Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O dragoste ascunsa (SasuSaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 14:25

Captolul 7

Era Suighetsu care imi spune zambind:
-Hei Sakura, vrei sa-ti fac turul pe aici?Intreaba el vizibil emotionat.
-Da...accept eu cu un zambet putin fortat pe fata.
Dupa ce Suighetsu mi-a prezentat locurile, am ramas pe o pajiste unde m-am intains si l-am rugat pe Suighetsu sa ma lase singura.Ma gandeam daca cei din Konoha ma cauta.Ce mai face Naruto, sau doamna Tunade?Apoi inchid ochii si las vantul care adia usor sa imprastie parfumul florilor de cires peste mine.Apoi incerc sa-mi aduc aminte ce s-a intamplat azi-noapte, cum de nu m-am trezit cand am fost adusa aici?Nu-mi aduc aminte nimic.Ce s-a intamplat?Imi pun mana pe frunte si incerc sa nu ma mai gandesc la nimic.Inchid ochii si ma las purtata in lumea viselor.Cand ma trezesc era ora 18:30, asa ca ma pregatesc de acel antrenament.
Vine si ora 19:00, eu eram pe acea pajiste, iar in scurt timp Sasuke isi face aparitia.Imi cere sa-l atac iar eu accept.Imi pregatesc pumnul pentru a-l lovi, dar intr-o secunda lovesc pamantul, formand un crater.Dar Sasuke se fereste si vine spre mine cu un Chidori si ma loveste in plin.Dar era o clona.Adevarata eu arunc un kunai spre el care il zgarie pe brat.Acesta se uita la mine cu un zambet de genul "doar atat poti?" lupta continua si amandoi dam ce avem mai bun din noi.Dar intr-un final cadem amandoi la pamant fara cakra.

Sasuke P.O.V:

Se lupta bine, are mai multa forta decat credeam.Am luptat destul de mult, dearece era deja noapte.
De o data apare un licurici, se indreapta chiar spre rozalie.
Ea il observa si se ridica usor si il prinde in mainile ei zambind.

Sakura P.O.V:

Licurici!Ce frumos!Il observ pe Sasuke care se ridica usor si prinde si el unul intre mainile lui.Dupa care se indreapta spre mine si mi-l pune in palme.Eu nu... nu mai suport!Pentru ca se joaca cu sentimentele mele. Ma dau cativa pasi inapoi, dar ma impiedic si cad pe spate, dar cineva ma prinde si ma aseaza usor pe pamant, zicandu-mi:
-Ai ramas la fel de impiedicata, Sakura.
Odata intinsa pe iarba pufoasa nu mai am putere sa-mi tin ochi deschisi, asa ca adorm.Dimineata cand ma trezesc constat ca eram afara si Sasuke ma tinea strans in brate.Era foarte frumos.Dar nu vroiam ca el sa vada ca ma inmoi, asa ca am incercat sa plec.Si spun "am incercat" pentru ca Sasuke nu imi dadea drumul la mana.
-Pleci asa repede?Intreaba Sasuke.Eu nu-i raspund si imi trag mana din stransoarea lui, apoi ma ridic nepasatoare.
Iar se juca cu inima mea.Pe care a spart-o acum 4 ani in mii de bucati, iar acum incearca sa o lipeasca cu schoci.Dar nu-i voi mai permite sa-si bata joc de mine.
Cand intru in acea cladire sunt intampinata de Suighetsu care imi sare in brate si-mi spune:
-Unde ai fost?Aseara nu te-ai mai intors!Mi-am facut griji!Apoi acesta rupe imbratisarea.
-Pai, am adormit pe iarba, pentru ca eram obosita.Ii spun eu zambind.

Gandurile lui Sasuke:

A luat-o in brate?!I-as sparge fata chiar acum daca n-ar fi Sakura aici!Lasa Suighetsu ca daca te mai aitingi macar de un fir de par din capul ei, s-ar putea sa mori de mana mea.

Sakura P.O.V:

Sasuke vine la mine si-mi spune ca la ora 12:00 am din nou atrenament in acelasi loc ca si ieri.Deja era ora 10:00, asa ca ma pregatesc.

Atat pentru azi!Pun next-ul cand am timp!Va ro sa-mi lasati cat mai multe comentarii!Va pwp!kiss
[i]
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 14:43

Eh, e frumos capitolul.
Insa ar trebui sa povestesti mai mult din perspectiva personajelor. Adica sa nu mai scrii de nu stiu cate ori intr-un capitol "Sasuke P.O.V", sau "Sakura P.O.V.".
Intelegi?
In rest, dupa cum am mai zis, ai evoluat.
Greseli de tastare nu am vazut, dar nici nu m-am uitat.
Abia astept next-ul si te rog sa ma anunti.

P.S.: Prima! lough


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 23:02

Hey hey hey am ajus si eu pe la ficul tau
Se vede ca te-ai imbunatatit
Dar totusi incerca sa nu mai grabesti atat actiunea
Si nu mai trece de la un personaj la altul asa de repede
Ca arata foarte aiurea la un fic.
Chiar imi place BRAVO
Spor la scris si la idei multe

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 15:29

Capitolul 8

A venit si ora 12:00, ma duc in poiana.Sasuke era deja acolo.Imi spune sa ma intind pentru ca azi doar o sa vorbim.
Dar nu spunea nimic!Dar apoi se aseaza si el langa mine foarte aproapesi imi sopteste "Te iubesc".Eu raman socata, dar ma ridic repede.La fel face si el.Eu ma dau cativa pasi in spate pana ma lovesc de un copac.El se apropie de mine din ce in ce ma mult pana ma saruta pe buze.
Ochii mei sunt plini de lacrimi, apoi rup sarutol si strig catre Sasuke:
-Inceteaza!Te joci din nou cu inima mea!Acum ma saruti, dar acum 4 ani m-ai lasat singura pe o banca!Acum m-ai rapit din Satul Frunzei, iar acum imi spui ca ma iubesti?!
Sasuke se uita uimit si in acelasi timp trist la mine, iar apoi eu strig:
-Esti un PROST!!!Apoi fug catre padure, cu Sasuke pe urmele mele.
Dupa ce m-am asigurat ca Sasuke mi-a pierdut urma ma asez dupa un pom si plang.Dupa ceva timp in care tot am plans, simt 2 brate care ma inconjoara, nu vroiam sa ridic capul din pamant, pentru ca stiam ca e Sasuke.

Gandurile lui Sasuke:

As vrea sa-i pot spune tot adevarul, sa-i spun ca totul o sa fie bine.
Dar nu pot!Chipul ei e din nou plin de lacrimi!Cand o vad ca plange, parca o mie
de sabii imi strapung inima.Ma apropii de ea si ii spun...ii spun ca-mi pare rau!
Nu inteleg de ce dal o lacrima imi aluneca pe obraz chiar pe chipul ei angelic.

Sakura P.O.V:

Poate chiar ma iubeste, e atat de frumos.Ochii lui negri in care te pierzi, acum erau uzi.Nu mai aveam control asupra corpului meu!Asa ca l-am sarutat pe obraz.El isi ridica capul din pamant si ma strange atat de tare in brate incat nu mai apuc sa zic decat un:
"Au"!
Pentru ca buzele noastre s-au unit intr-un sarut dulce.Dar suntem intrerupti de acel Madara Uchiha care spune:
-Sasuke, nu-mi spune ca te-ai indragostit!O sa-mi strice planurile!Daca nu ai adus-o aici pentru a o folosii, ai adus-o pentru a o proteja!
Se iveste o lupta crancena intre Sasuke si Madara, iar eu nu puteam sa-l ajut pe Sasuke, eram prea speriata!
In cele din urma Madare este...este infrant!Dar Sasuke lesina, din cauza ranilor grve.Erau asa speriata incat tremuram!Inainte sa lesine eu ma arunc langa el, iar ultimele cuvinte pe care l-a spus au fost "Te iubesc"!
Imi folosesc cakra pantr a-l vindeca.Nu stiam daca ma traieste, dar totusi nu am incetat sa sper.Puteam sa ne intoarcem in Konoha, am fi putut fii fericiti!Apoi ma opresc din a-mi folosi cakra si incep sa plang, spunand "Sasuke".
Sasuke era...

Hei, atat avem azi, dar va rog sa ma iertati ca a intervenit Sasuke cu gandurile, dar nu pot sa povestesc din perspectiva autorului pentru ca
am facut-o pe Sakura povestitor de la inceput!Am incercat sa nu mai trec atat de repede de la un personaj la altul, si sa mai inlocuiesc dialogul ce ghilimele! Sper ca mi-a iesit! Daca nu, iertati-ma! crying Va pwp si astept comentarii! kiss
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 15:53

mi-a placut capitolul draga mea!
si te rog dulce ca o savarina ca sasuke sa nu fie mort sad
daca el moare merg eu si-l omor
astept nextul repejor
te-am pupacit kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 13:17



O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 33
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 14:05

Deci te rog sa nu il faci pe Sasuke sa moara.. te rog eu din inimioara mea mare...
Ana_Maria_Girl nu vrei sa treci si pe la ficul meu... ca vreau sa stiu ce parere ai despre acesta....
Vreau sa stiu daca iti place sau nu
Ficul meu se numeste : O iubire inainte sau dupa razbunare
Doar daca vrei sa il citesti nu te oblig...
Oricum daca nu vrei eu toto sa iti citesc ficul pentru ca e prea tare...

Ps. Anunta-ma cand pui Next ca si pana akm si inca un lucru...
VREAU NEXT happy2
S.L.S Te pupaceste kiss kiss


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 14:06

Puteai povesti mai mult din perspectiva lui Sasuke. totusi, e mai bine.
Incearca mai multa descriere. Asa, capitolele ar fi mai lungi.
Oricum, ai cam grabit actiunea. In sensul ca, acum vorbesc, peste doua secunde Saku pleaca, Sasuke o urmareste, apoi, in doua minute, apare Madara. Lupta putin, apoi castiga unul din personajele principale.
Greseli de tastare nu am vazut, dar nici nu m-am uitat.
Din nou, ai evoluat foarte mult de la primul capitol.
Spor la scris!
Te kiss .


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 15:36

Capitolul 8

Sasuke era...era treaz!
-Sa nu ma mai sperii asa nici odata!Nici macar daca e vorba de viata mea!N-as suporta sa stiu ca ti-ai pierdut viata din auza mea!Spun eu.
-Iarta-ma!Imi raspunde el, dar nu apuca sa terminu ca eu il sarut pe buze.Eram fericita ca el e bine, dar inca tremuram.
Dupa un timp rup sarutul, iar el se ridica dupa ce eu il vindec cu cakra mea.Cu greu reusim sa ajungem la ascunzatoarea Akatuki.
Cand ajungem acolo, mergem in camera lui Sasuke pentru ca acesta sa se poata odihnii.Eu ma asez pe un scaun langa patul lui Sasuke in timp ce acesta dormea., eu ma uitam la poza de pe noptiera acestuia, era noi, echipa 7 cand eream copii.
Amintirile ma coprind si adorm.
Sasuke P.O.V:

Cand ma trezesc o observ pe Sakura care dormea pe un scaun lunga mine, ca un inger ce se odihneste dupa o zi grea.
O iau cu grija si o pun in pat, langa mine.
Incep sa ma joc cu parul ei moale si parfumat ca petalele de cires.O sarut pe toata fata ei fina.
Dupa un timp se trezeste si ea, si se uita uimita la mine.Eu ii spun:
-Te iubesc!
-Si eu pe tine!Imi raspunde ea.Cuvintele acelea m-au facut cel mai fericit om de pe planeta.
Apoi o sarut si nu mai vreau sa ne despartim macar pentru o secunda.

Sakura P.O.V:

As vrea sa-i spun ca eu l-am iubit mereu.Dar cuvintele nu vor sa iasa din gura.
In cele din urma rup sarutul pentru ca aveam nevoie de aer, nu de alt ceva.Simteam cum ma topesc, si ca nu ma pot misca.
Acei fluturas din stomacul meu parca se agita si mai tare.
Sasuke sparge acerea si ma intreaba:
-Hai sa mergem la o plimbare, vrei?
-Sigur!Raspund eu.

Am plecat sa nu plimbam, si dupa cateva minute il intreb pe Sasuke:
-Sasuke?!
-Da?!Rapunse el.
-Acum ca Madara este mort, ce o sa faci?Adica o sa ramai aici?Intreb eu sfioasa.
-Pai, nu prea stiu.
-Introarece-te in Konoha! Cu mine!
Sasuke sta cateva momente si se gandeste apoi imi raspunde:
-Pai si daca Naruto nu ma iarta?Si ce fac cu echipa mea?
-Naruto o sa te ierte, si echipa ta poate devenii o alta echipa a satului.
-Atunci bine, dar sa stii ca o fac pentru tine si...
Dar nu apuca sa termine ca eu ii sar la la gat si il sarut spunandu-i:
-Multumesc, multumesc, multumesc!!!

Gandurile lui Sasuke:

Ma bucur ca am putut sa o fac fericita.O iau si eu in brate apoi ii zambesc.Era asa vesela, iar eu eram la fel doar pentru ca ea a zambit.
Acel zambet al ei, cred ca ar putea sa imblanzeasca si cea mai rece si cruda creatura.
Mai tarziu am mer sa-i anuntam si pe ceilalti.Le spun pe un ton dur si rece:
-Pregatiti-va, maine mergem in Konoha.Ne mutam acolo!
Toti au ramas surprinsi si au inceput cu intrebari de genul "De ce?", "Maine?", "Ce sa facem?".
Eu le-am raspuns doar sa se pregateasca de plecare.
Sakura era asa de fericita ca nu se putea oprii din zambit.

Sakura P.O.V:

Suighetsu ma opreste la usa si imi spune sa astept pana ce toti ies din camera.
Dupa ce toti ies acesta ma intreaba timid:
-Sakura...vrei sa mergi cu mine la un suc?
Eu raman total surprinsa.Cand ma pregateam sa-i dau raspunsul,de dupa colt apare Sasuke care raspunde pentru mine, si anume:
-Nu e intresanta!
Apoi acesta adaoga uitandu-se la mine:
-Sakura ia-o inainte!Vin si eu imediat!
Eu ies din camera si ma ascund dupa perete pentru a auzi discutia celor doi.
-Daca te mai apropii la mai mult de 10 metri de Sakura, iti zbor capul de pe umeri, spune Sasuke rastit.
-Care e problema ta?Te-ai indragostit?Intreaba Suighetsu.
-Nu-i treaba ta ce fac sau ce nu fac eu.Ai face bine sa-mi asculti sfatul!Spuse Sasuke.

Asta a fost azi!Am adaogat comedie, sa-mi spune daca mi-a iesit.
M-am straduit sa-mi iasa mai bine!Iertati-ma daca nu am reusit!Atept comentarii si spor la citit in continoare!Va pwp! kiss
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 19:36

Ok. E ultima data cand iti atrag atentia dintr-un punct de vedere.
Incearca sa nu mai schimbi atat de des perspectiva. Iar cand vine vorba de Sasuke, povestesti foarte putin.
Descrierea este buna, dar ar trebui mai multa.
In rest....
Mi-a placut.
Astept next-ul si te rog sa ma anunti. kiss


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 02:43

Hellow my dear Ana_Maria_Girl,

scumpa mea îmi pare nespus de rău că am întărziat atât de mult cu acest comm, însă, adevărul este că computerul meu începe prin a o lua pe arătură ;i am intrat astăzi pe forum doar de pe telefonul meu.

Ei, păi aceste două ultime capitole au fost de o mie de ori mai bune decăt toate celălalte precedente la un loc. Însă, cum a menţionat şi ♫ Aimi ♫ în comm-ul ei, mă deranjeză schimbarea atât de deasă a perspectivelor.

Cum am mai spus Tu, de cuviinţă scrii câteva rânduri la perspectiva lui Sasuke, apoi treci la cea a Sakurei şi scri iarăşi câteva rănduri şi apoi iarăşi schimbi perspectiva şi scrii din nou numai câteva rânduri.

Când îţi citesc ficul, uneori, mă pierd printre răndurile aşa ziselor perspective ale personajelor şi sunt nevoită de a începe din nou să citesc capitolul de la început pentru a înţelege ideea ca lumea.

Îţi mulţumesc extrem de mult că m-ai anunţat prin pm de capitolul precedent şi sper să o faci şi în continuare. Apropo începi prin a te dezvolta destul de frumos, iar, pe parcurs, vei vedea că ficul tău va prinde contur !

Ale chan te pupăceşte dulce kiss şi te îmbrăţişează a hug călduros !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 13:37

Capitolul 9

Dupa aceea Suighetsu iese afara din camera fara sa ma observe.Iar eu intru in camera unde se afla Sasuke si ii spun:
-Nu ai raspuns la intrebarea lui Suighetsu!Te-ai indragostit?
Acesta roseste in obraji, si evita sa ma priveasca in ochi.
Dar eu ma duc in fata lui fortandu-l sa ma priveasca fix in och, si-l mai intreb o data:
-Deci, te-ai indragostit?
Dar acesta tot nu raspundea.Atunci i-am facut jocul si i-am spus:
-Sa inteleg ca nu ma iubesti?Bine!Inteleg!
Dau sa plec, dar Sasuke ma prinde de mana si ma trage inapoi sarutandu-ma!Apoi imi spune:
-Sa nu mai spui NICI O DATA ca nu te iubesc!
-Dar tot nu mi-ai raspuns la intrebare.Te-ai indragostit?Intreb eu.
-Off...!Bine, fie,sunt indragostit!Multumita?
-Foarte, raspund eu in timp ce il sarut pe obraz.
-Deci acum e randul meu sa-ti pun o intrebare!Nu?!
-Bine, fie!Spun eu putin uimita de cererea lui Sasuke.
-Tu de cine esti indragostita?
-Pai...acum cred ca de nimeni, spun eu.
-POFTIM???!!!!!Spune Sasuke foarte surprins.
-Glumeam!Sunt indragostita de un baiat dragut, cu par brunet, ochii negrii, si e mai aproape decat crezi!
-Da?!Cine e?Zi-mi, poate-l cunosc!zice Sasuke.
-Pai esti tu, spun eu in timp ce-l sarut din nou pe frunte.Dar tu nu mi-ai spus cine e fata de care esti indragostit.Ii spun eu.
-O sa aflii acum, ca o sa o sarut, spune acesta in timp ce se apropie de mine...apoi...
Apoi...buzele noastre s-au lipit.Dupa asta am mers toti la culcare, inclusiv eu!
A venit si a doua zi.Ne-am trezit de dimineata si am pornit spre sat.Eu eram numai cu zambetul pe buze.
Odata ajunsi, am mers in biroul Hokage-ului, si i-am explicat toata situatia.Aceasta a fost mai mult decat fericita ca ne-am intors cu totii teferi si nevatamati.

Dupa 10 ani...
-Tata!Mi-ai promis ca ma inveti Cidori.Spune o fetita cu parul roz si ochii verzi ca smaraldele.
-Si pe mine cum sa folosesc Saringan!Spunea un baietel cu parul negru ca abanosul, si ochii de aceiasi culore.
-Imi pare rau copii, dar nu am timp acum.Spune Sasuke.
-Keiko, Yusuke, Hiroto si Sya va asteapta!Spune si Sakura.

Keiko si Yusuke erau copii Sakurai si ai lui Sasuke.
Iar Sya si Hiroto ai lui Naruto si ai Hinatei.
Toti 4 aveau 9 ani.Si astazi era prima lor zi ca o echipa.Pentru ca acum putea fi echipa si de 4 ninja, nu doar de 3.

-Yusuke, sa te poorti frumos cu Sya, stiu ca-ti place de ea, il indeamna Sasuke pe fiul sau.
-Keiko,sa nu te certi cu Yusuke, si ai grija ce faci cu Hiroto, stiu ca ti-a picat cu tronc!Spuse si Sakura.
-DA!Spusera ce 2 frati in cor.
Sakura ii saruta pe amandoi pe frunte, si le spune sa aiva grija.
In acest timp, Naruto a devenit Hokage!In cele din urma Hinata i-a spus ce simte, si s-a dovedit ca si Naruto simte la fel.
Tot o data s-au format cupluri precum Ino si Sai, sau TenTen cu Neji!Totul merge perfect!Am cea mai frumoasa viata posibila!
Eu si Sasuke am ramas neschimbati, si la fel de indragostiti.
Dupa plecarea copiilor, Sasuke o saruta pe Sakura si ii spune cela mai minunate cuvinte, si anume:
-TE IUBESC!!!<3<3<3

dance2 SFARSIT!!! dance2

Deci, dragii mei, aici ne despartim! sad Acest fic este finalizat!Daca poate cineva sa-l mute la FanFicuri finalizate, i-as fi recunoscatoare!
Nu va faceti griji, pentru ca vin cu un alt foc mai intresant si mai lung decat acesta!Va pwp si ma bucur ca ne-am cunoscut!!! kiss
thank you


Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 14:04

Un fic frumos.
In sfarsit, m-ai ascultat in legatura cu schimbarea atat de desa a personajelor.
Ultimul capitol este mult mai bun ca primul.
Ai evoluat.
Felicitari!
Descrierea s-a imbunatatit, dar mereu este loc de mai bine.
Actiunea e putin grabita.
Greseli de tastare nu am vazut.
Te kiss .


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 19:26

Ficul tau a foast foarte frumos,mi-a placut !
Astept sa vad ce poveste uimitoare vei mai scrie!
Spor la scris!1 dap ! kiss



O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Asss10O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 00:39

Fic blocat din cauza inactivităţii. (14 Sept- 14 Noi)

Edit: Fan fic mutat la finalizate .


O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
sakura.cherryblossom
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : oriunde mergi tu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Iun 2013, 20:39

frumos ficul tau.il ador:love:
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 16:40

Un fan fic foarte frumos ! Bravo!  Ce-i drept am ajuns cam foarte tarziu pe aici :))


       O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.
Sus In jos
Continut sponsorizat




O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste ascunsa (SasuSaku)   O dragoste ascunsa (SasuSaku) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O dragoste ascunsa (SasuSaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-