Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonul nopții ascunse Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonul nopții ascunse Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonul nopții ascunse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Merita continuata povestea ?
Da
Demonul nopții ascunse I_vote_lcap100%Demonul nopții ascunse I_vote_rcap
 100% [ 11 ]
Nu
Demonul nopții ascunse I_vote_lcap0%Demonul nopții ascunse I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 11
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Lun 03 Sept 2012, 18:48

Capitolul 1
 Descrierea unui inceput.














Poate ca va asteptati deja sa incep cu vechiul si prafuitul "A fost odata.." insa, nu toate legendele si povestile incep asa. A mea, o poveste la fel de batrana ca si sufletul meu ratacit si prafuit, incepe total diferit.

Privesc parca plictisit trista imagine ce imi delecta privirea in cel mai haotic mod, unul salbatic, plin de durere si tristete, un mod ce iti arde sufletul mai rau ca flacarile patrunzatoare ale iadului. Acel mod ce te face sa iti doresti moartea in fiecare secunda, moarte ce nu o poti avea a doua intr-o singura viata.

Acel mod ce te face vulnerabil, iar moartea si viata sunt stupide, pline de sentimente ce iti chinuie ceea ce a mai ramas din suflet.

Privesc cum clipele trec prin fata mea cu viteza si totusi atat de greu pentu un suflet rataci. Ce pot face pentru a imi schimba umila soarta ce mi-a fost data ca si maret dar la nastere facandu-ma mereu sa ma intreb, de ce eu?

Inca astept. Astept sa treaca timpul si sa vina clipa libertatii. Astept sa se produca inevitabilul insa acest lucru depinde doar de ea. Ea este singura persoana ce imi poate da libertatea.

O privesc de cateva ore insa ea nu da semne sa se opreasaca din plans. Au trecut 3 luni de la accident iar ea inca mai plange. Iar eu ? Eu stateam, priveam umil cum o floare se stinge. Nu puteam face nimic decat sa o privesc cum incet , se stinge, se ofileste ca o petala de gheata cazuta in focul desertului.

Ma apropii incet de ea si ma asez in genunchi uitandu-ma fix in ochii ei mari si umezi
in care vedeam amintirile ce rasareau din clipa in clipa ca si un rasarit radiant ce nu era niciodata urmat de maretul apus, amintirile ramanand cusute in gandurile ei.

Incet isi ridica privirea si se uita in ochii mei mari, maronii. Ca si in ultimele luni, privirea ei trece pin ei, prin mine, si isi continua drumul prin camera in cautarea a ceva. Era la fel ca in ultimele saptamani. Privirea ei imi omora sufletul.
E doar vina mea!

Parca nu ma putea vedea... insa eu eram acolo, langa ea, o priveam cu lacrimi in ochi. Ridic usor mana si o pun pe capul ei insa imediat cum o ating degetele se cufunda in parul ei moale. Nu o puteam atinge, nu ii puteam simti pielea delicata sub degetele mele, nu ma puteam juca in parul ei moale,sau mai bine zis... nu o mai pot face.

Ma asez langa ea pe pat si o sarut usor pe frunte, insa buzele mele parca treceau prin chipul ei scaldat de lacrimi. Aveam nevoie sa o simt, sa o ating si sa o sarut doar ca sufletul nu imi mai da voie.

Se ridica usor de pe pat si pleaca de langa mine langa geam, incet, lasandu-ma pe pat, uitat de lume, ca si cum nu existam.

Imi e mila de ea.. Vina pe care o are in suflet e doar din cauza mea, din cauza iubirii pe care o poarta cu patima. Am fost un prost atunci... Acum timpul nu ma mai poate ajuta... Acum doua persoane plang, doua suflete sufera si cel mai important, doua suflete sunt departe unu de altul prin granita dintre viata si moarte chiar daca doi pasi le despart.

Sta langa geam cu o poza in mana privind trista cerul. Ca de obicei replicile ei ma fac sa imi doresc cu adevarat aceasta moarte.
- Te rog, intoarce-te la mine... Sau cel putin da-mi un semn... Un semn ca inca ma iubesti...













Primul meu fic..


Ultima editare efectuata de catre Geo Metaphose. in Dum 19 Iul 2015, 23:42, editata de 6 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Lun 03 Sept 2012, 20:46

Buna, scumpo. kiss Am citit ceea ce ai scris si chiar ma bucur ca am ajuns si la acest topic. Povestea in sine este trista, dar deja m-am obisnuit cu felul tau de a scrie si relata ganduri intunecate si triste. Primul capitol in sine mi se pare interesant si, in ciuda celor cateva greselute, ai aranjat foecare fraza la locul ei si ai creat un cadru care se potriveste cu continutul povestii. Sper totusi sa se infiripe ceva acolo, deoarece tristetea continua nu este intotdeauna benefica. In orice caz, imi place, asa ca spor la scris si sa ne aduci continuarea cat mai repede. :) Si sa te faci bine. a hug
choco :)
Sus In jos
Soulless Writer
Academy Student
Academy Student
Soulless Writer

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Southern Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Gaming, Watching animes, Hangin' Out..

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Sam 08 Sept 2012, 14:58

Evident regasesc tristetea care te domina si in lectura aceasta, intr-un fel simti nevoia s iti eliberezi din sentimente prin scris, si le eliberezi frumos, esti un fel de ' Nimeni altu' " al forumului asta..pentru ca atunci cand asculti melodii ale acelui artist te intristezi asa cum te intristezi cand citesti ce scrii tu..felicitari, astept o continuare cat de curand.
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Sam 08 Sept 2012, 23:26

Heii darlin' .
Imi pare rau ca am ajuns atat de tarziu la aceasta capodopera. Am o groaza de spus.. dar vreau sa le iau pe rand. In primul rand mi-a placut extraordinar de mult felul in care descrii sentimentele si nu numai, faptul ca pui atata suflet in fiecare cuvant pe care il scrii. In al doi-lea rand da, ai avut niste greseli dar sincer sunt egal cu zero atunci cand citesti asa o minunatie.. pur si simplu nici nu mai observi greselile. Am citit lin, fara sa ma incurc in cuvinte. In al trei-lea rand imi place povestea in sine, imi place felul tau trist si melancolic de a scrie, de a povestii, ador asta. Repet ca imi pare rau de faptul ca am ajuns asa tarziu aici si sper ca vei mai posta inca un capitol.. sau mai multe, cat mai multe.

Te pup ! kiss
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Dum 09 Sept 2012, 19:21

Va multumesc ca imi cititi povestea...Am sa aduc continuarea cat de repede pot .
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Demonul nopții ascunse J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Dum 09 Sept 2012, 22:52

buna ,

a fost foarte emotionant,
chiar mi-a placut mult,
sa stii ca abia astept continuarea si sper sa ma anunti ,
e foarte trista si imi place mult...
crisu te pupaceste
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mar 25 Sept 2012, 18:01

Având în vedere că acest capitol a fost scris cu mână stângă, nu am observat greșeli de ortografie/scriere, și acțiunea nu a fost deloc grăbită. Descrii foarte bine, și faci în așa fel încât să bagi cititorul într-un mister, iar el să fie nevoit să îl dezlege.

Briosica a scris:
O privesc de cateva ore insa ea nu da semne sa se opreasaca din plans. Au trecut 3 luni de la accident iar ea inca mai plange,iar eu ? Eu stateam, priveam umil cum o floare se stinge, nu puteam face nimic decat sa o privesc cu incet , se stinge, se ofileste ca o petala de gheata cazuta in focul desertului.

Acest paragraf m-a emoționat, și mi-a exprimat atât de multe sentimente. Mi-a plăcut mult, se vede că te-ai străduit să îl poți face absolut perfect. Abia aștept să văd ce se va întâmpla.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mar 25 Sept 2012, 20:30

A venit si next dragii mei ...Acest capitol este facut impreuna cu Alex_Black_Amgel

Capitolul 2
Demonul umbrit de fulger

Incet, incet sufletul se dizolva in mii de particule iar mania pune stapanire pe mine incetul cu incetul. Ma urasc pentru faptul ca o ranesc, pentru faptul ca ea sufera in tacere din vina unuia ca mine. Nu merita sa sufere un suflet atat de nobil doar pentru ca un demon cu chip de om a cedat atunci cand trebuia sa lupte pentru ea, pentru pentru el si cel mai important lucru de pe paman... pentru ei..

Incet simt cum mintea mea incepe sa fie patata de sutele de amintiri iar asa devine complet neagra. Nu mai pot judeca limpede si nu gasesc o ipoteza care ma poate ajuta sa trec peste acest impas al vietii, ceva ce putea picta iar zambetul pe chipul meu alb.

Simt nevoia de a ma calma insa nu o pot face. Ea este tot ce am iubit pe aceasta lume si tot ce voi iubi pana la sfarsitul eternitatii. Am fost un prost crezand ca ea ma poate insela cu fratele meu mai mare iar acest lucru ma impins in prapastia pacatului de unde nu mai putut sa ies.

Aud cum soneria isi face de cap. Zeci de unde vibreaza in urechile mele. Iubirea vietii mele deschide tematoare usa pe care isi face aparitia un baiat blond, cu ochii albastrii precum vopseaua proaspat imprastiata pe suprafata cerului de vara. Imi este imposibil sa nu recunosc aceasta persoana pe care o apreciam atat de mult si pe care o consideram, candva, cea mai apropiata.

Ma simteam bine ca scumpa mea floare albastra avea incredere in el. Stiu ca in acest moment el o poate ajuta mai mult decat o fac eu. Dar... de ce simt ca explodez atunci cand privirile lor se intersecteaza ?

Se asaza amandoi pe pat si incep sa vorbeasca despre mine ca si cum nu as fi in camera iar in cel mai nepotrivit moment imi intorc privirea catre geam incepand sa analizez cerul intunecat al noptii. Simteam cum privirea mea se ascunde dupa acei nori iar ei se ascundeau de privirea mea acum intunecata precum sufletul meu.

Nu imi placea sa recunosc asta devenind foarte agitat. Oare prezenta lui aici ma face sa ma simt asa sau este doar o simpla senzatie? Ma incrunt privind spre cer, acesta intunecandu-se mai rau ca niciodata iar un vant puternic incepe sa bata manios . Oare eram gelos pe fiinta lui sau pe viata lui ?

Ma simteam atat de singur, inchis parca intr-o alta lume, una izolata de restul persoaneler. Sunt atat de diferit incat parea ca nu exist pe aceasta lume. Insa eu eram chiar aici, in centrul actiunii incercand sa fac fata si sa trec peste provocarile ce imi sunt date.

Intr-un moment neasteptat un zgomot ma face sa intorc capul. Il vad pe amicul meu cum isi presa buzele peste cele ale iubitei mele. Aceasta se zbatea sa scape insa nu avea cum.

Simt cum nu ma mai pot stapani iar ochii mei devin rosii precum cei ai unui demon. Acum chiar am devenit un demon, unul nemilos si posesiv asupra unui lucru ce ii este de menit. Ridic mana in aer iar baiatul este aruncat in perete cazand in partea intunecata a camerei, aproape fara suflu.

Un fulger atinge pamantul. Corpul meu apare ca o umbra stearsa in fata luminii geamului, noaptea, disparand la fel de repede ca si cum nu ar fi existat. Se apre ca a fost de ajuns incat sa atraga privirea speriata a fetei. Imi parea rau ca am mintit-o in tot acest timp. A fost pentru binele ei.

Cu o viteza inimaginabila apar in spatele tipului urmand ca imediat sangele sa fie imprastiat pe pereti si pe chipul sperial al tinerei. Ce am devenit? Imi era cel mai bun prieten, persoana in care aveam cea mai mare incredere.

In umbra intunericului se putea vedea silueta mea stearsa, plina de sange. O priveam cu teama de a deschide ochii. Ochii mei rosii o analizau profund centrand chipul patat de sange, speriat, plin de lacrimi ce alunecau rapid. Se uita ingrozita la mine.

- Nu esti real! NU! Ai murit in bratele mele, te priveam si te imploram sa nu ma parasesti. Tu esti mort.
O priveam cu mila fara sa pot formula un raspuns. Nu aveam curajul necesar de a vorbi cu ea.

-Te rog spune ca esti bine,ca traiesti, te implor... nu ma parasi iar...
- Imi...pare rau... Spunand asta ma las condus de noapte si dispar incet in intunericul ei...


Ultima editare efectuata de catre Geo Metaphose. in Dum 19 Iul 2015, 22:49, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mier 26 Sept 2012, 23:48

Ei bine abia acum am ajuns si eu pe aici. ^^ Imi place continuarea si faptul ca felul in care scrii nu este concis si la obiect, ci mentine misterul din primul capitol. Aflu lucruri noi si inteleg bine contextul, dar in acelasi timp sunt constienta ca nu dai glas tuturor sentimentelor, ci le lasi inca in umbra, facandu-ma sa vreau sa stiu mai multe. Imi place cum scrii in general, iar descrierea ta chiar are ceva sppecial. :) Ai avut niste repetitii pe la inceput si pe parcurs, insa in rest a fist chiar bine. Spor la scris in continuare. kiss
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Joi 27 Sept 2012, 20:10

Imi pare rau brio ca am ajuns asa de tarziu.. :|
Sunt rea..
Nu am ce pot spune,
Iubesc totul la ficul asta, ideea, actiunea, descrierea... in love
Nu imi vine sa cred cat de frumos e what?lol!
Te rog pune next
Si anunta-ma si pe mine puppy eyes
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Vin 28 Sept 2012, 15:11

Genial. Îmi place foarte mult, este minunat şi eşti originală şi mereu ai o acţiune care decurge foarte lent. Mă faci să mă simt îmi pielea personajului. Ţine-o tot aşa!
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Sam 29 Sept 2012, 18:11

Hei iubiita .
Pai ce mai pot spune.. mai este ceva de adaugat ? Capitolul este.. genial, mirific, perfect, excelent.. in love
Felul tau intunecat de a descrie ma atrage atat de tare, iar pasajele tale descriptive sunt perfecte.
Imi pare sincer rau ca am intarziat cu comentariul, dar ma revansez eu ! Spor la scris.. idei multe! kiss
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Lun 01 Oct 2012, 21:12




Capitolul 3
Tarziu in noapte


Nu pot sa cred ca iar am parasit persoana pe care o iubesc cel mai mult. Inseamna totul pentru mine si pentru cea ce a mai ramas din mica si nesemnificativa mea viata anosta, pictata brutal pe panza in alb si negru din lipsa de inspiratie a unui artist pe lare nu il pot condamn pentru cea ce eu cu mana mea am facut.

Cadrul unei zile frumoase de iarna se contureaza incet in mintea mea murdara, plina de amintiri imprastiate pe covoarele prafuite de ganduri ratacite. Undeva in complexitatea imprastierii lor o puteai gasi si pe cea mai patata de negura noptii dintre ele. Ziua mortii mele.

Era o zi mare pentru mine si floarea mea nepretuita. Implineam 4 ani de cand formam un cuplu perfect din toate punctele de vedere iar asta ne bucura nespus atat pe mine cat si pe iubita mea. Cine putea crede ca acesta va fi sfarsitul relatiei noastre pamantesti?

Deja incepea sa se intunece in micul si prafuitul orasel putand sa se vada maretia cu care luna isi ocupa locul de drept ca regina a astrelor pictate si ele cu maretie pe coala negricioasa a cerului .

Mergeam lent pe covorul de nea admirand frumusetea naturi in care noi eram centrul universului dupa parerea noastra. Doi tineri de 18 ani indragostiti ca in prima zi care inca nu stiau ce sunt greutatile vietii. Asta eram noi pe suprafata pamantului. Ca timp cat eram impreuna nu mai contau micile aspecte nefavorabile.

-Vreau sa imi amintesc aceasta zi. Nu vreau sa uit de ea pana la sfarsitul eternitatii.
-Iti jur, iubirea mea, pe propria mea viata ca nu vei uita aceasta zi... Buzele se unira incet si magia sarutului ne poarta incet in adancul norilor.

Inca stateam pe pervaz cu fata lipita de sticla rece privind furtuna de afara ce se varsa in rafale puternice peste pamantul nevinovat. Acel juramant inca este valabil pentru ambele suflete ratacite in cautarea jumatatii pierdute in vise. Trecutul a facut ca acea  zi sa nu fie uitata in aceasta eternitate traita de mine si de ea.

Neuitarea a venit la o ora distanta cand am aflat de cumplita moarte a parintilor si a fratelui meu mai mare. Acel lucru a distrus sufletul pentru cea ce credeam eu a fi o eternitate. M-am inselat. Am actionat cu furia si nu cu inima iar acest lucru ma costat cel mai de pret lucru. Am inceput sa fug cat de repede puteam numai sa ajung mai repede acasa. Eram distrus, omorat si ingropat, fara sprijin si fara nimic drag pe lume.

Gandirea mea negariva m-a facut sa platesc iar asa totul sa treminat in acea zi. Acum stiu de ce Domnul a vrut sa sufar si abia acum am aflat scopul meu. Cum am putut gandi atunci ca sunt singur pe lume atata timp cat o aveam pe ea cu mine? Acesta este scopul meu aici iar eu nu am putut sa vad asta in tot acest timp.


Povestea a luat sfarsit in acea zi la fel cu trupul meu in floarea tineretii. Strigate nenumarate, vocea ei ca un ecou pierdut in zare, lama cutitului sclipind usor in lumina becului din camera.

-Te rog, nu ma parasi, ai jurat sa nu uit aceasta zi niciodata.. insa... nu vreau sa mi-o amintesc asa.. te rog, deschide ochii.
Totul era in zadar.. Buchetul isi pierduse o floare. Acum astept. Astept sa o pot recupera. Astept sa o pot atinge iar. Astept... sfarsitul eternitatii....
Ce este aceasta vraja? Este moartea sau viata? Traiasc sau am murit?









Ultima editare efectuata de catre Geo Metaphose. in Dum 19 Iul 2015, 23:03, editata de 3 ori
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mar 02 Oct 2012, 14:11

Heii darliin' .
Pai asa cum am mai spus pana acum.. nu am ce comenta. Este.. minunat. Ai avut cateva greselute dar asta e, eu una te inteleg.. daca as fi fost balnava nici macar nu aa mai fi scris. Imi place aceasta parte intunecata a fic-ului tau.. dar imi pare rau de durerea prin care cei doi au trecut si inca trec . Sper ca totul va fi bine intr-un final . Pai.. Succes la scris !
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mier 03 Oct 2012, 16:57

Capitol nou, capitol nou. in love
Stii deja parerea mea despre fiecare capitol. Este atat de sensibil si de profund, incat ne transmiti sentimentele. Adevarul este ca ai avut cateva mici, foarte mici greseli, dar se corecteaza ele.
Succes la scris in continuare! kiss


Ultima editare efectuata de catre Ellie Dynamitte in Lun 08 Apr 2013, 12:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Joi 04 Oct 2012, 16:59

[size-15]Multumesc ca m-ai anuntat. ^^ Imi place mult si acest capitol si chiar sunt curioasa unde vei ajunge cu firul descriptiv si narativ. Ai avut cateva greselute pa acolo, dar ai si spus ca acest capitol nu e corectat, deci le-am trecut cu verderea. dap ! Sper sa aduci urmatorul capitol cat de curamd. Spor la scris in continuare si multe, multe idei. kiss[/size]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Demonul nopții ascunse J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Sam 01 Dec 2012, 22:26

buna scumpete...

sincer nu pot crede ca cineva ar putea actiona in asa fel la suparare..
e o poveste sincer..m-a socat si acum stiind si motivul pentru care ai scris asta..ma face sa plang..sa moara Gigi...
e foarte emotionant si in acelas timp si foarte dulce...
se va rezolva totul..
sa trecem si partea cu ficul...nu numai ideea..imi place totul...
descrierea este superba...o iubesc, e incredibil de frumoasa si de reusita si de perfecta
parca ai scris cu sufletul...
te astept cu noi creatii ale imaginatiei si ale sufletului tau..
Crisulinuu te pupaceste
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Dum 02 Dec 2012, 21:51

Scumpo,eu deja sunt bagat in depresie si creatia ta m-a facut sa plang rau de tot.
E minunata si plina de sentimente amare si dulci, amestecate.
Te iubesc doar pentru ca ai scris minunatia aceasta! Exprima toate lucrurile ce se pot intampla si ce se intampla in viata unui cuplu. Daca pana acum m-ai facut sa plang, imi e frica sa vad ce vei mai scrie...poate atunci voi aplica teoria.
Vreau neeaparat sa vad ce se mai intampla,asa ca daca nu iti e prea greu scumpo,te rog sa ma anunti prin MP cand mai postezi. Nu vreau sa ratez nimic.
Te pup! kiss
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mar 15 Ian 2013, 22:13

Dracii mei cititori am adus un nou capitol si vreau sa va multumesc ca treceti pe aici. Mai sunt doar 2 capitolepana la " The End ". Acest capitol introduce sfarsitul in mare parte si vreau sa va atentionez ca nu am avut timp sa il corectez  nervi!




Capitolul 4
Intunericul rasare




Inca stau sprijinit de perete privind ploaia de afara incercand sa gasesc raspunsul intrebarilor mele in stropii marunti ce atingeau alert sticla scotand sunete placute si delicate pentru mine.
 Stau asa de cateva ore insa si ele au plecat de mult, sau indepartat, iar in cele din urma au devenit zile.
De ce toate aceste lucruri se napustesc asupra mea acum si nu sunt doar simple amaintiri? Cu ce am gresit de merit acest chin?
Cu fiecare clipire chipul ei imi apare in minte, zboara in toate colturile ei si in cele din urma pleaca urmand sa faca acelasi lucru la urmatoarea clipire. In fiecare vis o vad speriata, ii simt teama, teama pe care eu o creez in sufletul ei mic.
Am incetat cu zile in urma sa mai dorm, demonul punand si mai mult stapanire pe sufletul si corpul meu. Nu ma pot controla. El imi distruge vointa, forta si puterea de a lupta. Distruge totul in calea sa mai putin iubirea pe care o port in suflet.

Ma trezesc din tipica mea visare surprins sa aud pasi marunti ce se apropiau incet de corpul meu. Oare cine e atat de nebun incat sa intre aici dupa toate cele petrecute? Zambesc satisfacut aratandu-mi coltii ascutiti maretului soare ce se ascundea timid in spatele norilor ce isi varsau furia pe pamant.
-Stai! Nimeni nu e atat de nebun incat sa intre in aceasta casa. Pleaca acum, pana nu va fi prea tarziu.
Sunetele de pasi nu se opresc la atentionarea mea continuand sa se apropie din ce in ce mai mult de mine. Incep sa rad zgomotos, amuzat extrem de mult de gestul penibil al noii mele victime. Privirea mea devine rosie ca focul iar ca un ultim gest imi intreb prada daca are o ultima dorinta.
Nu aud cand acea persoana isi deschide buzele deoarece tresar la simtirea finelor si delicatelor brate, ce prin surprindere ma prind intr-o calda imbratisare pe la spate. Cu furie ma intorc la faptura din spatele meu fiind gata sa o distrug cand ma opresc in inchisoarea ce imi facea inima sa urle de durere.
Probabil, acesta era singura mea slabiciune si singurul lucru care ma putea omori atat la suprafata cat si in interior. Slabit fac un pas in spate urmat de altii pana ajung in dreptul ferestre de care ma lovesc fara vlaga. Ma temeam de puterea ce era trimisa de acea arma ce incepea deja sa ma distruga.
Era arma perfecta. Letala precum un tarus bine ascutit in inima unui vampir. Ma intorc  extrem de brusc si imi indrept privirea spre luna pe care o privesc pret de cateva secunde pentru a putea primi putina forta pe care sa o folosesc in lupta. Eram si mai speriat de actiunea faptelor mele si ma intreb, de cand a rasarit luna? Cand a trecut timpul atat de repede incat am putut face doar cativa pasi ?
Ma temeam sa spun ceva. Daca spuneam ceva gresit sau daca acesta era cu adevarat sfarsitul? Buzele se crapau usor, tremurau incet in valul corzilor vocale insa cutiuta muzicala avea nevoie de o noua cheita deoarece micuta crapatura se inchidea iar.
-De ce ai venit aici? Sti foarte bine ca pot sa te ranesc.. ba chiar sa te si omor... De ce ai riscat atat? Pentru ce?
Era liniste. Intre cele doua trupuri ale noastre, secate de dorinta de iubire si pline de raceala, era o bariera mare, groasa, formata de privirile noastre de gheata ce se slefuiau in diamante eterne de speranta, speranta in o noua zi, in o noua sansa la viata.

Ma intorc spre persoana din fata mea insa refuzam sa intersectez privirea cu cea rece, de gheata. Pentru a doua oara in viata ma temeam sa nu fiu omorat, ma temeam de moarte.
Reflectam intens nestiind ce va urma pana cand fara a cugeta ma napustesc asupra victimei. O musc usor pana simt gustul dulce de sange ce i se scurgea pe buze iar cand profit de ocazie patrund in lacasul ei umed incercand sa castig teren. Acum nu mai tineam cont de demon sau de faptul ca aceasta faptura ma va uri si mai mult.

Sarutul era unul scapat de sub control iar in cele din urma ma despart usor putand sa ii privesc abisul. Simt un gol in inima si in corpul prin ale carui vene circula cu o viteza sangele. Dorina de a o avea mai mult imi face ochii sa lacrimeze. Lacrimi pline de globule atat de necesare vietii mele. mirosul lacrimilor rosiatice inunda camera.
-Pleaca! Acum! Nu stiu cat ma mai pot controla. Atat mai pot sa tip autoritar pentru a putea proteja ce iubeam cel mai mult.
-Nu! Nu imi e teama de tine. Eu nu te las!

Nu mai simteam nimic in corp in acel moment. Pulsul vietii, ratiunea, dorinta, demonul, chiar si moartea erau doar simple adieri ce imi atingeau in trecere corpul.
Eram precum o persoana ce a trecut de mult in nefiinta, spre o lume mai buna. In toata aceasta actiune evoluata in timp si spatiu in care corpul meu era aruncat fara pic de indemanare,o ultima secventa este cutitul infipt de catre ea in mine, sangele ce navalea afara din corpul meu, puterea ochilor ei, frica si in cele din urma iubirea si intunericul. Totul era doar lumina neagra si... o sibgura raza...




To be continued...


Din urmatorul capitol:
Priveam amandoi pistolul indreptat spre noi, in sfarsit regasiti in magia iubiri, in o viata noua.
- Cine esti ? Ce vrei de la noi ?
Simt cum inima imi cedeaza cand din intuneric iese chiar ....

Briosica va pupa... cum am mai spus capitol necorectat


Ultima editare efectuata de catre Geo Metaphose. in Dum 19 Iul 2015, 23:21, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mar 15 Ian 2013, 22:23

Briooo! in love Nici nu iti poti imagina cat am asteptat sa vad acest post. Adica serios acum, cat crezi ca mai rezistam? Ma tot imboldeai, imi spuneai ca x si ca y si ca z si eu nu mai vedeam capitolul, nu mai era nimic. Pai treaba i-asta? Capitolul a fost foarte frumos, plin de sentimente, indeodebi durere. Imi place ca stii cum sa provoci agonie cititorului, efectiv am simtit cum sufera personajul, cum se chinuie. Descrii acest gen de sentimente foarte bine, poate prea bine chiar. Sper ca nextul sa apara cat de curand si sa ma anunti si data viitoare. Multumesc ca ai facut-o acum. a hug Spor la scris si te pup. :*
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Demonul nopții ascunse J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Mier 16 Ian 2013, 19:01

buna buna

dupa cum ti-am spus sa ma anunti am trecut si eu pe aici..
mi-a placut mult
sper sa aduci continuarea cat mai repede cu putinta
Crisu te pupaceste ^^
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Vin 18 Ian 2013, 20:41

Briooo! Te iubesc! Te ador! Vreau next! (D)
Deci, ai o descriere ce imi da lacrimile! Nu pot sa cred ca tu reusesti sa-mi faci asa ceva! Cum?! Faza asta si ... si... Doamne!
Deci, in concluzie, ador topicul acesta si nu pot sa cred ca vine sfarsitul!:( Pacat...
Deci, cand vine, vine si tu ma anunti!(D) Te rooog!(GOO)
Te pup si spoor! kiss
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Joi 14 Feb 2013, 22:27

Deci dragii mei "Pulsul vietii" este ultimul capitol insa este format din mai multe pari  happy Va multumesc ca imi cititi povestea, chiar nu ma asteptam sa o faca cineva. Pentru ca azi este o zi mare am zis sa aduc acest capitol si va rog sa scuzati greselile caci nu e corectat. M-am straduit sa il postez azi asa ca voi da maine un edit cu capitolul corectat. Sper sa va placa :)




Pulsul vietii



In toata aceasta actiune evoluata in timp si spatiu in care corpul meu era aruncat fara pic de indemanare,o ultima secventa este cutitul infipt de catre ea in mine, sangele ce navalea afara din corpul meu, puterea ochilor ei, frica si in cele din urma iubirea si intunericul. Totul era doar lumina neagra si... o sibgura raza...

Ma luptam cu teama insa corpul meu era prea slabit pentru a purta o lupta in care victoria nu imi putea apartine mie ci mortii. In tot acest intuneric singura raza era speranta in o noua sansa la viata, in o noua privire spre lumina si inca o sansa la iubire.

Simteam cum ma sufocam incet iar inima inceta sa mai bata. Eram terminat, secat de putere. Stateam in intuneric iar incet inchid singur ochii, astemptand ceea ce urma a fi sfarsitul meu ca spirit in aceasta mare agitata de durere si suferinta.
Incep sa ma indoiesc de mine si de puterea mea de a lupta asa ca ma las prada mortii ce ma astepta ranjind dupa colt.

Incet, o voce usoara se aude in capul meu ca un ecou. Brusc, corpul meu este cuprins in amintirea mortii mele. Chipul ei vlaguit, vocea ragusita si ochii inecati in lacrimi grele, vocea sufletului  ei ce ma implora sa deschid ochii insa eu nu am facut asta si... am cedat. Nu o pot face iar sa sufere acum ca o am langa mine dupa atatea nopti irosite privind luna ce ii purta chipul.
 Cum pot sa ma las prada mortii asa usor? Eu trebuie sa lupt. Eu...
-Trebuie sa traiesc! am tipat in sinea mea iar corpul se ridica involuntar.

Ce e cu mine? De cand ma tem eu de moarte? trebuie sa lupt pentru ea daca pentru mine nu pot. Acesta este scopul meu si nu cel de a muri . Insa ...
-Nu! Nu acum! Nu azi! Nu voi muri!

Deschid brusc ochii iar ei devin negrii cum erau cand mama ma facut. Intunericul disparea incet din jurul meu iar eu puteam vedea totul clar. Ma aflam in mica mea camera, intins pe pat. Afara norii isi varsau furia asupra pamantului nevinovat, spaland lumea de pacat. Eram transpirat si respiram greoi insa si asa sesizez o miscare langa mine.

Intorc incet capul si vad cum pe ,putin speriata de gesturile mele, se freca la ochi fiinta pe pentru care inima mea batea iar. O sarut pe frunte si ii spun ca am visat urat. O strang in brate continuand sa privesc absent pe fereastra la furtuna. A fost un vis.. doar un vis.

O adiere puternica se simte pe obrazul meu in urma careia o picatura de sange isi face traseu pe obraz in jos. Doi ochi mari, rosi, ne priveau fara a clipi.
Si daca nu a fost doar un vis? Trairea parea asa de reala..
Totul a fost cat se poate de real asa ca incep sa ma agit. O voce sinistra, un ras nebun si un sunet de metal se aud simultan in dormitor. Priveam amandoi speriati persoana ce statea ascunsa in intuneric si radea. Inca suntem in pericol.
-Cine esti? Ce vrei de la noi?
Se face liniste iar din intuneric o persoana face un pas. Fata ii era ascunsa in intuneric.
O tineam pe Iulia strans in brate si priveam amandoi speriati la femeia din fata noastra. Incet ridica capul iar in acelasi timp cu el mana in care era pistolul indreptat spre Iulia. Aerul se opreste in gat iar inima inceteaza sa mai bata in ritmul normal cand vad persoana din fata mea. Chipul ei insetat de razbunare, privirea plina de ura si zambetul insetat de sange.
-Sunt demonul din tine.....
Se pare ca o luam de la capat....



Din capitolul urmator:
-Nu te las sa o omori! spun in timp ce ma pun in fata Iuliei.
-Esti mort, glontul va trece prin tine. Deschide ochii asa cum te rugam candva si vezi ca Iulia nu e reala, nimic nu e.
Apasa cu incredere iar glontul este trimis in inima....







Ultima editare efectuata de catre Geo Metaphose. in Dum 19 Iul 2015, 23:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonul nopții ascunse Asss10Demonul nopții ascunse J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Joi 14 Feb 2013, 23:02

Imaginatia ta este fara limite, asa-i? lough Reusesti sa faci ca personajele sa intreprinda anumite actiuni din nou si din nou fara sa ma plictiseasca. Misterul si suspansul se regasesc din plin in lucrarea ta si ma bucur ca ai impartasit cu noi inca o bucatia din mintea ta. dap ! Iti multumesc ca m-ai anuntat si sa stii ca mi-a placut mult. Te pup. :*
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19Sam 16 Feb 2013, 20:37

Offf nu mai am loc sa pun coment. =))) lough Bun.....imi place mult,mult de tot !
Sa mai pui te rog ! puppy eyes Te kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonul nopții ascunse Empty
MesajSubiect: Re: Demonul nopții ascunse   Demonul nopții ascunse I_icon19

Sus In jos
 

Demonul nopții ascunse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-