Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire , pasiune , dorinta si obstacole

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Mai 2013, 10:03

Hei...eu i-am spus in comm-ul trecut ca o sa regrete!Dar nu m-a ascultat!
Mi-a placut mult de tot!Dar ce "o iubeste" Sasuke pe Sakura...de aiai a plecat ca nesimtitul dupa ce s-a culcat cu ea! angry
Anunta-ma la next!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 33
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Mai 2013, 21:33

thank you ca mai anuntat de next kiss
Sper ca Sasuke si Sakura sa se intalneasca curand...Eu una cred ca el o fi avut vreun motiv sa plece asa...adica...chiar poate fi un asa mare nesim**t cat sa se fi jugat asa cu Saku? puppy eyes
Spor la tastat si ne mai auzim... Bye kiss


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Mai 2013, 20:44

CAP. 9
P.O.V. Sakura:

In fata mea nu exista defapt niciun el...sunt niste ele. Numai puteam de ras cand imi vedeam fostele colege in uniforma de ...menajere! OMG, ... nu se putea mai bine. Adica erau numai acele colege care dea ,ungul anilor mi-au cauzat numai problem si se purtau cu mine cu o imensa ingamfare, aroganta si superioritate. Ha! Acum cine-I seful?! In timp ce ma gadeam ce mi0au facut ele mie, acestea se uitau la mine ca la masini straine.

- Ce naiba faci aici Saku? Stii ca nu ai voie sa furi haine chiar daca toate stim ca ai mare nevioe de ele, in plus noi am vorbt dinainte cu directoarea si a zis ca tot anul noi o sa curatam aici asa ca tu nu ai ce cauta in aoartamentul asta. Nici macar nu esti demna de pus piciorul in locul asta, daramite sa o vezi pe nepoata directoarei. Ma uit la ele ca la proaste dandu-mi seama ca defapt ele credeau ca eu sunt in acelasi stadiu ca ele. Le arunc o privire plina de aroganta si dispret concretizand ca ele habar n-aveau in ce se bagau. Ma duc frumos cu pasi de fotomodel la ele, I-au galeata plina cu clor si le-o vars in cap. Toate aveau niste priviri stupefiate in timp ce le spuneam:

-Defapt mimoze pitipoance... o aveti in fata voastra chiar pe nepoata directoarei asa ca faceti bine si curatati cu altceva parchetul asta care e mai scump decat toate garderobele voastre laolalta. Dau sa plec rupandu-ma-n figure ca o adevarata diva in timp ce o sunam pe bunica sa ii spun sa le concdieze pe imbecilele alea. Bunica aproba ca deobicei, iar eu imi inched noul iPhone 6. Ele auzind inceo sa ma roage si sa ma implore sa nu ma dea afara, iar eu ca o scorpie le sutui din apartament. Un singur lucru mi-a placut cel mai mult din ce ma invatat Kol, acela de a fi o scorpie sa margini...asta cand vreau.



P.O.V. Sasuke:

Stau si imi plang amarul in bautura langa cel mai bun prieten al meu....Eddie! Stiam ca trebuia sa ma opresc cu rozalia! Dar nu am putut! Stiam ca urma sa plec... dar nu I-am zis. Peste doua saptamani aveam sa imi vad de viata mea. oare ce o sa zica colegii cand o sa afle ca eu sunt distrus din cauza unei fete?! Nici nu vroiam sa ajung la scoala! De ce? Pnetru ca urma sa fiu departe de rozalie si stiu ca ea acuma ma uraste, dar ce as putea sa fac? Deja stiu ce o sa se intample cand o sa ma intorc la scoala. Toti o sa vina la mine si o sa dea mana cu mine si toate fetele o sa sara pe mine. Sunt cam prea popular dupa parerea mea. Insa rozalia a fost singura care nu s-a puratat asa cu mine. Pentru prima oara cineva m-a privit cu ura, dispret si plctiseala. Pentru prima data am simtit ca nu sunt perfect. De cand m-am nascut toata lumea ma credea perfect, inafara de taicamiu care a fost asasinat cand aveam noua ani. Pot spune desi o sa sune ciudat ca mi-a placut cand rozalia ,ma privea cu ura si dispret, imi reamintea ca nu sunt perfect si ca intr-o buna zi nu voi ajunge un mascul Alpha al tribului sef. Adica sa fiu seful sefilor, iar asta inseamna o imensa responsabilitate. Ce dor mi-e de ingerul meu!



 
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Iun 2013, 20:35

M-am gandit sa dau un edit pentru ca nu cred ca avea sens sa mai scriu inca un comentariu fix dupa capitol. Si chiar asta e problema. Ca a aproape o luna de cand nu am mai primit un comentariu. Vad ca nimanui nu-I pasa de ficul meu...asa ca m-am gandit ca maine dimineata daca nu primesc macar 3 commuri il inchid....pentru ca nu vad rostul de a scrie ceva daca nimeni nu il citeste sau nu imi arata ca il citeste.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Iun 2013, 20:42

Hey happy 
Cum de te-ai gandit sa inchizi ficul? Eu il citesc intotdeauna...doar ca daca citesc de pe telefon nu pot lasa comentarii ca am un  telefon nu prea destept rolling on the floor ,dar lasand asta de o parte eu ti-am citit mereu ficul si nu vreau sa il inchizi.Chiar vreau sa aflu ce se va intampla mai departe...se vor mai intalni si daca da cum va/vor recationa fiecare. 
Spor la idei  multe si mai gandestete in privinta ficului tau. puppy eyes 
~Sayonara~ a hug 


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 10:22

CAP. 10

P.O.V Kol:

Mai sunt cateva zile pana la inceperea anului scolar, iar Sas;ke inca nu a venit. Ce naiba e cu omul asta?! E atat de anormal...sau poate ca "diva" asta vrea sa-si faca intrarea. Deja il vad pe Mister Popularitate fiind cu vreo 3 fete la brat si toate imbricate sumar. Jur ca omul asta stie numai (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)! Off! Ma intreb ce mutra o sa faca cand o s-o vada pe Sakura. Ma simt mandru si in acelasi timp speriat. De ce? Pai, ma simt mandru ca am transformat-o pasta mica in cea mai draguta, populara si sexy fata din scoala, dar in acelasi timp ma sperii de cat de puternica poate fii. Adica stiu ca are centura neagra la karate, dar eu sunt vampire ce naiba??! Fata asta m-a daramat si pe mine, si credeti-ma ca asta ma sperie.
Ma plimbam, dand ordine la alt elevi pentru decorarea amfiteatrului in care urmau cei de a X-a, a XI-a si a XII-a de anul asta sa joace intr-un spectacol. Nimeni nu stie inca ce v-a fi, dar cu totii stim ca cei care joaca si joaca bine o sa aiba cate doi de zece la italiana, franceza , romana sau latina, depinzand de scenariu. Deodata aud niste tipete si urlete de bucurie si extaz. Ies repede din amfiteatru, cobor scarile de la intrare si ce sa vad? Un Lamborghini Gallardo din care iese madru ca un soare insusi Sasuke Uchiha. Le vad pe toate fetele plus (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) de Lily cum se imbulzesc sa sara de gatul lui. Le dau la o parte destramand cercul format de ele si imi salut unul dintre cei mai buni si de incredere prieteni ai mei. Cu un aer rece le da pe fete la o parte, iar lui Lily ii da cadou o palam peste fata, iar ea cazand pe pamant si rupanduise hainele din latex de pe ea de o sarma de la gard. Amandoi incepem sa radem de panarama asta si mergem spre cantina. Ajunsi acolo nu vedem pe nimeni in timp ce ne asezam la o masa "recomandata" special de mine.





P.O.V Sakura:

Ma indreptam impreuna cu Melissa spre cantina. Intrand acolo vad pe cineva asezat la masa mea. Nu imi pasa ca era nou si ca nu ma cunostea dar toata lumea a invata de cand am venit eu aici ca masa de langa fantana e a mea! Numai si numai a mea! Ma indrept rapis catre faptas.
-Cine naiba te crezi sa stai la masa mea si pe locul MEU?! incep sa il I-au la intrebari pe nou-venit. Cand acesta se intoarce cu fata spre mine recunoscandu-ma inghet. Il vad pe Kol langa el facandu-mi semen pe ascuns de incurajare.
-Cine ma cred eu pisicuto? Eu sunt cel care da ordinele in scoala asta asa ca nu te mai crede asa mare si tare! scuipa el cu venin spre mine. In timp ce Melissa imi I-a apararea acesta se apropie de urechea mea si dupa ce imi musca lobul ureechii incet si discret astfel incat nimeni sa nu vada imi spune.......


Serios acum...doar dupa 2 commuri aduc nextul!
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 10:42

Draguta, nu te mai enerva atat! Stiu cum e, dar trebuie sa-l anunti pe oameni cand aduci nextul sa ei sa stie sa citeasca, ok? E un fic destul de bun, nu merita inchis doar pentru ca nu citeste oricine. Adevarul e ca tu scrii pentru tine si nu pentru altii, ok? Daca-ti palce ce faci nu trebuie sa te opresti! Te rog sa ma anunti cand aduci nextul, ok? Te-am kiss ! Spor la scris! a hug Ja ne! hi! 
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 13:06

Hello dear  a hug 
Mersii ca mai anuntat de next  kiss 
Capitolele tale devin din ce in ce mai interesante.Abia astept sa aduci urmatorul capitol sa vad ce ii spune Sasuke Sakurei la ureche  well? awesome right?  oare ce o fii?? Eu una sper la o inpacare intre ei doi. Chiar ar fii dragutz ;;)
Pana data viitoare spor la scris in continuare kiss
~Sayonara~ a hug  


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 20:28

Heu, ce sa fac daca nu m-ai anutat...daca ma anuntai veneam de la capitolul 9...
Dar e bine si acum...ai 3 comm-uri cu al meu...unde e next-ul?confuz
Vreau next-ul ca sunt curioasa!
Anunta-ma la next! Te pwp dulce si spor la scris in continaure!!!kiss


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 33
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 10:44

CAP. 11

"Tu esti a mea!" , "Tu esti a mea!". Imi tot rasunau in minte aceste cuvinte dureroase. Fix cand uitasem de prostia facuta el trebuie sa-mi adica aminte. Mel m-a batut la cap toata ziua sa afle de ce comportamentul meu s-a schimbat radical de cand cu intalnirea cu Sasuke. Se pare ca baiatul care a fost si va ramane in inima mea este extrem de popular in scoala. Ma si gandesc ce sa fac. Adica daca o sa fiu rece si rea urmand planul varului meu el amintindu-si de tot ce s-a intamplat inainte o sa creada poate ca sunt atat de distrusa de plecarea si revederea lui incat incerc sa-mi ascund adevaratele sentimente(ceea ce este adevarat) si atunci o sa creada ca am o slabiciune pentru el, iar daca devin draguta cu el avand in vedere ca el face parte din grupul nostru, sau mai bine zis ca eu fac parte din grupul lor pentru ca el a venit primul(Ahh! cat pot sa urasc ca el a fost inaintea mea cu ceva!!) de aici rezulta faptul ca eu ma dau bine pe langa el desi am fost respinsa ajungand sa fi numita iertati-ma nu stiu ce vorbesc. Ce o sa ma fac? Sunt intre ciocan si nicovala si din nou imi displace asta mai ales ca e tot din vina lui. NU! O sa ma port ca ...ca ce? Poate ca...o amica? Nu! Inacceptabil. E prea mult. Poate doar colegi, dar va trebui sa il ajut cand o sa fie intr-o dificultate catusi de putin de mica pentru ca teoretic asta fac colegii. Din nou sunt prinsa intre ciocan si nicovala. Cred ca mai bine o sa o intreb pe bunica. Luand in sfarsit dupa un car de ani aceasta decizie de a o intreba pe bunica nedand niciun exemplu ma ridic din patul nefacut deoarece deabia ma sculasem. Ma indrept cu pasi de felina spre dulap alegandu-mi o rochita mai de plaja avand in vedere ca afara sunt cam 30 de grade.  Ma incalt cu o pereche de tocuri bej cu dantela sus care sa se asorteze cu rochia alba cu volanase siclam si maro. Imi pun niste cercei in forma de trandafir, un inel cu fundita crem si o bratara cu pietre roz. Inainte sa ies din apartament imi pun cheile, telefonul si rujul intr-o gentuta de mana.


Ajunsa in fata biroului bunicii crand sa bat la usa aud din greseala o conversatie infioratoare dintre buica si un barbat.

"-Nu ea,nu o sa afle.Cred ca ar fi distrusa.
-Nu uita ce trebuie tu sa faci chiar daca e nepoata ta. Trebuie! Nu uita! Consiliul te-a chemat. Ai grija.
-Nu cred ca e treaba Consiliului.
-Ba e! Este de cand copila asta ne-ar putea afecta si negative dar si pozitiv, asa ca ai grija ce faci sa nu dezamagesti Consiliulul."

Aud cum se deschide usa si ma dau umpic mai in spate ca si cum nu as fi auzit nimic tocmai ajunsesem. Blondul care iesise pe usa ma salute respectuos in timp ce imi tine usa ca sa intru. Ce gentleman! Pacat ca e prea mare pentru mine plus ca eu nu pot sa-mi scot o persoana anume din minte. Si deaia am vrut sa vorbesc cu bunica. Intru sifoasa in incaperea frumos mobilata cu flori decorative la tot coltul. O vad pe bunica asezata pe canapeaua din piele indemnandu-ma sa ma asez langa ea si sa I-au o ceasca de ceai. In timp ce beau din ceasca o intreb cum ar trebui aceasta fata cu problema anume sa o rezolve. Ca doar nu urma sa ii zic ce s-a intamplat intre mine si Sasuke. I-am spus mai...neutru ca sa zic asa, deoarece "aveam un proiect la stinte sociale". Nici bunica nu stia raspunsul dar a zis ca o sa se gandeasca in seara asta si maine o sa mi-l dea. Ma ridic gratios de pe canapea indreptandu-ma spre clasa de latina. Toata ora urma sa fie extrem de plisctisitoare. Defapt asa a fost toata ziua pana la penultima ora, ora de istorie in care Mel ma anunta ca azi ele vroiau sa dea o petrecere in pijamale. Doar ca in bilet ma mai anunta si ca aceasta petrecere e mai diferita adica ii adduce si pe baieti, iar toti o sa fim imbravati in pijamale. Panicata ca nu cumva sa fie si Sasuke o intreb cine vine. Raspunsul: Toti baietii din grupul nostru. Firar! M-am ars! Pijamalele mele sunt oribile, adica sunt doar ceva gen: pantaloni lungi+un trcou cu un desen pe el. Ii spun Melissei problema mea. O vad in a patra banca din stanga mea cum I se mareste zambetul strengar. Se ridica de pe scaun indreptandu-se spre mine, ma Ia de mana si de duce spre profa de istorie spunandu-i pe un ton autoritar ca noi doua plecam deoarece avem cumparaturi de facut.


Peste o ora suntem amndoua in mall-ul din Milano. In momentele astea chiar ma bucur ca Melissa poate ca mine sa plece cand vrea de la scoala ca sa isi cumpere haine, pantofi sau orice vrea. Cand intram in magazine simt mana Melissei cum imi strange bratul. Cred ca fata asta urma sa-mi rupa un os daca nu se oprea.


-Ce s-a intamplat? o intreb eu in soapta in timp ce eram trasa in spatele unui raft plin cu rochii.
-Uita-te acolo! imi raspunde si ea tot in sopata. Ma uit spre locul indicat de ea si il vad pe...Eddie? Ce naiba cauta el intr-un magazin cu lenjerie de dama? Si de ce Mel se ascundea de el? Doar daca nu...O Doamne! Mel il place pe Eddie. Nebunie curate. Adica ea e mereu ordonata si organizata, iar el e mereu asa cu capul in nori si niciodata nu e atent. Cum se spune. Opusii se atrag. Dar ce face Eddie intr-un magazin ca asta? Vreau sa ies deoarece asa era frumos: cand vezi o persoana pe care o cunosti si sunteti prieteni, o saluti. Il vad pe Eddie cum se indreapta spre noi, iar Mel imi spune ca ii voi plati cu varf si indesat ca n-am ramas ascunsa. Vine umpc jenat la noi avand in mana...rochii de nopate?! Ciudat!
-Ce faceti fetelor? Vedeti eu sunt aici pentru ca...
-Pentru ca vroiai sa o ajuti pe Saku sa-si gaseasca cateva rochite de noapte nu? Super! Ce sincronizare! Vezi?! Deasta sunt si eu aici pentru ca fata asta are numai pijamale de copii mici, il intrerupe Melissa facandu-ma astfel de rusine su luandu-si revansa pentru demascarea locatiei ei.
-Oau...biata de tine. Ai fost corupta de parintii tai sau ceva de genu? Nu conteaza pustoaico! Desi sa fiu sincer Sasuke se pricepe mult mai bine la asta decat mine. Ai noroc fato ca el e aici in magazin cu mine pentru ca a zis ca vrea sa ii cumpere un cadou unei fete. Nu ma mira. Ce m-a mirat este ca dargul nostrum prieten s-a indragistit de ea.


Cee??? Imi venea sa tip. El s-a indragostit? Adica chiar am fost o marioneta pentru el nu? Se pare ca cineva e mult mai importanta decat mine. Imi venea sa plang cu lacrimi de crocodil plus faptul ca ma deranja ca atunci cand am fost cu Kol la shopping nu mi-am luat si chestii deastea mai...sexy. Cand noi doi am probat lenjeria intima eu doar ii spuneam din cabina daca era ok sau nu. Imi venea sa-l opresc pe Eddie, dar deja il chemise pe Sasuke. Aoleu! Il vad pe cuceritorul anului cum vine spre mine zambind pervers spunandu-mi ca e cel mai bun in materie de lenjerie intima pentru femei. Normal! Cum de nu m-am asteotat la asta? Unde e e Eddie e si Sasuke. Il simt cum ma trage de mana in timp ce Mel imi ureaza noroc pentru ca din cate am inteles asta era un pervers innascut si ar fi fost o minune sa nu intre peste mine in cabina de proba. Defapt asa s-a si intamplat. In timp ce imi puneam pe mine o rochita roz cu fundite negre Sasuke a intrat peste mine in cabina de proba. Ce nesimtit! Ce magar! Ii spun sa iasa afara si se executa. Ma mir! Dupa ce imi dau jos rochita imi pun la loc sutienul
-Esti chiar un magar! Tu vrei sa-i cumperi unei fete pe care o placi  un cadou si te mai si dai la mine? Nu ti-a ajuns?, il intreb dupa ce a intrat din nou in cabina de proba. Il vad cum se uita la mine cu o fata mirata, perverse si in acelasi timp dragastoasa.
-Defapt nu o plac plac pe fata aceea. O iubesc!
Deci oficila chiar mi-a sous-o in fata. Cat de crud poate fi asta? Ma inbrac repde in fata lui si ies din cabina cu tot cu rochia din satin. Am cumparat-o repede si am plecat de acolo cat ai zice peste.


Era noua seara. Baietii urmau sa vina in urmatoarele minute. Imediat ce au aparut au inceput jocurile, nu inainte ca Sasuke sa propuna sa jucam Sticluta in camera mea! Ce nenorocit! Dece fix a mea? Cat mai vroia sa ma terorizeze? Inainte sa incepem am inteles ca : 1. Sticla mereu alegea o fata si un baiat, niciodata un baiat si un baiat sau o fata si o fata; 2.Cei doi trebuiau sa se sarute neaparat French; 3.Fata trebuia sa-l dezbrace pe baiat de o haina cat se sarutau si viceversa. In timpul jocului Lily I-a dat jos trecoul lui Sasuke, iar el I-a dat jos pantalonii mini pe care ii avea. Am observant ca numai eu si Mel eram in rochii, Natalie era in tricou pana la buric si fusta, iar Lilyy avea niste pantaloni mini si un maieu mulat. Ma trezesc din visare cand Melissa imi zice ca trebuie sa-l sarut pe James. Ok! N-am nicio problema cu tipul. In timp ce ne sarutam si pot sa spun ca saruta la naibii de bine el mi-a dat jos rochia, eu ramanand doar in lenjerie intima, iar eu I-am dat jos pantalonii auzind un fluierat din partea lui Eddie cand ii atinsesem coapsele. Cand ma intorc la locul meu il vad pe Sasuke nervos. Oare de ce? Plus ca era si rosu de nervi la fata. Hmm! Baiatul asta e ciudat rau. Jucam si jucam in timo ce eu ma rog ca Sticla sa nu ma aleaga pe mine si pe Sasuke, dar ma opresc din rugaciunile mele intense cand....


Super! Am terminat si capitolul asta si pot spune ca azi mi-au venit toate ideile astea si am zis sa le scriu pe toate intr-un capitol. Sper ca n-am grabit actiunea cum am facut-o data trecuta cand capitolul a fost mai lung si sper ca am "platit" pentru capitolele mai scurte. Enjoy!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 11:52

Cand ce? huh? Ce se intampla? de ce l-ai terminat asa repede crying
Deci se pare ca Sasuke este cam posesiv lough Nu pot sa cred ce aiurita este Sakura incat nu isi da seama ca Sasuke despre ea vorbeste, dar nu inteleg o chestie...de ce nu ii spune direct ca o iubeste? adica de ce se ascunde? nu prea are logica,dar nah...asta se va lamuri in capitolele viitoare happy
Pana data viitoare te-am kiss Si mersi ca mai anuntat de next thank you
~Sayonara~ a hug


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 14:04

Good! Deci cum sa sa ne lasi in suspansul asta?!
Spune-mi te rog ca Sakura nu ajunge nud...Te rogggg!!!
Vreau next-ul!
Anunta-ma la next! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!! kiss


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 33
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 14:59

Cand o sa termine cineva o propozie atunci cand ajunge la mijloc si urmeaza ceva interesant?! Tot atunci cand o sa fac si eu asta... In traducere... NICIODATA!! Un capitol eztraordinar scumpo, foarte frumos. Dar era si mai frumos daca ar fi continuat inca putin, nu? NU! Ca atunci ne luam adio de la suspans. Ei, toate ca toate, stii nu ca trebuie sa ma anunti cand postezi nextul. Spor la scris si la idei. a hug Te kiss dulce! Sayonara! hi!
 
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 22:18

Hey!
Ajung si eu cu intarziere
un fic frumos dar, unde este nexul
ne omori in suspansul asta
te pwp spor la idei


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 <a href=
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 11:44

"...dar ma opresc din rugaciunile mele intense cand...."


P.O.V Sakura:


...cand il aud pe Sasuke spunand ca mai bine mergem la ei in apartament avand in vedere ca James tocmai ce a facut rost de o sticla de whisky.


-Atunci ce naiba mai facem noi aici? Haideti, haideti! Ieiii! Sa inceapa petrecerea!. Toti incepem sa radem la vederea entuiasmului lui Eddie. Ne ridicam toti in picioare vrand sa plecam dar suntem oprite la auzul comentariului lui Lily.



-Stati fetelor! Nu putem sa emrgem pana in apartamentul lor in pijamale. In niciun caz! E inacceptabil si nu vreau sa aud comentarii! Sunt sigura ca fiecare dintre voi are haine de petrecere asa ca puneti-le naibii odata pe voi si sa mergem.


Hmm...pana la urma Lily avea dreptate. Daca ne apuca pe noi plimbatul in rochii si haine mulate si scurte pe noi pana la aprtamentul lor riscam sa fim prinse de supraveghetori. De cand am ajuns la scoala am fost avertizata ca nu e bine sa te pui rau cu ei. Dupaia tot anul o sa fie cu ochii pe tine si nu vei putea face nimc. Le vad pe colegele si in acelasi timp prietenel mele cu I-au de mana cate un baiat pentru a le "ajuta" sa aleaga haine. Da! Cum sa nu?! Am vazut-o pe Natalie cu il I-a de tricou pe Sean, iar Lily il trage de mana pe James. O, nu! Nu putea sa il I-a si ea pe Sasuke? Il vad pe Eddie cu se duce la Melissa si o intreaba pe un ton suav daca nu vrea sa o ajute. O vad pe una dintre cele mai bune prietene ale mele cum roseste in obraji si aproba plecand amandoi in camera ei. Super! Ghiciti cu cine am ramas. Cu desteptul de Uchiha. Fix asta mai imi lipsea... sa ma vada goala din nou.



-Pleaca din camera mea!

-Cu mare placere!, imi spune acesta taios si imi intoarce spatele. Hmm...Ce o fi cu el? Oooo...da!...am uitat. El acuma e indragostit. Chiar si gand mi-o spun in gand simt ca un cutit mi se infige in inima si nu vrea sa plece. Il vad cum stacu spatele lipit de tocul usii lasand la vedere doar jumatate din spatele lui bine facut. Oftez usor si incep sa-mi caut haine, sau mai bine zis alta lenjerie. Ma uit bine prin garderoba si aleg un sutien rosu cu dantela asortat cu perechea de tanga. Off! Se pare ca intr-un fel istoria se repeta. Dupa ce mi-am pus pe mine chilotii sutienul a devenit o problema majora. In orice chip si fel incercam nu puteam sa il inched. L-am pus pe mine in toate modurile posibile ca sa il inched si tot n-am reusit. "Fir-ar" Oftez incet aducandu-mi aminte de seara cu petrecerea in care Sasuke m-a ajutat. Insa acum nu cred ca mai e acelasi Sasuke. Cand ma gandesc la el, la corpul lui, imi vine sa sar pe el si sa-l manac la desert. Nu pot sa inteleg acum cateva saptamani se dadea la mine incontinuu, iar acum nici numai vrea sa stea cu mine, se enrveza din orice si este prea rece cu mine. Chiar si la magazine cand am fost intrase in cabina mea fara permisiune, iar acum?...nu stiu ce sa mai cred. Simt cum ma ustura nasul semn ca o sa incep sa plang. E de rau! Cand ma ustura nasul pur si simplu explodez...nu ma pot opri. Si iata ca incepe... Simt cu o dara fierbinte mi se prelinge pe obraz si imi cade intre sani. Asa au urmat si multe altele. Neputand sa imi tin pentru mult timp respiratia incep sa suspin. Off! Acum sigur m-a auzit.



-Sakura ce se intampla? Plangi?


Normal ca plang idiotule. Si asta e doar din cauza ta pentru ca esti asa de indisponibil, atragator si superb, iar eu nu o sa te pot avea din cauza norocoasei aceleia de care te-ai indragostit. Viata e amara, e cruda, iar eu nu pot sa o indulcesc. El este scaparea mea din acest infern...doar el! Aud cum se deschide usa si cum Sasuke se indrepata spre mine luandu-ma in brate.



-Numai plange...te rog. Nu iti sta bine. Ma imbratiseaza strans in timp ce imi depune un sarut tandru pe tample. Acum sunt mai confuza decat inainte. Naiba Uchiha! Ma distrugi pe zi ce trece, din interior in exterior. Ma ajuta sa imi pun sutienul..."exact ca prima data" soptesc eu incet cat sa nu ma auda. Se duce la mine la dulap si imi scoate de acolo un corset negru cu maneci trei-sferturi din dantela si o fusta rosie mulata. "Identic ca prima data" soptesc din nou suspinand usor. Sasuke ma intreaba ce am zis, iar eu ii spun ca ar trebui sa mergem. Aproba din cap si ne indreptam spre holul de la intrare. Ii asteptam pe ceilalti inca vreo 10 minute si apoi plecam spre apartamentul baietilor.




Ajunsi acolo incepem sa jucam adevar si provocare in timp ce fiecare dintre noi se indopa cu chipsuri si whisky. Se pare ca nimeni nu observase ce ciudat am inceput sa ma port...poate inafara Melissei care se uita suspicios la mine...inafara de mine si ea toti ceilalti erau beti. Tot continuam jocul cu provocari din ce in ce mai ciudate pana cand se aude un ciocanit la usa si apoi o cheie intrand in contact cu broasca. Baietii se uita terifiati la noi facandu-ne se ne alarmam trezindu-se cat de cat din betie.


-La naiba cu supraveghetorii astia. Fix azi trebuiau sa vina la noi in apartament? E adevarat ca la fiecare doua saptamani supraveghetorii alegeau o camera la nimereala si mergeau acolo pe la 1-2 nopatea chiar daca riscau sa trezeasca elevii. Iar noi aveam ghinionul sa fim acolo...in acea camera sau mai bine zis apartament. Fugim cu totii stingand luminile si ascunzadu-ne. II auzim pe supraveghetori cum se indreapta spre noi. Lily, James, Mel si Eddie s-au dus in camera la James, iar Natalie s-a dus in camera la Sean. Eu ramasesem din nou singura cu Sasuke. Ne ascundem in dressigul lui...putin cam stramt pot spune. Aveam trupurile lipite una de alta. Imi spune ca ma lasa acolo si ca vine inapoi dupa ce pleaca supraveghetorii. Vrand sa iasa ca sa deschida usa si sa ii goneasca auzim pasi aproape de dressing. Aoleu! Suntem prinsi...

Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 21:59

Deci nu pot sa cred...cum sa te opresti acum?!!
Deci acest capito mi-a placut, dar as vrea ca Sakura sa fie mai...mai...dura...
Sa nu mai planga din orice si sa nu mai para atat de slaba in fata lui Sasuke...
Sa-i arate ca a trecut peste chiar daca nu a facut asta...
Deci vreau next-ul repede! si sa ma anunti cand il pui! puppy eyes 
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 33
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Sept 2013, 10:29

Ce naiba e cu Sakura? Nici macar nu-si poate inchede sutienul? Da.. la ce sunt bun baietii.... Din fericire pentru mine imi inchid sutienul si cu ochii inchisi, asa ca n-am nevoie de " ajutor specializat".  Ce sa-ti mai spun... A, da! Sa aduci nextul ala cat mai repede!puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes :o3:Spor la scris si la idei!a hug Te kiss dulce! Ja ne! hi! 
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Sept 2013, 13:34

Buna! Am trecut si eu pe aici si imi place ideea ficului tau.
Mi-au placut fazele din interiorul acestul fic, si ti-as fii recunascatoare pana la cer daca m-ai anunta si pe mine de urmatoarele capitole puppy eyes


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mIubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole   Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Sept 2013, 19:24

CAP. 13


P.O.V. Sakura:


                Vad cum se deschide usa dressingului, iar Sasuke ma tine strans in brate, punandu-ma in spatele lui. “Le simt mirosul si nu este cel al supraveghetorilor”, ma anunta el in soapta. Incercam sa nu ma foiesc sau sa tip cand pana la urma usa se deschise, iar lumina puternica ne patrunse in ochi. Cand amandoi ne obisnuim vedem in fata noastra un barbat saten cu un ten inchis, niste ochi negrii necrutatori si un zambet acru pe fata. Barba ii era nebarbierita, iar hainele lui erau mototolite.


                -Nu ma asteptam ca tu, Uchiha, sa revendici in sfarsit un premiu asa mare. Scumpete nu e OK sa te increzi in el. E un afemeiat mai mare si decat mine. Sakura, iubire, vin-o incoa. Hai sa ne distram…de dragul vremurilor trecute…si asa nu mi-am terminat treaba. Iar tu Sasuke…avem niste treburi de terminat. Cum indraznesti tu bastard nenorocit, tu corcitura sa ma bati pe mine? Cand o sa afle cei din Congres ce mi-ai facut o sa-ti para rau mai ales ca indraznesti sa stai langa un Sange Pur.

                La auzul insultelor scot un icnet speriat. In fata mea nu statea un simplu barbat…NU! Era fix nenorocitul, perversul si tiganu’ de Florin. Nu imi vine sa cred ca a iesit asa repede din inchisoare….dar na’…daca taicasu are bani. Ce nu imi venea mie sa cred este faptul ca a ajuns aici si ca a indraznit sa il faca pe Sasuke bastard. Simteam o manie curgandu-mi prin vene, sangele meu clocitea cand il vedeam pe Sasuke asa speriat si fara aparare. Ma simteam prost, mai ales ca nu stiam ca mama lui murise. La randul meu si eu eram speriata de Florin. Nenorocitu’ incercase sa ma violeze. Norocul meu a fost a Sasuke m-a salvat. Si de atunci ma tot intreb de ce? De ce i-a pasat lui de mine? Pe atunci nici nu ma cunostea. Off…cred ca toate astea o sa ramana un mister. Capul imi vajaie in timp ce Sasuke ma impinge in spatele lui dandu-i un croseu de dreapta in fata lui Florin. Insa nici acesta nu se lasa mai prejos si incep amandoi sa se bata. Ma uit speriata la ei si infricosata pentru ce ar putea pati Sasuke. Apoi incep sa ma gandesc…nu vreau sa fiu una dintre acele fete care sunt prea speriate ca sa actioneze si stau sa se uite la intreg spectacolul (dupa parerea mea un specatcol de groaza) nefacand nimic pana cand unul dintre ei castiga. Imi dadeam seama deabia acum dupa cateva luni de stat pe langa vampiri care erau deosebirile dintre ei si deabia acum imi dau seama ca si Florin e unul dintre ei. Dar ce pot sa fac? Cum pot sa le distrag amandurora atentia? Tipam de inebuneam, tipam sa se opreasca. Imi dadeam si singura seama ca Sasuke era diferit. El nu m-ar viola, in schimb Florin ar face-o. Asa ca incep sa ma dezbrac lent in fata celor doi. Florin e primul care observa ce fac si se uita la mine pervers. Vad foamea in ochii amndurora, dar nu foamea de sange ci cea de a ma avea, de a-si petrece o noapte cu mine. Florin se repede animalic la mine si vrea sa ma dezbrace de tot in timp ce isi indrepta gura slinoasa spre buzele mele. Imi intorc putin capul intr-o parte si ma uit la Sasuke ce ma privea stupefiat, pentru a practic eu nu faceam nimic, ziceai ca eram o papusa. Ma uit la el speriata, iar acesta,profitand, il ataca pe Florin de la spate dandu-i un pumn in ceafa si facandu-l sa lesine. Il imping pe nenorocit jos de langa mine si fug spre Sasuke incepand sa plang. Acesta ma tine in brate starns soptindu-mi cuvinte dulci. Aratam oribil, cu ochii rosii de la cat am plans si doar in sutien si chiloti, iar el incepea sa ma tine din ce in ce mai strans in brate. Il imping de langa mine. “Nu ai voie sa ii cazi din nou in capcana Sakura!, Nu il lasa sa te amageasca…el nu te iubeste, el iubeste pe altcineva”. Imi tot repetam cuvintele astea in minte de o mie de ori, chiar de cand ne intalnisem la cantina. El se uita ranit la mine. De ce se tot uita asa la mine? De ce nu ma lasa in pace? De ce si iar de ce. Aveam atatea intrebari si nu gaseam raspuns la niciunele. Totul era o varza in capul meu. Dar deja nu ma mai puteam controla. Am stat inchisa atata timp in mine. Nu puteam zice la nimeni ce s-a intamplat intre noi doi. Nu puteam sa ii zic lui Lily, care si asa e obsedata dupa el, eu cu Natalie nu am prea vorbit foarte mult pana acum, iar Melissa …off…fix ei as vrea sa ii zic, dar din nou nu pot, pentru ca toti si-au pirdut memoriile! Si asta ma inebunea. El si Kol erau singurii cu care puteam vorbi, plus ca el chiar mi-a zis ca iubeste pe cineva. Ce n-as da ca aceea sa fiu eu.


                Sasuke se apropie de mine vrand sa ma imbratiseze din nou dar ma dau mai in spate. Nu mai suportam dinstanta asta dintre noi pe care eu singura am creat-o. Asa ca m-am indepartat de el. Nu stiam de ce, dar daca ma stateam mult langa el urma sa distrug tot ce creasem in aceasta vacanta. Tot ce cladisem cu Kol. M-am dat doi pasi inapoi , nu vroiam sa ii arat ca tot cubul de gheata ce incercasem sa mi-l introduce in inima incepuse sa se dezghete chiar de cand il vazusem prima data in cantina, chiar de cand nu cazuse la picioarele mele ca orice alt baiat de acasa sau de aici. Ii spun sa mergem la directoare cu tot cu javra asta de om cand deodata incep sa tusesc ca nebuna. Tuseam si tot tuseam…aproape ramasesem fara aer. Incercam sa respire printe accesele de tuse, dar nu puteam. Ma aplec in genunchi cu o mama la gat si alta la gura. Sasuke cade langa mine imbratisandu-ma intrebandu-ma daca sunt bine. Esti orb sau ce? Nu vezi ca tusesc ca apucata? Deodata simt o durere ascutita in zona gatului ca si cum o piatra mare ascutita venea din gat in cavitatea mea bucala. Cand in sfarsit durerile se diminuasera am simtit ceva umed si vascos in palma mea. Sange! Tuseam cu sange! Ce naiba? Din cate imi aduc eu aminte nu sunt bolnava, cel putin nu in felul asta…mi-as fi dat seama. Desteptul de langa mine se dezmeticeste din visare si punand repede niste haine pe mine ma duce in brate fuga la directoare. Acei cativa elevi care se plimbau ca nebunii neavand ce face la 12:30 seara se uitau la noi ca la masini straine. Dam buzna in biroul bunicii, sau mai bine zis Sasuke da buzna in timp ce pe mine ma apuca o noua criza de tuse. Tsunade isi scoate repede ochelarii de pe ochi si vine in doi timpi si trei miscari spre mine. Ii spune lui Sasuke sa ma pune pe fotoluil din fata biroului ei, cel in care nu ma lasa nicodata sa lenevesc, nici nu ma lasa s ail ating, iar acum ma intindea pe el fiind plina de sange. In spatele biroului ei era o biblioteca imensa de vreo 2-3 metri din lemn de mahon si ferestre de sticla cu multe sertare in apropierea podelei. Din unul dintre sertare, din care vad eu cu ochii mei impaienzenitii ca erau multe sticlute, pastile si plante medicinal, bunica scoate o sticla maronie care cred ca era mai veche decat mine din cauza scrisului de mana de pe eticheta scorojita. Ma balbai treptat incercand sa o intreb daca chestia aia mai era valabila.



                -Taci din gura!, se rasteste la mine. Ca o sa-ti fie mai rau. Imi umpe doua lingurite pline de un sirop gretos si care mirosea a vechi dupa care ultimul lucru pe care il simt este mana lui Sasuke care ma strange incetisor si apoi adorm instantaneu.




                                                                                                ***



                Simt o lumina puternica cum imi invadeaza trupul. Ochii mei ma dor, simt ma imi sunt scosi din orbite, si deodata…negru! Dar nu, vad ceva in departare. Ma apropii din ce in ce mai mult si in fata mea se desluseste o imagine infioratoare. Calc usor si incet, precauta. Pana cand ochii mei se obisnuiesc cu imaginea din fata mea. Imaginea unei femei frumoase, gratioase. Avea un par frumos, caramelizat, ce parea matasos la prima vedere, dar care era plin de sange. Ea, toata, era plina de sange, de la haine, pana la par si ochi. Era pe o masa prinsa de memebre cu niste curele din piele.  In spatele ei o creatura abominabila statea si ea cu un cutit infip in piept. Deodata simt in spatele meu o impunsatura puternica. Ma intorc si…nimeni. Aoleu! Mai nou acum sunt in filmele cu prosti? Ce? Era faza aia gen: ma-impinge-cineva-de-la-spate-eu-ma-intorc-si-ma-ataca-din–partea-opusa. Ha! Fix asta mai lispea. Dar nu, se pare ca nu eram in filmele cu prosti. Aud o voce groasa soptindu-mi in ureche, apoi vantul ma impinge puternic si cad intr-o prapastie.






 
                                                                                                ***


                Tip si iar tip! Tot ce aveam in minte erau femeia cu bestia. Acea imagine monstruasa. Incetul cu incetul ochii impeienzenit mi se limpezesc si incep sa deslusesc persoanele de langa mine. Adica niciuna! Ce? M-au lasat aici singura? Ma uit in jos si vad ca inca sunt pe canapeaua bunicii. Sunt pe canapeau bunicii pline de sange. Sangele meu?? Eram plina de sange. Ca femeia din vis. Incep sa tip mai tare de data asta. poate cineva ma va auzi. Dar nu! Nu venea nimeni. Strigam pe toata lumea: bunica, Kol, Melissa, Sasuke si ceilalti. Vreau sa ma ridic dar nu am putere. Ma sfortez si reusesc sa ma dezlipesc de pe canapeaua insangerata. Ies din biroul bunicii si ajung pe holurile scolii. Holurile scolii care erau goale. Ma intorc in birou sa ma uit la ceasul de de perete. Este 10:30. La ora asta olurile musteau de elevi. Dar nu si de data asta. parca totul era parasit. Apoi apare din nou. De data asta erau reale. Femeia si creatura abominabila. ma dau doi pasi in spate iar ei se misca spre mine inconstient. Alerg si alerg si ei vin spre mine. Tot mai aproape. Ma uit in spate sa vad unde sunt si din tampenie absoluta si neatentie cad. Cad de la etaj. Stau intinsa pe jos. Plina de sange murdarind iarba curate. Apoi aud din nou acea voce. Imi sopteste ceva, dar nu pot sa retin. Si apoi…


                                                                                                ***


                Apoi ma trezesc. De-a binelea! In lumea reala! Fara vise, fara nonsens! Totul asa cum il stiam eu!






 
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Sept 2013, 20:42

Bine...care voce? si din ce cauza a tusit Sakura sange?
Oricum a fost interesant capitolul desi putin cam incurcat.
Mersi ca mai anuntat.
~Sayonara~


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 24 Sept 2013, 08:59

Draga mea, capitolul e absolut incantator. Are o nota aparte de mister si mult SANGE!!! Si eu am niste idei adorabile ce provin de aici. Iti mai spun odata, ador acest capitol, e absolut fantastic. Vreau doar sa aflu de ce tusea Sakura sange? Iar femeia si bestia...? Hm, coci tu ceva interesant si nici prin cap sa nu-ti treaca sa uita sa ma anunti. Multumesc pentru anuntul asta si te rog anunta-ma si data viitoare. puppy eyes Te kiss dulce! Spor la scris si la idei! a hug Ja ne!hi!
 
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Dec 2013, 15:15

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 01:26

Fanfic redeschis la cererea autoarei. Spor la scris!


Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 24 Dec 2013, 12:12

CAP. 14



   P.O.V. Sakura :



            Craciunul. Ai putea spune ca e unul dintre cele mai frumoase zile din an. Pentru mine, Craciunul de anul asta e de-a dreptul covaristor. In timp ce toti din grup urmau sa merga intr-o frumoasa cabana in munti peste doua zile, eu urma sa stau aici. De ce? Hmm…sa ma gandesc…poate din cauza ca scuip sange in fiecare zi? sau ca beau un litru de apa pe ora? Din cate am inteles de la Tsunade astea sunt un fel de simptome, corpul meu trebuie sa accepte partea de vampir. Se pare ca mama a ramas insarcinata cu un simplu om, iar eu acum ma zbat intre viata si moarte sperand ca voi putea deveni ca ceilalti acceptand super-puterile si ca nu voi arde in timp ce ma voi ineca cu propriul meu sange. Yucky nu? Ce sfarsit groaznic! Din fericire pana la venirea Craciunului Mel are grija de mine si asa ne putem apropia mai mult. Macar un lucru bun iese din toata tarasenia asta.



            -Cum te simti pitico?



            Strigatul ei se aude de la intrare. Ma dau jos din pat si ma indrept spre ea. In timp ce Melissa comanda pranzul fiindca era aproape 13:30 si trebuia sa ma umplu cu proteine ca apoi sa le dau afara pe toate vomitand, eu imi caut ciocolata preferata. Ii simt mana cum ma trage din debara si imi spune pentru a nu stiu cata oara ca singurul alimente care nu am voie sa le consum este cafeaua si ciocolata. Ciocolata mea preferata continea cafea. Ce chin pentru mine. Fara cafea o sa adorm in ore. Dar ce ore? Nici la ore nu ma mai lasa sa merg. Cred ca toata scoala a aflat ca nepoata directoarei, diva scolii este in plina transformare. Pentru ceilalti este normal sa se intample pe la 1-2 ani in care organismul este in continua miscare si practic, nu sunt simptomele astea tampite si enervante, plus ca ai mai multe sanse de supravietuire. Dupa aparitia mancarii Melissa imi baga pe gat friptura in sange cu sos de ciuperci si salata de andive cu carne de pui. N-oi fie eu vegetariana dar m-am saturat de atata carne. In fiecare zi carne. Si la micul dejun mi-au adus snitel de pui. Iar la cina chiar ma indoapa cu carne : carne de vita, de pui, de porc, de curcan,de iepure, de caprioara, si astea sunt doar jumatate. Dupa ce termin de mancat ma apuc sa fac temele. Chiar daca nu merg la ore tot trebuie sa copiez lectiile si sa fac temele. Mel pleaca inapoi la ore, deoarece i se terminase masa de pranz si intr-un fel sau altul am convins-o pe bunica ca nu trebuie sa fiu dadacita in fiecare ora din zi. De vreo trei saptamani eu am aceste stari asa ca m-am obisnuit cu ele. La inceput si Mel, Lily si Naty stateau toata ziua langa mine, nepasandu-le de ore. Nu-mi vine sa cred ce bune prietene suntem, mai ales cu Lily m-am imprietenit destul de repede. Cateodata sunt bucuroasa ca nu isi amintesc de mine, cea de dinainte, o fosta marioneta de-a lui Sasuke.  Dupa ce imi termin temele ma duc sa fac un dus. In cazul in care ametelile si sangele urmau sa vina baia era un loc convenabil.



            Dupa o baie lunga, ies din dus cu halatul ud lipit de piele. Aud un marait si-mi intorc capul. James. Rasuflu usurata. El nu ar fi putut sa imi faca ceva. Il vad venind spre mine, dar dintr-un motiv ciudat ma dau inapoi. Simturile imi spun sa stau departe de el. Cand ma lipesc de perete simt cum imi strange mana. O arsura dogoritoare imi incepe de la incheietura si urca in sus. Scot un mic tipat de durere. Cineva m-a auzit. Si din nou norocul nu tine cu mine. Sasuke. Il indeparteaza pe James si ii spune sa astepte in bucatarie. Sa astepte? Pentru ce? Se uita umpic la arsurile provocate de furia lui James si ma duce in baie vrand sa-mi puna mana sub chiuveta.



            -Ce? Din nou remediul cu apa fierbinte ca la scoala cand m-am taiat? De data asta nu cred ca o sa mearga playboy. Sunt deja arsa daca nu observi!



            Sasuke se uita la mine cu o privire de speriat, cu sprancenele aproape unite, vena zvacnindu-I pe frunte. De ce oare s-a infuriate asa tare? El a facut misto de mine de o mie de ori mai rau.



            -Esti arsa si pentru arsuri trebuie apa rece idioato!



            Ma uit la el cu neincredere? Ce l-a apucat? Ooo…si de data asta e apa rece nu calda…cred ca am evoluat. Eu doar sper ca nu o sa faca ce zice deoarece m-ar durea ca naiba. Desi imi dau seama in scurt timp ca vorbeste serios pentru ca arsura de la mana se dubleaza din cauza baltoacei de apa rece de pe mana mea ce picura pe fundul chiuvetei de marmura. Incep sa tip din toti ranunchii, dar el continua sa ma tina mobilizata cu mana acolo. Incep sa plang. Durerea era prea mare. Nici nu mai stiam ce se intampla. Dupa un chin de cateva minute se opreste si se uita la mine cu ingamfare …poate si cu putina dezamagire? Off…ce sa fac daca pielea mea e atat de sensibila?! Il simt pe Sasuke cum ma duce in brate pana in patul meu. James striga din sufragerie ca el pleaca, dar inainte de a apuca sa termine propozitia il vad in pragul camerei mele. Isi cere scuze si spune ca el nu se poate ocupa de asta. Imi intorc privirea catre Sasuke. Acesta se uita si el la mine si-mi spune ca trebuie sa ma imbrac. Rosesc umpic, dar nu aprob. Ii spun ca nu ma pot misca si ca mana arsa este momentan nefolositoare.



            -Atunci va trebui sa ma ocup eu de asta nu? Sa nu comentezi hainele pe care le aleg. Si chiar inainte de a putea comenta el imi da jos prosopul ud. Incerc sa ma infasor in cerceaful argintiu de pe patul meu nefacut. Sunt surprinsa ca ma lasa asa.  Il las sa cotrobaie prin dressingul meu vreo 15 minute cat timp imi pun pe mine lenjeria de corp neagra. De data asta Sasuke era prea preocupat si chiar si in starea mea am reusit sa-mi inchid singura sutienul. Intr-un final Sasuke vine in mana cu un plover gri simplu cu tinte la umeri si cu manecile mulate sub cot si largi deasupra cotului, niste blugi negri cu pete gri ,o jacheta albastra de blugi si un fular gros tot gri. Imi place combinatia. Defapt mereu mi-au placut combinatiile lui. Cand sa i-au hainele din mana lui, observ pe degetul lui inelar un snur auriu. Dar imi dau seama de greseala pe care o fac cand brunetul ma trezeste din visare. Imi i-au repede pe mine hainele, el ajutandu-ma din cand in cand. Dupa ce sunt gata ma incalt vrand sa merg la bunica pentru control. Sasuke merge in fata sa deschida usa. Si atunci chiar observ mai bine ca pe mana lui stanga care apasa clanta era un inel. Auriu. Nu un snur cum crezusem si speransem ca vad. Fir-ar iar o sa lesin cu el langa mine, pentru ca in urmatorul moment vad negru in fata ochilor. Ce cadou frumos de Craciun mi-ai oferit tu Sasuke anul asta! Un inel de logodna. Oare cine e norocoasa?




Craciune fericit la toti! 
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19Mar 24 Dec 2013, 18:51

Oau ce mai capitol intresant ! 
Sasuke iti dau dreptate cu privire la alegerea apei reci ! kiss multumesc de anunt si bafta la scris in continuare ! kiss !


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mIubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire , pasiune , dorinta si obstacole    Iubire , pasiune , dorinta si obstacole  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire , pasiune , dorinta si obstacole

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-