Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Orice ar fi , Viata merge mai departe !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Merita continuat?
Da,ar putea iesi ceva bun din el
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_vote_lcap100%Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_vote_rcap
 100% [ 22 ]
Nu,este clar un esec
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_vote_lcap0%Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 22
 

AutorMesaj
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 15:10

Sall! se pare ca am ajuns si eu pe aici.
Imi place mult ficul tau si sper ca aduci repede nextu'.
Am impresia ca stiu cine a sunat-o pe Ichigo, probabil tatal ei....
Ma rog de abea astept sa citesc continuarea
Spor la scris si la idei!
Te-am pupacit dulce.
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 21:53

Anna-chan , daca tot ai trecut pe aici , cand pui next-ul la ,, La braţ cu-n delicvent'' ? Il astept de ceva vreme... ;;)


Capitolul 15

-T ?

Apoi a mai sunat o data dar i-am dat lui Andrew sa vorbeasca .

-Alo.

-Ichigo?

-Ai vrea tu ! Cine esti ?

-Takumi.

Andrew a pus mana pe receptorul telefonului astfel incat acea persoana sa nu auda ce imi spune si m-a intrebat :

-Cunosti pe cineva numit Takumi ?

La auzul acelui nume am tresarit si mii de amintiri au navalit asupra mea .

-Takumi ? I-am luat telefonul din mana lui Andrew si am plecat la baie.

-Tata?

-Ichigo ? Unde sunteti ?

-Unde suntem ? Ne-am mutat de doi ani si abia acum ne intrebi unde suntem?!

-Am sunat-o de multe ori pe mama ta dar ca de obiciei nu-mi raspunde.

-Sincer nici eu nu ti-as fi raspuns daca stiam ca esti tu.

-Chiar asa groaznic am fost?

-Mai intrebi?

-Nadare ce face?

-Nadare e bine si nu,nu vrea sa vorbeasca cu tine.

-Cine era cel care a raspuns?

-Nu-i treaba ta ! Si i-am inchis . Acum ce mai vrea ? El nu realizeaza cate ne-a facut ? Stiu ca nu e bine sa-l tratez asa dar este alegerea mea. Daca ar afla ca mama se casatoreste ar veni cumva pana aici si ar distruge nunta. M-am spalat pe fata apoi m-am intors la Andrew.

El , vazand in ce stare jalnica eram m-a intrebat :

-Esti bine ?

-Nu.

-Cine era ?

Am deschis cu greu gura , abia reusind sa pronunt litera cu litera .

-T...a....t...a.

-Tatal tau ?Ce vrea ?

-Si-a amintit brusc de noi dupa doi ani.

-Crezi ca o sa te mai sune?

-Il cred in stare.

-Vrei ceva anume ?

Dar nu i-am mai raspuns . Doar m-am intors cu spatele imbratisand perna .

,, Alergam pe un hol intunecat la capatul caruia era o lumina stralucitoare . Nu doream sa ma apropii de acea stralucire insa in spatele meu se afla ceva mult mai rau . Vedeam cum se apropie de mine o umbra infioratoare ce aducea cu ea groaza si teama . De frica , am fugit in continuare pasind spre acea lumina . Dupa ce am trecut pragul dintre intuneric si lumina am ajuns intr-o biserica in care se aflau mama , Masaru si Nadare . Am fugit in bratele mamei alaturi de Nadare . Cand in sfarsit ma simteam protejata si in siguranta din intuneric a aparut tata . Ne-a luat cu forta pe mine si pe Nadare din bratele mamei si ne tara dupa el pe acelasi hol intunecat . Amandoi tipam si nezbateam insa fara folos . Nu parea sa-i pese ca isi sperie proprii copii . In capatul intunecat al holului era o camera ce semana cu o pivnita . Tata ne-a lasat acolo pe mine si pe Nadare pana cand a aparut Andrew incercand sa ne salveze . L-a luat pe Nadare in brate iar pe mine ma tinea de mana , toti trei inaintand spre lumina ce ducea la mama . Din nou a aparut tata , dar de data asta avea un kunai pe care a l-a aruncat in Adrew dar m-a nimerit pe mine . Tipam de durere in timp ce sangele curgea cu repeziciune , simteam cum respiratia mi se micsora iar inima inceta sa mai bata . ''

M-am trezit tipand si plangand cu Andrew in fata mea.

L-am imbratisat cat de tare am putut si i-am spus ca orice ar fi sa-mi promita ca nu-mi ca da drumul .

-Nu-ti dau drumul, promit ! mi-a spus el strangandu-ma si mai tare in brate .

Pov.by Andrew

Ichigo s-a trezit plangand si tipand noaptea trecuta. Oare ce se intampla cu ea ?Asa de mult il uraste pe tatal ei ?Defapt nu cred ca il uraste cred ca ar avea nevoie de o discuti tata-fiica. Pe cine vreau sa prostesc ? Tocmai eu ma gasesc sa-mi dau cu parerea despre relatia lor. Eu nici macar nu stiu de ce e suparata pe el. M-am hotarat sa fiu un iubit bun si sa ii pregatesc micul dejun. Nu ma pricep deloc la gatit asa ca am facut doar niste paine prajita cu gem. Gestul conteaza, nu?

Am pasit incet in camera si m-am apropiat de pat . M-am aplecat ajungand la nivelul ei si am sarutat-o pe frunte , trezind-o .

-Buna dimineata,papusa de portelan ! i-am spus eu calm .

-Buna dimineata !

-Esti mai bine ?

-Da...Dar voi fii mai bine dupa ce se termina cu nunta asta.

-Ce parere ai despre micul dejun ?

-Micul dejun ? Stai sa vad ce e in bucatarie.

-Nu, stai jos ! Eu am gatit astazi .

-Gatit ? Tu ? Esti sigur ?

-Bine,nu e cine stie ce dar merge.Acum mananca tot pana ma duc eu sa fac un dus.

Pov. by Ichigo

Paine prajita si gem ? Ei bine, macar incearca
.
Cand mancam si Andrew era inca la dus a sunat telefonul.

-Alo , Andrew? s-a auzit vocea unei femei .

-Nu chiar. am spus eu in gluma .

-Ichigo?

-Da.

-Ce cauti la noi acasa?

-Pai eu si Andrew trebuia sa iesim azi dar se pare ca ora noua este prea matinala pentru el. Asa ca acum il astept. am mintit eu .

-Inteleg. Spune-mi te rog va intelegeti bine ?

-Noi ? Da.

-Sa-mi spui daca te supara.

-Sa ma supere ? Nu , se comporta foarte frumos.

Chiar atunci Andrew a iesit din baie avand doar un prosop pe el.

-Tocmai a venit. Sa vi-l dau la telefon?

-Da.

Cei doi au vorbit circa treizeci de minute dupa care Andrew a reusit sa spuna :

-Bine, mama, pa !

Curioasa din fire , l-am intrebat :

-Ce a spus?

-Chestii de genul : Mai traiesti ? ; Ai ce sa mananci ? ; Nu lasa o fata sa te astepte! ; Ma intorc diseara.

-Diseara?

-Da , vrei sa te duc acasa ?

-Da, de ce nu ,stai sa-mi strang lucrurile.

M-a lasat in fata casei apoi a plecat dar nu inainte sa ma sarute.

-Mama , Masaru , Nadare ! E cineva ?

-Ichigo , te-ai intors ! Mi-a spus mama imbratisandu-ma.

-Buna, mama ! Cum mai stati cu pregatirile ?

-Avand in vedere ca ai fugit la Kanamy in toiul pregatirilor , merg destul de bine . Mai trebuie doar sa cumparam rochia de mireasa , o rochie pentru tine si un costum pentru Kenta.

-Cine e Kenta ? am intrebat prefacandu-ma ca nu stiu nimic.

-Kenta e cavalerul de onoare si l-am lasat sa doarma in camera ta.

-In a mea ! De ce ?

-Pentru ca toata casa e ocupata de rudele lui Masaru.

-Nu-i corect.

-Stiu scumpo,dar dupa nunta totul va trece . Vrei sa te duci impreuna cu Kenta sa va luati ca va trebuie si sa treceti si pe la restaurant sa vedeti daca au terminat aranjamentele?

-Care aranjamente?

-Stie el.

-Bine .

M-am dus in camera mea sa am schimb .

-Buna, i-am zis lui Kenta incercand sa uit comportamentul sau da data trecuta .

-Hei ,te-ai certat deja cu iubitul ? evident , nu as fi putut uita oricat de mult as fi incercat .

-Nu, nu ne-am certat. De ce crezi asta ? i-am raspuns calma.

-Pai ai zis ca stai doua zile.

-Da , dar mama lui se intoarce diseara.

-Deci te-ai dus la el de capul tau.

-Exact. Iesi afara sa ma schimb.

-Esti sigura ca vrei asta?

-Iesi !

Am facut un dus dupa care m-am imbracat intr-un tricou albastru ,o pereche de blugi negri si niste opincute de aceeasi culoare . .L-am asteptat si pe Kenta sa se imbrace si el apoi am plecat.

Cred ca am probat 20 de rochii pana am cumparat una . Rochia aleasa de mine era neagra in zona saniilor si albastra in continuare, era scurta si fara bretele. Iar daca el a avut rabdare si m-a asteptat sa nu credeti ca eu am facut la fel. M-am dus inainte si i-am ales primul costum pe care am pus mana. L-am lasat sa il probeze si nu l-am lasat sa spuna ,,nu''.Va intrebati de ce am procedat asa ? Pentru ca am uitat sa-mi iau pantofi si de aceea trebuia sa fiu rapida .Dupa o ora de probat pantofi cu toc am cumparat o pereche de sandale cu platforma argintii.

Am incercat apoi sa mergem la restaurant dar ne-am ratacit de doua ori pentru ca cineva era prea ocupat sa vorbeasca cu nu stiu cine la telefon.Intr-un final am ajuns si nu mai puteam de uimire.Exteriorul era alb cu diferite simboluri in nu stiu ce limba si era inconjurat de o gradina superba cu iarba verde ca ochii mei si ai mamei.Insa cand am intrat inauntru imi venea sa ii omor pe cei care se ocupau de decoratiuni.Scuza lor a fost ca termenul limita este prea aproape ,,Pai si atunci de ce va mai platim? '' i-am intrebat eu gata sa-i bat.

-Ichigo, hai sa nu ne mai certam cu ei. Ce ar fi daca i-am ajuta ?Nu e ca si cum ai fi facut ceva pana acum ca nunta sa fie un succes.

-Ai grija ce spui, afemeiatule! Tu nu stii nimic despre mine ca sa ma judeci.

-Afemeiat ? Nici tu nu stii nimic despre mine.

-Nu e in interesul meu sa stiu ceva despre tine.

-Hai mai bine sa vedem de decoratii si sa ne certam mai tarziu, ok ?

-Doar pentru binele nuntii.

-Cum spui tu...

Cum tot caram cutii pline cu panglici,luminite si flori artificiale am scapat una pe jos si toate acele petale de trandafir s-au imprastiat pe podea.Eu si Kenta ne-am aplecat sa le strangem dar pana sa-mi dau seama,buzele noastre erau la mai putin de 5 cm distanta.El s-a apropiat de mine vrand sa ma sarute .Inima imi batea tare si rasuflarea imi era taiata .Pe de-o parte voiam sa-l sarut dar pe de alta stiam ca nu va insemna nimic in comparatie cu saruturile mele cu Andrew.M-am dat inapoi doi pasi prefacandu-ma ca nimic nu s-a intamplat si sperand ca el nu va spune nimic.

Dupa ce am terminat de strans petalele am inventat o scuza ridicola ca sa plec promitandu-le acelor oameni ca ma intorc maine.

Era deja seara si vantul batea cu putere ,eu fiind doar in tricou si pantaloni cu plasele cu haine in mana si ca totul sa fie perfect a inceput si ploaia. Cum tot fugeam printre picaturile de apa cu plase cu tot ,am auzit pe cineva strigandu-ma.

-Ichigo , Ichigo !

-Da ! am raspuns uitandu-ma in jur printre stropii de ploaie . Spre surprinderea mea , cel care ma striga era Andrew .

-Hei , papusa de portelan , ce faci singura fugind prin ploaie ?

-Acum nu mai sunt singura. Nu-i asa ? i-am spus zambindu-i .

-Asa e. Dar totusi ce faci aici ? Eu te-am adus acasa curata si uscata dimineata si te gasesc seara uda leoarca.

-Am fost sa-mi cumpar rochie si pantofi pentru nunta cu Kenta.

-Si pe el unde l-ai pierdut?

-L-am abandonat la restaurant. Care , apropo , este foarte frumos dar muncitorii sunt niste lenesi . Era sa ma iau la cearta cu ei dar domnul ,,diplomat'' m-a oprit si am ajuns sa-i ajutam pe aia.

-Si atunci de ce ii mai platiti ?

-Asta am spus si eu . Hap - ciu! am stranutat .

-Noroc ! Mi-a spus el oferindu-mi jacheta lui .

-Multumesc !

-Doar nu era sa te las sa racesti tocmai acum. Hai sa te duc acasa.

Nu stiu de ce dar in timp ce fugeam impreuna prin ploaie am inceput sa radem ca doi zaapciti apoi , cand am ajuns la coltul casei , si-a pus mana pe chipul meu sarutandu-ma .

Am mers apoi in fata usii si am batut amandoi ca nebunii pana ne-a deschis cineva , iar acel cineva a fost Masaru.

-Buna seara,domnule!V-am adus oaia ratacita.

-Oaie ratacita ? Ce cautati afara pe ploaia asta ? Sunteti uzi leoarca ! Intrati odata !

-Defapt , domnule ,eu doar am adus-o .

-Nu vorbi prosti , Andrew ,nu pot sa te las sa pleci asa mai ales dupa ce ai gasit-o si ai adus- o acasa.

-Stiu si eu

-Nu vreau sa aud comentarii!

Si ne-a luat pe amandoi in casa . Ne-a zis sa intram in baie si sa ne uscam pana cand el o sa ne faca niste ceai. Sa nu va inchipuiti ca ne-a lasat pe amandoi in aceeasi baie in acelasi timp.

Pov. by Andrew

Ma indreptam spre camera in care Masaru a spus ca pot dormi noaptea asta dar Kenta s-a ciocnit de mine in timp ce fugea si se ferea de o perna care avea numele lui pe ea.

-Kenta, afemeiatule , iesi afara !

Nu am stiut stiut ce sa spun. Kenta nu voia sa iasa afara cand Ichigo se schimba. Bineinteles ca as fi putut sa ma uit urat la el sau sa-i zic vreo doua dar pana la urma nu eram in casa mea si ma indoiesc ca afemeiatul ala ar incerca ceva cand casa e plina iar daca se intampla ceva grav, Ichigo stie ca sunt in camera alaturata. Defapt,in camera aceea trebuia sa doarma nu stiu ce unchi sau var care se pare ca nu a mai ajuns acasa in noaptea asta.

Dormeam linistit cand deodata am auzit-o pe Ichigo .

-Ti-am spus de o mie de ori : Lasa-ma in pace ! Nu e problema mea ca tu suferi , si eu am suferit. Continua-ti viata ! Noi suntem fericiti acum si asa vrem sa ramanem .Termina cu presupunerile tale prostesti !Crezi ce vrei,nu ne implica si pe noi !

M-am ridicat somnoros din pat si am iesit pe hol unde era Ichigo care vorbea sau mai bine zis tipa la telefon .

-Papusa de portelan , esti bine? am intrebat-o ingrijorat .

-Te-am trezit ? Imi pare rau,nu am vrut. s-a scuzat ea .

-Inca te mai suna ?

-Da , o sa ajung sa-mi schimb numarul .

-Daca vrei , as putea sa-i spun cate ceva data viitoare . i-am propus eu sperand sa o linistesc putin .

-Nu-i nevoie , asta e problema mea si o voi rezolva pana la urma .

Pov. by Ichigo

Si apoi am mers fiecare in camera lui.

De dimineata eu, Andrew si Kenta am plecat sa mai ajutam la restaurant si i-am chemat si pe ceilalti desi Masaru a spus ca le va scade cu mult plata acelor oameni dar pe ei nu parea sa-i deranjeze . Cand aranjam niste ghirlande am primit un mesaj de la Kanamy care spunea ca s-au ratacit.

-Andrew!

-Da , papusa de portelan.

-Pe el de ce il lasi sa-ti spuna ,,papusa''? se baga Kenta facand o fata de catel plouat.

-Pentru ca el...si m-am oprit amintindu-mi ca nu pot sa ma cert acum cu el, pentru ca am nevoie de ajutorul lui.

-Pentru ca el...Ce?

-Nu conteaza . Kanamy si ceilalti s-au ratacit , te duci tu , Andrew, dupa ei ?Te rog !

-Daca ma rogi asa frumos .

-Multumesc !

Andrew a plecat lasandu-mi ocazia de a rezolva ceva cu Kenta .

-Kenta ?

-Ce vrei ?

-A..a..a..Ai fi in stare sa flirtezi cu o fata in fata iubitului ei ?

-De ce ? Vrei sa-l faci gelos pe Andrew ?

-Nu e vorba de mine !

-Dar de cine ?

-De o prietena de-a mea .Ti-o arat cand ajunge . Esti de acord?

-Si daca iubitul ei ma ia la bataie ?

-Atunci vei fi batut si gata .

-Ce usor e sa vorbesti.

-Hai , te rog !

-Si mie ce-mi iese ?

-Chiar ai nevoie de o rasplata ? Nu-ti ajunge ca vei vorbi cu o fata frumoasa si desteapta care sa nu te pocneasca ?

-Dar nici tu nu ma pocnesti.

-Uite-o ca vine ! E cea bruneta si o cheama Kanamy. Sa nu exagerezi altfel chiar te pocnesc !

I-am facut semn lui Kanamy ca am rezolvat apoi am rugat-o sa agate ghirlandele alaturi de Kenta . Si el vrand sa-si faca bine treaba de ,,cuceritor de ocazie'' s-a oferit sa o lase pe Kanamy sa se urce pe umerii lui ca sa poata agata mai bine ghirlandele cu flori cu tot . Si cine poate sa refuze asta mai ales cand iubitul se uita la tine si fierbe in interior?!

La un moment dat telefonul lui Kenta a sunat,acesta a lasat-o pe Kanamy jos si a plecat in gradina.

-Cum ti se pare ?am intrebat-o eu dupa ce a ramas singura.

-Destul de bine.Isamu ce reactie a avut ?

-S-a prefacut ca nu vede dar era rosu la fata.

-Exact asta voiam.Cum l-ai facut pe Kenta sa acceapte ?

-A fost prea usor.Ti-am spus ca e un afemeiat.

-Apropo de asta , pe Andrew nu-l deranjeaza ca stai in camera cu el?

-Pana acum nu e zis nimic.

-Dar ce putea sa zica?Doar e vorba de familia ta , nu cred ca are tupeul sa zica ceva.

-Crezi ca il deranjeaza?

-Tu ai accepta ca el sa doarma in camera cu alta ?

-Daca ar fi rude , da.

-Dar tu si Kenta nu sunteti rude.

-Atunci crezi ca ar trebui sa vorbesc cu Andrew ?

-Probabil.

-Se intoarce Kenta.Am plecat !

-Unde ?

-Sa vad reactiile lui Isamu.

O mica discutie intre Kanamy si Kenta:

- Pana la urma de ce vrei sa-ti faci iubitul gelos?

-Pentru ca e mult prea gelos si daca tot se comporta asa macar sa aiba un motic adevarat .

-Te-ai gandit pur si simplu tine faorte mult la tine ?

-Ba da , dar ce e prea mult strica .

-Incearca sa zambesti ca sa para ca flirtam.

-Te pricepi la chestiile astea.

-Vezi doar sa nu te indragostesti de mine.

-Nu-ti face griji in privinta asta.

Pov. by Isamu

Tipul asta deja ma scoate din minti! Ce treaba are el cu iubita mea ?Si Kanamy de ce nu zice nimic ?Oare ii face placere sa stea cu el ?Si de ce s-a urcat pe umerii lui ?Nu putea sa ia un scaun ?Astia doi tocmai flirteaza sub ochii mei ?

Abia acum ti-ai dat seama,Romeo?

Cine a spus asta?

Eu,am intrat in mintea ta.

Andrew,asculta-ma,tipul asta nu e deloc in ordine!

Cum sa fie in ordine daca flirteaza cu Kanamy si doarme in camera cu Ichigo ?!E un afemeiat !

Si noi nu putem face nimic ? Ne fura iubitele.

Eu nu am ce face. Eventual sa-i ofer o camera la mine acasa,dar nici nu-mi fac cine stie ce griji.

Cum sa nu-ti faci griji ?

Ichigo are alte probleme.

Da,vezi sa nu fie el cel care o scapa de ele.

Tu nu aveai o iubita pe aici ? Oare unde e ?

Kanamy !
Pov. by Andrew
Interesant este faptul ca Ichigo a zis ca ma iubeste si ca trebuie sa scape de tatal ei fara sa strice nunta deci nu cred ca acum Kenta reprezinta o problema.Cat despre Isamu...stiu ca (,) Kanamy incearca sa-i dea o lectie deci cine sunt eu sa ma bag?



Rochia lui Ichigo [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Dum 23 Dec 2012, 00:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 23:57

Iiii... mi-e somn si abea vad tastele, dar iti spun ca e geniala continuarea, cam mult dialog dar merge.
Multumesc ca m-ai anuntat, cum o faci mereu si esti o scumpa.
Te-am pupacit si succes in continuare!!!
(app.: PRIMA!!! :P)


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Joi 23 Aug 2012, 09:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 16:40

Capitolul 16

Pov. by Andrew

Au trecut doua saptamani , timp in care Kanamy si Kenta isi continuau jocul devenind din ce in ce mai perversi in fata lui Isamu care incerca cu greu sa-i ignore. Imi era mila de el ,asa ca am hotarat sa vorbesc cu Kanamy despre asta. Nu-i puteam spune lui Ichigo pentru ca e foarte stresata mai ales pentru ca nunta este in doua zile dar si pentru ca tatal ei o suna mereu iar ea nu ma lasa sa-l lamuresc eu cum sta treaba.

Am chemat-o pe Kanamy la masa spunandu-i ca trebuie neaparat sa vorbim.

-Buna,Andrew ! Ce este asa de important ? m-a intrebat ea asezandu-se pe un scaun in fata mea .

O priveam uimit de veselia si sinceritatea cu care spunea fiecare cuvant , recunoscand fiecare afirmatie de-a mea , mai putin cea care spunea ca Isamu nu mai e asa gelos . Adevarul e ca nici eu nu credeam asta , dar era de admirat ca se abtinea sa nu-l bata pe Kenta .

-Esti dragut ca vrei sa-ti ajuti prietenul dar ce garantie am eu ca daca ma intorc el nu v-a incepe iar ?

Mi-a spus ea , luand o inchititura din sucul de portocale comandat . Deja satul de rolul de Cupidon care nu-mi iesea deloc

-Tu te auzi ce spui ? Nu esti tu cea care spunea ca va iubiti ? Te-ai gandit ca daca ii spuneai ce te deranjeaza ar fi facut si el ceva , sau ca pur si simplu tine foarte mult la tine ? Dar ca nu era nevoie de jocul asta stupid ?

-A fost doar un joc ? A intrebat Isamu care nu stiu ce facea sau ce cauta acolo .

Odata ce l-a vazut Kanamy a incercat sa-i explice situatia si sa se scuze dar se balbaia in continu si gesticula foarte mult , eu abtinandu-ma cu greu sa nu rad .

Isamu si-a dat cu palma peste frunte si i-a spus sa inspire adanc apoi a intrebat-o ,, Ce a fost intre tine si Kenta a fost doar un joc ? '' .

Ea , resemnata si cu privirea in pamant a spus :

-Da . Imi pare rau .

-Ti-ai batut joc de mine doua saptamani si acum zici ca iti pare rau ! De ce ai facut asta ?

-Pentru ca erai mult prea gelos si m-am gandit ca daca tot esti asa sa-ti dau un motiv .

- Chiar ai crezut ca e nevoie sa faci asta ? Stiu ca iti place sa iei totul in mainile tale dar chiar a fost nevoie de asta ?

Calmul cu care vorbea Isamu m-a surprins in totalitate lansandu-ma retras in locul meu urmarind posibila impacare a celor doi .

-Nu...i-a spus Kanamy tinand pumnii stransi .

-Si de ce ai facut-o ? Ti-a placut sa fii alaturi de Kenta ?

Cand Isamu i-a spus asta , Kanamy aproape a explodat , ridicandu-se de pe scaun , privindu-l in ochi spunandu-i alarmata :

-Nu ! Nici sa nu te gandesti la asa ceva ! Doar ca , ei bine , a fost o idee proasta . Am reactionat ca un copil mic si imi pare rau ! Ma poti ierta ?

Vazandu-i reactia , si dandu-si imediat seama ca ea regreta , Isamu i-a spus :

-Nu stiu . Va trebui sa ma gandesc .

Dupa zece secunde i-am vazut imbratisati si sarutandu-se dar m-am plictisit repede si am plecat relaxat si usurat ca nu voi mai face pe Cupidon niciodata .

Pov. by Ichigo

Peste doua zile este nunta iar eu am emotii de parca eu m-as casatori . Am muncit mult la decoratiuni si abia astept sa vad cum vor arata dupa ultimele retusuri facute de muncitori dar nu mai scap de tata . M-a sunat chiar si cand eram la masa si a trebuit sa spun ca e Izzie. Nu inteleg de ce ma tot suna .Tot ce face este sa ma intrebe ce facem , unde suntem , daca ne intoarcem inapoi si daca ii dau lui Nadare telefonul . Chiar daca va trebui sa vorbesc cu el , asta nu va fi in urmatorii 2-3 ani . Nu ma intelegeti gresit dar nu sunt pregatita sa-l privesc in ochi sa sa-i spun tot ce cred si simt fata de el .

Zilele astea doua se presupun a fi de relaxare dar eu nici macar nu am vazut rochia de mireasa.

-Mama , imi arati rochia ?am intrebat-o cand cand am vazut-o singura pe hol.

-Inca nu ai vazut-o ? m-a intrebat la randu-l ei parand destul de surprinsa .

-Nu , spune-mi unde e !

-Ce ar fi sa astepti pana la nunta ca si Masuru .

-Nici el nu a vazut-o ?Indura-te de noi , te rog ! i-am zis facand o fata de catelus plouat.

-Ichigo , nu te mai prosti !

-Unde a disparut mama aceea buna si milostiva ?

-Se marita in curand.

-Foarte amuzant.

Dupa ce ea a plecat , m-am furisat incet in camera ei sperand sa gasesc rochia in dulap dar deodata talia mi-a fost cuprinsa de doua brate puternice si gatul mi-a fost sarutat incet .

-Ce cauti aici, papusa de portelan ?

-Caut rochia mamei.

-Lasa ca o vezi in doua zile.

-Dar vreau sa o vad acum.

-Lasa rochia si hai cu mine !

-Unde?

-Oriunde .

Am iesit sa ne plimbat . Nu era cine stie ce . Doar vesnica inghetata si plimbarea prin parc . Insa de oricate ori am face aceleasi lucruri , mereu vor fi momente speciale pentrecute impreuna . Eram fericita ca eram cu el si ca nu s-a suparat pe mine in zilele in care nu ne-am putut intalni sau vorbi dar , sa vedeti ce noroc am eu in viata, a sunat tata .

Satula pana peste cap de convorbirile stresante cu el , am deschis telefonul si cu o voce plictisita am spus :

-Da , tata . Nu, nu se intampla nimic .

-Asculta aici , domnule ! Lasa-mi iubita in pace ! Nu voi permite ca una dintre zilele mult asteptate de ea sa fie distrusa doar pentru ca tu nu intelegi propozitia ,, Lasa-ma in pace! ''. Ea , mama si fratele ei sunt foarte fericiti asa cum sunt acum si nu au nevoie sa ii stresezi tu . Clar ?

Spunand asta , Andrew i-a inchids tatei in nas apoi dupa care mi-a spus :

-Ichigo , imi pare rau ca am facut asta dar nu mai suportam sa te vad trista de fiecare data cand iti suna telefonul .

Find destul de fericita si usurata in acelasi timp l-am imbratisat si i-am multumit .

Odata ce si problema asta a fost rezolvata , a sosit si ziua mult asteptata .


Mai intai am ajuns la biserica . Eu eram deja imbracata asa ca mi-am luat locul langa Kenta . Rand pe rand invitatii au inceput sa soseasca si sa se aseze . Am uitat sa va spun ca reuniunea civila si cea religioasa vor avea loc una dupa alta in biserica si nu la primarie.


A sosit si Aimi , martorul mamei alaturi de Andrew care s-a asezat in al doilea rand alaturi de ceilalti deci daca imi venea sa plang aveam trei motive sa n-o fac : 1 mi s-ar distruge machiajul , 2 ma pot uita la prietenii mei ca sa ma opresc si 3 nu fac asta fata de toata familia si cunoscutii.Parca imi aud verii cei enervanti gata sa moara de ras .

Deodata linistea a cuprins sala. Mama pasea usor ca o balerina alaturi de bunicul care o conducea la altar. Avea o rochie alba ca prima zapada din an, usor decoltata cu maneci foarte scurte ca ale unui tricou iar jos era parca turnata pe ea . Era o rochie simpla dar eleganta . Avea voalul pana la coate si o micuta tiara pe cap iar in picioare avea niste pantofi cu toc ca ai Cenusaresei.

Cand am vazut-o mi-a venit sa aplaud de fericire dar Kenta m-a oprit spunandu-mi sa ma stapanesc si recunosc ca avea dreptate .Mama pasea incet spre altar. Cand se apropie la doi pasi de mine mi-a zambit parca dorind sa-mi spuna ca de acum totul va fi bine , apoi se duse langa Masaru. Desi slujba a fost foarte plictisitoare , eu ascultam fiecare cuvant cu entuziasm asteptand ca preotul sa puna intrebarea mult dorita si cunoscuta .

-Masaru Tadashi de bunavoie si nesilit de nimeni o iei in casatorie pe Shinetsuna Wasabi si promiti sa o iubesti ,sa o cinstesti si sa o respecti pana ce moartea va va desparti ?

-Da !

-Shinetsuna Wasabi de bunavoie si nesilita de nimeni il iei in casatorie pe Masaru Tadashi si promiti sa il iubesti ,sa il cinstesti si sa il respecti pana ce moartea va va desparti ?

-Da !

-Acum,cu puterea investita in mine,in fata familiei ,a prietenilor si a Domnului va declar sot si sotie ! Poti saruta mireasa !

Si au avut parte de un sarut scurt si rapid urmat imediat de unul lung si pasional care m-a facut sa vreau sar in sus si pe bunici sa -si smulga parul ramas in cap.Insa chiar daca nu aratau asta ,eu sunt sigura ca in interiorul lor sunt fericiti petru fiica lor.

Eu si Nadare am sarit sa-i imbratisam imediat dupa ce au rupt sarutul iar la iesirea din biserica au fost intampinati de niste porumbei alb i, planul lui Andrew si al lui Kanamy la care au aprticipat si Izzie , Yuzuki si Isamu. Fotograful a surprins minunat momentul iesirii din biserica, porumbeii zburand , pe mine inca imbratisandu-i pe amandoi ,fiecare sarut din afara bisericii , pe mama cand a aruncat buchetul de trandafiri rosii ca sangele si pe mine cand l-am prins. Ati citit bine ! Eu am prins buchetul.

Reuniunea civila saraca ! Cine mai poate povesti de ea cand a fost total eclipsata de cea religioasa dar va asigur ca ambele au avut loc iar acum pe mama o cheama Shinetsuna Tadashi.

Proaspat casatoritii au plecat cu limuzina la restaurand iar noi ceilalti a trebuit sa mergem pe jos. In mod normal ar fi trebuit sa merg alaturi de Kenta dar cine sa ma verifice ? Eu am mers alaturi de prietenii mei si in special de Andrew.

A aparut fotograful care ne-a facut si noua cateva poze aludandu-ne rochiile care , ce-i drept rochiile chiar erau superbe. Pe a mea o stiti insa Kanamy purta o rochie rosie ,fara bretele ,mulata pana in talie apoi lasata sa atarne cu doua palme deasupra genunchiilor iar Izzie avea o rochie mov mulata in totalitate pana la genunchi si avea cateva diamante false in diferite locuri .Kanamy purta o pereche de sandale asemanatoare cu ale mele iar Izzie avea niste pantofi cu platforma negrii.

Am facut cateva poze doar noi trei apoi fotograful si-a amintit si de baieti si i-a fotografiat si pe ai apoi toti 6 am facut o poza mare de grup.

Ajunsi la restaurant nu-mi venea sa cred ce frumos era. Intr-adevar a meritat munca depusa la decoratiuni .Datorita luminitelor ascunse totul arata ca si cum ar straluci . Ma intrebam daca am putea ramane doar cu acele mici beculete . Eram sigura ca ar arata superb .

Din nou am facut multe poze cu toata lumea . Cu mama , cu Masaru , cu Nadare, cu bunicii , matusile, verii chiar si cu Kenta ba chair am dansat cu el.


Rochia Shinetsunai [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] imaginati-va voi voalul si trandafirii rosii din buchet .

Sper ca va placut acest capitol si ma gandeam ca nu mai e nevoie sa apara tatal lui Ichigo prea des in acest fic , asa-i? ;;)


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 24 Dec 2012, 12:02, editata de 2 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 09:02


Iiiiiiiiaiii...!
A dansat cu Kenta...
Pun pariu ca s+a enervat tare rau Andrew, nu?
Incepi sa te descurci din ce in ce mai bine la descriere, deci ce pot spune: Tine-o tot asa!
Multumesc ca m-ai anuntat, si scuze ca nu am comentat ieri, dar am avut treaba toata ziua.

P.S.: La ficul meu am sa postez azi sau maine, poate?!
P.P.S.: Prima! :D

Te-am pupacit dulce si spor la tastat in continuare.
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 15:42

Daaa...tu esti prima happy ma intreb daca va mai exista a doua sau a treia crying
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Sam 25 Aug 2012, 14:48

Cum sa va spun ? Acest capitol este mai mult unul de ,, rutina'' cu idei ciudate si probabil exagerate . Stiti ? Ca la unele carti , cand la sfarsitul unei pagini apare un paragraf despre care se spune ca a fost scos la editare sau asa ceva . Nu ca se poate compara o carte cu ficul mea rusinos

Stiu ca actiunea este cam grabita , descrierea cred ca e in concediu si sentimentele...nu stiu ,va las pe voi sa hotarati

Capitolul 17

Pov.by Andrew

Eram la aceeasi nunta , cu aceleasi persoane si aceeasi plictiseala de mormant . Cu toate ca in jurul meu toata lumea se distra , eu stateam retras intr-un colt tacut si singur . N-am avut de lucru si a trebuit sa fac pe Cupidon iar acum Isamu si Kanamy nu mai pleaca unul de langa celalalt . Izzie era in totala atentie a verilor lui Ichigo iar eu si Yuzuki eram fiecare intr-un colt el abtinandu-se sa nu-i pocneasca pe aia cu toate ca putea doar sa o ia pe Izzie . Ichigo umbla dintr-o parte in alta , de la bunici la matusi doar pentru a nu-i deranja pe proaspetii casatoriti . Ma intrebam daca ea nu se gandeste ca are un iubit cu care isi poate omorî timpul . Mama nici nu ma vedea fiind prea ocupata sa vorbeasca cu toata lumea . Incepeam sa cred ca ma plang prea mult dar adevarul era ca nu cunosteam pe aproape nimeni pana cand ... Pana cand l-am vazut pe Kenta fugind intr-o parte si in alta cu telefonul in mana destul de nervos .

Cum nu aveam ce face , m-am hotarat sa-l urmaresc pana in spatele restaurantului , in fata unei cocioabe in care se tineau uneltele de gradinarit . Si uite ce am auzit : ,, Nu-mi pasa ca esti insarcinata ! E vina te ca nu te- iprotejat ! Sper ca nu te astepti sa devin tata tocmai acum ! Ti-am trimis bani de avort , de ce nu l-ai facut ?De unde sa stiu ca avortul devine ilegal in cazul in care copilul are nu stiu cate saptamani ?Tu trebuia sa-ti dai seama ca esti insarcinata mai devreme ! Nu-mi pasa ca ai tai vor sa ne omoare pe amandoi , atata iti trebuie sa le spui de mine!''

Nu trebuia sa fii geniu ca sa-ti dai seama ca cel care dormea in aceeasi camera cu Ichigo a lasat o fata insarcinata si pe langa faptul ca fuge ca un las , se comporta groaznic cu ea .

Eram ingrijorat , foarte ingrijorat . A stat in aceeasi camera cu Ichigo timp de cateva luni . Ma intrebam daca nu i-a facut nimic . Desi ea nu mi-a spus nimic .

La un moment dat , dupa ce a facut cateva poze alaturi de Kenta am aparut eu si i-am spus ca trebuie sa vorbim . Ne-am dus in fata acelei cocioabe in care se puneau uneltele de gradinarit si m-a intrebat :
-Ce s-a intamplat ? De ce vrei sa vorbim ?

-Vreau sa stai departe de Kenta.

-De ce ?

-Crede-ma , tipul asta nu e in regula . Nu esti in siguranta cu el !

-Despre ce vorbesti ?Tot ce fac este sa dansez si sa pozez alaturi de el. E o nunta,mai mult , e nunta mamei mele si nu vreau sa o stric spunand ca nu sunt de acord cu cavalerul de onoare.

-Ichigo , tipul asta e 24 din 24 alaturi de tine, sta chair si in casa cu tine!

-Sa inteleg ca esti gelos.

-Nu sunt gelos , sunt ingrijorat !L-am vazut cum se comporta cu fetele.

-Crezi ca eu nu stiu ? Dar de ce sa-mi pese ? Sunt iubita ta nu a lui !

-Crezi ca lui ii pasa ?!

-Tie ar trebui sa-ti pese , nu lui !

-Mie imi pasa ! Sunt iubitul tau si ar trebui sa ti cont de ceea ce iti spun.

-Ai vorbit ca tata.

-Imi pare rau ! Nu asta intentionam .

-De ce nu ai incredere in mine ?

-Am incredere in tine dar nu si in el.

-Stii ceva , m-am saturat sa ne tot certam . Spunand asta pleaca suparata , aproape plangand lasandu-ma singur sau cel putin asa credeam .

Am facut-o si de data asta ! Am incercat sa am grija de ea si am dat-o in bara . De ce nu mi-a pus nimeni scoci pe gura ? E clar ca mi s-a urat cu binele !

M-am sprijinit de usa acelei cocioabe , regretand tot ce am spus . Stiam ca as fi putut sa tac si sa am grija de ea in acelasi timp dar a trebuit sa ma nasc cu gura asta mare si cu un temperament pe masura .

-Ha ! Ha ! Draguta cearta . Asa comunicati voi ? s-a auzit o voce cunoscuta . Nu era nimeni altul in afara de Kenta care se pare ca statea de ceva vreme in spatele acelei cocioabe ascultandu-ne conversatia .

- Dispari ! i-am spus scurt incercand sa ma stapanesc .

- Si daca nu vreau , ce-mi faci ? Oricum , am venit sa discutam .Trebuie sa recunosc ca te place mult . Doar cand am incercat sa o sarut s-a dat inapoi doi pasi dar bineinteles ca nu o sa ma las asa usor chiar daca ii place sau nu.

-Daca te atingi de ea...si am fugit spre el vrand sa-i dau un pumn dar s-a ferit si apoi a facut un jutsu care mi-a intepenit fiecare muschi.

-Asta o sa te tina ocupat cateva ore , suficient timp cat sa-i arat ca nu scapa asa usor .

Pov. by Ichigo

Nu-mi venea ne sa cred cat de gelos putea fi Andrew. Ma gandeam ca daca o tine asa ne vom despari . Chiar credea ca l-as parasi pentru Kenta ?Sau era posibil sa aiba dreptate? Sa fi incercat doar sa ma protejeze ? Dar Kenta s-a purtat destul de bine in ultima vreme .

Am vazut- pe Kanamy ca se indreapta spre mine dar a aparut Kenta de nicaieri.

-Ichigo , vino cu mine ! mi-a spus el pe un ton calm .

-Te superi daca o lasam pe mai tarziu ? i-am spus , punandu-mi capul pe masa .

-Sincer, da .

-Te rog,m-am certat cu Andrew si nu vreau sa merg nicaieri. i-am explicat sperand sa ma lase in pace .

-Vino o data ! si m-a trags brutal de mana ridicandu-ma de pe scaun si ,, tarandu-ma '' dupa el .

-Da-mi drumul ! am tipat la el incercand sa-mi smulg bratul din stransoarea lui .

-Ai vrea tu . Acum nu mai ai niciun iubit care sa te apere .

Cand am auzit asta nu numai ca m-am speriat dar pentru cateva minute nu am mai putut respira .

Kenta a observat asta si ne-am oprit . M-am sprijinit de umarul sau si , cu mana pe piept am reusit sa-l intreb :

-Ce i-ai facut ?

Insa nu parea sa-l intereseze . M-a luat din nou de brat si a continuat sa ma traga dupa el .

-Lasa-ma in pace !

-Nu tipa , doar nu ai vrea strici nunta mamei tale .

Kenta m-a prins bine de tot. Nu numai ca nu-mi da drumul dar s-a asigurat ca nu voi scapa. Daca tipam nunta s-ar duce de rapa si va iesi un mare scandal dar nici nu va mai aparea cineva care sa ma salveze. Nu numai ca Andrew era prins dar dupa cearta noastra probabil ca m-ar lasa cu Kenta tocmai ca sa-mi dea o lectie . Dar nu ar fi facut asta , nu ? Imi venea sa plang. Poate chiar aveam nevoie sa fiu protejata .

Mi-am dat seama ca mergeam pe drumul din spre cocioaba cu unelte de gradinarit . Nemaistiind ca sa fac , l-am calcat pe picior si am fugit. Greseala mea a fost ca am fugit exactpe acelasi drum iar el m-a prins de la spate . Asa cum fugeam eu si cum m-a prins el , am ajuns fata in fata cu Andrew . L-am strigat sa ma ajute dar...

-Degeaba il tot strigi , el nu poate face nimic . Poate vedea si auzi dar nu poate misca nici cel mai mic muschi.


Pov. by Isamu

Il tot cautam pe Andrew dar am auzit-o pe Ichigo tipand si am stiut unde sa merg. Mi-am vazut prietenul care statea nemiscat fata in fata cu Ichigo care era tinuta de Kenta. M-am apropiat de ei si am auzit ce spunea Kenta . Tipul ala avea o minte diabolica dar m-am mai apropiat tot mai mult de ei si i-am dau un pumn in spate lui Kenta facandu-l sa-i da drumul lui Ichigo care a cazut pe pamantul rece. Eram gata sa-l iau la o bataie serioasa dupa tot timpul asta in care l-am suportat dar Ichigo m-a oprestit .

-Isamu , lasa-l , te rog ! Daca apare batut inapoi la petrecere nunta va fi compromisa si nu mi-as ierta-o niciodata.

-Ichigo, nunta va fi in ordine . Dar nimeni nu va fii bine daca el scapa basma curata . Daca vrei , nu te uita . Si am inceput sa-l pocnesc cat de tare am putut varsandu-mi toti nervii adunati in timpul asta.

Pov. by Ichigo

,, Sunt o proasta ! O mare proasta ! Trebuia sa-l ascult pe Andrew de la inceput. Uite in ce situatie am ajuns . Cand isi va reveni ce ii voi spune ?Nici nu ma pot uita la el . Vreau sa plec si sa nu ma mai intorc. ''

Acestea erau gandurile mele in timp ce , i ncetul cu incetul , Andrew isi revenea . M-am speriat si am plecat de acolo inainte sa poata vorbi si am cautat-o pe Kanamy. Am gasit-o la petrecere vorbind cu Izzie. Le-am luat pe amandoua de o parte si le-am povestit tot .

Izzie voia sa spuna ceva dar s-a oprit cand l-a vazut pe Andrew. M-am intors si l-am vazut venind spre mine . Nu mi-a venit sa cred ca am ajuns sa fug de el ! Dar ce mai puteam face ? In afara faptului ca ma comportam ca un copil mic ce fugea ca sa nu fie pedepsit . Am ajuns chiar sa-mi dau sandalele jos ca sa fug mai repede . Si-a dat si el jos sacoul si cravata si a reusit sa ma prinda dar m-am intors cu spatele. Inca nu puteam sa-l privesc in ochi .

-De ce fugi de mine ? Sa nu-mi spui ca inca esti suparata ca nu te cred.

-Nu sunt suparata pe tine. Sunt suparata pe mine.

-De ce sa fii suparata pe tine ? Doar nu a reusit sa-ti faca ceva!

-M-ai avertizat cu fiecare ocazie dar desi stiam ca a vrut sa ma sarute eu tot nu te-am ascultat.Sunt groaznica si tu nu meriti pe cineva asa ca mine.

-Ai dreptate . Nu merit pe cineva ca tine . Nu merit pe cineva care e dispus sa ma asculte oricand am o problema . Nu merit pe cineva care sa ma sarute mereu cum o faci tu . Nu merit pe cineva care sa ma iubeasca chiar daca nu o spune . Si faptul ca ne mai certam , ca esti incapatanata , ca nu vrei sa asculti sau sa fii protejata ,faptul ca ajung uneori sa te scot din belele , faptul ca atunci cand esti speriata toata puterea din tine se scurge pe undeva si nu mai poti lupta , toate astea sunt pretul pe care il platesc sa te am langa mine.M-am obisnuit deja.

M-am intoars spre el , apoi mi-a luat capul in palme si mi l-a ridicat fortandu-ma sa ma uit in ochii lui calzi . Cand am facut contact cu acele carbune negre am inceput instantaneu sa plang pentru prima data in ziua de azi. El m-a strans cu putere la piept eu varsand in continuare siroaie de lacrimi pe camasa lui alba.

M-am incaltat , l-am luat pe Andrew de mana si ne-am intors la ceilalti. Cand am intrat , am facut un pas inapoi si m-am ascuns in saptele lui . Kenta se apropia de noi . Andrew m-a strans mai tare de mana , incercand sa se calmez . Atunci au aparut Isamu si Yuzuki , alaturi de Kanamy si Izzie .

Atunci el a fost total intimidat si s-a intors la stanga , trecand pe langa mine . Insa , atunci cand a ajuns in dreptul meu mi-a facut cu ochiul . Andrew avazut asta dar nu l-am mai lasat sa-i faca ceva . Doar l-am luat la dans si i-am spus :

-Stii ce e cel mai frumos la certurile noastre ?

-Ce ?

-Impacarile.

-Si asta . Si m-a sarutat din nou.


Chiar daca acest capitol e destul de slab dupa parerea mea, sper ca nimeni nu a ramas cu o parere buna despre Kenta si s-ar putea sa revin diseara cu forte proaspete .


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 24 Dec 2012, 13:55, editata de 2 ori
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Sam 25 Aug 2012, 15:44

Ughhhh! Ce l-as biciuitor pe Kenta! Este un netrebnic! Ce bine ca a fost batut! Si...AWWWWW! Ce dragut! Andrew este atat de romantic! Este un fic grozav si daca l-ai inchide as muri...de nerabdare sa il deschizi! lough Doar nu poti sa isi lasi fanii asa!
Pupici! jos palaria in fata kiss
P.s: Iubesc chioscul tau de cornuri!
happy
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Sam 25 Aug 2012, 22:22

Asa cum am spus , sa vedeti ca ma tin de cuvant , am adus next-ul .

Capitolul 18

A trecut si nunta iar acum Masaru s-a mutat la noi.Am vorbit cu mama si mi-a zis ca nu sunt obligata sa ii zic ,, tata '' nu ca stiam prea bine ce inseamna sa ai unul.

Insa a aparut o alta problema . Au trecut patru saptamani de la nunta , si peste inca doua este ziua de nastere a lui Andrew .Implineste 18 ani asa ca trebuia sa fac ceva special.Dar nu stiam ce . .Adica la majoratul lui Isamu , Kanamy i-a oferit ceea ce el astepta de foarte mult timp, v-ati prins ,dar eu ce sa fac ? Dar totusi aniversare fara petrecere nu se poate,mai ales majorat.Poate ca pana la urma pot face cea mai tare petrecere pentru iubitul meu.

Ca de obicei ,am mobilizat toata gasca si le-am spus ca daca nu pastreaza secretul e vai de ei . Pana la urma sunt destul de puternica numai sa nu ma intimideze cineva,atunci nu mai pot face nimic. Am sunat-o chiar si pe mama lui si am rugat-o sa se prefaca (,) ca a uitat de ziua lui. Am vorbit si cu ceilalti si fetele se ocupa de mancare , baietii de muzica , mama lui coordoneaza aproape tot spunand ca ea stie mai bine ce-i place lui dar eu inca aveam nu stiam unde vom organiza petrecerea . Izzie a zis sa-l rugam pe hokage sa ne ,, imprumute '' cladirea si chiar nu era o idee rea dar oare Andrew mai e certat cu tatal sau ? Mama lui a zis sa incercam ca doar nu avem nimic de pierdut si bineinteles ca ,,misiunea'' asta imi revine mie.

Ajunsa in biroul hokagelui , acesta mi-a spus :

-Domnisoara Wasabi , sau sa -ti zic Tadashi ?Am auzit ca mama ta s-a recasatorit.

-Daaa , va rog ,spuneti-mi doar Ichigo. i-am spus lungind ultimele litere ale cuvintelor , fiind vizibil emotionata .

-In regula, Ichigo . Carui fapt datorez aceasta vizita ? m-a intrebat el , incrucisandu-si bratele la piept .

-Pai, stiti in curand este ziua lui Andrew iar noi organizam o petrecere...

-Opreste-te ! Care ,,noi''?

-Eu , Isamu , Yuzuki , Izzie , Kanamy , doamna Aimi...

-In regula . Continua !

-Organizam o petrecere si ne intrebam daca ne lasati sa o organizam aici ?

-Aici ? Si spune-mi daca eu nu va las voi ce veti face ?

-Probabil ca vom inchiria un loc.

-Sa inteleg ca nu renuntati la idee ?

-Nu ! am spus hotarata .

-In regula , atunci, aceasta cladire va apartine pana saptamana viitoare.

-Dar abia saptamana viitoare e petrecerea.

-Atunci cealalta saptamana viitoare.

-Bine , multumesc mult , domnule !

-Te rog , spune-mi Hiroshi !

-Bine , Hiroshi . La revedere !

Discutia aceea mi s-a parut destul de ciudata si m-a uimit faptul ca nici nu stia cand e ziua fiului sau . Oricum , am ajuns acasa la Yuzuki unde se pare ca aveam o problema.

Cum am intrat pe usa , in fata mea a aparut Kanamy si mi-a spus :

-Ichigo , nu stim cum sa fie tortul .

-Adica ? am intrebat surprinsa .

-O am la telefon pe doamna de la cofetarie si toata lumea spune ca tortul sa fie cu altceva.

-Pune-o pe speaker.i-am spus gandindu-ma la ceva .

-Ce ?

-Hei , toata lumea , spuneti cu ce o sa fie tortul ! le-am spus celorlalti .

-Cu ciocolata ! a strigat hotarat Isamu .

-Si multa frisca! am adaugat eu.

-Si capsuni !

-Banane !

-Si ciocolata alba !

-Crema de martipan !

-Si sa scrie ,, La multi ani , Andrew! ''

-Si sa aiba doua etaje !

-Ba trei !

-Si sa aiba artificii !

Asa am adaugat fiecare ce ne place si abia asteptam sa vedem ce tort va iesi din toate ideiile noastre . Si daca ne place noua trebuie sa-i placa si lui Andrew.

Cu toate aranjamentele pregatite a sosit ziua cea mare . M-am imbracat intr-o pereche de blugi scurti , un tricou alb cu umerii lasati , o pereche de cizme negre pana la genunchi si ca distractie mi-am pus in cap niste urechi de pisica , am luat cadoul si am plecat .

Cand am ajuns , le-am vazut pe fete . Izzie purta o pereche de blugi, cizme albe, o bluza mov cu decolteu, parul si l-a prins intr-o coada de cal avea lantisorul cu numele sau si niste cercei cercuri iar Kanamy avea o rochia rosie cu negru si albastru inchis pe care si-a cumparat-o saptamana trecuta impreuna cu niste opincute albe.


M-am uitat prin jur si am facut ultimele retusuri . M-am asigurat ca (,) confetiile vor cadea chiar in momentul cand se aprinde lumina . Ati citit bine ,, confetiile'' doar nu credeati ca ne-am ocupat doar de locatie si de tort. Petrecerea in sine se va tine in sala de conferinte , am mutat masa aceea ovala din mijlocul camerei si am lipit-o de perete,pe ea am pus gustarile.Baietii au adus nu stiu de unde trei boxe mari cat noi si o statie.Am agatat si un benner pe care scria , ,LA MULTI ANI! '' si langa urare era o poza cu Andrew . Am pus si niste baloane stupide pe care le-am luat la jumatate de pret , imi era insa ciuda ca tortul nu a ajuns inca. Si ghici cui i-am dat misiunea de al aduce pe Andrew aici?Lui Isamu .

Pov. by Andrew

De doua saptamani parca toata lumea a uitat de mine. Nici nu apucam sa stau 10 minute cu Ichigo ca ii si suna telefonul si pleaca . Cu baietii era cam acelasi lucru doar ca la ei sunt 30 de minute . Propria mea mama imi lasa mancarea pe masa si pleaca . E normal ? Si astazi cand e ziua mea , nici macar un mesaj cu ''La multi ani!'' sau ''Cum e al 18 ani?'' . Absolut nimic ! Mama iar bantuie , nimeni nu raspunde la telefon , ce ati facut , mai ?V-au rapit extraterestii ?

Cand eram gata sa-mi cumpar o ,,prajitura '' si sa-mi inec amarul bate cineva la usa. La ce noroc am probabil e femeia care curata strada.

-Andrew , prostule , deschide odata usa pana nu o sparg !

-Care prost ma face pe mine prost , prostule ?

-Deschide !

-Ce tot vrei ? A, Isamu , tu erai .

-Bineinteles ca eu eram. Si de ce esti asa de suparat ?

-Tu stii ce zi e astazi ?

-Joi , de ce ?

-Nu conteaza . De ce ai venit ?

-Sa te mai scot din casa.

-Ok , hai !

-Sa nu crezi ca te las sa vii in hainele astea.

-Dar ce au ?

-Sunt prea obisnuite .

-Si vrei sa zici ca ziua asta nu este una obisnuita ?

-O , haide la dulap !

Si astfel, Isamu a dat iama in sifonierul meu si mi-a ales o camasa neagra , o pereche de pantaloni albi , tenisi negrii si a insistat sa ma dea cu gel si cu parfum. Era clar ca vrea sa ma duca la o petrecere . Pana la urma nu a uitat , ori asta ori s-a despartit de Kanamy si vrea sa mergem la agatat. Tot ce se poate pana cand ne-am oprit in fata acelei mari si stupide cladiri in care tata statea 20 din 24 si mi-a zis ca trebuie sa ia nu stiu ce.Adio petrecere! Chiar toata lumea a uitat?!

Cand am intrat era foarte intuneric lucru destul de ciudat asa ca am aprins lumina si...

-La multi ani !!! Am auzit aceasta urare apoi a venit Ichigo sarutandu-ma si spunandu-mi :

-La multi ani , iubitule!Si mi-a intins o cutiuta rosie cu panglica albastra.

-Am crezut ca ai uitat. Am crezut ca toti ati uitat . le-am spus incercand apoi sa-mi revin din soc .

-Cum sa uitam ? De doua saptamani ne chinuim cu asta.

-Si cum ati organizat asta aici ?

-Ne-a lasat tatal tau.

-Si cum...
-Ce ar fi sa te simti bine si sa pui intrebarile mai tarziu ? m-a intrerupt ea .
-Suna bine . Sunt curios sa vad ce mi-ai luat .

-Nu inainte de tort !

Ce pot sa spun ? Sunt chiar surprins dar ce sa fac ? M-am dus alaturi de ceilalti.

Am dansat si am vorbit cu toata lumea , ce-i drept m-am mirat ca nu au fost plangeri la atata galagie . A aparut tata de undeva din umbra si mi-a spus ca vrea sa vorbim. Am iesit pe veranda si a inceput :

-E destul de draguta fata asta.

-Ichigo ?

-Da,dar nu e potrivita pentru a reface clanul alaturi de ea .E prea moale. Ai nevoie de cineva puternic care sa-ti tina spatele si sa fie dispus sa sara in fata unui kunai pentru tine.

-Tata , inceteaza ! Nu o judeca daca nici nu ai cunoscut-o si ti-am mai spus ca nu ma intereseaza sa refac clanul. Plus ca nu ne-am gandit niciodata la casatorie si sa nu indraznesti sa-i faci ceva !

-Eu ? Nu ma cunosti deloc !

-Ba te cunosc chiar prea bine !

-Fiule , ai implinit 18 ani. Pana acum ar fi trebuit sa devii maestru in Sharingan si in multe altele . Dar pe tine nici nu te intereseaza . Vrei doar sa te distrezi. Dar tu nu esti facut pentru asta .Tu trebuie sa-ti indeplinesti destinul !

-Care destin ? Cel impus de tine ? De ce sa vreau sa intru in istoria ninja cand pot fi foarte fericit vazandu-mi linistit de viata mea ?

-Prostii ! Vrei o viata obisnuita doar ca sa-mi faci in ciuda . Poate asta e problema ! Poate e din cauza mea . Poate ca daca cineva drag va fii ranit si vei realiza ca l-ai fi putut ajuta daca te-ai fi antrenat cu mine vei realiza ce e cu adevarat important.

-Sa nu te atingi de niciunul dintre prietenii mei sau de mama !

-Eu ? Nu as face asa ceva niciodata...fara un motiv cu adevarat serios. Si apoi pleca lasandu-ma singur.

Nu ar face-o decat pentru un motiv serios ? Nu-i voi permite sa faca ceva rau cuiva ! Cum stateam eu si am gandeam a aparut Ichigo .

-Hei ! Ce cauti aici singur ? a venit Ichigo imbratisandu-ma .

-Acum nu mai sunt singur, corect ?

-Vorbesc serios ! Nu vreau sa fii trist de ziua ta .

-Nu sunt trist .

-Atunci ce e cu fata asta ?

-Cum l-ai convins pe tata sa ne lase aici ? a intrebat-o .

-Am fost si am vorbit cu el . mi-a explicat ea .

-Si era pe lista de invitati ?

-Nu a fost chiar o lista . Mama ta s-a uitat in agenda ta si i-am chemat pe toti dar ar fi fost culmea sa nu vina si Hiroshi dupa ce ca ne-a lasat sa organizam petrecerea aici.

-Acum ii spui pe nume ?

-El m-a ruga t.

-Ichigo ! Ichigo ! O tot striga Izzie.

-Vin imediat !

-Ramai cu mine ! i-am spus luand-o de mana si intorcand-o spre mine .

-Dar cred ca a venit tortul .

-Se descurca ea.

Apoi am sarutat-o . Cel mai dulce sarut pe ziua de azi , defapt doar al doilea dar ce mai conteaza.

-Papusa de portelan , trebuia sa-ti spun ceva .

-Orice.

-Nu stiu cum sa-ti spun pe ocolite asa ca iti spun direct : Voi pleca pentru o vreme.

-Unde?

-Chiar nu stiu . Ceva cu tata .

-Si cand te vei intoarce ?

-Nici asta nu stiu .

-Dar ce stii ?

-Ca asa toti veti fii in siguranta.

-Eu tot nu inteleg.

-Voi pleca pentru o vreme. Nu stiu unde sau cat voi sta dar iti promit ca ma voi intoarce.

-Dar de ce pleci ? fata ei s-a intristat .

-E o chestie legata de familie.

-Doar nu pleci sa te insori , nu ?

-Bineinteles ca nu . Presupun ca ma voi antrena cu tata.

-Aminteste-mi sa nu va mai las sa vorbiti singuri.

-S-a facut !

-Cand pleci ?

-Cat de curand . Te rog nu plange . Si o strang la piept . Sa nu mai plangi niciodata din cauza mea.

-Atunci nu ma mai face sa plang !

-Crede-ma , e mai bine asa ! Decat sa regret mai tarziu ca nu am fost destul de puternic pentru a te proteja.

-De ce sa ma protejezi ? Ce se intampla ?

-Sa zicem ca tata are un unic scop in viata.

-Totusi cat vei sta ?

-Doar nu iti faci planuri sa te intalnesti cu altcineva pana ma intorc.

-Categoric nu !
-Asta voiam sa aud ! Dar daca se intampla ceva cu mine orice si nu ma voi mai intoarce vreau ca tu sa fii fericita . Asa ca daca mor sau altceva , uita-ma !

- Andrew , nu ma speria asa ! Nu te-as putea uita nici daca as vrea. Asa ca te rog nu-mi cera asta ! Ai promis ca te vei intoarce si pana la urma unde mai gasesc pe cineva care sa ma suporte si sa ma inteleaga asa ca tine ?

-Ai dreptate . Sunt greu de inlocuit .

-Nu te flata singur.

-Eu ? Deci vei fii bine ?

-Probabil

Apoi brusc a sosit tortul . Avea 3 etaje, era invelit in ciocolata si avea multa frisca , interiorul era cu crema de martipan , capsuni si banane iar pe al treilea etaj de jos in sus , era o placuta din ciocolata alba pe care scria ,,La multi ani, Andrew!'' si niste artificii si era delicios.

-Iti place ? ma intreaba Ichigo.

-E foarte bun.

-Am combinat o gramda de chestii in el . Fiecare a ales cate ceva.

-Hai nu mai fii trista !

-E in regula , o sa-mi treaca.

-Asteapta putin !

Am lasat-o pe Ichigo pe terasa si l-am cautat pe Isamu . Cand l-am gasit , i-am spus :

-Isamu , asculta-ma !

-Ce s-a intamplat , sarbatoritule ? m-a intrebat incercand sa-mi puna frisca pe nas .

-Vreau sa ai grija de Ichigo !

-Ichigo e iubita ta , nu a mea . De ce sa am grija eu de ea ?

-Doar fa asta pentru mine . Vei intelege maine .

-In ce belea ai mai intrat ? m-a intrebat sarcastic .

-N-am chef de glume , doar ai grija de ea .

-Bine . Dar ce s-a intamplat ?

-Nu pot sa-ti spun . Maine dimineata plec . Ai grija ca Ichigo sa nu faca vreo nebunie.

-Bine.


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 24 Dec 2012, 19:24, editata de 4 ori
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 12:31

Ce capitol super! Te rog, nu il fa pe Andrew sa moara! As plange trei zile si trei nopti! lough
Asa ca... waiting ......De ce fac fata asta?! Astept NEXT! M-ai lasat totoal in suspans!
Pupici si nu uita! Next! Ca mor de nerabdare... hug2
P.s: la multi ani! La multi ani Andrew!
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 11:14

Buna!
Imi pare rau ca mereu ajung ultima, dar am fost la tara si nu am avut conexiune la net.

Asa revenind la fic:
La descriere, cum ai zis si tu e putina si deloc informativa, deci ai putea sa mai descrii incaperile, holurile, expresiile fetelor, gesturi (ale personajelor), starile sufletesti, ganduri si multe altele, dar totul e sa vrei.

La dialog, imi pare rau sa iti spun, dar e mult, sec si habar nu am ce personaj vorbeste. Ar trebui scurtat si unele replici ar trebui introduse in vorbirea indirecta, gen: ,,Se uita in ochii mei, ai sai exprimand numai tristete si regret, apoi ma intreba, fara putere in gals, unde trebuie sa plec.'' -perspectiva lui Andrew- sau poti face tu altfel, in stilul tau propriu pe care trebuie sa ti-l dezvolti, astfel ficul va avea mai multa descriere.

Actiunea, si tu ai spus foarte clar, e mult prea grabita si asta doar din cauza ca nu ai suficienta descriere. Deci la faza cu descrierea ochesti doi iepuri dintr-un foc happy2

Estetica aici ai destul de mari probleme, gen: ,,Kanamy i-a oferit ceea ce el astepta de mmmmmmuuuuuullllllltttttt mmmmmmmmuuuuuuuullllllllttttttt timp'' aici ai fi putut pune un singur ,,foarte mult timp'', deoarece asa se considera greseala gramaticala. Ai putea lasa un rand liber intre fiecare dialog si descriere, asa ai putea face ficul mai usor de citit. La culori eu ti-as sugera sa folosesti o singura culoare, de preferat o culoare deschisa, sau daca nu alb pentru ca, culorile pe care le tot schimbi sunt destul de obositoare. (asta e parerea mea, dar nu trebuie sa fie la fel pentru toata lumea) Ai putea folosi orice culori vrei cand vrei sa spui tu ceva despre fic, sau cand anunti ceva, etc...

Parerea mea despre fic:imi place cum decurge povestea si faptul ca vrei sa ii desparti pe cei doi, pentru un timp, va avea efecte asupra tuturor personajelor. Ichigo e foarte sensibila, Andrew foarte protector, iar faptul ca amandoi sunt posesivi ii fac sa fie nedespartiti. Foarte frumos din partea prietenilor sa ii organizeze o petrecere la majorat. Si cel mai interesant lucru e faptul ca tatal lui Andrew isi tine idealurile in continuare, iar asta te pune pe ganduri fiindca nu stii cum va actiona.

P.S.: Te rog sa nu crezi ca tot ce am spus eu a fost o critica. De fapt a fost parerea mea si doar cateva spaturi pe care le poti aplica sau nu si te rog sa nu ma crezi o ingamfata sau ceva de genu' (pentru ca ti-am spus de actiune, dialog si toate celelalte), dar si eu am invatat abea dupa ce am primit multe sfaturi si critici constructive. Oricum Succes cu ficul in continuare!

(Wow, cat am scris!)

Deci abea astept nextu' si spor la scris si la tastat. Pupici de la Anna kiss



Edit:
Scumpo, nu ai pentru ce. te descurcai destul de binisor inca de la inceput eu doar am facut niste observatii, nimic mai mult, deci nu ai pentru ca sa imi multumesti.

Sa stii ca eu chiar ador ideila tale exagerate.

Mie nu mi se pare ca faptul, ca reliefiezi relatia lui Isamu cu Kanamy, prostesc, ba chiar din contra e foarte bine ca spui si de alte personaje nu numai de Ichigo si Andrew, desi mi-ar placea sa apara un pic mai mult si Izzy cu prietenul ei, si mai ales Kenta, care ar fii dragut sa se schimbe doar ca sa il placa Ichigo, cee ce ar fii amuzant.

Inca o data iti spun ca te pupacesc si ca iti urez succes in continuare!


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Lun 27 Aug 2012, 12:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 12:03

Buna,Anna!
Sincer chiar ma bucur pentru ce mi-ai scris happy2
Ai mare dreptate in special cu DESCRIEREA niciodata nu m-am inteles bine cu ea dar ma voi stradui sa fac ''o intelegere cu ea''
Dialogul...da...dar mi se pare mai amuzant cand intervine.Insa ma voi asigura ca intelegi cine vorbeste de acum inainte.
Estetica,voi da EDIT la unele faze.
Actiunea,pai o cam grabesc pentru ca vreau sa ajung la anumite scene chiar daca atunci cand recitesc imi dau seama ca nu am scris mare lucru (trebuie sa mai lucrez la asta).
Sa fie clar ca nu ii despart pentru un timp cum crezi tu dar vei vedea in cap. 19 si tatal lui Andrew lough nu vrei sa stii ce idee mi-a venit in legatura cu el...
Hey!De asta nu ai zis nimic!De ideile mele...uneori mi se par cam exagerate crying

''Ichigo e foarte sensibila, Andrew foarte protector, iar faptul ca amandoi sunt posesivi ii fac sa fie nedespartiti. '' macar asta a iesit cum am vrut de la inceput kiss

Nu te cred o inganfata!Chiar deloc,iti multumesc pentru tot ce mi-ai spus!Am mentionat de la inceput ca as vrea niste sfaturi etc

p.s. pun fazele cu Isamu si Kanamy cu un scop (nu stiu ce legatura are asta cu ce am zis pana acum dar am simtit nevoia sa mentionez asta)

Multumesc inca o data pentru sfaturi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 12:08

Capitolul 19

Pov. by Ichigo

Andrew,daca ai stii tu ca am auzit tot ce i-ai zis lui Isamu. Asa dar pleci maine dimineata . Sa nu crezi ca te las sa scapi asa usor. Esti iubitul meu si nu te voi lasa sa pleci asa fara sa stiu macar unde sau de ce te duci .

M-am trezit foarte devreme,a m rontait ceva , mi-am facut un bagaj in care defapt era doar mancare si am lasat un bilet pe frigider :

,, Mama , Masaru , Nadare , am plecat sa rezolv ceva. Ma intorc peste putin timp . Va rog nu va faceti griji.Voi fii bine .
Ichigo''

Am pornit spre iesirea din sat fara sa ma vada prea multa lume iar cand am ajuns m-am ascuns intre tufisuri . La scurt timp dupa aceea , au aparut Andrew si tatal sau .

-Sunt mandru de decizia pe care ai luat-o fiule ! i-a zis Hiroshi punandu-si ambele maini pe umerii iubitului meu si privindu-l insistent in ochi.

-Cat timp prietenii mei sunt in siguranta...

-Ai pierdut cativa ani de antrenamente dar nu-ti face griji,ii vom recupera.

Ani ? Doar nu vorbeste serios ! Eu abia rezist cateva luni dar ani ?! Inima parca mi-a fost ingreunata de un bolovan cand am auzit ca e vorba de ani.

Ma gandeam ca e un semn ca nu trebuie sa renunt sau poate ca eu nu sunt pregatita sa renunt dar tot ii urmaresc.



De doua zile ii urmaream pastrand distanta de 5 km in urma lor. Am ajuns intr-o padure . Mergem pe o carare laturalnica care este inconjurata de copaci iar la fiecare rafala de vant mii de firicele de praf si frunze se napustesc asupra mea . Eram murdara , infometata si obosita dar parca preferam asta decat sa stau cantiva ani fara Andrew . Intr-un final cei doi au ajuns la intrarea intr-o pestera . Ei au intrat cu mult inaintea mea iar acum am ramas afara.

Stateam si astept sa se intample un miracol . Acea pestera pare destul de mica in exterior dar intr-un fel pare sa continue undeva sub pamant. Era destul de ciudat , mai ales ca nu vedeam nicaieri vreo intrare sau asa ceva .

-Doamne , te rog , daca intradevar am cauta aici sau alaturi de Andrew , atunci fa in asa fel incat sa pot intra in pestera asta !

Si atunci, nu stiu cum , daca a fost o coincidenta sau nu dar pestera s-a deschis oarecum si a iesit un baiat cu parul lung , blond si bretonul care ii acoperea jumatete din fata. Avea ochii , defapt ochiul ca doar unul am vazut albastru si purta o pelerina neagra cu nori rosii si contur alb . M-a observat imediat si intr-o fractiune de secunda a aparut in spatele meu si m-a prins . M-a intrebat cine sunt si ce caut aici dar nu i-am raspuns asa ca , dupa ce mi-a legat mainile mi-a dat o palma de era sa cad pe jos nu alta . Mi-a spus ca ma va duce la ceilalti daca nu colaborez cu el , ceilalti fiind destul de stresati din cauza ,,unui nou membru'' asa s-a exprimat dar precis era vorba de Andrew . Ce sa fi facut ? Daca voi colabora cu el sunt sigura ca nu o sa plec asa cum am venit iar daca ii spun sa ma duca la ceilalti probabil voi ajunge si la Andrew dar sigur voi da de belea.

-Voi colabora cu tine , i-am zic eu sperand ca planul meu sa reuseasca.

-Buna alegere, imi zice el dezlegandu-mi mainile . Apropo, eu sunt Deidara , tu ?

-Amaya,il mint eu . Doar nu era sa-i spun cine sunt. Daca sufla o vorba si auzea Andrew sau Hiroshi ce faceam ?

-Ce nume frumos...stai ! mi-a zis el . E o capcana acolo . Toata pestera e plina de capcane .

-Dar ce e cu atata siguranta ?l-am intrebat eu vrand numai sa-i dau o ocupatie ca sa nu se mai holbeze la fundul meu .

-Tu chiar nu stii cine suntem , nu ? Noi suntem Akatsuki. Ai auzit de noi?

-Nu chiar,i-am spus intorcandu-ma si lovindu-l tare intr-o anumita zona a gatului facandu-l sa lesine . Poate nu stiti dar daca lovesti puternic in anumite zone ale corpului uman poti ajunge de la o simpla amorteala la a ucide pe cineva . Am avut chiar noroc . In nici un caz nu voiam sa-l ucid pe Deidara indiferent pe cine probabil ca a ucis el pana acum . I-am tarat corpul intr-un colt intunecat astfel incat sa nu-l vada nimeni si i-am luat pelerina astfel incat ma pot strecura mai usor.

Intre timp in satul Semilunii...

Pov. by Shinetsuna

Ichigo a disparut de doua zile. Oare ce-si inchipuie ca face plecand asa ?Sunt mama ei dar mai nou nu stiu nimic . Oare si eu eram asa la 16 ani ? Defapt , daca ma gandesc bine , eu eram si mai rea decat ea . M-am dus la cel care ii tine locul hokegelui . Se pare ca atat Hiroshi Uchiha cat si Andrew au plecat in aceeasi perioada cu Ichigo . Inlocuitorul era Nobu Kazuya, secretarul hokagelui.

Acesta a decis sa-i cheme pe Izzie, Kanamy , Isamu , Yuzuki si pe Aimi . Ei erau la fel de ingrijorati ca mine si au spus ca dupa majoratul lui Andrew nu i-au mai vazut insa ...

-In seara aceea Andrew a venit la mine si mi-a spus sa am grija de Ichigo . A spus ca el va pleca de dimineata si ca se teme ca ea sa nu faca ceva necugetat.Acum am gandesc ca probabil s-a dus supa el , a spus Isamu.

-Si abia acum ne zici ?! am tipat atat eu , Aimi si Izzie cat si Kanamy la el.

-Liniste ! Uitati ce vom face : voi patru veti merge dupa ei iar voi doamnelor veti ramane aici , a spus Nobu .

-Dar suntem ninja medicali . Ce vor face daca unul dintre ei este ranit ? a ripostat Aimi fiind vizibil ingrijorata pentru fiul ei.

-Deocamdata nu stim sigur de ce au plecat sau daca misiunea este intradevar riscanta dar voi trimite o echipa medicala sa mearga in urma lor .

Inapoi in pestera...

Pov. by Andrew

Dupa doua zile de mers tata m-a adus intr-o pestera plina de ciudati cu care cica ma voi antrena . Acestia nu par prea fericiti sa ma vada , in special femeia aceea cu parul mov sau albastru , nu sunt sigur si ochi caprui care se uita ciudat la mine de cand am sosit . Si ce e cu pelerinele astea negre ? Pana si tata are una . Dar se pare ca nu vom incepe inca antrenamentele fiindca trebuie sa faca nu stiu cate formalitati pana sa incepem insa gandul meu zboara la papusa mea de portelan pe care am lasat-o in urma . Sper ca Isamu are grija de ea altfel cand ma intorc va fii vai de el.Apropo de asta,tata a zis ca trebuie sa recuperez cativa ani...oare chiar ma voi mai intoarce?Trebuie sa ma intorc si sa-mi tin promisiunea.

Pov. by Narator

In timp ce Ichigo colinda nestiutoare pe coridoarele parca interminabile Andrew era pregatit sa i se administreze o extra doza de putere.Membrii Akatsuki l-au urcat pe un piedestal formand un cerc in jurul sau dar lipsea cineva.

-Unde este Deidara? intreba un barbat cu parul scurt, alb, pielea la fel de alba si capa desfacuta astfel incat sa i se vada pieptul.

-Aici ! Stati ! Opriti tot!a aparut Deidara fugind spre ceilalti .

-Deidara , ce naiba ai patit?Si unde iti e pelerina ? l-am intrebat Hiroshi.

-A intrat o fata aici, m-a lasat lesinat si mi-a luat pelerina.

-Ce ? Sa nu auda Andrew ! Completati cercul fara mine,eu ma duc sa o caut!a continuat Hiroshi facand pe seful ceea ce nu i-a placut lui Pain,adevaratul lider.

In timp ce ceilalti membri si-au unit puteriile indreptandu-le spre Andrew , el tipand cat de tare putea , Ichigo privea totul ingrozita de pe niste schele facute special pentru ca pestera sa nu se prabuseasca dupa atatea lupte mai mult sau mai putin necesare.
Hiroshi a aparut in spatele ei,luand-o de gat ,legand-o de un picior apoi aruncand-o de pe schele.Ichigo atarna acum cu capul in jos.Hiroshi coborand si el ,dandu-i joc capa.

-I-a sa vedem cine e aici . Ichigo ?Tu chiar nu vrei sa-l lasi in pace .

-Te rog , spune-le sa inceteze , il doare!spunea ea foarte speriata si ingrijorata .

-Prostii ! Pe un Uchiha adevarat nu l-ar durea ! a zis Hiroshi gesticuland cu mainile si zambind siret .

-Ce vrei sa spui prin ,,adevarat'' ?

-Tu chiar nu stii in ce te-ai bagat, asa-i ?In mod clar nu esti o amenintare ! Pana si prostul de Ryo te -ar dobori in lupta dar acum e in inchisoare.

-Il cunosti pe Ryo ? a facut ochii mari cat farfuriile.

-A fost spionul meu , dar de ce iti spun eu asta tie,oricum nu vei mai avea sansa sa povestesti ceva.

-Ce fel de hokage esti tu ?

-Hokage ? Ma faci sa rad ! Sa nu crezi ca m-a preocupat candva soarta acelui sat , pana si de hartogarie s-a ocupat Nobu , tot ce am facut a fost ca sa-l aduc pe Andrew aici .

-Ce esti tu defapt?

-Nu are niciun rost sa-ti mai spun.

A facut o mica flacara cu care a ars franghia de care atarna Ichigo aceasta cazand si scotand un subtil ,, Au ! ''

Hiroshi a luat-o de brat si a tras-o dupa el pana intr-o camera intunecata in care nu se afla nimic in afara de niste cioburi de sticla si cateva urme de sange pe podea si pe pereti . Acesta a scos de undeva din acea pelerina neagra ca noaptea un kunai cu care ,fara ezitare, a injunghiat-o pe Ichigo in umar,picior si abdomen lasand-o acolo sperand ca aceasta sa moara repede fara ajutor medical.

Pov. by Andrew

Ce se intampla ? Mi-au spus ca imi vor da o doza din puterea lor doar pentru a o activa pe a mea , daca est posibil asa ceva . Dar ma doare fiecare centimetru din corp . Este ca si cum o mie de shurikenuri imi strapung corpul fara ca eu sa pot face ceva pentru a le evita iar respiratia mi se rareste simtind ca in curand voi lesina de durere insa la un moment dat, din corpul meu izbucnesc mii de fulgere care ii trantesc pe membrii Akatsuki la pamant.Chiar nu am idee cum am facut asta insa ma bucur ca acea durere a luat sfarsit dar ... acum urmeaza momentul adevarului .Tata se apropie.

-Bravo , fiule ! Antrenamentele noastre se vor baza pe fulgere . Exact ca ale lui Sasuke Uchiha .

-Tata , tot la asta te gandesti ? Ti-am spus ca nu am de gand sa incerc sa-l omor! 1 nu ma intereseaza si 2 planuiesc sa ma intorc acasa intreg.

-Taci , sa nu te auda ceilalti ! mi-a facut tata semn in timp ce unul din membrii Akatsuki se indrepta spre noi.

-Hiroshi , vino cu noi!

-Desigur, ce s-a intamplat ?

L-am auzit pe tipul acela cu parul si pielea alba care semana cu un vampir ca a zis ,, Noi nu credem ca i-am activat puterile , credem ca a fost doar o reactie la durere ''. Poate demonstreaza ca sunt inutil si ma lasa sa plec acasa asa ca ma duc in camera in care s-au dus ei si ascult o mica parte din discutia lor.

-Hiroshi , ai gasit-o pe fata aia ?i-a spus tipul acela blond tatei.

-Da , Deidara .Stai fara griji ! Pana si Ryo ar infrangeo intr-o lupta . M-am ocupat de ea dar sunt uimit ca a reusit sa te lase lesinat , i-a raspuns tata.

-A folosit puncte de presiune si m-a luat prin surprindere.

-Asa iti trebuie daca vrei sa ,,colaborezi '' cu toata lumea .

Care fata ? Puncte de presiune ? Asta facea Ichigo.Dar Nu ! Nu ar putea face asta ! Ba cred ca da . Dar cum a ajuns pana aici ? Isamu !

Am fugit pe holuri ca un disperat verificand fiecare camera care imi iesea in cale .

Pov. by Isamu

Fugeam din coapc in copac cu speranta ca vom gasi macar niste urme care sa ne duca la ei . Andrew a disparut de doua zile iar eu am crezut ca Ichigo s-a inchis in casa si plange . Daca aveam mai mare grija , acum atat ea cat si noi eram acasa .

-Stati ! Uite niste urme , ne-a spus Izzie aratand catre mai multe perechi de urme . Primele erau mai mari si erau a doua persoane , iar celelalte erau mai mici si parca mai proaspete ale unei singure persoane . Nu am mai stat pe ganduri si ne-am luat dupa ele pana la o pestera. Acolo , tot stand si gandindu-ne unde ar putea fi cand am vazut o lumina mica reflectandu-se pe cer.

Pov. by Ichigo

Stateam intinsa pe jos sangerand abundent . Aveam umarul drept , piciorul stang si abdomenul injunghiat si nu mai rezistam mult . Am gasit totusi , in camera aceea cateva cioburi de sticla . Probabil ca s-a batut cineva aici . In tavan era o gaura cat un pumn facuta probabil pentru a intra aerul si lumina . Am luat un ciob de sticla in mana stanga si l-am miscat pana cand lumina s-a reflectat in el sperand ca poate va vedea cineva semnalul meu . Cand credeam ca mi-am gasit sfarsitul , ca nu ma voi mai intoarce acasa , ca nu imi voi mai vedea familia si prietenii, ca l-am pierdut pe Andrew si ca se va indragosti de alta , ca viata mea s-a irosit practic pana acum , tocmai atunci , prin gaura aceea i-am vazut pe Isamu , Kanamy, Izzie si Yuzuki.

-Ichigo , esti bine ! Daca ai stii cat te-am cautat!a strigat Kanamy cu lacrimi in ochi.

-Ba nu e bine ! E injunghiata iar noi nu putem ajunge la ea , a spus Izzie care si ea mai avea putin si plangea

-Ichigo , mai traiesti , da ? intreba Isamu cu o urma de ingrijorare in glas .

-Da , am raspuns eu incet.

-Normal ca traieste ! Cum poti insinua altceva , Isamu ?! tipa Kanamy la el abtinandu-se sa nu-i dea un pumn in umar.

-Of,gata cu certurile de indragoatiti ! Ichigo, Andrew e si el in pestera ? m-a intrebat Yuzuki in timp ce se abtinea sa nu-i dea cap in cap pe Isamu si Kanamy . Uneori ma intrebam ce ne-am face fara el. Chiar daca uneori pare cam absent, el mereu ne aduce cu picioarele pe pamant si face diferite planuri . El e un fel de ,, ganditor'' ii place sa dezbata diferite idei si sa tina discursuri . Chiar si la scoala , mereu cauta sa invete ceva nou . Se gandeste mereu la o problema pana ii gaseste rezolvarea si bineinteles ca ne tine uniti .

-Da , e in pestera , am rapuns eu cu jumatate de gura.

-Si e bine ? Stie ca esti aici ? Te poate scoate afara ? a continuat el cu intrebarile .

-Nu st... apoi m-am oprit incetul cu incetul si la fel si respiratia mea .

-Ichigo , nu mai spune nimic ! Pastreaza-ti fortele ! Daca le mai ai...zise Izzie foarte ingrijorata si aproape plangand.

-Ichigo ! Ichigo, te rog nu inchide ochii !!! Ichigo!tipa Kanamy disperata mai avand putin si aruncandu-se dupa mine daca acea gaura mica i-ar fi permis .

-Kanamy , nu ma tipa ! Nu suntem singuri aici, i-a atras atentia Isamu care parca se gandea la un plan .


Pov. by Narator

Andrew fugea cu disperare pe holuri cand a auzit niste voci care strigau ,,Ichigo''. S-a luat dupa strigate pana in una din camere. Acolo a vazut-o pe Ichigo lesinata intr-o balta de sange.

-Ichigo , papusa de portelan , ce naiba ? Isamu , ti-am spus sa ai grija de ea ! Cine ti-a facut asta ? Te rog ! Te rog! Ti-am promis ca ma voi intoarce dar nu ma abandona ! Te rog ! Te rog nu muri !Ti-am promis ca ma voi intoarce dar te rog nu muri ! Nu ma lasa singur pe lumea asta unde uneori zambetul tau este singurul lucru care ma face sa nu ma arunc de pe o stanca !

-Romeo , ce ar fi sa jelesti mai tarziu si sa o scoti odata afara ca sa o ingrijeasca ninja medical i, i-a spus Yuzuki abtinandu-se sa nu rada impreuna cu ceilalti de ceea ce tocmai a spus Andrew .

-Cine a spus asta ?

-Eu .

-Yuzuki ? Voi ce cautati aici ?

-Te-am putea intreba acelasi lucru.

-Bine , ne vedem la iesirea din pestera !

A spus Andrew in timp ce isi lua papusa de portelan in brate si fugi cu ea pana la iesirea din pestera . Acolo erau asteptati de o echipa de ninja medicali care a luat-o pe Ichigo .

-Sa nu crezi ca scapi . Spune tot ! i-a spus Isamu uitandu-se destul de ciudat la prietenul sau .

-Isamu , lasa-ma in pace ! Tu trebuia sa ai grija de ea ! se apara Andrew .

-Nu-mi reprosa mie nimic ! Tu esti cel care a plecat unde l-a taiat capul fara sa spuna de ce. Daca stia motivul atunci nu mai venea dupa tine.

-Daca nu plecam , atunci toti ati fi ajuns ca ea ! a ridicat Andrew tonul la ei marindu-si ochii negri ca taciunile.

-Despre ce vorbesti ? a intrebat Isamu cu jumatate de gura strangand-o tare pe Kanamy de mana care s-a speriat cand Andrew a tipat.

-Tata ma bate la cap cu familia mea care cica a fost ucisa . Vrea sa ma antreneze sa invat sa folosesc ceva numit Sharingan in care cica pana acum as fi fost expert . Si mai vrea si sa ucid pe unul . Vrea sa refac clanul si a spus ca daca cineva drag mie ar muri pentru ca eu n-am fost destul de puternic atunci voi realiza ce important este antrenamentul . I-am spus sa nu se atinga de voi sau de mama iar el mi-a garantat asta daca vin cu el . Iar acum probabil ma cauta ca un disperat . Multumiti ?

Cand Andrew le-a spus toate astea ceilalti au ramas muti . Si ar mai fi stat asa mult timp daca nu ar fi venit un ninja medical la ei .

-Domnule , cum este prietena noastra ? intreba Yuzuki.

-Rana din umar este superficiala , cea din abdomen se va vindeca in cel mult o luna , kunaiul a ajuns pana la osul piciorului si probabil va trebui operata insa a pierdut foarte mult sange de aceea trebuie sa o ducem urgent la spital .

Cu totii au fost foarte speriati cand au auzit de operatie insa Andrew a fost cel mai ingrijorat mai ales ca deja se gandea la ce e mai rau.

Cand ninja medicali erau gata sa plece cu Ichigo cu tot a
aparut Hiroshi ca un pachet de nervi invelit in fulgere si flacari.

-Andrew , ce cauti aici ? Ti-am spus sa ma astepti ! a tipat el aproape turbat .

-De ce nu mi-ai spus ca Ichigo e aici ?

-Pentru ca daca ar fi aflat ceilalti ar fi ucis-o pe loc , continua sa tipe .

-Si ai preferat sa o ucizi tu . Andrew nu stia daca intr-adevar Hiroshi a incercat sa o ucida pe Ichigo insa si-a incercat norocul intrebandu-l .

-O , haide ! Te-ar fi incetinit si ti-am spus ca nu poti reface clanul alaturi de ea,iar el s-a dat de gol fara sa vrea .

-Am fost de acord doar cu antrenamentele , nu si cu ucisul sau casatoria , a ripostat Andrew nervos din cale-afara .

-Daca as stii mai bine as zice ca esti adoptat . a zis Hiroshi pe un ton oarecum ironic si dezamagit .

-Cum adica daca ai stii mai bine ? a intrebat atat Andrew cat si ceilalti destul de nedumeriti.

Atunci Hiroshi deschise gura si din ea iesi un barbat cu parul lung , negru, cu pielea alba si cu putin mov in jurul ochiilor sai verzi semanand putin cu un sarpe .

-Tu cine esti ? a intrebat Andrew speriat si parca mai traumatizat decat un copil de noua ani care tocmai a vazut filmul nasterii sale.

-Eu ? Numele meu este Orochimaru.

-Si cum ai iesti din tata ?

-Ha ! Ha ! Tatal tau nu mai este demult printre noi ! Aveam nevoie de un trup puternic in care sa ma instalez pentru o vreme, atata tot.

-Si de cat timp erai in tata ? a intrebat Andrew ingrozit de ceea ce vazuse .

-Ce zici daca ti-as spune ca parintii tai s-au despartit din cauza mea , doar nu crezi ca tatal tau chair ar insela-o pe mama ta . A fost doar o placere de- a mea care s-a terminat totusi cu bine , pentru mine . Chiar crezi ca aveam nevoie de o sotie enervanta si de un mucos ca tine ?! Insa trupul lui Hiroshi a inceput sa imbatraneasca asa ca aveam nevoie de unul mai tanar . Si aici ai intervenit tu , doar ca in ciuda faptului ca ai un fizic destul de bun nu esti in stare sa folosesti Sharinganul. Pentru un Uchiha de 18 ani asta e umilitor . Am incercat asta si cu varul tau dar dupa ce m-a aburit ca nu-i pasa a incercat sa ma omoare .

-Si-l poti invinui pentru asta ?!

-Ai grija ca tot eu sunt mai puternic.

-Da , dar nu ma vei ucide din moment ce ai nevoie de mine !

-Mi-ar ajunge si un mostenitor . Poate ca trebuia sa o ucid mai tarziu pe fata aia.

-Adica tot timpul asta , tot ce zicea sau facea tata...erai defapt tu ?

-Te-ai prins, Einstein !

In clipele acelea Andrew nu mai stia ce sa creada . Simtea ca ultimii 8 ani din viata lui au fost o minciuna si ca a avut mereu o parere gresita despre tatal sau ba chiar ii parea rau pentru tot ce a zis si a gandit rau la adresa lui . Toate se amestecau in capul lui iar el nu mai stia ce sa faca . Era ca o tornada iar el era prins in mijlocul ei . In cele din urma , ca reactie la tot .

-Te omor !!!

A fugit spre Orochimaru condus de furie ,fara un plan sau un avantaj impotriva lui. Orochimaru a deschis din nou gura, de data asta iesind din ea un sarpe care era gata sa-i rupa gatul lui Andrew,insa de nicaieri a aparut o sabie a carei lame electrizata a decapitat sarpele . Sabia era in mana unui baiat inalt , cu pielea alba ca zapada , cu ochii negri ca onixul si parul ca pana corbului. Nu mai trebuie sa va spun cine era acel baiat , nu?

-Vino cu mine ! Nu avem mult timp ! i-a spus el lui Andrew.

Cei doi au plecat undeva in padure cand Orochimaru isi retragea restul de sarpe iar acel baiat a inceput :

-Tu gandesti ? Cum sa il ataci asa fara nicio arma sau un jutsu ?! Esti nebun ? Daca da , nu te mai salvam. Apropo, cine esti ?

-Numele meu e Andrew, al tau ? Si nu, nu sunt nebun. Eram doar disperat.

-Sasuke Uchiha . Si nu e bine sa mergi in misiuni daca nu esti stabil emotional . Ar fi trebuit sa-ti lasi sentimentele acasa .

-Nu eram chiar intr-o misiune . Ai spus Sasuke Uchiha ?Tipul care a fost antrenat de Orochimaru si a incercat sa -l ucida?

-Da ,v ad ca ti-a facut o descriere a mea . Dar tu ce treaba ai cu el ?

Andrew i-a povestit totul cat mai pe scurt strangand uneori din pumn amintindu-si de tot raul pe care i la facut Orochimaru fara ca el macar sa stie.

-A incercat sa-ti ucida prietena ?

-Da.

-Si acum ea unde e?

-E cu o echipa de ninja medicali ceva mai in colo ,d aca nu au plecat deja.

-Sakura , dezactiveaza-ti jutsul si mergi sa vezi ce poti face, i-a spus Sasuke unei fete cu parul scurt , roz ca florile de cires si ochii verzi ca smaraldele care pana acum a folosit un jutsu de invizibilitate.

-Nu-ti face griji . Sakura e ninja medical, a continuat Sasuke.

-E iubita ta ?

-Da , datorita ei am plecat de langa Orochimaru dar iti povestesc mai tarziu.

-Noi ce facem pana la urma ? Ramanem aici pana ne gaseste ciudatul ala ?

Sincer , cred ca da. Daca ne vom duce noi la el il vom conduce si la ceilalti.

-Dar pana la urma care e problema lui ? E asa de obsedat sa ramana intr-un corp tanar si puternic ?

-Pai da si mai sunt destule chestii de spus dar sa nu incerci candva sa-l intelegi ca poate vei ajunge ca el.

-Aha...poate ar mai trebui sa stii ceva.

-Ce ?

-A spus ca s-ar multumi si cu un mostenitor.

-Pacat ca nu va apuca sa traiasca pana atunci.

-Adica ?

-Nu tu ai spus ca vrei sa-l omori ? Crezi ca o sa ne lase in pace ? Stai ! Tu nu stii cum e sa cresti ca un ninja , asa-i ?

-Ce pot sa spun ? Pana la 17 ani nu eram prea sigur cum e sa fii ninja , si nici acum nu sunt.

-Poate ca suntem noi veri dar suntem total diferiti.

-Nu te contrazic.

Dintre copaci a aparut Orochimaru cu sase serpi alaturi de el.

-Andrew , du-te de aici ! Ma ocup eu de el ! a zis Sasuke scotandu-si sabia.

-Nu te las singur cu maniacul asta !

-Pe tine te poate ucide intr-o clipa, nu-ti face griji pentru mine ! Vrei ca atunci cand iubita ta se va trezi sa afle ca ai murit din incapatanare ? Pleaca odata !

-Bine , bine !

-Sa crezi tu ca scapi asa usor ! zise Orochimaru in timp ce si-a incolacit unul din serpii sai in jurul lui Andrew strivindu-l tot mai tare. Dupa ce ca m-am comportat ca un tata timp de ani buni asa ma rasplatesti ?

-Ca un tata ? Tu mi-ai distrus tatal si l-ai inlocuit in cel mai patetic si demn de mila mod !

-Patetic si demn de mila ? Cum indraznesti ?! Daca nu eram eu acum ai mai fii fost inca baiatul mamei tinut in puf atatia ani ! Chiar crezi ca Ichigo s-ar mai fi indragostit de unul ca acela ?


-Nu o amesteca pe Ichigo in asta !

-A spus ca tu o intelegi . Pai de unde naiba sa nu o intelegi din moment ce tu ai trecut prin cam aceleasi lucruti datorita mie ?! Diferenta dintre voi este ca tu te-ai folosit de ura ta fata de mine ca sa treci peste , insa ea incearcat pur si simplu sa lase totul in urma . Crezi ca nu are momente cant isi aminteste de tatal ei si vrea sa-l faca sa plateasca pentru tot ?

-Tu de unde stii ? De unde stii ce mi-a spus sau ce vrea ea ?

-Chiar credeai ca te las sa umblii cu cine vrei de capul tau cand eu incerc sa te conving sa vii cu mine ? La inceput te-am urmarit cand ieseai cu gasca apoi ti-am cercetat fiecare prieten in parte .Trebuie sa recunosc ca ai prieteni ok din multe puncte de vedere cum nu gasesti oriunde dar fata asta mi-a atras atentia . Ea este un caz rar , daca s-ar dovedi si ca are o mare putere in ea nu m-ar deranja sa imprumut un corp de femeie , pana la urma , tot ar fii mai buna ca tine.

-Sa nu te atingi de ea !

-Vai , marele Uchiha s-a enervat ! Stai ! Marele Uchiha ? Oare ce mi-a venit ? Scuza-ma Sasuke ! Tu nu esti nici macar la degetul mic al lui Sasuke la 8 ani ! Esti patetic , iti faci de ras toata familia ! Bine ca nu au aflat multi de tine.

-Stii ceva ? Nu poti spune ca fac familia de ras sau ca sunt patetic in chestiile ninja doar pentru ca nu m-am antrenat niciodata cum ati facut-o voi.Voi sunteti ninja inca de mici dar eu ma antrenez la nivel minim doar de un an . Cu ce sunt eu vinovat ca m-am nascut in Satul Semilunii unde ninja erau candva doar o amintire de pe vremea parintiilor ? Du-te si critica pe cineva antrenat de mic care se descurca la fel de prost ca mine ! Si pe cine faci tu patetic ? Macar eu nu fur corpurile oamenilor , nu rapesc copilaria nimanui , nu distrug familia nimanui si nu ma iau de iubita nimanui ! Ai inteles , sarpe de porumb ?

-Bine , gata ! Am venit pana aici dupa Orochimaru nu ca sa va ascult voua problemele ! Spunand asta , Sasuke, dupa ce a ascultat aceasta conversatie, a taiat si trupul sarpelui care l-a prins pe Andrew si i-a spus inca o data sa plece , ramanand doar el cu Orochimaru intr-o lupta pe viata si pe moarte.



Sper ca toata lumea stie bataia intre Orochimaru si Sasuke eu doar am schimbat putin imprejurarile .
In capitolul asta am imprumutat cateva dintre personajele lui Masashi Kishimoto si le-am reinviat mai bine decat Kabuto ;;)
Si...sa zicem ca in locul lui Itachi in Akatsuki este Hiroshi
Asa-i ca ati fi vrut si voi ca Sasuke sa se intoarca in Konoha pentru Sakura happy

Astept pareri dap !




Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Sam 29 Dec 2012, 01:07, editata de 5 ori
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 13:59

deci e super capitolul si im place că sasuke e cu sakura abia astep sa vad ce se petrece
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 14:21

Hirosiiii!!!! evil devil mua ha ha evil devil mua ha ha evil devil mua ha ha Te omor!!! biciuitor Si eu!
Hahahahahaha! lough
Super capitol! Ce mi-a placut cand Andrew si-a dar seama cine era tatal sau defapt! dap !
Super! Next, ca m-ai lasat curiosa... yeah
Haide! Ca-ti sug toata ciocolata din tine! angry ( din nou! lough
Pupici! kiss
P.s: Te rog, nu o lasa pe Ichigo sa moara! ingrijorat Te roooooog! can\'t see !!!
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 18:00

Buna! I am here...

Nu pot sa iti spun decat FELICITARI!
Fata de capitolele celelalte e mult mai bine.
Bravo, ai evoluat!

Desi inca nu sunt total multumita de descriere si cred ca dialodul e inca lung si tinde sa devina sec, dar acum se intelege perfect cine vorbeste.

Actiunea mi se pare putin fugitiva, dar e mai bine decat inainte, iar asezarea in pagina e foarte frumoasa si nu mai pierd randurile.

Eu cred ca ar arata mai bine daca la sfarsit, cand ai tu ceva de spus sa marchezi cu ceva (o culoare, o steluta, un ,,TO BE CONTINUED'' si apoi spui ce ai de spus, sau daca spui la inceput ceva, poti pune ceva gen ,,LECTURA PLACUTA'' sau sa scrii cu un front mare numele/numarul capitolului, sau tot felul de metode care sa il faca pe cititor sa isi dea seama ca se termina/incepe capitolul).

Povestea, cum ti-am mai spus, e foarte frumoasa, mai ales ca ai pus si personaje din anime.
Orocimaru poate fii chiar crud, dar asta-i viata.
Sasuke e mult mai sociabi si mai bland decat in anime sau manga, ceea ce e cam ciudat, dar asta il face sa fie personajul tau si nu , chiar, cel din NARUTO.
Intr-un fel, povestea e trista, dar asta o face sa fie mai interesanta.

Ce iti mai pot spune, te-am pupacit dulce si iti urez SUCCES in continuare!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 22:01

VVVVVVVVVVVVAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIII!!!!!!! happy2
Cat ma bucur ca va place!!!!!!! happy
Va multumesc mult ca imi cititi ficul!!! thank you
Daca nu ati fii voi nu stiu daca as mai scrie cu asa mare placere! rusinos
Defapt,eu scriu oricum de placere dar e mult mai frumos sa vad ca ii place si altcuiva .
Ma bucur mult ca imi dai niste sfaturi ,Anna,iti multumesc si ma bucur enorm ca esti de parere ca am evoluat in love
Gumita , ce m-as face fara incurajarile tale?
Saku234 , ma bucur mult de tot ce te-ai intors! a hug
Of , sunt asa fericita! dap !
Inca o data ,, Multumesc !'' si urmatorul capitol va este dedicat voua , vad eu cand il postez.
Si....daca tot era vorba de Sasu si Saku in acest capitol [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am gasit aceasta poza si mi-a placut enorm,sper ca si voua!


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Sam 29 Dec 2012, 01:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mier 29 Aug 2012, 10:54

Asa cum am spus , acest capitol va este dedicat voua kiss

Lectura placuta !

Capitolul 20

Pov. by Ichigo

Mi-am deschis incet ochii , inca derutata dupa cele intamplate de la majoratul lui Andrew pana la vorbitul printr-o gaura din tavan cu prietenii mei si am vazut ca eram intr-o camera cu peretii albi , in care mai erau doua paturi pe langa al meu . Erau si cateva ferestre cu perdele galbene , un televizor si langa patul meu era un carucior cu rotile . Evident, eram intr-o camera de spital .

-Buna dimineata ! Ne-ai speriat rau, sa stii . Mi-a zis o fata foarte draguta cu parul scurt, roz, pielea alba ca spuma laptelui si ochii verzi ca iarba proaspata in roua diminetii imbracata intr-o uniforma de asistenta .

-Buna dimineata ! De ce v-am speriat ? am spus eu fracandu-mi ochii .

-Trebuia sa te trezesti cu o zi in urma . Saracul Andrew s-a speriat rau de tot dar s-a linistit cand i-am zis doar ca ai nevoie de odihna .

-Andrew ? Adica s-a intors ?

-De unde sa se intoarca ? Defapt asteapta .Tu erai lesinata . Iti povesteste el cand se ajunge .

-Unde e ?

-A inceput sa ma enerveze asa ca l-am trimis acasa.

-Sa te enerveze ?

-Nu mai voia sa plece .Tinea neaparat sa fie langa tine cand te trezesti .

-Fara suparare dar tu cine esti ?Adica am mai fost pe la spital dar nu te-am vazut niciodata .

- Eu sunt Sakura Haruno, cand le-am spus ca sunt ninja medical in Konoha m-au lasat da am grija de tine , am vorbit si cu mama ta.

Cand voiam sa o mai intreb ceva pe Sakura a aparut Andrew cu o caserola de inchetata in mana . Cand m-a vazut a facut ochii cat farfuriile si un zambet si-a facut aparitia pe chipul lui , imbratisandu-ma .

-Ichigo, te-ai trezit ! mi-a spus el.

-Asa cum vezi , am raspuns eu incercand sa par indiferenta .

-Daaa , eu cred ca va las singuri . A spus Sakura in timp ce se indrepta spre usa .

-Ce fericit sunt ca esti bine!a continuat el .

-Sa nu crezi ca scapi cu asta ! Vreau sa stiu tot , cuvand cu cuvant ! am zis eu hotaranta incrucisandu-mi mainile la piept .

-Cuvant cu cuvant ? a intrebat el ducandu-si mana dreapta la ceafa.

-De la tatal tau si pana la Sakura.

-Ahhh...

Si mi-a spus totul cu lux de amanunte . A inceput chiar de cand a aflat si el , adica atunci cand am fost la Zoo , daca va mai amintiti si a incheiat cu...

-Cand Sasuke s-a intors mi-a spus doar sa nu-mi fac griji in privinta lui Orcohimaru.

Am ramas fara cuvinte ! Cum sa-i ia trupul ? El nu are niciun cuvant de spus ? Si cu tatal lui adevarat ce s-a intamplat? Mostenitori ? Refacerea clanului ? Si cu Akatsuki ce s-a intamplat ?

-Ichigo ? Ichigo ? Hei, mai esti aici ? m-a intrebat el facandu-mi tot felul de semne cu mainile in aer .

-Da , scuze doar ca e prea ciudat .

-Pentru tine e prea ciudat ? Tu nu stiai nimic si oricum ai fost lesinata .

-Da , dar e ciudat sa aflii totul asa de odata.

-Tu cum te simti?

-M-au anesteziat deci nu simt nimic.

-Imi pare rau ca ai patit asta din cauza mea.

-Nu e din cauza ta.

-Toti stim ca e. Chiar si mama ta.

-Mama?

-Era gata sa ma omoare cand te-a vazut.

-Auch!Si cum ii voi explica?

-Spune-i adevarul , oricum stie jumatate din poveste.

-Oare de ce nu a venit pana acum?

Si exact in secunda aceea a intrat mama alaturi de Nadare si Masaru cu un cos mare in mana . Mama m-a imbratisat aproape sufocandu-ma in timp ce Nadare se uita lung la noi nu stiu de ce.

-Ichigo , esti bine ! Cat am bucur ! Sa nu mai pleci asa niciodata ! Cum vine asta ? Ne scrii un bilet prin care ne spui ca vii repede si sa nu ne ingrijoram iar tu te intorci peste doua zile injunghiata ?! Crezi ca esti de capul tau ? Ce ai cautat cu criminalii aia ? Vrei sa ma bagi in mormant ?

Da , asta e mama ! Intr-un moment e moarta de fericire ca esti bine iar in altul e gata sa te omoare chiar ea . Ce pot sa spun ? E mama mea si o iubesc asa cum e !

-Gata , gata, mama . Iti voi povesti totul dar mai intai : ce e in cosul ala ? am intrebat-o eu aproape aruncandu-ma dupa cosul ala.

-De toate , raspunse Masaru . De la ciocolata pana la placinta cu mere.

-Pana la urma nu e asa de rau sa fii la spital . Dar tu, Nadare , ce ai patit ?

-Ai fugit de acasa ? De ce ? Nu ma mai iubesti ?

Ce a spus Nadare m-a lasat cu gura cascata.Uite cum interpreteaza un copil de 8 ani totul.

-Nadare , nu am fugit de acasa si bineinteles ca te iubesc chiar daca ma mai superi din cand in cand.

-Si de ce esti la spital ?

-Tu nu ma vezi ? Mai stii ninja aia cu care te prefaci tu ca te bati ? M-am intalnit cu ei si cand le-am spus sa plece ca te chem pe tine sa ii bati , m-au batut ei pe mine dar ma voi face bine. * Ce poveste mai inventez si eu ! Demna de un oscar scris invers dar important e ca Nadare m-a crezut si asa v-a lua o pauza din a lovi aerul prefacandu-se ca sunt ninja. *



A trecut o luna , timp in care m-am operat la picior si am facut recuperare trei saptamani . Doctorii au spus sa fiu mandra de mine pentru ca in mod normal recuperarea ar fi durat mai mult de o luna . Asta a fost singura data in viata cand am primit vesti bune de la spital. Mama si Masaru m-au iertat ca am plecat asa dar m-au si pedepsit. Oara cand voi face 18 ani dar voi locui in continuare cu ei ma vor mai pedepsi ? Oricum, Sasuke si Sakura au plecat iar eu si Andrew am promis ca nu vom mai avea secrete . Oare cat ne vom tine de promisiune ? Lucrurile au revenit la normal exceptant faptul ca domnul Kazuya ,fostul meu diriginte , a devenit hokage. Lucrurile au fost mai ciudate aici. Batranii ne-au chemat pe mine, pe Andrew , Sasuke si Sakura sa povestim tot ce am vazut iar intamplarile alea si au spus ca trebuie sa ramana ascunse si tinand cont de faptul ca Nobu s-a ocupat pana acum de toate actele , au decis sa-l faca hokage lucru pe care nu l-a putut refuza.


De dimineata hokagele m-a chemat la el spunandu-mi ca are o misiune pentru mine si pentru ceilalti . Cand am intrat la el in birou nu mi-a venit sa cred ca ce am vazut . Peretii erau de un alb imaculat spre deosebire de acel galben bolnav care era inainte . Mobila aceea inchisa la culoare si zgariata era inlocuita cu una curata si luminoasa din lemn de stejar, podeaua era si ea curata iar cartile erau aranjate alfabetic si dupa marime . Ferestrele straluceau si perdelele erau proaspat spalate iar camera mirosea a lamaie . Se vedea o mare diferenta intre Hiroshi , adica Orochimaru si Nobu . Am realizat ca eu ma holbam la incapere in timp ce ceilalti se holbau la mine . Acestia fiind: hokagele, Andrew, Yuzuki, Izzie, Kanamy, Isamu, Kaori sensei si Haruka senseiul lui Izzie si Yuzuki .Haruka era foarte draguta . Avea parul scurt , blond si ochii verzi. Era inalta si avea pielea ciocolatie. Izzie spunea ca in general este de treaba si foarte calma si nu se enerveaza ca sensei Kaori.

-In regula , acum ca sunteti toti va pot spune in ce consta misiunea voastra .Clanul Takuo este intr-un interminabil ,,razboi'' cu clanu Tsukyshima . Pe vremuri cele doua se intelegeau foarte bine dar cand Takuo Taiki a plecat intr-o misiune de a aduce Cornul sacru acasa a fost ucis iar ucigasii au luat cornul . Acel corn era din aur si era simbolul clanului si oricine ar fi putut sa-l fure pentru valoarea sa insa vina a picat pe cei din clanul Tsukyshima . De atunci cele doua se razboiesc si ma tem sa nu se ajunga la fapte sangeroase . Voi veti merge la clanul Takuo si va trebui sa-i protejati de atacuri , in acelasi timp ati putea incerca sa opriti acest ,, razboi '' pana nu se va merge prea departe. Ati inteles ?

-Da , domnule ! am raspuns toti o data.

Dimineata urmatoare am pornit la drum . Trebuia sa mergem pana in satul Apelor . Sunt o gramada de zvonuri de povesti referitoare la acest sat dar nu inteleg ce legatura are hokagele cu clanurile astea.

Dupa o zi de mers in care eu si fetele doar am chicotit si am ramas in urma , am ajuns intr-un sfarsit la o casa . Defapt ce casa?Era vila in toata regula. Era rosie si avea 3 etaje. La intrare, acea usa dubla se deschise si din ea si-a facut aparitia o fata cam de 20 de ani cu parul pana la coate , negru cu reflexe albastre cu cararea pe o parte ,pielea rozalie si ochii caprui .

-Buna seara , bine ati venit ! Va rog , intrati ! Va voi conduce la stapanul Astmed.

Am urmat-o pe un hol mai mare ca cel de la scoala . Peste tot in jurul nostru sau mai bine zis la fiecare 20 de cm era cate un portret al unui membru al familiei . De unde stiu asta ? Pentru ca sub fiecare portret era o tablita aurita pe care scria Takuo si un prenume sau doua. Cand am iesit din acel hol , am intrat intr-o camera rotunda , in mijlocul ei era o canapea tot rotunda din piele intoarsa care avea un singur loc prin care puteai trece ca sa te asezi. Peste tot erau mici biblioteci fara colturi facute parca special pentru acea camera si undeva intre intrare si canapea era un covor facut din piele de urs polar.Stiu asta pentru ca era sa ma impiedic de capul ursului iar de tavanul alb atarna un candelabru de cristal.

In mijlocul camerei era un barbat imbracat intr-o pereche de jeansi si un pulover negru din care iesea gulerul unei camase albe cu dungi albastre iar in picioare avea o pereche de pantofi simpli negri.

-Stapane Astem , au venit ninja din satul Semilunii , a spus fata aceea .

-A , bine ati venit ! Eu sunt Astem , stapanul acestei case si capul acestei familii . Va
multumesc ca ati venit desi v-am asteptat cateva luni .

-Cateva luni ?! Scuza-ti-ne ! Am avut cateva probleme in sat , a spus sensei Kaori uitandu-se la mine si la Andrew. Dar acum suntem aici,gata sa va protejam.

Astem ne-a mai spus o data povestea cornului de aur si am aflat ca era si un element de rugaciune sau asa ceva pentru ei si cica nu stiu ce zei despre care nu am auzit niciodata sunt inca furiosi pe ei de 10 ani si nu se vor calma pana nu vor recupera cornul .

-Tati ! Tati ! Joaca-te cu mine ! Te rog ! A aparut o fetita de circa 8 ani cu pielea alba defapt nu era alba , fetita era pur si simplu palida. Parul ei era lung cu breton drept care , la fel ca si ochii era negru. Era imbracata intr-o rochita rosie cu dantela alba si o fundita roz in piept ,avea niste ciorapi albi lungi pana la genunchi si o pereche de opincute negre foarte bine curatate.

-Draga mea Akemi , ti-am spus sa nu ma deranjezi .

-Iarta-ma tata , dar ai promis sa te joci cu mine mai tarziu si deja a trecut ,,mai tarziu''.

-Nu acum scumpo ! Nu vezi ca sunt cu ninja care au venit sa ne apere ?! Hai, fii fetita cuminte si prezinta-te !

-Eu sunt Takuo Akemi si am 8 ani si jumatate, apoi a facut o plecaciune in fata noastra.

-Suntem incantati de cunostinta , Akemi . Eu sunt Kaori sensei , dansa este Haruka sensei iar ei sunt :Andrew, Yuzuki ,I chigo, Kanamy,Izzie si Isamu.

-Buna ziua ! O,d ragule, acestia sunt ninja despre care mi-ai vorbit ?a aparut o femeie bruneta cu ochi negri imbracata intr-o rochie tot neagra si cu pantofi cu toc rosii.

-Da , iubito. Aceasta este sotia mea Emily , ne-a spus Astmed.

-Incantata de cunostinta ! Ne-a spus ea apoi Astem a pus-o pe Amaya , menajera sa ne conduca in camere. Amaya ? Daca ma gandesc bine, asa i-am spus lui Deidara ca ma cheama acum o luna in pestera .

Pentru o casa cu 3 etaje, ai zice ca ne-ar putea da o camera fiecaruia dar ne-au pus pe toti 6 intr-o camera iar pe sensei Kaori si sensei Haruka le-a pus intr-o camera separata.

Camera noastra era foarte mare iar tavanul era foarte inalt . Ca in toata casa , peretii erau rosii iar tavanul alb . In camera am gasit trei paturi supra-etajate iar in stanga si in dreapta celor de jos se afla cate o noptiere si paturile erau oarecum separate de cate o perdea alba.

-Eu dorm sus ! Am spus eu prim a. Apoi,i ncetul cu incetul cu totii ne-am ales paturile. Kanamy dormea jos iar eu de asupra ei. Yuzuki dormea si el jos cu Izzie sus iar Isamu a zis ca vrea sa doarma si el sus . Andrew parea destul de dezinteresat de discutia noastra stupida iar cand Izzie l-a intrebat daca este bine el a spus ca este doar obosit si ca nu va cobori la cina.

-Andrew , esti sigur ca nu vii ? L-am intrebat eu inainte sa ies pe usa.

-Da, sunt sigur. Nu-ti face griji !

Cand am ajuns la masa nu mi-a venit sa cred. Era o masa mai mare decat camera mea si avea cred ca peste 100 de locuri. In capul mesei statea Astmed, in dreapta lui era Emily, in stanga Akemi si in rest toate locurile erau ocupate si in celalalt capat statea un batran carunt si plin de riduri pe care toata lumea parea ca il respecta. Asta da familie unita. Cred ca la masa erau si rudele de gradul 2 si 3 .

Am mancat repede si foarte putin apoi am reusit sa ma furisez fara sa ma vada prea multa lume inapoi in camera.

Cioc!Cioc!

-Intra !Ichigo ? De ce nu ai mai stat?m-a intrebat Andrew destul de uimit cand m-a vazut .

-Cum sa mananc cand iubitul meu este suparat ?! am zis eu oarecum ironica.

-Nu sunt suparat doar ca...

-Doar ca ce ?

-De cand i-am vazut pe Astem, Emily si Akemi ma tot gandesc ca Orochimaru mi-a stricat familia si ca daca el nu ar fi existat acum as fi fost fericit alaturi de mama si tata.

A zis asta plecandu-si capul si evitandu-mi privirea care era uimita de ceea ce tocmai am auzit.

-Te gandesti ca daca nu ar fi fost el ati fi fost o familie tipica fericita si ca daca restul familiei tale nu ar fi fost ucisa acum ati fi fost ca cei din clanul Takuo , am
continuat eu dupa o pauza de cateva secunde.

-Exact ! Oare ar fi fost mai bine asa ?

-Sincer ? Nu .

-De ce ?

-Tu ai fost putin atent la Astem , Emily si Akemi ? Fetifa aceea cerseste atentia tatalui sau iar pe mama ei nici nu o intereseaza . Chiar crezi ca exista familia perfecta ? Sau tu vrei sa te gandesti mereu ,, Daca ar fi fost altfel ? '' .A i tot dreptul sa-l urasti pe Orochimaru dar nu merita sa strici prezentul pentru trecutul pe care nu-l poti schimba . Daca nu ar fi fost ceea ce e acum atunci ar fi fost ceva mai rau. Ai fi preferat sa ai familia perfecta dar niciun prieten ? Sau ca in loc sa-ti pierzi tatal sa-ti pierzi mama ? am zis eu parca tocmai scasa din priza.

-Nu spune asta ! A tipat el la mine ridicandu-si mana asupra mea aproape lovindu-ma , eu facand un pas in spate si ochii mari cat cestile.

-Imi pare rau,eu...

Dar nu am mai stat sa-l ascult si am fugit in gradina el ramanand pe balcon.

* A incercat sa dea in mine ? Cum vine asta ? Nu m-au lovit parintii ma loveste el ? Pana la urma am incercat sa-l ajut iar el ce face ? Cat de suparat putea fi ? Sau mai bine zis ...stiu de cine m-am indragostit ? *

Era deja intuneric afara iar eu inca stateam pe o banca in mijlocul gradinii cu trandafiri cand am auzit niste plansete.

-Hhhm ...

-Hei,cine plange ? Am intrebat eu cautatn dupa tufele de trandafiri . Am gasit-o acolo pe Akemi care statea in genunchi cu o papusa in brate varsandu-si lacrimile pe ea.Akemi,ce ai patit?

-I s-a rupt ochiul.

-Cui?

-Papusii .

-Si pentru asta plangi?

-Tata mi-a dat-o cand am facut 5 ani si ma tem ca se va supara pe mine fiindca am stricat-o .

-Si ai pastrat-o intacta 3 ani ?

-Da , iar acum i s-a rupt ochiul .

-De ce nu-i spui mamei tale sa te ajute sa o repari?

-Mama si tata nu-mi dau prea mare atentie.Tata mereu spune ,, mai tarziu '' dar acel ,, mai tarziu '' nu vine niciodata iar eu mereu ma joc singura . Mama nici macar nu ma baga in seama si uneori cred ca tata o place mai mult pe Amaya decat pe mine sau pe mama.

-De ce crezi asta?

-Pentru ca de multe ori mama doarme in alta camera iar dimineata Amaya iese din dormitorul lor.

-Amaya e manajera ,nu?

-Da.

-Te-ai gandit ca poate face patul ? Pana la urma e o casa mare ,t rebuie sa inceapa de dimineata ca sa termine curatenia.

-Chiar crezi? m-a intrebat aceasta in timp ce un zambet inoent i-a aparut pe chip .

-Da , daca vrei , maine ma joc eu cu tine si incercam sa reparam papusa .

-Promiti?

-Promit ! Acum du-te in camera ta si nu lasa pe nimeni sa se uite la papusa .

Si am ramas singura in gradina,sau cel putin asa credeam.

-Te pricepi la copii, s-a auzit o voce din spatele meu.

-Cine a spus asta ?

-Eu.

-A , sensei Haruka. Nu v-am vazut cand ati venit.

-De ce ai pacalit-o cand puteai sa-i spui adevarul ?

-E doar un copil .Cum va intelege ca tatal ei are o aventura cu menajera mai ales cand nici mama ei nu-i da atentie ?

-Asa e . Dar nu cred ca asta e singurul motiv.

-Ba da !

-Cum crezi tu . Anunta-ma cand esti gata sa vorbesti despre asta .

Si a plecat spunandu-mi sa ma duc la culcare.

-Ichigo, pe unde ai umblat ? m-a intrebat Kanamy cand am intrat.

-Sa zicem ca mi-am facut planuri pentru maine. i-am raspuns neobservand ce fata a facut Andrew cand a auzit asta.

-Planuri ? Cu cine ?Cumva cu tipul langa care ai stat la masa ?

Eu ma gandeam ,, Care tip ? Doar am stat langa tine si Izzie. '' dar am vazut ca defapt Kanamy mi-a facut cu ochiul cand a spus asta.

-E secret !

-Nici macar un indiciu ?

-Sa zicem ca familia asta nu e asa de perfecta sau de fericita cum pare . Cand am zis asta am sperat din tot sufletul ca Andrew sa ma auda.

Pov.by Andrew

* Sunt un prost ! Prost ! ! Prost ! Cum am putut sa ma plang in legatura cu familia mea tocmai lui Ichigo cand stiu ce fel de relatie are cu tatal ei . Si inca nu pot sa cred ca era sa dau in ea . In ce m-am transformat ? Doar ca atunci cand a spus ca as fi putut sa o pierd pe mama mi-am pierdut cu totul cumpatul. Chiar daca vorbele ei m-au trezit la realitate complet eu tot un prost am fost. Iar acum are planuri pentru maine ? Si langa cine a stat la masa ? Si nu mai era nevoie sa faca aluzie la asta . Acum iar suntem certati sau ce ? *



Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Sam 29 Dec 2012, 01:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Mier 29 Aug 2012, 11:45

Neata, am ajuns si eu la next...

Cum ti-am mai spus si iti mai spun, tie iti place sa vinzi dialog cu kilogramul, nu? :))
Imi place ca incerci sa introduci mai multa descriere sentimentala si actiunea nu mai e asa grabita ca inainte,dar tot mai e putin.
Evoluezi de la capitol la capitol si ma bucur, dar mai ai de lucrat.
Ei bine, eu astept nextul si iti multumesc ca m-ai anuntat.
Te-amm pupacit si succes in continuare!
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 14:37

deci mersi pentru dedicatie sad in love im place mult si vreu nexst caterinca
thank you
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 14:51

Buna!Scuze ca nu am mai dat pe aici,am avut ceva ''probleme'' sa zi asa...
Dar,oricum,next-ul vine diseara sau la noapte,ceva pe acolo
Papa hi!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 21:35

Capitolul 21

Pov. by Ichigo

Era dimineata , stateam in pat uitandu-ma pe tavan gandindu-ma la ce s-a intamplat cu Andrew ziua trecuta nestiind daca s-a mai trezit cineva .

Deodata a aparut sensei Kaori dandu-ne alarma de trezire . Dupa ce am trecut peste clasicul ,, Buna dimineata ! '' sensei ne-a spus :

-Astazi vom merge sa inspectam terenul sa vedem daca nu sunt capcane puse de clanul Tsukyshima . Ichigo , nu stiu ce ai facut dar sensei Haruka iti transmite ca persoana de aseara te asteapta in hol si ca nu vei putea participa la activitatea noastra . Voi ceilalti , imbracati-va si ne vedem peste 15 minute .

-Ichigo , ce ai facut ? m-a intrebat Izzie.

-V-am spus ca e secret !

Defapt nu era cine stie ce dar imi placea sa cred ca asa il enervez pe Andrew.

Dupa ce ceilalti au plecat eu m-am dus in camera la Akemi . Am luat un ac si niste ata neagra si ne-am jucat dea ninja medicali . Se presupunea ca eram un ninja medical care facea o operatie pe globul ocular al papusii iar ea era asistenta mea . Dupa ce am reparat ochiul ne-am mai jucat putin cu papusile apoi cu ursuletii . Era oarecum amuzant . Mi-am amintit de copilaria mea sau cel putin de partea cea buna din ea . Cand ne prefaceam ca servim ceaiul a trecut pe langa noi Emily .

-Doamna Emily , va rog , serviti ceaiul alaturi de noi ! nu eram faorte sigura de ce i-am zis asta .

-Cine ? Eu ? a intrebat aceasta nedumerita de parca as ruga-o cine stie ce .

-Da , sunt sigura ca Akemi se va bucura!am spus eu schitand un zambet .

Am lasat-o pe Emily sa stea langa Akemi si sa se joace impreuna , eu dandu-ma singura la o parte . Pana la urma , Akemi merita putin timp petrecut cu mama ei si sunt destul de sigura ca si lui Emily i-a prins bine .

Pe la finalul zilei , inainte de cina , Emily mi-a multumit pentru ce am facut azi dar m-a rugat sa nu le spun celorlalti ce am aflat , iar eu fiind o persoana sentimentala i-am promis ca nu voi sufla o vorba darvcand noi am terminat de vorbit a aparut Astmed destul de nervos si a luat-o pe Emily cu forta in dormitorul lor prefacandu-se ca nu ma vede . Nu stiu ce s-a intamplat acolo dar aveam un suntiment clar ca Emily nu va fi bine si nu stiu de ce dar credeam ca este vina mea si ca nu trebuia sa ma bag . La cina cand ceilalti s-au intors morti de oboseala ,Astmed a anuntat ca Emily nu va cobori in seara asta deoarece se simte rau . Nu mi-a fost greu sa observ cateva cristale amare scurgandu-se din ochii lui Akemi care mai mult ca sigur ca se invinuia degeaba . Am rezistat cat am putut dar nici eu nu am avut atata rabdare si ca sa nu fac o scena am preferat sa ma ridic de la masa si sa o caut pe sensei Haruka fara sa stiu ca Andrew s-a ridicat sa vina dupa mine .

-Haruka sensei ! Am strigat eu gasind-o pe veranda.

-Deci esti gata sa vorbesti. mi-a spus ea stand cu spatele la mine .

-Astmad si Akemi sunt exact cum eram eu si tata . Cerseam atentia lui dar el chiar daca avea timp liber spunea ca e ocupat si ca ne jucam mai tarziu dar acel ,, mai tarziu '' se transforma in ,, niciodata '' asta am remarcat prima data si la ei doi . Apoi mama a vazut ce se intampla intre mine si tata si desi ei doi se certau mai mereu , ea nu s-a sfiit sa-i spuna unde grseste . El niciodata nu a recunoscut ca a gresit fata de cineva cu ceva si se enerva mai rau varsandu-si nervii pe mama . Asa a facut si Astmed cu Emily astazi iar Akemi se simte acum vinovata cum m-am simtit si eu . Eu nu am aflat vreodata de ce tata s-a comportat asa si asta nu e singurul exemplu dar stiu ca Astmed face ce face fiindca are o aventura cu Amaya , menajera.

-Si nu vrei ca Akemi sa creasca cum ai crescut tu . Ai sentimentul ca pentru ca stii cauza comportamentului lui Astmat lucrurile pot fii reparate .

-Exact !

-Gresesti ! Doar pentru ca ai trecut printr-o experienta asemanatoare nu inseamna ca stii totul sau ca te poti baga in vietile altora incercand sa le repari . Poti , intr-adevat , sa te joci cu Akemi si sa nu o lasi sa vada lumea trista in care traieste dar nu poti interveni in relatia a doi soti cu care nu ai nicio legatura .Trebuie sa inveti sa-ti separi sentimentele de cei din jur mai ales cand esti intr-o misiune ninja,asta te-ar putea costa viata .

Spunand asta a plecat . Dupa aceea am cazut in genunchi si am lasat capul in pamant . Ma gandeam la toate cele intamplate azi si am inceput sa cred ca sensei Haruka avea dreptate si ca am cazut prada sentimentelor fara a sti mare lucru despre aceasta familie insa tot regretam ce s-ar putea intampla cu Akemi daca Astmed nu-si va schimba comportamentul.

Eram nervoasa si frustrata ca am gresit asa . Imi doream sa nu fi intervenit niciodata in aceasta familie . Nu suportam idea ca mi-am lasat sentimentele sa iasa la iveala asa usor . Stateam in sezut cu genunchii stransi la piept si aruncam cu pietre in iazul din fata mea . Incercam sa fac broscute dar toate pietrele aruncate de mine se scufundau . De nicaieri a aparut o piatra in urma celei scufundate de mine care a facut cinci valuri . Nu mai era nevoie sa intorc capul deoarece eram sigura ca cel care a aruncat-o era Andrew . Acesta s-a apropiat prin spate si s-a asezat in urma mea . M-a imbratisat si si-a asezat capul pe umarul meu . Privea iazul fara sa scoata vreun cuvant . Am stat asa mai bine de un sfert de ora apoi mi-a spus :

-Nu mai fii trista ! Ai facut tot ce ai putut , nu e vina ta !

-Ba da e ! I-am spus eu . Nu trebuia sa ma bag de la inceput ! Datorita mie cine stie ce a patit Emily si ce se va intampla cu Akemi ?

-Akemi va fii bine cum esti si tu .Poate mai putin emotiva.

-Dar nu merita una ca asta , am spus eu trista .

-Merita cineva ceea ce are ? Akemi are o vila cu trei etaje si o familie mare care o iubeste dar pana sa apari tu parintii ei nici nu o bagau in seama .Trebuie sa inveti ca nu poti face dreptate pentru toata lumea , apoi a oftat si a continuat :Iar eu trebuie sa invat odata pentru totdeauna ce papusa delicata de portelan am si nu numai ca trebuie sa am grija de ea dar ea nu accepta asta si vrea sa faca totul singura , apoi a ras putin si ma mai intrebat : De ce nu mi-ai spus ca situatia lor iti aminteste de cea cu tatal tau ?

Mi-am inclinat capul , lovindu-l usor si i-am spus :

-Pentru ca si tu erai trist si apoi m-ai suparat .

Cand i-am spus ca m-a suparat , m-a privit in ochi si mi-a raspuns :

-Referitor la asta . Nu stiu ce m-a apucat . Ai avut dreptate in tot ce mi-ai spus dar cand ai zis ca as fi putut sa o pierd pe mama mi-am pierdut de tot cumpatul . Imi pare rau , stii ca nu te-as lovi niciodata .

Am clipit de cateva ori si , resemnata , i-am spus :

-Nu a fost in totalitate vina ta . E frumos sa vezi o familie asa unita .

Cand i-am spus asta , in ochii sai a aparut o stralucire si un zambet i-a aparut pe chip , sarutandu-ma vesel pe obraz .

-Ce a fost cu asta ? l-am intrebat si atunci a inceput sa ma gadile ca pe un copil mic . A facut asta catela minute , amandoi ajungand in iarba proaspata pana cand l-am luat de tricou sarutandu-l .

Pov. by Andrew

Dupa ce am inveselit-o pe Ichigo am luat-o din nou in brate sa am dus-o in camera .

Am pus-o in pat cu grija sa nu-i trezesc pe ceilalti apoi m-am dus in patul meu .

De dimineata a venit sesei Kaori si ne-a spus ca astazi vom continua ce am facut ieri dar vom intra pe pamantul clanului Tsukyshima .

Pe drum sesei Haruka ne-a asezat cate doi in cea mai ciudata formatie . Eu stateam in fata cu Kanamy , in spatele nostru erau Izzie si Isamu si la coada de tot erau Ichigo si Yuzuki . Cand eram din ce in ce mai aproape de pamantul clanului Tsukyshima , mai bine zis cand sensei Haruka si sensei Kaori au parasit pamantul clanului Takuo au aparut brusc niste ninja mascati care au tras in noi cu shuriken-uri si kunai-uri . Sensei Kaori a ordonat retragerea ca si cum am fi fost in armata.

Dupa ce am ajuns inapoi in vila familiei Takuo plini de zgarieturi si uzi fiindca a inceput ploaia sensei Haruka a intrebat daca lipseste cineva.

-Lipseste Yuzuki , a spus Izzie.

-Si Ichigo , a spus Kanamy.

-Lipsesc doi . Daca au fost rapiti vom primi in curand vesti de la rapitori iar daca doar s-au pierdut se vor intoarce e i. a spus sensei Haruka.

-Dar daca sunt raniti ?! Si cu ploaia asta , a spus Kanamy destul de ingrijorata.

-Nu putem sa facem nimic pe vremea asta si daca incalcam teritoriul clanului Tsukyshima fara permisiune riscam ca satul sa aiba probleme .A spus sensei Kaori.

-Lasati-ma sa merg sa-i caut ! am spus eu hotarat.

-Andrew, am pierdut un membru din echipa 13 si unul din echipa 14 nu risc sa mai pierd unul ! A spus nervoasa sensei Kaori.

-Dar

-Andrew, stai linistit ! Yuzuki o va proteja pe Ichigo daca sunt in pericol . Mi-a spus Kanamy incercand sa ma calmeze.

-Dar pe Yuzuki cine il va proteja ? A intrebat suspicioasa Izzie.

-Macar sunt impreuna , a continuat Kanamy.

-Mai bine ar fi fost impreuna cu noi . am spus eu nervos si gata sa plec trantind usa .

-Uchiha , nu pleci nicaieri ! Kanamy , ai grija de ranile lui si de ale lui Isamu iar tu Izzie du-te si mananca ceva dulce ! A spus sensei Haruka foarte autoritara si se vedea ca se gandea la ceva.

Pov. by Ichigo

Cand am fost atacati cu shuriken-uri si kunai-uri unul era cat pe ce sa treaca prin mine dar Yuzuki a fugit in fata ei aparandu-ma . El a fost lovit in piept iar atunci eu m-am panicat cand l-am vazut cum cade si mi-am facut drum prin acea ambuscada laundu-l printre copaci pana cand am gasit un loc sigur . Am ajuns usor intr-un foisor inconjurat de tufe de trandafiri albi Erau trandafiri albi deci deja m-am indragostit de locul acela insa ma gandeam ce cauta un foisor acolo . L-am ajutat pe Yuzuki sa se aseze pe jos si i-am spus :

-Da-ti jos tricoul !

-Ce ? a intrebat el facand ochii cat farfuriile .

-Trebuie sa-ti bandajez rana , i-am explicat eu.

-Nu pot.

-De ce ?

-Nu-mi pot misca mana dreapta.

-Asteapta putin

Am scos o carticica mica pe care mi-a dat-o mama inainte sa plec in misiune .

Cine ar fi crezut ca ma va ajuta?!

-Pai cred ca e o chestie la nervi care va trece odata cu rana sau asa ceva dar oricum trebuie sa te bandaijez , i-am spus lui Yuzuki.

-Ma ajuti tu cu tricoul ?

-Mi-ai salvat viata ! Pot macar sa incerc sa te bandajez . M-am dus mai aproape de el ridicandu-i incet bratul deasupra capului si dandu-i tricoul jos.

-Acum trebuie sa gesesc ceva cu care sa te bandajez .

Aveam niste bandaje in juriul taliei . Nu erau de la o rana , erau mai mult niste accesorii asa ca le-am folofit sa-l bandajez pe Yuzuki.

-Yuzuki ?

-Da.

-De ce ai sarit in fata kunai-ului ?

Chiar atunci s-au auzit cativa pasi venind spre noi apoi cineva a taiat tufele de trandafiri si o lumina puternica aproape ca ne-a orbit.

-Cine sunteti voi ?A spus un barbat inalt cu parul saten si ochii albastri imbracat simplu intr-o perece de pantaloni negri si un tricou portocaliu . Noi nu am spus nimic . Eu pentru ca nici nu stiam ce sa spun sau cui as fi spus iar Yuzuki...

-V-am intrebat cine sunteti ?A continuat barbatul.

-Suntem ninja din satul Semilunii, i-a raspuns Yuzuki scanand parca chipul acelui barbat .

-Si ce cautati aici ? ne-a mai intrebat el .

-Am fost atacati si ne-am ratacit cand fugeam , i-a spus Yuzuki.

-Dar vad ca tu esti ranit , a remarcat barbatul.

-Da , m-a lovit un kunai .

-Ati foti atacati cu sageti ? Interesant dar acum veniti cu mine inauntru.

Ne-a dus intr-o casa foarte asemanatoare cu cea a clanului Takuo doar ca in loc de rosu peretii erau albastru inchis .

-Toyoharu, ai adus oaspeti ? a intrebat unul din barbatii din casa.

-Manabu , acestia sunt ninja din satul Semilunii , i-am gasit in foisor . Au fost raniti intr-un atac .

-Atac ? Probabil ca este mana clanului Takuo , dar voi ce cautati prin partile astea la o zi distanta de satul vostru ?

-Ne intorceam dintr-o misiune , domnule , i-a spus Yuzuki facandu-mi semn sa tac.

-Dintr-o misiune ?! Pe ploaia asta ? a intrebat suspicios acel domn pe nume Manabu.

-Da , domnule , i-a raspuns Yuzuki.

-Pai sunteti bine veniti sa stati la mine pana cand ploaia se va opri . Intre timp iti vom trata si rana dar va trebui sa mergi si la spital . Eu sunt Tsukyshima Manabu.

-Tsukyshima ?Am spus eu cand trebuia doar sa gandesc.

-Da , domnisoara . Probabil ai auzit despre cearta noastra cu clanul Takuo dar te asigur ca ceea ce sustin ei este 100% neadevarat . Nimeni din clanul meu nu s-a atins vreodata de pretiosul lor corn.

-D-da , domnule . I-am spus gata sa lesin de frica.

Deodata a aparut o femeie cu parul lung , roscat cu cararea dreapta si fara breton cu ochii verzi ca ai mei si se pare ca era insarcinata .

Am discutat putin cu ea si intr-adevar nu cred ca ei au furat acel corn apoi m-a condus intr-o camera intunecata cu peretii albastrii si o singura fereastra iar in mijloc era un pat de doua persoane.

Era deja noapte iar ploaia nu s-a oprit nici macar o clipa . M-am dus la fereastra si am privit stropii de apa cum se izbeau cu putere de geam scurgandu-se apoi pana pe peretele exterior al vilei . Ma gandeam ce fac ceilalti . Daca si-au dat seama ca lipsim sau daca au incercat sa ne caute .

-Ichigo , ce faci ? m-a intrebat Yuzuki de cum a intrat pe usa.

-Nimic ! Tu cum esti ? Adica rana ta , m-am balbait eu.

-E mai bine dar tot trebuie sa merg la spital.

-Nu-ti face griji ! In curand ne vom intoarce acasa .

-Cum esti asa sigura ?

-Am o banuiala in ceea ce priveste cornul . Nici nu cred ca a parasit vila clanului Takuo . Dar tu ce faci acolo ?

-Imi pregatesc patul.

-Pe jos ? Esti ranit , trebuie sa te odihnesti nu sa te trezesti cu o durere de spate.

-Ichigo , voi fii mai ranit daca afla Andrew si Izzie ca am dormit in acelasi pat.

-Dar esti ranit din cauza mea ! Dorm eu jos.

-De parca te-as lasa sa faci asta . Eu iau partea dreapta , ok ?

* Yuzuki e chiar un gentleman iar eu care credeam ca Izzie exagereaza cand spune ceva despre el . *

El a adormit destul de repede insa eu stateam cu mana stanga sub cap si ochii in tavan gandindu-ma cine si de ce ar lua cornul care oricum apartinea familiei sale . Pana la urma , daca nu cei din clanul Tsukyshima sunt hotii atunci cine ramane ? Cand ma gandeam la Amaya , menajera ghici ce s-a intamplat ? Cineva m-a imbratisat in timp ce dormea si striga ,, Izzie '' A fost asa de dragut ! Nu imbratisarea, ci faptul ca se gandea la ea si in somn.

M-am eliberat usor din bratele lui destul de puternice pentru cineva ranit si m-am intors pe partea mea incercand sa adorm dar fara succes . Am inchis ochii abia pe la ora doua dimineata.

-Neata' ! Ichigo , trezeste-te ! Ichigo , m-a strigat Yuzuki.

-Ce-i ? am raspuns eu somnoroasa.

-E ora zece , pana acum trebuia sa fim deja la ceilalti , mi-a explicat el.

-Nu-mi spune ca ai asteptat pana acum sa ma trezesc .

-Ba da.

-Ce ? O ,haide mai repede ! i-am spus ridicandu-ma din pat eu.

Ne-am luat la revedere de la Manabu si sotia lui , Crissy , doamna insarcinata si am pornit la drum destul de incet deoarece pe Yuzuki il mai durea rana iar eu eram inca adormita.

Intrand pe usa vilei am fost ,, intampinati '' in cel mai ,, placut '' mod.

-Yuzuki ! a strigat prima Izzie sarind sa-l imbratiseze .

-Au ! Ai grija te rog , a spus el.

-Imi pare rau, esti ranit ! Ichigo , ce i-ai facut ?

-Eu ? Nu i-am facut nimic !

-Izzie , m-a nimerit un kunai iar Ichigo m-a bandajat doa r, i-a explicat Yuzuki.

-Stati putin ! Kunai ?Bandajat ? Si unde ati stat atat ? Unde ati dormit?Ne-a intrebat sensei Haruka iar noi am fost nevoiti sa-i povestim totul de 3 ori atat ei cat si lui sensei Kaori ,lui Astmed si celorlalti.

Astmed a fost foarte interesat de faptul ca cei din clanul Tsukyshima vor avea in curand un mostenitor . Atat de interesat incat s-a inchis singur in biroul sau si ne-a lasat liber restul zilei.

Dupa o noapte in care Luna a vegheat asupra noastra , acea minge aurie s-a intors pe cer cu tot cu razele sale calde.

-Ichigo , trezeste-te !

-Ce ? Cum ? Deja plecam ?

-Nu . Astmed ne-a chemat pe toti in living.

-Daca spune ca a gasit cornul , il decapitez !

-Vino o data ca mai are putin si exploeaza de fericire !

-Fericire ?

Asa cum mi-a spus Kanamy, Astmed alaturi de tot restul clanului erau in living , el fiind in mijloc iar noi pe undeva prin spate deoarece erau prea multi oameni acolo dar l-am auzit totusi spunand :

-Dragi mei , dupa multi ani in care zeii ne-au defavorizat datorita pierderii cornului , am gasit in sfarsit o cale de a compensa definitiv lipsa acestuia . Am aflat datorita acestor doi tineri Yuzuki si Ichigo ca cei din clanul Tsukyshima vor avea in curand un mostenitor . Imediat dupa ce se va naste , noi il vom lua si il vom oferi ca ofranda zeilor . Astfel acestia vor fii multumiti , noi vom fii iertati iar hotii vor fii pedepsiti .

Cand am auzit asta mi-a cazut fata dar sa nu credeti ca am tacut si executat.

-Ce ? Nu puteti face asta ! Ce fel de zei aveti voi ? Cine s-ar multumi cu moartea unui copil nevinovat ? Ceea ce vrei sa faci tu e inuman !

-Ichigo , ajunge ! Du-te in camera ta chiar acum !

-Dar

-Acum !

O , sensei Kaori ! Cum vine asta ? Sa omori un copil nevinovat ? Si sunt sigura ca nici clanul nu e vinovat ! Trebuie neaparat sa aflu cine a furat cornul si tot eu sunt cea pedepsita ?!

Pov. by Narator

In ziua aceea Ichigo a stat singura in camera incercand sa rezolve acest puzzle cu piese lipsa insa noaptea , cand ea era in Lumea Viselor , in vila s-a dat alarma . Akemi a fost rapita .Toata lumea se plimba de colo colo cautand-o pe ea si pe rapitor chiar si ninja din Satul Semilunii insa Ichigo dormea bustean fara sa stie ce se petrece dupa usa .

Pov. by Ichigo

O , Doamne ! O zi intreaga petrecuta intr-un pat cu dureri de cap si nicio pauza de toaleta .

M-am dat cu o mare lene jos din pat si cand am iesit pe usa am dat nas in nas cu o harmaneala de toate zilele . Am incercat sa intreb pe cineva ce se petrece dar parca eram invizibila . Mi-am vazut de treaba , inca in pijamale si am cautat baia . Ciudat faptul ca desi stateam in vila aia de cateva zile , eu tot ma rataceam.

Am ajuns pe undeva pe afara , defapt era un loc gol inconjurat de 4 pereti dar niciun tavan si ghici ce am vazut ? Era un ninja , nu mi-am dat seama daca era femeie sau barbat deoarece avea un costum ninja negru cu tot cu masca si purta fel si fel de aparatoare la incheieturi , la coapse chiar si o vesta anti-glont iar in brate o tinea pe sarmana Akemy care dormea , probabil de la un somnifer .

Cand m-a vazut , acel ninja a venit ca fulgerul spre mine incercand sa ma loveasca . La inceput nu am stiut ce sa fac iar el m-a lovit iar eu am scuipat putin sange . Cand a vrut sa-mi dea a doua lovitura , am folosit ceva ce m-a invatat Andrew . Amadunat o cantitate medie de chakra in mana si cand acel ninja a venit spre mine , l-am lovit in abdomen el lesinand si lasand-o pe Akemi jos . Am luat-o pe Frumoasa din padurea adormita in brate dar cand am vrut sa vad cine este rapitorul acesta a disparut intr-un nor de fum lasand in urma doar o boneta alba cu dantela .

Am mers cu Akemy in brate pana in biroul tatalui sau.

-Astmed ! l-am strigat eu pe un ton dispretuitor , pana la urma vrea sa ucida un copil nevinovat.

-Ichigo , mi-ai gasit fiica !

-Sa o gasesc ? Dar ce ? Crezi ca se ascundea ? Faptul ca fiica ta a fost in mainile unui rapitor cu sange aproape la fel de rece ca al tau nu te-a facut deloc sa te gandesti al decizia luata ?

-Asculta bine ! Tu nu stii nimic despre mine ca sa ma judeci asa . Iti multumesc ca mi-ai adus fiica dar daca nu stii cine a rapit-o poti pleca !

-Recunosti asta ?

-Da , este o boneta a menajerelor mele.

-Este a rapitorulu i.

Atunci el nu a mai zis nimic si astepta ca eu sa continui .

-Stiu la ce te gandesti si stiu si de relatia ta cu ea dar amandoi stim ca trebuie macar sa -i verificam camera . Fa macar atat pentru fetita ta.

-Urasc sa spun asta dar ai mare dreptate.

Cand i-au verificat camera nu au descoperit doar ca ea nu era acolo dar au gasit si cornul sub pat . Nu numai ca Astmed a realizat adevarul dupa atatia ani dar era cat pe ce sa faca o criza de nerv i. Sa inrosit tot la fata si parea ca se abtine sa spuna ceva , ii tremurau mainile si ochii sai erau gata sa sara din orbite . Imi era mila de el dar totusi sub pat ?Cat noroc a putut avea femeia aia daca nu a fost descoperita atatia ani ?!

Astman a trimis, cred ca verii ,sa o caute pe ,, javra '' asa s-a exprimat el.

Au gasit-o dupa cateva ore iar ea a fost nevoita sa dea o explicatie pentru faptele sale . A spus ca dorea ca zeii sa desparta aceasta familie astfel incat ea si Astmed sa ramana impreuna cu toata averea dar nu a fost de acord cu ofranda umana deoarece se temea ca astfel familia va ramane unita datorita zeiilor si a rapit-o pe Akemy pentru al face pe el sa se razgandeasca,tot ea a planuit si atacul cu sageti . Amaya a fost trimisa imediat la judecata si nu la cea de apoi . Desi m-a surprins , Emily si-a iertat sotul iar clanul Takuo a invitat clanul Tsukyshima la un fel de petrecere de impacare la care , culmea ,noi nu am fost invitati dar macar ne-am intors acasa desi pe drum am primit o predica stupida cum ca nu mai trebuie sa ma bag in vietiile oamenilor. De parca asta ma va opri pe viitor.




Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 31 Dec 2012, 10:22, editata de 3 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 08:53

Wow, prima!
E foarte frumos si se pare ca te indrepri, putin cate putin, desii inca nu renunti la dialog.
Imi place cum decurge actiunea si povestea e fascinanta. Cea mai buna partre a fost cu ascunsul sub pat, deci aici am ras ca nebuna. Adica, LOL, sub pat?! Chiar ca a avut un noroc chior.
Astept cu nerabdare nextul si iti multumesc ca m-ai anuntat.
Te-am pupacit si spor la scris si la idei.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 13:26

Super! Pur si simplu super!! Partea mea preferata? Cand Yuzuki a luat-o pe Ichigo in brate in somn! Cred ca am ras ca disperata imaginandu-mi!Si sa sti ca imi place poza, si cred ca este o editare bunicica avand in vedere faptul ca eu nici atat nu pot edita o poza! happy2
Il omor pe Andrew daca mai este gelos pe Ichigo! angry Ichigo este mai curajoasa decat am crezut! rock Si Yuzuki mult mai "gentleman" decat am crezut! rusinos Izzie este norocoasa! lough
Sper ca n-o sa intarzi cu NEXT-ul nu? Ca daca da.....pai.....nu stiu ce o sa-ti fac mai exact, dar o voi intreba pe Amaya, ea este cu chestile malefice! :>happy
Eu te pup si spor la idei! Cu drag, gumita! puppy eyes heh bere beer2 fun like michael jackson
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 16:10

Asa deci , am revenit cu next-ul .

Va anunt ( si nu e nevoie sa-mi mai spuneti ) ca actiunea este destul de grabita in acest capitol deoarece vreau sa ajung mai repede la Ichigo si Andrew si ca de fiecare data dialogul intervine si el .

Capitolul 22

Cateva raze jucause de lumina palida se zareau de dupa dealuti si fugareau umbrele intunecate intr-un joc de-a leapsa . Luna renunta in cele din urma la tronul cerului si disparu sub lumina de un albastru intens ce se deschidea din ce in ce mai mult, un pic cate un pic , nuanta cu nuanta.

Eu inca stateam in pat si ma holbam la tavan . Stiam ca Andrew trebuie sa soseasca sa mergem la plimbare dar pur si simplu nu ma puteam ridica . Simteam ca ceva rau se va intampla si ca mai bine raman aici . Cand am vrut sa ma intind dupa telefon si sa anulez intalnirea , a sunat cineva la usa.

Mama tot zbiera la mine sa deschid iar eu ma miscam mai incet decat un melc . Inca in pijamale , am ajuns la intrare si am dat ochii cu cei ai lui Kanamy . Ea plangea in hohote si abia putea spune ceva . Am luat-o repede la mine in camera pana sa vada mama sau altcineva , am asezat-o pe pat si i-am adus un pahar de apa . Dupa ce s-a mai calmat am intrebat-o ce s-a intamplat .

Ea aproape ca a scapat paharul din mana si a strigat :

-Am facut o mare prostie !

- O , cat de rau poate fi ? Si , te rog , nu mai plange ! Ideea ca tocmai tu plangi ma pune pe ganduri.

-Dar am dat-o rau de tot in bara !

-E in regula . Vom rezolva noi , daca e nevoie ii cerem ajutorul si lui Isamu , am incercat eu sa o consolez .

-Nu ! Nu vreau sa afle el .

-Deja ma sperii . Spune-mi odata !

-Sunt insarcinata !

-Ce ?

-Vorbeste mai incet ! mi-a spus ea punandu-si mana la gura mea ca sa tac . Dupa ce m-am eliberat i-am spus :

-Il omor pe Isamu !

-Nu , nu vreau ca el sa afle ! Trebuie sa fac avort inainte sa-si dea seama cineva.

-Avort ?! Esti nebuna ? Nu poti ucide asa un copil !

-Defapt , nu e inca un copil .

-Ce conteaza ? Ai fost macar la un control ? Cate luni , saptamani are ?

-Nu conteaza ! Trebuie doar sa scap de el ! Nici macar nu sunt majora . Dar pregatita sa fiu mama ? Apropo de mama , a mea ma va ucide daca va afla .

-O , haide ! Mi-ar placea sa am un nepotel , am spus eu punandu-mi mainile in cap si imaginandu-mi un bebe.

-Ichigo , tu gandesti ? Fii putin mai realista ! Sunt sigura ca nici Isamu nu vrea un copil.

-L-ai intrebat ?

-Te rog ! Am venit la tine pentru ca am vrut sa ma sprijini .

-Eu sprijin drepturile tuturor , inclusiv ale unui copil mic.

-Nu e mic , nu e nici macar copil inca !

-Bine , poate ca ai dreptate in majoritatea lucrurilor dar hai totusi la un control.

-Dar tu te-ai atasat doar de ideea ca eu sa am un copil in doar cateva minute , ce se va intampla daca il vei vedea pe un ecran ?

-Imi asum riscul dar sa nu crezi ca te sustin cu avortul.

-Ichigo ! De parca nu ai face la fel in locul meu !

-Hei ! Eu incerc sa te sustin , oarecum . Daca vrei pot sa-l cert pe Isamu.

-Nu ! Ti-am spus ca nu vreau sa afle si sa nu-i spui nici lui Andrew !

-Dar...

-Bine,am crezut ca pot avea incredere in tine.

Si a plecat plangand pe usa.

* Dap , avea mare dreptate . Cum sa fie mama la 17 ani ? Si daca nici Isamu nu vrea copilui ? Am ajuns sa-l vreau eu mai mult decat parintii lui . Adevarul e ca am spus numai prostii . Nu cred ca am realizat gravitatea situatiei . Am aberat si am si suparat-o cand avea mai mare nevoie de mine . Asa sunt eu . Am momente cand pur si simplu nu gandesc . *

Sirul gandurilor mi-a fost intrerupt ce cateva batai in usa . Am crezut ca s-a intors Kanamy si am fugit sa deschid dar...

-Te-ai intors ? A , Andrew, tu erai .

-Nu pari prea incantata sa ma vezi . M-am ciocnit de Kanamy la intrare . Parea destul de suparata . V-ati certat ? m-a intrebat cu o urma de ingrijorare in voce .

-Ceva de genul , am spus eu sec si cu ochii in podea.

-Pot sa stiu de ce ?

Nu i-am raspuns . Doar m-am intors cu spatele indreptandu-ma spre fereastra . El m-a urmat si imbratisand-ma mi-a spus :

-Stii ca de cele mai multe ori cand doua fete se cearta , e din cauza unui baiat .

Mi-am dat seama ca incerca sa faca o gluma , insa tot ce a reusit sa faca a fost sa ma vada dand negativ din cap fara sa scot vreun cuvant . Vazand ca nu reuseste sa ma inveseleasca mi-a spus :

-Am ajuns eu mai devreme ? Vad ca esti in pijamale .


Pov. by Andrew

* Au trecut doua ore de cand ma plimb singur ca un catelus fara stapan . Inca nu pot sa cred ca m-am lasat asa de usor convins sa aman intalnirea . Si oare de ce Ichigo s-a certat cu Kanamy ? *

La asta m-am tot gandit pana mi-am vazut cel mai bun prieten la aceeasi masa dintr-o cafenea impreuna cu iubita mea , doar ei doi.Nici nu vreti sa stiti la ce m-am gandit dar totusi ... Ce ? Isamu tocmai a tipat la Ichigo ? Cine se crede sa tipe la iubita mea ?! Iar acum ea si-a varsat paharul ? Si el inca mai tipa ? Deja e prea exagerat...

-Isamu ! am mers acolo si l-am strigat intrebandu- parca din priviri ,, Ce se intampla aici ? ''

-Si tu de unde ai aparut , Andrew ? m-a intrebat pachetul de nervi care statea in fata mea , adica Isamu .

-La fel de bine te-as putea intreba si eu de ce tipi la iubita mea , i-am intors eu vorba.

-Tip pentru ca tocmai am aflat ca voi fii tata si in loc sa aflu de la Kanamy , aflu de la ea.

-Ce vei fii ? Dar nu a apucat sa-mi repete pentru ca a si plecat iar eu si Ichigo am fost dati afara din cafenea , defapt doar eu pentru ca am facut galagie dar a venit si ea cu mine .

-Imi spui si mie ce se intampla ? am intrebat-o in timp ce o conduceam acasa.

-Ah...De dimineata Kanamy a venit la mine si mi-a spus ca e insarcinata , ne-am certat putin pentru ca ea vrea sa faca avort apoi am considerat ca rolul meu de Cupidon s-a prelungit si am hotarat sa -i spun lui Isamu chiar daca probabil Kanamy ma va omori iar el nu a reactionat prea bine .

-Oare de ce nu ma uimeste nimic din ce am auzit ? Si nu-ti face griji in privinta lui Isamu , dupa ce se va calma probabil ca va vrea copilul .

-Crezi ?

Pov. by Narator

Dupa ce s-a calmat , Isamu s-a dus sa o convinga pe Kanamy sa pastreze copilul . Ea spunea ca e prea tanara , ca nu e pregatita sa fie mama si ca isi va distruge viata iar el a spus chiar ca e in stare sa-l creasca singur . S-au certat atat de tare incat familia lui Kanamy a aflat tot si la fel si cea a lui Isamu . O vreme amandoi au stat izolati in camerele lor timp in care el nu mai stia nimic de ea sau de copil . La un moment dat de Cel de Sus , Kanamy a reusit sa fuga si sa mearga alaturi de Ichigo si Izzie la un control . Au aflat ca este un baietel de 3 luni perfect sanatos iar dupa ce l-a vazut la ecograf si i-a auzit bataile inimii , Kanamy a renuntat definitiv la ideea avortului . Datorita lui Yuzuki si Izzie , Isamu si-a vazut fiul intr-o poza ceea ce l-a facut sa-si infrunte familia si sa caute un apartament de inchiriat. Exact ! Era hotarat sa-si asume responsabilitatea si sa intemeieze o familie alaturi de Kanamy si fiul lor .

Pov. by Kanamy

* Ce am facut ? Mi-am distrus viata ! Sarcina a ajuns deja la 3 luni iar eu sunt incuiata in camera de tot atata timp . Parintii mei probabil ca vor sa ma renege , mi-au luat laptopul, televizor, telefonul , mp3 , nu mai vorbesc deloc cu mine , imi dau mancare la program si nu vor decat sa vada copilul asta mort . Nu am nicio veste de la prieteni sau de la Isamu . Ultima data cand le-am vazut pe fete a fost cand am fugit din casa pentru a-mi vedea ingerasul . Am inteles sa Izzie i-a dat o poza de la ecograf lui Yuzuki sa i-o dea lui Isamu dar nici macar nu stiu daca a primit-o sau daca ii mai pasa de mine sau de copil . Ma simt ca intr-o inchisoare...Inteleg ca nu e cel mai in regula lucru sa raman insarcinata la 17 ani dar nici o crima nu cred ca e . Luna viitoare devin majora si ce se va intampla ? Ma vor trata ca pana acum sau ma vor arunca in strada cu copil cu tot ? Oare stie cineva cum imi consum psihicul in fiecare zi , cum ma gandesc la ce e mai rau si cum incerc sa gasesc solutii in capul meu ?Cum fredonez cantecele mele preferate incercand sa-mi fac curaj pentru ziua de maine ? Cum vorbesc cu tine , ingerasul meu , cum imi imaginez cum vei arata si ce talente vei mostenii ? Sau cum adorm plangand ? O, ingerasul meu din pantece , ce ne vom face ? *

Pov. by Isamu

-Si , Isamu , cum e sa ai casa ta ?

-Andrew, nu ma mai bate al cap cu asta ! Stii ca abia imi ajung banii de chirie si cum o voi aduce pe Kanamy aici ?

-Tu ai insistat sa inchiriezi un apartament cu trei camere.

-O camera a copilului , dormitorul meu si al ei si o sufragerie ,la ce te astepti ? Acum trebuie sa ma descurc singur pentru ca tata nici nu vrea sa stie de mine .

-Isamu , uita-te bine la dormitorul ala fiindca nu stii daca vei dormi in sufragerie , mi-a zis Ichigo.

-Ce vrei sa spui ?am intrebat-o eu suspicios .

-A mai vorbit cineva cu Kanamy ? Am inteles ca nu va renunta la copil dar poate ca va renunta la tine.

-De ce ?

-Ai fost alaturi de ea ? Cine stie la ce se gandeste acolo , inchisa in camera . Nu mai are nicio veste de la noi. Poate crede ca am abandonat-o.

-Fii serioasa ! Ai uitat ca planuiesc sa o aduc aici de indata ce imi dau seama cum o scot din casa aia .

-Da , dar nu e asa de simplu . Gandeste si din punctul ei de vedere . Si tine minte ca o mama trista nu face bine copilului .

-Tu de unde stii ?

-M-am informat putin.

-Cand copilul va creste , te punem dadaca.

-Daca zici tu...

Pov. by Ichigo

Dupa putin timp a venit partea cea mai grea . Adica sa o aducem pe Kanamy aici . Daca ar afla mama ce tampenii fac eu cand ea e in misiunu iar Masaru si Nadare dorm dusi cred ca m-ar tine in casa o luna , doua, pana ma potolesc adica niciodata.

Iar acum sa intram in actiune . Planul nostru nu era deloc complicat : Andrew,Yuzuki si Izzie distrag oarecum atentia familiei iar eu si Isamu dam cu pietre in geam pana vine Kanamy apoi o punem sa coboare pe o franghie pe care o va lega de pat.

Zis si facut ! Dupa ce Kanamy a coborat:

-Ichigo ! Isamu , iubitule!Ce cautati aici ? Am crezut ca m-ati lasat balta.

-Cum sa te lasam balta ? Daca ai stii cate a facut Isamu , i-am spus eu.

-Ce ai facut ? l-a intrebat ea suspicioasa .

-Vei vedea cand ajungem acasa .

-Care ,, acasa'' ?

-S-a certat cu parintii lui iar acum a inchiriat un apartament pentru voi si bebe , m-am bagat eu ca musca-n lapte.

-Serios , iubitule ? Si eu care credeam ca ne-ai abandonat.

-Nu v-as abandona niciodata , spunand asta au inceput sa se sarute ca in filme.

-Va rog !N u in fata mea si a copilului ! Am spus eu dar fara rost .

Dupa foarte putin timp am primit un mesaj de la Andrew care zicea sa plecam si ne intalnim acasa la Isamu.

-Nu putem pleca asa...adica , parintii mei . A spus Kanamy nehotarata si ingandurata.

-E in regula , vom vorbi si cu ei dar nu acum , bine ? A intrebat-o Isamu iar ea a dat din cap afirmativ apoi am plecat .

Pov. by Isamu

Au trecut doua zile de cand am adus-o pe Kanamy aici . Doua zile in care eu cerseam atentia ei ca un baiat de 5 ani a carei sora de cateva saptamani abia s-a nascut . Parca pur si simplu nu ma vedea si abia schimbam doua vorbe . Burtica ei parca era putin mai mare , ori asta ori am devenit obsedat de ideea asta . Daaa, probabil a doua varianta dar tot nu stiu ce se intampla cu ea . Gandeste , Isamu ! Stiu ! Ichigo si Izzie ! O sa le rog pe ele sa vorbeasca cu Kanamy .

Am observat o oarecare schimbare in bine la Kanamy de cand a discutat cu fetele dar baietii ma tot bateau la cap sa fac ceva anume . Intr-un final mi-am dat seama ca aveau dreptate si am trecut la ,, actiune''.

Intr-o seara , cand ne uitam la televizor si mancam niste covrigei , Kanamy ,in loc sa ia un covrigel a gasit un inel.

-Isamu , ce e asta ? m-a intrebat ea aratandu-mi inelul.

-Ce crezi ca e ? Nu am avut curajul sa ti-l dau eu insami asa ca te-am lasat sa-l gasesti singura . Vrei sa te casatoresti cu mine ?

Cand i-am spus asta , reactia ei m-a surprins . A sarit practic pe mine imbratisandu-ma spunand ,, Da'' dar apoi a inceput brusc sa planga pe umarul meu . La inceput nu am stiut ce se intampla dar am urmat sfaturile lui Yuzuki , da...nici mie nu-mi vine sa cred ca am luat sfaturi de la el , si i-am mangaiat chipul spunandu-i ca totul va fii bine apoi am sarutat-o.

Planuiam sau mai bine zis eu planuiam sa ne casatorim destul de curand dar Kanamy a zis ca nu se marita cu burta la gura . Sincer nu stiam ca sa spun dar Ichigo mi-a zis sa fac asa ca sa poata semna si ea ca martor . Ea avand inca 17 ani. Ce mai puteam sa fac ? Doar nu ma pun cu viitoarea sotie insarcinata si cu Cupidon in persoana , adica Ichigo si probabil Izzie cat de curand .




Va anunt ca acest fic este pe sfarsite.Am planuit sa aiba 25 de capitole .M-am gandit la tot...pana la ultimele paragrafe sau asa ceva.

Ok , papa ike si va multumesc inca o data ca imi cititi ficul a hug thank you


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Joi 03 Ian 2013, 22:07, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Orice ar fi , Viata merge mai departe !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale finalizate-