Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Shut up and smile! (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Skyller
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Here and nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 09:57

[b][b][b][b][b]Cap.6
Ce s-a intamplat cu el? De ce m-a luat in brate? Erau niste intrebari care imi bantuiau mintea constant. Era la fel ca prima data, credeam ca o sa fiu dezamagita din nou, ca inima mea o sa fie strapunsa mereu de tristete. Stiam ca el inca o iubeste pe femeia aceea..Oare de ce ma indragostisem de el, de ce tocmai de el? Deodata aud cum telefonul meu incepe sa sune. Era un apel necunoscut, de obicei nu raspund, dar de data aceasta am zis ca fie ce o fie, ce putea sa mi se intample in urma unui apel?
-Buna Sakura!
Nu zic nimic, nu stiu cine e..raman blocata pentru un moment.
-Sunt Sasuke…
Cand aud cuvantul Sasuke, inchid repede si arunc telefonul pe perna patului meu. Ce voia?
La scurt timp dupa acel apel, primesc un mesaj. ,,Imi pare rau pentru tot, te invit la cina in seara asta.Voi veni sa te iau la 20:00”
Nu, nu, nu ma voi duce. Nu are nici un rost. Ma arunc in pat , ravasindu-l cu corpul meu. Parul meu rozaliu imi acoperea fata catifelata de pe care curgeau stropi mari de lacrimi. Ma uit pe tavanul camerei, parca as fi fost la cinema, pe tavan se formeaza imagini cu Sasuke, pentru fiecare data cand suferisem mi se varsa o lacrima pe obraz. Apoi ma ridic incet in sezut, lasand o ultima lacrima sa alunece pe fata. O sa merg, mi-am spus tare si raspicat in minte. M-am imbracat intr-o rochie rozalie, diafana, pana la genunchi cu niste tocuri negre decupate cu toc de 12 cm. Parul mi l-am lasat desprins, cateva suvite din parul meu fiind usor carliontate. Inainte sa plec am mai avut o ezitare, nu stiu de ce dar nu mai voiam sa plec. Mainile mele prind curaj, deschid usa, si cobor scarile incet cu o oarecare nesiguranta. Afara vad o masina neagra, din ea coboara Sasuke imbracat in niste pantaloni negri, eleganti si intr-o camasa alba care se deosebea in misterul noptii .
-Ma bucur ca mi-ai acceptat invitatia, spune Sasuke.
Pe fata ii aparuse un zambet micut, dulce. Nu apuc sa mai zic nimic ca il vad pe Sasuke cum imi deschide usa si ma pofteste in masina. Nu am scos nici un cuvant, ma uitam pe geamul fumuriu al masinii la luminile colorate ale orasului. Era asa de frumos, nu mai vazusem de mult orasul la lumina serii. Pentru o clipa, uitasem ca sunt in masina cu Sasuke, uitasem ca o sa iau cina cu el. Un zambet mi se strecura pe buze, simteam ca sunt fericita la vederea unui simplu peisaj.
-Am ajuns..spune Sasuke.
Dau din cap usor. Sasuke ma conduce intr-un club, am auzit de el, toti colegi mei vin aici. Sasuke ma priveste in ochii mei pierduti si spune ca are o surpriza pentru mine. Pentru mine? Inima mea o luase razna, ce voia sa faca? Dintr-o data muzica se opreste, Sasuke disparuse de langa mine, nu din nou, cred ca m-a abadonat la fel ca majoritatea persoanelor dragi din viata mea.
-Aceasta melodie este pentru o persoana speciala din viata mea.
Inima mea a stat pentru o clipa in loc, l-am vazut pe Sasuke, era in mijlocul tuturor oamenilor din club cu o chitara in mana. Luminile se sting usor, e o liniste infernala. Il privesc pe Sasuke in ochii lui adanci, acum toate luminile sunt atintite pe el, parul lui negru ii adancea aura intr-un total abis. Cu doar o adingere din partea lui asupra chitarii incepe un cantec lent, dar care imi strabatea sufletul si apoi urechile. Corpul meu nu se mai misca, eram ca o statuie pastrata de timp. Nici nu am realizat cand s-a terminat melodia. Toate fetele tipau innebunite si asteptau sa afle cine e acea persoana speciala pentru tanarul romantic care cantase. Sasuke lasa chitara din mana, coboara de pe scena si se indreapta spre mine. Toate privirile erau indreptate asupra noastra.
-Ea este aceea persoana speciala pentru mine.
Ma uitam nedumerita la el, glumeste? Sau ce?
Apoi ma ia de mana si incepe sa ma traga dupa el spunandu-mi ca trebuie sa ajungem la o intalnire importanta. Credeam ca asta a fost intalnirea..unde mai avea de gand sa ma duca? Mii de sentimente ma incearca, unele de fericire, altele de tristete. Ma gandeam ca acum sunt fericita si apoi poate ca Sasuke o sa ma dezamageasca din nou. Masina se opreste deodata, intr-un fel sunt speriata de acest viitor, dupa toate cele intamplate imi era frica de necunoscut pentru ca stiam ca sufletul meu era fragil si putea fi ranit usor, provocandu-i o durere nemarginita. In fata mea era un restaurant select, am coborat usor din masina, purtandu-mi corpul asemenea unui fotomodel. O briza rece imi trece prin par, descoperindu-mi fata si lasand o lumina sa o atinga. Luna stralucea orbitor pe cer, ma uitam la Sasuke, era asa frumos la lumina noptii. Suntem poftiti in restaurant, unde un chelner ne conduce spre separeu. Restaurantul era frumos aranjat, nu vedeai nimic banal, totul iti dadea o stare de uimire continuua. In separeu era un baiat asemanator lui Sasuke. Era inalt, cu parul ravasit si de culoare putin mai deschisa ca a lui Sasuke, avea acceasi aura de mister.
-Buna Itachi, spune Sasuke cu o voce ironica.
-Fratioare, vad ca-ti merge bine. O noua cucerire? Spune acesta analizandu-ma din priviri.
-Nu. Imi pare bine de cunostinta. Ma numesc Sakura Haruno. Incantata! Si ii intind mana pentru a face cunostinta.
-Numele meu este Itachi Uchiha. Sunt fratele mai mare a lui Sasuke.
Itachi se apleaca si imi saruta mana, facandu-ma sa tresar usor si apoi sa rosesc.
Ne asezam toti trei la masa. Cei doi semanau foarte tare, dar comportamentul lor era total diferit.
-Lasa-ma sa-ti spun ca esti foarte frumoasa, spune Itachi uitandu-se cu coada ochiului la fratele sau.
-Mul..
-Draga fratioare, vad ca iti cam place fata. Ti-o imprumut? Spune Sasuke cu un ton batjocoritor.
Ma ridic rapid de pe scaun si iau un pahar de apa pe care il torn brunetului in cap.Picaturi de apa ii curgeau pe fata, era uimit de gestul meu.
-Credeam ca esti altfel, nu sunt a nimanui sa ma poti oferi pe tava.
Apoi plec cu pasi repezi spre iesire, incercam sa ma abtin si sa nu plang. Dupa ce am iesit din restaurant privesc in jur, stiu drumul spre internat. O iau la fuga, lasandu-mi lacrimile sa curga in siroaie nenumarate. Cum poate fi cineva atat de crud? Din cand in cand mai duceam mana la fata sa imi mai sterg lacrimile care imi inundasera fata. Picioarele ma dureau ingrozitor din cauza tocurilor, rochita mea era patata de atatea lacrimi…Internatul nu era atat de departe , in douazeci de minute de alergat si plans am ajuns in camera mea. Trantesc usa si ma arunc in genunchi…,De ce mi-a facut asta?
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 10:28

EDIT:Cap de tabla, vrei sa intru in fic sa te bat, cum adica ce e ea, un obiect, sau ce? Auzi la el s-o imprumute, iti zbor eu un imprumut in cap de nu m-ai vezi ziua de maine.
Iubire, frumos, capitolul, il ai m-ai lung, si ai descriere, dialog, de toate, ma rog mi s-a parut ca e unpic grabita actiunea, dar, asta e doar parerea mea. Te-ai dezvlotat, de cand ai inceput ficul pana acum, sunt mandra de tn, si astept cu nerabdare nextul, si sa ma anunti Please in love in love in love
APP SUNT PRIMA nr1 nr1 nr1 nr1 nr1 nr1
Sus In jos
ღBrokenHeartღ
Academy Student
Academy Student
ღBrokenHeartღ

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mereu pe drumuri :)
acebook acebook : Ade
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Happy forever :D

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 19:31

Hey.
Ms ca mai anunta
Vai sas'ke
Te omor cum poti zice asa cv
Vreau next'ul repede
Te pupaceste Ade
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 208323 Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 208323
Key Bye Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 127686



Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Tumblr_n8g2hleVir1t0l1jvo1_500i

I'm not crazy !!  evil devil mua ha ha
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 19:42

ti-o imprumut ?

cum poate avea tipul asta asa mult tupeu ,

Copil enervant ,

oricum , mersy ca m-ai anuntat ,

astept cu nerabdare nextul ,

sper sa ma anunti de continuare ,

ma asteptam ca itachi sa fie nesy dar la sasuke ?

mdap , scumpilici , astept nextul ,

bafta si pupici dulci


Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 S6he8w
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Npi5xg
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 2myt0zq




Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 20:06

copil prost ce crede el ca e un MP3 s-o imprumutea auzi la el ce tupeu vai de capu ala plin cu scame pe care il poarta pe umeri astept nextul pwp


Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 3
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 12:51

Imi cer scuze ca am intarziat puppy eyes
Deci acum Sasuke vrea sa fie cu ea, a uitat deja de acea femeie?Ce repaid e happy
Sincer eu chiar nu il mai inteleg pe baiatul asta , o data se poarta frumos o data urat can\'t see !!!
Oricum astept continuarea si te rog sa ma anunti kiss


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Skyller
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Here and nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 00:41

[b][b][b][b][b][b][b]Cap.7
M-am saturat de suferinta, mereu pune stapanire pe sufletul meu, vreau sa dispara, dar ca sa dispara trebuie sa uit de iubirea pe care i-o port lui, trebuie… El, el se folosea de mine sa o uite pe ea, eram doar un obiect pe care l-ar fi folosit si apoi l-ar fi aruncat. O noua zi, un nou rasarit, inima mea rupta in milioane de bucatele se bucura totusi pentru ca am realizat la timp ca eram doar un obiect in mana lui. O noua zi de scoala va incepe, razele de soare imi incalzesc fata, deranjata de firele aurii inchid ochii..apoi ma trezesc repede la realitate. Il vad pe Sasuke in departare, statea intins pe iarba cu privirea pierduta, probabil se gandea.. Mai am un singur lucru de facut, o iau la fuga catre el, parul meu jucaus acum zbura de colo colo si pasi mei se indreptau spre el. Ajung acolo parca obosita, cu o privire pierduta scot din geanta o cutiuta rosie, si o arunc spre el.
-Iti apartine..Apoi ma intorc si grabesc pasul spre scoala, cand deodata aud:
-De ce l-ai pastrat?
Pur si simplu nici eu nu stiam de ce pastrasem cutiuta cu inelul, continui sa merg, il las acolo pierdut in negura intrebarilor pe care voia sa mi le puna.


Peste doua zile:
-Sakura, asteapta,Sakura..
Ma indrept mirata spre cel care ma striga, era domnul pedagog.
-Da..
Se uita cu o privire trista la mine, cu ochii inlacrimati..si spune:
-Tatal lui Sasuke..
-Ce, ce s-a intamplat cu domnul diriginte? Spun cu o voce tremuranda.
-A, a murit..
Izbucnesc in lacrimi, siroaiele bine cunoscute de fata mea cadeau din nou asemenea unor lantisoare de perle rupte.
-Dar, dar cum?
-Era bolnav, avea cancer..
Era imposibil, Sasuke n-a zis nimic,am fost o proasta, de ce l-am ignorat?..dar niciodata.. tatal lui Sasuke era mereu zambitor, grijuliu, nu as fi crezut ca s-ar putea intampla asa ceva.
-Familia lui Sasuke era deja obisnuita cu ideea..
Imposibil, oricat ai fi de obisnuit tot e greu sa pierzi un parinte, trebuie sa vorbesc cu Sasuke, stiu ca pot fi alaturi de el, atunci cand au murit parintii mei m-am ascuns intr-un coltisor de suflet, mi-am pierdut majoritatea prietenilor, voiam sa fiu singura,traiam doar in amintiri, nu puteam depasi momentul, a trecut ceva vreme pana am iesit de acolo, si am putut privi viata ca pe un lucru minunat. L-am cautat in fiecare coltisor, gandurile mele erau mai disperate decat zambetul de pe buze. Unde ar putea fi? Nici nu realizam cand trecea timpul, cel mai important lucru era sa-l gasesc, sa-l imbratisez, sa-i arat ca sunt alaturi de el. Am ajuns in ultimul loc care ar putea fi, afara cerul se intunecase, vapai sub asemanarea fulgerelor amenintau noaptea, asa era si in sufletul meu , o furtuna de sentimente: vinovatie, tristete, disperare. Cand mi-am ridicat privirea, ochii mei stravezii au inceput sa fie mai cristalini ca niciodata. Sasuke era imbratisat de o femeie, si nu eram eu, era altcineva. Nu eram eu cea pe care o imbratisa si pe care isi lasase capul cu tristete, strangand puternic in mana cutiuta rosie. Nu eram eu cea care incerca sa-l protejeze de ploaia cazuta din cer, nu eram eu cea care ii mangaia capul..Nu eram eu..Ii pronuntam numele in gand, dar el nu ma auzea.Ma intorc cu privirea lasata in jos, las ploaia sa-mi umble prin par, sa-mi atinga trupul firav, sa-mi spele lacrimile uscate de pe fata. Nu stiu unde ma duc, ma las ghidata de corpul meu care se indrepta spre necunoscut, ploaia nu inceta, lumea trecea grabita si eu mergeam incet printre ei, din cand in cand ma mai loveam de acestia, dar continuam sa merg nepasatoare..Intr-un final ajung acasa, eram uda leoarca, parul meu roz isi pierduse din volum din cauza ploii, imi dau drumul pe scaun si incep sa ma gandesc , de ce nu am fost eu cea care sa-I aline suferinta? De ce nu am putut sa-l tin eu in brate? De ce nu-i puteam oferi iubirea mea? Brusc, fara sa-mi dau seama lacrimile mi se scurg pe obraz, imi ridic genunchi la nivelul barbiei, si simt cum lacrimile imi uda pielea. Il iertasem pentru tot, voiam sa-l strang in brate si sa-i spun ca il plac, ca m-am indragostit de el, ca am nevoie de el, dar el nu ma iubea, nu era indragostit de mine, si cu atat mai putin nu avea nevoie de mine. Aceea femeie ii provocase multa suferinta, imi aduc aminte ca fara sa vreau mai asistasem la una din incercarile ei de al parasi.


Flash back:
-Noi nu putem fi impreuna..Esti doar un copil. Intelege ca eu nu te mai plac, nu ma mai urmari.
-Cati ani ar trebui sa am sa ma iubesti?
-Pleaca, pleaca cat inca mai poti salva ceva din sufletul tau.

End of flash back.
Atata suferinta ne apasa umerii..atata iubire neinpartasita..
.
.
[[/b]/b][/b] Un nou capitol, fetelor in love va astept parerile :hatt:
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 04:17

Neeeeeext! Nu ma lasa cu ochii in soare! Anunta-ma cand pui next-ul, te rog.


Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 12:43

ce frumos ,

nu-mi vine sa cred , tatal lui sasuke ,

condoleante ,

astept cu neradare continuarea ,

sper sa ma anunti dinou de next ,

pupici dulci


Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 S6he8w
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Npi5xg
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 2myt0zq




Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 19:59

Deci Sasuke nu vrea sa renunte la femeia aia , ce incapatanat e.
Super si capitolul asta il astept pe urmatorul in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
ღBrokenHeartღ
Academy Student
Academy Student
ღBrokenHeartღ

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mereu pe drumuri :)
acebook acebook : Ade
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Happy forever :D

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 22:16

Hey. Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 301723
Foarte frumos
astept next'ul
sper ca sasuke s sakura sa se imapce
s sa fie impreuna
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 384738
Ms ca mai anuntat ca ai pus next'ul
Te pupaceste Ade
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 127686 Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 127686
Key bye Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 208323 Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 208323



Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Tumblr_n8g2hleVir1t0l1jvo1_500i

I'm not crazy !!  evil devil mua ha ha
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 10:24

hey, multumesc pentru anunt happy2 saracul domn diriginte, a murti, cancer? asta m-a surprins. Hmm, imi place foarte mult acest capitol, e superb, si ce sa m-ai spun, astept cu nerabdare nextul, si sa ma anunti ca de obicei happy
Sus In jos
Skyller
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Here and nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 17
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 18:01

[b][b][b][b][b][b][b]Cap.8 ,,Trebuie sa sti sa renunti ca sa poti sa iubesti"
Se intampla mai mereu..nu intotdeauna castigi, nu intotdeauna ajungi unde vrei, cazi de la cele mai mari inaltimi, plutesti in aer si apoi te lovesti de pamantul rece, dur al realitatii. Visele sunt ca drogurile, iti provoaca veselie, apoi efectul lor trece si iti dai seama ca nu esti deloc fericit. Am cazut de multe ori, m-am ridicat tot de atatea, am plans mereu, dar apoi am zambit cerului. Hmm..Sasuke, a renuntat la acea profesoara cand a vazut ca isi gasise pe cineva matur, pe cineva care o intelegea, pe cineva care..care o iubea. Flacara din ochii lui a disparut incet lasand doar o mare de intuneric, de nepasare, de tristete. Zambetul de pe buzele lui a disparut complet, stie ca nu poate fi cu ea, a renuntat deja la aceasta iubire pe care doar el o simtea. Acum totul mi se parea banal, ore peste ore, lucrari neasteptate, zilnic aceleasi lucruri, nimic nou. Tot parea a fi acoperit de un val de tristete, de indiferenta. Am invatat de la parintii mei ca orice s-ar intampla sa zambesc, sa zambesc pana toata durerea dispare, sa nu las nimic sa imi strice zambetul. Oricat de dureroase ar fi unele lucruri, ca prin minune reuseam sa zambesc, sa radiez asemenea unui trandafir roz prins intre spini. M-am dedicat mult pictatului la care renuntasem dupa moartea parintilor mei, puteam reusi sa-mi transpun sentimentele prin picturi, imi puteam creea o noua lume doar cu ajutorul unei pensule si a acuarelelor. Muza mea era Sasuke, il vedeam ca pe un om cu doua fete, asa il si pictam, ii vedeam sufletul sfasiat. Am incercat sa fac ca lucrurile sa fie cat se poate de normale, am participat la un concurs cu picturi, Sasuke era si de data aceasta protagonistul tabloului meu, dar nu era portretul lui fizic, era ce vazusem eu uitandu-ma in sufletul lui.

O noua zi..noi senzatii..
Ziua cea mare..azi se anuntau castigatorii. Emotiile ma stapaneau, eram ca un copilas care incerca pentru prima data ceva nou. Inima imi batea atat de tare, credeam ca vrea sa-mi iese din piept. Eram cu totii adunati intr-o sala, Sasuke se uita nepasator la noi, incercam sa-l privesc, dar imi era teama de ochii lui intunecati, atat de teama..
-Stiu ca ati asteptat cu totii acest moment, se aude vocea taioasa a directorului.
Pentru prima data in istoria acestui concurs, avem doi castigatori.
Doi? imi spun in gand.
-Doua picturi au impresionat juriul. Si castigatori sunt..
Ne tinea in suspans, parca ii placea sa faca asta, sa ne tina cu sufletul la gura.
-Sakura Haruno cu ,,Omul cu doua fete" si Sasuke Uchiha cu ,,Natura moarta". Felicitari!
Sasuke? murmuram usor..el picta? Dar, dar cand?
Din nou se aude vocea directorului:
-O mica surpriza pentru castigatori. Avand in vedere ca au impresionat juriul cu creatiile lor acestia vor primii o bursa de studiu in Paris.
-Paris? spun eu si Sasuke in acelasi timp.
Speram sa nu fie un vis, speram sa nu se sfarseasca niciodata.
M-am indreptat cu pasi mici si usori spre director. Parul imi era putin ravasit, fiind prins cu o fontita, in spatele meu Sasuke mergea cu pasi repezi fiind inca mirat.
Eu si Sasuke intr-o calatorie? Daca ar sti ca ,,Omul cu doua fete" este de fapt sufletul lui care se zbate sa scape de tristetea sfasietoare.
Cred ca ,,Natura moarta" este ce era in sufletul lui, se simtea abandonat, distrus de un om care i-a poluat fericirea. Zambetul meu stralucea impresionandu-i pe toti, parea ca nimic rau nu se intamplase. Dupa anuntarea castigatorului ziua parea ca trecuse prea repede, mi se parea ca atunci cand esti fericit timpul trecea mai repede. De data asta, camera mi se parea prea mica si plina de suferinte, ma imbrac cu niste blugi si un tricou si ies in campus. Soarele facea o plecaciune in fata lumii, era de o culoare rosiatica, era pe cale sa apuna. Privesc in departari si ma asez pe o bancuta , trag aer in piept si spun:
-In sfarsit a iesit soarele si pe straduta mea.
Fara sa-mi dau seama cineva se aseaza langa mine. Ma intorc brusc si vad ca Sasuke privea si el apusul.
-Cu siguranta..spune el pe un tot stins.
Am continuat sa ne uitam la soare pana a disparut complet, apoi a aparut luna, apoi stelele. Stateam nemiscati si priveam incontinuu pana cand ochii mi s-au inchis de oboseala. Cred ca am adormit pe bratul lui Sasuke..


Un nou capitol in love in love in love , Va astept parerile rusinos ..(Sper sa va placa :o3
: )
[/b][/b]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 18:10

WAW ,

ce bine ca sunt prima ,

sunt prima care iti voi spune ca e un fic genial ,

imi plac emult de tot ,
nici n-am cuvinte ,

anunta-ma te rog de next ,

pupici dulci de la crisu


Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 S6he8w
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Npi5xg
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 2myt0zq




Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 22:24

uau ce frumos merg la paris copii in orasul iubirii poate se leaga ceva ee nu se stie
abea astept nextul


Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 3
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 22:00

Ce dragut ca a adormit pe bratul lui in love
Chiar imi imaginez scena si e foarte frumoasa asa ca tot ce pot sa mai spun e ca imi place povestea si sa pui continuarea kiss


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 11:24

Buna a hug
Ma bucur ca mai anuntat de next, insa am fost plecata la munte doua saptamani, si nu am avut calculator.
Hmm...concurs de pituri...si bursa de studiu la Paris in love
De ce am eu impresia ca acolo se vor intampla multe lucruri interesante? lough
Te rog sa aduci nestul repede....
Si sa ma anunti...daca nu e prea mare deranjul.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 12:34

Fan Fic blocat pentru inactivitate. Ultimul pot al autoarei datează din 5 Iulie, iar noi în prezent ne aflăm în 22 Septembrie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Shut up and smile! (+16)   Shut up and smile! (+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Shut up and smile! (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-