Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A mystery of life - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A mystery of life - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 A mystery of life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Mar 2011, 14:22

-M-a inselat, bine?

Brunetul o privea uimit si parea lipsit de cuvinte.
-Iubitul meu m-a inselat.L-am vazut cu o fata la un local:se tineau de mana, se sarutau si alte chestii romantice.
Sakura spunea totul pe un ton atat de calm incat Sasuke isi dadu seama cat de trista era
-Sti cum se spune:fiecare clipa de fericire trebuie platita in lacrimi!
Brunetul incerca din rasputeri sa ii ofere fetei un mic zambet dupa acele vorbe ce desi doreau sa fie un fel de incurajare, il facura pe scriitor si mai nesigur de ceea ce avea sa spuna in continuare.
Sakura inse nu parea atinsa in nici un fel de acele cuvinte, si punand paharul pe masuta de cafea de langa canapea, isi stranse genunchii la piept si zise ca si cum s-ar fi resemnat:
-Clipe de fericire?De parca ar fi existat vreo una.Nu il vad decat odata la cateva luni si de fiecare data face un gest romantic, chipurile pentru a spune cat mi-a dus dorul.E dragut, dar toate chesiile astea devin previzibile la un moment dat.
-Deci ce vrei sa spui tu e ca nu l-ai placut.constata Sasuke
-Ba l-am placut..mult, dar toti stim ca in a place, a fi indragostit sau chiar a iubii pe cineva e cale lunga.Ca sa fiu sincera, nu cred ca am fost cu adevara indragostita vreodata.Am crezut asta, dar banuiesc ca m-am inselat.Sti tu, chestiile alea cu fluturasii in stomac, nu le-am simtit, nu cred asta.Nu am gasit niciodata pe cineva in fata caruia sa ma pierd brusc sau sa nu ma pot aptine sa fac ceva stupid si pentru care sa ma doara inima atunci cand doar acorda cuiva zambetul pe care eu il doresc atat de mult.Asa ca am renuntat.Am renuntat sa caut un barbat care sa ma completeze,un barbat car sa ma inteleaga,un barbat care e spontan si nu face ceva doar pentru ca acel lucru e considerat romantic,un barbat care sa imi aduca trandafiri nu stiu de ce....pentru simplul modiv ca e miercuri.Sunt asa siropoasa!
Ssuke o prive si nu intransnea sa spuna nimic.Nu isi da sama de ce, dar ar fi dorit ca Sakura sa se insele cand sunea ca nu a fost vreodata indragostita."Te rog sa se insele!"
-Dar tu?intreba rozalia trezindu-l la realitate
-Eu ce?intreba sriitorul inca buimac
-Ai fost vreodata intragostit?
-Da...o singura data.
-Si ce a spus norocoasa cand a aflat ?
-Nu a aflat!ii taie scriitorul intrebarea brusc
Am fost indragostit de ea mult timp dar tot atat de mult timp a durat sa imi dau seama de asta.Si in timpul asta......ea a mers inainte si eu am ramas tot acolo.De atunci nu cred ca am avut relatii mai lungi de cateva zile
-Oau cel mai dragut tip din scoala, dupa care toate fetele,inclusiv eu, erau topite a fost refuzat de o fata ?
-Nu refuzat.Si-a dat seama prea tarziu de ce simtea pentru ea si nu a mai fost in stare sa isi faca idei, dar lasa asta.Ce vreau eu cu adevarat a stiu este cum de ai ajuns tu detectiv, adica parca lucrai ca fotomodel.
-Da, de la 16 ani, dar lucrurile se schimba si cred ca si oamenii.spuze rozalia nostalgica.Am continuat sa fac asta un timp, dar apoi toate s-au schimbat.Eu am terminat Academia si am incercat sa lucrez catva timp la politie, dar nu a fost ce doream eu asa ca sa sfarsit.Naruto mi-a fos aproape tot timpul asta,.. .si ma ajutat cu bani si suport moral pentru afacerea asta.
Discutia a continuat sa destul timp Sakura ii vorbea despre noii lui colegi de echipa.Ii povestea despre Neji care era cam cel mai serios si responsabil dintre ei si cum se mira vazand ca acum era impreuna cu Ten Ten, care era o tipa cu mult prea mult temperament pentru a asculta pe cineva.I-a mai spus despre Temari, care era extrem de priceputa la calculatore si care desi se certa constant cu Shikamaru un tip lenes dar foarte destept, lucrau bine impreuna.Temari lucra acolo impreuna cu fratii ei mai mari Gaara, ce era destul de nou si parea un tip destul de misterios,si Kankuro ce stia foarte bine cum sa faca rost de informatiile necesare pentru anumite cazuri.
Intr-un final l-a spus despre Ino, secretare ei zurlie, care era fiica femeii ce detinea casa de moda la care lucrase, si care desi avea bani pentru inca 10 vietii, lucra la agentia ei doar pentru ca ii placea ceea ce facea.L-a avertizat insa ca e posibil ca in urmatoarele cateva zile ca blonda e posibil sa ii cera o intalnire.
Sasuke asculta atent povestirele despre cazurile pe care le rezolvasera cei de la "Blue Moon".
Apoi au inceput sa nepede amintiri de genul primul sarut, cea mai penibila faza din istorie si diferite alte subiecte amuzante.
Pentru Sakura era ciudat faptul ca brunetul era asa concenrat asupra ei pentru ca in scoala o ignora complet considerand-o slaba si obsedata de el.
-Deci chiar crezi ca sunt..sti tu...o scorpie fara inima? intreba rozalia vazand ca lucrurile erau mai destinse
-Poftim? zise Sasukke mirat
-O scorpie fara inima, asa cum mi-ai spus acum cateva zile, pentru ca sti de cand am terminat liceul am incercat sa ma schimb, sa nu mai fiu o povara pentru toti si treba asta cu scorpia parea o idee buna.Sti ce, chiar nu inteleg.De ce iti spun tie toate chestiile astea ?
Sasuke o privi cu un zambet in coltul gurii si ii mai turna putin in pahar din acel elixir
-Cred ca e vina whisky-ului.Poate face oamenii foarte comunicativi te asigur! Si P.S.: nu cred cu adevarta ca esti o scorpie, sau cel putin nu una fara inima.
-Da, cum spuneam: atitudinea de scorpie parea o idee buna, dar cred ca acum imi dau seama ca era doar la suprafata.
Dupa aceste cuvine Sakura dadu pe gat continutul paharului, dupa care il puse pe masa si continua:
-Adica tot timpul asta ma credam o femeie puternica matura si capabila sa isi poarte de grija, ceea ce evident nu e adevarat!Dupa cum vezi puternica nu sunt,matura nici pe departe si tu a trebuit sa ma culegi de pe strazi!O Doamne, nu-l condamn ma insela, pentru ca..., la naiba si eu m-as insela !
Brunetul o privea surprins pe colega lui si incerca sa spuna
-Sakura, tu esti....,dar acele cuvinte au fost imediat taiate de monologul pe care il tinea rozalia
-Sunt cea mai anosta si plictisitoare persoana, stiu.Vreau sa spun ca am fost asa suparata ca Richard era cu alta incat nu am vazut ca defapt eu nu meritam sa fiu cu el.Tipa aia avea un corp decupat din reviste cu, forme perfecte, era aranjata, era macheata, era frumoasa.Ea ii spunea Riky.Pe mine nu ma lasat niciodata sa-i spun asa si inteleg si de ce.Adica spus din acele buze rosii, senzuale si tot tacamul, e ca o muzica pentru urechi!Pe cand eu sunt.............,dar cuvintele nu au mai apucat sa iasa din gura ei, deoarece desi vazand-o cu ochii plini de lacrimi, brunetul nu rezista sa nu se rastesca la ea, zicand:
-Cu adevarat patetica!Sti ce nu inteleg?Unde e tipa aia care ar fi fost in stare sa mature cu mine pe jos doar pentru ca am intrasnit sa spun ceva ce nu i-a convennit, care a avut tupeul sa fure o pereche de catuse de la un politist doar pentru ca eu sa nu o mai urmaresc si care aproape la omorat pe Harison in timp ce tipa la mine dupa ce aproape mi-a rupt spatele? Unde este???
Sakura nu spunea nimic, doar sta cu privirea plecata in jos, in timp ce milioane de lacrimi se prelingeau pe chipul ei.Brunetul se apropie de ea, ii ridica fata cu un gest bland si continua;
-Chiar nu intelegi?!Tu nu esti perfecta, dar si ce daca?Perfectiunea e plictisitoare! Idiotul ala se va plictisii intr-o zi de acele forme perfece pentru ca ea nu-i va putea oferi mai mult, stiu asta! Stiu asta la lel cum stiu ca tu nu o sa ai intodeauna cea mai reusita cuafura sau cele mai frumoase haine si nu pari a fi opsedata dupa farduri ,dar o sa ai intodeauna o parere! Cum nu poti vedea asta?! Sakura tu nu esti perfecta, dar tocmai pentru ca nu esti asa te face ceva mai bun, Haruno:tu esti REALA!.....tu trebuie sa vezi asta, daca un ratat nu poate.
Rozalia il privea inmarmurita.Privea acei ochi negri ca un abis nesfarsit in care se pierdea, vedea acel chip in general plin de raceala, dar acum plin de compasiune si nu intelegea.Nu intelegea de ce simte ca pur si nu se poate controlola, ca in fata lui spune intodeauna ce nu ar trebui sa spuna.Incerca sa para dura dar ii spune toate greutatile prin care a trecut, incerca sa para increzatoare in sine si in schimb i-se plange despre viata.De ce face asta?De ce a spus el acele cuvinte?
Sasuke o privea si el pe fata.O privea fara sa clipeasca, ii privea chipul nedumerit.Ce facea acea fata din el?Cum de ajunsese sa ii spuna ca s-a indagostit sau ca primul lui sarut a fost atunci cand a cazut accidental peste o colega si tot restul?Cum de ajunsese sa se destainuie in fata cuiva?In fata ei....
Privirile li-se intalnisera si nici unul dintre ei nu nu se putea gandi la alceva inafara de celalalt.Si se pare ca la fel ca in toate povestile de dragoste un sarut era inevitabil.
Acea clipa magica dura doar pana cand cei doi,uniti in acea atingere magica a buzelor, deschisera ochii.
Amandoi intrerupsera sarutul, cand se privira, si isi dadura seama ca nu avusesera nici un pic de control asupra propiilor sentimente.
Acum se uitau unul la celalalt cu obrajii imbujorati si respriratia taiata.Intr-un sfarsit, putin fastacita Sakura zise:
-Noi....adica tu mai sarutat?
-Nu.Tu m-ai sarutat!raspunse brunetul cu aceiasi "convingere"
-Nuuuu.zise rozalia parca mirata
-Deci, daca tu nu m-ai sarutat...spuse brunetul
-Si tu nu m-ai sarutat.......continua rozalia
-Inseamna, ca nu s-a intamplat!zisera amandoi zambind, vrand ca celalalt sa creada ca e o usurare
Sasuke si Sakura se priveau unul pe altul nestiind ce sa spuna sau cum sa actioneze.
Trecusera deja 15 minute de cand nimeni nu mai spusese nimic si dintr-o data telefonul Sakurei incepu sa sune.Aceasta tresari peste cateva secunde si privind cine o apeleaza zise:
-E Hinata.Cred ca e ingrijorata, pentru ca sti.....s-a mutat la mine.
Privirea fetei inca mai era atintita asupra brunetului si desi melodia telefonului incepuse sa devina enervanta mai fu nevoie de alte cateva minute ca rozalia sa raspunda.
Dupa terminarea convorbirii aceasta isi lua haina care intre timp se uscase si ii zise scriitorului:
-Trebuie sa plec, Hinata poate fi mai rau ca mama uneori.
-Vrei sa te duc, sau ceva?
- Nu, ma decurc.Si asa ai facut destule pentru mine.raspunse fata dand sa plece
-Prinde!spuse brunetul aruncandu-i o umbrela
Fata o prinse,il mai privi cateva secunde, apoi ii zise muscandu-si buza:
-Sasuke eu.....imi pare rau, adica...nu cred ca rezist mult la bautura si tot ce sa intamplat sau nu sa intamplat mai devreme a fost gresala.
Sasuke se multumii doar sa ii arate un zambet mic in coltul gurii, dar dupa ce Sakura pleca, zambetul disparu si asezat pe podea, parca vorbind singur brunetul zise:
-Atunci de ce nu ma simt de parca as fi facut ceva gresit?
In celalalt capat al orasului, dupa ce ii spusese Hinate tot ce se intamplase, Sakura sta intinsa in patul din camera ei privind tavanul.Intunericul si linistea din acea incapere nu erau insotite decat de sirul gandurilor fetei.Gandurile despre cele intamplate la Sasuke ii invadau mintea nedorind sa iasa afara.
"A fos doar un sarut eu eram putin ametita, si sa intamplat.Simplu si fara nici un sentiment care sa indemne la asta."
In aceste cuvinte incerca Sakura sa creada, dar in sinea ei, era constienta ca inca mai nutrea o dragoste pentru brunet care trebuia neaparat inabusita,trebuia distrusa.Nu putea sa-i faca fata, pentru ca daca ar fi incercat sa aiba o relatie cu el ar fi fost doar o alta aventura.Asa e.Apoi el o va parasii si ea va ramane acolo visand la clipele frumoase din trecut.Sfarsitul povestii.
In mintea rozaliei, modul cel mai bun de a nu suferii intr-o relatie era sa nu existe una.
"Dar de ce nu ma simt in regula cu asta?"gandii fata,apoi inchise ochii adormind.


Ultima editare efectuata de catre hannah123 in Dum 06 Mar 2011, 11:42, editata de 2 ori
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Mar 2011, 17:15

Dau edit dupa
Edit ..
Imi place foarte mult .
Ai cam mult dialog dar cateodata nu vezi cum ar putea decurge lucrurile fara dialog . Imi place foarte mult . Hai cu next-ul .
Pupici A mystery of life - Pagina 2 962758 A mystery of life - Pagina 2 208323 A mystery of life - Pagina 2 962758


A mystery of life - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : A mystery of life - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Mar 2011, 18:02

Miau !

Pai imi place foarte mult
Este nteresant si frumos
Felicitari
Astept next-ul
Spor la scris si la idei !
Pupici !
Mrr dap ! hi!


A mystery of life - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Mar 2011, 20:04

Era joi.Saptamana se apropia de final si la agentie nu se aratasera cazuri de rezolvat pana acum.Lucrurile dintre Sasuke si rozalie, de duminica trecuta,pareau sa fi fost aruncate intr-un colt indepartat al mintilor celor doi.Desi se simtea mai bine dupa ce iubitul ei o inselase,Sakura nu spusese nimic nimanui inafara de Hinata si Sasuke, deoarece dorea sa se desparta de el, cum spunea Ino, "in stil mare".
Ceasul anunta ora 1 dupa amiaza.In timp ce unii isi ocupau timpul cu ce puteau, Sakura tocmai iesise din birou,cand secretara ei ii spuse:
-Saku, iubitul tau a venit sa te vada, ce ii spun?
Sakura tresarii pentru o clipa, dar uitandu-se in jur se intelese din priviri cu Hinata, cum ca acesta e momentul,si spre mirarea lui Sasuke zise:
-Cheama-l in biroul meu, bineinteles!
Peste cateva minute, pe usa intra asa-zisul Richard.Mersul lui era sigur si daca il priveai in ochii iti dadeai sema cu usurinta ca acest om se crede superior celorlalti.Cand il vazu,Sasuke isi inclesta pumnii,in timp ce in ochii lui se ascundea o ura din ce in ce mai profunda.
Cat timp scriitorul fu cadalogat de Naruto drept "gelos" si toti pareau sa se amuze de acest lucru, in biroul Sakurei lucrurile erau altfel:
-Buna iubitule, ce faci?intreba rozalia cu o voce dulce si cu un zambet la fel de dulce pe fata
-Pai am avut noroc si munca mea s-a terminat mai devreme, asa ca cum as fi putut sa nu-imi vizitez iubita?raspunce blondul sigur pe el, crezand ca fata ii mananca din palma.
Cand vru sa o sarute, Sakura se departa putin de el si rasucindu-si o suvita de par zise:
-Mereu esti grijuliu si atent nu-i asa Riky?
Auzind apelativul cu care fusese numit Richard zise:
-Scumpo sti ca nu imi place sa imi spui asa!
Atunci Sakura asezandu-se cu fundul pe birou,picior peste picior, cu o voce ce dorea sa para naiva ii spuse:
-Stiu,stiu.....adica nu iti pot spune asa pentru ca nu sunt,..nu stiu,.... de exemplu o bruneta, inalta, cu forme apetisante, care iti zice "ursulet" si care iti ofera placeri nebanuite, nu?
Ochii barbatului se marira la auzul cuvintelor tinere,i si vazand-o ca se indreapta spre el zise:
-Sakura eu...
-Tu m-ai inselat nu-i asa scumpitel?Te-ai gandit ca prostuta de Sakura nu isi va da seama si oricum te va crede numai pe tine, dar afla ca nu este asa!Nu sunt asa fraiera,nu mai sunt!zise ea accentuind ultimele cuvinte
La fiecare pas al fetei spre el,"Ricky" facea un pas in spate, pana cand neobservand cei doi iesira din birou fiind acum in mijlocul celorlalti.
-Sakura daca ai sta sa gandesti lucid, ti-ai da seama ca nu e in totalitate vina mea,ci defapt....
-Defapt e a mea, sa ghicesc!spuse fata, apoi din ce in ce mai enervata continua:
-Binenteles, e vina mea.Atunci scuzele mele ca m-am lasat amagita de un idiot cu mintea in pantaloni, ca am suferit cand acesta m-a inselat si ca cel mai rau l-am placut.Asa ca, draguta, te sfatuiesc sa te duci sa cauti o alte papusica firava pe care sa o pacalesti cu accentul tau englezesc si cu minunatele tale gesturi romantice!
Cand situatia era din ce in ce mai rea pentru "bietul" mincinos, Hinata se apropie de rozalie cu doua pahare cu apa , unul dandu-il prienteneii ei cele mai bune.Se privira cateva secunde, dupa care, facandu-si cu ochiul una alteia, in timp ce se uitau la Richard, luara o gura de apa din pahare, ciocnira si dand senzatia ca le vor duce din nou la gura sa bea ii aruncara iubitelului apa in fata.Atunci,victorioasa,Sakura ii deschise usa si ii zise:
-Mai bine ai pleca acum pana nu te arunc eu pe fereastara.Crede-ma vor fi destui care sa spuna ca ai cazut.
Desi vorbise pe un ton calm, fata se facu inteleasa de barbat, care privind in prejurul lui,spre prietenii Sakurei,care oricum nu-l agreau, pleca fara a mai zice niciun cuvant.
Dupa robotul de aplauze din partea tuturor pentru Sakura in special, dar si pentru Hinata, rozalia spuse:
-Ei bine, gata cu distractia,Sa revenim la lucruri serioase, avem vreun caz azi?


A mystery of life - Pagina 2 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Mar 2011, 22:13

-Da tocmai a sunat o doamna,am progamat intalnirea peste o ora, dar mai imprtand decat asta,eu am o intalnire sambata seara cu tipul ala cu nume de bomba de la politie!!!zise Ino fiind in culmea fericirii
Colegii o priveau pe Ino un pic ciudat, pentru ca entuziasmul de care da dovada era fantastic.Era ca un copil in diminata de Craciun.
Sakura chicoti putin, pentru ca mai tarziu sa vorbeasca cu o doamna in jur de 35-40 de ani, eleganta si destul de rece, care banuia ca sotul ei o insala, deoarece lipsea mult de acasa, din locuinta dispareau bani si ca prin urmare a vrut sa angazeze echipa de detectivi pentru a-l urmarii.
La aceasta misiune aveau sa participe doar baietii,inafara de Sasuke,si Hinata, deoarece Sakura era inca nervoasa si asta ar fi periclitat misiunea, Ino era prea aeriana si nu era cu gandul decat la acea intalnire, si atunci cand ai ocazia sa pleci Temari si Ten Ten sunt primele, iar Sasuke isi cam omorase personajul principal din ultima lui carte si trebuia sa o dreaga cumva pentru a nu-si pierde fanii.
Dupa plecarea celorlalti,Hinata, care ramasese sefa, zise:
-Bine, baieti vreau sa stiu totul despre tipul asta.Vreau sa stiu unde lucreaza, cum lucreaza, vreau sa stiu cat e salariul lui si cat si pe ce cheltuieste din el, unde mananca, la ce ora se trezeste dimineata, daca isi saruta sau nu sotia inainte de a pleca la lucru, tot, priceput?
-Ce ne intereseaza pe noi ce face cu sotia?
La auzul acelor cuvinte, sau mai bine zis la auzul vocii care spusese acele cuvinte, Hinata se inrosi toata si fiind gata sa lesine,incerca sa formuleze un raspuns:
-Pai.... eu...adica el.....si apoi....
-Vrea sa spuna ca ar trebuii sa aflam afectivitatea lui fata de sotie pentru a ne da seama care sunt sansele de a o insela sau nu.spuse Neji punand mana pe umarul verisoarei lui, stiind sentimentele Hinatei pentru blond.Adica toata lumea stia asta, cu exceptia lui Naruto,bineinteles.
-Dar Hinata e bine? E asa rosie,poate e bolnava.zise Naruto aprobiinduse din ce in ce mai mult de fata Hinatei, care apropo, nu stiu daca e posibil, devenea din ce in ce mai imbujorata.
In momentul in care blondul facuse acea afirmatie, cu atata naivitate in glas, toti cei din incapere cu exceptia lui si a Hinatei isi dadura simultan cu palma peste frunte.
-Ce e?intreba derutat Naruto
Naruto chiar traia pe o alta planeta, dar asta nu era o noutate pentru prietenii lui, asa ca fara a da vreo lamurire blondului s-au apucat imediat de treaba.
Shikamaru tot da telefoane pentru a afla cate ceva despre acel barbat, Gaara deja mersese sa vorbeasca cu colegii de la locul de munca al tipului, iar Neji era pe urmele lui.
Ziua urmatoare, mai pe seara, baietii ii prezentau raportul Hinatei
-Se pare ca tipul nostru e un angajat model, ajunge si pleaca la timp, nu se plange niciodata,pare curat,zise Hinata spicuind din dosar
-Da curat, pana cand am descoperit asta, spuse Naruto intinzandu-i o foaie,pe care cand o privi Hinata facu ochii mari si spuse:
-Dragut, se pare ca angajatul nostru perfect are o groaza de cheltuieli pe numele sau la cazinoul care se afla la o strada distanta de locul lui de munca.Ti-am tras-o iubire! mai spuse ea entuziasmata
Ceilalti o privira ciudat, neputand sa-si unchipuie ca acel tupeu ar fi putut sa vina din partea acelei fiinte firave din fata lor.
Dupa o alta "repriza" de balbaiala a brunetei, aceasta isi reveni si spuse:
-Dar ne trebuie dovezi, ceea ce presupune poze, deci trebuie sa mergem acolo.Voi merge eu, cu Shikamaru, cu Neji si.....Naruto, apoi continua zambind:
-Vere mergem cu "sufrageria" ta pe roti!Haideti baieti, trebuie sa fie la cazino chiar acum!O, si Shikamaru, nu uita camera de filmat microscopica!


Ultima editare efectuata de catre hannah123 in Vin 25 Mar 2011, 18:17, editata de 2 ori
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 12:57

la trei comuri vine nextu


A mystery of life - Pagina 2 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
Cryssy
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : La birou
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 51
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : OK

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 13:41

fikul este super si cred ca am debvenit dependenta de el asa ca te rog please sa pui repede next-ul
pupici!!!
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 13:57

Uite-l pe al doilea, e super ficul. Sa pui repede nextu dap ! !!!!!!!!!


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


A mystery of life - Pagina 2 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 21:14

Al treilea deci NEXT!!!!!


A mystery of life - Pagina 2 44321453




A mystery of life - Pagina 2 Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 21:25

Imediat dupa spusele brunetei baietii mersera spre masina lui Neji, care chiar era o "sufragerie"pe roti.Ajungand in fata cazinoului, Neji isi parca masina dupa care zise:
-Acum ar trebui sa hotarm cine intra.Trebuie sa fie cineva care stie sa joace poker, pentru ca asta joaca tipul nostru.
-Pai asta te exclude pe tine, care nu sti sa joci si pe mine care uras jocul asta.zise Shikamaru
-De cand?intreba Neji
-De acum tre zile de cand ,la ultimul joc de poker, scumpa ta verisoara aici de fata, m-a lasat far nici un ban!
-Bucura-te ca nu am jucat pe dezbracate asa cum ai propus.Hei ma pot duce eu! se baga Hinata
-Hinata oricat de puternica ai fi tu, esti femeie, iar ala e un loc prea periculos, se va duce Naruto
Dupa spusele lui Neji,Hinata s-a imbufnat un pic, dar ca de obicei a lasat de la ea.Shikamaru i-a camuflat camera de filmat intr-unul din nasturi camasii,mentionandu-i ca prin intermediul laptop-ului ei doar vor vedea si vor auzi ce se intampla, dar daca va fi in pericol nu o sa il poata avertiza daca el nu va vedea asta, asa ca sa fie atent.Verificara camera apoi Naruto intra in cazino.
La intrare fu perchezitionat pana la piele de cei doi barbati care se aflau la intrare.Acel cazino nu era unul foarte "legal" ca sa spunem asa.Acolo se adunau toti infractori,criminalii,mafiotii si toate celelalte scursuri ale societatii.
Dar sa revenim.Intrat in cladire, Naruto se plimba printre mesele de joc, prin fumul ce iesea din tigarile unora,si prin mirosul de alcool,pana ajunse la masa unde se afla subiectul misiunii lor.Barbatul care era in vizorul agentiei era un barbat de inaltime medie, cu parul negru, scurt, ochii caprui,imbracat intr-o camasa de un violet pal si o pereche de pantaloni de stofa negrii.Langa el mai stateau trei tipi.Acestia erau masivi, pareau siguri pe ei si unul dintre lucrurile pe care le aveau in comun era tatuajul cu cele trei lacrimi ce il avea fiecare pe gat.Vazand tatuajul,Hinata tresari.Stia cine sunt acei tipi.Ei faceau parte dintro grupare ce se ocupa cu vanzarea drogurilor, dar erau mult mai mult, erau criminali.
Procesul de initiere in acea grupare consta in trei pasi:Pasul unu era cand cel ce dorea sa paca parte din acel grup era pus sa fure o anumita masina.Dupa indeplinirea acelei sarcini li se tatua pe gat prima lacrima.Pasul doi:pentru a-si primi a doua lacrima, trebuia sa vanda o mare cantitate de droguri in putin timp,iar al treilea pas era sa omoare un om ales de grupare si astfel isi primeau cea de-a treia lactima si "biletul" de acces in "familie".Inima brunetei era cat un purice, deoarece stia si cat de periculosi erau acei oameni.Mai demult, cand lucra la F.B.I. fusese trimisa intr-o misiune periculoasa care implica acesta grupare, in care reusise sa il ucida pe fiul liderului lor.Desi faptele lor erau nenumarate si cunoscute peste tot,politia nu ii putea aresta fiindaca stiau sa isi ascunda foarte bine urmele si niciodata nu se gaseau dovezi.
Respiratia Hinatei era taiata.Dintr-o data ii era frica,ii era mai frica decat i-a fost vreodata.Ii erea frica pentru EL.Acum se lega in mintea ei de ce din casa reclamantei dispareau bani si de ce sotul ei era mereu plecat: pentru droguri.
Acest cazino era mijlocul prin care drogurile erau filtrate exact la cel sau cea care le dorea, dar si locul perfect in care gruparea putea spala banii.
La naiba!Nu asta era important pentru bruneta,ci Naruto.El nu stia, el nu stia in ce se baga.
Degajat, blondul se baga in jocul de la masa cu pricina.Se pare ca era sera lui norocoasa, deorece castigurile veneau pe banda rulanta.Prca dandu-si seama ca ceva nu e in regula cu cei trei colegi de la masa,blondul incerca sa ii "traga" discret de limba.Desi in majoritatea timpului facea pe prostul Naruto era mult mai destept decat parea, asa ca din acele raspunsuri banale pe care cei cu "trei lacrimi" le ofereau,intelese ca era vorba de ceva mai mult decat de um joc si vazand ochii injectati ai tipului pe care trebuia sa-l spioneze isi dadu seama ca e vorba de droguri.
Intrebarile blondului nu erau iesite din comun, dar cei trei dilarii il mirosisera.La in moment dat, parca de plictiseala, unul dintre ei batu usor de doua ori cu degetul in masa, dupa care batu odata cu toata palma
-Nuuu!tipa Hinata cu lacrimi in ochi, pentru ca tipul acela datuse semnul
Desi le explicase tota treba cu gruparea de droguri, cei doi de langa ea nu intelegeau de ce facuse asta si ii tot puneau intrebari
-Voi nu intelegeti?!Acele batai in masa sunt o condamnare la moarte.Ei stiu ca ceva nu e la locul lui in legatura cu Naruto si din clipa in clipa vor merge cu el intr-un loc mai retras sub un anumit pretext, vor obtine prin orice mijloc informatiile pe care le doresc de la el si apoi il vor ucide!Trebuie sa il ajut!zise ea hotarata in final
-Hinata, locul asta e impanzit de membrii gruparii.Tu nici nu ai putea sa intri, daramite sa iesi cu Naruto vie de acolo.zise Shikamaru
-Am eu o idee,zise fata.Neji mai ai punga de cumparaturi pe care am lasat-o aici atunci cand am fost la shopping cu Ten Ten sub scaun ?
-Da, dar...
-Bine!ii taie fata vorba, apoi le spune celor doi:Acum iesiti din masina,..Shikamaru ia si laptop-ul si sa nu scapi din privire tot ce se intampla acolo!
Spunand asta inchise usa si ridica geamurile fumurii ale masinii.
Singura, isi dadu jos hainele ce le avea pe ea ramanad in lenjeria intima rosie si sutienul de aceiasi culoare.Apoi lua din punga ce se afla sub scaunul din spate al masinii o bluza mai lunga si si-o puse pe ea.Avea o culoare albastruie, spre mov,maneca era trei spertuti,iar ca lungime era doar putin mai lunga de fund.Decolteul era format dintr-un fel de guler care curgea in valuri si era atat de adanc incat banda rosie aprins, din fata, a sutienului fetei era usor vizibila, facand tinuta sa para mult mai sexi decat era.In picioare isi lua, tot din acea punga, o pereche de cizme negre, cu toc cui, pana la genunchi,pe care le incalta numaidecat. Isi desfacu parul,care fusese prin intr-o coada,il infoie putin si apoi il lasa sa ii cada valuri pe umeri.Isi dadu cu putin rimel si un machiaj discret la ochii, apoi isi mai dadu cu un ruj rosu asemeni rubinului pe buze.
Cand deschise usa,baietii vazura cum din acea masina iese un inger venit din fundul Iadului.Cand o prvira baietii ramasera masca la cat de sexi si cat de provocatoare era acea fetita inocenta, cum o considerau ei.
-Ce se intampla cu Naruto?intreba ea ingrijorata nevrand sa bage de seama chipurile lor mirate.
Bruneta trebui sa il zgutuie putin pe Shikamaru, pentru ca el sa-i spuna ca imaginea se intrerupsese deoarece o chelnerita neindemanatica varsase intr-un fel bautura pe camasa blondului.
Hinata scapa o injuratura printre dinti,isi baga telefonul in cizma si le zise baietilor care pareau ingrijorati de decizia ei, dar stiau ca nu o pot impiedica:
-Nu va ingrijorati, ma descurc eu!apoi le zambi scurt
Se indrepta cu un mers de fotomodel spre intrarea in cazino
-Ne pare rau domnisoara, dar nu va putem lasa sa intrati.spusera garzile ce se aflau la intreare, deoarece iti trebuia o anumita scuma de bani pe care bruneta nu o avea.Atunci,cu un accent rusesc fals, dar convingator,rasucindu-si o suvita de par si vorbind precum o panarama zise:
-Oh, haideti prietenul meu e acolo si va pierde partida dsca nu sunt eu langa e sa ii aduc noroc!Va rog frumos, haideti stiti ca putem rezolva noi cumva!mai spuse ea dupa care isi linse senzual buza de sus.
In cazino lucrurile mergeau diferit.Dupa ce neindemanatica aceea de chelnerita varsase bautura pe camasa lui,Naruto se sterse cu un servetel si desi constient ca singura lui legatura cu exteriorul era posibil sa fie rupta, nu lasa nici o clipa frica sa-i incetoseze mintea si la fel de degajat ca la inceput continua jocul.
-Esti chiar bun,zise unul dintre cei trei.Nu te-ar tenta un castig mai mare?
-Mananci calule ovaz?raspunse blondul crezand ca exista un mijloc prin care poate afla mai multe informatii.
-Exista in spate un jucator adevarat,un prieten de-al nostru.Daca il bati pe el te poti pensiona linistit pe propia ta insula.
Auzind spusele barbatului,Naruto se indrepta impreuna cu el spre un loc lipsit de lume, spre un separeu mai exact.Barbatul ii deschise usa pentru a o lua inainte, iar cand blondul privea incaperea,barbatul il lipi de un perete si cand Naruto dadu sa se intoarca ii dadu un pumn dureros in burta.
Nici macar nu ii datea timp sa se miste daramite se se apere, iar cand ploaia de lovituri inceta,tinandu-l de maini si blocandu-i orice cale de scapare, barbatul ii zise:
-Cam curios nu crezi?Ia zi,pustiule esti politist?
-Dragutul asta, politist?zise o tanara imbracta sumar cu parul lung si negru cu reflexii albastre,vorbind brovocator.El nu poate fi nici macar un barbat, nu ti-a spus ca m-a lasat balta dupa noaptea incredibila si plina de nebunii de aseara?Adica cum poti duce o fata pe culmile placerii si sa o lasi acolo?
Fata se apropia cu miscari senzuale de acel barbat necunoscut, impingandu-l pe blond mai incolo.
Barbatul privea formele bine definite ale fetei, iar ea ii ridica barbia cu degetele ei albe zicandu-i:
-Dar tu esti un barbat nu?Unul matur, puternic si fara frica.Esti fara frica, nu?
Vorbea asa provocator, incat barbatul nu fuse deloc atent cand genunchiul tinerei il nimeri direct intre picioare.Cand acesta se apleca pentru a isi alina durerea, fata il lovi puternic cu cotul in spate.Acesta cazu jos, iar fata ii spuse:
-Haide, o mica lovitura si tu cazi lat?!Ce fel de barbat esti?
-Hinata?!intreba Naruto derutat
-Aha...spuse fata rosie toata
-Esti normala la cap?Puteai sa mori venind aici?Si voi imi spuneti ca sunt iresponsabil, uita-te la tine!Cum de ai...nici nu stiu ce sa zic!striga blondul la ea
-Naruto...eu...vreau sa..,dar nici macar acea scuza penibila nu mai avu loc pentru ca ceilati doi tipi din grupare au venit spre ei si se pare ca si-au adus cativa prieteni.Prea multi prieteni.
Desi Hinata si Naruto se descurcau destul de bine in a-i invinge pe cei doi, erau depasiti numeric si vazand ca nu poate face fata Hinata isi lua telefonul din cizma si forma un numar.
In parcarea cazinoului baietii,mai ales Neji, stateau ca pe ace, cand deodata telefonul varului brunetei incepu sa sune:
-Alo?intreba baiatul
-Neji..nu pot..Neji!
-Hinata tu esti?Esti bine?
-Neji ....prea multi...aju..,dar vocea de la capatul celalalt se intrerupse deodata
-Hinata,Hinata raspunde!!!striga Neji, apoi se intoarse catre Shikamaru si zise:
-Avem nevoie de ajutor, repede!


A mystery of life - Pagina 2 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
ada
Genin
Genin
ada

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva in intuneric
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Mda...

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 21:51

ooo Doamne! Ador ficul asta stai glumesc il iubesc!!
e Prea marfa. e Prea tare. Nu stiu ce sa spun.
Mai lasat fara cuvinte sincer i love you
Hinata fata rea? Nu pot sa cred...
Asa cum spuneam IUBESC ficul tau....e original dupa parerea mea sau nu nush
eu una nu am mai citit un fic ca asta...in fine cum spuneam Iubesc ficul asta si sper sa pui repede
NEXT-U in love
Spor la scris kiss kiss in love in love



Ja'ne
Sus In jos
Cryssy
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : La birou
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 51
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : OK

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Mar 2011, 22:14

am ramas fara cuvinte
este de necrezut si este minunat,extraordinar,tare,bestial,marfa,frumos,original
nu ami sti ce sa spun pt al lauda
intr-un cuvant super
spar sa pui next-ul repede
noroc la scris si la idei
pupici!!!!!!!
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mar 2011, 18:32

"E asa intuneric!Trebuie....trebuie sa deschid ochii.. acum!"si reusi.
Hinata privea buimaca locul in care se afla.Incerca din rasputeri sa se miste, dar se pare ca era legata foarte puternic de maini si de picioare de un scaun.
Totul era asa incalcit in mintea ei!Tot ce isi amintea era ca in timp ce vorbea cu Neji si incerca in acelasi timp sa se apere, cineva i-a pus la nas o batista imbibata in ceva, ceva ciudat.Acel miros intepator a facut-o sa adoarma instantaneu si apoi s-a trezit in acea incapere racoroasa, aproape goala si luminata foarte slab.
La cativa metri. in stanga ei, se afla Naruto legat si el de un scaun inca dormind.
Bruneta incerca sa se zbata pentru a se elibera, dar in zadar.Dupa ce se gandi mai bine isi dadu seama ca dincolo de usa acelei camere trebuia sa fie un numar mare de membrii ai gruparii, iar ferastra aceea mica asejata in peretele din spate nu era de nici un ajutor, asa ca incerca sa il trezeasca pe blond.
-Naruto, psst!Trezestete...te rog?!spuse ea aproape in soapta
Uimitor era faptul ca desi cuvintele Hinatei deabia se auzeau, ele ajunsera la urechile blondului, care deschise ochii uitandu-se in incapere.
Dar remarcile lui nu mai avura loc, deoarece usa se dadu in laturi puternic si pe ea isi facura loc doi barbati, masivi, cu o privire neexpresiva, imbracati in costume negre, avand bineinteles cele trei lacrimi tatuate pe gat.Dupa ei isi facu aparitia un barbat intre doua varste, cu un costum tot negru, cu o statura impunatoare.Diferenta dintre el si ceilalti doi erau cele trei lacrimi tatuate pe gat, care erau insa de culoare rosie.
Un fulger strapunse mintea Hinatei."Nu pot lasa trecutul sa se repete...nu pot sa ii fac asta, nu lui!"
Bruneta isi pleca privirea pentru a-si ascunde fata in umbra.Vroia sa isi pastreze calmul,trebuia sa isi pastre calmul.
Era liniste.Naruto era inca confuz.Pasi barbatului rasunau in incapere, oprindu-se in fata scaunului unde era legata Hinata.
Se uita pret de cateva clipe la ea si apoi zise pe un ton prietensc si usor ironic:
-Hinata Hyuuga, ce bucurie sa te revad!

Nici la agentie lucrurile nu erau tocmai roz.Afland ce se intampla, Sakura si ceilalti se prezentasera numaidecat.
-Si voi ati lasat-o sa se duca acolo singura?! tipa Sakura la cei doi, dupa ce auzi povestea
-Calmati-va.Trebuie sa fim precisi si calculati pentru a-i putea salva pe cei doi, incerca Sasuke sa linisteasca apele.
Acea replica, menita sa calmeze spiritele il facu insa pe Neji sa isi piarda cumpatul:
-Sa ma calmez?Tu vrei sa ma calmez cand Hinata ar putea fi moarata chiar acum?! Naruto stiu ca se poate apara si singur, dar ea e...
-Perfect capabila sa isi poarte de grija,zise Temari de la biroul ei, in timp ce lucra pe laptop.Veniti aici!
Dupa ce raspunsera la chemarea ei, blonda continua:
-Fiti atenti aici!Am intra in baza de date a F.B.I.-ului, si da Shikamaru e ilegal, dar sa continuam.Se pare ca pisicuta noastra are niste gheare foarte ascutite.Cand lucra acolo, Hinata era cel mai tanar, dar si cel mai bun agent.Asta e chiar tare, avand in vedere ca majoritatea agentilor sunt barbati cu o vasta experienta.In fine, in primele saptamanii de cand se afla la agentie, a primit o misiune legata de o grupare care vindea droguri.Gruparii i-se spune "The tears", dupa tatuajul in forma de lacrima de pe gat, dar si dupa suferinta pe care o produc oamenilor si se pare ca sunt o foarte indepartata ramura a Yakuzei .Fortata de imprejurari, bruneta noastra a trebuit sa il ucida pe fiul capului grupaii.Cel mai grav e ca ea inca exista si e din ce in ce mai puternica, iar Hinata nu e prea bine venita acolo.
-Se pare ca am fost atrasi intr-o cursa,iar vara mea e soarecele, spuse Neji uimit de tot ce auzea.
Shikamaru, care se instalase langa blonda, cauta si el pe propiul laptop informatii care ar fi putut ajuta, dar "The tears" era o umbra
-Daca as fi o grupare care vinde droguri unde m-as ascunde?se intreba el
-Pai in general m-as ascunde undeva la periferia orasului, zise Sakura incercand sa il ajute.
Scriitorul insa parea de alta parere:
-Da binenteles daca ai vrea sa fi gasit te-ai ascunde la periferie, dar tipii astia vor sa ramana ascunsi.
-Si cum poti ascunde ceva mai bine decat la vedere! il completa rozalia
Brunetul lua laptop-ul de la Shikamaru si incepu sa tasteze.In acest timp continua sa vorbeasca:
-Intocmai!Ne trebuie un loc mereu in centrul atentiei, imaculat, unde nimeni nu obsera nimic.Si..am gasit!
Ceilalti se adunasera deja in prejma lui pentru a se uita mai bine:
-Restaurantul "Elegance", cel mai banal loc din centrul orasului.Multa lume, nimic suspect,...exact ce cautam!exclama Sakura
-Si ce mai asteptam?intreba Neji
-Hei, draguta, nu puteti pleca fara "jucarioare", zise Ten Ten scotand din birou tot felul de arme
"Oau!"nu putu sa se abtina Sasuke, vazand arsenalul de "jucarii".




P.S,:stiti voi, trei comuri! :D


A mystery of life - Pagina 2 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mar 2011, 19:17

Foarte frumos! Vreau nextul!
Sus In jos
ada
Genin
Genin
ada

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva in intuneric
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Mda...

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mar 2011, 20:55

Asa so luam cu inceputul. Sa va spun sincer cat se poate de sincer ca am mancat o acadea.
Si ce o sa va spun acum este purul adevar happy2
Ficul este minunat, original, tare, misto, frumos etc. Si mia placut la neebunie heh
Sa continuam.... daca tot sunt sincera so tin asa pana la capat happy2 Mor aici!!
si singurul medicament pentru asta e NEXT-UL...asa ca spor la scris happy

Ja'ne dance2
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Mar 2011, 17:09

Hannah, imi dai si mie o ,,jucarie'' ca vreau sa ma joc happy!!!!!Si cine stie, poate o sa fiu un pericol public daca nu pui nextu happy. Spor la scris si-n continuare.

P.S.: Ceea ce am scris e adevarat!!! Pot fi un pericol public.


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


A mystery of life - Pagina 2 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Mar 2011, 21:43

Aaaaa ... unde-i next-ul ?
Buna !
Imi place foarte multfic-ul. Descriere ai dar nu multa. Incearca sa mai pui.. aici un pic, dincolo un pic si o sa fie mai bine.
Dialogul nu este sec, e bine.
Ai cateva greseli de tastare. Daca nu ai in acest capitol ai in celelalte. Incearca sa-l corectezi cu atentie inainte sa-l postezi.
Inainte sa ne pui next-ul ai putea sa pui un mic titlu. De exemplu " Capitolul 4", macar atat, ar arata mult mai bine.
Cam atat am avut de zis. Mai sunt si alte elemente dar mi s-au parut inregula.
Hai cu next-ul
Pupici


A mystery of life - Pagina 2 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 22:07

-A trecut ceva timp, nu ?intreba barbatul pe acelasi ton
Hinata nu raspundea, doar sta cu fata in pamant exact ca la inceput.Intru-n final, nemiscandu-se din pozitia in care era zise:
-Si bine imi pare bine sa de vad Nakamura.A trecut mult timp, dar nu destul ca sa uit.
Barbatul se invarti de cateva ori in jurul ei, dupa care se apleca si ii ridica barbia obligand-o sa il priveasca in ochi:
-Ciudat este ca si atunci si acum, domnisoara Hyuuga, jucai rolul unei prostituate.Poate asta e meseria perfecta pentru tine, cine stie?
-Hei, las-o pe Hinata in pace dobitocule! tipa Naruto, vazand cu cat calm si cat de degajat vorbea.
Atunci, omul se ridica de la Hinata,il privi pe blond pentru cateva clipe si apoi parca in scarba spuse:
-Dragut,dupa care continua, dar de data aceasta privind-o din nou pe bruneta:
-Uite coechipierul tau iti i-a apararea! Mai stii ce s-a intamplat cu ultimul data trecuta?
-Mai sti ce s-a intamplat cu fiul tau data trecuta?intreba la randul ei bruneta, pe un ton la fel de calm si ironic ca al barbatui, in timp se un mic zambet ii aparu in coltul gurii.
Atunci, barbatul isi pierdu cumpatul, si fara sa ezite ii dadu fetei o palma atat de tare, incat atunci cand obrazul ei si palma lui facusera contact rasuna in intrega incapere.
Cu obrazul rosu de la lovitura, si cu parul ravasit pe fata, Hinata zise calma:
- Foarte matur, lovesti o fata, care nici nu se poate apara!
Zambetul din coltul gurii inca persista, iar asta il enerva pe tip.
-Matur sau nu, vei plati pentru ce ai facut,zise el.
-Am platit Nakamura, am platit inainte sa o fac,raspunse bruneta nostalgica.
-Bine, are de gand sa imi spuna cineva ce se intampla?! se auzi voce blondului
-Se pare ca ti-ai ascuns trecutul de prietenii tai, nu-i asa?Nu le-ai spus nimic de Nobu, nu-i asa Hinata? Poate o s-o fac eu,zise Nakamura cu o sadisfactie uimitoare.
-Nare nici o legatura cu noi asa ca taci! spuse fata evident marcata de acele cuvinte
-Dar pe tine te deranjeaza, deci imi va face placere sa ii povestesc.
Dupa rostirea acelor cuvinte, se indrepta cu pasi lenti spre Naruto, care il privea, studiindu-i fiecare miscare.
-Blondule tu chiar vrei sa afli povestea? Chiar vrei sa iti schimbi parerea despre fetita aceea inocenta de acolo? intreba barbatul, cu acelasi ton calm
-Vreau sa aflu povestea aceea doar ca sa stiu de ce voi matura cu tine pe jos si referitor la parerea mea despre Hinata...,zise blondul privind-o pe fata, nu poate exista un lucru suficient de rau pe care sa-l fi facut ca sa ma indeparteze de ea!
-Nici chiar daca ti-as spune ca a ucis pe cineva?intreba barbatul cu zambetul pe buze.
Ochii lui Naruto se marira parca incercand sa sustraga informatia prin toate mijloacele posibile
-O, te mira asta, nu? Si pe mine m-a mirat cand un boboc al F.B.I.-ului mi-a ucis fiul.Da blondule, l-a ucis, a apasat pe tragaci si...bum.Inca nu o urasti?spuse barbatul incercand sa-l ispiteasca pe Naruto
-Si tu crezi ca am sa te cred? Hinata n-ar ucide pe nimeni niciodata!zise el cu convingere
-Ti-se pare ca ati mai fi aici daca nu ar fi fost asa? Mi-a ucis copilul fie ca tu crezi sau nu!
-Copilul tau?Copilul tau?incepu bruneta sa strige in timp ce siroaie de lacrimi i-se scurgeau din ochi.Dar viata partenerului meu, dar viata lui? Fiul tau era doar un criminal fara inima, care nu a putut suporta faptul ca Nobu la invins in lupta! Si in loc sa se preda a sarit la gatul lui, pe la spate, si l-a ucis, ca o bestie ce era!Mi-a ucis unul dintre cei mai buni prieteni din agentie si apoi.., continua ea sa strige la barbat printe sughituri, apoi a incercat sa ma ucida si pe mine.Da, Nakamura ti-am ucis fiul si nu imi pare rau!Mi-am pierdut prietenul in acea zi, dar nu mi-am pierdut viata, fiinca vezi tu....atunci cand ajungi la fund tot ce ai de facut este sa urci. Ti-am omorat progenitura, dar nu pentru ca l-a nimicit pe Nobu, si pentru ca eu am ales sa traiesc!!!
Linistea se asejase iarasi in incapere.Barbatul o privea cu ura pe bruneta, care incerca sa scape de acele lacrimi nefolositoare,Naruto incerca sa isi revina, deoarece nu isi putea imagina ca in ochii Hinatei se putea citi ata venin.
-Si totusi fiul tau a fost batut de o fata.Nu e cam umilitor ca ditamai seful de grupare sa aiba un fiu asa pampalau?Sau tu esti si mai rau?intreba fata dupa un timp in bataie de joc.
Asta duse la o alta palma serioasa din partea lui Nakamura.
Hinata spunea acele vorbe taioase cu un scop, un scop pe care Naruto il intelegea foarte bine.Bruneta facea asta pentru ca barbatul sa nu il ucida pe Naruto.Incerca sa ii canalizeze furia asupra ei, deoarece stia ca pentru a continua "ospatul" de acum ceva ani, trebuia inti sa scape de "musafirii nepoftiti", iar blondul era primul pe lista.
-Hinata taci!ii ordona baiatul, dar bruneta nu il lua in seama si continua
-De cate ori ai sa ma mai lovesti, pana sa iti dai seama ca daca nu eram legata ai fi fost mort? Lasitatea de care dai dovada ma uimeste.Cum de ai fost ales sef peste idiotii astia?Stai putin, acum imi dau seama...tu esti mai idiot ca ei, fac pariu ca nu ai putea sa ma atingi nici cu un deget!
-Fetito chiar crezi ca am sa te eliberez doar pentru ca te lauzi atat?spuse Nakamura cu ultimele resurse de calm care ii mai ramasesera
-Nu, dar daca lasi o "fetita" sa isi bata joc de tine atunci nu stiu ce autoritate mai ai tu in fata "celor cu trei lacrimi".
Gata, ii era suficient.Ajunsese la limita suportabilului.
-Eliberati-o!striga barbatul
Ceilati doi o eliberara imediat pe bruneta, care nu incerca sa fuga.
-Bine printesa iata regulile:daca castigi te eliberez pe tine si pe prietenul tau, dar daca nu...tu si pustiul ala sunteti morti, zise barbatul
-Inteles, zise fata.
Era constienta ca si daca va reusi sa il invinga, barbatul nu ii va lasa sa plece, dar avea un plan.
Lupta incepu.Oricat de bine s-ar fi descurcat Hinata, tinuta in care era imbracata nu o prea ajuta si in plus Nakamura chiar se pricepea.
Desi incerca sa reziste, bruneta primi totusi niste lovituri serioase, dar nu se da inlaturi de la nimic pentru a salva viata lui Naruto...si a ei eventual.
La un moment dat ii dadu un pumn puternic in stomac barbatului, ceea ce il ametii putin.Profitand de cele cateva secunde pe care le avea la dispozitie, Hinata se indrepta spre Naruto si incerca sa ii desfaca funiile cu care era lagat.
-Hinata ce faci? intreba blondul
-Incerc sa te scot de aici cat mai repede.Tipul asta sigur va uita intelegerea daca va pierde, dar nu te ingrijora pot crea o diversiune pentru el si gorilele lui si tu poti scapa.Sunt sigura ca ceilalti sunt in drum spre noi chiar acum.
Bruneta spusese acele lucruri fara ca macar sa il priveasca, dar dupa tonul vocii ei Naruto intelese ca ceva nu e cum trebuie
-Si tu ce ai sa faci?
Dar fata nu avu timp sa ii raspunda, deoarece fu loata deodata de par si aruncata in partea opusa.
-O, uite cat devotament pentru micutul tau prieten! Pacat ca el nu te vede asa cum ai vrea!spuse Nakamura, privind-o pe Hinata cum, doborata la pamant incerca cu toata puterea sa se ridice.
"Cum de pana si el si-a dat seama?!"gandea bruneta in timp ce incerca sa nu ia in seama corpul care o durea asa de tare
-Sti ceva? Nu inteleg ce vrei sa spui, dar sa te lupti cu cineva mai slab ca tine mi se pare cel mai josnic gest de care poate da dovada cineva! tipa Naruto la barbat care se apropia din ce in ce mai mult de Hinata.Ma auzi?!LAS-O IN PACE!
Auzind tipetele blondului, bruneta se ridica ca si trezita la apel.
-Ce s-a intamplat papusa, mai rezisti?zise barbatul sadisfacut
Hinata se ridica, si incercand sa se tina pe bicioare, raspunse:
-Nu, nu mai rezist, dar cand stiu ca am pentru cine sa lupt nu voi renunta!
-Dulce, dar poate daca te predai o sa te las in viata, insa doar pe tine, ii spuse Nakamura vazand cat de determinata era
-Nu vreau mila ta, vrau ca Naruto si cu mine sa iesim de aici!
-Hinata asculta-l!tipa la ea blondul.Nu esti destul de puternica sa....
-Stiu Naruto, stiu,zise Hinata cu ochii in lacrimi.Niciodata nu am fost destul de puternica sa te ajut, dar tu ai facut-o intodeauna.Intodeauna ai ajutat pe toata lumea, chiar si pe mine, chiar daca ti-a luat cativa ani sa imi reti numele si nu cred ca ai avea de ce sa ma observi, pentru ca cine ar tine minte fata aceea timida care se inroseste imediat ce o privesti, desi isi doreste asta mai mult decat orice pe lume?Poate nu te voi face sa ma vezi altfel decat pana acum, dar pentru simplul fapt ca ai facut orice pentru orcine cred ca merita sa iesi din asta cu bine.Poate n-o sa am curajul sau posibilitatea sa spun asta vreodata,dar....te iubesc Naruto!
Dupa ce Hinata spusese ultimele cuvinte,Naruto era uimit, era confuz.Parca o perdea i se daduse la o parte din fata ochilor si acum vedea, vedea toate datile din copilarie in care Hinata incerca sa ii atraga atentia, vedea cum bruneta se inrosea de fiecare data cand vorbea cu ea si acum...acum intelegea.Totul era asa clar, iar el, prostul, observase prea tarziu.
Gandurile lui fusera intrerupte de "aplauzele" lui Nakamura, care privise si auzise totul
-Ce induiosator! replica el.Acum Julieta poate muri pentru Romeo al ei!
Si lupta incepu din nou.Hinata facea tot ce putea pentru a se apara, dar era prea slabita sa mai si atace.La un moment dat bruneta fu izbita atat de puternic de fereastra inca, ea se sparse."Perfect! " gandi fata.Si cu un ciob destul de mare infipt in mana,il lovi pe Nakamura si scotand abiectul ascutit ce ii provocase o rana asa dureroasa, avu grija ca el sa ajunga la Naruto, pentru a putea taia funia.
Blondul intelese ingeniozitatea fetei, dar inca macinat de ceea ce spusese ea inainte, dupa ce scapa de legaturile ce nu ii permiteau miscarea, ezita putin in a-i oferi ajutorul.
Acel moment de sovaiala a fost suficient pentru ca Nakamura sa ia scaunul si o loveasca atat de puternic pe bruneta cu el in cap incat aceasta sa cada in mai putin de o secunda ca si secerata.
-Hinata!!! striga blondul nervos si speriat in acelasi timp, insa fata nu raspundea, defapt nici nu mai misca.
Naruto o privi pret de o clipa.Corpul ei perfect era intins precum un covor, pe podeaua aceea rece."Nu..,nu poate fi...sau e posibil ca ea sa fie.....", dar cuvantul acela rece si macabru, dar simpla idee ca Hinata ar futea fi..moarta nu putea fi conceput de Naruto, nu putea crede ca exista o sansa ca fiinta aceea delicata sa nu se mai trezeasca.
-Ce....ce ai facut?intrba blondul fara vlaga si aprope mecanic neluandu-si ochii de pe ingerul cazut ce se afla la cativa metrii de el.
-Ops!Se pare ca s-a dat stingerea!Pentru todeauna.
Ultima replica a barbatului a fost spusa cu atata nonsalanta, incat Naruto simtea cum sangele ii clocoteste si cum dorinta de razbunare ii creste, si creste, creste si iar creste.
Furia de care era stapanit il facu sa-l puna pe Nakamura la pamant in mai putin de zece minute, dar fuse suficient ca barbatul sa bata odata din degete si pe usa intrara un numar mare de subordonati ai lui.Inca condus de acea ura mistuitoare, Naruto inca lupta, dar forta ii slabea din ce in ce mai mult.
De afara se auzeau zgomote.Blondul nu le da atentie, nu avea de ce.
In incapere intra deodata aproape intraga suflare a agentiei "Blue Moon", dar blondul tot nu vedea.Era orbit de furie.
In acea lupta, Sakura zari corpul aparent fara viata al prietenei sale.Se sperie.Inima ii batea din ce in ce mai tare.Privi in jur.Stia de ce brunetea e in acea stare."Si te iubeste asa mult blondule, iar tu esti prea orb sa vezi asta.A facut totul...totul!".In timp ce gandea acele lucruri lacrimi amare i se scurgeau din ochi.O privea, ii privea trupul firav aproape plin de rani.Dorea sa se apropie de ea, dar ii era prea frica.Daca era moarta?Daca nu ii va mai vedea ochii deschisi vreodata?
Respira adanc.Se indrepta spre ea cu pasi lenti, aprope tarandu-si picioarele.Timpul satuse parca in loc.Aplecandu-se in genunchi asupra ei, se apropie cu doua degete tremurande de gatul fetei pentru a-i lua pulsul.
In acel moment Neji si Sasuke observasera tot.Niciunul nu spunea nimic, le era prea frica.
-E bine.E doar inconstienta, zise rozalia privind-o
Atunci Neji se simtii usurat.
Uitandu-se spre Naruto, mai exact la ochii lui, Sasuke spuse:
-Dar Naruto nu stie asta .
Exact in clipa aceea, seful grupari, actionand miseleste, cu un cutit sectiona abdomenul blondului.Acesta se prabusii tinandu-si mana in dreptul ranii.Privi pentru o clipa in incapere apoi inchise ochii.

****************************

In sala de asteptare a spitalului Sasuke se plimba nervos de la un capat la altul.De ce dura atat?
Dupa scena la care asistase, venise si politia.Tipic au ratat partea cea mai importanta!
Cei doi raniti fusesera dusi de urgenta la spital.Neji, Temari si Ten Ten erau la Hinata iar Sakura si Sasuke asteptau sa primeasca vesti de la la doctor cu privire la Naruto.
Sakura sta asejata pe un scaun, privind cum in fata ei, Sasuke se misca de colo pana colo.
-E bine. Trebuie sa fie bine.Adica stiu ca a pierdut mult sange, dar de tantalaul de Naruto nu scapi atat de usor. Sigur va fi bine!
Rozaliei ii venea sa zambesca auzind cuvintele spuse de Sasuke.Chiar si acum cand cel mai bun prieten al lui era pe muchie de cutit ca sa spunem asa, tot nu putea recunoaste ca il iubea ca pe un frate, si folosea un pretext ca ar vrea sa o linisteasca pe ea si isi spunea singur problemele.
Atunci fata se ridica si fara nici o explicatie il imbratisa pe brunet.Acesta ii raspunse la imbratisare simtind afectiunea fetei, avand nevoie de ea, apoi intreba:
-De ce ai facut asta?
-Trebuia sa te...adica sa ma linistesc intr-un fel, raspunse ea.
Peste cateva minute doctorul ii anunta ca blondul s-a trezit si ca il pot vizita daca doresc.
Cei doi se indreptara catre salonul unde se afla Naruto, iar ca de obicei, atunci cand intrara, baiatul ii primi cu un zambet urias pe fata.
-Te-am batut Uchiha!fusera primele cuvinte pe care blondul i-le spuse scriitorului.
Desi spuse pe un glas ragusit si slabit, ele avusera totusi un impacta asupra brunetului, care dupa afirmatia spusa de prietenul sau intreba:
-La ce ma poate bate un idiot ca tine? La numarul de lovituri incasate?
-Nu, dar tu nu ai juca pana acum poker cu niste tipi care vroiau sa-ti faca felul si ai si castigat, .Deci te-am ars si nu sunt idiot.
-Nu, dar pampalau sigur esti.
-Pampalau?Daca m-as putea ridica ai vedea tu cine e pampalaul.
-Ma uit la el chiar acum.
Rozalia urmarea intreaga serie de insulte pe care si le transmiteau unul altuia baietii.Era greu de crezut ca Naruto si Sasuke sa se inteleaga, dar si acum se certau?
Acea cearta ce devenise un lucru cotidian, era defapt modul in care ei se intelegeau.
Fata observa ca acum Sasuke raspundea cu mai multa ardoare la insultele spuse de blond.Se pare ca brunetul nu vroia sa-i aduca aminte prietenului de intamplarile petrecute cu gruparea in cauza. Cand mica "discutie" dintre baieti se inflacara, de pe hol se auzira niste zgomote.
-Vrei sa ma lasi? Nu am chef sa te ascult astazi ce e asa grav?!se auzea vocea unei fete infuriate pe hol
Naruto si ceilalti isi dadura imediat seama cine era.
-Pentru numele lui Dumnezeu, Neji sunt bine!Putem sa ne certam te rog cand durerea asta de cap o sa inceteze si o sa imi aud gandurile?Acum vreau sa vad daca ceilalti sunt bine!
Imediat pe usa isi facu aparitia, imbracata in acele haine care erau date fiecarui pacient internat, nimeni altcineva decat Hinata.Mainile ei erau acoperite de zgrieturi, care fusesera ingrijite si pansate ulterior de doctori.Sakura isi dadu seama dupa tipetele care se auzisera ca Hinata face un mare tam-tam pentru a-l vedea pe Naruto, iar varul ei nu o lasa.Era sigura defapt ca blondul era tinta ei, pentru ca bruneta nu se ambala asa tare daca era vorba doar de prietenii ei care ajunsesera la doar putin timp inaintea politiei.
Intrand in salon, bruneta ii privi pe cei trei, dar inca nu avea curajul sa spuna nimic:
-Buna! reusi ea sa zica pe un ton dulce
-Vrei ca data viitoare cand doresti cu atata ardoare sa te sinucizi sa apelezi la mine?intrba rozalia ironica imbratisandu-si prietena
Aceasta zambi privind salonul in care se afla.Imediat fuse agasata cu tot felul de intrebari de la Sakura cum ca de ce a facut asta sau de ce nu a cerut ajutorul, dar in acele momente ea nu-si putea lua ochii de la Naruto care ii acaparase privirea.Pareau sa isi spuna atat de multe doar privindu-se.
Blondul nu parea sa isi aminteasca vorbele fetei, dar oare asa era?
Cand o asistenta veni sa o duca pe bruneta inapoi in salonul ei, cand fata dadu sa plece, Naruto spuse:
- Hinata tu ...
In acel moment fata se intoarse aproape mecanic, cu fata usor rosiatica.Nu stia daca baiatul o va pune in situatia jenanta de a-i explica ce se intamplase atunci.
-Da Naruto, spuse cu un glas putin stins, iar blondul o intreba:
-Hinata.... de unde sti tu sa vorbesti cu accent rusesc?
Bruneta zambi si respira usurata dupa care trase aer in piept si zise:
-Pai Naruto, colegii mei de la F.B.I. stiau sa imite diferite acccente si eu am prins cate ceva. Cand aveau o misiune asta era acoperirea perfecta si in plus si-au facut ideea stupida ca fetelor le-ar place asta, dar dupa cum vezi la Sakura a mers.
-HINATA!!!striga rozalia
Atunci bruneta facu doar cu mana si iesi din incapere.
Sus In jos
ada
Genin
Genin
ada

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva in intuneric
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Mda...

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 23:24

Frumos, frumos, frumos nam ce spune happy2
Sper sa pui next-ul repede
dance2
Spor la scris dance2 kiss in love


Ja'ne dance2
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 16:22

Imi place mult, mult, muuuuult nr1 !!!!!!!!!!!!!!! Sa pui continuarea cat poti de repede, ok?


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


A mystery of life - Pagina 2 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
^Ella^
Academy Student
Academy Student
^Ella^

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : De unde te astepti mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 17:07

He, he. Am dat peste un fic care m-a lasat fara cuvinte. Este absolut superb. Imi place felul tau de a scrie in love Ce sa mai zic? Astept continuarea cu nerabdare. Spor la scris!


A mystery of life - Pagina 2 Kimono_Beauty___Wallpaper_by_yurkary

I wanna spend my nights and days between your arms
Every day breathing your love
And even in my dreams I wanna be kissing your lips
Baby, breathing your love
Sus In jos
Un bucheţel de zâmbete ♥
Genin
Genin
Un bucheţel de zâmbete ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : La măta.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 112
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : Happy! :)

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Apr 2011, 14:30

Waaw fată eşti tare ce să mai.
Aşteptăm nextu' cu nerăbdare in love !
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Mai 2011, 21:38

scuze ca nu am postat in ultimul timp da sa stricat si pc-ul ,n-am avut inspiratie si scoala... dar am revenit




Trecusera cateva luni de la acea misiune care marcase profund doi dintre membrii agentiei.Se pare ca in acest timp "Blue Moon" luase avant in numarul misiunilor rezolvate, iar noua carte a brunetului, prin care isi lua la revedere de la eroul sau Derek Storm si facea loc unuia nou, o detectiva mai exact, urma sa se lanseze peste cateva zile..
La agentie Naruto si Sasuke isi beau cafeaua in timp ce asteptau sa soseasca ceilalti
-Si chiar nu iti amintesti nimic in legatura cu Nakamura sau altceva legat de misiune? intreba scriitorul sprijinindu-se de unul din mobiliere si privindu-l pe blond cum isi savura cafeaua.
Acesta privi cateva secunde lichidul maroniu ce iesise in urma cu cateva minute de la aparatul din hol, apoi ridicandu-si privirea asupra brunetului, raspunse:
-Cateva lucruri, dar nu e important!Cu noua ta carte care-i treaba?
-Omorarea eroului principal, pentru ca mi-se parea asa previzibil tot ce facea nu pare o scuza pentru fani." Tha last Storm" nu prea va atrage acum amatorii si redactorul meu mi-a sugerat o citire de care peste cateva saptamani.Ce stupizenie!
-Ti-am zis ca ar fi mai bine sa-l pensionezi sau sa-l paralizezi intr-un scaun cu rotile pe Storm, dar nuuuu tu i-ai tras un glont in cap! zise Naruto prietenul sau
- Da i-am tras un glont in cap ceea ce iti voi face si tie daca nu taci!
Lasand la o parte cearta care tocmai se iscase, in liftul care duce spre etajul 6, cele doua prietene discutau:
-Cum de nu mi-ai spus nimic din ce s-a intamplat cand te-au rapit tipii aia,pe tine si pe Naruto?intreba Sakura
Bruneta incerca sa nu o privezsca pe rozalie si raspunse:
-Pai....nu e mare lucru de spus.Cearta, bataie, lovituri, vanatai, sti tu.....
-Of, daca esti asa secretoasa nu o sa stiu nimic! se vaieta fata
In acel moment usa liftului se deschise si dupa ce facura cativa pasii, fetele intrara pe usa agentiei.
-Dar Sakura, daca nu imi amintes ce vrei de la mine!? se auzi vocea Hinatei
-Sa inveti sa joci mai bine sau sa iti iei un profesor de actorie! Orice ar ajuta! se auzi si strigatul rozaliei
Aceasta pasi val-vartej spre biroul ei somandu-l pe scriitor sa vina dupa ea.
-Cineva e foarte suparata. spuse blondul cu mainile in buzunar apropiindu-se de Hinata si privind dupa usa trantita de Sakura
-Da, dar e mult mai bine ca zilele trecute.Ieri credeam ca va da cu masina peste mine,zise bruneta privind spre biroul "sefei" ei
-Acum ca si-a luat carnetul e un pericol public, rase Naruto privind-o pe fata
Aceasta zambi un pic rosie in obraji si il privi pe blond in ochi.
-Si Sasuke?intreba ea
-Ma mir ca nu m-a lovit cu ceva in cap pentru ca sa scap de "amnezie", dar in rest e bine.Nu voi fi calcat de masina lui, daca la asta te referi, raspunse el cu zambetul pe buze
-Sti ca asta se inampla doar la desenele animate si ca treaba cu uitarea nu o sa mai tina mult nu?veni din nou intrebarea brunetei
-Roga-te pentru o crima si vor uita imediat!
"Iar eu voi avea timp sa imi fac curaj sa incep sa flirtez cu tine!" gandea Naruto dupa terminarea ultimei propozitii
In biroul Sakurei se dicuta ceva asemanator.
-Si chiar nu ti-a spus nimic?intreba rozalia
-Nu a spus doar ca a fost "cearta, bataie"...incepu brunetul
-"Lovituri, vanatai".....continua fata
-"Sti tu...", terminara amandoi citatul.
Amandoi, dar mai ales Sakura erau curiosi de ce se intamplase cu prietenii lor, pentru ca sigur se intamplase ceva.
Cei doi analizau probele acestui "caz", cand deodata Ino intra pe usa.
-Trebuie sa te duci sa raspunzi la telefon, trebuie, trebuie!Du-te odata!tipa blonda
-Tu esti secretara nu s-ar presupune ca e treba ta?intreba rozalia
-Dar e Sai, e tipul dragut cu care am iesit acum ceva timp si am dat-o in bara!
-Nu avea o masina asortata cu hainele tale?intreba in gluma Sakura.
-Nu, adica ba da, dar nu stiu daca ai inteles, dar pentru prima oara plac un tip asa de mult incat eu am fost cea care a dat-o in bara!Eu, eu regina intalnirilor!
Prelegerea pe care a tinut-o atunci Ino despre cum a reusit sa fie asa de stangace si neatenta la acea intalnire si cum de a reusit sa isi strice imaginea pentru ca i-a placut prea mult de tip.Si apoi a spus ce face dragostea din oameni si tot asa.In fine ideea e ca Sakura si-ar fi dorit sa fi raspuns la acel telefon mai devreme.
Ajunsa la telefon, care, uimitor, inca mai suna, rozalia raspunse:
-Alo, Sai?
-Sakura?! Nu ar trebui sa raspunda Ino la telefon?se auzi intrebara de la celalalt capat al telefonului.
-Ino momentan.....incepu fata, dar inainte sa continue cu "se ascunde de tine" sau asa ceva, vazand fata rugatoare a blondei, ezita putin apoi continua,momentan nu e disponibila, dar ai ceva important de zis sau vrei sa vorbim despre secretara mea?
Dupa aceasta mica abatere, dectectivul i-a spu fetei ca trebuie sa se prezinte imediat la lucul unde a avut loc un incident grav, si pe care ar dori ca agentia ei sa-l rezolve.
Sakura se gandi imediat ca e vorba de o crima, asa ca impreuna cu Hinata, cu Sasuke si bineinteles Naruto pornira spre locul indicat de politist.
Ajunsi la un bloc mai vechi din unul dintre cartierele orasului.La intrarea in bloc se intalnisra cu Sai, iar rozalia il intreba:
-Deci ce s-a intamplat?
-O fetita de doi ani, Angela Montez, a fost raportata ca disparuta de parintii ei pe la opt dimineata, raspunse brunetul serios.
-Unde i-au gasit cadavrul?intrba Sakura vrand sa afle cat mai multe detalii


Ultima editare efectuata de catre hannah123 in Joi 12 Mai 2011, 20:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
A mystery of life - Pagina 2 Asss10A mystery of life - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Mai 2011, 06:44

Prima!!! Vai ce capitol frumos!!! Si ce ma bucur ca ai pus nextul avand in vedere ca am asteptat ceva timp. O singura obiectie as avea de facut si anume cand ai zis: "Iar eu voi avea timp sa imi fac curaj sa incep sa filtrez cu tine". Nu e filtrez, ci flirtez. Cam atat. Astept continuarea pentru a vedea ce se mai intampla. Choco te pupaceste dulce!!! kiss in love kiss


A mystery of life - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Un bucheţel de zâmbete ♥
Genin
Genin
Un bucheţel de zâmbete ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : La măta.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 112
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : Happy! :)

A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Mai 2011, 10:10

Bună draga mea! kiss
Îmi pare rău că nu am putut trece mai devreme pe aici ingrijorat
În fine,să revenim.
Capitolul îmi place foarte mult! :)
Şi..ce pot spune :-?? îl aşteptăm pe următorul
Spor la scris in love

Te pup dulce! ♥️


Recunosc că poate-ai jucat mai bine.Dar nu uita! E 1-0 pentru mine ;)
Sus In jos
Continut sponsorizat




A mystery of life - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

A mystery of life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-