Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Oare e chiar asa ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Annoying Girl
Academy Student
Academy Student
Annoying Girl

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde nu cauti ....fix acolo dai de mine:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Visez,colorez,traiesc...totusi de ce ma plictisesc?
Stare de spirit Stare de spirit : be stupid,be crazy ,be waild..be u ;)

oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Empty
MesajSubiect: Oare e chiar asa ?   oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? I_icon19Lun 25 Iun 2012, 19:43

rainbow :\ Editie pilot rainbow :\

Intr-un mare birou,o masuta plina de maldere de hartie se putea observa foarte usor.O mica miscare si ele puteau zbura in orice moment pe geamul larg deschis,dar nimanui nu ii pasa de acest ,,mic,, amanunt.Fiecare avea cu totul si cu totul alt ceva de facut.Matei Laoshy supra numit si Micutzu'(in ciuda faptului ca avea peste un metru 90) isi fuma linistit tigara arzant incetisor cate un document ce ii statea in cale .Parul lui negru albastrui il scotea mereu in evidenta si il facea sa para un baiat misterios si arogant fiind chiar asa.In mijlocul camerei se afa o plasma absolut gigantica si un natarau ce se juca de zor jocuri video si lovea cate o doza de energizant din minut in minut in fruntea sa aruncand-o apoi in capul brunetului .
Doamne cu ce am gresit cand te-am rugat si eu sa imi dai un invitat spectaculos in prima mea editie a emisiunei?In cinci minute trebuie sa intram in direct si inafara de mine si mucosul asta nimeni nu a mai aparut!!! Daca in momentul asta nu apare tot stafull ii concediez si dispar la fel cum am si aparut in orasul asta mic si insipid....gandurile acestui Matei fura repede intrerupte de catre o voce feminica si foarte enervanta ce il lua la treispe-paispe .
-Ce stai degeaba ,ma?Noi ne zbatem sa intram cu bine live in casele oamenilor si uh stai si fumezi ?Treci si spala podeaua din clipa in clipa trebuie sa vina sefu ', oi fi tu prezentator da nu esti scutit din a spala podelele.
Ridicand din sprinceana si de-a dreptul iritat rosti in scarba:
-Tanti nenea is deja curate nu vezi ?Imi vad si fata in ce luciu e aici,iar eu nu..
-Hai, hai lasa vrajeala toti incepeti sa negati .Va sa zica nu e miserie ,ha ?Na ca acuma e !zise femeia ce acarui nume in momentul de fata nu conteaza pentru nimeni ,scuipand si varsand galeata cu apa murdara ce o avea in mana pe parchetul proaspat pus,razand malefic apoi aruncandu-i mopul in cap si furandui o doza de energizant tipului ce nu isi lua ochi de la televizor.
Nervos pentru ca pierduse la joc baiatul se ridica lasand la vedere infatisarea sa.Era un baiat blond cu ochii verzi .In obraji avea gropite da abia se puteau observa.Inaltimea sa era la fel ca cea a lui Matei.
-Cand intram in emisie ?M-am plictisit sa stau si sa astept aici .Mi-ai promis jocuri, energizante si femei si canci femei .Doar nu esti tu o mica papusa masculina ,nu ?ultimile lucruri spunandu-le aproape de fata lui .
Spre ghinionul lor usa se deschise din nou numai ca de data asta cu un scartait lasand la vedere o silueta ce ii apartinea unei fete.Tricsy Long era aceea.O mica jurnalista ce acum incerca sa isi faca o reputatie printre toti.Ochii ei caprui deschis emanau o aura malefica ,fiind mica de statura fata de ei parea o simpla pustoaica ,parul ei era brunet si foarte ciufulit.
-Opa am doi sefi !Bad thing, bad thing .Care o fi din ei ,ea ?rosti cu voce tare dandu-se doi pasi in spate si ascunzand jointul la spate .Ia ce de fluturi da de ce nu zboara ,tanti ?zise uitandu-se la dozele alea nenorocite ce se aflau pe podeaua uda si jegoasa.
-Of pe cine mama naibi am angajat si eu !zbiera Matei incercand sa ii ia jointul din mana.Tu trebuie sa fii Tricsulica ,prezentatoarea emisiuni noastre.El (aratand catre tipul blond)este Naruto Uzumaki.Actor,cantaret,fotochinuit si deastea.Eu sunt seful tau Matei Laoshy si de astazi vom lucra impreuna.
Tragand inca o data din joint se uita piezis in sictir la el zicandu-i :
-Te-am intrebat eu cumva cum te cheama,si da-te ma de acolo ca stai fix pe animalul meu de copanie ,Tenie!
-Scuze nu am bagat de seama ca ai venit cu animalul tau de casa.Promit ca nu iti voi mai sta pe el indiferent de ce fel o fi el pentru ca nu il zaresc deloc !Unde e si ce e ?rosti confuz sarind in sus uitandu-se pe talpi si analizand colturile .
Stupefiat se uita la fata carestatea cu mainile intinse si clipea din ce in ce mai des.Naruto crezand ca e o cersetoare scoate ceva maruntis si ii da ,la care fata nervoasa ii azvarli si incepe sa vorbeasca mieros:
-O dragul meu, te-au ranit natarai astia doi ? dulcele meu puiut de cate ori ti-am zis sa stai numai pe umarul sau in poseta lu mamica ?Bine te iert scumpitelul lu mama.
-Daca imi permiti ,am si eu o intrebare,ce e animalul tau ?pisica ?caine ?soarece?
-Uite-te .Nu-i asa ca e minunat ?Il cheama Tenie si e un purece de vita nobila candva, parintii lui au trait pe cainele lui Obama.Nu-i asa ca e minunat ?
-Un purice ?Un purice!Si inca ce nume are ,Tenie !Doame ce am fost si ce am ajuns!continua Matei plangand de nervi in timp ce Naruto admira magnificul animal de companie .Se vedea pe el ca habar nu avea ce era ala.
TOATA LUMEA LA POSTURI INTRAM IN 10 SECUNDE IN EMISIE.
Speriati acum alergau pe holuri .In momentul de fata cel mai disperat era Matei pentru ca primise un mesaj in care aflase ca partenerul de emisie al lui Tricsy isi dadu demisia plecand la concurenta.Of ce ma fac ?Am doar o singura varianta!rosti baiatul in mintea sa plina de ganduri sumbre.
-Intram in 5 .....4.......3.....
-Bai nene asteapta sa ma asej si apoi continui tu sa numeri .Uite vezi?sI EU STIU SA NUMAR . 3...4..5....6 .spuse Tricsy asezandu-se si calcand sub picior bunatate de tigara ,dupa parerea lui Naruto care statea relaxat pe un scaun.
-Suntem in direct fix din acest moment!rosti cameramanul.
-Buna-ziua!Sunt Tricsy Long prezentatoarea acestei emisiuni sii...aaaa...
-Matei Laoshy.De astazi incepand cu orele 20 :00 in fiecare miercuri vom prezenta emisiunea ,,Buna seara ,Konoha,,!Invitatul nostru special din seara aceasta este insusi Naruto Uzumaki ,celebrul star al generatiei noastre.
-Scuza-ma ca te intrerup ,prietene, dar e prea mult cand ma numesti un star eu insumi un biet megastar ma consider care acum e in cautare de noi provocari si noi drumuri si noi cuceriri si noi oportunitati si noi.....
-Halauuuuu sunt si eu pe aici ?!spune Tricsy bosumflata si nervoasa sprijinindu-se in maini .
-Psss..drogato ,suntem in direct si mi se sufla in casca ca avem audienta 25% deci muscaaa dac ai vreo intrebare o formulezi frumos si il lasi pe asta sa vorbeasca ,daca mai vrei sa fii pe aici si data viitoare. ii soptii pe sub mana Matei strambandu-se la ea .
-Ooo ,scuza-ma ca te-am intrerupt!Vroiam si eu sa te intreb cine esti tu cu adevarat pentru ca nu imi esti cunoscut !zbiera Tricsy cu un zambet dracesc pe fata ce ii speria pe toti si care facea reitingul sa creasca cu inca 1%.
-Sunt Naruto U-zu-ma-ki ,celebrul cantaret si actor ,am avut pana si propriul meu show si serial ,Naruto si Naruto Shippuden,E imposibil sa nu ma cunosti !!!rosti putin deranjat baiatul
-Aha .tot nu imi esti cunoscut ....ai vre-un coleg sau ceva de genu care e mai cunoscut ? intreba plictisita .
-Sakura Haruno,Sas'ke Uchiha ,Ino ,Neji ,Hinata ......
-Asteapta bre eu doar un singur nume am cerut nu toata productia,apropo Sas'ke ala mai e cu amarata aia de Karin ?De ce nu l-ai adus si pe el ?Va reveni in urmatorul sezon pe care il pregatiti ?Va forma o familie alaturi de Sakura ?zise ridicandu-se pe masa lasand la vedere decolteul sau ce a ajutat cu inca un proces ritingul sa creasca (fie vorba intre noi si alt cv a facut sa creasca ,scuzeee) .
-Da de ce nu intrebi ,cand incepe noul sezon ?Tu si Hinata ve-ti forma o familie numeroasa?Vei conduce Konoha?Il vei bate mar pe Sas'ke ?O vei avea ca amanta pe Sakura ?
-Pai sa iti raspund ....Eu si Hinata nu formam un cuplu pentru ca inca nu am avut ocazia sa o cunosc,dar am de acuma incolo.De condus Konoha oricand as doria asta .De batut pe Sas'ke ,numai in cap i-as da si as tipa zi si noapte la el sa nu se mai comporte oribil cu Sakura ,care da va fi amanta mea dupa ce ma marit cu Hina-chean.
Cu fiecare prostie ce ii iesea pe gura bietul Matei se dadea cu capul de pupitru iar Naruto isi imagina cum ar fi sa fii casatorit cu una ca Tricsy .
-Unde ai fost timp de doua sezoane ?rosti Naruto ridicandu-se si imbratisand-o pe fata foarte strans apoi dandu-i un sarut neprevazut.
-Ptiu ....pff..uhhh..bleah ...am stat in fata televizorului tu si l-am pupat pe Neji de fiecare data cand il vedeam .Da de fiecare data ma curenta si ma lasa cu buzele reci ,zise in timp ce se stergea la gura si facandu-i semne sa se aseze la locul lui inapoi.
-Doamnelor si domnilor,imi pare rau sa va anunt dar din pacare trebuie sa luam o mica pauza de publicitatea.spuse Matei vesel .
In studiou in timpul reclamelor .
Naruto flirtand de zor cu Tricsy care isi aprinde linistita un joint, in timp ce Matei vorbea la telefon si dansa de fericire afland ca sunt printre cei mai vizionati in momentul de fata.
-O ce buze dulci ai ! Ne mai sarutam o data ?Asa facem si reitingu sa creasca si asa ramai si tu cu o amintire placuta si asa imi vei retine numele .
-Shhhh....taci hipercativule ca imi alungi fluturii ....uii da frumosi mai sunteti .
Pe fondal se auzea melodia de inceput de emisie si cum cameramanul anunta din nou ca toti trebuie sa revina la posturi dar cei trei nu fura atenti .
DIN NOU IN EMISIE
-Uite hiperactivule ce cercuri frumoase fac ! rosti Tricsy foarte entuziasmata .
Acum e momentul meu !isi zise in gand Naruto scotand din buzunar un balsam de buze dandu-se cu el si tzuguind buzele indreptandu-se catre Trics care acum incerca sa faca podul cu jointul in gura ,lasand la vederea camerelor si a telespectarorilor culoare minunatilor ei chiloti .
-Cum ?!A mai crescut ?ce bine ,ce bine! vocea de copil a lui Matei iesea in evidenta in timp ce el statea si facea piruiete de balerina prin studio.
-Da mai stau mult cu botu intins ?Ia da-mi si mie sa fumez ca sa vad si eu ce vezi tu .rosti Naruto .
-Psss.....pssss....psss suntem in direct mai ,asezati-va la loc si continuati interviul ,hai de mai ascultati-ma si pe mine ! zise cameramanul plangand de nervi.
Facand o fata de ,,ce vorbesti tu acolo ?,,Matei aluneca si cazu jos inconstient.Ca sa acopere asta Naruto impinse masa in asa mod incat el sa nu se vada si ii facu semn lui Tricsy sa intrebe absolut orice ii vine in minte numai sa zica ceva si sa arunce jointul ala .
-Hmmm ....acum cat timp ti-ai dat seama ca nu femeile te atrag ci barbatii si ca iti plac cosmeticile si bijuteriile?
Stupefiat si cu lacrimi in ochii Naruto cazu si el in fund dupa masa acolo unde era si Matei.
-De unde ti-o venit ideea asta ,idioato ?Vrei sa imi distrugi reputatia?
-Ai spus sa te intreb orice ,ce norul meu de fum ?acuma ai si fite pe tine ?
-Nu te mai certa cu invitatul special si nu mai sosoti atata si scoate-l de acolo o data !!! interveni din nou cameramanul .
-Bine domnule cameraman dar sa stiti ca acuma e cam ocupat cu alt ceva .....oh mai incetul ....te rog mai incet .....l-ai gasit ...bun ..bun ..acuma nu ma mai gadili atata si iesi naibi o data ca astia vor crede ca faci alt cv acolo !
-Scuze tu scuze,fetele normale nu isi ascund acolo alea ,esti o ciudata destul de creativa ,ai un foc ?rosti cu o fata de baiat macio tragadu-si scaunul sub fund .
-Acestea fiind spuse va trebui sa ne luam la revedere doamnelor si domnilor ,cariera usoara Naruto si te mai asteptam pe la noi prin studio.Pana data viitoare ,,Fusta sus chilotii jos ,,.rostii Matei revenindusi dar cazand inapoi jos din cauza lui Tricsy care il lovi cu tocurile sale de 9 cm fix in frunte .
-Bye bye .Nu-l bagati in seama e de la lumina asta din studio ,se pare ca a facut insolatie, totusi pana data viitoare NU UITATI JOINTUL E LA PUTERE.,pss Naruto mai misca ala ?

Sper ca nu am plictisit pe nimeni ,scuze pentru greseli si unele expresii si sper ca nu am suparat pe careva cu ce am scris can\'t see !!!


thank you pentru timpul acordat si a da :Annoying Girl fu' aci :>happy


,,Decoreaza-ti viata asa cum vrei ,nu lasa nimic sa te doboare fi nebuna dar si buna ,fi rautacioasa cu cei care merita si fi blanda cu cei ce te plac ,viseaza dar nu decola de langa inima mea caci mereu locul ocupat de tine va ramane special ,,

My fic : https://sasu.forumgratuit.ro/t1804-pierduta-in-realitate
https://sasu.forumgratuit.ro/t6016-oare-e-chiar-asa?highlight=oare+e+chiar+asa


Ultima editare efectuata de catre Annoying Girl in Mier 27 Iun 2012, 20:36, editata de 2 ori
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Empty
MesajSubiect: Re: Oare e chiar asa ?   oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? I_icon19Lun 25 Iun 2012, 23:25

Deci e in primul rand amuzant, apoi interesant.
Nu prea am ce comenta asa ca deocamdata ma bucur ca am fost prima si astept next dap !

Te-am pupat si spor la scris ♥


oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Empty
MesajSubiect: Re: Oare e chiar asa ?   oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? I_icon19Sam 01 Sept 2012, 14:13

Fan Fic blocat pentru inactivitate.

Ultimul post datează din 25 Iunie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? Empty
MesajSubiect: Re: Oare e chiar asa ?   oare e chiar asa - Oare e chiar asa ? I_icon19

Sus In jos
 

Oare e chiar asa ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-