Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Say goodbye ! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Say goodbye ! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Say goodbye !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Say goodbye ! - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Say goodbye ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 10:09

LexX a scris:
Am venit cu next-ul. Imi pare rau ca nu am postat de mult, dar pur si simplu nu am inspiratie. Probabil si capitolul e varza, scurt si... aiurea. Sper sa ma revansez curand. a hug kiss

Capitolul 3
Sakura P.O.V.


Credeam că totul este doar un vis, dar m-am înşelat. ( Ai fi putut să pui virgulă în loc de punct, suna mult mai bine. ) E real. Mi-am dorit atât de mult să fie doar un coşmar, să mă trezesc alături de el, ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Dar... nu. Nu am lângă cine să mă trezesc, nu mai este aici. Poate mă veghează, poate are grijă de mine, dar nu asta mi-am dorit. Am o nouă viaţă, cu un singur defect: nu ştiu să o trăiesc.

Am ridicat capul din pământ şi am zâmbit. Chipul meu era oarecum crispat, dar nu am dat atenţie. Zâmbeam, le demonstram celorlalţi că am trecut mai departe. L-am sărutat scurt pe Itachi, apoi m-am rătăcit prin acea mulţime de oameni. Mă simt oarecum rău. Toţi sunt aici, eu sunt aici, dar el nu. Putea fi altfel, dar nu este.
Feţele tuturor erau îndreptate spre mine, de parcă aş fi fost un extraterestru. Urât! Am trecut mai departe, am zâmbit. Întreaga seară acelaţi ( Presupun că trebuia să fie ,, accelaşi " nu ,, acelaţi ". ) lucru. A fost greu, dar bine. Am făcut ceea ce mi-am propus, am acceptat provocarea vieţii, am învins. Oarecum.
Am intrat ca şi cuplu, dar am ieşit logodiţi. Ceea ce am făcut era un pas uriaş, dar nu voi şti niciodată dacă am luat decizia corectă. Nu am cum să aflu.

Am plecat de acolo, m-am urcat în locul din drapta ( Dreapta nu drapta. )al maşinii şi mi-am lăsat capul pe geam şi fără să îmi dau seama, am adormit.

"O lumină puternică mă înconjura, cineva mă striga. Mă învârteam în cerc în încercarea de a depista sursa vocii, dar ceva mă oprea. O ceaţă densă îmi acapara privirea, iar o urmă de frică mi se strecoară în inimă. Totuşi, am continuat să merg. Priveam înainte îmcercând ( Incercând, nu imcercând. )să depistez ceva, un indiciu, orice. Dar nimic nu mă ajută.
-Sakura!


Aud o voce masculină, simt pe cineva în spatele meu. Îi simţeam respiraţia cum se lovea de gâtul meu, dar nu dădeam atenţie. Eram speriată. Cine e? Ce vrea?
Cu o oarecare teamă, m-am întors. Ochii mei îi priveau pieptul bine lucrat, pe care l-aş recunoaşte oriunde. În privirea mea se putea recunoaşte cu uşurinţă uimirea. Era aici, dar cum? Aceiaşi ochi, acelaşi păr, aceiaşi voce.

-M-am întors, Sakura.

Cuvintele lui treceau pe lângă urechile mele, dar nu-l auzeam. Buzele lui se mişcau, părea agitat. Eu eram agitată. De ce nu-l auzeam?
Totul devine confuz, iar el dispare încet-încet, ca şi cum totul a fost doar în concepţia mea. Am rămas singură în acel abis infinit în care doar umbrele treceau, singură printre morţi.”


-Sasuke! Ţipam cât mă ţin plamânii, mă uitam în stânga şi în dreapta, dar nimic. Un vis... A fost doar un vis. M-am întors de unde am plecat, cu încă o amintire dureroasă.

-Eşti bine?

Nu. Bineînţeles că nu! Cine ar putea fi bine atunci când persoana pe care o iubeşti cel mai mult e moartă? Dar, de ce să mă răzbun pe Itachi?
Am schiţat un zâmbet forţat şi am spus un simplu „Mda...” .
Ce a fost cu acel vis? Sasuke, ce ai vrut să spui?


Wow, sunt uimită, nu ai avut greşeli, decât cele de tastare. Foarte bine.

Titlu: Este unul simplu dar interesant. Mă atrage oarecum, dar nu îndeajuns încât să-mi spun ,, Ohh haide să vedem ce a scris". Probabil aş fi ntrat la ficul ăsta după multe altele, totuşi este unul bun. Nu îmi dau seama cât de multă legătură are cu textul, posibil o să aflu pe viitor.

Idee: Nu ştiu ce idee era în primul sezon, dar ţin să spun că ador ideea asta. E absolut genială. N-am mai citit un fic în care Sasuke să fie mort deja, m-a uimit asta.

Descriere: Nu am nimic de reproşat, absolut nimic. Este mirifică, bravo.

Dialog: Nu e sec, este pus exact acolo unde trebuie.

Ortografie: Te sfătuiesc să verifici de 2 ori inainte de a posta capitolul, nu pentru că scrii greşit gramatical ci tastezi repede şi deaia ai avut acele greşeli. Ai grijă, în rest totul este cât se poate de perfect.

Estetică: Îmi place al naibii de mult. Pfuu de când n-am mai văzut o estetică atât de frumoasă... Bravo, felicitării.

După cum vezi nu am avut ce critica, ai o descriere ce mă uimeşte am citit aşa de repede cele 3 capitole că îmi mai doream să mai citesc mai mult. Eu spun să nu te laşi de fic, ar fi un mare păcat este absolut genial. Succes în continuare. a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Say goodbye ! - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Say goodbye ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Say goodbye !   Say goodbye ! - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 15:10

Îmi pare rău pentru duble-post.

Fan Fic blocat, îmi pare rău scumpo, îmi place la nebunie dar ultimul capitol datează din 20 Iunie. Au trecut deja 3 luni.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
 

Say goodbye !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-