Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ochii nevazuţi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Ce ati vrea sa se intample cu Sakura:
1. Sa fie primita la Tsuki Stage, chiar si cu defectul ei;
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_lcap50%Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_rcap
 50% [ 1 ]
2. Sa nu mai vada niciodata;
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_lcap0%Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. Sa isi intalneasca dragostea, dar cu un mare sacrificiu;
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_lcap0%Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
4. Sa poata vedea, dar sa isi piarda toti prieteni;
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_lcap0%Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
5. Nu stiu, tot ce iti trece tie prin cap.
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_lcap50%Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_vote_rcap
 50% [ 1 ]
Total voturi : 2
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 23:43

Deci sunt onorata sa fiu prima la aceest minunat capitol(care sunt sigura ca asa va fi) Edit:
POate nu e chestia cu prima sau de astea dar eu tot is mandra , cum ,cine pana me is alea care isi bat joc de rozalia me?:-w
Doamne , oricine sunt alea vor batute si nu situ de la cine , de la mine le dau destula biciuitor biciuitor :|
A fost interesant si toate cele , mai ales ca ma bucur ca a fost aceeptata in echipa,,
dar , o sa il italneasca pe chestia aia mica? Stii uh, care ii deadea sfaturi iar Sora mereu il chinuia , am uitat cum il cheama lough
Eh , ete na , asta e :D
Adu nextul cat de repede poti , kiss* in love


Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)


Ultima editare efectuata de catre Max in Sam 26 Mai 2012, 23:54, editata de 1 ori
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 23:50

Pai ficuleste vorbind dau edit dupa ce citesc capitolu heh
In minte , acum, imi trec o gramada de apelative pentru acele .... fete... care si-au batut joc de Sakura mea.... daca le gasesc le .... nu pot sa spun aici ce le fac .... da va asigur ca nu este prea dragut... :>): :>): Si asta inca din prima ei zi ... Insa o sa treaca si peste asta si va deveni o vedeta in adevaratul sens al cuvantului in love
Un lucru imi e neclar think cand ai spus ca : "In tot acest timp, Sasuke privea cum mica floare de cires este batjocorita. Cand aceasta isi pleca capul de tristete, acesta pufni zgomotos si repetandusi acelasi lucru iar si iar: E oarba! Dupa care pleca mai departe nepasator lasand-o pe Sakura ghemuita, singura pe acel hol."
Sa iinteleg ca si Sasuke o facut-o oarba ? Mie asa mi se pare ... Lasa ca am eu ac si de cohocu lui lough cum se mai sppune prim popor...
Astetp next si mersi de anunt a hug
Teo kiss


Ultima editare efectuata de catre The_rose_of_night in Dum 27 Mai 2012, 00:10, editata de 2 ori
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 23:59

bhai... la ora asta u scrii huh? can\'t see !!! ??? Esti o adevarata scriitoare!!! Si super capitol. Banuiesc ca baiatul era Ken (parca asa il chema pe cel care o iubea pe Sora si o ajuta mereu...) Continua tot asa!!!! ;;) puppy eyes in love rusinos a hug
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 08:05

Băăăăi!
Da ce mai capitoool!
Da totusi.. Asa o mica intrebare....
Cum Dumnezeu poate sta idio*** ala de Sasuke fara stres sa se uite cu acele... Acele....:@ isi bateau joc de ea in ultimul hal.
Si cine vine in ajutorul fetei, adici cu batista : ))? Deci suspansul asta ma mananca. Adu nextul repedee. See ya:D


Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 11:46

waaaaaaaaaaaaaaOchii nevazuţi  - Pagina 2 2843714615 mercik ca m-ai anuntat!Ochii nevazuţi  - Pagina 2 2308263648 e superb!ai descris minunat si nu m-am plictisit, si e lung!Ochii nevazuţi  - Pagina 2 962758 tine-o tot asa!Ochii nevazuţi  - Pagina 2 2843714615 uf, ce rau, sakura e batjocorita doar pentru ca e oarba, si sasuke in loc sa o ajute radea si el sau cum?ca il bat de se suie pana in varful cortului si tot ajung la el cu prajina!uff.....cine le-a zis oare ca ea e oarba?si cine erau cele doua fete?Ochii nevazuţi  - Pagina 2 307712 si acel baiat?ne-ai lasat in suspans total....te astept cu nextul si te rog sa il aduci curand, te-am pupacitOchii nevazuţi  - Pagina 2 2843714615 si sa ma anunti daca vrei cand il puiOchii nevazuţi  - Pagina 2 208323


Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Mai 2012, 14:32

sarah poti sa fi u si diva lumii. cum mama naibii ai putut sa le spui si altora de secretul sakurei. te desfigurez. dak mai incerci vreodata sa o batjocoresti va pun pe toate pe un trapez in flacari deasupra unui bazin cu tipari electrici, crocodili, rechini si tot ce imi mai vine mie in minte. capisi? doamne sasuke. esti prost sau tampit? eu cred ca ambele. te strang de gat te omor nenorocitule. cum sa nu iti pese de sakura? doamne esti un un unnnnnnnn.............oh nici nu styu ce sa mai zic idiotule angry next scumpa


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Mai 2012, 16:36

Buna a hug
Am ajuns, in sfarsit, pe la ficul tau. Sa vedem:

Ideea este foarte frumoasa. Nu imi amintesc sa mai fi citit ceva asemanator si imi place felul in care o dezvolti.

Titlul este sugestiv, original si cred ca atrage cititorii, prin aerul misterios pe care il degaja.

Descrierea este la ea acasa si ma bucur ca te axezi pe sentimentele personajelor. Reusesti sa ne faci curiosi si sa ne introduci in mijlocul actiunii si asta este extrem de important. Felicitari !

Dialogul nu este sec absolut deloc, insa tinde sa fie cam prea lung. Deocamdata este bun, insa, pe viitor, te rog sa ai grija cum il folosesti.

Greseli de tastare/exprimare:

“Fiindac” – fiindca

“vetei” – fetei

“roralii” – rozalii

“sapovesteasca” – sa povesteasca

“din cauza socului emotional, prea mare, mi-a afectat vederea” – Corect ar fi fost sa spui ori ca “socul emotional prea mare mi-a afectat vederea” ori ca “din cauza socului emotional prea mare, vederea mi-a fost afectata”.

“i-a stai” – ia stai

“dinou” – din nou

“a ma incalzii” – a ma incalzi

“acelas timp“ – acelasi timp

“inervat” – enervat

“la lulme” – la culme

“repetandusi“ – repetandu-si

Actiunea decurge lent si este foarte bine ca nu treci brusc de la o idee la alta.

Aspectul este adecvat. Capitolele au fost asezate in pagina frumos, ai lasat rand liber intre descriere/naratiune si dialog. Nu am nimic de comentat.

Semnele de punctuatie sunt puse asa cum trebuie, in mare. Sunt totusi locuri unde ai uitat sa pui virgula. Spre exemplu : “De atunci lumea mea” - De atunci, lumea mea.

Asta am avut eu de zis.
Spor la scris in continuare si multa inspiratie!


Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Ochii nevazuţi  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 14:03

Fic inchis pentru inactivitate.

Autoarea nu a a mai postat de pe 26 Mai.

Daca doresti sa-l redeschizi anunti un Moderator/critic.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Ochii nevazuţi  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ochii nevazuţi    Ochii nevazuţi  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Ochii nevazuţi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-