Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Destin, dragoste si ura Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Destin, dragoste si ura Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Destin, dragoste si ura

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Sam 02 Iun 2012, 14:53

Buna! Asta ar cam fi primul meu fic asa ca rog criticii sa imi dea cat mai moolte pareri despre el. E scris un pic in graba dar sper sa va placa dap !. Deci, uite ficu...

Capitolul I - Introducere

Toamna. Sorele isi imprastie ultimele scantei ce patrund nestingherite prin perdelele negre ale camerei mele. Lenesa,ma ridic din pat sa privesc apusul de pe terasa de la care puteai admira Alpii francezi. Stau pe terasa iar vantul caldut de toamna imi mangaie pielea alba ca spuma laptelui. Ce ametita sunt! Nici nu m-am prezentat! Buna! Ma numesc Leah si am 16 ani. Am parul negru ca pana corbului,trecut putin de talie,ochii negri si nu sunt nici foarte inalta. Mama mea a murit cand eram mica iar acum locuiesc cu tata,un diplomat destul de bun,zic eu(nu ma prea pricep),care mereu este plecat iar eu am stat,cam din tot deauna, cu asistenta lui, Julie. De cand ma stiu nu am stat mai mult de 1 an intr-un loc, a trebuit sa ne mutam de multe ori datorita slujbei stresante a tatei, schimband tot atatea scoli.
Din New-York la Londra, din Moscova in Tokio apoi in Cairo si Buenos Aires, peste tot miam facut prieteni cu care inca tin legatura prin mail,mass, facebook etc. Sa spunem ca e un lucru la care ma pricep mai bine decat la masini si anume sa imi aleg prietenii, cu toate ca nu sunt eu foarte sociabila. In fine... Deci...maine e prima zi de scoala aici, in Main, si tata mia promis ca nu ne vom mai muta de aici pana cand voi termina clasa a12a. Am ajuns saptamana trecuta aici de la bunici,din L.A.,si pana acum mam tot plimbat prin imensul ”conac” cumparat de tata. Am descoperit ca avem o piscina destul de mare in curtea din spate si in alta parte a sa se afla o gradina cu niste trandafiri sangerii ce nu am mai vazut pana acum si,de asemena,o sumedenie de camere decorate in stil renascentist. Revenind la scoala, maine intru in clasa aXa la scoala de stat din Main si ma simt super usurata din cauza faptului ca am reusit sa il conving pe tata sa ma lase acolo, avand in vedere intre cate scoli private cu renume putea alege.
Dupa ce am facut o mica desfasurare a evenimentelor si dupa ce m-am mai uitat o data pe programul de maine, intru de pe terasa si deschid laptop-ul, internetul, si direct pe mass pt ca vreau sa vorbesc cu o prietena pe care mi-am facut-o cat timp am locuit in Moscova, Alisha. Cand ma gandesc cum neam cunoscut, imi apare un zambet pe chip.
Sa incep cu inceputul: eram in Parcul Central din Moscova,eu cu Shasta, un caine haski pe care l-am primit pe cand inca era pui, iar ea cu Zolttan, un frumos shnawtzer cu blana de un negru lucios , ne plimbam linistite cand cainii nostri se iau dupa 2 veverite, scapand din lesa si luand-o la sanatoasa. Normal ca am fugit dupa Shasta si se pare ca si ea dupa Zolttan. Dupa ce am reusit sa imi apuc cainele de lesa el ma tara cativa metri buni dupa el,si,inchizand ochii, ma trezesc pe jos cu un alt caine in brate. Ma ridic repede, surprinsa inca de impact, apoi vad cei doi caini ce stateau unul langa altul si ma priveau surprinsi de cat de repede am putut reactiona. Privesc imprejur si vad o fata cu parul blond ca spicul de grau si cu pielea alba, in a carei obraji se zareau niste pete trandafirii de culoare. De cum isi vazu cainele ce facu cativa pasi in directia ei, ea se opri din alergat si cazu cu mainile pe genunchi, rasufland rapid. Fac un pas generos spre ea,aplecandu-ma putin.
-Hei! Esti bine?o inteb pe necunoscuta intr-o engleza un pic stalcita din cauza socului.
-Da... raspunse ea in aceeasi limba.Un pic obosita...continuand ea cu rasuflarea aproape taiata.
-Cainele tau alearga destul de repede,nu?o intreb apoi schitand un mic zambet pe fata,retinuta de ideea ca,posibil,asta sa o deranjeze.
-Da,asa cred,spuse ea revnind in pozitie normala. Buna,eu ma numesc Alisha.
-Eu sunt Leah, spun revenindu-mi accentul britanic pe care l-am dobandit cu ceva timp in urma, dar in fine,asta e alta poveste.
-Ai un caine haski destul de frumos, banuiesc ca ii prieste racoarea de aici, avand in vedere ca nu sunteti de pe'aici.
-Dar de unde sti ca nu suntem de aici?
-Ai un accent nici brianic nici american, deci pot deduce ca ai locuit in multe regiuni, spuse ea zambind, oarecum intelegatoare.
-Da, dupa cum ai spus, asa este. Un zambet larg ii acoperi chipul,dupa care spuse:
-Si vrei sa sti ce am mai observat? Am zambit aprobator dupa care continua:
-Cred ca tu esti fiica dn-ului Kleein,am dreptate? Cred ca aveam o privire nedumerita pe fata pt ca ea se simtii fortata sa mai adauge:
-Tatal meu este Ivan Graff, si este prieten cu tatal tau. Ea zambii din nou, lucru ce ma facu sa ma simt mai in largul meu.
Ivan Graff? Unde mai auzisem numele asta? Gata, mi-am amintit! Tata vorbea destul de frumos despre el la cinele destul de rare pe care le luam impreuna. Din moment ce tata e atat de atasat de tatal Alishei mi-am spus ca nu ar fi rau sa mai vorbesc cu ea, avand in vedere ca parea o fata destul de draguta. Am inceput sa vorbim si din vorba in vorba am decis sa mergem la un suc.
Asa ne-am cunoscut eu si Alisha. Dupa ce am rememorat aceasta intamplare frumoasa am realizat ca laptop-ul mi se deschisese ,am intrat instantaneu pe mass pt ca vroiam sa vorbesc cu Moscova.
Dupa cateva zeci de minute de conversat am simtit o mana calda pe umarul drept si, instictiv, m-am intors si am vazut-o pe Julie, care imi spuse incet ca trebuie sa ma culc pt ca maine ma asteapta o zi lunga.
_________________________________________________________
PS: Nu stiu daca asa se scrie "shnawtzer", asa ca va rog sa ma corectati daca gresesc...
Atat deocamdata.... happy2


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:23, editata de 6 ori
Sus In jos
Ally15
Academy Student
Academy Student
Ally15

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,sportul filmele:)
Stare de spirit Stare de spirit : sunt mereu cu zambetul pe buze:):D

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Sam 02 Iun 2012, 15:52

o mik greseala colega : ai scris brianic in loc de britanic in rest e ok astept continuarea!!!:X nr1 prima la com :P kiss
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Sam 02 Iun 2012, 17:20

scz happy2 am zis doar k l-am scris in viteza! happy
Sus In jos
Ally15
Academy Student
Academy Student
Ally15

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,sportul filmele:)
Stare de spirit Stare de spirit : sunt mereu cu zambetul pe buze:):D

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Sam 02 Iun 2012, 18:37

ok nu-i nimic astept continuarea!!!!!!
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Dum 03 Iun 2012, 15:34

Capitolul II - Prima zi de scoala si noi provocari
„Dupa cateva zeci de minute de conversat am simtit o mana calda pe umarul drept si, instictiv, m-am intors si am vazut-o pe Julie, care imi spuse incet ca trebuie sa ma culc pt ca maine ma asteapta o zi lunga.”
A doua zi dimineata, ceasul suna la ora 8. Ma ridic lenesa din pat si il arunc la intamplare. Deodata aud un „auci!” si ma ridic sa vad ce s-a intamplat.
-Foarte bine dispusa inca de dimineata, nu-i asa domnisoara Leah?spuse Julie tinandu-si mana la frunte. „Chiar in frunte?! Mama ce tinta am!”gandesc eu si un mic zambet imi aparu pe chip, stapanindu-l de indata ce ii observ spranceana ridicata.
-A sunat tatal tau acum 15 min si ti-a transmis ca iti doreste o zi placuta si ca te asteapta o masina in fata casei. De cum am auzit cuvantul „masina” am sarit din pat ca arsa si m-am indreptat spre fereastra. In fata casei vad un Bugatti Veiron SS despre care stiam ca prinde mai bine de 400 km/h,negru cu putin portocaliu.Niciodata nu mi-a parut atat de bine ca am cetatenie americana pt ca puteam da de carnet de la 16 ani, ceea ce si facusem.
-Si mai am o surpriza pt tine,spuse Julie,trezindu-ma din visare. Cred ca am facut ochii destul de mari pt ca ea mai adauga:
-Si cum te mai intelegi cu Allex Graff? Intrebarea ei ma baga in ceata. Allex era fratele mai mare al Alishei cu care ma inlegeam destul de bine. Apoi ea mai adauga:
-Pt ca va veni sa te ia la scoala. Se pare ca sunteti in aceeasi clasa.
-Dar de ce a venit el aici? E si Alisha cu el?
-Nu, el a venit aici cu tatal sau iar Alisha a ramas cu mama ei ce se pare ca mai are inca de incheiat niste afaceri in Moscova.
Asa, din vorba in vorba ,se facu 8:15 iar cand privesc ceasul incep sa o iau la fuga prin camera sa imi pregatesc geanta. Julie se uita la mine si isi duse mana la frunte, semn ca ameti sa ma tot urmareasca cu privirea. In aceeasi viteza am intrat in baie unde nu am stat mai mult de 10 min, ies ca o furtuna si o intreb daca e nevoie de vreo uniforma. Aceasta da din cap negativ, iar eu ma inderpt spre usa sifonierului de unde iau o pereche de blugi scurti, negri ce erau indoiti putin, o camasa in carouri cu rosu si alb,cu manica treisferuri ce era putin larga,peste fund, dar care se strangea la talie cu o curea subtire de catifea sangerie iar pe deasupra iau o geaca de piele neagra si imi ridic manecile pana la cot.De incaltat imi aleg o pereche de cizme inalte aproape pana la genunchi, negre,din piele. Merg iar la baie sa ma schimb dupa care imi dau cu creion, rimel, luciu si putin creion dermatograf. Cand ies din baie imi iau geanta si,cu viteza luminii, ies pe scari, indreptandu-ma spre salon sa mananc ceva. Cand ajund jos aud un bubuit venind de la etaj, iar cu un pic de amuzament strig un „-Scuzeee...” spre camera mea, dupa care imi continui activitatea. In salon ma astepta o masa lunga din lemn de cires pe care era asezat un bol cu cereale si un pahar cu suc de piersici. Ma asez cuviincios, de data asta, si incep sa mananc iar la urma beau sucul si spun un dulce „-Multumesc pt masa...” iar din bucatarie sa auzit ceva in franceza adresat mie, un „-Cu placere!” am presupus. Afara se auzi o masina torcand si am presupus ca era Allex. Am iesit in curte cu geanta de un rosu inchis, ce se asorta perfect cu hainele mele, pe umar, cand il vad admirand masina cumparata de tata.
-Hey! Buna! Ce faci?
-Bine!fu primul meu cuvant. Am auzit ceva cum ca suntem in aceeasi clasa. Asa e?
-Da, de ce? Te deranjeaza?
-Nu, normal ca nu, doar ca sunt putin surprinsa, atata tot. Apropo ce fac Alisha si Zolttan?
-Bine, dar Zolttan nu se simte prea ok. Se pare ca,clima calda din Arizona nu i-a prea priit.
-Imi pare rau. Dar isi va reveni, nu?
-Normal, a dat doar de un pic prea multa caldura „atata tot”. Cand imi relua cuvintele un zambet imi aparu in coltul gurii.
-Bine, deci, mergem?
-Cu masina ta?
-Daca nu te superi as vrea sa ii fac proba acesteia, aratand spre SS-ul meu.
-Nici o probelma! Spun eu putin dezamagita, dar cu gandul ca maine o voi putea incerca.
Am ocolit pe autostrada, locul ideal de a incerca noua masina, si fiind si foarte libera in timpul saptamanii si mai ales in jurul orei 9,dupa ce tota lumea incepuse serviciul. Era 8:45 iar Allex gonea ca nebunul pe autostrada, dar l-am lasat sa isi faca damblaua,cu avertismentele cu moartea de rogoare. Acesta zambeste si imi spune relaxat:
-Stai calma ca eu voi plati amenda si promit ca tatal tau nu va afla! Nu uita cu cine vorbesti!
Nu stiu cum am putut sa uit asta, doar el m-a invatat sa conduc. Dupa cateva min de testat acceleratia si franele, in cele din urma a dat Domnu sa se plictiseasca si conduce in limitele indicate de lege spre scoala. Cand bolidul intra in parcarea scolii toate capete se intoarsera spre cine uram sa coboare din el. Atunci, Allex, galant cobora el primul si imi deschise portiera masinii dupa care ma ajuta sa cobor. Cand am intrat in curtea scolii totii cei aproximativ 800 de ochi (adica in jur de 400 de persoane) ce se aflau in curtea liceului, deloc mica pot sa adaug, care cuprindea 2 sali de sport si mai multe cladiri, daca bine imi amintesc din ce am citit in brosura, ne priveau fix, unii cu dispret altii cu uimire. Unii dintre cei plini de dispret erau ce ai Letitiei... STOP CADRU!!! Letitia?! Ce face ea aici?! Ea este una dintre exprietenele lui Allex, Alisha mi-a povestit despre ea si mi-a aratat poze. De cum am privit-o am intors imediat capul, apoi o voce pe care nu o cunosteam ne-a strigat numele cand ne intoarcem era....

E un pic mai lung fata de ce vroiam eu daa...

Aici e poza SS-ului... happy2
Destin, dragoste si ura 202176bugattiveyronssfo


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:26, editata de 10 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Stiu ca pana acum nu a prea fost actiune, dar de acum inainte incepe! Promit!   Destin, dragoste si ura I_icon19Vin 08 Iun 2012, 09:37

Stiu ca pana acum nu a prea fost actiune, dar de acum inainte incepe! Promit!
Capitolul ~3~ - Mai, dar lumea asta e plina de profitori!

De cum am privit-o am intors imediat capul, apoi o voce necunoscuta ne-a strigat numele si cand ne intoarcem era un profesor in jur de 35 de ani care,asigurandu-se ca suntem „domnisoara Leah Kleein si domnul Allex Graff”, ne-a spus ca suntem chemati de director. Trebuie sa recunosc ca nu mi-a parut de loc rau, avand in vedere ca am reusit sa aman o „discutie” destul de neplacuta dintre Allex si Letitia.
In biroul dictorului:amandoi ne intrebam ce mai vroia si asta de la parintii nostri ca sigur nu ne-a chemat sa ne ureze un „calduros bun venit”. Si dupa cum ziceam... directoru vroia si el o avansare... „Da cine d***q crezi ca sunt parintii nostri?! Ministri ai invatamantului?!” cam asta gandeam amandoi.
-Am sa-i comunic tatei, si sunt sigura ca si Allex va face la fel, dar nu promitem nimic. Acum, daca ne scuzati, trebuie sa inceapa orele si nu vrem sa intarziem inca din prima zi. Buna ziua!raspund politicos, dupa care ma intorc spre usa,tragandu-l pe Allex dupa mine. Directorul ramase cu gura deschisa, dar in cele din urma trebui sa si-o inchida ca sa ne multumeasca de „intelegere”.
-Da sa sti ca se cunoaste ca esti fiica unui diplomat!spuse brunetul ranjind si in ai carui ochi verzi se putea citi un „multumesc” cat casa.
-Da,doar ca am experienta cu cei ca el. Sincer m-am cam saturat de profitori care isi imagineaza ca pot obtine ceva de la tine doar cu un discurs frumos, spun indicnata,uitandu-ma la el cum dadea aprobator din cap.
-8:57, spun uitandu-ma la ceasul de la mobil. Scot un pliant din geanta dupa care incep sa cutreer coridoarele pana ajung in fata unei usi pe care scria „Clasa aXa A”. Cand intram in clasa toti au inceput sa se holbeze si fetele sa chicoteasca la vederea noului coleg. Ma uit prin clasa la noii colegi si observ o roscata cu parul pana la umar, ce avea o parte din breton prins cu o clama in forma de X,cu ochii de un violet intens (sigur purta lentile), ca se apropie de noi:
-Buna! Eu sunt Inna!spuse roscata cu un zambet larg pe fata.
-Buna! Eu sunt Leah.
-Salut. Eu ma numesc Allex,spuse el fixand-o pe fata cu o privire. Nu stiam ca e asa! Daca o sa continue, zau ca o sa ajunga din prima zi la urgenta!
-Am fost rugata de director sa va arat scoala in uramatoarele pauze,continua ea ca si cand nu ar fi observat privirile insistente. Sincer, as fi preferat sa ii traga macar o palma, dar, se pare ca n-a fost sa fie!
-Cred ca e inregula. Nu am apucat sa termin tot ce aveam de zis ca a si sunat clopotelul iar un prof mic si indesat isi face aparitia in clasa. Eu m-am asezat singura intr-o banca de 2 si brunetul la fel. Langa mine se puse un baiat cu parul saten ce se uita cam ciudat la mine, dar nu i-am dat importanta. Dupa o ora plictisitoare de istorie o vad pe Inna cum se ridica si vine la mina la banca si ne propune sa mergem sa ne lasam gentile in dulap si sa luam doar cartea de biologie si caietul de notite.Asa am facut, dupa care ne-am indreptat spre un cires urias ce se afla in curtea scolii. Sub cires, la umbra sa, erau mai multi elevi.Inna merge direct la ei si le spune ca ar vrea sa le prezinte noii colegi. Ei se intoarsera spre noi, erau 3 fete si 2 baieti. Am aflat ca ii chema Paule si JJ iar pe fete Tammy, Rayssa( Rayy) si Michelle ( Miky). Dupa prezentarile de rigoare ne asezam pe canapelele ce erau sub cires. Aud o masina ce goneste pe strada si pot sa jur ca e acelasi model ca a mea. Imi scot IPhon-ul din buzunar si il loghez la GPS-ul masinii; se pare ca nu era a mea. Dar o intrebare fulgeratoare imi trecu prin minte: cine ar fi nebun sa cheltuiasca atat pe o asemenea masina, inafara de tatal meu?Masina opreste in fata scolii, de unde coboara o fata cu parul lung prins in 2 codite aproape de gat, cu ochii caprui si un baiat saten cu ochii de un albastru foarte dechis, aproape ca erau transparenti. Ambii purtau haine de firma si aveau un ten detul de palid.Ma intorc spre Inna, dar nu fu nevoie sa pun nici o intrebare.
-Ei sunt Camy si Jassy McLoyd, si provin din cea mai bogata familie din Main. Pe cand mergeau spre intrarea scolii, ochii fetei se indreptara spre mine si imi arunca o privire ce nu exprima nici un sentiment. Cam cidati acesti McLoyd!
-De asta ne priveau toti asa cidat cand am intrat prima data in scoala? Fata da aprobator din cap iar Allex se uita dezorientat la mine. In cele din urma Inna ii explica:
-Inaite sa veniti, toti credeau ca sunteti ca si cei 2 „vampiri” pt ca aveti o situatie financiara mai buna decat restul.
-„Vampiri”?! am spus eu si brunetul in acelasi timnp. Atunci Inna surase, iar vocea ei cristalina ne invaluira timpanele, ca un clopotel in linistea noptii.
-Asa i-au denumit cei de aici pe cei 2 ciudati, atat pt ca au tenul atat de palid cat si pt ca au o privire glaciara.
Dupa inca 4 ore plictisitoare am revenit in parcare si nu stiu cum s-a deschis o discutie despre masini. Dupa ce JJ ii puse niste intrebari destul de dificile lui Allex iar acesta ne stiind sa raspunda, eu adaug cu un zambet destul de increzator:
-Sa sti ca esti varza cand vine vorba de mecanica! Dupa replica mea toata lumea izbucnise in ras.
-Bine ca te pricepi tu! Daca tot esti atat de desteapta sa te vad pe tine daca sti!zise el cu un zambet de parca abia astepta sa ma fac de ras. Dar cand vazu ca am raspuns corect la intrebarea lui JJ imi spuse cu putina imbufnare falsa:
-Nu e corect! Tu lucrezi mai mereu la masinile tale si sti cum se face!
-Iti plac masinile?inteba JJ surprins. Am dat aprobator din cap iar in momentul urmator ajunsesem la SS-ul meu ce zacea in parcare de la ora 9. Toti au ramas masca la vederea unei asemenea bijuteri pe roti.
-Hei,ce-ati zice daca am incerca frumusetea asta?intreba JJ, abia asteptand sa se urace la volan.
-Bine, dar unde?
-Stiu eu un loc unde putem sa o testam. Ce ziceti de terenul de curse MG Roling? Intamplator...MG e un prieten de-al meu.
Deodata imi suna telefonul,era un numar necunoscut. Raspund si ii recunosc vocea trista si indurerata a....
Scz dar va trebui sa mai asteptati un pic uramtorul capitol. Incep sa ne incheie mediile la sc hmm...?!


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mier 18 Iul 2012, 13:51, editata de 2 ori
Sus In jos
Alinuka
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : La pc
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Desen si Sport

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Vin 08 Iun 2012, 09:48

a hug friends cika fac cinste bv misto like i lol\'d angel hug , ai avut o greseala:))), ;), bv fata dance2
Sus In jos
Ally15
Academy Student
Academy Student
Ally15

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,sportul filmele:)
Stare de spirit Stare de spirit : sunt mereu cu zambetul pe buze:):D

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Vin 08 Iun 2012, 09:56

taree:X:X: imi place la nebunie .....pls mai repede cu next-ul ca mor de curiozitate!!!!hai sis!!! Destin, dragoste si ura 208323
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Destin, dragoste si ura J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Dum 10 Iun 2012, 21:30

Nu mai lasati mesaje sub 10 cuvinte si nu mai faceti double post!!

Ai cerut o critica asa ca uite-o. :)

Titlu - E interesant, insa nu iesit din comun. Misterios, emana un sentiment tainic, insa parca nu e ceva stralucit. Totusi are ceva care sa te indemne sa-l citesti.

Idee - Hm.. Aici m-ai bagat in ceata. Chiar daca ai scris deja 3 capitole, nu prea pot sa-mi formez o parere despre idee. E destul de comuna.. Fata, personajul principal e de bani gata si se muta de la o scoala la alta, insa, titlul imi inspira faptul ca ideea e doar schitata pana in acest moment, asa ca astept cu nerabdare sa vad cum o dezvolti.

Descriere - Mmm. Aici nu e de bine. Nu prea ai descriere. Intr-un fic totul trebuie descris. Sentimentele personajelor, lucrurile, personajele, caracterul lor. Nu e un film, trebuie sa descrii totul pentru ca cititorul sa-si poata imagina cat mai usor cum arata personajele.

Actiune - Nu e grabita, decurge destul de lent avand in vedere ca nu prea ai descriere. Daca vei adauga ceea ce am spus mai sus totul va fi ok.

Naratiune - Sa stii ca mie chiar imi place cum narezi. Chiar daca descrierea cam lipseste, naratiunea e frumoasa si nu e plictisitoare.

Dialog - Cam mult dialog. Ai avut replici care puteau fi introduse in naratiune.

Estetica - Nici aici nu e cine stie ce. Lasa spaiu intre paragrafe, sau cel putin scrie cu alineat pentru ca e greu si obositor de citit asa de mult text intr-una. Scrie Capitolul si numarul, lasa spatiu cateva randuri apoi incepe cu alineat. Incerca sa faci un capitol cat mai aerisit, ca sa fie usor de citit.

Greseli de tastare - Nu stau sa ti le enumar, insa trebuie mereu sa corectezi capitolul inainte sa-l postezi. Sa nu mai folosesti niciodata emoticoane intr-un fic, pentru ca nu da bine, si nici paranteze. Daca ai ceva de explicat pui o steluta si anunti la sfarsit. Am vazut ca uneori nu ai pus cratima cand trebuia de exemplu la mi-am ai scris miam.

Cam atat deocamdata. Succes in continuare. kiss



Once you go black you never go back
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Dum 10 Iun 2012, 22:47

mrs mooolt pt critica si o sa incerc cat mai mult sa tin cont de ea happy2
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Vin 15 Iun 2012, 21:53

scz loome da se pare k nu o sa postez prea curand hmm...?! am scris urmatoru cap da mai am de corectat! scz din nou! e sfarsit de an,incheiat medii, licee,banchet si alte alea, da promit sa ma revansez cu 2 cap cat de curand pot kiss all
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Mar 19 Iun 2012, 13:29

Capitolul IV - O intamplare stranie

"...atunci observ vocea indurerata a lui Julie care imi spune sa vin cat de repede pot la spital."
O intreb daca s-a intamplat ceva, iar ea imi raspunde cu un simplu "da",dupa care inchide si isi deconecteaza telefonul din retea. Imi iau ramas bun de la prieteni, lasandu-i, oarecum, cu ochii in soare pt ca nu stiam ce explicatie sa le dau.
Dupa ce le spun sec,dar totusi putin ingrijorata de comportamentul "bonei" mele, ca trebuie sa ajung undeva urgent si ca mai vorbim, pornesc,din nou, ca o tornada spre spital, ocolind pe autstrada. In momentul in care aceasta intra mai adanc intr-o padure, SS-ul meu incetineste involuntar, dar foarte mult, pana in momentul in care se opri de tot.Pedalele de acceperatie si frana se blocasera, acele tuturor indicatorilor din bord deviau, luminile interioare ale masinii dar si farurile se aprindeau si se stingeau brusc. "Parca sunt bantuita de o fantoma...una pe nume Julie" spun in gandul meu,si un zambet nervos si fortat isi face loc pe chipul meu si asa destul de incordat.
Cobor din masina, scapandu-mi cateva injuraturi.Eram ata de nervoasa incat imi venea sa sparg tot in calea mea. Dupa ce ca aproape era sa fac infarct datorita apelului intrerupt al lui Julie, acum nu puteam nici sa merg sa vad ce se intamplase atat de grav. Eram ata de nervoasa incat nici nu mi-am dat seama ca eram singura pe autostrada aroape iluminata, si ca era perioada din zi in care soarele face schimb cu luna, dar nu inainte de a mai lasa cateva limbi de foc in urma.
Acele ultime raze care imi mangaiau chipul incordat imi aratara o forma umana spre care am facut un pas, in speranta ca ma va ajuta sa imi repar masina. Aceasta se intoarse, oferindu-mi ocazia sa ii vad ochii sangerii. La vedera acelor rubine ce luceau in lumina rosiatica a soarelui fac 2 pasi mari si apasati in spate, dar ne lasand pe chip sa mi se citeasca frica. Arata exact ca un barbat. Avea parul saten inchis,inalt si cu un ten foarte palid iar sub a carui rubine se vedeau niste pete gri. Era imbracat cu o geaca neagra, pana la genunchi, a carui gluga generoasa o tinea pe cap.
Acesta face un pas lent spre mine, iar o alta fiinta vine din padure cu o viteza uluitoare, tintuind-ul pe saten cu o singura mana de un copac.
Era amurg de acum, dar din cate am putut distinge, fiinta care venise in "ajutorul" meu semana cu o fata, iar dupa parerea mea destul de mult cu Inna.
Am inceput sa ma holbez in intuneric dupa care simt o durere in zona capului si ca mie din ce in ce mai somn. Cad cu ochii intredeschisi langa masina, dupa care ii inchid complet.

Inna pov:
"Ce cauta aici? Au zi localizat-o?!" Atatea intrbari si nici un raspuns. Dupa un moment de gandire revin la realitate si aflu ca inca mai tin acest nefericit hibrid tintuit de copac. Imi este mila de el, dar tot ceea ce pot sa fac pt el este sa ii alin durerea si sa il omor.
Imi incordez mana, ce era in jurul gatului lui, din care ii scapa un tipat scurt. Gatul ii era in flacari, iar dupa cateva secunde acesta se preface in pulbere, ce este dusa de vantul cald de toamna. Dupa acest incident imi curg involuntarn 2 cristale pe obraz.
O vad pe Leah cum se trezeste, ma apropii, mangaindu-i capul, iar ea adoarme iar. O urc in masina,ma urc la volan si gonesc spre spital pe autostrada libera.
_____________________________________
Scuze ca e ata de scurt dar nu prea am avut timp. Voi pune si urmatorul capitol pe care vi l-am promis.
PS: Stiu ca m-am cam inspirat din Saga Amurg, dar as vrea sa precizes ca am luat doar cateva idei ce mi sau parut foarte interesante.
Astept commuri happy2
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Mar 19 Iun 2012, 15:35

[center]Capitolul V – Secrete
Inna pov:
Ajung imediat la spital,unde chem pe cinva sa ma ajute cu „frumoasa adormita” ce zacea pe bancheta din spate. La intrebarea „Ce a patit?” am raspuns ingrijorata ca a lesinat de oboseala, din cauza faptului ca ,chipurile, nu ar fi putut sa doarma de ceva timp si daca poate sa ii prescrie ceva pt somn. Dupa ce o las pe un pat de salon, merg in sala de asteptare unde o vad pe Julie cum priveste ganditoare in vid. Ma apropii de ea si ii pun mana pe umar, dupa care o intreb cum se simte dn-ul Kleein.
-Au spus ca starea lui e destul de buna, nu a fost ranit, dar socul provocat l-a lasat inconstient.
-Sti ce vroiau de la ea?am intrebat cu o ingrijorare reala de data aceasta. Femeia da din cap negativ.
In secunda urmatoare o asistenta ne anunta ca dn-ul Kleein sa trezit si ca poate primi vizite. Am mers repede spre salonul in care se afla el. Cand intram, acesta statea la fereastra privind fix copacul de afara ce se parea ca este un cires.
FlashBack:Dn-ul Kleein pov:
O vad pe sora mea vitrega cum e sfasiata de frica in spatele sotului ei, un blond cu ochii negri, ce incearca sa o apere de „urmaritor”. Ma uit pe furis din spatele unui copac din parcul in care ne aflam si privesc atent acea fiinta ce imi ameninta sora mai mare.Ochii ei verzi exprimau frica iar parul negru si lung ii flutura in adierea calduta a primaverii, amestacandu-se cu petale de flori de cires rozalii si albe. Fiinta ce o amentinta parea a fi o femeie bruneta,cu parul lung si carliontat, cu ochii albastri ca cerul senin, dar care se tot intunecau cu cat se infuria mai tare, ca atunci cand vine furtuna. Era imbracata destul de ciudat:purta o haina lunga pana la genunchi, neagra,descheiata, cu bocanci inalti si o bluza de un roz pal. Se apropie de Stella si isi flutura o mana prin aer, zdrobindu-l pe Yanis de un copac, care aproape ca intra in acesta cu totul.
Cu un zambet macabru pe buze femeia se intoarce spre Stell, ce era insarcinata, si strange pumnul formandu-si un fel de spada de foc.Incearca sa-si loveasca victima, dar aceasta se fereste, spada inflacarata atingand-o doar la umarul drept ce acum sangera abundent. Fara sa ma gandesc prea mult, trimit un mesaj la 112 in care specific locatia in care ne aflam si ca avem nevoie de o ambulanta. Chiar dupa ce trimit mesajul il vad pe Yanis cum se ridica din ramasitele copacului, si se indreapta spre bruneta si o ia in brate dupa care aprinzandu-se amandoi ca o bucata de soare.
Alerg spre Stell, o iau in brate, dupa care o iau la fuga spre soseaua principala de unde se auzea sirena ambulantei. O urc in ea iar dupa putin timp ajunge si politia, dar nu am timp de interogatorii plictisitoare, viata surorii mele e in joc. Urc langa ea in ambulanta care porneste ca fulgerul spre spital.
Dupa o asteptare de cateva ore si dupa ce am fost nevoit sa spun ca treceam pe acolo din intamplare si ca am vazut-o pe sor’mea pe jos, politistul adauga ca a fost gasit trupul unui barbat carbonizat. Cand aud una ca asta pupilele mi se dilata si privesc cu parere de rau in jos dupa care spun:
-Acela posibil sa fie Yanis, sotul ei. Nici nu apucasem sa termin propozitica ca in fata mea aparu o asistenta roscata,foarte tanara, care imi spuse ca ii pare rau, dar sora mea a murit din cauza ca a pierdut prea mult sange, dar copilul ei a putut fi salvat.
Dupa vestea tragica pe care am primt-o ma asez jos pe unul dintre multele scaune din sala, cu coatele pe genunchi si cu capul intre palme.Politistul spuse un „Imi pare rau!” dupa care adauga ca vom vorbi mai tarziu.
:EndFleshBack
Inna pov:
Am intrat in camera de cateva minute si dn-ul Kleein sta nemiscat in fata ferestrei.O vad pe Julie cum priveste mirata la barbatul ce statea in fata noastra, lucru care ma facu sa il analizez mai in amanunt, atunci am observat ca pe fata i se prelinge o picatura de apa sarata.
-Dn-ule, va simtiti bine? Intrebarea mea se pare ca il intrerupse din ceva.
-Da,nu iti face griji. Leah e cu tine? „De unde stie ca e cu mine?” am gandit rapid dupa care raspund cu un „da” plictisit.
Leah pov:
Ma trezesc intr-un salon alb, de spital. Fac ochii mari si aproape ca urlu nervoasa „Unde d**q sunt?!”. Ma ridic din pat si iau un pahar cu apa de pe masa de alaturi. In secunda urmatoare Inna intra in camera si imi spune ca tatal meu vrea sa-mi vorbeasca si ca nu are timp de intrebarile mele, lucru ce tocmai vroiam sa fac. O urmez tacuta pe roscata care ma conduce intr-un alt salon.
-Tata a fost internat?intreb ingrijorata.
-Da, dar nu-ti face griji, nu a patit nimic grav.
Intru in salon, iar tata e in pozitia lui obisnuita, stand la fereastra si parca cautand ceva cu privirea. Il intreb ce s-a intamplat iar el ma invita sa mergem afara sa ne plimbam.
Tatal meu e un om inalt, cu o prezenta ce impune respect, brunet inchis si cu ochii caprui. Cu toate ca nu ii seman aproape deloc, el mi-a dat anumite lectii de viata foarte importante pt mine. El m-a invata sa nu renunt niciodata cand am un scop si sa ma gandesc de doua ori inainte sa ma avant in ceva. Orice s-ar fi intamplat, tot tatal meu va ramane si il voi iubi la fel de mult ca pana acuma.
Iese primul pe usa spunandu-mi sa il urmez. Mergem pe coridoarele lungi ale spitalui. Parca toata lumea murise pt ca spitalul parea pustiu „probabil din cauza faptului ca e o ora tarzie”am gandit, dupa care l-am urmat in tacere pana am ajuns intr-un parc ce se pare ca era vizavi. Am inceput sa ne plimbam pe sub niste ciresi batrani, cu toate ca nu erau infloriti. Deodata se opreste in fata unuia si spune:
-Sti ce loc e acesta?intreaba ridicand capul in usor in sus pt a putea simti briza calduta a toamnei. Dau din cap negativ, usor inspaimantata de ceea ce va urma sa zica.
-Aici este locul unde a murit mama ta. Cand am auzit cuvantul „mama” am simtit cum imi fuge pamantul de sub picioare. Tata niciodata nu vorbea despre mama, spunand ca e o pierdere de timp sa vorbeasca despre cineva care nu mai este printre noi. Am presupus ca a suferit mult atunci cand ea a murit si de aceea am evitat acest subiect cat de mult am putut, dar acum el vorbeste despre ea fara sa io fi cerut nimeni. Ceva sigur s-a intamplat.
-Tata, ce vrei sa...dar nu apuc sa termin propozitia ca ma intrerupe aproape strigand.
-Nu ar trebui sa-mi mai zici tata, ci unchiule. „Unchiule?! Ok, asta chiar ca m-a cam bagat in ceata.” Ingit in sec dupa care repet intrebarea. Acesta incepe sa imi istoriseasca povestea ce se petrecuse inainte sa ma nasc eu, iar la final adaugand ca ii pare rau ca m-a mintit si chiar daca ar vrea sa ma lase sa plec sau sa fac orice doresc,el trebuie sa ma protejeze asa ca nu poate ingadui imi una ca asta.
-Dar de cine sa ma protejezi? Cine sunt aceia care au ucis-o pe mama sau mai bine zis,ce sunt? Si de ce au ucis-o?
-Ia-o mai usor fetito, iti voi spune ce am reusit sa aflu in ultimii 16 ani despre acel incident. Am aflat ca Yanis, tatal tau natural, nu era de pe Pamant. Am aflat ca exista mai multe dimensiuni, pt mai multe specii, cu nevoi diferite de trai, am aflat ca Dumnezeu a randuit una din ele pt cei ce se numesc „demoni”. Acestia arata aproximativ la fel ca oamenii, dar au puteri ciudate si foarte periculoase. Atunci cand a venit la conducerea Shacunei, lumii demonilor, Satan, acesta a incercat sa distruga Pamantul din gelozie pe frumusetea lui, dar tatal tau s-a opus. A venit aici si a blocat poarta prin care acesta isi putea aduce armatele aici, iar pt a le deschide e nevoie de sangele lui. Asta s-a intamplat acuma cateva sute de ani. De atunci prin poarta partial inchisa nu pot trece decat anumiti demoni, pe care i-a trimis dupa tine. Are nevoie de sangele tau, pt ca tu il mostenesti pe tatal tau natural.
La auzul unui asemenea discurs, cad langa un copac, inmarmurita, cu lacrimi ce se scurgeau pe gat in jos din ochii ce priveau fix in zare, mai negri si mai plini de ura si durere ca niciodata. Imi venea sa tip, dar ma simteam ca si cand un cutit mi-ar fi sfasiat corzile vocale. Am respirat adanc si am incercat sa ma linistesc, nu-mi statea in fire sa plang ca apucata, si mai ales in public. M-am ridicat, sprijinindu-ma de scoarta copacului si de bratul tatalui meu ce se pare ca a fost martor la clipa mea de agonie. Ma ajuta sa ma ridic si imi spune cu o privire trista:
-Daca vrei poti sa ma urasti cat doresti eu tot te voi proteja pana la capat.
-Crezi ca as putea sa te urasc?spun ridicand privirea din pamant si intalnindu-i ochii blanzi. Se uita inmarmurit la mine, oarecum...mandru... de ceea ce a crescut.
-Nu dupa cate ai facut pt mine! Tu m-ai invatat sa nu renunt niciodata si nu o sa incep de acum doar pt ca a devenit putin mai greu. La auzul acestor cuvinte ma strange tare in brate si simt cum cateva picaturi calde imi uda camasa in carouri. Luna iese de dupa nori facandu-mi obrajii inca umezi sa para poleiti cu argint.
Dupa acest moment emotionant, ne indreptam amandoi inapoi spre spital, unde aveam de gand sa cer cat mai multe detalii.
_______________________________________
Sper ca v-a placut si ca totul sa fie si mai "bine" va anunt cu parere de rau ca nu cred ca voi mai posta saptamana asta, dar totusi am sa ma straduiesc sa o fac.
Scuza mea ar fi scoala si faptul ca tata ori o sa ma omare ori o sa faca infarct daca nu intru la liceul la care vreau.... down
In fine....astept comm-uri
See ya! a hug [center]


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:29, editata de 4 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Vin 06 Iul 2012, 20:11

Buna Allex!Imi plece mult ficul tau.Este si amuzant asa cum imi place mie.E pe gustul meu draga si dupa parerea mea are tot cei trabuie pentru un fic bun.Si stii ceea ce imi place cel mai mult la ficul tau?Imi place ca personajul principal iubeste masinile la fel de mult ca si mine,dar eu nu le am cu mecanica.Oricum te astept cu nextu asa ca adu-l repede !
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Sam 07 Iul 2012, 20:01

Hello! Aleluia! Am terminat cu examenele! dance2 Scz ca vin abia cuma cu next-ul dar am avut o leneee... lough Pot spune ca acest capitol e cu dedicatie pt toti cei care mi-au lasat comm pana acuma! Uite si ceva de ascultat cat timp cititi https://www.youtube.com/watch?v=tijW_SrCoxs
Sper sa va placa si ce am scris si...din nou...astept comm-uri...ZGARCITILOR lough
Ok....Hai cu next-ul...
Capitolul VI - Adevarul doare
Leah pov:
Intram in spital iar in camera in care era "cazat" tata le observ pe cele 2 femei care se uitau la mine cu putina teama si compasiune.
Pov by autor:
Barbatul lua un scaun si il aseza in fata ferestrei mari prin care privea cerul intunecat si micile pete stralucitoare de pe acesta. Razele argintii ale lunii inundau incaperea intunecoasa, dezvaluind din intuneric cele 2 chipuri feminine care o priveau pe o a3a cum se cufunda in ganduri.
-Voi cum de stiti despre toata povestea asta? sparse tacerea o voce calda, a carui purtator se intoarce spre cele 2 persoane ce o priveau, asteptand un raspuns.
-Pai...incepu Inna, eu sunt unul dintre demonii care l-au ajutat pe tatal tau si singurul care a mai ramas dintre ei. Fata o privi nedumerita, iar aceasta continua sa povesteasca.
- La inceput am fost mai multi cei care ne-am opus lui Satan, dar multi au murit in incercarea de a deschide poarta pt ca Yanis sa poata trece in lumea voastra, iar restul au fost vanati de demonii trimisi dupa sangele tatalui tau. Am mai ramas doar eu si am inceput sa il ajut pe dn-ul Kleein sa te creasca inca de cand te-ai nascut. Leah continua sa priveasca spre podea si sa asculte tacuta.
-Stiu ca nu iti amintesti, normal ca nu ai cum sa iti amintesti pt ca ti-am sters memoria, dar inca de cand aveai 4 anisori ai inceput sa te joci cu flacarile, semn ca puterile tale demonice s-au trezit.
-Adica pot folosi puterile demonilor? Uimirea de pe fata ei era evidenta.
-Da, spuse Inna incepand sa rada, iar vocea ei semana cu un clopotel in bataia vantului. Dar...sunt si niste limite de care corpul tau pe jumatate uman nu poate trece asa ca tine minte asta.
-Dar de ce v-ati impotrivit invaziei Pamantului? Pe voi nu ar trebui sa va deranjeze sa controlati 2 lumi.
-Vezi tu...nu e chiar ata de simplu... Dumnezeu a lasat fiecare lume cu scopul de a pastar un echilibru intre bine si rau. Daca Satan ar fi populat planeta voastra cu demoni, acest echilibru ar fi fost distrus. Mai pe scurt ambele lumi s-ar fi autodistrus.
-Dar tu Julie, de ce ai stat ata timp langa tata, stiind pericolul in care te aflai? Femeia isi atinti privirea spre pamant iar obrajii ei devenind usor trandafirii. Atunci dn-ul Kleei, ce inca statea pe scaunul de la fereastra se ridica si se indrepta spre persoana de langa el si o lua de mana.
-Ea este prietena mea din copilarie si mi-a fost mereu aproape, chiar si dupa ce a auzit adevarul. Si pe deasupra si logodnica mea.
Leah pov:
"Logodnica"?! Bine, am ajuns de la scenele SF la...romance?! Ihhhh...imi scutur capul in incercarea de a scapa de scena in care tatal meu este in fata altarului impreuna cu Julie. Sincer incepe sa-mi para rau ca am intrebat...
-Bun, cam prea multa actiune pt mine pt o singura zi! spun incolacindu-mi mainile pe abdomen. Imi era si asa destul de greata la auzul sangeroaselor istorisiri povestite de tata, dar ultima veste le puse capac.
-Si...o sa fiu matusa? La auzul intrebarii mele Julie isi lasa capul in jos si mai rusinata deca inainte.
-Scumpa mea, de ce ma faci sa ma ingrijorez mereu?
Il privesc mirata pt ca nu acesta era raspunsul la care ma asteptam.
- Tu ma faci sa cred ca nu esti normala! Eu tocmai ti-am spus ca esti pe jumatate demon, iar pe tine te ingrijoreaza daca o sa fi matusa?!Dupa ce termina propozitia barbatusl isi pune mana la frunte, dans negativ din cap.
Cred ca avea putin dreptate. Nu ca dupa tot ce mi-a marturisitin parc eram "super incantata", dar am incercat sa fiu obtimista si imi tot repetam in gand ca macar nu e ata de rau precum pare. Dar ma minteam singura. Era mai rau decat parea, dar nu vroiam sa o recunosc nici macar in gand.
-Oare nu crezi ca acesta e modul meu de a suporta mai bine socul?
Barbatul ma priveste mirat dupa care adaug:
- Maine am scoala si daca nu va suparati as vrea sa merg acasa. Nu vreau sa fiu privita ca o snoaba care intarzie din a2a zi doar pt ca stie ca nu va pati nimic.
-Bine, poti sa pleci!iar o urma de tristete se putu citi in vocea lui.
La auzul ultimelor cuvinte, ma intorc 180 de grade si ies pe o usa, ca de obicei, ca o tornada. Cobor scarile aproape in fuga , lasand in urma bobite calde si umede care udau cimentul rece. Acestea imi invadara obrajii si se scurgeau in voie pe fata mea, unele cazand jos, iar altele urmandu-si cursul pe gat in jos
Am cautat in buzunarul gecii, cu care cred ca m-a imbracat Inna cand am ajuns la spital. Imi scot cheile de acolo, ma urc la volanul bolidului, dupa care incep sa goneasc spre casa.
Ajunsa acolo, intru si merg in dormitorul meu, unde il observ pe Allex, care adormise pe canapeaua din camera mea, uitandu-se la TV si asteptandu-ma pe mine. Nu aveam de gand sa-l trezesc asa ca am luat patura de pe pat si l-am invelit. Dormea asa de linistit, fara griji. Am zambit cald, tamponandi-mi obrajii, inca umezi, cu un servetel.
Imi iau demachiantul din baie, un prosop,halatul de baie si pijamaua care era alcatuita dintr-o rochita alba, usor transparenta, cu o palma mai sus de genunchi si o pereche de papucei pufosu tot albi. Le iau si ma indrept spre una din camerele de oaspeti, unde imi asez rochita pe pat, iar restul iau cu mine in baie.
Dupa ce ma demachez, imi las hainele sa imi alunece pe gresia rece, intru in dus si imi las corpul prada micilor picaturi de apa calduta ce ma relaxau. Dupa ce ies din dus deschid si imi imbrac halatul deschid usa baii si il observ pe Allex care statea pe pat si privea decoratiunile camerei.
Camera era decorata simplu, cu un pat urias in mijlocul camerei, ce avea asternuturile din matase violet si alba, o mica biblioteca, in mare parte cu scriitori francezi, 2 noptiere de o parte si de alta a patului, si 2 sifoniere. Pe podeaua din fata patului era asezat un covoras oval, cu tente de violet si negru, culori ce predominau in intreaga camera.
El se ridica brusc de pe pat la vederea fetei mele ce spune tare si clar: "Ce naiba gaci tu aici?! Parca dormeai!". Se apropie de mine si...
___________________________________
Stiu ca e cam urat din partea mea sa va las asa in aer, dar si asa am scris mai mult decat ma asteptam happy2
Sper ca acest capitol sa compenseze lipsa mea de inspiratie din ultima saptamana!
Astept pareri, critici, tot ce e nevoie ca sa imi mai imbunatatesc modul de a scrie, cu toate ca stiu ca sun depaaarte de a fi acceptabila.
Cio kiss


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:31, editata de 3 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Sam 07 Iul 2012, 20:23

PRIMA!!!!!!!!!!!!!!!Nu-mi vine sa cred ca imi faci asta cum poti?Ma lasi asa in ceata sa astept nextu imi vine sa plang de suparare.Te rog adu nextu ca de am sa te bat.Glumeam ,dar tot iti fac eu ceva daca nu-l aduci repede.te pup.
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Mar 10 Iul 2012, 15:22

Deciii...uite ca am venit si eu cu next-ul...

Capitolul VII – Allex...indragostit?!
„El se ridica brusc de pe pat la vederea fetei mele ce spune tare si clar: "Ce naiba faci tu aici?! Parca dormeai!". Se apropie de mine si...”

Leah pov:

Se apropie de mine si isi cere scuze ca a adormit in camera mea. La auzul ultimelor cuvinte zambesc si ii zic ca ar trebui sa mearga acasa, incercand sa aman intrebarile despre „urgenta” care se ivise.
-S-a intamplat ceva?intreaba evident ingrijorat.
-Normal ca nu. De ce? Trebuia sa se intample ceva? Incerc sa par indiferenta, dar nu stiu cat de bine imi iese, asa ca ma intorc in baie, chipurile ca am uitat ceva. Adica, chiar uitasem sa strang dupa mine. Acesta continua.
-Pai azi, mai bine zis ieri, ai plecat de la scoala in graba si...
-N-ai pt ce sa-ti faci griji. Shasta se pare ca s-a incurcat in firele din spatele plasmei, deconectand cateva cabluri, iar Julie s-a speriat ca aceasta nu mai pornea.Eram in baie si vorbeam cu el cu spatele, strangandu-mi lucrurile de jos.
„S-a stricat plasma”?! Ce minciuna gogonata! Cu toate ca stiu ca nu e prea credibila, sper ca oboseala ce se citea pe chipul lui palid si in ochii lui de un verde pal sa isi faca simtita prezenta. Ma intorc spre el, revenind din baie cu lucrurile in mana. Acesta ma privea uimit.
-La ce ma puteam astepta de la tine?! Spuse acesta schitand un zambet care se transforma in cascat. Instictiv imi iau mobilul ce zacea pe noptiera.
-E 12:26. Nu ar trebui sa mergi acasa?
In incercarea mea de a afla ce ora este, am ajuns in fata usii, chiar in drumul lui. Acesta se indreapta spre usa, iar eu crezand ca vrea sa iasa, ma indepartez din calea lui. Ma asteptam sa iasa din camera, dar cand dau sa ma misc, simt 2 maini calde ce imi cuprinsera talia, imobilizandu-ma. Imi intorc capul sa il vad pe faptas, iar acesta isi puse barbia pe umarul meu, buzele noastre fiind doar la cativa centimetri distanta.Ii puteam simti bataile inimii, care se accelerasera o data ce acesta scurta din distanta dintre noi. Imi intorc capul in pozitia normala iar acesta imi sopteste dulce si senzual la ureche:
-Si daca ai avea vreo problema, mi-ai spune, nu? Ma intorc cu fata la el si ma apropii amenintator de buzele lui, desfacandu-i mainile din jurul taliei mele. La doar 2 centimetri de ele ma opresc si spun dulce, dar totusi cu o urma de dispret in vorbe.
-Dar tu cine te crezi? Spun asta si ma mai apropii 1 cm. El pur si simplu statea acolo, asteptand ca inevitabilul sa se produca. Aveam o mana pusa pe pieptul lui si ii puteam simti bataile inimii, ce mai avea putin si ii iesea din piept. Zambesc dulce dupa care ma retrag spre pat si imi iau rochita in mana, lasand celelalte haine acolo.
-Daca nu te superi as vrea sa ma schimb. Maine avem scoala si ar trebui sa ne odihnim amandoi.
-Da... Scuze...Ne vedem maine! Dupa ce spuse ultimele cuvinte ma apuca de brat, smucindu-ma si sarutandu-ma pe obraz. La gestul acesta aproape ca l-am dat pe usa afara si era cat pe ce sa arunc cu demachiantul, ce statea pe noptiera, dupa el.

Allex pov:

Nu-mi vine sa cred ce a facut! Dar poate mai bine o las asa. Cred ca s-a suparat destul de rau ca m-am amestecat in treburile ei. Si in final avea dreptate, cine ma credeam? Oare o sa ma ierte dupa toata faza asat? Sper ca da, oricum, de ce tin eu asa de mult la prietenia cu o fata care mai ca m-ar omori daca i-as zagria masina?! Poate ca incerc sa o compar putin cu sora mea. Ea e cea mai sensibila, zambitoare si gingasa fiinta pe care o stiu. Sincer nici nu stiu cum de s-au putut imprietenii. Sunt atat de diferite.
Gandesc asta in timp ce cobor scarile in fuga. Ajung si in cele din urma in parcarea generoasa a resedintei familiei Kleein. Intru in McLean-ul meu negru ce era aici inca din dimineata trecuta. Pornesc motorul vrand sa pornesc spre casa mea ce era tocmai in cealalta parte a orasului. Inainte sa ies din parcare o vad pe ea la balcon, intr-o rochita alba, aproape transparenta, ce era dusa in voie de vantul inca caldut. Parul ii zbura in toate partile iar ochii-i negri privea peisajul mirific, Alpii Francezi. E atat de frumoasa...Ma vede ca ma uitam la ea pofticios si rasucesc periculor de mult din volan, apasand pedal de acceleratie si mai mult. In cateva secunde trec prin portile mari de la intrarea in resedinta si am inceput sa gonesc spre casa, unde probabil o sa am parte de o predica din partea tatei. Cui ii pasa?

Leah pov:

In sfarsit a plecat! Ce naiba e cu el?! Daca o mai tine mult cu „glumele” astea proaste o sa-i para rau. Sincer, ma mir cum de a indraznit! Doar stie de ce sunt in stare, stie bine ca l-as arunca din masina in viteza fara niciun regret.
Dupa ce ma schimb in rochita, ies putin pe balcon si il vad pe el, in masina lui neagra, ce se indrepta spre poarta. Se pare ca ma privea foarte uimit, asa ca am intors capul si am intrat inauntru, dar nu inainte sa ii arunc o privireg glaciara.
Intru in camera si ma pun pe pat. Am adormit foarte usor, gandidu-ma cum as putea sa ma razbun. Poate varianta cu masina va merge, inca nu stiu sigur. Dupa ce gandesc asat un zambet sinistru isi face loc pe buzele mele.
_______________________________________
Ca scurt...stiu...
PS: La treaba cu mose-ul si tastatura ma refeream sa ma "bati" cu ele. N-ai sanse!!! biciuitor


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Mar 17 Iul 2012, 15:27

GATA! M-am suparat!!! Vreau cel putin un comm altfel nu pun next-ul angry
Daca nu primesc macar unul in cel mult o saptamana, o sa ichid ficul...
Sper ca nu va suparati pe mine, dar nu prea are rost sa continui un fic daca nu e citit de nimeni...
Sus In jos
•Samanta
Academy Student
Academy Student
•Samanta

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo undeva , Departe , Prea departe !
acebook acebook : Nu am inca facebook ! 0_0 =)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Mar 17 Iul 2012, 17:52

Prima ! superb capitolul ca tot ficul tau ! astept nextul !


Destin, dragoste si ura Miiku,artwork,fanart,hatsune,miku,vocaloid-41faa0081ec13f9d3ec9a341a3299bca_h
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:25

Uite ca am venit si eu cu next-ul...sper sa va placa si scuze de "avertizare" dar chiar nu vad rostul unui asemenea fic, cu toate ca stiu ca nu trebuie sa renunt atat de usor asa ca nu va faceti griji...nu scapati asa usor de mine... :>happy

Capitolul 8: Vis sau adevar?Allex...pazea ca vine! >>>Partea I<<<

Negru...In jurul meu e numai intuneric si ceata. Unde sunt? O intrebare destul de buna, dar la care stiam ca nu voi gasi un raspuns prea curand. Am facut un pas in fata, iar o lumina orbitoare ma facu sa inchid ochii. Cand i-am redeschis m-am trezit in fata unei ferestre foarte mari, ce incepea cu 50 cm mai sus de podea si se termina undeva aproape de tavan. Nu m-a inspaimantat ceea ce tocmai se intamplase atat cat ma speria privelistea oferita de acea fereastra. Vdeam cum o femeie cu parul negru, asemanator cu al meu, si niste ochi verzi este inmarmurita de frica, dandu-se inapoi cu fiecare pas ce il facea in directia ei o fiinta, ce se dovedea a fi o femeie ce era imbracata cu un hanorac a carui gluga generoasa ii acoperea capul. Deodata un barbat apare de nicaieri si o imbratiseaza pe cea din urma, izbucnind amandoi in flacari. Totul s-a intamplat atat de repede incat nici nu am avut timp sa reactionez. Doar stateam acolo, privind cele 2 siluete ce inca se mai puteau distinge din flacarile ce ii mistuiau. Cat timp eu ma holbam la imensul "foc de tabara" femeia cu parul negru, ce cred ca era insarcinata, tot striga si plangea dupa cineva pe nume Yanis. La doar cateva secunde dupa ce ii striga numele barbatului, un brunet, ce as fi putut jura ca seamana cu tata de acum cativa ani, vine si o ia in brate pe femeie, fugind impreuna in directia opusa flacarilor.
Un zgomot puternic imi invaluie timpanul, lucru ce ma facu sa ma cutremur din toate incheieturile si sa inchid din nou ochii, ducandu-mi mainile la tample. Cand i-am redeschis am realizat ca stateam in sezut, in pat iar alarma enervanta a telefonului de sub perna nu imi dadea pace. Enervata ca mi-a intrerupt visul chiar in timp ce incercam sa-mi dau seama de unde il cunosteam pe brunet, iau telefonul si il arunc cu putere spre perete. Acesta se facu bucati, dar eram usurata ca tonul se opri.
Dar oare ce cauta telefonul acolo? Dupa cateva minute de gandure mi-am amintit.Pe la 2 dimineata m-am trezit, amintindu-mi ca nu mai am desteptator asa ca mi-am pus mobilul sub perna, cu tonul acela enervant ce stiam sigur ca ma va trezi. Nu de alta, dar vroiam sa fiu sigura ca ma voi trezi, avand in vedere ora la care ma pusesem in pat.
Imediat ce m-am trezit din visare am realizat ca e in jur de ora 8:00. Cobor din pat si merg la baie.Deschid dulapiorul si imi iau un gel de dus cu aroma de fructe de padure. Usor, imi las hainele sa cada pe gresia rece a baii si intru in cabina de dus, unde dau drumul la apa. Gelul de dus isi face simtita prezenta prin mirosul lui imbietor. Asa...mangaiata de picaturile calde de apa, imi amintesc de brunetul din visul meu dupa care rememorez o amintire in care aparea si o poza mai veche cu tata, jumatate din ea fiind rupta. Cu toate ca jumatate lipsea, inca se putea observa pe umarul lui o mana feminina ce se infasura bland in jurul gatului lui. Mereu m-am intrebat de ce acea poza era rupta, dar o data cu trecerea timpului am uitat complet de ea. Dupa ce compar cele 2 amintiri fac ochii mari, lasand apa calduta sa-mi intre in ochi, usturandu-ma putin.
-Cei 2 barbati sunt unul si acelasi!
Probabil femeia insarcinata era mama mea, ce intr-adevar era foarte frumoasa, barbatul ce provocase flacarile tatal meu natural, iar brunetul "unchiul".Dar cum imi puteam aminti ceva ce nici macar nu traisem?! Ies din dus, imi iau halatul pe mine si ies din baie, indreptandu-ma spre camera mea, mai exact spre sifonier.
Imi iau un tricou negru cu maneci bufante, usor decoltat si cu cateva pete de "sange" pe unele parti. Imi mai aleg si o fustita cu 2 palme mai sus de genunchi, neagra cu rosu inchis, cu multe volanase si cu putin voal in componenta lor. De incaltat imi iau o pereche de bascheti negri cu strasuri tot de un rosu inchis, ce imi acopereau glezna. Parul l-am facut cu drotul, iar peste breton am pus o coronita, ghiciti ce culoare...neagra cu imprimatii rosii. Dupa ce am terminat, am mers in baie si m-am machiat, putin mai strident de data asta. La urma, m-am dat cu luciul meu preferat, cu miros de vanilie, si sa nu uit si de parfumul cu acelasi miros.
Nu stiu de ce, dar pot spune ca fara intentie, azi m-am imbracat putin ca pt o inmormantare... Probabil astazi urma sa moara cineva, iar eu stiam sigur cine va fi si cine o va face...
La gandul asta un alt zambet imi apare pe fata. Imi fac rapid geanta,consultand orarul de pe perete.
Acum este ora 8:30 iar eu ma indrept spre salon pt a lua micul dejun. Gasesc pe masa acelasi tip de cereale cu nelipsitul pahar de suc de piersici. Mananc cerealele dupa care beau sucul, multumesc pt masa si din nou aceleasi cuvinte in franceza.
Unii spun ca franceza e limba iubirii, dar pt mine e doar o mare bataie de cap. Cred ca mai bine ma apuc sa invat japoneza decat franceza, si nu exagerez.
In timp ce ma gandeam la aceasta limba absolut imposibila pt mine, imi iau geanta si ma indrept spre parcare. Cand eram pe punctul de a baga cheia in incuietoare usii, aud o voce ce ma stiga foarte disperat. Era Inna ce alerga ca nebuna prin parcare, cu geanta aproape desfacuta si mai mai ca se incurca in sireturi. Am oprit-o si i-am spus sa respire adanc, si am intrebat-o ce s-a intamplat.
-Nimic nou, doar ca am dormit cam mult...
Dupa ce deschid usa masinii, isi arunca geanta pe scaunele din spate si se aseaza sa-si lege sireturile. Purta niste bascheti negri, simpli, dar inalti, o pereche de blugi scurti si putin rupti si o bluza alba, lasata pe un umar, cu strasuri de un violet aprins,asemeni ochilor ei.
Am mers amandoua spre scoala, iar in masina am vorbit "multe si de toate", pana am deschis subiectul despre visul meu.
-Se pare ca simturile tale de demon au inceput sa ti se contureze. Tu acum iti visezi trecutul pt ca ai fost foarte preocupata de cine esti cu adevarat la sfarsitul zilei trecute. Nu stiu prea multe despre semidemoni, probabil tu esti prima si singura de acest fel, dar nu putem fi siguri. Inca mai avem multe de aflat si acum ca tu sti adevarul ne va fi mai usor.
_________________________________________________
Stiu ca se termina cam brusc, dar acest capitol am decis sa il impart in 2.
Partea a2a va fi postata imedia dupa ce primesc MACAR un comm...


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:41, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Dum 19 Aug 2012, 13:32

Bun! Incep sa ma cam plictisesc in asteptarea comm-ului ce sunt 99% sigura ca nu va aparea, dar maine 20.08.2012 voi aduce si next-ul...
PS: Mersi de vizualizari kiss hi!
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Lun 20 Aug 2012, 12:09

So, asa cum am promis am adus next-ul. Spers sa va placa ce am scris, asta daca mai citeste cineva...
Deci, hai cu next-ul!

Capitolul 8, >>>Partea II<<<: Oamenii se mai schimba, dar nu si demonii

In timp ce conduceam nu puteam sa nu ma gandesc la cat de copilaroasa poate fi acest demon pe care il privesc prin oglinda retrovizoare. Nici n-ai zice ca are cateva sute de ani. Pare atat de tanara si de plina de viata, cu toate ca a avut ocazia sa vada ororile Iadului.
Uitandu-ma din cand in cand la ea, ma face sa imi amintesc de mama mea moarta si o alta intrebare isi mai face loc printre cele cateva zeci deja existente. De ce tatal meu nu a incercat sa lupte cu „cautatoarea”, ci a ales sa se sinucida pt a ne salva pe mine si pe mama?
Am ajuns in fata scolii inainte sa imi dau seama. Am dus masina in parcare, Inna insistand sa vina cu mine. Cand am intrat pe poarta scolii, el era pe banca de sub cires, stand singur si ascultand muzica la casti. Purta un tricou albastru turcoaz, iar pe deasupra avea o bluza de trening neagra, a carui gluga o tinea pe cap. Cu blugi negri xxl si bascheti de aceeasi nuanta. „Azi parca toata lumea e in doliu!”
Nu vreau sa ma cert cu el si sunt sigura ca ar gasi o scuza destul de buna pt a fi iertat, asa ca am ales sa folosesc cea mai buna arma impotriva lui: indiferenta.Deci, il voi ignora pe tot parcursul acestei zile. Probabil...adica sigur se va supara si mai mult pe mine, dar inca nu am de gand sa il iert pt „glumele” de seara trecuta.
Am intrat cu Inna in scoala trecand pe langa el ca si cum nu ar fi existat. Imi las geanta in dulap si imi iau doar manualul si caietul de geografie apoi pornim amandoua spre sala de clasa.
In clasa, bancile fiind duble, eu stateam singura, Tammy stand cu Inna, Rayy cu Miky, iar Paule si JJ mereu nedaspartiti. Speram din tot sufletul ca cineva sa ocupe locul liber din dreapta mea, cineva inafara de EL. Se suna de intrare iar eu tot singura. In cele din urma usa se deschide si intra „domnul pot sa fac ce vreau cand vreau”, si, ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic, se aseaza langa mine, urandu-mi buna-dimineata. Eu cautam de zor in penar dupa ceva de scris, ignorandu-l.
-Bun, vad ca inca esti suparata de aseara. Scuze...
Atunci m-am intors spre el vrand sa-i zic ceva „de dulce”, dar ceva ma impiedica sa respir. Mirosea ingrozitor a fum de tigara. „Fumeaza?! Ceva nou in fiecare zi!”
-Mirosi ingrozitor! Spun intorcandu-mi privirea spre cartea deschisa de pe banca. In secunda cand deschise gura sa spuna ceva, pe usa intra o doamna cu un catalog si incepu sa strige prezenta.
~Dupa ora~
Frumos, am fost scoasa la harta chiar inainte sa se sune. Strangandu-mi caietele in mare graba si dand sa plec din clasa acum goala, o mana ma prinde de mijloc si ma lipeste cu spatele de perete. Cele ce tineam in mana se imprastiasera pe parchet.
-Ce e cu tine? Ce vrei? Ma zbat incercand sa scap, dar el e mai puternic decat as fi crezut. Imi tintuieste mainile de perete, din pozitia in care eram, si se apropie de mine mai mult, silindu-ma sa il privesc in ochi si sa indur fumul de tigara imiprimat in hainele sale. Mirosul ma sufoca asa ca am incetat din a ma mai zbate, realizand in cele din urma ca il priveam in ochii lui de un verde crud.
-De ce ma respingi?
La auzul unor asemenea cuvinte, fac ochii mari, privindu-l cum se apleaca sa ma sarute. Inca uimita de ceea ce a putul sa ii treaca prin cap, simt cum acesta isi uneste buzele cu ale mele. Acum trupul meu se misca involuntar, si se pare ca ii raspundeam la sarut. „Ce Dumnezeu fac?! Imi...place? Ce naiba?! Trezeste-te fata!” Imi ridica mainile deasupra capului, intensificand sarutul. „Vrea sa se joace?! Ii arat eu joaca!” Ma rasucesc, astfel incat el era acum cel ce se rezema de perete. Trebuia sa recunosc ca imi placuse, dar numai de un iubit nu aveam eu nevoie acum. Rup sarutul si ii trag o palma. Simt cum ochii imi ard asa ca ii inchid atunci cand observ ca el se holba la fata mea.
Ma intorc si imi strang cartile de pe jos si pornesc spre vestiar pt ca urma ora de sport. Daca ma vedea cineva in drum spre vestiar ar fi spus ca trebuie sa ma internez pt ca zambeam ca una de la spitalul 9.
Cand ma privesc in oglinda din vestiar constat ca arat ca o emo veritabila, asa ca aleg sa mai scap de accesorii, incepand cu coronita. Imbracata sport ma indrept spre sala, unde i-am gasit si pe restul , dar se pare ca el nu isi facuse aparitia. Nu a mai venit la nici o ora dupa acel „incident”.
La sfarsitul zilei am intrat in parcare alaturi de baieti si fetele. Eu am urcat in masina alaturi de Inna, iar pe Tammy si Micky le ducea JJ, cu BMW-ul lui, acasa. Se pare ca Rayy si Paule au luat-o pe jos pt ca locuiau aproape. Parca am auzit ceva si despre faptul ca sunt impreuna, dar nu eram prea in apele mele incat sa imi pese de asemenea comentarii sarcastice. Eram putin ingrijorata de absenta lui Allex pt ca aveam un presentiment rau. Am pornit masina, plecand din parcarea scolii, si facand slalong printre alte automobile din care, la intervale scurte, se mai auzeau si cateva injuraturi.
-Inna, poti sa imi vorbesti putin despre puterile mele? Fata, ca trezita din somn, se uita buimaca la reflexia mea din oglinda. Vazand-o confuza am adaugat:
-Poti sa imi zici ce sunt in stare sa fac?
-Pai...poti manui flacarile fara sa te arzi. Le poti preface in orice doresti.
Dupa putin timp de gandit, revin:
-Daca te-as ruga, m-ai invata cum sa imi folosesc puterile?
-Dar de ce atat interes pt puterile tale, asa dintr-o data?
-Am un presentiment rau... In acel moment Inna isi intoarce rapid capul spre usa inchisa a masinii, privind spre copacii ce margineau autostrada.
-Opreste! spuse incet, ca pt ea. Am oprit in mijlocul soselei, iar demonul de pe bancheta din spate nu inceta din a privi insistent amalgamul de copaci. Ma uit in aceeasi directie si vad o silueta indepartata ce se indrepta spre noi cu miscari de felina. Inna cobora iar eu o urmai tacuta.
-Azazell! spuse roscata ca gata pregatita de lupta.Ce doresti?
Afara se innorase cumplit de mult si de repede, mai avea putin si incepea ploaia.
Acest Azazell ramase putin la adapostul codrului, iar privirea lui ma fixa indiscret. Il privesc la randul meu, incercand sa ii gasesc ochii in acel intuneric, dar incercarea mea zadarnica. O durere de cap ma cuprinde, atunci Inna se napusti asupra lui. In incercarea de a prinde dusmanul, au sfarsit fugind cu viteza luminii in padurea intunecoasa.
M-am gandit sa ii urmez, dar cred ca as fi fost mai mult o povara decat un ajutor, asa ca am urcat inapoi in masina si am gonit cu 150 Km/h spre casa. Cand am intrat m-am dus glont spre biroul tatei si l-am intrebat daca cunoste pe cineva pe nume Azazell.
Cand auzi numele, batarnul domn Kleein facu ochii cat cepele.
-Ti minte cand ti-am spus ca exista mai multe lumi? Am dat afirmativ din cap. Alaturi de lumea oamenilor si cea a demonilor mai este si cea a ingerilor. Cand marele razboi s-a ivit, Dumnezeu a trimis si o armata de ingeri a caror calitate era razbunarea. Azazell conducea acea armata, dar a facut greseala de a se indragosti de un inamic. O femeie demon de o frumusete rara, dar care a incercat sa profite de el, in favoarea lui Satan. Atunci el a ucis-o pe loc, iar dupa terminarea razboiului i-a cerut lui Dumnezeu sa il lase pe Pamant pt a proteja oamenii de amenintarea „celor rai”.
Cand deschise gura sa mai zica ceva, usa se dechise puternic, aproape trantita de perete. Inna intra si striga in gura mare:
-Au ajuns si aici!
-Bine ca ai venit! Ce vroia Azazell?
-M-a instiintat ca a mai ucis o echipa de 3 demoni trimisa dupa tine, Leah, si nu stiu de ce cred ca nu va fi ultima.
-„A mai ucis”?! De cand au inceput sa vina dupa mine?
-Cam de cand ti-ai decoperit darul. Ei? Ce zici? Incepem antrenamentul?
-Cred ca ar fi indicat sa incepeti cat mai curand.

Nici nu stiu ce simteam in acel moment. Imi venea sa dau de pamant cu cei ce au indraznit sa faca rau familiei mele, sa le curm existenta infama, dar ma si intrebam cate lucruri mi se mai ascund. Atatea secrete...mi se parea de necrezut ceea ce tocmai traiam.
Povestea mea parca era desprinsa dintr-un film prost , in care personajul principal – daca nu face vreun atac de cord la aflarea „adevarului”– va muri „protejand lumea de propria rasa” sau ceva de genul.
Ei bine eu voi schimba acest final melodramatic. Nu vreau ca nimeni sa se sacrifice pt mine sau sa moara din vina mea, de aceea m-am hotarat sa lupt cu destinul si cu mine insami. Voi invata sa imi manuiesc puterile si il voi distruge pe Satan chiar daca e ultimul lucru pe care il voi face.
O voi face pt mine, pt tata, pt EL.
Acum ma indrept cu pasi repezi, alaturi de Inna spre...sala de antrenament? Nici nu stiam ca avem o asemenea incapere. Am intrat. Era o sala uriasa si inalta, asemeni salilor de sport, cu toti peretii de un gri inchis. Acolo am gasit tinte – ca pt tras cu arcul – , cutite de toate felurile, sabii si alte arme albe necunoscute mie.
Inca eram imbracata sport, deci puteam incepe imediat.
Bun! Sa inceapa antrenamentul!

PS: Capitol needitat, posibil sa mai adaug si cateva imagini...


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 11 Sept 2012, 15:48, editata de 1 ori
Sus In jos
Alinuka
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : La pc
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Desen si Sport

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Lun 20 Aug 2012, 12:40

Deci a hug frumos rau de tot:X:la urma e cam vag un pic dar place in rest:X: astept nexut cat mai repede si mai repede
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Lun 20 Aug 2012, 14:37

Buna !
Multumesc ca m-ai anuntat .
Imi place mult capitolul si sunt curioasa de
ce se va intampla in continuare .
Pupici multi si sa na anunti de next !


Destin, dragoste si ura Nsk6



Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Destin, dragoste si ura J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19Vin 16 Noi 2012, 20:17

Fan Fic Original blocat datorită inactivităţii.
Ultimul post datează din 20 August.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Destin, dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Destin, dragoste si ura   Destin, dragoste si ura I_icon19

Sus In jos
 

Destin, dragoste si ura

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-