Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Say goodbye ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Say goodbye ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Say goodbye !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 21:55

Hei hei! M-am gandit sa vin cu un sezon 2 la "I want to live without regrets". Pentru cei care nu au citit sezonul 1, ei bine pot spune ca veti intelege despre ce e vorba. So... Lectura placuta si astept parerea voastra kiss a hug

Say Goodbye !
Capitolul 1



Învaţă să trăieşti fiecare clipă ca şi cum ar fi ultima. Gustă din tot ceea ce viaţa îţi oferă, nu te gândi la viitor. Fii fericit atunci când eşti trist, râzi când îţi vine să plângi. Lasă trecutul în urmă priveşte prezentul, nu te gândi la viitor. Doar nişte cuvinte, atât de uşor de rostit, dar atât de greu de pus în practică. De ce nu pot să râd când îmi vine să plâng? De ce îmi este atât de uşor să spun şi atât de greu să aplic? Atât de multe întrebări, atât de puţine răspunsuri. Aş vrea să ştiu, aş vrea să aflu de ce te loveşte suferinţa, aş vrea să o distrug. Realizez că este imposibil, că doar visez, dar... vreau să ştiu că este cineva acolo, în depărtare care are puterea să mă scoată din acest abis întunecat, infinit. Vreau să ştiu că va veni o zi în care voi zâmbi, o zi în care să nu mă gândesc „Cum ar fi dacă?”, ci aş pune în practică visele mele. Să zâmbesc fără reţineri, să râd, să fiu fericită.

Dar odată cu plecarea lui, am ştiut că acest lucru este imposibil. Pentru mine, viaţa s-a sfârşit în acea zi. Deşi a trecut atât de mult timp, îi simt lipsa. În fiecare zi, în fiecare clipă am simţit că viaţa mea nu mai are rost, că nimeni nu mai există. Şi totuşi nimic nu m-a făcut să-mi schimb opinia. Nimic bun nu mi-a ieşit în cale. Doar suferinţă. Acel sentiment teribil ce am dorit atât de mult să-l evit şi totuşi... inevitabilul s-a sfârşit. El nu mai e. Îmi e dor de cuvintele lui, de acel dulce „Te iubesc!” ce mi-l rostea în fiecare clipă, mi-e dor de atingerile lui, de parfumul lui. Îmi lipseşte atât de mult... Existenţa mea e infimă fără el, sunt doar o umbră a trecutului ce încă rătăceşte pe acest pământ cerând o a doua şansă la fericire. Dar cum poţi fi fericit fără acea persoană ce îţi menţine existenţa? Cum poţi trăi fără cel ce te motivează să trăieşti? Din nou întrebări, dar totuşi cu un răspuns atât de simplu. Două cuvinte ce le evit sperând că le voi uita, că mă voi înşela, dar... nu. „Nu poţi”. Acele două cuvinte, ce îmi provoacă acea durere ce nu o pot alunga. Inima îmi sângerează continuu, îmi deschide mii şi mii de răni noi, mă distruge din interior.

Vreau să cred că totul este ca înainte, dar nu. Nu este. Nimic nu mai este la fel fără el. Totul a dispărut. Inima mea este împânzită de răzbunare, de lucrul care mă ţine în viaţă. Să-l omor. Să ştiu că suferă, că părăseşte acest pământ, că ajunge în Infern. Departe de mine, departe de tot răul pe care l-a făcut. Să simtă pe pielea lui toată suferinţa pe care a produs-o.

Simt că este langă mine, dar când mă uit, tot ceea ce văd este o cameră. Lucrurile lui, parfumul, pozele, totul... Tot ceea ce îmi aduce aminte de el este aici, lângă mine, dându-mi impresia că tot ceea ce s-a întamplat a fost doar un coşmar. Dar în fiecare dimineaţă mă trezesc cu acelaşi gând. „Nu a fost un vis.” Nu. Nu am visat, ci s-a întâmplat. Lacrimile curg şiroaie, dar degeaba. Totul este noanţat în negru. Nimic nu mai are culoare, viaţa mea însăşi şi-a pierdut culoarea. Gândurile mele sunt negre, împânzite de ură. Visez cu ochii deschişi la clipa în care îl voi ucide, clipa în care acea bestie va muri. Inima mea va fi împăcată, iar eu voi şti că moartea lui a fost răzbunată. Atunci, tot ceea ce a fost nu va mai fi. Mă voi elibera de povara suferinţei, voi lăsa totul în urmă, voi muri.

Dar asta vreau cu adevărat? Am trăit pentru a muri? Sunt dispusă să las totul în urmă, sau voi renunţa pur şi simplu? Din nou mă gândesc la viitor, neştiind ce mă aşteaptă. De ce mă agăţ de speranţe infime? De ce nu pot trăi în prezent, măcar pentru o clipă? De ce mă gândesc la viitor, la trecut, dar la prezent nu?
Mereu m-am gândit... cum ar fi fost să dau timpul înapoi, să nu îl las să moară, să ştiu că este în siguranţă, să-mi iau adio, iar apoi să mor în pace. Iluzii. Mii de lucruri pe care aş vrea să le schimb, dar nu pot. Nu mi-am putut schimba trecutul, prezentul, nici măcar viitorul. Sunt legată de un singur gând, viaţa mea se ţine de acea clipă ce cu fiecare zi simt că este mai aproape.

Vreau să ştiu că nu am trăit degeaba, că el nu a murit degeaba. Să ştiu că tot ceea ce nu are sens pentru el, pentru mine are. Răzbunarea este singura cale, moartea lui reprezintă pacea sufletului meu.


Sper ca nu a fost prea rau acest prim capitol... Astept parerile voastre happy2


Say goodbye ! Rwre

Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 22:00

Moama . huh?

Deci ce ma bucur ca sunt prima la comm . puppy eyes
Iti zic eu , ficul acesta va ajunge un "hit" .

Cum sa-ti zic sa nu par o obsedata :-?

Capitolul este S P L E N D I I I I I D !! rock
Jeez , deci m-ai fermecat . cool
Asa jonglezi cu cuvintele , pe ai in "palma." <33

Cum poti descrii atata de fascinant <33 ?
Simt durerea personajului well? awesome right? .
Vaaaai , m-ai spart cu talentul tau puppy eyes

Is cu sufletul la gura sa vad firul intamplarii din capitolul 2 rock
Te rog rog rog rog rog rog rog rog rog rog rog sa ma anunti , sunt innebunita :| in love in love in love

Te pwp duuuulce ;33 . kiss .
Nu uita sa aduci cap 2 :-w (D) .





Say goodbye ! Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Say goodbye ! Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...




Ultima editare efectuata de catre Caρρυccιησ ♥ in Lun 21 Mai 2012, 22:28, editata de 1 ori
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Say goodbye ! 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 22:03

Buna, LexX!!!!!!!!!!
Frumos capitol, imi place si vreau sa ma anunti de next....
Te pwpacesc!:x


******^^^*****


Say goodbye ! C3a21de562571f6ed3690156820ae253


*****^^^*****
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 22:44

Sunt pe podimu happy2
Uau...ce descriere..ce sentimente..ce fic love love love
Am citit fiecare cuvant cu o atentie...ceva ciudat in legatura cu acest fic happy2...te acapareaza de la primele cuvinte love
A fost Minunat heh
Astept sa aduci next-ul kiss
Si as vrea sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol puppy eyes
Te rog Frumos...asa cu cireica deasupra kiss
Te pwpacesc kiss


Say goodbye ! Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Say goodbye ! SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
☆BeLL☆
Genin
Genin
☆BeLL☆

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : nu conteaza...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 99
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : nici eu nu stiu

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 22:50

Salll kiss
Deci este absolut senzational. I like kiss
Astept nextul.
Nu comentez mai mult ca am vorbit pe mess si imi stii parerea in love
Bye! kiss


Say goodbye ! Angel-sad

Demonios son ángeles del Infierno y los vampiros de la Tierra.
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 23:13

NU sunt prima, nu sunt a doua, nici a treia nu sunt... SUNT A PATRA happy2 Nu stai .. s-a schimbat numaru SUnT A CINCEA in love
Pai.... ficul tau... este absolut... nu am cuvinte...este absoolut WOW huh? huh?
AI un talent pffff.. fenomenal... Decand sunt pe forumu asta dau numai de oameni talentati happy2
Ai asa o curgere lina a cuvintelor... este atat de bun ficu incat atunci cannd am vazut ca se terminat am creyut ca imi dau lacrimile lough dap ! yeah
Mersi de anunt si sper sa ma mai anunti, daca nu e prea mare deranjul ...
Mai e nevoie sa sp ca astept next ?? Lasa, am spus deja : ASTEPT NEXT !! happy2
Teo in love a hug kiss
Sus In jos
Arexu
Academy Student
Academy Student
Arexu

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 21
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sims 3
Stare de spirit Stare de spirit : Ametita

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 21 Mai 2012, 23:38

Prea genial:))
Love it!
Spor la scris!
Bye bye!:*:x




Eu sunt o fire complicata,
Nu imi place niciodata
Sa stau prea mult sa meditez
Si vreau decat sa ma distrez.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000641522993&ref=t
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mar 22 Mai 2012, 15:25

Buna draga mea!
Chiar daca ti-am citit capitolul acum ceva vreme nu am avut cum sa-ti las un comentariu, insa o voi face acum. well? awesome right?
Se pare ca acest nou fic este defapt cointinuarea altuia, iar daca este la ,, Fan Ficuri finalizate'', cu siguranta l-am citit, insa o voi face din nou mai incolo pentru a-mi aminti mai bine despre ce este vorba. think
Descrierea ta este atat de frumoasa... rusinos Chiar ca te tine in priza... ike Poti simti ceea ce simte personajul.. Este ca si cum tu te simti in pielea lui. Este mai mult decat frumoasa si trebuie sa te felicit pentru acest lucru. dap !
Esti o scriitoare minunata si sper ca stii si tu acest lucru. roll Hmm... iti doresc succes in continuare la scris si la idei. jos palaria in fata Sper sa aduci nextul cat mai repede si ar fi frumos daca m-ai anunta. yeah See ya hi! dap !


Say goodbye ! Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mar 22 Mai 2012, 17:14

Doamne ce pacat ca nu am vazut sezonul 1 nervi! dar pe asta sigur il urmaresc capitol cu capitol, este absolut superb what?lol! sa ma anunti te roog happy2


Say goodbye ! Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mar 22 Mai 2012, 18:05

waaaaaaaaaaaaaaaaaSay goodbye ! 2843714615 Say goodbye ! 208323 ce frumos!ai descris asa frumos, un monolog din care nu am mai vazutSay goodbye ! 208323 cata descriere, am simtit suferinta de care dadea dovada prin monolog personajulSay goodbye ! 962758 chiar imi place!Say goodbye ! 208323 si sigur o vei dezvolta frumos ideeaSay goodbye ! 2843714615 te astept cu nextul si te rog sa ma anunti cand il pui, te-am pupacit!Say goodbye ! 2843714615


Say goodbye ! Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 28 Mai 2012, 18:45

Say Goodbye
Capitolul 2


Îmi amintesc de zilele în care eram fericită, zilele în care puteam zâmbi. Atunci când era lângă mine, când mă alina. Cuvintele lui îmi răsună în minte ca un ecou. Simt că este aici, lângă mine, dar nu e. Sunt doar nişte vise. Doare. Doare atât de tare să ştiu că nu mai este aici, că m-a părăsit. A intrat în viaţa mea atât de brutal, dar totuşi l-am iubit atât de mult. Amintirea lui a rămas intacta. Nimic schimbat. Fiecare moment petrecut împreuna îşi are un loc în subconştientul meu, fiecare cuvânt, fiecare gest. Dar... acest lucru nu ajută. El nu mai este. Trăiesc scufundată într-o mare de amintiri, într-un abis din care nu mai pot ieşi. Mi se derulează în fiecare clipă momentul în care m-a părăsit, momentul în care a fost smuls cu brutalitate din viaţa noastră.

Aş fi vrut să fie un coşmar, să mp trezesc ţipând dimineaţa, iar cuvintele lui să mă aline. „A foat doar un coşmar, îngeraş.” Acele cuvinte după care inima mea plânge, acele sărutări ce mi le oferea în fiecare dimineţă. Am rămas o umbră efemeră blocată în trecut, uitată de timp, uitată de toţi. Încercarea de a merge mai departe a eşuat, de fiecare dată. Nu pot! Nu pot continua. Simt că orice aş încerca să fac, aş rămâne blocată în trecut. Sunt atât de naivă. Am crezut că pot continua, că pot să-mi încep viaţa din nou, dar am ştiut din prima clipă că acest lucru nu este posibil. Mă mint pe mine, îi mint pe toţi.

- Sakura! Vom întârzia dacă nu te grăbeşti.

Itachi... A rămas alături de mine, m-a iubit, m-a protejat. Şi eu ce i-am oferit la schimb? Nimic... Continui să-l rănesc, dar nu pleacă. Mereu şi mereu aceeaşi poveste. Deşi nu i-o spun, ştie că nu-l iubesc. Şi totuşi, a rămas lângă mine. M-a sprijinit de fiecare dată când am avut nevoie, mi-a suportat fiecare noapte pierdută plângând. Mi-a suportat multe, dar totuşi e aici, cu mine. Nu îl iubesc, e adevărat, dar fără el viaţa mea ar fi un nimic. Este cel care îmi poate fura un zâmbet, e cel care mă linişteşte.

- Vin acum. Am răspuns pe un ton aproape şoptit.

A trecut un an. Sunt aici, vie, în siguranţă. Dar cu ce folos dacă el este mort? Nu mi-l pot scoate din cap, nu pot face nimic. Continui să-i rănesc pe cei care ţin la mine, să-i îndepărtez. Aş vrea să-l văd pentru ultima dată, să ştiu că este bine, să-mi iau rămas bun. O singură dorinţă. Ştiu că acest lucru este imposibil, Conştientizez că sunt patetică, naivă. Nu pot face nimic, nu pot trece mai departe. Continui să trăiesc în trecut, fără a mă gândi măcar la prezent sau la viitor.

...:::Flashback:::...

- Sakura, niciodată, dar niciodată să nu mai fii tristă. Nu te gândi la trecut, doar la viitor. Nu te lăsa doborâtă de nimeni şi de nimic. Îţi promit că mereu voi fi alături de tine, îţi promit că nu te voi părăsi niciodată!

...:::EndFlashback:::...

Lacrimile curgeau şiroaie pe chipul meu. A promis... şi totuşi, a plecat. Cum mă pot gândi la viitor? Cum să uit trecutul, atunci când ştiu că el nu mai este aici? Nu pot... nu pot trece mai departe, nu pot concepe viaţa fără el. A fost frumos. Clipele petrecute împreună, momentele în care auzeam acel dulce „Te iubesc!”, totul. Îmi este atât de dor de el, de ceea ce reprezintă.

Aud un ciocănit în uşă, urmat de veşnica întrebare: „Eşti bine?”. Nu, nu sunt şi nici nu voi fi. Nimeni nu poate înţelege asta, doar eu şi cu mine. Sună nostim, dar este atât de real. Mormăi un „Mda” scurt, îmi repat machiajul şi ies. Ochii mei erau roşii de la atâta plâns, iar ochii mei, veseli altădată, acum exprimau durere şi tristeţe. Itachi mă privea cu un zâmbet amar. Ar fi vrut să îmi aline întreaga suferinţă, dar era conştient că nu putea. Cu toate astea, era lângă mine, încerca să-mi aline suferinţa, în această zi mult mai mare ca deobicei.

Trebuia să merg şi să zâmbesc. Să le arăt tuturor că nu mai doare, deşi era imposibil. Să mă afişez tuturor cu zâmbetul pe buze, să-mi sărut soţul, iar în inima mea să plâng după el. Atât de greu, atât de complicat. Trebuie să mă stăpânesc, trebuie să rezist câteva ore sub acele priviri sfidătoare ce ar vrea să mă trimită alături de el.


Say goodbye ! Rwre



Ultima editare efectuata de catre LexX in Lun 28 Mai 2012, 18:56, editata de 1 ori
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 28 Mai 2012, 18:54

Edit:

Mersi ca m-ai anuntat kiss
A fost un capitolo....SUPERB love
Mi-a venit sa plang sad
Cred ca este vorba despre brunet...dar nu mai zic nimic sad
WAW..ai o descriere fenomenala love
Abia astept sa adcui next-ul...ca eu una aproape plang kiss
Sa nu uiti sa ma anunti kiss kiss kiss
Te pwpacsc dulce si spor la tastat kiss

PS: Prima happy2 :):


Say goodbye ! Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


Say goodbye ! SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...


Ultima editare efectuata de catre Yukii in Lun 28 Mai 2012, 19:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 28 Mai 2012, 18:56

waaaaaaaaaSay goodbye ! 2843714615 mercik ca m-ai anuntat!so let's begin!Say goodbye ! 385627 e superb!din nou suferinta si descriere multa!si desigur si un mic dialog!Say goodbye ! 2843714615 frumos.....dar sa nu-mi zici ca sasuke a murit demult atunci, te rog sa nu fie el......si ce dragut din partea lui itachi sa ramana cu ea pana acum, chiar daca ea il trateaza cu raceala.....Say goodbye ! 307712 te astept cu nextul si presupunand ca asta e un fic sasusaku cum o sa faci pe sasu sa fie din nou in fic?il reinvii prin cuvinte?daca da sa ma anunti cand pui nextul!te-am pupacit spor la scrisSay goodbye ! 962758


Say goodbye ! Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 28 Mai 2012, 19:01

crying crying crying Mai intristat total sad
Mai facut sa ma gandesc la fosta iubire in love dar vreau sa iti spun ceva ce poate sti sau poate nu : DECI TU CHIAR SI CUM SA FACI PE CINEVA SA INTRE IN PIELEA PERSONAJULUI in love in love
Am simtit acea durere, acel chin, acea tristete sad Ai talent draga, nu gluma yeah
Capitolul nu mai spun ca a facut parte din categoria OMG ! huh? huh?
Mai lasat O_O
Imi place enorm felul in care descri sentimentele ... nu prea am nimic de spus deci N
E
X
T
Teo kiss si mersi de pm a hug
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Say goodbye ! 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 28 Mai 2012, 19:17

LexX pot sa zic sincer ca mai aveam putin si plangeam.
Chiar mi-a placut capitolul si mersi ca m-ai anuntat....
Next-ul sa il postezi rpede si sa ma anunti....


******^^^*****


Say goodbye ! C3a21de562571f6ed3690156820ae253


*****^^^*****
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Lun 28 Mai 2012, 19:50

Deeeeeci scumpa mea...
Da..am zis eu in comentariul precedent ca voi citi sezonul 1, cum ar fi, insa...nu am avut cand..:(.
Oricum, din cate imi pot da seama, toate aceasta durere din inima Sakurei este starnita din cauza lui Sasuke. Totusi... Sunt curioasa ce idei ai prin cap, ce vei mai nascocii pentru ai face pe cei doi sa fie din nou impreuna. Sunt sigura ca va fi ceva impresionant.
Descrierea, ca de obicei, a fost profunda si tare frumoasa. Prin urmare astept sa vad cu ne vei incand in urmatoarele capitole. See ya:D


Say goodbye ! Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mar 29 Mai 2012, 15:22

A fost atat de superb capitolul, chiar ma simnteam in pielea Sakurei, saraca sper sa se termine cu tristetea asta deci vreau sa vad neaparat cap. 3 te astept


Say goodbye ! Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mar 29 Mai 2012, 22:27

Hellau my little bitch a hug
Imi pare rau ca nu am dat un mic comentariu si la capitolul anterior, insa o fac acum. So, cu ce sa incep? Fic nou? Nu, nu, nu, continuarea unui fic, sezonul 2, nu? Da, stiam a hug
Mi-a placut primul capitol desi a fost cam scurt si mi-a placut si mai mult ultimul capitol. Descrierea ta a fost profunda, uimindu-ma chiar si pe mine. Frateee sau sora lough te pricepi la descrierea sentimentala mai bine decat mine, jur lough nu indrazni sa ma contrazici pentru ca eu asta vad. In legatura cu ideea. Eu stiu ce ai in minte si sunt convinsa ca ficul va fi sasusaku, nu imi fac griji in aceasta privinta. Actiunea inca o astepta toata lumea, ai sa vezi ca va fi okai si te vei descurca. Ai grija ce faci si bafta in continuare.


I had to break myself to carry on.


Say goodbye ! Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mier 20 Iun 2012, 14:11

Am venit cu next-ul. Imi pare rau ca nu am postat de mult, dar pur si simplu nu am inspiratie. Probabil si capitolul e varza, scurt si... aiurea. Sper sa ma revansez curand. a hug kiss

Capitolul 3
Sakura P.O.V.


Credeam că totul este doar un vis, dar m-am înşelat. E real. Mi-am dorit atât de mult să fie doar un coşmar, să mă trezesc alături de el, ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Dar... nu. Nu am lângă cine să mă trezesc, nu mai este aici. Poate mă veghează, poate are grijă de mine, dar nu asta mi-am dorit. Am o nouă viaţă, cu un singur defect: nu ştiu să o trăiesc.

Am ridicat capul din pământ şi am zâmbit. Chipul meu era oarecum crispat, dar nu am dat atenţie. Zâmbeam, le demonstram celorlalţi că am trecut mai departe. L-am sărutat scurt pe Itachi, apoi m-am rătăcit prin acea mulţime de oameni. Mă simt oarecum rău. Toţi sunt aici, eu sunt aici, dar el nu. Putea fi altfel, dar nu este.
Feţele tuturor erau îndreptate spre mine, de parcă aş fi fost un extraterestru. Urât! Am trecut mai departe, am zâmbit. Întreaga seară acelaţi lucru. A fost greu, dar bine. Am făcut ceea ce mi-am propus, am acceptat provocarea vieţii, am învins. Oarecum.
Am intrat ca şi cuplu, dar am ieşit logodiţi. Ceea ce am făcut era un pas uriaş, dar nu voi şti niciodată dacă am luat decizia corectă. Nu am cum să aflu.

Am plecat de acolo, m-am urcat în locul din drapta al maşinii şi mi-am lăsat capul pe geam şi fără să îmi dau seama, am adormit.

"O lumină puternică mă înconjura, cineva mă striga. Mă învârteam în cerc în încercarea de a depista sursa vocii, dar ceva mă oprea. O ceaţă densă îmi acapara privirea, iar o urmă de frică mi se strecoară în inimă. Totuşi, am continuat să merg. Priveam înainte îmcercând să depistez ceva, un indiciu, orice. Dar nimic nu mă ajută.
-Sakura!


Aud o voce masculină, simt pe cineva în spatele meu. Îi simţeam respiraţia cum se lovea de gâtul meu, dar nu dădeam atenţie. Eram speriată. Cine e? Ce vrea?
Cu o oarecare teamă, m-am întors. Ochii mei îi priveau pieptul bine lucrat, pe care l-aş recunoaşte oriunde. În privirea mea se putea recunoaşte cu uşurinţă uimirea. Era aici, dar cum? Aceiaşi ochi, acelaşi păr, aceiaşi voce.

-M-am întors, Sakura.

Cuvintele lui treceau pe lângă urechile mele, dar nu-l auzeam. Buzele lui se mişcau, părea agitat. Eu eram agitată. De ce nu-l auzeam?
Totul devine confuz, iar el dispare încet-încet, ca şi cum totul a fost doar în concepţia mea. Am rămas singură în acel abis infinit în care doar umbrele treceau, singură printre morţi.”


-Sasuke! Ţipam cât mă ţin plamânii, mă uitam în stânga şi în dreapta, dar nimic. Un vis... A fost doar un vis. M-am întors de unde am plecat, cu încă o amintire dureroasă.

-Eşti bine?

Nu. Bineînţeles că nu! Cine ar putea fi bine atunci când persoana pe care o iubeşti cel mai mult e moartă? Dar, de ce să mă răzbun pe Itachi?
Am schiţat un zâmbet forţat şi am spus un simplu „Mda...” .
Ce a fost cu acel vis? Sasuke, ce ai vrut să spui?







Say goodbye ! Rwre



Ultima editare efectuata de catre LexX in Mier 27 Iun 2012, 19:23, editata de 2 ori
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mier 20 Iun 2012, 14:31

Hellau, my darling a hug
Imi pare bine ca ai adus next-ul. A fost superb, desi mi-ar fi placut sa il faci mai mare, data viitoare il vrea triplu, ai inteles? Hm, sincer nu stiu de ce ai spus ca a iesit aiurea pentru ca e foarte okai, nu m-a plictisit deloc si chiar m-ai facut curioasa. Oare ce reprezenta visul Sakurei. Ma intreb daca intradevar era un vis. Complicat. Of of of, capitolul e genial, vreau next acum ! Bafta in continuare a hug


I had to break myself to carry on.


Say goodbye ! Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mier 20 Iun 2012, 14:53

Hey capitolul nu mi se pare asa plictisitor este umpic de suspans si ma refer la visul lui Sakura, de abi astept sa vad ce se mai intampla si ce inseamna visul acela. happy kiss


Say goodbye ! Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Mier 20 Iun 2012, 17:48

happy waaaaaaaaaaa!mercik ca m-ai anuntat!imi place foarte mult! e frumos, si din nou suferinta si oare ce era cu visul ala?si oare itachi a intrebat-o daca e bine?waa ce de intrebari, si sa speram ca il faci pe sasu sa apara si in capitolul urmator, de data asta nu numai in vis ci si in realitate, te astept cu nextul te-am pupacit kiss te rog sa ma anunti cand il pui kiss


Say goodbye ! Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Joi 21 Iun 2012, 18:55

1. Te rog sa ma ierti ca nu am ajuns mai devreme puppy eyes
2.Ma ierti ?
3.Daca da ... atunci promit ca data viitoare voi ajunge la timp dap !
4. Un capitol extrem de frumos, dar ... prea scurt :| PE viitorul il faci mai lungut, nu ?
5. Dragostea, tristetea si ... nu pot sa spun suferinta ... nostalgia sunt asa de bine evidentiate in acest capitol (si in multe altele kiss )
6. Visul ala a fost un semn think Cred ca da happy2 Dar oare ce vruia sa insemne ?
Numai tu poti sa imi raspunzi la aceasta intreabare si ghici unde ? IN NEXT happy
Te rog sa il aduci repede .... dar asta tine si de tine si de timp si de inspiratie deci sa fie toate in favoarea noastra happy2
Teo a hug si mersi ca m-ai anuntat .. si daca vrei sa o faci si la next sa sti ca eu nu ma supar lough
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Joi 21 Iun 2012, 20:11

Imi place la nebunie ficul si astept cu nerabdare sa vad ce se inmpla in capitolul urmator asa ca adu rapid nextu:X:X:X



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
☆BeLL☆
Genin
Genin
☆BeLL☆

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : nu conteaza...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 99
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : nici eu nu stiu

Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19Sam 30 Iun 2012, 23:37

Imi pare rau ca nu am comentat mai demult, dar sincer am avut niste probleme destul de grave.
In fine... Mi-a placut mult de tot! Am savurat fiecare rand, fiecare cuvant scris de tine...
Astept next... si din nou scuze.


Say goodbye ! Angel-sad

Demonios son ángeles del Infierno y los vampiros de la Tierra.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Say goodbye ! Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! I_icon19

Sus In jos
 

Say goodbye !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-