cum se intind la maxim si cum mai aveam putin si explodam, si asta doar din cauza p*o**t*i aleia cu bomboane il cap! Ma ignora la fel cum ignoram si eu predicile maestrei mele, Konan. Atunci s-a intamplat. Am inceput sa tip mai tare ca niciodat la ea:

-P*o**s*o, asculta-ma! E al MEU si doar al MEU! Daca te atingi de el o sa iti dau foc! O sa mori... Nu am apucat sa termin pentru ca cineva ma intrerupe.

-Cine e al tau? Spuse pe un ton vizibil amuzat si cu un zambet sfidator pe fata. Eu?! Continua acesta. Ma uit la cine era si mi-a picat fata cand l-am vazut. Era iubirea mea, Hidan. Chiar sunt al tau? Cand am hotarat asta?! Spuse el pe un ton alintat, iar zambetul i se schimba intr-unul pervers. Simteam cum pulsul imi creste si cum roseata mi se intipareste in obraji. Zambetul acele era pentru mine, mi-am spus entuziasmata. In sfarsit ii pot avea!

-Vrei sa vezi cat de mult tin eu la tine? Ma intreba acesta. M-am inrosit si mai tare, asa ca am dat doar din cap afirmativ. Hidan face cativa pasi, lenti, spre mine, dupa care isi schimba directia si cu viteza se indrepta spre alt loc. La cap-mare?! Simteam cum emotiile mele iau o intorsatura la fel de mare ca si pasii lui Hidan, mai inainte simteam nerabdare, dar acum fierbeam de furie la fiecare pas pe care il facea si era tot mai aproape de ea. Se aflau la mai putin de jumatete de pas distanta unul de altul. Ei ii era frica si era inchetata, dar el isi intinse ambele maini cuprinzandu-i fata si fata lui se apropia lent spre a ei. Pe drul buzele li s-au intalnit intr-un sarut care trebuia sa fie al meu. O vad cum vrea sa il respinga si sa plece cat mai departe de el, dar el a atat de puternic! Eram mult mai geloasa decat am fost in toata viata mea. Simteam cum arterele mai aveau putin si plesneau de la viteza sangelui care alerga prin corpul meu.


Sakura pov:

Se apropie de mine si imi prinse fata in causul palmelor sale mari si moi. Imi era frica si corpul imi era inghetat. Simteam furnicaturi prin trupul meu micut. Ochii sai violet si ciudati, se apropiau tot mai mult de ai mei. In ochii lui se afla un secret neimpartasit cu nimeni, carce ascundea acel secret? Eram caprivata de ciudatenia din ochii sai, asa ca nu am mai putut da importanta la alt detaliu pana cand buzele lui s-au unit cu ale mele formand un sarut, la care eu am raspuns neintentionat. Cand imi dau seama ce fac incerc sa il imping, dar e mult mai puternic de cat mine. O mana se plimba, cu miscari tandre, de pe obraz, pana pe umar si apoi isi gasi locul pe spatele meu. Mainile lui s-au inclestat pe trupul meu, dar nu astfel incat sa ma doara, doar cat sa nu pot rupe sarutul. Nu stiam cum ma simt. O mare de sentimente isi agita valurile prin corpul meu. De ce ii raspund la sarut? Oare as putea sa scap? Dar oare simt ceva pentru el? Ceva ascuns in spatele fricii pe care o simteam? Simteam?! Poate nu stiam ce simt din cauza sperantei mele absurde, aceea ca Sasuke va veni sa ma salveze...

VA CONTINUA...

sper ca v-a placut
la 3 comm va primiti nextul de la Puffy hmm...?! (am sa o cert daca pune nextu' mai repede de 3 comm biciuitor )
v-am pupacit dulce... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Vin 18 Mai 2012, 19:47, editata de 1 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 18:46

un coment de la mine sigur ai happy2
Eto... pai a fost interesnat , si cum Medeea este geloasa , doamne cred ca incepeam sa mor de ras atunci cand Hidan a sarutat-o pe Saku si ea s-a facut rosie lough
Dar revenind la sarutul lor , nu imi place:|:||:| pentru ca ea trebuie sa fie a lui Sasuke si numai al lui , sau invers . da invers asa imi convine si mie:D:
SI te rog sa aduci next-ul repede repede , repede , gata lasand repedele, inapoi la repede :>
Haide ca ma apuca nebuneala , mersi ca m-ai anuntat si sper sa o mai faci:*


Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 19:24

hehehe frumos capitolul anna asteptam nextul si restul



Cand Sunt Trist Incerc Sa Ma Inveselesc
Cand Sunt Fericit Incerc Sa Ma Mentin Asa
Cand Vad Pe Cineva Trist Ma Intristez Si Eu
Cand Vad Pe Cineva Fericit Devin Fericit Si eu
Iar Cand Cineva Nu Mai Vrea Sa Fie In Viata
Incerc Sa Il Fac Sa-si Doreasca Viata
Cand Toata Lumea Este Fericita
Simt Ca Mi-am Facut Rostul In Viata
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 19:53

3 comm-uri!!!! ha-ha!! Sakura+Hidan=sarut??? down down down take this! wtf kboom inchisoare! banat! neah!!!! nu-mi place cuplul asta...(desi mi-a dat palpitatii...) oricum vreau next, Sasuke sa o salveze pe Sakura... ar fi o idee dupa ce Sakura ter cu Hidan, el sa o loveasca in ceafa si sa o lase inconstienta cu lacrimi in ochi si cu speranta ca Sasuke va veni dupa ea... good job love al noualea cer shy dance1 dance 2 please ar fi tare.. si pe urma sa vina Sasuke si vede ca e inconstienta si atunci incearca sa o trezeasca si o vede ca atunci cand doarme e asa de dragutza si o saruta... si ea se trezeste in timp ce Sasuke o saruta dar ea normal ca nu va vrea sa rupa sarutul si adoarme din nou. (parca erau in camera Sakurei nu?) El o pune in pat si se aseaza langa ea privind-o. Si ea se va trezi cand el adoarme .. E asa de romantic!!!! (sunt pesti-cea mai romantica zodie cred ca se observa happy2 ) Abia astept sa vad nextul si poate folositi ideea mea good onegai-shimasu!!!! (va rog frumos!!!)
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 23:37

Superb!!!!!!!!Mi-e cam somn acum si mi-e lene sa scriu asa ca am s-o spun simplu,Pune NEXT ca e splendita povesteaaa :x




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 17:34

Si nextul cand ma rog il aduceti???


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 17:57

Fic inchis pentru inactivitate.

Autorul nu a mai postat din mai.

Daca doresti sa-l redeschizi anunta un Moderator/Critic.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stii se va intoarce sunt sigura   Stii se va intoarce sunt sigura - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Stii se va intoarce sunt sigura

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-