Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Regăsirea - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Regăsirea - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Regăsirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 20:34

Hellow my dear Bethyzz. !,

scumpo capitolul a foat plin de surprize te asigur, însă cu Sakura ce se va întâmpla ? Oare Ino a fost cea care a înjunghit-o mişeleşte pe la spate ? Dacă ea a fost, ar trebui să moară oentru că nu merită să trăiască !

Ei bine îţi mulţumesc extrem de mult că m-ai anunţat, şi de aceea te kiss şi te a hug din inimioară !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Regăsirea - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 20:45

Hellow
Ce fic fantastic
Astept Next
Pana atunci sper sa nu ma dau cu capu de pereti :))


Regăsirea - Pagina 2 Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvRegăsirea - Pagina 2 Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvRegăsirea - Pagina 2 Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvRegăsirea - Pagina 2 Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvRegăsirea - Pagina 2 Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakv
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 22:37

Bun. Uitati si next-ul.
Si va multumesc ca imi cititi ficul:X:X:XX:

Capitolul 8

Tipete.Urlete.Foc.Intuneric. In toate acestea o fata cu parul rozalia, plina de sange si aproape moarta statea intrins si lipita de pamant.Incerca cu greu sa isi deschida ochii.Si intr'un final reusi.Aceei ochii de smaradl straluciau in reflexia focului.Tot ce vedea era ca, in mijlocul unuii camp, erau copacii distrusi, oamneii mortii si oamneii care se luptau din greu.Dusmanul era in avantaj.Si, dupa aparente, se putea jura ca era castigatorul.Apoi, vazu ceva foarte dureros.Singur din tabara lor care apuca sa mai ramana pe terenul de lupta, era chiar brunetul ei.Brunetul dupa care suferise atata timp si il iubise din copilarie.Ce fericita era cand s'a intros acum.Insa acum era ingrozita.
Totii prieteniii ei, erau iintinsii pe pamant la fell ca ea.Doar ca ei aveau ochii inchisii.
Atunci isi aminti de ce nu trebuia Sasuke sa lupte singur.Incerca sa se ridice, dar nici o sansa.Ino era de vina in toata povestea asta.Intotdeauan au fost dusmance, intotdeauna a fost invidioasa pe ea.Acum, ca sa va lamuresc si pe voii.Inoo, isi daduse toata luna unele medicamente lui Sasuke.Dar erau niste medicamente pentru pierdere de memorie.Insa, pentru ca Sasuke era foarte putrnic, nu isi facea efectul atat de repede.Atunci, acesta a luat legatura cu Akatsuki si au ajuns la o intelegere.Cand Ino era sigura ca isi fac efectul medicamentele , ei atacau satul.Oricum era pe lista lor de disparitie, deci era perfect.Si cazuse de acord ca Ino sa vina in tabara lor, si sa'l faca si pe Sasuke membru Akatsuki.Si asta cum o facea? Simplu. El trebuia sa ramana singu in lupta.Trebuia sa se epuizeze de tot, si o miscare de lupta din partea dusmanului putea sa il aduca la pierzare.Si aceea pierzare, era memoria lui.Si binenteles ca si rozalia era implicata in plan.De aceea Ino ii spusese toate acestea.Vroai sa o faca sa sufere, si totusi cineva trebuia sa anunte pe Hogake cu planul lor.
Inhise ochii.Nu mia putea suporta aceste ganduri.Era deja noapte si lupta continua.Sasuke ramasese de mult singur in lupta.Atunci incerca sa se ridice.Dechise ochii si se forta.Se ridica in fund. Si vazu ceva groaznic.
-Imi voi da viata pentru aceste sat.Am o tehnica care va va distruge pe totii pe loc, si care va salva satul.
Sasuke era inconjurat de p chakra rosie si neagra.Si facu tehnica.Dintr'o data se auzi o bubuitura foarte mare si aparu o lunima albastra orbitoare.In clipa urmatoare, adversarii erau mortii.Si brunetul cazuse pe jos.Cu privirea in directia Sakurei.Aceasta, cand il vazu, lacrimile incepu sa ii curga pe obrazul fin.
Incerca sa se ridice pentru a ajunge la el.La iubirea ei de mult pierduta, care se putea sa o piarda si a doua oara. Nu se putea ridica.Atunci, se tara.Erau 50 de metri distanta intre ei. Si era foc peste tot in jurul ei.Dar continua.Continua sa se lupte cu focul, pentru as salva dragostea.Dupa multa stadanie, ajunse in sfarsit acolo.Amandoi erau plini de taieturi pe tot corpul, cu hainele rupte si erau imbracati in sange.
-Hei, Sasuke.Cum esti? vocea rozaliei tremura. Se aseza langa el. Amandoi se uite ochii in ochii si erau lipiti de pamant.
-Promit ca voi rezista pentru tine.ESti tot ce am mai bun, Sasuke.Esti totul pentru mine.Te rog uitate la mine si vorbeste'mi.Te rog nu ma parasi din nou.Lacrimile incepeau sa curga mai jos de obraz, atingan si fata lui Sasuke.
-Te voi face bine, dragul meu.Trebuie sa mai rezisti putin pana mi se vindeca cat de cat ranile.Atunci te vi vindeca.Doar de tog sa rezisti.Te rog sa nu iti inchizi ochii.
Dar era prea tarziu.Aceei ochii.Aceii ochii de onix, care a fermecat'o din prima privirea, incet incet se inchideau.
-Vai, dar ce romantic.Dade din cale, idioat'o.Acum am treaba.Si Ino ii dadu pumnii si picioare rozaliei in burta si o impinse de langa bruntet.
-De ce facii asta?
-Akatsuki imi e dator.De acum Sasuke este al nostru.Din cplipa asta, el nu mia stie cine este.Cand se va trezi, va avea in fata ochilor luii iubita si aliati. Adica eu si membtri Akatsuki.Avem planuri mari cu el.Au pus ochii pe el, pentru puterea lui.Nu credeam ca va reusi.Acum, tot raul din lume sa se abata asupra ta Haruno.Noi nu mia suntem aliate.Ne vom revedea la urmatoarea lupta.Sper ca totusi sa fii de folos atunci.
Ino radea in hohote.Il ridica pe Sasuke si se indeparta . O lasa acolo suferind, aproape pe moarte.
" Sakura nu.Trebuie sa resisti.Ai avut speranta ca Sasuke se va intoarce, si asa a fost.Ai crezut ca veti fii fericit, ca si el te iubeste si asa a fost.Crede si acum ca se va reintoarce, si asa va fi.DAr de data asta, trebuie sa il ajuti si pentru asta, trebuie sa rezisti"
Sakura vorbea cu ea insasi.Dar, pe cat se chinuia sa isi tina ochii deschisi, pe astat ei vroiau sa se inchida.Dintr'o data, auzi o voce.
-Uite. Ea. Traieste. Luati'o repede de aici, si duceti'o la spital.Este intr'o stare foarte grava.Este aproape pe moarte.Aceea persoana aproape ca tipa.

Sper ca va placut continuarea, a fost cam tragica intradevar:X:X:X


Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 22:43

Hellow my dear Bethyzz. !,

deci vreau să îţi spun că, din punctul meu de vedere, Ino este o persoană moartă ! He, he numai să dau ochii cu ea ca se dezlănţuie Iadul pe Pământ, pe asta ţi-o jur scumpo ! Vai tu copila Domnului de ce trebuia să fie aşa ? Nu ţi-este milă de mine ? În primul rând îţi mulţumesc din inimioară că te-ai deranjat să mă anunţi şi în al doilea rând vreau să îţi spun că mă dau aici cu capu-mi de pereşi ! Cum na*ba să ajungă Sasuke să fie răpit de Ino ?

Of, te implor să aduci cât mai repede nextul şi, apropo, nu uita să mă anunţi !

Ale chan te pupăceşte dulce de tot kiss şi te a hug călduros, din sufleţel !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Regăsirea - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Ale chan in Sam 08 Sept 2012, 23:09, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 23:06

mi-a placut capitolul draga mea si aproape am plans
intr-adevar tragig sad
ino fereste-te ca vin sa te omor!!!
draga mea astept nextul cat mai repede
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 12:36

Si uitatii si next-ul..Ma bucur multt ca va place :*

Capitolul 9

Deja trecuse o saptamana. 7 zile de cand satul fusese aproape distrus, 7 zile de cand Sasuke fusese rapit.Sakura inca era in spital, in coma.De atatea zile statea asa si era inconjurata de prietenii ei care sperau ca se va trezi curand.
Insa, acum sa trecem si la inamic. Dupa ce Ino la rapit pe Sasuke, s'a alaturat echipei Akatsuki, devenind un membru medical. Il vindecase pe Sasuke.Dar doar de rani.Acesta insa avea memoria pierduta.Ino il mintise in totalitate si ii spuse multe lucrui neadevarate, pe care bietul brunet le credea.Ino era fata pe care o iubea din totdeauan si care fusese alaturi de el mereu, el era membreu la fel ca ea Akatsuki si era intr'o stare grava din cauza ca frunza l'a tradat si a avut loc o mare lupta. Si tot feluri de minciuni despre viata lui.Sasuke intr'o saptamana, se vindecase complet la fizic.Insa avea mintea cu tot ce vroia Ino si Madara in ea .Eea adevarat.Pierduse oamnei in lupta.Sasuke era foarte puternic.Dar daca el era de partea lor, era perfect.
Vroiau urmatoarea data sa distruga Konoha pana la temelii.Totul sa fie mort.Totul sa dispara.Dar era o problema.Si aceea nu era Naruto, cu noua cozi in el, care era foarte puternic.
-Unde ma aflu? De ce este atat de intruneric aici? Rozalia vedea in fata ochiilor ceva negru.Apoi, dintr'o data, in fata ochiilor apare o lebada rosiee cu ochii negri ca smoala.
-Ce esti tu?
Sakura, stai calma . Eu sunt o partea din tine. O parte din viata mea.Sunt inauntrul tau.Nu iti fie frica.
-Dar ma sperii.Poftim? De ce esti tu in interiorul meu? Esti cumva una dintre vulpii cum are si Naruto?
-Nu, draga mea.Eu nu sunt un demon ca acel.Eu sunt o parte a naturii buna si blanda.Dar asta nu inseama ca nu sunt si puternica.
-Nu inteleg nimic.De ce tocmai acum? Si unde ma aflu ? tot nu am aflat raspunsul la acesta intrebare .
-Rozalia mea.Linisteste-te.Uite.Iti voi spune acum totul, pentru ca deabia acum am ocazia sa vorbesc fata in fata cu tine.Stii foarte bine ca si parintii tai au murit in lupta cu noua cozii.Ei bine, inainte de asta mama ta Roselie ma introdus intauntrul tau. Eu eram aminalul vostru de companie la vremea aceei.Dar mi'a dat o putere speciala si a zis ca eu am misiune sa am grija de tine.si asa a fost.Eu am fost un fel de dadaca pentru tine.Pana la ultima batalie, nu ai avut nevoie de puterea mea.Aceea chakra rosie.Si, cand aceasta o activai, deabia atunci puteam sa ma vad cu tine.Si acum, iata'ne aici.Ce mare si frumoasa te'ai facut.Si puternica.De aceea trebuie sa rezisti Sakura.
-Sa rezist?
-Uite.Nimeni nu mia stii de existenta mea in tine.Absolut nimeni.Dor tu.Si de acum, esti capabila sa folosesti puterea mea.Si vrei devenii o luptatoare foarte puternica.Chiar mai puternica decat noua cozi.
-Tu vorbesti pe bune?
-Stiu, greu de crezut.Dar este tatal meu.
-Dar tu esti lebada...
-La animale, mia ales ca noi nija, nu conteaza specie.Asta e mai complicat.O vei intelege tu.Ce vreu sa spun.El mi'a dar jumata din puterea pe care o am.Cealalta jumatetea este de la mama mea si a ta bineteles.Nu vreu sa ma laut, dar eu sunt cea mai puternica de pe pamant.Sii tu veii fii cea mai puternica fata.DAr de acum avem treaba.Cu antrenamentele.Si de aceea trebuie sa te trezesti.
-Dorm?
-Draga mea, spuse lebada razand.Esti in coma de o saptamana. Uit te voi ajuta sa iti amintesti.
Si atunci, lebada ii trimise niste ganduri.Iar in capul fetei, venii imaginii clare , ingrozitoare din batalie.
Atunci, o lacrima ii aparu pe fata.Era asa de complicata treaba acum.TRebuia sa sa trezeasca.Deschide ochii dintr'o data.Se uita in jur.Era Naruto, Tsunade, Lee, si Hinata.Totii era foarte uimiti si avea lacrimi in ochii.Speranta lor nu a fost in zadar.Rozalia se trezise si un zambet in aparu pe fata.Era bucuroasa ca are prieteni acre o sustin si o ajuta.Atunci, Tsunade i'a facut niste analize si i'au rugat pe ceilalti sa paraseaca camera.Sakura avea nevoie sa fie ceva timp singura.Si asa si era.
Rozalia statea pe patul spitalului in fund si privea pe geam.Satul era in refacere.Toata lumea muncea din greu sa il reconstruiasca .Era multi oamenii raniti iar ninja medicali se ocupau de ei.Dar se pare ca ea dintre toti fusese cea mai ranita.Se uita la mana ei stanga.In aceea mana aparuse chakra rosie.Iar aceea mana era rosie, mult mai rosie fata de mana dreapta.Se gandea acum la lebada din ea.Era fosrte ciudat ceea cese intampla cu ea.Intradevar parintii ei murise din cauza lui nouza cozii.Si de atunci, cativa anii a stat cu o matusa care si ea murise la vremea ea.Si iti amintea cum era o persoana fricoasa, si in aceea perioada cand trebuia sa invete sa'si poarta singura de grija, simtea ca cineva este aproape de ea.Si era fericita totusi sa afle ca nu e singura.Si se bucura ca ceea din ea era o fiinta tare placuta , nu un monstru.Cu toate ca avea sangele lui.
Aceste gabduri o amuzau.Dar mai rau era ca nu putea sa uite ce s'a intamplat cu Sasuke.Vroia sa faca ceva sa'l aduca iar inapoi.Doar ca de data sta era foarte serioasa treaba.Si era fosrte bine ca avea puterea lebedei.Nu mai trebuia sa stea mult in spital.Cum iesea, trebuia sa se apuce de antrenamente.

Si asta a fostt:X:X:XX:
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 13:23

Prima!!
Ce tare a fost.
Mia placut la nebunie sa sti si e grozava idee cu lebada roz.
Mi-a plec acum vreu next-ul repede .
Ma bucur ca iit place ficul meu .


Regăsirea - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 13:38

a doua :)))... hey you...mda...ce intrare interesanta am shi eu :)))
Pot sa spun despre ficul tau doar 2 lucruri:
1. NEXT
3.Il ador (ficul)
DEEEEEEEEECII..............cand aduci capitolul urmator? ha?ha?zi? zi? plz plz ...mie imi place si astept sa ma anunti daca doresti te pwp dulce si spor la scris...si la ideii


Regăsirea - Pagina 2 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 14:49

Hellow scumpo Bethyzz. !,

în primul rând aş dori să îţi mulţumesc pentru anunţ, iar în al doilea rănd, aş dori să îţi împărtăşec că m-ai dat pe spate cu această nouă idee. Se pare ca Naruto nu este singurul adolescent ce are ceva puternic în el.

Şi Sasuke ? Cănd vei scrie ce se întâmplă în acea ascunzătoare ? Oricum, eu sper ca Ino să moară pentru că a făcut acest lucru nesăbuit, şi sper ca Sasuke să-şi recapete memoria mai repede şi să fugă de acolo, sau să o aranjeze pe Ino.

Ale chan te pupăceşte dulce kiss şi te a hug călduros !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Regăsirea - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Vin 21 Sept 2012, 13:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:17

Da, asa este..Naruto nu este singurul cu o noua putere in ell...Capitolul acesta este doar despre ascunzatoare dusmaniilor, si despre viziuniile lui Sasuke..Decii, sper ca o sa va placa kiss*

Capitolul 10

Intr'o padure pustie, indepartata si uitata de omenire, mai degraba zis, Padurea Mortii Chinuitoare, se alfa o singura stanca de fosrma unui demon gigant.Acolo, era tot timul intuneric, era peste tot o admosfera plina de energie negativa.Copacii erau foarte inalti si latii, iar frunzele lor aveau mereu culoarea cenusie.Iar triunghiul copacilor era negru.Nu era o padurea decol normala.Era cea mai infricosatoare padure din tinut.Si nu nunmai aspectul sau era de neiertat, dar si "locuitorii" erau foarte ciudati.Acestia fiind niste serpii uriasii, cu o pielea gretoasa si foarte lucitoare.Numai serpi erau acolo.Si era foarte multi.Acolo fusese cel mai des loc unde se antrenase Orochimaru in toata viata lui .De aceea era el obsedat de serpi.
Cum v'am mai zis, acolo era doar o singura stanca.Si nu era nimeni alta decat ascunzatoarea rapitorilor lui Sasuke.
Ei bine, toate zilele erau foarte pline pentru ei.Se pregateau pentru a declansa un razboi satului Konoha.Si aveau o arma speciala.Pe brunet.Il pregatise in toate modurile posibile.Si fizic si psihic.Ino, tradatoarea, devenise mai puternica, deoarece invatase niste tehnici interzise.Si una era foarte periculoasa.Putea intra in mintea, si facea cumva de te ucidea.Indr-adevar, erau puternici.Ingrozitor de puternici.
Intr'o dimineata, Sasuke avuse un vis. Era pe o banca, iar in spatete sau, o fata cu ochii verzii si parul rozaliu, il tot striga sa o astepte.Atunci, in spatele lui aprare un tip cu o fata care era foarte caraghioasa,blond si niste ochii de un albastru adanc.Era fosrte somnoros.Atunci, acestia ajunse in dreptul sau, si il intrebase daca e pregatit pentru misiune, deoarece ei sunt.
Dintr'o data, se trezi.Ce fusese cu visul acela? Si cine erau aceei oameni? Sasuke isi pusese o gramada de intrebari la care stia ca nu le va afla raspunsul.Poate era doar un vis.Dar nu era ca toate celalalte.
Sasuke nu mai putea adormi la loc.Era sigur ca era 5 dimineata.In camera sa, era bezna.Nu avea nici macar o fereastra.Camera sa, era ultima din ascunzatoare.Nu mai putea sta asa in apt.Trebuia sa iasa afara, sa se racoreasca.Atunci se ridica lenes din pat, si se schimba in niste haine de lupta.Nu stia de ce, dar simtea sa se imbrace asa.Atunci iese pe usa.Cand intrat in lungul coridor, din care era facuta ascunzatoarea, un oftat iesise din gura lui.Aici totul era intuneric.Nu simtea ca apartinea locului.Dar din cate aflase despre trecutul sau, el adora acest loc.Ascunzatoare era formata din 15 camere.10, pentru Akatsuki, una penttru el , alta pentru Ino si celalalte 3 pentru cercetari si echipamentele de lupta.
Merse ce merse.A trecut pe langa toate camerele.Ceilalti erau dusi. Apoi, a ajuns la iesire.Iesea din gura demonului. Se uita in jur.Era la fel.Inrunerci, dar mai putin totusi, aici afara.A mers pana la un tringhi de copac mai mic, si se aseza pe iarba cu spatele sprijinit de acesta.Se uita la cer.Era prea ciudat.Tot ce stia despre el, era ca singura fiinta pe care o iubea vreodata era Ino, singura sa alinta era Akatsuki si singurul dusman era Konoha. Si mai aflase ca il chema Sasuke Uchiha.Chiar daca isi pierduse memoria, din spusele lui Ino, nu era prost.Si facuse cercetari despre numele sau.Si asa aflase ca a facut parte din clanul Uchiha, ca fratele sau la distrus si ca mai tarziu, dupa atatia nai, el l'a omorat.Dar nu intelgea ceva.Din cate aflase, Clanul Uchiha apartinea satului konoha.Si cica frunza era dusmanul sau.De aceeia nu ii spuse lui Ino aceste lucruri pe care le aflase .Si acel vis se lega cu ce aflase.Copii din visul sau, blondul acela si rozalia frumusica purtau semnul satlui Konoha la cap.
Statea asa de ceva timp.Si era ingandurat.Ino, iubita lui? DAr nu se simtea atras de ea in nici un fel.
-Hei, iubirea mea ? Ce faci aici, singurel?
Ca tot se gandea la diavol.
-Bine draga mea. Uite m'am trezit mult mai devreme si nu aveam somn.
-Te gandesti prea mult la mine! Ce draguzt esti.Doamne ce te iubesc eu pe tine.
Si acesta il imbracisa si il saruta.
Apai, cand Ino nu il mai sufoca, o femeie il aparu in fata ochilor lui Sasuke.Era foarte frumoasa.Si semana foarte mult cu el.
-Dragul meu, acesti oameni , nu sunt cine crezi tu ca sunt.Si nici tu nu esti cine crezi ca esti.Te rog, ai grija in continuare de Konoha.Iar pentru asta, trebuie sa fii iar ca la inceput.Lupta si aduci aminte cine esti cu adevarat.Fa asta pentru mine, pentru mama ta.Si pentru sat.
Apoi femeia disparu dintr'o data.Sasuke ramase amutit. Ce erau toate aceste vise? Il innebuneau , efectiv.
-Hei, dragostea mea, ma auzi ce vorbesc cu tine? Sasukee? Ce ai patitt? Ce te le uiti?
-Era..Acolo defapt..era..
-Of domane, ce ma fac eu cu tine.Aici suntem numai noi doi.Stai calm.Suntem singurei.Puteam face ce dorim.Ceilalti au plecat pentru niste pergamente .
Atunci lui Sasuke ii veni o ideei.Putea sa indure asa ceva.Era pentru un caz nobil.Atunci, o lua pe Ino in brate, o intinse pe iarba si pe aseva usor langa ea, cu jumate de copr asupra ei.
-ei bine, acum , iubita mea, pot si eu, frumosul tau sa te gor ceva? iar dupa aceste cuvinte o saruta lung si salbatic.
Incet incet, termina sarutul si puse niste ochii de catelus.
-Orice.Ino era deja gata.Era in stare sa faca orice pentru brunet.
-Unde ziceai ca se alfa Konoha asta? Era doar la 2 centimetri ce buzelele ei.
-La o mila distanta de aici, spre nord, spuse Ino dintr'o rasuflare.
Atunci, Sasuke o saruta in continuu si au ramas asa pentru ceva timp.
Trebuia sa o vrajeasca complet.EL defapt, vroia sa fuga in aceea noapte.Trebuia sa afle cine era cu adevarat.

Si asta a fost. :* :*
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:51

Perima!!!! si acum vreau mai repede next-ul te rog eu mult de tot . Vreau sa vad ce se intmpal mai departe .


Regăsirea - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 19:41

frumos,foarte frumos. astept nextu si anunta-ma si pe mn daca poti?


Regăsirea - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Regăsirea - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 12:55

Hellow my darling Bethyzz. !,

deci din câte îmi văd ochii ai adus nextul... Mi-a plăcut enorm acest capitol, absolut totul ! Wow, însfârţit a început ţi Sasuke acesta, cu viziunile. Abia aştept să citesc continuarea !

Îţi mulţumesc foarte mult că m-ai anunţat ţi sper să o faci şi în continuare !

Ale chan te pupăceşte dulce kiss şi te a hug călduros, din inimioară !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Regăsirea - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Vin 21 Sept 2012, 13:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Sept 2012, 13:47

Ma bucur nespus ca va place kiss*..

Capitolul 11

Trecuse cateva saptamani de cand Sakura isi incepuse antrenamentele de una singura.Invatase cum sa comunice cu lebada cand dorea ea.Si aceasta , de acolo dinauntru, a ajuta cu tehnici si puterea sa crestea pe zi ce trecea.Nu mai iesea cu prietenii asa cum facea inainte, la Tsunade mergea dar o data pe zi, inainte era acolo permanent, si toata ziua, de dimineata pana seara statea la locul ei de antrenament.ERa unul de care numia ea stia.Era inafara satului.Acolo unde se antrena, erau numai stanci, si copacii foarte inati, pe care il folosea dpret inamic in luaptele ei.
Devenise singuratica.Tot ceea ce era acum importatnt pentru ea era brunetul care ii fusese rapit a doua oara. Nu mai putea accepta asa ceva.Pe masura ce devena mai puternica, folosint chakra rosie, se schimbase instantaneu.Ochii nu mai erau verzi.Deveneau din ce in ce mai rosii.Corpul ei era mult mai solid.Iar stilul de imbracaminte si'l schimbase total.Mereu purta cizmea pana la genunghi negre, pantaloni scurti negri, un tricou rosu, si o pelerina neagra.Iar parul si'l lasase sa creasca si'l purta mereu desprins.Mereu avea bentita pe cap cu semnul frunzei.
Intr'o zii, aceasta se trezi la ora ei obisnuita de 6 dimineata.Se pregati pentru antrenamentele de zi cu zi.A iesit pe usa si a observat ca era pustiu.Nu era ceva nou.Dar avea o presimtire.Ca in aceea zi avea sa se intample ceva neplacut.
A mers ce a mers, pana a ajuns la intrare in sat.Usa era deschisa ca de obicei.Rasaritul se vedea perfect.Si era mirific.Sakura adora cel maimult asta dimineata.Sa vezi razele soarelui reflectandu'se in verdeata frunzelor...Era minunat.Apoi isi continua drumul spre locul ei . Cum a ajusn acolo, s'a si apucat de treaba.Azi trebuia sa invete sa combine 2 tehnici foarte grele.Invatase Chidori, si vroia sa'l conbine cu chakra rosie, care ii dubla puterea.In timp ce facea toate acestea, se tot gandea ca de fiecare data la brunet.Oare ce naiba i'a facut Ino si oare cum l'a schimbat? Daca nu mai avea cum sa'l aduca inpoi de data asta?
Si la tot feluri de chestii de acest gen.Se gandea si la prietenii ei de care se indepartasera foarte mult .De Hinata nu mai auzise de mult .La fell si de Naruto.Se zvonea prin sat ca au inceput sa aiba o relatie.Cand se intoarcea de la antrenamente, a trecut pe langa un parc de copii, si toata lumea vorbea despre asta.Se bucura pentru prietena ei cea mai buna.Dar ii parea rau ca nu putea sa'i spuna despre noua ei puterea si despre ceea ce se afla in ea.
Asa trecuse ore lungii. Rozalia nostra, la un moment dat a luat o pauza.Cand deodata a auzit intr'un tufis ceva. Se ridica repede, si in doar cateva secunde isi relua pozitia de lupta.
-Cine e acolo? striga ea in urmatorul moment.
Dupa ce o vrajize compet pe Ino, Sasuke in ceea seara se hotara sa plece.Si asa facut.Isi lua la ea cate ceva pentu drum, printre care si un bidon cu apa, si porni.Dar ceea ce nu stia el, era ca defapt nu o pacalise pe Ino asa cum a crezut.
Aceasta devenise foarte buna la citirea oamenilor.Si devenise foarte puternica in medicina.De aceea , inventase propria portiune.Cine o bea, isi amintea doar ce vroia posesorul.Si Ino ii bagase in bidon aceea portiune.
Era noapte.Sasuke era bucuros a scapase.Adica asa a crezut el.Avea la el tot ce ii trebuia.Toata nopate a fost pe drumuri.Deja era dinimeata si el inca mergea.Nu a luat nici o pauza.Vroia neapart sa ajunga in Konoha.Si ajungea eabia in aceea seara.
Se tot gandea cum v'a reactiona, cand va afla cine e cu adevarat.Apoi, se vede ca deja oboseala a pus stapanire pe el.Si s'a gandit sa bea putina apa.Asta a fost.Dupa vreo 10 minute, portiunea lui Ino incepea sa'si faca efectul.
Incepea sa'si aminteasca niste chestii oribile.
Vedea imaginea acelei fete rozalie.Si vedea cum 2 oamnei discutau despre Clanul Uchiha, si cum acesta ar fi disparut, fiind omorat de fata rozalie.
Cum era posibil asa ceva? El stia alta poveste.Si tot ii aparea astfel de imagini, cum ca, aceea fata ii omorase familia.
Atunci, se infuria din ce in ce mai mult.Decii, ot Ino avea dreptate despre satul frunzei.El se inselase amarnic.
Atunci, se hotara.Daca tot se indrepta spre Konoha, trebuia sa ii dea o lectie acelei fete.Neapart.
Si, incepuse sa se grabeasca.Pana mai pe seara ajunse in apropierea satului.
Atunci, de undeva din apropiere, auzise niste zgomote, parca cineva era intr'o lupta.Cand se apropie...o fata cu parul roz, si ochii rosii se lupta singura.Era in timpul antrenamentelor.
Brunetul ramase nemiscat.Aceasta era fata din visele sale.Doar ca era mult mia matura, si avea ochii rosi.Era plin de manie.Din cauza ei, el era acum trist.Trebuia sa se lupte cu ea.Dar ii venii o alta ideea.Putea sa astepte pana cand acesta ramanea fara chakra....

Scuze ca am intarziat cu next-ul, dar am si inceput liceul kiss*.SPer sa fiti incantati :X:X
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Sept 2012, 13:54

Hellow my darling Bethyzz. !,

păi ce pot spune... Este destul de binişor, însă se poate şi mai bine ! Consider că nu te străduieşti să pui amprenta pe descriere, deoarece, fără supărare, acţiunea este extrem de grăbită !

Îţi mulţumesc că m-ai anunţat de următorul capitol, iar eu, sper ca Sasuke să scape de blestemata de Ino !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Regăsirea - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Sept 2012, 14:10

Sa vada Ino ce o sa pateaca. O sa ajuunga in spital cu toate oasee rupte si dureri care nu vor trece asa usor. Cum poate sa ii faca asta lu Saku? Si Sasuke o mai si crede.. Off.. Greu cu viata asta. Astept nextu si mersi ca m-ai anunat. Sper sa o fac in continuare.


Regăsirea - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Regăsirea - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Sept 2012, 14:25

mama ino cee bataie iti ei!!!
dupa cum a spus si spiridush98 o sa ajunga in spital happy
draga mea astept nextul cat mai curand...
te-am pupat dulcee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 13:13

Draga mea ..eu sunt mai mult de cat incantata sa stii....adica il ador Regăsirea - Pagina 2 3199963233,ba nu....il iubesc,iar tu Ino te Regăsirea - Pagina 2 621493 pana crapi...adica Tu faci numai dalea rele...ai auzit si tu cumva de Fapte bune? nuoo ce sa stie regina ingamfatilor...Dupa ce ca esti rea mai esti si proa***a...imi vine sa plang la cat e suferit saraca Saku Regăsirea - Pagina 2 896861..
Adu next-ul cat poti de repde si sper sa ma anunti,te pwp dulce spor la scris si la tastat
P.S.: Sper sa nu te superi pt ca n-am dat comm mai devreme,dar n-am putut intra ...am stat la un fel de detentie in cabinetul de chimie cu alti 4 colegi sin cls si alti vreo 5-6 sin scoala...
Nahh ce sa-mi faci...Deci daia nu prea pot eu intra in cursul saptamanii... Regăsirea - Pagina 2 359687


Regăsirea - Pagina 2 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 21:12

Bun. Am reusit si eu insfarsit sa trec pe aici...Vreu sa va cer scuzee ca nu am intrat de muult :))..Dar sunt foarte stresata cu timpul X_X. Acum o sa pun urmatorul capitol si sper sa va placa . :X:X:*:*

Capitolul 12

Undeva langa satul Konoha,intr`o zona ascunsa, o rozalie si un brunet stateau la o distamta de 5 metri si se priveau in ochii. Era pe inserat.Soarele se afla intr`un amurg tarziu.Copacii erau leganati de vantul care deja isi incepea frumosul dans de seara.
In locul nostru ascuns, stancos Sakura isi privea iubirea ei de mult pierduta. Acela care candva o distruse psihic, dar care i`a furat inima din copilarie.
Acum era socata.Il avea in fata ochiilor si era diferit.De data asta chiar era diferit.Avea o pirvirea demonica, plina de ura .Nu stia de ce, dar avea un sentiment ca aceea ura era pentru ea. Il cunostea foarte bine.Ce se intampla cu el? Ceva era putred la mijloc.Poate i`o fi spalat Ino creierii, dar era prea ciudat.
Nimeni nu zicea nimic.Doar se priveau adanc unul pe celalalt.
Brunetul o sorbea din piriviri.Ea era fata din visul lui.Aceea rozalie cu ochii verzui...Aceea fata de care stia ca ii omorase clanul.Era plin de furie si nu stia cum sa reactioneze.O avea in fata, putea sa o ucida intr`o secunda.Planului lui "stralucit" functiona`se.Era secata de puteri. Plina se gande si sudoare.Avea chiar si hainele rupte, si i se vedea pielea alba si fina cu dare rosii pictate pe ea.Intr`adevar era o frumusete.Dar acest lucru nu reusi sa`l induplece pe brunet.
Deja trecuse multa vreme de cand stateau asa.Fiecare in gandul sau, fiecare se gandea ce are de facut, dar era hipnotizat de celalalt.
Luna incepea sa`si faca loc pe cer.Mii de stele o urmareau.Aceea seara nu era una obisnuita.Era un sentiment in aer, era o tacerea pustiie.
Sakura stia ca Sasuke o urmarise in timpul antrenamentelor, si stia ca putea sa o termine un`doi. Dar nu intelegea de ce nu facea nimic. De ce pur si simpul statea acolo si doar o pirvirea.Daca a venit pana in Konoha doar sa o vada pe ea asa...Ceea ce era imposibill...
Cu toate ca era melancolie in vazduh, erau amandoi in pozitia de lupta .Atunci, Sakura sparse admosfera.
-Ce vrei? Si ce cauti aici?
Ii parea rau ca trebuia sa vorbeasca cu el in halul asta.Dar stia ca nu mai era acel brunet pe care il cunsotea.Si trebuia sa fie precauta.
-Pe tine.
Sakura ramasee...
-Poftiim?
-Trebuie sa imi razbun clanul.
-Si ce am eu aface cu asta?
-Stii prea bine.Tu.Tu ai fost.Tu mi`ai luat familie de langa mine.
Deja incepea sa tipe la ea.Si ochii incepeau sa`i devina rosii.
Rozalia nu stia ce sa faca.Era mai confuza ca niciodata.Era in transa.Nu se putea misca.Cum sa creada una ca asta?Cum a putut Ino sa ii faca un asemena rau?Sa il puna pe singurul baiat pe care il iubea in potriva ei?
Atunci, dintr`un oarecare obicei, isi ridica privirea spre cer.Un mic praf de stele au inceput sa o inconjoare .Nu stia ce se mai intampla si acum cu asta.Sasuke era gaga sa o atace si era era plina cu stele?
Atunci si ea, si stelele incepura sa prinda culoare roz.Era ecat aceeiasi culoare ca a lebedei din ea.
Brunetul se opri.Vroia sa atace.Dar nu era sigur ce vedea in fata ochiilor.Devea si el la fel de confuz, ca fata de langa el.
Atunci aparu un chip de Femeie in acel praf,Era mama brunetului.
-Am ajuns la timp la voi, incepu sa vorbeasca acesta.Nu ti`am spuse eu, dragul meu, ca tu nu esti tu.De ce nu mi`ai dat crezare? De ce dragul meu vrei sa omori aceasta fata? Acesta fata, care acum foarte mult timp ti`a salvat viata? Si nici nu ai motive, scumpul meu sa faci una ca asta..Toate lucrurile pe acre le stii in momentul de fata sunt...Of..Nu iti pot zice mai multe. Dar uite...
Dintr`o data sufla un aer din gat , si la cativa metri, in zare aparu aparu o imagine.Era ca un film .Era undeva in sat, intr`o zona in care era numai foc, iar oamenii alfati acolo fugeau in toate partile.Langa un copac, un copil mic era inconjurat de oameni morti si scaldati in sange.Era in timpul unei lupte.Acesta era foaete ingrozit.Ii era foarte frica sa nu fie omorat de dusman.Defapt, acel copil inocent, era Sasuke.Ce dragut era pe atunci..Si inauntru...Era singur dintr`o data intr`o zona pustiie. Era la putin timp dupa e clanul Uchiha disparuse. Atunci, o fetita in transa, plina de un aer roz, trecu pe langa el si cu o putere ascunsa reusi sa il teleporteze u8ndeva unde era in singuranta.
Imaginea disparu.Se vedea cu ochiul liber care erau personajele din trecut.
-Aceasta fata a fost foarte apropiata de noi, impreuna cu familia ei.Defapt, fiecare mare clan, cum a fot al nostru, a avut o famile protectoare.A nostra era familia Sakurei. Voi doi sunteti singuri ramasi din amandoua.Si voi aveti destinul sa fiti impreuna si sa aparti satul de razboaiele cele vor urma. Imrepuna ne puteti restituie clanul si familie protectoare.Impreuna puteti face o echipa de nenvins.De NIMENI.
Sasuke te rog, gandeste-teAminteste`ti adevarul.
Femeia disparu.Sakura nu mia stia ce sa mai faca.Ba se uita la Sasuke sa vada daca o ataca, ba se uita la praful care iincet, incet diparu.De aia avea ea monstru in ea.Ca sa ii protejeze familia lui.Sa`l protejeze pe el.De mica fusese topita dupa el.Asta era destinul ei.Destinul lor.Si ea il simti la vremea aceea.Dar brunetul a fost pe atunci prea absorbit de razbunare ca sa isi dea seama..
Din nou se priveau.Era prea ciudat ceea ce aflase.Pentru amandoi.Familie protectoare? Ce era aia?
Rozalia era sigura ca va trebui sa lupte pentru al readuce pe Sasuke inapoi,
Se uita la ea. O privea cu ochii aia, aceei ochii plini de ura.Dar de data asta erau si confuzi. Brunetul era derutat.Sa o atace sau nu?..

Ser ca o sa va placa acest capitol. Imi pare rau ca mi`a luat atata.Si o sa imi mai cer mii de scuze ca nu o sa pot sa va anunt pe totii..Dar timpul asta ma chinui=((. Behtyzz va kiss*
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 21:16

Hellow my dear Bethyzz. !,

scumpa, în sfârţit ai adus şi tu următorul capitol după ce a trecut un întreg mileniu ! Despre acest capitol ce pot spune ?

Este destul de bunicel şi, în plus am observat că ai mai adăugat şi ceva descriere pe acolo . Un micuţ sfat, şi anume este să nu tastezi replici de numai câteva cuvinte, pentru că sunt seci !

Dau exemple : " Ce faci ? ", " Ce vrei ? ", " Da, sunt bine...". etc. Încearcă să le introduci cu uşurinţă, în naraţiunea .

La aşezarea în pagină ai putea da căteva " Enter " la rânduri, pentru a fi citite mai uşor, iar eventualele greşeli de ortografie sau tastare le-ai putea rezolva cu un mic " Edit " ! În rest, nu am ce comenta...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Regăsirea - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 17:21

of ce capitol frumos!!!
interesanta idee hmm...?! familie protectoare
draga mea adu mai repede nextul ca vreau sa vad ce se intampla
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Bethyzz. !
Academy Student
Academy Student
Bethyzz. !

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : IsSis KuDikaa Rock (BeThyzz)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Music :X:X:X:X
Stare de spirit Stare de spirit : »” E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… ”

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Oct 2012, 17:43

Buun. Uita`tii si next-ul...Imi paree ru ca a duret atatt kiss*. Sper sa va placaa.

Capitolul 13

Noapte.Noapte peste Konoha.Nimeni, si nimic nu se putea supune intunericului abatut asupra satului.
Doar o fata, care era pe strazii la aceea ora tarzie si care se gandea la ceea ce i se intamplase si ceea ce aflase.Era protectoarea lui Sasukee? Si oare de aceea, din cauza acelui moment acesta disparu.Dupa toate cele petrecute intre ei,. si dupa toate cele aflate, Sakurai i se parea ca nu traieste in lumea reala.
Era tarziu si, de asemenea era periculos la aceea ora sa umbli pe strazii singura.Mai ales daca, erai secata si de puteri.Dar rozaliei nu ii pasa.Era in fata acadamiei pe banca si se gndea la un plan.Trebuie sa aafle cum doar intr`un an, viata ei se complicase atat.
Il iubea.Foarte muult.Si de aceea trbuia sa se si sacrfifice pentru el daca era cazul.Dar chestia cu familia proetectoare o baga putin in ceata.Daca acesta era destinul ei, destinul lor, de ce era atat de greu de implinit? De ce avea atatea obstacole care le punea piedicii?
Inainte sa actioneze , trebuia sa afle cine era cu adevrat.De data asta, vroia sa fie sigura cu ce are de`face.
Statea si privea cerul.Era ciudat.Unde putea gasi ea informatiile de care avea nevoie? Si unde le putea gasi chiar in aceea searaa?
Apoi, nu stiu de unde, ii veni o ideei stralucita.
Vechiul loc unde , odata, traise clanul Uchiha.Acolo era interiz sa mergi.Dar, dupa gandire rozaliei, ea avea un drept acolo.
Si, pentru ca era oarba de cunoastere, porni in acee parte a satului.
A mers mult timp, petru ca, in aceea zonaa, cum era parasit de o eternitate, se aflasu fooarte multi copaci, plini de verdeata, si greu gaseai intrarea.
Cum ea nu a fost niciodata acolo, i`a fost foarte greu.Dar, cu chin si cu vai, a reusit sa o gasesca. Porta din fier vechi si ruginit, inca mai era patata de sange.Si acce;l semn cu interzis, era atat de vechi si fragil, incat , daca te atngeai putin de el, se facea bucati.
Sakura, a sarit peste el. Si a intrat.A intrat in acel loc, care, in copilarie ii se parea uluitor.Dar acum era ceva de speriat.Sange.Sange peste tot.Sange vechi.Sange din aceea noapste in cre fiecare in om din fiecare casa de acolo disparuse .
Se uita in jur.Parca era o noapte de holloween , unde se astepta sa apara de peste tot prietenii ei costumati in zombii, vampirii si toate solurile de mostri.
Dar nu era asa. Trebuia sa gasesca sediul principal, unde sigur se aflau acolo informatii.
A inceput sa hoinareasca printre case. Semnul clanuli era peste tot.Taiat, patat de sange in unele locuri, in altele inca se mia afla la usa casei.
Atunci, se apropie de casa brunetului.Si a familiei lui.Era cea mia ciudata casa, dupa parerea ei.Si se gandi sa cerceteze acolo.
Cand a intrat, incepu sa tremure toata.Casa era invaluita in sange . Oare chiar nimaniu nu ii pasa de Uchiha, si oare ii lasa asa? Fara sa se ingrijesca putin de locul lor ?
Apoi, incepu sa umble prin casa. A inceput sa se ute in fiecare camera. In camera lui Sasuke evita sa intra.
Apoi , ceea ce vroia , i se ivea in fata ochiilor.
Camera secretelor. Asa scrie pe usa unei camere alfase in parte cea mai indepartate din casa.
Isi facu curaj, si intra acolo. Erau multe sertare.Si pe ele multe pergamente.
Sigur aici se afla ce cauta ea .
Incepu sa cotrobaie prin acelea, si fara sa vrea, scapa una pe jos.
Cand o ridicaa....

" [/i] Pentru familia noastra protectoare.
Draga mea, iti multumesc ca ai acceptat sa ne protejei. C fiecare clan, avem slabiciune noastra, si numaai voi ne puteti apara. Iti multumesc inca o data, nu numai pentru asta, dar si pentru ca ai fost cea mai buna prietena a mea din copilarie, si acum, pentru mine iti pui familia in pericol.Toti iti suntem recunoscatori. Pentru a obtinele puterile de protectie, va trebuie ca, in seara din aceasta luna, care va ave luna plina, sa iti sacrifcam una dintre fiice.Imi pare nespus de rau pentru una ca asta. Dar pentru a inplini cele implinite, aceste sacrifiu va avea loc .Cu multa dragsote, Sughi. "

Sakura ramasese fara glas.Inghetase instantaneu.Avusese o sora?Si mama ei era prietena fosrte buna cu mama brunetului.Si care era aceea slabiciunea a clanului Uchihaa?

Acesta a fost capitolul sper s va placa. kiss*:* Behtzz va kiss*
Cod:
[quote][/quote]

[list=1][*][list][*]
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Mier 31 Oct 2012, 07:27

Prma!!!!!!! Mia placut mult de tot si se pare ca nimenea nu tia comentat nimenea. Vreau nextul repedems spor la scrs scumpo.


Regăsirea - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Regăsirea - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Dec 2012, 14:46

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat pentru inactivitate.

Dum Oct 28, 2012 5:43 pm - ultima dată la care autoarea a postat capitolul.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Regăsirea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Regăsirea   Regăsirea - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Regăsirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-