Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The history of love - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The history of love - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 The history of love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Noi 2012, 16:44

Ţukiii meeeu. Am venit şi eu cu critica, după cum am promis kiss

Titlul – Este drăguţ, dar puteai găsi ceva mai atractiv. Titlul este cel care contează cel mai mult. El este imaginea fan-ficului, el atrage cititorii. Dacă nu aş fi ştiut de fic, aş fi trecut pe lângă el şi mi-aş fi pierdut privirea printre zecile de fan-ficuri fără să mă atragă în mod special al tău. Puţin mai multă grijă pe viitor.

Ideea – Ideea este foarte frumoasă şi originală. Îmi place mult cum o conturezi.

Descrierea – Ai o descriere foarte frumoasă. Îmi place că te axezi pe ceea ce este important, cu adevărat şi nu pe detalii nesemnificative.

Dialogul – Este scurt şi foarte bine gândit. Îmi plac mult replicile tale.

Acţiunea – Datorită descrierii, acţiunea este şi ea la locul ei. Nu este grăbită, ci ne laşi să savurăm fiecare paragraf în parte.

Estetica – Îmi place. Scrii coerent şi nu ai greşeli gramaticale. Apreciez faptul că scrii cu diacritice, având în vedere că este destul de greu.

Greşeli de ortografie/tastare din ultimul capitol:

deznobământ-deznodământ

Dârele şi bălţile de sănge făceau ca acest deznobământ să fie fatal pentru mii de oameni şi să retrăiesc acele clipe îngrozitoare. – Ok... aici m-ai băgat puţin în ceaţă. Sfârşitul era, într-avdevăr, crud pentru toţi, dar nu am înţeles ideea cu retrăirea acelor clipe. Am senzaţia că acea propoziţie nu-şi avea rolul în frază, nu prea are sens.

fize – fixe

Cele câteva sute de mii de oameni mă făceau mai încrezător, mai plin de curaj şi de mine - Da… acel „şi de mine” sună foarte rău. Mai multă grijă la exprimare.

pentru ai apăra - pentru a-i apăra

cucerin - cucerim

Eu atât am avut de spus. Să mă anunţi şi pe mine în legătură cu next-ul şi sper că nu te-a supărat critica mea. :* :


The history of love - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Noi 2012, 19:10

Anna! Ma bucur ca te-ai deranjat sa ma anunti si pe mine.
Imi place foarte mult.Ideea chiar nu am mai intalnit-o. E asa de furmoas,a iar descrierea ta este...wow.
Nu am ce comenta despre cpaitolul 3 .Astept next si per sa ma anunti. ;;)



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
The history of love - Pagina 2 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Noi 2012, 19:45

My dear Anna!❌ A fost mirific. Descrii atât de bine, nu mă pot opri niciodată din citit, mă fașcinează! E capitolul III și încă nu ai băgat-o pe Sakura! Ești tare! Mulțumesc tare mult că m-ai anunțat, nu am ratat așa ceva. Ești așa o scumpă!kiss
După cum observi nu mă mai pot opri din scris, să spun căt îmi place ficul tău.
Îți urez spor la scris și multă imaginație! Să iei note mari la teze și teste!

The history of love - Pagina 2 2623848302


Mely a trecut pe aici! kiss


The history of love - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Mier 28 Noi 2012, 08:09, editata de 1 ori (Motiv : Greșeală de scriere.)
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
The history of love - Pagina 2 Asss10The history of love - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Dec 2012, 20:06

The history of love - Pagina 2 Sasuke_shippuden_render_by_theavengerx-d4xuvt5

Capitolul IV
- Să înceapă războiul!
Rain

        Picăturile de apă picau necontenite din cerul cenuşiu. Avea să fie o zi lungă şi urâtă. O zi în care va începe un nou război, o nouă luptă. Lacrimile bolţii cereşti parcă ne şi plângeau. Pe pământ era cu totul şi cu totul altceva. Privirea-i era aţintită în faţă, puţin înceţoşată. Corpul lui înainta ca teleghidat sub controlul meu. Părul negru îi flutura sub adierea vântului, iar mebrele alergau lăsând în spate urme de noroi. Îi mângâi corpul ud acoperit de materiale metalice şi doar prin atingere îi dau încredere. Fuge mai tare şi mă apropii din ce în ce mai mult de ei, de duşnamii noştrii. Calul meu fidel mă poartă către un posibil deznodământ, al lui şi al meu.

        Încruntat, mă uit în jur. Nimic. Totul era la fel ca şi înainte. Doar un mic sătuc roman mai se putea vedea. Decid că cel mai bine este să ne odihnim acolo. Vom avea de mâncare, iar soldaţii se vor hidrata şi se vor relaxa acolo. Comand să ne oprim. Toţi se optesc la ordinul meu şi cu o voce răguşită încep a-i informa despre ce am în minte.

        - Vom înnopta aici! Să ne odihnim pentru o nouă zi de drum!

        Merg în cautare de adăpost printe casele de piatră şi dau de patronul unei locuinţe uriaşe şi bine amenajate. Cobor de pe cal şi mă aproprii de el. Îl întreb politicos dacă se poate să ne cazăm acolo pentru o noapte. Îmi zâmbeşte sarcastic şi îmi întinde mâna. Ştiu ce vrea. O sumă considerabilă ca şi plată. În timp ce scoteam din pungă câteva monezi de aur, rânjetul lui mă zgâria împreună cu prirea lui. I le înmânez, dar după câteva secunde în care le numără, face acelaşi gest ca mai înainte. Vroia mai mult. Mă enervez şi într-un moment în care nu m-am putut controla, i-am dat un pumn în faţă.

        Îl iau de haină şi-l ridic la câţiva centimentrii distanţă de pământ, lipindu-l de perete. Un firicel de sânge îi alunecă din nas. Îl ameninţ şi acesta, fiindu-i frică, ne cazează fără plată pentru cât timp vrem noi. Doar generalii au putut sta în această casă, în timp ce soldaţii trebuiau să se descurce singuri. Unii şi-au găsit loc de dormit printre localnicii primitori şi săraci, în timp ce alţii şi-au creat corturi destul de bune.

        Îmi iau calul şi-l duc în spatele clădirii. Îl leg de o bară de lemn de stejar, deasupra căreia era un fel de acoperiş. Îi dau ceva porumb să mănânce şi-l las acolo pentru câteva ore.

        Puţin câte puţin, stropii de apă se înpuţineau. Stăteam la geamul camerei mele gândindu-mă la zilele ce vor urma. La cât de greu va fi. Îmi dau jos armura din partea de sus, de la piept, rămânând doar cu cea de jos. Mă ridic şi mă îndrept către ieşire. Picura. Mă plimb pe străzile înguste ale satului şi privesc în sus. Firicele de apă îmi învadau chipul şi pieptul dându-mi fiori. Alunecau încet pe muschii pectorali, bicepsii mari şi pe umerii lati şi bine conturati. Eram relaxat.

        O voce subţire mă strigă, dar nu pe nume. Îmi face semn să mă apropii şi cu cât o făceam mai mult, cu atât descopeream fiinţa din faţa mea. Era o femeie. Pieptul îi este bombat, iar talia subţirică. Privire îmi este capturată de buzele ei atât de cărnoase şi de roşii ca şi părul său ca focul. Mă fascina. Ajung în dreptul ei şi o privesc în ochi. Încerca să-mi spună ceva dar nu o făcea. Era mută.

        Cu mâna stângă îi ating coapsele, iar cu cealaltă bărbia. O lipesc de mine şi aceasta nu chiţează decât un zâmbet fermecător. Nu se împotriveşte dominării mele. Îmi apropii chipul de al său şi buzele de ale ei. O sărut uşor pe obraz. Aceasta mă împinge, despărţindu-ne unul de altul. Clipesc şi această domniţă dispare în întuneric. Ceva ce nu mi-aş fi închipuit vreodată, tocmai s-a întâmplat.

________________________________________
Capitol dedicat lui LexX şi Eli :3
Altfel de melodie mai relaxantă şi mai potrivită nu am putut găsi :3


*Com: obligatoriu =))
Like:O.O- neobligatoriu


The history of love - Pagina 2 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Dec 2012, 20:22


Şi mă gândesc la oribilul gând că acea femeie era nimeni alta decât Karin... vai Doamne sper să nu fie adevărat !

Capitolul a fost într-adevăr senzaţional, îndr-adevăr, însă dacă ai fi putut să îl fi făcut pruţin mai lung, măcar cu un paragraf, nu te supărara...

Îţi mulţumesc pentru anunţ şi, mă bucur foarte mult că am ajuns prima pe aici !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

The history of love - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Mier 12 Dec 2012, 20:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
The history of love - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Dec 2012, 20:23

Oh ai adus nextul. <33
Mă bucur mult, nu ai idee că eu mă chinui să scriu la al meu. Felicitările mele, eu sincer nu am inspiratie pentru nimic.
Am văzut căteva repetiţii ce m-au zgâriat pe timpan. Se repeta un pronume " lui " de două ori într-o propoziţie. În rest, nimic altceva.
Mi-a plăcut capitol, deşi m-aş fi aşteptat să începi să ne descri o luptă, văd că nu. N-ai găsit melodia potrivită ? * laughs *. Să ştii că dacă nu ai de gând să-mi descri o bătaie ageră, o luptă o să mă plisticesc şi poate drept pedeapsă nu mai trec pe la fic-ul tău. (D)
Revenind, capitolul a fost neaşteptat de calm. Păcat că te-ai oprit. Vroiam o reală " tăvăleală " între Sasuke şi roşcată, chiar dacă nu ar fi avut să fie o relaţie între cei doi. Deja m-am obişnuit cu comportamentul lui Sasuke de fustangiu, caută mereu sub fustele fetelor.
Descrierea a fost frumoasă, amănunţită şi foarte bine conturată. Felicitări. a hug

Nu ştiu dacă o să fiu prima şi cănd o să postez comentariul, dar fie ce o fi. *laughs *
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Dec 2012, 21:39

Iubirica mea a adus neeext.
Ahh. Si e si dedicat. Iti multumesc mult pentru aceasta dedicatie puppy eyes chiar nu ma asteptam.
Ei bine, vii cu idei noi. Acea femeie... cine e acea femeie? what?lol!
Sunt foarte foarte foarte foarte curioasa, dar in acelasi timp, si exagerat de impresionata.
Ideea este din ce in ce mai interesanta si ma captiveaza foarte mult, deci... sa nu intarzii foarte mult cu next-ul ca te pap.
Spor la scris bby kiss a hug

LexX^^


The history of love - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Dec 2012, 16:42

Îmi cer scuze că am ajuns aşa târziu. Mulţumesc de anunţ, Anna. kiss
Îmi place cum a început, dar nu e nici o luptă. Oricum, mi-a plăcut faza când Sasuke i-a dat un pumn în faţă celui care îi cerea mai mulţi bani. Mi-a plăcut "melodia", s-a otrivit cu contextul. Mă întreb oare cine e acea femeie. Eu aş vrea să fie Sakura, având în vedere că încă nu ai băgat-o pe Sakura în text. waiting Eşti foarte tare! Deci cred că va fi un fic tare lung. love
Mă bucur că a fost un capitol dedicat mie şi lui LexX! Mi-a plăcut sincer, şi melodia m-a relaxat! Spor la scris. kiss


The history of love - Pagina 2 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Dec 2012, 15:01

Decii eu am lipsit si capitolul trecut asa ca lasati-ma sa scriu. rolling on the floor
Capitolul 3 mi-a placut, mai ales la inceput cand ai descris sentimentele lui Sasuke.
Piesa de la acel capitol consider ca a fost total potrivita. Mi-a placut mult, i-am dat de 2 ori replay. in love
Capitolul 4 nu pot spune ca s-au intamplat neaparat foarte multe, dar mi-a placut.
Cea mai tare faza a fost cand Sasuke sia pus muschii in functiune . Bravo, Sasuke. cool
Piesa a fost foarte calmanta, atat de calmanta incat sunt pe jumatate adormita rolling on the floor
Actiunea imi place tare mult cum se deruleaza. Savurez fiecare cuvintel, fiecare virgulita
Deci sper sa ma ierti ca am intarziat si sa aduci next repede si sa ma anunti


The history of love - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Dec 2012, 20:37

Ah... a început războiul, liniștea dinaintea furtunii! Oare acea fată era o fantomă, ceva fanstastic? Nu părea a fi SF dar se pare că așa este. Debia aștept acțiunea! Sper să mă anunți și pe mine. Spor la scris și multă imaginație!

The history of love - Pagina 2 Country-winter-snow-fall


Happy winter! kiss


The history of love - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
The history of love - Pagina 2 Asss10The history of love - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 19:16

Lipsă de idei măăăi -.-'''''

The history of love - Pagina 2 5zsNV

Capitolul V- Să înceapă războiul! (2)

        Înaintam cu greu. Peste cinci săptămâni de mers, rămânând cu aproape nicio provizie. Doar umbra copacilor ne mai adăpostea de soarele arzător. Căldura te copleşea doar după câteva secunde de stat sub cerul cristalin. Plantele se plecau în jos, se uscau. Fie că ne place sau nu, drumul ni-l vom continua până la capăt. Nu există 'stop' pentru noi şi nici frică. Avem sânge de roman, suntem viteji, nemuritori. Cucerim totul şi pe toţi.

        Un râu imens ne încurcă. Adâncimea lui este prea mare pentru a fi trecută în mers. În acel moment, şapte bărci cu maxim doi soldaţi în fiecare ni se alătură. Le transformăm nu după mult timp într-un fel de pod. Este singura noastră soluţie. Pas cu pas, copită cu copită, zi după zi, am înaintat pe teritoriul Daciei. Drumul mi se deschide pentru a ajunge în fruntea armatei. Calul meu mă duce până la destinaţia propusă.

        - De astăzi, din acest moment, nimic nu ne va mai opri. Dacii se vor teme de noi doar când ne vor privi. Suntem romani, luptâm pentru a noastră ţară. Vom câştiga!

        Sunt acompaniat de un ' da ' puternic. Plăcerea de a lupta se citea pe chipul nostru. Continuăm. Totul ni se părea mai uşor acum. Fructele erau din belşug şi ne ospătam din ele. Erau coapte, fragede, cu miile şi foarte dulci. Îţi lăsau gura apă. Parcă ai fi descoperit Raiul doar gustând dintr-unul. Nu te mai puteai opri din consumarea roadelor Pământului. Totul era ca într-un vis. Soarele strălucea pe cer oglindindu-se în coaja plodurilor. Păsările îşi cântau melodia fantastică şi calmă printre copacii verzi şi plini de frunze.

        Un deal era singura barieră dintre noi şi inamicii noştrii. Doar un singur obstacol şi victoria va fi a noastră. Doar câţiva paşi şi cu toţii vom fi victorioşi. Fugeam, fugeam cu toţii strigând cât ne ţineau plămânii. Eram gata să ne ocupăm noul teritoriu. Steagurile romane fluturau în vânt arătând cine suntem noi de fapt. Cât de puternici suntem şi cât de impunători. Eram cuceritorii lumii.

        Eram în vârful dealului. Ordon ca trupele să se pregătească de luptă. Oastea dacă ni se înfăţişase. Erau adăpostiţi în pădurile dese. Numărul lor nu se putea vedea cu aproximaţie. Poate sunt mulţi, poate puţini. Nimic nu e sigur. Norii negrii se adunau unul câte unul, acoperind marea de apă. Eram gata de război.

        Comand ca hastati să acopere primul rând, urmat de principes şi triarii. Trei rânduri a câte trei sute de soldaţi fiecare. Generalul dă afirmativ din cap ca mai apoi să îşi ducă la capăt ordinud primit. Soldaţii mei au luat poziţia de atac. Orice mişcare bruscă a inamicilor putea declanşa războiul mult mai repede. Arcaşii stăteau în spate, aşteptând momentul atacului. O legiune întreagă era în faţă, gata de orice, iar cea de-a doua şi a treia în urma noastră, după deal. Erau aşezate uniform, egale.


The history of love - Pagina 2 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 19:20





Hei, nici nu a mai fost nevoie să mă anunți, dar îți mulțumesc și, căci tot sunt aici... hpm, scurt, foarte scurt, având în vedere capitolele ce le postezi rar. Nu te supăra, știu că a fost Crăciunul, dar până și eu am postat la ficul meu trei capitole lungi și la distanțe de zile foarte mici.

Nu contează, oricum, au ajuns pe teritoriul Daciei, deci m-ai lămurit cu ceva: Sakura e de origine dacă, exact cum bănuiam.

Mă întreb când se vor întâlni, în ce mod și mai ales, cum vor reacționa ? Mă îngrijorez pentru Sakura, căci Sasuke este Sasuke, deci e puternic, dar ea ? Ei bine, sper că vei aduce următorul capitol, cât mai repede...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

The history of love - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Ian 2013, 11:39

Hey! Mulţumesc că m-ai anunţat! love A fost un capitol scurt şi sec, dar tot mi-a făcut plăcere să-l citesc pentru că , tot timpul mă atrage ceva. Hmm mă întreb, oare cum se vor întâlni Sasuke şi Sakura? Cum vor reacţiona?
Sper să ai spor la scris, multă imaginaţie şi baftă la şcoală pentru că este aproape!

The history of love - Pagina 2 2623848302


Happy winter kiss


The history of love - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 20:26

Îmi pare rău că nu am lăsat comentariu mai devreme, însă niciodată nu e prea târziu. happy
Mi-a plăcut capitolul foarte mult. Cum ţi-am mai spus, descrii foarte detaliat împrejurimile şi chiar îmi place acest lucru. in love Scrii perfect gramatical, o singură greşeală am observat: faptul că ai scris verbul "a opri" la persoana a II-a cu un singur "i". Verbele care se termină în "i" şi sunt la persoana a II-a se scriu cu doi de "II"; sper că nu te-ai supărat pe mine că ţi-am spus, e bine de ştiut. a hug
A fost misterios capitolul, nu ai dat nume personajelor şi eu încă aştept intrarea Sakurei în fic. Chiar mă întreb cum o va face, ne ţii în suspans de ceva vreme. Mă întreb cum va reacţiona Sasuke la vederea ei. think Ei, asta rămâne de văzut.
Mă bucur că ştii cum să ţii un cititor în suspans, eu încă lucrez la asta. Bravo. kiss
Aştept capitolul următor cu mare nerăbdare! a hug


The history of love - Pagina 2 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 04:00

Se pare ca am cam intarziat, daar... mai bine acum decat deloc. Fiind o ora inatntata in noapte, neavand somn, liniste si pace, un capitol atat de frumos a mers ca uns. in love
Mi-a placut foarte foarte mult. Aba astept sa vad ce ne va aduce razboiul si cum se va desfasura actiunea.
Sper sa aduci nextul repejor, so... spoi la tastat si muulta inspiratie. in love a hug kiss

LexX^^


The history of love - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
The history of love - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 13:55

Se pare că azi sunt o persoană bună şi am început să ofer comentarii pe ici pe colo. Sincer nu mi-a plăcut acest capitol doar din cauza lungimii lui. Tocmai acum tu intrai în acţiune, încpe războiul şi ne-ai adus chicineaţa asta de capitol ? * laughs * Oricum ai descris frumos, îmi place în aceiaşi măsură în care nu-mi place.
Vreau următorul capitol mult mai lung, pentru că e mare păcat, ai un fic ce se bazează pe atâta acţiune şi asta e palpitant, dar o lălăi n*ibi şi nu începi cu bătălia aia. Eu vreau bătaie... * laguhs (

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The history of love - Pagina 2 Asss10The history of love - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 21:01

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.


The history of love - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




The history of love - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The history of love   The history of love - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

The history of love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-