Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Cappuccini
Academy Student
Academy Student
Cappuccini

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Foortza Sibiu
acebook acebook : Dary nu are inca Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 26
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 21:45

NExt ,Next
Sus In jos
kika_kida
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : eeeeeh na.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy everyday

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 21:48

next !!!!! esti geniala poi ...ma bucur ca nu la-i facut pe sasuke atat de rece ...!!! sa ma anunti si pe mn te rog cand puii nextuu puppy eyes a hug
Sus In jos
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 12:23

Vreau sa va readuc aminte ca acest fic este unul real.Nu se bazeaza pe ideile care imi vin prin cap.Am incercat varianta REALA.
Capitolul 6

Sakura pov.
Ne indreptam amandoi spre terenul de sport.Cand pe langa noi trec Bibi si Shine.Mda..Shine..el este un baiat destul de chipes,cu ochii caprui si parul negru ca un abis intunecat.Sincera sa fiu,puteam sa fiu cea mai fericita fata langa el,el este..fostul meu iubit..inca din clasa a 5-a.

FlashBack

Shine..cel mai frumos baiat pe care il vazuseram vreodata..Il vedeam cum cateodata intorcea capul dupa mine intrebandu-se:``Cine-i ea?``.Asa ne-am cunoscut:
Steam pe holul scolii gandindu-ma unde e prietena mea Ino.Eram atat de plictisita.Deodata o vad pe Cera (tocilara scolii) si o fata din clasele alaturate ii da un sut in fund.Fara sa imi dau seama rad,asa ca fata aceea vine la mine si ma intreaba:
-De ce razi?
-Pai..ce i-ai facut lu` aia...
-Daa..alta data tine-ti gura...
-O zau?Cine zice?spun eu fitoasa. (pe atunci nu prea eram deloc de treaba,nu prea aveam prieteni,doar cei fitosi)
Fata aceea se pregatea sa-mi dea o palma,dar eu,am ripostat si am sarit iar la bataie,tragand-o de tricou.In tot acest timp Shine ma privea mirat..Poate si-a dat seama ce fel de prosoana sunt:curajoasa.Poate asa l-am si cucerit.
Ziua urmatoare trebuia sa fiu de serviciu pe scoala cu un baiat din clasa lui Shine.Nu am mai stat pe ganduri si i-am cerut id-ul lui Shine.Nu puteam sa il astept pe el sa faca primul pas.Si..asa l-am cunoscut pe Shine si am devenit prieteni,foarte buni prieteni si apoi iubiti.Traiam cele mai frumoase clipe cu el..IL IUBEAM!Imi aduc aminte ca de ziua indragostitilor mi-a dat cel mai scump cadou din lume.Un ursulet care canta ``I`m a baby girl,in the baby world...``o ciocolata si o scrisorica:
``Iubi,vreau sa fiu numai cu tine,tu mi-ai prins punctul sensibil,daca eu ma despart de tine si ma bag pe alta fata nu pot sa-mi iau gandul de la tine!Sa stii!``
Dar timpul a trecut repede si..vacanta de vara venisera cu repezitate...Nu ne-am intalnit deloc in vacanta,pana intr-o zi cand am gasit pe messenger un mesaj de la el:
``Imi pare rau pentru ce zic acum,dar pentru mine,iubirea fata de tine nu o mai am..Acum vreau sa inchei tot ce am facut pana acum..Imi cer scuze ,dar nu mai simt nimic pentru tine.``
Frate ce baiat schimbator..Mi se oprinse inima-n loc ..ii dadeam mesaje intruna spunandu-i ca face o mare greseala dar nu m-a ascultat...Nopti intregi nu dormeam,ci plangeam si incepeam chiar sa si sughit,sufeream enorm timp de 5 ani de zile.Mi-a spus ca a intalnit pe altcineva mai special.
Anul urmator la absolvire m-a intrebat doar ce premiu am luat.De atunci nu am mai vorbit niciodata.
EndFlashBack
Bibi este o fata mai mare decat el cu un an..nu inteleg...ce o fi vazut la c***a aia?In p**i mei!
Clasa ei,cand eram eu in clasa a 5-a,vorbea intruna despre mine..eu eram cea mai populara fata si cea mai bine imbracata.Mda,viata iti rezerva multe obstacole,o fi ele bune sau rele,chiar nu conteaza!
~Treceau langa mine si Sasuke.Nu stiu daca Shine se uita dupa mine sau nu,chiar nu imi pasa.Cum se zice:``Dar tot ce a fost,nu mai are rost!``
.............
Sus In jos
Chiss J
Academy Student
Academy Student
Chiss J

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 16:33

Foarte frumos ficul sa stii si doresc nextul !
Plizzz

My word is music !
Sus In jos
Fistic ♥
Genin
Genin
Fistic ♥

Sex : feminin Localizare Localizare : Acasa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa imi traiesc viata
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe sotii.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 01:16

Okee s-a intamplat sa aflam de Shine.
Adauga mai multa descriere.Nu avem ce citi.Fiindca nu ai descriere capitolele sunt scurte si nu ne captiveaza cum trebuie.
Fa capitolele mai lungi.

Succes !
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 17:09

buna am trecut si eu pe aici si vreau sa zic ca imi place fic-ul tau . Te rog anuntama la next. Maria te pupaceste.
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 20:20

Hey intr-un tirziu am aterizat si eu pe la ficul tau
cum sa iti spun ficul e superb dar sa incerci sa ai o idee originala
asa ca astept next si te rog sa ma anunbi cind il pui!!
P.S. Vrei sa fim prietene???
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Sor SorinuS
Genin
Genin
Sor SorinuS

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe forum♥in Galati
acebook acebook : Sorinus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 86
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : Anime is my life!♥In special Sasusaku♥
Stare de spirit Stare de spirit : O.K.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Iul 2012, 16:12

O sa pun capitolul urmator:

Marti, 24.07.2012
hi!
Sus In jos
lostJpizza
Academy Student
Academy Student
lostJpizza

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Las Vegas,Nevada
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : i love rock music!
Stare de spirit Stare de spirit : R.A.I.N.Y.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Iul 2012, 18:01

Hei.Am o vetse.Sor SorinuS a incalcat regurile asa ca,nu mai poate sa pune next-urile.M-a rugat pe mine sa postez next-urile,dar inainte de asta vreau sa imi raspundenti:
Vreti continurea sau nu?
Pentru un autor al unui fic este destul de greu,mai ales daca nu este apreciat. Ca oricine.

Astept raspunsuri. happy
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 21:57

Ceva nou.
Îmi pare extrem de rău că nu am putut lăsa comm după fiecare capitol, însa am fost plecată.
Capitolele tale încă mă captivează, ţine-o tot aşa!
Spor la scris şi te rog din nou să mă anunţi!


Ultima editare efectuata de catre *~* Alexa *~* in Joi 16 Aug 2012, 01:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 21:59

Normal ca vreau next-urile, dar Sorina ce a facut?
Sus In jos
lostJpizza
Academy Student
Academy Student
lostJpizza

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Las Vegas,Nevada
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : i love rock music!
Stare de spirit Stare de spirit : R.A.I.N.Y.

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 11:54

Cum am mai spus...A incalcat regurile forum-ului si nu mai poate posta.Mai astept pareri...
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 21:44

Buna! Ma numesc Anime!Se pare ca de acum incolo, eu voi pune next-urile la acest fic!

Pe data de - 04.08.2012 - veti viziona capitolul urmator!
Sus In jos
~$^Angelique^$~
Academy Student
Academy Student
~$^Angelique^$~

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata PC-ului
acebook acebook :

Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tampenii evident :)))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!:

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 22:48

Foarte tare !!!!! Iti iubesc ficul . Este modern , deci e mai usor de inteles si este ceva simplu , din zilele noastre cu care ne-am obisnuit . Sasuke este mai rusinos decat credeam , iar Sakura un pic mai rebela decat in serial , deacea imi place cum te-ai gandit . Ceva nou si nemaiintalnit . Pune-te pe scris , da? Sunt nerabdatoare sa citesc next-ul dap !
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 16:47

Eh,am ajuns si eu sa scriu un fic.Sper sa va placa cum scriu.
Dupa mine,acest fic este pentru ``Noua generatie`` ! ;)
Dupa cum am mai spus,autoarea mi-a dat voie sa continui.
Succes !


Capitolul 7

Sakura view:

Mda..Groaznica aducere aminte...
A trecut ceva timp de atunci...Acum stau in pat in fata televizorului,schimband de la un canal la altul,negasind absolut nimic interesant..tipic.
Plictisita,ma duc pana afara..Frig si intuneric.Privesc strangerea de aripi a luminii cerului.Partea mea preferata a zilei.Soarele inchizandu-se la culoare,lasand cerul luminat doar de cateva stele si o simpla luna.Ma intrebam cand eram mica ``Oare cum e pe luna?!``Mda...nici un raspuns( logic ).In ziua de azi,lumea poate fii atat de inselatoare..Adica..Sa fim seriosi..Oamneii cu teancuri de bani in mana si lanturi de 300 de grame,poate chiar mai mult,numai de aur..Si toti se plang ca nu le place aceasta viata pentru ca este prea scumpa..Unde am ajuns?Sau,unde o sa ajungem?Patetic..Ce bine era daca m-as fii nascut mai devreme..Mama mereu imi povestea cand aveam vreo` 13 ani, cum erau vremurile pe atunci..Cica nu exista sa te saruti in public sau sa te tii de mana cu cineva in ochii tuturor..Cred ca imi plac mai mult acele vremuri.Azi,ti-e frica sa mergi si singur pe strazile nepopulate.Cand doar cei din familia ta iti pot zambi cu adevarat, iar prietenii nepasandu-le deloc de parerea ta.
Un val rece imi facea pielea de gaina.Vantul care bate din ce in ce mai tare isi face aparitia peste populatie..S-a dus si toamna.
Ma duc inapoi in casa,exact in camera mea.Imi caut ceva de imbracat ( nu sunt deloc fudula ) si ies afara.Iubesc acest anontimp:Iarna..Cand viata ti se pare alba..Fie ea cu greutati sau nu,totul ti se pare mai usor..Cel putin asa cred eu..Imi i-au o geaca neagra,nu prea groasa si ies pe poarta.Aaa,era sa uit..Nu stiu de ce,dar de la o vreme am inceput sa tin din ce in ce mai mult la Sasuke.Ma simt atat de bine in compania lui..Incerc sa ma bucur de orice clipa alaturi de el si de prietenii adevarati pe care `inca` ii mai am.Nu ne-am mai vazut de o saptamana,deoarece am avut vacanta,dar sunt sigura ca si el se gandeste la mine..Simt cum el este sufletul meu pereche..Nu as putea sa traiesc fara el..JUR !

Sasuke view:

Stau intins pe canapeua pufoasa si calduroasa din sufragerie.Am observat ca afara este foarte frig..si bate un vant..Oare cum o sa ma duc maine la scoala daca va fii asa de frig?..Gasesc eu ceva nici o problema.Simt cum cineva imi pune mainele pe ochii.
-Da,mama!spun eu..
Mama,fiinta care mi-a dat viata..O respect foarte mult..Chiar daca uneori ma enerveaza pana peste cap..Nu sunt ca ceilanti oameni care sunt in stare sa isi omoare si proprii parinti pentru niste verzisori..Ma bucur ca Cel de sus mi-a dat o minte buna..Mama este o persoana amuzanta,cu parul lung si rosu ca focu,prins mereu in dupa cozi lungi si ochii negri ca ai mei.
-Sasuke-kun,de ce nu dormi la ora asta?Este foarte tarziu si esti foarte rece pe fata!spuse ea putin ingrijorata.
-Nu imi e somn.zic plictisit si nu prea interesat de o conversatie..
-Eee,nu mai bine !!
Numai bine?Asta-i mama??Sunt rece pe fata si asta e bine?Astea sunt momentele in care ma enerveaza..
Mama tace pentru cateva secunde.Aud cum se deschide usa incet..A plecat?Un miros ucigator de frumos imi invadase sinusurile.Simt cum cineva imi atinge capul fara nici o ezitare.Ma ridic lenes in picioare si ma int.....OMG!Puteam sa raman paralizat..Era chiar ea?Sau o pura asemanare?Raman neclintit.
-Sasuke??Ce dor mi-a fost de tine !!
Dupa ce a spus asta ma i-a in brate,tinandu-ma strans.Era ea..Bina..Fata de care eram mort in copilarie..


FlashBack

Eu,Sasuke,un copchil de 11 ani, trebuie sa intru in clasa generala.De cand astept acest moment..Ma plimb pe holurile scolii ``Inutisha`` cu bunul meu prieten,gheozdanul.Deschid usa clasei a 5-a C,nerabdator sa aflu ce este ianuntru.
-Vai..am zis incet si putin socat.
Doar un singur lucru imi capta privirea complet.........


Sper sa va placa.Astept comentarii .
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 18:01

daca nu e Sakura fata care ii capta atentia de omor Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 621493. Next-ul pronto. Ja ne!
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 11:04

Uite ca am ajuns si aici.Multumesc tuturor pentru vizionari !Deci :
BINA E FATA PE CARE A CUNOSCUT-O SASUKE IN CLASA A 5 -A !!

Capitolul 8


Sakura view:

Merg linistita pe strazile pustii ale orasului.Se aud numai hit-uri prin cluburi si discoteci.Hey,lumea se distreaza bravo lor.Eu,insa nu ma distrez asa...ori ascult melodii linistitoare,ori stau pe net.Uneori ma bucur ca am minte si nu am ajuns ca una din t***e care se dau mari si la scoala.Uras fetele fitoase care isi etaleaza `nimicurile` peste tot.Si...mie mi-a crescut maseaua de minte la 13 ani!Serios!Mi-a venit devreme mintea la cap .
Sunt intrerupta din gandurile mele nostalgice de un zgomot periculos de tare.Ooo,o motocicleta,mai exact un Suzuki rosu.Ce tare se aude..ca sunetul a 4 discoteci deodata.Ma intreb ce face iubi meu?Oare de ce nu m-a sunat?Ei,o fi ocupat.Cred.
Observ ca ma aflu langa un club mai nepopulat si destul de frumos.Urc scarile acestuia,gandindu-ma ce sa imi iau..Stiu!Ma asez pe o canapea din piele rosie si comand un pachet de tigari `Sobraine` si o bere cu lamaie.Preferata mea!Dupa ce savurez placut cele luate ma duc acasa..este totusi o ora tarzie.Ce frig e afara..Primii fulgi de nea au inceput deja sa isi faca aparitia.Sunt foarte plictisita si nu prea interesata de nimic.
-Ce peisaj frumos ! spun eu surpinsa..

Sasuke view

--O fata.O fata cu parul ca cele mai colorate piersici si cu ochii verzi ca cel mai inverzit si inflorit copac pe care l-am vazut.Statea cu niste fete in preajma ei.Dupa cele intelese de mine o chema Bina.--

Si asa m-am cunoscut cu fata viselor mele.Nu mai rezist, si o iau in brate strangand-o foarte tare.Imi era foarte dor de ea..Nu credeam ca o s-o mai revad vreodata.In clasa a 8 -a m-am despartit de ea pentru ca a plecat in Germania si mie nu imi plac deloc relatiile la distanta.Dar acum e aici...
-Bina..ce faci aici?spun cu o surprindere uriasa in voce.
-Pai...m-am gandit sa ma mut la tine..sa mergem impreuna la scoala..si..

A tacut.O vedeam ce privire trista are.Oare i-a fost dor de mine?De ce imi vorbeste asa?Bibi...
-Bina!Hai sa ne plimbam pe afara si sa mai vorbim si noi!spun eu incercand sa o conving sa nu mai fie timita .
-D-desigur!Haide!

Am iesit pe usa casei mele impreuna cu Bina.Mana ei o tinea pe a mea strans.Ce mana calda avea..De cand nu am mai tinut-o de mana..Ea era o fire foarte ingrijita si putin fitoasa.Dar asta nu ma deranjeaza.
-Si,Sasuke!Cum merge scoala?
-A,bine!Mi-am facut multi prieteni.
-Si..ai vreo` prietena?intreba Bibi curioasa.
Oare sa ii spun de relatia mea cu Sakura?Adica nu vreau ca relatia mea cu Bina sa se termine asa,dar nu pot trai nici fara Sakura a mea.
-Hei,uite un afis cu trupa noastra preferata!Nu ai vrea sa mergem?spun eu distras.Ea da afirmativ din cap si am plecat impreuna spre locul unde avea sa se desfasoare concertul.Nu am mai vorbit cu ea deloc.Nu cred totusi ca s-a suparat pe mine, ca nu i-am raspuns la intrebare.Acum ne duceam acasa.A fost foarte frumos cu ea azi.Ii deschid usa politicos si intram in casa.
-E mult mai cald ca afara.spuse ea cu o voce amuzata.
M-a luat prin surprindere ! A luat mana mea traganduma pana in dormitorul meu care era la un hol distanta.A deschis usa si m-a luat in brate spunandumi `Mi-a fost dor de tine...ai crescut si te-ai facut foarte frumos`.Am rusinat si eu putin >.< Nu am mai stat deloc si am sarutat-o pe buzele ei rosii ca un trandafir si moi ca puful.Am rupt sarutul dupa 2 minute spunandu-i `Si mie mi-a fost dor de tine..si tu te-ai facut foarte frumoasa.`Bina nu avea cine stie ce forme dar avea un chip de inger.Am luat-o in brete lenes punand-o pe pat.Am avut parte de o noapte foarte speciala alaturi de ea.Amandoi ne iubim foarte mult.
~Dimineata.Vad ca Bina se uita la mine foarte satisfacuta.Ma ridic din pat spunandu-i iubitei mele ca ma duc pana la baie.Fara ca ea sa vada imi i-ai laptop-ul de pe masa si ma duc cu el in baie.Am deschis repede messu`,lasadui un mesaj Sakurei:
``Sasuke* Uchiha*:Sakura,stiu ca poate ti se pare ciudat,poate nu te asteptai la asa ceva de la mine ,dar..imi pare nespus de rau ca iti spun aceste cuvinte..dar eu am intalnit o alta fata care mi-a rapit inima.Chiar nu stiu ce e in capul meu.Nu cred ca putem sa mai avem o relatie.Scuze..Sakura!``
Am inchis repede laptop-ul si m-am dus in camera imbracanduma pentru scoala de fata cu Bina..O Bina ce mi-ai facut de mi-ai rapit inima asa de usor?

Sakura view:

Dimineata.Soarele isi face lenes aparitia in camera mea.Nemaisuportand razele sale orbitoare,ma ridic din pat ducanduma ` ca de fiecare data ` la dulap alegandumi la intamplare o rochita.Vad ca mai am aproape o ora pana incep orele..cred ca am sa intru putin pe net sa vad ce e nou.Sunt interesata foarte mult de viata persoanelor din showbiz.Imi deschid plictisita laptopul negru si ......



Cred ca am scris destul.Astept pareri.
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 16:34

Buna! Super continuare...lough dar sfarsitul ultimului capitol m-a cam lasat cu gura deschisa...
Cum sa o lasi ma tu pt alta?! angry Asta ori e prost ori... angry In fine...
Abia astept sa vad cum vei continua si urgent next-ul! hi! happy
Sus In jos
~$^Angelique^$~
Academy Student
Academy Student
~$^Angelique^$~

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata PC-ului
acebook acebook :

Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tampenii evident :)))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!:

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 16:48

Nu pot sa cred .... si mie mi-a crescut maseaua de minte , dar eu am 12 ani . happy2 Cat despre Sasuke ... mai bine nu mai zic ca's toate injuraturi care inca nu s-au mai auzit . hmm...?! Biata Sakura , sa i se dea papucii pritr-un mesaj tampit , trimis de un baiat tampit care s-a cuplat cu o tampita de care s-a despartit acum mooolt timp si acum s-a intors la acea relatie tampita angry angry angry Il omorrrr ..... evil devil mua ha ha , il iau la mine-n oala . evil devil mua ha ha

imi place moooolt si daca aduci next , sa ma anunti , oke ?
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: End..   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 20:34

Na ca am ajuns si la sfarsit ! Ma bucur ca scriu eu ultimul capitol . Va iubesc !!!

Capitolul 9

..Si observ ca am primit un mesaj...cam neinteresant dar,intru la el.Vad ca e un mesaj de la Sasuke-kun! Intru si citesc mesajul.What the h**l?Ce e asta?Chiar Sasuke mi-a data acest mesaj?Am inchis rapid laptop-ul, mi-am luat rucsacul si am zbughit-o pe usa.Cum a putut sa imi scrie asa ceva?Ma duc repede la scoala sa vad ce are de spus in fata.
~La scoala.
Intru ca fulgerul in clasa .Vad ca Sasuke nu a juns inca.Imi arunc rucsacul pe banca si astept sa vina la scoala.Abia dupa cateva minute observ ca clasa era aproape goala.Scartaitul asurzitor al usii se aude infernal.Intra Sasuke cu...cu o fata super..destul de frumusica.Amandoi trec pe langa mine nedadandu-mi nici un fel de atentie.Ma intorc si il trag pe Sasuke de umar si il intreb:
-Ce faci?Deja ai o alta iubita si nici nu ma bagi in seama?ce?Nu suporti macar o saptamana de vacanta sa stai singur sa nu te f***?spun eu punandumi mainele in sold asteptand un raspuns.
Sasuke ma priveste surprins,poate nu se astepta sa spun asa ceva..Ei,suprize,surprize.Ma ia de umar si ma trage inafara clasei, dar nu inainte de ai zice `aleia` sa il astepte.
-Sasuke!Cum ai putut sa imi faci asa ceva?spun eu cu lacrimi in ochii.Credeam ca esti diferit.
El nu zice nimic..Pare mut de uimire..Ticalosul !!!

Sasuke view:

Nu imi permiteam sa ii mai spun nimic Sakurei..Parca inima nu imi da voie.Fata ei e invadata de mii de siroaie de lacrimi.Ochii ei frumosi sunt acum violet din cauza...MEA ! Nu mai vraeu sa o ranesc deloc,asa ca imi intorc privirea in alta parte.Ea pare din ce in ce mai furioasa.Ma duc in clasa pentru a evita orice contact vizual cu ea.Inchid usa spunadumi in gand `Imi pare atat de rau pentru tot ce am facut Sakura!!Te rog sa nu ami suferi`..Dar ea nu ma poate auzi.Ma duc la Bina, o iau in brate spunandui incet:
-Bina,imi pare tare rau dar totul s-a terminat intre noi.
Am luat rucsacul meu si al Sakurei si am plecat.Na,adevarata zicala dupa mine* `Iubesti doua fete si nu prinzi nici una`.Acum ma grabesc foarte tare spre casa Sakurei.

Sakura view:

Am ajuns insfarsit acasa.Mi-am dat seama ca nu pot trai fara Sasuke al meu.Pur si simplu sunt o fata tare iubitoare care se implica pana in ultima clipa intr-o relatie.Asta sunt eu ! Imi pregatesc cu frica pistolul la care il am doar in cazuri de urgente.Il incarc si cu ultimele mele forte in indrept spre inima mea care mi-a adus atatea suferinte.Nu mai suport aceasta lume plina numai de ura si gelozie.Sasuke sper sa fii fericit cu acea fata..Acestea fiind spuse imi pun pistolul spre locul care imi conduce intreg organismul....

Sasuke view:

Stau intins in fata casei Sakurei.Asteptand sa iasa afara,observ ca sta de prea mult timp in casa fara sa dea un semn de viata.Era suparata la scoala..ma mir ca nu si-a aruncat televizorul pe geam >.-Sakura!!!!strig disperat cu toate fortele mele.Vad ca nu spune nimic.Imi asez capul greu pe pantecele ei..??Fir-ar !Chiar a facut-o..Sakura!!Siroaie grele de lacrimi mi se scurg pe fata mea.Sakura se ingalbeneste din ce in ce mai tare,pierzandusi culoare ei frumoasa ca laptele.Nu imi vine sa cred ca a facut acest gest nebun.II ating mana rece cu buzele mele amare.Ma simteam atat de vinovat..
-Sakura,te iubesc si o sa raman cu tine mereu.
Spunand asta ii iau pistolul din mana si mi-l duc la piept.Ii sunt dator Sakurei cu viata.Chiar atat de mult a putut sa ma orbeasca Bina ca sa nu observ dragostea adevarata a Sakurei?Uitand de toate si de tot ma asez langa iubita mea...

The End:Soarele,alb de fierbinte ce era,ploua cu foc peste capetele noastre.
-Sunt fericit ca zambetul inca nu ti-a pierit.II spun iubitei mele Sakura.Ea ma priveste intens...
Cu toate acestea,o raza de soare cazuta pe acest deal inflorit,cuprizand toate culorile magice.O priveam..Acei ochii..nu puteam sa imi iau privirea de le ea..Totul era asa de incantator,dar eu eram asa de trist.Nu imi venea sa cred ca totul s-a terminat..Sakura ma strangea de mana..Plangea..Nu puteam sa o vad in ipostaza aceea de neeputinta.Soarele coborase acum spre orizont si umbrele noptii se ridicau acum fumegand.Dreptat se stinge orice miscare a mea si a ei.Cat de frumoasa putea fii acum luna si cat de senina fu acea tacere si misterul ce ne inconjura din toate partile.Din albastrul intunecat al cerului,luna alba si rece ce era,ploua cu cumpat peste capetele noastre.Nici o suflare de vant nu misca aerul invapaiat.Nu se misca nici un fir de iarba.
-TE IUBESC ! spunem amandoi odata.
O sarut pe Sakura ca si cum ar fii ultima oara.

--------Acum lumea nu mai puteam trai fara cele 2 fiinte care se iubeau asa de mult.Cei doi au trait intr-un vis adanc tot timplul.Impreuna.--------
THE END

Cam atat.Nu uitati ca aceasta este o intamplare adevarata.

Ee,uite ca am reusit sa termin si eu un fic.Sper ca va placut si sper sa ne mai intalnim.Multi pupici.

-Pentru eventuale neintelegeri : Deci Sasuke a parasit-o pe Sakura si i-a parut ingrozitor de rau.Sakura nu supoarta sa isi imagineze o viata fara Sasuke si na..Goodbye life.Sasuke..la fel...nu suporta sa traiasca fara iubita lui Sakura.I-a parut foarte rau ca l-a orbit dragostea lui Bibi...Amandoi au murit impreuna si s-au intalnit acolo ''sus''.-
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 00:46

Ei, îmi pare rău că s'a terminat.
A fost fantastic!
Îmi pare rău că au murit, dar măcar s'au reîntâlnit.
Felicitări pentru fic!
jos palaria in fata
Te kiss .
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 13:12

Un final neasteptat si uimitor de trist ne-ai mai pregatit! Imi pare rau pt cuplu si sper ca Bibi a avut suficiente remuscari dupa!
Te mai asteptam si cu alte ficuri hi! happy
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 07:08

Frumos fic a hug ....cam scurt ce e drep waiting ....Desi are un final tragic makar si-au continuat eternitatea happy2 impreuna departe de ura si gelozie...Felicitari dance2 ! Poate ne mai incanti si ku alte ficuri friends ...te pupiceste dedde:*:*!!!
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Dec 2013, 18:45

A fost frumos cei drept. Poate faci un sezon 2 . Ja ne!
Sus In jos
:P
Academy Student
Academy Student
:P

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,pianul,facebook-ul,si indragostitul :)
Stare de spirit Stare de spirit : cu capul in nori

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Ian 2014, 21:42

forte frumos dar si trist ficul mai ales ca este facut dupa o intmaplare adevarata bvv  in love  in love  in love  in love  in love  in love  in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut   Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Nevoi si dorinte pe care nu le-am vrut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-