Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
E greu sa iubesti - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
E greu sa iubesti - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 E greu sa iubesti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 22:42

Vaaiiii in love
Draga mea, e superb capitolul in love nr1
Si sper ca in baie sa nu se intample ce s-a intamplat si cu Sakina..Totusi putin probabil...
Oricum, cum am mai spus superb in love in love
Asteptam un next! please a hug
hug2


Ultima editare efectuata de catre Ade in Mar 22 Feb 2011, 23:02, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 22:47

mersi mult de tot a hug thank you
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 22:54

scumpo e super capitolul debia astept nextu a hug
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 23:16

buna scumpo!

primul fic nu? sa stii ca este foarte bun! dar incearca sa nu mai pui atata dialog happy2

hai sa vedem nextul please

pupici! kiss


TIGRILINA! angel hug
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 18:59

Capitolul 4: Chiar a fost asa?

Sakura vroia sa se indrepte spre baie pana cand....
Sasuke i-a ridicat mainile si i lea trantit de perete.
-Hei tigroaico! Ai fost super pe podium...ba chiar imi veneau idei in minte destul de perverse cand te vedeam , doar ca.. sa stii nu mi-au placut deloc baietii care te fluierau!spuse nervos brunetul dupa care acesta incepu sa o sarute pe fata
Sakura nu mai stia ce sa faca.Il ruga sa o lase dar acesta nu inceta.De odata se auzi o voce cunoscuta fetei:
-Hei!Nu ai auzit?Date de langa ea!
Era Sakina care nu parea foarte nervoasa insa destul de.
-Sasuke! Te-ai lovit la cap?N-ai auzit ce-au zis fetele? Las-o pe rozalie.
De cum ii auzi vocea,Sakina a si tresarit. I-a recunoscut glasul.Era fostul ei brunet.
-Uchiha...ce dragut ca macar odata ti si tu cu mine.spuse aceasta ironica si totusi cu o privire scarbita catre Itachi
-Bine...bine... o las.cand Sasuke ii dase drumul Sakurei ii spuse la ureche sa il urmeze.
Saku:de ce ai vrut sa te urmez?
Sasu:nu pricepi?Vroiam timp liber pentru sakina si itachi
Saku:ala era itachi? O doamne!striga aceasta bucuroasa.
Sasu: Si ceva timp pentru noi doi.spunand asta incepu sa o sarute pasionant.Sakura se opunea dar..."Imi place?Cumva il plac?NU! este imposibil!Ia-ti din minte asta Sakura." "Ce buze dulci are fotomodelul asta! Poate ar trebui sa ma joc mai mult cu ea.Doar ce fac eu nu e decat o joaca...nu?Nu o plac...nu?Sau da?"

La Itachi si Sakina
-Te-am vazut pe podium...ai fost super.Bravo
-Mersi.
-Unde ai fost atata timp?
-In Osaka.spuse Sakina rece si destul de indiferenta
-Uite...nu am avut sansa sa iti explic
-Nu trebuie sa-mi explici. Uite ce e Itachi...daca o placeai puteai sa -mi spui si gata. As fi trecut peste.
-Dar nu o placeam nu o plac si nici n-o so plac. Ea m-a impins in baia fetelor si m-a sarutat fortat. Tocmai atunci ai aparut si tu.
-Si tu vrei sa cred asta?
-OK. Atunci vino cu mine. spuse Itachi destul de nervos
Brunetul a traso de mana pe Sakina si a mers cu ea pana in camera de securitate.Acolo un baiat la intampinat
-Yo,yo! Itachi! My men! Ce faci?ii stranse mana prieteneste lu Itachi
-Bine. a... Manu, ai cumva filmari de la camerele de filmat de acum 4 ani pe 20 si .....6 februarie?
-O.Da! Am vazut cum intrai in toaleta nebunule. spuse acesta chicotind si dadandu-i un pumn in muschi,incet,prieteneste(ca baietii) camaradului sau Itachi.
-Eu am plecat de-aici.spuse Sakina nervoasa si obosita insa nu putea sa scape de stransoarea lui Itachi
-Stai!Manu te rog da-mi exact acea filmare cu mine intrand in baia fetelor si dupaia lasa-ne singuri, te rog.
-Ok men. Poftim. Va las un pic ca nu prea aveti voie aici.
Cand baiatul iesi, Itachi dase drumul la filmare pe un calculator. Acolo era el acum 4 ani uitandu-se la Sakina care era pe podium pana cand Kara il trase in baie la fete.
"-Itachi,dragule, nu inteleg ce-ti place la gaina aia! e urata! tu ma ai pe mine. hai scapa de ea si vino cu mine.
-Kara lasa-ma in pace. Nu pricep ca nici daca ai fi ultima fata din lume nu ai avea o sansa cu mine?
-Azi nu ma las refuzata ITACHI!striga fata la brunet.
Atunci il trase pe baiat de camasa in asa fel incat buzele lor s-au unit intr-un sarut neplacut de baiat. exact in acel moment intra Sakina pe usa."
-Acum vezi?
-O Doamne. Itachi....Sakinei ii aparuse pe chipul ei alb, o lacrima...fata alerga in brate la Itachi imi pare foarte foarte rau ca nu te-am ascultat.spuse aceasta printre lacrimi.
-E ok. Stai calma!Sakina mi-ai lipsit...
-Si tu mie!atunci buzele se unira intr-un sarut lung,dulce si intrerupt de Manu.


La Sasuke si Sakura
-Lasa-ma in pace!Nici daca ai fi singurul baiat de pe planeta , nici atunci nu as fi cu tine..
-Vad ca sunteti cam ocupati. spuse o voce cunoscuta de Sasuke. Era blondul sau prieten, Naruto, de mana cu Hinata.
-Voi doi sunteti....?
-Da. ii raspunde bruneta cu zambetul pe buze
-Ce ma bucur!atunci Sakura o imbratisase pe Hinata strans strans de tot
-De ce te bucuri, pustoaico?
-Sakina! Hinata e cu .....dar Sakura nu apucase sa spuna ceva ca o si vazuse pe verisoara sa cu mana legata de Itachi, cu un zambet pe buze si ochii stralucitori
-Cu?intreba Sakina
-Naruto.si acum si voi doi?spuse uimit Sasuke
-Da....
-Vezi tigrule? Numai noi nu suntem impreuna.se uita Sasuke la rozalia "lui"
-TSS! Nici in ruptul capului! biciuitor atunci fata isi intoarse privirea si toti (SakiIta si NaruHina) incepura sa rada. pana si Sasuke a chicotit
Au mai stat ei cat au mai stat in club pana cand s-au dus la casele lor fiecare fericit.
A doua zi Sakina primii un telefon de la Tayra,prietena ei cea mai buna(o fata cu parul blond scurt si ochii albastrii). De odata se auzi un tipat de la fata din camera
-Ce? Ce sa intamplat? intra stresata Saku in camera
-Tocmai am primit un telefon de la Tayra, care imi spune ca clasa mea va merge cu clasa ta intr-o excursie.excursia e de o luna.Vom merge o saptamana in Muntii Alpi, vom trece si prin Roma si vom sta 3 zile si restul zilelor vom merge la Paris!
-Asta e minunat...si? cand plecam?
-Maine!
-Maine?! Vai Doamne. Cate sunt de facut. De impachetat!!!
-Sakura...tu stii ca Sasuke e in clasa cu tine de weekendul trecut nu?
-Ce?
-Da....
-Marog....O Doamne va fi minunat! Hai sa ne pregatim. "Sasuke....? nu sunt incantata de asta dar nu o sa il las sa-mi strice excursia)
Ne aranjam lucrurile ca toate sa fie la locul lor si cand plecam si cand venit, ne faceam bagajele pana cand....


Ultima editare efectuata de catre Ank in Mier 23 Feb 2011, 19:45, editata de 3 ori
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 19:01

de-acuma nu prea o sa mai povestesc sakiita asa de mult. mai mult sasusaku si naruhina. oricum imi pare rau ca e foarte mult dialog doar ca nu mi-am putut imagina secventa altfel ingrijorat sper sa va placa! dap !


Ultima editare efectuata de catre Ank in Joi 24 Feb 2011, 23:05, editata de 2 ori
Sus In jos
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 19:21

Awww, asa de dulcee in love
Imi place foarte mult.
Sakina si Itachi in lovedance2 love
Abia astept nextu'
Pune-l cat de repede poti please please
Te-am pupat a hug
in love kiss
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : E greu sa iubesti - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 22:03

Miau !

Buna scumpo
Pai mno..descrierea este inexistenta
Trebuie descriere , neaparat !
Ai un dialog foarte lung si sec
Iar din cauza lui actiunea pare grabita
Ai puncte de suspnesie destul de multe care nu-si au rostul
Ti-am zis , scurteaza dialogul si axeazate pe descrierea sentimentelor
Dexemplu
Ce a simtit Sakura cand Sasuke a sarutato ?
Eu habar nu am , so..trebuie sa inveti sa dezvolti..
Astept urmatorul capitol care sper sa vina cu imbunatatiri
Spor la scris si la idei !!
Succes la scoala !!
Pupici ceii mai duuulci !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 22:09

yuhuuu scumpo! dance2

aici Gabriela! da da eu sunt uns dintre nebune lough

mi-a placut si acest capitool

yeah

vreau un next cald si proaspat deci NEXT! dap ! dance 2

PUPICI! kiss kiss

PS: imbunatateste-ti dialogul si adauga descriere mai multa ;) in rest e ok ;)
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 22:55

Mhm frumos.Sa vedem ce se intampla in continuare.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Feb 2011, 14:26

Buna scumpo !
Vai , vai , vai
ce sau mai schimbat oamenii ..
hi hi
hai cu next-ul
pupici
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Feb 2011, 23:02

Capitolul 5( de acuma marea majoritate o sa povesteasca Sakura)
...ne faceam bagajele pana cand...am auzit soneria usii.Cand Sakina deschise usa, se auzi un tipat venind de la ea. Mi-a sarit inima din piept. Imi veneau tot felul de ganduri oribile prin cap, ca in filme. Daca un fan nebun a inceput sa o loveasca de a lesinat sau daca i-a pus un pistol la cap? Ganduri ingrozitoare imi invadau mintea, In cele din urma mi-am facut curaj sa merg la usa sa vad ce se intampla. Cu ochii inlacrimati imi indrept privirea catre intrare. Cad din picioare si rasuflu usurata cand imi vad verisoara imbratisandu-si cea mai buna prietena Tayra. Tayra este o fata foarte de-treaba,inteligenta si mereu o ajuta pe Sakina,insa daca vrea, poate sa fie foarte rea. Fizic,arata foarte bine. Are parul lung,in scari, blond ca razele doarelui, cu niste suvite rosii ca focul. Are ochii rosii si mereu poarta un zambet pe chip.
Tay:Ma bucur asa de mult sa te vad!Arati minunat!
Saki:Mersi! Si tu la fel.
Tay:Nu-mi vine sa cred ca ai plecat din Tokyo fara sa-mi spui nimic!Oricum, hai sa-ti zic ce mai e nou prin clasa...nu apuca sa termine sa si fu intrerupta de Sakina care a poftit-o in casa.
Am imbratisat-o si eu, ne-am facut complimente, am servit-o cu un ceai si in sfarsit m-am duc sa impachetez, lasandu-le pe fete sa vorbeasca.
-Deci...incepuse Tayara dupa ce bau o gura de ceai...dupa ce-ai plecat, toata scoala a inceput sa barfeasca.Unii spuneau ca ai plecat cu un baiat, altii spuneau ca ai plecat pentru a avea un viitor mai bun ca fotomodel. Grupul emo ne povestea cum ca cica te-au vazut odata in Beijing, de mana cu un tip si cica tu erai foarte fericita, grupul piti zicea ca te-ai lasat de modeling si ca acuma esti ..... pe strazile din Paris,asteptand clienti si tocilarii cica te-au vazut la stiri in America, maritata cu un batran putret de bogat. Itachi ori de cate ori se ivi o poveste se enerva si nu mai vorbea cu nimeni vreo cateva zile
Pe fata lu' varamia se citea tristete,
-Itachi mi-a spus doar mie ce s-e intamplase in acea seara si mereu se simtea foarte vinovat de plecarea ta. Dar tu? Unde ai fost?
-In Osaka.
-Doamne!Osaka.Cum de nu mi-a venit in minte?Unde ai tu "ciresul tau"

Povestit de Saki:
"Ciresul meu" este un cires pe care l-am plantat cu parintii mei cand eram mica, la 3 anisori.
Mereu merg acolo cand vreau sa ma linistesc.E ascuns in varful dealului "Sanin", dupa ce treci de padurea "Minu".
Am mai povestit cu Tay despre colegi si despre marile schimbari ale lor.Se pare ca iubita mea Kara s-a culcat cu mai toti baietii din clasa, cica numai grupul lui Itachi nu au acceptato. Grupul lui Itachi sunt cei mai de-treaba baieti.Mereu ma impacam bine cu ei. Era format din Itachi(binenteles), Jake(un baiat dragut,dar in acelasi timp pervers, cu ochii negri ca si carbunii si cu parul brunet cu suvite rosii ca iadul), Sasori (un roscat cu ochii rosi ca ciresele, foarte pervers si destul de rebel, nu se gandeste niciodata la consecinte) si Ron\( mereu cel ami amuzant,are parul blond , putin in tepi, cu ochii albi spre verde deschis. este mereu pus pe farse si niciodata nu inceteaza. e genul care nu te lasa sa fi suparat.). Cei mai populari si cei mai des intalniti prin cluburi, din scoala. Normal ca lu' Kara nu i-a mers cu astia. Ei au onoare.
Eu si Tay nu mai puteam de ras pana cand suntem intrerupte de Sakura:
-Fetelor. e 7:45. Haideti altfel intarziem la scoala.
Repede ne-am ridicat de pe canapea si ne-am intreptat catre seatul meu negru. Aratam foarte bine toate! Tayra avea colanti albi, trei sferturi cu o bluza albastra care era lunga cam pana aproape de genunchi. Ca accesorii purta niste cercei mari, rotunzi, din argint. In picioare acea adidasi albi.Sakura era cu o fusta destul de scurta, mulata, neagra cu un tricou decoltat rosu.In picioare purta sandale rosii cu un toc de 4 centimetri(asa cum am invatat-o eu).Accesorii nu avea, insa era machiata cu creion, rimel si luciu de buze exact ca mine. Eu purtam o pereche de blugi negri, mulati,fara model, cu un tricou mov.In picioare aveam sandale negre cu tocul de 6 centimetri. Ca accesorii aveam o curea tot mov dar pe o alta noanta, puse pe deasupra tricoului. Si eu si fetele aveam parul desprins doar ca spre deosebire de Tay, eu aveam o clama in forma de fluture mov in par in partea stanga si Sakura avea 2 suvite la spate prinse de o clama rosie.Deasemene toate aveam ghizdanele cu noi.Se pare ca intarziasem. Ii spun Sakurei ca ne vedem la sfarsitul orelor, sa ma astepte la ea in clasa, o pup pe obraz si alerg cu Tay pe scari pana in clasa.
In clasa:
-Elevi dupa cum cred ca stiti, s-a intors Sakina Haruno.
Exact in acel moment am intrat eu repede in clasa fara sa stiu despre ce vorbea diriga.
-A.Iat-o
Toata lumea ma privea cu gura cascata pana cand am inceput sa chicotesc. Atunci toti mi-ai strigat numele. Fetele au venit sa ma imbratiseze, baietii ma fluierau si pana la urma cand s-a facut in sfarsit liniste imi zice dirigintele:
-Domnisoara Haruno. Ne bucuram sa va avem din nou la scoala noastra. Te rog sa te asezi in ultima banca cu Itachi Uchiha.
In banca ma astepta el cu un zambet destul de pervers. Cand il vedeam cu zambetul ala mereu un fior ma patrunse. Ma asez cumintica langa brunet si atunci cand diriga se intoarse spre tabla, ma prinde de barbie si imi cuprinde buzele intr-un sarut scurt dar dulce.
-Bine ai revenit!
Dupa o lectie lunga in care ne-am plictisit de moarte, diriginta ne reaminteste de excursia de maine
-Stim! Ne-ati mai spus! spune toata clasa in cor dand ochii peste cap

La Sakura in clasa:(povestit de saku)
Cand am intrat in clasa l-am vazut pe diriginte cum statea cu mana langa 2 elevi noi. Nu se poate! Era Sasuke si Naruto! O doamne nervi!
Ma indrept spre penultima banca, unde ma asez frumusel langa Hinata.
-Sakura...acum ca Naruto e in clasa cu noi cred ca viata mea o sa fie mult mai buna. spuse Hin cu un zambet pe fata ei rosie de la rusinea cu care a spus-o.
-Mda... nu prea eram atenta la Hin. Ma tot uitam la Sasuke care ma privea si isi musca continuu buza de joc pana cand si-a spart buza putin.
In mintea lui Sasuke:"Doamne! Fata asta poate sa ma surprinda mai mult?Arata bestial! Trebuie neaparat sa fie a mea!"
-Atentie clasa! Dupa cum spuneam, avem 2 colegi noi. O sa-i las sa se prezinte.
-Buna sunt Naruto Uzumaki, imi place sa ma distrez, sa-mi petrec timpul cu prietenii si am deja o preitena deci fetelor nu va mai asezati la coada catre inima mea ca nu mai are rost.
Toti am izbucnit in ras si Hinata se inrosi.
-Sunt Sasuke Uchiha, nu-mi place sa vorbesc mult despre mine...oricum imi plac iesirile in cluburi noaptea, statul cu gasca si mai ales....atunci pe fata lui aparuse un zambet tare pervers "O Doamne! O sa zica ceva nasol!".... tigrii roz.
M-am inrosit toata! Din cap pana-n picioare. "Nu-mi vine sa cred c-a spus asta!"






Ultima editare efectuata de catre Ank in Joi 24 Feb 2011, 23:40, editata de 1 ori
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Feb 2011, 23:03

sper sa va placa a hug
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Feb 2011, 23:12

frumos.Chiar imi place si sunt curioasa de continuare.
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Feb 2011, 08:16

Buna scumpo!A fost frumos si acest capitol!Vad ca ai imbunatatit un pic descrierea, ceea ce este perfect!Hai pune nextul cela mai repede!
Sus In jos
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Feb 2011, 19:24


Vaiiii, ce-mi place capitolu' astaaaa in love in love in love nr1
Hai cu nextu' please Cat mai repede please please
Si imi pare rau ca am trecut asa tarziu pe la tine sad a hug
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mar 2011, 20:46


Capitolul 6

“Baiatul asta poate sa fie mai pervers de atat?Doamne oare cu cine seamana? Se da asa de smecheri ca e cine stie ce si pun pariu pe orice ca nu are nimic in pantaloni!”(nu-mi vine sa cred ca am spus asta)
Se pare ca “iubitii” nostri baieti au fost pusi de diriginte sa stea exact in spatele meu si al Hinatei, adica in ultima banca. Naruto era fericit ca e cat mai aproape de Hin, insa se pare ca lui Sasuke nu-i pasa unde sta. Se dusera amanoi la locurile lor si dirigintele,fiind si proful nostru de mate, a inceput sa predea. Scuze… am uitat sa va spun cum sunt imbracati inteligentii din spatele nostru. Pei, blondul are pe el o pereche de blugi albastri, cu o bluza neagra cu dungi portocalii si in picioare o pereche de adidasi negrii.Brunetul este cu o pereche de blugi negrii, o camasa albastra in carouri, desfacuta la primii 3 nasturi si in picioare adidasi albastrii. Muream de plictiseala la ora. Scriam si scriam si muream acolo. Cand totusi incerc si eu sa inteleg cum se rezolva o anumita problema, observ ca nu pot fi atenta cu toate susotelile venite de la fete, despre Sasuke.Ma enervez si ma intorc in spate unde exact pe partea mea, adica stanga, era asezat “Fat-Frumosul fetelor din clasa”
-Hei! Fa-le pe fete sa inceteze sa mai vorbeasca despre tine ca eu incerc sa inteleg de ce e=mc la patrat si nu reusesc din cauza lor, iubitel.spun eu ironica de ii vine lu Hinata si Naruto sa rada
-Imi pare rau ca te enerveaza fetele mele,dar intrebarea e daca te enerveaza pentru ca vorbesc sau daca te enerveaza pentru ca vorbesc despre mine…si e=mc la patrat pentru ca asa a zis Einstein.dulceata.imi raspunse el mie cu un ranjet pe fata.
Doamne ce as fi vrut sa-i sterg ranjetul ala cu o dreapta de-a mea, dar exact cand sa vreau sa dau in el, se intoarce profu cu fata la clasa si imi spune mie sa imi intorc corpul 90 de grade, adica sa ma intorc cu fata la el.Normal ca l-am ascultat, insa nu inainte de a ma stramba la Sasuke.Acesta, ca de obicei, face un zambet pervers sic and profu se duce sa mai scrie ceva pe tabla, primesc un bilet de la Sasuke scriind pe el:”Imi place cand esti nervoasa.Esti foarte frumoasa asa”. Am devenit rosie de nervi , m-am intors si:
-S-ar putea sa devin o zeita atunci, pentru ca tu ma calci pe nervi!
-Domnisoara Haruno!striga profu la mine.”Vai!” Dar vad ca va cam place sa va intoarce-ti la Sasuke.auzind acestea Hinata si Naruto au inceput sa rada. Ma bucur atunci ca nu v-am pus in aceeasi banca!Hin si Nar acum erau pe jos de ras. Noroc ca tocmai atunci s-a sunat si a iesit profu din clasa, nu inainte sa ne dea tema.
Unii colegi sau dus pe hol. Imi strange eu matematica de pe banca si imi pun muzica, respective ora care va urma, pana cand aud un fluierat de baieti. Au intrat in clasa si au dat “vestea” la ceilalti ca vine o fata super “buna”. Peste cateva secunde intra…cine credeti? Varamea cu Itachi in spate. Toata lumea se uita la ea ca la Dumnezeu, mai ales baietii. O fluierau de numai puteau pana cand m-am enervate si am strigat in gura mare;
-Frate! E varamea!
Atunci toti au incetat si au strigat o data in cor :
-Semanati!
Am ramas masca. Ce amuzanta a fost faza. Normal ca Sakina a venit aici cu un scop si acela fiind sa-mi aduca telefonul pentru ca inteligenta de mine i l-am pus in jacheta ei din greseala. Imi mai spune ea ca sa ies repede afara cand se termina orele ca sa nu ma astepte la masina o groaza….ii suna telefonul… scaparea mea. Se indeparteaza cativa pasi si incepe sa vorbeasca la mobil. Eu stateam pe banca mea ca sa o astept sa termine, cu Itachi langa mine care vorbea cu fratiso. La un moment dat vine un coleg la mine si ma roaga sa ii dau numarul de telefon a Sakinei ca vrea sa incerce cu ea. Eu si Sasuke izbucnim in ras si Itachi, cu un zambet pe fata ii spune baiatului ca ii pare rau dar fata asta e déjà luata de el..Se termina din pacate pauza si Sakina nu mai termina sa vorbeasca la telefon.Cred ca era ceva important…Itachi normal ca nu a plecat in clasa fara iubita lui. Cand in-sfarsit a terminat si varamea de vorbit la telefon, intra profa de muzica in clasa. Ce fata plictisita avea. Sakina si Itachi si-au cerut scuze cainca sunt in clase desi se sunase, se indepartau de banca mea, dar cand sa puna man ape clanta au si auzit-o pe profa cu zambetul pe buze:
-Sakina! Iutito! Ce ma bucur sa te vad! Deci acum o sa stai definitive la noi,da?
-Da, doamna. Cu siguranta!
-Clasa , acestia sunt colegii vostri mai mari. Mult prea iubiti de mine. Ai fost in formatia scolii, Itachi fiind tobosar si Sakina solista. Defapt… voi ce ora aveti?intreba profa de muzica intorcandu-si privirea la cei doi intragostiti.
-Desen. De ce?
-Va invoiesc eu de la desen. Vreau sa ramane-ti cu noi ora aceasta si vreau sa ii invoiesc sip e ceilalti(din formatie) si sa ne ducem in clasa de langa,unde sunt instrumentele ca sa le aratati astora mai mici cum ati fost voi o formatie cand erati mai “tineri”. O sa ii aduca si pe ceilalti din formatie acum, dar pana atunci stati in ultima banca si asteptati-ma pana cand ma intorc. Dupa cum am spus, va invoiesc de la desen.Profa tocmai a plecat si se si facu galagie de la colegi. Eu si Sasuke radeam de rudele noastre care stateau in spate cuminti ca niste ingerasi si se uitau la clasa noastra nebuna cum aruncau avioane prin aer si ascultau muzica. Era asa de amuzant. L-am convins pe Naruto sa vina sa stea in locul meu ca eu sa ma duc langa Sasuke pentru a fi mai aproape de Sakina. Cand tocmai am facut schimbul, am si inceput sa o intreb pe varamea de chestii cum ar fi:Cum de e in formatie, de cat timp? E singura fata? Ce cantece arei? Cine le compunea. Cum se numea formatia.
-A.. m-a ales profa de muzica solista,de cand aveam 14 ani si da,sunt singura fata. Avem mai multe cantece si eu le compuneam, cateodata si Itachi si formatia se numea “Perfect ,secret,teen world”.Dar marog…lasa asta! Sakura stii cine m-a sunat in pauza? Firma “Ella” care ne-a rugat sa facem niste poze pentru noile lor haine. Le-am spus ca vom fi in excursie la Roma insa cica nu e nici o problema ca au acolo o persoana care ne poate face poze. Nu e minunat?
-Da!nu apuc sa spun mai multe ca profa si intrase cu 2 baieti de “manuta” ,care erau din formatia Sakinei.
Primul baiat care a intrat avea pe el o camasa rosie cu alb in carouri,adidasi negrii cu dungi rosii si parul in avea tot negru, cu suvite rosii ca sangele , in tepi. Al doilea purta o bluza neagra cu un schelet in mijloc, avea parul ondulat, negru, dar era superb. Amandoi aveau ochii negrii si blugii tot negrii.
-Acela e Miko.imi arata Sakina cu degetul catre cel in carouri, in timp ce eu eram uimita de cat de draguti erau, te pierdeai in ochii lor. Si celalalt e Kail.
-Sunt foarte...doar atat am putut sa scot din gura ca ma balbaiam de mama focului pana cand imi continua fraza Saki care era si ea cu ochii pe ei
-Draguti.Ei canta la chitara.
-Hei!Papusa nu uita ca tu esti a mea! ii spuse Itachi, zambind
-Tu esti preferatul meu! Nu se compara cu tine astia! atunci varamea la imbratisat cat putea ca nu era loc in banca
Ceea ce ma facea curioasa era ca Sasuke parea nervos..poate gelos...na. Cine stie ce are. Oricum... cand a ajuns fiecare la instrumentul sau Itachi, fiind tobosar, a batut in aer betele (nu stiu cum se numesc lough ) numarand in engleza la fiecare bataie
-One, two, three, four..si a inceput sa cante formatia.
Au cantat Ani de liceu de TnT, Bring me to life de Assassin's Creed, Here without you de 3 Doors down si la un moment dar a in vitat-o pe Sakura sa cante impreuna o melodie facute de ele. Gimme more -Britney Spears. Toata lumea statea masca la ce voce aveau fetele. La sfarsitul orelor Sakura se duse la sport pentru asi cauta un hanorac pierdut. Din pacate normal ca nu l-a gasit insa asta nu a fost un prilej pentru a plecat din drumul acela intunecat de la poarta scolii pana la sala, fara nimic. Merse ea linistita pana cand o mana o trage de talie.Se intoarse si vazu....

Sper sa va placa a hug
Dati-mi com sa vad daca mai continui sau nu. Ma gandesc ca nu este prea placut de ceilalti si sa-l abandonez...depinde de voi.Enjoy!(scuze pentru greseli. cred ca am multe dar m-am grabit sa-l scriu)


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Vin 04 Mar 2011, 20:56, editata de 2 ori
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : E greu sa iubesti - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mar 2011, 20:52

Miau !

Pai in primul rand ma bucur ca ai pus next-ul !

Insa ai niste greseli

De exemplu

Ai postat capitolul de mai multe ori

Adica.. " Baiatu..." Etc etc

Nu inteleg de ce


Asa.. cum am mai spus nu vreau sa mai vad paranteze in fic !

Si nici emoticoane .

Si cum adica sa-l abandonezi ?

Hai nu-mi zi ca incepi si tu

Doamne , deci sunteti culmea .

Tu continua ficu

Si sa numai vad " Ma gandesc ca nu este prea placut de ceilalti "

Eu nu spun de doua ori ;)

Asa..pai mna

Imi place si astept next-ul !

Spor la scris si la idei !

Pupici !

Succes la scoala !

Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Mar 2011, 20:56

Ce mia placut in love
Chiar trebuia sa lasi si tu asa in suspans?!
M-ai facut curioasa.
Hai cu nextu!! please
A...si am ras o gramada la faza cu Britney Spears lough
Asa ca hai cu nextu' cat mai repede si succes la toate
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mar 2011, 01:18

Capitolul 7: Plecam
Eram speriata. O mana ma atragea catre cineva si nu stiam ce se va intampla sau cine e persoana respective. Cand ma intorc ghici cine era? Nimeni altul decat marele Sasuke Uchiha
Ma apropie de corpul lui,imi lua o suvita de par cu care se juca si incepe sa vorbeasca cu un ranjet pe fata care binenteles ca ma enerva!
-Ai cantat chiar bine tigroaico. Mi-a placut. Ai voce ,draga! Dar inafara de cantat mai esti buna si la altceva?ma intreba in timp ce se apropie de mine vrand sa ma sarute insa eu fiind mai desteapta ca el , ma dau un pas in spate si-i raspund
-Da. Ma pricepsi sa te fac sa regreti ziua in care m-ai intalnit! Mi-am ridicat palma si exact cand era sa-l lovesc cu ea, el mi-o prinse si ma azvarlii cu fata la perete, cu mana la spate si el in spatele meu.
-Draguto, eu ma refeream la ceva ce sa-mi placa si mie. spuse Sasuke chicotind. Atunci ma intoarse cu fata la el, cu spatele rezemat de perete si incet incet vine cu buzele aproape de ale mele. Exact cand ma saruta se stinge becul care nici macar nu dadea prea multa lumina si ramanem in intunericul noptii.Era ora 6 seara. Nu ne-a putut vedea nimeni pentru ca eram intr-un colt in spatele scolii, langa sala de sport. Buzele lui erau moi si parca unse cu miere. Nu mai aveai nevoie de nimic altceva cand le atingeai.Imi batea inima de parca vroia sa iasa din piept. Ma simteam minunat. Stai! Cum adica minunat? Adica da…buzele lui erau extraordinare dar nu ma indragosteam de el,nu?
Cand Sasuke a sfarsit sarutul, becul se aprinse din nou. Parca vroia sa ne faca noua o atmosfera romantica. Sasuke, cu un ranjet mi-a soptit la ureche:
-Ne vedem maine tigrule.in urmatorul moment ma pupa pe obraz usor si cu tandrete.
A inceput sa mearga catre poarta scolii, eu fiind cu vreo 3 pasi in spate, uitandu-ma in jos, catre pamant. Nu i-am mai auzit pasii mergand asa ca mi-am ridicat privirea sa vad ce s-a intamplat.Eu si cu Sasuke ii priveam pe Sakina si Itachi sarutandu-se pasionant si dulce, de la vreo 7 mentri.Cand au terminat sarutul, Sasuke se indrepta catre masina spunandu-i fratelui sau:
-Hai sa mergem Romeo!
-Sakura. Hai ca mai avem de impachetat pentru maine.ma striga Sakina parca trezindu-ma din transa fericirii ca o vad pe Sakina cu Itachi.
-Bine. Acum!
Am uitat sa va spun de masini. Desi eu si Sasuke avem carnet de conducere, preferam sa venim cu Sakina si Itachi, in masinile lor. Sakina dupa cum stiti are un seat exeo negru cu dungi rosii, eu am un Audi R8 rosu cu dungi negre, Itachi are Renault Fluence negru cu gri inchis si Sasuke are un Hyundai i30 negru cu albastru.Se pare ca negrul e comun la toti. Noaptea masinile noastre arata super! Oricum…am pornit fiecare la casele noastre insa amandoua masinile au ca punct comun un semafor la care noi a trebuit sa stam 60 de secunde. Si Itachi si Sakina a trebuit sa opreasca la semafor pentru drumul din fata. Masinile erau una langa alta, cu geamurile din fata deschise la amandoua, pana cand a mai venit o masina care vroia sa se indrepte spre stanga insa si la el semaforul era rosu. Deci…ca sa nu intelegeti gresit. Eu si cu Sakina stateam la mijloc. In dreapta noastra fratii Uchiha, in stanga noastra un disperat care a claxonat-o pe Saki.
-Hei papusa! Ce-ar fi sa lasi tu masina undeva si sa mergem noi amandoi la un club,bar, sau hotel. Poti s-o iei si pe pustoaica cu tine. Ii gasim noi pe cineva. Ce zici iubire?
La auzul acestor cuvinte il puteam vedea pe Itachi care scrasnea din dinti. Nici Sasuke nu era mai prejos. Pentru Itachi intelegeam sa fie suparat dar pentru fratiso nu.
-Ha! In visele tale disperatule!cu expresia asta venita din gura Sakinei,cei doi Uchiha s-au linistit si barbatul ala nebun s-a enervat, si-a inceput sa insiste
-Nu vrei s-o lasi in pace? Fata a zis odata nu!l-am auzit pe Itachi care se uita cu scarba la enervatu ala
-Ce te bagi tu codita?Lasa-ne sa negociem. Uite cum facem papusica. Iti dau cartea mea de vizita si ma suni tu. Bine dulceata?
Asta chiar se asteapta ca varamea sa il bage in seama cu cartea lui cu tot?Doamne ce nebun.Dar stai! Ce face Sakina? Isi ia mainile de pe volan, ii ia cartea de vizita din mana barbatului din masina cealalta si ii da afirmativ din cap.Ce?
Eu cu Sasuke si Itachi am inlemnit. Barbatul ii zambii mandru lu Itachi si pleca in stanga caci la el semaforul se facu verde. Noi mai aveam de asteptat vreo 10 secunde pentru a inainta spre casa.
Sakina cum vazu ca barbatul pleca, a si rupt cartea de vizita si a aruncat-o pe geam. Atunci eu si cu Sasuke am rasuflat usurati si Itachi a zambit.Sakina nu mai putea de ras. Am luat-o inainte pentru ca era verde si ne-am dus sa ne preagatim pentru ziua cea mare de maine. EXCURSIA! Dupa marea impachetare, eu si varamea am comandat pizza, ne-am pus la o comedie si am adormit amandoua acolo, una peste alta.

A doua zi
Razele soarelui bateau cu putere in geam parca atentionandu-ne de ceva. Eu nu am putut fi trezita de ele insa Sakina da. A intrat ea frumusel in baie, si-a facut un dus si s-a dus cu halatul pe ea, in bucatarie pentru a pregatii micul dejun. Insa ce sa vezi. A deschis radioul ca de obicei pentru a asculta muzica, dar era pauza si vorbeau niste oameni acolo despre diverse lucruri. Totul era ok pana cand Sakina a auzit la prezentatorii radioului ca mai sunt 20 de minute pana la ora 7.
-SAKURA! INTARZIEM !SCOALA-TE!
-POFTIM?CE?DE CE?CAND?
- INTARZIEM.6:40. AM DORMIT PREA MULT. ACU!
-O doamne!
Atunci repede ne-am dus fiecare unde trebuia. Sakina s-a dus in dressing-ul ei pentru asi alege niste haine si eu m-am dus sa-mi fac siesta de dimineata la baie, dupaia sa ma imbrac. Sakina terminase inaintea mea asa ca a facut repede suc de fructe pentru amandoua. Cam asta a fost micul nostru dejun pentru ca nu ne-am sculat mai repede. Am urcat repede in masina Sakinei cu bagajele si ne-am indreptat catre scoala. Verisoara mea conducea ca fulgeru.
-Sakina! Ce-ar fi sa ajungem intrege la scoala?
Am uitat sa va spun cu ce eram imbracate. Ei bine Sakina avea pe ea o pereche de blugi negri, mulati, cu o bluza alba mulata si niste sandale cu tocul de 7 centimetri cum ii place ei sa poarte. Parul ei era prins intr-o coada. Eu eram cu niste blugi scurti, aveam o bluza roz cu maneci lungi, jambiere albe si niste adidasi.Ce noroc am avut cand am ajuns! Mai trebuiau sa mai apara colegi asa ca profa nu a tipa prea mult la noi pentru intarziere. De cum ne vazura, fratii Uchiha venire spre noi
-Hey.saluta Itachi cu un zambet dulce si cald. De ce ati intarziat?
-Vina ei!am spus amandoua, in acelasi timp, aratand cu degetul una la alta. Dupaia am inceput sa vorbim simultan in asa fel incat fratii au inceput sa rada.
-Vina mea? Cum? E vina ta! Tu nu ai pus ceasul sa sune!dupaia fiecare a “fost” pe cont propriu la vorbe
-Cum adica eu sa pun ceasu? Tu esti mai mare decat mine si mereu ai grija!am spus-o spre apararea mea
-Eu? Sakura… stii ca sunt cu capul in nori mereu. Te astepti de la mine sa am grija sa pun ceasu?am continuat asa pana cand ne-a despartit Itachi.
-Hai nu va mai certati! Fiti atente. Profa a spus ca cica nu doar clasele noastre vor merge in excursia asta. Cica vin si altele tot de varsta noastra de la liceul rival. Deci trebuie sa ne purtam “dragut” cu ei.
Eu si cu varamea nu apucam sa spunem ceva ca si auzim niste voci de fete. Sakinei i se parea cunoscuta vocea insa eu habar nu aveam de ea.
-Mai mai mai! Pe cine avem noi aici? Haruno…vad ca te-ai intors dupa ce ti-am furat “inima”.
La terminarea acestei propozitii, celelalte fete din grupul lor au inceput sa rada ca nebunele. Nu stiti de cine vorbesc? Nici eu. Stiu doar ca Sakina o cunostea si nu era incantata de prezenta acesteia. Sa va spun cum arata. Este o fata cu parul lung, in scari, negru si ochii negri. Parea rautacioasa.Era imbracata cu o bluza foarte decoltata,neagra si niste blugi albastrii. Avea langa ea o fata care vad ca ii facea ochi dulci lu Sasuke. Semanau mult intre ele. Parul lung, in scari, rosu si ochii de aceeasi culoare ca parul si cu ochelari. Asa arata cea mica. Purta o bluza mov, pantaloni scurti negri, mulati si niste cizme negre lungi pana la genunchi.Normal ca mai avea cred ca si niste slugi ca fiind cica “prietene” care cred ca le venerau din toate punctele de vedere.
-Vad ca ai si o sora mai mica.
-Verisoara.i-o taie imediat Saki
-Verisoara… marog...cred ca e de varsta lui Karin. Am uitat sa o prezint. Ea e soramea Karin.
-Sasuke-kun!ii sari in brate brunetului. Se pare ca vom merge impreuna in excursie. Spunea ea in timp ce isi apropie buzele de a baiatului pana cand acesta o respinse.
-Ce noroc!ironia brunetului o enervase pe aceasta Karin.
-Kara nu vrei tu sa iti iei catrahusele si sa te duci acasa? Eu chiar nu am chef de o excursie de-o luna cu tine.
La auzul acestui nume am tresarit. Kara? Deci ea e cea care a facut-o pe Sakina sa sufere atat de mult
-Las-o balta ca stii ca nu o poti urni. Kara. O sa-ti spun o singura data! Stai departe de noi 4 altfel o incurci. Si tu si sorata.spuse Itachi pe un ton foarte nervos in timp ce o luase de mana pe Sakina, ii luase bagajul si se indrepta spre autocar. La fel a facut si Sasuke cu mine insa brunetul “meu” m-a luat de talie si m-a condus cu bagajul pana la autocar.
Cand vazura asta, cele 2 surori se enervase la culme! Mai ales Karin care daca v-o mai amintiti de la primul capitol, ea credea ca Sasuke tine la ea.
-Asta va fi o excursie foarte interesanta papusa! Iti promit ca nu o voi regreta.imi zise Sasuke in timp ce ma ajuta sa pun bagajele la locul lor.
-Ia mai taci! Nu inteleg la ce te referi si nici nu vreau sa stiu!
-Ma refer ca tu vei fi a mea!imi soptise acesta cu un ranjet pervers pe fata.
-Hm! Ai vrea tu! Ma intorc reusind sa-l lovesc cu parul in ochi. Cand sa ma urc in autocar aud o voce strigandu-ma…


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Dum 06 Mar 2011, 19:47, editata de 2 ori
Sus In jos
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mar 2011, 11:31

Hey Yumi....
Este foarte frumos fik-ul....
Este interesant.....
Dar unde sunt pozele......
In rest greseli nu prea am vazut....
Shi cu pozele...

Se rezolva cu un edit...
Berry te lasa cu pupiki kiss


Ultima editare efectuata de catre blackberry in Lun 07 Mar 2011, 19:26, editata de 3 ori
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
Ade
Genin
Genin
Ade

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Multe.
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan buna ;)

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mar 2011, 19:00

Mi-a placut mult, draga. in love
Hai cu nextu' ca m-ai facut curioasa.
Spor la scris si la scoala! a hug
Sus In jos
https://www.facebook.com/adelina.nicula
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mar 2011, 19:24

Poze:
-Sakura
E greu sa iubesti - Pagina 2 ImagesCABFA5XZ
-Karin
E greu sa iubesti - Pagina 2 ImagesCA4R3CIH
-Kara, cu bluza ei
E greu sa iubesti - Pagina 2 ImagesCAHLQHBX
-blugii Sakinei
E greu sa iubesti - Pagina 2 ImagesCAGYX43W
-bluza Sakinei
E greu sa iubesti - Pagina 2 ImagesCAS3K7VG
-sandalele Sakinei
E greu sa iubesti - Pagina 2 SandaleleSakinei


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Dum 06 Mar 2011, 19:32, editata de 2 ori
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : E greu sa iubesti - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mar 2011, 19:25

Haide cu next-ul ! Cred ca ai cam incurcat putin pozele dar merge :D
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mar 2011, 19:33

Acum pozele sunt puse bine happy2
Sus In jos
Continut sponsorizat




E greu sa iubesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

E greu sa iubesti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-