Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
One life , two souls Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
One life , two souls Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 One life , two souls

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

One life , two souls Empty
MesajSubiect: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Vin 31 Aug 2012, 21:58

e primul meu fic cu sasusaku sper sa va placa si daca vreti un alt capitol din aprtea mea .

One life , two souls Emo-girl-sad-moon1


Sakura Pov :

Ploaie! Asta era tot ce puteam vedea in fata ochilor mei . Cerul incepuse sa planga cu lacrimi sarate si amare , acesta varsa lacrimi sarate asa cum am facut si eu in urma cu doi ani .
Am plans doi ani in continuu din cauza unui nemernic , dar acuma sa revenim . Ma trezesc din visare , ma ridic din pat si eau drumul bai pentru ami face un dus de dimineata . Era dimineata , dar puteti sa va dati si voi seama ca si dimineata ploua.
Oricum dupa ce termin de facut baie ma spal pe fata pe dinti , imi pieptan parul lung de de culoarea florilor de ciresi primavara cand acestia infloresc .
Ies din baie si ma duc la dulapul meu , bine nu eram in pielea goala cum va ganditi , aveam desigur pe mine un prospop alb , pufos.
Deschid usile de la dulap si imi eau de acolo o fusta neagra , un maieu negru si desigur lenjerie intima de culoarea nopti.
Ma imbrac cu ce mi-am ales si ma duc in partea stanga a dulapului si imi aleg o pereche de cisme negre cu toc gros si mi le pun in picioare. Ma duc la oglinda si imi privesc reflexia in oglinda .
In fata mea statea o fata in varsta de 17 ani , cu parul roz lung , ochii verzi ca doua smaralde recent slefuite de un bijutier.
Imi eau ochi de la reflexie si am duc al noptiera de langa pat si eau de pe ea bandana cu semnul satului unde sunt , adica Frunza sau mai precis Konoha. , care avea aceeas culoare ca hainele pe care le purtam eu .
Trag aer in piept si dupa ma indrept spre usa de la camera si ies cu zambetul pe buze.
Eram gata asa ca am intreb daca si , surioara mea mai mica , Kamelia , sau cum o alintam noi , adica familia mea , Kami sau Kitty. Ce pot sa vad zic despre ea , as putea sa va zic doar ca e geamana mea dar nu mai ca e mai timida.
In trecut si eu eram la fel ca ea , dar dupa plecarea lui nu mai eram aceas eu , nu mai zambeam de loc , plangeam intr-una si tineam in mana poza cu fosta echipa sapte.
Acum sa revenim in prezent si sa uitam trecutul , ajung in sfarsit la camera ei , bat incet la usa , dar nu aud nimic asa ca intru ne anuntata in camera ei si ma uit dupa ea si o vad in fata oglinzi imbracata in acelasi haine ca ale mele , dar nu aveau aceleasi culori , avea nuante mai deschide , mai precis alb , rosu , visiniu .
-Esti gata. Kamelia? O intreb pe rozalia . Cand imi aude vocea se intoarce cu fata la mine si imi zambeste , dar vad ca ma masoara din cap pana in picioare si cand vede cu ce sunt imbracata stramba din nas. Mda stiam ca nu era de acord sa ma imbrac in negru .
- Eu , da. Tu . nu! Spune aceasta in timp ce is pune mainile in san si incepe sa uite urat la mine. Sta putin asa si dupa ma trage de mana si am tranteste in pat si dupa incepe sa cotrobaie prin dulapul ei .
Norocul nostru era ca avem aceleas marimi la haine si incaltaminte, se mai uita nitel prin sifonierul ei si dupa mult timp scoate o rochie rosie ca focul praospat aprins si mi-o arunca in fata . Bine ca rochiar era de vara si puteam sa port peste ea o jacheta de blugi ceva , cred.
Ma imbrac cu ea si vad ca era fara bretele si era larga . M auit la Kami si vad ca zambeste fericita si dupa imi imaneaza niste sandale rosi cu toc inalt si dupa ii eau in picioare in locul cismelor pe care le purtamd e zi cu zi . Mai se uita prin dulap si dupa scoate chair o jacheta de blugi mica si eu o eau si mi-o pun pe mine si dupa imi inmaneaza alta bandana dar era de aceas culoare ca rochia.
Dupa ce terminam ce mai avem de facut plecam din casa si mergem direct spre biroul lui Tsunade , adica maestra mea , cea care am antrenat . Ajungem repede si batem la usa . Deschid usa si cand vad cine era inauntru raman uimita .
Pe scaunul de langa biroul lui Tsuande era........

Rochia
Sandale
Jacheta de blugi


One life , two souls 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Sam 01 Sept 2012, 14:33

Hey hey... am trecut si eu pe la ficul tau... si iti spun singer ca nu a fost usor ;;)
A trebuit sa sar din avion pentru a trece la minunatul tau fic, oricum a fost adrenalina lough
Bravo... imi place la nebunie. ;;)
E foarete tare pe bune... chiar imi place happy2 rock
Pune Next ca de nu...... hmmmm nush ce sa fac... asta e heh
Oricum pune NEXT cat mai repede ca e foarte tare. happy2
Am sa iti spun ca nu se scrie „EAU” ci „IAU” yeah

Ps PRIMA nr1 nr1 plus cand pui NEXT anunta-ma puppy eyes
S.L.S Te pupaceste kiss kiss


One life , two souls 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Sam 01 Sept 2012, 22:43

Haii ca imi placee..E interesantt..Vreu next-ul cat mai repede ca altfel..:-w :))..Spor la scrie te wp :*
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 02 Sept 2012, 08:21

In primul rand ma thank you enorm ca mi-ati comentat fic-ul . eu credeamc a nimenea nu va trece pe la el nicicodata barim sa-l citeasca . Oricums a revenim am aud alt cpaitol si asta e putin mai lung .

Sakura pov:

Ma uitam in continu la persoana care era pe scaunul de langa biroul lui Tsunade eram muta, ma intreb ce treaba are Karin cu ea? Blonda ne invita inauntru si ne zice sa inchidem usa.Haide sa va prezint pe cele doua persoane,nu.Pai maestra mea are parul blond , care il poarta mereu prins in doau codite lasate pe spate,ochi caprui,inalta,zvelta si cu un bust generos,nu gluma.
Asa a doua e,Karin,ea e roscata,cu ochi rosi si poarta si ochelari,ea este un ninja de tip senjorial plus poate sa vindece si ea ranile ranitilor in lupte .
Roscata a facut parte din echipa lui Sasuke , dar acuma ea e sub protectia nostra,a satului frunza.In plus am uitam sa mentionez despre ea e ca,aceasta acuma e eleva mea dupa Ino,desigur.
Da Ino,blonda aceea care ma intreceam eu cu ea in academie pentru dragostea lui Sasuke.Da ce proaste am fost ca ne-am intrec pentur un idiot ca el.
Asa sa revenim la roscata , pai ce pot sa spun e ca si ea era indragostita de Sasuke,dar de cand a venit in sat se pare ca si-a descoperit a devarata dragoste, care surpriza era si acea persoana tot din fosta ei echipa,e acela cu fata de peste . Parca il cheama Suigetsu sau ceva in genul nu mai stiu sigur.Ma bucur pentru ea sincer , nu am nimic cu ea , de cand a venit in sat ne-am imprietenit.
Ma trezesc din visare cand o vad ca is intoarce capul spre mine si imi zambeste,tresar si dupa ii zambesc si eu dulce. Iar dintr-o data ma uit la gatul ei si pot sa vad lantisor pe care i-al daruit ei sa-o protejeze in cazul in care are probleme . Acel lantisor contine o particica din puterea mea , care o protejeaza . Acelas lantisor il avea si Kamelia,desigur si eu normal.
Lantisorul era unu simplu si era facut din aur alb pur , iar pandantivul era unul in forma de stea cu sase colturi . Era chiar stelei lui,David.
Era un lucru care ne lega pe toate trei si ne facea diferite de restul celoralti din Konoha. Imi scutur capul si dupa eu fata aceea de fata timida , deoarece nimenea nu stie cum am devenit eu dupa antrenamentele pe care le-am facut cu Tsuande . Adica nu mai eram aceas eu , am devenit mai rea , mai tupeista , mai incerezatoare .
- Sakura-nee-chan! o adu pe Karin cum ma striga si imi atrage atentia.
- De ce ne-ati chemat , Tsunade-sama?!
- Pentru a va spune sa va pregatiti de razboi , deoarece Madara Uchiha a decalra razboi lumi ninja si ... Sasuke Uchiha ea parte la acest razboi , imi pare rau fetelor. spune aceasta in timp ce se uita la mine si la Karin.
Cand aud asta imi inchid ochi si imi pun mainile in san, imi deshcid ochi si o privesc pe maestra mea in ochi si dupa incep sa vorbesc din nou.
- Era de asteptat ca el nu se va intoarce de buna voie in sat , dupa ce is omoara fratele mai mare. spoun intr-o suflare , iar aceasta rasufla adanc .
-A da si era sa uit , Naruto nu e in Koniha , asa sa nu suflati nicovorba de razboi si aveti grija , mai ales tu Sakura deoarece tu imi vei tine loc la divizia medicala , tu vei fi capitanul in locul meu .
Ce? Tu glumesti , nu ? Asta vorbeste serios? Eu sa fiu capitanul diviziei medicale in locul ei ! Bine e adevarata ca am intrecut-o in medicina si pot sa reinviu chiar si morti.
Dupa ce spune asta ne da drumul ca sa plecam , dar pe mine ma opreste . Dupa ce ies Kamelia si Karin , eu ma asez pe scaunul din fata ei unde statuse Karin in urma.
Blonda imi inmaneaza un plic in care se pare ca era o scrisoare de la mama mea , care era din alt sat . O deschid si incep sa citesc randurile scrise de mami meu .

Draga Sakura,sau mai bine zis Rosalinda,

Draga mea fiica in aceasta scrisoare iti voi spune un adevara pe care ti-lam ascuns de mult timp si acest adevara ma macina in fiecare noapte si nu pot sa dorm din cauza acestui lucru. Imi parerau ca ti-am ascuns cine e adevaratul tau tata , a lui Kamelia si desigur a lui Ayane. Stiu ca , sunteti in razboi , dar sper ca poti sa citesti randurile acestea scrise de mama ta .
In urma cu 20 de ani , m-am indragostit de un baiat din clanul Uchiha , iar acest ma iubea la fel de mult cum il iubeam si eu ,dar nu stia cine sutn eu cu adevarata , nu a stiut niciodata ce fel de "om" sunt , iar din dragostea asta a rezultat primul meu copil , adica , Ayane . Dupa nasterea ei am ramas din nou insarcinata cu tine si Kamelia , dar el nu stia acest lucru . Acesta nu stia de existenta voastra. El plecase deja fara sa ii spun de voi trei .
Numele adevaratului vostru tata nu e nimeni altul decat , Uchiha Madara. Dupa cativa ani am aflat ca tot clanul Uchiha a fost nimicit de Itachi Uchiha , baiatul de care era indragostita Ayane , dar o singura persoana a mia lasat-o in viata, acela era fratele lui mai mic , Sasuke Uchiha si se pare ca era baiatul pe care il iubesti tu , acuma , Rosa . Nu mai ca Itachi ininte sa is omoara clanul el a venit la mine si mi-a zis toata povestea asa ca nu aveam in cotro decat sa-l ajut de dragul vostru .
Le-am cerut gardienilor care ma apara sa ea corpurile unor omani morti si sa faca in asa fel in cat sa semene cu cei care ii va omor , Itachi si desigur tot clanul Uchiha e in viata inclusiv parinti lui Sasuke si Itachi.
Imi pare rau ca nu ti-am zis acest lucru , draga mea fiica.Imi pare rau ca ti-am ascuns acest lucru si sper ca ma poti ierta intr-o zi .


Cu drag mama ta , Saya.

Dupa ce termin de citit nu imi venea sa cred ce tocmai aflasem . Am aflat cine era tatal meu si a surorilor mele . A da , poate va itnrebati cine e Ayane , ei bine , Ayane e sora mea si a Kameliei mai mare si mereu avea grija de noi cand eram mici si legat de ce a zis mama ca nu a stiut ce fel de "om " e nu va voi zice acuma , ci veti afla singuri pe parcurs.
Of , Doamne se pare ca tot clanul Uchiha nu e mort si e in viata datorita mamei si a lui Itachi .
Ma intreb oare cum va afla vestea Sasuke ca parinti lui sunt in viata . Rasuflu adanc si dupa impatur scrisoare si o salut pe Tsuande si dupa plec din biroul ei .
Merg pe strzile linistite a le Konohai pana cand deodata aud cum cineva ma striga , air eu imi ntorc privirea si dau de ochii ....

Lantisor cu steaua: http://www.steaua-lui-david-din-argint.astromagie.com/pandantiv_unisex_din_argint_steaua_lui_david.jpg


One life , two souls 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Sam 08 Sept 2012, 22:47

Decii ce pot spune..Ideea ta cum clanul nu a murit, si Madara tatal Sakurei, e geniala..:X:X Serios vorbresc :X:X

Imi place la nebunie! Este o ideea unica, pot spune:8..Asa ca dai inainte cu next-ul. Te rogg sa ma anuntii bine? :*
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Sam 08 Sept 2012, 23:22

deci am trecut si eu pe aici si imi place ce gasesc
ideea ta e geniala si originala
asa ca adu nextul ala mai repejor
te-am pupat si mult spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : One life , two souls J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Lun 10 Sept 2012, 18:33

buna ,

pai, as dori sa nu te superi in urma celor ce le voi zice...
sunt doar niste sfaturi pentru un fic bun ,
aaaam..ideea , sincer nu m.i se pare chiar asa de originala,
se intoarce in sat..da am mai vazut asta..
la sfarsit, dupa ce il scrii nu i-ar strica si o corectare,
cum am spus pentru infrumusetarea capitolului ,
amm..inca un mic amanunt : faci prea multe repetitiii... Cum ar fi sau dak zic bine ai zis de vreo 3 ori dimineata si ca ploua...
mai am ceva de zis dar nu vreau sa te critic...acestea au fost doa niste sfaturi ca sa te perfectionezi pe viitor,
astept nerabdatoare continuarea ,
crisu te pupa


One life , two souls S6he8w
One life , two souls Npi5xg
One life , two souls 2myt0zq




One life , two souls R0b9k0
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Mar 11 Sept 2012, 09:12

Scuzati-ma ca am intarziat atata ,dar am fost plecata la tara plus a fost si ziua mea de nume , uitati aici capitolul urmator .


Sakura Pov:

Merg pe strazile linistite a le Konohai pana cand deodata aud cum cineva ma striga , iar eu imi intorc privirea si dau de o pereche de ochii lila.Parul ei brunet , care o data era scurt , chair mai scurt decat al meu in urma cu trei ani,acuma era lung la fel de lung ca al meu. Acesta persoan nu era nimeni alta decat , Hinata Hyuga. Una dintre cele mai bune prieten al emele inca din copilarie.
Cand ajunge la mine se opreste din alergat si is trage suflarea si dupa incepe sa vorbeasca cu mine.
- Sakura , e adevarata ce se aude prin sat? Ca suntem pe punctul sa inceapem un razboi impreuna cu celelate sate impotriva lui Uchiha Madara? ma intreaba aceasta far asa roseasca , dar parca putema citi in ochi ei ca nici ei nu ii placeau razboaiele la fel ca si mine.
- Mi-as fi dorit sa iit dau un raspuns negativ , Hin , dar nu pot sa ti-l dau . E adevarata . Madara Uchiha vrea sa distruga lumea aceasta . spun in timp ce realizez ca i spusesem tot numele intreg al "tatalui" meu drag.
Nu imi venea sa cred ca va trebuii sa luptam impotriva tatei , mai ales ca nu stie ca are copi si mai ales ca , fiicele lui sunt in satele in care le ataca el .
- Da tu ce ai Sakura? Pari cam abatuta. o aud pe Hin cum vorbeste cu mine si eu tresar si dupa ii zambesc dupa mai vorbim ce mai vorbim si merg acasa .
Intru in acasa si merg in camera mea , ma trantesc in pat , iar ochi mei incep sa se inchide din cauza oboseli. dintr-o data imi apare ca un fel de viziune in mine . In viziune era Karin . Aceasta alerga in padure spre un anumit punct.
O urmaresc cu privirea si vad ca s eopreste chiar cand ajunge langa o persoana care purta o pelerina neagra , cu norisori rosi . Akatkucki!
Necunoscutul is da gluga jos si eu raman muta . Nu imi nea sa cred cine era .
Se schimbase mult de cand nu l-am ami vazut . Persoana misteriosa nu era nimeni altul decat Uchiha Sasuke . Ce dreacu se petrece aici ?! Roscovana ii da un pergament albastru si acesta il ea in mana . il deshcide si s euita prin el si zmabeste rautacios .
- Foarte bine lucrat , Karin! Ei nu sau prins de smecherie?
- Nu , Sasuke , stai linistit . Ei ma cred una dintre ei , in plus rozalia aiai ma apra si sa-r da si viat apentur mine . Saracuta daca ar sti ca uan dintre prietenile ei lucreaza cu dusmani cred ca ar muri sis a sti ca e chair mai slaba de cat ne-ai zis .
- Era de asteptat de la , sakura . Ea mereu a fost asa de enervanta inca de la iceput.
Nu imi venea sa cred nenorocita ne-a tradat!
Imi deschid dintr-o data ochi si priveam seriosa si in gol . Ma ridic din apt si icnep sa strang cearsafurile in pumni. Deci Karin vrei sa te joci cu focul , nu ? Ei fetito sa sti , cand te joci cu focul te arzi . Trebuie sa pun la cap un plan prin care sa nu stie ca eu am aflat adevarul . Trebuie sa fac ceva prin care sa-o fac sa regrete ca ne-a tradat , satul .
Stau putin pe ganduri dupa imi trece prin cap o idee prin care o voi face pe tarfa sa regrete ce a facut.
Ma ridic de pe pat si ma duc la fereasta si vad ca deja se lase noaptea peste Konoha . Acum trebuie doar sa astept miezul nopti si sa pun in aplicare planul .
Zambesc rautacios in timp ce ochi mei nu mai avea culoarea lor aevarata acuam era rosu ca focul prospat aprins .
Culoarea lor se reflecta in luna care nu era o luna noua cum era mereu era o luna sangerie. culoarea ochilor mei se reflecta in luna prin geam si parca ma himnotiza.
Nu peste mult timp se lasa intunericul mai repede si cand deshcid geamul , luna parca imi daduse voie sa ies din casa deoarece se ascunsese dupa niste nori .
Incep sa sar peste case pana ajung la casa lui Karin. Aterizez in liniste pe balconul ei si ma uit la gemul ei si vad ca dormea dusa . Perfect!
Imi pun mana pe fereastra si o imiping cu un simgur deget . Intru in liniste in camera ei , ma aporpi de patul ei si vad ca icna purta lantisor dat de mine .
Zambes strengar si dupa imi apropri capul de lantisorul ei si suflu o data in el si ditnr-o data o aura intunecata cuprinde steaua impreuna cu tot colierul, dupa imi indrept buzele spre urechea ei si ii soptesc in soapta .
- Te joci cu focul , Ka-ri-na! Si sa sti ca te arzi . spun in timp ce imi ridic capul de la ureche ei si vad ca lantisorul se ridica in aer si dintr-o data si incepe sa arta ca focul .
Lantisorul se calmeaza si acesta cade jos si se aseaza la locul asa cuma fost . Poate va intrebati ce am facut, nu ? Ei bine nu veti afla chair asa de curand , sa stiti va trebui sa mai fierbeti putin ca sa aflati ce am facut cu lantisorul lui Karin si ce planuri am cu ea.
Oricum sa revenim, plec din casa ei si merg in casa mea si ma dcu sa ma schimb in pijamale si am bag in pat adormin rapid .
Ma trezesc a doau zi dimineata si ma dcu la baie imi fac , dus , siesta de dimineata , air apoi ma imbrac in uniforma ninja , adica mai pe scurt era formata din : o vesta verde , un plovar negru , o pereche de pantaloni negri , cisme negre .
Dupa ce ma imbrac imi pun bentita in cap si parul il las liber . Ma mai uit putin in oglinda si dupa ies din camera si pe drum ma intalnesc si cu Kamelia care era imbracat ala fel , dar parul il prinsese in coc .
De astazi pot sa zic ca suntem in razboi cu tatal meu . Mergem la intrarea din sat si acolo ne astepta toti prieteni nostri.

Sakura cum era imbracata : http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2012/016/6/1/sakura_haruno___jonin_outfit_version_by_malkin71-d4mlp45.png


One life , two souls 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Mar 11 Sept 2012, 09:16

skz ca nu am mai venit pe la tine dar avut ceva probleme..... heh
Oricum imi place la nenunie si vreau doar sa spun Pune NEXT repede ;;)
Sa ma anunti cand pui Nextul happy2

Ps. PRIMA nr1 nr1
S.L.S Te Pupaceste kiss


One life , two souls 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Mar 11 Sept 2012, 09:28

Buna :)
Am trecut si eu pe la ficul tau :D
Este foarte interesant *hmm* Foarte dragut ;)
Karin :-w Pot sa o bat? *goo*
Vreau next-ul si sper sa ma anunti One life , two souls 2843714615
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Mar 11 Sept 2012, 11:45

Te roggg, deci am ziss te orgg..unee next-ull cat mai repedee...
Sa stii ca ador ce scrii.
Este o ideea chiar foarte frumoasa:X:X
Imi placee enormm:X:X
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Mar 11 Sept 2012, 13:21

draga mea mi-a placut capitolul asta si astept nextul
care sper sa vina repejor
te-am pupat dulce


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Joi 13 Sept 2012, 07:44

Helou gasca am revneit cu next-ul si sper sa va placa si scuzati-ma ca am intarziat atata cu el , dar am avut si eu ceva treaba.


Sakura Pov:

Eram in fruntea diviziei medicale , grupul care trebuia sa-l conduca Tsunade, dar noroc ca nu eram singura. Cu mine mai era Kamelia cu Shizume . Inainte sa plecam din sat am putut sa-i trimit un porumbel mesager, maestrei mele .
In acea scrisoare care am prins-o de piciorul pasarei eam zis de Karin ca ne.a tradat , dar am mai spus sa fie calma si s anu faca nimic pana la semnanul meu.
O vad pe Shizume cum vine spre mine . aceasta imi zice ca trebuie sa ma duc pe insula unde se antreneaza Naruto impreuna cu Killer Bee , ca sa poata sa-o controleze pe vulpea cu noua cozi . Eu nu zic nimic doar dau din cap in semn ca da , ia rin secunda a doua incep sa alerg . Intru intr-o padure . In mijlocul ei ma opresc si imi inchid ochi , imi trag rasuflarea . Simt cum un val de energie mistica iese din mine si toata puterea se aduna in spatele meu .
Imi imaginez cum in spatele meu se formeaza doua perechi de aripi , exact ca cele ale legendarei pasari de foc , acea pasare care renaste din propria cenusa , acea pasare legendara care purta numele de phonixis.
Imi deschid ochi de odata si culoare ochilor mei nu mai aveau aceas culoare ca odinioara ci nuanta lor avea culoarea focului. Un rosu aprins , chair mai aprins decat culoarea sharinganului vechiului meu coechipier , Uchiha Sasuke.
Nu mai stau mult pe ganduri si dintr-o singura miscara ma inalt spre cerul senin . Cred ca va intrebati ce sunt cu aripele astea? Sau cum am capatat aripile acesta? Ei bine e vremea sa va zic un mic secret care il tin secret in mine de cand m-am nascut.
Ei bine , numele meu adevarat este Rozalinda Hanako . In Konoha sunt cunoscuta ca Sakura Haruno . Provin din clanul Hanako , care este un clan care contin demoni, ingeri , vampiri , vrajitoare etc.
Clanul meu este unul dintre cele mai puternice din lumea shinobilor . Legenda din Konoha spune ca acest clan a fost omorat pe dintregul , dar legendele din satul Frunza nu sunt adevarate. Mama mea , care o cheama Saya Hanako , este conducataorea clanului .
Pot spune ca toati oameni din clan sunt in viata datorita mamei si sunt ascunsi intr-un sat din munte si acolo suntem ascunsi de dusmani si nimena nu stie ascunzatoarea satului decat cei care staua colo.
Acum stiti ce a vrut mama sa-i spuna tatei , dar nu a putut si acuma pot sa va zic ca sunt un demon de foc . Acum sa va spun ce creaturi sunt si Ayane impreuna cu Kamelia .
Pai in primul rand numele adevarat a lui Ayane e Serena Hanako , iar ea e un inger negru. Kamelia e si ea un inger , dar nu e negru ci e unu pur, iar numele adevarat a ei este Angela Hanako , iar in Konoha e cunoscuta ca , Kamelia Haruno , adica sora mea .
Nimenea nu stie ca eu mai am inca o sora in afara de Kamelia. In urma cu un an cand a venit la mine nimenea nu a stiut ca am surori .
Eah.. acum sa revenim . Ajung la insula si cobor pe pamant. Imi retrag aripile si ochi mei redevin la culoarea lor de odinioara . Incep sa alerg prin padure si ma duc la cascada unde era ascuns Naruto .
Cand ajung acolo il vad pe Naruto afara si era in stilul Eremit si se pare ca ajunsesem la tanc pentru ca el vroia sa plece in razboi. Cand ma vede is dezactiveaza ochi si se uit ala mine fix.
- Sakura-chan de ce esti aici ?
- Am venit sa-te eau si sa mergem in Suna pentru ca deja a inceput razboiu.
- Atunci sa mergem . Ce mai stam aici . Imi spune acesta in timp ce is activeaza noua putere si este totul portocaliu si cu niste semnde ciudat la gat , iar la cap parca prinsese un fel de urechiuse.
Acesta nu amis ta pe ganduri si incepe sa sara in copac si dupa nu il mai vedem . Imi indrept privirea spre Killar Bee si acesta porneste duap el . nu dupa mult timp incep sa sar si eu pe creanga si ii prind din urma pe cei doi , dar nu imis cot la iveala aripile ci zbor altaur de el prin crengi.
Zburam de pe insula si ajungem in intr-o padure si era aceas padure de unde plecasem eu . Incepem sa alergam din nou prin crengi , dar dintr-o data simt aura une persoane cunoscute , iar eu ma opresc si se pare ca se oprise si ceilati.


One life , two souls 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Vin 14 Sept 2012, 16:02

Pune repede next-ul!Te rog dulce sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul, si grabeste-te ca-s curioasa cine e, desi am o banuiala! think


One life , two souls 33
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Vin 14 Sept 2012, 17:35

deci imi place capitolul cred ca cealalalta persoana este sasuke... hmm...?!
draga mea adu mai repede nextul ala
te-am pupat dulcee kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Sam 15 Sept 2012, 15:10

Decii, te rogg sa ma anuntii si pe mine cand puii next-ull...
Ficul tau ma inpresioneaza si imi aplce foarte mullt.
Bafta in continuaree..

Bethyzz. ! Te kiss* Si te :X:X
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 16 Sept 2012, 12:28

Imi place mult capitolul si ideea e destul de originala.Pot s-o iau de par pe Karin?
Deci next-u ca ne certam.Si app,apuca-te sa mai scri si la ficul nostru.Pup si nu uita sa ma anunti cand vine urmatorul capitol.


One life , two souls Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 07 Oct 2012, 08:37

Helou dragilor , sper ca nu sutneit suparati pe mine ca a durat atata de mulkt ca sa pun next-ul. Scuzati-ma , da am avut ceva probleme pe cap si acum am putut sa va aduc nextul si sper sa fie pe placul vostru .

Capitolul 5

Sakura Pov:

Bine asta e chiar ciudat.Nu imi venea sa cred ca persona adin fata mea nu era nimeni alta decat ,Saya,mama mea.Ma uitam al ea ca curca in craci,cum se poate zice asa.Imi scutur capul si o masor din cap pana in picioare . nu prea se schimbase asa de mult de cand am vazut-o ultima oara .Adica mai pe scurt acum o luna . Avea parul lung , roz , ochi ii avea verzi inchisi , dar mai mereu ii avea albastri . Era imbracata in negru si alb. Adica purta o pereche de pantaloni negri , un tricou alb,in picoare purta o pereche de cisme negre la fel ca ale mele iar in par avea o bandana de la satul pe care il conducea , adica era o semiluna desentata pe obiectul metalic care il purta drept ca bentita , la fel ca mine .
Parul ei lung si roz inchis , era loat de adierea de vant calda si il ridica incet si gratios pe langa corpul ei care arata perfect la varsta de treizeci si sapte de ani .
Briza de vant care trecuse pe langa ea acum o simt cum trece si ep langa mine si imi flutura parul in sus , o parte chiar imi intra in ochi si in gura.
Ma uitam pre amult la ea si nu imi dadusem seama ca ea nu venise singura ci cu ea e si fratele geaman al serenei , adica Kay .
Trebuie sa fac cumva si sa-le spun ca nu vreau sa ma cunoasca. Daca le spun in gur amare , Naruto si Bee pot sa auda , asa ca mai ramane sa-le zic prin telepatie .
Ii tintesc cu privirea serioasa si am uit in ochii lor .
"-Mama, Kay! De ce ati venit ?"ii intreb pe amandoi.
"-Pai se pare ca tata nu prea sta cuminte , asa ca am venit sa-l cumintim noi!" imi spune Kay.
"-Da! Si tu crezi ca te va asculta . Nu ai uitat cumva ca el nu stie de existenta nostra?!"
"-Ba da! stiu nebuno. Am venit impreuna cu mamam ca sa-i spuna despre noi si ca are patru copilas pe deasupra sunt si gemeni."
"-Mda . Doi bruneti si doua rozali. In total echipa de soc!"
" - Ai uit6at sa mentionezi si de Naruko si Asuko. In special Naruko. Daca te punem pe tine si pe ea in mijlocul satului puteti sa-l distrugeti in intregime" imi spune acesta telepatie.
Ce-i drept avea dreptate multa in ce zice. daca stau bine sa ma gandesc eu si blonda acea zapacita care este ruda cu colegul meu de echipa daca ne vine nervi pe cineva nu iese din mainile nostre viu, iar de calmat eu ma linistete repede , dar ea trebuie sa distruga un sat intreg pentru as reveni.
Cred ca am uitat sa mentionez ca mai am un frate in afara de cele doua nebune , pe deasupra este si fratele geaman al Serenei.
Este la fel ca ea , este un inger negru , dar mai mult pot sa zic ca seamana mai mult cu tata.
Dar ocricum sa revin la alenostre. Acestia se opresc in fata nostra si imediat blondul acesta de langa mine is deschide imediat gura si incepe sa vorbeasca:
- Sunteti vii sau morit!
- Idiotule normal ca sunt in viata , daca erau morti nu aratau asa. Ii spun in timp ce ii dadeam o palma peste ceafa cand is deshcide gura.
- Iertati-l pe colegul meu , dar totus ce va aduce pe aici? Noi sutnem din Satul Frunzei. ii spun eu in timp ce speram ca se vor prinde din vorbele pe care le-am zis mai devreme.
-Nu-i nimic, se mai intampla. Noi suntem din satul Luni. Spune Kay cu mandrie cand zice numele satului.
Eu nu prea eram atenta de loc la ce spun ei mai precis ma uitam prin imprejur. Eram himnotozata de locul unde eram ,adica o padure.
E minunat.Fondul multicolor uimeste pe toti.Razele de soare stralucesc precum scanteiele de foc,florile gingase zambesc ca un roi de fluturi albi.Lumina face minuni in toata imparatia.Firele de iarba se leagana sub adierea blanda a vantului de vara,iar intr-un coltisor se vad ochii lupului ce starluceau lacomi.Natura toata,plina de culoare te face sa te topesti in caldura inabusitoare,iar toti pomii sunt in sarbatoare.Cer senin,albastru ca floarea de “nu ma uita”.A picat un verde puternic peste padure,fosneste,rasuna mii si mii de glasuri,vietatile padurii.Vazduhul a incremenit deasupra lumii,iar in departare licaresc stele mici ca niste tinte de argint.
Imi scutur capul si vad ca ramasesem singura pe loc . Incep sa alerg si ii prind din urma pe cei patru . La mijlocul drumului ne oprim deoarece ne intalnim cu serena, sor alui Kay si Naruko. Ma uitam atenta la blonda siu vad ca se uita direct la Naruto si il simt cum se furiseaza in spatele meu si cred ca ma foloseste drept scut contra surori lui.
- Naruto!! Ai dat de dreacu! tipa la blondul din saptele meu .
- eu nu amc e cauta aici, asa ca nu ma bagati si pe mine in discutia voastra. spun in timp ce ridic mainile sus si ma dau din fata lui pentur ai da drum liber blondei nervoase.
Blonda pleaca de langa Sere si vine cu viteza si ii da un pumn in cap in gluma.
-Sa nu mai faci asa ceva in viata ta. Mai speriat rau! Spune aceasta si il ea in brate si acesta ii raspunde la imbratisare.
-Sakura ce zici daca am termina razboiul asta odata pentru totdeauna?
Cand aud ce zice fac ochi mari si a m uita la ea mirata si vad ca vorbeste serios. Trag aer in piept , iar apoi ma uit la mama si Kay , dar cand m auit la mama , vad ca tresasrie si paraca simtise aura spirituala cuiva.
Era prima oara cand o vad asa de speriata si emotionanta. Ceva nu era bine de loc.
Imi inchdi ochi si icnerc sa ma concentrez la aurele care erau prin imprejur.
Avuse dreptate , chiar era de rau dadusem pest eo chaecra intunecata , chiar doua si care se pare ca se indrepta spre noi.
Una dintre aure mi se parea foarte familiare , dar a doua nu prea sau cel putin asa cred.


One life , two souls 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 07 Oct 2012, 12:35

draga mea capitolul a fost formidabil ca deobicei happy
vreau nextul te rooog please cat mai repede
te-am pupat dulceee si mersi de anunt kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 07 Oct 2012, 12:49

hey hey hey scumpa mea in love
Am trecut si eu din nou pe la ficul tau ;;)
Vreau next si te rog anunta-ma si pe mine happy2

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


One life , two souls 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 07 Oct 2012, 21:45

Next-ul repejor si anunta-ma cand il pui pls!!!Te pwp dulce!!!kiss


One life , two souls 33
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Mar 30 Oct 2012, 16:29

Te rog pene nextul mai repede si anunța-mă când pui nextul!
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
One life , two souls J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Vin 28 Dec 2012, 14:44

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat pentru inactivitate.

Dum Oct 07, 2012 8:37 am - ultima dată la care autoarea a postat capitolul.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : One life , two souls J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Sam 12 Ian 2013, 21:47

Fan fic redeschis la cererea autoarei. Succes cu el ! kiss


One life , two souls 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19Dum 13 Ian 2013, 11:31

Iti multuimesc , mult ca lai deschis si uitati aici capitolul uramtor

Sasuke` pov:

Ma indreptam spre tabara alora din fostul meu sat,impreuna cu Madara. Adica adevaratul Madara , nu tobi , care defapt e Obito Uchiha , fostul coechipier a lui Kakashi.
Pe drum ma opresc si vad ca tresarise, parca simtise ca cineva cunoscut era la cativa metri distanta in fata mea. Ridic din spranceana cand ma uit la el si vad ca pe fata lui is facu aparitia un zambet fericit?Bun! Asta e chiar ciudat. Cred ca era pirma oara cand il vad ca zambeste.
Oricum el porneste din nou la drum. El grabise pasul.In mai putin de zece minute sau cinci nu stiu sigur,am ajuns intr-o pajiste in care se pare ca era populata de doi dintre fosti colegi ai mei si inca patru persoane necunoscute printre care o singura persoana o cunosteam ca ma luptasem cu el cand am incercat sa-l capturez, dar nu am reusit de loc .
Dupa ce stau putin cu ochi pe cei doi straini ma uit la Naruto si Sakura , dar mai uit mai bine la ea si vad ca parul ei care odata era scurt , acuma era lung si negru ?
Stop cadru! Cum de are ea parul negru , acum cateva minute era roz . Ce doamne iarta-ma se petrece aici!?
Ceva nu se potriveste, dar si asa ce ma intereseaza pe mine de ea in plus pun pariu ca e la fel de slaba la putere ca un copil mic.
In copilarie mereu trebuia sa-o ajutam in tot ce facea si desigur la lupte nu se descurca de loc . Oricum sa revenim in prezent. Vad ca in sfarsit ne simte prezenta si se intoarce cu fata la noi. Vazand ca Naruto s euita nervos la mine si parca ar vrea sa ma mancie din priviri ori sa ma omoara.
- Oooo... ai venit sa-ti ei revansa , brunetule ? Ii aud vocea baiatului acela si vad ca se uita la mine cu un zambet smecher . Hmm , cred ca vrea sa vrajeasca pe cineva si bine singura fata de aici e Sakura si femeia aceea.
- Daca ne lasi sa iti lom demonul din tine , nu va fi nici o lupta . Mai bine ni lai da de buna voie , baietas. spune Madara serios .
- Te-ai schimbat asa de mult , dragul meu ? spune femeia aceea niste vorbe care pe mine ma lasa masca si pe ceilati la fel , parca ea si Madara sa-r cunoste de o viata intreaga.
- Poftim? Necunstem cumva? intreba baravbatuld e langa mine.
- Da te cunsc , poate numele Sayuki Hanako , iti spune ceva?
- Sayuki? Dar e moarta!! Ce treaba ai tu cu ea? Cine esti tu ?
- Sayuki,nu e moarta,e vie si are cinci copii,printre care doi dintre ei se afla aici printre noi. In plus eu sunt Sayuki ! In Konoka sunt cunoscuta drept Saya Haruno , mama rozliei de aici .
Raman masca la cuvintele pe carele arunca spre Madara . Cinci copii? Mama , mama dar ea mers bine , omului asta , nu gluma . Ma uit la Madara si vad ca era umit de raspunsurile primite ,d ar is revine si idn gur alui mai iese alte cuvinte .
- Glumesti , nu ? intreaba mirat
- Nu! Nu glumesc! Asa cum nu glumesc si in cazul cu Itachi Uchiha impreuna cu parinti lui si ai tai Sasuke. Fratele tau si parinti tai si fratele tau traiesc , datorita mie !
- D-d-d-da ... cum se poate asta?? intreb stupefiat si nu puteam sa ami scot nimic pe gura din cauza uimiri . Doamne , cred ca visez ! Nus e poate ca familia mea sa fie in viata ! Am vazut cu ochii mei cand fratele meu ea omorat si plus eu pe Itachi l-am omorat.Nu poate fi adevarat!!
Observ ca femeia trage aer in piept si ma privesc atent si putin incruntata , parca ar sti ce ruma sa zic .
- Ce-i drept , daca stiam ca te purtai asa cu fiica-mea , mai bine ii lasam morti!
- Stai asa , doamna! cine este fiica dumneavoastra! Frate parca zice-ti ca am omorat-o! spun sau mai bine zis apropae tip la ea , deja ma enervase la culmea.
- O , mai taci , d****u din gura , Uchiha si lasa-o pe mama sa termina ce avea de spus! Cand o aud pe Sakura cum imi zice ne alsa pe toti cu gura cascata , doar in afara de baiatul acela brunet , care ranzea la noi . dar sa revenim la Sakura si se uita nervoasa la mine , iar parul ei revine la noanta aceea de roz din nou .
- Nu trebuie sa-te enervezi , scumpa mea! spun aceasta cu zambetul pe buze . Bun deja sunt curioas sa vad ce se petrece mai departe.
- In momentul in care Danzo ea zis lui Itachi ca trebuie sa-s omoare tot clanul si familia , acesta a venit prima oara la mine , stiind ca eram prietena cu , Kushina Uzumachi , am vorbnit cu ea si aceasta ma ajutat ca sa mimam un macel , iar cei pe care eai vazut morti prin locul unde era resedintele familiilor Uvhiha , erau niste manechie , care semanau cu ei , dar in noapta aceea mi-am folosit una dintre cele mai puternice vraji ale mele , care mau adus apropae pe patul de moarte.Dar am supravietuit si impreuna cu ajutorul lui Kushina si celui deal patrulea hokage , adica tatal tau Naruto - se uita la acest a si blondul da din cap parca stiind deja povestea - am plecat din sat, dar eu deja aveam patru copii , adica pe Kai , serena si Sakura impreuna cu Kamelia . Acestia au fost prtimele doua pereche de gemeni pe care eam nascut . spune acesta parca ne dorindu-si sa mai continue ce avea de spus . rozlia vine langa mama ei si is pune una dintre mainile pe umarul ei si o mangaie incet .
- Spunei si despre Ryuga! Are dreptul sa stie , daor e tatal nostru , mama , in plus ajunge cat eai spus lui SAsuke despre familia lui , e timp sa afle si tata despre noi , deja eai spus jumate din trecutul nostru . cand aud ce zice Sakura totus parca , inima mea de piatra si incarcata de ura si dorint ade razbunare sa ami linistit si sa mai dezmortit pentur c aeram usurat ca parinti mei si fratele meu erau vii si nevatamati , datorita mamei ei.
-Ryuga?!Acesta e numele celuilat fiiu al nsotru , Sayuki . spune acesta si pleaca de langa mine . Se indreapta spre ea si o ea in brate si acesta ii raspunde la imbratisare si cateva firicele de lacrimi is fac aparitia pe fata ei .
-Da , dar el... nu e aici cu noi si nici in satul luni . Satul in care sunt eu nascuta,si unde stau . spune aceasta in timp ce is sterge lacrimile si il priveste pe Madara in ochii.
- Dar ... cum ... se ...poate ...asta?! intreaba mirat.
- Cred ca pot sa-ti raspund eu la aceast aintrebare , ... tata! spune brunetul acela de langa Sayuki , care din poveste inteleg ca numele lui e Kay . totul a inceput cand mama lea nascut pe Sakura si Kamelia . cand sau Nascut ele atunci a aparut si Ryuga si defapt nu erau gemeni ci tripleti! Ryug e fratele geaman al Sakurei si al Kameliei . dupoa un timp un om ciudatat cu o aura intunecata a aparut ins atul luni si a alfat ca sakura urma sa fie urmatoare conducataore a satului si vroia sa puna mana pe ea neaparat. Dar ea nu era ins at la noi ci er ain Konoha .
Ryuga stia de acest lucru si a facut in asa fel incat ca barbatul acela sa creada ca Sakura nu era cea care va trebuii sa ii ea locul mamei ci el . A imprastiat zvonuri pfalse si el a ajuns sa fie rapit de , barbatula cela si obligat sa-i spuna ca mintise si ca Sakura are doi demoni in interiorul ei .
Barbatul la obligat pe Ryyuga sa-o vaneze pe sakura si sa ii eademoni din ea , dar de fiecare data cand dadea de noi el pierdea intentionat , da rintr-o zi m-am intalnit cu el singur si mia zis toata povestea si acuma...
- Trebuie sa facem cumva si sa-l salvam de nebunul ala ! Continuo Sakura ultima propozitie pe care a lasat-o Kay neterminata. Ramasesem si eu si Madara uimiti de povestea lor . Nu credeam ca Sakura a trecut prin atata durere , chiar este mai amre decat cea pe care am simtit-o eu in perioada in care am crezut ca parinti mei erau morti datorita fratelui meu.
Acum stiu daor un lucru ! Ma simt nasol ca am lasa-to singura fara sa stiu princ e trecut dureros a trecut si ea .
- Acum... ai inteles Sasuke de ce vroiam sa-te aducem inapoi cu orice modalitate , nu conta daca te aduceam viu sau incostient! imi atrage atentia Naruto si eu dau din cap in semn ca da si ii privesc trist.
toti ne trezim al vaita cand auzim niste palme aplaudand si ne ridicam privirile sus si vedem o fata aplaudand si mimand un plans .
- Ah ce trist! mi-au dat lacrimile de tristete. spune aceasta srcastica .
-Scarlet! Spun Sakura nervoasa si parca vroia sa-o omoare .
cine era aceasta persoana? Ce cauta aici? Ce doreste? Si ami ales de ce e nervoasa Sakura cand a vazut-o?


One life , two souls 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Continut sponsorizat




One life , two souls Empty
MesajSubiect: Re: One life , two souls   One life , two souls I_icon19

Sus In jos
 

One life , two souls

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-