Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Akuma no hugo - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Akuma no hugo - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Akuma no hugo

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Merita continuat acest fic?
1. O da, da, da, da, da, da, DA!
Akuma no hugo - Pagina 2 I_vote_lcap94%Akuma no hugo - Pagina 2 I_vote_rcap
 94% [ 16 ]
2. Oarecum, m-ai lasat in ceata si nu stiu
Akuma no hugo - Pagina 2 I_vote_lcap0%Akuma no hugo - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. Evident ca nu!
Akuma no hugo - Pagina 2 I_vote_lcap6%Akuma no hugo - Pagina 2 I_vote_rcap
 6% [ 1 ]
Total voturi : 17
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 23:37

Merci ca m-ai anuntat!
Vaaaii... ce dragut este... si horror! Iubesc filmele horror si nici ca
nu mi-a trecut prin minte ne Naruto! Pisicuta speriata.. Akuma no hugo - Pagina 2 1733309228
In fine, abia astept urmatorul next! Te roog sa ma anunti!


Akuma no hugo - Pagina 2 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 18:23

HEY kiss ^^
Nu sunt prima dar nici ultima..sper happy2
Mersi ca m-ai anuntat kiss
Nu pot sa cred..Naruto logodnicul Sakurei huh?
Si mie nu mi s-a parut asa de scarbos heh
A fost un capitol superb kiss
Astept sa aduci next-ul kiss
TE pwpacesc dulce rau de tot kiss kiss kiss


Akuma no hugo - Pagina 2 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Akuma no hugo - Pagina 2 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 21:58

Wow. Nici nu stiu ce sa zic. In timp ce citeam un fior imi trecea prin tot corpul. Am ramas cu gura cascata. Chiar mi sa facut si rau...si inca imi vine sa vomit lough dar nu cred ca e de la ficul tau. Mai de graba cred ca e de la toata ciocolata care am bagat-o in mine. Mare greseala. Dar sa lasam asta.... capitolul a fost super!!!! Desprins din filmele horror. Cu toate ca nu sunt mare fana cateodata ma mai uit si eu happy2
Dar cine a venit. Sper sa fie Naruto cu toate ca nu prea cred. Gandul ma duce la criminalul in serie. Repejor cu nextul sa aflam cine e!!!!
Te-am pupat si spor la scris ♥️


Akuma no hugo - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 19:14

Hei ... ti-am citit capitolul de doua ori..
O data cand m-ai anunat , si mersi mult kiss , si am uitat sa comentez ... si inca odata acum dar de data asta comentez dap !
Nu e prea scarbos, insa nici nu pot sa spun ca e cine stie ce ... este numai potrivit dap !
O scena desprinsa sin filmele horror ... i like it in love in love Sper sa fie mai multe scene de astea ... well? awesome right? well? awesome right?
Naruto 'pisica fricoasa'? lough Doamne, ce fiecare data cand spun asta imi vine scena din anime in cap, aia cu prima lor misiune a lor ... ma rog... nu e important asta acum ..
Fobie de intuneric? Pe bune, eu stau toata noaptea in bezna totala si ascult muzica la telefon pana adorm.. as sta si ziua la intuneric ca o muratura insa ziua nu e intuneric nici unde lough
Sper ca cel care intra pe usa sa fie .. oricine inafara de criminalul ala in serie sa fie un mort viu... orice numai criminalul nu !!
Astept next si mersi ca m-ai anunat tot timpul in love
Teo kiss
Ps : nu lua in seama unele baliverne de-ale mele de mai sus .. am baut suc si sunt sub efectu Cola rolling on the floor

Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 22:22

NEXT! NEXT! NEEEEEXXXTTT!!!
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Akuma no hugo - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Iun 2012, 17:14

Buna a hug
Conform cererii tale, am ajuns cu o critica. Sa vedem:

Ideea chiar imi place. Este destul de originala si modul in care o conturezi reuseste sa-i faca pe cititori mai curiosi.

Titlul este special, prin simplul fapt ca nu este in romana sau engleza. Cred ca atrage prin asta.

Descrierea este chiar frumoasa. Te axezi pe sentimentele personajelor, ceea ce este extraordinar. Am vazut ca eviti sa dai amanunte nefolositoate, lucru ce nu poate decat sa ma incante, pentru ca ficul nu devine plictisitor. Descrierea sentimentala este cea mai importanta, deoarece ne introduce in mijlocul actiunii, iar tu o folosesti din plin. Felicitari !

Dialogul este potrivit pentru lungimea capitolelor si nu este sec.

Greseli de ortografie:


parfumul lui... A lui Naruto – parfumul lui… al lui Naruto

mai albastrii – mai albastri

sparncenele – sprancenele

negra – neagra

a le mele – ale mele

jicnirile – jignirile

puteau fii – puteau fi

laturarnica – laturalnica

Ferestre crapate... Draperiile negre - Ferestre crapate... Draperii negre

Miasma – mireasma

as fii mancat – as fi mancat

usa mare, din care lipsea multe bucati - usa mare, din care lipseau multe bucati

zdremtaros – zdrentaros

antica casa – o cacofinie de toata frumusetea. In scris, orice cacofinie (in afara de cele premise, gen Biserica Catolica) poate fi evidata. Si inversiunea are rostul ei in transmiterea unui mesaj, insa aici mai mult strica.

i-a pozele – ia pozele

aceea camera – acea camera

ajund – ajung

borcate - borcane

Ai repetat foarte mult pronumele posesiv la persoana I (mainile mele, picioarele mele, spatele meu etc.). De multe ori, aceste pronume se subintelegeau.
Mai ai si alte repetitii, spre exemplu : dau de niste scari. Cobor incet fiecare scara (puteai sa spui : cobor incet fiecare treapta).

Actiunea decurge lent, iar suspansul este si el prezent.

Estetica este destul de buna. Ai impartit capitolele pe fragmente si ai lasat rand liber intre dialog si descriere/naratiune. Singura problema este ca punctele de suspensie folosite in exces si fara rost nu fac decat sa strice.

Semnele de punctuatie
sunt puse corespunzator, in mare. Sunt totusi locuri unde ai uitat sa pui virgula sau ai pus-o aiurea. Spre exemplu:
Ma tineam de bratul lui astfel incat, la cat de mica sunt, sa nu ma pierd prin multimea de oameni - Ma tineam de bratul lui, astfel incat, la cat de mica sunt, sa nu ma pierd prin multimea de oameni.
Instinctiv am luat esarfa – Instinctiv, am luat esarfa

Cam asta am avut de spus. Sper sa iti fi fost de folos.
Spor la scris in continuare si multa inspiratie! Te-am pupat kiss


Akuma no hugo - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iul 2012, 12:54

Buna.
Am ratat acest fic? Oo Nu se poate :((
Imi place foarte mult :X
Ideea este foarte frumoasa. :X
Unde este next-ul? :-w
Vreau next-ul (D)
Rapid!
Spor la scris si multa imaginatie!
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Iul 2012, 17:29

Hello
Am trecut si eu pe aici
Este sinistru ce se afla in acel laborator
Sper ca Sasuke sa fie in spatele ai
Vai deci ma tii intr+un suspans oribil
Te rog frumos sa aduci nextul repede ca mooooor aici
Bafta si sper sa ma anunti !
kiss


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Akuma no hugo - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 14:28

SUPER TARE !!!!!!!!!!!!!!!!!! Imi place mult. Astept NEXTUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hi! hi! hi! hi!


Akuma no hugo - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 13:24

Baby!Ce tare e fic-ul tau.
Imi aduce aminte de filmele de groaza ,cand eram eu mai mica.
Ideea mi se pare ingenioasa.Chiar imi place!
Doar o singura intrebare:Cand incepe actiunea dintre Sasuke si Sakura??!!Innebunesc baby!
Hai,am incredere in tine sa pui next-ul!
Zbye!!


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Akuma no hugo - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 12:52

Doamne, ma omori, nici un next din MAI!!!! Te rog mult, ADU NEXTURILE!!!


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 11:53

Un fic super tare si o idee cat se poate de originala. Imi pare rau ca nu ti-am vizitat ficul mai devreme, dar acum ca sunt aici iti pot spune cat de tare e. Astept next-ul si te rog anunta-ma si pe mine. ;;)


Akuma no hugo - Pagina 2 Bf2m81
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 15:49

Hei, hei, hei !
Ce sa zic..Imi place fic-ul.Se vede ca atarna un fir de idee originala deci..
Imi place ca Sakura da impresie de boss.
Si Sasuke..Majordom..WoW.
Imi place mult ca.....,,chiar sti sa scrii un fic.
Astept next-ul baby cu multa actiune.
Spor la scris si la idei.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Akuma no hugo - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 11:49

BUNA... AM ADUS NEXTU'...
Stiu ca a trecut o vesnicie, dar am adus si continuarea. Ce pot spune, multumesc de comm-uri si sper sa va placa.
Imi cer scuze de pe acum de actiunea cam grabita, dar asta e.
P.S.: Capitol necorectat. Am sa trec mai tarziu sa vad greselile.
Lectura placuta!


CAPITOLUL 4

Lumanarea se stinge, incaperea scufundandu-se in intuneric, iar eu imi intorc privirea de unde s-a auzit zgomotul si simt o lama rece ce imi brazdeaza incet, adanc si dureros, pielea bratului drept, neputand sa nu ma crispez. Chicote sumbre rasuna usor in incapere, facandu-ma sa trsar. Durerea devenea din ce in ce mai apasatoare, lama alunecand tot mai in jos, pe antebrat. Mii de furnicaturi se simteau in urma acesteia, lichidul rosiatic imprastiindu-se pe brat. Mirosul dulceag si gretos al sangelui proaspat, acapara treptat camera. Simteam cum incet, incet mana imi amorteste, nemaiputand sa misc nici macar degetele. Chicotele se transformau intr-un ras isteric, ca al unui copil ce se chinuie sa nu planga atunci cand e injosit. Daca nu incercam sa gandesc rational si sa raman calma, mai ca incepeam si eu sa rad numai pentru al acompania. Sabia care pana acum isi facea drum prin pielea mea creola, acum statea cu varful pe podea, dar inca tinuta in mainele sale. E intuneric si nu vad nimic, dar dupa forta pe care a pus-o, este un copil inalt cam de 1,25m-1,30m, iar dupa timbrul vocii as putea spune ca e un baiat de 6-7 ani.

-Surioara... Nu ma parasii si tu! Nu ca mama. Spuse acesta pe un ton alintat, facandu-ma sa ma trezesc din analizele mele, dar tot odata confirmandu-le. Am deschis gura ca sa ii spun ceva, dar am inchis-o la loc. Nu aveam ce sa-i spun, dar el avea. Nu, nu am sa te las sa pleci. Vei ramane cu mine si cu celelalte surioare. Continua baietelul, apoi ridica sabia destul de micuta, dar mult prea grea pentru el, si o indrepta deasupra capului meu, pregatindu-se sa o lase sa cada. Instinctual imi ridic mana stanga deasupra capului, incercand sa imi creez o slaba bariera de aparare. Cateva cuvinte imi ies ca un sasait incet, printre dinti. Stiam ca e acolo si ca asteapta un ordin. Asteptand ca un sarpe la panda. Un sarpe frumos, elegant si gratios, dar si tare enervant. Stiam ca m-a auzit.

In urmatoarea clipa, sabia aluneca cu viteza, avand o singura tinta, iar aceea eram eu. Nu imi facusem griji si nici nu aveam sa imi fac. Sabia isi schimba total traiectoria, sub presiunea unei maini albe cu degete lungi, acum ajungand sa stea in celalalt colt al camerei. Sasuke il prinse pe copil de mana si se pregatea sa il omoare cu cealalta, dar atunci intervin rapid si ii spun ca daca el e criminalul atunci ar fii mai bine sa fie inchis, nu omorat. Ii mai spun ca o sa il luam cu noi pana sa il ridice politia, iar acunci el il facu inconstient pe baiat cu o usoara lovitura la gat. Sasuke se apleca sa ma ia in brate, dar il opresc.

-Cara-l pe el, nu pe mine! eu ma descurc si singura. Dar totusi i-am aceptat ajutorul ca sa ma pot ridica in picioare. Ii fac ii semn dun cap si am inceput sa mergem catre iesire. Incercam sa fac pasi cat mai siguri tinandu-ma cu mana stanga de perete. Il simteam in spatele meu urmarindu-mi, cu atentie, fiecare miscare. Dupa ce trece si de hol si ajungem in camera principala, am inceput sa ma simt mult mai bine. Am tras cu putere usa veche, nemaipasandu-mi de scartaiul asurzitor, pentru ca eu doar vroiam sa ies de acolo. Aveam nevoie de aer curat si de liniste, dar numai liniste nu am primit atunci cand Naruto m-a vazut cu mana dreapta ranita, iar rochia plina de sange. Incepusera sa faca scandal si sa imi spuna cat de ingrijorat era si cat de speriat. Da, il cred. Of, ce face iubirea din om, de aceea nici nu am nevoie de ea!

Din cauza pierderei masive de sange ma durea extrem de tare capul si ma simteam mai ametita ca dupa trei sticle de rom. Nu prea mai stiu ce s-a mai intamplat, dar stiu ca am ajuns acasa si m-am dus direct la baie. Stiu ca aproape am adormit in cada cu apa calda, plina cu spuma, si ma chinuiam sa rezist somnului. Stiu ca le-am zis sa il imbaieze si pe copil si sa il imbrace cu haine curate, apoi sa il lase sa doarma in camera cea albastra, cu jucarii. In rest nu mai stiu nimic, decat ca am iesit din baie si m-am imbracat in pijamale apoi m-am trantit in pat si dusa-am fost.

Am sarit din pat ca arsa, mici borbonele de sudoare acoperindu-mi fruntea. Acum m-am trezit! Am avut un vis ciudat, care cred ca o fost mai mult un cosmar. Se facea ca mergeam pe un dol infinit, iar pe langa mine treceau chipurile parintilor mei, a putinilor fosti-prieteni, a servitorilor, a lui Naruto si al lui Sasuke., toti aratau desfigurati, plini de sange si toti spuneau acelasi lucru. ,,E vina ta! A ta! Sakura...’’. Scutur frenetit din cap si ma ridic din pat. Cu pasi marunti ma indrept spre masuta rotunda, cu un scaun, de langa fereastra. Observ ca e inca noapte, poate pe la ora 3. Imi iau paharul cu apa si il dau rapid pe gat, apoi il las usor pe masa fara sa fac vreun zgomot. Insfac rapid peticul negru si mi-l leg peste ochiul drept, apoi tot cu pasi marunti si lenesi, ies pe usa si incep sa ma plimb pe holurile conacului. Talpile desculte se lipeau, fara zgomot, de marmura racoroasa si foarte placuta. Asa fac de fiecare data cand am un cosmar. Nu imi place sa stau pe loc, pentru ca am un presentiment prost. Plimbandu-ma nestingerita pe langa camerele goale, ajung in fata unei usi. Lumina se intrezarea pe sub crapatura dintre usa si pragul acesteia. Decid sa o deschid si sa vad cine era. Am intrat in camera de un albastru intens combinat cu ici-colo nuante mai deschise. Exact ca cerul de primavara. Imi rotesc ochii prin camera si il vad pe baietel cum se juca cu cateva papusi de carpa si
masinute de lemn. Acum imi adusesem aminte ca le spusesem sa il lase sa se doarma aici.

Statea cu spatele la mine si se pare ca nu ma auzise cand intrasem. Ma uitam atenta la el, studiindui indeaproape trasaturile. Parul castaniu statea putin ciufulit, iar bluza verde ii venea perfect, nu ii era nici prea mare nici prea mica. Ma uit uimita la jocul sau copilaresc si ramasesem uimita de cat de diferit ii era comportamentul. Nimeni nu ar fii zis ca el era acel criminal psihopat, care omora doar pentru placere. Il privesc atenta cum se ridica de pe covorasul pufos si albastru si se indreapta spre rafurile cu jucarii. Priveste atent spre ultimul raft, apoi incepe sa sara, incercand sa ajunga la un ursulet cafeniu cu o funda rosie la gat. Sare si tot sare, dar degetele lui neputincioase nu isi sting tinta. Fara sa imi dau sema deja eram langa el si apucam ursuletul de mijloc. Il iau usor si il indrept spre copil cu un zambet mai putin fals pe fata. Baiatul tresare si se uita imediat, foarte speriat, spre mine. Ochii mari si caprui, aratau obositi si lipsiti de ori ce voiosie. Eu ii imping mai in fata ursuletul, inca zambind. Acesta isi plimba neincrezator, privirea de la ursulet la mine si inapoi la ursulet. Mainile lui micute se apropiau foarte incet de ursulet, apoi intr-o miscare vigilenta, insfaca plusul si il stranse la piept. Acesta sta si ma priveste atent, calculandu-mi fiecare miscare.

Nepasatoare merg doi pasi, apoi ma las in genunchi in fata jucariilor cu care se juca baiatul acum cateva minute. Imi rasucesc capul catre copilul din spatele meu si il intreb din priviri daca vine. Acesta ma ocoleste, pe langa perete, apoi se aseaza si el langa jucarii, dar cat mai departe de mine. Incercand sa aflu mai multe despre el incep sa il intreb daca vrea sa ne jucam, dar acesta nu imi raspunde. Dupa cateva clipe il mai intreb cum il cheama, dar nici acum nu imi raspunde. Ma cam supar ca nu imi spune nimic, dar oare de ce vroiam sa aflu despre el? De ce imi pasa de cine e? De ce e atat de diferit de atunci, la magazin? De ce seamana atat de mult cu mine? De ce imi amintesc de mine cand ma uit la el? De ce... Dar sirul gandurilor imi e oprit de cuvintele pe care le rostea copilul.

-Hajime Akihiko. Spuse acesta pe infundate, de abea l-am auzit. Ii zambesc si mai mult si ii raspund bucuroasa. Eu ii raspund ca sunt Sakura si ca imi pare bine de cunostinta, spun intinzand in fata, mana stanga.

Copilul se uita confuz la mine apoi cu neincredere o intinde si el. Mana mea o cuprinde pe a sa intr-o stransoare calda, apoi ii dau drumul usor. Ochii lui care pana acum un moment ma studiau, acum imi fixau mana dreapta. Mda, eu eram cea confuza in momentul de fata, dar imi aplec capul si imi vad mana bandajata de la umar pana la incheietura. O linie usor visinie colora bandajele albe ca neaua, de sus pana jos. Inca imi era amortita, dar imi puteam misca, foarte putin degetele. Imi indrept ochii spre Akihiko, care se uita la mine speriat. Nu era speriat de mine, ci mai degraba de sine insusi.

-Nu e nimic. O sa treaca. Ii spun eu inca cu zambetul pe buze, asteptand o reactie de la el. Acesta priveste in pamant si dupa ceva timp, isi misca usor buzele, scotand sunete abea auzite.

-Imi pare rau... Spuse acesta cu regret in voce, in timp ce sangele i se urca in zona obrajilor. Eu ii pun mana pe umarul drept si ii zambesc ii continuare. Isi ridica capul plecat si observ o usoara arcuire a buzelor de un rozaliu pal.

Hmm... Hajime Akihiko... ,,Inceputul unui print luminos’’. Se pare ca ii se potrveste numele.

VA CONTINUA...

Era sa uit pozele:
-Akihiko cand era surprins:
Akuma no hugo - Pagina 2 9k=

-Akihiko cand i-a spus ,,Imi pare rau...'':
Akuma no hugo - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcTz9mxeLwVLB8S2urhl5IEvuPNUgTNN6BjJFEYZcCE2px1JUSU5sw

Sper ca v-a placut si vreau sa va aud parerile despre ,,criminal''. In capitolul urmator o sa aflati de ce se comporta asa cum se comporta.
Pana atunci v-am pupacit dulce.


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Akuma no hugo - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Dum 23 Sept 2012, 14:04, editata de 3 ori
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 11:53

Hellow my darling Anna-chan:),

păi uite că am "aterizat" şi eu pe aici, într-un sfârşit... Tot ce pot spune, sunt numai laude, drăguţo ! Aşa cum a scris şi Crystal, în a ei critica, predomină descrierea sentimentală, lucru ce mă încânta.

Mi-aş dori să mă pot compara cu tine, însă nu am talentul necesar ! Când vei posta următorul capitol, sper să mă anunţi şi pe mine, asta dacă nu te deranjează . Până atunci, spor la scris !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Akuma no hugo - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 15:22

Frumos capitol. Actiunea nu e prea grabita din punctul meu de vedere (al unui incepator hmm...?! ) Si acum despre micutul ,,criminal''. nu mi-a venit sa cred ma gandeam ca va fi cineva mai in varsta...Dar ma rog. Si app, misto poze good job Imi plac happy2 Si poate mai treci si pe la mine sa ma comentezi happy2


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 17:05

Minunat! Atat de super ! Cand o sa fie scene sasusaku? Apropo te rog sa ma anunti si pe mine cand pui NEXTUL. Te pup dulce! in love


Akuma no hugo - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Aleeeeee
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : in my coffin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : cititul,muzica rock,scrisul(cand am inspiratie)manga, anime
Stare de spirit Stare de spirit : upside down

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 17:35

Hello! Am dat din intamplare de ficul tau si mi se pare.....AWESOME si ca idee si ca descriere si ca tot(m-a atras titlul). Tin sa te felicit pentru munca pe care o depui (asta daca tii cont de parerile incepatorilor happy2 anyway..what ever).
Daca poti sa postezi mai des fiindca imi place mult povestea si sa ma anunti si pe mine.

M-a surprins ideea ca un biet baietel era criminal in serie si ca Naruto era logodnicul Sakurei, dar astept sa vad ce o sa se intample pe viitor cu Sasu & Saku si Naru sa dispara putin din peisaj, poate il asasineaza putin Akihiko lough Astept next, Ale!
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 17:35

crying crying crying Mi-sa furat locu intai crying ( fara suprare celui care CHIAR a facut-o rolling on the floor )
Lasa ... o sa incerc data viitoare mai mult ... O SA DAU UN MICUT EDIT CA SA NU RAMAN SI FARA LOCU ASTA lough
EDIT :
Pai capitolul este chiar unul fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff reusit dap ! Nu stiu de ce ai spus ca e grabita actiunea, este usor grabita ;happy dar nu mult dap !
huh? Rasturnare de situatie !!!! Criminalul este un copil ?! huh? think Pe mine m-ai bagat in ceata la faza cu SORIOARA think SI de ce Saku se poarta asa de familiar cu el ? ( scz aici dar nu am gasit alt cuvant mai potrivit ). Abia astept continuarea si sper sa ma mai anunti
APP de asta MERSI MULT ce m-ai anuntat kiss
Scuze ca nu pot sa iti las un com mai lung dar sti tu ..... TEME hmm...?!
NEXT NEXT NEXT NEXT NEXT NEXT kiss kiss kiss
Ps : tu mesu nu il mai frecventezi ?? please
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 18:45

Bun deci, am asteptat de o gramada de timp nextul asta!!!!
Un pusti? Un pusti care pe deasupra e posibil sa mai fie si ruda cu ea??
El a facut toate crimele alea??
Wow!! Ce mai criminal. Chiar nu ma asteptam ca un pusti sa faca asa ceva!!!
Abia astept sa vad ce se va intampla in continuare cu el think
Totusi are 7 ani, nu cred ca va intra la inchisoare.

Te-am pupat si spor la scris ♥♥♥


Akuma no hugo - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 20:50

Hallo, ca sa vedeti si voi cat de mult apreciez eu comentariile voastre am sa va raspund la fiecare. :)
@Aneta Blanche: Ma bucur enorm sa vad ca primesc cititori noi la ficul meu invechit. Stii eu nu cred ca ceea ce scriu eu, e talent, mai de graba prostie si plictiseala combinate.

@DeMeTrIoN: Mersi si ma bucur ca te-am surprins, dar asa era ,,schita'' incade la inceput, dinainte sa postez primul capitol. Si stai calma ca nu am uitat de ficul tau,numai ca nu am avut timp cu atatea teme.

@crisalex: Multumesc si scene sasusaku am sa pun mai incolo, dar pana atunci il mai las pe Sasuke sa mai sclaveasca un pic, ca e tare amuzant.

@Aleeeeee: Cum am mai spus ma bucur enorm ca am cititori noi. De idee ce iti pot spune mam cam inspirat dintr-un anime, bine un pic cam mult, dar asta e... MUltumesc si sa stii ca eu tin cont de parerea oricui, fie incepator sau critic :). Pe Naruto nu am sa il scot din peisaj chiar deloc pentru ca el e un personaj episodic, dar esential.

@Scumpa mea Teo: Ca bucur mult sa iti mai aud nebuniile! In fic la faza cu ,,surioara'' stii ca japonezii le spun si la straini ,,One-chan'', si ar cam fii ciudat sa spuna replici in japoneza din moment ce ei sunt in Anglia, nu? Sakura se poarta asa ,,familial'' cu el pentru ca se vede pe ea cand era copil.
RaspunsP.S.: nu prea imi place sa stau pe mess dar intru daca ai nevoie de mine.

@♥️Ada♥️: Mda criminalul e un pusti, dar nu e rudaapsolut deloc, cu Sakura. Oricum stailinistita ca nu intra la inchisoare, o sa vezi de ce.

Va multumesc inca o data pentru comm-uri si o sa va anunt pe fiecare cand aduc next. Sper ca v-am lamurit cu situatia cat de cat si vam pupacit dulce. Bye! happy


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Akuma no hugo - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 21:05

Wow! Super capitol! Iti multumesc mult pentru anunt. Chiar nu mi-a venit sa cred ca un baietel a facut atatea crime, in plus mie chiar mi s-a parut draguta scena cu ursuletu. Baietelul are cumva probleme "cu capu" sau ceva sechele- de ce face asta? Apropo imi place mult numele baiatului. Ne vedem la next- asta daca nu te deranjeaja sa ma anunti. Te pup dulce kiss si te a hug calduros. Bye, Bye


Akuma no hugo - Pagina 2 Bf2m81
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Lun 24 Sept 2012, 08:42

Buna *hug*
Multumesc ca m-ai anuntat :D Sper sa ma mai anunti :)
Acum ajung si eu -.- Scuze de intarziere :o3
Este foarte interesant capitolul :x Foarte dragutz ^^
Chiar m-ai facut curioasa ^^"
Vreau next-ul repede :) Spor la scris si multa imaginatie! :*


Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Sept 2012, 23:56

Buna! hi!

Pana acum ficul este foarte interesant yeah

Sa fiu sincera ma intreb cum vor ajunge Sasuke si Sakura impreuna....si ce este cu acest copilas. think

Multumesc pentru anunt si sper ca nu te superi ca am intarziat asa mult rusinos

Sper sa ma mai anunti si ca nextul sa fie lafel de grozav dap !

Bafta la tastat si please anunta-ma ! a hug


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Akuma no hugo - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Sept 2012, 20:11

Sper sa ma anunti! Si sa vezi ca nu pun nextul pana nu primesc 3 comm-uri de la persoane diferite hmm...?! jos palaria in fata a hug


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Continut sponsorizat




Akuma no hugo - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Akuma no hugo   Akuma no hugo - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Akuma no hugo

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-