Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Guardians and demons (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iul 2012, 21:06

Bunaa Guardians and demons (+16) - Pagina 2 78717
Mda .. :-w
Un capitoool luuuung :X
Multumesc ca m-ai anuntat.
Hinata este cea mai mare **** :@
M-a socat. O urasc. Ce papucii lu Basescu are? Nu e intreaga la cap? oO
Sunt socata.
Imi place, mai putin fazele cu Hinata. Doamne ce am trait sa citesc.
Vreau next-ul rapid.
Spor la scris si multa imaginatie!
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iul 2012, 21:46

Sa spun de ce am facut'o pe Hinata o scorpie. Motivul e foarte clar: in majoritatea ficurilor Hinata e BFF a lui Sakura iar Naruto a lui Sasuke. Stiu ca am facut sa fie veri dar nu 'or sa se inteleaga bine :))

Nu vrea sa mai vorbesc nimic, inca 2-3 commuri si pun nextul (nu de acelasi persoane) rolling on the floor


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Guardians and demons (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iul 2012, 21:51

sa desa domnul bun dumnezeul sa se duca la nebuni hinata ,
cum poate fi asa ?
e nebuna ?
acest capitol a fost superb ,
nici n-am cuvinte ca sa descriu perversitatea ta ,
anunta-ma de next ,
zuzu te pupaceste


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 S6he8w
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Npi5xg
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 2myt0zq




Guardians and demons (+16) - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iul 2012, 23:32

Mely te bat!!!! biciuitor
Cum cacatelul meu ai facut'o pe Sakura atat de inocenta??? Fa'o si pe ea mai tupeista!!!!! biciuitor
...Ce?...Zic si eu...
Oricum... cine o fi dupa usa??? huh?
Maaaaammmaaaa Adu' Nextul mai repede ca nu stiu ce'ti fac!!! biciuitor




Guardians and demons (+16) - Pagina 2 1045llh



Mustache

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 347ib8zGuardians and demons (+16) - Pagina 2 SemnaturagGuardians and demons (+16) - Pagina 2 292625w







Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 15:37

Wtf?

Deci..

Incepem cu sfarsitul...

Aia e nebuna?

Cum poate sa faca asa ceva?

Si mai intra si cineva pe usa...

Da ce sa zic..

Minunat moment...

Daca intra SAsuke..

Face scandal

Daca intra ma-sa

Face infart...

Deci..

In concluzie....

Pe usa ibtra pisicu

Ok?

Eu chiar nu vreau ca cineva sa isi faca o impresia atat de proasta despre SAku

Adica dezbracata , sarutandu-se cu o FATA in baie..

Nu suna bine oricum ai privi ipostaza..

Si acum..

Terminam cu inceputul...

Buna! =)))))

Imi pare extrem de rau ca abia acum a trecut pe aici..

Dar sti tu cum sunt eu..

Asa..

Ma ierti?

Normal ca ma ierti..

Doar tu esti fata buna..

Si daca nu aduci next nu o sa mai fi buna ci morta evil devil mua ha ha

Astept next

Te pup dolshe

Si ser sa ma anunti


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 22:31


Bun... a-ci este nextul de la acest fic …. E lung, exagerat de lung, sa va rasplatesc asteptarile well? awesome right? ca doar asa se practica nu? :)) Ce sa spun? Nu are perversiuni, are doar actiune …. Nu va spun mai multe, va las sa il descoperiti singuri well? awesome right?

PS: am avut onoarea sa deschis si a 3-a pagina cu acest capitol happy2




Capitolul V

Se ivi Naruto care se uita mirat la Hinata. Bruneta se ridica de pe mine si incepu sa se prefaca bata. Naruto spuse ca stie care e cauza... nebunia. Ii trase o palma iar bruneta pica in genunchi. Naruto se lasa si el langa ea iar aceasta isi lipi sanii de pectoralii bine facuti a fratelui meu de suflet incepand sa se miste senzual spunand sa il ierte. Naruto scutura din cap si ii spuse ca nu e bine ce a facut. Daca e asa blondul trebuia sa ii dea papucii nebunei asteia. Stai putin...

-Sakura! Esti bine? Ai patit ceva de nu ai mai venit inapoi? Intra in baie si cand ma vazu nud isi muzca buza de jos si imi arunca un prosop. Infasoarate cu asta. O sa iti fie frig. Aaa.... Vroiam sa iti zic ceva. Am invitat la mare cateva persoane... TenTen cu Neji, Shikamaru, Kiba, Gaara, Temati, Ino cu Sai si pe aia... Yuki parca... Din a zecea C.

-Idiotule!strigam in timp ce imi infasuram prosopul pufos in jurul corpului. Esti un idiot, Uchiha, cum de ii chemi pe toti fara permisiunea mea? Si crezi ca am patit ceva? Pot sa am grija si singura de mine, nu imi trebuie "bona". Sunt si eu din legende la fel ca tine, pot avea grija de mine. Sunt...

Nu am apucat sa termin deoarece Naruto tipa la mine sa ma opresc. Sasuke se uita si el in partea aceea si cand o vazu si pe Hinata nud isi indrepta corpul spre ea. Scutura din cap si se intoarse cu privirea spre mine. Imi adresa o privire gen "Ce naiba ati facut? Erai in lenjerie intima...." si eu i-am mimat o injuratura lasandu-ma in pace.  Mi-am adunat lenjeria intima de pe podea si am intat in baie incuind-o. Am facut un dush relaxant si mi-am luat acea lenjerie intima ca zapada. Cand am iesit am dat de Hinata care se uita cu niste ochi tristi 

-A spus Naruto sa imi cer scuze.spuse in soapta lasandusi privirea in podea. Deci... Imi cer scuze. Am momente cand imi pierd controlul si Naruto e acolo pentru a ma ajuta sa trec peste. Cred ca si asta fac acei pazitori, nu? 

Am dat din cap afirmativ iar ea mai vroi sa spuna ceva dar se abtinu-se. Se intoarse cu spatele la mine si pleca. Ce fata misterioasa! Am ajuns in camera dar nu era nimeni. M-am panicat si am auzit-o pe Hyuga injurand. Am iesit amandoua odata din camera si am spus o data ca a disparut partenerul de camera.

I-am spus Hinatei sa stea aici pentru ca nu ii sunt dezvoltate puterile si ma duc eu sa le caut. Nu imi trebuie un demon cu puteri nelimitate, daca nu o pot proteja pe ea? Mai bine sta acasa unde este in siguranta si se poate relaxa plus ca am fost antrenata pentru asemenea situatii, nu ma pot risca cu cu ea. Ma priveste urat si o rog frumos sa ma inteleaga, iar aceasta accepta, spre surprinderea mea.
Imi adresa o injuratura nu prea ortodoxa si se intoarse in camera ei. Cu toate ca am spus acele cuvinte pe un ton cat se poate de calm, imi era frica. Cine stie ce demon este acel Uchiha si ce planuieste sa faca impreuna cu netotul ala de "fretemiu". 
Am luat din dulap ce mi-a picat la indemana alergand ca nebuna pe strazi. Mi-am pus nasul in functiune gasind un miros vag de vaselina, Sasuke! Am urmarit mirosul timp de 5 minute pana cand am ajuns la marginea unei paduri. Am alergat prin ea julindu-ma si lovinduma de tot ce era aspru si tare. 

Cand era sa ajung la o poienita l-am vazut pe Sasuke cum debia sosise si el. M-am ascuns in umbra pentru a observa ce imi face asa zisul "client". De nu stiu unde aparu si Natuto cu Ino, Kiba, Neji si alti baieti si fete. Erau in jur de 10-15, dar Naruto?! Ce cauta el aici? Ce imi cauta toti colegii de clasa aici? Ce vor sa faca? Atatea intrebari si nici un raspuns. Ochii mei se infundara intr-o mare a infernului, dar nu o lasam sa imi afunde de tot ochii. Am inceput sa clipesc repede pentru a le opri si am continuat observatia.

Sasuke scoase de nu stiu unde o teaca. Din acea teca iesi o sabie iar corpul lui fu acoperit de flacari negre. Mi se facu frica. Nu vroiam sa moara. Am vrut sa tip, dar am vazut ca nu urla de durere. Naruto scoase si el un pistol si au inceput sa inpuste... Dar ce? Vanatori de fantome? Nu exista fantome, ce oameni fara rost... 
Parul lui Sasuke era suflat de vant iar un fir de par alb ii zbura din cap, aterizand pe iarba umeda. Incepu sa sara in aer si sa taie cu sabia, dar... nu vedeam nimica. Ce fac astia doi, au inebunit?
De ce Naruto ma lasa pe dinafara tot timpul? De ce?! Ce am facut eu?! Atatea intrebari! Nici un raspuns. Am inceput sa plang, marea a reusit sa imi scufunde ochii iar inima mea o data cu ei, eram in intuneric.... Asa intuneric... Un abis al infernului gata, gata sa ma ia cu totul.

-Hei copilo. Nu plange. Esti slaba dar te pot ajuta eu. Am intrebat cum dar tacu. Am gasit! Ma vei lasa sa iti posed corpul iar eu iti voi da putere pentru a ajunge la nivelul lor. Vrei? Vrei sa nu mai fi lasata in urma?

Am intrebat cine e acolo si imi spuse ca e un demon. L-am intrebat daca demonii nu-s rai, pentru ca asa am auzit, dar el imi spuse ca voi fi bine si ca nu imi va face nimic rau. Trebuie sa ajung acolo unde e fratele meu! Nu vreau sa fiu lasata in urma, nu de el! Am acceptat iar el se baga in corpul meu apoi i-am vazut... Erau o multime de demoni mari, mici, grasi sau slabi care se luptau cu cei de jos. Am inceput sa zbor si am vazut marea de demoni. Ce multi se ascundeau in negura noptii. Cu toate ca ei nu se puteau vedea, ochii lor erau vizibili... acel albastru deschis a cerului.

Am inceput sa zbor spre Sasuke dar se pare ca nu ma recunoscuse. De ce fac asta? Nu pot gandi rational putin? Am zburat din nou la cer si mi-am intins mainile apoi le-am vazut. Pe toata mana mea erau pene, o mare de pene... Pene de corb, daca nu ma insel. Am inceput sa zbor spre Sasuke iar acesta vroi sa arda demonul dar se opri si pe un ton trist, dar ferm, striga ceva, nu auzisem. Am inveput sa zbor din nou in cer apoi spre Naruto. Imi era frica, daca as fi putut as fi tremurat dar acest demon imi mancase toate sentimentele, inca nu ajunse la creier, dar nici mult nu mai avea. Incepeam sa imi perd cunostiinta dar inca il vedeam pe Sasuke cum striga pe cineva, dar cine? Care e acea persoana importanta pentru el?

"Sakura! Incepi sa iti pierzi cunostinta." Da... asa e, nu mai stiu cum ma chema. Cine e aceasta Sakura? "Nu imi spune ca l-ai uitat si pe fratele tau, si pe Sasuke?". Cine e Sasuke? Cine este fratele meu? Cine sunt acesti oameni? De ce ma lupt? Unde sunt? Sunt prea multe intrebari fara raspuns... multe, da... multe...
Baiatu care era invaluit in flacarile negre a sarit spre mine, dar s-a oprit intreband daca eu sunt Sakura. Din nou acea Sakura? Incepu sa injure apoi se duse la un alt baiat din gasca.... “Sunt exorcisti” spuse demonul care puse stapanire peste personalitatea mea. Dar brunetul ala cine este? “El este....” spuse demonul dar este intrerupt de inflacarat:

-SAAAAAAAAAKUUUUUUUUURAAAAAAAAAAAAAAA! Ce mama ta faci? Asa josnic ai ajuns? Unde iti este mandria, taria de a trai? Unde iti sunt principiile, fata aia puternica, care nu se da batuta nici o data? Unde este acea fata? LA NAAAIBAAA! Sakura ce naiba ai patit?striga domnu inflacarat.

Am zburat spre el dar se ferise. De ce … de ce simt.... de ce simt ca imi este cunoscut? De ce simt un sentiment placut cand ma striga? Suna de parca m-as fi indragostit de acest individ..... Un blond incepu sa spuna o vraja de exorcism iar toti demonii de pe o raza de 100 de metrii disparura, inafara de mine. Zburam in jur iar ei se uitau la mine ca la felul paisprezece. Lumina lunii se revarsa peste noi cu o putere uimitoare, o simteam pana in maduva oaselor. Un alt baiat din exorcisti striga “AM GASIT!” apoi merge la cel inflacarat soptindu-i ceva. Oare ce?

Baiatu care striga numele fetei pe nume Sakura sari in aer, spre mine. Era destul de frumos, doua suvite albe ii incojurau fata alba intrand in contrast cu ochii. Baga sabia in teaca iar flacarile lui disparusera. Ma … CE?! Ma imbratisa iar un alt baiat incepu sa recite o vraja de exorcitare. Ma zbateam si ma zbateam dar fara rezultat, parca eforturile mele erau in zadar! Ma lasa si am inceput sa pic la pamant. “Ce se intampla?!” l-am auzit pe demon spunand ceva apoi trase o injuratura. Parca ceva se rupse, legatura dintre noi disparuse iar el disparuse din mine. Am vazut cum un fum negru iesea din mine si pe Sasuke cum ma prinsese. M-am uitat in ochii lui apoi …. Negru, nu mai vedeam nimic.

***

-Sakura! Hey, Sakura... traiesti? Sakura! Sakura! La naiba!

Auzeam cum striga o voce cunoscuta. Vroiam sa deschid ochii, asa cum poruncea acea persoana dar nimic, nu puteam deschide ochii... erau grei! Am vrut sa misc mana dar nu o puteam, era grea.
Niste cuvinte imi lovira constientu. Acele cuvinte grele care erau spuse de doctori... care intr-un fel ma afecasera... Ce cuvinte greu de utilizat, apasatoare. Am simtit stropi pe fata mea, doar pe fata mea. Cine plange? Am incercat sa deschid ochii dar eram scumfundata in aceeasi mare infinita, unde povestile cu demoni prind viata iar fantomele se arata, unde frica si ura se dezvolta.

Frica, agonie, suparare, ura ma bantuiau, in tot corpul le simteam. Speranta o mai simteam dar in cantitati putine. Cred, daca eram vie, poate parul meu deja era schimbat si ochii la fel, devenind nuante mai inchise. Lacrimi... lacrimi vroiau sa iasa dar nu puteam... Murisem? Chiar acest sfarsit il meritam? Sa le fac rau celor din jur fara sa imi cer scuze?
Pluteam... pluteam goala in abisul iadului.

-Sakura! Trezestete! Sakuraaaaa!
-E moarta, nu te mai stradui. Sasuke... inceteaza.spuse o alta voce care il consola pe brunet. Sasuke! Stai cuminte!

Am simtit pamantul rece facanduma sa tresar. Vroiam sa imi deschid ochii dar nu puteam, eram incopetenta. Am auzit un stai apoi o palma. Ce se intampla acolo? Ce fac nebunii? De ce am constiinta daca sunt moarta? Ce se intampla cu mine? Asa multe intrebari si nici un raspuns, dar acestea au fost oprite de niste cuvinte stranii, care ma facusera sa ma cutremur. Vroiam sa sar sa ii spun la brunet sa inceteze, ca viata trebuie continuata si chiar daca mor el nu trebuie sa vina alaturi de mine, doar nu ma iubeste, nu? Eu, nu il iubesc pe el, doar simt o usoara atractie.

Sakura! Trezestete! Hai Sakura! Hai Sakura! Ma incurajam dar fara nici un rezultat, ce se intampla? Chiar am murit nu? Am inceput sa vad o lumina … raiul... De ce raiul? Eu ar trebui sa merg in iad, acolo e locul meu! Lumina aceea imi arata niste imagini … Sasuke cu mana pe katana, iar acesta ii statea pe gat, aproape taindul. Naruto il imlplora sa termine, ca nu merita … nu asta as fi vrut eu. Da... nu asta vroiam eu, eu vreau sa isi continue viata, sa nu se omoare pentru o necunoscuta care i-a oferit o semi-noapte de amor.

Ochii mei se ingreunau cu fiecare secunda, fiecare minut trecut. Vroiam sa plang, dar morti nu plang, nu? Dar un cristal curgea lin pe fata mea. Amandoi se oprira din certat. Oare de ce? Au observat lacrima mea? Sasuke ma lua la piept si imi spuse ca trebuie sa traiesc iar Naruto scoase o injuratura nu prea frumoasa pentru urechile oricui. Incepu sa se scuture pamantul cu mine iar sirioaiele de lacrimi, care debia le retinusem, au fost spulberate pe fata mea de catre acel cutremur. Ochii mei nu mai erau grei, nu mai erau pe moarte.. simteam fericirea in ei, simteam bucuria de a trai viata la maxim... asta simteam! Ochii mei devenira ca puful iar in secunda urmatoare i-am deschis larg.

Sasuke imi sari la gat si imi spuse ca nu ma va lasa sa mor, ca nu aici trebuie sa mor! Ma lua in brate si imi spuse pe un ton foarte cald sa mergem acasa, o caldura parinteasca. In timp ce ma cara, ma pupa parinteste pe frunte si imi spune ca vom vorbi maine totul.
Am cutreierat acea padure, care mie una mi se parea mai lunga ca prima data, si am ajuns in strada, o alta strada, un alt loc necunoscut. Am fost carata de brunet cam in jur de 10 minute mana ce am ajuns la hotel. Am luat liftul pana la etajul unde eram cazati noi si mergeam pe acelasi hol infinit … acel hol de care imi era groaza. Oare de ce?

Un sentiment neplacut ma pali, vroiam sa nu ajung in camera de hotel, dar mergeam si mergeam si ne apropiam din ce in ce mai mult. Becurile erau stinse, dar Uchiha vedea clar, prea clar, pe unde trebuie sa o luam. Am cotit-o la dreapta apoi am mai mers 2 minute si am intrat in camera.
Intunericul ne lovi iar eu am inceput sa tremur. Am mai vazut acest intuneric, de prea multe ori, de prea multe ori am fost blestemata sa vad infernul. Naruto inchise usa dupa el iar Uchiha ma aseza pe o canapea din piele, canapeaua din living! Se aseza si el langa mine si ii spuse lui Naruto sa vada daca Hinata e bine.

Trecura doua minute de cand nu am auzit o veste de la Naruto dupa care o injuratura cutreiera casa. Sasuke fugise inainte iar eu, incet, o luam in urma cu pasi lenti, dar siguri. Cand am intrat in camera l-am vazut pe bunicu cum dormea langa Hinata, el pe cearceaf iar ea langa. Am chicotit in sine cand un film cu bunicu si Hinata imi tracu prin minte. In acel film Hinata juca macaua cu bunicu iar bunicu statea si se uita la tavan iar Hinata il injura ca nu raspunde cand il striga.

Naruto inca injura si i-am spus ca el este bunicu meu... DAR CE CAUTA AICI? I-am tras un ghiont si el se trezi. Isi afisa ochii de caprioara si ma intreba ce se intampla. Sangele mi se urca in cap iar furia ma lua pe sus, ducandu-ma pe un teritoriu cunoscut cu mii de case negre, monotone, si cerul de un rosu sangeriu. Strazi pavate cu piatra se intindeau la mii kilometri distanta, eram in centrul unui oras vechi. In aer se simtea furia, agonia si singuratatea. Oamenii nu ieseau pe strazi, preferand sa stea in casa.

Sunt trezita de catre bunicul care ma intreaba inca o data ce vreau de la el si ii trag o palma de toata frumusetea intorcandu-i capu. Ochii lui de caprioara pusera stapanire peste ochii mei ca iarba cruda si ma intreba de ce am dat. M-am intors cu spatele si am inceput sa tip:

-Ce cauti tu aici? Cine te-a chemat? Cu ce drept vii sa ma vezi? Ti-am dat eu voie dupa cate mi-ai facut? Bosorog pervers ce esti!


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Sam 05 Ian 2013, 01:25, editata de 2 ori
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Guardians and demons (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 22:48

ok autoareo ,

ma bucur ca acest next a fost scurt .
m-a enervat mai ca a fost scurt =)))))
sper sa ma anunti ,
data viitoare vreau sa fie la fel de lung ,
anunta-ma de continuare,
crisu te pupaceste


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 S6he8w
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Npi5xg
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 2myt0zq




Guardians and demons (+16) - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 01:06

hei am venit si eu si vreau repede next-ul
ps prea mult sf


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:54

Am ajuns dupa un timp si la ficul tau . Sper sa ma ierti ca n-am venit pana acum , dar am avut probleme cu netul . Astept cu nerabdare nextul fiindca sunt curioasa ce o sa se intample in continuare . Sa ma anunti .


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 11:40

Buna!
A trecut si Deea pe la ficul tau ! ^^
Imi place foarte mult ideea!
Insa inca nu imi pot da seama ce este defapt Sasuke si Naruto...?
Si de ce Hinata a vrut sa o violeze pe Sakura? o.O
Am multe intrebari in mintea mea si sper sa voi avea raspunsul la fiecare pe parcurs:)).
Descrii foarte bine dupa parerea mea si momentele amuzante sunt prea reusite :)).
Bosorog pervers:))... pfff rar se intampla sa ai un bunic pervers :)).
Biata Sakura cred ca e capiata la cate i s-au intamplat:)).
Abia astept sa aduci next!
Spor la scris si imaginatie ! kiss
Pupici kiss*:!



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 16:24

Iiiiiha ajung si eu intr-un final rolling on the floor
bai nene, prea penal rolling on the floor
Sper sa aduci next repejoor kiss
Si sa ii lamuresti pe astea in ceata cu natia lu' sasuke si a lui naruto rolling on the floor
Kisses kiss




Guardians and demons (+16) - Pagina 2 6y0bq1



Mustache

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 347ib8zGuardians and demons (+16) - Pagina 2 SemnaturagGuardians and demons (+16) - Pagina 2 292625w







Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 16:42


Cu toate că nu aveam în plan să îl aduc azi uitaţi, am făcut o faptă bună. Oare oare ce mai descoperiţi? Vă anunţ că începe cu o amintire trista. continuă cu un umor care vă face să picaţi de pe scaun, terminaâdu-se cu o urmă de mister, foarte puţin mister! Oare a cui e amintirea de la început? Citiţi si aflaţi happy2.

Vă urez lectură plăcută şi sper să vă placă happy2.

Ps: Acest capitol e dedicat lui Crisu , ca să o mai înviorez puţin rolling on the floor şi făcut special pentru Maria & Sasuke, fără SF.
Scuzaţi-mi greşelile happy2.




Capitolul V|


•••FlasBack•••

Pov by author


-Bunicule, bunicule te rog spune-mi o poveste.spunea o fetita de 10 ani.

Acea fetita statea pe jos, in fata bunicului ei, in timp ce acesta era asezat pe un fotoliu din piele de o culoare cenusie. Fetita era foarte fericita, era cu zambetul pe buze, isi iubea bunicul foarte mult, il respecta mai mult decat pe parintii ei, in ciuda eventimentelor petrecute cu el. Acesta se ridica timid mergand in bucatarie pentru asi lua cana cu ceai. Fetita, bucuroasa, il urma si ea, saltand prin casa ca o nebuna. Era fericita pentru ca isi putea petrece vacanta de vara la bunicul ei deoarece parintii erau plecati in strainatate pentru o luna. Era in culmea extazului, era euforica.

Bunicul se aseza pe scaunul negru punand lenes cana pe masa alba. Incepu sa se uite in sus si un zambet diabolic ii aparu pe chip. Cand o vazu pe fetita mica si neajutorata filmulete incepu sa ii cutreiere capul, facandu-l pervers.
O chema pe fetita in bratele sale apoi incepu sa bage mana sub bluzita ei pipaind-o. Pentru varsta ei avea sanii destul de mari, cand celelalte fete din clasa nici macar nu ii aveau dezvoltati, ea avand cupa A. Pentru unele fete este o calitate dar pentru ea este un defect, atragand privirile atator baieti, ii iera rusine.

-Bunicule ce faci? Ma doare! Bunicule! Lasama! Am crezut ca imi spui o poveste, buniculeee!

•••FlashBack End•••



Pov by Sakura

M-am asezat alene pe canapeaua din living in timp ce baietii il scoteau pe Moji afara din camera Hinatei. Sasuke se aseza langa mine iar blondul pe un fotoliu cafeniu, in timp ce chelosu ramasese in picioare. Am atatea intrebari sa le pun, atatea intrebari pe care nici nu le intelg, atatea incat nu cred ca voi tine pasu.

Am inceput sa vorbesc cu Sasuke, numai noi stim ce iar la un moment dat il aud pe Moji cum isi drege glasu. Ma striga iar eu am zis pe o voce amuzata ca sunt prezenta urmat de cuvantul Sensei iar cei 2 baieti incepura sa rada. Isi drege inca o data glasu si ma intreba daca am chef de glume iar eu i-am spus nu apoi am izbucnit in ras. Incepu sa se auda sunete repetate ca si cand ar bate cineva cu piciorul in parchet si chiar asa era, am reusit sa il inervez pe Moji cu sunetul acela enervant.

-Bine, bine, sa trecem la lucruri serioase.am spus eu in timp ce imi faceam un plan malefic. Bunicule,se uita apoi la mine si am continuat, ti-a cazut... am aratat pe jos si el se uita in directia aia apoi am continuat... nasul.

Dupa ce am spus asta devenii rosu la fata. Se uita la mine cu o fata de catel plouat si am izbucnit in ras. Rasul meu cristalin se auzea in toata camera. Camera nu este prea mare, fiind luminata de o singura veioza de pe masuta de cafea, care se afla in fata canapelei. In dreapta si in stanga acesteia se afla 2 fotolii iar in spate ei se afla usile care duc la cele 2 dormitoare. Langa usa din stanga se afla bucataria iar pe peretele din fata canapelei se afla usa spre baie. Urmeaza asa zisu hol, o camera patrata, fara peretele care il leaga de living. Peretele are o lungime de 1 m iar la intrare, se afla un cuier mic, prins cu suruburi in perete. Culoarea peretilor este monotona... alb.

Bunicul meu isi drege glasul apoi se aseza pe singurul fotoliu liber. Ma intreba ceva dar nu i-am dat inportanta. Ma mai intreba inca o data si am tipat un nu hotarat. Mi-am indreptat capul spre Naruto si l-am intrebat ce sunt aceia Exorcisti. Adica, stiu ca sunt oameni care vaneaza demoni, dar ce fac ei, e prea de tot. Moji incepu sa imi explice dar nici ca il ascultam, ma uitam la Naruto care se uita la Sasuke. Cheliosu, asa ii zic eu cu toate ca are par in cap, se ridica de pe canapea spunand ca pleaca, dar Naruto il opri.

-Drum bun si cale batuta, cheliosule. Naruto, nu opri omu, oricum nu il suport si nu ma suporta. Am dat cu pumnu in masa si aceasta se rupse in doua iar singura sursa de lumina disparu. Asa, acum nu ii mai vad fata.am spus cu o asa usurinta, imi e cam frica de intuneric.

Masa inca se mai auzea crapand. Sasuke ma striga iar eu am soptit un da debia auzit si ma intreba unde sunt. Il vedeam destul de bine si am mers la urechea lui si am tipat ca sunt acolo, incheind fraza cu o injuratura nu prea omeneasca. Ma injura si el iar eu i-am frecat o palma. Pentru ce? Nici eu nu stiu. Ma intreba de ce iar eu i-am spus ca e dobitoc. Se enerva razbunandu-se pe resturile masutei de cafea. Ma numi idioata iar eu i-am mai tras inca o palma. Moji isi drese glasul si spuse sa nu mai flirtam, Sasuke intrebandu-l daca e gelos.

Se auzi o bufnitura iar apoi lumina din camera lui Hinata se revarsa la cativa centimetri de usa, dar oferind o vizibilitate destul de clara prin camera. Cand m-am uitat la sursa zgomotului am vazut fotoliu sprijinit pe spatar iar pe Naruto cum radea de zori. Moji isi drege din nou glasu facandu-ne atenti.

-Moji, ma intrebam... cine ti-a dat tie numele asta? Parca e de maimuta, nu ca nu ai semana tu cu una, iti mai lipseste parul si este unul de a lor sau te-ai epilat sa te camuflezi printre oameni?am spus in timp ce zambeam diabolic.

Sasuke si Naruto au inceput sa de-a intr-un ras haotic in timp ce el era rosu de nervi. Se aseza pe canapea spunand ca nu e timp de glume, ca trebuie sa trecem la lucruri serioase. I se citea furia in glas si ura purtata pentru ca l-am facut de rusine. Dupa ce se ridica si Naruto am intrebat ironica si putin deranjata ca nu e timpul pentru glume ci pentru seriozitate, deci, arunci ar trebui sa devina pervers. E un lucru serios nu? Dupa ce am terminat de spus blondul rata fotoliu cazand si incepu sa planga ca un copil de 3 ani. Dupa 1 minut, dupa ce vazu ca nimeni nu il consoleaza, incepu sa rada, fiind foarte molipsitor, facandu-ne pe toti sa radem.

Moji isi drese glasul apoi toti devenira seriosi inafara de mine. Ma oprisem intr-un sfarsit, dar nu inainte ca veioza sa fie sparta de catre pumnul cheliosului. Moji nu e chelios dar asa imi place mie sa il numesc, ma face mai fericita, mai inteleapta si mai satisfacuta de propia persoana. Parul bunicului e alb iar varsta lui e de 60 de ani, tanar nu? Dupa ce Naruto nimeri fotoliu il intreb ce inseamna pentru ei Exorcismul.

Linistea se asternu peste noi iar pe mine o stare de neliniste ma lua facandu-ma sa bat din picior int-un ritm alert si cele patru degete de la mana stanga, de marginea canapelei. Eram nervoasa dar si nerabdatoare. M-am uitat la Moji si o roseata imi cuprinsese obrajii facandu-ma sa bat si mai tare din picior iar degetele mele dansau una dupa alta intr-un ritm iute.. Usa camerei se inchisese si o data cu ea singura raza de lumina. Acel intuneric abisal revenii, dandumi o stare de neliniste, facandu-ma sa tremur.

Am stat asa cam vro 5 minute in care eu mi-am facut o multime de nervi. Am spus un "deci" asa de tare incat toti tresarira. Ce se intampla cu voi oamenilor?! A innebunit lumea!

-Deci....spuse blondul pe un ton foarte serios, e mai complicat, mult mai complicat. Exorcismul, dupa cum bine stii are legatura cu Dumnezeu, noi omoram demnonii trimisi de Regele Iadului. Ei se pot misca liberi noaptea, ziua fiind fara puteri. Noi, toti, suntem exorcisti. Exorcismul, alunga diavolii prin descantece, cred ca asta o sti.... noi, pe langa descantece mai folosim arme, sabii, invocatii ale animalelor special facute pentru acest lucru, avem o eleva care canta si omora acesti diavoli, mai folosim cutite, nu sabii, kunaiuri, vraji.... Daca nu veneai dupa noi poate nu se intampla asa ceva, poate nu trebuia sa aflii despre asta, si totusi, tu ai cautat-o.

Eram speriata dar si nervoasa. Imi oprisem piciorul din dans si il pusesem peste celalalt. In camera, linistea se revarsa precum o perdea de apa, doar degetele mele faceau zgomot. Ochii mei se adaptasera in sfatsit abisului, dar o flacara neagra lumina incaperea. Sasuke se uita la mine iar eu i-am dat o palma ca a zgaltait canapeaua stigandu-se si flacara. De ce a primit acea palma? Imi scosese limba. Ma enerveaza cand un baiat imi scoate limba. Ma injura facandu-ma idioata, asa ca a mai primit una cazand peste masa.

Oare ce e Sasuke? Am pus aceeasi intrebare dar nu mi se raspunse. Vocea lui Sasuke colinda intreaga incapere facand aerul si mai insuportabil. Acele 4 cuvinte imi lovira fata cu o putere uimitoare facandu-ma sa plang. Mi-am oprit degetele din dans ducand amandoa palemele in asa fel incat sa imi acopere fata. Coatele mi le-am sprijinit pe genunchi iar capul l-am lasat sa pice iute pe mainile mele.

-Cum? De ce nu trebuie sa stiu? Nu trebuia sa fii eu gardianu tau? A sau stai, nu sunt! Sunt o fata pe care o cunosti de ceva vreme, de care nu sti nimic si in care nu trebuie sa ai incredere, asta sunt eu. Draga Uchiha, daca nu ma cunosti hai sa facem cunostiinta.am urlat iar mainile mele au inceput sa ma doara. Sasuke Uchiha, sunt Sakura Haruno, o fata energica, zambareata si tot ce trebuie ca sa fiu cat de cat o persoana de treaba.

Spunand asta mi-am ridicat capul sa il privesc, intizand mana in semn de noroc. O usa se deschide iar lumina rasaritului se vazu foarte clar. Culoarea rozalie invada camera linistindu-ma, facandu-ma sa incetez din plansul pueril. Am privit culoarea aceea sfanta data de catre soare si am presupus ca e vro 5 dimineata.

M-am ridicat lenesa de pe canapea ducandu-ma la baie si facandu-mi siesta. Am intrat sub dus iar o ploaie de apa calda imi lovea corpul cu o putere uimitoare facandu-ma sa tresar. Mi-am ridicat capul iar picaturile de apa imi bateau fata palida. Durerea nu ma lasa in pace, imi dadea fiori reci in tot corpul. Am iesit din dus si m-am infasurat cu un prosop ca apoi sa merg in living sa ma asez lenesa pe canapea.

Trebuie sa ne facem bagajele si sa o pornim catre mare. O stare de neliniste ma lua pe sus ducandu-ma in dormitor pentru ami face bagajele. Dupa ce mi-am terminat bagajele, m-am asezat pe pat si am oftat. Si uite asa a trecut si ziua mea de nastere....


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Acum să vă raspund la fiecare happy2:


Pervert_Angel

Nu am putut să îţi îndeplinesc dorinţa, e desutl de scurt.


Maria & Sasuke

Îmi cer scuze de SF'u meu dar dacă nu îţi place ...... Aşa va fi mai mereu şi dacă nu iti place SF'ul eu nu te opresc să nu îl mai citeşti, Mi'ar părea rău să pierd un cititor dar dacă nu îţi va plăcea nu am ce face, aşa e imaginaţia mea happy2.


ingerul nopti

Te înţeleg, oricum apreciez efortul să treci pe aici happy2


Deea in Wonderland ★

Mulţumesc că ai încercat să treci pe aici şi te'am suprins plăcut, încerc să ma perfecţionez. Asta e toată ideea la mine, ţin lumea în suspans, cred că e greşit amăgind cititorii prea mult dar mi se pare aiurea când se dau detaliile din primul capitol (mă refer la unele ficuri)



Mustache

Mă bucur că îţi place, chiar mă bucur. Oricând eşti bine-venită, te aştept la ficurile mele cu braţele deschise. Nu am putut să le lămuresc prea mult, şi'ar pierde savoarea ficul rolling on the floor


Cu astea fiind zise, vă las până data viitoare cu multe întrebări, pentru unii. Până data viitoare, să aveţi parte numai de bine. jos palaria in fata

Mely vă salută! jos palaria in fata


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Sam 05 Ian 2013, 01:27, editata de 2 ori
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 18:35

de ce nu ai puso pe ea sa fie fata aia cu sabia sigila in "piept" si de ce ea nu vede monstri ma cam enervezi pentru ca ea trebuia sa fie la stadiul de paladium cum ai putut cum mai dezamagit . Astept next-ul Guardians and demons (+16) - Pagina 2 138742


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 20:26

A doua !!!!!! Sper ca data viitoare sa fiu prima . Iti multumesc ca nu te-ai suparat pe mine si sa stii ca mie cel mai mult imi place la ficul tau ca este SF . Eu iubesc tot ce tine de SF si pana la urma asta iti atrage si atentia mai mult . Ficul tau este grazav si plin de multa imaginatie si idei bune . Sper sa o ti asa in continuare . Sa ma anunti cand pui nextul .


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:41

Multumesc pentru anunt!!!!!!
HMM...este o problema... am ajuns cam tarziu la ficul tau!!
Sorry nu am fost acasa!!
Astazi am ajuns :D insa mi-am facut timp sa trec cu un comm la tine :d.
Capitolul este frumos si sunt din nou intr-un suspans nebun..
Imi place ca nu ne dezvalui din prima anumite secrete :>.
Pare mult mai interesant si faci ca ficul sa fie perfect !
Sper sa aduci next repede kiss !
Spor la scris si imaginatie kiss !
Te pupa Deea kiss !



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 12:27

Scuze, scuze imi cer scuze de mii si de mii de ori ca nu am mai trecut pe la ficul tau. Il ador, imi place la nebunie totul. Dar Sakura pana la urma ce e ca stiu ca o data era sa spuna ca ,, Sunt...'', dar Naruto a oprito... Abia astept sa aduci next-ul si daca poti sa mai treci si pe la ficul meu ,, iubire de demon''. P.s: abia astept next-ul si vreau sa ma anunti



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 22:01

Capitolul V|


Pov by Sakura

Ma ridicam agale de pe patul hotelului iesind lenesa din camera. Uchiha inca isi facea bagajul, si-l facea de vro 5-10 minute. Nu gasea nu stiu ce carpa, caci o pusese intr-o punga, dar, acum, parca disparuse. I-am spus ca o sa-i cumpar alta dar a spus ca e foarte speciala, ca o primise de la mama lui si in plus, era singura carpa care rezista la curatarea katanei.
Mi-am asezat bagajul la intrare apoi m-am trantit pe canapea. Eram prima care isi terminase bagajul caci, colegii mei de apartament au mai stat de vorba cu cheliosul. Sa vi-l prezint? Ar fi prea mult de munca, caci nu o sa mai apara nici o data dupa cate i-am spus aseara, l-am facut de cacao.

Am luat telecomanda de pe resturile de la masuta si am dat pe un program oarecare. Erau stiri si se punea ca o fata cu parul roz din Konoha a disparut iar parintii ei o cauta disperati. Cica de aseara de la 10 a disparut ca prin magie din camera ei.
Cate fete stiu eu cu parul roz din Konoha? Nici una! Despre mine e vorba! Aseara la 10.... ce faceam? Pe la 9.27 am pornit din casa si cred ca am alergat cam vro 23 de minute pana in padure deci cam pe la 10 a pus stapanire demonul pe mine. Oare sa fi uitat ca m-au lasat cu Uchiha la mare?

Sasuke iesi din camera rasufland usurat ca si-a gasit carpa si se uita mirat la mine... Mirat, de ce? Ma intreba daca plang si mi-am pus mana pe fata, chiar plangeam. L-am intrebat de ce iar el ridica dintr-o spranceana uitandu-se intrebator. I-am spus sa citeasca titlul si ma asculta, curios citind cu atentie. Dupa 13 secunde se uita la mine si imi spuse ca sa imi trebuie daca fac pact cu un demon.

Dupa acele cuvinte m-a luat o durere de cap iar o usa se auzi scartaind, iar pe aceasta iesi Naruto anuntand ca Hinata mai are ceva treaba si vine. Blondul imi spuse aceeasi intrebare ca Uchiha iar brunetul ii spuse sa se uite la titlu' de la stiri. Ce lung este subiectu asta! Parca dureaza de o vesnicie. Nu stiu... nu pot... nu vreau sa imi sun parintii. Ce reactie o sa aiba cand o sa le explic ca am mers la mare? Oare o sa-mi spuna sa ma intorc? Care vor fi vorbele lor, se vor isca certuri? Nu vreau sa ii sun! Simt ca nu pot.

Sunt asa trista, acel demon nenorocit mi-a dat viata peste cap! Nu stiu ce sa ma mai fac. Plangeam intruna, nu ma puteam opri. De la atata plans a inceput sa ma arda obrajii iar capul sa ma doara, poate din cauza prostiei mele, sunt asa o proasta! Un fior rece imi strabatu spatele indreptandu-se spre stomac. Cand a ajuns acolo a inceput si el sa ma doara. Durerile de stomac sunt cele mai rele, sunt cele mai a dracului.

Sunt trezita la realitate de imbratisarea lui Naruto si cuvintele sale dulci. Ce scum e! Imi spune ca totul se va rezolva, ca isi vor aminti ca m-au lasat la mare, nu e un capat de sfoara. Trebuie sa ma distrez in timp ce el si Sasuke imi vor suna parintii si le va explica ca m-au lasat la mare. Nu trebuie sa imi stric inceputul de 18 ani.
Linistea apasatoare se lasa peste noi iar Naruto se indeparta la auzitrea usii scartaind. Se ridica alene si se duse cu pasi grabiti catre camera. Ma uitam pierduta dupa el, parca asteptand sa imi spuna ca a fost e o farsa de ziua mea, ca totul s-a terminat si a fost cea mai tare gluma. Asta imi doream si asteptam, dar acest cosmar nu se mai termina, nu vroia....
Uchiha se invartea nervos prin camera parca asteptand ceva. Se tot uita la usa blondului apoi la mine apoi mai facea o tura prin camera. Atunci cand ma privea o facea cu nervozitate dar si cu tristete. Mila nu i se citea si ma bucura acest lucru. Urasc sa fiu privita cu mila, sa par slaba, dar asta am demonstrat-o aseara cand am facut pactul cu demonul ala nenorocit. As fi vrut sa ma omoare, sa nu mai traiesc. Inutilitatea mea de ai ajunge nu e binevenita pe lumea celor vii, poate dincolo de portile iadului.

Si totusi, as vrea sa ajung in iad, dar oare cum e acolo? As recunoaste acel loc? Daca e plin cu cazane si din astea e prea comun, se gaseste in toate cartile, iar daca e cu blocuri si chestii ca la noi.... Prea ciudat.
Si chiar as vrea sa imi vad viitoarea casa, caci, atunci cand am sa mor o sa merg direct acolo. Prea multe pacate, prea multe rele.

Sasuke se opri si isi indrepta privirea spre camera blondului iar de acolo iesi acesta spunand ca a rezolvat cu parintii mei si ca se va revansa el cand va ajunge acasa. Cum pot astia doi sa fie verisori? Practic, daca sunt indepartati nici nu sunt verisori, nu? Uchiha imi raspunse la intrebare cu un nu sec si se uita la Naruto caruia ii pierise zambetul tamp de pe fata.

-Suntem doar asa... Am aflat si noi aseara... Eu una nu cred. Suntem diferiti, nu suntem din aceeasi bunica, nu avem acelasi sange, nu ne intelegem bine, nu vreau sa il vad si totusi.... Imi e mila de el, are o greutate asa grea pe umerii sai. Eu sunt doar in calitate de prieten al tau, mama ta a venit cu ideea sa il luam si pe Sasuke si eu i-am spus ca mai luam o fata.

Dupa ce spuse asta, Naruto isi duse si el bagajul la usa apoi ne anunta ca pana la 11 trebuie sa eliberam camera. Am dat toti afirmativ din cap si ne-am indreptat spre usa iesind pe coridorul lung, lung pentru mine pana am dat de usile metalice ale liftului. Ne-am "imbarcat" in ascensoriu, iar el avea sarcina sa ne duca pana la parter. Ajunsi acolo am mers sa duc cheia apartamentului apoi am iesit unde o lumina puternica se revarsa peste noi. Am intrat in masina rosie continandu-ne drumul spre mare. Naruto si Hinata au fost linistiti iar drumul foarte obositor.

Ziua trecuta a trecut mai greu ca celelalte, dar cea mai cea a foat atunci cand l-am intalnit pe Uchiha. De alalta-ieri viata mea s-a schimbat radical, de la una cu oameni simpli(nu imi inclus clientii) pana la una cu demoni, exorcisti si personaje din mituri si legende. Acea zi in care... multe, prea multe.
Oricum, totul a inceput acum doi ani cand m-am indragostit de Andrew si viata mea a luat o intorsatura de 90°, cand iubirea a prins floare si am intrat si eu in munca parintilor mei. De acum un an, am avut peste 1000 de clienti, jumate fete jumate baieti.

Am omorat tot felul de indivizi cu fete ciudate care alergau dupa acesti tipi si tipe cu o valoroasa "branza" in lumea economiei. De ce? Acesti "monstuleti" au ceva special si unic ce valoreaza mult, sunt vanati pentru ceea ce sunt. Nu multi stiu iar cei ce stiu sunt oameni politici. Ce sa-i ceri in anul 3000? Lumea a ramas ca in 2000 doar ca mintile s-au desteptat, dar nu au mai creat alt ceva. Oricum, sa revenim la oile noastre, acesti indivizi se gasesc in cateva familii (ex.: Clanul Uchiha, Clanul Akira, unul din cele mai cunoscute, Hanul Sanzianei, este doar o acoperire caci in real se numesc Janoah, etc.).

Sa va explic totul mai clar: ii vor morti.
Serviciile Haruno le sta la dispozitie acestor clanuri impreuna cu Kunai si Uzumaki. Noi ii salvam pe prichindei de la moarte.

Am spus ca suntem in anul 3000 si cu tehnologia din 2000 nu? Pai, nu toate orasele si satele din lume s-au dezvoltat asa iar satul Konoha, Romania (tara) si o tara de la granita dintre Franta si Spania, Moskova si alte cateva orase mai mici nu s-au dezvoltat de loc.

Sunt trezita din prezentari de catre Sasuke care trantise usa copilotului si scoase o injuratura ca nu ii respect pornirile. Ma dau jos alene din masina si observ ca toate bagajele sunt deja date jos iar locul unde o sa ne petrecem cateva zile la mare este intr-o cabana destul de mare. Mi-am ridicat bratele spre cerul albastru si mi-am cuprins degetele intr-o imbratisare apoi intorcandu-le astfel incat palemele sa fie in sus si am auzit marea de oase pocnindu-mi iar un fior imi strabatu corpul. Am inceput sa lacrimez de placere si m-am indreptat cu pasi calculati spre cabana. Cand am intrat mi-am vazut fostii colegi cum asteptau moartea dupa colt apoi un zambet le trasni fata, ochii lucindu-le.

-Bine ai venit, draga fosta colega. Te asteptam.spusera toti in cor, de parca ar fi fost la opera.

Cum fosta colega? Eu sunt in A iar ei sunt in B. Ce frumos, nu? Sunt singura printre "straini". Cu toate ca ii stiu pe toti din scoala cu acesti indivizi am petrecut mult timp in clasele A pana cand, anul trecut au spus ca nu mai fac fata si se mut in in B iar eu am fost mutata in Super A unde este topul 10 a celor mai destepti tipi iar eu sunt pe 2 dupa un tip care s-a mutat anu asta. Oare cine o fi? Super A a fost intemeiat anu asta la cererea elevului transferat si am fost anuntata telefonic acum cateva zile. Cu toate ca am spus ca sunt in A, nu sunt o tipa care sa se dea mare.

Am pasit inauntru si o mare de cadouri imi invada calea facandu-ma sa ma impleticesc in propiile picioare.
Soarele de amiaza stralucea tandru pe cer dandu-mi o stare vesela, euforica. Am inceput sa rad de parca as fi luat droguri iar cand am ajuns in living am inceput sa cand un hit de Akne, un artist Corean care a lansat K-Popul cu 10 ani in urma... l-a lansat in sensul ca l-a facut cunoscut in toata lumea.

Toti se uitau ciudat la mine iar Uzumaki imi freca o palma facandu-ma sa cad pe partea stanga, pe aceeasi parte cu palma, ajungand cu fata intr-o perna. Cand am facut contact cu ceva tare capul meu a inceput sa bubuie iar o infierbanteala imi cuprinsese corpul. Durerea imi acapara partea lovita facand si mai insuportabil momentul apoi am dat intr-un ras ironic si am bufnit in plans facandu-i pe cei prezenti sa ma creada nebuna.

Eram speriata, dar nu inca nu stiu de ce, poate pentru ceea ce va urma. Am simtit cum din mine se scurge elixirul vietii iar zona de contact inmuinduse. Tipetele disperate ale celor din jur faceau o atmosfera incarcata si sinistra, compunand o melodie, linia melodica fiind rasul meu isteric si plansul de papa-lapte.

M-am ridicat brusc iar camera a inceput sa se invarta cu tot cu mine iar ultimile cuvinte auzite au fost "Chemati o ambulamta!" urmata de o injuratura.


****


Cat sunt in coma, fiindca am pierdut mult sange datorita palmii blondului, hai sa va explic ce este un gardian in Serviciile Haruno. Pai, noi gardienii, pe langa faptul ca ii aparam pe clienti de oamenii givernului, ii aparam si de vanatori.
Oricum, pe scurt, multi oameni ii vor morti deoarece sunt diferiti si au o carma mai puternica -presiunea spirituala este mult mai ridicata simtindu-se si in atmosfera.

-Sakura, esti bine?ma intreaba o voce foarte cunoscuta. Ce ti-a facut natarau ala? De la o prostie tu ajungi in spital. Sa il ia masa pe sus si sa il arunce din avion.

Am deschis alene ochii si m-am uitat la baiatul de la capatul patului. Era prostul de Uchiha care se uita suparat la mileul alb pus la nimereala. Isi ridica privirea iar in ochii lui abisali se citeau nervozitatea.

-Ce de cacat e mileul asta. E pus de un prost si e si ieftin... Oricum, trecand peste asta, cum te simti? Te mai doare capul? Am dat din cap in semn negativ iar el continua: Ai lasat o pata uriasa de sange pe bratul canapelei. Cum au vazut astia ca ai lesinat idiotu- a sunat la ambulanta. Nu m-am ingrijorat pentru tine, spunand asta se uita direct in ochii mei apoi isi duse privirea, din nou la mileu, dar nu vroiam sa imi moara "dadaca", asa cum spui tu. Si nu vei afla despre identitatea mea pentru ca am incercat asa mult sa o ascund incat mi-am parasit propiile sentimente. Una peste alta, mai bine sa nu traiesti in lumea mea si lasa-te de dadacitul meu, dupa ce termina de spus, sau asa credeam eu ma lua de guler si continua, sau te omor.

Ooo domnul Uchiha trece la amenintari. Oricum nu va scapa de mine si de sacaiala mea, trebuie sa imi spuna ce este, ce naiba? Ma ridic in sezut si ma uit in ochii lui apoi mi-i indrept spre buzele lui. De ce doamne? Ce am facut? Oricum e un idiot.... Dar asa as vrea sa le gust, sa isi infinga limba-n gat la mine. Si totusi de ce ma gandesc la asta? Oare el ma face fericita?

Sakura, ce tot zici tu acolo? Il cunosti de 2 zile si gata? Vrei sa te indragostesti la prima vedere? Dragostea aduce numai tristete daca nu alegi persoana potrivita. Dragostea e pura dar si rautacioasa, nu ... Clar nu! Te rog, nu uita ce ai patit la 14 ani! Nu-l uita pe Idre, de care te-ai indragostit dar el nici macar nu te iubea si profita ca esti bogata. Sakura, clar nu! Nu vreau sa te mai vad suferind.

Imi aud cum bolboroseste cel de dinauntru meu. Ah nu stiti de el nu? El este dragul meu prieten Dark si impartim acelasi corp dar personalitati diferite. E un baiat dragut si sincer care ma protejeaza tot timpul. Defapt, sunt...

Inceteaza Sakura! Iar gandesti cu voce tare si blondu ala nu te lasa sa spui de mine sau ceea ce esti tu, esti un gardian! Asta e tot! Nu ai voie sa spui altor oameni ca tu esti defapt...

Da da, stiu. Nu ma mai freca. Sunt destul de constienta ca trebuie sa pastrez asta secret. Dar am o intrebare... de ce te-a afectat si pe tine demonul ala? Adica, ai propul rationament, propiul corp, propia fiinta si propiu suflet.

Gresesti! Nu am propiul suflet. Sufletul tau e si a meu, corpul tau e si a meu, doar infatiearea o schimb si am propiul rationament.

O lacrima imi scapa printre genele lungi cazandu-mi pe fata alba apoi se inmuie cu cearceaful subtire si ingalbenit al spitalului. Eram trista. Sunt multe lucruri comfuze, pe care nu le inteleg. De ce nu pot sa spun lumiii de Dark? De ce nu pot sa iubesc? De ce? De ce toate astea?

-Hey, Sakura, esti bine? Daca nu te simti bine voi pleca.

Pleaca? De ce? Nu ma lasa singura! Toti ma lasa! Toti baietii ma lasa singura! L-am prins de capatul manecii scurte si am inganat un stai apoi am inceput sa plang.

Plansul.... Sunt trista caci, oricat as incerca nu pot sa am o inima de piatra. Am iubit multi baieti, am fost naiva si i-am placut iar lor.... lor nici nu le pasa de mine! In generala am fost o fire slaba si neajutorata, mereu timida si nesociabila si asa am fost si in liceu pana cand am dat de colegul meu de banca....

-Hai Sakura, sa mergem la cabana.spunand asta imi intinde mana dreapta iar eu i-o prind.

Incepe sa ma traga pana ajung in picioare si nu stiu cum, cred ca m-am impiedicat de cearceaf, am cazut peste el iar gurile noastre mai aveau 10 cm si se uneau. Am rosit instantaneu iar din reflex i-am dat o palma si m-am ridicat rapid. Ma intreaba de ce am dat iar eu ii spun ca din obisnuinta si afisez un zambet fals. Oare din obisnuinta?

Imi ia mana stanga si mi-o pune pe umarul sau drept apoi il simt cum ma ia de sold si imi sopteste cald ca ar trebui sa ma ajute pentru ca trebuie sa plecam.
Nu stiu de ce dar fata mea se inrosi iar inima incepu sa-mi salte. Dark rasufla greoi apoi incepu sa rada. De ce? De o proasta ca mine, normal. Si ce am spus gresit? Asta chiar nu o stiu....

Fata mea se facu rosie iar o durere de burta ma lua. Nervozitatea isi facu loc si o ameteala ma cuprinsese. "Dark, nu acum!" am tipat ca stiam ce vrea sa faca. Am inceput sa am ameteli iar furia mi se citea pe chip. Am auzit ca ma intreaba Uchiha daca ma doare ceva apoi nimic, nici un suntet nimic. Totul s-a facut pustii si negru iar corpul meu deveni gol trecand in locul lui Dark.



Pov by Dark

Grabestete nataraule, nu vreau sa ma vezi in forma mea reala. Bun sa ma prezint... Sunt Dark si am 16 ani... Glumesc, glumesc. Nu are rost sa va spun despre mine.
Cand sa inceapa transformarea Uchiha iesi din camera si presupun ca a fugit sa caute o asistenta. Ma ridic si constat ca sunt imbracat in halatul ponosit al spitalului Crawl. Deschid larg fereastra iar un vant rece imi inunda tot corpul. Luminile orasului straluceau precum stelele luminand seara moborata.
Aud pasi pe hol apropiindu-se din ce in ce mai mult si o stare de agitare ma cuprinde stricand linistea din sufletul meu. Imi intorc , dintr-o miscare agila, capul si vad o umbra care da sa deschida usa. Ma urc pe geam si la limita ma arunc pe geam caci aud cum se deschide usa-n urma mea.
Vantul care imi sufla-n fata ma linistete dar ma si rusineaza caci, acum, tot spitalul ma vede gol....
"Ego facio ceu pennae comparituros et evanescunt gaudium"
Zicane acestea niste aripi negre imi apar ajutandu-ma sa zbor.
Pe unde era cabana aia? Sunt furios caci am dormit atunci cand Sakura a lesinat si a dus-o ambulanta la spital.
Vocea rozaliei se auzi spunandu-mi drumu iar o fericire ma pali aparandu-mi un zambet pervers pe fata. Inima incepu sa-mi salte de fericire de fiecare data cand imi spunea drumul spre cabana.
Cam in jur de 5 minute a durat zborul pana cand am ajuns teferi la locul cu pricina. Ma las in jos pana cand picioarele mele ating nisipul fin al plajii apoi ridic din mana si spun "Anulare!", aripile mele disparand lasand gaura in halatul spalacit. Intru pe usa ca un hot ce sunt si vad o lumina care vine din sufragerie.
As intra pe geam dar cine stie daca e deschis... Sa revenim la oile noastre. Sunt trezit de Sakura care incepe sa tipe ca a auzit niste pasi. O state de agitatie imi este provocata de strigatele ei iar pentru un moment raman paralizat ne stiind ce sa fac.
Gandeste Dark, gandeste. Ma uit in toate partile si nu vad un cuier dupa care sa ma ascund, sau ceva dupa care sa incap. Pasii se aud din ce in ce mai tare pana cand....


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Sam 05 Ian 2013, 01:32, editata de 3 ori
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 13:43

reao esti o rea rea rea pune next ca inebunesc


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 09:30

te roooog sa pui nextul mai repede ca nu mai pot astepta,vreau sa aflu ce s-a intamplat in continuare in ficul tau super minunat i love you
sper sa ma anunti si pe mine cand pui nextul puppy eyes
spor la scris



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Noi 2012, 23:57

Pana cand??????? Pf... m-ai lasat in suspans :)). Frumos capitol :X:x. Ma bucur ca m-ai anuntat kiss*:.
Astept sa aduci next !
Te pupa Deea kiss .



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Noi 2012, 00:24

Capitolul V||





Pov by Dark

        Pana cand imi vine geniala idee sa ma cocot pe tavan. Pasii care se auzeau aproape se oprira iar respectiva persoana spuse ca nu a intrat nimeni.

        -Puteam sa jur ca am auzit usa deschizandu-se.spune o alta voce din living.

        Baiatul de pe hol pleaca si el iar eu reusesc sa cobor in liniste. Rasuflu usurat ca nu m-a prins apoi incerc sa o iau sus la etaj. Trebuie sa trec de living apoi voi fi liber ca pasarea. Ma cocot din nou pe tavan si incep sa o iau ca omul paianjen pana cand dau de scari.

        Incep sa urc la etaj stand incordat sa nu scartaie vreo scandura sau sa-i trebuiasca cuiva ceva. Oare in care camera sta rozalia? Asta e cea mai grea intrebare. Imi veni geniala idee sa o pun sa recunoasca valiza iar ea accepta. Am cotrobait toate camerele luandu-ma nervii pe la ultimile 2 si tot nu gasisem acea camera. Am inceput sa strang din pumni si sa ma indrept spre ultima camera pana cand scarile incepura a scartai iar toti sa tipe ca Sakura nu mai e in spital si ca ar trebui sa ia cheile de la masina lui Uchiha si sa mearga sa o caute... Ce negiobi....

        O stare de agitatie ma cuprinde facandu-mi mainile sa transpire iar pe mine sa le sterg repetat de halatul vechi si imputit. Incep sa-mi agit capul in stanga si-n dreapta si sa caut un loc potrivit pentru mine intrebandu-ma care e camera aluia. Intru in ultima camera si zaresc geamantanul Sakurei si ma bag in dulap. Usa se aude scartaind apoi lucrurile zornaind in semn ca cineva cauta ceva.

        Dupa ce o injuratura-i scapa si dupa ce camera devine pe dos cautatorul iese si incepe sa strige ca le-a gasit apoi imi pica fisa ca Sakura sta cu idiotu ala. Un chicot malefic imi iese apoi ma indrept spre geamantanul ei cautand o pereche de boxeri, un tricou mulat si pantaloni negri iar dupa un minut sar pe geam echipat apoi repet acele cuvinte latine infernale si imi iau zborul spre muzeul Luvru pentru a fura un tablou si sa il duc domnului Uzumaki. Nu stiu dar cica el e un vrajitor care nu stiu ce face. Pe scurt eu sunt un fel de angajat al lui. Iau in jur de 1000 de yeni pentru acest furt. Si o fac o data pe luna pentru a fura diverse "piese" de valoare.

        Incep a zbura spre Muzeul Luvru mai repede ca niciodata pentru a ma intoarce pana la ora 4 dimineata. De ce? Pentru ca se duce transformarea, tine cam 5 ore si cum a trecut o ora doar pentru furisare, o ora pentru dus si intors, jumi-juma, mai am 3 ore pentru a fura acea piesa valoroasa.

        Agitatia ma cuprinde tulburandu-mi zborul linistit. Daca ma intalnesc cu Jiraya, un vechi prieten, care acum e in F.B.I. si are grija cu criminalii-n  serie, sau poate cu Sasha, o fata destul de agera si rivala mea din tot deauna. Ironia sortii este ca ea exista prin trupul unui baiat iar eu prin al unei fete. Incep sa observ ca ma prabusesc semn ca Sakura a trecut in forma de aripi, facandu-ma idiot ca nu sunt atent.

        Aterizez incet iar razele soarelui se aseaza comod pe fata mea. Cu toate ca este 6 p.m. imi este somn ca si cum ar fi ora 1a.m., ca si in Japonia. Pasesc pana ce ajung la marginea acoperisului si vad persoana care facea o galagie infernala la reportofon strigand in franceza sa se predea hotul dinauntru. Cred ca este....

        -Je m'appel Soiko et je suis un visiteur.incepu sa strige o persoana atunci cand jandarmii il luara pe sus. Zbiera ca un disperat ca vrea sa viziteze muzeul deoarece e singura lui zi la Paris si e singurul obiect turistic nevizitat.

        Mila isi facu loc in corpul meu si ma impingea sa il ajut, dar dupa o clipa de atentie imi pica fisa ca vizitatorii nu au voie deoarece zona este inchisa dupa ora 5.30.

        Alerg spre "poarta de intrare" (acoperisul) si am o aterizare mai mult fortata decat lina atunci cand fundu meu face contact cu marmura alba si rece. Un fior imi strabatu corpul iar cheful de adrenalina imi fierbea sangele. Vroiam sa ma intalnesc cu vestitul hot care a starnit politia franceza. O lumina alba scalda holul pe mine punandu-ma in garda. Ma intorc rapid si din acea lumina disting niste aripi albe si un costum roz, Sasha. O salut politicos iar aceasta arunca in mine cu pufar*. Acum sunt sigur ca ea e.

        Imi raspunse politicos la salut apoi inainta cativa pasi pentru a o vedea mai bine. O suvita multicolora ii brazda fata alba facand-o foarte frumoasa iar restul parului ii era prin intr-o coada de cal ajungandu-i pana la genunchi. Sakura trecu in forma de aripi luandu-ma prin surprinderi. Parca imi este frica de ceea ce va urma.

        -A trecut mult timp, Sune. Ce-ti face fetiscana? Ai vazut-o vreodata dezbracata?spunand asta incepu sa isi miste sprancenele albe in sus si-n jos si ranjind, lasand la iveala o dantura alba, imaculata.

        Fata-mi deveni, involuntar, rosie. Zambetul acela tamp i se sterge de pe fata lasand loc furiei si incepu sa tipe ca stia ea si ma facu nesimtit. Am inceput sa strig si eu nervos ca nu am vazut-o. 

        Lua forma defensiva ducand o mana la spate si scotand un kunai. Aripile ii disparura iar parul ii deveni mai scurt. Ma analiza din cap pana-n picioare apoi incepu sa alerge spre mine aruncand, tot odata, acel kunai. Sari in sus si nu stiu de unde scoase o carte si incepu sa recite o vraja pagana pe mine lasandu-ma inlemnit in fata unei statui, gigante, din lut. Inca statea in aer lasand la iveala niste chilotei verzi, tanga, care erau foarte sexy. Prizandu-se ca ma uit sub fusta ei ateriza lin in dreapta mea apoi incepu sa se invarta pe langa mine tinand un deget pe mine semn ca vrea sa o faca cu mine. De unde stiu? Datorita ochilor si acestui tic nebun. 

        Se opri cu degetu pe abdomen apoi isi cobora degetul spre pantalonii mei in care aratam ca un g*y. Se opri in talie apoi isi indrepta sprivirea spre locul de unde venea lumina aceea orbitoare intorcandu-si capul agil mimand ca au patruns inauntru si ca nu ne mai putem juca. Zbura in sensul opus de unde se auzi zgomotul luand de acolo o coala gri punand-o intr-un ghiozdan, iesind prin tavan lasandu-ma cu buza-n soare. 

        Vraja disparu si am inceput sa alerg si eu in locul de unde a venit Sasha dar acel tablou disparu-se. Nervi isi faciura loc si imi venea sa o omor pentru ca imi luase "prada". Am inceput sa o injur,dar acum e prea tarziu pentru regrete. O cale de scapare... unde pot gasi asa ceva? Sunt sigur ca a astupat acea gura de aerisire... pe unde? Pe unde sa scap? Parca erau niste geamuri care se deschideau in sus, dar cred ca deja au patruns in acea sala.

        Ma uit de nebun cautand acea iesire avand deja nervii intinsi la maxim si cand sa ma dau batut am vazut-o, o iesire ce urma sa fie incercata de mine. Alerg si alerg pana dau de....


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Capitol necorectat!


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Vin 30 Noi 2012, 20:02, editata de 2 ori
Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Noi 2012, 09:29

De cine da?? :| De ce ne lasi in suspansss?? nervi!

Scumpo, ador ficul tau, descrierea e supeeer <3 Un singur lucru am de zis : ar trebui sa pui cratima in loc de apostrof.. :-"

Ub rest nici o obiectie. Ficul tau e super. si abia astept urmatorul capitol. Sa ma anunti cand pui nextul, cat mai repede puppy eyes






Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Noi 2012, 23:54

Buna 'ubitha!!! Ce imi place fic-ul tau. Ai un S.F. foarte reusit. Imi place cum descrii actiunle. Si ideile sunt superbe. Dar de ce mereu ne lasi in suspans? Macar sa mor impacata ca stiu de cine a dat. lough
Abea astept sa postezi urmatorul capitol. Sper sa ma anunti si pe mine sau ceva... Spor la scris si multe,multe idei. Cat mai originale si mai bune. Stiu ca le ai!


Guardians and demons (+16) - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 20:32

Alerg si alerg pana dau de?.... Hmm... m-ai lasat cu multe semne de intrebare. Sunt curioasa de cine a dat.... Multumesc ca m-ai anuntat.kiss*
Te rog din suflet sa imi spui cand aduci next ! ^^
Spor la scris si imaginatie !
Te pupa Deya kiss.



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711025034_zps229023de
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 23:36

Scuze, scuze ca nu am mai comentat de multa vreme la ficul, dar chiar nu am mai avut timp. Oricum, foarte tare capitolul si celalalte pe care nu le-am citit. Mi se pare mie sau seamana cu anime-ul DN Angel ??? Oricum foarte dragut totul si OAU, Sakura are cum ar veni doua personalitatii, cam nasol mai ales ca cealalalta personalitate este baia !! Eh, ce mai pot zice decat sa aduci capitolul urmator cat mai repede posibil si spor la scris si iedei kiss
p.s.: sa ma anunti si pe mine cum ai facut pana acum kiss
Te pupaceste Lola kiss



Guardians and demons (+16) - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Continut sponsorizat




Guardians and demons (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Guardians and demons (+16)   Guardians and demons (+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Guardians and demons (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-