Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 In umbra celuilalt

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 16:23

DRAGELE MELE ANI SI ELY! CAT MA BUCUR CA ATI PUS CONTINUAREA!!

CAT DE RAU ESTE SASUKE crying VREA SA SE JOACE CU SENTIMENTELE SAKUREI crying

SA VEZI CAND AM SA AJUNG LA EL angry DAR SATI CA DEJA O IAU DE PE CARERE lough

DECI FICUL ESTE FOARTE REUSIT good job bere

FELICITARI AMANDURORA!!! nr1

AVETI TALENT SI TREBUIE EXPLOATAT, DECI NE TREBUIE SI URMATORUL NEXT!VREM SA-L VEDEM IN DIRECT SI IN RELOARE NUMAI LA RIDICHETV lough

OF, OF NU MAI POT DE CURIOZITATE friends SI DA STI CA CEI CURIOSII MOR REPEDE DAR MACAR AM SA MOR CU INIMA IMPACATA lough dap !

SURIOARELE MELE SCUMPE VA ROG SA CITITI SI URMATORUL COMM PE CARE VI-L LAS down


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 16:27

SURATELE MELE IUBITE... kiss thank you PENTRU NEXT-UL DAT happy2

DECI STIII CA NOI TOTI VREM CONTINUAREA NU? DACA NU O PUNETI MAI REPEDE AM SA PLANG crying VRETI SA PLANG? sad

lough IMI PLACE LA CULME POVESTE FACUTA DE VOI DOUA happy2

DE-ABIA ASTEPT SA VAD CE SE MAI INTAMPLA in love

VA IUBESCC MOOLT ! SI VA DAU CEI MAI DULCI PUPICI ! in love kiss kiss love

VA ROG SA CITITI SI COMMUL DE MAI JOS down


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 16:30

DECI ROSIA VOASTRA VA ROAGA DIN TOT SUFLETUL SA PUNETI CONTINUAREA ACUM CA AVETI CELE 5 COMENTARII heh

SI NU VREAU SA AUD NICIUN REFUZ heh CA ALTFEL AM SA VA BAT PE AMANDOU FOARTE RAU lough (GLUMESC) lough lough

DECI CU TOATE CELE SPUSE VA DORESC O ZI PLACUT!

VA PUPACESC DOOLCE SI DATII DICE CU NEXTUL kiss biciuitor

NE MAI AUZIM! HIHI! hi! dap !


A VOASTRA TIGROAICA!


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : In  umbra  celuilalt - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Feb 2011, 16:44

Miau !

Deci fetelor stiu ca nu am mai dat comm si va rog sa ma iertati pentru asta . Chiar imi pare rau . Acum sa mai zic ceva si despre fic , hm ..vam zis ca imi place . E super , capitolele sunt superbe . Felicitari pentru ele . Sunteti foarte talentate , imi place cum scrieti . A si inca ceva , ador pozele ..sunt asa dragute . Hehe , pai astept next-ul care sper sa vina curand . Spor la scris si la idei . Pupici duuulci !!!


Mrr In  umbra  celuilalt - Pagina 2 301723 In  umbra  celuilalt - Pagina 2 127686


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Feb 2011, 02:52

va multumim pentru commuri si ne bucuram ca va place. thank you Deci a durat cam mult pana sa pun next-ul dar l-am facut lung. Sper sa va placa. Lectura placuta!

Capitolul 5: “ Adevarul iese la iveala. Alegerea Sakurei”

Dimineata a venit batand din palme. Soarele imi batea in ochii indemnandu-ma sa ma trezesc. Nu aveam chef de o alta zi plictisitoare la facultate si apoi la servici dar nu aveam incotro. Ma uit la ceas si vad ca eram in intarziere. Ma dau val vartej din pat , fug in baie si ies peste zece minute oprindu-ma in fata sifonierului de unde iau niste haine la nimereala cu care ma imbrac. Eram imbracata cu o pereche de blugi foarte scurti , un maieu rosu , dressuri negre lungi pana deasupra genunchilor , niste cizme lungi si o jacheta rosie. M-am machiat in viteza si mi-am accesorizat tinuta cu un lantisor si o curea apoi mi-am luat ghiozdanul si am inceput sa alerg spre scoala.
Alergam ca nebuna pe strazi uitandu-ma intruna la ceas sa vad daca am intarziat si norocul meu ca ajunsesem printre primii. Da cum era posibil asa ceva. Si tocmai imi dadusem seama ca aseara umbland pe telefon am dat ora inainte si de aceea acum ajunsesem printre primi. Mai aveam jumatate de ora in care nu aveam ce face. Pe poarta isi face aparitia primul coleg din clasa mea , Sasuke. Cum de ajunsese el asa devreme. Era imbracat cu o pereche de blugi negri cu lanturi si o camasa alba deschisa la primii trei nasturi. De cum m-a vazut a schitat un zambet misterios apoi s-a indreptat spre mine.
In clipa aia mi-am adus aminte si de seara trecuta si de intalnire. Cum de am facut asa ceva? Asta e inacceptabil. Mi-am jurat ca nu il voi mai baga in seama si nu voi mai vorbi cu el dar eu in schimb stau si ma plimb cu el. Asta e! Daca vrea razboi va primi! Nu-l mai las sa ma convinga cu nimic.
-Neata morocanoas-o! Ce esti asa bosumflata? Te-ai trezit cu fata la cearceaf? Hei uitate la mine cand vorbesc cu tine! Esti surda sau faci pe proasta! Vorbeste cu mine!
-Ce naiba mai vrei! Lasa-ma in pace! Pleaca de aici! Du-te si inebuneste pe altcineva ca eu nu am chef de vorba! Pa!
-Wow printeso! Ce te-a apucat! N-am facut nimic! Ce-am mai spus acum?Imi scapa mie ceva si nu stiu?
-Da , iti scapa faptul ca esti un idiot! Sa nu mai incerci sa ma inviti undeva niciodata! Mi-am dat seama cat de proasta am fost de ti-am acceptat invitatia! Nu inteleg ce urmaresti sau ce vrei dar stai departe de mine! Nu te mai baga in viata mea! Si chestia cu Naruto , poti sa uiti! Vorbesc chiar eu cu el ca in tine nu am incredere! Cine stie ce i-ai putea spune!
-Usor , usor! Calmeazate! Esti prea stresata! Nu am facut nimic gresit si in plus puteai sa nu accepti invitatia la film!
-O da , sigur! Si acum imi spui ?!! Ufff… Esti ingrozitor copile! Sti singur ce parere am despre tine si nu incerca sa mi-o schimbi ca nu merge! Esti un mitocat , afurisit , plin de bani , neghiob!
-Se pare ca domnisoara are toane azi! Esti cumva invidioasa? Nu-ti convine ca eu sunt bogat si tu nu? Nu-ti place ca o sa conduc cele mai importante firme din Tokio cat de curand? Se vede usor ca esti invidioasa rau de tot! Nu te ascunde sub masca de diva ca nu-ti merge cu mine!
-Gata Sasuke! Intreci masura! M-am saturat de tine , de personalitatea ta si de minciunile in care traiesti! Trezeste-te la realitate pana nu e prea tarziu! Esti in lumea ta unde totul e frumos! Crezi ca daca ai bani poti avea orice?! Ei bine nu este asa , fericirea nu o poti cumpara si un prieten se castiga in timp nu il cumperi cu fel si fel de lucruri! Esti patetic! Habar nu ai cum e sa suferi!
-Sa nu te mai aud spunand asta niciodata! Nu ai nici ce-a mai mica idee cat am suferit eu! Nu ai dreptul sa ma judeci! Oamenii sunt diferiti nu pot fi toti perfecti asa cum vrei tu! Nu mai vorbii prostii daca nu ai habar despre ce vorbesti! Scuteste-am Haruno ca mi s-a acrit de ciuda ta si de persoana ta! Nici nu pot sa te privesc in fata! Atat de rau m-ai enervate! Poti sa vorbesti cum vrei si sa ma faci in toate felurile dar sa nu imi dai tu lectii de viata pentru ca nu ai trecut prin ce am trecut eu. Pa dulceata si vorbim mai incolo!
Era asa de enervant copilul ala. Nu-l mai suport. Sa nu-mi tina el morala despre suferinta! E un idiot! Mama ce m-a putut supara capilul asta. Dar eu sunt mereu prima care incepe. Sunt ingrozitoare. Oare chiar sunt invidioasa? De ce urasc asa de mult faptul ca el e bogat. Poate pentru ca nu suport sa vad cum se crede superior , ii trateaza pe toti ingrozitor. Oare e adevarat ce afirm despre el? Sau totul este doar in imaginatia mea? In ce porcarie am putut sa intru. Vreau sa plec cat mai departe de el dar nu pot demisiona si facultatea trebuie sa o termin. Nu mai am scapare. Off… cat chin. Macar de-ar veni Naruto sa lamurim niste lucruri. Ii voi spune ca nu-mi pasa de sarut si daca ma place sa-mi spuna si ii voi da o sansa.
Naruto isi face si el aparitia in cele din urma. Era imbracat cu blugi , un tricau alb iar pe deasupra purta o vesta. Parea cam suparat iar Hinata era si ea langa el. Acesta era imbracata cu o rochie bej , sandale de aceeasi culoare iar parul il avea prins. Pareau sa se amuze cat de cat si vorbeau despre ceva interesant pentru ca nu m-au auzit cand i-am strigat.
Am mers spre ei si i-am salutat. Naruto nici nu m-a bagat in seama si a fugit imediat la Sasuke. “Ce l-o fi apucat si pe el?”. In scurt timp au ajuns si alti colegi si mai era destul timp pana la inceperea orelor asa ca m-am hotarat sa merg la magazin. O vad pe Tenten rezemata de o balustrade asteptand sa iasa cineva din magazin. Acesta era imbracata cu niste colanti negrii un maieu tot negru si un tricou lasat pe umeri roz.
Din magazin iese un baiat destul de dragut care se indreapta direct spre Tenten ii da o sacosa si o saruta apoi pleaca. Dupa ce vad scena direct in capul ei ma urc si o iau la intrebarti:
-Cine e? Cum il cheama? Din ce scoala e? De cand sunteti impreuna? Ia haide Tenten sa-mi spui tu tot! La interogatoriu cu tine! Sa imi spui fiecare detaliu cu lux de amanunte!
-Buna si tie Sakura! Nu te-am vazut venind! Ce faceai ? Te ascundeai? Bine hai in clasa! Iti spun tot! Cu ce sa incep? Aaaaa …pai…Il cheama Hyuga Neji , este varul Hinatei...L-am cunoscut acum o saptamana la ziua unei colege, m-a invitat in oras …..apoi am continuat sa iesim… si gata ca ti-am spus tot. Acum sunt cu el. Fericita?
-Foarte! Ma bucur pentru tine! Hai mai repede ca intarziem la ora de mate si nu cred ca vrei sa ne asculte!
Am alergat repede inapoi si am intrat in clasa. Profesorul nu venise inca dar a intrat dupa noi imediat si ne-a gasit in picioare si nu in banca. Ne-a chemat la tabla intrebandu-ne de ce nu eram in banca. Noi nu i-am raspuns si a trebuit sa rezolvam zece exercitii. Dupa ce am terminat ne-a lasat se mergem in banca si a inceput sa predea. A venit si pauza iar Ino ca de obicei neavand ce face iar s-a luat de mine. Fata asta n-are limite.
-Deci rozalio ce-ai facut? Te-ai certat cu iubitelul? De ce nu mai vorbesti cu Naruto? Tu nu vezi ce distrus si deprimat e baiatu? Sau ai trecut la Sasuke acum? Sa sti ca Hinata o sa ti-l fure pe Naruto daca mai astepti mult!
-Taci Ino! Te rog sa taci! N-am chef de panarama si mai ales in clasa cu toti colegii care stau si privesc ca la cinema! Daca vrei sa vorbesti cu mine atunci vorbim la lucru dar numai aici nu! Credema ca acum nu-mi arde de nimic! Sa faci bors cu Sasuke ca ma doare-n cot! Nu-mi place si n-ai decat sa-l pastrezi! Cat despre Naruto eu vreau sa vorbesc cu el dar el ma evita si nu inteleg de ce! Cine stie ce i-ati varat in cap tu si dracu alalalt de Sasuke! Diavolii lui Satana amandoi! Hai dispari ca nu mai suport sa-ti vad mutra aia! Sau lasa ca plec eu! Hai Tenten sa mergem.
Si o iau pe Tenten de mana si iesim afara. Iar eram nervoasa si tocmai ce ma calmasem. Tenten incerca din rasputeri sa ma faca sa uit dar nu reusea asa ca m-a rugat sa-i spun ce ma supara iar eu am izbucnit de nervi. Am tipat in gura mare mai sa auda toata scoala ca Ino n-are limite si am facut-o in toate felurile de au iesit colegii afara sa vada ce am. Cand am vazut cata galagie am facut am disparut in baia fetelor si am ramas acolo toata pauza. Nici nu mi-am dat seama cand s-a sunat si daca nu veneau Tenten si Hinata dupa mine ramaneam in baie toata ziua. De cum am intrat in clasa i-am vazut pe colegi uitandu-se ciudat la mine. Ce mai era acum. Nu suportam sa-i vad uitandu-se asa la mine asa ca am tipat la ei : “ Acum ce doamne iarta-ma mai este. Vedeti-va de ale voastre. Nu va mai uitati asa la mine!”
M-am dus apoi val vartej in banca si m-am asezat suparata cu fata spre geam. Nu am observant ca profesorul de istorie intrase in clasa si nici macar nu am zis “buna ziua”. Hinata incerca sa ma faca atenta dar eu eram paralela. Stand si meditand ma trezesc cu un catalog in cap. Atunci am realizat ca profesorul era in clasa si asculta lectia si ma strigase de trei ori. Mi-am cerut scuze si cand sa-mi spuna ca ma asculta i-am cerut voie sa ies afara pentru ca imi era rau.
Eram la baie si ma spalam pe fata. Nu mintisem cand am spus ca imi era rau. Chiar ma simteam rau si mai sa vomit acolo. Am stat cred ceva vreme in baie pentru ca Hinata a venit dupa mine si m-a adus in clasa. Profesorul m-a intrebat daca ma simt mai bine iar eu spuneam ca da insa expresia de pe fata mea spunea altceva. M-am asezat in banca si am inceput sa scriu lectia predata de profesor.
Ora a trecut greu dar in cele din urma s-a sunat. De cum s-a auzit clopotelul prietenele mele m-au asaltat cu intrebari daca ma simt mai bine. Nu prea aveam chef de discutii asa ca am iesit afara sa iau putin aer. Ma asez pe o banca si incep sa meditez asupra celor spuse de Sasuke , Ino si cum o sa il fac pe Naruto sa vorbeasca cu mine. De ce nu vrea oare sa vorbeasca cu mine? Ce am facut? Daca nu ma place atunci de ce m-a sarutat?. Mii de intrebari treceau prin mintea mea si la nici una nu gaseam raspuns. Lasand la oparte toate astea ma indrept spre clasa la auzul clopotelului. Ora de romana avea sa inceapa si vai ce plictisitoare putea fi. De cum intru in clasa gasesc vreo trei copii stand in banca mea si copiind tema. M-am enrvat imediat si cand am ajuns in dreptul bancii le-am luat caietul si m-am rastit la ei spunandu-le:
-Cine in papucii lui Mihai Eminescu v-a dat voie sa copiati? V-am lasat eu cumva? Aaa Nu cred! Acum plecat pana nu va iau la bataie! Data viitoare poate aveti si voi bunu simt sa intrebati daca va las! Va dadeam tema bucuroasa daca intrebati dar nu ,voi faceti pe magarii si nu cereti ca va pica gura pe jos! Hai valea de la banca mea!
Cei trei baietii care copiau de zor au sters-o imediat de la banca mea scuzandu-se ca au luat caietul fara voia mea. Profa a intrat si ea si a inceput sa predea. Toata ora nu i-a tacut gura. Pe toti ne dureau mainile de la atata scris si nu se mai suna oadata.
Cand toti credeau ca o sa le pice mana pe jos se suna de iesire iar noi inchidem imediat caietele si le varam in ghiozdan apoi incepem sa vorbim de parca profa nici nu se afla in clasa. Acesta vazand ca nu mai poate face nimic iese spunandu-ne ca ne va asculta data viitoare. , de parca i-ar pasa cuiva.
Pauza a trecut si ea ca prin zbor si urma ora de sport. Toate fetele s-au schimbat in vestiar si apoi am iesit afara pentru a o astepta pe profa. Ino ca intotdeauna a incercat sa faca impresie si s-a imbracat in majoreta. Purta o fusta scurta rosie si un maieu tot scurt cu alb si rosu iar parul il avea prins cu o funta rosie. Dar nu a fost singura care era imbracata. Alte trei nebune au venit la fel imbracate si anume prietenele ei.
Ino a inceput sa se dea mare spunand ca e sefa majoretelor si acum cauta fete pentru a forma o echipa si cica toate din clasa eram obligate sa dam proba azi cand venea profa. In cele din urma si-a facut aparitia si profesoara de sport care ne-a dat tuturor fetelor o uniforma. Eu dintre toate fetele eram cea mai bosumflata si nu-mi ardea de nimic. Ma gandeam ca atunci cand venea randul meu sa stau nemiscata pentru ca nu voiam sa intru in echipa.
Totusi cand le vedeam pe celelalte fete care incercau sa dea tot ce au mai bun incetu cu incetu m-am razgandit. Cand mi-am auzit insa numele din nou am revenit la vechiul plan de a nu intra in echipa. Ar fi fost totusi frumos mai ales ca Hinata si Tenten intrasera si ele. Ma intrept spre locul in care mi-era indicat sa dansez dar Ino parca intentionat imi pune o piedica iar eu alergand ma dau peste cap reusind sa vac o miscare detul de grea pe care doar o majoreta care s-a antrenat din greu ar putea sa o faca. Insa aterizarea nu a fost prea convenabila avand in vedere ca am aterizat in fund iar toti colegii au inceput sa rada . Profa a venit la mine si m-a aplaudat spunand ca sunt in echipa. In momentul ala si eu si Ino am spus in cor : “ Ce ?!!! Nu , nu , nu ! In nici un caz!”
Profa in schimb mi-a spus ca daca nu intru in echipa de majorete imi va pune media 8 la sport. Asta nu era corect. De ce tocmai eu ? Nu era deajuns ca am desule pe cap acum mai trebuie sa fac si pe majoreta. Ma ridic de pe jos plina de nervi si murmurand niste injuraturi despre majoretele lu mama mare ma indrept pe o banca unde ma trantesc si ii privesc pe toti cu o adanca ura. Ma incruntam intruna asa da rau ca-i si speriasem pe unii. Profa le-a dat fetelor o minge de volei si baietilor una de fotbal iar toti au inceput sa se joace numai eu continuam sa stau pe banca suparata. Si cum asta nu ar fi fost de ajuns mai vine si Sasuke la mine ca sa ma enerveze si mai rau.
-Ce face majoreta mea rozalie? De ce stai bosumflata? Haide poti sa zambesti?
Si incepe sa se scalambe la mine si sa imi imite fata suparata iar eu incet incet incep sa schitez un zambet fortat dupa care incep sa rad de el. Si ma durea si burta dar nu ma putem opri din ras. Iar Sasuke dandusi seama ca rad de el m-a tras incet de par apoi a luat-o la goana spre cei care jucau fotbal. Eu nici n-am mai stat pe ganduri si m-am dus spre el cu gandu sa-l trag si eu de par insa m-a vazut si a luat-o la fuga in jurul terenului de fotbal cu mine pe urmele lui. Toti s-au oprit din jucat si au inceput sa ne pirveasca pe mine alergandu-l pe Sasuke. Cred ca am dat vreo zece ture terenului de fotbal iar profa ne incuraja sa alergam in continuarea ca asa ne punea si nota pentru rezistenta. Iar noi ca nebunii am continuat sa alegam .Eu si uitasem ca vreau sa-l bat si am incercat sa-l intrec ceea ce i-a amuzat pe colegi. Unii s-au luat dupa noi si au inceput si ei sa alerge. Nu-mi era deajuns ca ma simteam rau dar alergam si ca nebuna . Respiram greu si ma dureau picioarele asa ca ma gandesc sa ma opresc dar nu stiu cum reusesc dar ma impiedic de o piatra si cad pe jos iar Sasuke fiind in spatele meu se impiedica de mine care eram pe jos si cade peste mine.
Colegii saracii mai aveau putin si mureau de ras. Eu ii dau pe Sasuke de pe mine si dau sa plec da brunetu asta ma trage de picior si eu cad din nou. Ma ridic din nou si raman pe jos si incep sa rad iar Sasuke face la fel. Apoi ma ajuta sa ma ridic si mergem la doamna intreband-o in cor amandoi : “ Am facut rezistenta la alergat? Acum ne puneti o nota , da?”
A inceput si porfa sa rada de halu in care aratam si apoi ne afirma ca aveam amandoi zece. Alergatul nostrum nu tinuse mult asa ca mai aveam jumate de ora sa ne distram. Eu am mers la vestiar sa ma schimb in trening deoarece alergasem in costumul de majoreta. Mi-am luat treningul alb si am iesit afara. Profa nu mai era nicaieri iar toti colegii mei erau stransi intr-un cerc si radeau copios. Ma duc la ei si cer explicatii si aflu ca profa a trebuit sa plece si l-a lasat pe Sasuke sa stea cu ochii pe noi iar acum ei se jucau Provocari cu sticluta. Am zis sa ma joc si eu ca sa nu ma plictisesc stand degeaba.
Dar degeaba ca sticla nu voia sa ajunga si la mine. Eram prea multi si nu nimerea si la mine pana cand vazand ca eu nu am invartit niciodata Sasuke imi spune ca-i randul meu. Si invart sticla si pica la Ino , bucurie mare. Am afisat un zambet demonic si a poi i-am spus provocarea : “ Ino te provoc sa mananci niste pamant amestecat cu iarba”. Toti au inceput apoi sa aplude si sa rada de biata Ino care a fost nevoita sa iasa din joc. Si tot cu aceeasi provocae am dat afara vreo noua copii care nu se indurau insa m-a inchis Sasuke care a primit de la mine aceeasi provocare, spunandu-mi ca eu nu am curajul sa fac asa ceva. Eu am recunoscut ca nu am curaj asa ca i-am dat alta provocare si aceea sa tipe in gura mare in pauza ca o iubeste pe profa de sport si ca s-a culcat cu ea.
Mai sa moara cand a auzit ce are de facut. Mama si ce-au izbucnit colegii in ras iar el era rosu de nervi. A inceput sa se plimba de colo colo si i-ar sa gasit sa imi spuna ca eu nu am curajul sa spun asa ceva. Ce le stie copilul asta! Si am tinut-o cu el in provocari si la toate spunea ca eu nu am curajul si daca eu o fac o face si el.Pana la urma n-am avut incotro si i-am spus s-o traga de par pe Ino de sa o tranteasca pe jos. Asta i-a convenit pentru ca nici nu am terminat de spus propozitita ca si-a infipt mana in paru ei si a trantit-o pe jos zicandu-i ca e o provocare. Imi parea rau pentru Ino pentru ca a tras-o asa tare incat acesta a inceput sa planga apoi a fugit in baia fetelor.
Ma simteam vinovata si i-am spus lui Sasuke ca-i un idiot apoi am vrut sa merg la ea insa m-au oprit toti spunandu-mi “ Nu te duce ca o incurci. Ino ii nebuna si daca afla ca tu i-ai dat provocarea asta te jupoaie de vie”. Astfel am fost nevoita sa raman pe loc.
Sasuke a fost cel care a invartit sticla care mai avea putin si ajungea la mine dar a picat la un prieten de-al lui pe care l-a provocat sa-mi dea mie o provocare nasoala daca va pica sticla la mine. Prietenul brunetului a invartit sticla si unde credeti ca a picat? La mine desigur. Deja imi era frica de provocarea pe trebuia sa o primesc. Cand am auzit ce am de facut l-am luat la bataie pe baiatul care mi-a dat o asemenea provocare. Vai eram rosie toata si poate nu de nervi si pentru ca trebuia sa-l sarut pe Sasuke. Incepusem si eu sa ma invart de colo colo si sa-l fac pe copilu ala in toate felurile.
-Bai frate! Astai asa nasoala! Doamne unde-ti sta capu! Yuuuuk cum poti sa ma pui sa-l sarut pala! Da ce crezi ca am inebunit?! Du-te vere ca nu-l sarut si daca nu-mi dai alta provocare te rup in doua!
Unii colegi incepusera sa chicoteasca iar Sasuke avea un zambet pervers pe fata ceea ca ma enerva si mai rau. Lucrul care mi s-a parut ciudat era faptul ca Naruto era si el rosu de draci si strangea pumnul murmurand ceva. Oare era din cauza provocarii? Ceea ce l-a dat de gol a fost faptul ca a s-a ridicat brusc si l-a pocnit pe cel care mi-a dat provocare si apoi a plecat in clasa spunand ca nu se mai joaca. O dumnezeule! O sa iasa urat. Si eu ma scuz si spun ca nu ma mai joc apoi o iau la fuga spre clasa urmarita cu privirea de toti colegii care incepusera sa chicotesca si sa-si dea coate.
Intru in clasa unde il gasesc pe Naruto bosumflat in ultima banca uitandu-se pe geam. Desii ma vede se preface ca e ocupat dar eu ma duc la el si ma asez in banca alaturata incepand sa ma holbez si eu pe geam. Era o tacere asa de enervanta ca pana la urma incerc sa sparg tacerea dar Naruto mi-o i-a inainte.
-Sakua de ce nu ai facut provocarea si ce faci aici? Du-te afara si joacate in continuare. N-am nevoie de companie. Cred ca ai altceva mai important de facut decat sa stai cu un tantalau , arrogant, hiperactiv si batut in cap , nu-i asa?
-Naruto ce te-a apucat? Spunemi si mie ce am facut? Eu una nu mai inteleg absolut nimic. De ce nu vrei sa mai vorbesti cu mine? De ce ma tot eviti? Daca am facut ceva spune-mi in fata! Nu stiu ce s-a intamplat cu tine si nu-ti inteleg comportamentul! Pentru ce a fost acel sarut? Din simpla distractie? Eu nu as saruta pe nimeni daca nu am sentimente pentru acea persoana! Acum poartate si tu ca un barbat si spune-mi ce domane iarta-ma ai patit!
-Sakura nu acum! N-am chef sa vorbesc acum cu nimeni! Du-te si fati provocarea pentru ca sincer nu-mi pasa si in plus ceilalti vor trage concluzii gresite daca mai ramai mult aici! Uite promit ca vorbim dupa ce terminam programul la servici! Acum du-te afara si joaca-te in continuare!
Naruto se indreapta spre mine si ma apuca de mana dandu-ma afara din clasa. Acum chiar ca nu-l mai intelegeam de loc. Ce avea cu mine? La cat de frumos se purta inainte acum este asa ciudat. Cine stie ce minciuni i s-or fi varat in cap. Macar de s-ar termina orele mai repede ca sa plec la servici si apoi sa aflu ce are Naruto cu mine si cu Sasuke. Am plecat apoi afara asa cum m-a rugat Naruto si i-am intrebat pe colegii mei daca ma mai pot juca insa baiatu cu provocare mi-a spus ca tot trebuie sa-l sarut pe Sasuke. M-am suparat cand am auzit si i-am dat o palma apoi m-am asezat pe o banca. Sasuke a venit la mine si m-a tras de mana de pe banca spunandu-mi ca am voie sa joc si apoi ceilalti strigand : “ Sasuke indeplineste-ti provocarea” , el s-a apropiat de buzele mele si mai sa ma sarute daca nu se suna si eu nu-l dadeam la oparte plesnindu-l peste fata ,apoi plecand in viteza in clasa.
Doamne dar ce bine ca s-a sunat ca muream daca ma saruta. Cine oare i-a dat provocarea? Aflu eu cand se intoarce in clasa. Am intrat in clasa si mi-am luat schimburile apoi nu m-am oprit decat in vestiar unde m-am schimbat.
Intru in clasa unde se aflau si restul colegilor apoi ma duc la Sasuke foarte nervoasa si il strang de guler tipandu-i in ureche :
-Cine te-a pus ma sa ma saruti? Spune ca sa-i sparg capu! Si daca nu vrei sa-mi spui te bat pe tine!
-Hooo nebuno! Calmeazate! Inspira …expira! Asa calmeazate! Cine mi-a dat provocarea? Hmmm stai sa ma gandesc! Poate mi-a dat-o …nea nu el….sau poate…nu nici el…dar poate ala …sau celalalt.
Sasuke facea asa expres ca sa ma scoata din minti. Stia insa ca nu-i de gluma cu mine si apoi mi-a spus nu inainte sa mai urlu odata la el ca dementa de parca eram posedata:
-Bai copile te bat de nu mai sti cei cu tine daca nu-mi zici! Spune si nu mai trage de timp ca nu mai stiu cat ma mai pot abtine sa nu te bat.
-Gta , gata rozalio! Nu inteleg care-i problema! Doar un sarut! Mare chestier! La fel ca sarutul pe care ti l-a dat Naruto! Nu a fost tot in gluma sau tu crezi ca….
Dar nu mai apuca sa spuna nimic ca Naruto ii da un pumn apoi Sasuke riposteaza si il loveste inapoi. Nu inteleg cum de pot fi prieteni cand se cearta mai mereu iar acum s-au luat si bataie. Toti am incercat sa-i oprim apoi in cele din urma i-am despartit. Naruto a luat-o la fuga si a iesit afara iar Sasuke a dat cu pumnul intr-un perete si s-a asezat in banca lui incercand sa se calmeze. Desigur ca Ino nu lipsea din jur si hop si ea langa el incercand sa-l calmeze luandu-l si in brate. Vai ce scarboasa privelistea. Insa eu nu uitasem de provocare si m-am dus numaidecat la el sa-l inebunesc si mai rau chiar daca stiam ca nu-i bine ceea ce fac.
-Deci domnule Uciha cine ti-a dat provocarea aia nenorocita! Spune-mi si mie asa de curiozitate sa stiu pentru data viitoare!
-Vrei sa sti? Da ce importanta are? Of fie da lasa-ma in pace! Cel care mi-a dat provocarea este tipu de dinainte care te-a pus si pe tine sa ma saruti! Are o obsesie cu chestia asta! Acum poti sa pleci si daca te rog sa o iei si pe blonda asta nesuferita care ma sufoca. Nu cred ca mai dureaza mult si incep s-o dau cu capu de toti peretii. Asa ca i-ao de aici!
Am luat-o pe Ino de mana si am rugat-o sa stea la ea in banca apoi m-am dus si eu in banca mea gandindu-ma la gestul lui Naruto. De ce a sarit la bataie doar dintr-o asemenea prostie? Nu ar fi trebuit sa-i pese de ce spune Sasuke. Sunt sigura ca nu m-a sarutat din simpla distractie. E ceva la mijloc si trebuie sa aflu. M-am pus pe ganduri si cand m-am dezmeticit am observant ca profa de tehnologie se afla in clasa. Aceasta ne spune ca nu vom face ora in scoala ci vom merge intr-un parc din apropiere pentru a exersa niste chestii si sa facem nu stiu ce pentru programul de sanatate si “Salvati Natura”. Toti s-au bucurat la inceput dar le-a cam pierit chefu cand au auzit ca totusi vom tine ora numai ca in aer liber.
Ne-am strans ghiozdanele si am pornit la drum in sir Indian ca asa ne-a rugat profa. Si mama parca n-ar fi fost de ajuns ca ne trateaza de parca am fi in clasa intai dar ne-a mai pus si fata –baiat. Zau ca profa asta a avut mereu ceva ciudat in comportamentul ei. Dar ne-am obisnuit in cele din urma. Eu am picat cu cine credeti? O da! Cu nimeni altul decat Sasuke! Vai dar dintre toti copii din clasa asta numai cu el ma putea pune. Sasuke m-a suparat tot drumul razand intruna si jucandu-se pe telefon sau ascultand cate o melodie. La un moment dat i-am luat telefonul dar m-a fortat sa i-l dau inapoi si eu am facut cum mi s-a spus. Dupa ce ne-a plimbat profa de colo colo prin oras am ajuns si noi in cele din urma in parcul ala despre care tot ne-a inebunit profa vorbind despre istoria lui si ca era important si alte zeci de chestii plictisitoare la care nu am fost atenta. Am abservat totusi ca era parcul prin care trecusem intr-o seara si locul in care am stat cateva ore cu Sasuke. Hehe…A fost distractive totusi. Ma intreb ce vom mai face acum.
In parc am intalnit si alti colegi care aveau un picnic. Domane de parca eram in excursie. Acestia ne-au invitat la picnicul lor si ne-au spus de ce ne-au solicitat ajutorul. Noi aveam sa facem o munca de caritate in folosul comunitatii ce consta sa stangem toate gunoaiele din parc , sa dam cu var toti copacii , sa revopsim toate bancile iar pe unele sa le reparam, pana si gunoiul din apa trebuia sa-l adunam. Vai domane cum de s-au gandit sa ne puna sa facem asa ceva. Nimeni nu a fost de acord dar am fost obligati asa ca a trebuit sa ne punem pe treaba. Nu mai spun ca-mi venea sa plang cand am vazut si cand mi-am adus aminte cat de mare e parcul.Absolut enorm iar eu aveam o zona pe care trebuia s-o curat tot impreuna cu Sasuke. Vai doamne! Cat ma enerveaza profa asta cu aelgerile ei. De ce nu m-a pus cu Naruto. Asa mai puteam vorbi si eu cu el , dar nu ea a pus-o pe Hinata cu Naruto. Uhh cat ma supara pe mine profa asta.
Cu mare plictiseala m-am pus pe treaba alturi de Sasuke. Cum strangeam niste hartii de pe langa lac Sasuke cred ca se impiedica sau cine stie ce-a facut ca scapa hartiile adunate pe mine si mai sa cad si in lac. M-am ridicat incet de pe jos si am luat in mana niste harii de pe jos si am inceput sa-l alerg pe Sasuke spunandu-I ca-l spal pe dinti cu ele.
L-am alergat peste tot si ca de fiecare data colegii mei s-au strans sa se uite.Acum il alergam in jurul lacului iar cei care ne pirveau de pe micul deal radeau de nu mai puteau. Eu tipam in gura mare “ Stai locului ca vreau sa te spal pe dintii cu hartiile astea. Dupa ce ca este si gratis tu nu vrei sa stai? Ai mai Sasuke stai locului ca nu te mananc! Cel putin nu eu o sa fiu ce-a care mananca , insa tu o sa simti minunatul gust al acestor hartii”. Sasuke saracu alerga cat il tineau picioarele in timp ca imi spunea :
-Lasa domane iarta-ma hartiile alea jos ca nu mi-e foame! Mananca-le tu sau mai bine folosestele pe post de biguriuri! Da pune-le anu asta jos! Tu vrei sa fac febra de la atata alergat. Nu-i de ajuns ca m-ai fugarit la ora de sport? NU te-ai saturat? Off domane! Da lasa-le odata jos!
-Vai Sasuke dar ce ti-e asa de frica de niste hartii. N-au otrava sa sti! Doar o sa le folosesc pe post pe pasta de dinti si periuta. Tu stiu cum o sa-ti curete dintii? Woaaii de un alb stralucitor! spun eu care nu mai puteam de ras.
Asa am tot vorbit inconjurand lacul ala de vreo trei ori. Nici nu mai puteam sa alerg si mergeam din ce in ce mai incet. Dar si Sasuke obosise iar pana la urma acesta se opreste si eu ma lovesc de el. Ma apuca de inceieturile mainii fortandu-ma sa dau drumu la hartii apoi ma ia pe sus cu gandu-l sa ma runce in lac insa profesoara il opreste chiar inainte sa-mi dea drumul.
Inca cinci minute au trecut razand intruna poi ne-am apucat din nou de treaba. Ne-am tot ciondarit mai toata ora si pot spune ca-mi facea placere. Sasuke ma amuza si parca facea expres pe bufonul ca sa-mi atraga atentia. Copil ciudat mai e si el. Dar nici eu nu sunt mai prejos. Nu ma inteleg nici pe mine dar sa mai judec pe altii? Nu pot sa inteleg cum de o data ma cert cu el mai sa-l iau si la bataie iar apoi parca suntem prieteni buni si ne distram. Asta nu pot sa-mi explic si cred ca si el se intreaba acelasi lucru.
In fine dupa ora aia afurisita de strans hartii am pornit spre casa pentru a ma schimba apoi aveam de gand sa plec la munca. Mai aveam o ora la dispozitie asa ca nu m-am grabit prea tare. De cum am intrat pe usa ma intampina mama care venise spre surprinderea mea mai devreme de la lucru. Aceasta de cum ma vede in ce hal sunt ma i-a la intrebari iar eu am fost nevoita sa-I povestesc tot cu lux de amanunte astfel nu ma lasa sa plec.
Imi aleg din sifonier un maieu galben , pe deasupra un bolero negru , niste pantaloni negrii iar in loc de curea imi leg la nivelul taliei o esarfa rosie facand un nod intr-o parte ce semana cu o floare. Ies apoi in viteza din casa si pornesc spre locul de munca.
Pe drum intalnesc din nou limuzina lui Itachi care ma roaga sa intru. Observ ca Sasuke nu se afla in limuzina asa ca l-am intrebat pe Itachi unde este iar acesta imi spune ca a ajuns deja la servici. Observand cat e ceasul am constatat ca intarziasem un sfert de ora asa ca am inceput sa-mi cer scuze zicand ca nu se va mai repeat. Itachi nu face decat sa-mi zambeasca si imi spune ca nu are nimic. Am ajuns in cele din urma si am coborat in viteza din limuzina alergand apoi pana la lift. Toata ziua cred ca m-am comportat copilaros dar era distractiv. Ce-as fi dat sa mai fiu din nou mica , sa ma joc cu tatal meu si catelul meu Arony. As da orice sa am din nou noua ani si sa ma distrez ca pe vremuri. Off insa nu-i momentul potrivit sa ma gandesc la asa ceva.
Fiindca liftul nu mai venea iar eu aveam multa energie nu am mai stat sa astept si am luat-o la fuga pe scari. Patru etaje nu sunt asa multe. Am ajuns destul de repede si gafaiam iar Itachi ma cauta prin birou. Eu intru pe la spatele lui si ma indrept spre birou iar el nevazandu-ma se sperie apoi imi spune sa ma apuc de treaba si cand voi termina documentul pe care il scriam ma roaga sa trec pe la el ca sa-mi spuna ceva. Curiozitatea a pus stapanire pe mine si nu m-am ridicat de pe scaun pana cand nu am terminat lucrarea. Am fugit apoi in biroul lui Itachi si i-am inmanat documentul apoi l-am intrebat ce dorea sa-mi spuna.
-Sakura esti un angajat foarte valoros si ar fi pacat sa te pierd. Adica firma sa te piarda asa ca te avansez. De acum nu mai esti secretara ci te ocupi de alte documente. Adica nu le mai scri ci doar verifici posibilele erori si le indosariezi. Cam acelasi lucru pe care il face si Naruto numai ca este un pic mai dificil. Crezi ca te poti descurca? Stiu ca nu ti-ar prea conveni asa ca te rog sa accepti postul si sa sti ca salariul sa mareste.
-Pai domnule Itachi! As fi foarte bucuroasa sa ma avansati! Va multumesc ca ati luat o asemenea decizie. Nu va voi dezamagi!
De cum am iesit pe usa am inceput sa ma bucur. Nu-mi venea sa cred asa ceva. De la secretara acum aveam o treaba mult mai importanta de facut. De asemenea imi schimbam si biroul iar cand am inceput sa-mi strang lucrurile toti au crezut ca m-a dat afara insa le-am explicat si apoi toti s-au cam suparat. Poate ca erau invidiosi ca am fost avansata de la nici cinci zile de cand lucrez. Vai ce fericita eram mai ales ca Ino nu mai putea de draci.
Ma asej comod in noul birou si apoi ma strecor printre colegii de munca si ma duc la fereastra. Deodata m-a apucat cheful sa stau pe acoperis si sa ma uit la aglomeratia de pe sosele. Nu am mai stat pe ganduri si am luat liftul. Sus bine inteles ca nu m-am putut intalni decat cu Sasuke care statea si privea si el. Ziua asta e foarte , foarte ciudata. Cum de dau peste el oiunde ma duc? Parca mi-ar citi ganduri si ar sti unde sa mearga. Las asta la oparte si ma indrept spre el. Ma rezem de balustrata si ii spun un buna seara foarte plictisita , evitand sa-l privesc in ochi.
Acesta isi indreapta privirea spre mine si imi zambeste pe sub mustati cum s-ar spune apoi imi spune sa privesc in jos. Imi intorc privirea si incep sa admir peisajul. Mii de luminite se zareau pe jos iar masiniile se plimbamu de colo colo. Oamenii pareau foarte mici , aproape ca niste furnici care misunau peste tot venind de la servici ori ducandu-se la el. Toti incercau sa-si castige existenta si munceau din greu. Cum ii priveam de sus mi-am adus aminte de noile sarcini pe care Itachi mi le-a dat asa ca plec spunandu-i lui Sasuke ca am treaba.
Intru in birou si ma apuc de lucru neobservand cum de timpul a zburat parca prin farmec. Era timpul se plec asa ca strang lucrurile si dau sa plec. Inainte sa intru in lift imi aduc aminte ca Naruto trebuia sa vorbeasca cu mine. O las pe Ino sa plece apoi le spun ambilor baietii sa ramana pentru ca aveam ceva de discutat cu ei.
-Deci care-i treaba pana la urma? Intai Naruto spune-mi de ce nu mai vorbesti cu mine? In al doilea rand : Sasuke spunei din nou lui Naruto ce te-am rugat sa-i transmit.
-Pai Sakura! Eu am uitat ce ai zis! Nu-mi aduc aminte bine! spune Sasuke incercand sa scape cat mai repede.
-Nu! Nu te las sa pleci! Pai daca ai uitat iti reamintesc eu tie ce te-am rugat sa-i spui! Te-am rugat sa-i transmiti ca ii accept scuzele si ca poate ii dau o sansa….De asemenea Naruto vreau sa-mi cer scuze pentru toate cele intamplate si stiu ca ma placi si pot spune ca sunt inclinata si eu sa te plac. Dar totusi ce pe un foarte bun prieten. Daca ai fi vrut sa fi cu mine nu ar fi trebuit sa ma saruti asa deodata mai bine ai fi inceput c-o intalnire. Te rog Naruto spune-mi si mie de ce esti suparat pe mine si de ce nu vrei sa-mi vorbesti.
-Sasuke esti un idiot! Unul mare cat casa! Vai de-ai sti Sakura ce tampenii mi-a spus asta! Cica tu i-ai spus ca nu ma placi si ca sunt un tantalau , arogant hiperactiv , batut in cap. Sasuke de ce m-ai mintit? De ce ai spus asa o minciuna!
-Gata Naruto calmeazate! Se pare ca nu merita efortul. Si eu care credeam ca te-ai putea schimba Sasuke. Eram inclinata sa cred ca te vei schimba si ca nu ii vei mai ranii pe altii, insa am sperat degeaba. Esti la fel de josnic si de ..de… uff ….. n-am nici cuvinte ca sa te pot descrie. Hai Naruto sa plecam si sa-l lasam in pace in minciunile lui.
Si l-am luat apoi pe Naruto de mana si am coborat scarile nemaiasteptand sa ajunga liftul.Am pornit apoi pe jos amandoi clarificand situatia aceasta. De cand i-am spus care era mesajul initial pe care Sasuke trebuia sa il trimita , Naruto a tot zambit iar acum era mai fericit ca niciodata. Cum de unele lucruri asa de banale pot bucura asa de mult o persoana? Poate eu le consider banale insa pentru Naruto presupun ca inseamna mult. M-am hotarat sa mai stau cu el asa ca l-am invitat la un suc avand in vedere ca eram foarte aproape de o cofetarie. Ne asezam la masa si comandam cate ceva apoi incepem sa povestim tot ce ni s-a mai intamplat.
Gandurile lui Sasuke :
Mama ce porcarie ! Cat de prost a putut iesi faza asta. Nici nu m-as fi gandit ca Sakura se poate prinde de micul plan al meu. Acum cum s-ai mai stric prietenia cu Naruto. Trebuie sa gasesc o solutie cat mai rapid. Lucrurile nu trebuie lasate asa in nici un caz. Planul de a ma juca cu sentimentele acelei rozalii trece la un nivel mai inalt de dificultate. Ai grija Sakura ce faci. Ai foarte mare grija. Nici nu vei sti ce te-a lovit. Te voi face sa suferi din umbra si apoi voi fi singurul care v-a fi langa tine la nevoie. Asa o sa-ti recapat iar increderea si o sa te fac sa crezi ca m-am scmbat. Insa totul va fi doar un joc cu marionetele. Eu sunt papusarul si voi jucati dupa cum am eu chef. Mai bine as pleca acasa si poate imi vine o idee pana maine.
Inapoi la Naruto si Sakura:
Dupa ce am plecat de la cofetarie Naruto m-a condus pana acasa si imi iau la revedere apoi dau sa intru in casa dar Naruto ma opreste si imi spune pe un ton asa de bland de parca i-ar fi fost si frica sa intrebe:
-Sa..Sakura pot sa te intreb ceva? Daca si tu ai putea sa ma placi atunci vrei sa-mi dai o sansa ? Sakura vrei sa fi iubita mea? Iti promit ca nu o sa te fac sa suferi pentru ca eu te iubesc mult si nu as permite sa patesti ceva sau sa te supere cineva!
-Wow Naruto! La asta chiar nu ma asteptam! Chiar nu stiu ce sa zic! Eu tin la tine si imi esti un prieten bun insa te rog sa nu ma intrebi asa ceva tocmai acum cand capul meu e lin de minciuni. Credema ca nu mai stiu pe cine sa cred. Faza asta m-a dat peste cap rau de tot. Nu pot sa-mi dau seama ce simt pentru tine. Te rog fi un prieten bun si lasa-ma sa ma gandesc la un raspuns. Mi-e destul de greu si vreau doar doua zile de gandire apoi iti voi da un raspuns!
Desii ma asteptam ca Naruto sa se intristeze acesta schiteaza un zambet mare si apoi ma ia in brate si incepe sa ma invarta in pragul scarii.M-a lasa apoi jos si incepem sa ne privim in ochi. Vai cat de frumosi si fermecatori erau ochii lui , incat ma pierdeam cand ii priveam. Ii simteam parfumul si mana lui calda imi atingea frunte. Fara sa constientizez ceea ce fac il sarut. El imi raspunde sarutului apoi eu realizand ce am facut ma desprind usor desii as mai fi stat dar intru in casa spunandu-i ca ne vedem maine.
Mama nu m-a mai luat la intrebari deoarece stia ca am avut o zi plina de aventuri ca sa zic asa si eram moarta de oboseala. Cu ultimele puteri ma duc si fac un dus apoi arunc pe mine o pajama verde , dupa care adorm bustean.

Acum cateva poze:

-Sakura cand a plecat la facultate : In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Sakuraonthestreetbyjeha

-Tenten:In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Tentenbyreelumid30x0f7

-Naruto si Hinata:In  umbra  celuilalt - Pagina 2 7faeac6fc12fcfd8b7f501f

-Ino:In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Inoscheerleadingoutfitb

-Sakura inainte sa plece la servici:In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Novabyvegigi

Speram sa va placa. La 4-5 commuri Ely va pune next-ul kiss heh


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Feb 2011, 03:04

Ei , scumpa mea Anii , dar lung a mai fost ,
Ne-am rugat noi sa pui nextul o data
Dar cand l-ai pus ne-ai dat pe spate , chiar si pe mine
Imi ziceai tu ca e lung de nu stiu cate randuri , dar credeam ca aberezi
Mai ales ca e ceasu ia uite 1..2..3...
...si gata acum e 3 :00 fix
Pe noi de obicei ne apuca la ore fixa , sti ?
Acum sa trecem la lucruri mai seroase cum ar fi acest capitol
Care mie mia placut mult , scumpo
Sti cate de iubesc eu pe tine , dak ai stii.....
Oricum , bucurati - va cat mai puteti de capitol .
Sper ca va ajunge pana la next care nu stiu nici eu cand o sa vina
Voi incerca sa - l scriu cat de repede pot dar scoala asta imi ocupa tot timpul
Si cand nu e scoala , nu e inspiratie lough
Deci lectrula placuta si asteptam pareri in love


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Feb 2011, 10:27

imi place mult capitolul scumpo
abia astept nextu cat mai repede



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Feb 2011, 11:30

fooooooarte frumoooos!

next next next ! please please

pipici! kiss kiss kiss


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Feb 2011, 11:53

Vaiii cat de frumos scumpelor:X
Va pricepe
ti nu gluma:*
Mi-a placut capitolul asta:X
E Luuuuung!
Mie imi plac capitolele luungi:X
Astept continuarea:X
Va pupakesk doolce


[center][img]In  umbra  celuilalt - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Feb 2011, 20:20

Buna scumpo !
Dar voi ma aduceti la disperare nu alta .. In  umbra  celuilalt - Pagina 2 359687
Pozele .. pot spune .. nici macar nu le-am visat ..
Dar sa le mai si vad
Foarte frumos .. si foarte lung ..
Bravo In  umbra  celuilalt - Pagina 2 208323
Ehem .. frumos , frumos
Hai cu next-ul In  umbra  celuilalt - Pagina 2 301723
Pupici In  umbra  celuilalt - Pagina 2 962758 In  umbra  celuilalt - Pagina 2 208323 In  umbra  celuilalt - Pagina 2 962758


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Feb 2011, 22:57

Hehehe cat de frumos.

Puneti continuarea dragelor cat mai repede.



" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 17:54

Ia Ani i-ar te-ai lenevit? lough
Am gasit si eu ficu asta si tu?Tu nu mai pui nextu?
Hay Aniska mea scumpaa!!!
Pune nextu!!
Pwp kiss


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanIn  umbra  celuilalt - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 21:18

Imi place foarte mult ficul. in love in love
Genial!!! nr1
Si numai spun de poze, sunt adorabilee in love
Excelenta ideea sa pui poze. in love
Cum spuneam genial!! nr1
Asteptam next-ul please please


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Vintagephotography1
Autumn is a second spring when every leaf is a flower. good job
We girls can do everything boys can do.. only we can do it in high-heels. dance2
Guys a.l.w.a.y.s make girls cry but if a girl can make a guy cry, she must really mean something to him...
If A equals success, then the formula is: A = X + Y + Z, where X is work, Y is play, and Z is keep your mouth shut. nr1
Sometimes there are no words to describe how we feel about some people. Thank God, he gave us a middle finger. happy2
I've never seen a smiling face that was not beautiful. happy
Hold a true friend with both your hands. hug2


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 IconsIn  umbra  celuilalt - Pagina 2 Vintage


Ultima editare efectuata de catre Ade in Mier 23 Feb 2011, 00:15, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : In  umbra  celuilalt - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 00:55

Miau !

Hei dragele mele !
Mda pai omoratima , stragetima de gat , batetima pana la epuizare
Facetimi ce vreti
Imi cer mii si mii de scuze ca nu am dat pe aci niciun semn de viataaaa !!
Imi cer iertare , va rog iertatimaaa !!
Si acum sa incepem cu inceputul
So..miau dear ^^
Vai Ani , cat de luuung a fost mamica
Deci foarte lung , foarte frumos , foarte interesant
Imi place acest fic la nebunie
Sunt o mare , mare , mare nesimtita ca nu am mai dat comm
Va rog sa ma iertati
Va felicit pe amandoua fiindca ati facut un fic de nota 10
Imi place foarte mult :X
Nu prea mai stiu ce sa zic..
Stiti e si ora de vina plus ca ficul e prea frumos ca sa fie masurat in cuvinte
Imi place cums crieti amandoua
Ati facut un fic reusit :X
Sunteti doua scumpe :X
Iar eu sunt o idioata ca nu am mai lasat comm .
Pe voi va iubesc :X
Iar pe mine ma palmuiesc =))
Mna..pai foarte frumos inca odata va zic
Si astept next-ul
Rapid , rapid , rapid , rapid , rapid
Vedeti sa nu va ia radaru !
Nu vreau amenda si de la voi dear ^^
Spor la scris si la idei !!
Pupici duuulci !..
So..hehe..
Super-duper-mega succes la scoala
Mama ei de Institutie de plictisit copii , zici ca mergem la inchisoare sau la biserica
Oricum..dear^^
Numai am ce sa mai spuns
Asa ca nu va mai plictisesc
Doar spor in tot ce faceti ..
Si hai mrr dap ! hi!


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Feb 2011, 16:41

Vai Ely dar o sa ma stafidesc de moarte aici! Next-ul la s-a pierdut mai mult ca sigur saracu pe drum!
Vau da a trecut prea mult timp de cand nu am mai pus paici nimic!
Nu pui next-ul? Te rooooooog!
Ely sper sa-ti vina inspiratia si sa pui repede net-ul!
Spor la scris si multe idei! happy2


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Feb 2011, 16:54

Vreau nextul! Hai cu nextul!


[center][img]In  umbra  celuilalt - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 14:56

hai cu next-ul :*


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : In  umbra  celuilalt - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 19:31

Da da
Si eu vreau next-ul ..:D


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 19:35

Aoloo , toata lumea vrea nextul , ai bine fetelor ma o veste buna...sper
Am zis ca ma apuc de next dupa ce termin cu ninja love , si eu ma tin de promisiune dici nextul va veni cel tarziu maine seara , vreu sa-l fac lung pentru a recompensa perioada fara next in love


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : In  umbra  celuilalt - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 19:37

Aham..pai spor..pentru maine.. heh


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 20:39

uuuuu.....ficul tau ma ametit tare deci practic de obicei intrun fic inca din primele capiole pot sami dau seama ce cuplu va fi si cam cum va decurge situatia.....tu mai bagat in ceata....imi place mult si deabia astept nextul....


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Machiaj-mireasa-13

Arta este o aventură într-o lume necunoscută, care poate fi explorată doar de cei dispuşi să îşi asume riscurile.
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 21:04

Pune nextul te roog!


[center][img]In  umbra  celuilalt - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Mar 2011, 22:51

Aloha ! Practic , eu sunt noua p'aici. In  umbra  celuilalt - Pagina 2 161504 Practic , ficul tau m'a dat pe spate. Practic, e superb . Practic , nu mai am cuvinte. In  umbra  celuilalt - Pagina 2 962758 Mici greseli de tastare , dar nu e nimic. In  umbra  celuilalt - Pagina 2 962758 Practic, asteptam nextu`! In  umbra  celuilalt - Pagina 2 348112 In  umbra  celuilalt - Pagina 2 208323 Te pup ! In  umbra  celuilalt - Pagina 2 268890


Fericirea este un vis, durerea este reală.

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Mar 2011, 23:02

Deci v-am adus nextul pana la urma , ne bucuram foarte mult ca va place , scuzati intarzierea dar am cam avut lipsa de inspiratie , urmatorul capitol va fi pus de Anii , sper ca va ajunge si ca este destul de lung pana la next in love

Capitolul 6 . Petrecerea cu angajatii .

Sakura

Dimineata vine cu pasi marunti iar razele soarelui isi fac loc printre jaluzelele geamului si reusesc sa intre in camera mea luminand totul in jur . Nu ma deranja asta , deloc , imi placea sa ma trezesc pe lumina , dar pana la urma a cam trebuit sa ma trezesc , pentru ca alarma telefonului meu nu a incetat sa rasune in intreaga inacpere distrugandu-mi toate visele . Ma ridic cu greu din pat apoi il opresc . Inca o zi plictisitoare de scoala . Dupa ce il opresc ma indrept spre baie pentru a-mi face obisnuita siesta . Cand ies ma indrept spre sifonier cu intentia de a-mi alege niste haine .Hm , oare cu ce sa ma imbarc , astazi aveam si antrenament cu majoretele si imi ajunge ca car toate cartile .Cine Doamne iarta-ma ma bagat in toata tarasenia asta nu stiu ? . Nu imi este de ajuns ca trebuie sa o sufar pe Ino si la scoala si la munca dar acum trebuie sa imi pertrec si mai mult timp cu ea . Dupa minute bune de gandire ma gandesc sa ma imbrac direct in echipamentul de antrenament , asa imi era si mie mai usor . M-am imbracat cu o bluza scurta galbui si un maineu rosu cu spatele gol ce se prinde la gat si care este destul de scurta , se pare ca mi-a ramas mica dar alta alternativa nu aveam , sunt sigura ca Ino va face haz de tinuta mea pentru ca normal uniforma este in culorile alb si rosu . Off , ce am facut sa merit asta , am atatea pe cap , scoala si teme normal , munca cu diferite proiecte de facut , majoretele si sa nu mai vorbim de faptul ca azi trebuie sa-i dau un raspuns concret lui Naruto , nici nu stiu ce sa fac , capul meu este atat de plin simt ca nu mai pot face fata . As vrea sa plec , sa uit de tot , sa nu mai am atatea obligatii dar nu pot , eu am facut asta cu mana mea , si trebuie sa rezist , sunt genul de persoana care nu renuta si nu vreau sa incep sa renunt de pe acum .
Nici nu stiu ce sa-i raspund sarakului Naruto care cred ca asteapta raspunsul cu sufleul la gura . Va trebui sa-i zic eu in fata totul si la obiect pentru ca nu mai am deloc incredere in Sasuke , singura farama de incredere si respect pe care am avut-o pentru el s-a dus atunci cand l-a mintit pe prietenul sau cel mai bun . Eu i-am zis sa-i zica ceva iar el ii zice taman opusul , ma tot intreb de ce ? , poate ca nu voi afla niciodata . Cine stie , ce ii trece acum prin cap .Ma du cu putin creion rimel si luci de buze ,apoi imi iau ghiozdanul in care aveam si cartile dupa care vreau sa plec spre scoala . In fata vilei se afla limuzina cea neagra a lui Itachi care se pare ca ma astepta de ceva vreme .

Sasuke :

Ma trezesc ca ars din pat cand vad cat e ceasul doamne cat am dormit . Imi fac repede siesta de dimineata apoi imi arunc pe mine o pereche de blugi albastri cu lanturi si o bluza neagra cu un dragon argintiu , deja eram agitat si faceam prin casa ca toate alea . Itachi alarmat vine si ma intreaba de ce sunt atat de agitat . Eu ii zic cat e ceasul apoi si el incepe sa se agite cu mine .Doamne sunt sigur ca nu voi reusi sa ajung la prima ora dar asta e nu e sfarsitu nu ? . Dupa ce se imbraca si el cat de repede poate si incercand sa ramana calm , luam limuzina pentru a ma conduce la scoala . Urcam repede in limuzina in care ne astepta Shinn , soferul nostru si in aceelasi timp cel mai bun prieten de familie al nostru .El era un bun prieten pe care te puteai baza cu parul ca scoarta de coapc si ochii de aceeasi culoare . Acesta ne intreaba unde ne grabim si de ce suntem asa agitati iar eu ii zic sa se uite la ceas . Acesta se uita apoi ne zice ca este abia ora opt si zece iar noi incepem cursurile la ora naua . Cee ? si atunci telefonul meu de ce arata ora 9 : 30 ? . Itachi se uita la mine cu o fata gen '' Off , ce ma fac eu cu tine , fratioare '' . Imi aduc amine , ca atunci cand Ino a sarit ultima data pe mine mi-am scapat telefonul si s-a inchis . Se pare ca am uitat sa-l setez apoi . Vaai ce bata sunt .Fratimiu imi zice ca vom trece sa ii luam si pe ceilalti pentru ca are ceva sa ne zica , hmm ma intreb ce ? Parcam in fata casei lui Naruto si ma dau jos din masina apoi pornesc spre usa sa . Bat la usa iar in prag imi iese Naruto care de cum ma vede imi afisaza o privire ucigatoare . Nu-l condamn , avea si de ce sa fie suparat pe mine , ii zic scurt ca Itachi vrea sa ne zica ceva, iar el da afirmativ din cap in semn de nepasare dupa care uracm amandoi in masine urmatoarea destinatie fiind casa lui Ino .

Sakura :

Urc in masina , sefului meu ii ma asez langa Itachi . Se pare ca iar voi ajunge devreme azi . In limuzica se mai aflau si ceilalti angajati , ma rog o parte din ei , Sasuke , Ino , Naruto si eu , totii care lucram la aceasta firma de la mine din clasa .Itachi ne zice ca a vrut sa vorbeasca cu noi pentru ca are ceva sa ne zica . Dupa ce terminam cu totii din activitatile pe care le faceam Itachi ne zice ca disera va fi nu stiu ce petrecere cu angajatii , si ca vom participa cu totii la acest eveniment , pentru a face o impresia buna unor oameni foarte importanti ce vor veni despre firma noastra . Dupa ce mai vorbim putin , nu ne dam seama ca ajungem in fata facultatii . Ma dau prima jos din masina si merg spre prietenele mele care erau foarte incantate ca ma vad . Prima ora avam sport , adika antrenament cu echipa de majorete . Pff , ce nasol . Le zic la fete ca trebie sa ne pregatim de sport sau mai bine zis ele , ca eu nu si ne indreptm spre incinta scoli . cand intram si vrem sa ne ducem la baie , la Hinata vine o fata care o roaga sa ramana prima ora in locul ei pentru ca ea avea examen . Hinata fiind mereu buna accepta bucuroasa . Spre Tenten vine baiatul pe care l-am vazut ieri , care am inteles ca il chiama Neji . Dupa ce ne prezentam aceasta o ia pe Tenten cu el , ahh ce bine le statea impreuna . Dupa ce pleaca ma indrept spre baia fetelor . Cand vreau sa deschid usa catr ducea pe coridor , nu il vad pe Naruto care era in fata mea , si vreau sa ies dar din pacate cad peste el sarutandu-l . O Domne nu pot sa cred , ce am facut ? , nici macar nu m-am mai gandit la propunerea lui ce sa fac ? . Ma retrag repede de pe el apoi incep sa ii cer mii de scuza . Naruto bineinteles ca mi le accepta apoi a adus vorba de petrecerea de diseara si despre cine va veni .Dupa ce mai vorbim putin ne luam la revedere si plecam fiecare intro directie eu mergend spre baia fetelor .

Sasuke :

Doamne nu imi vine sa cred deci sunt impreuna astia dai . Acum toate planurile mele sunt distruse , cum sa o mai fac pe Saskura catelusul meu de companie dak ea este deja cu tantalaul ala . Off nu mai pot simt cum tot sangele se aduna in cap , imi vine sa bat pe toata lumea care imi iese in cale , nu mai pot . Ba indrept spre un perete unde incep sa dau cu pomni . Dintr-o data simt cum in spatele meu sare cineva , o nuu Ino , alt moment mai prost nu si-a gasit .
- Biscuitul meu preferat de ce esti asa de nervos , nu mai poti de dorul meu . Gata nu mai fi asa de nervos , acum sunt aici langa tine , nu este nevoine sa bati pe toata lumea de aici doar ca sa arati cat de mult ma iubesti pentru ca stiu deja acest lucru si nu e nevoie sa mi-l demonstrezi . Haide iubitel , vrei sa vazi ce ascund eu sub hainele astea , atunci hai sa mergem in baie unde nu ne vede nimeni , stiu ca nu mai ai rabdare dar trebuie sa rezisti baia nu este departe ; imi zice nesuferita asta mie cu vocea ai pitigaiata de cotofana ce e .
Cat de enervanta poate fi fata asta doamne , nu pot sa cred .Imi vine sa o spanzur sa o bat sa o fac bucati , trebuie sa ma descarc cumva pe ea dar cum ? Atunci mi-a venit in minte un plan genial , afijez pe chip un zambet pervers si de baiat rau
apoi incep sa-i zic ceva gen : ''Vino aici iepuras ''in timp ce o trag dupa mine spre baia fetelor .Ajungemm acolo si o trantesc violent de usa , nu imi pasa dak o doare ea a vruto . Incep sa o sarut foarte violent si cu ardoare pe gat in timp ce ea imi inconjoara talia cu pocioarele sale . Dupa ce termin cu gatul , ajung la buze , si incep sa o sarut de parca nu am mai sarutat pe cineva in viata mea si nu stiu ce este aceea pasiune si iubire . Imi strecor usor limba in gura ei , si incep sa o explorez in voie , in timp ce ea ma trage mai aprope de ea bagantu-si ghiapele in parul meu . In timp ce o sarut simpt cum cineva vrea sa deschida usa dar nu poate si impinge atat de tare incat ma darama pe mine cu Ino deasupra mea . Cea care se uita nervoasa la noi in pragul usii era Sakura , cum o vad hotarasc sa o fac putin geloasa asa ca iau repede fata lui Ino si incep sa o sarut . Sakura de nervi nu mai zice nimik si doar pleaca . Se pare ca a functionat . Cand sunt sigur ca a plecat o dau repede pe Ino jos de pe mine si incep sa ma scutur .
- Iepuras ce sa intamplat te-a intimidat prezenta sclifositei aleia aici si acum nu mai poti fi ferbinte, ee lasa ca te incalzesc eu scumpule ; zice blonda apropiindu-se din ce in ce mai mult de mine . Ma dau la o parte apoi incep sa urlu la ea .
- Nebuno ce esti , daka te iubeam pana acum ajungeai in pat la mine , esti asa de proasta incat nici nu iti dai seama ca eu vreu sa te folosesc si inca o fac dar la ce creier de smantana ai tu , nu iti dai seama de nimik si sunt sigur ca acum te intrebi ce indrug eu aici ei bine sa iti zic mai pe limba ta poate intelegi ; urlu la ea cat ma tin plamanii ; dupa care incep sa ii zic accentuand fiecare cuvand : Eu nu o sa te iubesc niciodata doar te folosesc pentru propriile mele placeri ; acum disperi din fata mea pana nu te zbor pe geam , dak mai vrei placere o vom face in public dar cand suntem doar noi doi nici nu vreau sa mai aud de tine clar ; zic asta apoi ies repede dn baie pentru ca fetele deja incepeau sa apara vrand sa se schimbe pentru antrenamentul de majorete . Imi iau rucsacul din clasa apoi ma indrept spre vestiarul baietilor pentru a ma schimba pentru sport .


Sakura :

Mamaa ce narvoasa sunt pe aia doi , alt moment si alt loc nu si-au gasit sa si-o traga , am atatea pe cap , iar acum trebuie sa ii sufar si pe aia doi , raspunsul lui Naruto nici nu m-am decis . Ma indrept spre sala de sport si intru . Inauntru ma asteptau fetele printre ca si Ino , care de cum ma vede ma ia la interogat off , ca de ce am fusta asa de scurta ca de ce am buricul gol bla bla bla .Dupa ce incheiem subiectul asta , incepem unul nou , Sasuke . Vroia sa imi faca in ciuda , vaai si ce mult ma intereseaza pe mine de aia doi mai mult de o gramada .
- Si frunte lata i-a zi , nu e asa ca acum ei inima franta si cauti un loc unde sa plangi de dorul lui Sasupuki meu , care este topit dupa mine si dupa formele mele aptisante nu ca tine o taranca simpla fara bun gust ; imi zice ea mie si incepe sa imi rada badjocoritor , ce sa zic , deaia nu mai pot yo .
- Ino draga , deschide ochii si vezi realitatea fato , 1 . Eu nu sunt geloasa pe tine , ba chiar ma bucur sa sti ca semanati mult , oameni de bani gata , plini de ei si fara cultura , si 2 . Nu stiu daka Sasukipupu al tau sau cum ii zici este topit dupa tine dar te asigur ca eu nici nu vreau sa-l mai vad , nu este decat un excroc maniac plin de el , mincinos si fara bunul simt asta este , exact ca tine de alta deci inceteaza sa mai inventezi chestii , vad ca ai o imaginatie tare bogata stii , de ce nu ti-o folosesti si la altceva nu numai la inventat lucruri neadevarate despre altcineva ; ii zic eu ridicand putin tonul si incercand sa-mi pastrez calmul ca sa no pleznesc .
Ea fiind mai nesuferita ca sa no fac altfel , incepe iar sa indruge a ca ce ca de ce il faci asa pe Sasuki al meu sau cum mai zicea ea pe acolo , aoloo nu stiu cat o sa ma mai abin sa no plesnesc . Incep iar sa ma cert cu ea in continuu , si sa o fac in toate felurile cred ca ma auzit toata scoala .
Dupa un sfert de ora de cerata vine profesoara si incepem sa ne antrenam . Trebuia sa facem nu stiu ce piramide , salturi sau trapeze , aolooo cred ca am cazut de o mie de ori .In sfarsit se termina si ora asta ca nu mai puteam . Toate fetele se indreapta spre baie , unde incep sa isi puna '' masca pe fata '' , nici nu mai era loc la oglinda sa te uiti .Dupa ce se termina toata lumea ne indreptam spre curtea scolii , eu Tenten si Hinata .Cand ajungem ramanem socati cand vedem cum Schikamaru , care era imbacat cu un plouver maro si o pereche de blugi albastri se certa cu Ino . El a pus mainile de o parte si de alta a copacului unde se aflau , ca sa nu poate sa scape si continua sa o certe . Dar si ea era tare in gura , tipa si ea si rada badjocoritor de saraku Shikamaru . Nu dupa mult timp vedem cum se despart si Shikamaru pleaca nevos de langa ea . Hmm , ma intreb ce l-a apucat . Nici nu ma entereseaza . Prinsa in gandurile nu am observat ca Tenten a plecat la Naji iar saraka Hinata cred ca ma striga de jumatate de ora sa ma trezesc din gandurile mele .Dupa ce am mai vorbit putin , se suna si ne indreptam cu totii spre clasele noastre . Prima ora , teroarea matematica , pff cine a inventat-o e un idiot si jumatate . Ajungem in clasa si ne asezam cu totii in bancile noastre asteptand venirea profei noastre de mate . Il vad pe Sasuke care intra in clasa si cum ma vede ma priveste , prevers ca si cum ar vrea sa-mi faca in ciuda si sunt sigura ca asta vrea . Ce sa zic . Ii raspund cu o privire rece si taioasa iar acesta face o fata iritata dupa care se duce la loc . Eu stateam in ultima banca de la geam singura , chiar nu aveam chief de nimeni azi . Nu dupa mult timp apare si profa care imi parea destul de draguta avea parul galben prins in doua cozi la spate si ochii caprui . Nu parea sa aiba mai mult de treizeci si ceva de ani . Se prezina si ne zice ca o chiama Tsunade si ca va fi profesoara noastra de matematica . Dupa ce ne terminam si noi de prezentat incepe sa ne scrie pe abla un fel de reguli careia ei nu ii plac la ora sum ar fi guma de mestecat vorbitul cu colegii sau la telefon in timpul orei sa mancam si alte chiestii deastea . Vad cum Sasuke ii da un biletel Hinatei care trebuie sa ajunga la mine dar Ino de cum il vede incepe sa il parasca pe Sasuke , ca trimite biletele . Profa iritata la culme , ia biletelul si incepe sa il citeasca de fata cu toti :
- ''Hei inimioara mai esti suparata e mine , stii dak vrei sa-ti fac si tie ce i-am facut astazi lui Ino in baie doar sa-mi zici , si se rezolva printesico '' , ne citeste naua porfa cu o voce iritata apoi se uita la Sasuke nervoaasa , ca si colegii mei de altfel . Ce vrea sa insemne asta omnule Uchiha ? , ce ti-a facut Ino asta , si Sakura tu ce lagatura ai ? ma intreba ea ridicand din spraceana ;
Eu raman increminta , nici nu stiu ce sa raspund nu am chef iar de cearta abia am terminat cu Ino . Profa daka vede ca nu raspunde nici unul , il scoate pe Sasuke la tabla cika sa-l asculte sa vada ce mai stie din liceu . El iese la tabla iar pofa ii pune nu stiu ce intrebare , dar el nici nu raspune , doar se uita la Ino cu cea mai mare ura . Tsunade , parca asa o chema si care nu imi mai pare atat de draguta ca mai devreme . Ii pune un patru cat el de mare si il trimite la loc . Sasuke nici nu parea deranjat de situatie , nu facea nimik . Dupa ce termina profa contiua de predat . Mai pe la jumatea orei vad cum Sasuke o tot certa pe Ino mai sa urle la ea , se pare ca era extrem de nervos pe ea , avea si de ce . nu ia fost de ajuns patrul pe care la meritat din plin si chiar m-am bucurat de el , pentru cat de nesimtit este dar acum iar presimt ca o sa si-o ia , hai Sasuke urla la blonda sa te auda si profa sa te trimita si pe tine afara ca chiar nu imi place prezenta ta aici acum . Se pare ca dorinta mea a fost ascultata pentru ca profesoara ia auzit pe cei doi si a inceput sa le faca morala apoi ca sa nu mai vorbeasca il muta pe Sasuke cu mine . Cee o nu nu te rog nu cu mine , Doamne ce am facut sa merit asta , nu pot sa cred , de ce eu , de ce nu cu altcineva . Nu mai stau singura in banca in viata mea . Cum aude Sasuke ranjeste pervers , si vine spre mine se ajeaza si ora incepe iar .
- Raza de soare imi pare rau. Stiu ca esti suparata pe mine si nici nu cred ca vrei sa-mi mai vorbesti vreodata. Chiar n-am vrut sa-l mint pe Naruto. Nu stiu ce a fost in capul meu Te rog sa ma ierti. Si vaza cu biletul nu ma lua in seama. Nu stiu ce m-a apucat. I-ai dat lui Naruto raspunsul? Si nu te preface ca nu stiu despre ce vorbesc pentru ca l-am interogat si pana l-a urma mi-a spus. zice Sasuke parca asa sincer , nu stiu daka mine su zice adevarul dar
Waw deci sa impacat cu Naruto , hmm oare sa imi fac griji ?Nu apuc sa-i raspund pentru ca Sasuke se trezeste cu un catalog in cap si gonit afara din clasa . A dat Domanu sa scap de el , multumesc Doamne , chiar nu-l mai suportam . Restul orei a decrs normal , pana cand clopotelul sa auzut anuntandu-ne pe totii ca sa terminat ora . Totii incep sa strige de fericire ca au scapat si se imping pe usa sa iasa . Eu raman ultima apoi ies si eu in curte facultatii .Afara ii vad pe Sasuke si Ino care se sarutau de zor , aoloo nici nu pot sa ma uit cred ca imi vine sa vars . Imi indrept capul spre alta directie si ii vad pe Tenten si Neji care radeau si discutau pe o banca . Ce bine le sta impreuna Doamne , m-as duce la Tenten sa o interoghez dar nu vreu sa le stric momentele . O vad pe Hinata care vorbeste cu Temari , o faca foarte dulce pe care am cunoscut-o acum cateva zile , in al doilea an de facultate cu parul galben ca soarele si ochii negri , cea mai dulce persoana de pe planeta , nu ar face rau nici unei muste asa cam ca Hinata , probabil de aceea se inteleg asa de bine . Cum le vad , ma indrept spre ele si le salut , apoi ne asezam pe o banca si incepem sa vorbim . Se pare ca hoasca de Ino ca altfel nu o pot numi , iar s-a luat de Temari , nu pot sa cred e a nu stiu cata oara saptamana asta , mai sa inceapa sa planga cand ne-a zis . Off , viata asta e asa de grea . Hmm , probabil din cauza asta s-a luat Shikamaru de Ino , din cate stiu eu ea o cam simpatiza . Sunt sigura acum totul se leaga . Dupa ce mai vorbim putin auzim sunetul enervant al clopotelului ce anunta ca pauza s-a terminat . Intram cu totii in clasa si ne ajezam in banci , dar de data asta o yau si pe Hinata cu mine ca sa ma asigur ca nu mai intampin vreo surpriza . Restul orelor au decurs normal si fara nimik special . Naruto cred ca a incercat de '' n '' ori sa vorbeasca cu mine , dar mereu ori am fost intrerupti si cand aducea vorba de raspuns ma prefaceam ca nu l-am auzit si schimbam subiectul .Ca sa nu mai zi ca ori unde intorciam capul ii vedeam pe Sasuke si pe Ino care pareau sa fie foarte apropiatii , hmm de cand aceasta schimbare pe capul lor oare ? , din cate stiu Sasuke o ura pe Ino si abia daka vorbea cu ea . Gandurile mele au fost intrerupte clopotel , ce anunta ca orele s-au sfarsit . Ies din banca mea imi strang lucrurule si pornesc spre casa . Itachi ne-a zis ca vom merge sa ne luam ceva elegant pe noi apoi plecam la nu stiu ce restaurant . Nu dupa mult timp ajung acasa si , incep sa rascolesc ca disperata prin sifoner incercand sa gasesc ceva bun pentru aceasta ocazie . Intr-un final gasesc , o rochiza neagra cu modedele albe pana deasupra la genunchi , destul de draguta . In picioare imi pun o perechie de sandale negre si imi iau si o geanta alba unde imi pun telefonul , cheile portofelul , fardurile si ce mai trebuia . Parul mi-l las desprins si in el imi pun o bentita neagra . Acum observ ca eram imbracata alb-negru . Deodata aud un claxonat , imi dau seama ca este Itachi , asa ca fug repede spre usa , asta dupa ce am lamurit-o pe mama unde ma duc . Urc in limuzina unde de aflau si ceilalti , foarte elegant si de ocazie imbracati . Masina porneste , si se indreapta catre restaurant . Itachi a inceput sa ne zica mai multe despre aceasta petrecere si despre persoanele importante care vor veni . Ajungem in fata restaurantului si coboram . Era foarte frumos amenajat si se vedea ca era pregatit special pentru aceasta ocazie . Intram , si ne asezam cu totii la o masa . Dupa ce comadam , seful meu ne informeaza despre toate persoanele ce au venit , ni le descria , arata si zicea tot ce stie la fiecare in parte , pentru a sti la ce ne vom astepta de la ei . Ne mai zice si ca isi va face aparitia un domn foarte important caruia dak ii vom face o impresie buna despre fima , asta va aduce si oamenilor o impresie buna despre ea si ca mai urcam o treapta in sus , firma va deveni mult mai cunoscuta si mai renumita . In timp ce il asteptam , vedem ca nu s-a adus mancarea , asa ca Itachi ma roaga pe mine sa ma duc sa vad cum sta treaba . Ajung in bucataria restaurantului si privesc in jur , era foarte multa zarva si agitatie pe aici , ma indrept spre un bucatar de acolo , dar nu apuc sa zic numik , pentru ca imi pune doua farfurii cu mancare in mana .
- Asta e comanda la masa cinci , apropo draguta uniforma ; imi zice el mie in timp ce ma impinge afara . Aoloo ce i-a apucat , stai putin ? masa cinci , dar eu stau la masa trei , acum imi dau seama , m-au confundat cu o angajata de pe acolo . Offf , hai s-o fac si pe asta acum , duc comada la masa cinci unde stau doi domni din cate vad apoi ma intorc inapoi la prietenii mei . Ma indrept spre cei doi care de cum ma vad imi zambesc pervers dar nu ii bag in seama , si le pun farfuriile in fata fara sa le zic nimic . Ma intorc si vreau sa plec dar nici un pas nu fac bine ca , o angajata de acolo imi da o carpa in mana si imi zice ca masa sase are nevoie sa fie curatata . Ceee ? Incerc sa zic ceva dar nu reusesc , pentru ca ma impinge spre aceea masa . off . Incep sa o curat repede in graba , pentru ca vreau sa ma intorc la colegii mei . Te rog , sa ma scoata cineva de aici . Se pare ca dorinta mea a fost ascultata , pentru ca spre mine vine Itachi , care ma intreaba de ce curat mese si nu sunt cu ei acolo . Persoana aceea importanta trebuie sa apara . Ii zic cum sta treaba si ca astia m-au confundat , aveau si de ce , eram imbracata alb-negru ca totii angajatii de acolo . Off de ce nu m-am imbracat si eu in roz oare ?. Acesta devine din ce in ce mai nervos si apoi se indreapta catre bucatarie , si incepe sa tipe la saracii angajati si sa-i faca in toate felurile , s-a auzit acest lucru cred ca in tot restaurantul . Incerc sa il calmez dar nu reusesc , deja lumea incepea sa plece de acolo , speriata , de atiudinea lui Itachi . Brunteul se opreste dintr-o data cand aude un mic tusit iritat . Ne intoarcem cu totii spre acea persoana si Itachi , face o fata parca speriat de bombe , o nu sa nu imi zici ca el este acea persoana importatna . In fata noastra se afla un baiat cu parul lung si negru imbracat la costum , din cate am inteles il chema Mandara , o vai am incurcato . Acesta se uita nervos apoi ia o foaie si zice ca contractul s-a terminat , dupa care paraseste nervos incaperea dar nu inainte de a zice ceva gen : Nu ma asteptam . Itachi lasa capul in jos apoi zice ca petrecerea s-a incheiat , si ca el ne va cinduce acasa . Ma simt oarecum vinovata , numai din cauza mea sunt sigura , nu pot sa cred , e doar vina mea , am pierdut contractul . Ne urcam cu totii in masina si porinm spre casele noastre , la totii ne perea foarte rau de tot ce sa intamplat mai putin lui Ino , care tot dadea vina pe mine , pentru tot ce s-a intamplat , avea dreptate e numai vina mea . Naruto si Itachi mai aveau putin si urlau la ea , norok ca am ajuns in fata casei ei , si am lasato acolo apoi ne indreptam spre casa lui Naruto care vad ca nu la restaurant nu a mai pomenit despre raspuns , hmm ciudat . Ajungem si la casa lui Naruto si il lasam acolo . Dupa el urmez eu , imi iau la revedere si le Sasuke si Itachi si intru in casa , o salut pe mama apoi ma indrept spre baie . Cand ies ma imbrac cu o perechie de pantaloni trei-sfert roz si un maieu simplu galben dupa care vreau sa ma bag in pat . Tot ma simt foarte vinovata , contractul s-a dus si sunt sigura ca si soarta firmei , numai din vina mea . Vreau sa ma bag in pat dar aud telefoul de pe noptiera mea ce ma anunta ca am primit un mesaj . Ma duc la el si vad ca este unul de la Naruto : '' Sakura stiu ca poate acum nu este un moment prea bun dar vreau sa-ti zic ca nu e nvoie sa ma eviti dak raspunsul tau este nu , poti sa-mi zici asta in fata , eu te plac foarte mult , nu ii cer sa faci si tu acelasi lucru deci te rog dak rspunsul tau este nu asta nu inseamna ca nu mai putem fi prieteni . Asta e tot ce am avut de zis, te pwp si o seara bun in continuare '' . Raman uimita de mesajul lui Naruto , ma intreb ce l-o fi apucat , nu credeam ca poate fi asa , nu stiu , matur sa zic pantru ca dupa parerea mea daka ii ziceam ca nu incepea sa se roage de mine sau chestii deastea , l-am subestimat . dupa ce citesc mesajul las telefonul pe birou de unde l-am luat apoi ma bag in pat ajungand in minunata lume a viselor unde toate sperntele si visele devin realitate .


Anii , sa nu uiti de next scumpo si ne bucuram ca va place , asteptam pareri in love kiss

Si acu niste poze :
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Narutoheyboysbykikoro - Sakura
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Narutoandsasukel - naruto si sasuke la petrecere
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Inoshika- Ino si Shikamaru la copac
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Temaricoloredbyvevila- Temari
In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Tsunadehokage-Tsunade


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : In  umbra  celuilalt - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Mar 2011, 00:08

Miau !

Vai cat ma bucur ca ai pus next-ul Ely scumpo
Imi place foarte mult
Felicitarile mele
Vaai ce las bate eu pe Sasuke
Uhu si ce lung e
Imi plac pozele
Si la fel si capitolul
A fost superb
Foarte frumooos !
Astept si pe urmatorul , sper sa vina repede
Spor la scris si la idei !
Pupici duulci !
Succes la scoala !
Mrr dap ! hi!


In  umbra  celuilalt - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Continut sponsorizat




In  umbra  celuilalt - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: In umbra celuilalt   In  umbra  celuilalt - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

In umbra celuilalt

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-