Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Orice ar fi , Viata merge mai departe !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Merita continuat?
Da,ar putea iesi ceva bun din el
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_vote_lcap100%Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_vote_rcap
 100% [ 22 ]
Nu,este clar un esec
Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_vote_lcap0%Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 22
 

AutorMesaj
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mar 04 Sept 2012, 10:40

Deci copil vai ce se poate intampla huh?
repede nexstul
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 15:35

Melodia capitolului

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Capitolul 23
Pov. by Ichigo

Mai trecuse ceva timp, burtica lui Kanamy crestea si iar crestea , Andrew si Yuzuki urmau sa plece la facultate iar Isamu sa ramana aici . Intr-un fel ii invidiam pe toti . Kanamy si Isamu se iubeau si nu le era teama sa recunoasca asta in fata intregii lumi si urmau sa aiba un baietel . Andrew si Yuzuki pleacau sa-si faca un viitor , mama si Masaru erau fericiti impreuna iar Nadare nu avea nici cea mai mica grija .Toata lumea pare fericita dar ce se va intampla cu mine ? Pana si Izzie pare sa se descurce dar eu ? Eu ce voi face ? Chiar daca toti din jurul meu sunt fericiti eu ce fac ? Sa plec si eu la facultate peste un an sau sa raman aici ? Daca Andrew ,i n astia 4 ani in care va fii plecat se va indragosti de alta ? Pana la urma il voi vedea doar de sarbatori cand va veni acasa . Eu stateam cel mai mult timp cu el , acum ce puteam sa fac ? Sa stau cu Nadare ? Sau sa fiu toata ziua pe capul lui Kanamy ? Oare ce faceam inainte sa apara el ?

Cum mergeam prin parc singura gandindu-ma la cele de mai sus , m-am ciocnit de cineva si am cazut pe jos .

-Auch ! am zis atat eu cat si el . Eram gata sa zbier la personajul masculin din fata mea dar el a spus :

-Scuza-ma ! Ma grabeam si nu te-am vazut.

Cum sa fi tipam la cineva care si-a cerut scuze si apoi m-a ajutat sa ma ridic ?!

-E in regula , defapt eu trebuia sa fiu mai atenta .

-Nu , serios , chiar imi pare rau ! Lasa-ma macar sa-ti cumpar o inghetata ca sa ma ierti .

-Nu am de ce sa te iert ! Tu probabil te grabeai sa ajungi undeva cu un scop dar eu dar ma plimbam cu capul in pamant si mintea in alta parte .

-Auch ! Se pare ca te-am enervat...

-Nu , adica da dar nu e vina ta . Hai sa uitam totul , ok ?

-Ok..cred .

Si am plecat lasandu-l in urma . Cand am ajuns acasa , nici nu am apucat sa fac ceva ca mama mi-a spus ca hokagele vrea sa ma vada.

In biroul hokagelui :

-Ati vrut sa ma vedeti ?

-A , Ichigo , da . Acesta este Ushio Youchi . Si atunci a iesit din umbra un tip inalt , cu corpul bine lucrat , cu parul scurt si bretonul in scari , saten cam ca mine doar ca satenul meu era spre roscat iar al lui spre castaniu si ochii caprui . Era imbracat intr-o pereche de blugi largi , un tricou rosu si niste tenisi negrii . Si mai avea si un cercel mic in urechea stanga . Dupa ce m-am uitat mai bine la el am realizat ca era tipul de care m-am ciocnit in parc .

Dupa cateva formalitati stupide , am parasit biroul hokagelui iar el mi-a spus :

-Deci , Ichigo , tu esti fata din parc, asa-i ?

-Da , i-am spus nepasatoare .

-Mi-as fii dat seama si dupa atitudine . Totusi , de ce esti asa suparata ?

-Nu sunt chiar suparata , sunt doar ingandurata . Oricum , nu te intereseaza pe tine !

-Daca zici tu...Deci,aveti vreun loc cu muzica aici ?

-Loc cu muzica ? Pai sala de muzica de la liceu si uneori se tin concerte in centrul satului dar destul de rar.

-Bine'nteles , doar e un sat ninja . La ce ma gandeam oare ?

-Si care-i problema cu satele ninja ? l-am intrebat punandu-ma in fata lui , incrucisandu-mi bratele la piept si uitandu-ma urat la el .

-Nici o problema , a spus el evitandu-mi privirea.

-Hai zi-mi ! am inceput sa fiu curioasa.

-Nu conteaza ! Esti tot ingandurata si incordata , hai cu mine !

-Parca eu eram ghidul aici .

-Doar vino !

Si m-a luat de mana pana la intrarea intr-o casa , la celalalt capat al satului . Acea casa era destul de simpla dar avea multe camere si la fel de multe cutii , unele sigilate si altele deschise dar cu cateva lucruri ramase in ele .

Am continuat sa mergem pana intr-o camera din capatul unui hol . Cred ca acea camera era cea mai mica din intraga casa . Cum intrai , pe peretepe din stanga era un dulap din lemn de stejar ,i n continuarea lui era un pat de o persoana . In stanga patului , cam cat peretele paralel cu usa era o fereastra . Pe peretele din dreapta era un birou plin de carti imprastiate iar intr-un colt era o chitara . Si fara sa-l jignesc pe Ushio , va spun ca era un dezastru acolo.

Mi-a spus sa ma asez pe scaunul de la birou in timp ce el si-a luat chitara si s-a pus pe pat . A inceput sa dea putin din coarde apoi de la un ritm calm si linistit a ajuns la unul din ce in ce mai rapid si mai copilaresc. Chiar daca el nu canta , adica nu vocal , in timp ce ,, zdranganea '' chitara se uita la mine cu ochii aia mari caprui si imi zambea prietenesc . Pentru cateva clipe am uitat si de Andrew , de ceilalti , de asa zisele mele griji si de tot ce ma mai inconjura in acel moment in afara de Ushio si chitara sa .

Cand eram parca printre nori pufosi , acea linie melodica ce m-a prins in vraja ei s-a oprit iar eu am aplaudat ca un copil mic .

-Sa inteleg ca ti-a placut ? m-a intrebat el .

-Da , acum inteleg de ce m-ai intrebat de un loc cu muzica .

-Cam asa ceva dar voiam doar sa te inveselesc.

-Ai reusit .

-Totusi , de ce erai suparata ?

-Ti-am mai spus ca nu eram suparata si tot nu-ti spun .

-Bine , bine ! Continuam turul ala sau nu ?

Am terminat turul iar la final m-a convins sa-i dau numarul de telefon . Cum s-a intamplat asta ? Pur si simplu m-am simtit bine in compania lui, nimic mai mult.

Au mai ramas doua saptamani pana cand baietii vor pleca la facultate iar Andrew m-a invitat in seara asta la cina la el acasa . Mi-a spus ca mama lui e plecata si ca vrea neaparat sa imi spuna ceva . Ce-i drept eram destul de emotionata ,l e-am tot intrebat pe Izzie si Kanamy daca nu cumva stiu ceva dar ele erau mai paralele cu subiectul decat mine . Cand i-am spus mamei , aceasta statea cu sufletul la gura si era gata sa lesine dar mi-am facut curaj , m-am imbracat intr-o rochie neagra destul de simpla mulata pana in talie apoi larga pana la genunchi , cu fermoar la sapte evident , pana la urma era o invitatie la cina . Mi-am luat o pereche de sandale negre cu toc , o bratara simpla de argint care se asorta cu cerceii , mi-am prins parul intr-un coc mai neglijent specific mie si mi-am prins o parte din breton cu o agrafa mica .

Cum spuneam , mi-am facut curaj si am batut la usa . Nici nu am asteptat prea mult ca in fata mea a aparut Andrew imbracat oarecum la costum si m-a sarutat brusc de cum m-a vazut . Nu m-ai trebuie sa spun ca i-am raspuns la sarut si tot asa am intrat eu in casa,sarutandu-ne. M-a condus pana in sufragerie unde era o masa mica si joasa la capetele careia era cate o perna . Era genul de masa traditionala japoneza plina cu fel si fel de delicatese . Fel si fel de delicatese ? Dar Andrew abia poate sa faca o simpla omleta . Ne-am asezat fiecare in unul din capetele mesei , am vorbit despre toate prostiile si ideile cum facem de obicei insa de data asta ma simteam altfel . Era ca si cum toate emotiile acumulate de o fata la prima intalnire s-au napustit asupra mea desi pana acum nu am avut nicio problema la o intalnire cu Andrew. Ma simteam ciudat. Eu stateam in genunchi pe acea perna ,c u bratele pe langa corp si cu un fel de reflex involuntar de a lasa capul in jos in timp ce el statea fara nici cea mai mica problema cu picioarele incrucisate ca un fel de pozitie turceasca daca nu ma insel.

-Ichigo ?

-Da !

-Vreau sa te intreb ceva , a spus el lungind unele vocale si cam nesigur de ceea ce vrea sa-mi spuna .

-Da .

-Stii ca trebuie sa plec la facultate si...

-Da stiu , i-am inchis oarecum gura nelasandu-l sa continue.

-Si...nu stiu cum sa-ti spun dar eu nu vreau sa te pierd stand un an despartiti si...

-Despartiti ? m-am cam speriat cand a spus asta .

-Stii ce am vrut sa spun . Si...eu tin foarte mult la tine si chiar...Te iubesc !

-Si eu te iubesc ! Chiar daca nu ti-am spus asta foarte des asta nu inseamna ca nu te iubesc .

-Da , dar... Chiar nu stiu cum sa-ti spun...

-Te desparti de mine ?!

-Nu ! Nici sa nu glumesti cu asta !

Si a scos din buzunarul de la camasa o cutiuta mica argintie cu o fundita mica alba pe capac punand-o pe masa , impingand-o apoi spre mine . Am luat-o cu grija in mana indepartand capacul si gata sa lesin cand am vazut ce era acolo .Era un ...un...i...inel. Un inel de logodna cu un diamant mare in mijloc si inca unele mai micute pe margine .

-Ichigo , eu, adica tu , noi...of...vrei sa fii sotia mea ?

Cand l-am auzit mii de cristale s-au prelins pe obrazul meu fin inundandu-l instantaneu . Cand Andrew a vazut asta a venit repede la mine stergandu-mi lacrimile si spunandu-mi ca e in regula si ca nu trebuie sa-i dau un raspuns chiar acum . Mi-a mai spus si ca oricum nunta nu va fii decat dupa ce amandoi terminam facultatea insa nu asta ma deranja pe mine . In timp ce el se chinuia sa ma linisteasca eu plangeam din ce in ce mai tare . Am inceput sa tremur din incheieturi si m-am facut mai rosie ca racul . Stateam cu mainile incrucisate pe genunchi si cu capul in pamant plangand si iar plangand , varsand stropi amari pe rochia de un negru imaculat . Andrew statea in fata mea tinandu-ma de umeri apoi imbratisandu-ma , eu incercand sa-i spun printre suspine ceva .

-Eu...eu...eu...nu...nu vreau...nu vreau sa ma marit !

-Ce ? Dar ai spus ca ma iubesti.

-Te iubesc ! Te iubesc mai mult decat orice pe lume dar nu despre asta e vorba.

Cand i-am spus asta a tresarit iesind ca un fulger din casa lasandu-ma singura . Iesind din casa ? Dar e casa lui ! M-a lasat singura cu lacrimile, ideile si inelul aflat inca in fata mea .Lacrimile nu se opreau din a curge . Cu mainile tremurande am probat inelul care imi venea perfect din toate punctele de vedere insa l-am pus repede la loc vrand sa plec acasa sau oriunde altundeva . M-am incaltat si am vrut sa ies pe usa dar chiar atunci l-am vazut pe Andrew rezemat de gard si privind Luna fiind mai degraba dezamagit decat furios . M-am intors in casa inchizand atenta usa si iesind pe cea din spate fara sa fiu observata .

Tot drumul am plans fiind gata sa lesin in orice clipa dar nici macar nu am ajuns acasa ca m-am oprit pe o banca in parc . Mi-am strans genunchii la piept fiind totusi atenta ca doar eram intr-o rochie si am continuat sa plang pana cand o persoana cunoscuta si-a facut aparitia in bezna noptii.

-Ichigo ? De ce plangi ? era Ushio care cred ca alerga prin parc.

-Lasa-ma in pace !

-Dar ce ti-am facut ?

-Tu nu mi-ai facut nimic dar lasa-ma !

-Nu las o fata singura in parc pe unde umbla toti (scuzati-ma ca nu stiu ce vorbesc).

Eu continuam sa plang.

-Hai sa te duc acasa.

-Ti-am spus sa ma lasi !

-Imi spui totusi ce ti s-a intamplat ?

-Nu ! Pana la urma care era treaba lui ?!

-Atunci hai ! Si m-a luat in brate fara ca eu sa pot face ceva . Spune-mi unde locuiesti !

Cioc ! Cioc !

-Intra ! a strigat mama din interiorul casei, eu si Ushio fiind afara . Ichigo ?! Ce s-a intampla ? De ce plangi ?

-Am gasit-o pe o banca in parc . Plange in continu si nu vrea sa-mi spuna de ce.

-In parc ? Dar credeam ca mergi...nu mai conteaza. Iti multumesc ca ai adus-o !

-Cu placere . Noapte buna !

-Noapte buna !

Ushio a plecat iar mama m-a dus la mine in camera invelindu-ma cu o patura si a inceput prin a-mi mangaia fata.

-Cine era baiatul acela ?

-Doar un amic.

-Ai mare noroc ca te-a gasit el si nu altcineva.

-De parca mi-ar mai pasa.

-Dar ce s-a intamplat ? Te-ai despartit de Andrew ?

-Nu .

-Atunci ?

-M-a ...m-a cerut in ...in casatorie.

Mama a ramas muta pentru un moment dar apoi m-a intrebat :

-Si ce e rau in asta ?

-Stii ce parere am despre casatorie !

-Scumpo , acum realizez cat de mult am gresi t. Stiu ca mare parte din ideea ta despre casatorie se datoreaza mie . Am gresit cand ti-am prezentat doar partea negativa din casatoria mea cu tatal tau . Casnicia nu e groaznica cum crezi tu . Este groaznica daca te casatoresti cu persoana gresita insa Andrew este un baiat bun care ar avea grija de tine si nu ar lasa sa ti se intample nimic rau .

-Daca zici tu...

-Crede-ma ! As vrea sa fim iar ca pe vremuri cand vorbeam deschis despre orice.

Mi-am pus patura peste cap si nu am mai scos niciun cuvant . Dupa un oftat lung si probabil o privire dezamagita mama a plecat lasandu-ma singura.

Pov. by Andrew

Stateam in pat suparat cu inelul in mana , miscandu-l in toate partile si gandindu-ma in continuare la Ichigo . Pana la urma de ce m-a refuzat ? As fii inteles lacrimile daca mi-ar fii spus ca are nevoie de mai mult timp de gandire dar ea mi-a spus ca nu vrea sa se marite cu mine . Defapt a spus doar ca nu vrea sa se marite dar se subinteleg , nu ?Sirul gandurilor mi-a fost intrerupt de un telefon de la Andy . Noi doi am fost buni prieteni cu mult timp inainte sa o cunosc pe Ichigo insa el s-a incurcat cu cine nu trebuie iar dupa o vreme a ajuns sa bantuie parcurile noaptea in cautare de fete singure care sa-l satisfaca . Nu am fost de acord cu noua lui ocupatie si am intrerupt legatura dar ne-am reantalnit la majoratul meu si mi-am dat seama ca este acelasi Andy pe care l-am cunoscut , i l-am prezentat si lui Ichigo si i-am spus lui sa nu se atinga de ea ca altfel nu-l mai scot din inchisoare cum am facut acum mult timp .

-Da , Andy, i-am raspuns eu pe un ton plictisit si neinteresat.

-Amice , te-ai despartit cumva de Ichigo ?

-Ce-ti pasa tie ?

-In seara asta era o fata in parc care plangea pe o banca . M-am gandit ca stii tu dar cred ca defapt era Ichigo . Cand am vrut sa ma duc la ea sa vad ce are a aparut un tip cu care cred ca se cunostea de ceva vreme care a dus-o in brate nu stiu unde .

-A dus-o in brate ? Ah , mersi, Andy ,ma ocup eu de restul !

* Alt tip ? De asta nu a vrut sa se casatoreasca cu mine ? Are pe altcineva ? Nu prea cred. Chiar daca nu mai sunt fiul hokagelui , am ramas la fel de cunoscut in sat . Toata lumea ma cunoaste iar eu stiu aproape tot ce misca in sat . Daca Ichigo se vedea cu altcineva as fi aflat de mult . *

Totusi trebuie sa recunosc ca eram furios ! Foarte furio s! As fii fost in stare sa sparg o usa doar cu un pumn. Imi venea sa-i dau d***u' pe toti si in special sa-l bag in spital pe asa zisul iubit al lui Ichigo . Dar, nici macar nu stiu daca acest asa zis iubit exista insa ce alt motiv sa aiba sa nu vrea sa se casatoreasca cu mine sau sa planga in halul ala ?! Am luat o cutie , cred ca era de pantofi si am pus fel si fel de chestii in ea printre care si un biletel in jurul caruia era inelul . Dimineata, m-am trezit la ora 4 si am fugit la posta . Le-am spus clar sa trimita cat mai repede cutia la destinatia mentionata apoi m-am dus in gara . Mi-am facut bagajul cu ceva zile in urma necrezand ca nu imi va folosi dar m-am inselat . M-am urcat in primul tren care ducea spre Tokyo si v-ati prins . Am plecat la facultate cu doua saptamani inainte , oricum eu si Yuzuki am inchiriat un apartament in care urma sa stam impreuna pe parcursul facultatii dar o sa ma descurc doua saptamani singur.

Pov. by Ichigo

Nu am inchis un ochi toata noaptea . Am stat in pat in aceeasi rochie neagra si uda de la atatea lacrimi si mi-am amintit toata casnicia alor mei apoi am comparat-o cu cea pe care as putea o avea cu Andrew . M-am gandit si la alte exemple si chiar daca rezultatul ar fii unul pozitiv eu tot nu vreau sa ma casatoresc . Nu vreau sa fiu ,, legata '' de nimeni si de nimic . Vreau sa fiu libera ca pasarea cerului , fara obligatii sau responsabilitati care nu tin de mine . Nici nu ma gandesc sa ma asez la casa mea . Am inca 17 ani . Acum ar trebui sa fac cele mai multe greseli din viata . Vreau sa fac toate nebuniile posibile dar nu vreau ca Andrew sa fie o greseala sau o nebunie . Pur si simplu vreau ca el sa fie acolo cand am nevoie de el dar fara sa fie prea implicat . Sunt oare egoista ? Adica el a facut atatea pentru mine iar eu ii spulber asa zisul vis, dar oare de ce vrea sa ne grabim asa ? Nu e ca si cum ne-am desparti daca nu ne-am casatori , din contra !

Cioc!Cioc! S-au auzit cateva batai in usa.

-Nu vreau sa vorbesc cu nimeni!am spus eu cu o voce ,,stearsa'' si parca sadica.

-Ichigo , ai primit un pachet, s-a auzit vocea lui Nadare de dupa usa .

Am fugit repede la intrare speriindu-i pe mama si pe Masaru . Am semnat pentru curier si am luat pachetul la mine in camera incuind usa . Dupa ce am rupt folia de plastic , am deschis si cutia . In ea am gasit o jucarie de plastic in forma de inghetata la cornet * asta mancam mereu cu Andrew* . Am gasit si un magnet de frigider pe care scria ,, ZOO'' * iesirea la Zoo de cand aveam 16 ani * , bentita lui Andrew de la sensei Kaori * echipa 13 * , o cravata * cea pe care el a purtat-o la nunta mamei * , carti de joc * noaptea in care am jucat carti si m-a sarutat * , bratara lui cu numele meu...atunci m-am uitat la a mea cu numele lui , de cand am cumparat-o nu am dat-o jos de pe mana tot acest timp , o poza cu toata gasca in special Dya si Tamara , un kunai * l-am lovit de cateva ori neintentionat la antrenamente *, cateva poze cu noi de la nunta alor mei , cateva bandaje cu un nor rosu desenat pe ele * probabil pentru a-mi aminti cand l-am urmarit si am dat nas in nas cu Akatsuki * , un corn de jucarie * misiunea cu cele doua clanuri* si un biletel prins in interiorul inelului cu care m-a cerut in casatorie . Am deschis biletelul pe care scria:


''Draga Ichigo,

Ma simt destul de prost in legatura cu seara trecuta dar eu am vorbit serios . Chiar vreau sa ma casatoresc cu tine. De ce ? Pentru ca am trecut prin multe (si asta vezi si in cutie) iar eu simt ca te cunosc suficient pentru a face acest pas . Sunt constient de faptul ca suntem prea tineri dar eu sunt in stare sa te astept pana te vei simti pregatita sau eram pana sa ma refuzi printre lacrimi. La inceput nu am inteles ce a fost cu acea reactie asta pana cand am descoperit ca ai un alt iubit ( tipul din parc ) . As fi apreciat daca ai fi fost sincera cu mine de la inceput...daca ma insel, te rog spune-mi . Ce-i drept , ma simt destul de tradat si ca un nimic dar hai sa nu fiu eu cel care care dramatizeaza aici, pana la urma am stiut in ce ma bag cand ti-am spus ca te iubesc.Tot ce e in cutie iti apartine acum , in special inelul cu care esti libera sa faci orice doresti dar nu ma cauta . Amandoi stim ca daca te-ai indragostit de altul ai prefera ca eu sa dispar din viata da definitiv si sincer si eu prefer la fel.

Fostul tau iubit,
Andrew ''




Va urma...



Iar acum da-ti-mi voie sa va explic : Cum am mai spus ,, am multe idei '' iar aste este una dintre ele . Doar nu va imaginati ca va fi ceva de genul

,, A : Vrei sa fii sotia mea ?

I: Da !

Si au trait fericiti pana la adanci batraneti. ''

In niciun caz ! Ar fi mult prea simplu + ca imi place sa-i fac sa se certe.

Motivul pentru care Ichigo nu vrea sa se marite este ca are o parere foarte proasta despre casatorie deoarece a luat ca exemplu casnicia parintilor ei ( Shinetsuna si Takumi ) . Chiar daca ii incurajeaza pe multi sa faca acest pas ea nici nu se gandeste la asta sau...nu se gandea . Nu stiu daca asta este cel mai bun motiv posibil dar nu m-am putut gandi la altceva , daca va este mai usor ganditi-va ca este ,, traumatizata '' ( nu pot sa cred ca am spus asta ) de casnicia parintilor ei chiar daca acum mama ei este fericita alaturi de Masaru.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] El este Ushio , Lee Min Ho ( * _ * )
iar aceste este inelul pe care Andrew i l-a dat lui Ichigo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Sam 05 Ian 2013, 16:53, editata de 3 ori
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 16:20

sad sad sad
Ce trist....Dar un capitol foarte tare! Mi-a placut la maxim! Asi vrea sa vad ce vei mai spune despre Ushio.....De abia astept urmatoarul capitol....Esti o scriitoare grozava!
Cu mult, mult,MULT drag, gumita!
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 16:50

E trist, ce pot sa spun, dar parca e cam incurcata treaba.
Sper ca Ichigo sa se indragosteasca de Ushio. (mie mi se pare mai dragut si mai prietenos)
Andrew e prea ingamfat si nu are deloc incredere in Ichigo ceea ce ma cam supara.
Oricum e super si astept, nerabdatoare ca de obicei, nextul.
Te-am pupacit si spor la scris!
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 18:08

pai frumos inel dar daca nu o paci pe andre cu ichigo biciuitor
hai cu continuarea
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 12:46

Capitolul 24

Cand am citit biletul ala am inceput din nou sa plang . Eram gata sa fac o criza de nervi si lacrimi . M-am asezat pe jos , rezemata de pat . Mi-am dus genunchii la piept inconjurandu-i cu mainile iar capul l-am lasat sa cada peste ei . Nu mai stiam ce sa fac . Cum putea sa creada ca Ushio este iubitul meu ? Si cum putea sa creada ca l-as insela ? Tot ce vroiam era sa-l imbratisez , sa-mi duc mainile prin parul sau , sa-l simt aproape si sa-i spun ca nu-i adevarat . Pana acum ziceam ca vreau sa fiu libera ca pasarea cerului iar acum as da orice ca sa-l aduc pe el inapoi . Adearul este ca nici eu nu mai eram sigura de ceea ce doream .

As fii plans mult si bine daca nu m-ar fii sunat Kanamy.

-Da , am zis eu sec si printre lacrimi.

-Ichigo , ce s-a intamplat ? Isamu si Andrew s-au certat la telefon iar el nu vrea sa-mi spuna nimic , mi-a spus ea alarmata .

-Puteti tu si Izzie sa veniti acum la mine ? Va voi povesti tot , i-am spus stergandu-mi lacrimile cu podul palmei .

-Stii ca mama ta nu ma mai agreeaza de cand sunt insarcinata.

-Atunci la o cafenea , dar una mai linistita si mai terasa.

-Ok .

Am facut un dus de circa cincisprezece minute apoi m-am imbracat intr-o pereche de blugi mulati negri , un tricou mov care avea desenat pe el un craniu , o pereche de tenisii negri si mi-am pus cateva bratari negre , gri si albastre cumparate la set acum ceva timp . Nu aveam deloc o dispozitie buna de aceea m-am imbracat asa intunecat iar parul mi l-am lasat sa-mi acopere aproape toata fata .

Ma indreptam cu capul plecat spre acea cafenea . Corpul meu era parca aruncat pe acea alee . Pasii mei erau marunti si nesemnificativi in timp ce bratele pendulau de la stanga la dreapta fara un anumit scop . Parul imi era ravasit pe toata fata si usor ciufulit in bataia vantului .


Ajunsa la acea cafenea retrasa si fara prea multi clienti , le-am vazut pe Izzie si pe Kanamy stand la o masa la umbra unui copac ale carui frunze cadeau rand pe rand .

Kanamy era imbracata intr-o rochie rosie larga , doar era insarcinata iar burtica ei era destul de mare si in picioare avea o pereche de balerini comozi albi iar Izzie purta o pereche de blugi scurti , un tricou alb pe care scria cu galben ,, Sweet '' si o pereche de sandale negre . M-am asezat la masa alaturi de ele si le-am povestit tot , ele oprindu-ma din cand in cand sa se asigure ca au inteles.

-Vrei sa zici ca te-a cerut in casatorie si tu l-ai refuzat ?

-Izzie , nu o lua asa . Stii bine ca parere am despre casatorie , i-am spus eu descurajata .

-Da , dar e vorba de Andrew . Nu cred ca el intra in categoria la care te referi tu , a incercat ea sa ma aduca practic cu picioarele pe pamant .

-Oricum crede ca l-am inselat .

-Da , dar ati putea clarifica lucrurile .

-Ce crezi ca mai pot face ? Ai auzit-o pe Kanamy , el a plecat ! Si nici macar nu-mi raspunde la telefon . Pur si simplu nu cred ca mai avem vreo sansa daca a plecat asa fara sa-mi dea sansa sa-i explic .

-E o mare prostie aici ! a spus Kanamy ca scoasa dintr-o racheta . Renunti asa fara lupta ! Ce te-a apucat ? Sunteti impreuna de aproape doi ani . V-ati certat si v-ati impacat de atatea ori doar ca pana acum el a facut primul pas . E randul tau ! Fa ceva sa va impacati sau altfel chiar meriti sa strici cea mai frumoasa relatie din viata ta . Ce vei face ? Vei ramane cu toate nebuniile pe care spui ca vrei sa le faci iar cand te vei satura il vei cauta pe el si vei afla ca e casatorit si probabil cu doi sau trei copii iar tu nu mai insemni nimic pentru el . Atunci probabil ca vei vrea sa te casatoresti si vei gasi pe cineva care sa-ti arate exact partea cea rea a casatoriei , cea la care te gandesti tu . Unde e Ichigo care vedea doar partea cea buna a lucrurilor ? Cea care se bucura sau plangea de ceva ce nici macar nu i se intampla ei ? Cu acea Ichigo ar fii vrut Andrew sa se casatreasca . Spui ca il iubesti . Nu i-ai da o sansa sa-ti arate ce vede el prin casatorie ?!

Cuvintele lui Kanamy m-au atins direct la inima . Tot ce a spus , avea dreptate ! Era randul meu sa fac ceva insa nu eram sigura ce . Cand eram gata sa-i spun si eu ceva a aparut Ushio nu stiu de unde .

-Hei , Ichigo ! m-a salutat el .

-Buna , am raspuns eu sec .

-Esti mai bine ca aseara ? m-a intrebat el de fata cu fetele.

-Da , nu-ti face griji , sunt bine.

-Da , iar eu chiar te cred ,a spus el sarcastic . Buna , eu sunt Ushio , le-a spus fetelor fetelor.

-Eu sunt Kanamy , incantata de cunostinta.

-Eu sunt Izzie .Tu esti tipul despre care ...

Dar i-am dat un picior pe sub masa ca sa o fac sa taca insa asta nu l-a oprit pe Ushio .

-Desre care ce ?

-Nimic .

~Dupa o luna ~

-Ushio , toti ma urasc , i-am spus eu ajungand sa ma dispretuiesc si eu chiar daca nu am facut absolut nimic rau sau gresit .

-Nu-i adevarat ! Eu nu te urasc , a incercat el sa ma consoleze dandu-mi apoi parul din ochi .

-Dar tot satul crede ca l-am inselat pe Andrew . El si Yuzuki sunt la facultate si nici unul dintre ei nu vorbeste cu mine . Batranele din sat au inventat fel si fel de povesti stupide pe care toata lumea le crede . Nu pot sa ma duc nici la magazin fara sa fiu intrebata ce baiat am gasit mai bun decat el .

-M-ai gasit pe mine.

-Stii bine ca nu l-am inselat niciodata iar noi doi suntem doar prieteni.

-Inveseleste-te ! Hai sa luam o inghetata .

-Nu vreau !

* Defapt,vroiam dar nu am mai mancat inghetata de cand eu si Andrew ne-am despartit si as prefera ca asta sa ramana doar desertul nostru. *

-Uite-o pe Kanamy ! Ea nu te uraste.

Kanamy mai avea putin si urma sa nasca . Se plimba pe strada intorcandu-se de la piata . Mersul ei era leganat ca al unei rate dar era normal . Uneori ma temeam ca va cadea dar asta nu s-a intamplat niciodata .

-Buna , Kanamy ! i-a zis Ushio cu un zambet mare pe fata parca vrand sa ne inveseleasca pe amandoua.

-Buna , am zis si eu cu jumatate de gura.

-Ichigo , acum de ce mai esti suparata ? m-a intrebat ea.

-E suparata ca tot satul vorbeste desprea ea si Andrew , i-a spus Ushio.

-Ti-am spus sa nu-i bagi in seama . Stii ca vorbesc despre voi fiindca nu au viata proprie .

-Stii bine ca am o obsesie pentru dreptate iar asta nu e dreptate . Izzie s-a dus sa-l vada pe Yuzuki,crezi ca-l va vedea si pe el ?

In aceasta luna m-am dezamagit pe mine insumi . Nu aveam suficent curaj sa merg dupa Andrew si ma temeam de reactia lui asa ca am ramas acasa . In fiecare noapte ma gandeam la el si speram sa fie bine dar de fiecare data adormeam plangand . Nu stiu ce s-a auzit prin sat si in doar o saptamana am devenit subiectul de discutie la fiecare colt de strada . Situatia era mult prea exagerata decat m-as fi asteptat vreodata . Imi era dor de Andrew dar intr-un fel eram foarte suparata ca nu avea incredere in mine . Nu consideram ca eu sunt singura care a gresit . Dupa doi ani in care am fost impreuna , consideram ca are destula incredere in mine incat sa nu traga niste concluzii la voia intamplarii si ca ma va putea intelege .

In tot acest timp , Ushio s-a simtit extrem de vinvoat pentru confuzia creata si s-a oferit sa vorbeasca cu Andrew insa nu l-am lasat spunandu-i ca este alegerea lui daca vrea sa se intoarca sau nu . Ushio m-a ajutat mult in perioada asta . Avea momente cand venea sa ma scoata din casa si uneori imi canta la chitara ca sa ma inveseleasca . A devenit un prieten adevarat . Uneori se juca cu Nadare , alte ori o ajuta pe Kanamy cu plasele cand Isamu era la munca .

-A...A...AUUUU !!! am auzit-o pe Kanamy tipand si aproape cazand insa Ushio a prins-o dar lasand plasele pe jos .

-Kanamy , esti bine ? am intrebat-o strangand cumparaturile .

-Nu ! Ma doare !

M-am uitat mai atenta la ea si am constatat ca sangereaza . Primul gand care mi-a trecut prin minte a fost ca se va naste copilul asa ca am pus mana pe telefon si am sunat dupa o ambulanta apoi l-am sunat pe Isamu sa-i dau vestea cea mare insa nu a fost chiar asa .

In ambulanta Kanamy ma strangea foarte tare de mana . Mereu incerca sa spuna ceva insa nu reusea din cauza durerii care o facea sa tipe .

Cam asa a fost toata dupa-amiaza . Kanamy tipa si mai si injura din cand in cand la atata durere .Isamu era mai emotionat decat mine si il inteleg,oarecum . Eu eram singura care facea tururi de coridoare ca sa nu ajung sa sar in sus de fericire .

Din pacate , bucuria mea nu a durat foarte mult deoarece la o singura ora de cand Kanamy a intrat in una din salile spitalului , la Isamu a sosit un doctor care i-a spus ca nasterea are complicatii .

Amandoi ne-am ingrijorat foarte tare . Ne faceam grinji atat pentru Kanamy cat si pentru micutul inca nenascut . Teama a pus stapanire pe noi ca un fior rece . Stateam pe scaune ca doua statui inghetate . Fiecare clipa care trecea fare vesti de la medici era ca o eternitate nesfarsita . Nu se mai auzea niciun sunet . Niciun tipant , niciun planset , nimic , o liniste de mormant .

Pe la ora 6 p.m. s-a nascut un mic print . Era brunet ca si mamica lui si sigur avea si acelasi caracter pentru ca tipa si tipa si iar tipa . Dar preferam acele tipete nevinovata in locul acelei liniste apasatoare . Micutul avea si din trasaturile lui Isamu care , mai sa planga cand si-a vazut baietelul . Dupa doctor , Kanamy si Isamu eu am fost cea care l-a tinut pe micutul Okazaki in brate . Da , numele lui va fii Okazaki !

Pov. by Andrew

* Plecasem de o luna si ceva de acasa si am venit la facultate . Nu pouteam sa spun ca era rau . Ce-i drept era destul de greu dar nimic nu se putea compara cu petrecerile din weekend sau ma rog , aproape nimic . Ichigo...imi era asa de dor de ea . Chair daca eu am avut initiativa sa ne despartim si tot eu i-am trimis si biletul ala afurisit eu tot o iubeam . Dar ce mai puteam face ? Daca ea era fericita cu tipul ala , eu trebuia sa ma resemnez . Nu-mi pot dori nimic mai mult decat ca ea sa fie fericita . Probabil ca ...of , ce naiba ? M-am transformat intr-un melancolic . Poate ca Yuzuki avea dreptate , nici el nici Isamu nu cred ca Ichigo m-ar fii inselat si Yuzuki mi-a spus ca ar trebui sa ,, lupt pentru iubirea mea '' . Iar s-a uitat la seriale insa acum a venit Izzie la el . Ce-i drept mi-as fi dorit sa-mi spuna ceva de Ichigo dar nu vreau ca ele sa stie ca sufar . Daca ar afla poate ca Ichigo va avea indoieli in ceea ce priveste noua ei relatie . Ce s-a intamplat cu mine ? In mod normal daca aflam ca m-a insealat l-as fi bagat pe ala in spital si as sta ,, suparat '' maxim doua saptamani dupa care as ierta-o dar acum e ca si cum as stii ca a gasit ceva mai bun . Poate e pentru ca mi-a refuzat cererea in casatorie . Oricum , Izzie este aici iar dupa ce mancam ar cam trebui sa-i las singuri . Dar ce puteam sa fac ? Nu era ca si cum nu m-as fi facut observat de fete aici insa eu peste tot parca o vad pe Ichigo . Prin urmare trebuia sa bat la usa vecinilor pana sa ma primeasca cineva . *

La masa....

Telefonul lui Izzie a sunat si iata ce am auzit : Ichigo , mananc , spune repede ! * Ichigo ? *Nu mai injura la telefon ! Cum adica te-ai molipsit de la Kanamy ? Plangi sau razi ? * Plange ? * Buna , Ushio . Ce are Ichigo ? * Ushio ! * Sare in sus ? Clar nu ii e dor de mine . * Care copil ? * Copil ? Ichigo si Ushio , copil ?! * Ce ? Kanamy a nascut ? * Aaa...Hiu ! *

Dupa ce am aflat ca (,) Kanamy a dat nastere unui baietel sanatos de 3,23 de kg am plecat spunandu-i pe un ton indiferent lui Izzie careia nu-i placea ideea ca eu sa bantui noaptea doar ca ea sa ramana cu Yuzuki :

-E in regula , Izzie , nu am probleme in a gasi un pat in care sa dorm pe aici .

* In gandul lui Izzie : Pana la urma lui ii este bine mersi aici neducand lipsa de aventuri in timp ce Ichigo este persecutata de cei din sat din cauza lui iar ea tot plange dupa el. *

Dupa cateva zile eu , Yuzuki si Izzie ne-am intors in Satul Semilunii pentru nunta lui Isamu si Kanamy .

Pov. by Ichigo

Stateam la Maternitate si ma uitam la zecile de bebelusi concentrandu-ma asupra lui Okazaki . Cand am aflat ca prietena mea era insarcinata mi-am imaginat lucrurile complet diferite . Niciodata nu m-am igandit ca voi fi atat de trista incat sa plang inainte de nasterea copilului sau ca in loc ca Andrew sa incerce sa ma calmeze in sala de asteptare eu m-am plimbat pe coridoare in timp ce Ushio era total paralel cu ce se petrece . Mi-am imaginat ca voi sari in bratele lui Andrew cand se va intoarce de la facultate pentru a veni la nunta insa sunt mai mult ca sigura ca il voi evita si astfel voi suferi din nou si din nou pentru ca nu am tupeu sa-i spun adevarul fiindca el mai mult ca sigur este suparat ca nu am vrut sa ma casatoresc cu el.

-Ichigo ! Ichigo ! era Izzie care fugea spre mine . Am imbratisat-o si am sarutat-o pe obraz facandu-i semn sa vorbeasca mai incet deoarece copiii inca dormeau . M-a aprobat apoi i l-am aratat pe Okazaki . Ea a inceput sa speculeze despre subiectul ,, Cu cine seamana mai mult ? ''. Dupa ce a scos fel si fel de aberatii de pe gura, m-a strigat .

-Da...am spus eu fiind curioasa in legatura cu ce voia sa-mi zica.

-Sa nu mai plangi dupa Andrew ! mi-a spus ea pe un ton grijuliu ca o sora mai mare .

-Ce vrei sa spui ? am intrbat-o , curiozitatea mea crescand .

-El , a facut o pauza scurta , lui nu ii este dor de tine . Am stat cu ei doua zile dar nu m-a intrebat nimic de tine ba chiar mi-a zis ca nu are probleme in a gasi un pat noaptea in Tokyo.

-Ce ? Un pat ? Ce vrei sa spui ?

-Te rog nu plange , nu merita ! a incercat ea sa ma calmeze.

-Cum sa nu merite ? Nu cred ca a zis asta !

-Dar de ce sa te mint ? Sau de ce sa te minti tu singura ? Andrew nu mai e asa cum il stiai tu .

-Si eu ce sa fac ?

-In mod normal ti-as spune sa treci peste dar , a mai facut o pauza in timp ce pe fata ai si-a facut aparitia un zambet siret ca si cum i-ar fi venit o idee, el mai sta cateva zile aici ai putea sa-i arati ce a pierdut.

- Cum ?

Deodata zambetul i-a disparut de pe chip si mi-a spus :

-Nu mai conteaza ! Uita ce am spus !

Am ramas singura la distanta de un geam de zeci de copii . Am inceput sa ma gandesc la ce zicea Izzie desprea asemanarea copiilor cu parintii . Eram sigura ca am mostenit de la mama fizicul , in special ochii verzi , atitudinea si suferinta in dragoste . Incepusem sa ma gandesc la Andrew ca la tata ceea ce nu era deloc in ordine . Oare ce ar zice daca m-ar auzi ? Erau ca doi poli opusi . Am izbucnit din nou in plans dar am plecat de langa nou nascuti insa cand am iesit m-am ciocnit de cineva . Am murmurat un ,, scuze '' fara sa stiu ca acea persoana era Andrew si m-am dus plangan in gradina spitalului.

M-am aruncat in iarba cea rece si am stat acolo varsand mii de lacrimi de data asta nici uimindu-ma singura de prostia din capul meu . Cand ma asteptam mai putin a aparut Ushio . S-a asezat langa mine in iarba intrebandu-ma ce am patit . Nu i-am raspuns dar l-am imbratisat tare tremurand dar tinandu-l cat de tare am putut . El mi-a raspuns la imbratisare apoi s-a asezat in spatele meu tinandu-ma strans pana m-am oprit din plans .

Pov. by Andrew

Dupa ce am vorbit cu Isamu , el m-a trimis la maternitate spunandu-mi sa-i vad fiul si ca il voi recunoaste eu . Cand am intrat pe usa m-am ciocnit de o fata care plangea , a murmurat un simplu ,, scuze'' dandu-mi seama dupa voce ce era Ichigo . Am vrut sa merg dupa ea sa vad ce are dar mi-am amintit ca acum are alt iubit care sa se ocupe de ea.

M-am dus sa vad bebelusii dar atentia mi-a fost atrasa de cateva suspine venite din spre fereastra . Era Ichigo care statea in gradina si inca plangea . Recunosc, mi s-a facut mila de ea si nu-mi puteam da seama ce sau cine a intristat-o asa .

Dupa putin timp a aparut si Ushio ca norii dupa furtuna.Ea l-a imbratisat foarte tare de dupa gat iar el a i-a raspuns imbratisarii tinand-o strans de la spate pana cand aceasta s-a oprit si si-a lasat capul pe umarul lui . Eu eram destul de frustrat deoarece nu o puteam ajuta cu nimic , insa atunci bebelusii au si inceput sa planga defapt doar unul.

-Andrew !

-Kanamy ?

-In persoana si fara burtica!a zis ea vesela.

-Ma bucur sa te vad . Adica , am vorbit cu Isamu dar pe tine abia acum te vad .

-Da , pai am fost ocuapta cu Izzie.

-Izzie...

-Mi-a spus ca nu ai probleme in ati gasi un pat in Tokyo.

-Ah ? Ce ? Nu am spus-o in sensul ala si nici nu cred ca a sunat asa !

-Ai vrea sa vorbim ?

-Nu...adica...

-Eu cred ca ai nevoie de cineva care sa te aduca cu picioarele pe pamant.

-Ce vrei sa spui ?

-Intai adu-mi scaunul din colt ca sa-l alaptez de Okazaki.

-A , sigur . Deci...

- Ichigo stie si ea de ideea cu patul liber si s-a intristat foarte tare.

-Ea s-a intristat ? Dar eu ce am facut cand am aflat ca ma insela ?!

-Ichigo nu te-a inselat niciodata !

-Ce tot spui ? Acum cateva minute era cu Ushio in spatele spitalului .

-Era cu el doar pentru ca el a fost alaturi de ea toata luna asta in care a suferit dupa tine .

-A suferit dupa mine toata luna ?

-De cand a aflat ca ai plecat . De ce i-ai facut asta ? Ea te iubeste !

-Daca ma iubeste de ce nu vrea sa se casatoreasca cu mine ?

-O stii pe Ichigo . Se teme ca daca s-ar casatori va ajunge ca mama ei.

-Dar mama ei e fercita cu Masaru .

-Dar doar Ichigo nu e fata biologica a lui Masaru.

-Prost ! Prost ! Prost ! De ce nu m-am gandit la asta ? Tot timpul ,orice s-ar intampla tot eu ajung sa fiu ala prost !

-Nu te contrazic.

-Am reactionat ca un copil mic . Nici macar nu am vorbit cu ea . Nu i-am raspuns la telefon si am crezut ca e mai fericita cu Ushio .

-Iar acum ea crede ca nu o mai iubesti si ca iti este mai bine fara ea . Cum sa crezi ca ar fii mai fericita cu Ushio ? E ca si cum ai recunoaste ca ii esti inferior ! Asa va trebuie daca nu stiti sa comunicati. Felicitari ! Va potriviti perfect !

-De ce nu am vorbit cu ea ?

-Nici ea nu a vrut sa mearga dupa tine la Tokyo.

-Nu ea trebuia sa vina ! Eu trebuia sa vorbesc cu ea.

-Dar mai ai o sansa.

-Nu prea cred . Probabil ma uraste.


Oare Andrew isi va recastiga papusa de portelan ?
Oare aceasta va renunta la tot ce i-a legat candva ?
Oare Ushio este asa de bun cum pare ?
Aflati toate acestea si multe altele in urmatorul si ultimul capitol din ,,Orice ar fi , viata merge mai departe ! ''



Melodia capitolului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am gasit-o cand cautam amv-uri si cred ca se potriveste cu sentimentele lui Ichigo si Andrew

p.s. scuze pentru greselile de tastare


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Dum 06 Ian 2013, 11:30, editata de 4 ori
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 17:05

Oau! Iubesc cantecul! Imi este FOARTE greu sa imi imaginez un cantec mai potrivit pentru asta! Pozele...sunt super-tari! Mai ales cea cu bebe-Okazaki! lough Sa sti ca si capitolul mi-a ajuns la inima...Uite! Ti-am adus niste pareri despre personaje! Uite:
Ichigo-pozitiva
-cam prea plina de griji!
Andrew-romantic
-cam prea exploziv( lough )
Ushio-romantic
-dragut
Cam atat...ce sa iti mai zic eu, scumpa mea!? Multa bafta la idei si sper sa bagi repede next-ul ca daca nu.... evil devil mua ha ha
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 00:24



Capitolul 25 partea I


Pov.by Andrew

Isamu se ocupa de pregatirile pentru nunta . Nu era cine stie , doar reuniunea civila si cina la restaurand insa el voia sa fie totusi ceva special pentru Kanamy .

-Andrew , ia-o pe Ichigo si mergeti sa cumparati tot ce e pe lista asta . Mi-a spus Isamu facandu-mi cu ochiul . Cred ca si-au facut un plan sa ne impace . M-am uitat sa vad ce reactia avea Ichigo dar mai bine nu o faceam . Avea capul in pamant si tremura , mai avea putin si plangea insa nu cred ca si asta era din cauza mea . Isamu mi-a dat mie lista dar la iesire i-am intins-o ei spunandu-i ca eu nu ma pricep la cumparaturi dar le voi cara . Ea a luat lista din mana mea fara sa spuna vreun cuvant sau se se uite la mine .

Cand am intrat intr-un magazin pe care nu l-am mai vazut de mult timp doua fete se tot holbau la noi . Ne aratau cu degetul si tot sopteau ceva . Ichigo le-a vazut dar a lasat din nou capul in pamant ignorandu-le . Stiam ca ea nu ignora ceva decat daca s-a intamplat de mai multe ori si deja i se parea plictisitor. Asta i s-a mai intamplat ? Dar de ce ? M-am enervat si am luat-o fortat pe Ichigo de mana si m-am dus cu ea la alea doua.

-Voi nu stiti ca nu e frumos sa va holbati ? Nu aveti televizor acasa sau ce ? Terminati si lasati-ne in pace o data !

-Ne pare rau doar ca tot satul stie ca te-a inselat iar tu inca iesi cu ea in public ?! mi-a spus una din fetele alea .

*Ce ? Tot satul ? Ichigo in ce te-am mai bagat? *

-Pai du-te tu frumusel in tot satul ca probabil esti o barfitoare cunoscuta si spune-le ca ea nu m-a insealt niciodata ! Si nu e treaba voastra ce se intampla in viata noastra , ai inteles ?!

Pov.by Ichigo

* A spus el asta ? Stie ca nu l-am inselat ? Chiar stie ? Si...inca ma tine de mana ? Eram mai emotionata ca oricand . Cum se face ca acum traiesc toate emotiile pe care nu le-am avut pe parcursul intregii relatii? *

-Nu-ti face griji ! Asta ar trebui sa puna capat barfelor alea , mi-a spus el.

-M-multumesc ! m-am balbait eu.

-Imi pare rau ca ai trecut prin asta din cauza mea.

Eu nu am mai spus nimic . Imi era dor de el si voiam sa ne impacam o data pentru toateauna dar probabil ca s-a luat de alea doar ca sa scape pe veci de orice remuscare in privinta mea . .Ne-am plimbat prin sat din magazin in magazin infruntand privirile cutrematoare ale satenilor pe care eu incercam sa le ignor dar el cu greu sa abtinea sa nu le zica vreo doua.

La sfarsit , cand ne intorceam acasa la Isamu si Kanamy sa le dam cumparaturile am trecut pe langa vesnicul tonomat cu inghetata al carui clienti fideli eram acum o luna.

Andrew a observat asta si a cerut doua inghetate la cornet. Una cu kiwi si una cu fructe de padure . I-am spus ca eu nu vreau insa el mi-a spus ca nici acum nu voi reusi sa-l pacalesc . Intradevar iubeam inghetata dar de cand ne-am despartit aceasta e inceput sa aiba un gust amar pentru mine . Vanzatorul ne-a spus :

-Ma bucur ca sunteti iar impreuna . Stii , Andrew , de cand ai plecat Ichigo nu a mai cumparat deloc inghetata de la min e.

Cand l-am auzit pe vanzator spunand asta era sa scap inghetata pe jos , m-am facut rosie ca racul iar Andrew mi-a aruncat o privire gen ,, Nimic nu ma mai uimeste la tine '' dar nu a spus nimic.

Cand am ajuns , in fata usii era Ushio .

-Stii , puteai sa stai calm . Nu as fi mancat-o , i-a zis Andrew cu ura in voce.

-Nu , doar ai fi facut-o sa planga , i-a raspuns el satisfacut.

-Ushio...am incercat eu sa spun.

-Ai dreptate , nu merita . Hai sa mergem ! Si ne-am urcat pe motocicleta lui neagra iar el m-a dus acasa.

Parintii mei nu erau acasa asa ca l-am ,,invitat'' pe Ushio sa mai stea putin . Acesta s-a mirat putin sa vada ce dezastru era in camera mea si a inceput:

-Si tu ziceai de camera mea.

-Acum si tu....

-Ce avem aici ? El s-a pus cu capul pe perna si a gasit ceva tare .Un jurnal ?

-Ce ? Da-mi-l !

-O , haide ! Pot sa citesc ?

-Nu ! Si am ajuns sa-l fugaresc prin camera.

-De ce nu ? E ceva despre mine ?

-Nu conteaza ! E al meu asa ca da-mi-l !

-Deci ai scris si despre mine . Nu ma mai fugari ca sa pot sa citesc !

-Ai vrea tu !

Se vedea pe fata lui ca glumea si ca nu are nici cea mai mica intentie sa-l deschida dar era amuzant sa-l fugaresc si sa facem schimb de replici asta pana cand s-a auzit o masina intrand in garaj .

-A venit Masaru,i-am spus eu.

-Si ce daca ?

-Trebuie sa pleci !

-O , haide ! Daca nu ma insel ai implinit deja 18 ani , care e problema ?

-Cat timp stau in casa lor trebuie sa le respect regulile.

-Daca zici tu .

Si m-am indreptat spre el vrand sa ia jurnalul dar chiar atunci a intrat pe usa Masaru . Mi-a spus ca la ora asta trebuia sa fiu de mult in pat si ca stiu ca nu am voie cu baieti noaptea . Ce-i drept era putin cam strict pana la urma aveam 18 ani dar chiar eu am fost de acord cu regulile astea cand ei doi s-au casatorit si adevarul e ca le-am dat ceva batai de cap in ultiam vreme . Ushio si-a cerut scuze si in timp ce se indrepta spre usa mi-a spus:

-Ichigo , gandeste repede ! Si mi-a aruncat jurnalul in brate care , spre norocul meu nu s-a deschis .

Dupa ce el a plecat , Masaru s-a uitat la mine cu o privire gen ,, Ai grija ce faci ! Ma ingrijorezi ! '' iar eu cu una gen ,, Stiu , imi pare rau ! '' apoi el a plecat iar eu m-am dus in camera mea si am adormit dupa ce am strans lucrurile si hainele aruncate la nervi seara trecuta.

Pe la ora 6 dimineata m-am dus pana la bucatarie sa-mi iau un pahar de apa trecand pe langa dormitorul parintilor. Mama s-a intors dintr-o misiune noaptea asta iar eu am auzit o mica discutie intre ei .

-Stii ca am prins-o pe Ichigo cu un baiat in camera ei ? i-a spus Masaru mamei.

-Cu un baiat ? Asta e bine !

-Cum ?

-Asta inseamna ca nu se mai gandeste la Andrew .

-Parca era mai bine cand inca suferea dupa el .

-Cred ca te-ai atasat de Ichigo mai mult decat de o fiica vitrega .

-Dar ea de ce nu se ataseaza de mine ?

-Poate ce s-a atasat deja de tine.

-Nu mi-a aratat asta niciodata.

-Ichigo nu si-a exprimat niciodata bine sentimentele . Ii e mai usor sa scrie o compunere despre sentimentele ei decat sa le spuna in fata cuiva .

-Cu siguranta cu baietii nu are astfel de probleme.

-Masaru , sotia ta a fost plecata doua zile iar cand s-a intors tu o bati la cap cu astfel de probleme ?!

Apoi nu au mai auzit nimic si cred ca stiu ce s-a intamplat in continaure.

Ce puteam sa spun ? Era bine ca familia imi e alaturi dar clar trebuie sa-mi revin ca sa nu-i pierd intr-un fel sau altul.

De dimineata m-am trezit , ca prin surprindere, vesela.Mi- am facut siesta de dimineata si m-am dus in bucatarie .Am mancat pe fuga niste cereale cu lapte si m-am intors in camera mea .M-am imbracat in rochia aleasa de Kanamy ca doar merg la nunta ei . Era fara bretele cu putin decolteu , pana la genunchi si era albastra iar a lui Izzie era la fel, tot aleasa de Kanamy dar a ei era mov . In picioare mi-am luat o pereche de pantofi cu toc albi . Mi-am prins parul intr-o coada impletita pe o parte, mi-am pus un set de bijuterii din argint si m-am machiat modest . Cand am iesit din camera m-am intalnit cu Nadare care m-a intrebat :

-Unde mergi de te-ai facut asa frumoasa?

L-am sarutat pe obraz si i-am zambit dulce spunandu-i ca merg la Kanamy.

Cand am ajuns in fata primariei ceilalti deja ma asteptau . I-am salutat apoi m-am dus langa Ushio care mi-a spus ca sunt foarte frumoasa .

Mai tarziu a aparut si fericitul cuplu . Kanamy purta o rochie alba in stil grecesc despre care mi-a povestit acum cateva zile . Avea parul lasat liber in vand cu o coronita parca din flori de cires pe cap . Dupa parerea mea s-a schimbat mult de cand am cunoscut-o dar e la fel de buna prietena si acum proaspat mamica si sotie .

Cand am intrat , eu il tineam in brate pe Okazak i. Kanamy mi-a spus ca nu trebuie sa fac asta dar m-am uitat la ea cu o fata gen ,, Am suferit atat , acum lasa-ma sa fac ce vreau'' si astfel eu am avut grija de Okazaki . Il tineam strans in brate fiind parca fericita ca pot sa fac asta cu un baiat fara sa ma simt vinovata de ceva fata de el Un lucru destul de ciudat fiind vorba de un bebelus nou nascut dar cred ca v-ati dat seama pana acum ca nu sunt prea multe lucruri normale la mine . Ma uitam cand la Okazaki , cand la Kanamy si Isamu , uneori la Ushio si chiar si la Andrew . Incercam sa gasesc o legatura intre tot ce s-a intamplat pana acum de cand m-am mutat in Satul Semilunii . Pana sa vin aici nu credeam in prietenia adevarata si eram de parerea ca iubirea este o poveste de adormit fetitele . Dar m-am inselat . Am prieteni care au fost alaturi de mine in cele mai grele si ciudate momente . Prieteni care s-au trezit in toiul noptii pentru a veni la mine cand plangeam . Prieteni care imi suporta toate nebuniile si Andrew. Nu stiu daca viata mea ar fi fost mai buna daca nu l-as fi cunoscut . Ganditi-va doar de cate ori m-a ajutat . Si chiar daca m-a facut sa sufar, de multe ori mi-a si alungat suferinta . Si daca acum nu mai suntem impreuna este pentru ca asa a fost sa fie . El mereu va fii o amintire placuta in inima mea.

Nici nu mi-am dat seama ca Isamu si Kanamy s-au casatorit deja . Era randul meu sa semnez ca martor . I l-am dat pe Okazaki lui Ushio si am semnat imediat dupa Andrew . Dupa nelipsita serie de imbratisari , felicitari si saruturi pe obraz pentru proaspetii insuratei a trebuit sa mergem fiecare la casa lui pentru a ne pregati pentru cina insa...



Si acum cateva poze

Rochia lui Kanamy [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Modelul de rochie purtat de Ichigo si Izzie dar imaginati-va culorile de care am spus eu,aici fiind doar modelul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Traiasca inghetata! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De asta isi aminteste cineva? think [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Daca ai spus DA inseamna ca trebuie sa mai citesti o data ficul pentru ca nu am descris vreodata cum cineva ii pune inelul pe deget altcuiva dap ! )


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Dum 06 Ian 2013, 11:54, editata de 2 ori
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 13:15

Ahh! Mor de curiozitate! Ce se mai poate intampla....Lasa ca stiu ce idei nebunesti ai tu si sigur vei introduce ceva ce ii va marca pe toti( de abia asteeeeept! lough )! Ce sa mai zic...Bafta la idei si la scris! Cu drag, gumita!
P.s: ce mi-a placut? Cand Andrew i-a luat apararea in magazin! A fost asa dragut din partea lui! rainbow :\
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 11:58

Capitolul 25 - partea II

Pov. by Andrew

Ajunsesem sa fiu gelos pe Oakzaki pentru ca statea in bratele lui Ichigo . Ma intrebam cum am reusit sa stau departe de ea o luna crezand ca e cu altul iar acum eram gata sa sar pe ea sarutand-o . Am inebunit sau ce ? Asa e , sunt nebun . Nebun din dragoste . Alta treaba nu a avut Ushio decat sa vina dupa ea aseara ? As fi condus-o eu si asa poate ca as mai fi vorbit cu ea . A trebuit eu sa ma despart de ea ! Mi-am facut-o cu mana mea si tot eu am s-o repar dar pe moment sunt disperat dupa ea dar in acelasi timp sunt furios ca ei nici nu-i pasa de mine . Ea e bine mersi cu Ushio si incep sa cred ca m-a uitat dar gandindu-ma la ce mi-a spus Kanamy imi vine greu sa cred.

Pov.by Ichigo

Am iesit cam ultima din primarie dar cand sa merg mai aproape de ceilalti...cineva m-a tras dupa colt . M-a strans tare de mana lipindu-ma apoi cu spatele de perete . Ambele mele maini imi erau imobilizate de ale agresorului eu neputand face mai nimic pentru a ma elibera . Am ridicat capul sa vad cine m-a prins si era...era...Andrew . Era chiar el si se uita in ochii mei cu o privire iubitoare si doritoare . A inceput sa ma sarute pasional cum nu a facut-o niciodata dar nu pot sa spun ca nu mi-a placut . Mi-a eliberat mainile dar doar pentru a le folosi pe ale lui care faceau practic un tur pe corpul meu . Ma treceau fiorii la fiecare atingere a lui dar tot voiam sa-i dau o palma avand in vedere ca o luna intreaga am plans dupa el iar el acum se trezeste sa ma sarute . Nu intelegeam ce era cu reactia aceea , credeam ca isi batea joc de mine doar pentru propria-i satisfactie .

Incercam sa-l dau la o parte dar era prea puternic.

-Lasa-ma ! am tipat eu intr-o secunda in care nu m-a mai sarutat . Te rog , lasa-ma ! Si cateva cristale amare s-au prelins din nou pe obrajii mei.

-Cum sa te mai las ? Crezi ca eu vreau sa te mai pierd ?! mi-a spus cu o voce calma si grijulie fixandu-ma din priviri .

-Tu ai vrut sa ne despartim ! M-ai pierdut deja ! am tipat la el cu lacrimi in ochi.

-Am vrut sa ne despartim doar pentru ca am crezut ca ai fii mai fericita cu Ushio .

-Daca ai crezut asta inseamna ca aveai indoieli in privinta relatiei noastre ! am tipat din nou la el reusind sa-l enervez insa acesta si-a pastrat calmul .

-Cum sa nu am indoieli daca nu ai vrut sa te casatoresti cu mine ?! m-a intrebat pe un ton cald sarutandu-ma .

-Nu am spus ca nu vreau sa ma casatoresc cu tine ! Am spus doar ca nu vreau sa ma casatoresc ! Si ti-as fi explicat daca m-ai fi lasat , dar tu ai plecat val vartej apoi mi-ai trimis cutia si biletul ala afurisit , ai plecat in alt oras , nu mi-ai raspuns la telefon , ti-am trimis mail-uri dar sunt sigura ca le-ai sters inainte sa le citesti...i-am spus intorcandu-ma spre stanga evitandu-i privirea .

-Gata ! Ajunge ! Nu mai vreau sa stiu ! a spus punandu-si mana dreapta in fata mea , astfel neamiputand sa plec .

-De ce nu ? Ca sa ai tu constinta curata ? Ce-ti pasa tie ca am plans ca o prasta zi si noapte . Ca imi era teama ca ti s-a intamplat ceva Gandul ca nu ma mai iubesti m-a consuamt in totalitate . Mai aveam putin si ma omoram daca nu interveneau fetele si Ushio . Ti se pare normal ? Ai spus ca vrei sa ne casatorim dar ce vom face atunci ? Ne vom certa mai rau ca acum ? Dar ce-ti pasa tie de toate astea ? Ai plecat la Tokyo unde zici ca gaseai cate un pat liber in fiecare noapte iar acum te-ai intors si vrei sa-mi distrugi viata mai rau ca pana acum ! Ce vrei de la mine ? Spune-mi ! Fac orice dar lasa-ma sa traiesc ca o persoana normala si fara sa sufar dupa tine !

Din pacate a reusit sa ma supere foarte tare . De aceea i-am spus toate acele lucruri care eram sigura ca il voi rani .

Pov.by Andrew

*Fata asta ma cucereste si fara sa vrea . Si saruta la fel de bine . Sunt nebun dupa ea ! Mi-a spus sa o las in pace ? Nu i-as mai da drumul niciodata ! Nici daca as fi platit !A cum am ajuns sa ne certam ! Of ! Nu vreau sa stiu cat am facut-o sa sufere ! Vreau doar sa-mi mai dea o sansa ! Of ! Doar nu incepe sa-mi spuna ce a facut toata luna asta ! Deja mi-a zis Kanamy cat a suferit . Normal ca imi pasa ! Nu iarasi fraza aia cu patul si nu am zis ,, pat liber in fiecare noapte '' !Asta e vina lui Izzie , ea intoarce vorbele doar ca sa iasa ce vrea ea . Ichigo stie ca doar n-as inseal-o ! Chiar daca eram despartiti...I-am distrus viata ? Ar face orice ? Sunt in continuare un prost ! Doamne , da-mi minte , te rog ! *

Cum ea era lipita de perete , supa ce s-a intors pe o parte , s-a lasat in jos ajungand in sezut cu spatele sprijinit de peretele primariei si cu mine in fata ei . Si-a ridicat capul spre cer parca spunand ,, Doamne , iti place sa ma chinui ! ''. A vrut sa-mi spuna ceva dar chiar atunci a aparut Ushio.

-Ichigo ? Ce faceti voi aici ?

-Ne certam . Nu se vede ? i-a spus ea oarecum ironica cum nu vredeam ca o sa o mai vad vreodata .

-Iar ai facut-o sa planga ? Ai inteles ca nu te-a inselat niciodata ! De ce o mai faci sa sufere ? Crezi ca dovedesti ceva prin asta ?

Pov . by Ushio

L-am ignorat pe Andrew , am luat-o pe Ichigo de mana , am urcat-o pe motocicleta mea si am dus-o acasa spunandu-i ca vin sa o iau la 7 sa luam cina cu ceilalti.

Defapt , i-am prins de la inceput . L-am vazut pe el cum o saruta si pe ea cum i-a reprosat fel si fel de lucruri pe care eu le-am suportat luna trecuta . Ce-i drept eram inca nervos . Adica el pleaca , ea plange dupa el , eu incerc sa o ajut si cand a inceput sa se simta mai bine el apare din nou si o face sa planga ? Nu e deloc corect !

Era ora sase . M-am imbracat intr-un tricou alb , peste el am luat o camasa cu carouri albe , albastre si negre , o pereche de blugi si evident tenisii . M-am urcat pe motocicleta , mi-am pus casca si am pornit spre casa lui Ichigo . Cand m-a auzit ca vin , a iesit din casa asteptand sa ma opresc sa o iau si pe ea . Era imbracata intr-o fusta cu o palma mai sus de genunchi neagra cu talie inalta , o camasa alba putin mai larga cu un decolteu generos,un pulover crem destul de subtire , pantofi cu toc negri si un medalion destul de lung cu un pandantiv in forma ce cerc , cu inimioare, stelute si o fundita pe el iar parul il avea lasat liber insa si-a prins bretonul cu o agrafa .

Pov.by Narator

~La cina dupa discutiile ciudate care ii includeau pe Isamu si Kanamy~

Ushio a rugat-o pe Ichigo sa vina cu el spunandu-i ca vrea sa-i arate ceva . Ea a mers cu el fara sa stie ca la cinci minute dupa ce ei au plecat , s-a ridicat si Andrew de la masa urmarindu-i . Cei doi au mers la hotelul de peste drum unde Ushio a inchiriat o camera nu prea draguta , cu panze de paianjen si mult praf .

-Imi cer scuze ! Trebuia sa vad camera inainte sa o iau ,i -a spus el putin stanjenit .

-E in regula , a zis ea mai mult din amabilitate . Hei , aia nu e chitara ta ?

-Ba da . Asta voiam sa-ti arat sau sa-ti cant mai bine zis .

-Si de ce a fost nevoie sa ma aduci aici ?

-Pentru ca voiam sa-ti cant asta neaparat in seara asta si nu as indrazni sa o fac de fata cu ceilalti .

-Nu ai cantat niciodata in fata unui public , asa-i ?

-Doar in fata si a oglinzii .

Atunci Ichigo a chicotit putin.

-Hai canta !

-Inainte de asta vreau sa stii ca v-am vazut pe tine si pe Andrew in spatele primariei si am vazut tot .

Atunci Ichigo s-a rusinat si a incercat sa-i explice lui Ushio situatia dar acesta a oprint-o si a inceput

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

( Scuze ca nu se potrivesc chiar toate versurile , mai ales ca Ushio si Ichgio sunt doar prieteni insa idea era ca ea sa nu se mai gandeasca la Andrew )

Pov. by Ichigo

Nu mi-a venit sa cred ce am auzit ! Si versurile ... avea dreptate ! Nu merita sa plang dupa Andrew .

Pentru o vrema niciunul dintre noi nu a zis nimic pana cand...

-Ar trebui sa ne intoarcem la ceilalti ? l-am intrebat eu.

-Ce rost are ? Oricum Andrew va da buzna imediat in camera si o sa iasa urat , a spus el frecandu-si ochii .

-Ce vrei sa spui ?

-Pai el nu pare gata sa renunte insa asta nu mai conteaza daca tu nu esti interesata .

- Nu sunt interesata ? am spus asta in soapta , doar pentru mine insa se pare ca m-a auzit si s-a cam suparat .

-Ichigo ! Ce e cu tine ? Stii bine ca m-am simtit vinovat pentru ca a crezut ca suntem impreuna si de aceea am incercat sa te ajut cat am putut dar asta deja e prea de tot ! M-am straduit sa te fac sa-l uiti pentru ca am vazut ca amandoi sunteti orgoliosi si incapatanati . E clar ca inca tineti unul la altul si chiar stupid ca nu va impacati .

-Nu era nevoie sa tipi , am spus eu cu bratele incrucisate al piept si capul in podea.

Dupa cateva secunde s-a ridicat si a plecat cu chitara cu tot lasandu-ma singura in acea camera plina de praf .




Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 07 Ian 2013, 21:16, editata de 3 ori
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 13:33

deci vai nu in vine sa cred ca se apropie de final sad dece ?????
dar vreau nexstul ok daca nu biciuitor
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 22:30

Sa nu-mi spui ca vrei sa mai lungesc ficul?! lough
Sau chiar vrei? :|
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 10:41

Buna....Cred ca ai vazut ca la o linie de dialog a intervenit Emma Guillotine, nu? Nu-i nimic, se mai intampla! happy Sunt capitole care ma tin in suspans in continuu....Adu repede Next! Te rog... ingrijorat
Cu drag, Gumita.
P.s: Mi-a placut cantecul la MAXIM! rock
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 14:51

Am venit cu finalul

Lectura placuta!

Capitolul 25 partea III

Pov.by Andrew

Eram pe hol si cautam camera in care au intrat ei . Ma intrebam ce cautau intr-o camera de hotel si daca Ushio ar vrea sa-i faca ceva . Ea era foarte naiva iar eu nu stiam multe lucruri despre Ushio , decat ca a avut grija de ea , lucru pentru care ii sunt recunoscator dar asta nu inseamna ca o poate duce intr-o camera de hotel . Cand am constatat in ce stare jalnica se afla acel hotel am auzit pe cineva cantand la chitara . Nu cunosteam pe nimeni care sa stie sa cante dar dupa ce am auzit versurile mi-am dat seama ca Ushio ii canta acea melodie lui Ichigo .

Intr-un fel , desi nu eram de acort cu fiecare vers , am inteles ca el avea dreptate . Am ranit-o , am ranit-o mult mai tare decat am reusit sa o protejez in acesti doi ani insa eram gata sa-mi rascumpar greseala . Desi a spus ca ii distrg viata , stiam ca nu asa procedeaza ea cand vrea sa scape de cineva . Stiam ca nu ar plange dupa cineva pe care nu il mai vrea . Eram convins ca locul din inima ei a ramas al meu .

Cautam si iar cautam si ma gandeam ce pot face cei doi avand in vedere ca acea melodie s-a terminat . Era o silueta masculina care se plimba pe hol . Era...era...Ushio ! Ne-am intersectat la mijlocul holului . El mi-a zambit ironic si mi-a spus :

- Inca tine la tine . Nu-ti strica ultima sansa ! Impaca-te cu ea si nu o mai face sa sufere . a spus asta aratandu-mi spre camera cu numarul 172 .

Intradevar , m-a uimit reactia lui dar nu pot spune ca m-a deranjat intr-o oarecare masura . Am dat din cap afirmativ si mi-am continuat drumul .

Am intrat in acea camera prafuita si am vazut-o pe Ichigo sprijinita de pat gandindu-se la ceva . M-am apropiat incet de ea , imbratisand-o de la spate . Gestul meu a surprins-o si a ripostat evitandu-mi privirea si spunandu-mi sa o las in pace .

-Nu , nu vreau sa te mai pierd ! i-am spus eu cred ca pentru a o mia oara.

-Atunci de ce ai plecat ? m-a intrebat lasandu-si capul pe spate , sprijinandu-l pe umarul meu .

-De ce ma intrebi asta daca stii deja raspunsul ? am intrebat-o mangaindu-i fata .

M-a uimit faptul ca nu a reactionat in niciun fel . Doar se uita pe tavanul ,, decorat '' cu panze de paianjen si mi-a spus ignoranta :

-Ushio a spus ca suntem orgoliosi si incapatanati . E adevarat ?

- Da , dar tot el a spus sa ne impacam .

- Stiu .

-Andrew !

-Da ...

-Mi-a fost dor de tine ! spunand asta m-a luat de mana si si-a intors capul spre mine , buzele noastre unindu-se intr-un sarut pasional . Isi plimba mainile in parul meu asa cum si eu ii mangaiam trupul .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cand m-am trezit , inca eram in acea camera prafuita cu Ichigo alaturi de mine . Ea dormea linistita cu capul pe pieptul meu in timp ce eu o priveam linistit . Nu era schimbata fata de luna precedenta , avea acelasi ten alb la spuma laptelui ceea ce mi-a amintit ca ea era papusa mea de portelan , buzele ei erau la fel de moi si de senzuale ca de fiecare data iar pielea ei era moale si catifelata . Parul ei matasos era imprastiat pe toata fata ca de obicei insa ceva era diferit . Era tot papusa mea de portelan , insa parea putin schimbata . Nu fizicul ci personalitatea . Simteam ca a devenit o persoana mai puternica , altfel decat cum o stiam eu , schimbata , dar in bine .

M-am ridicat cu grija , sa nu o trezesc si am sarutat-o pe frunte . M-am imbracat si am coborat la receptie . Le-am spus sa trimita pe cineva care sa-i spuna ca ma intorc repede .

Pov . by Ichigo

Am deschis ochii usor incetosati . Cu greu m-am uitat in jurul meu si am constatat ca Andrew nu mai era langa mine . L-am strigat crezand ca este la baie dar nu mi-a raspuns .

M-am intristat gandindu-ma ca a plecat inapoi la Tokyo fara sa isi ia ramas bun . O lacrima s-a scurs din ochiul meu dar am sters-o repede gandindu-ma ca nu este ceva grav si ca nu ma voi supara din asta .

Cautandu-mi hainele am auzit cateva batai in usa . Am luat un halat pe mine si am deschis usa . In fata mea statea un barbat de circa douazeci de ani . Acesta m-a salutat politicos si mi-s spus ca prietenul meu imi transmite sa-l astept .

M-am bucurat auzind ca Andrew nu a plecat si nici nu a uitat de mine insa nu stiam de ce a plecat asa de dimineata fara sa-mi spuna .

In timp ce strangeam putin prin camera telefonul meu suna insistent . Cand am raspuns am auzit vocea lui Izzie care parea foarte trista si ingrijorata . Aceasta mi-a spus printre tipete ca Andrew a fost implicat intr-un accident si acum se afla la spital . Am cazut in genunchi , izbucnind in lacrimi amare cand am aflat . Eram distrusa . Simteam cum inima imi era rupta in doua . Abia ma impacasem cu el si simteam ca puteam fi fericiti impreuna insa totula a fost distrus . Teama punea stapanire pe mine si un fior rece mi-a patruns sirea spinarii .

Insa de data asta trebuia sa fiu puternica . Am incercat sa ma calmez inspirand adanc si ciufulindu-mi parul . M-am spalat pe fata si m-am indreptat cu pasi repezi spre spital . Pe parcursul drumului am incercat sa ma conving ca nu este ceva grav si ca vom trece impreuna peste asta .

Dupa foarte putin timp am ajuns la spital . L-am vazut pe Andrew lesinat pe o targa pe alta apoi a fost dus intr-o sala in care mi-au spus ca nu am voie sa intru . Am ramas socata cand i-am vazut starea . Intreg corpul lui era invelit parca in sange . Camasa candva alba acum era rosie , ii sangera capul , ambii ochi , nasul si gura . Aveam impresia , chiar daca nu ma pricep deloc la medicina , ca i s-au spart simultan toate vasele de sange din corp , daca e posibil asa ceva . Nu puteam intelege cum s-a intamplat asa ceva . In urma cu cateva ore eram impreuna si eram fericiti unul alaturi de celalalt . Nu stiam ce l-a determinat sa plece asa de dimineata si nici daca a facut ceea ce si-a propus .

Cand ceilalti m-au vazut , m-au luat cu totii la intrebari insa abia am putut spune ceva . Atat eu cat si Aimi plangeam ca disperatele , ea rugandu-se . Isamu mai avea putin si spargea peretii spitalului de nervi . Yuzuki era si el foarte ingrijorat . Pana si Ushio a aparut la auzul vestii iar el si Kanamy incercau sa ma linisteasca . Mama intreba toti doctorii si asistentele daca stiu ceva de starea lui , Masaru umbla cu pachetele de servetele de la mine la Aimi si invers iar Izzie statea pe scaun si isi concentra atentia asupra cafelei de la tonomat in care ii curgeau si ei lacrimile .

Dupa cateva ore de chin a venit un doctor care mi-a spus ca starea lui este critica , vrea sa ma vada si sa nu-l obosesc prea mult .

Am intrat cu pasi marunti in salonul lui si l-am vazut . Era acoperit de bandaje , in special in zona pieptului , pieptul pe care dormeam eu . Avea incheieturile imobilizate si capul bandajat si el . Era conectat la tot felul de aparate , pe langa asta era plin de tuburi si perfuzii . M-am apropiat incet de el , observand ca tinea ceva strans in mana . O asistenta mi-a spus ca nu a deschis pumnul nici in timpul operatiei . Cand m-a vazut a incercat sa-si ridice mana stanga vrand probabil sa-mi stearga lacrimile care au inceput sa se usuce oricum pe obrajii mei . I-am luat mana dreapta in ale mele si atunci el a deschis stransoarea in care nu era nimic altceva inafara de inelul de logodna pe care mi-l daruise cu o luna in urma . Vazand asta si intelegand de ce a plecat asa devreme l-am strans mai tare de mana iar cateva dintre lacrimile mele i-au umezit bandajele .

-Eu stiu ca nu mai am mult timp , mi-a spus el incercand sa-mangaie palma cu degetele lui . Vreau doar sa fac ceea ce nu am putut face pana acum . Vreau sa nu mai plangi cand te gandesti la mine , vreau sa zambesti ! Vreau sa-ti amintesti tot ce ti-am zis astazi si sa fii fericita fara mine de acum incolo . Dar ... cel mai mult vreau sa stii ca ....

-Te iubesc ! am spus amandoi in acelasi timp apoi m-am aplecat si l-am sarutat . Am rupt incet sarutul si i-am zambit copilareste apoi... am auzit unul din acele aparate scotand un sunet ciudat ca un ton lung apoi l-am vazut pe Andrew cum m-a privit multumit cu acele taciuni negre apoi a inchis ochii incet lasandu-si mana sa cada pe cearsaful de un alb imaculat .


Sfarsit


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 07 Ian 2013, 23:15, editata de 2 ori
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 13:07

dece a murit Andrew dece sad sad sa si terminat dar e fain
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 19:33

Felicitari! Ai finalizat primul tau fic!
Parerea mea este ca nu ar trebui sa iti para rau tie sau oricarui cititor: ci dimpotriva! Ar trebui sa fie mandri de tine daca sunt cititori si critici adevarati.
Acum, pe langa felicitarile pe care ti le-am daruit, am sa iti dau si pareri ale mele pe care le-am avut pe tot parcursul ficului. Top 10!
1. Imi place ideea de "noua fata in oras" dar, cu toate acestea, este o idee foarte folosita si puteai folosi faptul ca Ichigo s-a mutat la o alta scoala etc.
2. Mi-a placut faptul ca la inceput, cele doua personaje pe care se "focuseaza" totul, sunt bataioase si prea inchise, dar dupa multe experiente de viata, acestia afla ca nimic nu ii poate tine despartiti. Nu te-ai gandit ca Andrew putea sa aiba o amintire care sa il tina departe de Ichigo la inceput? Doar parerea mea...Este ficul tau si scri absolut ce vrei in el!
3.Imi place ca genul de prietene ale lui Ichigo sunt genul de fete" Hei, viate este frumoasa!". Sunt niste prietene care stau alaturi de Ichigo tot timpul si asta ma bucura din punct de vedere psihologic. Insa, sarcina lui Kanamy nu ar fi trebuit luata asa de tare in seama; De ce?Pentru ca ea si-a facut-o cu mana ei! Desi tot ce ai scris tu, ar fi scris si o scriitoare, ficul vrea sa fie privit din punctul de vedere al lui Ichigo. Daca Ichigo a vrut asa...Asa sa fie!
4. Este minunat ca relatia dintre Ichigo si Andrew decurge si avanseaza perfect normal, cu etapele potrivite fiecarui moment. Doar ca, (am ajuns si la el) Ushio nu ar fi trebuit sa se bage chiar asa in viata unei fete pe care a intalnit-o in parc! Era perfect normal ca Ichigo si Andrew sa se indragosteasca, avand in vedere faptul ca ei se cunosc de o vreme destul de multa.
5.Imi place ca desi Ushio a stat o perioada cu Ichigo, ea si-a amintit in continuare de vremea buna alaturi de Andrew. Daca ma gandesc mai bine....am vazut asta intr-un videoclip(Broken Angel). lough
6.Desi stiu ca Ushio vroia sa-si rascumpere asa zisa greseala facuta in mod neintentionat fata de Ichigo, nu trebuia sa actioneze chiar asa. Si nici Ichigo nu a procedat ca lumea plangand dupa cineva pe care nu l-a dus capul s-o intrebe de ce este "terorizata" de casatorii.
7.Ceea ce imi place este ca Ichigo si Andrew s-au despartit, des o flacara mai scanteia in relatia lor. Ma gandesc ca este mult mai rau ca cei doi erau impreuna in momentul de aur al finalului, astfel nu este un sfarsit prea fericit!
8,9,10.Pe astea trei le sti. Vreau sezonul 2! Daca nu il pui nu mai ai top 10 de la mine....
Oaaaaahhhh.... happy2 Maine este scoala asa ca...te rog lasa-ma sa dorm!
Cu drag, cititorul tau vesnic, Gumita ta, guma de mestecat! rusinos


Ultima editare efectuata de catre guma de mestecat in Mar 08 Ian 2013, 00:20, editata de 2 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 17:25

In sfarsit cateva comentarii!Ma gandeam ca m-ati uitat.
Guma de mestecat,nu pot sa cred!Cat ti-a luat sa scrii comentariul ala?
De cand am spus ca vreau pareri.Si totusi,cu toate cele spuse de tine vreau sa spun si eu ca pe langa greselile de ortografie , punctuatie , tastare si exprimare care sunt sigura ca au aparut pe undeva regret ca nu am bagat mai multa actiune , ca nu am spus mai multe despre celelalte personaje si ca mare parte din fic mi-am varsat nervii pe Ichigo si Andrew si de aia i-am facut sa se certe degeaba . Ei bine cat traim invatam , corect? Iar eu invat cel mai bine din practica si din propriile greseli.
Deci la tine punctele 8,9 si 10 sunt toate cu ''Vreau sezonul 2'' ? Si chiar vrei?Adica...defapt cred ca tu il vrei pe Andrew inapoi.Am dreptate?Nu stiu ce sa spun.Poate vara viitoare sau poate nu,oricum mai am mult de invatat.
Inca o data va multumesc celor care mi-ati citit ficul si care nu ati fost prea duri cu o incepatoare ca mine!
Sus In jos
yuky
Genin
Genin
yuky

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : HoMe In ThE sHaDoW...>[]<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 312
Puncte : 383
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC/kpop (guitar, piano,flaut, voice/choir, songwriter) DANCE; KARATE
Stare de spirit Stare de spirit : Shut up!!!

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 22:31

E super interesant ficul, merita continuat....GOOD JOB..... happy2
MI se pare o poveste interesanta si nu te deprima ,nu comentarile conteaza!!!....astept urmatorul tau fic..... puppy eyes kiss happy2
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Iun 2013, 00:48

continua dulceata in pofida greselilor pe care le ai.si te rog eu nu te mai desconsidera caci nu faci bine.perfectiunea ,sa sti si tu , pe parcurs se atinge.bafta in continuare la idei si scris. kiss kiss kiss fara numar si o a hug calda de la Akatsuki_lavy
Sus In jos
♥Kotomy♪Chan♥
Academy Student
Academy Student
♥Kotomy♪Chan♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In padurea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desen , Muzica , Anime
Stare de spirit Stare de spirit : Nici eu nu mai stiu. . .

Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19Mar 10 Sept 2013, 08:21

       Konichiwa ! 

  Se pare ca am dat si eu de fic !Ce rau imi pare ca nu mi+am facut cont mai de mult, ca sa pot sa il citesc in timp ce il scriiai. Ei oricum. .. Nu prea stiu daca mai are vreun sens sa comentez abia la sfarsit, insa nu m-am putut abtine. Imi place ata de mult cum scrii, iar acesta a fost un fic putin spus minunat ! Merita pe deplin sezonul 2. Nu te lasa de scris fiindca eu chiar cred ca ai talent. Ei cam atat am avut sa iti zic . Te kiss dulce ! 

        Sayonara ! 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Orice ar fi , Viata merge mai departe !    Orice ar fi , Viata merge mai departe !  - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Orice ar fi , Viata merge mai departe !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale finalizate-