Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Remember me this way. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Remember me this way. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Remember me this way.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: buna   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 12:45

Buna! Ce ma bucur ca ai venit cu nextu. Imi place capitolul asta si sunt curioasa sa vad ce se intampla cu cei doi acum ca Sakura nu isi mai aduce aminte. Pune repede continuare si nu ma mai tine in suspans. Si te rog sa ma anunti. Ms si pupici. good job


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 13:53

Foarte frumos capitol.
Ai descris minunat ca de obicei.
A fost chiar interesant si abia astept nextul.
Mersi de anunt si sper ca vei face de acum incolo.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 14:39

dance2 Yeah!!!
Ce bine ca nu isi aminteste de Sasuke! Sper sa il prinda sa il sufoce, sa il taie, sa il faca bucatele, iar apoi sa se indragosteasca de el, sa il vindece si sa se cupleze. Ce ciudat gandesc! lough
In fine. Astept nextu si mersi de anunt. a hug
Spor la scris si multe idei. dap !
Te pup dulce! kiss
Zbye! hi!


Remember me this way. - Pagina 2 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 20:54

Ce bine ca s-a trezit!!!Anunta-ma te rog la next!!!Sper sa-si aminteasca de Saske si sa stea departe de el!!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Remember me this way. - Pagina 2 33
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 20:59

Nu isi aminteste de Sasuke? what? Oare sa ii fi sters Sasuke toate amintirile despre el? think Nu avem de unde sa stim , dar cu siguranta vom afla cand pui next-ul. Deci , sa il pui cat mai repede , inteles?? biciuitor Ce veni vorba de next , te rog frumos sa faci urmatorul capitol putin , dar doar putin , sau ma rog , putin mai lung , deoarece imi venea sa plang cand am terminat. sad Vreau mai mult , nu te oblic , daar te rog sa faci capitolele putin mai lungi , deoarece Deny vrea mai mult!!! very sad Deny adora capitolele mai lungi si te roaga frumos sa fai macar urmatorul capitol mai lung. puppy eyes Gata , gata sa nu te inebunesc. happy2 am plecat si te-am pupat!! heh


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 21:04

La rugamintea ta, am trecut pe la acest fic. Se vede ca ai evoluat destul de mult de la primul capitol, pana la acesta. Pentru varsta ta, descrii foarte frumos, desi daca ai mai adauga cateva figuri de stil, pe ici-colo, mai ales in descrieri, s-ar vedea si mai frumos.

Actiunea a fost cam grabita, pot spune. Insa a fost dragut totusi. Imi place, ce pot spune. Te rog sa ma anunti la urmatorul capitol. Daca ai nevoie de idei, te rog, contacteaza-ma. In momentul asta imi curg ideile prin cap. Daca ai nevoie de idei, da-mi un PM >:D<


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Choco_love
Academy Student
Academy Student
Choco_love

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Prahova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 23:51

Multumesc ca m-ai anuntat.
Ei bine, Sasuke mi se pare din ce in ce mai nesuferit. Cum a putut sa faca asa ceva? Pacat ca rozalia nu si-l aminteste, ca sa-l caute si sa il "ciufuleasca putin".
In fine, abia astept sa vad urmatorul capitol si te rog sa ma anunti.
Spor la scris!
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 00:28

Hey! ^^
De cand nu am mai trecut pe aici?! Eh, vad ca am scapat catev capitole... :( I'm sorry...
Cat despre idee este originala. Ce imi place ca nu isi aminteste de Sasuke :)
Ai evoluat mult de tot, sa stii. Esti din ce in ce mai buna. :)
Acum, am o intrebare pentru Sakura:
Daca nu iti mai amintesti de Sasuke. Ti l-ai putea imagina. Cum crezi ca ar arata? :)
Astept nextul! Multumesc frumos pentru anunt si bye! :*


Remember me this way. - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 23:24

Voi incepe cu raspunsul Sakurei la intrebarea lui Lollipop :3 : "Greu de zis cum mi l-as imagina... Poate cu un par lung si roscat si cu ochii verzi.

Remember me this way

Capitolul 5

Sakura POV

Era dimineata. M-am dat lenesa jos din patul moale si cald si m-am indreptat spre fereastra. Soarele cald anunta o zi frumoasa si placuta. Cerul era albastru si puteai zari de ici colo cate un nor in forme mai putin obisnuite. Inca imi bateam capul cu acceasi intrebare, cine este acest Sasuke? Oare era cum a spus Tsunade, doar un criminal? Nu prea cred. Nici nu am avut timp sa imi pun in ordine gandurile ca pe usa salonului intra Naruto.

El ma saluta prieteneste, apoi imi spuse ca stia ca o sa ma trezesc. Se vedea ca este fericit, era atat de fericit ca un copil mic care vedea pentru prima data marea.
Ma mira faptul ca pe Naruto mi-l aminteam perfect insa pe misteriosul Sasuke, deloc.
M-am gandit sa-i cer blondului ajutorul. Ma inrosisem toata in obraji si cu sfiala i-am povestit totul. Dupa ce a ascultat cu atentie tot ce aveam de spus, Naruto ma intreba cu o voce uimita cum de nu il stiu pe Sasuke. Numele acesta rasuna in capul meu cu ecou de mii de ori. I-am spus blondului ca simt ca Sasuke este cineva important pentru mine si ca vreu sa aflu cie este, cautandu-l.

La auzul acestor vorbe Naruto scoase un 'nu', care ma facu sa tresar. El continua spunandu-mi ca acum l-am uitat si pot avea o viata normala. Aceste cuvinte ma faceau sa vreu sa aflu si mai mult despre povestea acestui baiat. Dupa cateva minute de tacere Naruto ma intreba:
- Nu o sa te opresti sa-l cauti nu este asa?
-Nu! Am raspuns eu un pic iritata.
Bloncul se ridica cu miscari bruste si pleca, cerandu-mi sa am grija.
Ata am asteptat ca Naruto sa plece.

Ma simteam foarte bine, asa ca m-am imbracat in hainele mele si am iesit cu atentie pe geam, fara sa fac insa vre-un zgomot. Trebuia sa aflu ine este Sasuke, eram hotarata sa o fac. Starzile satului erau pline de flori si vedeai cate un om care se plimba pe bulevardele late ale Konohai. Am mers pe niste strazi mai putin populate pana am ajuns la iesirea din sat. Am inceput sa merg fara directie, sperand sa il gasesc pe acest Sasuke. Soarele rosu isi retragea sulitele de foc, facand cerul sa para o flacara nesfarsita. Era un peisaj de vis. Insa noaptea nu inceta sa isi faca aparitia cu stelele ei stralucitoare ca o mantie si cu luna sa ca o coroana. Am ramas restul noptii la o pensiune din apropiere.

A doua zi ma trezesc destul de tarziu. Avusesem un somn linistit, dar fara vise. Plec si imi continui misiunea. Mergeam pe unde imi arata instinctul.


In ascunzatoarea lui Sasuke.

Karin PoV

Simteam cum cineva se apropie rapid. Speram sa am o zi linistita, dar vad ca nu se poate. Ii simteam chakura. Era una cunoscuta, chiar foarte. Dar este imposibil, am vazut cum a fost omorata de Sasuke, i-am simtit chakura disparand, dar totusi nu as putea-o confunda. Ma uitam insistent la Sasuke, aveam fiori. Acesta observa ca ma holbez la el si ma intreba ce nu este inregula.

Am inceput sa-mi misc mainile in colo si in coace, iar pe frunte incepuse sa imi curga transpiratia. Dintr-o suflare am reusit sa il anunt ca vine cineva.
Brunetul ma stia prea bine, vedea prin mine, caci imediat dupa ce am terminat propozitia acesta mi-a spus ca stie ca ceva nu este in regula, dupa felul cum reactionez.
I-am spus ca vine chiar in directia asta. Sasuke nu arata vre-o emotie, ca de obicei. El a spus ca se duce sa verfice apoi a disparut. Suigetsu, colegul meu de echipa cu fata de rechin ma intreba calm, ca de obicei pe cine am simtit.

Cu o voce tremuranda i-am raspuns ca stie deja. Eram sigura ca fata de rechin stia la fel de bine ca mine cine este. El imi spuse ca este imposibil sa fie ea, caci era moarta. Poate innebuneam.




P.S: Oricat de lungi as incerca sa fac capitolele nu imi ies. Atat ma tine inspiratia pe m
oment.


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 01:25

Prima! Dau edit maine. Acum imi e prea somn.


Edit:

Buna!! Mi-a placut mult capitolul. Sa stiu ca si eu patesc la fel , raman fara inspiratie si imi ia ceva pana sa revina. Iti dau un sfat. Atunci cand ti-a venit o idee noua si capitolul e scurt incearca sa descri mai mult. Pe unde a trecut Sakura in timp ce il cauta pe Sasuke , ce peisaje a vazut. Tot ce iti trece prin cap. Sau poti sa scri capitolul pe calculatorul tau si cand iti mai vine o idee , o adaugi , iar cand capitolul e cat de lung vrei , o postezi. Sper ca te-am ajutat putin. In legatura cu capitolul , a fost foarte frumos. Sper ca Sakura sa nu isi aminteasca de Sasuke. E mai bine asa decat sa sufere. Si daca se intalnesc sper ca Sasuke sa nu o omoare. Adica a incercat o data si nu a reusit si nu vad de ce nu ar incerca acum. Sper sa ma anunti cand pui next=ul. Succes in continuare. Ja ne


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500


Ultima editare efectuata de catre Deny_Blue2000 in Mar 08 Ian 2013, 18:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Thedarkangel
Academy Student
Academy Student
Thedarkangel

Sex : feminin Localizare Localizare : Prin lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Statul
Stare de spirit Stare de spirit : buna, oarecum...

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 12:42

Foarte frummos capitolul,
Nu imi place ca Sakura abia a scapat de Sasuke, dar ea il cauta. Trebuia sa stea in banca ei! biciuitor
Imi place foarte mult capitolul! Anunta-ma cand pui continuarea.


Remember me this way. - Pagina 2 603696_451921964899802_520582967_n
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 13:19

Este ceva mai bine cu lungimea capitolelor, deci momentan e ok!
Multumesc de anunt si anunta-ma si la next!
Sper ca Sakura sa fie bine, de ce a trebuit sa mearga sa-l caute pe Sasuke??
Vreau next-ul!
Anunta-ma!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Remember me this way. - Pagina 2 33
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 16:11

Dragut capitol cu toate ca de ce Sakura trebuie sa fie aia care il cauta? Oricum Sasuke e nesimtit....ar trebui sa-l uite..dar altfel s-ar termina povestea. Pai, ce pot sa iti zic decat ca astept capitolul urmator si ca te rog sa ma anunti.


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 16:18

Hey
Scza ca am ajuns asa tarziu.
Despre capitol nu am cuvinte sa spun cat de frumos a fost.
Oare ce v-a face Sasuke?.
Mersi de anunt si sper ca o vei face si data vitoare.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 20:20

Sincera sa fiu m-am cam plictisit sa citesc ficuri in care Sakura este inebunita dupa Sasuke. Eu vreau sa vad numai next-ul, fiindca devine palpitan. Nu ma astept ca Sakura sa il bata pe Sasuke, din moment ce nu a putut sa miste un deget, ca sa nu o ''omoare'' Uchiha ^^


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 22:24

Am trecut si eu pe aici ^^
Imi place la nebunie capitolul si cum scrii in general :))
Buuun, acum intrebarile (sunt o fire curioasa) ;)
Pentru Sasuke:
-Bine... Iti mai amintesti de fata aia, cu parul roz, Sakura, pe care crezi ca ai ucis-o, nu? Pai, ce crezi despre ea? :)

Pentru Karin:
-De ce esti atat de inspaimantata la gandul ca Sakura s-a intors? Reprezinta vreo ameninyare pentru tine?

Bine, cam atat , pe Saku nu o intreb, pentru ca ea a raspuns data trecuta.
Astept nextul!!! :* Zbye!


Remember me this way. - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 14:27

Raspunsul lui Sasuke la intrebarea lui Lollipop :3 : Sigur ca mi-o amintesc pe Sakura. Cred
ca este enervanta si prea emotiva.
Raspunsul lui Karin la intrebarea lui Lollipop :3 : Amenintare nu, dar mi-e frica de
zombie.

Remember me this way

Capitolul 6

Sakura PoV

Simteam ca ma apropi. Ma aflam intr-o padure deasa cu copaci inalt si cu frunze verzi. Era frumos. Mai vedeai din cand in cand cate un animal ce isi facea jucaus aparitia, dar disparea in inma paduri cand te zarea. Brusc ma opresc. Aud pe cineva strigandu-mi numele cu uimire si frica in voce. Ma intorc cu miscari rapide si bruste. Era un baiat. Avea parul negru ca abanosul si niste ochii in care te pierdeai, cadeai intr-un abis infernal si nesfarsit.

Se uita uimit la mine, ca si cum nu as fi un fel de fantoma. Cu o voce groasa imi spune pe un ton aprins:
-Credeam ca am terminat cu tine data trecuta.
Clipesc in repetate randuri si strang din pumni. Cu ura ii spun ca el a fost pana la urma.
-Desigur ca eu am fost veni si raspunsul.
Sasuke ma intreba cum de mai sunt in viata. Brunetul imi spunea ca era sigur ca m-a omorat.

Vantul adia incet si misca grijuliu suvitele rebele de pe fata lui Sasuke. Era o atmosfera tensionata, amondoi asteptam ca celalalt sa faca primul pas. Asta se si intampla. Sasuke ma apuca de mana. Eu i-am spus sa-mi dea drumul, dar brunetul se facea ca nu ma aude. El continua sa-mi spuna ca nu pot fi Sakura din 2 motiev.
1. Ma omorase acum 2 luni
2. Nici macar nu ma comportam ca ea.
Ma enervau cuvintele lui. M-am smucit tare, dar tot nu reuseam sa scap din stransoarea brunetului. Eu i-am spus pe un ton tremurat sa-mi dea drumul ca am vazut tot ce doream, dare el imi spuse ca ori ii zic cine sunt sau ma omoara. Bruetul scoase o sabie ascutita si stralucitoare.

Nu imi era frica. M-am dat 2 metri mai in spate si i-am spus:
- Poate nu stiu cine esti si ce obisnuiam sa fim, dar nu este vre-o cale prin care voi lasa pa cineva sa ma omoare asa de usor.
Il puteam simti. Era uimit. Nu l-am lasat sa zica nimic caci am continuat spunanad-ui ca Naruto avea dreptate. Intr-un moment de liniste acesta ma intreba daca nu imi amintesc cine e. Sasuke avea niste ochii mari care se holbau la mine si imi dadeau fiori. Fiori reci care imi strabateau intregul corp.

Nu am ezitat sa-i raspund. I-am zis ca nu mi-l amintesc si ca nici nu mai vreau.
Era un moment straniu, unul pe car enu il voi uita. Trebuia sa-l ascult pe Naruto, nu trebui sa vin dupa acest Sasuke. M-am intors pe calcaie si am vrut sa plec, dar Sasuke m-a oprit spunand-umi ca merg cu el, caci Konoha trebuia sa ma creada moarta.
Oare era adevarat? Pe acest nimic l-am iubit eu?
In spatele nostru aparura doua persoane. O fata roscata cu ochelari si un baiat cu parul alb si dinti ciudati.
Sasuke se rasti la ei, spunandu-le ca trebuia sa il astepte in ascunzatoare.

Karin PoV

Intradevar era ea. Sakura! Era linste in jurul nostru. Suigetsu a inceput sa faca tot felul de ipoteze neismnate iar eu m-am luat dupa el. Ajunsesem la faptul ca cineva i-a dat Sakurei un fel de preparat ninja ca sa-l uite pe Sasuke. In fine brunetul a decis ca o luam pe Sakura cu noi. Fata se zbatea cat putea, dar fara folos, bratele bine-facute ale lui Sasuke o tinea prea strans.

Drumul era linistit. Simteam pietricelele cum de pe poteca cum trosnesc sub greutatea noastra masiva. Fluturi in mii de culori zubrau pe ici-colo, iar florile aveau un parfum aparte. Tot acest peisaj minunat s-a terminat cand am intrat in ascunzatoarea sumbra luminata din cand in cand de cate un felinar. Era umezeala si racoare aici,dar ma obijnuisem. Sasuke a dus-o pe Sakura in 'noua'ei camer, iar eu si Sui ne-am dus fiecare la a l
ui.



Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 14:55

Hey.
In primul rand vreau sa spun ca sunt onorata sa fiu prima.
Daaaaa,nu am fost niciodata prima.
In sfarsit Sasuke o observa pe Sakura.Acum isi da seama ca nu mai este o fetita.
Mersi de anunt si sper sa aduci nextul cat mai repede.

Sa ma anunti.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 18:35

Multumesc de anunt. Incearca sa vii cu ceva mai original, m-am plictisit de aceeasi idee: Sasuke o rapeste pe Sakura, iar acesta incearca sa evadeze, insa nu poate iar Uchiha se indragosteste de ea. E cam.. uzata ideea.
Sasuke: Hai sa fim seriosi. Tu o iei pe Sakura la tine in ascunzatoare, doar pentru ca lumea sa o creada moarta? Nu iti inteleg actiunile.
Sakura: Baka, baka ce esti! Naruto ti-a spus, dar tu nu, betman, betman! Acum ce vei face? Astepti din nou pe Naruto sa te salveze?! Cumva ai ramas aceeasi fata din trecut?
Karin: Nimic de comentat la adresa ta. Esti singurul personaj care chiar imi place. Insa, ce vei face acum cu Sakura, o vei ajuta sa evadeze ori o sa incerci sa o omori? Sau asculti de Boss[ Sasuke ] ?


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 18:39

Hey, hey!
Ce capitol frumos! Chiar imi place!
Asa, Sakura, asa! :)
Uuu, stai ca de intrebari tot nu scapi ;)

-Sasuke, de ce ai luat-o pe Sakura cu tine?

-Karin, tie de ce nu ti-e frica? ( nu raspunde, e o intrebare retorica) =))

Abia astept sa aduci capitolul urmator, Ili-chan!
Kisses&Hugs from Lollipop! :)


Remember me this way. - Pagina 2 4ytt  
"When people see good they expect good. And I don't wanna live up to anyone's expectations."
- Damon Salvatore
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 19:49

Hey. Astept sa sochezi in urmatoarele capitole. Vreau sa vad ce se intampla! Sakura o sa incerce sa il omoare? Karin devine geloasa? Astept. In legatura cu capitolul asta.. come on Sasuke a rapit-o doar pentru ca satul trebuia sa o creada moarta? Baiatul asta nu realizeaza ca e extrem de vizibil? Daca nu i-ar fi pasat ar fi omorat-o, corect? Si Sakura... mi-a placut cand a spus ca s-a indragostit de un nimic...in sfarsit isi da seama. Bineinteles, pe parcurs o sa descopere ce minunat e...dar imi place ca acum e rea...sau mai bine zis realista.
Astept next si sa nu uiti sa ma anunti.
Spor la scris.


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 21:50

Next-ul!!!!Anunta-ma te rog la netx!!!!
De ce a luat-o Sasuke pe Sakura pana la urma? Ce vrea defapt de la ea?
Anunta-ma la next!!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Remember me this way. - Pagina 2 33
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 18:04

Hey!!Multumesc ca ma-i anuntat. Mi se pare ciudat faptul ca Sasuke a luat-o cu e pe Sakura hmm...?! Ma intreb ce motiv o fi avut. think In fine , sper sa ne lamuresti cat mai repede. Sper sa pui next-ul cat mai repede si sa nu uiti sa ma anunti. hi!


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 16:28

Raspunsul lui Sasuke la intrebarea lui Lollipop :3 : Vei afla tu mai tarziu

Remember me this way.

Capitolul 7

Sakura PoV

Eram panicata, nu vroiam sa raman cu brunet, nu ma simteam in largul meu in preajma lui Sasuke. L-am luat de umeri si i-am spus ca nu ma poate face sa raman. Dar el mi-a raspuns sec ca nu il intereseaza ce zic. Ma dureau aceste cuvinte, desi nu stiam foarte bine de ce. Fara sa vreau capul incepu sa ma doara, simteam ca explodez. O stare de voma isi facu aparitia. Parca aceasta camera se invartea cu mine. Mi-am unit lent pleoapele, vedeam doar o negura in fat aochiilor. Am simtit doar impactul cu solul, care a fost chiar puternic, apoi nu am mai auzit, simtit sau cazut nimic din lumea reala. Parca ma aflam in propriul meu creier. Vedeam niste imagini cu mine de cand eram mica.

Sasuke PoV

Sakura se prabusi puterni pe pamant. Ma intrebam daca facusem alegerea buna luand-o cu mine, poate ar trebui sa o parasesc. Mi-se derula automat ziua aceea cand practic o omorasem pe rozalie.

~*Flashback*~

Stateam intins pe jos, solul era rece. Sangele mi-se scurgea incet din vene pe zapada. Auzeam o voce care ma striga, dar nu ma puteam misca. Aveam niste dureri groaznice. Vederea mi-se incetosa, dar cand persoana respectiva se apropie am putut sa o identific. Parul ei roz ca florile de cires nemuritoare era inconfundabil, ii simteam dragostea, care combatea ura ce ardea in mine. Cu ultimele putri am reusit sa o intreb cum de m-a gasit. Cu o voce suava imi zise ca are metodele ei. Cand ma vazut in ce stare sunt m-a intrebat ce am patit.

Pe un ton superior i-am zis ca am avut o lupta. Aceasta imi zise ca daca nu m-ar fi gasit as fi fost mort acum. Eu nu ma lasam mai prejos, nu doream sa o las sa castige, desi avea dreptate. Am intrebat-o pe un ton batjocoritor daca nu cumva vrea un premiu, sau sau sa ma intorc cu ea in sat. I-am spus ca premiul ei pentru ca ma gasit este acela ca nu o voi omora, dar aceasta prinse curaj si imi zise ca nu vrea nici un premiu.

~*End of Flashback*~

Sui PoV

-Ce crezi ca a facut? Am intrebat-o eu pe Karin.
- Ce trebuia? Imi zise ea serioasa
-Tu de unde stii?
-Le pot simti chakura...
Dupa ce am intrebat-o pe roscata ce a dacut Sasuke ea imi raspunse ca a dus-o pe Sakura in padure si a lasat-o acolo.
- Spunei lui Sasuke ca am avut treaba in sat.
Karin disparu, nu stiam ce are de gand, dar nu eram ingrijorat, ba chiar speram sa o manance lupii, caci nu ma inteleg bine deloc cu ea. La scurt timp dupa ce ea a plecat a sosit si Sasuke. Avea o fata de om vinovat si fara vlaga. El ma intreba unde este Karin, iar eu i-am raspuns un pic transpirat si cu frica ca are treaba in sat.
El ca de obicei a vazut prin mine si mi-a spus ca mint, apoi a disparut.
Stiam ca se va duce direct acolo unde era Karin, dar am ramas pe loc, fara a scoate vre un cuvant.



Scuzati-ma ca este asa scurt capitolul dar nu am prea avut idei si timp :)


Remember me this way. - Pagina 2 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
Thedarkangel
Academy Student
Academy Student
Thedarkangel

Sex : feminin Localizare Localizare : Prin lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Statul
Stare de spirit Stare de spirit : buna, oarecum...

Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 16:37

Scuza-ma ca nu am mai dat si pe la fic-ul tau, dar am avut treaba :D
Mi-a placut mult capitolul. Ma intreb unde s-a dus Karin si ce o sa ii se intample Skurei.
Ai descris minunat.
Anunta-ma cand pui next-ul


Remember me this way. - Pagina 2 603696_451921964899802_520582967_n
Sus In jos
Continut sponsorizat




Remember me this way. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Remember me this way.   Remember me this way. - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Remember me this way.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-