Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Continuarea razboiului Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Continuarea razboiului Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Continuarea razboiului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 14 Aug 2012, 12:40

Buna sunt noua pe forum asa ca nu stiu daca am postat bine unde am postat. M-am gandit sa continui batalia care se petrece acum in Naruto Shippuden, mergand la episodul 275. Sper sa va placa in love

Capitolul 1: Prizoniere

Razboiul este inflacarat, fara terminare, oamenii cad si medicii raman fara chakra. Satele nu mai aveau nici o sansa impotriva lui Akatsuki si al discipolul lui Orochimaru.
Campurile erau pline de sange si flacari. Oamenii cadeau si se ridicat, iar unii cadeau definitiv. Totul era un adevarat cosmar. Totusi stim ca asta nu se va termina cu vorba buna, astef doctorii incercau sa ii vindice pe acei oameni cat de repede pot. Mai aveau o singura sansa: o putere imensa de partea lor sa vina sa ii ajute.
Ei nu stiau ca au aceasta putere de partea lor. Aceasta putere era Naruto. El a invatat sa isi controleze chakra lui 9 cozi. Totusi nu se dorea sa fie expus in razboi, pentru ca acest razboi s-a format din cauza a 2 motive: distrugerea Kohohei si castigarea lui 9 cozi.
Sasuke se arata dupa atata vreme si este mai puternic: are ochii fratelui sau si razbunarea in minte.
Oamenii cad mult, iar aceasta batalie este aproape gata. Sasuke merge prin campurile unde au avut loc bataliile. Vede o fata cunoscuta, o fata care ii trezeste amintiri frumoase…Era Sakura, se chinuaia sa salveze oameni. Neji si Hinata se apropie de acel loc. Sasuke vine cu o viteza uimitoare ca aproape poate fi vazut si le ia drept prizoniere pe Sakura si Hinata. Sasuke mai da o patrula mica, apoi da un mesaj: “Razboiul se incheie, pentru moment…”
Sasuke pleaca cu cele doua prizoniere si se indreapta in ascunzatoare. Fetele erau speriate, nu stiau ce vor face cu ele. Sasuke o ia pe Hinata pentru ca o stie ca este mai slaba si o intreaba cu un glas atat de rece si cu o privire furioasa:
-Ce plan are aceasta unire? Daca spui te las sa pleci!
-Eu…pei….eu…ugh..a…eu…Hinata se balbaia din ce in ce mai tare cu mai multa frica, facandu-se rosie la fata.
-Eu nu sunt Naruto asa ca zimi daca vrei sa pleci de aici.
Sakura a gandit un plan rapid, asa ca l-a pus in practica:
-Sasuke…iti spun eu planul acestor sate, dar o vei lasa pe Hinata sa plece.
Sakura a spus un plan fals, le spune un coordonat si ii trimite chiar in capcana. Sakura reuseste sa ii spuna planul Hinatei, iar astfel Hinata este lasata libera si le spune planul si satelor. Sakura era speriata, dar stie ca s-a sacrificat pentru prietena ei.
Sasuke o dezleaga pe Sakura si o duce intr-o camera comoda. Sakura se simte speriata. Nu stie ce sa mai faca. Sasuke ii spune:
-Vei sta aici pana la sfarsitul razboiului. Nu vreau ca satul sa isi schimbe planul.
-B-Bine…spune Sakura infricosata.
Atunci a inceput o cearta enorma la baza fiind idea lui Sasuke, luand-o pe Sakura prizoniera. Sasuke spune calm:
-Sakura e slaba, si fiind in situatia asta nu poate gandi. Plus, dupa razboi, va trebui sa reconstruesc clanul, asa ca am nevoie de cineva. Va fi usor pentru ca ea ma placut.
-Totusi este destul de desteapta, Sasuke! Nu vreau sa te lasi pacalit.
-Nu-ti face griji. Nu ma va pacali.
Venea vremea cinei, iar Sasuke se duce sa ii duca cina Sakurei. Sakura statea la fereastra, se gandea la razboi. Sasuke intra in camera si intreaba:
-Ce faci?
-S-Sasuke, Sakura se intoarce cu capul in jos la Sasuke, e-eu, e-eu…vreau sa nu distruci Konoha, iar daca vei face asta, iti voi implini orice alta dorinta…
-Hmm…poate ma voi mai gandi…dar daca imi vei afla dorinta, atunci ma voi gandi mai repede.
Sasuka era trista, habar n-avea cea avea de gand Sasuke. Akatsuki gandea deja o noua tactica de lupta. In timp ce statea la geam si se uita la stele, se aud pasi si voci din hol. Era Sasuke, vorbea cu un memebru al clanului Akatsuki:



Sper ca va placut! Voi pune continuarea si veti afla ce discutie are Sasuke. happy kiss

Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 14 Aug 2012, 12:51

Pentru ca esti noua pe forum(bine ai venit :*) , sper ca nu te va deranja daca iti dau niste sfaturi:)
e treaba ta daca le iei in considerare sau nu:)
Intr-un fic actiunea nu trebuie sa fie grabita. Descrierea sentimentala sau a mediului inconjurator te va ajuta sa incetinesti actiunea. Asta este foarte important!
Dialogul este cam multicel, dar poti sa-l transformi in vorbire indirecta.
Mai multe nu pot sa-ti spun pentru ca nu sunt critic, dar te-as sfatui ca ceri o critica de la persoanele respunzatoare asa cum am facut si eu.
Crede-ma, te va ajuta enorm!
In rest, ideea imi place , sa vedem cum o continui:)
Ja-ne:)


Continuarea razboiului 107upsi
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:03

Multumesc pentru sfaturi revelation13. Nu stiu daca sa mai postez sau nu, pentru ca vad ca nimeni nu este interesat... ingrijorat


Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:13

stai linistita...
O sa vezi ca pe timp ce trece , lumea o sa fie interesata si o sa comenteze, DAAAR pana atunci tu incearca sa te perfectionezi:)
citeste fic-urile altora ca sa-ti inbogatesti limbajul artistic si ai sa vezi ca o sa te mire propria ta schimbare:)


Continuarea razboiului 107upsi
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:52

Deci eu cam vreau sa afc cu dialoguri pentru ca asa ma descurc cel mai bine.
Sper sa va placa continuarea... happy2

Capitalul 2: Dorinta lui Sasuke...

Sasuka era trista, habar n-avea cea avea de gand Sasuke. Akatsuki gandea deja o noua tactica de lupta. In timp ce statea la geam si se uita la stele, se aud pasi si voci din hol. Era Sasuke, vorbea cu un memebru al clanului Akatsuki:
“Sakura nu stie inca de al doilea scop al tau?”
“Nu, nu stie! Daca stia, ma punea sa renunt la scopul principal…”
“Daca afla scopul atunci esti nevoit sa renunti.”
“Da…dar nu cred ca a fost atenta cand eram in grupul 7”
Atunci Sasuke intra in camera, iar Sakura a sarit repede in pat pentru ca asculta la usa.
-Sakura ai inceput sa aflii ceva?
-Nu, nu gasesc nimic…spune Sakura mintind. Stia ceva micut, nu stia totul.
-Iti mai dau o zi. Dar eu iti zic sa te grabesti.
Sasuke pleaca i-ar Sakura incepe sa isi aminteasca prima zi in grupul 7. Isi amintea ce a spus Sasuke: “Sunt Sasuke Uchiha…..am scopul de a ucide pe cineva anume si de a imi raconstrui clanul”
-Da, exact asta e! Un scop si l-a implinit mai are unul.
Dimineata a venit rapid. Sasuke vine cu micul-dejun la Sakura. Sakura il astepta, iar cand intra in camera ii spune:
-Sasuke, stiu ce scop mai ai.
Sasuke era speriat, se gandea ca si-a dat seama, apoi a spus:
-Care?
-Ai vrea sa reconstruesti clanul. Si ai ales sa-l reconstruesti cu mine?
-Mda, dar sa vedem…tu ai chicit ce am vrut eu, acum trebuie sa ma gandesc la Konoha…dar e decizia ta unde vrei sa creasca copii.
Sasuke se uita la soarele care intra pe geam.
-Sakura mananca micul-dejun.
-B-Bine…
Sakura era ingrijorata de decizia lui Sasuke. Seara Sasuke vine in camera lui Sakura cand se pregatea sa doarma. Sakura era speriata cand il vedea pe Sasuke ca se apropia de ea.
Ea vrea sa tipe, dar este intrerupta de sarutul lui Sasuke. Se lasa in vant si intra in jocul lui Sasuke. Pana la urma s-a intamplat.
Sasuke acum trebuia sa i-a o decizie grea: sa se razbune pe Konoha pentru ce i-a facut clanului sau sa isi refaca clanul, crescandu-l in Konoha. El devenea tata, deci trebuia sa i-a o degizie grea. Se gandea ca poate parintii Sakurei se vor infuria.
Ziua urmatoare, Sasuke discuta cu Sakura:
-Sakura, de acum in colo vom fi parinti, dar nu stiu reactia care o vor avea ai tai. Asa ca am o idee.
-O..I-Idee?
-Da…Vom pune pace cu Konoha, daca parintii tai nu iti vor face nimic si clanul va fi last in pace, atunci nu va mai incepe razboiul. Vreau si acordul tau.
-S-Sigur, este o idee foarte buna.
Sasuke a trimis un mesaj. Doamne Tsunade a raspuns la mesaj. Totusi nu a lasat garda jos. Asa ca a pus garzi peste tot.
In acest timp, Naruto se pregatea sa se intoarca inapoi in Konoha.
Sasuke si Sakura au revenit inapoi, parintii Sakurei fiind fericiti ca au revazut-o.
-M-Mama…T-Tata…Nu sunteti suparati de acea veste?
-Ne bucuram ca esti in viata…Si noi o sa fim bunici…Ce lucru mai frumas sa nu fie? Spune tatal sau.
-Si ai ales un baiat asa de frumos si puternic. Inseamna ca vom avea nepotei frumosi si puternici la fel ca si tatal. A spus mama sa cu un zambet deschis.
Sasuke spune:
-Vreau sa stau cu Sakura singuri intr-o casa.
In timp ce doamna Tsunade vorbea despre adapostul noului cuplu, Naruto se intoarce. El se plimba prin oras si exact ca de obicei, merge la ramen. Satul deja a aflat ca Naruto stapaneste puterea lui 9 cozi, iar de frica au vrut sa il alunge, dar doamne Tsunade a spus:
-Naruto are ganduri bune. Nu cred ca va face ceva rau satului…
-Sasuke Uchiha este in sat… Nu credeti ca Naruto va incepe un alt razboi ninja asa?
-Nu…Naruto il considera pe Sasuke cel mai bun prieten. Cred ca se va rezolva fara alt razboi, a spus Kakashi sigur pe el.
Naruto afla de noul cuplu, iar el fiind putin trist, pentru ca o iubea pe Sakura, a incercat sa isi revina spunand:
-Trebuie sa ma bucur. Cel mai bun prieten al meu a revenit in oras gata sa fie tata. Trebuie sa recunosc, mi-a luat-o inainte.
Naruto se indreapta spre casa celor doi porumbei si bate la usa. Dupa cateva secunde de asteptare, la usa se arata o veche prietena cu parul roz si ochii precum diamantele. Era Sakura, arata diferit pentru ca purta in pantece copilul ei si al lui Sasuke.

Daca va place voi pune ce se intampla mai departe. happy




Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mier 15 Aug 2012, 15:26

Rog un moderator sa inchida acest topic pentru ca nu am cititori. Multumesc!


Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Joi 16 Aug 2012, 21:32

HEEI hei nu trebuie sa il inchizi
sincer mie imi place dar grabesti rauu de tot actiunea si e prea mult dialod plus ca e putin dezorganizat incearca sa il faci mai bun si o sa vezi ca va da roade nu iti pierde increderea si pls continua nu conteaza ca nu ai comuri lumea oricum iti citeste ficul




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Joi 16 Aug 2012, 21:37

plus ca scump-o e abia al 2 capitol dar in fine ce conteaza este super tare mie imi place mult si spar sa nu il inchizi si sa tii cont de ce ti-am spus:)




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Vin 17 Aug 2012, 10:23

Buna, am ajuns si eu. Pai...de unde sa incep...ei bine idee este foarte originala si chiar interesanta, cat despre inchisul ficului...nu as vrea sa i-l inchizi, continua sa scri si sa iti dezvolti idee si sunt sigura ca o sa ai mai multe comuri. Nici ficul meu nu are pana acum vrun com( mai ales ca sunt la primul capitol), dar voi pune capitolul urmator,cand i-l voi termina si atunci sper sa am macar un com. happy Asa ca contina sa scri. happy2 happy2


Continuarea razboiului Bf2m81
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Vin 17 Aug 2012, 22:17

Hei Komy...nu credeam ca o sa te avem printre noi dar in fine. Ideea e draguta dar mai taie din dialog d-al dre**u :)) si spune si tu mai multe despre sentimente, descrie peisajele etc.
Sper ca nu te-ai suparat si app. cand mai iesim si noi? Te pupa Nady :X


Continuarea razboiului 92316026

Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Dum 19 Aug 2012, 18:40

In regula. Am sa continui acest fic. Dar mai imi puteti acorda niste timp? Ca atunci, am sters ficu din folderul meu de nervi si suparare.... happy2 no angry, plz... o sa revin cat de repede pot!


Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Lun 20 Aug 2012, 00:12

asa te vreau si nu-i bai noi asteptam:) spor la scris si daca ai nevoie de ceva sunt aici




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Lun 20 Aug 2012, 09:30

nu nu vreau sa se inchida puppy eyes e absolut ssuperb in love si te rog eu mult dee toat cand pui next-ul sa ma anunti si pe mine puppy eyes pentru ca dupa cum am spus este bsolut superb in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mContinuarea razboiului Yvf
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Lun 20 Aug 2012, 15:53

he hei, am ajuns si eu pe aici si vreau sa iti zic ca este super tare si vreau NEXT please please please si daca ai vrea sa citesti si ficul meu si sa lasi un com.... „O iubire inainte sau dupa razbunare? sa ma anunti de next. puppy eyes


S.L.S Te pupaceste kiss


Continuarea razboiului 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Lun 20 Aug 2012, 18:17

Vreau sa le multumesc tuturor ca ma-ti incurajat sa nu inchid acest fic. thank you As fi postat mai devreme, dar m-a taiat inspiratia. biciuitor Eh... Sa continuam! happy
Capitolul 3: Adevaratele sentimente ale Hinatei

Naruto Pov:
Ah Sakura…te-ai ingrasat? Hmm…nu Naruto, ea este gravida. Ii spun un mare si bucuros “Buna!”. Apoi incepe o micuta discutie. Ma invita la cina. Poate ma bucura faptul ca il revad pe Sasuke. Eh…ma gandesc sa iau un cadou frumos celor 2 porumbei si ingerasului lor micut. Caut, caut si boom! Am gasit cadoul perfect. Un bibelou micut, cu 2 parinti iubitori, aproape cei 2 seamana cu Sasuke si Sakura si un bebelus micut. Il cumpar si il pun pe batranel sa mi-l impacheteze frumos. Ma indrept spre casa celor doi noi parinti si bat la usa politicos. Raspunde un vechi amic, Uchiha in persoana.
-Buna, Sasuke! Sakura m-a invitat la cina, pot intra?
El imi face din cap afirmativ, fara sa scoata o vorba. O vad pe Sakura. Ii dau cadoul si ii spun si lui Sasuke sa se uite. Sakura ma imbratiseaza si imi multumeste, apoi pune micutul bibelou pe un raft din sufragerie. Sasuke o ajuta pe Sakura sa pune masa, apoi se aseaza si ei doi.
-Naruto, ti-ai gasit pe cineva pana la urma? Intreaba Sasuke calm si plictisit, exact ca in academie. Ii raspund si eu la fel de calm “Nu, dar voi gasi curand.” Sakura zambeste, iar Sasuke incepe sa manance linistit. Dupa masa, mai vorbim si noi ca “adultii”, apoi pornesc spre casa. Le urez “Noapte buna!” porumbeilor si ma indrept spre drumul meu. O zaresc pe Hinata si Ten Ten. Ten Ten intra in casa, iar Hinata ramane singura. Parea speriata asa ca ii zic:
-Hinata, pot sa te conduc pana acasa? Drumul este periculos noaptea.
Hinata da din cap afirmativ, rosie ca racul. Ma intreb de ce este asa mereu. Mergem pe drumul cu pricina, liniste si pace, nici insectele noptii nu se auzeau. O intreb pe Hinata de ce devine asa rosie mereu. Ea devine mai rosie, la fiecare cuvant pe care il spun. O mai intreb odata si apoi incepe sa fuga. Nu era tipic ei. Ciudat…nu stau pe ganduri si ma intrept spre ea.
Hinata Pov:
Naruto m-a intreb acel lucru…nu…nu pot sa ii spun ca simt ceva pentru el. Ma uit in spate si ma asigur ca nu vine dupa mine. Incetinesc si merg normal. Ma gandesc la intrebarea lui Naruto. In fata mea este cineva. Ah…mie frica. Poate nu ma desparteam de Naruto. Nu vedeam acea persoana bine, pentru ca era intuneric. O voce cunoscuta indentifica persoana. Era Naruto, imi punea aceeasi intrebare. Stiam ca trebuia sa ii spun adevarul, dar nu puteam.Imi era frica de reactia sa. Daca incepea sa rada? Sau chiar mai rau. Incepeam sa spun chestii pe care nici eu nu le pricepeam. Cad in genunchi si incep sa plang. Naruto vine si ma imbratiseaza, apoi ma fac mai rosie ca racul, mult mai rosie. Pe gura mea ies numai balbaieli.
-N-Naruto…e-eu…e-eu….t-te…e-eu…
Eram atat de speriata. Pana la urma, imi iau inima in dinti si ii spun:
-Te iubesc!
Ma ridic rusinata si fug, plina de lacrimi pe toata fata mea, mai rosie decat focul, mai rosie decat pana acum.
Naruto Pov:
Aud doua cuvinte pe care nu le-am auzit niciodata asa spuse: “Te iubesc!”. Hinata ma iubea. Ah, dar a fugit. Fug si eu in aceeasi directie spre ea, inainte sa ajunga acasa. O ajung rapid din urma si ii sar in fata. Ea cade din nou in genuchi plangand de mama focului, rosie ca racul. O iau in brate si o strang, apoi incep sa ii spun sa se opreasca din plans, apoi ii voi spune adevarul despre sentimentele dedicate ei.
-Hinata, nimeni nu a mai spus acele doua cuvinte frumoase, nimeni in acest mod. Mie nimeni nu mi-a spus ca ma iubeste, pentru ca nu am avut pe nimeni. Mereu am fost singur, niciodata nimeni nu ma imbratisat sau nu mi-a spus acele doua cuvinte. Stii..eram atat de ocupat cu o alta persoana pe care o indrageam, incat am uitat si de altele din jurul meu. Dar acea persoana…ei bine…are pe alt cineva pe care il indrageste mai mult decat pe mine. Stii…si eu simt la fel ca tine.
Apoi o imbratisez strans. Ea se reface la fata, rosul acela intens disparand. Se ridica in picioare, iar eu de asemenea, iar o imbratisare lunga ne lipeste. O conduc pe Hinata pana la casa sa, apoi ea se opreste. Casa sa era la 10 pasi mari, apoi 2 tufisuri mari o astupa.
-Naruto, voiam sa fac ceva, cand eram la academie, dar sper sa nu te superi.
Hinata isi lipeste buzele de ale mele, ah ce dulci erau. O senzatie asa de frumoasa…Nu am mai simtit aceasta senzatie niciodata. Fluturasi imi zboara prin stomac, umbland dupa flori. Hinata ma poarta cu aripile sale de inger, in al noualea cer…dintr-o data acesta senzatie se sfarseste. Hinata se opreste si fuge, dar o prind:
-Hinata, buzele tale… (Hinata isi facea griji)…sunt asa de dulci si moi…poti sa imi mai dai un sarut?
Hinata Pov:
“Hinata, buzele tale…sunt asa de dulci si moi…poti sa imi mai dai unul?”. Aceste cuvinte ma faceam sa cred ca am facut bine ca l-am sarutat. Si mie mi-a placut. Doar o atingere de buze, dar placuta. Naruto se aproprie de mine, ma prinde de solduri si ma apropie de corpul sau, apoi isi pune mana prin parul meu, iar un sarut nou imi inchide gura care aprope se casca. Era mai dulce sarutul sau. Eram fericita tare rau. Persoana pe care o iubeam simtea la fel. Trecem prin tufisuri, iar tatal meu astepta cam suparat. Oare a vazut? Eram speriata.
Daca va place pun si continuarea...


Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Lun 20 Aug 2012, 18:19

draga mea scuze am uitat sa mai dau edita puppy eyes sper sa ma ierti puppy eyes de citit l-am citit si mi s-a parut fabulas in love cand pui next-ul sper sa ma anunti si pwe mine puppy eyes si inca o data scuze puppy eyes !!!


Ultima editare efectuata de catre andreutza_cata13 in Mar 21 Aug 2012, 16:59, editata de 1 ori
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 21 Aug 2012, 11:56

Pai in primul rand multumesc mult pentru ca m-ai anuntat si in al doi-lea: wow!!!! Ma bucur ca ai decis sa continui. Astept cu nerabdare nextul si te rog sa ma anunti cand i-l pui. kiss puppy eyes


Continuarea razboiului Bf2m81
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 21 Aug 2012, 12:12

Scump-o este foarte frumos si ma bucur ca nu l-ai inchis astept cu nerabdare nextul si te rog sa ma anunti:)




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mar 21 Aug 2012, 15:35

Buna!
A si...I'm back! Cu next-ul, desigur! happy2
M-am gandit sa pun 2 capitole,
pentru ca nu ma pot hotara pana unde sa il tremin pe unul.
Sa incepem:

Capitolul 4: Clanul Hyuga, un clan de...petrecareti?
Hinata Pov:
Trecem prin tufisuri, iar tatal meu astepta cam suparat. Oare a vazut? Eram speriata. Ma intreaba de Neji, dar i-am spus ca nu vreau sa ii i-au distractia, pentru ca il consider ca pe un frate care merita putina odihna.
-Deci 9 cozi, nu? (spune tatal meu cu un ton jos, infricosator) Stii, te consider eroul satului…iar eu ma bucur ca fata mea iese cu un om asa mare ca tine… (incepe sa zambeasca, ceea ce ma sperie mai mult) Bine ai venit in familie!
Stai, stai! Stop cadru! Tata, ce ai zis? (O``.``O) [fatza Hinatei]
Atunci ei dau o strangere de mana prieteneasca. Un “Noapte buna!” mise adreseaza de la blondul meu cu ochii albastrii ca cerul senin de vara, iar eu ii zic la fel. In acel moment vine si Neji, intreband ce s-a intamplat de este atat fericire pe fata tuturor. *.*  fatza lui Neji.
Tata ii povesteteste tot, apoi Neji spune…”Aaa?…fraaateee!” {striga plin de fericire, ciudat! Pentru ca el de obicei era calm...]
Cred ca traiesc un adevarat cosmar…bietul Naruto, poate nu vrea sa imi vorbeasca.
Naruto Pov:
Acum nu imi mai fac griji de parintiii Hinatei. Sunt de accord sa fac o familie cu Hinata. Si ma bucur mult mai tare. Merg spre casa atat de fericit. Un zambet atat de mare este pe fata mea. Parca eram beat. Nici o palma sau un pumn nu ma trezea la realitate. Intru in casa si vad ca este cea mai mare dezordine din lume acolo. Imi fac o promisiune: maine dimineata, dupa micul-dejun, fac curat luna-bec. Am o iubita, ma poate vizita. Sa nu uit povestea care a fost cu Sakura…
~~Back to past~~
-Naruto!! Narut—aaaaa….Naruto! Prostu*e! Nu vezi ce mizerie este in camera?!
-Sakura-chan? A..este un vis… Imi dai un pupic?
-Ahhhh….
Apoi Sakura care pe spate si in cap ii cade lenjeria lui Naruto folosita.
~~Back to present~~
Nu vreau sa mai tin minte bataia primita. Eh…asta e…
Ma bag in pat si dorm profound. Dimineata vine rapid, iar eu stau in pat somnoros. In da acea amintire a Sakurei din nou in cap, apoi ma ridic repede si fac atat de repede curatenie, ca nici un fir de praf nu se vedea. Iau micul-dejun, apoi fac curat si dupa asta si merg in centru. Ma intalnesc cu Hinata si cu Sakura. Vorbeau.
-Hinata! Ce faci?
Hinata pov:
“Hinata! Ce faci?”. Ce? Naruto-kun! Ah…sper sa nu ma urasca! Se apropie de mine, ma ia in brate si ma saruta pe obraz. Ce? Aseara m-a sarutat pe buze, iar acum pe obraz? Mi-a soptit ca se abtine in fata Sakurei. Ca tot vorbim de ea, incepe sa chicoteasca si sa spuna: “Va las, parumbeilor”. (O``.``O) - )(O''.''O)(  fata mea si a lui Naruto la cuvintele Sakurei.
Apoi ea se indeparteaza. Imediat Naruto ma saruta intens, ah ce placut. Simt cum ajung in al noualea cer. Aripile noastre de ingerasi ne porta spre ceruri. Simt mii de fluturasi in stomac, zburau atat de repede, incat ma gadila burtica. Ce sentiment placut…Naruto se opreste din sarutat…
-Hei Hinata, ai vrea ca diseara sa iesim?
-Trebuie sa ii intreb pe ai mei…
Naruto Pov:
Hinata a uitat de frica si teama, iar acum este mai serioasa. Imi place! Ne indreptam spre casa ei, apoi ea isi intreaba parintii…un mare “DA!” se aude din casa sa, apoi toti spun: Petrecere!
)(O''.''O)( Naruto face!
Imi revin si o astept pe Hinata. Ea se scuza de zgomotul produs, apoi ma ia de mana si imi spune sa pornim ca daca nu, vin parintii dupa ea si cine stie ce se mai intampla.
Hinata Pov:
Ai mei sunt de speriat. Bine ca am un baiat atat de chipes si intelegator. Ne indreptam spre oras. Mi-a spus la ora 5:30 PM sa vin acolo, imbracata cum vreau. El pleaca sa faca rost de bani. Apoi imi zambeste bucuros si ma saruta profound, dar scurt si fuge. Cred ca va face misiuni de grad D. Imi place ca ma rasfata, chiar imi place. Dar sper sa nu pateasca ceva cand face misiunile. Apoi ma duc si stau cu fetele. Stateam la “Barul RECE” (nu comentez pentru numele asta) si aveam un pahar in fata noastra cu suc de portocale si in mijlocul mesei un platou mare cu prajituri.
-Hinata, deci iesi cu Naruto? Intreaba Ten Ten foarte curioasa.
-Pei da, spun eu rusinata.
-Hinata, nu trebuie sa iti fie rusine ca stai cu Naruto. Va fi foarte fumos sa va vad stand de brat toata ziua, iar ziua urmatoare sa fii gravida cu ingerasul familiei. Eh… spune Ino, iar atunci cand termina incepe sa chicoteasca, iar celelalte fete la fel. Atunci beau din pahar, nespunand o vorba.
-Lasati-o pe biata fata, intervine Sakura, nu o speriati! Nu ar trebui totusi sa va intereseze ce face ea in seara asta sau nu!
-Pei sincer, nici eu nu stiu! Naruto mi-a spus ca este o supriza.
Fetele au inceput sa rada. Ten Ten adauga:
-Ca tot vorbim de Naruto, el unde este?
-Nu stiu, dar va veni curand, spun eu cu obrasii roz.
Am stat atat de mult cu fetele ca nu am observat ca este 4.
-Ah, este 4. Trebuie sa merg sa ma pregatesc.
-Hinata, ma opreste Sakura, sa te imbraci mai sport putin. Il cunosc pe Naruto. Sigur ve-ti umbla mult. ^-^  Sakura’s face.
Ii ascult sfatul si merg acasa, dar mai mult decat un ninja, mai mult ca o musca, fara sa atrag atentia. Fac o baie rapida, apoi ma imbrac in blugi scurti, pana la genuchi.Imi iau un maieu de culoare lila, iar peste un hanorac pana peste buric, de culoare mov. In picioare imi pun niste balerini de culoare lila. Plec de acasa asa cum am venit, si merg in centru. Exact la fix. Uite-l si pe blondul meu cu ochii ca cerul de vara. Nu poarta bandana, (nu stiu sigur daca se scrie asa, "nu ma subestimati" [citat happy2 ]) iar parul ii flutura prin aer. Avea hanoracul sau deschis astef puteam sa ii vad tricoul cu semnul Konoha. Ma tinteste si vine spre mine, relaxat cu mainile in buzunar. Nu cred ca era el, dar el era pentru ca imi spune primele cuvinte care le spune ca de oibcei: “Bina Hinata, ce faci?”
Naruto Pov:
Hinata, esti asa de frumoasa…imi place tinuta ta. Asa de asortata. Sper ca iti place cum m-am aranjat. O intreb unde vrea sa mergem prima data. Mi-a spus ca ar avea chef de o prajitura. Am mers la restaurant si am comandat 3 prajituri pentru fiecare. Cam mult de mancat, dar le luam la pachet daca nu puteam sa le mancam. Am ales cu frisca, ciocolata si capsuni. Hinata a ales sa manance decat 2, una a luat-o la pachet: pe cea cu ciocolata.
Am iesit din restaurant si am mers in continuare. Se uita la un magazin de haine. Ii placea un hanorac.
-Hinata, ai vrea acel hanorac?
-P-pei…
-Ti-l cumpar eu.
Ea a vrut sa ma opreasca, dau nu a reusit. I l-am cumparta si i-am spus: “Cadoul nu il poti refuza!” Apoi l-a luat, m-a imbratisat si m-a sarutat. Am petrecut o seara de vis. Ea se intorcea cu atatea pachete in brate. Ah, aproape ca era sa cada. Noroc pe ea ca ma are pe mine sa i le car. Ajungem la ea acasa. O ajut sa aduca cadourie pana la hol, la usa camerei sale. Le pun acolo apoi ma conduce si ma sarura intens. Parintii ei vad, iar apoi iese un tipat din hol: “S-au casatorit!” urmat de o mare festivitate. Ne intoarcem capul si vedem. Atunci am spus: “Nu ne-am casatorit, a fost doar un sarut dulce.” Petrecerea s-a terminat la spusele mele, dar continua. Ne uram “Noapte buna!”. Ma indrept spre casa. Am tot felul de ganduri. Ma gandesc ca ar trebui sa-mi intemeiez si eu o familie. Ah, asta ar trebui. Acasa, curatenie, exact cum imi lasasem. Ma trantesc in pat si ma las purtat de vise.
Noaptea am visat ca am cerut-o in casatorie pe Hinata, iar aceasta a acceptat bucuroasa.

Capitolul 5: Visul lui Naruto devine realitate...
Acest vis mi-a placut cel mai mult. Ah…dar este intrerupt de o lumina puternica. Era soarele. Imi spune “Buna dimineata!”. Ma duc la bucatarie si mananc, imi fac o baie de dimineata, ma imbrac, apoi merg in oras. M-am gandit ca acel vis sa devina realitate, chiar daca pare foarte devreme. Ma intalnesc cu ea de 2 zile, dar nu vreau sa astept mult. Merg si vad un inel de aur, cu un diamant frumos, de culoare lila, preferata Hinatei. Il cumpar si il pun in buzunar. Astazi seara mai vreau sa ies cu Hinata. Merg la ea si o intreb, iar ea accepta bucuroasa. Ne intalnim seara, la 7.
Hinata Pov:
Daca voi fi invitata seara de seara asa, atunci o sa inebunesc. Dar in seara asta, cred ca va fi ceva diferit. Simt nevoia sa ma imbrac intr-o rochita de coloare lila, fara bretele, scurta. Pe cap im pun o bentita si imi prind parul intr-un spic. Ne intalnim in cetru, exact cum am planuit. El ma duce intr-un parc, intunecos. Era o lumina, o singura lumina care arata o banca, pentru doi ca noi. Ne asezam acolo si incepem sa vorbim. Imi place, pentru ca imi vorbeste tandru. Eram atenta la fiecare cuvant al sau. Dintr-o data nu mai aud nimic. Sa simt asa de bine acolo. El ma tinea de solduri atat de fin, iar eu ii tineam o mana in par, iar cealalta pe obraz, il managaiam. Parca eram vrajita. Pe langa noi stateau si licurici mici care pareau ca mii de beculete. El imi taie aceste vise, spunandu-mi sa ma uit spre cer. Incepe sa imi arate stele, iar apoi mi-o arata pe cea mai stralucitoare. Imi spune ca daca noaptea imi va fi dor de el, sa ma uit pe cer si sa caut acea stea, apoi voi sti ca el este langa mine. Stau si ma mai uit si vad o stea cazatoare. Ne punem dorinte asemanatoare: sa fim impreuna pentru tot deauna la bine si la greu.
Atunci el se lasa in genunchi si mai multe cuvinte ies din gura lui, facandu-ma sa raman uimita de ce se intampla: “Hinata, esti asa de frumoasa, asa de speciala, singura care si-a recunoascut sentimentele fata de mine, singura care m-a sustinut mereu, cea care ma trezit la viata. Ma simt nebun cand nu esti langa mine, iar cand sunt langa tine ma simt ca un inger ma poarta in al noualea cer. Imi plac ochii tai sclipitori in miez de noapte, si buzele tale fine, moi. Asta este raiul pentru mine. Hinata, sunt multe cuvinte pe care le-as putea spune, sunt cuvinte care nu pot fi spuse, pentru ca sunt sentimente. De aceea, vreau ca in seara asta sa te fac a mea. (atunci scoate inelul din buzunar) Vrei sa fii sotia mea?”
Ma fac rosie, dar imi revin. Stau si ma uit la el, in ochii lui plini de adevar si dragoste.
-Naruto, un da ar fi prea putin de spus la ce vreau eu sa spun…las capul in jos, apoi ma ridic cu fata atat de fericita si spun: Sigur ca da, niciodata nu am fost mai hotarata decat acum.
El imi pune inelul pe deget, acesta era perfect. Un sarut ne lipeste, nici nu stiam cat era ceasul.
-Hinata, imi pare rau ca intrerup momentul, dar este cam tarziu. Eu zic sa te conduc acasa, sa nu patesti ceva.
Naruto Pov:
Era spre drumul de casa al Hinatei veseli amandoi. Parintii ei erau afara, petreceau de mama focului. Ne vad pe noi, apoi ii spune Hinatei: “Deci esti noua doamna Uzumaki, nu?” (O``.``O) - )(O’’.’’O)(  Fata Hinatei si a lui Naruto
-Recunoasteti,- spune Neji cu fata atat de vesela. Nu era tipic lui.- V-am spionat! ^.^  Neji’s face
Stam si ne uitam ca pro*tii, apoi eu spun:
-Eh…Neji, ne-ai spionat? Cat de gelos esti pe sora ta?
Neji cade la pamant, cu o fata mirata, parca era mort. Tot clanul Hyuga dadea petrecere. Erau prea fericiti. Deja Konoha stiacdespre asta.
Eu nu pricepeam ce mare lucru este o cerere in casatorie, decat pentru cele doua persoane care au participat la ea: cel care cere in casatorie si cea care este ceruta. Ma rog. O las pe Hinata, sarutand-o. Atunci tatal Hinatei spune:
-Hinata, poti dormi la Naruto, daca vrei.
Hinata nu a stat pe ganduri si si-a impachetat, parca statea la mine 3 saptamani.
-Naruto, as sta la tine decat aici, pentru ca ai mei au sarbatorit o luna cand au aflat ca Neji are o iubita. Deasta nu mai este el asa de sociabil cu fetele. Deci daca eu sunt casatorita cu tine, o sa petreaca mult si bine.
-Nu-i nimic! Poti sta la mine cat vrei!
Ma intrept cu sotia mea la casa. stiam eu ca trebuia sa fac curat. Ma indrept spre camera care trebuia sa fie a parintilor mei, dar din pacate... o las sa se schimbe, in timp ce eu ma duc in alta parte sa ma schimb si eu. Ma intorc, in pantaloni scurti de noapte, purtand in cap fesul meu preferat in care dorm mereu. Asa parum imi ramanea sanatos. Hinata era imbracata intr-o roshie de noapte de culoare lila, subtire si scurta. Se aseaza in pat, iar eu dupa ea. Ne uram "Noapte buna!" apoi un sarut ne lipeste si cadem prada viselor fermecate.
Hinata Pov:
Ma simt aparata in bratele frumosului meu print. Ma simt atat de bine. Nu pot descrie acest sentiment. Totusi gandurile au fost inecate de somn. Un vis frumos este in fata mea. Sunt in casa, cu o fetita si un baietel frumos, amandoi mosteneau puterile clanului Hyuga. Fetita era mai mica decat baietelul, acesta fiind imbracata intr-o rochita de culoare lila, cu bretele, scurta pana la genuchi. Avea stilul paruuli meu, de culoare neagra. Ea avea 5 ani, era la academie. Baietelul avea 6 ani, era imbracat intr-un tricou portocaliu deschis cu semnul Konohei, im pantaloni scurti pana la genunchi de culoare neagra. Avea parul blond, ochii albastrii. Avea puterea ascunsa in el, deci putea pacali adversarul. Este un capil magic. si el este la academie, desigur. Amandoi au rezultate foarte bune. Ma faceau sa ma simt mandra ca mama. Era o zi de sambata. Naruto era in oras cu baietii. Au iesit sa cumere de mancare la fiecare sotie in parte. Sa revenim la actiunea din camera. Copii stateau si se jucau linistiti. Eu, cand ii vedeam, simteam ca sunt cea mai mandra mamica din lume. Se jucau asa de cuminti, parca erau 2 ingerasi micuti. Eu ma intorc la preparatul cinei. Pe usa intra blondul meu cu ochii asemeni cerului de vara. Aducea 4 pungi mari cu mancare. Il ajut sa le aranjeze in frigider. Dupa ce termina vine la copii si spune:
-Ce fac ingerasii mei? Ce fac?
Atunci ma aproprii de el si de copii. Eu i-am un brate baiatul, iar Naruto fata. Eram familia perfecta. Atunci lasam jos copii si le spun sa stranga jucariile, sa se spele pe maini si sa se aseze la masa.
Visul acesta era intrerupt de lumina soarelui care imi bate pe fata. Ma uit in pat, Naruto nu era. Unde a plecat? Un miros bun vine din bucatarie. Imi iau halatul si ma intrept spre acea zona. Naruto pregatea micul-dejun? Este pentru prima data cand il vad mai energic decat de obicei. Imi spune sa iau loc. Ma serveste apoi se aseaza si el si mananca. Ma intreb, de unde stie sa gateasca. Ma uit in jur si vad o carte de gatit. El citise? Imi place ca ma rasfata, dar sa nu exagereze. Nu vreau sa pateasca ceva.


Sper sa va placa!
Va kiss DuLc3,
K0mY!





Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mier 22 Aug 2012, 10:15

Wow!!! Doi in unu. Tare. Chiar ai inspiratie si se vede ca ai evoluat mult. Tine-o tot asa si spor la scris!


P.S. Anunta-ma si pe mine te rog de next.


Continuarea razboiului Bf2m81
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mier 29 Aug 2012, 15:52

Buna... Scuzati ca nu am postat, dar eu si "Inspiratia" ne-am suparat si a trebuit mult timp sa ma impac cu ea. Sper sa va placa continuarea... chiar daca e cam scurta happy2

Copitolul 6: Tsunade vrea Hyuga

Ma uit in jur si vad o carte de gatit. El citise? Imi place ca ma rasfata, dar sa nu exagereze. Nu vreau sa pateasca ceva.
-Eh…Hinata, ti-a placut micul-dejun? Nu vreau sa nu iti placa…
-Naruto, mi-a placut foarte mult. Dar vreau de acum in colo sa gatesc eu, pentru ca nu vreau sa te simti plin de sarcini.
-Nu ma simt deloc Hinata. Nu iti face griji.
-Bine…
Dupa micul-dejun, il rog pe Naruto sa strange eu masa, dar mi-a zis in caz de ceva sa il chem… Am terminat si cu asta, apoi imi fac un dus scurt de dimineata. Ma imbrac in hainele mele obisnuite si pornesc spre drumul meu.
-Hinata. Azi mai fac misiuni. Am nevoie de putin ajutor. Crezi ca- dar l-am interupt spunand “Da!”. Imi placea sa il ajut. Bine, in realitate imi placea sa il privesc.
Cand am aflat ce fel de misiune era defapt, atunci imi strang pumnii, inghit in sec si spun:
-Misiune de grad A? Deci trebuie sa plecam din sat?
-Exact, Hinata. Trebuie sa duceti niste pergamente in satul nisip si invitatia la examenul chunin. Va rog, este important. M-am gandit sa ascult de propunrea lui Naruto si sa te ia si pe tine, pentru a detecta inamicii si a avea un drum mai linistit. M-am gandit la un doctor medical, dar cum Sakura are treaba ei, aveti aceste doua coliere care va protejeaza de rani. Succes! A si Naruto, inca nu esti chunin, asa ca intoarcete repede! Trebuie sa te antrenezi. Si inca ceva: caznicie frumoasa!
-Multumim! Spunem noi 2, apoi ne retragem si mergem sa ne impachetam.
Am impachetat rapid, apoi am plecat din sat. Eram cam speriata in legatura cu misiunea asta.
-Hinata, nu te speria. Iti vei folosi Byakuganul ca sa afii unde sunt inamicii, iar noi le vom intinde capcane. Nu iti face griji!
Atunci ma inveselesc si pornim la drum.
Naruto Pov:
Of, Hinata nu este singura infricosata. Dar stiam ca trebuie sa ma intorc repede, sa ma intrenez sis a imi apar prajiturica. Acum vad cum soarele se lasa, iar noi inoptam langa un rau. Hinata se pune in sacul de dormit si inchide ochii. Eu adorm dupa ea. In miez de noapte, ma trezesc sa beau apa, iar ea nu ma era. O caut timp de cateva mii de secunde si o vad la un rau cu apa termala. Facea baie. Nu stiam despre acest rau. O strig pe Hinata, apoii o intreb ce cauta acolo in miez de noapte. Rusinata de situatie, m-am gandit si eu sa fac o baie. Ma desfac de haine, in timp ce Hinata era cu capul in jos, moarta de rusine, intru un apa repede, iar ea fara sa observe se trezeste cu mine. O imbratisez si ii spun:
-De cand asteptam sa fim noi 2 singuri.
-Naruto-kun, am citit ce este in acele pergamente. Nu sunt nimic in ele, sunt goale. Doar unul avea ceva in el care spune: nu se aproprie nici un examen, cel care a citit acest lucru sa spune celuilalt. V-am dat acea harta sa inoptati la termale, pentru a avea o relatie placuta. Nu mergeati acolo decat daca era o misiune.
-Inteleg, deci pana la urma clanul vrea nepoti. Eh, ma uimesc ei.
-Naruto-kun, eu nu stiu cum este acea senzatie pe care si Sakura a simtit-o. Ea a spus ca este placuta, si intr-un fel dureroasa. Cred ca…
-Sakura poate ti-a spus asta ca se te faca sa crezi minciuni. Daca ma iubesti o sa simti decat fluturi in stomac.
Hinata Pov:
Acum simt ca Naruto spune adevarul. Incep sa simt fluturi in stomac. Probabil a spus asta, pentru ca simte la fel. Amandoi inchidem ochii si ne lipim cele doua petale dulci una de cealalta intr-un sarut dulce. Dupa asta, nu mai simt nimic. Ma trezesc in cort, in acelasi loc in care am adormit. Eh, a fost un vis, sau nu cred. Eram langa Naruto invelita decat intr-un prosop. Daca s-a intamplat? O sa lesin. Dar mai bine ma trezesc la realitate. Este sotul meu. Asta e. Inchid ochii si readorm.Ma trezesc dimineata si ma imbrac, mananc ceva, apoi pornim la drum.
Pe drum imi aminstesc de acel mesaj, apoi ne intalnim cu oameni din Konoha care spun ca noi sa ne intoarcem, pentru ca este o misiune falsa. Naruto a fost informat ca examenul chunin este real si ca se va tine in desert. El da din cap afirmativ, apoi ne intorcem si incepe antrenamentul. M-am gandit sa il ajut. Stam la locul de antrenament. Se bate cu Kakashi-sensei. Nici acum nu se da batut. Trebuie sa ia clopoteii. Ah Naruto e ranit. Dar tot nu se da batut. Face mai multe clone urmate de rasengan, apoi se indreapta catre Kakashi-sensei. Ce va face?
Kakashi Pov:
Ce fel de atac va fi si asta? Hmmm, mai bine intru in pamant, dar stai…unde imi sunt clopoteii? Am cazut prada. El folosea atacul clonelor ca sa ma ademeneasca, apoi a pus o clona sa i-a clopoteii. Hm…Naruto a devenit mai puternic, recunosc, dar daca vrea fie chunin are nevoie de mai mult antrenament. A si aveam nevoie de lemne, deci il pun sa sparga cateva cu chakra. Hinata, inainte ca Naruto sa plece, il bandajeaza si ii da cu unguent (nuj daca e forma corecta:D:). Acesta ii multumeste ca sta cu el, apoi pleaca amandoi spre padure. De acolo se aud cum copaci cad la secunda. Hmm….rasenganul are o asemenea putere? Sau chakra lui Naruto? Cat timp ma gandeam cu capul in nori, Naruto revine cu o gramada uriasa de lemne.
-Le poti cara si tu, Kakashi-sensei!
-Bine, spun eu zambind, dar nu se vedea pentru ca imi ascundeam fata.

Nu va suparati ca este scurt, dar deabia m-am impacatcu Inspiratie si nu vreau sa ne certam. happy2

Va kiss DuLc3,
K0mY!




Music is my life!

Continuarea razboiului Incz
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mier 29 Aug 2012, 20:38

Prima nr1 nr1 hey am trecut si eu pe la ficul tau si am doar trei cuvinte sa iti spun.... este foarte tare rock rock oricum a fost foarte tare rock e bune.. oricum vreau sa iti mai spun ceva... VREAU NEXTUL si cand il pui anunta-ma yeah


S.L.S Te pupaceste kiss kiss


Continuarea razboiului 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Mier 29 Aug 2012, 21:02

deci imi place ficul tau si scuze ca vin asa tarziu, dra o singura intrebare:cuplul sasusaku cand apare in peisaj sad???
te-am pupacit si spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Joi 30 Aug 2012, 08:38

helou!! Ok iit ador ficul la nebunie si am aceas intrebare ca sakura27anna , cand apare cuplul saussaku in peisaj , ca vreau sa vad ce mai fac cei doi . Te rog cand il aduci?


Continuarea razboiului 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19Joi 30 Aug 2012, 10:04

Scuze de intarziere sad Ma bucur ca ai adus next-ul, care apropo este foarte tare. Abea astept sa mai intre si cuplul sasusaku prin peisaj, asa ca te rog sa ma anunti in continuare. Pana la urmatorul capitol hi! kiss


Continuarea razboiului Bf2m81
Sus In jos
Continut sponsorizat




Continuarea razboiului Empty
MesajSubiect: Re: Continuarea razboiului   Continuarea razboiului I_icon19

Sus In jos
 

Continuarea razboiului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-