Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moves like Jagger Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moves like Jagger Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Moves like Jagger

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Moves like Jagger Empty
MesajSubiect: Moves like Jagger   Moves like Jagger I_icon19Dum 16 Dec 2012, 21:43

Stiu ca mai un fic pe care abea l-am inceput dar nu m-am putut abtine.

Capitolul 1

Povesteste autoarea (eu)

Este prima zi de vara. Soarele bland arunca cu sulite de argint pe pamatul fin.in campia aurie insectele lucrau.Pomi incarcati in lumina si culoare isi aratau frumusetea.era fermacator.padurea umbroasa ocrotea vietatile ei.pe pajisti odihnitoare florile te intampinau cu parfumul lor imbatator.cerul se dogoraste. adie un vant caldut. Roua rece sta pe iarba verde, pasarile care parca vorbesc zboara in stoluri acoperiind vazduhul ca o patura imensa neagra , parfumul florilor te invaluie intr-o mireasma imbietoare .Mireasma florilor de ciresi invadeaza aerul facand oamenii sa se opreasca din orice activitate pentru a mirosii acest parfum divin.O fata cu parul asemenea florilor roz statea la balconul casei sale privind peisajul fantastic.Era ingandurata si trista dintr-un motiv anume.Aceasta mai sta 10 minute si pleaca in camera ei la fel de suparata.

Sakura Pont of viev
Este o frumoasa zi de vara.Urasc anotimpul asta,este asa de fericit si iubit de toata lumea dar de mine nu.In perioada aceasta mi s-a intamplat cel mai rau lucru din viata mea care m-a schimbat total.In acea zi blestemata mi s-a frant inima inima in mii de bucatele.Mai bine termin cu asta pentru ca o sa fac o criza de plans.Ma duc de pe balcon directia fiind baia.Intru in baia de culoarea nisipului si imi dau pijamaua jos una cate una si intru sub dus.Picaturile de apa imi transmit fiori calzi pe sirea spinarii in timp ce gelul meu de dus cu aroma de crin imi rasfata pielea.Stau asa 10 minute si ies imfasurandu-mi corpul cu forme bine difinite intr-un prosop roz si moale.Deschid usa de la camera mea si ma indrept spre dressing`ul meu de unde ma imbrac cu o pereche de blugi albastri inchis care stau foarte sexy pe mine si o bluzita alba eleganta cu maineci lungi dar umerii goi. In spate am o geaca de piele naturala scurta iar in picioare sunt incaltata cu o pereche de pantofi negru foarte inalti.Dupa imi impletesc parul lasandu-mi totusi niste suvite sa-mi cada pe fata alba.Ies din camera si cobor jos unde nu era nimeni.Ma duc la masa iar servitoarea imi pune in fata o farfurie cu omleta si un pahar de suc.In timp ce mancam vine jos fratele meu vitreg imbracat foarte hot.Se pune la masa fara sa zica nimic si incepe sa manance din bolul lui cu cereale.
-Buna dimineata ,Sasuke,spun zambind fals.Ma saluta si incepem sa vorbim diferite chiesti pana ajungem la subiectul "ce vom face vara asta?".El spune ca pleaca in turneu cu trupa lui deci ma v-a lasa singura.Ooo ce bine!In sfarsit pleaca nebunul asta!Sasuke sau Sasuke Uchiha este un cantaret renumit si s-a facut renumit prin propile forte.Nici unul dintre noi nu are parinti asa ca acum suntem frati vitregi defapt din scoala generala suntem.El este cel care mi-a distrus viata de mai bine de cinci ani.Il credeam de treaba dar doar m-a folosit si apoi se poarta de parca nu s-ar fii intamplat nimic.Nu ii pasa!Asta este raspunsul la intrebarea mea de ani intregi.Ma ridic de la masa si dau sa plec dar un strigat ma opreste:
-Mamii,nu ma lasa iarasi cu tati!spune o fetita cu ochi negrii ca cel mai negru abis si parul negru ca taciunile
-Draga mea nu voi sta mult iti promit,spun eu cu o voce calma.Dupa ce am calmat-o pe fetita mea am plecat in fata casei asteptandu-ma Alice colega mea de dans.Da oameni ati auzit bine.Eu sunt cea mai buna instructoare de dans din oras si am si o sala de dans unde invat copii sa danseze Street dance.Street dance-ul era viata mea, deaceea am strans bani si am inchiriat o sala de unde predau acest minunat dans.Dar acum sa revenim la realitate.Alice este cea mai buna prietena a mea.Este o fata timida,iubitoare si prietenoasa.Are parul verde ca frunzele copacilor iar ochii de un verde crud.Ea m-a ajutat sa trec prin toate problemele mele care nu sunt putine.Sunt trezita de catre Alice care ma zguduia bine de tot.Ii spun ca m-am trezit din visare si aceasta zambeste gingas.
-Sakura ai patit ceva?ma intreaba aceasta ingrijorata fiind atenta la drum.Da lume asa este numele meu, Sakura mai precis Haruno Sakura si sunt o fata de 20 de ani.Am parul roz ca florile ciresilor si ochii ca iarba cruda.Sunt o fire blanda,prietenoasa,rebela cand vreau si naiva.De ce spun naiva?Din motivul care nici voua nu var venii sa credeti dar eu am un copil cu fratele meu vitreg.Pe fica mea o cheama Uchiha Ayame si are 5 ani.Ii urasc pe amandoi desi in preajma ei sunt calma si blanda imi vine sa o omor pentru ca mi-a stricat viata.De 5 ani in coace trebuie sa stau cu ei si sa le suport mofturile.Mai bine as muri decat sa mai stau cu ei 2 secunde.Toata faza asta este de cand i-am spus lui Sasuke sentimentele mele fata de el.




Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Moves like Jagger Empty
MesajSubiect: Re: Moves like Jagger   Moves like Jagger I_icon19Dum 16 Dec 2012, 22:11

Vreau next! :) Imi place. Ideea cu dansul am mai intalnit-o dar cea cu Sasuke ca frate vitreg si Sakura sa aiba un copil cu el chiar nu am mai vazut-o. Sunt curioasa sa vad cum o dezvolti. Anuntama cand pui continuarea.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Moves like Jagger Empty
MesajSubiect: Re: Moves like Jagger   Moves like Jagger I_icon19Lun 17 Dec 2012, 20:16


Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe link-ul acesta şi citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi poftă la citit ! dap !


Edit: Fan-fic SasuSaku blocat la cererea autoarei.


Ultima editare efectuata de catre Lissa † in Lun 17 Dec 2012, 21:22, editata de 1 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Moves like Jagger Empty
MesajSubiect: Re: Moves like Jagger   Moves like Jagger I_icon19Lun 17 Dec 2012, 21:18

Vreau nextul ! E un fic frumos, cu o idee originala ! Ce viața are Sakura !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Moves like Jagger Empty
MesajSubiect: Re: Moves like Jagger   Moves like Jagger I_icon19

Sus In jos
 

Moves like Jagger

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-