Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 19 Iun 2012, 19:19

Este primul meu fic.Sper sa iasa totul bine! happy2

Capitolul 1

Toamna - cu suflet magic de blanda aducere-aminte si chip de lumina.Frunzele,rumenite si ingalbenite se aflau in baia potolita de aur celest,care freamata deasupra oamenilor,deasupra pamantului,deasupra amintirilor...Off amintirile astea..
Totul s-a intamplat intr-un oras numit Tokio.Oamenii care umblau dis-de-dimineata in masini negre cu geamuri fumurii ascuzand,cred eu,peste 100 de secrete..Uitasem sa ma prezit.Ma numesc Sakura Haruno.Am 17 ani,ochii de un verde crud,parul lung si roz cu o sclipire uimitoare si o piele de culoarea foii imaculate,mostenind TOT de la mama .Priveam soarele rasarind,nascand din unduirile sale un cerc mare si luminos,izgonind luna de pe cer.Acum tot orasul se vedea foarte clar,eu stand la o casa cu 2 etaje ,puteam sa vad vrand-nevrand tot ce ma inconjuara.Mai ales, pe toti orasenii noua moda i-a dat peste cap.Cluburi cu diferite fete care isi vand corpul pentru orice,oricine.Baietii care fluiera dupa fete,aceasta insemnand ca sunt lipsiti total de cei 7 ani de acasa.Mi-e frica putin pentru mine,deoarece mama-natura a fost prea generoasa cu mine.Am niste forme de le ``sparg`` pe toate fetele,sa zic asa.Hi!Dar sunt fericita ca mai am de trait un an in aceasta lume inocenta:SCOALA.Azi e prima mea zi de scoala din clasa a 12-a C.Sunt fericita ca imi voi revedea vechii colegi.
Acum, ma indrept spre scoala alaturi de vecina si buna mea prietena Hinata.Ea este o data tot de 17 ani,cu parul negru ca cerul noaptea,ochii de culoarea stelelor sclipitoare,ea fiind o fata indrazneata de fel si PUTIN ne la locul ei.Sunt prietena cu ea inca din clasa a 5-a,cred ca de aceea ma inteleg foarte,foarte bine cu ea.Vorbesc cu ea toate lucrurile posibile.Ne indreptam amandoua cu pasi lenesi si neincrezatori spre acea institutie numita scoala.Eram in fata usii,atingand cu lene clanta rece.Am deschis usa si o lumina puternica mi-a invadat globul ocular.Am fost placut surprinsa de cele vazute.Mi-am revazut colegii din clasa a 11-a.Am mers in secunda urmatoare sa le imbracisez pe prietenele mele.Tamari-o fata frumoasa cu parul prins mereu intr-o coada scurta,dar draguta,cu ochii verzi ca pietrele stancoase si tari acoperite de muschi crud,Ten Ten-o fata cu parul saten impletit in 2 codite si ochii maro ca scoarta copacului,Ino-o fata scapata CLAR de sub control,era preferata mea!Mereu daca cineva ii facea vre-un gest neplacut facea un scandal ingrozitor.Cel mai des se lua de ``fitele`clasei:Karin-cea mai naspa si nasoala fata,chiar de avand ea forme sunt sigura ca nu sunt de la mama-natura, si prietenele sale(2) care nici macar nu stiu cum le cheama ,se umbla dupa ea ca 2 catele.De cand eram mica,Ino era un exemplu pentru mine.Are parul blond strans intr-o coada lunga pana la sezut si ochii albastrii ca cerul limpede si straveziu.Dupa ce am discutat toate cele petrecute in vacanta de vara m-am asezat pe scaunul meu.Acesta fiind langa perete,in stanga mea fiind Hinata.Vorbeau aproape mereu cu ea prin biletele.Oof,ce vremuri frumoase.
Fi-ti atenti, acum am sa va povestesc despre cel mai frumos,inteligent,fermecator,irezistibil..
........

Astept pareri. happy
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 19 Iun 2012, 21:05


Salut
e destul de interesant ficu tau , imi place a hug
astept nextul cu nerabdare
sa ma anunti cand il ,pui in love
te pup dulce kiss
si spor la tastat
good
Sus In jos
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Lun 25 Iun 2012, 12:13

Capitolul 2


~Fi-ti atenti, acum am sa va povestesc despre cel mai frumos,inteligent,fermecator,irezistibil~ baiat din scoala!Sasuke Uchiha.El este,pentru mine,cel mai dragut baiat pe care l-am vazut.Se pare ca ``inca`` sunt singura fata care l-a descoperit.Pana acum nici una nu-i face ochii dulci.El este un baiat cu parul albastru spre negru,tinand-ul mereu facut in tepi si ochii de culoarea abanosului.Ma surprinde faptul ca l-am vazut adesea uitanduse la mine dar pana acum nu mi-a zis nimic.
Doamna diriginta isi face aparitia in clasa.Ea este o femeie cu parul blond si lung ,mereu aratand foarte tanara datorita asptecului ei.O cheama Tsunade,directoarea acestei scoli.Ne-a lasat la fiecare o foaie de hartie ,pe care scriea mare cu majuscule``Orar``.Pff,il urasc.Ne-a dat drumul acasa,spunand ca maine vom avea o zi grea.Da,marog.
-Si mai este ceva,spuse d-na diriginta.Nu prea imi plac locurile voatre.Maine la ora noastra vom clarifica niste lucruri.
Mi-am luat gheozdanul si am plecat spre casa,desigur,alaturi de Hinata.Langa noi a trecut Sasuke.Puteam sa simt mirosul parfumului sau,Million.Puteam sa mor datorita mirosului aluia.Mirosea incredibil!Dar,fantezia nu a durat mult pentru ca era deja cu mult in fata noastra.Am plecat gandindu-ma tot drumul la baiatul viselor mele.
Este marti dimineata.La ora 13:00 trebuie sa fiu la scoala.M-am intins putin in pat ,apoi m-am sculat ,m-am imbracat,mi-am facut parul si am plecat spre locul de cosmar.Trebuia sa fiu draguta,deoarece este a 2 a zi de scoala.Eram emotionata,deoarece nu voi mai sta alaturi de Hinata in banca.Oare cu cine voi sta?Mi-am ridicat mana lenesa uitandu-ma cat e ceasu si de ce nu iese odata Hinata afara.Era 12:50.
-Oo,pe bune?Am inatrziat,spun eu.Am alergat repede spre scoala.Am deschis usa clasei mele.Bun,nu era nici un profesor.M-am dus ``inca `` in banca mea si am vazut-o pe Hinata cu vorbea cu Naruto.Acesta era un baiat care ii era drag de Hinata din clasa a 5 a,desigur,si ei la fel.Ar fi bine daca s-ar infiripa ceva intre ei.M-am dus,i-am salutat si m-am asezat in banca.Diriga a intrat in clasa pregatita sa ne schimbe odata pentru totdeauna locurile.
A inceput!
Sasuke fiind in spatele meu ,Tsunade o pune pe Hinata langa el si colegul de banca a lui Sasuke,Naruto vine langa mine.Dar nu a durat mult,pentru ca eu cu Naruto ne certam intruna datorita intuziasmului nostru.Asa ca il mutase pe Sasuke langa mine,si pe Naruto langa Hinata.Acum,nu mai aveam curaj sa spun nimic.Imi era atat de rusine!Toata ora am putut mirosi parfumul lui Sasuke.Era atat de frumos.Dupa ce se terminase ora de ``haz``,eram OFICIAL colega lui Sasuke de banca.Partea cea mai frumoasa era ca eu stateam la perete.
A sosit si ora de sport.Preferata mea!Baietii jucau fotbal ,iar fetele faceau galerie.Ha!Eram singura fata care statea pe banca.Dupa ora,toti baietii erau rosii de la caldura,asa ca, Sasuke,Naruto,Neji si Sasori isi dadusera tricourile jos....Cred ca in clipa aceea eram mai rosie ca focul.Sasuke avea un abdomen domnesc.Se uitase la mine lung si apoi se asezasera pe banca.......



Cam atat,astept pareri.
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Lun 25 Iun 2012, 23:59

Îmi place muuult, deci abia aştept next-ul.
Nu prea am ce spune, înafară de spor la scris!


Ultima editare efectuata de catre *~* Alexa *~* in Joi 16 Aug 2012, 01:09, editata de 1 ori
Sus In jos
lostJpizza
Academy Student
Academy Student
lostJpizza

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Las Vegas,Nevada
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : i love rock music!
Stare de spirit Stare de spirit : R.A.I.N.Y.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 26 Iun 2012, 13:37

interesting,,,poate intr-o buna zi o sa ajungi o scriitoare celebra,,,, :-?
oricum,continua tot asa!!:*
Sus In jos
Fistic ♥
Genin
Genin
Fistic ♥

Sex : feminin Localizare Localizare : Acasa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa imi traiesc viata
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe sotii.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 26 Iun 2012, 16:08

Heii ! Ficul tau e superb. Abia astept continuarea. Nu prea am ce zice fiindca nu am ce comenta. Spor la scris !
Sus In jos
Muertos
Academy Student
Academy Student
Muertos

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva nu cred ca vrei sa stii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 26 Iun 2012, 16:16

Buna am aterizat cu intarziera dar imi place ficul tau si asi vrea sa vad cum continua deci : NEXT
Sus In jos
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 26 Iun 2012, 22:13

Vineri,29.06.2012,voi pune next!
Sper sa va placa!
a hug
Sus In jos
lostJpizza
Academy Student
Academy Student
lostJpizza

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Las Vegas,Nevada
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : i love rock music!
Stare de spirit Stare de spirit : R.A.I.N.Y.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:11

☺Ŝǿř SǿřinµŜ☻ a scris:
Vineri,29.06.2012,voi pune next!
Sper sa va placa!
a hug

Asteptam!Spor la scris! happy2
Sus In jos
Roscata ☻
Academy Student
Academy Student
Roscata ☻

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu ce sa zic !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:15

Hey hey ,
ce faceti ?
Inafara de asta imi palce
ci vreau sa vad ce
se intampla in continuare !
p.s :anuntama ci pe mine te rog !
Sus In jos
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Next   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Vin 29 Iun 2012, 13:37

Capitolul 3

Se uitase la mine lung si apoi se asezasera pe banca,in care,eu ma aflam intr-un moment de curiozitate.M-am uitat cu coada ochiului la Sasuke,pana acum nu am avut niciodata ocazia sa-i vorbesc.Imi simteam respiratia foarte alerta.Eram emotionata...dar fix in momentul oportun scartaitul clopotelului se auzise dadandune samnalul de o noua pauza.Toti se indreptau in clasa.Sasuke inchise ochii,mirosul,vocea sa, ma facea sa ma simt mai rosie ca vinul..
-Putina relaxare,ora de religie...!spuse el cu o oarecare nerabdare..
Ora de religie era pentru TOT liceul ora de relaxare,plictiseala si amuzament!Dar,revenind,acele cuvinte i le adresase bunului prieten al sau,Naruto.Puteam sa fiu cea mai geloasa fata in clipa aceea.M-am ridicat inaintea lor de pe banca...

Pov. Naruto

Eram intr-o atmosfera tacuta.Puteam sa il privesc pe Sasuke cum se uita la trupul atragator a lui Sakura.
-Hei frate,ce zici?Ai fantezii?am spus eu in timp ce radeam.
-Mda...nu fezi ce forme are...!Zice el
-Nu-mi spune ca iti place de Sakura!! o_o Intr-adevarar e frumoasa ...
-Mai taci!Ea este o fata care merita incercata!Mai ales ca putem sa fim niste prieteni apropriati.Tu si Hinata iar eu si Sakura.Vorbeste cu Hinata despre asta..
-Ok!spun eu plecand in clasa.

Pov. Sakura

M-am asezat in banca inainte ca Sasuke sa intre in clasa.Mi-am scos gheozdanul si am scos caietul de religie nou-nout.Sunt sigura ca peste cateva zile va fi plin de desene.Ma uitam cu Naruto,urmat de Sasuke intra in clasa.Sa aseazau in bancile lor,iar proful intra in clasa.Ne ridicasem politicos si apoi a inceput sa rada cu colegii.Mi sa parut ciudat cum Naruto ii tot trimitea biletele lui Hinata..In acel moment scurt, mi-am reintors capul la banca mea.Aveam un biletel care scria:
,,Ce faci,scumpo?
By Sasuke``
Aoleu!M-am uitat la el dar se uita in alta directie.Am scos o foaie de hartie mai mare si am scris:``Bine,dar te rog nu-mi mai spune ``scumpa``,daca vrei sa vorbim ceva te astept in pauza sa te bagi in seama cu mine.``
I-am scris totul asa ca sa nu creada ca sunt o fata usuratica.
I-am pus biletelul pe banca si i-am cerut profului sa merg la baie.Hinata,in spatele meu a venit dupa mine.
-Ce faci,Hinata??S-a intampplat ceva?Zic eu ingrijorata de aspectul fetei ei .
-Am cele mai bune vesti din lume.Uchiha Sasuke te place !!!
M-a imbracisat dar nu i-am raspuns imbracisarii.
-S-a intamplat ceva?!ma intreba ea.
-A vrut sa vorbeasca cu mine prin biletele in ora..dar i-am zis ca nu vreu.Stii,mie frica sa nu isi bata joc de bine ca ceilanti baieti..
-Stai fata linistita,sunt sigura ca este la fel ca Naruto.Respectuos!Doar stau impreuna.
Pe usa baii intra o silueta de barbat.........


Mersi pentru comentarii!
thank you
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Vin 29 Iun 2012, 14:40

Prima nr1
Mă laşi fără cuvinte. Îmi place şi vreau next.
Spor la scris!
Te rog să mă anunţi.... kiss


Ultima editare efectuata de catre *~* Alexa *~* in Joi 16 Aug 2012, 01:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Roscata ☻
Academy Student
Academy Student
Roscata ☻

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu ce sa zic !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Vin 29 Iun 2012, 17:49

Hey Hey ,
Mersi pentru ca mai anuntat darspre next >
Vreau ci acest next dar nu ma mai nunta pentru ca voi fii cu ochiii pe tine ! 0_-
{PUp}
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Sam 30 Iun 2012, 18:59

bunaa...scz ca abia acuma ti-am descoperit ficul si as vrea sa adaug ca este unul super!
abia astept sa vad cine intra in baie... happy2 pun pariu ca e Sasuke... lough
abia astept next-ul si sper ca o sa ma anunti si pe mine kiss
Sus In jos
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 03 Iul 2012, 12:08

waw! ficul tau e destul de dragut Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut 78717 si imi place mult!!!
astept cu nerabdare next-ul :X:X


Teo ;) te-a pupacit kiss*:*
Sus In jos
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mier 04 Iul 2012, 22:55

Multumesc foarte mult de comentarii!!
Sper sa va placa si va asigur ca va fi din ce in ce mai palpitant fic-ul meu !




Capitolul 4


O silueta de barbat....Era Naruto.
-Hei fetelor,veniti imediat in clasa!spuse el.A inceput batalia!
Batalia- asa era denumita din cei din clasa...Cine putea fi inafara de Ino si Karin..Am intrat in clasa impreuna cu Hinata si Naruto.In mijlocul clasei era Ino ciugulind-o de zori de Karin.Hmm..tipic pentru Ino.Daca cineva sa lua de ea il facea plat.Aproape mereu in clasa a 11 a se intampla asta.Chiar daca imi placea la nebunie vederea nu puteam sa stau degeaba si sa ma uit.Diriga,fiind putin dura cu noi,daca ar afla le-ar scade nota la purtare.Ha!Se vedea ura din ochii lor.Am luat-o pe Karin din mainele ucigase a lui Ino cat mai era in viata.M-am dus in banca mea si mi-am scos caietele de isrorie,acum,fiind pauza trebuie sa ma pregatesc pentru ora.La ora de istorie e mereu plictisitor...proful ne vorbeste mereu lucruri total neinteresante.S-a sunat asa ca a venit si proful mult nepoftit.A inceput sa vorbeasca prin clasa de nebun asa ca mi-am scos telefonul si am intrat putin pe net sa vad ce este nou.Off,ce plictisitor.Mi se intamplase prea multe intr-o singura zi.Ma intreb daca Sasuke va mai incerca sa ma abordeze...Ooo,dar sa nu uit peste cateva zile este balul de incepere a ultimei clase.Habar n-am dar diriga mereu insista sa mergem la ele mai ales pana acum ne-a dat dureri de cap!Sunt sigura ca de maine baietii vor incepe sa invite fetele la bal.Hmm...Se terminase si ora iar eu trebuia sa merg acasa..Am luat-o pe Hinata din saruturile adanci ale lui Naruto si am plecat.
-Fata,spun eu,nu crezi ca Naruto te preseaza prea mult?!Adica nu te dispera in pauze?
-Nu!Chiar deloc!Asa isi manifesta el iubirea fata de mine.spune ea zambind.
~In gandul meu~
Oare voi gasi si eu odata un baiat care sa tina asa de mult la mine?..
Dimineata.O noua zi plictisitoare de scoala.Ce plictisitoare e viata mea pana acum...Nu am avut nici un eveniment interesant pana acum la scoala,desigur inafara de abardoarea lui Sasuke Uchiha...Cu siguranta data viitoare cand ma baga in seama nu ii voi mai pune conditii si ii voi raspunde la orice intrebare o sa-mi dea.
Am plecat alaturi de Hinata spre scoala.
~In clasa~
Pov.Sasuke
Am ajuns in clasa si era amicul meu Naruto.Mi-am asezat in banca rucsacul cu emblema clanului meu si am plecat langa el.
-Ce faci,Naruto?spun eu plictisit.
-Bine frate,te asteptam sa mergem pe terenul la sport.
-Ai vorbit cu Hinata despre......?
-Desigur!A ramas putin uimita,dar apoi a fost foarte incantata de ideea de a fii prieteni toti 4.
-Dar despre bal?O inviti pe Hinata nu?
-Da chiar acum cand vine la scoala vreau sa fac asta.
Eram putin rosu...Imi era rusine sa o invit pe Sakura la bal..daca n-ar vrea?..
-Frate,stiu ca nu-mi sta in caracter dar ma ajuti sa o invit si eu pe Sakura?!spun eu rosu
-Desigur!
Pov. Sakura
In clasa era doar Naruto si Sasuke care stateau in catedra profesorilor...Aoleu!Doar ei?M-am asezat in banca mea si am inceput sa contrabai prin rucsacul meu cautandu-mi mp3.Deodata........


Sper sa va placa!!Nu uitati:Va asigur ca fic-ul va fi din ce in ce mai interesant!
Pupici!
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mier 04 Iul 2012, 23:57

Hellauu
Am "aterizat" p'aici [ dupa cum spun unii comentatori de pe acest forum ]
Si vad un fic destul de bunicel..
DAR
Trebuie sa mai lucrezi la el ce'i drept..
Descrierea este cam nula... si pe unde o observ este foarte ne'dezvoltata
Naratiunea este cam "alarmanta" ingrijorat
Actiunea este grabita grav lough dar ma bucur ca nu lafel de rau ca in ultimul fic citit de mine, care, refuz sa il mentionez pentru a'i da reclama :|
Greseli de tastare sunt 1-2 paici - p'acolo... [ nu stau sa t'i le enumer deoare'ce nu este treaba mea, nu sunt critic pentru a face asta ]
Dar... cu toate acestea... iti dau un sfat... foloseste multe epitete pentru a ajuta descrierea dar in acelasi timp pentru a evita grabirea actiunii
Sunt convinsa ca poti mai mult in love hai astept urmatorul capitol cu ardoare kiss





Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut 1z6eexkSemnat Mustache
Sus In jos
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Joi 05 Iul 2012, 00:31

ai adus next-ul!! ce ma bucurrrrrr:*
capitolul asta a fost interesant :)
de abaia astept sa vad ce o sa se intample in coninuareee :)):*


Teo ;) te-a pupacit kiss*:*
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Joi 05 Iul 2012, 15:19

ce ma bucur ca ai pus next-ul! nu stiu de ce dar in ultima vreme ne-am cam lenevit, mai ales eu lough
in fine...capitolul a fost super, dar cam scurt! abia astept sa vad cum o va "aborda" Sasuke pe Sakura lough
kiss si spor la tastat ca vreau next-ul cat mai repede!
ByBy
Sus In jos
S i m p a t h e t i c
Genin
Genin
S i m p a t h e t i c

Sex : feminin Localizare Localizare : N`ai tu treaba!:*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : Dafuqq !?

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Vin 06 Iul 2012, 15:05

Hey ..Hey ..Hey
Imi place ficu' tau rusinos
Desi in majoritatea ficurilor Sasu si Saku sunt elevi ..etc etc
Dar sunt sigura ca tu ai sa-ti dezvolti ideea din ce in ce mai mult si va iesi ceva genial what?lol!
Anunta-ma si pe mine in legatura cu next-ul daca ai timp puppy eyes

xoxo kiss
Sus In jos
Anytta
Academy Student
Academy Student
Anytta

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Oriunde vrei acolo sunt!! :P
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 32
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Vin 06 Iul 2012, 21:48


Hey ..Hey ..Hey
Imi place ficu' tau Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut 268890
Desi in majoritatea ficurilor Sasu si Saku sunt elevi ..etc etc
Dar sunt sigura ca tu ai sa-ti dezvolti ideea din ce in ce mai mult si va iesi ceva genial Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut 385627
Anunta-ma si pe mine in legatura cu next-ul daca ai timp Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut 2332602154

xoxo Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut 208323

Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Sam 07 Iul 2012, 08:48

deodata de ?

ce s-a intamplat

de ce te-ai oprit ,

vino cu nextul mi repede si nu ne mai tine un suspans ,

sper sa ma anunti d enext ,

astept cu nerabdare continuarea ,

pupici de la crisu
Sus In jos
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 10 Iul 2012, 19:20

In acest capitol am vrut sa arat mai mult sentimente personajelor vorbind din partea amandurora mai multicel !Daca nu va place imi spuneti.

Capitolul 5


Deodata aveam un gol in stomac..Il vedeam pe Sasuke cum se uita la mine cu acei ochii blanzi si patrunzatori.Se aseza langa mine,cu capul in jos,parca ciulindusi mustatile.Incepu sa vorbeasca...
-Sakura...As vrea sa sa-ti pun o intrebare...de curiozitate....
Nu imi venea sa cred.Eram practic``masca``.Si in minte mi-a venit un gand:Insa vremea trece si viata cu ea.Daca vroia sa-mi spuna ca ma uraste si ca ii displace compania mea?Daca vroia sa ma intrebe daca pur si simplu vreau sa-i dau temele?
Toate gandurile acestea navalisera la mine in cap cu o oarecare spaima.Bine ,macar ca eram singuri in clasa.
-D-desigur...!
-Sakura..stiu ca niciodata n-am avut oportunitatea pana acum sa-ti vorbesc..dar,eu am niste sentimente stranse fata de tine..poate ca ti se pare putin ciudat...dar vroiam sa te intreb ceva de foarte mult timp:Vrei sa mergem impreuna la balul de inceput de an?
Oh!Ce fericire puteam sa simt in mine.El chiar este un baiat de nota 20.Nu este ca ceilanti:perversi,prost crescuti-fara cei 7 ani de acasa,nesatisfacuti sau nu mai stiu eu ce!Eu,sunt o fata care prefera cu adevarat iubirea baiatului visurilor ei.
-Sasuke..si eu am sentimente pentru tine inca de demult..Nu m-as fi asteptat nici un ruptu` capului sa ma intrebi asa ceva ..dar..``Da``!Vreau sa merg la bal cu tine.

Sasuke pov.
Dupa ce am auzit acel ``Da`` din partea Sakurei,ca orice baiat care se afla in culmea fericirii,am sarutat-o.Avea buzele moi si dulci tare erau...Mi-am lipit abdomenul meu de al ei si am luat-o de mana.Acum,eram in al 9-lea cer.Va dati seama??Abdomenul meu-bine facut,simtindu-i abdomenul ei voluptos si nu mai bun de admirat.

Sakura pov.
Ce dulce poate fi Sasuke!Pana la urama am rupt sarutul uitandu-ma la ochii lui.Erau atat de frumosi,desluseau atatea mistere..ma uitam la el cu o uimire interesanta.El imi zambea cald si..
OH!!Cum mi-a sarit inima cand l-am auzit pe Naruto spunandu-ne :
-Haideti,veniti?intarziem la sport.
Sasuke m-a luat de mana si am mers impreuna pana pe teren.
Eram very very happy!!Eu,mergand cu Sasuke Uchiha de mana prin toata scoala?Cate si cate priviri erau atinti-te asupra noastra...In minte imi spuneam intruna:OMG!OMG!OMG!OMFG!OMFG!OMFG!

Sasuke pov.
Il injuram intruna pe prostul de Naruto( in mintea mea :( ).Nu putea sa stea si el mai mult pe hol cu Hinata?!Jalnicul!
Dar acum,tot ce conta era ca i-am castigat increderea Sakurei si sunt sigur ca nu o voi lasa sa-mi scape printre degete.Ce d***u??In fata mea era chiar fratmio.Itachi Uchiha.El este un baiat chipes(la fel ca mine LoL),cu parul brunet prins intr-o coada lasata pe spate si cu ochii ,tot negrii,ca ai mei,dar parca mai deschisi.
-Hei Sasuke,ce faci?A inceput scoala abia acum o saptamana si tu deja te-ai pus pe combinatii?spuse el..
Mda..fratmio..imi aduc aminte cand eram mici mereu imi spunea:Sasuke-kun,eu ca frate mai mare al tau,trebuie sa imi indeplinesc sarcina de a te educa in legatura cu fetele.Stii tu,acele fenomene care ne fac sa ne dam pana peste cap cand le vedem..Sa stii,unei fete ii e de-ajuns tineretea si desteptaciunea si,trebuie sa preferi desteptaciunea frumusetii.Frumusetea este fata dinafara,inteligenta e fata dinauntru.O frumusete proasteasca este un farmec si o satisfactie moarta.Mda..cred ca numai eu eram atent cand vorbea el asta..(da,desigur what?lol! ).
Itachi e acum un baiat popular in scoala si cunoscut pentru relatiile care le are cu fetele.Marog...
-Mda..vezi-ti de treaba ta.Ne vedem mai tarziu.
L-am salutat si am plecat cu Sakura spre terenul de sport.Hmm..am observat in timpul conversatiei mele(multumesc Doamne ca nu a vazut Sakura) cu Itachi,am vazut cum el imi facea cu ochiul si apoi se uita la Sakura.Ha!Cred ca a vazut si el bunaciunea care o am langa mine...


Sper sa va placa..am incercat sa il fac cat de frumos se poate..PARERI
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 10 Iul 2012, 20:35

Helloooo...Imi place mult capitolul! Sunt curioasa sa vad daca aceasta "dragoste" va intampina greutati, ceea ce ar fi de preferat.
Deciii...Sunt foarte curioasa de next... ByBy si spor la scris!
Tea-am kiss
Sus In jos
Fistic ♥
Genin
Genin
Fistic ♥

Sex : feminin Localizare Localizare : Acasa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa imi traiesc viata
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe sotii.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19Mar 10 Iul 2012, 21:31

Paii..Deja ideea devine prea comuna.Gandestete la ceva fiindca daca nu , nu va mai vrea nimeni sa citeasca si iti zic din propria experienta.
Si inca ceva fiindca nu sunt critic.Incearca sa folosesti cuvinte pe care le folosesti in fiecare zi nu cuvinte simandicoase.
Cam atat.Succes in continuare !
yeah
Sus In jos
Continut sponsorizat




Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut I_icon19

Sus In jos
 

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-