Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Morţi până la apus Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Morţi până la apus Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Morţi până la apus

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Dum 23 Sept 2012, 19:43

Morti pana la apus


Prolog


Orologiul batea ora 00:00. Luna plina iesi de dupa nori afisandu-si frumusetea cu care a fost inzestrata. Pe un hol interminabil se auzeau bocanituri de tocuri, sunete de groaza si strigate mute. Intr-o camera sumbra o pereche de ochi rosii se zareau absenti printre sutele de cadavre. Ora mesei a trecut si totusi bestia inca nu s-a saturat. Intr-o clipita acesta fu spintecat cazand lat pe podeaua rece, ca cea mai viscoloasa iarna. Un ras macabru sparge linistea si se instaleaza in toata cladirea.
- Ar fi trebuit sa il lasi in viata, trebuia sa ii punem cateva intrebari. O voce de femeie, ca un clopotel gingas, inmuie sunetele dezastruoase, restaurand pacea.
- Cu astfel de dihanii nu ai ce sa vorbesti. Am incheiat si treaba asta acum la somn!

Capitolul I

“Te voi proteja. Indiferent cati vor fi, ii voi omora pe toti!”

Cantecul unei pasari se auzi din departari. Niste ochi albastrii se deschisera incet, incet, pana ce genele lungi si negre erau sus. Suvite de par roscat se miscau anevoie pe o perna moale umpluta cu pene. Tanara se ridica lenesa din pat, afisandu-si picioarele lungi ca de gazela. Pasii ei silentiosi erau mici si gratiosi, podeaua de lemn fiind muta. Becul de la baie se aprinse, fata spalandu-si fata. In oglinda se reflecta un chip superb, ochi mari, gene lungi, nas mic si buze rosii suave. Iesind din baie se indrepta spre sifonier de unde isi lua tinuta, isi puse gluga in cap si pleca din casa.
Alerga, viteza ei fiind pe departe supraomeneasca. Ajunse in fata unei porti imense pe care scria „Bine ati venit in Kekeia, nu iesiti din casa dupa ora 20:00”. Acesta era orasul in care studia, ea locuind in apropiere. Isi continua drumul. Strada era pavata cu pietre care mai de care mai frumoase de diferite culori si modele. Vantul adie usor dar soarele era pe cer. Acum ajunse in fata unei universitati intitulate „Saikane”. O universitate nu prea normala daca pot spune. Aceasta universitate avea 700 de sali si era impartita in 2 centre, centrul A si B. In centrul A studiau elevii care au intrat pe baza examenelor de admitere si avea 400 de sali, iar in centrul B cei care locuiau in oras si aveau 300. Cei din centrul B erau copii „speciali” ai universitatii. Centrele A si B nu se intalneau niciodata acestea fiind impartite de un perete urias. La fiecare poarta era cate un gardian ce supraveghe, in cazul in care unul dintre elevi intra in sectia cealalta avea sa fie pedepsit. Universitatea avea un campus unde locuiau elevii din alte orase sau cei din centrul A.
Fata inainta in sectia B, aflandu-se pe un hol lung care era impanzit de sali. Intra in sala 666, unde era mare taraboi. Doi dintre colegii acesteia se certau de mama focului.
- Ti-am spus nu am furat nimic! Un tanar de vreo 19 ani ani cu parul negru ca cel mai negru cosmar, ochii de un verde atat de stralucitor, parca ar fi smaralde, acesta era Xander, el se certa cu Elena o blonda care nu vorbeste prea mult, dar si cand o face iese cu scantei.
- Habitha! Tu esti scaparea mea! Spunei fraierei astea ca ieri am fost toata ziua cu tine si nu am avut cum sa ii fur nu stiu ce pandantiv. Am aprobat dand din cap. Elena vazand ca nu are cu cine se resemna si lua loc in banca ei. Xander imi multumi luandu-ma in brate.
- Mirosul sangelui tau e la fel de frumos ca intodeauna, Habitha. Ma faci sa vreau sa il gust. Isi apropie coltii lui mari de gatul meu. In acel moment il privers in ochi acesta incremenind.
- Am uitat cu cine ma pun. Plus de toate era o gluma, sti foarte bine ca nu as putea sa iti fac niciodata ceva rau.
Avea dreptate, Xander era un prieten foarte bun de al meu, il cunosc inca de cand aveam 10 ani, in prezent avand 18. Pe usa intra Aeryn si Deogolgi, doi elfi foarte simpatici cu care ma inteleg perfect. In urma lor profesorul Death care incepu lectia. Totusi din toata clasa lipsea cineva destul de important. Clopotelul suna, acum fiind ora 10:00. O iau pe Ruby de brat si ne indreptam spre cantina. Ruby era un vampir extrem de amuzant, care se hranea in majoritatea timpului cu sange la cutie. Era foarte dulce si cea mai buna prietena a mea. La cantina ne intalnim cu Silver, un demon pisica foarte misterios, care purta de mic o masca pe fata. Nu stiam de ce dar nu conta. Usile se trantira iar pe ele intrara-

Bun sper sa va placa, acesta este un fic original de`al meu. Astept pareri. Chu! :*
Poze:
1. Habitha
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/26/habitha.jpg/
2. Xander
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/534/xanderl.jpg/
3.Elena
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/854/elenak.jpg/
4.Ruby
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/221/rubyt.jpg/
Piesa capitolului:
https://www.youtube.com/watch?v=NguIpRFLM4M&feature=related


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Dum 23 Sept 2012, 22:05

Buna!

Am vazut ca a mai aparut un fic si cum titlul si descrierea m-au atras nu am putut sa ma abtin si am trecut si eu pe aici.
Primul capitol imi place foarte mult , poate putin si din cauza melodiei iar pozele sunt super.

Nu stiu de ce dar imi vine sa te intreb daca te-ai inspirat din vreo carte sau asa ceva . Ce spui ? Am vazut si citit o gramada de carti de genul asta si de asta te intreb.
Oricum , pe mine m-ai atras deja si te rog anunta-ma cand pui next-ul!


Morţi până la apus Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
yuky
Genin
Genin
yuky

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : HoMe In ThE sHaDoW...>[]<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 312
Puncte : 383
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC/kpop (guitar, piano,flaut, voice/choir, songwriter) DANCE; KARATE
Stare de spirit Stare de spirit : Shut up!!!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Dum 23 Sept 2012, 22:26

Ce pot sa spun iti ador ficul si eu am inceput unul de curand (cine stie poate vom face o colaborare in viitor) si eu sunt pasionata de vampiri si chiesti ciudat (sunt vampiri in lume adica asta e o boala)....Mda te rog pune next-ul!!!!...... puppy eyes

P.S: Xander ma cam sperie... sad


Morţi până la apus 27068937
Awww...So shy... ;3
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Lun 24 Sept 2012, 20:41

@Corn cu ciocolata, nu m-am inspirat de nicaieri. Pozele le-am luat de pe un site atata tot :))
Multumesc de pareri >:D< Vin acum seara cu nextul si poze noi :).


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Lun 24 Sept 2012, 21:40

Buna,buna. Am trecut si eu pe aici si bine am facut. Imi place mult ficl tau si cred ca ideea este destul de originaa. Astept cu nerabdare nextul s sper ca o sa ma anunti si pe mine.
Te PuPaCeStE PiKa !!!


Morţi până la apus 92316026

Sus In jos
yuky
Genin
Genin
yuky

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : HoMe In ThE sHaDoW...>[]<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 312
Puncte : 383
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC/kpop (guitar, piano,flaut, voice/choir, songwriter) DANCE; KARATE
Stare de spirit Stare de spirit : Shut up!!!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mar 25 Sept 2012, 01:36

Nu vreau sa fiu pisaloaga sau ceva d genu dar te rog pune mai reprde next-ul....so..... puppy eyes


Morţi până la apus 27068937
Awww...So shy... ;3
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mar 25 Sept 2012, 09:08

E minunat ! Te descurci grozav ! Melodia se potriveste foarte bine . M-ai atras sa citesc mai mult de la primele cuvinte . Descrierea imi place ..... so......next ! Te kiss kiss kiss


Morţi până la apus Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mar 25 Sept 2012, 20:00

Hei hei ^_^ Scuze de intarziere doar ca scoala si teme, pfff plus de toate am incercat aseara sa pun nextu dar chiar cand sa il postez mi s-a blocat PC-ul. Ei bine acesta va fi un capitol lung si plicticos, am incercat sa scriu tot ce era nevoie sa mai stiti, ca in capitolele urmatoare sa incep actiunea propriu zisa :). Spor la citit ! Ve`ti avea nevoie :))

Capitolul II


        Pe usa cantinei intrara „Cei Patru”. Acest club sa ii zicem asa include 4 indivizi, asa cum zice si numele, care conduc scoala. Sunt toti demoni imperiali sau cei ce conduc sub Satan. Mai sunt demoni imperiali dar sunt de rang mai mic. De la dreapta la stanga voi incepe prezenta. Conducatorul se numea Belzebuth, era demonul supranumit si Printul tuturor creaturilor nocturne. Avea parul roscat, lung, admirat de toti si de toate, ochii rosii ca fundul Iadului si o pereche de coarne. Al doilea era Azazel sau demonul razboaielor, el este cel care a invatat omul sa faureasca sabiile si toate armele. Acesta avea parul brunet si ochii negri cu nuante de verde. El nu poseda coarne, dar era la fel de cunoscut ca si Belzebuth. Al treilea era Rosier sau demonul senzualitatii si lascivitatii. Avea parul brunet lung, ochii albastrii ca si cerul si poseda o pereche de coarne arcuite in sus. Iar ultima dar nu cea din urma era Hecate, un demon care se ocupa cu vrajitoriile. Parul scurt gri, ochii ca si sangele, coarne scurte dar ascutite. Era singura ce poseda coada si aripi, semn al senzualitatii feminine.
        Cei 4 guvernau aceasta academie. In fata lor nu aveai nici un drept, nici un cuvant inapoi, nu aveai voie sa ii privesti in ochi sau sa vorbesti cu ei decat daca iti permiteau ei. Directorul pe nume Leviathan era tatal lui Belzebuth, si era considerat ca stapanul din Vest sau sarpele din adancuri. Dupa cum a-ti cool observat fiecare demon are o insusire specifica.
        Sectia A nu stie defapt ce inseamna sectia B, li s-a spus ca sectia B e pentru cei care sunt din familii importante sau au un intelect superior celui normal. Odata o gasca din sectia A compusa din aproximativ 5 elevi au incercat sa se infiltreze in sectia noastra. Au vazut ce nu trebuia, au fost prinsi si ucisi. Nimeni nu si-a dat seama ce sa intamplat defapt, se presupunea ca au mers la un chef si au fost jefuiti si omorati. De atunci nimeni nu a mai incercat sa intre in sectia geniilor.
        Cei 4 incepura sa faca controlul matinal al sectiei, intreband fiecare elev in parte daca au observat ceva suspect. A venit si vremea noastra, eu si Ruby am fost interogate de Rosier, acesta fiind foarte politicos si rapid. Clopotelul suna ultima ora fiind cea de armament. Dupa ore am iesit din sectie impreuna cu Xander. Chiar atunci 2 elevi din sectia „normalilor” si-au facut curaj si s-au bagat in seama cu noi.
        -Hei Pit, uita-te la astia 2, astia arata a genii cum ni se spune ca sunt? Ma faceti sa rad! Uita-te un pic adica tipa e atractiva dar asta zici ca e iesit din filme horror.
        Limba noastra era diferita de a lor dar noi ii intelegeam, asa ca am facut un efort sa le raspundem.
        -Uite ce e baieti, vocea mea suna extrem de straniu si de ragusita, nu avem voie sa vorbim cu voi asa ca vedeti-va de treaba voastra. In momentul urmator Pit sau cum il chema pe camaradul lui imi trase un pumn de toate zilele, sau asa parea. Loviturile de om erau ca o mangaiere pentru noi, mai ales pentru un medium ca mine. Cei doi se mirara cum de nu am patit nimic.
        -Vad ca papusica se tine bine! Sa vedem de ce parere e prietenul sau.
        Xander se uita la mine razand nebun, tipic lui cand era flamand. Atunci ii lua pe cei doi de cap si ii azvarlira in poenisul din apropiere. Am alergat dupa el, nu voiam sa ratez un spectacol bun. Xander imi spuse ca ma pot ocupa de cel ce m-a lovit, eu aproband satisfacuta. Baietii din A se vaitau de dureri de spate. Xander il prinse pe Tim de gat si isi infipse coltii in gatul lui. Dupa ce vazu ca nu se petrec lucruri normale, prietenul sau Pit isi lua talpasita, pacat ca l-am prins din urma.
        -Te rog! Nu ma rani, te rog! Fac orice! Plangea ca un nebun. Pfff ce mila imi e, sau nu? Incep o incantatie in limba noastra el ramanand si mut dar si surd. Ma apropiu de el sarutandu-l. Am extras toata forta vitala din el pana cand era secat de viata. Cazu plat la pamant cu ochii da-ti peste cap. Yuumi mai bun ca asta nici ca se putea. Xander isi aduse victima cu el, fiind tot sange pe la gura. Arata foarte mandru si satul. L-am sters cu un servetel prefacandu-ma pentru o clipa iubita lui. Sa nu intelegeti gresit, eu cu Xander avem o relatie speciala, il iubeam ca pe un frate si nu as putea trai despartita de el. Am dus cadavrele la incinerat sa ne ascundem urmele. Apoi eu am plecat spre casa.
        Vantul batea incet, iar luna se afisa pe cerul fara stele. Ma pun pe iarba calda dupa o zi plina de soare si inchid ochii. Eram in fata casei, unde nimeni nu putea sa imi faca nimic. Nu am parinti daca va intrebati, nu stiu unde sunt sau ce sunt, nici nu imi pasa. Inspiram si expiram aerul racoros. Era o senzatie placuta. Deshid incet ochii iar deasupra mea erau o pereche de ochi. Erau galbeni, frumosi, impecabili. Inchid si deshid iarasi ochii, de data asta era doar cerul deasupra. Cred ca a fost vreo fantoma care voia sa se joace. Decid sa intru in casa pentru a dormi. Ma simteam atat de vie si de fermecatoare. Ma arunc in patul moale si adorm.
        Ziua urmatoare dirigintele nostru sau profesorul Death anunta venirea a 2 elevi noi. In acest moment al anului? Era mijlocul semestrului oricum nu e treaba mea. Ca si sefa a clasei trebuia sa ma resemnez si sa le urez bun venit. In clasa intrara 2 demoni pisica din cate vad. Nu stai, unul era demon vulpe, dar semanau asa de bine. Amandoi erau blonzi, fata era mai scunda si avea urechi maro, iar baiatul avea parul tot blond iar urechiile si coada le avea tot blonde.
        -Eu sunt Rachel iar el e fratele meu Shou. Eu sunt demon pisica fiindca mama a fost demon pisica iar tata demon vulpe, eu seman cu mama iar Shou cu tata. Sper sa ne intelegem. Vorbele ei erau lipsite de vlaga, ochii ei rosii- maroni erau stralucitori si ne analizau pe fiecare in parte.
        Fratele ei avea privirea in pamant, incepand sa paseasca spre locul indicat de profesor, exact cu 2 banci in fata mea. Silver si fratele sau Koukou erau si ei demoni pisica, si din prima ora Rachel s-a inteles cu ei. Ma bucuram ca se integra spre deosebire de fratele sau care nici macar nu se uita in fata. Ora se termina iar Shou iesi din clasa. Am alegat in urma lui, trebuia sa vad care e problema lui, am strigat dupa el, el oprindu-se brusc lovindu-ma de spatele lui.
        -Ce vrei Habitha? Vocea lui era moderata dar cu intonatie sumbra. Cred ca nu era foarte vesel. Eu eram lipita de el tinandu-l de maneca sa nu incerce sa fuga sau ceva.
        -Ai putea sa imi spui care e problema ta? Ce nu iti convine?
        Vocea mea era ridicata, tipica mie cand sunt stresata. Acesta isi intoarse fata spre mine pentru prima data, avea un chip superb, totul era la locul lui, buze subtiri, ochii plini de mister, de un galben atat de cunoscut mie, suvinte atarnandu-i peste chip. Eram la 10 cm de fata lui. Acesta mormai ca nu are nimic de comentat si isi continua drumul.
Asta a fost complet starniu. Ma intorc in clasa unde Xander si Ruby ma asteptau cu pranzurile pregatite. Cei doi aveau cutiile specifice de sange statut iar eu aveam un borcan cu mana. Sa va povestesc putin despre acesti 2 prieteni ai mei.
        Ruby era cea mai buna prietena a mea inca de cand am intrat la universitatea aceasta, mai exact 2 ani. Mi-a castigat increderea din prima clipa si eu pe a ei. Parintii ei sunt la fel de haiosi ca ea si seamana cu totii leit.
        Xander, ei bine Xander e prietenul meu cel mai drag, o fi aratand el ca un criminal dar defapt era un adevarat pacifist. Nu ii placea lupta fara motiv si de cele mai multe ori alegea sangele la cutie decat sa omoare pe cineva sau ceva. El m-a salvat de la moarte inca din prima zi de cand l-am intalnit. Locuia cu mama lui, tatal sau fiind impuscat intr-o expeditie. Baiatul asta are un fel de a fi, intrigant, si te face sa vrei sa sti mai multe despre el. E un lenes urias, el fiind in stare nici sa isi schimbe lenjeria daca nu i-as telefona eu zilnic.
Ei bine cu bune cu rele ei sunt singura mea familie si ii iubesc enorm. Dupa terminarea orelor plec spre casa lui Ruby unde raman peste noapte.


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mar 25 Sept 2012, 20:06



Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mar 25 Sept 2012, 23:20

Prima! nr1
Nu mi se pare ca e plictisitor , chiar imi place roll

Asa le trebuie ''normalilor'' daca s-au luat de Habita si Xander cool
Imi plac mult pozele cu Belzebuth , Hecate si Rachel

Ma bucur ca ai pus next-ul si faptul ca totul e 100% original mi se pare demn de lauda. in love jos palaria in fata
Eu nu as putea sa-mi imaginez toti demonii aceia si tot restul lough

Sunt curioasa care e treaba cu Shou asa ca te rog nu ne uita si vino cu next-ul cat de curand ! please


Morţi până la apus Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
yuky
Genin
Genin
yuky

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : HoMe In ThE sHaDoW...>[]<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 312
Puncte : 383
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC/kpop (guitar, piano,flaut, voice/choir, songwriter) DANCE; KARATE
Stare de spirit Stare de spirit : Shut up!!!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mier 26 Sept 2012, 02:43

OMG... oh my god !!! ...So...i love this fic!!!.....Ok,so...totul bine si frumos. Descriere,dialog,sentimente,chiar si horror...dap perfect!!! GOOD JOB!

P.S: Ce ma sperie demonii evil devil mua ha ha ... sad Sorry...dar Shou, cred ca e fata, pentru ca are sani....?! think


Morţi până la apus 27068937
Awww...So shy... ;3
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Mier 26 Sept 2012, 09:12

Demoni :>happy rolling on the floor e genial rolling on the floor am ras de ma doare burta ! Xander? Pacifist? rolling on the floor Alta gluma reusita . Descrierea e buna , inceputul ficului e bun si imaginile artistice interesante . Ai un ceva ... ce ma face sa citesc fara sa ma gandesc prea mult . Acum foloseste-ti acel ceva si scrie mai repede next-ul . Bafta ! kiss in love


Morţi până la apus Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
yuky
Genin
Genin
yuky

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : HoMe In ThE sHaDoW...>[]<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 312
Puncte : 383
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC/kpop (guitar, piano,flaut, voice/choir, songwriter) DANCE; KARATE
Stare de spirit Stare de spirit : Shut up!!!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Vin 28 Sept 2012, 16:45

repede next-ul PLEASE... angry


Morţi până la apus 27068937
Awww...So shy... ;3
Sus In jos
yuzuyu
Academy Student
Academy Student
yuzuyu

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere in this world
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Fanficuri,Kpop,K-drama,dance...
Stare de spirit Stare de spirit : I am too busy to have something like that

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Vin 28 Sept 2012, 21:55

Pot spune ca este un fic reusit si ca nu ii lipseste nimic asa ca repede next-ul ca altfel o sa avem o discutie lunga...cam de 5 minute.... angry puppy eyes :>happy
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Dum 30 Sept 2012, 16:31

Hei friends >:D< scuze de intarziere dar am fost cam ocupata :D Oricum ma bucur enorm ca va place creatia mea! :X:X
So sa ii dam bataie cu un nou capitol. Acesta ii va avea ca protagonisti pe Habitha [normal!] si pe Xander. Pai hai sa vedem cat de stransa e relatia lor :).

Capitolul III

„Cand norii noptii vor fi deasupra, Soarele va disparea complet lasand doar dare de ceata, atunci ne vom revedea. Te voi lua cu mine si impreuna vom reface ce a fost stricat, vom dansa sub Luna sangerie aducand taina lumii intregi.”


        Privesc spre cer si ma gandesc, de ce exista aceste doua taramuri si de ce eu fac parte din ambele. Am statura unui om normal, atat fizica cat si psihica, doar ca am puteri de medium. Eh asta este! Tip in gura mare, atragandu-i atentia lui Xander care statea intins langa mine. Acesta ma atinti cu o privire plina de curiozitate si in acelasi timp foarte trista. Nu eram ca el si totusi el ma accepta asa, ma iubea cum eram si ma trata ca pe o sora. Ii zambesc natural acesta mai linistindu-se. Imi intorc capul spre cer si adorm.
       Acei vesnici ochi galbeni imi tot apareau in cap. Tot ma priveau de 3 zile si ma simteam constransa. Nu puteam dormii bine, ei ma tot vegheau. Erau fascinanti dar si foarte misteriosi. Doaream sa vad persoana de dupa acei ochi. Clopotelul suna, ma ridic incet ajutata de prietenul meu. Clasa era completa,nici un absent, si totusi simteam cum ceva lipseste, stai, era ceva mai profund, parca lipsea ceva din mine. Imi pun capul pe masa si las niste lacrimi reci sa curga, acestea transformandu-se in gheata. Era o putere a unui medium. Mereu ma intrebam de ce, de ce a trebuit sa ma nasc asa?
       - Nu te simti bine? Ar trebui sa mergi la cabinet.
O voce calda, cunoscuta si atat de misterioasa in acelasi timp imi desfunda urechile. Vocea celui mai misterios demon dintre toti, Shou. Ochii lui galbeni ma atinteau, de data asta erau calmi si plini de griji. Zambesc si ies din clasa.
       Incepam sa ametesc, intr-un final am ajuns la usa de urgente. Era o usa care cei din clasele B o foloseau sa ajunga printr-un culuar la cabinetul medical. Acolo era o singura asistenta mereu, batrana dar atotstiutoare. Ea ii vindeca si pe cei din A dar si pe cei din B. Intru pe holul lung impanzit de usi rupte si geamuri sparte. Era cea mai veche zona din academie, nimeni nu avea voie sa intre in niciuna dintre sali. In momentul acela ma cuprinse o durere de inima uriasa, credeam ca voi lesina acolo, dar nu s-a intamplat. Din spate ma prinse cineva. Incerc sa imi rotesc capul, iar in spate era Xander. Eram usurata, asa ca adorm in bratele lui.
       Cand m-am trezit primul lucru pe care l-am vazut a fost tavanul. Era plin de murdarie si avea o culoare de kaki deschis. Era un loc mizer, dar pe mine nu ma prea afectau lucrurile acestea, nu ma consideram cea mai femenina fata.
       Imi intorc capul si il vad pe Xander, dormea pe patul celalalt, atat de linistit. Ma ridic si ma indrept spre el. Ma aplec incet, nu stiu de ce dar o fac, iar in momentul urmator ochii lui se deschisera. Ma lua de maini si dintr-o miscare care dura mai putin de o secunda eu eram pe pat, iar el deasupra mea. Fetele noastre erau la 5 cm una de cealalte. Ochii nostrii erau intersectati, ochii lui verzi atat de frumosi ma priveau plini de intrebari fara raspuns.
       - Esti o fata cam rea stii? Dau din cap in sens negativ, bratele mele erau „legate” de ale lui printr-o stransoare foarte lejera, era grijuliu ca de obicei.
       - Ar trebui sa fi in pat nu sa incerci cine stie ce farse! Tine cont ca eu te-am ajutat sa nu ramai singura pe holurile astea. Vocea lui era joasa, ceea ce ma sperie la culme. Incep sa mormai niste scuze dar el nu le lua in seama. Isi apropie fata de a mea inca doi cm. Mai aduc niste scuze tremurate el apropiindu-se iarasi un cm. Eram la 2 cm unul de altul. Piercingu-l lui din buza imi atingea fata. Tremuram pentru prima data de spaima. Puteam sa il fac sa incremeneasca, dar nu aveam nici un pic de putere. Isi apropie buzele de gatul meu, acum era acum, voia sa ma muste, in tot acest timp voia doar sa ma traga intr-o capcana, Nu imi venea sa cred, eu avusem incredere in el, si acum... Buzele lui fine imi atinsera pielea eu tresarind. Astept o durere dar nu simt nimic. Isi ridica capul spre mine, ochii lui fiind plini de durere. Eram socata, ce sa intamplat?
       -Habitha, credeam ca sti ca nu as putea niciodata sa te musc, si totusi vad ca nu sti. Ochii mei erau umezi, lacrimi de gheata curgand in siroaie. Vazand cat de speriata eram ma saruta pe frunte, apoi se ridica de pe mine iesind din camera. Ma ridic din pat si alerg dupa el pe hol. Il prind din urma strangandu-l cat de tare am putut. Vocea mea era disperata, atat de ridicata si plina de sughite din cauza plansului.
       -Stiu ca nu mi-ai fi facut nimic rau! Stiu asta! Tu esti cel pe care il iubesc cel mai mult si am cea mai mare incredere in tine! Deci te rog nu pleca! Plangeam, dar de data asta lacrimile mele erau calde, aproape fierbinti. Acesta incepu sa rada infundat, eu tresarind. Se intoarse spre mine zambind atat de cald si de fericit incat am crezut ca voi cadea in fund. Se apleca spre mine sarutandu-ma pe buze intr-un mod atat de simplu incat am crezut ca doar si-a atins din greseala buzele de ale mele. Ma stranse in brate atat de tare,aproape ma sufocam. Imi sopti la ureche doua cuvinte atat de dulci si de bine venite incat am adormit iarasi in bratele lui.

Sper ca v-a placut, si sa nu credeti ca cei doi vor forma un cuplu acum! :)))
Piesa capitolului : https://www.youtube.com/watch?v=wv52OHj0Uec&feature=relmfu


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
yuky
Genin
Genin
yuky

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : HoMe In ThE sHaDoW...>[]<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 312
Puncte : 383
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC/kpop (guitar, piano,flaut, voice/choir, songwriter) DANCE; KARATE
Stare de spirit Stare de spirit : Shut up!!!

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Sam 10 Noi 2012, 04:56

Am citit capitolul de mult dar nu am avut timp sa scriu ceva si ca de obicei e genial ,dar nu inteleg de ce te-ai oprit!?⊙_⊙ Next-ul please. If you don't. ...hehehe o sa ne suparam asa tare . Duminica chiar vreau sa citesc ceva si am si timp....asa ca la treaba!^_^♥♥♥♥

♥ Yuky ♥


Morţi până la apus 27068937
Awww...So shy... ;3
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Dum 18 Noi 2012, 21:12

waaahMorţi până la apus 1425538829Ce mai fic! Sa stii ca imi place mult ideea cu academia impartita, desi am mai intalnit-o, dar tu o faci speciala. As dori daca se poate se elimini coarnele alora, ca par foarte diavolesti, si asta ma departeaza umpic de ficul tau, nu stiu de ce. Citesc pentru viitorul cuplu, sau viitorul triunghi amoros, cred eu....Morţi până la apus 384738cine stie.....Vreau sa vad ce se intampla in continuare, asa ca te astept cu nextul, si iti urez spor la scris si la idei!Morţi până la apus 208323


Morţi până la apus Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Dum 18 Noi 2012, 22:00

Heii. Sincer nu pot sa cred ca nu am ajuns mai devreme la ficul tau.
Asa, deci...nici nu stiu cu ce sa incep.
Iubesc felul cum descri, cum faci totul sa para asa de interesant, misterios si...nu stiu...intrigant.
Dupa mine ai putea sa devii scriitoare. Si daca o sa se intample eu o sa fiu prima care iti cere autograful pe carte. lough
Ei bine, in concluzie am devenit fanul nr 1 al ficului tau.
Astept cu nerabdare nextul pe care sper sa il aduci cat mai repede.
Spor la scris si la idei!
Anata ni kisu, Ja na! kiss

P.S.: Daca poti, te rog sa ma anunti cand aduci nextul. Arigatou! a hug


Morţi până la apus Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Katherina
Academy Student
Academy Student
Katherina

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Intr-un vis
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 3

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Lun 19 Noi 2012, 19:28

E super , imi place mult , bravo ! Ideea e super tare si super amuzanta ! De asemenea , foarte funny caracterele personajelor . Abia cu nerabdare continuarea !


Morţi până la apus I229071200_46909_2

Intr-o lume intunecata continua sa visezi colorat


Ficul meu: https://sasu.forumgratuit.ro/t10540-luna-noua
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Morţi până la apus J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19Vin 28 Dec 2012, 18:55

Fan Fic Original blocat din cauza inactivităţii.

Dum Sept 30, 2012 4:31 pm - ultima dată în care autoarea a postat un capitol.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Morţi până la apus Empty
MesajSubiect: Re: Morţi până la apus   Morţi până la apus I_icon19

Sus In jos
 

Morţi până la apus

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-