Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love ... Tears ... Crazy Life !!! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love ... Tears ... Crazy Life !!! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love ... Tears ... Crazy Life !!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 16:39

(Ce este marcat intre stelute *...* reprezinta ganduri)
(Ce este marcat intre paranteze (…) reprezinta indicatii scenice -> doar lasati-o asa :P)
Capitolul 1
        Sakura Haruno … o fata de 17 ani, cu parul roz pana la sezut, cu ochii de un verde curat si intens, cu un corp atat de perfect, bine definit, dotat si proportionat ca baietii raman mereu cu ochii la ea pentru cateva secunde si fetele se intreaba daca e posibil sa ai un astfel de corp sau ce vraja a folosit Merlin pentru a o face in adevaratul sens al cuvantului "perfecta". Traia intr-un cartier mare, dar linistit, din New York intr-o casa cu etaj modesta. Alaturi de parintii ei, Ayumi si Hiroshi si sora ei Lexi ducea o viata modesta. Lexi era, asemeni surorii ei, foarte frumoasa, cu parul castaniu si ochii caprui; avea 15 ani. Lexi si Sakura erau in clasa a IXa respectiv a Xa la cel mai bun liceu din oras; erau foarte destepte, aveau un caracter puternic si stiau sa te faca din vorbe.
       Incepem asadar cu o frumoasa dimineata de mai. Hop! plapuma ridicata in sus se aseaza perfect pe pat, ferestrele si usa de la balcon larg deschise:
- Ah! Cat de bine miroase ... aer proaspat!
Rozalia se intinde. Deschide laptop-ul si da la maxim "Adele - Set fire to the rain":
- Da, deci azi e sambata; acusica e 10. Bon! Ma duc mananc, apoi o mai lalai pe net pana la 11, apoi imi fac temele pana la 12, ca sa nu mai am nimic pe cap.
Sakura coboara in bucatarie:
- Yo sis! (Bate palma cu Lexi)
- Se pare ca nu-s singura care s-a trezit devreme intr-o zi de sambata (Accentueaza) si se simte parca prea bine (Surade).
- Da e cam ciudat; presimt ca azi o sa se intample ceva; ceva ce ne va schimba vietile (Cu un aer misterios).
       Ambele incep sa rada. Dupa ce termina micul dejun, Lexi se duce in camera ei sa se uite la TV, iar Sakura merge sa-si faca temele si la 12 asa cum planuise era gata cu toate.
        *Pe la 1 parca trebuia sa ma intalnesc cu fetele, da' ... nu prea am chef*
SMS: Hinata ... cu cred ca ies azi. Le spui tu si fetelor?
SMS: Pai nici noi nu aveam chef si voiam sa te anuntam, dar vad ca e bine :))
SMS: Ok! :))
        *Vai ce la fix*
       Neavand ce sa faca ia frumos o coala A3 si in o ora, doua deseneaza in creion o fata ce tinea in mana un trandafir negru cu cateva petale cazute pe jos.
- Devii din ce in ce mai buna! Doamne, deci desenu' asta e perfect!
       Cand priveste spre usa il vede pe tatal ei ce statea la usa de probabil vreo 5 minute.
- Ahoi! zise Sakura razand. Unde ati fost pana acuma?
- La Ryan!
- Evident! Ce intrebare stupida din partea mea.
- Cum se face ca nu esti afara?
- Nu prea am avut chef sa ies ...
- Cumva fata mea are vreo problema? Spune-mi!
- Nu ... pur si simplu nu am vrut sa ies.
- Fie! Cum zici tu.
Sakura zambeste si-l imbratiseaza pe tatal ei. Timpul trece repejor si se face 10 noaptea. Lexi dormea deja, la fel si mama ei. Sakura merge jos la bucatarie:
- Ce faci, nu dormi? zise dintr-o data tatal ei.
- Aa ... pai nu prea am somn. Taatii ... (Se pisiceste putin)
- Haide zi! (Surade)
- Nu pot sa ies si eu pe afara?
- Cu cine?
- Hinata!
- (Tatal priveste suspicios cu sprancenele ridicate) Zaaau ...
- Da serios! (zise ea serioasa)
- Binee ... am incredere in tine. Sa iti iei cheie ca ma culc si eu si daca e sa nu vi acasa si sa te culci la Hinata imi lasi eventual un mesaj pe telefon. (Ii da niste bani)
- Bine! Noapte buna.
Sakura merge in camera ei:
- Daca ar sti ca ies singura ... (Surade)
Se imbraca cu o pereche de blugi slim albastri - deschisi, foarte placuti la culoare, un maieu mov sport de la Adidas, pe deasupra o bluza de trening alba, usor mulata, pe care o incheie pana la piept si o pereche de bascheti negri simpli, castile mari, telefonul in buzunar. Pleaca ascultand la volum mare: "Brick Lace - Love is wicked". Se duce in parc unde obisnuia sa se plimbe cu fetele.
       *Uf, si eu, am venit repede in parc. Aici vin mereu, deaia nu cunosc orasu' asta deloc.*
       Privirea ii este luata de o dragalasenie de catelus.
- Aaa ... doamne cat poate sa fie de dragut.
Inchide muzica telefonului, isi lasa castile pe gat si se duce si mangaie catelul. Era alb, cu blana deasa, prietenos si jucaus.
- Hei micutule pari a fi un cutu' crescut in casa nu pe strazi ...
Brusc catelul se ridica in labute, latra de doua ori spre Sakura dand voios din coada, apoi intorcandu-se cu spatele la Sakura , merge putin drept intr-o directie, apoi intoarce capul inapoi spre Sakura si latra:
- Vrei sa te urmez? ridica Sakura din sprancene.
Catelul latra din nou.
        *E macar posibil asa ceva?!*
       Sakura era destul de confuza in legatura cu ce se intamplase acum cateva secunde. Aceasta se indrepta spre catel, iar acesta vazand ca este urmat merge mai departe. Deja dupa 2 - 3 minute de mers Sakura era foarte departe de casa; se simtea ciudat. Dintr-o data catelul incepe sa fuga; fugea atat de repede incat Sakura i-a pierdut urma:
- Shit! sopteste ea.
       Se opreste in loc usor speriata avand in vedere ca era departe de casa, ceasul indica ora 11:30 noaptea si ea era singura pe drum. Analizeaza locul in care se afla si ... mituiti-ma cu 2 comm-uri si va spun :))


Sakura ( cu ochii versi, ma rog :P )
Lexi

       Si inca ceva legat de aliniate ... scz dar e destul de greu sa pun peste tot pe unde trebuieste :)) ... in fine ... sper sa va placaa :)



Don't worry ... be happy ... :)



Ultima editare efectuata de catre Mary in Mier 03 Oct 2012, 12:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 16:57


Nou fic SasuSaku?Interesant... uite te-am mituit deja cu un comm. Mai ai nevoie de unul si aflam. Ok. Bye. Pupici si anunta-ma cand pui next.

Tem



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Love ... Tears ... Crazy Life !!! Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Love ... Tears ... Crazy Life !!! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 17:05

Bun, trec si eu pe aici.
Ador ideea, iar, la sfarsit, chiar m-ai lasat in suspans.
Mi-ar placea daca ai pune mai multa descriere. Daca nu o pui, actiunea va fi grabita, asa cum este in acest capitol. Cel mai bine ar fi sa te axezi pe descrierea sentimentala.
Greseli de tastare/ortografie nu am vazut, dar nici nu m-am uitat.
Daca nu pui alineat peste tot, mai bine il ocolesti de tot. Poti lasa spatiu intre paragrafe, astfel incat nu reprezinta o preoblema daca ai sau nu.
In rest.... Nu mai am ce zice.
Astept next-ul si te rog sa ma anunti.
Te kiss .

P.S.: Scrii destul de bine pentru un prim fic. a hug
P.S.2: Acesta este al doilea comm, deci hai cu continuarea! lough


Love ... Tears ... Crazy Life !!! Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 17:30

Deci sys... incepem... ideea dupa cum ti-am mai zis e sooper si e si originala... greseli de tastare nu ai din cate am observat,deci nu am ce comenta si .... ai uitat sa pui pozele parintilor lui Sakura.
Fetelor va spun am citit o parte din fic si e foarte interesant si plin de suspans.
Revenind la tine sys.... PUNE CAT MAI REPEDE NEXT-UL ca fac infarct aci langa pc.... cu comm-ul meu sunt deja 3 .... Te pupik dulce sys!!! in love in love
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 17:52

Pozle parintilor Sakurei nu le voi pune .... nu intrebati de ce va rog si ms pt comm uri .... sa pun si al doilea capitol in aceeasi zi? Nu e cam aiurea? :))



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 18:09

Aiurea? Nu e aiurea. Haide cu nextu' repede, please. Imi place mult primul capitol, ideea mi se pare interesanta :).
Deci, te rog haide repejor cu nextu' :).
Aaa, da si te rog anunta-ma :o3 :d.
Ja Ne !


Love ... Tears ... Crazy Life !!! 30416962Love ... Tears ... Crazy Life !!! Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Love ... Tears ... Crazy Life !!! 30416962Love ... Tears ... Crazy Life !!! 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 18:21

Next-ul repejor, sa ma anunti si pe mn cand il pui!!!E Sasuke???Se indragostesc?Al cui e cutu?Te pwp si anunta-ma!!! kiss


Love ... Tears ... Crazy Life !!! 33
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 23 Sept 2012, 19:39

Pot eu sa ma pun cu atatia ... :)) pai o sa mai postez si maine calumea...acuma tot ce va pot oferi este un mini-extra :)) Stiu! Este mic nu injurati, Maine pun next-ul calumea :)) ... Now ... enjoy :)
Capitolul 2
Analizeaza locul in care se afla si treptat i se pare ca undeva nu foarte departe se aude muzica ... sii ... sii ... pare a fi un fel de aglomerare foarte mare de voci.
*O fi vreun concert?! Si totusi ceva imi spune ca nu e asa ...*
Se ghideaza dupa sunete si ajunge in locul respectiv. Desi-i era teama de intuneric isi face curaj si ajunge in zona orasului cu blocuri, foaaarte departe de cartierul cu casute unde locuia; intra pe niste stradute inguste din spatele unor blocuri. Se ghideaza dupa sunetele din ce in ce mai zgomotoase si ajunge intr-un spatiu extrem de deschis intre blocuri. Se ascunde dupa un bloc si-si impinge doar putin capul pentru a observa cate ceva. Prima imagine de care a dat a fost spatele unei tipe poate mult prea bine facute ce purta un maieu cu buricul gol si o fusta ce acoperea jumatate de fund.
*Ce dracu am ajuns la mafie? Aia cred ca e prostituata! Doamne tre' sa fug de aici!*
Si totusi ceva ii spunea ca greseste, ca nu este vorba de asta si o indemna sa ramana si sa analizeze.
*Aaaah! isi spune usor nervoasa cu teama; curiozitatea chiar poate omori un om!*
Se auzea "50 cent - Candy shop" extrem de tare. Erau prezente 150 - 200 de persoane formati oarecum in semicerc toti cu spatele la Sakura.
*Ceea ce e important e mai in fata ... in centru ...*
In timp ce Sakura statea dupa bloc intinzandu-si capul si incercand sa vada ceva, este observata de un grup de baieti ce statea deoparte si discutau de-ale lor:
- Da ma, si cum iti spuneam, am fost atunci si ... ia fiti atenti, zice unul dintre ei facand semn cu capul spre Sakura.
- Ha! Saraca e noua pe aici! zice altul.
- Hai s-o initiem, surade altul.
- Da ma, hai sa-i aratam si ei ce-i p-aici, poate cine stie o sa-i placa ...
Grupul se apropie de Sakura. Cand rozalia ii vede apropiindu-se se sperie crezand ca va avea probleme.
*O Doamne!*
De teama picioarele ii inghetase, nu se mai putea misca, nu stia ce sa faca. Grupul ajunge la ea:
- Buna, ii zise unul.
- Uite ce fata terifiata are omule! si incepe sa rada.
- Taci ma! Stai calma n-o sa te batem sau omoram sau nimic de genul (surade).
- Eu ... am ... scuze daca am deranjat ... adica ...
- Deci ... calmeaza-te ... si lasa-ma sa ghicesc: ai auzit mare harmalaie, ai fost curioasa si ai venit sa vezi ce e?!
- D-Da ...
- Bon! Hai cu noi.
Sakura se simtea ciudat.
- Relaax ... ii spune altul.
Impreuna cu grupul Sakura reuseste sa ajunga in randul celorlalti. Putea vedea multe fete bine facute imbracate sexy si prea sexy, baieti si ... si ... o da! O da baby ... si se aude foarte bine acum ca te afli in preajma lor - Veti afla despre ce e in capitolul urmator !!!



Don't worry ... be happy ... :)



Ultima editare efectuata de catre Mary in Lun 24 Sept 2012, 12:13, editata de 1 ori
Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Lun 24 Sept 2012, 16:13

Am citit mini-capitolu tau sys... Nu am nimic de comentat e perfect ca intotdeauna cu un singur lucru... NU NE MAI TINE ASA PE JAR CA S-AR PUTEA SA MURIM IN SUSPANS nervi! ... oricum sper sa vii cat mai repede cu next-ul si sa ma anunti si pe mine cand il pui .... de fapt sti unde ma gasesti deci cat mai repejor NEXT... pwp dulce in love in love in love love i love you i love you kiss kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mar 25 Sept 2012, 11:43

Asa...sa vedem unde ramasesem ...
Capitolul 3
     ... si se aude foarte bine acum ca te afli in preajma lor - masini de curse, motoare tunate, neoane, tatuaje si toate cele.
     Sakura ramane cu gura cascata. Nu era de bine ... poate ...! Dar ii provoca atata adrenalina ... n-a durat mai mult de cateva secunde si un zambet involuntar ii apare pe fata si ramane hipnotizata de ceea ce vede.
     *Si eu care credeam ca oraselu' asta e linistit!*
     Erau 4 masini. O tipa sexy se duce in fata lor in centru:
-Ready! Set! GO!!
     Motoarele sunau perfect. Accelereaza si in mai putin de o secunda dispar deja din vizorul publicului:
-Wow, spune Sakura introcandu-se spre grup
-Deci? Ce crezi? zice unul.
-Cred ca e super si nu credeam ca oraselul asta, ce parea asa de linistit, e defapt asa de cool.
-Vedeti ma?! V-am zis ca o sa-i placa, surade el.
-Categoric! zise Sakura entuziasmata. Nu stiu ... iti provoaca multa adrenalina.
-Dap! Asta e! E oficial! Esti una de-a noastra.
     Sakura zambeste:
-Chestia asta se intampla in fiecare seara?
-Nu. Evident ca nu avem program ... chestiile astea s organizeaza. Mai treci si tu pe-aici din cand in cand.
     Atentia Sakurei este captata de zgomotul crescand al unor motoare.
     Concurentii apar!
     Dupa ce coboara fiecare din masina unul din tipii din grup ii pune mana pe umar si cu cealalta mana ii arata:
-Ii vezi pe tipii astia, concurentii, sunt destul de buni. Tipu' ala cu parul roscat a castigat! Pe ala il cheama Gaara.
     Era un tip foarte bine facut, cum erau toti de altfel, cu parul scurt si roscat si ochii verzi extrem de dragut. Sakura simtea brusc ca are fluturi in stomac:
-Pe urma e tipu' ala brunet; a iesit pe locul 2; il cheama Sasuke.
     Era un tip cu parul si ochii negri, deasemenea extrem de dragut si la fel de bine facut ca ceilalti:
-Apoi e tipu' ala blond, care a iesit pe locul 3; il cheama Naruto.
     Era un tip blond cu ochii albastri si cu celelalte calitati comune ale celorlalti, extrem de atractiv:
-Si tipu' ala cu parul brunet mai lung, care a iesit pe ultimul loc; ala e Neji.
     Era un tip brunet cu ochii de o nuanta de lila foarte placut.
     Peste un minut, dupa ce roscatul isi ia suma de bani castigata, Sasuke si Naruto se indreapta spre grupul de langa Sakura. Acestia se saluta, dupa care:
-Frate, nu pot sa cred ce jeg a fost ala baa! zice Sasuke
-Da ma am vazut! A lovit panou' ala cand a vazut ca erai aproape, a cazut si cum tu a trebuit sa-l ocolesti ia dat lui un avantaj it timp.
-Mda ce sa mai! O! Ea cine e ... n-am mai vazut-o pe aici ...
-Aa! Ea e ... chiar noi nici n-am facut cunostinta.
-Sunt Sakura! zise ea zambind.
     Si face pe rand cunostinta cu Sasuke, Naruto si cei 3 din grup, Shikamaru, Sasori si Kankuro.
     Lumea incepea sa se rarefieze. Sakura se uita la ceas. Era ora 2:30 ..........2:30?!?!
     *Ce repede a zburat timpul!*
     Sakura casca:
-Bine baieti eu am plecat ...
-Da si eu!
-Hai ciau baieti! zise Sasuke.
     Naruto se suie in masina si pleaca, ceilalti pleaca si ei. Sasuke scoate cheile din buzunar, le invarte profestionist de doua ori pe degetul aratator si se indreapta spre masina. Face insa numai un pas amintindu-si de Sakura. Se intoarce cu privirea spre ea si o vede stand si privind cerul. Sasuke fluiera si Sakura se uita spre el usor buimaca:
-Unde stai?
-La periferie ... pe la iesirea din oras.
-Oho ... hai urca-te ...
     Normal Sakura n-ar fi acceptat, dar era prea obosita.
     *M-am ticnit clar!*
     Se urca in masina. Cu ochii mai degraba intredeschisi, se freaca scurt la un ochi, porneste masina si fara a se uita la Sakura ii spune cu un "of" in glas pe un ton plictisit, obosit :
-Pune-ti centura ...
     La aceste vorbe Sakura inghiti in sec si isi pune centura imediat realizand in ce fel de masina s-a urcat. Numai aceste vorbe au fost suficiente pentru a o face sa se trezeasca, in timp ce Sasuke era acelasi ...
     Spre norocul Sakurei nu au fost prea multe masini la acea ora, deci nu au fost foarte multe viraje luate in scurt si bruste, pentru a depasi alte masini, care totodata intoarce stomacul pe dos celui neinvatat cu asa ceva:
-Unde?
-Aici pe stanga ...
     Sakura coboara:
-Multam fain! zise ea pe jumatate adormita.
-Oricand! zise el la fel de adormit, dupa care intoarce masina fara a da inapoi, ca un adevarat profesionist la volanul unei masini tunate, a virat la maxim cu viteza intorcand masina mai repede; pentru el, un lucru banal, obisnuit; pentru Sakura, ceva suupeer.
     Sakura se duce in camera ei, se schimba in pijamale si se aseaza pe pat.
     *M-a adus acasa. A fost ca un lucru obisnuit, ca si cum am fi prieteni de-o viata. Ce aiurea ... nici nu ne cunoastem ... adica ...! Ma rog ... poate e obisnuit ... la ce viata pare sa duca ... pentru el asta cred ca e un nimic.*
     Rozalia adoarme cu gandul la Sasuke.
          Restul mai tarziu :P Acum pozici :)

Sasuke

Naruto (hot hot hot)

Sasori (:X)

Shikamaru (doar el)

Kankuro (doar el)

Gaara (hell yea)

Neji



Don't worry ... be happy ... :)



Ultima editare efectuata de catre Mary in Sam 26 Ian 2013, 18:11, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mar 25 Sept 2012, 13:32

Scumpaa! Imi place foarte mult. Imi pare rau ca am pierdut mini- capitolul. Oricum frumos si anunta-ma cand pui next.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Love ... Tears ... Crazy Life !!! Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mier 26 Sept 2012, 10:47

Deci vreau repejor next-ul!!!Hai ca eu cred ca Sasuke o cam place pe Sakura! ;;) Anunta-ma si pe mn cand pui next-ul!!!Te pwp dulce si anunta-ma!!! kiss


Love ... Tears ... Crazy Life !!! 33
Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mier 26 Sept 2012, 15:26

hey sys foarte marfa capitolul asta... Scumpo esti ca intotdeauna cea mai buna scriitoare, iar pozele alese sunt HOT HOT HOT VERY HOT, dar am observat ca ai cam repetat cuvantul ”tip” ai grija ca pe viitor sa nu mai repeti acelasi cuvant in propozitii consecutive ci incearca sa gasesti un sinonim .... te pupic dulce si vino cat mai repede cu next-uletul.... kiss kiss ;;) ;;)
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Joi 27 Sept 2012, 09:39

Hei multam pentru comm-uri, voi incerca sa pun next-ul cat mai curand! :D



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Joi 27 Sept 2012, 14:29

Pisi nu cat mai curand... mie mi-l pui in seara asta ca altfel vin si te bantui la noapte... hai te pupik dulce si spor la scris...:X:X:X:X:X:X:X:X
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Vin 28 Sept 2012, 13:43

am trecut si eu pe aici si imi place ficul tau si vreau sa spun:
adu mai repejor nextul ala
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
superaura
Academy Student
Academy Student
superaura

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : prin romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Dansez /Desenez /Citesc ficuri/
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Dum 30 Sept 2012, 20:45

Hey Mary !! Scumpa mea POZELE sunt MARFA rau:D
Imi place mult ficul tau si......... PUNE NEXTUL PLSSS !!!!
Team pupik dulce si.... spor la scris !!!! in love happy in love happy
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mier 03 Oct 2012, 12:16

Pai ... ms mult! Din pacate au inceput sa vina testele si cam am de invatat ... voi incerca sa postez noul capitol weekend-ul asta ... si ... pentru ca am lipsit atat il voi face probabil mai lung! Mary va pupaceste pe toti :)



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mar 27 Noi 2012, 21:47

Mersi pt comm-uri si ... Acum ca tezele si testele au trecut ... back to work:
Capitolul 4
     Ziua urmatoare se trezeste pe la ora 11:30. Se tot gandea la ce s-a intamplat noaptea trecuta. Intr-un fel a avut dreptate cand a zis ca se va intampla ceva ce-i va schimba viata ... si totusi ... ce s-a schimbat?! A avut parte doar de o noapte ... cu ... adrenalina ... si desigur a facut cunostinta cu 2 baieti superhot si de treaba si alti 3 draguti si forte amuzanti ... toti pareau sa aiba in jur de 18 ani.
     Sakura se gandea daca sa mai mearga sau nu inapoi in acel loc in oras ... dar a hotarat ca nu, deoarece maine se duce la scoala ...
     Ziua trece repejor. Pe la 9:30 se culca deoarece, la liceul la care mergea atat Sakura cat si Lexi, toate clasele, de la a IX-a pana la a XII-a, ore dimineata.
     La ora 7 Sakura se trezeste, isi imbraca uniforma, isi ia ghiozdanul si merge jos la bucatarie. La 7:30 pleaca impreuna cu Lexi.
     Cand ajung la scoala:
- Hai ca eu vad doua colege, zise Lexi.
- Fugi!
     Nu peste mult timp si Sakura este intampinata de Hinata. Cele doua se imbratiseaza:
- Ce faci bai? zise Hinata entuziasmata.
- Bene ...
- Fi atenta ca intarziem la ore!
- De ce?
- Pai nu ne lasa gardianu' sa intram ca se face nu stiu ce in salile de clasa.
- Pai mai bine, n-aveam chef de romana.
- Daa ... sa vezi ce imbulzeala o sa fie ca o sa intre toti de la aIX-a la aXII-a ...
- Ehh ... ma rog ...
     Se face ora 8:15 si elevii sunt inca afara.
- Asteptam de un sfert de ora ... zise Hinata.
     Sakura nu raspunde:
- Aa ... Sakura ...?!
- A? Ce?
- Ce-i cu tine?
- Deci am observat ca sunt multi aici pe care nu i-am mai vazut pana acum.
- Probabil sunt de a XI-a si a XIIa ca aia de fel vin mai tarziu si nu prea apuci sa-i vezi.
     Stand si observand fugitiv pe fiecare in parte, Sakurei i se pare ca vede pe cineva cunoscut:
- Auzi, Hinata, mi se pare ca vad pe cineva cunoscut ...
- Ahaa ...
- Hai sa facem asa ... ne apropiem putin si ne facem ca vorbim ... bine?
     Hinata rade:
- Ok!
     Fetele se apropie si incep sa vorbeasca in timp ce Sakura studiaza persoana respectiva. Respectivul se intoarce o secunda pentru a privi in jur. Atunci rozalia il vazu si nu-i veni sa creada cine e; era Sasuke. Privirile celor doi se intalnesc. Atunci Sasuke ii zambeste si-i face semn cu mana sa vina la el. Fara a ezita Sakura o trage pe Hinata de mana:
- Yo! Ce faci? zice Sasuke zambaret.
- Bine, tu?
- Bene ...
- Aa ... ea e Hinata, o prietena.
     Instantaneu Naruto care era langa Sasuke se prezinta si pupa mana Hinatei, aceasta rosing puternic. Atat Sakura cat si Sasuke s-au abtinut cu greu sa nu rada.
     Hinata a facut cunostinta si cu ceilalti adica Shikamaru, Sasori si Kankuro. Se pare ca baietii erau buni prieteni, erau un grup:
- Deci, Sasuke, inceti aici? intreaba Sakura usor mirata.
- Dap! Ma gasesti la 11 C, zise el razand. Tu la ce clasa esti?
- 10 I . Deci tu esti la sala de la etaj, deasupra salii mele ... deaia nu te-am mai vazut ...
- Da ... ia fi atenta ... vezi tu ... Naruto e unul dintre cei mai buni prieteni ai mei sti? E genul de baiat de treaba, amabil, gentleman, ai prins ideea ... chestia e ca e prima oara cand il vad reactionand asa cu o fata ...
- Pai si Hinata e o fata de nota 2000, e foarte draguta; chestia e ca nu vreau sa sufere ... e genul cuminte ...
- Da, pai iti spun ca n-o sa regrete. In seara asta sunt curse din nou. Poti sa vi si s-o iei si pe Hinata cu tine?
- Da, cred ca da.
- Pai facem asa ... vad ca stai departe ... cat de cat ... deci vin sa va iau si pe tine si pe ea?
- Da ... dar e o chestie ... unde ne vedem, ca la mine acasa daca vede mama sau tata in ce masina ma urc ... inchipuie-ti!
- Uite ... asta e numarul meu. Ma suni si-mi spui .. e bine?
- E perfect!
     Gardianul striga inceperea orelor.
- Vorbim diseara! striga Sasuke.
- Da!
     Inima Sakurei batea cu putere:
*Am numarul lui aaaaa ... dar mai intai fericirea Hinatei.*
     Fetele intra in clasa, isi lasa ghiozdanele si ies pe hol:
- Ok, haide, tipa, zise Sakura razand.
- Aaaaaaa ... cat de dragut a putut sa fie!
- Iti place?
- DAA!
- Ia fi atenta ... daca ti-as spune ca as putea face in asa fel incat sa te vezi cu el iar diseara ... ai vrea?
- Categoric fato!
- E totusi ceva de mentionat, ca locul unde va veti intalni e unul ... de care am aflat si eu aseara ... poveste lunga ... vei fi surprinsa de ce vei vedea ...
- Ce?
- Lasa ca o sa vezi ... deci esti ocupata in seara asta, da?
- O da! (Hinata pleaca in clasa)
Sms:Am vorbit cu Hinata si o sa vina diseara! Vorbeste si tu cu Naruto. Si sa-mi zici la ce ora vi! Sakura.
     Se suna! Orele trec foarte repede deoarece fetele nu erau deloc atente. Erau cu gandul la baieti.
     La ora 1 fetele ies de la ore:
- Ok! Hinata te sun diseara cu o ora doua inainte, evident!
- Abia astept!
- Hai papa!
- Pa!
     Sakura ajunge acasa. Isi scoate telefonul de pe silentios si vede un mesaj de la Sasuke: "Naruto vine si el evident, La ora 10 incepem; pe la 9:30 sunt la tine in 2 minute ajungem."
     Sakura ii trimite sms:" Sti ... nu i-am zis Hinatei de chestia cu masinile, cursele ... ma intreb cum o sa reactioneze ..."
Sms Sasuke:" Lasa ca-i explic eu pe scurt pe drum despre ce e vorba, evident daca o sa vrea sa urce in masina :)). Stai linistita serios ... ! :)"
*Aa ... a zambit! Isi spune Sakura vesela*
Sms Sakura:" Bine ... ma las pe mana ta ... :)"
     Apoi Sakura ii trimite sms Hinatei:" La 9:30 sa fi gata!" -> Raspuns:"Ok!".
     Se face ora 9. Sakura era machiata: rimel, o codita eleganta la ochi, fond de ten si arata perfect. Se imbraca cu o fusta scurta de blugi strimta, un tricou alb simplu putin mulat si in picioare o pereche de botine negre simple. Parul si-l prinde "Coada de cal"; prins in coada inalta si bretonul dat intr-o parte. Intr-un final arata ... perfect, sexy, superb.
     Se duce la mama sa:
- Maamii vezi ca ma duc cu Hinata in club!
- In regula poti sa iei bani de la mine din portofel ... ia stai ... cum te-ai imbracat! Am inteles! Deaia ai venit la mine si nu te-ai dus la taicatu! zise ea razand. Bine ... hai du-te.
- Mersi mami! Pa!
     Il suna pe Sasuke:
-Alo!
-Buna, io-s gata!
-Asa, ia zi, unde ne vedem?
- La doua strazi de casa mea, zise ea razand.
- S-a facut! rade si el.
     Sakura merge in locul stabilit.Sasuke statea sprijinit de masina cu mainile in buzunar. Cand o vede:
- Aaa ...da!... buna.
- B-Buna ... e totul ok?
- Nu sunt genul care face complimente directe, da' tre' sa zic ca arati traznet!
- Mersi! (rade)
Sasuke ii deschide portiera. Se suie in masina:
- Dupa Hinata nu?
- Inainte!
     Cand ajung la casa Hinatei ... se intampla o chestie :)) ca sa nu spun restu in da necst ceaptar! :)



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Lun 03 Dec 2012, 11:26

Exact cum ma asteptam!!! Dupa ce am lipsit ceva timp din cauza tezelor, nu mai primesc nici un comm!! In cazul asta mai astept cateva zile si daca nu se intampla nimic voi ruga ca acest fic sa fie inchis! :)



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Lun 03 Dec 2012, 13:35

Superr fic.Sasuke si Sakura chiar se potrivesc si sper sa fie impreuna cat mai repede.Naruto a fost asa de dragut cu Hinata ca imi vine sa-l mananc.Sa ma anunti cand pui next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Lun 03 Dec 2012, 20:30

Hey mersi :) pai cred ca mai astept un comm si pun next-ul :)



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mier 12 Dec 2012, 17:45

Heyy Maryy!
Scumpo !! E Belea !!!
Dar plss!!! Pune masina lui Sasuke!!!
Vreau sa o vad!!!
Astept nextuuuu!!!!!!!!!!!!! kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Mier 12 Dec 2012, 17:59

Pisi trebuia sa mai adaug k imi place la nebunie atitudinea lui Sasuke de bad boy cool .... dar sa fim seriosi 11 C ? Parka cunosk de undeva clasa asta la fel si 10 I si.... pot jura k liceul era o combinatie intre eco si hasd... oricum nextu e tare si cu comm asta faci trei deci pui next... te pupici si spor la scris... kiss kiss in love in love
Sus In jos
Mary
Academy Student
Academy Student
Mary

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Da...exact...pe undeva pe acolo...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Pai, in afara de ficuri, ... muzica, jocuri ... si alte chestii de genu ...
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :)

Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19Vin 04 Ian 2013, 00:13

Capitolul 5

     Cand ajung la casa Hinatei, aceasta astepta afara. Cand vede ce masina se opreste in fata casei ei ramane cu gura cascata; apoi o vede pe Sakura si pe Sasuke iesind din masina:
- Sakura e ceva MARE la mijloc ce ai omis sa-mi spui?
- Paai ...
- Linisteste-te, zise Sasuke. Urca te rog, iti explic pe drum.
     Hinata ezita:
- Sakura?!
- Urca ..., zise ea calm.
     Hinata urca in masina. Pe drum, Sasuke a incercat sa conduca cat mai incet posibil si i-a explicat Hinatei ... cam ce stia si Sakura: cum ca in oras se dau curse si ca el si Naruto si altii vor participa ...
     Ajung acolo in mijlocul multimii. Naruto era deja acolo, la fel si ceilalti concurenti. Cursa urma sa inceapa in 10 minute:
-Mergeti acolo si asteptati-ne, venim imediat.
     Fetele merg in locul indicat. Sasuke merge langa Naruto:
- A venit! Doamne deci uite cat poate sa fie de draguta! Mai ca-mi vine sa o iau de obrajorii aia mereu rosii! E asa timida! ...
- Wo frate, vezi ca o iei pe aratura! Vrei sa faci vreo miscare?
- 1200 baieti, sunt intrerupti de tipul care strangea banii.
     Acestia dau suma de bani ceruta:
- Pai sincer asa ma gandeam ...
- Hai la fete!
     Baietii merg spre ele:
- Buna Hinata ... !
- Buna si tie Naruto!
- Sakura, mi-am adus aminte ca vreau sa-ti arat ceva, zise el facandu-i cu ochiul.
- Ia sa vedem ...
     Si cei doi pleaca, ramanand Naruto si Hinata:
- Hinata sti ... eu .... arati super in seara asta ...
- Aa ... multumesc ...
- Sti voiam sa te intreb ceva, dar daca consideri ca e prea devreme, sau nu poti sau crezi ca trebui sa ne mai cunoastem, e ok, adica eu ...
- Care e intrebarea? zise ea zambind.
- Pai ... vrei sa fii ... vrei sa fi cu mine?
     Hinata nu-i raspunde, ci-l saruta:
- Ia asta drept raspuns!
     Naruto era extrem de fericit. Intre timp Sasuke si Sakura de la distanta:
- Hei ia uite!
- Oo ... dap! A zis el smecheru' ca o sa faca o miscare!
- Ah, ce ma bucur pentru ei, sunt asa draguti!
- Daa ... (Sasuke o imbratiseaza pe Sakura de la spate si-si sprijina barbia pe umarul ei stang) si nu crezi ca ne-ar sta si noua bina asa?
     Sakura rade:
- Ce mod mai ai si tu de a intreba o fata ... sa ma gandeasc ... sigur ne sta bine impreuna.
     Atunci Sasuke o saruta de la spate pe rozalie:
- La masini concurenti!
     Baietii pleaca si Sakura merge la Hinata. O priveste zambind, cu sprancenele ridicate si bruneta ii sare in brate:
- Nu-mi vine sa cred! Cat noroc pot sa am sa fie cu un tip ca el! Arata si se comporta perfect ... treaba cu masinile ... inca nu stiu ce sa cred, dar ma bucur enorm de ceea ce am!
- Da si eu la fel!
- Ce vrei sa spui?
     Sakura zambeste:
- O doamne! Tu si Sasuke? A! Ce ma bucur! Amandoua avem noroc.
     Nu dureaza mult si apar si baietii. Naruto iesise pe primul loc, iar Sasuke pe al doilea. Dupa ce ia premiul, Naruto si Sasuke vin la fete. Ambele erau fericite ; si totusi Hinata observa ceva ce-i trezeste niste idei ... mai neplacute ... teancul mare de bani pe care Naruto il baga in buzunare:
- Auziti fetele ... nu vreti sa mergeti in club? zise Sasuke zambind.
- Da sigur ... Hinata?
     Hinata privea pamantul incruntata:
-Aa ... da! zise ea zambind fortat.
     In mai putin de 4 minute ajung la club. De indata ce intru, baietii merg la bar sa ia 4 beri si mai trag putin de timp. De acest timp profita si Hinata. Fetele se aseaza pe canapelele in forma de semicerc:
- Sakura ... e ceva ce ma ingrujoreaza ...
- Anume ...?
- M-am uitat la Naruto dupa ce a iesit din masina ... si e vorba despre banii castigati ... erau cel putin 4000 de dolari acolo ...
- De unde stii?
- Nu cred ca ai fost atenta, dar au trecut doua tipe pe langa noi dupa ce au venit si baietii si vorbeau despre asta. Vorbim de 4000 de dolari, bani castigati dintr-un foc. Ce vreau sa spun este ca ...
- Crezi ca este ceva necurat la mijloc ... pai nu m-am gandit niciodata la asta ... adica e clar ca lucrurile astea sunt ilegale ... dar asta aduce cu sine sentimente ciudate si o serie de intrebari.
- Gandim la fel!
     Baietii vin cu 4 sticle de bere:
- Baieti ... daca nu va suparati, eu si Hinata avem o problema si trebuie sa plecam acasa acum.
- Pe bune? Chiar acum? Of ... Pai hai ca va ducem noi!
- Nu, e-n regula! ... luam un taxi.
     Fetele pleaca fara a mai spune nimic:
- Au vazut sau au simtit ceva.
- Da, ceva nu e bine ...
     In acea seara Hinata a dormit la Sakura. Cele doua stateau in pat:
- Stiu la ce te gandesti ... si eu ma gandesc la acelasi lucru ... zise Sakura.
- Pentru ei nu facem mai mult decat tipele de la curse ...
- Si pe mine ma face sa ma gandesc la acelasi lucru.
     Fetele adorm destul de triste.
     Ziua urmatoare trece fara prea multe evenimente. Cand ajung acasa fetele primesc de la baieti mesaje in care acestia le intrebau daca sunt ok, iar acestea raspunzand afirmativ.
     Pe la ora 12 noaptea Sakura neavand somn se gandeste sa mearga la bucatarie sa-si faca un sandwish. Dupa ce a coborat scarile, niste zgomote au facut-o sa se opreasca in loc cu ochii mari. Erau ... restul in necst ceaptar! :)



Don't worry ... be happy ... :)

Sus In jos
Continut sponsorizat




Love ... Tears ... Crazy Life !!! Empty
MesajSubiect: Re: Love ... Tears ... Crazy Life !!!   Love ... Tears ... Crazy Life !!! I_icon19

Sus In jos
 

Love ... Tears ... Crazy Life !!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-