Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
E greu sa iubesti - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
E greu sa iubesti - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 E greu sa iubesti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : E greu sa iubesti - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Mar 2011, 23:43

Hai sa o pui rapid !!
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Mar 2011, 13:56

Hai pune, terog mult, nextu please please please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Mar 2011, 00:23

Enjoy

Capitolul 10:Singuri part 2

Sakina:

Este dimineata. O noua zi, o noua pofta de aventura pe munte. Cand m-am trezit, il vad pe brunet langa mine in pat, amandoi acoperiti de o plapuma. Se pare ca eram prea obosita aseara ca sa ma mai duc in camera la mine. E…nu ma supar ca-m stat cu el. Ma intind silentios exact ca o pisicuta insa din pacate l-am trezit pe Itachi. Ii dau “ buna dimineata”, cu un pupic rapid pe obraz
-Hai ca eu ma duc in camera ca sa ma imbrac. Daca tu termini inaintea mea, vin-o la mine.ii propun eu brunetului
-Ok.
Ies din camera nu inainte de a primii un sarut pe frunte de la Itachi. Pe hol, in drum spre camera mea, o aud pe Sakura tipand:
-SASUKE! O NU! NU AI FACUT ASTA!
Atunci mi-am reamintit de distractia de aseara si de pustanii inchisi in camera. Ce tare! Dar asta nu ma opreste din drum. Intru in camera mea si-mi deschid sifonierul. Aveam de unde alege! Iau niste blugi albastri mulati, o bluza alba, simpla, mulata si o vesta fara maneci gri, pe care am de gand sa o deschei in partea sanilor si le pun pe pat. Ma indrept spre baie unde imi fac siesta de dimineata. Dupa ce termini ma imbrac cu hainele alese si-mi pun in picioare o pereche de cizme negre cu tocul asa cum imi plac mie adica inalt de vreo 10 cm. parul mi-l prind intr-o coada la spate sus, ma machez un pic cu rimel si luciu de buze si sunt gata!

Sakura:
Ma trezesc somnoroasa si cu o mica durere de cap. Probabil mi se trage de la alcoolul de asera. Ma rog. Ma scol din pat si ma indrept catre baia din camera. Cand ma spal pe dinti, imi indrept privirea somnoroasa la oglinda. Ma puteam vedea eu si patul cu inca o parte din camera. Deodata scuip tot din gura, murdarind oglinda cu pasta. Ce-i asta? Nu eram uimita de aspectul meu obosit…nah…se rezolva asta.Am scuipat pentru ca il vad pe Uchiha in patul meu. Il vad intinzandu-se dupa ce s-a trezit. Imi dau spuma facut de pasta de la gura si ma indrept cu mirare catre pat. Acum imi amintesc! Sakina ne-a inchis aseara. A da! Observand ca nu mai sunt mirata, Sasuke se indreapta catre baie insa cand ma uit mai atent la mine observ ca sunt in pijamale. Hmm… STAI UN PIC! EU ERAM IN ROCHIE ASEARA NU IN PIJAMALE!
-SASUKE! O NU! NU AI FACUT ASTA!tip eu cat ma tin plamanii la brunet, facandu-l sa tresara
-Ce sa fac?
-De ce sunt in pijamale?
-A…da.spuse acesta cu un ranjet pe fata. Pei erai prea beata ca sa te mai poti schimba asa c-am facut-o eu. Ai inteles, dulceata?imi spuse acesta chicotind
O doamne! Ce ii fac Sakinei! Defapt…ce vorbesc eu aici? Ca nu pot sa ma ating de ea. Dar mi-a facut niste nervi de mama focului. Presupun ca a uitat deja ca ne-a inchis pe toti asa ca nici macar nu ma obosesc sa incerc sa deschid usa pentru ca deja stiu ca nu a deschis-o inca, uituca! O iau inaintea lui Sasuke, ma pun in baie si inchid usa dupa mine. Decid sa-mi fac un dus asa ca ma asez sub picaturile calde ce imi linisteau corpul. Frate, cat stres pe mine! Si asta e inca prima zi. Stai un pic…azi nu trebuia sa pozam pentru acea firma? Ba da! Inchid dusul, imi pun pe mine un prosop alb destul de scurt din pacate, de bumbac si ma indrept spre usa baii.
-Hai rozalio mai sunt si eu care vreau sa intru in ba…dar nu apuca sa termine ca e deja lovit de usa baii, impinsa de catre mine.
-Esti liber sa intrii!ii spun eu pe un ton inca nervos la gandul ca aseara a trebuit el sa ma imbrace!
Ma indrept catre dulap, nu inainte sa trag un pic cu coada ochiului la brunet. Se pare ca se uita la mine. Ce pervers! Of Doamne! Se duce lumea asta de rapa cu generatiile astea. Da’ de unde? Ca si eu fac parte din ele. E…detalii. Dupa cum spuneam. Din dulap imi aleg niste blugi albastrii mulati, cu un maieu alb si un hanorac rosu inchis pana pe la sani. In picioare imi iau o pereche de cizme negre cu tocul mic. Imi prind doua suvite la spate cu o clama, ma dau cu rimel, ruj si sunt gata. Tocmai atunci il vad pe brunet cu iese din baie invelit de un alt prosop alb.
-Wow!exclamase el
-Ce-ai dragoste? N-ai mai vazut o fata in viata ta? Eu cred ca da atata timp cat te joci cu ele si sentimentele lor in fiecare zi.ii spun eu indiferenta de exclamatia lui, uitandu-ma in oglinda si dandu-mi genele cu rimel
-Poate…dar nici una ca tine papusa.
La auzul acestor cuvinte m-am oprint din privitul in oglinda si m-am uitat un pic la el. Ca de obicei cu acel ranjet tampit pe fata. Ce sa zic! Pe mine nu ma impresioneaza. Mananc baieti ca el in fiecare zi pe paine la micul dejun. Nu pot sa vad de ce are atatea fane. Nu mi se pare special dar…marog. E treaba lor, nu a mea.
-Ai de gand sa te imbraci mai repede?ii spun eu nervoasa
-Cu tine in camera? Pe mine nu ma deranjeaza dar…nu apuca sa termine ca eu ma duc in baie si trantesc usa dupa mine spunand doar un singur lucru:”HMM…UCHIHA”. Peste 5 minute imi da si el “verdictul” ca pot sa intru in camera.Wow. Ce onoare! Ce sa zic! Dintr-odata aud un zgomot venind dinspre usa. Se pare ca era varamea care ne-a dat noua si prietenilor nostrii drumul. Le puteam vedea pe hol pe fetele “mele” iesind dintr-o camera de-a baietilor. Ten ten iese cu Neji, Naruto cu Hinata, Temari cu Shika si Ino cu Kiba. Ce idee a mai avut si varamea. Tipic ei!
-Ok…acum ca sunteti liberi, hai sa mergem la bucatarie. Cine va face de mancare?intreba varamea asteptand un raspuns insa nici o fata nu zicea nimic. Nu stiti nici una sa gatiti?toate au dat negative din cap. O my God! Salvarea voastra sunt eu si Sakura. Haide pustoaico!
Atunci toata lumea se indrepta catre bucatarie, eu si Sakina fiind in frunte, urmate de Sasuke si Itachi si dupaia gastile noastre.
-Si? Ce s-a intamplat aseara?il intreba Itachi pe fratiso
-Nimic. Ce sa se intample?
-E! Nu te cred eu ca nu s-a intamplat nimic. La cat de pervers esti!
-Nimic doar ca…incep s-o vreau pe fata asta din ce in ce mai mult.
Auzind acestea,Itachi l-a tras de mana pe Sasuke si a asteptat sa ramana ultimii de pe scara.
-Sasuke, nu-ti spun asta doar pentru ca tin la Sakina, doar ca Sakura e foarte speciala. Nu te juca cu sentimentele ei pentru ca desi pare puternica, e foarte sensibila. Nu e ca celelalte fete pe care le-ai avut. Dupa cum cred ca observi, nu e in bratele tale! Asta o face increzatoare si hotarata. Nu-i ranii sentimentele si ei
-Stiu frate,stiu! Stai calm si lasa-ma in pace!isi trase mana din stransoarea lui fartiso, si isi continua drumul spre bucatarie.”Itachi…ai dreptate! E speciala si nu e inca in bratele mele. Asta ma face sa fiu nebun dupa ea.”. Asta gandii pustanu. Era atat de adanc in gandurile dale incat u a observatca a ajuns déjà in bucatarie. Cand isi ridica privirea din pamant, le vede la Sakura si Sakina gatind ca nebune in timp ce ascultau muzica.
Sasuke:
Era o nebunie. Era muzica la maxim. Sakina intorcea arunca clatitele gata, la Sakura, care le prindea cu o viteza uimitoare. Dupa ce a terminat cu clatitele, Sakura se duse la frigider, luase o cutie de oua, si i le aruncase prin aer foarte rapid,pe rand Sakinei, care aceasta le punea pe tigaie, pentru a face ochiuri. Atunci a aparut si fratimio pe usa si s-a pus in pozitia de drepti cum eram si eu, cu gura cascata, uimit.In timp ce se faceau ochiurile, Sakina se duse repede la un dulap si scoase cateva pahare. Scoase si sucul si repede repede puse la fiecare Portia necesara de suc cu portocale, granini. Era uimitor! Tot ce faceau ele era pe ritmul melodiei de la radio. Sakura s-a indreptat catre tigaia cu ouale si le-a aruncat pe toate catre varasa. Aceasta le prinse pe fiecare intr-o farfurie, punand la urma farfuriile pe masa, langa paharele cu suc. Rozalia mea s-a dus catre frigider, a scot niste carne si a pus-o pe tigaie pentru a o arde. Asa-i placea ei carnea dimineata. In acest timp. Sakina a luat sarea din dulap si a pus la fiecare farfurie, pe ochiuri, cantitatea necesara. Exact cand au terminat, s-a terminat si melodia de la radio. Era ui-mi-tor! Totul s-a intamplat atat de repede incat ati si observat cat de repede v-am povestit.
-Aveti de gand sa stati acolo cu gura cascata la usa sau sa veniti sa mancati la masa cu noi?intrebau cele doua in acelasi timp. Atunci gasca mea, gasca lui Itachi si fete celor doua rozalii, s-a pus la masa. Dupa ce am terminat, Hinata ne-a luat farfuria fiecaruia si cu ajutorul gastii ei si a lui Tayra, a facut curatenie in bucatarie. La un moment dat, linistea a fost sparta de Sakura
- Verisoara, dar noi nu aveam cumva sedinta foto azi?
-!O DOAMNE! BA DA! La 11 fix. Cat e ceasu?intreba stresata Sakina
-Mai sunt 20 de minute pana la 11.ii raspunsesem eu
-Sakura! Hai,grabeste-te!
-Vin acum!
-Vrei sa vii si tu cu noi?ma intreba fratimio
-Ce-am de pierdut?
Asa am inceput noi sa “alergam” pe sosele,cu o masina inchiriata. Cand am ajuns acolo se pare ca nu eram intarziati. Ne-a intampinat un barbat cu un aparat foto in mana
-Sakina, Sakura! Ce ma bucur sa va vad! Aratati superb fetelor!le complimenta barbatul
-Multumim! Deci…ce facem?intreba rozalia mai mare
-Fetelor de data asta am sa va rog sa faceti niste poze si un pic in costum de baie. Este vreo problema?
-Nu este nimic. Am mai pozat in costum de baie si alte veri.raspunse Sakura
-Bine. Am rugat 2 baieti sa vina pe la voi sa va aseze corespunzator pentru a iesii bine poza. Ei sunt : Haru si Kanzuro
-Buna.spuse cei doi in cor
-Haideti fetelor ca nu avem timp te pierdut. Acestea sunt hainele. Duceti-va sa va schimbati si prietenii vostri va pot astepta aici.
Fetele se indepartau din ce in ce mai mult de noi. ma uit putin mai atent la Kanzuro si nu prea imi place de tipul asta. Nu doar pentru ca Sakura i-a soptit la ureche Sakinei ca e dragut ci si pentru ca se uita mult la rozalia mea. Daca sa se atinga de ea o sa ramana fara member.
Cand au iesit fetele din cabina eratau mai bine ca niciodata. Nu va spun cum aratau. Ideea e ca eu imi muscam buza de jos de fiecare data cand Sakura zambea la o fotografie, dar nu pot sa va spun cat de nervos eram cand fotograful il punea pe Kanzuro ala, sa ii indrepte privirea lui Sakura sau sa o faca sa stea dreapta. Acelasi lucru il punea si pe Haru, doar ca vedeam ca Itachi nu parea sa aiba vreo problema cu asta. Isi musca si el buza de jos, de multe ori. Fetele erau puse sa zambeasca sau sa fie foarte serioase. La un momet dat, fotograful nu prea a fost multumit de expresia fetei pe care o avea Sakura.
-Nu stiu ce ar trebuii sa fac…hmm. Ia sa incercam asta. Sakura! Uita-te la baiatul asta din spatele meu. Uita-te la el de parca ai luptat mult pentru al avea, pentru ai recastiga iubirea si increderea. Gandeste-te ca e baiatul visurilor tale. Ca va iubiti reciproc. Vreau sa-ti vad expresia fetei! Hai, uita-te la el cum ti-am spus.
“Baiatul din spatele lui” eram eu. Cand privirile noastre s-au intalnit, mi-a patruns in corp un fior. O vedeam parca altcumva. Nu ca un premiul pe care vreau neaparat sa-l obtin , ci ca fata perfecta care ar putea sa-mi fie alaturi. Ma privea cu atata blandete, cu atata speranta si atata dorinta de a-mi fi aprape la bine si la rau. Parca nu mai era fata deaseara sau de azi dimineata care era indiferenta si vroia sa stau cat mai departe de ea. Era foarte frumoasa si nu o sa uit niciodata felul cum mai privit. Deci asa s-ar uita la mine daca m-ar iubi. Imi place…sincer. Nu stiu cum dar se pare ca pentru prima oara simt si eu ceva pentru o fata. Privirile noastre parca nu mai vroiam sa se desparta, pana cand a venit Kanzuro in fata Sakurei. Imi venea sa-i fac cunostinta cu dreapta mea, insa am fost oprit de Itachi care spunea ca nu are rost si ca nu ar trebuii s-o fac aici. Au trecut 2 ore. La sfarsit fotograful ne-a dat cateva poze. “cele mai bune” spune el si le-a lasat pe fete sa pastreze costumatiile pe care le-au purta.pe chipul verisoarelor se putea vedea cu usurinta incantarea. In masina, in drum spr intorcere, Sakura statea cu mine in spate in timp ce cuplul statea in fata. Deodata Sakurei i-a venit ideea sa mergem cu gastile pe munte la schi. Normal ca am fost toti deacord deci cum am ajuns acasa, am si plecat cu totii. Insa ceea ce nu am stiut noi a fostfaptul ca Kara si Karin au decis sa vinea si ele. Aoleu! Asta imi mai trebuia! Sa incerc sa ma dau la rozalie cu Karin pe spatele meu. Excelent! Am incercat totusi sa raman calm. Ma gandeam…daca Sakura nu sties a schieze si eu va trebuii sa o invat?hmm…ce bine!
-SASUKE! Trezeste-te frate! Fi atent! Eu merg cu Sakina sus. O sa ne dam drumult de acolo. Tu mai bine du-te cu Sakura. Nu stiu daca poate sa se descurce singura. Sakina spune ca rozalia nu a mai schiat de vreo 3 ani. E destul de riscant. Dar nu te teme ca daca se intampla ceva, gasca voastra o sa fie acolo langa voi. Distractie placuta!imi spuse Itachi
Exact ceea ce vroiam. Doamne cum de esti atat de bun cu mine! Lasa frate, nu ai tu grija. Cu mine, Sakura e ok. Cineva ma trezeste din visarea mea. Era Sakura care nu mai putea de nerabdare.
-Haide! Abea astept!
Intr-un sfarsit ajungem si noi in varful muntelui. Fara sa-mi dau seama, Sakura isi da drumul inaintea mea. M-am panicat destul de tare insa vazand ca se descurca destul de mine, m-am mai calmat. La un moment dat o observ pe Karin care se duce exact langa rozalia mea.
-Ti-am mai spus si nu m-ai ascultat. N-ai stat departe de Sasukepuki-kun al meu. Asta iti aduce suferinta! Exact atunci o tranteste de zapada pe Sakura si o lasa cu o durere insuportabila la picior. Ne vedem la poale…poate.isi terminase replica cu un ras de doi parale. Roscata se indreptase spre sorasa, lasand-o pe rozalie in spate,pe zapada moale dar rece, cu o durere foarte puternica.
In acel moment imi venea s-o dau pe acea Karin cu capul de toti peretii insa nu puteam. O parte din mine imi spunea ca trebuie sa ma iau de Karin, o parte ma oblige sa ma duc sa la rozalie sa vad daca se simte cat-de-cat bine. Se pare ca a trebuit sa-mi las partea razbunatoare si sa ma gandesc la binele Sakurei.Trebuia sa ma duc la ea, ceea ce am si facut. Ii puteam observa ochii care atunci cand i-au intalnit pe ai mei, au inceput sa toarne cate un pic de apa cristalina,ca un diamante. Pe fata ei se putea vedea uimirea pe care o avea din cauza ca ma observa interesat de ceea ce I se intamplase. Ea nu-si da seama si nu crede deloc ca tin la ea. Adica…stiu ca sunt un pervers si ma joc cu multe fete, doar ca fata de ea chiar cred ca simt ceva si tare mi-as dorii sa fie reciproc. O sarut pe frunte si-o intreb ce o doare. Imi sopti un singur cuvant. Doar de un singur cuvant avea putere sa-mi spuna acela fiind: “piciorul”. Nu apuc sa-i raspund ca ii si aud pe Sakina si Itachi urland de mama focului catre mine si prietenii mei de pe munte. Nu prea se putea auzii ce doreste insa facand liniste parca mi-am dat seama putin, dar nu eram sigur. se apropie cu viteza de noi strigan:
“AVALANSA!”. Nu au mai putut spune altceva pentu ca cei doi au fost prinsi de zapada rebela care se infuria parca pe noi. Hinata si Naruto au fost si ei prinsi, la fel si ceilalti prieteni ai nostrii. Din pacate trbuia sa ajunga si la noi… nu am mai putut sa o iau in brate sis a schiez pana la poalele muntelui. Nu am mai avut timp, asa ca am facut ceea ce credeam eu ca-I mai bine. Am imbratisat-o strans pe Sakura in brate, incerc s-o apar. Cand zapada furioasa a ajuns si la noi, am strigat din toata inima: “SAKURA”!

Scuze daca actiunea este prea grabita. E destul de tarziu deci imi pare rau daca mai vedeti greseli de ortografie. Hai ca e lung nu aveti de ce sa va plangeti.Sper totusi sa va placa! Va pup! Va pun poze mai incolo.


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Dum 03 Apr 2011, 13:10, editata de 1 ori
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Mar 2011, 13:57

E lung.... si frumos!!!!!!!!!!!!!! Iubesc capitolul asta!!!!!!!! Spor la scris scumpa nr1 !!!!!!!!!!
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Mar 2011, 15:10

Supeeeeeer!!!!!!! este lung...imi place in love
am mai vazut eu cateva greseli de tastare dar nu sunt grave.
vino cu nextu repede scumpa
te pup kiss
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
E greu sa iubesti - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Mar 2011, 16:35

Bun, am aterizat si eu pe la ficul tau. Am zis sa-l citesc, avand in vedere ca acest capitol a fost chiar lung. Poate vrei, poate nu vrei dar am sa-ti spun si ce cred, mai degraba critic ca sa spun asa.

Ai avut greseli de tastare si chiar am sa ti le enumar.Sunt destul de mult avand in vedere si lungimea capitolului deci am citit cu atentie

,, grip e '' - ,, gri pe ''
,, deasera '' - ,, de aseara ''
,, oboist '' - ,, obosit ''
,, incer '' - ,, incerc ''
,, inched '' - ,, inchid ''
,, stress '' - nu trebuie scris cu doi de ,,ss '' ...,, stres ''
,, Bad '' - ,, ba ''
,, prosup '' - ,, prosop ''
,, sat ermine '' - ,, sa termine ''
,, déjà '' -nu inteleg de ce ai scris asa ,, deja ''...doar nu e cu accent

,,-Wow.exclamase el''-daca tot ai spus ca exclama imi spui si mie unde e semnul exclamarii?Eu una nu-l vad. E doar punctul. Din moment ce ai spus ca exclama trebuia sa pui ,, ! '' .

,, dumul '' - ,, drumul ''
,, idée '' -serios nu trebuie acea liniuta pusa deasupra lui ,, e '' ca doar nu e franceza sau mai stiu eu ce ..pur si simplu ,,idee ''
,, fratiso '' -mie una nu imi place cum suna ,, fratiso'' intr-un fic. Puteai sa spui ,, pe fratele lui ''.
,, d-o '' - ,,s-o ''
,, fartiso '' -,, fratiso ''...dar ti-am spus ca nu imi place cum suna.
,, pustanu '' -off, sa fim serioase cati ani avea? 10? Puteai spune numele lui sau baiatul.Acel ,,pustanu '' mergea inlocuit.
,, dale '' -,,sale ''
,, incat u a observatca a '' - ,,incat nu a observat ca ''
,, le vede la Sakura si Sakina '' -poate : ,, le vede pe Sakura si Sakina ''
,, fratimio '' -mda...chiar nu poti sa-i spui numele? Nu prea imi place cum suna.
,, a scot '' - ,, a scos ''
,, Era ui-mi-tor '' -chiar trebuia sa desparti in silabe? Nu vad rostul ..puteai scrie ,,uimitor '' normal fara sa desparti in silabe.
,, sit u '' - ,,si tu''
,, eratau '' - ,, aratau ''
,, spr '' - ,, spre ''
,, fostfaptul '' - ,, fost faptul ''
,, sties a '' - ,,stie sa ''
,, cu un ras de doi parale '' - alt cuvant mai interesant chiar nu ai gasit? ras tamp sau altceva chiar nu gaseai?
,, sa ma duc sa la rozalie '' -poate ,, sa ma duc la rozalie ''
,, ca un diamante '' - ori e la singular ori e la plural. Poate ,, ca un diamant ''.

Descrierea- ei bine ai descriere. Spui ce gandesc, mai pui pe acolo niste interjectii sa stie cititorul ce simte fiecare insa mereu e loc de mai bine. Descrii hainele, iar asta nu pot sa spun ca e chiar asa important. Incearca sa te axezi si pe altceva. Descrie imprejurimile, cum arata , ce se inatmpla...mai amanuntit.

Dialogul -uneori nu isi avea rostul. Iar vorbirea directa mergea transpusa in vorbire indirecta sau chiar deloc.Nu pot sa spun ca e sec, insa ti-am spus in unele momente chiar nu era nevoie de el.

Actiunea - putin grabita. Prea repede a venit avalansa. A strigat ,, avalansa '' si gata. Puteai descrie mai mult aici. Tu ai vrut sa fie un capitol lung dar daca grabesti actiunea nu rezolvi nimic.

Spor la scris in continuare si mult noroc cu urmatorul capitol.
Pupici!
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Mar 2011, 20:31

Imi place mult de tot!
Sunt greseli de tastare, dar cand capitolul e asa bun nu le mai iei in seama.
Astept nextu.
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 12:42

Buna sunt noua pe acest forum happy2
Am citit ficul tau si imi place foarte mult.. i love you
astept nextul..vreau sa vad ce se intampla in continuare. in love
Next..PLSS...
PWWP kiss
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 13:52

Haide Yumi, toti te rugam sa pui nextu !!!!! please please ???????
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 15:53

Chiar acum lucrez la el. In 30 de minute cred ca e gata kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : E greu sa iubesti - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 16:02

Ok, asteptam next-ul. Spor la scris draga mea love
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 16:46

Continuarea dorita. Enjoy!

Capitolul 11: Singuri part a 3-a

Sasuke:
Negru…ce-i asta? Traiesc sau am ajuns pe lumea cealalta? Ei bine, era imposibil sa mai traiesc dupa asa o avalansa, deci sigur sunt pe lumea cealalta. Dar unde? In rai sau iad? Vad totul negru deci asta inseamna iad. Pei, sa ma gandesc… nu prea am mai mers pe la biserica si injuram in fiecare zi, mi-am batut joc de multe fete, m-am batut si certat cu fratimio de o groza de ori…ia sa vedem…ce-am m-ai facut…de ucis n-am ucis, de furat nu am furat,doar am “imprumutat” cativa bani de la fratimio. Nu am violat, ma rog, cam merit sa fiu in iad. Frate, credeam ca iadul asta o sa fie mai rau. Adica mereu imi imaginam ca aici sunt dracusori care rad de tine cand te tortureaza si e un sef care da ordine cum sa fi torturat. Aici nu-i nimic, doar niste gemete care nu-mi dau pace. Asta e marea tortura?Wow! Pe bune? Astia isi bat joc de mine? Off Doamne. Dracusorii din zilele noastre. Imi intorc privirea sa vad cine ma “traumatizeaza” cu gemetele alea si observ o fata cu un chip angelic, cu parul lung roz, fara breton si ochiii verzi ca algele marii. Asta nu-i cumva….Sakura? Daca ea e aici atunci nu am murit. Cum mi-am dat seama? Ea nu poate sa fie in iad. E prea dulce si blanda ca sa fie trimisa intr-un cazan rosu plin de dureri.
-Sakura,tu esti?
-Da. Sasuke! Ce ma bucur ca esti bine!imi spuse ea, imbratisandu-ma, apoi dandu-si seama de ce face, s-a indepartat repede de pieptul meu. Unde suntem?
-Se pare ca e ca un fel de pestera din zapada. Zici ca suntem in filmele alea proaste in care dupa ce ca toata lumea supravietuieste, la sfarsit tot raul iese la iveala.
-Sasuke! Chiar crezi ca e timpul sa-mi spui tu de nu stiu ce filme inteligente pe care le-ai vizionat cu cine stie cate fete si o groaza de bautura? Daca crezi asta atunci imi pare rau sa te dezamagesc, dar NU-MI PASA! Suntem blocati! O Doamne! Oare ce fac prietenii nostri? Si Sakina. O Doamne, Sakina!Au!
-Ce-ai patit?
-Piciorul. Ma doare ingrozitor!imi spuse ea cu lacrimi indurerate in ochi.
I-am ridicat putin pantaloni, pentru a putea vedea unde o doare. Se pare ca glezna ii facea feste. Am rupt din bluza mea alba o bucata de material, am indesat-o in zapada pentru a o uda si i-am pus-o pe glezna. La atingerea materialului udat cu pielea rozaliei, Sakura a marait un pic de durere. Cum se poate ca eu sa nu o vreau dupa ce ii aud acest marait? Deci un om normal ar spune ca o doare, ca uite cum se abtine sa nu tipe ,dar eu nu sunt un om normal.
-La ce te gandesti mai de faci ranjetul asta?ma intreba saraca rozalie
-Nimic. Nu conteaza.
Mi-am sters ranjetul de pe fata si am imbratisat-o pe Sakura pentru ai nu fi frig. Ea stia ca din motivul asta am luat-o in brate asa ca nu a spus nimic.

Itachi:
M-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare, parca nu mai stiam ce-i cu mine. Observ ca sunt inchis intr-un fel de groapa de nea. De ce am spus “suntem”? Pentru ca Sakina e langa mine. Intinsa la pamant. Uimit ce tacerea ei, m-am indreptat spre ea. I-am pus mana pe parul ei roz si moale vrand sa o mangai, insa simt ceva cald si dupaia vad ca parul rozaliu ca de culoarea florii de cires are cateva pete rosii. Incremenit de spaima pentru ce i s-ar fi putut intampla, am intors-o cu fata la mine. Era lovita tare la cap. Puteam observa cum sangele ei curgea pe fata,ajungand pe pamant. Picatura cu picatura. I-am pus mana la gat verificand ceva foarte important.Avea puls.Multumesc lui Dumnezeu. Insa chiar si-asa, tot trebuie sa fac ceva cu ranile ei.Mi-am amintit ca inainte de a veni pe munte am pus o sticla de alcool in geanta pe care o avea Sakina, pentru a sta la un pahar cu colegii mei. Geanta era lipita de fotomodel. Am desfacut-o si am inceput sa caut sticla. Am dat peste o groza: ruj, machiaj, perie, o sticla de apa si sticla pe care o cautam. Mi-am pus un pic de alcool pe mana si am inceput sa o mangai pe Sakina la ranile pline de sange. O durea. Stiam asta! Fara sa-si dea seama. a inceput sa se agite din ce in ce mai mult din cauza durerii,pana cand s-a trezit. S-a ridicat deodata, cu ochii ei verzi ca de pisica, mari cat cepele si a inceput sa strige cat o tineau plamanii de durere. Atunci cand ochii mei s-au intalnit cu ai ei, a inceput sa se calmeze. Am luat-o in brate spunandu-i ca totul va fi bine.

Sakina:
Nu suportam sangele. Nu puteam sa ma concentrez sau sa ma calmez cand vedeam sange. Asa sunt eu de mica. Nu vreau sa aud cuvantul asta care determina un lichid rosu, cu un gust oribil, care-i face pe toti sa planga sau sa sufere din cauza aparitiei lui pe corp. Itachi stie de aceasta slabiciune a mea, tocmai de asta s-a apropiat de mine,m-a imbratisast si mi-a spus ca totul va fi bine, insa eu stiam ca nu va fi asa. El parea atat de calm, atat de bland si totusi atat de serios. Cand chipul meu a atins abdomenul lui, am inceput sa-i ud camasa cu lacrimi amare. Am incercat sa-l fac sa nu observa lacrimile mele, dar ele fiind pe camasa lui, au fost simtite de corpul lui. Se uita la mine cu atata blandete. Stiam ca e uimit sa ma vada plangand. Nu sunt eu genu care sa verse lacrimi la orice despartire sau film amoros sau intr-o situatie grea,dar situatia asta ma depasea. Eram inchisa cu prietenul meu intr-o gaura la cine stie cati metri sub zapada de deasupra, nu stiam nimic de prietenii si verisoara mea si ca sa fie totul perfect, nimeni nu ne putea auzi cand strigam dupa ajutor. Macar nu sunt singura,dar sa revenim. Vazand ca nu ma pot calma, s-a apropiat cu buzele de mine si inainte sa mi le prinda intr-un sarut lung si increzator, mi-a soptit:
-Ti-am spus ca totul va fi bine!
-Dar daca cumva Sakura nu a su…nu am reusit sa termin ca si Itachi se uita un pic urat la mine.
-Sakura si Sasuke nu au patit nimic! Te rog sa nu te mai gandesti la asta .

Sakura:
Intr-un final am reusit si eu sa adorm in bretele brunetului. Destul de ciudat, dar ma simteam bine,protejata, iubita si calma in bratele lui. Dupa 3 ore de somn era si timpul sa ma trezesc. Acum, burnetul statea destul de departe de mine. Mi-a venit o ideea. Cred ca ar fi cam ultima ideea. Daca tot nu avem cum sa scapam de-aici, mai bine fac ceea ce-mi place, macar pe la sfarsitul vietii mele. Am tusit de 2 ori , dupa care mi-am deschis gura si am inceput sa cant. Melodia mea si a Sakinei…sau marog, melodiile. Se numea My happy ending. Normal, melodia era impartita. O parte o cantam eu, o parte varamea, dar acum nu mai are cine s-o mai cante cu mine asa ca am inceput tare si frumos. Puteam vedea uimirea brunetului de pe fata. Stiam ca-i placea cum cant.

Sakina:
-Itachi, ce se aude?
Am stat vreo 30 de secunde in liniste si am ciulit urechile.
-E o melodie si vocea mi se pare foarte cunoscuta.
-Nu se poate! Asta e melodia mea si a Sakurei! Traiesc! Itachi, traiesc! Mai bine i-am anunta ca suntem bine.
Atunci am inceput sa cant melodia de unde a ramas varamea. A facut si ea cateva secunde pauza. Cred ca era surprinsa sa ma auda.. Dupaia a continuat melodia. In acest timp, Itachi se orienta dupa melodie si incepea cat de cat sa sape inspre Sasuke si Sakura. Sper ca lui fratiso i-a venit aceeasi idée

Sper sa va placa! A venit foarte greu continuarea asta. Imi pare rau dar am ramas in pana de idei si acum la fel…
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 18:00

Ma bucur foarte mult ca ai pus nextul.. a hug
Imi place foarte mult acest capitol la fel ca toate celelalte... in love
spor la scris si la idei in continuare.. kiss
pWWp kiss i love you
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 19:16

Ce ma bucur ca sunt in viata!!!!!! Sa ne pui nextu cat poti de repede, bine scumpilica? good
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 19:33

atat??nu mi-a ajuns
nu m-as mai fi oprit din citit, pe bune
mai vreau mai vreau
pune nextu repede ca mor aici
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Sam 09 Apr 2011, 22:23

sunt de acord cu Alle nici eu nu m-as fi oprit din citit.!!. happy2 heh
ma omori cu ficul tau..!!este SUPERRR..!!! in love
plsss pune next. te roooogggg... please
pwwpici..!
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 17:05

Capitolul 12: Lumina e dulce vazuta de sub pamant

Sakina:
Vocea ei se auzea din ce in ce mai tare. Ne apropiam. Pe Itachi il dureau mainile asa ca a facut o pauza,dar asta nu ne-a oprit scopul. Observ cum Sasuke “deschide usa podului de zapada” strabatut de noi.De cum am vazut-o, m-am dus repede sa o imbratisez. Nimeni nu o mai putea lua din bratele mele in momentul asta pe Sakura. Nu cred ca mai putea sa respire. Nu-mi pasa. O iubesc ca lumina ochilor si as fi renuntat la orice pentru a o proteja. Acum cateva ore, cand mi-am dat seama ca este in pericol si nu e langa mine, am crezut ca inebunesc. Dupa rugamintile exasperate ale lui Sasuke si Itachi, in sfarsit i-am dat drumul. Wow! Chiar era s-o omor. Chiar nu mai avea aer. Ce tare sunt! Vorba aia “eu te-am facut, eu te omor”. In cazul asta eu ii spun “eu te-am crescut, eu te omor”. Ii puteam vedea si pe fratii Uchiha care se imbratisau. Pe langa indiferenta si racoarea pe care o aratau, ei se iubeau mult de tot. Intr-un final nu m-am putut abtine si am sarit pe Sasuke sa-l imbratisez. Ceilalti erau destul de surprinsi. M-am indreptat catre ureche lui si i-am soptit:
-“Multumesc ca-i avut grija de ea!”
Acesta la randul lui mi-a zambit.
-Baieti nu stiu ce faceti voi, dar daca o sa ne ajute bunul Dumnezeu sa iesim de aici, eu si cu Sakura vom merge acasa. Nu ne pasa de excursie si de Paris. Vrem acasa!
-Ce zici frate? Ce facem?il intreba Itachi pe fratiso
-Eu cu siguranta nu mai am de gand sa-mi risc viata asa ca mergem acasa!ii raspunse Sasuke
-Atunci, doamnelor, ne indreptam catre casa cu prima ocazie. Acum problema principala este cum iesimt noi de-aici.
-Pardon! Sper ca vroiai sa spui domnisoarelor, nu? Tipam ironice la saracul brunet, eu cu varamea.
Am inceput toti sa radem si ne-am pus pe asteptat. Asteptam o minune de la Dumnezeu. Desi paream curajoase si sigure pe o minune, stiam ca nu se va intampla si ca o sa sfarsim aici. Imi era atat de frig. Itachi vazand asta s-a apropiat de mine si m-a imbratisat strans strans de tot, apoi buzele lui s-au unit cu ale mele formand un sarut tandru si de neuitat. Il puteam vedea pe Sasuke care vazand iubirea dintre mine si fratiso, nu a putut rezista si s-a dus langa Sakura. Saraca. Si ea la randul ei era infrigurata dar n-o puteam ajuta. Eu nu,dar pustanu da. Si-a dat geaca jos si i-a pus-o Sakurei pe spate. Va dati seama ca ea nu a putut accepta, dar nu avea nici un cuvant de spus in fata ochilor negrii precum carbunii. Usor usor varamea si-a inchis ochii verzi ai ierbii si fara sa vrea si-a pus capul pe abdomenul pustiului. Erau asa de draguti impreuna! Pacat ca ei nu vad asta. Jur ca daca iesim cu bine de aici, voi face tot posibilul pentru ai face sa fie impreuna. Incet, incet imi pun capul pe pieptul brunetului meu si incerc sa inchid ochii. Spre surprinderea mea am reusit sa adorm.

Sakura:
Era atat de frig incat ma mir ca mi-am putut inchide ochii. Buzele imi erau reci,inghetate si-si perdusera culoarea rosie-sangerie. Tenul meu alb frumos era acum si el inghetat. Rosiata din obraji s-a dus de mult. Acum ei sunt reci si albi. Parul meu inca era un pic matasos insa in mare parte era aspru din cauza racorii. Simt doua buze fierbinti care imi saruta tandru fruntea. Nu sunt sigura cine era dar imi place mult atingerea buzelor calzi. Dar nu din cauza lor m-am trezit, ci din cauza unor voci pitigaiate si foarte enervante. Stai un pic! Voci?! O Doamne! Salvarea noastra! Imi deschid usor ochii verzi ca algele marine. Somnoroasa, ma uit in sus si ghiciti! Sunt in bratele lui Sasuke. Cum am ajuns aici, nu stiu, dar sunt aproape sigura ca o include pe Sakina. Observand ca m-am trezit, imi cuprinde ochii intr-un abis. Ne uitam fix unu la celalalt. Nu mi-am dat pana acum seama,dar ochii lui sunt asa de frumosi. Ma pierd in ei si mie parca teama ca pot sa raman pierduta fara a fii salvata. Nu pot sa ma misc. Parca sunt prinsa intr-o vraja. Oare asta sa fie? Eu credeam ca o vraja este oribila, necrutatoare, dar aceasta “magie” pusa pe mine in momentul asta, este mult prea placuta. Tresar la un moment dat cand imi dau seama de ceea ce fac si ma ridic din bratele baiatului. O observ pe Sakina care incerca sa inteleaga ce spun vocile pitigaiate de pe pamant. Toti facem liniste si ciulim urechile. Extraordinar! Cine putea sa fie altcineva decat Kara si Karin certanduse cu cativa muncitori pe seama celor doi bruneti.
-Mie nu-mi pasa in momentul asta de nimic altceva! IL VREAU PE ITACHIGUCI-KUN! Imi apartine si nimeni nu are nici un drept sa-l ia de langa mine. Nici macar natura asta stupida! Nu ma intorc la cabana pana nu il vad in viata, langa mine!
-Si eu la fel! Probabil ca in momentul asta, Sasukepuki-kun al meu e obligat sa stea cu idiotii din clasa lui. Yac! Ati face bine sa-l gasiti pana cand nu inghetam si noi aici!
-Domnisoarelor! In momentul asta o sa incepem sa sapam in partea asta, insa va spun ca nu e prea posibil sa-i gasim in viata.spuse unul dintrem uncitori oftand.
La auzul acestor vorbe, surorile nebune au inceput sa tipe sis a planga. Saracii muncitori! Cat trebuie sa indure acolo sus! Zgomotul plansetelor celor doua surori este acoperit de un alt zgomot si mai infiorator. Era masina de sapat care, dupa sunet, se indrepta spre noi. Eram salvati! In sfarsit salvati! Deodata apare masina exact in fata noastra. Vazandu-ne, muncitorii au oprit-o. au dat-o la o parte lasand in urma ei o gaura mare, pe unde au aparut capetele a 3 persoane. Kara, Karin si un pompier. Pompierul ne-a ridicat afara din gaura si ne-a pus prosoape pe noi pentru a ne incalzi. Eram atat de bucuroasa! Acum era noapte. Cred ca vreo noua seara.Tocmai imi vedeam toti prietenii in masina salvarii, incercand sa se incalzeasca. E un miracol ca toti suntem in viata. Ma uit in spate si vad cum Kara ii sare in spate lui Itachi si Karin lui Sasuke. Probabil ca daca s-ar simtii mai bine, varamea i-ar sparge capul Karanei. Nici macar nu o privea cum statea pe spatele prietenului ei. Era inca in stare de soc pentru tot ce ni s-a intamplat. Se duce la profu nostru si ii spune foarte calm ca noi renuntam la excursie.
-Nici nu ma mira. Excurisia nu se mai face. Gata, s-a terminat cu ea! Toti elevii au dat inapoi inafara de scoala adversa. Unii de la ei continua excursia, unii nu. Oricum la noi toti s-au retras. O sa plecam acasa maine la prima ora. Pana atunci odihnitiva.ii spuse profu Sakinei
Salvarea ne-a dus inapoi la cabana si ne-a dat cateva somnifere in caz ca nu putem adormii din cauza socului. Toti ne-am dus in camerele noastre, inclusiv eu. A fost cea mai cumplita zi a mea! Incep sa ma dezbrac de haine,dar prima pe care pun mana este geaca lui Sasuke. Mi l-a dat in “pestera de nea”. Nici macar nu am observat-o cand am iesit. Renunt momentan la ideea de a ma imbraca in pijamale, raman in ceea ce sunt acuma si ma indrept catre camera brunetului pentru ai inapoia haina. Inchid usa camerei mele, fac cativa pasi si apas pe clanta camerei lui cand ajung in fata ei…

Scuze ca actiunea e cam grabita. Greseala mea! Si imi pare rau ca am venit atat de tarziu. Iar greseala mea! ei bine…sper sa va placa totusi!
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 23:11

Yeiiii..next-ul.. dance2 dance2
imi place asa mult capitolul..nici de data asta nu m-as fi oprit din citit..
happy2 happy2
ce mult ma bucur ca sunt in viata si ca au scapat cu bine... in love
pai ce sa iti mai zic...spor la scris si la idei in continuare scumpo
aaaa si next-ul cat mai repede..ok?? please
Pwwpiki!!..!! kiss kiss
Sus In jos
dydi
Genin
Genin
dydi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Stat pe net
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 10:44

Ce i sa se intample?Ce e la usa?
Ce dragut a fost Sasuke ,dar in orce circumstante ar fi el tot la prostii se gandeste
Next please
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
E greu sa iubesti - Pagina 4 Asss10E greu sa iubesti - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 11:12

Of, tu ne omori cu suspansul asta. Nu prea am ce comenta, mie una mi-a placut acest capitol. Poate ca mai trebuia descriere si mai ai unele greseli de punctuatie, insa ii las pe altii sa ti le spuna, deoarece mie mi-e prea lene. In orice caz astept cu nerabdare nextul! Multe idei si o tona de pupici1 kiss in love kiss
Sus In jos
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 14:17

imi place foarte mult ficul tau ... te rog pune continuarea .... please please sad
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 12:53

Yumi cand pui next ?? sad sad
te roogg sa il pui mai repede ca plang daca nu il pui.. sad
imi place asa mult ficul..nu defapt nu imi place !! IL ADOR , IL IUBESC...in love
ne-ai lasat in suspans si ma dau cu capul de pereti daca nu pui continuarea nervi!
deci pune-te pe scris si adune next please te rrrroooggg..
te pwwp !! kiss kiss
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 18:09

Pe bune, cand vine nextt?
Noi nu mai putem aici, curiozitatatea asta, n-ai ce face, ne omoara, deciu hai cu next repede repejoj, ca daca nu vine repejor primesti bataizta.
Te pup kiss
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 03 Mai 2011, 15:18

CAND O SA PUI NEXTU CA AICI MOR lough
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
E greu sa iubesti - Pagina 4 Asss10E greu sa iubesti - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19Mar 03 Mai 2011, 19:15

Da, chiar cand pui nextul? Vrei sa te bat de tot? Stii deja ca te amenint pentru Ura dintre doua clenuri, vrei sa te amenint si pentru ficul asta? Daca nu te pui pe tastat te pun intr-o oala si te gatesc la foc mic dance2 Ai auzit? Pentru binele tau pune nextul. Te pupacesc!!! kiss in love kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




E greu sa iubesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: E greu sa iubesti   E greu sa iubesti - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

E greu sa iubesti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-