Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Footprints on the Water. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Footprints on the Water. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Footprints on the Water.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sa fie un al doilea sezon?
Da ,desigur , cum ramai cu Neji?
Footprints on the Water. - Pagina 2 I_vote_lcap100%Footprints on the Water. - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 6 ]
Nu , nimic , ramai asa si fugi...
Footprints on the Water. - Pagina 2 I_vote_lcap0%Footprints on the Water. - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Poate...
Footprints on the Water. - Pagina 2 I_vote_lcap0%Footprints on the Water. - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Mai 2012, 00:12

waaaaaaaaaaaFootprints on the Water. - Pagina 2 208323 merci ca m-ai anuntat, capitolul e superb!a si muscat-o deja!!!????Footprints on the Water. - Pagina 2 385627 ce tare!Footprints on the Water. - Pagina 2 169309 vreau mai multe scene asa!Footprints on the Water. - Pagina 2 947835 sper ca tsunade sa nu-i faca nimic, si ca de data asta sakura sa rupa blestemulFootprints on the Water. - Pagina 2 208323 te-am pupat te astept cu nextul si pozele sunt dragute, te rog sa ma anunti cand pui next!Footprints on the Water. - Pagina 2 208323


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Mai 2012, 09:24

Max, angry tu trebuie sa nu mai pui nexturile cand nu sunt eu angry Ti-ai facut un obicei din asta...
Cred ca de la atatia vampiri si varcolaci care colind in miez de noapte, si acum tu pui nexturile pe la 12 noaptea.. lough Intr-un fel se potriveste cu ficul think
Acum revenim la fic happy2 , a muscat-o huh? ? Si ce vor mai face mai departe :> :> :> ??
Cred ca trebuie sa astept next dap !
Dar nerabdarea imi roade circuitele sad .... sa imi dati otra*a de soareci, cred ca am si eu unu in cap care imi tot striga in urechi : NEXT NEXT NEXT !!!! happy2 happy2 happy2
Deci, ca soricelul meu, ii pun numele Naruto heh , sa nu tipe singur, iti spun si eu sa aduci next happy
Mersi ca ma anunti si sper ca o vei mai face a hug
Teo in love kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 00:16

Capitolul 8:

„Emoti? Da erau multe , foarte multe care se plimbau prin voie in trupul meu . Cele mai multe stand la nivelul capului , mai aveam putin si plangeam. Eram in mijlocul a catorva persoane , defapt intre 5 persoane. Konan , Matusa Tsunade , Riaa , Theodora si Lorelay , 5 vrajitoare.
Luna noua stralucea intens pe cer formand niste cercuri ciudate lila , cel putin asa se vedea din tara vrajitorilor sau a Konohei . Acuma ceva timp am aflat ca tara de nicaieri si-a schimbat numele in Tara Focului , uni o considera chiar Konoha chiar daca este complet gresit. Pe doua dintre vrajitoare le cunoasteti deja dar nu ar strica sa ii mai prezint odata , incepem cu Konan care este si diriga mea din liceul Konoha. Are parul foarte lung albastru deschis , acoperindu-i ochiul stang si cu ochii albastri ca cerul de vara , ea fiind vampir defapt.
Matusa mea , Tsunade care defapt mastusa nu imi este , ci doar o buna prietena de pe vremea cand eram Cerasis , batrana dar nu se observa ,cu parul blond ca spicele de grau prins in doua codite joase . Avad semnul Kono , sau cu alta denumire in mijlocul frunti. Ea este o vrajitoare , Riaa este tot o vrajiotare.
Parul este roscat iar ochii de o nunata roscata-capruie , o fata foarte frumoasa imbracata intr-un stil iepuras. Este o vrajitoare Neko , o rochie alba cu mov , cu mai multe modele , avand dantela alba , dungi albe si o fundita in spate unde se afla si codita. O palarie interesanta care dupa un reprost fara sa vreau , scapat la intamplare a facut-o sa dispara , dar arata foarte bine.
Theodora , o vrajitoare zana , explic chestia cu zana mai tarziu. Are parul mediu pana la umeri violet , vrajitoare in specialitate de gheata. Are ochii caprui-visini si aripile sunt foarte rar intalnite dar acuma sunt la iveala. Negre cu alb , la fel ca si rochia ei avand diferite coliere si accesori .
Intr-un final Lorelay , aceeasta fiind o reinarnare la fel ca mine , fusesem prietene inainte dar nu imi amintesc multe despre ea. Ce vorbesc eu , nu imi amintesc mai nimic din inainte.
O vrajitoare cu parul blond lung , foarte lung cu ochii albastri de o nuanta rara , asi crede ca e sora lui Naruto dar nu are cum.
Este o vrajitoare in toata firea la fel ca mine , poarta o rochie pana la genunchi , verde si cu fusta neagra avand un sort verde legat la spate, in pas cu moda nu gluma.
Locul specific , pai am o pelerina rochie pe mine , neagra cu nori rosii in contur alb.
Revenind la loc , luna noua care este pe cer si parca am mai povestit de ea , au trecut 3 saptamani de in ziua in care eu i-am oferit sangele meu lui Sasuke.
Incantatia asta este pregatita de atunci ca eu sa imi amintesc din viata anterioara , Tsunade a zis ca o sa fie in regula doar un pic diferita ca pana acuma cu multe foarte multe amintiri.
Si asta trebuie sa ma inveseleasca nu? Pot sa il gasesc pe Bellator asa si poate am vreo vaga idee cine a pus blestemul ala blestemat asupra noastra , chiar daca deja simpatizez pe cineva si cred ca stiti si pe cine .
Au inceput , luna este perpendiculara cu mine , defapt ea fix in punctul in care ma aflu si eu. Deja spun ele incantatii cu o viteza neomeneasca , parca ar fugi buzele fara ele , in niste bloluri era adineauri vreun ser albastru-movariu.
Acuma il intindeau spre luna si el evaporandu-se ca aburi , ba nu , o ceata care se indrepta spre mine.
Mirosul matragunei si al lavandei imi invada narile , simtind cum ma copleseste si ametindu-ma . Era ceva normal dupa spusele Tsunadei , am cazut pe spate fix inauntrul pentagramei desenate cu sange. Imagini imi navalesc mintea, asa cum dati repede cu telecomanda la televizor sa vedeti programele. Defapt imi invadara mintea cu o viteza uluitoare , cand se terminase sirul incepu si durerea.
Toata durerea pe care am simtit-o vreodata , suferinta , tristetea, disperarea , inima franta , depresia si chiar nebuneala!
Incetara toate , ma simteam mai bine ca niciodata .. simteam ca stiut tot ce facusem si cum facusem , cui ii facusem si in ce fel.
Imi deschid greoi pleoapele , clipesc de cateva ori astfel imaginea sa devina mai clara , 5 fete se holbau la mine ingrijorate ,5 zambete sincere si fericite le rasarisera pe cip artunci cand deschisem ochii mei.
-Cum te simti? Intreba Tsunade , primu lucru pe care il zisem era „vremea nu a fost prea blanda cu tine Tsunade” Desigur cuvintele mele o enerva mai sa ma ameninte cu moartea dar Lorelay o calma la timp.
Incepusem sa intreb tot felul de chestii , dar ultima ii uimisera , intristara pe toate.
-Unde ii Bellator?
Tsunade se uita dezamagita la mine zicandu-mi sa imi amintesc , la naiba uitasem de propria mea persoana , viata mea de muritoare pana acuma care imi navalise din nou in minte.
Simteam cum doua rauri curg neincetat pe fata mea , m-am trezit examindandu-mi parul , a crescut?
Parca il aveam scurt , cum de este lung pana la genunchi? Ma calmasem si ma indreptam incet spre casa , mergeam usurel pe strada pustie , nimeni nu ma deranja . Ajunsem in dreptul casei mele iar din fata venea cineva cunoscut mie , Sasuke , un gand imi lumina mintea.
-Ti-a crescut parul? Intrebase el nedumerit examinandu-mi parul , care era intr-adevar foarte lung. Ma indreptam spre el mai mult , si mai mult ajungand fata in fata cu el , 1 cenimetru stand intre buzele noastre.
Privind incontinu aceei ochii abisali si eterni , nu ma mai pierdeam in ei , dusesem o mana in spatele gatului lui. Il imbratisasem dar faceam totul cu un scop ,priveam dupa gatul lui unde era un semn.
Ai spune ca este un tatuaj , dar nu , o cicatrice neagra in forma de floare facatua acuma mii de ani in urma.
-Deci tu esti Bellator , spun incet la urechea lui , ii privesc fata care nu era uimita , nimic , nu schita vreun sentiment sau ceva.
-Stiam...

Sper ca v-a placut , scurt fiindca este miez de noapte , ma iau si eu dupa Teo:))
Imaginile acuma:
Lorelay:
Footprints on the Water. - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=781244
Theodora:
Footprints on the Water. - Pagina 2 Scaled.php?server=51&filename=781287
Riaa:
Footprints on the Water. - Pagina 2 Scaled.php?server=84&filename=155793


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)


Ultima editare efectuata de catre Max in Vin 18 Mai 2012, 09:48, editata de 1 ori
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 09:09

Draga mea sa sti ca sunt foarte suparata pe tine ,
Eu care sunt obsedata de ficul tau , tocmai eu n-am fost anuntata ? Sunt extrem de suparata !
Deci capitolele sunt frumoase doar ca am cateva lucruri de spus :
-Ai extrem de multe greseli de tastare . Asta ma cam impiedicat sa inteleg .
-Nu mai sari de la actiune la actiune . Adica acu era in pat dormea , acu este in copac ? Incearca sa le schitezi mai bine .
-Si ultimul lucru care il zic incearca putintica mai multa descriere .
In rest astept next si sper ca de data asta sa ma anunti . hmm...?!


Footprints on the Water. - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 10:47

waaaaaaaaaFootprints on the Water. - Pagina 2 169309 ce frumos! si nu, sasuke eu nu stiu pe cine simpatizeaza.vreau s-o zica el!Footprints on the Water. - Pagina 2 169309 mercik ca m-ai anuntat!ei bine, l-ai pus si tu in miez de noapte deci!Footprints on the Water. - Pagina 2 947835 ei n-are nik, deci pana la urma si Sasuke este reincarnare ai??eram 100% sigura!Footprints on the Water. - Pagina 2 947835 nici nu stiu de ce mai intreb.......imi place ca ai bagat o vrajitoare LorelayFootprints on the Water. - Pagina 2 208323 stiu ca nu sunt eu, dar ...Footprints on the Water. - Pagina 2 301723 te astept cu nextul si sper sa vina repede, te-am pupat si te rog sa ma anunti!Footprints on the Water. - Pagina 2 208323


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 22:22

Buna draga,da stiu scriu cam tarziu rusinos Stiu eu ca tu esti fata buna si ma ierti. Hm...sa vedemmm. Descrierea mi se pare destul de buna, dar mereu e loc si de mai bine dap ! Sa nu intelegi gresit, nu zic ca nu este buna sau este prea putina, este foarte buna ! Dar cum ziceam, o sa fie si mai buna in urmatoarele capitole , sunt sigura rusinos Ideea...ce sa zic ...e pur si simplu...Max lough E clar cand vad o idee ciudata si totusi super interesanta ca este una care iti apartine . Imi place fata aia Riaa nu imi pot imagina de ce lough BRAVOOO.
Un singur lucru mai vreau de la tine...next-ul repede?*puppy eyes*
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Mai 2012, 23:57

Deci... gheata..?? interesant think
Nu stiu de ce dar imi place movalia aia ... incep si eu ca SillyRia lough
Mersi ca ne-ai bagat in ficu tau in love in love in love in love
Nextu asta imi place la nebunie in love eu zic ca este bine asa cum e dap !
Astept next care sper sa ajunga repede si sa ma anunti a hug
Teo ... the ice girl lough kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 00:26

Capitolul 9:

„Ne aflam pe acoperisul casei mele , ne uitam amandoi in gol , defapt eu ma uitam in gol , Sasuke se uita la mine.

Nu imi gasesc cuvintele pentru ca mii de fraze de acum o viata anterioara ma bantuie , incep sa chicotesc isteric bruneteul intrebandu-ma de ce rad:

-Imi dau seama ce egoista eram in viata asta de muritor , consideram ceva plictisitor sa mergi la cinema cu prieteni , scoala, certurile cu matusa , notele mele perfecte , totul. Pecand in ceealalta viata , cand eram Cerasis asi considera asa ceva placut , nu imi placea sa fiu vrajitoare dar asa m-am nascut.. Sasuke se uita la mine cu tristete , ii parea rau pentru mine?

De ce i-ar parea? Nici acuma 1000 de ani nu stiu daca il iubeam pe Bellator , m-ai ales ca vreau sa aflu cine a pus blestemul..

-Karin.. ea e ceea care a pus blestemul , dar nu trebuie sa iti mai faci griji , e moarta , zise zambind sadic , nu poate sa zambeasca sincer sau ce?

Hmm.. Karin ..... ea era ceea mai enervanta vrajitoare din istoria vrajitoarelor , fusese prietena mea ceea mai buna , ma tradase si etc , dar era a naibi de buna la pus blesteme!

Fara sa vreau zisesem asta cu voce tare , nervoasa mai sa imi iau zboru de pe acoperis .

Defapt am calcat stramb fiindca atunci cand zisem ce zisem ma ridicasem si faceam ca o nebuna , si era fix cand sa cad jos simtisem cum cineva ma prinse jos. Era Sasuke care ma conduse in casa , eram doar noi doi fiindca Tsunade avea treaba la jobul din viata normala , era un avocat al naibi de bun.

-Sasuke eu ... sti ca nu te cunosc asa de bine si nu cred ca esti la fel cum erai in viata anterioara , imi permiti sa te cunosc? Intreb eu , sincer vorbesc aiureli de parca sunt o Shakspeare dar asta ii viata , sau neviata.

Ma aseaza pe canapeaua alba din livilngul meu , o camera nu prea mare care este cuprinsa si bucataria. Pereti albi iar parchetul este de un acaju inchis , la fel si mobila de bucatarie . Langa mine este un semineu , si in fata mea o masa de cafea din lemn de abanos cu flori ornamentale pe ea.

Stau si privesc in gol , ceva ce eu fac foarte des . Sasuke este langa mine uitandu-se la mine , iar eu incerc sa ii evit privirea dar degeaba .

-Ce anume vrei sa stii despre mine? Intrebase Sasuke , dau din umeri si zic ca orice daca este nevoie , ce crede el ca este necesar sa stiu.

-Pai am 16 ani , acuma am 16 dar stii tu restu cu trecutul , pai... am observat ca se cam pierde asa ca i-am pus eu niste intrebari
.
-Ce catutai atunci in padure? Erai la vanatoare? Intreb eu , acuma mi-am amintit faza cand eram in park..
-E o problema care a fost rezovlata acum ceva timp , un vampir care a exagerat cu consumul de sange dar e in Arcaden , inchisoarea care de acolo viu nimeni nu iese , spuse el ca dintr-o suflare.

L-am crezut normal , ochii lui nu mintau , fata lui nu era incordata sau ceva de genu asta si nici tonul lui balbait.

-Si de la mine ce vrei? Intrebasem eu , pana la urma nu imi este clar asta , ma place sau ce?

Poate fi Bellator sau stiu si eu , insusi Iisus Hristos dar vreau sa stiu ce treaba are cu mine .

Nu am fost niciodata speriata de blesteme , chiar daca cel asupra a mea si Sasuke a fost indeplinit , va continua pana sufletele se vor destrama in mii de bucati iar Karin chiar nu are cum sa faca un blestem care sa dureze atatia ani.

-Nu stiu , sentimsentele mele fata de Cerasis ,nu pot scapa de ele oricat asi incerca , zise dar eu il intrerup aroganta.

-Dar eu nu sunt Cerasis , sau Serasis oricare din ele , sunt Sakura Haruno si mereu voi fi asta , intrebarea mea este cine a fost aceel cineva care este in stare sa puna un blestem care sa dureze 3000 de ani?

Ii scapase un nume printre dinti ,”Madara” dar cand intrebasem cine este aceela zise ca nu stie.

Ceva neaga aici si nu imi place , ma ridic si ma indrept spre bliblioteca mea , care este plina de carti cu vrajitorii.

Iau o carte mare si gri , o deschid la pagina 231 si dau peste o poza , un barbat cu parul negru lung si ochii negri. Numele sau este Uchiha Madara , deci la el se refera?

-Nu e nevoie sa minti , inteleg perfect , Madara nu poate fi ucis decat intr-un singur mod , spusesem. Il intriga ceea ce spusem eu si ma intreba in ce mod , pun cartea la loc iar de undeva de deasupra biblioteci scot o carte mare si rosie , acceasta cartea are peste 2000 de pagini a carei file nu este mai groasa ca un fir de ata.

Rasfoiesc fiecare pagina , stiu toate paragrafele din aceea carte , este scrisa prin magie de mama mea , adevarata mea mama.

Anneh no Haru se numea , a fost ceea mai mare vrajitoare din tot tinutul vrajitorilor dar a murit atunci cand m-am nascut eu , tatal meu , eu cel putin nu il cunosc dar nu cred ca ma si intereseaza.

Ajung la pagina 639 unde este desenat ceva complicat , semnul aceela al vrajitorilor , 7 penagrame una in cealalta de diferite culori si mii de cuvinte insiruate acolo.

Pentru a omor un vampir de o putere stralucitoare , nu este prostia cu tarusul in inima , nu cu tarausul ci cu un turture de cristal care poate fi adus pe pamant doar prin acceeasta incantatie.

-Vrei sa il omori? Intreb eu , pana la urma trebuie sa fiu sigura ca vrea asta , eu am decand sa imi petrec viata altundeva . Ma mut la alt liceu , continet , tara , orice doar sa nu mai traiesc ca vrajitoarele.

Aproba dand din cap , imi pun amandoua mainile pe desen si incep sa zic incantatia. Nu o mai incerc sa o traduc fiindca este lunga , lata si foarte frumoasa ca un exercitiu la matematica.

Ochii mei din nuanta lor de verde salbatic s-a transformat intr-un auriu , parul meu lung si roz asemeni trandafirilor sa ridicat din cauza presiuni aerului.

Pe o portiune de un metru a aparut aceelasi desen ca in carte , luminos. Iar dupa cam 10 minute simteam oboselata , trupul meu neantrenat nu este obinsuit cu o asemenea vraja , de scala S .

Din cauza putri mele , chakra foarte puternica am reusit sa fac acceasta vraja dar simt cum ma lasa toate puterile. Vad ca in spatele meu se afla un cutit , si inca ce fel de cutit.

Maneru era din amanos pur avand scris o ghicitoare cu sange pe el , scrisul fiind minuscul. Lama , care era partea ceea mai importanta .. din cristal pur , alb cu nuante albastre ca cerul senin.

Te oglindeai in el exact ca intr-o oglinda , cutitul sau mai bine zis pumnalul era intr-o levitatie , aceela fiind „turturele” pe care l-am invocat eu.

Trebuia sa imi dau seama ca si obiectele de mii de ani se fertezuesc , se schimb avand o forma potrivita.

Fac un pas ca sa il apuc , toata greutate pusandu-se pe aceel picior . Eram toata amortita , cand am zis ca vraja asta mi-a mancat chakra foarte multa nu am glumit deloc.

Il iau si ii-l arunc lui Sasuke care il prinse iar apoi negru , consumul excesiv de chakra si-a spus cuvantul.

Nu imi amintesc nimic daca visasem ceva , eram total in ceata , fusesem..
Acuma sunt in camera mea , pe patul meu moale , cat de moale o fi mie tot imi da dureri de spate.

Treaza? Cum sa fiu treaza, sau daca cand esti constient dar ai ochii inchisi se numeste treaza atunci da is treaza.

Ma ridic usor in genuchi fara sa deschid pretioasele mele smaralde,usor ridic pleoapele sau dau ocii cu persoana mea , oglinda.

In oglinda observ pe Sasuke in spatele meu , se pare ca el m-a adus aici.

Cata grija are el de mine , degeaba , eu nu stiu daca simt ceva pentru el , atractie fizica fiindca este foarte frumos.
Dar in rest imi place ca este de treaba dar nu iubesc asta , nu vreau sa incerc sa ii dau sperante false.. mie nici pe atat.. Moare Madara , scap de blestem si sper ca o sa inteleaga ca eu vreau sa continui viata mea.

Inainte sa descopar ca sunt vrajitoare aveam un scop pentru care m-ai traiam , vroiam sa ma fac jurnalista si o sa continui sa vreau asta.

Dar altundeva , departe de aici...

Ma pun la loc si admir cum doarme Sasuke, sau se preface ca doarme fiindca dupa cateva minute isi deschide ochii ivindu-se marea neagra in care te poti foarte usor inneca.

Imi zambeste , ii zambesc iar apoi ma uit la ceas.

La naiba , am intarziat la scoala!

Data de 22 Aprilie , trecuse si Pastele pe nesimtite.. vreau inapoi asa zisa mea viata normala!

Din aceea zi pe Sasuke nu l-am mai vazut , avea niste treburi prin Franta dupa spusele lui Naruto , se va intaorce la anul.

Dar eu la anul , deja este septembrie 15 , au trecut luni bune care nu le-am simtit.

Sunt in Portland departe de vrajitori , Forks si toate cele lucrand part-time si urmandu-mi scopul , visul sau tot una.

Am renunat la vraji , asi vrea sa zic dar adevarul este cand sunt acasa singura fac curatenie cu ajutorul vrajitoriei , e chiar fo[arte eficienta
.


imaginile:
casa Sakurei/Dormitorul ei/livingul:
Footprints on the Water. - Pagina 2 House1-1Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_m35kfqnrur1r010fmo1_500_largeFootprints on the Water. - Pagina 2 B8a1b_teenage-girl-pink-bedroom-susan-jay_large


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Philarmonique Pauper
Genin
Genin
Philarmonique Pauper

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 98
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Vitta dolce moderatto :)
Stare de spirit Stare de spirit : I'm oww ! ~

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 09:03

Hei ! Sunt prima ! Ma scuzi că nu am ccomentat până acum, dar am vrut să văd până la câtă intriga o să ajungi. La primul capitol lucrurile nu erau atât de complexe, dar acum simt că fierb dacă mă ţii atâta. Şi Sakura ar face bine să se îndrăgostească de Bellator, că nu ştiu ce îi fac. Cum poate să rateze o şansă că asta ? Bine, poate şi Sasuke /Bellator scapă de blestem şi ajunge să îşi petreacă viaţa că un muritor alături de Sakura . Nu ar fi rău, nu ?
Capitolul a fost minunat, nu am nimic ce să îţi zic decât cuvinte de laudă.

P.S : Anunţă-mă şi pe mine, te rog ! :)[b]



As your guardian, I will block the stiff wind
Even though people turn their backs to you
If I could become the person
Who can wipe your tears on a tiring day
It will be paradise
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 10:08

Hey draga ,
Iti multumesc de anunt , si Doamne ! Tu chiar vrei sa ajung in spital ? Cum sa faci asa ceva ? Ma lasi sa ma zbat ca pestele pe uscat .
Nu uita vesnica mea problema cu tine hmm...?! : nu mai sari de la o actiune la alta, dar daca totusi vrei sa o faci mai baga descriere .
Sper ca nu te-ai suparat . Pune next repejor te rog .


Footprints on the Water. - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 10:09

A treia, nu va apropiati ca e locu meu lough
Edit dupa heh
Ia sa dau eu un micut edit :
Acest capitol este wow, il iubesc in love in love in love
Deci sa inteleg ca Sakura s-a lasat de vrajitorie, dar o foloseste cand face curat, presupun ca si mancare?? lough Este un fel de nu iti mai bate nevasta, nu azi, maine lough
Jurnalista think mi-a furat visu waiting nu e corect waiting Lasa ca ma duc eu la Tsunade ... hmm...?!
Restu le stii, capitol fenomenal, asteptam next si sa ne anunti PE MINE PRIMA ( dap ! egoista lough )
Teo si jos palaria in fata JOS PALARIA IN FATA TA !! in love a hug
Ps : rainbow :\ ce imi place oaia asta lough in love
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 18:00

Footprints on the Water. - Pagina 2 2843714615 weeeeeeeeee, mercik ca m-ai anuntat si scuze ca ajung asa tarziuFootprints on the Water. - Pagina 2 2852797874 scoala asta.......ei bine e superb!cum adica?sakura nu-l place deloc pe sasuke?nu se va indragosti?Footprints on the Water. - Pagina 2 2332602154 vrei sa te bat?Footprints on the Water. - Pagina 2 2873859802 ei bine, ai cam grabit actiunea cu trenul si ne-ai zic in 3 propozitii ca au trecut 6 luniFootprints on the Water. - Pagina 2 1733309228 mama mia!Footprints on the Water. - Pagina 2 1733309228 sper ca sasuke sa se intoarca si sa o faca pe saku sa se inragosteasca de el, si sa il ucida pe madaraFootprints on the Water. - Pagina 2 2586070128Footprints on the Water. - Pagina 2 2586070128 te astept cu nextul si te rog sa ma anunti cand il pui, te-am pupacitFootprints on the Water. - Pagina 2 2843714615 Footprints on the Water. - Pagina 2 208323 Footprints on the Water. - Pagina 2 2332602154


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 21:13

Deci , m-am apucat sa citesc acest fic de dimineata , desii aveam teza azi , si l-am terminat acum .
Sti care este urmatorul cuvant pe care am de gand sa il tastez ? Simplu " NEXT " . Imi place la nebunie aceasta poveste cu Cerasis . in love Este minunata . Spre sa aduci cant mai curand nextul si sa ma anunti si pe mine de el . Please , te rog , te rog , posteazal cant mai repede . Bafta la tastat . dap !


Footprints on the Water. - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Mai 2012, 23:49

Sa nu aud ca am grabit actiunea fiindca asa decurge , nu pot sa o tin in lesa sa meraga incet.
Acuma decideti daca sa fie si un al doilea sezon:
Capitolul 10:

Sakura:

-Sakura , aici inca nu ai adus comanda , spuse un clinet fidel pe nume Joe. Am spus ca lucrez part-time la o cafenea viz-a-viz de scoala , unde multi colegi mai veneau pe aici dar majoritatea nu stiu ca lucrez aici.

Mai mult clienti veneau la ceafeneaua aceastra , The Roses of Nights , ca sa fie serviti de mine mereu facandu-mi propuneri de orice fel.

M-am obisnuit acuma si am uitat mai si de vrajitorie , vampiri , Sasuke.

Ii aduc un expreso cu o frunza desenata cu frisca in el , o pun atenta pe masauta fara sa vars vreun pic.

Ca de obicei , Joe imi multumi si ma invita in oras dar eu deja aveam un prieten de cate ori sa ii zic.

Un prieten nu? Pai in viata treacuta eram nemuritoare dar nu mai sunt din primul sange si is muritor acuma asa ca imi vad de viata mea. Ceasul suna ora 12 , lucrez de la 6 iar tura mea de zi s-a terminat.

Ma duc sa imi las sorul alb ivindu-se rochia mea cream cu floricele albe si bulinute galbele , avand un cordon in jurul taliei mele si deasupra o dugna neagra care pune conturul rochiei.

Este mai sus cu o palma si ceva de genunchi , aveam niste ghetutede culoarea colorado , o bratara pe mana dreapta si parul meu roz mediu impletit intr-o parte.

Imi iau puloverul meu negru si lung , asorat cu rochia si salut clienti ei urandu-mi o zi buna.

Nu ies nici bine ca dau nas in nas cu iubitul meu Diedara , are parul blond si scurt , cam pana la urechi de lung mai bine zis si cu niste ochii superbi ca cerul senin ..bretonul acoperindui ochiul stang.

Eu lucrez la cafenea de cand a inceput vara dar scoala a inceput saptamana trecuta , fiind in clasa cu Deidara , Fuu , Yahiko , si multi alti dar nu prea sunt eu atenta.

Imi urmez visul sa devin jurnalista dar asta era acuma cateva luni , in prezent vreau sa ma fac avocat , si unul bun la fel cum este Tsunade.

Tsuande daca tot aduc vorba de ea , nu i-am zis unde m-am mutat , nimanui , nimeni si nu vreau sa stie.

Fara viata veche chair daca nu am trait cine stie ce , dar totusi , am atatea cunostinte despre consilui si probleme intunecate de ale lor ... mai ales multe vraji.

Ma tem ca o sa incerce sa ma elimine din nou , dar sper sa nu fie asa.

Incep sa discut cu Deidara , apropo de el . L-am cunoscut acuma 2 luni intr-un park in timp ce facea portrete la omanei.

A fost un desen foarte frumos dar el are o chemare si la sculptura dar mereu le distruge , avand imperfectiuni.

Cand este vorba de arta este cel mai serios om din lume dar asta e , ma opresc in drumul nostru spre park la un ciosc sa iau un ziar . si il rafoiesc pe rand facandu-ma atenta la ce spunea blondul meu.

Ajung la ultima pagina unde scrie ca s-au implinit 2 luni decand magnatul in afaceri imobiliare , Uchiha Madara a murit intr-un mod neasteptat , facand infarct.

Spuneau ca misterios avea un cutit in inima , asta e o prostie de ceea mai urata clasa nu?

Deci Sasuke si-a indeplinit scopul lui , de aceeia mi-a disparut un semn ciudat , semnul infinitului pe talpa piciorului stang acuma 2 luni.

S-a dus blestemul , deci m-a intreb, Sasuke ma cauta?”


Sasuke:

„Of la naiba , chair daca l-am putut ucide pe Madara acuma 2 luni Sakura trebuia sa iasa ea cumva din cadru.

Cred ca am cautat-o o jumatate de planeta si nu am gasit-o , din cate stiu ar trebui sa foloseasca o vraja de camuflare , dar acuma 1000 de ani nu a facut asta nu o va face nici acuma.

M-am saturat sa tot o caut pe Sakura , dar pana la urma eu ce vreau de la ea? Eu sunt nemuritor fiindca sunt vampir si nu am ce face iar Saku... pitica mea nu mai este nemuritare fiindca nu mai este acceiasi vrajitoare.

Cerasis , .... mereu si-a dorit sa traiasca ca un om normal , un muritor , sa treaca de viata asta si sa steie undeva ..

Aceasta dorinta a ei a suflat-o si in mine intr-un fel sau altul , m-am saturat de viata asta chiar daca este nemuritoare sau abia doar 16 ani.

Inainte , cand aveam numele de Bellator , dar sincer prefer Sasuke , inainte avusesem parte de toate experientele si ma uit ca nu mai am ce cere de la viata , sau neviata.

Vocea fratelui meu ma trezi din sirul nesfarsit de ganduri , bantuiam undeva prin Portland , intr-o cafenea stand sa ne mai gandim unde am putea sa o gasim.

Dar cred ca pana la urma o voi lasa sa isi petreaca viata ei , cum am zis , eu nu stiu ce cer de la viata.

-Pot sa va iau comanda? Ma trezise o voce din visare care era adancita intr-un caiet de comenzi , o analizez si imi sare in ochii parul ei scurt si roz. Ma ridic si ii iau caietul din mana sa ii vad fata , era chiar ea , Sakura!!”


Sakura:

„Hmm.. plictisitoare zi ieri cu Diedara , am fost la o expozitie de arta ..doar ca o arta comepet irationala pentru mine.

Data viitoare , adica maine voi alege eu unde sa mergem.

Acuma sunt la cafenea si imi incep tura , intreb pe cineva de comanda eu fiind concentrata asupra unui caietel de comenzi. Simt cum caietul imi este luat din maini iar fata ridicata de doua degete , ridicata ca sa o intalnesc pe a lui.

Acceiasi fata a sa nemuritoare , ochii sa negri abisali si pielea sa alba ca o foaie de hartie si parul sau de abanos.

Imi iau inapoi fata inainte sa apuce sa se apropie , ceilalti clineti urmarindu-ne cu fiecare secunda.

O iau spre vestiare , ladandu-mi sortul pe acolo si vreeind sa ies prin usa din spate . Cand sa apuc clanta simt o mana rece prizand-o pe a mea , tracandu-ma spre el si lipindu-ma de corpul lui.

Urmatoarea fractiune de secunda el ma sarutase deja eu cu mana in parul sa asemeni smoalei iar el cu o mana pe talia mea iar cu celalta mangaindu-mi parul roz.

Era problema ca doar ... eu... nu il iubesc in viata asta dar am sentimente ratacitoare de pe timpul lui Cerasis .

Ma invita la o plimbare iar eu accept fara sa zic nimic , o luam printr-un park , nici unul dintre noi nu zice nimic.

Ajungem undeva langa un rau , o priveliste foarte frumoasa , raul care este curat , peste tot pietricele parca aranjate acolo de mana de om iar prin imprejur fagi si stejari.

-Iti mai amintesti? Intreba Bellator , dau din cap in semn ca nu , incerc sa imi amintesc ceva dar daca nu stiu ce de geaba.

Imi explica dar tot nu intelesem , intr-un final imi amintisem:


Flash Back:

„Sunt impreuna cu Bellator trecand pe langa raul Sira , aici este o priveliste minunata , raul este inconjurat de mii de ciresi .

Ma opresc si indreptandu-ma spre unul dintre ciresi ma dezcalt si intru cu picioarele in apa , contactul cu apa ma facuse sa tresar acum corpul meu fiind traversat de fiori de placere.

-O asemenea priveliste vezi oriunde , spuse Bellator cam nemultumit , noi trebuia sa ne indreptam spre Consiliul Vrajitorilor , dar daca luam o micuta pauza nu or sa moara.

-Bell..poate tu ai vazut o asemenea priveliste oriunde , dar eu mai rar asa ceva , dar fiind faptul ca mereu am fost in misiuni si mereu in inntunecata mea de tara ... spusesem dar ma intrerupse Bellator care ma saruta , se aseza langa mine eu sprijinindu-ma de el.

M-am lasat pe genunchi lui , acum privindu-ne intens unul pe celalalt in ochii , se apropie de fata mea si ma saruta dulce apoi soptindu-mi cateva cuvinte la ureche.

-Aici , in mijlocul paduri? Intrebasem eu amuzata dar si cam uimita de intrebarea lui , aceea daca sa facem un copil.

-Aici nu este nimeni , de cand o sa ajungem la consiliu din nou parca aveam misiuni ..eu intr-o parte , tu in cealalta si o sa ne vedem din nou rar. Ma uit intens la el cu pirivirea mea care spune ”Cred ca glumesti” , dar el nu glumeste . Ma saruta si de aici ne-am lasat purtati pe tainele placeri ,.”

End of Flash Back.

-Wow , spusem eu rosind , cam insisten Sasuke erai pe atunci , dar imi pare rau , eu ,.....nu apuc sa zic fiindca din nou ma saruta. Imi soptise la ureche ca este in regula si nu ma obliga nimeni , ba chair ma lasa in pace sa imi traiesc viata de muritor.

Din aceea zi nu l-am mai vazut pe el , au trecut ani , eu am absolvit liceul si facultatea fiind un avocat destul de bun acum.
Aveam viata mea , una destul de buna care nu era rezumata la vraji si toate cele.

Cati ani au trecut de atunci? 5 , 6 , nu.... maine se implinesc 10 ani pe data de 22 septembrie.

Mi-am facut ordine in viata , uitand de tot si de toate , acuma locuiesc in New York imrepuna cu familia mea , sotul meu Neji si cele doua fiice ale mele care seamana doar la ochii cu mine, Sayuri si Saski.


cafeneaua: Footprints on the Water. - Pagina 2 Cafe-de-Paris_photo3
tinuta Sakurei:
Footprints on the Water. - Pagina 2 Edressme_2211_287177269


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)


Ultima editare efectuata de catre Max in Vin 25 Mai 2012, 09:54, editata de 1 ori
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 09:50

Prima waiting
Sasuke o lasa in pace in love soooo cute .. ii lasa libertate.... Dar totusi .... Neji ?? Sot .. Sakura .... doua fiice... Cred ca Sasuke chiar a iesit din cadru crying crying crying
De ce Bellator ?? Adica Sasuke ?? De ce ??
Deidara si arta .. nu prea cred .... mai ales ca el alege arta si pe Saku o lasa in voia lui D-zeu.
Daca tu termini ficu asta asa de repede, dupa doar 10 capitole, eu te bantui waiting
Sper ca acel capitol de diseara sa nu fie ultimu sad
Teo ... sad in love
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 10:34

maimuta!Footprints on the Water. - Pagina 2 955647780 ce am vorbit noi?nimic!Footprints on the Water. - Pagina 2 1733309228 cum, asa deodata s-a si casatorit si a facut si copii???Footprints on the Water. - Pagina 2 1733309228 cu neji???Footprints on the Water. - Pagina 2 1733309228 pe ala sa-l scoti in sezonul 2 din peisaj ca eu vreau sasusaku!Footprints on the Water. - Pagina 2 955647780 NE ADUCI SEZONUL 2 NU-I ASA???Footprints on the Water. - Pagina 2 955647780 da bineinteles ca ni-l aduci ca te bat daca nu!Footprints on the Water. - Pagina 2 2586070128 in orice caz sa ma anunti cand il pui, spor la scris si te rog sa ramana sasusaku, te rog din suflet!!!!!Footprints on the Water. - Pagina 2 2843714615 Footprints on the Water. - Pagina 2 1425538829


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 18:31

Sakura are ce ? :| huh?
Copii si pe Neji sot ?! Iar Sasuke sau Bellador a disparut din peisaj ???? O nu , deci nu se poate sfarsii asa !
Capitolul este chiar interesant . Purtati de val hmmm . ;;)
In orice caz , sa vii cat mai repede posibil cu nextul . Kiss . kiss


Footprints on the Water. - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Mai 2012, 18:43

Hey hey ,
1 De data asta nu spun nimic de actiune deoarece e perfecta ! Bravo we party !!
2 Poftim ? Maritata si cu 2 copii? huh? Nu pot sa cred si cu Sasuke cum lamane ? puppy eyes
Adica e si el casatorit si are si el 2 vampirasi micuti ? SPER ca ne aduci sezonul 2 . Daca nu , vin si te musc .
3 Te log din tot sufletelul meu sa ramana sasusaku , Te looooooog .
Multumesc de anunt si astept next


Footprints on the Water. - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 21:44

Hei , chiar daca se pare ca ficul aceesta nu e prea citit , :-< , am adus nextul , nu imi placea sa fie NejiSaku ,si Lorelay , dorinta ta se indeplinise:D



Sezonul doi:

Capitolul 11:

Sakura:
„Cu Diedara , blondul meu s-a dus totul de rapa acuma mult timp. Ori sunt eu pe primul loc ori nu , iar el a ales arta si e prea tarziu pentru scuze.

Asta se intamplase cand avusesem eu 18 ani , dar dupa vreo 2 luni , in New York l-am cunoscut pe Hyuuga Neji , iar dupa 2 ani ne-am intalnit din nou fiindca ma mutasem acolo pentru facultate si am devenit Hyuuga Sakura . Am terminat facultatea de drept fiind un avocat , multi ar spune un avocat al dra** pentru ca sunt destul de priceputa.

Am doi copii , sau mai bine zis doua fice. Sayuri de 6 ani , avand parul saten-brunet mai mult , ochii mosteniti de la tatal ei , lila. Iar Saski , parul este la fel ca al surori sale mai mari , are 5 ani cu ochii de la mine , verzi de smarald.

Fiind ea ceea mai mica , dar nu nu se aseamana cu sora ei , ea este curajoasa fata de Sayuri.

Aud cum telefonul meu suna , ma trezesc mai greu si vad ca am adormit pentru a vreo suta oara in biroul de la agentia care lucrez de cand am terminat facultatea , Storobin & Spodwk LLP.

Vad cat este ceasul , hmm... 17:29 , simt ca am uitat ceva dar nu imi amintesc ce . Iau telefonul si cand sa raspund casuta mea vocala il/o prinse , of la naiba! Nimic nu iese cum asi dori eu , niciodata?

Apelul era de la Shizune , imi trimise un mesaj ..

-Of la naiba , iara am uitat! Spusem eu sarind mai mult de pe scaun , luandu-mi paltonul negru si fugind spre usa.

Secretara Ria intreba unde arde dar nu avusesem timp sa ii si mai raspund , doamne ..... Nu ar fi pentru prima data cand le uit pe ele la gradinita , de ce?

Pentru ca acuma un an Neji a murit intr-un accident de tren , nu am puteri sa il aduc inapoi la viata oricat asi vrea.

Si de atunci is mama singura , Shizune m-a tot sprijinit in legatura cu accidentul , daca nu era ea nu stiu ce ma faceam eu.

Am uitat pentru a 3-5 oara de ele la gradinita si le-am promis de atatea ori ca nu o sa se mai repete.

Asta asi vrea eu , dar nu am incredere in bonele de pe aici iar Shizune este cam ocupata , dar o sa ii multumesc cand ajung acasa pentru ajutorul ei.

Deschui masina aflata in parcare , masina mea neagra Heico Sportiv Volvo S60 din 2010.

Imi place masina asta , poate nu este intocmai o masina de familie dar pentru mine este potrivita.

In mai putin de 10 minute sunt acasa , casa mea nu este nici mica ..nici enorma , mijlocie.

Chiar daca imi pot permite ditamai villa mie imi place asta la fel si fetelor , are geamuri mari si albe iar casa fiind vopsita intr-un galben pal.

Nu stau chair departe de oras , dar unde locuesc este mai restrans de el ceea ce imi place iar Sayuri si Saski au unde sa se joace .

Intru mai mult val-vartej in casa , prima camera fiind livingul , pereti sunt maro iar tavanul la fel , perdelele sunt alb cu negru iar parchetul este cream deshis. Canapeaua este la fel , imrepuna cu cele 2 fotolii din fata ei. O masauta fe cafea din sticla , ia rpicioarele sunt negre. Un semineu ,desupra fiind o pictura si doua lumanati , o vaza cu flori si alte doua ornamentale.

In spatele unui fotoliu langa o fereastra este un pian negru si in spatele canapelei un televizor. Pot sa descriu pana maine ce se afla in camera aceeasta dar ..lasa.

Konan imi facu semn sa fac liniste fiindca fetele dormeau in timp ce se uitasera la televizor , oricat mi s-ar rupe inima sa le trezesc trebuie sa o fac , doar nu o sa doarma asa .

Le scol incet , cand m-au vazut s-au bosumflat si zicand din nou ca am uitat de ele. Imi cer scuze de mii de ori si ca sa ma revansez o sa le duc in weekend la Disney Land , problema este ca uitasem in ce suntem .

Intr-un fel sau altul le conving sa meraga in dormitoarele lor da doar cu o conditie , sa le citesc o poveste.

-Bine , dar doar una ca mai am destula treaba , spun eu ivindu-se in aceelasi timp niste zambete fermecatoare . Cum sa le refuzi ? Fiindca eu sigur nu pot..

Camera lui Saski era vopsita in mov deschis , tavanul alb si parchetul castaniu . Avea un birou si un computer , pe acel perete fiind scrise niste cuvinte” love” „fun” „art” „music” si etc , multe.

O carderoba medie , cateva covorase si un dulapior unde avea diverse lucruri.

Patul era incapator pentru amandoua , le citesc repede o poveste , alba ca zapada si cei 7 pitici.

De ar sti ei ca povestea asta este reala , dar asta e alta problema.

Ii zic lui Sayuri ca este timpul sa mearga in camera ei , ea ascultandu-ma ca de obicei . Camera ei era mai deiferita de ca a lui Saski , fiind vopsita intr-un roz pal , mobila fiind rosie iar parchetul fiind castaniu .

Dupa 10 minute ea era in pat , adormise repede iar eu cobor incet spre living.

Shizune nu mai era acolo , imi lasase un mesaj ca tura ei de noapte incepuse. Lucra ca asistenta la un spital si de obicei nu avea ture fixe , de exemplu asazi are seara , ieri avusese dimineata si tot asa.

Ma trantesc pe canapea , unele din perne sarind la impactul meu cu capaneaua , ma intind dupa telefon care l-am lasat instinctiv pe masuta.

Oftez si aprind televizorul , dar degeaba fiindca ca de obicei trebuie sa intervina ceva care sa imi strice linistea , aceel faptas era telefonul meu.

Raspund fara sa ma uit la numar din receptor auzindu-se o voce necunoscuta pentru mine.

-Buna Saku , stiu ca te sun acuma si a trecut ceva timp deci nu te condamn ca nu ma mai cunosti , sunt Hinata. Hiinata?!! Am spus eu cu voce tare , imi era asa un dor de ea dar facea parte din trecutul meu si nu il mai vreau inapoi.

-Da , eu sunt , Neji este pe acolo? Intreba din nou , o lacrimi imi cazuse peobraz , ziicand un scurt si sadic „nu”.

-Hin... Neji este mort de multa vreme , de un an , raspunsem eu dandu-mi lacrimile de pe fata care curgeau fara oprire.

-Cum? El este mort? Se auzea ca incepuse sa planga si ca telefonul ei facuse contact cu pamantul , vroiam sa o intreb de unde il cunoaste pe Neji dar nu am mai apucat fiindca imi zise :

-Saku , stiu ca nu vrei dar consiliul vrea sa vorbeasca ceva cu tine , este obligatoriu , vino in Forks daca acepti , spuse prin cateva suspine dupa care inchise.

Consiliul? Cred ca din nou vreo misiune sau ceva ,dar eu parca scapasem de ei.. si de unde imi au numarul?

Ironic vorbind.. la naiba , nu puteam sa am si eu o slujba normala , trebuia sa ma fac avocat.

Imi placea sau nu .. a trebuit sa o deranjez pe Shizune sa stea cu fetele fiindca vreau nu vreau o sa ma duc in Forks pentru asta.

Iau direct un bilet de avion ajungand in vreo 2-3 ore , zborul a fost linistit fara probleme ajungand repede in Washington de unde am inchiriat o masina pana la Forks.

A mai durat 3 ore drumul , iar acuma stau in fata fostului meu liceu , care era ca de obicei dupa ore , pustiu. Pornesc masina si ma indrept spre casa Hinatei care nu era mai departe decat de un kilometru .

Ajungand in fata casei ei , opresc masina si ma indrept spre usa. Ma intreb daca sa sun la usa sau sa nu sun , parca imi era frica de ceva anume ..chair daca nu aveam motive.

M-am hotarat sa sun dar atunci usa se deschise iar Hinata cu ochii rosii de plans ma intampina schitand un zambet fals , parul ei de odinioara mai lung acuma este scurt , tuns in bob. Pielea ei de vampir alba , este mai alba ca inainte . Iar ochii ei de o minunata lila asemeni florilor de liliac este stearsa si goala , o imbratisez si ii zic ca imi pare rau.

Ma invita in living unde era Naruto , o fetita blonda cu ochii lila care se juca cu blondul , Ino stand cu Sai , si cam atata.

-Fetita e? Intrebasem eu , pentru un cerc de adulti este ciudat sa isi faca aparitia o fetita de cam , 6-7 ani.

-E Sora , fiica mea , spuse Naruto nevenindu-mi sa cred , ma intorc catre Hin care aprobase dand din cap.

-Bine , toate bune si frumoase dar , eu cu ce scop bantui pe aici? Intreb eu , Hinata imi zise sa astept fiindca nu suntem toti si imi zise sa iau un loc. M-am asezat langa Naruto , Sora fixandu-ma cu privirea iar eu zambindu-i.

Se auzi soneria de la usa , Hinata se duse sa raspunda iar dupa 5 minute se intoarse cu... Sasuke? O femeie cu parul portocaliu , si aia cine este?

-Dansa cine este? Intreb eu , eram nervoasa dintr-o data si habar nu am de ce.

-Buna , eu sunt Sawaii Hitomi , spuse uitandu-se la mine. Avea parul lung portocaliu si ochii fiind albastri , „Hitomi? Nu Uchiha?” intrebasem eu fara sa imi dau seama , aceeasta chicoti.

-Nu , inca nu , spuse zambind , iar tu? Intrebase ea , ma ridic si ii intind mana .

-Buna , eu sunt Sakura Hyuuga , zisem iar toti ceilalti spusera intr-un glas „Hyuuga?!!” eu intorcandu-ma catre ei si zambind.

-Da , Neji este sotul meu , Sasuke se uita la mine iar cand imi intoarsem privirea catre el , brunetul si-o muta in alta parte.

Sayuri si Saski:
Footprints on the Water. - Pagina 2 Scaled.php?server=689&filename=kuroisorauchihaandaikoh
masina:
Footprints on the Water. - Pagina 2 2010-Volvo-Volvo-S60-He-d48fd_large
casa si camerele:
Footprints on the Water. - Pagina 2 New-homesFootprints on the Water. - Pagina 2 Modern-Living-Room-Decorating-Ideas-on-a-BudgetFootprints on the Water. - Pagina 2 New-Home-Interior-004_largeFootprints on the Water. - Pagina 2 9-Purple-white-girls-bedroom-665x470_large


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 21:48

Prima
lough Cat as fi vrut sa ii vad fata lui ... , fata tuturor cand a spus "Hyuuga" mai ales pe a lui Sasuke rolling on the floor
Se pare ca brunetul a trecut repede peste faza SasuSaku hmm...?! ..
Oare de ce o cheama consiliul ?? Si o cat de cute sunt fetitele ei cu ... Neji... Daca ar afla Sasuke ar face-o pe loc cu portocalia aia numai ca sa ii faca in ciude lu Saku rolling on the floor
Mersi de anunt si astept next
Teo kiss


Ultima editare efectuata de catre The_rose_of_night in Sam 26 Mai 2012, 22:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 22:05

Vrei să mor aici sau ce ? :|
Cum adică Sakura Hyuuga şi Sawaii Uchiha ? Bine , nu încă Uchiha , însă aproape Uchiha ! angry
Capitolul este interesant , chiar foarte având în vedere că şi Sasuke apare cu o logodnică . Cât despre Sakura ... no coment !
Te rog , adu cât mai repede nextul şi schimbă lucrurile pe aici , că eu una simt că înebunesc . waiting
Baftă la tastat şi pupici . kiss


Footprints on the Water. - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mai 2012, 22:11

Deci capitolul este foarte interesant. M-ai dat pe spate . Nu stiu cum faci dar mereu ma surprinzi .
Zici ca ficul nu e citit ? Tu te-ai uitat la ficul meu ? Ala nu este citi , al tau este . Ai inteles ?
Deci multumesc de anunt si astept next cu sufletul la gura . Oare ce vrea consiliul?


Footprints on the Water. - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 11:39

waaaaaaaaFootprints on the Water. - Pagina 2 2843714615 mercik ca m-ai anuntat!Footprints on the Water. - Pagina 2 2843714615 e superb!te-ai cam grabit , si e cam scurt, mama Neji a murit?cum asa?Footprints on the Water. - Pagina 2 2308263648 fac bairam disearaFootprints on the Water. - Pagina 2 3199963233 da ce e cu fata aia???Footprints on the Water. - Pagina 2 955647780 omoar-o si pe aia te rogFootprints on the Water. - Pagina 2 955647780 multumesc.....sayuri si saski sunt niste scumpeFootprints on the Water. - Pagina 2 2586070128 pe bune!Footprints on the Water. - Pagina 2 384738 te astept cu nextul si te rog sa ma anunti cand il puiFootprints on the Water. - Pagina 2 2843714615


Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Mai 2012, 23:00

Capitolul asta poate nu e interesant dar am inceput sa imi pierd inspiratia , fiti blanzi la comuri si va rog sa nu ziceti nimic de dialog , nu aveam cum sa il micsorez , este necesat aici , deci next:

Capitolul 12:


-Poftim?!! Strig eu , cum sa fie Neji varul Hinatei ? Iar eu nu am stiut atata timp..

Bruneta afirma dand din cap , urmatoarea mea intrebare ma uimi chiar si pe mine..

-Da , si el era un vampir , ca toti ceilalti din familia Hyuuga de altfel , dar el ura lumea aceasta a supranaturalului si a fugit cat a putut de ea. Da... cat a putut pana a murit , la naiba!

-El stia ca esti vrajitoare? Intreba Naruto , am zis ca nu , nimeni din viata mea ceea noua nu stiu ca sunt vrajitoarea , sau pate exceptie o face Shizune. La naiba ! Ma gandeam sa ii spun o dat si o data..

-Nu are cum sa isi fi dat seama , mai ales ca daca erai muritor si ai fi fost insarcinata cu un vampir ai fi murit la nastere , spuse Sai nepasator , ma uit urat la el, asta macar gandeste inainte sa vorbeasca? Sau asa era mereu..

-Mda , pana la urma ce vrea consiliul de la mine , si Sas’ke , ce ai patit ? De cand vorbim de Neji esti din ce in ce mai ingandurat..

Se uita scurt la mine si asa linistea se asternuse peste noi , parca vorbeam prin priviri , eu aruncandu-i cateodata priviri urate lui Sai , o mai analizam pe Sawaii , si de ce ma tot uit cu coada ochiului la Sasuke? Aceesta sparse liniste de mormant care se asternuse pe noi.

-Ai facut o proasta alegere ca tu sa te casatoresti cu un vampir , spuse el rapid , la asta s-a gandit in tot aceest timp? Cu cine si cum m-am casatorit eu? Da ce , eu cumva m-am interesat cu care Sawaii portocalie si verde se casatoreste el?

-Da , ma rog , dar tu nu tot vampir esti? Io taiasem repede , lucrurile au luat brusc pe alta cale , catre un alt subiect ca peste una alta , ne certam dintr-un subiect mai vechi si personal.

-Gata terminati! Striga Naruto , Sas’ke se refera la faptul ca consiliul interzice un cuplu vrajitor si vampir , nu-i asta ?

-Stiu asta! Vrei sa spui ca Neji a fost eleminat de catre consiliu , nu?

Ar fi fost o posibilitate mare , diseara este intalnirea mea cu consiliul , ma intreb ce naiba vor aia de la mine sa imi intrerupa viata mea „linistita” acuma cu vrajitoriile lor...

Fusesem nevoita sa ma schimb din hainele de birou in ceva mai obisnuit , nu o sa ma prezit in haine de astea. Un maieu negreu care este prea mulat incat imi scoate in evidenta bustul meu , cam prea generos.. o pereche de pantaloni scurti , tot negri si sandale de aceeiasi culoarea.

Salvarea mea era ca , aveam pelerina si nu se putea observa maieu si restu .

-Naname a adormit , e timpul sa mergem , spuse Hinata.

-Zau? Nu aveam idee ca iti placea de Naruto , spusem eu la care ea mi-o taie repede fiindca se intamplase dupa ce eu imi luasem talpasita din viata lor si era nervoasa cand spusese asta. Poate totusi ar fi trebuit sa imi iau la revedere cand am plecat din Forks si restul , of doamne.

Ne indreptam sre Konoha , prima oara cand mersem acolo nu vazusem pe unde am luat-o. Pentru ca adormisem tot drumul , dar aici , cum iesi din Forks o iei pe un drum la stanga , apoi stanga din nou care are iesire la ocean.

Era ascuns totul intr-o bariera magica care , oamenilor nu li se arata insulele din departare , asta nu inseamna ca odata si odata nu vor fi descoperite si de restul lumi.

Cele 5 tari , am zis ca toate 5 sunt mare cat America de sud si nord l-a un loc , doar ca sunt separate , fiindca ca niste insule enorme.

Am luat un fel de tren , care merge de asupra apei, ar trebui sa ma mai minuneze ceva? Este 11:21 , mai este pana incepe adunarea consiliului , ma gandeam ca seara , un oras de vrajitori si toate celelalte creaturi este mai pustiu , dar asta zici ca e New Yorkul , mai dureaza pana mergem la palatul Frunzei , pana la si 50 mai stam la o cafenea. Eu nu stiam ca este asa , nu am stat nici al naibi de mult prin orasul asta avand doar cateva locuri pe care le frecventam , terenu de antrenament , casa si incaperea consiliului.

Cafeneaua , sincer , e ca toate celelalte daca expluzi clienti , care mai decare mai ciudat.

Aveam sa stau aici vreo juma de ora , doamne cat de plictisitor ..

-Cerasis-senpai! Striga o voce cunoscuta , de unde stie de Cerasis? „Senpai”... suntem in Japonia de folosesc „poreclele” astea?

Si ce naiba , aia stia de ca eu sunt Cerasis , ce prostie ma gandesc si eu.. doar Sasuke nu si-ar fi ales o muritoare , mai ales ca pielea ei este neobisnuit de alba , deci un vampir.

Eu vroiam sa stau cu Naruto si Hina la o masa separata , dar nu , familia Uzumaki trebuia sa stee cu domnul Uchiha.. Dar Saku ce ai patit tu acuma cu Uchiha? Intreba ceealalta eu , eu insami ... nimic , normal , ce asi putea avea cu el. Nu cumva esti geloasa pe Sawai? Pe dracu is geloasa , eu mi-am vazut de viata mea , si acuma consiliu se baga in viata asta din nou.

Cum , fix cand am ajuns nici nu ne-am asezat bine ca Hinata si Sawaii au inceput sa trancaneasca , astea doua se cunoasc asa de bine? Defapt daca ma gandesc mai bine , doar eu eram uimita cand am vazut-o pe ea..

Naruto nu stiu ce facea , era in discutie cu cei 3 , Sasuke isi bea linistit o cafea dupa miros , iar eu ma uitam pe geam ..

Dintr-o data suna telefonul si spusesem sa faca liniste , ma privieau de parca era o secventa interesanta la fotball , ma uit la numar si era Shizune.
-Da Shizune? A , Sayuri , nu ai somn la ora asta? E trecut de ora 11 , si mai ales de ora ta de culcare! A da , te-a prins pe tine dorul , haide treci la culcare ! Da , si mami te iubeste , pa!

Daca acum 3 secunde Sasuke isi bause linistit cafeaua , acuma era sa se innece cu ea , ce naiba a patit?
Se ridica si pleca repede spre toaleta , Naruto si Hinata se uitau ciudat la mine ,” ce s-a intamplat?” ii intrebasem , amandoi parca vorbind prin telepatie ma intrebasera daca am un copil.

-A da , Hinata esti matusa lui Sayuri si Saski , spun eu zambin , Sasuke se intoarse cu o privire mai ciudata , evitandu-mi privirea de cate ori ma uitam la el.

Ma mai uitam , tot cu coada ochiului la Sasuke , da , si ce daca am copii... doamne..

Timpul trecuse greu , in loc de 20 de minute simtisem parca vreo 20 de ore.

Ce era nasol , ca .. ei 2 veneau in continuarie cu noi , si de ce Dumnezeu ma streseaza atat cand e si el aici?

Nu s-a mai intamplat nimic , spre fericirea mea ... nimic pe dracu!

Am inceput sa discut cu Sasuke despre fete.. doamne , i-am mai aratat si o poza care o purtam mereu dupa mine.

Intr-un final il intreb de ce tot amana nunta lui , daca ei sunt de vreo 5 ani impreuna , e ciudat ca nu s-au casatorit inca. Dar nu imi raspunse si intre noi iara un strat de gheata de 5 metri aparuse , acum contiunuam in liniste.

Incepuse si intalnirea dar eu nu am fost nici pe departe atenta la ce ziceau ei , eram in propria mea lume incercand sa imi raspund la intrebarile care nu vor avea vreodata un raspuns.

„Haruno Sakura” repeta pentru a 3-a oara consiliul , a 4-a oara ma trezisem din transa si ma indreptasem spre ei.
Incepeau sa vorbeasca despre alegerea mea de a fi doar un simplu om , si deobicei cel mai „bun” este la final , a inceput sa spuna despre relatia mea cu Neji.

-Hyuuga Neji , chiar daca se presupune ca nu stia ca esti vrajitoare tot a incalcat regurile consiliului , si cel m-ai rau caz ai dat nastere unor creaturi diferite de toate celelalte.

Ce? Sper ca nu se refera la Sayuri si Saski.

-Ca prin urmare a pedepsei , se va vota acum , spuse el , se va vota ce? Se pare ca numai zeitatile stiau asta , acum imi amintisem de Tsunade care nu parea in apele ei. „Cine este impotriva?” striga Rai , Tsunade , Konan , un baiat brunet , daca nu ma insel este Itachi , si unul Sarutobi ridicasera mana .

Erau impotriva a ce? „Si cine este pentru?” Cu tot cu Rai erau 7 persoane care au ridicat mana , ce vor sa faca. Se auzi aceel sunet ca la judecator , un ciocan care loveste o bucata de lemn.

-Prin urmare a voturilor decisive pentru , Ha.. Hyuuga Sakura esti condamnata sa iti ucizi ficele!

-Sa fac ce?!!!!



Footprints on the Water. - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Mai 2012, 23:46

Sa faca ce ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! huh? can\'t see !!!
Cum Doamne iartama sa o oblige sa isi omoare copiii ?! nervi! Aia nu-s in toate mintile ?!!!!! biciuitor
Te rog , te rog fa ceva si zimi ca nu le omoara , ca traiesc sau mai stiu eu ce . Capitolul este foarte interesant , la inceput parea ca nu se va intampla cine stie ce , insa ai pastrat ce e mai bun pentru final . Te rog sa aduci cat mai repede posibil nextul . Bafta la tastat si pupici . kiss

P.S : PRIMA ! rock


Footprints on the Water. - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Footprints on the Water. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Footprints on the Water.   Footprints on the Water. - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Footprints on the Water.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-