Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Until the moon stop shining above us

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Dec 2012, 16:41



Yoi, ce mult mă bucur că ai adus următorul capitol ! În primul rând, îţi mulţumesc de mesajul privat, iar în al doilea rând, am o întrebare... de ce nu ai răspuns la întrebarea pusă de mine, la sfârşitul capitolului trecut ?

No, lasă acest lucru acum şi să vorbim despre personaje ! Itachi, Itachi, da' mai pervers de atât se poate ? Bagă mamă în Saku perversitate, că nu te omoară nimeni, măi băiete !

Să nu crezi, că nu m-am uitat şi la celălalt fic, însă mi-a fost cam lene să mai scriu un coment... dar mă revanşez eu !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Dec 2012, 17:36

https://2img.net/r/ihimg/f/809/sakuraakatsuki.png/
https://2img.net/r/ihimg/f/685/paduredark.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/f/593/sakurakomono.gif/
https://2img.net/r/ihimg/f/689/sakuraitachi.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/f/42/sakuraitachieyes.jpg/

Astea ar fi foarte putine poze. Daca mai gasesc am sa mai pun. Personajele asteapta intrebari in continuare pentru ca vor raspunde, dupa cum am mai zis o data, cand se vor aduna mai multe. Pana atunci enjoy it si multumesc celor care imi citesc ficul thank you


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Dec 2012, 19:42


Hei dap !

Mă bucur foarte mult că ai adus capitolul următor şi că m-ai anunţat. Mi-ai luat în considerare sfaturile şi deja se vede o diferenţă între cele două capitole. Acesta a fost unul plin de sentimente, pe care le-ai prezentat corect, iar eu, ca cititor, am simţit emoţiile Sakurei.
Te descurci foarte bine, iar pe viitor vei evolua şi mai mult. a hug

Acum, aş vrea să nu mai răspunzi comentariilor, iar daca mai ai ceva de spus, menţionezi ca o paranteză când postezi următorul capitol. Faptul că postezi şi altceva în afară de continuarea fic-ului, precum:
Citat :
Buna dragilor iertati-ma ca nu am postat dar scoala e ENERVANTA!!!!!!!!! Maine aduc capitol nou promit.

este considerat spam. De asemenea, pozele puteau fi adăugate prin edit la ultimul capitol postat. Menţionai că ai editat şi le includeai şi pe ele. Ai mai multă grijă pe viitor, după cum am menţionat, este considerat spam şi poti primi ban.

Atât am avut de spus. Mult succes în continuare! kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Dec 2012, 10:56

Hellow. In primul rand vreau sa-ti multumesc ca m-ai anuntat.
Ca de obicei ai descris minunat, dar de data aceasta m-ai facut sa ma simt in pielea personajului. Astept cu nerabdare urmatorul capitol. Sa ma anunti cand il postezi. :)


Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: next   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 14:22

CAPITOLUL 8: Mai aproape de ei

Sakura p.o.v.

Sala era intunecata, doar cateva lumanari in colturi aduceau raze peste chipurile tuturor din sala. Rotindu-mi ochii puteam zari toti membrii, lucrul ce imi provoca fiori involunar. Sa stiu ca sunt in camera cu atatia asasini de renume ma facea sa inclestez pumnii si sa zambesc in acelasi timp. Ma simteam mandra ca am ajuns aici. Din cate vedeam eram doar eu si inca o fata pe aici.
-Putina liniste. Niciunul din noi nu are chef de aceasta reuniune de familie asa ca sa terminam mai repede cu asta. Probabil stiti motivul, dar ma voi explica in fata noii noastre colege, Sakura, daca nu ma insel.
Simteam mana lui Itachi cum devenea din ce in ce mai ferma pe umarul meu si zeci de ochi indreptati spre mine. Daca cineva a spus ca privirile nu ucid s-a inselat.
-Scopul nostru e sa distrugem satul Konoha. E o piesa de rezistenta in tot, de la planul economic pana la cel militar. Daca ei vor cadea, toti vor cadea.Resursele noastre aproape ne permit lucrul asta. Ca sa garantam succesul, ma astept la putina mobilizare, daca ma intelegeti.

Se referea la antrenamente? Nu ma asteptam ca cei din Akatsuki sa se antreneze. Credeam ca ei sunt perfectiunea intruchipata. Din nou, m-am inselat. M-am uitat intrebator la Itachi, care parea mai senin ca niciodata, aproband din cap gandurile mele. Incepea sa imi placa faptul ca stia ce gandesc. Era un mod mult mai placut de a comunica. Am fost atat de prinsa cu noile stiri incat nu m-am uitat sa vad cine vorbeste. Era acelasi baiat care m-a initiat. Acum ca il puteam analiza mai in detaliu, mi se parea intr-un mod foarte straniu dragut. Nu genul de dragut cu care ai iesi in oras, ci acela care are in spate un trecut trist si se ascunde sub o masca dura, care, inevitabil, avea sa se sparga intr-o buna zi. De altfel, daca lasam la o parte ciudateniile unora, baietii astia erau chiar simpatici. Cu toate ca niciunul din ei nu recunostea erau o familie in adevaratul sens al cuvantului. Se prefaceau a fi aroganti, nervosi, dar se comportau ca niste pusti. In timp ce portocaliul tinea discursul, unii se inghionteau, altii faceau glume pe seama celor din fata. Ma distra copios in special unul cu masca. Se tinea scai de cel cu parul blond, carea parea sa fie obsedat de bombe, si il tot striga „- Deidara-senpai, asteapta-ma!” cu toate ca tipul era vizibil iritat.

- Itachi, tu te ocupi de ea. S-a inteles?
Brunetul dadu din cap, cu seriozitatea care il caracteriza. Era incruntat si cateva riduri de expresie isi faceau aparitia pe fruntea lui. Parea imbatranit, apasat de ceva. Nu erau griji, nu era trecutul devastator de care avu parte..era altceva de care nu imi dadeam seama. Imi facu semn sa ne asezam pe canapea. Seful disparu in spatele unei usi impreuna cu doi indivizi ce nu purtau pelerina.
-Tu esti fata noua?
Era tipul cu masca care statea la un centimetru de fata mea. Avea o voce subtire, chiar pitigaiata, care de destindea. Il impinse pe Itachi de langa mine, luandu-ma aproape in bratele lui. Ma simteam bine. Mai venira cativa. Blondul se prefacea galant si imi saruta mana, asaltandu-ma cu intrebari despre arta. Kisame il necajea intr-una pe Deidara, iar Tobi ii lua apararea.
-Fii serios, Deidara. Arta ta e o prostie si...
- Cum poti spune asa ceva?!!

-Nu te lua de Deidara-senpai. Deidara-senpai, nu il lua in seama.
-Cum sa nu ma ia in seama cand stie ca am dreptate?
Ar fi putut continua asa o zi intreaga. Ma primisera langa ei foarte prietenos. Nu erau deloc oamenii pe care ii consideram inainte, cand traiam in sat. M-am inselat amarnic. Am crezut ca va fi nevoie sa-mi reprim sentimentele, dar nu era nici pe departe asa. Eram inconjurata de zambete, incurajari si sfaturi legate de sanatate.
-Prima zi ne distram. A doua zi dormim ca sa ne imbatam seara. A treia suntem mahmuri. A patra atacam satul! Asta inseamna la noi antrenament.

Cel care parlamenta era Hidan, care avea un ritual la sfarsitul fiecarei lupte. Imi povestise despre el, dar nu intelegeam mare lucru din cauza entuziasmului cu care povestea. Se inrosea cand ma uitam la el si gesticula excesiv, vorbind prea repede. Era vizibil ca nu avusera prea mult contact cu o fata. Konan, singura fata inainte sa apar eu, era retrasa si nu vorbea prea mult. In sala era invalmaseala. Toti eram adunati pe doua canapele si toti vorbeau cu mine. Era putin derutant sa vorbesc cu opt persoane in acelasi timp. Mai ales ca toti, mai putin Kisame se dadeau la mine. Sasori, un baiat de varsta mea, roscat, cu trasaturi frumoase, statea in spatele meu si ii puteam simti respiratia calda pe gatul meu. O mana de-a lui Tobi era pusa prietnos dupa umerii mei, iar Hidan statea in fata mea, asezat turceste, povestindu-mi despre o lupta „pe cinste” in timp ce Kakuzu, un barbat batran din cate vedeam, ma privea insistent. Aveam tot dreptul sa ma simt constransa. Cand ma uitam la Itachi simteam nervozitatea din ochii lui. Mai ales cand Sasori se apropia si mai tare decat era cazul. Isi tinea pumnul strans, incruntandu-si sprancenele. Era gelos, ceea ce imi dadea o satisfactie nemarginita. Sa il stiu pe Itachi gelos insemna ca razbunarea mea nevinovata isi putea avea inceputul in dupa-amiaza aceasta minunata de primavara.

-Cine vrea un pahar?
Ceea ce se intampla ma facu sa urlu din toate puterile. Daca as fi avut in fata mea o natiune de razboinici dornici sa ma omoare nu m-as fi speriat asa tare. Zetsu, care pana acum doua minute statea in fata mea,aparu senin, din pamant, direct sub picioarele mele. Toti incepura sa cada pe jos de ras, mai putin el, care pe un ton total nevonovat, ma intreba:
-Vrei cu zahar, lapte sau simplu?
Dupa ce se potolira din ras, Zetsu si Itachi adusera bauturile. Contrar discutiei de aseara, Itachi se aseza langa mine si daca nu ma uitam la el insistent pret de cateva clipe m-ar fi luat si in brate. Ce face gelozia din om! Sasori mai avea putin si il lua de gat. Aveam vaga impresie ca nu prea se aveau la suflet.
-Si cum ramane cu ce ai zis?
-Am gresit. In plus, uniii nu isi cunosc limitele.
Nu ma asteptam sa recunoasca ca a gresit. Poate ca nu era cazul sa imi duc razbunarea pana la capat. Pana la urma, el chiar nu a avut intentia de a rani. Si acum ei sunt familia mea. Ar trebui sa incep cu dreptul. Ii zambesc si il sarut repede, insa destul cat sa-mi simta buzele. Pentru o secunda toti s-au oprit din ce faceau ca sa se holbeze. Nu mi-a pasat. Itachi s-a inrosit instant, mai ales cand au inceput sa strige:
-Cred ca glumesti, nu? O data la un car de ani vine o tipa asa frumoasa si e deja iubita ta? Nu inteleg ce au femeile cu tine si Sasori. Toate va uitati numai la ei doi. Pe strada, la fel. Parca noi nu existam.
Cel mai inversunat din toti era, bineinteles, Hidan, care privea ritualul sau ca un mod perfect de a agata femeile. Imi plec capul pe umarul lui Itachi care zambeste rautacios spre roscat. Ar trebui sa nu-i las satisfactia asta, dar el o sa ma antreneze. Ar fi cazul sa ma dau bine pe langa el ca sa ma ia si in misiuni. Acum ca am realizat inutilul razbunarii mele, e cazul sa ma concentrez pe altele. Printre ele, faptul ca barbatul de langa mine imi ascunde ceva ce il raneste. Il iubesc si trebuie sa aflu ce e

Astept pareri.


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 18:49

Cum de nu am dat până acum de ficul tău? E bestial de-a dreptul şi aştept cu cel mai mare drag next-ul happy2
Ideea ficului îmi place, mai ales că Sakura are o personalitate mai puternică ca să zic aşa.
Sunt curioasă ce se va întâmpla în continuare, aşa că hai cu next-ul şi anunţă-mă şi pe mine când îl pui happy2


       Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 19:41




Hei, scuze că întârziai att de mult cu vizita, însă am fost mult prea absorbită de chat, cam pe la ora când mi-ai trimis tu mesajul...

Yoi, ce mă bucur de faptul că Itachi are lipici la fete, dar de Sasori, huh, nu mă bucur chiar așa mult, deoarece Itachi e mult mai drăguț !

Un fic în care întâlnesc numai momente ItaSaku, mă încântă, mă binedispune și te felicit ! Iubesc acest cuplu aproape la fel de mult ca Itachi ! Îți mulțumesc pentru mesajul privat, iar data viitoare, voi încerca să nu mai întârzi, dar nu promit...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 19:51

Aleluiiaaa, ai adus capitol nou! Imi place foarte mult sper sa continui acest fic! Mi-a placut faza cand au spus ca odata vine o fat afrumoasa si are deja iubit :))))
Anunta-ma cand pui next-ul.


Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 22:07

Ador ficul tau fatha mea!:X
Descrii atat de bine incat parca eu as fi in locul Sakurei. Bravoo!:-*
Chiar speram sa ma anunti!:X
Arigato gozaimasu!kiss*:*
Astept neeext!
Te-am pupacit dulshe!
M@dy.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: next   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 18:06

CAPITOLUL 9: Legaturi


Dormisem singura. Itachi a plecat in toiul noptii cu niste afaceri „nocturne” in oras. Imi displacea profund sa dorm singura. Ma obisnuisem sa-l am langa mine, sa ii simt respiratia calda in ceafa si mainile incolacite in jurul taliei mele. Astazi trebuia sa incep antrenamentul. Chiar ma intrebam cum o sa fie, avandu-l pe Itachi sa ma antreneze. Din cate mi-au spus baietii ieri este o adevarata petrecere cand vine vorba de pregatire. Pain insa parea serios.
-Pot sa intru?
O voce firava se auzi de cealalta parte a peretelui. Usa se crapa incet si o silueta frumos conturata, senzuala isi facu aparitia. Doi ochi mari si timizi ma priveau insistent. Acum ca nu mai purta pelerina parea frumoasa. Fata ii era incadrata perfect intre suvitele de catifea, coborand pe gatul subtire si lung pana la pieptul micut lasat, destul de generos la vedere, de o tunica alba, usor transparenta. Arata ca o pisica cuminte, lenesa dar care e gata sa isi apere casa. Parea mirata sa vada ca de abia m-am trezit – probabil era destul de tarziu – si nu indraznea sa faca inca un pas si sa intre in camera. Statea in prag, asteptand parca un indemn.
-Ia loc.

-Itachi e plecat si va mai intarzia. Mi-a spus ca pana la cina, daca totul decurge bine, ar trebui sa se intoarca. In orice caz, nu am avut ocazia sa iti urez bun venit personal. Ma bucur, sincer, sa te vad aici. Te-am vazut in sat si dupa cum te comportai – ezita usor, ca si cum nu era sigura ca spune ce trebuie- cred ca am putea fi prietene bune. Sunt multe lucruri de spus si sunt lucruri pe care nu le poti marturisi unui om ca Deidara sau Tobi. Urmatorul lucru pe care l-ar face ar fi sa tipe in gura mare.
-Mi-ar placea. Am sesizat ca ieri stateai cam retrasa. De ce? Ei chiar par prietenosi. Care e problema?
-E complicat. Eu nu sunt tocmai timida insa intampin probleme cand vine vorba de a lega prietenii. Mai ales cu baieti...in plus...
Gandurile ii zburasera departe. Putea vedea asta in ochii ei pierduti si in obrajii ei rosii ca macul. Un baiat.
- Cu un anumit baiat? Sa fie poate Pain?
-Nu vorbi asa tare. O sa ne auda. E special. Il stiu de o viata, insa niciodata nu m-a..

Ma impresioanase viata cruda a celor doi. Ramasi singuri pe lume, izgoniti mereu de la o casa la alta, fara un acoperis deausupra capului peste noapte. Devotamentul ei fata de prietenul de-o viata, o iubire nemarturisita si care crestea cu fiece zi petrecuta in compania lui. Imi povestea cum a avut grija de el in noptile cand se imbolnavise subit in urma unei raceli. Saptamani intregi, petrecute intr-o pestera la marginea unei paduri, schimband ceas de ceas compresele, pregatind mancarea si gonind salbaticiunile. Se asezase pe marginea patului si se juca cu o bratara de la mana in timp ce isi depana viata, in culori sidefate, plina de umbre si noroi.
-Am decis sa-l urmez oriunde va merge. Pana in mormant.
Ultimele ei cuvinte ma infiorara. Sclipirea din ochii ei ma facu sa zambesc involuntar.
-Dar nu vreau sa te plictisesc cu prostiile mele. Imi pare rau, trebuia sa ma opresti. Am vrut doar sa vorbesc cu cineva. Ideea...ideea este ca trebuie sa gatim astazi. Este ziua lui.

Isi inclina capul intr-un mod comic, iar miscarile stangace ale mainilor ma amuzara la culme. Nu vazu rostul rasului meu, dar nu m-am mai obosit sa ma explic. Am rugat-o sa imi dea ceva timp sa ma pregatesc, stabilind sa ne intalnim in sufragerie. Intorcandu-ma spre sifonier, optiunile nu erau multe la numar. Era de fapt doar una. Aveam pantalonii negri, trei sferturi si un maieu rosu, mult prea decoltat . Pelerina imi era cu cateva numere mai mari, astfel incat umerii hainei ajungeau undeva la coatele mele.
Am pasit incet pe holurile lungi, intunecate. Lumanarile erau stinse, asa ca mai mult dibuiam drumul decat il stiam. Tineam calea zidului ca sa nu ma ratacesc. Doua usi, un gol de jumatate de metru si ar fi trebuit sa intalnesc un cadru metalic, aspru de la rugina. Dar nu a fost asa. De-a lungul coridorului nu atingeam nimic altceva decat piatra umeda, rece. Simteam ca drumul se ingusteaza si am inceput sa ma panichez. Imi aminteam clar ce imi spusese cu o noapte inainte Itachi „Nu aprinde lumina in intuneric” insa mana mea deja facea semne interzise. Cu o secunda inainte de a rosti foc, am alunecat . Nu stiu unde voi ajunge, cert era ca ma aflam in cadere libera fara vreo speranta ca m-as putea opri. Zaream o lumina, care devenea tot mai puternica.Contactul cu solul a fost mult mai placut decat ma asteptam. Aterizasem pe un munte de paturi in bucatarie.

-Scuze pentru mai devreme, asa o sa fie prima luna. Ne asiguram ca nu vei invata drumurile decat daca esti cu adevarat de al nostru. Sper sa nu te superi. Oricum nu ar conta.
Imi afisa un zambet fals, ce ascundea o rautate prietenoasa. Isi cobori ochi peste pelerina mea, care se descheiase si lasa la vedere maieul.
-Asa te imbraci si noaptea pentru Itachi?
Ce se intamplase cu fata de mai devreme, neincrezatoare si plina de tragedii?
-O, nu te mira. Imi schimb des dipozitia. Acum, hai ajuta-ma , facem un tort de lamaie si portoale. Asta ii place.
Am lasat la o parte caracterul ei dubios, concentrandu-mi toata atentia asupra lamaii. Stateam la capetele mesei, fiecare asteptand un subiect de discutie. Ne simteam stinghere. Eu nu o cunosteam, ea tocmai imi spusese prea multe...Pana am deschis un subiect universal valabil pe baza caruia, aveam sa aflu mai tarziu, va sta prietenia noastra.
-De ce nu ii spui? Ar fi mai usor. L-ai putea imbratisa fara motiv.
-Fii serioasa. Ce sa vada la o fata ca mine? Nu sunt frumoasa.
Avea dreptate. Nu avea o imagine per total, spectaculoasa.
-Nu trebuie sa fii frumoasa. Doar senzuala si sincera. Cel putin asta cred eu.
Si asa am inceput o legatura . In acea dupa-amiaza i-am dat sfaturi despre cum sa mearga prin fata lui, cum sa il priveaca, ce sa ii spuna, cum sa il amageasca. Tot ce stiam. Si nu eram chiar o novice intr-ale iubirii. Un joc, imi placea mie sa cred, in care nu exista un infrant. Ci doar un stapan si majordomul sau. Intrebarea era cine joaca rolul cui si cand se inverseaza.

Petrecerea urma sa aiba loc intr-o ora. O asteptam cu nerabdare. Daca in seara asta nu se va intampla nimic, niciodata nu se va intampla. Dragostea e un joc in care nu exista dupa, ci doar acum. Cum imi placea sa cred, dragostea e ca luna: te temi te ea, te fascineaza, o vrei doar pentru tine, dar nu ai curajul sa o atingi.




Sper sa va placa. Astept comentarii. Sper sa nu va plictisiti. Stiu ca nu se intampla mare lucru, dar asta o sa fie si ideea in urmatoarele capitole.



"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 19:58

Hallow!!!
Deci interesant ficul.
Da-mi voie sa iti zic draga mea. Ai o descriere de prima clasa. Te ador. Ce carti citesti? good job
Cumva de aventura sau dragoste?
Deci ador cum te exprimi, cum descrii sentimentele, actiunea.
Nu iti pot scrie mai mult pentru ca sunt foarte obosita si maine voi avea parte de 3 lucrari.
Astept urmatorul capitol si sper sa ma anunti si pe mine cand il aduci.
Te pup. kiss
Ja Ne!!! a hug

P.S. Daaaa!!! In sfarsit prima la com!!! dance2


Until the moon stop shining above us - Pagina 2 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Vin 01 Feb 2013, 18:21

Dumnezeule mare, ce nesimţită pot fii nervi! Puteam să jur că ţi-am comentat acest capitol, dar când colo, nimic de la mine lough
Oricum, a fost un capitol excelent ca deobicei şi aş fi foarte fericită dacă ai aduce nextul aşa, ca de ziua mea, care se apropie cu repeziciune lough Sunt tare curioasă dacă se va întâmpla ceva între Konan şi Pain dap !
Oricum, spor la scris şi la idei! kiss


       Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Asss10Until the moon stop shining above us - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 21:23

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.


Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Until the moon stop shining above us - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Until the moon stop shining above us   Until the moon stop shining above us - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Until the moon stop shining above us

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-