Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Complicated love. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Complicated love. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Complicated love.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Să continui fic`ul?
Da :)
Complicated love. I_vote_lcap100%Complicated love. I_vote_rcap
 100% [ 6 ]
Nu :(
Complicated love. I_vote_lcap0%Complicated love. I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Joi 09 Aug 2012, 10:30

Să începem cu primul capitol,pe parcurs staţi cu ochii pe topic voi mai posta.



Complicated love. 419951_154830554634408_207182379_n

Capitol I


Ea este Andreea o fata de 15 ani orfana de la ambi parinti , fusese data afara de familia sa din casa , locuia pe strazi de 2 ani , in canele pe unde apuca, era o fata foarte retrasa si foarte timida era imbrcata bine , era curata , invata bine , toata lumea facea misto de ea , o strigau cum apucau , spuneau “mai spala-te” dar ea nu miroasea , in + era virigina , nimeni nu se atinsese de ea chiar daca cei de la scoala le unflau continu .
Unui om I sa facut mila de ea si a angajat-o la un magazine de produse alimentare , ziua cara marfa si noaptea dormea acolo .
Avea zile in care isi dorea moartea si zile in care dorea sa aiba si ea prietenii dar cea mai mare dorinta a sa era sa aibe o familiea .Existau doua fete care isi bateau joc de ea in continu chiar odata au si batuto , Cleu si Miky erau cele mai buna prietene erau bogate si isi doreau sa faca lumea sa creada ca Andreea este o parasuta .

Intr-o zi de Luni Andreea servea lumea , inauntru intra Mihai baiatul de care ea era indragostita , era cel mai popular baiait idn scoala , toata lumea murea dupa el dar din pacate era cu Cleu si prietenul sau Marius cu Miky .
- Buna ziua .
- Buna .
- Cu ce va pot ajuta?
-Vreau un Pepsi la 2.5 L , un pachet de tigari **** si o ciocolata cu camramel.
-atat ?
-da.
-30 lei .
-pastreaza restul ai nevoie ;)
Cand Andreea aude asta incepe sa planga si pleaca in camera din spate , langa ea vina dna.Gina .
- Hai draga mea , numai plange , te consumi degeaba .
- Cum de geaba , m-am saturat ca toata sa rada de mine , eu nu rad de nimeni , si ma doare asta .
- Asa a vrut Dumenzeu ca unele personae sa sufere alte sa se bucure de suferinta altora .
- Da , dar de ce mie si numai mie , eu n-am facut nimic rau .
- Stiu dar D-zeu le rezolva pe toate .
- Cat este ceasu ?
- 1:30 .
- Trebuie sa plec la scoala , e tarziu ,
- Success dragamea , si nu uite nu baga lumea rea in seama .
- Am inteles , multumesc de sfat , ne vedem diseara .
- Ajunsa la scoala , Mihai era in fata scolii cu baietii fumau si beau din ce cumparase de la ea . trece pe langa ei si incep sa vorbeasca si safaca misto de ea .
- Hooo ba ca iar se jeleste si cine stie il baga in canal pe asta si ii face ceva spuse Marius. Andreea ii ignora trece mai departe , in sufletul ducea o lupta cu propia sa inima dar isi spunea “Asta e am trecut eu si prin mai rele “ ajunsa in clasa se aseaza in banca ei , se uita la ceas , isi pune caietele si cartile pe masa , directoarea intra si spune :
- De astazi veti avea doi colegi noi , le uraz spor la invatatura .
- Si unde vom sta ?
- Uitati 2 locuri libere .
- Eu nu vreau sa stau in banca cu fata aia .
- De ce ?
- Nu-mi place de ea pare cam jegoasa .
- Andreea cand aude asta , tace chiar daca colegii faceau misto de ea si isi vede mai de parte de treaba ei , citea o revista de moda din 2007 . pana la umra langa ea sa asezat noul coleg nu colega , colega sa mutat in prima banca in spatele lui Miky si al lui Cleo .
- Adi .
- Andreea .
- Incantat .
- Deasemenea .
- Esti de la inceput aici ?
- Din pacate da .
- De ce din pacate ?
- Eu nu vroiam sa ajung in clasa asta , e un colectiv groaznic .
- Si de ce nu te muti >
- Am incercat dar directorul nu vrea sa-mi aprobe cererea.
- Pacat
- De unde esti ?
- De aici tu ?
- Din bucuresti .
- Si de ce ai dat bucurestiul pe Gaesti ?
- Ai mei si-au deschis o afacere aici si ne-am mutat pt o perioada deteterminata
- Tu?
- Eu sunt orfana si din fericire cineva mi-a dat un loc de munca si lucrez la un magazine si dorm si acolo.
- Pai nu ai casa ?
- Nu , nu am .
- Dar de ce nu te-ai dus la un orfelintat ?
- Am fost dar m-au dat afara au spus ca ce rost are sa mai stau 3 cani ca dupa tot ma car .
- Off , te-as lua la mine dar nu pot.
- Stai linistit sunt bine unde sunt acum
- Daca tu zici , ma bucur .
- Imi pare bine ca am si euu n coleg de banca care nu ma jigneste .
- Pai ce ceilalti de jigneau ?
- Nu numai atat la prima zapada eu am fost cea mai frecata
- Si nu te-ai imbolnavit ?
- Ba da , am facut aprindere la plamani si am fost interntata in spital .
- Ia uite déjà trb sa plecam acasa e 7:30 ce repede a trecut timpul.
- Da.
- Mergi cu mine acasa ?
- Pe unde stai ?
- La principla tu ?
- Putin mai departe .
- Ajunsa la magazine , Andreea da nas in nas cu ….





Ultima editare efectuata de catre Blitz. in Mier 22 Aug 2012, 21:31, editata de 1 ori
Sus In jos
http://google.ro
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Joi 09 Aug 2012, 16:01

Capitol II


Complicated love. 407275_154845461299584_1383902733_n


Ajunsa la magazine , Andreea da nas in nas cu patronul firmei .
- Imi cer scuze pentru ca ma intarziat .
- Nu face nimic .
- Andreea , domnul a venit aici sa ia banii pe care i-am castigat zilele astea .
- Va multumesc din sufelt ca ma lasati sa locuiesc aici
- Nu ai pentru ce draga mea , vin-o sa te imbratisez .
Seful ei era foarte uimit de atidutindea ei , se astepta sa fure mancare sau bani dar nu , el era nou in oras , fostul sef vandu-se firma , avea desuit bani nu mai avea nevoie de inca o paguba , toata lumea care lucra la magazine stia de soarta bitei Andreea dar nimeni nu facea nimic , poate era teama , poate era nepasare , frica sau mai stiu eu ce , seful cand a vazut-o pe Andreea vroia sa o ajute dar nu stia cum , el acasa mai avea un baiat si credea ca cine stie ce va crede daca va incerca sa o ajute asa mai bine statea in banca lui .
Dup ace toti plecasera de la service , Andreea isi facea tema la romana si la engleza , ii placea la nebunie engleza visa sa ajunga odata acolo , dar stia ca nu se va intampla .La ora 12:30 se culca pentru a se putea trezi la 6:30 sa invete jumatate de ora si dupa sal ucreze pana la 12 . Noaptea avuse fel si fel de vise , carem ai de care caudate , dimineata se trezeste , invata la Biologie si se imbraca repede , ceilalnti angajati o asteptau cu ca sa poata sa deschida magazinul .
- Buna dimineata tuturor .
- Buna dimineata si tie draga , dar de ce esti asa de vesela ?
- Am dormit bine azi-noapte .
- Ma bucur pentru tine dar ai chef de munca ?
- Mai mult ca niciodata .
- Oare te-ai indragostit ?
- Nu , nu as avea de cine + ca nu se uita nimeni la mine .
- Esti foarte rea cu tine .
- Nu sunt rea , sunt realista .
- Cum spui tu draga .
- Ai mancat ceva ?
- Nu , nimic .
- Atunci ce mai stai du-te si mananca si apoi vii sa lucrezi .
- Dar daca vine sefuul ?
- Seful nu va spune nimic , nu are de ce .
- Cum spuneti dumneavoastra ♥
- Pofta buna .
- Multumesc frumos
- Vrei sa-ti fac un ceai ?
- Daca vreti .
- Dupa ce Andreea mananca se duce sa lucreze , in magazine se aflau multi colegi din liceul era rusinata ca uni erau bogati si ea era obligate sa munceasca ca sa nu moara de foame.
- Buna dmineata cu ce va pot ajuta ?
- Vreau si eu un Cola mic , un pachet de gume , un corn si un nes.
- Imediat .
- Esti din CNVS nu ?
- Da .
- Clasa 9?
- Da .
- Sa inteleg ca tu esti fata de care-si bat joc papagalii populari nu ?
- Din pacate da .
- Si de ce nu faci nimic ?
- Nu am ce face , si nu voi avea ce face .
- Crezi tu , eu daca eram in locul tau ii pocneam .
- Eu fata , tu esti baiait ai mana de 100 de ori mai grea ca mine .
- Mda … eu trebuie sa plec , ne mai vedem .
- La revedere .
- Andreea , vino putin , am nevoie de tine , spuse o vanzatoare , dup ace Andreea o ajuta se duce inapoi sa serveasca lumea , vine din nou Mihai alaturi de Marius .
- Da-mi un suc ;a 2.5 l , in pachet de tigari *** si o punga de seminte .
- Altceva ?
- Nu .
- 25 de lei
- Dupa ce acestia au plecat , Andreea isi face cruce nu ii venea sa creada nu i-au mai spus astia ceva , dup ace ia servit pe ei se duce in debara isi ia ghiozdanul si pleaca .
- Ai plecat scumpete ?
- Da , saru`mana .
- Sa-ti ei pachetul , vezi ca l-am facut e pe masa.
- Muultumesc mult , ne vedem diseara .
- Ajunsa in scoala , nimeni nu facea misto de ea pentru prima data se simtea si ea ca un copil normal , ajunsa in clasa afla ca prima ora nu se va face dar vor venii sa sea cu ei 2 baietii , cand intra pe usa Andreea ii venea sa se arunce pe geam erau Marius si Mihai , baitul pe care il placea si cel care nu o suferea , cei doi striga catalogul si cand ajung la ea incep :
- Frumos nume , pacat ca propietara e *****
- De unde sti ? Ai dovezi :
- Nu dar se vede .
- Zau , eu nu vad ca se vede .
- Tu nu , eu da , dar hai sa te lasam macar azi in pace .
- Ma bucur .
- De ce ii lasi sa vb asa cu tine .
- Nu am forta sa ii infrut .
- Sa sti ca toata lumea este la fel , nu usnt ei mai presus decat tine .

Dupa terminarea orelor , se duc acasa , Andreea se duce , mananca si se baga la somn , dimineata este trezita de seful ei , era déjà dimineata si intarziase la lucru dar el nu sa suparat pentru ca avea mult de lucru .
- Neata .
- Neata e 7;40 .\
- Imi cer suze , ma imbrac imediat in 2 minute sunt pe post
- Stai linistita ti-am adus ceva de mancare si un suc.
- Va multumesc frumos si il ia in brate.
- Diseara ai vrea sa vii la mine acasa ca sa ei cina cu mine si baiatul meu?
- As fii incantata .
- Deasemenea , azi nu vei mai munci , vei lenevii pana la 12 si dupa pleci la scl , ok ?
- Da , multumesc mult pentru tot ati facut pentru mine prea multe .
- Stai linistita
- Hmm stiu ce voi face
- Ce vei face ?
- Voi incerca sa termin cartea despe istoria Americii
- Te pasioneaza ?
- Foarte mult
- Si pe fiul meu foarte mult .
- El unde invata ?
- La CNVS , une inveti sit u .
- In ce clasa este ?
- 9 .
- Eu trebuie sa plec citire placuta .
- Multumesc frumos si dnvs. Va urez o zii superba .
- Multumesc .
- Cei 2 baieti Marius si Mihai intra in magazine si erau curiosi ce sa intamplat cu Andreea de nu mai videa la magazine si au bagat un zvon ca Andreea a fost data afara ca a furat bani , zvonul apare repede in toata scoala si cand Andreea se indrepta catre scoala , toti o brafeau si incepeau cu “furacioasao” si alte cele , nu stai ce se intamplase pana ajunse in clasa unde Cleo si Miky incep :
- Acum ia locuesti in canale ?
- Ce ?
- Esti o furacioasa i-ai furat saracului om banii.
- Ce bani visati ?
- Hai nu f ape proasta se zvoneste in scoala ca omul te-a dat afara ca i-ai furat banii
- Nu am furat nimic
- Si cine crezi ca te crede ?
- Nu ma intereseaza , nu am furat nimic , azi mi-a dat liber pentru ca aseara am muncit peste program si eram obosita .
- Hai lasa-ne cu minciuna gunoiero .
- Gunoaie sunteti voi , nu eu .
- Hai marsi , ca iar ma-n figi n parul tau unsuros si jegos .
- N-ai decat ,vezi cam si paduchi .
- Nu ti-e ca ai prins cam mult tupeu ?
- Nu , chiar nu-mi e .
- Hai jeti n banca ta.
- Andreea se duce in banca sit ace din gura iar oclegul sau de banca Adi ii spune .
- E o minciuna nu ?
- Da .
- Si ai cum sa demonstrezi .
- Da , unde locuiesc sunt camere de supraveghiere si filmeaza non stop
- E bine atunci .
- Aceste vorbe ajung si la urechile directoarei , aceasta il sun ape patron si vorbesc , el confirma ca Andreea nu a furat nimic ci ii daduse el o pauza , astfel directoarea sa trecut prin fiecare clasa si a spustuturor ca este o minciuna , Andreea nespus de fericita ca totul sad at pe fata se duce lam magazin zambind ;
- Esti gata ?
- Pentru ce ?
- Ai uitat nu?
- Ce sa uit ?
- Azi de duci la sefu acasa , te-a chemat la masa .
- Aaa , am uitat , dar nu stiu unde locueste .
- Va venii el sit e va lua .
- Asa a spus
- Da
- Ce ma bucur , ma duc sa imi las ghiozdanul jos.
- Bine , dar poti sa il lasi aici , ca uiltel a sosit .
- Buna seara .
- Esti gata ?
- Da .
- Hai dute si urca-te in masina .
- Vin dnvs.
- Vin imediat .
- Seful ii ia ghiozdanul fara sa vada , il baga in porbagaj si pleaca spre casa lui , acolo il astepta baiatu mort de foame si curios cum arata fata , cand au sosit , Andreea era foarte fericita ca va manca dupa 6 luni mancare gatita in casa , asezata la masa , face cunostinta cu Robert iar aceasta incepe sa spuna :
- Alta mai spalata nu puteai aduce in casa ?
- Robert termina , Andreea incepu sa planga
- Imi spuneti va rog frumos unde este baia ?
- La stanga
- Multumesc , Andreea se duce acolo si incepe sa planga , Marian [as ail chema pe patron ] incepe s ail certe pe Robeert
- De ce esti asa de nesimtit ?
- Acum pe bune pe altcineva mai bun nu gaseai sa aduci , nu vezi ca nu e spalata pe cap ?
- Si care este problema , nu areu nde sa se spele pe cap , nu are apa calda .
- Vai ai devenit is tu milos .
- Fiule , fata asta a dormit pe unde a putut , nu are pe nimeni pe lume daca tu erai in situatia ei , erai in aceias stare .
- Hai sti ce tata , lasa-ma .
- De maine va locuii cu noi .
- Ce ? eu ma car acasa daca im aduci jegul ala .
- Nu ai decat , sti bine ca te gasesc oriunde ai fii .
- Eu nu vreau sa stau uc ea in casa nici virgina nu mai e .
- Ia uitate
- La ce ?
- La foile cu analizele ei , vezi e vrigina ,si nu sufera de nici o boala
- Tata nu o vreau in casa mea
- Casa ta ?
- Da , defapt a noastra
- Asa .
- Nu ma intereseaza parerea ta , déjà i-am mutate lucurile aici .
- Ce ? esti , esti [Andreea iese din baie ]
- Domnule eu am plecat la magazin , va multumesc pentru cine .
- Nu pleci nicaieri
- Tata las-o sa plece .
- Ti-am mutat toate lucrurile la noi , vei locuii cu noi , Robert o conduci tu in camera .
- Auzi ,sa faci si tu un dus .
- Bine , imi cer scuze ca arat asa dar la magazine nu am dus .
- Vezi ca ai baia in camera daca ai nevoie de ceva , o anunti pe menajera .
- Aveti menajera ?
- Tu ce crezi ?
- Bine , multumesc frumos.
- Dupa ce Andreea isiface un dus , adoarme in pat si se trezeste tocami dimineata la 10 :00 , atunci a venit in camera sa o trezeasca ….
Sus In jos
http://google.ro
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Joi 09 Aug 2012, 19:36

Hellaw am trecut si eu pe la fic-ul tau.
Este foarte interesant, mie una imi place.
Doar ca ar trebuii sa descrii mai mult sentimentele personajelor
altfel nu mai are nici o noima
si sa mai minimizezi dialogul deoarece se vede foarte urat.
Intelegi? Daca ai descrie mai mult ai marii capitolele si ar arata mult mai frumos.
Era sa uit. lough Imi plac foarte mult pozele de inceput. in love
Aaa da.. si sa ma anunti cand postezi next-ul. please
In rest imi place ideea.
Spor la scris si idei multe ! dap !
Kisses. kisskisskiss


Complicated love. Tumblrmgy30sytwf1rf275u

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥
Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Joi 09 Aug 2012, 20:26

Capitol III

Complicated love. 430781_155422271241903_1262428938_n

Dupa ce Andreea isi face un dus , adoarme in pat si se trezeste tocami dimineata la 10 :00 , atunci a venit in camera sa o trezeasca menajera , a poftit-o la masa , cand Robert a vazut-o a plecat imediat cu mancarea in mera lui Andreea se simtea prost si vroia sa repare acest lucru si nu stia cum , dupa ce a mancat se duce in camera lui Robert :

- Ce dq cauti aici ?
- Am venit sa te vad.
- Nu trbuie , mie scarab cand de vad .
- Dar nu ti-am facut nimic.
- Nici nu trbuie safaci , fata ta spune totul
- Imi pare rau ca ai o parere proasta despre mine .
- N-ai plecat inca ?
- Acum plec .
- Andreea se duce in camra ei , se aseaza in pat si incepe sa invete sis a-si faca temele , vine ora 11:00 se duce isi face dus si pleca pe joss pre scoala , Robert mereu se ducea cu masina la scoala , trece pe langa ea dar nu o ia , la scoala ajunsa , toti stiau ca a luat-o acasa o femeie batrana ca sa aibe grija de ea , dar Andrrei nu ii pasa incerca sa fie indiferenta si ii promisese domnului Marian ca nu va spune deocamdata nimic , trece pe langa Mihai si Marius care erau cu Miky si Cleo si tot radeau de ea dar ei nu ii pasa ,zilele trec si incepe din ce in ce mai mult sa tina la noua ei familie si intr-o dimineata cand erau toti 3 la masa e spune :
- Tata , azi o sa ies la 7:00 si as vrea sa ma duc pana la magazine .
- Tata ? spuse Domnul Marian .
- Va suparati ca va spun asa ?
- Nu , mereu mi-am dorit o fiica , Robert se ridica si pleca in camera lui .
- Imi cer scuze nu trebuia sa spun asta .
- Stai linistita se va obisnuii , stii tu pana cand mama lui a decis sa ne paraseasca , avea o sora buna , se intelegeu de minune pana cand ea a o ia pe Cleopatra [sora lui] acum ca ai venit tu crede ca voi face si eu la fel ca si ea , dar nu are dreptate .
- Imi pare rau .
- Nu ai de ce , dutei n camera ti-am luat ceva si app maine te vei duce in mall sa-ti cumperi haine .
- Dar sunt bune si acestea pe care le am acum .
- Da , dar sunt déjà vechi /
- Cand Andreea ajunge in camera vede ca avea un letup si un telefon de ultima generatie , si avea pregatita imbracamintea pentru ziua de azi , era asa de fericita , sarea de fericire in par , in acelas timp trece pe langa camera ei Robert , da din cap si isi continua drumul . Plecata spre scoala da nas in nas cu Miky si Cleo care incep sa se ia de ea .

Plecata spre scoala da nas in nas cu Miky si Cleo care incep sa se ia de ea .
- Ce veti ?
- Sa te cari .
- Nu v-am facut nimic .
- Nici nu trebuie , nu te suportam si bye .
- Eu am plecat .
- Stai asa si o iau si o dau cu capul de zid si incep sa ii imparta pumni peste fata , atunci intervine Robert si le face vand fetelor si o ia pe Andreea si o duce la cabinetul medical , cele doua fete fusesera chemate in biroul directorului , si primisera un punct scazut la purtare , Robert si cu Andreea inca erau la cabinetul medical .
- Multumesc .
- Pentru ce ?
- Pentru ca te-ai bagat sa ma ajuti .
- Stai linistita , nici eu nu le sufar pe cele doua mai ales cand se iau de sora mea .
- Sora ta ?
- Ce gresesc ?
- Nu , ma bucur ca nu esti suparat pe mine .
- Nu am fost pe tine , am fost pe mine si pe tata ca nu a vrut sa-mi spuna .
- Auzi ?
- Dupa ore , ma duci sip e mine la sala speciala sa vad cum e .
- Chiar vrei ? Daca vrei vii sam e vezi , azi am repetitii la sala .
- Canti ?
- Nu, dansez .
- Ce gen ?
- Hip-Hop , Dance , R&B si altele .
- Tango ?
- Iti place tie /
- Asa si asa .
- Infirmiera : Domnisoara , tu ai nevoie de ochelri .
- Da?
- Hai , nu fii suparata ca si asa esti tocilara .
- De unde sti ?
- Profu de mate ,mereu ne povesteste despre geniile lui .
- Mda…
- Cat ce ceasul ?
- 2:00 .
- Eu plec ,am desen si poatei mi pune profa absenta .
- Vin , diseara mergem impreuna ?
- Daca vrei .
- Da
- Andreea ajunge in clasa :
- Ma scuzati ca am intarziat .
- Unde ai fost ?
- La cabinet .
- Pentru ce ?
- Ăăăăăăăăăăăăăăăă
- Deci ?
- M-am simţit rau , şi m-am dus ca să vad ce am .
- Ok , intra in clasă.
- Mulţumesc .
- Auzi spuse Adi .
- Da .
- Te-au bătut Cleu si Miky nu ?
- Da .
- Şi atunci de ce ai minţit-o pe profa .
- Nu vreau să afle nimeni .
- Deja a aflat directorul , si le suspendat .
- Da?
- Si asa e ca noul tip de la scoala Robert , te-a ajutat sa-ti revii ?
- Da.
- Il cunosti ?
- Sa zicem .
- Sa zicem ?
- Da .
- Fie ca tine , iete iti luasi telefon .
- Tata mi la luat .
- Ai tata ?
- Vitreg
- Aaaaa
- Sa il stapanesti sanatoasa .
- Multumesc .
- Dupa ce toata ziua fusese agitata pentru Andreea Cleo si Miky cu totii au plecat acasa , Robert a mers pe jos cu Andreea cand intra impreuna in casa tatal lor se uitau ciudat la ei .
- Voi aţi paţit ceva ?
- Nu de ce ?
- Aţi venit impreuna acasa .
- Aaaa , ne-am imprietenit si noi
- Ma bucur , haideti la masa .
- Ce ati facut azi ,
- Mai nimic .
- Nimic ?
- Da .
- Stiu ca Robert te-ai bagat ca sa o scoti pe Andreea din bataie si stiu Andreea ca nu ai fot tu de vine .
- De unde sti ?
- M-a sunat directorul .
- Si o sai mi scada media la purtare ?
- Nu , stai lnistita .
- Ce bine :x
- Andreea , vii la mine in camera sa ne uitam la filmul SINGUR ACASA 2 ?
- Daaa .
- Dupa ce mananca , Andreea se duce in camre lui Robert si se uita la film , in timpul filmului pe Robert il suna .......
Sus In jos
http://google.ro
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Joi 09 Aug 2012, 20:41

Oh da da daa . in love
Ce bine ca ai adus next-u' we party !!
Mi-a placut si acest capitol foarte mult. happy
Haide repede cu nextu'! in love
Kisses . kisskisskiss


Complicated love. Tumblrmgy30sytwf1rf275u

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Vin 10 Aug 2012, 11:40

Hei Matei :)

Mai intai incep cu o intrebare. E primul tau fic? think
Pai, pana acum imi place, mai ales numele fetei lough . Saracuta, daca eram in locul ei ii bateam pe toti biciuitor .
Stiu ca nu sunt critic, dar totusi o sa-ti spun ce cred eu si poate te va ajuta :0. Ai prea mult dialog si destul de sec. Incearca sa adaugi mai multe sentimente, descriere. Iar actiunea, e alergata rau saraca. De ce esti asa grabit? Ia-o mai usurel. Acum se culca, acum se scoala, acum pleaca, acum ajunge. Serios, e prea grabiat.
Sper ca nu te-am suparat :).
Astept nextul. dap !

Dey te pupaceste! kisskisskiss


 Complicated love. Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Complicated love. 11uyc9l
Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Vin 10 Aug 2012, 16:03

Capitol IV

Complicated love. 421032_155644654552998_1879734076_n

Dupa ce mananca , Andreea se duce in camre lui Robert si se uita la film , in timpul filmului pe Robert il suna Marius care era cu el in trupa , iese afara si incep sa vorbeasca .

- Tu esti sanatos
- Da .de ce intrebi ?
- De ce nu le-ai lasat pe fete sa o cotonageasca pe sarantoaca aia?
- Ca asa am vrut .
- Tu sti ca le-a sscazut media la 9.
- Daca merita , eu nu ma bat cu nimeni la scoala.
- Credeam ca imi esti prieten , nu imi pot imagina cum poti sa ii ei apararea aleia :-j , pa.
- Pa.
- Sa intamplat ceva ?
- Nu , nimic.
- Sigur ?
- Foarte sigur .
- Pari suparat .
- Deloc .
- Maine mai vii cu mine da ?
- Da , dar daca o sa se ia de mine ?
- Nu se va lua nimeni de tine , am eu un plan prin care tu ii vezi pe toti dar ei nu te vad pe tine .
- Si cum vei face asta ?
- Vei afla maine.
- A doua zi , cei doi pornesc spre casa de cultura , Robert o baga pe Andreea in camera secreta iar le se duce langa amicii sai , astazi incepe prima repetitie pentru primul concurs , Andreea se uita la ei si cand il vazu pe Mihai ca incepe sa dansese , incerca sa faca si ea ceias pasi sa vedem daca ii ieise :
- [https://www.youtube.com/watch?v=7okkF8gjklQ] click
- Deci , a fost bine pentru inceput , eu zic ca pana joi vom fii cei mai buni.
- Robert ,tu mai lucreza la pasul din spate .
- Ok , imi aluneca adidasi astia
- Pai la cat te-au injurat fetele
- Chiar asa ?
- Ti-am dat si cu toporul in cap … dar n nu putem face asa ceva /
- Chiar asa ?
- Auzi dar de ce nu ne inviti pe la tine pe acasa ?
- Cand vreti sa veniti ?
- Si dup ace terminam repetitiile .
- Eu zic sa veniti maine ca e duminica si pot sa pregatesc ceva ;)
- O bine si maine .
- La cat ?
- La 7:00 e bine ?
- E ok .
- Haide-ti ca eu plec acasa déjà m-am plictisit si trebuie sa ma duc si in mall cu o fata
- Gagica aaaa ?
- Nu , amica ?
- Sigur spuse Marius
- 100%
- Daca tu zici noi te credem pe cuvant .
- Bye
- Pa , pa .
- Dupa ce sa dus in mall cu Andreea si au mancat acasa , sau jucat cu zapada si alte cele incep sa vb .
- Si ti-a placut azi ?
- Da . foate multi sti sa dansezi
- Ms , ce facem maine ?
- Nu mai vin cei din trupa?
- Ba da
- Trebuie sa stau in camera mea nu ?
- Daca vrei nu stai , vii langa noi
- Eu langa Miky si Cleo ? te-ai gandit mult ?
- Sa zicem .
- Hai ma , glumeam .
- Stiu , voi sta in camera /
- Ma cum vrei eu ti-am spus ..
- Vine duminica , era ora 6:30 si Robert astepta sa vina baietii si fetele din trupa , Andreea statea in camera ei si citea , dupa ce au ajuns la Robert acasa , Mihai a cerut la baie , Robert ia explicat unde e si din greseala intra in camera Andreei ,aceasta socata , ramane fara cuvine .

- Ce cauti aici ?
- Ce cauti tu aici intreaba Mihai.
- Eu , eu , eu sunt la o prietena .
- E casa lui Robert si nu are nici o sora.
- Menajera , menajera e prietena cu mine
- Sti , chiar nu te cred , ma duc la Robert .
- Stai [si se aproie foarte aproape de el]
- Nu sau , cine sti ce vrei sa furi .
- Eu nu fur nimic doar ca …..
- Mihai , ce cauti aici ? Parca cautai baia ?
- Din greseala am ajuns aici si am gasit-o pe hoata asta .
- Nu e hoata .
- Atunci ce cauta aici ?
- Aici locueste .
- Ce ?
- Da , e sora mea vitrega , tata a infiiato si acum locueste cu noi
- Deci de aia i-ai luat apararea .
- Da , dar te rog, fa in asa fel incat sa nu afle nimeni , altfel se va duce totul .
- Adica ?
- I-am promis tatei ca nimeni nu va afla pentru o perioada cine este mai nou , si vreau sa ma tin de cuvant , l-am suparat de multe ori .
- Inteleg ,nu voi spune nimic , nimanui .
- Andreea fii si tu mai atenta .
- Imi cer suze , voi inchide usa cu cheia dupa ce placi .
- Bine , asa sa faci .
- Wow , ce ati facut atat in baie nebunaticilor ? spuse Marius .
- Nu stiam unde e baia si am intrat in camera ……… lu tacso .
- Aha , hai sa ne uitam la film ca de ce dq am mai venit aici .
- Bine .
- Dupa 40 de minute , filmul se termina si toti pleaca acasa inafara de Mihai pe care la oprit Robert sa mai vorbeasca cu el.
- Stai linistit , nu spun nimanui .
- Sigur ma pot baza pe tine , mai adineauri era sa ma dai de gol.
- Nu o faceam si daca o faceam gaseam ceva rapid ca sa intorc lucrurile .
- Asa sa faci .
- Dar de ce a luat-o acasa , nu mai e nici virgina si dq chiar daca acum nu mai e jegoasa , tot jeg ramane .
- Nu mai vorbi asa e virigna si cand a dus-o aici era foarte curata.
- De unde sti ?
- Cad a angajat-o ia facut analize , si nu mai fii asa de rautacios, mie mie mila de ea.
- Mda… in fine .
- A doua zii la scoala :
- Ce faci draga , cine te-a spalat ? spuse Marius.
- Ma-ta , esti multumit ?
- Auzi , hai sictir ca ma infig in parul tau una –doua.
- Marius , lasa-o inpace spuse Mihai
- Tu ce dq ai ?
- Nimic dar mai lasati-o in pace .
- Te indragostisi de jeg ?
- Nu , dar terminati .
- Decat putin .
- Esti prost .
- Si Mihai pleaca , cand avea Mihai desen , Andreea avea muzica si profa de o losese cu ea in sala de muzica si incepu Andreea sa cante [https://www.youtube.com/watch?v=cr3VZtj2D8U] Mihai ramase uimit pe loc nu stia cum din aceasta fata iesea o voce superba , statea si o asculta , asculta si versurile si isi aducea aminte de ce spusese Robert aseara . dupa a plecat repede in clasa .
- Ce dracu ai ma ?
- Nimic , ce as putea sa am ?
- Pari abatut .
- Ai impresia .
- Nu , nu am .
- Bine , am auzit pe cineva care canta superb si mi-am adus aminte decat de versurile pe care le canta .
- Cum o chema ?
- Nu stiu .
- O sti din vedere ?
- Nu i-am vazut fata .
- Off d ace dq ai vazut ?
- Am auzit vocea .
- Dupa terminarea orelor se intalneste intamplator cu Andree ape hol , nu o baga in seama dar se uita la ea .
- Ajunsa acasa , Andreea ii povesteste tatalui ei si lui Roby ca ….

[•pentru cei care îmi citesc fic`ul îmi place extrem de mult dialogul de aceea îl folosesc,presupun că descrierea este importantă dar..nu prea mă reprezintă sunt un tip rapid şi na,oricum presupun că este destul de frumoasă povestea ,sper să o citiţi mai departe!]
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Vin 10 Aug 2012, 16:40

Foarte interesant ficul puppy eyes
Mie una imi place foarte mult in love
Sincer, stii si singur ca ai prea mult dialog, dar e bine, caci termini mai repede de citit lough Glumeam doar cool
Eu astept next-ul ^^ Si daca vrei, sa ma anunti si pe mine, ok? rusinos
Spor la scris si la idei! kiss


       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Vin 10 Aug 2012, 16:44

Da Matei, povestea nu este frumoasa, este superba. O ador ! in love
Si inteleg ca tie iti place dialogul. Daca ar fi sa o luam precum un film sau o sceneta.. numai dialogul s-ar folosi.
Dar este fic adica o poveste de aceea ai nevoie de descriere. happy2
Eu nu pot comenta mai mult deoarece nu sunt critic. lough
Eu iti iubesc fic-ul asa cum e. Succes in continuare ! dap !
Kisses. kisskisskiss


Complicated love. Tumblrmgy30sytwf1rf275u

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Vin 10 Aug 2012, 19:42

Ce frumoasa e povestea ta ! O ador si vreau next-ul cat de repede poti tu ca sunt nerabdatoare sa sti . si am bucur ca is tine gura Mihai si ca nu va spune pe moemnt cine e andreea .


Complicated love. 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Vin 10 Aug 2012, 21:19

Capitol V

Complicated love. 430664_156410577809739_399087014_n

Ajunsa acasa , Andreea ii povesteste tatalui ei si lui Roby ca a cantat astazi si ca profesoara ia spus ca are voce si vrea sa o duca la cursuri speciale .
- Vorbesti serios ?
- Da :x
- Pai atunci o sa facem asa , vom infinta o trupa eu dansesz sit u canti =))
- E bine )
- Auzi .
- Da
- Ai facebook ?
- Da , tu ?
- Nu , nu am dar vreau sa te rog sa ma lasi putin sa intru pe al tau .
- Ok , iti dau parola si adresa sa te uiti singura .
- Da , multumesc , dup ace Andreea intre pe mess Robert a intrat pe pc si ia urmarit fiecare pas pe care il facea , se uita la Mihai de care se indragostea pe fiecare zi de el. Roby isi daduse seama ca il placea , o lasa in pace sa vada daca va recunoaste singura dar el ii punea intrebari .
- Te-ai indragostit ?
- Nu de ce ?
- Pai asa pare ca esti indragostita .
- Nu sunt chiar deloc .
- Putin esti ?
- Nu sunt de loc .
- Vezi ca azi vine Mihai la mine
- Singur ?
- Da , i-am spus sa vina fara Marius ca cine stie in ce belele intram .
- Bine .
- Decat bine ?
- Pai ce-as putea spune ?
- Pai din moment ce el stie de tine ai putea sa vii si tu .
- Nu mă bag , e traba voastră , poate aveţi secrete .
- Nu prea avem , vine sa ne jucam şi să îmi facă pc-ul
- Nu , mai bines tau la mine în cameră .
- Cum vrei tu , eu te astept .
- Mă duc la bucatarie , îmi este foame .
- Bine …
- Peste 10 minute soseşte Mihai , el tot se gandea la vocea ei era foarte puternica dar si Andreea se gandea la el la ochi lui albastri şi la el , chiar dacă a jignit-o ea tot ţinea la el , dorea să il bage în seama dar ii era frica de reactia lui asa ca sa dus aplecand capul in joss pre camera sa , in camera ei era Mihai cu Roby incerca sa ii faca windosul Andreeai pentru ca leptopul era nou cumparat si nu avea wirdos .
- Ati patit ceva ?
- Nu , l-am adus pe Mihai sa-ti faca windos-ul .
- Pai am leptop ?
- Da , tata nu a vrut sa ti-l arate pana ce nu ii va face widos-ul .
- Fain .
- Ai treaba ?
- Vroiam sa citesc la romana .
- Te putem lasa , noi mergem la minei n camera .
- Putati sta daca vreti
- Nu lasa ca te dranjam .
- Peste 5 minute il suna pe Mihai ,Marius .
- Unde esti ?
- La Roby
- Si mie de ce nu mi-ai spus ?
- Pentru ca ma suntat acum 0 ora si nu am mai avut cand .
- Aha , bine vezi ca eu usnt cu fetele in mall daca e ceva ne suni.
- E si Cleo ?
- Da .
- Bine pa .
- Pa
- Mihai nu mai vroia sa sea cu Cleo stia ca il inseala cu Marius dar tacea , stia ca Miky nu mai e cu el ci e cu Body dar la fel tacea si se prefacea ca totul e perfect .Dupa ce Mihai ii marturiseste totul lui Roby aceasta spunea ca si el si-a dat seama despre ce era vorba .
- Si nu faci nimic ?
- Ii mai las pan ace trece ziua lui Marius
- Pai nu e maine ?
- Ba da .
- Ma copilas esti diabolic .
- Stiu , mereu am fost si ca sa ii imunatatesc ziua i-am trmis mesaj pe mess de aseara castiu ca pe fiecare zi ma bag ape invizibil ca sa nu vad ca e on.
- Zau >
- Da
- Auzi , sti ca vineri e balul si ma gandeam sa .
- Sa mergem impreuna =))
- Da , dar am nevoie de o partenera si ma gandeam la Andreea
- Ai patit ceva ?
- Nu de ce?
- Tu cu Andreea ?
- Da .
- Ai baut ceva ?
- Nu , chiar nimic .
- Dar de ce ea ? Vor atatea sa mearga si ai ales-o tocmai pe ea .
- E foarte simpatica are o fata foarte dragalasa .
- Ma tu esti drogat ?
- Nu , stiu ca a fost la repetitiile noastre si ca a dansat odata cu mine .
- De unde sti atatea ?
- Ee ,nu mai conteaza .
- Cum zici tu , dute la ea in camera si aratai cum sa umbla cu el , nu cred ca stie .
- Dupa ce a ajuns in camera , si dup ace a stat o ora sa ii explice cum se umbla cu el , se apropie de ea si o saruta pe ……pe obraz si ii spune :

- Cu placere .
- Auzi , dar sti foarte multe despe chiestia asta .
- Numit calculator … nu ?
- Da , da .
- O sa inveti si tu , nu e foarte greu.
- Sper , chiar nu esti asa cum te credeam .
- Cum ma credeai ?
- Nu mai spun nimic.
- De ce ti-e teama de reactia mea ?
- Sa zicem.
- Deci ti-e , stai linistita nu mananc pe nimeni , stiu sa infrutn adevarul .
- Tot nu spun.
- Vrei sa-ti scot vorbele cu clestele ?
- Nu , vreau sa nu mai insisti .
- Nu prea cred …
- De ce ?
- Sunt genul de persoana care nu se lasa batut pana nu iese ca el ..
- Si ce vei face ?
- Nu stiu , ce gandesc in acel moment .
- Si acum ca gandesti ?
- Sa ii spun lui Marius de tine .
- Te rog , te rog sa nu ii spui , te rog mult .
- Spune-mi ce parere ai sit e las in pace .
- Bine , credeam ca esti infumurat , iti place sa-ti bati jos cei ca mine si esti o (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) …..
- (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) hmmmm sa sti ca ai dreptate in aproape tot ce spui.cu exeptia de cruva , la ce te referee cand ai spus asta ?
- La faptul ca pana sa stai cu Cleo , te vedeam pe fiecare zi cu o alta fata cand ……
- Ma studiezi de ceva vreme [se rasteste la ea ]
- Nu te rastii la mine , nu am vrut sa fac nici un rau .
- Tu ne-ai auzit de cuvantul gluma ?
- Un ultimii 9 ani nimeni nu a glumit cu mine , toata lumea isi batea joc de mine , imi fura banii pe care ii primeam , imi fura mancarea .
- Si ii sti pe parintii tai ?
- Da ,i-am vazut acum 2 luni in fata scoliinoastre .
- Si nu te-ai dus la ei ?
- Tu ai face asta dupa ce te-au aruncat in strada ?
- Nu… dar cum aratau?
- Din cate am aflat acum sunt foarte bogati , dar eu nu inteleg de ce m-au aruncat tocmai pe mine ?
- Erati mai multi ?
- Da , 3 .
- Pff … imi pare rau .
- [lasa capul aplecat , Mihai se apropie si ii ridica capul si ii spune]
- Nu fii trista , esti mult mai bine langa noua ta familie , cel putin ei te iubesc ,si tine la tine ca si de mine altfel .
- Tii la mine ?
- Ăăăăăăăă ..... pffff , incepi sa-mi fii ca o sora [Mihai minte]
- Ma bucur .
- Si chiar imi pare foarte rau ca m-am purtat asa cu tine dar cand sunt cu Marius parka imi ia mintile .
- Si de ce mai esti prieten cu el ?
- Vei vedea ca pana Vineri ma voi schimba garantat .
- Si ucm vei face asta ?
- Vei vedea [si o saruta pe frunte si pleaca]
- Mihai pleaca de la ea de acasa si in camera ei soseste Roby .
- Cum a fost ?
- Ce a fost?
- Ora de meditatie la informatica .
- Bine , cum sa fie .
- L-ai sarutat ?
- Ce ai patit ?
- Nimic, hai ca stiu ca tii la el .
- Si daia sa purtat frumos cu mine sa iai spus tu ca il plac nu ?
- Nu , cred ca si-a dat seama singur , sau se poarta asa cu tine din cauza ca esti soramea .
- Nu stiu dar comportamentul lui e radical , e schimbat la 360C .
- Are si el momentele lui.
- Tu mergi la ball vineri ?
- Da , tu ?
- Nu stiu , nu am cu cine sa merg .
- Mergi cu mine .
- Lumea …..
- Ce e cu ea ?
- Vor comenta sit e voi face de ras.
- Nu ma intereseaza , lumea trebuie sa inteleaga ca esti soramea .
- A doua zii la scoala , Andreea trece pe langa Mihai si aceasta o salute dand din cap , asa face si ea si se duce in scoala ;
- Ce faci draga ti-ai luat Iphone4 ?
- E vreo problema ?
- Auzi de la o perioada ti-ai luat lumea in cap
- Si ce e rau in asta ?
- Simti o noua concurenta Cleo sau ce spune noua colega Alina .
- Cap de pluta , nu te-a bagat nimeni in seama.
- Alina , las-o traeste in lumea ei si trece pe langa ea si o ignora .
- Andreea , vrei sa stai cu mine in banca azi , Adi nu vine si nici colegamea .
- Vin-o tu aici te rog .
- Ok , vin imediat.
- Auzi
- Da .
- Imi cer scuze pentru ce am spus in prima zii de scoala .
- Nui nimic , m-am obisnui dar spre fericirea mea uit repede si iert si mai repede .
- Liniste , vine profa , cand profa intra in clasa ….


[• mă bucur extrem de mult că vă place fic`ul meu :* citire plăcută şi sper să am multe multe idei :D ]

Sus In jos
http://google.ro
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 08:07

Prima!!! Ador capitolul asta , pe bune . Ai niste idei bestiale! Abiastept sa vad ce va face Mihai cu (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) aceea de Cleo . Acum sunt mai nerabdatoare ca niciodata sa vad ce s epetrece mai departe . Te pricepi foarte bine la scris si fic-ul tau e bun sia sa pe mine mai prins in cusc sa sti . Astept cu nerabdare fiecare capitol pe care il pui . Sper sa ai capul plin cu mai multe ideei .


Maria a trecut pe aici


Complicated love. 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 09:36

Mersi ca m-ai anuntat ;;)
Acum, capitolul asta a fost bestial!!! rock
Ai niste idei extraordinare, sa stii puppy eyes
Sunt tare curioasa sa vad ce va face Mihai la ziua lui Marius happy2
Astept next! in love Spor la scris si la idei! kiss


       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 10:28

Capitol VI

Complicated love. 427470_157165731067557_1222572417_n

Liniste , vine profa , cand profa intra in clasa :

- Azi nu facem ora , veti sta singuri in clasa , am putina treaba.
- Ce bine spuse Alina .
- Deci mergi Vineri seara la ball ?
- Nu stiu ce sa fac , nu am cu cine … adica am dar daca ma duc cu el il deranjeze si nu vreau .
- Exista un el ?
- Da
- E bun ?
- E fratemio .
- Aaaaa
- Atunci , vrei sa vii cu mine ?
- Daca ma ei , vin .
- Asa :X
- Cine mai vine cu noi ?
- Decat noi .
- Vii sa ne pregatim la mine da ?
- Da , daca vrei mergem si la mine .
- Cum vrei .
- Eu zic sa tragem la sort , ce zici ?
- Da [dupa ce fetele au tras la sort , sa stability ca vineri sa mearga la Andreea]
- Dupa 3 zile , vine ziua de vineri , toata cls comenta cum de o bogatasa ca Alina sta cu o sarantoaca ca Andreea dar ele nu le bagau in seama rautatile , dupa terminarea orelor fug repede la casa Andreei
- Ce sarantoaca esti.
- Ce rea esti .
- Stiu )
- Hai repede ca mai avem decat 2ore jumatate .
- Auzit tu nu te-ai machiat nicodata ?
- Nu .
- Se vede clipesti intruna
- Lasa , ca ma voi obisnui
- Zau ?
- Nu prea cred nici eu dar in fine .
- Mama ce frmuoasa esti Alina
- Nu ma compara cu tine , ia uitate .
- Wow , pentru prima data arat si eu altfel.
- Esti foarte frumoasa
- Multumesc , si tu la fel .
- Mergem ?
- Da , mergem .
- Cand au ajuns la scoala , o astepta Robert .
- Gata draga ?
- Da . Ea este Alina .
- Incantat , ramai cu Alina sau vii cu mine ?
- Raman cu Alina darp lec cu tne acasa .
- Ok la , 12:00 plecam .
- Bine , ma gasesti aici
- [ https://www.youtube.com/watch?v=rlcG5OXEKHY ] click
Dupa ce au dansat o ora cu colegii lor de banca , Alina si Andreea , au fost invitate la dans de catre doi baieti anonimi , era un tango pasional , si Andreea se uita in ochii misteriosului si stia ca e cineva cunoscut dar nu-si dadea seama , in timpul dansului spunea “ Oare o fii Nita da la A sau Dobre de la D “ , dupa terminarea dansului aceasta se apropie sa o sarute dar ea se da in spate si fuge cu Alina la baie .
- Faci misto de mine ?
- Nu pe buna ?
- Tu ai vazut ce-am facut ?
- Toata scoala sa uitat la noi
- Stiu , OMFG .
- Cine or fii , nu stiu dar am presimtirea ca ii cunoastem , Adi si cu Didi nu au ucm sa fie ca ei se uitau numai la noi dart u ai vazut ?
- Ce sa vad ?
- Baiatul cu care ai dansat tu sa apropiat sa te sarute .
- Stiu si l-am respins si dupa ai venit tu .
- Adica ma injuri ca te-am scapat de paguba ?
- Hei , n-am spus asta .
- Vezi e déjà 12:00 , trebuie sa plec , daca afli ceva despre ei sa ma anunti .
- Ok , te pup sa faci si tu la fel .
- Da , da .
- Hei , de ce ai intarziat atat .
- Am fost la baie .
- Te-am vazut , il cunosti ?
- Nu , dar imi pare cunoscut .
- Daca ai sti tu cat de cunoscut e…..
- Adica ? Mai repeat odata.
- N-am spus nimic ,hai sa mergem
- Off , fie hai .
- A doua zi de dimineata :
- Si dragi me ice-ati facut la ball ?
- Mai bine ai interoga-o pe Andreea .
- Dece pe mine ?
- Si ce-ai facut aseara .
- Mai nimic , am dansat cu colegii mei din clasa.
- Numai atat sora ?
- Taci .
- N-am chef ce-mi faci ?
- Hai spune Andreea .
- Am dansat cuu n baiat cu o masa pe fata ?
- Si ce pasional au dansat , aproape a sarutato,
- Ti-am spus sa taci.
- Hehehehe n-am chef .
- Si il cunosti ?
- Eu da , ea nu cred .
- Zi cine e .
- Nu zic
- De ce ?
- Ca nu vreau .
- Hai te rog .
- Andreea se tine dupa el si in camera :
- Hai te rog .
- Nu , pleaca de aici.
- Hai ma te rog , sunt tare curioasa .
- Nu-ti zic ma nici sa ma bati , vei afla la momentul potriivt .
- Te rog , acum e .
- Nu , , valea /
- Off si cika imi esti frate .
- Tot nu-ti zic .
- Bine >:P
- Peste 10 minute , Andreea primeste un mesaj “Ai dansat foarte binse aseara , chiar as vrea sa te cunosc mai bine , te-am vazut in scoala , imi esti simpatico, totul imi place la tine mai ales timiditatea si daca sar putea sa ne cunoastem mai bine as dorii sa ma contactezi “
- Din ce clasa esti ?
- Ca si tine 9 , dar nu in acelas clase .
- Aha …
- Ai vrea sa ne intalnim la Vruna ?
- Cand ?
- Si azi daca vrei .
- Bine pe la cat ?
- Cand poti tu .
- La 5:00 e bine ?
- Da.
- Dupa 20 de minute , Andreea se pregateste dup ace ii trimite mesaj Alinei , nu isimai gasea hainele si Roby intra in camera
- Ce faci draga ?
- Ma pregatresc
- Unde pleci ?
- La intalnire .
- Pai si baiatul se asera
- Cu el ma intalnesc , iesi idin camera ca sa ma schimb , trebuie sa plec in la 4:00
- Adica in 15 minute .
- Cee ? atat e ?
- Uitate la ceas .
- Valeleu nu mai am timp .
- Ce ma fac .
- Hai ca gasesti tu timp , daca vrei ma duc pe sa il sun pe tip .
- Bine ,numai iesi .
- Dupa ce era gata , Andreea pleca spre Varuna , acolo era ….
- Dupa ce era gata , Andreea pleca spre Varuna , acolo era Mihai , o astepta cu un trandafir in mana .
- Ce faci ?
- Buna , bine te asteptam tu ?
- Tu esti cel care mi-a dat mesaj ?
- Da.
- Nu ma asteptam .
- De ce ?
- Nu credeam ca unu ca tine se va uita la una ca mine
- Pai ma uit de ceva vreme .
- Mmmm , si ne asezam ?
- Da , asta e pt tine.
- Multumesc , nu trebuia .
- Ba da , chiar trebuia .
- Nu stiam ca ai ochii albastri .
- Nu stiam ca esti romantic .
- Mda…
- Si mi-a sp Roby ca ramasesei in urma cu imbracatul
- Da , nu imi dadusem seama ca e ora 4 fara 10
- Dansazi bine .
- Zau , eu cred ca-m fost stangace .
- Putin , pe aici pe acolo.
- Si tu cu Cleo …
- Cei cu mine si cu ea ?
- Nu mai sunteti impreuna ?
- Nu , vei afla si luni de ce .
- Nu-mi poti spune in avans ?
- Nu pot , ca sunt pe aici prieteni de ai ei .
- Aaa , ok .
- Si , vei participa anul acesta la Presedintele elevilor ?
- Nu stiu , inca nu m-am gandit . auzi
- Da , spune .
- Nu ai vrea mai bines a vb despre noi 2 .
- Bine , dar incepi tu .
- Logic ca deobicei .
- Inafara de Andreea , te mai chema si altfel?
- Nu , decant Andreea .
- Pe mine si George .
- Stiam .
- Da cate sti tu despre mine si eu nu stu nici 30% despre tine .
- La scoala lumea vb.si aud fara sa vreau .
- Auzi .
- Da
- Pot sa vin langa tine ?
- Da , dar…
- Nu sunt inca nesimtit .
- Si de cand vei fii ?
- Pai nu stiu , inca ma gandesc.
- Ee bine ,
- De ce te dadus mai incolo , nu musc fetele.
- Ca sa ai loc .
- Acum ma faci si gras nu ?
- Scuze , nu am vrut sa spun asta .
- Daca ma saruti pe obraz , te iert .
- Mie rusine .
- Hai , lasa rusinea deoparte .
- Andreea se apropie de el , de obrazul sau dar Mihai intoarte capul si il saruta pe gura .
- Iete , eu vorbesc cu tinemca tut e musc din prima si tu ce faci?
- Tu ai intors capul
- Si ce , tu trebuia sa te opresti
- Dar am inchis ochii .
- Trebuia sa simti .
- Plec .
- Nee , stai aici ,
- Nu vorbesc serios plec.
- Te-ai suparat ?nu dar vad ca tut e superi pe mine .
- E din dragoste , trece repede .
- Daca tu zici .
- Cat e ceasul ?
- 8:00
- Ce repede a trecut vremea .
- Da , din pacate .
- Eu plec .
- Déjà ?
- Da , te rog ma poti duce acasa ?
- Nu .
- Bine , pa pa .
- Tu chiar ma crezi ?
- De ce n-as faceo ?
- Wow , esti foarte credula , timida si …
- Si….. ?
- Nu mai are rost , hai sa te duc acasa .
- Bine .[ dupa 10 minute]
- Mihai .
- Da .
- Iti multumesc pentru timpul acordat .
- Hudaaa =))
- Am spus ceva gresit ?
- Nici o fata nu mi-a multumi .
- Imi cer sucuze si pleca.
- Stai ma , unde placi .
- Imi pare rau , toata ziua te-am suparat.
- Ma copilas , nu m-ai suparat chiar deloc , tu trebuie sa intelegi ca asa sunt eu mai glumet , stiu ca tie nu ti sa intamplat asta pana acum si imi cer scuze , si o saruta pe buze .
- Multumesc pentru trandafir , ne vedem maine daca vrei .
- Vorbim in gandul lui “logic ca vreau ca nu degaba m-am dat la tine “
- Cand a juns acasa pe scaun statea si o astepta …..
Sus In jos
http://google.ro
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 10:39

Uhu! A sosit next-ul! dance2
Nu ma asteptam ca Mihai sa o invite pe Andree la o intalnire hmm..realy?
Dar mi-a placut mult, mai ales ca e si glumet ;;) Faze beton, glume pe ici pe colo, deci a fost marfa! rock Acum incep si eu ca baietii lough
Deci... happy Astept next! in love Spor la scris si la idei! kiss


       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 12:12

Doo doo dooo . in love
Ce romantiic e Mihaai. Complicated love. 2332602154
Imi place noul el . happy2
Sper ca totul intre ei va fi bine. waiting
Astept next si sper ca o sa imi dai si mie un P.M. cand il postezi.. rusinos
Spor la scris si idei multe! dap !
Kisses. kisskisskiss


Complicated love. Tumblrmgy30sytwf1rf275u

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥
Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 16:13

Capitol VII

Complicated love. 422231_157838821000248_1010499178_n

- Cand a juns acasa pe scaun statea si o astepta Tatal ei alaturi de Roby .
- Si unde ai fost ?
- De parka n-ai sti .
- Intalnire ?
- Da tata .
- Cu cine ?
- Cu prietenul lui Roby
- Asa e fiule ?
- Daaa.
- Si ce-ati facut , te-a sarutat din prima spuse Roby.
- De ce ma intrebi asta ?
- Asa ,de complezenta .
- Mda …
- Hai la masa , e déjà gata .
- Bine , ma duc sa-mi lasa geaca si vin .
- Dupa ce au mancat , se facuse déjà seara , Andreea vorbea cu Mihai , aceasta spunea ca vrea sa o vada maine si ca o asteapta in fata scolii . Cand Andreea era in fata scolii il vede pe Mihai in brate cu Cleo , cand Andreea la vazut , a inceput sa planga , si sa dus in clasa m ignorand pe toata lumea , a venit repede dupa ea Roby si a spus :
- Hai calmeaza-te
- Cum sa ma calmez , zi-mi tu cum ?
- Daca staiam ca facee asta , il ignoram si nu ii mai lasam sa te lasa sa suferi .
- Da ma da , hai te rog , lasa-ma ca sunt suparata .
- Off , bine vorbim diseara .
- Bine .
- Am vazut ca te-ai impacat cu Mihai , Cleo .
- Da si mi-a dat si o verghieta in semn de iubire .
- Vergheta ?
- Un intel ca sa spunem asa .
- Farate , ce te-a apucat ?
- Nu inteleg ce vrei sa spui .
- Cum ai putut sa ii faci asta Andreei .
- Usor , nu sa vazut .
- Daca stiam ca aveai de gand sa ii faci asta nici nu te mai ajutam
- Stai linstit ca si fara ajutorul tau reuseam ,
- Esti un …
- Problema mea cum sunt .
- Hai sictiri , déjà m-ai scarbit , credeam ca-mi esti prieten
- Auzi tu chiar ma crezi asa de idiot sa stau cu aia care e orfana si care nici macar nu e sorata ?
- Orfana nu e are o familie nou .
- Si cea vechie ?
- Crede-ma chiar ii cunosti , dar nu comentez , se va afla la momentul potrivit.
- Parka spuneai ca ai treaba .
- Am dar vroiam sa iti mai aud voacea aceeea de imbecil .
- Dupa ce Roby ajunsese acasa , intra pe mess si vede ca a primit un mesaj de la Mihai dar nu a vrut sa-l citeasca , ia dat si ignore , il enervase asa de tare incat nu mai spunea nimic , dupa ce Andreea venise acasa sa dus exact in camera lu Roby .
- Hai Robbb , ce faci ?
- Uite , bine , tu ?
- La fel ca inainte .
- Stai ma linistita ca va venii vremea cand roata se va intoarce .
- Stiu , dar il dau dracu de idiot .
- Asa sa faci .
- Uite ce m-am gandit .
- Spune .
- Sa facem o trupa
- Noi 2 ?
- Da .
- Nu stiu ce sa spun .
- Adica ma gandeam ca sa facem o trupa in care sa vine jumatate dans , jumatate muzica ce zici ?
- Si crezi ca vor sa vina la noi ?
- Nu stiu , incercam , dar pentru inceput sa fim anonimi .
- Si crezi ca eu ma voi descurca cu dansul ?
- Pentru tot e un nou inceput nu ?
- Da , ai dreptate .
- Deci cand incepem ?
- Eu zic sa vorbim cu cineva sa ne ajute sa imparta plinate ce zici ?
- Da , pot sa o chem. Pe Alina cu noi ?
- Da , desigur dar sa sties a tina un secred .
- Stie .
- E bine atunci .
- A doua zi sau pus pe treaba pana cand primeste telefon de la ……
- A doua zi sau pus pe traba pana cand primeste telefon de la Mihai .
- Hai , ce faci ?
- Bine , acum ma jucam NFS[mintea]
- Vii azi ?
- Unde ?
- Ai uitat ?
- Da
- In mall la filumul Amurg .
- Aaa , nu vin , stau cu Andreea ca suntem singuri acasa si vroiam sa o duc la bunica , daca e alta data .
- Ok , cum vrei eu te-am sunat sa te anunt si scoate-ma de la ign.
- Aha , mai incolo , dai mesaj .
- Bine.
- Vine ma ?
- Nu vrea sa vina .
- Pai daca esti idiot
- Eu ?
- Da cine dq vrei mama ? Sa vezi ca asta nu mai vrea sa umble cu noi din cauza aleia .
- Auzi , nu-mi adu si tu aminte , zi mersi .
- Dar cum ai putut sa o saruti ?
- Bine si usor .
- Dar ce dq ai vazut la ea ?
- Nimic , nu imi mai batusem de mult joc de cineva .
- Hai date dq , hai ca ne astepata fetele .
- Bine .
- Andreea .
- Da ?
- Ne apucam?
- Eu m-am apucat , déjà am facut poza iti place ?
- E superva si zic sa facem marginile cu mov ce zici ?
- Eu ma gandeam la negru dar si mov e bine
- Asa si cand incepem preselectia ?
- Pai eu zic sambata sau duminica .
- Si noi 2 vom allege ?
- Nu voi aduce pe cineva specializat .
- Ce bine .
- Abia astept .
- Mie imi zici . Mai mergem in mall?
- Cum vrei tu .
- Bine , sa fii gata intr-o ora , te duc la o comedie ok ?
- Unde vrei tu , dar mergem sa mancam ceva ?
- Cum sa te las eu nemancata ?
- Asa e cum iti perimiti .
- Hai gata cu gluma , pregateste-te .
- Ok .
- Duap o ora ……..
- Esti gata ?
- Da mergem ?
- Da .
- Auzi .
- Da
- Vrei sa-ti cumperi ceva ?
- Nu neaparat , dar ne putem uita in magazine ?
- Da , disigur , cand ajung acolo , ieseu din cinema Mihai , Marius Miky , Cleo si Ciprian .
- Aici e bunica sa intaleg ?
- Nu a raspuns la telefon si asa ca am venit in mall , e vreo problema ?
- Nu , eram doar curios
- Bine , acum ai aflat .
- Roby , hai sa mergem .
- Hai .
- Ce ma te tine pupaza in lesa ??
- Pupaza sa ii zici lui Cleo ok ?
- Nu te lua de ea ca de nu …
- Ce-mi faci ? ma bati ?
- Nu ti-e ca ai prins cam mult tupeu ?
- Si ce daca? , am invatat de la cei mai buni nu?
- Ahhh . si pleaca .
- Te-ai certat cu el?
- Sa zicem .
- Sper ca nu din cauza mea ,
- Nu nu
- Nu trebuia sa te certi din cauza mea .
- Si ce vroiai sa fac ? trebuia sa te apar
- Multumesc , si il ea in brate .
- Oooo fratioare ce faci aici bai frate ?
- Ce cauzi aici ?
- Eu te-am intrebat .
- Aici m-am mutat de curand .
- Si ea cine e iubita ?
- Nu ,sora vitrega .
- Incanta scumpete .
- Andreea .
- Andy .
- Incantata si eu .
- Si ce te aduce pe aici >?
- M-am mutat cu familia si de maine invat la un liceu ceva cu C N V S parka ……
- Oo super scoala unde invat si eu . ce profil ?
- Mate info , doame sa pici cu mine in clasa
- Se rezolva la ce clasa esti ?
- A.
- Ok , vorbesc cu tata acum.
- Dupa ce acestia si-au petrecut seara impreuna , fiecare pleaca la casele lor , a doua zi dis de dimineata ….
Sus In jos
http://google.ro
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 16:15

Capitol VIII

Complicated love. 398671_158617894255674_2138340577_n

- Ce faci frate ? spuse Andy .
- M-ai trezit In pastele matii
- Aaa scuze , am vorbit cu tata
- Si ce-a spus ?
- Sa rezolvat .
- Marfa frate , auzi ?
- Da
- Acum ma lasi sa dorm ?
- Al dq , trezestete e 9 .
- Ba nu e 7 .
- Unde traesti in secolol prehistoric ?
- Stai ca vorbesc cu majordomul .
- Ok
- Neata .
- Buna dimineata domnisorule
- Cat este ceasul ?
- 9:25 de minute
- Cattt :O
- Multumesc .
- Nu aveti pentru ce .
- Mama cat e ceasul .
- Teapa .
- Auzi ?
- Da
- Vii cu mine la scoala ?
- Vin dar pe unde stai
- Fata in fata cu tine boule
- Aaaa , uitasem .
- Ahaaaa mata , tot prost ai rams.
- Hai sictir .
- La cat ne intalnim ?
- La 12:30 .
- Si mai vine cineva uc noi?
- Soramea .
- Aaa , traguta tipa .
- Vezi ce incerci sa faci .
- Are gagic ?
- A avut .
- Si de ce nu mai are?
- De bou ce e .
- Aaa ,hai ca te lass a-ti vezi de ale atale , vorbim la 12 ok ?
- Bine , pa .
- Dupa 2 oare …
- Roby ….
- De ce ma strigi asa de tare .
- Nu te gaseam .
- Mergem ?
- Da ..
- Auzi
- Din 95 baby .
- Diseara sa nu pleci fara mine ?
- Nu logic , si daca as pleca eu , te-ar duce Andy acasa.
- Pai nu am nici o treaba cu el
- Hai lasa ,hai sa mergem .
- Buna Andreea .
- Buna Andy
- Hai cu dragalaseniile , hai sa mergem .
- Ce-ai maid a esti asa nervos ?
- Am mate
- Si ????
- Ciuciu tema .
- Aaa . hai da-te dracu ca o sa ma ia pe mine la interogatoiru
- Ce bin ear fiii .
- Déjà am ajuns la scoala spunse Andreea , o vad pe Alina , am plecat la ea , Zpay .
- Pa fata .
- Pa dragut’o
- Dragt’o ?
- Da , am spus ceva gresit ?
- Nu , te dai la ea frate .
- Si ce e rau ?
- Nimic , hai lasa .
- Cand ajunge in clasa , Andy si Roby sunt intampinati de……
- Cand ajunge in clasa , Andy si Roby sunt intampinati de Maria si Andra .
- Robbb
- Zi ?
- E coleg nou ?
- Nu se vede ?
- Eram si eu curioasa , auzi iubi
- Iubi ?
- Da, nu ma lasi sa te alint asa ?
- Auzi , hai pa .
- Ce rau esti .
- Paaa .
- De ce esti ma asa de rau cu fata ?
- Daua in colo , cu siguranta vrea ceva .
- Si ? Afla ce doreste .
- Daua dq , mareu spune porcari .
- Ce rau esti .
- O sa le cunosti , si vei ajunge la aceias concluzie .
- Vom vedea .
- Roby ziii ce mai e .
- Vreau sa vorbesc cu tine in pauza spuse Mihai .
- Bine …
- Dupa ce ora se terminase cu brio fara ca Roby sai a 2 si se duc in pauza in spatele scolii sa fumeze .
- Zi ce vrei ?
- Sa vorbesc cu tine.
- Zi
- Sa sti ca eu tin la Andreea dar ..
- Dar ce ai vazut-o mai proasta si ti-ai batut joc de ea ?
- Nu e chiar asa .
- Ba da e , ea sufera pt tine pe tine te apuca rasul cand auzi de ea , asta nu e iubie .
- Nici macar nu sti de ce am facut asta .
- Si ma rog , de ce ai facut asta ?
- Vreau sap rind momentul potrivit .
- Aha , cred ca Andree ate va uita , déjà un baiat vorbeste cu ea , asa ca nu ai sanse .
- Auzi vorbeste tu cu ea si explicai .
- Nu , nu vorbesc , tu trebuie sa vorbesti cu ea .
- Nu am cum.
- Atunci sorata si Roby pleaca …
- Alina .
- Dda pisy .
- Mergem maine undeva ?
- Unde vrei ?
- Unde vrei tu ?
- In parc ?
- Daca tu vrei da .
- Luam si papagalii cu noi ?
- Daaa ca asa nem ai amuzam .
- Bine auzi dar .
- Spune ?
- Mergem la suc ?
- Daa , déjà ma bate gandul la frappe .
- Stai .
- Ai patit ceva ?
- Am primit un mesaj de la Mihai.
- Ce spune ?
- “Vreau sa vorbesc cu tine ceva foarte serios , dar nu pot vorbii printr-un mesaj , stiu ca esti suparata pe mine si iti promit ca mai revansa , daca sit u vrei sa vorbesti cu mine te astept in fata scolii pauza viitoare “
- Te vei duce ?
- Nu stiu .
- Nu fii proasta , poate te faci sa suferi
- Oricum sufar .
- Ma duc.
- Fa ce vrei
- Bine , mama abia trece ora asta abia au trecut 50 de se cunde de cad ai primit mesajul , la ce te astepti , la o minune dumnezeiasca .
- Nu chiar ,dar vreau sa vad ce are de spus , dup ace toata ora Andreea sa fatiai n banca , a venit pauza si sa dus la el , era acolo unde vorbisera in fata liceului .

[ • am scris 2 capitole eu săptămâna asta lipsesc şi nu voi mai posta :o3 dar cum vin promit că vă introduc noile capitole ]
Sus In jos
http://google.ro
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 16:16

Precum am mai zis: ~> Prima Complicated love. 301723
Maii Matei tu asa vorbesti si cu amicii tai in realitate, nu? lough
Nu de alta da' eu is genu' mai baietoasa ... si eu asa vorbesc cu baietii de la mine din gasca . lough
Bad boy.. smecherii astia.. of of off. rusinos
Anyway mi-a placut mult cele doua capitole. Multumesc de P.M. si mai astept si data viitoare..
dar cand l-am primit eu deja citeam aici lough
Spor la scris si idei multe ! happy2
Kisses. kisskisskiss


Complicated love. Tumblrmgy30sytwf1rf275u

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Sam 11 Aug 2012, 20:56

Nu-s prima ingrijorat Scuza ca nu am comentat pana acum, dar am fost la chef crying
Ce capitole bestiale! rock Cum a putut Mihai sa-i faca una ca asta Andreei? puppy eyes Sper ca are o explicatie ca de nu angry
Astept next-ul! in love Spor la scris si la idei! kiss


       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Dum 12 Aug 2012, 18:25

Hey! Scuzse c anu am comentat ,d ar am avut treaba . Oricum vreau sa spun ca le-am adorat la nebunie cele doau capitole si sper sa ai inspiratie si sa aduci si capitolele mai repede si ma intreb ce vrea Marius sa-i zica Andreei ca sa-l ierte ,d ar totus nua s vrea ca ea sa-l ierte de loc .


Complicated love. 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Blitz.
Genin
Genin
Blitz.

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe scaun...
acebook acebook : https://www.facebook.com/MateiCatalinFlorentin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : Şi totuși inchid ochii să mă desprind de tot și toate da tot cu zâmbetul pe buze ! ♥

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Mier 15 Aug 2012, 10:19

Capitol IX

Complicated love. 423082_159372657513531_1000365645_n

- Nu chiar ,dar vreau sa vad ce are de spus , dupa ce toata ora Andreea sa fatia in banca , a venit pauza si sa dus la el , era acolo unde vorbisera in fata liceului .
- Buna
- Buna spuse Andreea
- Nu credeam ca vei venii .
- Zi repede ce vrei ca mie frig si vreau sa ma duc in clasa .
- Vrei sa-ti dau geaca mea ?
- N-am nevoie .
- De ce te porti asa cu mine ?
- Si cum ai vrea sa ma port , sa te iau in brate sis a te pup nu ?
- Nu dar nici chiar cum te porti asa , nu-mi pica deloc bine .
- Si crezi ca mie mi-a picat cand te-am vazut cu Cleo .
- Nu si imi cer scuze ,vreau sa vorbesc cu tine ceva foarte serios .
- Pai treci la subiect .
- Vreau sa sti ca te …. [si vneCleo]
- Ce cauti aici spuse Mihai .
- Am ceva de discutat cu Andreea.
- Buna fata , nici nu te vazusem .
- Vad ca m-ai scos degeaba afara si ti-ai batut din nou joc de mine asa ca plec .
- Andreea , stai !
- Pa .
- De ce ai venit aici ?
- Sa te scap de aia .
- Nu puteai sa ma lasi dq odata in pace ca si asa mereu stai pe capul meu mere.
- Dar de ce te-ai suparart asa.
- Eu nu intervin cand tu vorbesti cu cineva asa ca nu o mai face tu .
- Vai si ne suparam , ce sa-ti povestesc .
- Pa .
- Pa
- Alina ce ati vorbit ?
- A venit idioata de Cleo si bye , ca nu mi-a spus nimic.
- Ti-am spus sa nu te duci , ca te duci degeaba .
- Da , imi pare rau ca nu te-am ascultat .
- Auzi .
- Da ,
- Am facut cunosinta cu un baiat Andy si e foarte dragut .
- Ooo si el te place ?
- Nu stiu ca fratemio ne-a facut decat cunostinta .
- Aaa si e dragut ?
- Da , si ivne pe fiecare zi cu noi la scoala ;X
- Bravo fato , esti norocoasa .
- Auzi dar tu iubesti pe cineva >
- Da , am stat cu Octavian .
- Ala din trupa ?
- Da .
- Si nu mai stati ?
- Nu , ne-am despartit acum 6 luni.
- De ce >
- Mi-a spus ca nu suntem compatibili si ca vrea o pauza sa se decida si eu tin la el asa de mult .
- Si nu ati mai vorbit de atunci ?
- Nu si nici nu ne salutam .
- Imi pare rau .
- Stai linistita , m-am obisnuit.
- Vino sa te imbracisez .
- Vine Cleo .
- Tu esti chiar proasta daca crezi ca Mohai se va intoarce la tine si ma va lasa pe mine .
- Auzi iubire , cara-te nu avem nevoie de tine auzi si vezi da-te cu mai putin parfum , e criza .
- Auzi draga mea Alina , mai bine vezi-ti de Octo, al tau si nu te mai baga in seama cu mine .
- Imi pare rau ca Octo al meu ma lasat peuntru o cu*** ca verisoarata .
- Nu e cu ****
- Seaman cu tine .
- Auzi tu chiar vrei bataie ?
- Pai ia incerca-ma , nu sti de ce sunt in stare .
- Si cearta incepe sa ia amploare …..

Si cearta ea amploare Alina ia tras peste fata o palma lui Cleo , au inceput sa se traga de par so alte cele pana cand in clasa intra Octavian si Mihai . Octavina o ia in brate pe Alina iar Mihai o trage de man ape Cleo
- ce dracu aveti spuse Octavian.
- Nu te baca , nu te invitat nimeni in clasa.
- Tu chair nu vezi ca va faceti de ras ? Asteptam mai mult de la tine .
- Si ce ??? Era problema mea , nu a ta .
- Auzi , hai ca n-am cgef de scandal .
- Tarafo , o sa mi-o platesti spuse Cleo .
- Nu ma compara cu tine baby .
- Zet .
- Zet sa-I spui lu mata nu mie .
- Nu te lua de mama ca nu ti-a facut nimic .
- Da , daia i-ai spus unei persoane cunoscute de noi “ Alina cu masa sunt ****” si nu ai vrea sa citez continuarea.
- Minti .
- Da , chiar asa mint ? Pa ice-ar fi sa pun conversatia inregistrata de de el and spunei tot ce crezi despre lumea din scoala ?
- Nu ai face asta .
- Pune-ma la incercare .
- Alina , nu te pune la mintea ei , nu ii mai da satisfactie.
- Ai dreptate Andreea .
- Vine dirctoarea :
- Alina , cum ai putut sa faci asta ?
- Scuza-ma mama .
- Mama , ce dq spui tu acolo spuse Cleo .
- Alina este fiica mea , si in locul tau domnisoara , mi-as redresa comportamentul , altfel voi lua masuri severe si sa nu crezi ca nu stiu ce-ai spus despre mine.
- Ma scuzati .
Dupa ce directoarea le calmeaza pe fete pleaca fara sa le faca ceva , dar cearta nu se termina si iar incep sa se certe , Alina incerca sa termine dar Celo nu termina pana cand Mihai o scoate afara .
- Te va certa acasa mama ta ?
- Nu stiu , ma tem de asta
- Vrei sa tsai la mine azi ?
- Nu , stai linistita , ma descurca .
- Baietul acela e ..?
- Da
- Foarte dragut .
- Stiu , cand a venit el , m-am inmuitat toata n-am stiu ce sa mai spun .
- Am vazut , te balbiai .
- Stai , ma suna mama .
- Vino pana in birou .
- Sai ntamplat ceva ?
- Ma chemat mama in birou
- Bafta
- Multumesc.
- Da mama ,
- Ce te-a apucat ?
- Imi cer scuze , dar nu m-am putut abtine .
- Trebuia sa-I dai cu ghiveciul in cap .
- Haaaa ?
- Ce , nu mai am voie sa glumesc .
- Credeam ca ma vei bate .
- Nu , nu te bat , esti destul de mare sa ei decizia singura .
- Multumesc.
- Sa sti ca si eu m-am batut cu mama colegei tale cand aveam aceias varsta .
- Si i-ai dat cu ghiveciul in cap ?
- Nu , sa bagat fotul meu iubit si ne-a despartit .
- Tata ?
- Da .
- Ce dragut .
- Atunci nu era .
- Auzi
- Da mama ?
- Baiatul care te-a luat in brate a fot iubitul tau , nu ?
- Da , de unde sti [se inrosi].
- V-am vazut odata pe strada . Si mie de ce nu mi-ati spus ?
- Mi-a fost frica de impresia ta si am preferat sat ac dar acum nu mai suntem impreuna .
- Stiu , stiu totul
- De unde ?
- Treaba mea . Hai dute la ora , vorbim acasa .
- Saru`mana .
- Ajunsa in clasa Alina este luata la interogat de catre Andreeea , in acel moment primeste mesaj de la O ………
Sus In jos
http://google.ro
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Mier 15 Aug 2012, 10:25

Asaaaa in love
Mi'a placut foarte mult acest capitool. Defapt.. au fost doua ? in love
Chiar daca la un moment dat nu mai intelegeam nimic in dialog . rusinos
Da' am continuat sa citesc acolo. lough
Astept next si sper sa dai P.M.
Kisses . kisskisskiss



Complicated love. Tumblrmgy30sytwf1rf275u

Someday I will be strong enough to lift not one but both of us. ♥


Ultima editare efectuata de catre Kawii »๏« in Mier 15 Aug 2012, 11:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Mier 15 Aug 2012, 11:00

A doua ! Ce bien ca ai pus next-ul . Ce imi place ca a puso la punct pe Cleo , Alina. Ador acest capitol si sper sa aduci next-ul mai repede ca mor aici de nerabdare sa vad ce ea scris baiatul acela .


Complicated love. 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19Mier 15 Aug 2012, 13:30

Ce mi-a placut capitolul asta rock
Auzi, cica sa-i dea cu ghiveciul in cap lough Chestia asta trebuia pusa si in practica lough
Ce nenorocita poate fi Cleo! Cum isi permite sa se comporte asa cu restul? angry
No, pai eu astept next! Spor la scris si la idei! kiss


       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Complicated love. Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Continut sponsorizat




Complicated love. Empty
MesajSubiect: Re: Complicated love.   Complicated love. I_icon19

Sus In jos
 

Complicated love.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-