Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Piano notes  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Piano notes  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Piano notes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Va place ideea
Da ,foarte emotionanta
Piano notes  - Pagina 3 I_vote_lcap100%Piano notes  - Pagina 3 I_vote_rcap
 100% [ 28 ]
Nu, foarte plictisitoare
Piano notes  - Pagina 3 I_vote_lcap0%Piano notes  - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 28
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 21:06

BAi copile !! Acum chiar ai intrecut limita !!! Cine, ma rog, te crezi ? Ali Baba ? Obama ?
Daca ai nevoie de c**** are sa iti satisfata tie nevoile de animal cautati la un b***** !! Acum serios ? Daca nu ai venit aici decat sa spui astfel de chestii sa stii ca nu avem nevoie de oamneni asa pe aici !!!! Tu, dragule, faci degeaba umbra pamantului !!! Daca nu iti convine ceva du-te la maicata si spunei asta !!! Tu nu ai ce cauta pe aici ! Si mai ales nu te mai lua t de noi ... Eu nu te cunosc si sper ca nu voi avea vreodata placerea !!! Acum scuzama dar am lucruri mai bune de facut decat sa vorbesc cu un caine in calduri !!!
Pa si sa nu te mai vad pe aici !
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 23:06

The_rose_of_night nu mai injura o sa iti faci probleme ...oameni acesti trebuie tratati cu indiferenta :)

Maine o sa intru pe calculator si o sa fac next<3

O sa contactez un moderator sa ii arat comentariul


Piano notes  - Pagina 3 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Iul 2012, 17:56

Piano notes  - Pagina 3 Animegirlmangamusicpian



Capitolul 6 : This is my chance !


Totul s-a intamplat atat de repede ...Am simtit o mana cum ma ridica si incepem sa fugim , cum las totul in urma si nu mai depind de nimic .

Pasii mei erau marunti si grei pe langa ai ei care inaintau puternic avand doar un singur scop sa ma salveze de acei monstri fara suflet , Mei si Rin.

Dupa un timp ne-am oprit din alergat gafaind zgomotos . M-am aplecat in semn de multumire, am auzit deodata pasi coborand, si amandoua ne-am indreptat privirile catre scara.

Anko profsoara de muzica , cobora incet catre noi cu privirea in jos, probabil gandindu-se la ceva.

- Te simti bine Sakura? ma intrebat cand a ajuns langa mine.
Mi-am ridicat incet privirea spre ea, dupa care am inghitit in sec, fortandu-ma sa raspund .


Si-a deschis buzele ca sa mai spuna ceva, insa n-a mai apucat. Fata care ma salvase deja incepuse sa ii povsteasca patania cu Mei si Rin. M-am intors spre ea uitandu-ma socata .


Anko avea sa ii pedepseasca pe acei delicventi . Chiar daca a parut extrem de nervoasa si -a schimbat radical expresia fetei si mi-a zis ca trebuie sa vorbeasca urgent cu mine si ca voi avea timp mai tarziu sa ii multumesc lui Ino .


Dupa ce am iesit afara ne-am asezat pe o banca din fata scoli vatul imi sufla in fata si as fi vrut sa uit de toate, dar mana incepea sa imi devina umeda probabil de la emotiile pe care le aveam.


Nu-mi spusese decat cateva cuvinte si deja ma linistisem, ca si cand cuvintele pe care le spusese fusesera de ajuns pentru a calma un psihopat.


Un zambet mic mi-a aparut pe buze in timp ce ea ma strangea in brate. Un mic gand mi-a scapat: “Am reusit!” Cererea mea pentru auditie fusese acceptata.


Desigur am fost nevoita sa imi vand pianul pentru a o plati dar cu toate astea reusisam, aveam o sansa sa imi indeplinesc visul.


Auditia incepea la ora 19:00 nu m ai era mult timp iar Anko s-a oferit sa ma duca cu masina .
Dupa un drum plin cu incurajari care desi trebuiau sa alunge emotiile parca mai rau le-a adus . Am ajuns intr-un final la facultatea Wirrar de muzica.


Incaperile combinau difrite aspecte French Country, Shabby Chic sau modern cu antic , bancile erau moderne cu profil aerodinamic .

In sala de asteptare era o masa Lucite inconjurata de scaune Lucite si deasupra un candelabru de cristal in armonie totala cu o oglinda antica cu rama din argint.


Ne-am asezat sfios si am asteptat in liniste . Doua voci barbatesti ne-au intrerupt linistea nu il vazusem decat odata , dar un zambet sau doar o privire fugara fusesera de ajuns pentru a imi schimba viata .


Si totusi dragostea la prima vedere exista. Unii o pun pe seama hormonilor sau a campurilor bio-magnetice care ne invaluie pe fiecare. Altii cred ca este scris in stele sa ne indragostim subit si irevocabil de cineva.


Era acolo cu mainile in buzunar fiind complet absorbit de conversatie din cand in cand scotandu-si mana si aranjandu-si firele rebele care pareau sa nu ii dea pace deloc indiferent de cat gel folosise pentru acei tepi negri .


Spre ghinionul meu m a observat si a inceput sa se indrepte spre mine:

-Salut , Uchiha Sasuke !

Si din nou acea chimie , acea scanteie s-a aprins in momentul in care mainile noastre au facut contact.



Sala de asteptare
Piano notes  - Pagina 3 Vechinou



Sasuke
Piano notes  - Pagina 3 Sasukebp



Piano notes  - Pagina 3 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Iul 2012, 18:41

Prima! nr1 In primul rand.... Buna! happy2
Un capitol foarte frumos, in love cei drept c-am scurt, dar nu am ce zice!
Sper ca ai reparat pc ca sa poti aduce nextul cat mai repede.
Nu pot sa spun decat ca sunt curioasa sa vad ce iti mai trece prin capusor si astept next!


Piano notes  - Pagina 3 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Iul 2012, 23:27

Ai cam intarziat cu capitolul nu crezi? biciuitor
Dar te inteleg, fiecare cu problemele lui dap !
Cu toate astea... este foarte scurt :| asta nu mi'a placut....
Ce s'a intamplat? ingrijorat Ai ramas fara idei? sad
Sper ca nu.. pentru ca mie una imi place foarte mult idea ficului tau! Si chiar nu vreau sa'l inchizi!
Sper doar sa aduci si tu capitolele mai repede.... pana ai adus tu "nextul", a aparut un nou sezon din Moonlight rolling on the floor
In fine... idea este ca mi place idea, dar, capitolul asta este oribil de scurt!
Sper ca urmatorul sa fie mai lung.. si sa nu mai pui "space" la fiecare rand hmm...?! pentru ca nu pacalesti pe mineni ca e mai lung hmm...?! se vede ca e scurt....
Hai spor la idei si la scris yeah




Piano notes  - Pagina 3 1045llh



Mustache

Piano notes  - Pagina 3 347ib8zPiano notes  - Pagina 3 SemnaturagPiano notes  - Pagina 3 292625w







Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Iul 2012, 23:37

Super capitol, scurt ca de obicei :-< , heh, inca veo 2 comuri si aduc next:D , sper c anu ati uitat ca e in colab cu mine!!?think))


Piano notes  - Pagina 3 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Iul 2012, 23:47

Ma bucur ca dupa multa vreme ai postat nextul.
Imi place, este foarte frumos, desii mi-as fi dorit sa se intample mai multe in capitolul acesta.
Ai mai multa grija deoarece ai pus semnele de punctuatie gresit.
Sper ca urmatorul capitol sa vina cat mai repede si sa se intample mai multe.
Bafta la tastat si pupici. kiss


Piano notes  - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 13:19

Nu Max Nu am uitat ca este in colaborare in love
Nu stiu ce are daca ati vedea cat de lung este in calculator creca din cauza scrisului ... :|

O sa le fac luuuuuuuuuuuuuuuungiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kboom


Piano notes  - Pagina 3 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 20:23

Titlul – Este dragut, insa nu mi se pare destul de interesant. Pe de alta parte, se potriveste destul de bine cu textul.

Ideea – Inca de la inceput, mi s-a parut ceva unic. Faptul ca ati creat o varianta muta a Sakurei, a fost ceva ce mi-a starnit interesul si m-a facut sa vreau sa citesc in continuare.
Descrierea – Aveti descriere, ma bucur ca va axati pe gandurile Sakurei si incercati sa scoateti la suprafata fiecare sentiment. Reusiti sa transmiteti starile personajului destul de bine catre cititor, insa vreau mai multa, nu mi se pare de ajuns. Amandoua va descurcati bine la capitolul asta, de aceea trebuie sa adaugati mai multa descriere sentimentala. Pe parcurs, descrierea voastra o sa evolueze, se va perfectiona.

Dialogul – Este potrivit, nu am vazut replici seci, fara importanta, puse de dragul de a avea dialog. Bravo!

Actiunea – Nu am ce comenta nici aici, actiunea decurge asa cum trebuie; lin si frumos.

Estetica – Vreau ca amandoua sa folositi mereu acelasi font, aceeasi marime, aceeasi asezare in pagina. Imi displace faptul ca aveti paragrafe acatuite din doua-trei randuri. Poate asa va place, dar cred ca motivul pentru care ati ales sa lasati spatiu din doua in doua randuri, este din cauza ca aveti capitole foarte mici si vreti sa para mai mari. Puteti rezolva asta doar daca mai adaugati descriere, atunci veti forma paragrafe de cinci-sapte randuri, fiecare paragraf, fiind despartit de un spatiu. Daca as face asa cu un capitol de al vostru, nu cred ca as avea mai mult de patru-cinci paragrafe. Asa ar trebui sa arate estetica:


Citat :
Capitolul 6
[spatiu]
This is my chance !
[spatiu]
Sakura’s Point of View

[spatiu]
Totul s-a intamplat atat de repede ...Am simtit o mana cum ma ridica si incepem sa fugim , cum las totul in urma si nu mai depind de nimic .[spatiu]Pasii mei erau marunti si grei pe langa ai ei[virgula] care inaintau puternic[virgula] avand doar un singur scop[doua puncte „:”] sa ma salveze de acei monstri fara suflet , Mei si Rin. Dupa un timp[virgula] ne-am oprit din alergat gafaind zgomotos . M-am aplecat in semn de multumire, am auzit deodata pasi coborand, si amandoua ne-am indreptat privirile catre scara. Anko[virgula] profsoara de muzica , cobora incet catre noi cu privirea in jos, probabil gandindu-se la ceva.
[spatiu]
- Te simti bine[virgula] Sakura? ma[m-a] intrebat cand a ajuns langa mine.
[spatiu]
Mi-am ridicat incet privirea spre ea, dupa care am inghitit in sec, fortandu-ma sa raspund . Si-a deschis buzele ca sa mai spuna ceva, insa n-a mai apucat. Fata care ma salvase deja incepuse sa ii povsteasca[povesteasca] patania cu Mei si Rin. M-am intors spre ea[virgula] uitandu-ma socata . Anko avea sa ii pedepseasca pe acei delicventi . Chiar daca a parut extrem de nervoasa[virgula] si -a[si-a] schimbat radical expresia fetei si mi-a zis ca trebuie sa vorbeasca urgent cu mine si ca voi avea timp mai tarziu sa ii multumesc lui Ino . Dupa ce am iesit afara[virgula] ne-am asezat pe o banca din fata scoli[scolii] vatul imi sufla in fata si as fi vrut sa uit de toate, dar mana incepea sa imi devina umeda[virgula] probabil de la emotiile pe care le aveam.
[spatiu]
Nu-mi spusese decat cateva cuvinte si deja ma linistisem, ca si cand cuvintele pe care le spusese fusesera de ajuns pentru a calma un psihopat. Un zambet mic mi-a aparut pe buze in timp ce ea ma strangea in brate. Un mic gand mi-a scapat: “Am reusit!” [punct] Cererea mea pentru auditie fusese acceptata. Desigur[virgula] am fost nevoita sa imi vand pianul pentru a o plati[virgula] dar cu toate astea[virgula] reusisam[reusisem], aveam o sansa sa imi indeplinesc visul. Auditia incepea la ora 19:00 nu m ai[mai] era mult timp[virgula] iar Anko s-a oferit sa ma duca cu masina . Dupa un drum plin cu incurajari[virgula] care[virgula] desi trebuiau sa alunge emotiile[virgula] parca mai rau le-a adus . Am ajuns intr-un final la facultatea Wirrar de muzica. Incaperile combinau difrite[diferite] aspecte French Country, Shabby Chic sau modern cu antic , bancile erau moderne cu profil aerodinamic . In sala de asteptare[virgula] era o masa Lucite inconjurata de scaune Lucite si deasupra un candelabru de cristal in armonie totala cu o oglinda antica cu rama din argint.
[spatiu]
Ne-am asezat sfios si am asteptat in liniste . Doua voci barbatesti ne-au intrerupt linistea [punct] Nu il vazusem decat odata[o data] , dar un zambet sau doar o privire fugara fusesera de ajuns pentru a imi schimba viata . Si [virgula] totusi [virgula] dragostea la prima vedere exista. Unii o pun pe seama hormonilor sau a campurilor bio-magnetice[biomagnetice] care ne invaluie pe fiecare. Altii cred ca este scris in stele sa ne indragostim subit si irevocabil de cineva. Era acolo cu mainile in buzunar[virgula] fiind complet absorbit de conversatie[virgula] din cand in cand[virgula] scotandu-si mana si aranjandu-si firele rebele care pareau sa nu ii dea pace deloc[virgula] indiferent de cat gel folosise pentru acei tepi negri . Spre ghinionul meu m a[m-a] observat si a inceput sa se indrepte spre mine:
[spatiu]
-Salut , Uchiha Sasuke !
[spatiu]
Si din nou[virgula] acea chimie , acea scanteie s-a aprins in momentul in care mainile noastre au facut contact.

Greseli de ortografie – Am vazut greseli, poate le-ati ratat pentru ca nu ati corectat capitolele, insa trebuie sa le corectati de fiecare data inainte sa postati. De asemenea, am observat ca aveti probleme cu virgulele, nu prea le gasesc in text. In primele capitole, lipseau mai mult. Acum, ati mai adaugat cateva, insa nu de ajuns. Fara virgule, cititorul, nu intelege nimic, mai ales cand sunt fraze lungi. Daca v-am aratat cum ar trebui sa arate estetica, m-am ocupat acolo si de partea cu greselile.

Atat am avut de comentat, sper sa va fiu de ajutor. Daca mai aveti vreo nelamurire, imi puteti spune printr-un mesaj privat. Aveti un fic foarte frumos, sunt sigura ca o sa va perfectionati. Sa ma anuntati si pe mine cand postati next-ul. Mult succes in continuare! kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 21:19

Hei!!!
Cam greu cu next- urile.... waiting
Abia astept sa vad ce se va intampla in contnuare si sa aflam ce cauta Sasuke acolo.
Parca ii si vad fata cand Sakura incepe sa cante la pian lough
Ceva gen " picat din cer" cam asa: " what?lol! " , doar ca putin mai serios cum e el de obicei lough

Astept next!!!!! Si app. as vrea sa fiu si eu anuntata si daca nu cer prea mult..... in pm sa fie si un link catre fic ;;)

Te-am pupat si spor la scris ♥♥♥


Piano notes  - Pagina 3 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Piano notes  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 21:07

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat din cauza inactivităţii.
Ultimul post datează din 10 Septembrie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Piano notes  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Piano notes    Piano notes  - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Piano notes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-