Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Are alive because of you Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Are alive because of you Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Are alive because of you

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Dum 27 Mai 2012, 22:28

primul capitol este pus de mine




Pov . by Saku


Viata mea e o mare de sentimente . De cand am fost furata de langa parintii mei , nu-mi mai amintesc nimic , dar totusi am o amintire cu baiatul ce imi era predestinat la varsta de 18 ani si una cu familia mea . Stiu doar ca sunt fiica de rege , deoarece am un medalion de la mama bine ascuns in care este o imagine cu un print si o printesa tinand in brate o mica floare de cires . Ma numesc Sakura Haruno , si sunt o fata inalta , supla si cu forme pline , in varsta de 18 ani . Caracterul meu lasa de dorit deoarece nu-mi prea place sa ascult de nimeni , si cand nu fac ceea ce trebuie incepe cearta .


Tatal meu este o persoana buna dupa mine , care a aparut fix in momentul in care trebuia si m-a salvat din mainile unor violatori idi**i . Chiar daca a omorat o data 2 femei nevinovate , eu chiar ii sunt datoare deoarece mi-a salvat viata . In momentul acesta sunt intr-o caruta . "Tati " a zis ca trebuie sa ma mut deoarece ar fi mai bine pentru o fata asa de frumoasa cum sunt eu . Daca mai repeta o data acest lucru cred ca am sa vomit . Mda , sa trecem la alt subiect , am un frate mai mare vitreg , rau si foarte dusmanos pe nume Naruto . E un ipocrit si mereu incearca sa-mi faca rau . Sotia taticutului meu se numeste Konan , ea e singura persoana din aceasta familie care , pot spune ca ma iubeste . Locul in care ajung este unul foarte diferit de cel cu care am fost obisnuita . Este un loc foarte intins cu mii de corturi si foarte multi ciudati plini de aur si , cel mai ciudat lucru este ca , femeile au rochii lungi pana in pamant si poarta bani de aur pe unde apuca , dar totusi par de treaba . Ce tot spun eu ? Nici macar nu-i cunosc si zic ca-s de treaba ? Asa am zis si data trecuta si am ajuns sa fiu aproape violata , noroc cu Pain , adica tata . Ajung in asa zisa mea curte , unde sunt intampinata de toata lumea . Hmmm... ma intreb unde e tata sau macar Konan . Ma dau jos din caruta , iar o doamna Tsunade ma i-a si imi spune sa am incredere in ea .


Nu trebuia sa spuna asta , acest cuvant imi trezeste niste amintiri foarte placute , dar si neplcute , dar de domeniul trecutului . Amintirea placuta era cand eram mai mica , si ma jucam cu mingea in curtea palatului ,scapand mingea , nu puteam sa ma duc dupa ea . In clipa aceea un baietel de aceeasi varsta cu mine , s-a dus si mi-a adus mingea . Era asa frumos , si mereu roseam in prezenta lui . Avea o fata perfecta , cu ochii ca onixul si cu parul facu tepi . I-am multumit frumos si i-am dat un pupic pe obraz , fara sa stiu ca sunt privita de catre parintii mei . De atunci am fost predestinata acelui tip , dar cum am spus e de domeniul trecutului . Amintirea neplacuta a fost cand tipii aia mi-au spus sa am incredere in ei , si eu ca o pr***ta am avut incredere in ei . Ma simt asa de prost acum , dar totul s-a terminat . Nu se poate , nu !!!!!!!!!! Astia vor sa port aceleasi haine ca si ei , nu pot sa cred ! Totusi , bluza cu care m-au pus ma imbrac a fost destul de draguta , dat fiind faptul ca era un sutien si toti au inceput sa saliveze . Stai tata sa vezi , ce se va intampla si cu astia ! De cand am venit aici , ma tot uit dupa un tip , care m-i s-a parut destul de atragator , ce sa mai zic , era un pachet de muschi , Doamne ce bunaciune !

Simt ca are acel ceva , nu stiu asa simt . Sper sa nu ii fac prea multe necazuiri lui Pain , l-as dezmagi , si nu vreau sa aflu cum face el cand este dezamagit , sincer acum vorbind . Soarele este inca , sus pe cer , voios ca isi poate revarsa razele aurii spre copiii naturii . Sotul lui Tsunade , Orochimaru este un om foarte de treaba , stie sa glumeasca atunci cand este cazul , dar si sa taca atunci cand sunt momente de presiune . Astfel de oameni , as vrea sa am prin preasma , chiar daca sunt saraci lipiti , e un exemplu curat ca iubirea e peste tot . Deabia acum observ , ca langa aceasta satra , daca ii pot spune asa , eu un lac , care este luminat de razele blande ale soarelui . E o priveliste uimitoare . Ma indrept ingandura-ta spre el , fara sa imi dau seama ca sunt urmarita de doi ochi ca de onix , uimitor de fascinati de ceea ce faceam .


Ma asez pe pajistea de langa iaz , meditand asupra situatie in care ma aflu . Langa mine , se aseaza baiatul acela fermecator , se pare ca nici el nu stie ca sa zica deoarece aud de la el , numai fragmente de cuvinte . " Tata , daca are de gand sa imi spuna ceva , mai bine s-ar grabi ! " . Il salut nerabdatoare , vrand sa stiu scopul si durata vizitei lui . Aflu de la el , uimitor , dar adevarat ca se numeste Sasuke . Woe , nu se poate , sper sa nu-si fi dat seama cine sunt eu cu adevarat . Sper sa nu-si mai aduca aminte de vremurile acelea de demult . Haide Doamne , fa si tu o minune o data in viata , si scapa-ma din incurcatura in care am intrat . Pe langa asta , langa noi se aseaza ........



Sper ca va placut , asteptam commuri

CAPITOL NECORECTAT






Are alive because of you S6he8w
Are alive because of you Npi5xg
Are alive because of you 2myt0zq




Are alive because of you R0b9k0
Sus In jos
Ane Belle
Genin
Genin
Ane Belle

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde vrei acolo sunt !!!!:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 116
Reputatie Reputatie : 5

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Lun 28 Mai 2012, 20:34

Iei prima sper ca va placut ce am facut noi si iata niste poze cu personajele
Sper sa va placa :
Sasuke si Naruto :
Are alive because of you NarutoandSasuke
Konan : Are alive because of you Images?q=tbn:ANd9GcShhbsjO9NPiLfByKGCal8PwSopmGUZ_bVHm_01wXNMQ4gtnGlp


Tsunade :Are alive because of you Images?q=tbn:ANd9GcTEJWtwq08SOrP6Y5hgaeimxEf20HbkcbxlfCsqH2zWNCZW7OjXrQ


Orochimaru :Are alive because of you Images?q=tbn:ANd9GcRXsyXav1zd5PqhTALp7enDweWA77DLPp7czMTUhxPGsXBou7o9

Sakura : Are alive because of you Z
Hai sa fac o mica gluma Orochimaru zici cai profa de muzica .

Dupa parerea mea arata ca Morticia din din Familia Adams


P.s : Bine lucrat scumpa dupa cateva comuri pun si eu nextul

Va pwpa Dexty


Ultima editare efectuata de catre Micuta Dexty in Mar 29 Mai 2012, 22:23, editata de 2 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Lun 28 Mai 2012, 20:50

e foarte frumos!
si imi place mult si ideea
abea astept sa vad ce se mai intampla... si cine e?
vreau repede nextu' ca fac urat

P.S.: imi place poza cu orochimaru heh

v-am pupacit si succes amandurora cu acest fic! in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Are alive because of you Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mar 29 Mai 2012, 22:39

waaaaaaaaaaaaaaaaaAre alive because of you 2843714615 mercik ca mi-ai zis de fic!e superb!intr-adevar se vede ca nu l-ai corectat dar e ok, waaa sakura printesa?waaa tsunade si orochimaru impreuna?????waaa konan si pain impreuna?????dar ne-ai luat foarte tare din plinAre alive because of you 2586070128o of, va astept cu nexturile si sa vedem cum evolueaza povestea, te rog sa ma anuntati cand pui nextulAre alive because of you 2308263648


Are alive because of you Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mar 29 Mai 2012, 22:48

frumos numa daca ai aduce urmatorul capitol....:))

Editat de Milkshake. Fa bine si treci pe la Regulament.
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mier 30 Mai 2012, 06:05

Place , place , place! Ce idee! O ador vreau sa vad next-ul repede c asunt curioasa faorte rau scumpo .


Are alive because of you 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mier 30 Mai 2012, 15:11

micutza dexty va va aduce nextul ,

eu sper sa va placa , de fapt noi

pai , mda nu l-am corectat lorelay , si am si scris , dar , de acum voi avea grija ,

scz de greseli

hei dexty , nu vezi cati fani avem , pune nextul ,

sunt nerabdatoare sa vad care-i continuarea


pupici


Are alive because of you S6he8w
Are alive because of you Npi5xg
Are alive because of you 2myt0zq




Are alive because of you R0b9k0
Sus In jos
Ane Belle
Genin
Genin
Ane Belle

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde vrei acolo sunt !!!!:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 116
Reputatie Reputatie : 5

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mier 30 Mai 2012, 18:13

Bine draga mea dupa teme il pun .
Si da am vazut ca-ti fani avem .
Va pwp




[center]Are alive because of you Png-23
Friendship?
What does it really mean?
Many people express their'' friendship'' with batting and bad words.
So do not let the press it!
Tell your right.
Are you a person should not be afraid ...
♥️ [/center]
Sus In jos
Ane Belle
Genin
Genin
Ane Belle

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde vrei acolo sunt !!!!:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 116
Reputatie Reputatie : 5

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mier 30 Mai 2012, 22:42

2
Langa noi se aseaza Pein care il cheama putin pe Sasuke .
Sakura ramanand singura incepe sa fredoneze , pe iarba verde si cu picioarele in apa cristalina
Acesta fredona :
Soarele apune ,
Sufletul meu sa stinge ,
Lacrimi in agonie ,
Asta da copilarie .....
Cand sa termine poezia este intrerupta de Konan care o chema la masa .
Aceeasta purta o bluza verde si o fusta destul de lunga pana sub ghenunchi.
Acestea pasau pe poteca aurie spre casa mica a carui nuante erau crem si plina de atmosfera primitoare .
Acestea mergeau descult cu pasi apasati si delicati in acelasi timp .
Dupa doua minute acestea intra in casa si se asaza la masa .
Acolo isi fac aparitia Pein si Naruto acestia se asazala masa si incep sa borboroseasca .
Dupa masa Konan ii spune rozaliei sa se imbarace cu hainele de pe pat ca se va face o ceremonie de bun venit .
Acesta se imbraca cu o fusta destul de lunga mov si o camasa verde .
In scurt timp in in fata satrei se face un foc mare iar din masini de lux apare o fata roscata cu ochelari .
Acesta era imbracata in blanuri de piele si pantaloni de araboaica .
Incepe sa cante si sa danseze .
Iar pe rozalie o obliga sa danseze pe muzica lor .
Acesta danseaza si danseaza dar sa trecem la Kakashi .
Acesta se saruta nebuneste cu roscata aceiea din masina de lux .
Cand de odata din spatele ei apare Anko sotia lui Kakashi care o trege de par pe roscata ramanandui in mana fire de ale ei .
Acestea incep sa se bat pana cand Kakashi isi cheama cel mai bun badiguard al sau pe Kiba , un tip musculos zici ca a loat heroina de cand era in burta maicasi .
Acesta inearca sa le desparta pana cand reuseste sa ii zmulga si mai multe fire din cap roscatei .
Revenind la Sakura acesta statea pe malul raului si isi privea reflexia in apa .
Langa ea apare ......








[center]Are alive because of you Png-23
Friendship?
What does it really mean?
Many people express their'' friendship'' with batting and bad words.
So do not let the press it!
Tell your right.
Are you a person should not be afraid ...
♥️ [/center]
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Mier 30 Mai 2012, 22:55

beautiful astept nextul:)


Edit Bella: Ce scrie in regulament? .. Un comentariu trebuie sa contina minim 10 cuvinte.
Probabil ca te-ai plictisit sa tot auzi asta dar este de datoria mea sa te avertizez de fiecare data. Nu poate fi chiar atat de greu sa faci o fraza mai lunga..
Aceeasi chestie si aplica si la comentariul de mai sus. Doar ca ala are 7 cuvinte, 8 cu emoticonul " :)) "
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Joi 31 Mai 2012, 10:56

mercik ca m-ai anuntat.......sincer la cat de scurt e pot jura ca am crezut ca e un comentariu mai lungAre alive because of you 1733309228 ce capitol e si asta?vreau sa zic ca e dragut dar sinceer n-am prea inteles din el multe....si cine apare langa ea?ne-ai lasat si in suspans.....te astept cu nextul si te rog sa ma anunti cand il pui, spor la scris...


Are alive because of you Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Joi 31 Mai 2012, 14:52

pai , chiar m-ai surprins ,

si vreau sa vad ca se intampla in cap urmator , chiar daca il pun eu ,

pai , succes in continuare ,

si acum multumirile ,

lorelay - mda stim e cam mic , dar vom incerca sa ne mai perfectionam

timy- ma bucur ca-ti place

pupici si bafta in continuare


Are alive because of you S6he8w
Are alive because of you Npi5xg
Are alive because of you 2myt0zq




Are alive because of you R0b9k0
Sus In jos
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Joi 31 Mai 2012, 15:19

O idee super in love Astept un singur lucru de la voi ....NEXT-UL!!! rock


What did you like to do?
To fly ,to swim or to love?
You want to tell you?

I wish to fly to his arms,
Swim with my fingers in his hair
And whispered in his ear ”I love you!”

This is my answer !
Are alive because of you 1027413bigthumbnail
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Joi 31 Mai 2012, 20:44

Am adus nextul , sper sa va placa

Cap . necorectat




Langa ea se aseaza Tsunade , chiar daca nu stia prea multe desprea ea , deja o considera ca o mama , deoarece avea un suflet foarte bun si foarte milostiv . Nu-si putea imagina cum poate avea cineva , un suflet atat de cald . Dar ceea ce nu stia ea , era ca domnita traise aceeasi soarta ca si ea , si incerca sa-i faca viata mai usoara .


In mintea Sakurei s-a invit o imagine , in care o micuta floare de cires , se juca alaturi de parintii ei . Privi mirata la persoana de langa ea si incepe sa sara in sus de bucurie spunand incontinuu "Mi-am amintit , mi-am amintit ! " . Oricine o vedea putea sa o creada nebuna , dar nimeni nu stia ce este in inima fetei , o bucurie nedescoperita de ea , pana azi , fiind sigura ca stie destul de multe lucruri despre parintii ei . Partea proasta , era ca ea nu invatase decat 4 clase si habar n-avea unde se afla acel castel , si mai presus decat asta , nu prea avea curajul sa plece singura de nebuna .


In partea cealalta , paruiala inca nu se terminase , dar spiritele s-au mai linistit . Kiba , tipul bine facut avuse grija ca toate firele din parul roscatei , mai pe scurt Karin , sa fie pe jos , iar sotiei lui Kakashi i-a pregatit un ceai de menta caldut . Ochii Karinei erau cat cepele la vederea Sakurei , deoarece si micuta noastra s-a sculat de pe malul apei si a urmat-o pe Tsunade pana la locul faptei . Anko , sa zicem ca , nu prea se intelegea cu Sakura , dar Kakashi mereu ii era ca un tata , deoarece isi petrecuse toata copilaria in casa lui .


Kakashi , avea o fiica pe nume Konan , sunt sigura ca o stiti , aceasta , dupa cum v-am mai spus era o foarte buna prietena cu Sakura , desi mai mereu se certau , cateodata ajungea sa fie niste surori grozave . Cand mereu isi puneau ceva in gand , era haos daca nu se indeplinea . Partea proasta era ca , Konan avea mai multa libertate decat Sakura , iar acest lucru le facea sa fie mai distante .

Sasuke , hai sa zicem ceva si despre el , ca doar daia sunt un autor cunoscut , sunt si draguta , sunt si frumoasa , bine bine sunt si desteapta , si de data asta termin ca Dexty , aici de fata isi da ochii peste cap . Sa revenim la subiect , Sasuke era un baiat de tipul bad-boy , foarte dragut si nu se sinichea niciodata sa nu arate asta . Totusi , stand mai aproape de Sakura , atunci langa lac , incerca sa se abtina sa nu sara pe ea , nu stia sigur ce simte , dar ceva tot simtea . Pana a venit Pain , si a stricat totul . Mda , nu putea si el sa vina mai incolo , macar putea si el sa scoata o vorba dar nup , n-a vrut .


pupici si speram sa va placa


Are alive because of you S6he8w
Are alive because of you Npi5xg
Are alive because of you 2myt0zq




Are alive because of you R0b9k0


Ultima editare efectuata de catre crisulet in Vin 01 Iun 2012, 15:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Joi 31 Mai 2012, 22:11

waaaaaaAre alive because of you 2843714615 mercik ca m-ai anuntat capitolul imi place!e frumos!si sasuke se abtinea sa nu sara pe ea???pai daca sarea se facea aia haos printre cititori!dar tu te cam lauzi, ti-au murit laudatorii, ei lasa ca te lauda mamica aici de fata, te-am pupacit!spor la scris, sa ma anuntati cand puneti nextulAre alive because of you 2843714615


Are alive because of you Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Vin 01 Iun 2012, 11:24

saraca Dexty:)) bun Crisulet i like your fic and i wait for next yuhuuuu:))



Cand Sunt Trist Incerc Sa Ma Inveselesc
Cand Sunt Fericit Incerc Sa Ma Mentin Asa
Cand Vad Pe Cineva Trist Ma Intristez Si Eu
Cand Vad Pe Cineva Fericit Devin Fericit Si eu
Iar Cand Cineva Nu Mai Vrea Sa Fie In Viata
Incerc Sa Il Fac Sa-si Doreasca Viata
Cand Toata Lumea Este Fericita
Simt Ca Mi-am Facut Rostul In Viata
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Dum 24 Iun 2012, 13:27

Ati cerut o critica so..


Titlu - Mai eu nu stiu ce sa spun. Nu imi inspira prea multe si sincer mi se pare cam intortocheat. Iar pana acum nu are nici o legatura cu continutul.

Idee - Singurul lucru pe care l-am inteles din aceasta idee este ca Sakura e printesa. :|

Descriere - Pai nu prea am ce critica aici pentru ca nu exista. Trebuie sa descrieti fiecare aspect, foecare sentiment a fiecarui personaj.

Actiune - E grabita, e ugariti de cai. N-are cap, n-are nici coada.

Naratiune - Eu una, sincer nu vreau sa va jignesc fetelor, dar n-am inteles nimic din fic. :\ Adica Sakura e printesa si ami departe s-a rupt firu'. A fost violata iar Pain a salvat-o si a infiat-o. Dupa aceea chiar ca m-ati bagat in ceata. Ce legatura au corturile, si satrele, si Kakashi cu Anko si Karin?! Serios, eu nu inteleg nimic. Axati-va pe Sasuke si Sakura, descrieti-le sentimentele si nu mai incalciti propzitiile pentru ca nu se intelege nimic. Plus ca faza cu autorul talentat si destept si etc.. Nu isi avea rostul acolo.. E un fic nu o parodie.

Dialog - Nici aici nu prea ma ce sa spun.. Nu am vazut dialog ceea ce e bine, darrestul lasa de dorit.

Estetica - Faceti capitolele prea scurte si scrieti mare doar ca sa para capitolul mai lung. Nu imi place.

Greseli de tastatre, gramaticale etc:

Greseli de tastare nu prea am vazut, insa am observat ca ambele faceti propozitii intortocheata si luuungi din care reiese un mare amalgam. De asemenea am vazut ca folositi expresii care nu isi au locul intr-un fic, de exemplu aceea cu Kic=ba si cu Heroina. Aloo, ce e aici, drogherie?

Aspet sa mai lucrati la fic, sa aveti in special grija la descriere pentru ca deocamdata e inexistenta si la inlantuirea ideilor. Bafta. :)



Once you go black you never go back
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Dum 24 Iun 2012, 13:53

Milkshake nu fii atat de dura cu ele puppy eyes
Isi dau silinta asta e evident heh chear daca nu le'a reusit sunt sigura ca pe viitor se vor perfectiona dap !
Cu toate astea ii cam dau dreptate, trebuie sa mai lucrati la fic asta e evident... si nu o invinovatesc pe Milkshake ca a fost atat de dura cu voi.. are mare mare dreptate, va cam lipseste aproape totul.. de la Descriere care nu prea am vazut'o la Dialogul inexistent [ ei bine.. am mai vazut p'aici-p'acolo dialog indirect dar este cam ne'dezvoltat.. foarte... ]
La idee... am priceput eu ceva.. dar tot ce am inteles este ca voi doua nu stiti sa va exprimati.. in sensul ca : aveti idei dar le tineti in voi.. sau.. nu stiti cum sa le formulati
Sfatul meu este ca daca nu ati mai grabi atat de tare actiunea si ati adauga descriere ar iesi un fic foarte frumos si reusit!
Dar, nu va culcati pe o ureche! trebuie sa lucrati la absolut tot ce a mentionat Milkshake!
Asa ca nu va suparati pe ea ca a spus adevarul, pentru ca nu are rost si nu veti realiza nimic cu supararea / ura sau alte stari negative adresate ei
Sper sa ii ascultati critica si sa va indreptati heh





Are alive because of you 1z6eexk Mustache was here



Mustache

Are alive because of you 347ib8zAre alive because of you SemnaturagAre alive because of you 292625w







Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Sam 30 Iun 2012, 14:09

mda, mi-am dat seama de asta ,

problema e ca de micuta dexti nu prea mai dau si ,

eh , o rezolvam noi ,

multumim de sfaturi ,

ne ajuta foarte mult ,



Are alive because of you S6he8w
Are alive because of you Npi5xg
Are alive because of you 2myt0zq




Are alive because of you R0b9k0
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Are alive because of you J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19Sam 01 Sept 2012, 14:54

Fan Fic blocat pentru inactivitate.

Ultimul post datează din 29 Iunie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Are alive because of you Empty
MesajSubiect: Re: Are alive because of you   Are alive because of you I_icon19

Sus In jos
 

Are alive because of you

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-