Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cyber Story Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cyber Story Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cyber Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 22 Feb 2011, 12:25

Da dragilor, un nou fic din partea mea.:)) Pai de ce l-am fakut? Ca ma chinuia talentu cu ideea asta de vreo 4 zile:)) si nu mai imi da drumul. Si pentru ca nu mai vreau sa ma chinuie talentul:)) am fakut sia cest nou fic.E SasuSaku(dinou:))) Ei bine nu stiu daca ideea e originala insa eu una nu am mai vazuto:X..asta decideti voi. Sper sa va placa:x Acum sa incepem.


Capitolul 1.


Din perspectiva autoarei(eu):

Intr-un laborator ascuns in pamant din New York, se intamplau multe. Cea mai mare femeie de stinta lucra la un proiect care vruia sa-l puna de mult in aplicatie. Aceasta se numea Tsunade. Avea in jur de 50 de ani dar arata de 25. Avea ochii caprui si patrunzatori care nu trbuie sfiditi. Parul ei blond si lung statea mai mereu prins in doua codite la spate. Se ravasa usor pana la jumatatea spatelui. Ea are o personalitate dura, dar este un om bun care tine mult la coechipieri sai. Ea a infintat multe proiecte care pareau imposibile. Cu totul ca a inventat asa de multe lucruri stintifice prefera sa isi tina identitatea ascunsa si de aceea lucreaza cu oameni de incredere la 1000 de metri sub pamant. Cei in care are cea mai multa incredere sunt inacelasi timp si prietenii ei cei mai buni. Mai precis Jiraya, care este putin pervers, are parul alb si lung iar ochii caprui iar celalat Orochimaru. Parul sau este lung si negru iar ochii sai parca ascud multe intr-o culoare de galben-portocaliu. Este putin ciudat si nu prea vorbaret. Totii trei lucreaza la un proiect pe care de mult au vrut sa-l faca. Acestia creau un android care era perfect si de incredere. Proiectu s-a tinut in jur de 3 ani dar acum este ziua in care acesta se v-a finaliza.
-Draguta, desteapta, amuzanta, rebela, de incredere, prietenoasa si putin agresiva. Cam acestea sunt calitatile care creatia noastra le va avea. Spune Tsunade pe o voce moale si ingaduitoare.
-Dar ce nume sa-i dam? intreaba Jiraya. Inradevar era greu de ales un nume.
-Uitati-va la calitatile ei fizice. V-a las pe voi sa alegeti numele. Intr-o ora se va trezi. Spune Tsunade in timp ce paraseste camera unde timp de 3 ani s-a creat un proiect. Acesta putea sa fie cel mai frumos android cret vreodata. Parea atat de inocenta. Avea un chip angelic asa de bland. Parul lung si roz ca cele mai proaspete flori de ciresi statea ravasit pe masa unde aceasta a fost creata. Ochii ei de un verde crud inca nu s-au deschis, dar nici mult nu mai aveau. Fata ei era albicioasa si se imbina perfect cu buzele rosiatice care parca vruiai sa le saruti. Arata superb. Forme bine definite si un corp superb. Dupa spusele lui Tsunade, aceasta v-a fi o creatie uimitoare.
-Par lung si roz, ochii verzi, trasaturi frumoase si fine. Nu este greu de ales un nume. Cel mai potrivit ar fi Sakura. Spune Orochimaru dupa ce a gandit ceva timp. El a fost cel care a ales personalitatea fetei. Dar nu mi-ai fi imaginat niciodata ca ar fi ales un nume asa de potrivit. Jiraya ar fi trebuit sa stie numele ei deja deoare ce el a creat aspectul fizic iar Tsunade a facut treaba cea mai grea. A proiectat-o. A dat nastere unei noi fiinte. Numai ca una robotica. Se poate zice ca e un humanoid.
-Bun nume. I se potriveste. Dar numele de familie care sa fie? Ce ai zice de Haruno? Spune si giraia gandind.
-Sakura Haruno...hmm, imi place cum suna. Atunci asta v-a fi numele petru cea mai perfecta creatie. Spune orocimaru ranjid.
Un nume bine ales pentru cineva ca ea. dar ceea ce nu stiam noi e ca intr-o alta camera inca un android isi facea veacul.Inca o fata superba. Aceasta a fost trezita acum 2 zile si inca asteapta ca sora ei sa se trezeasca. Tsunade discuta acum cu ea. Aceasta era inalta cu trasaturi fine. fata alba, buze rozalii. Parul lung si negru cu reflexii movali. Ochii calmi si linistiti de o culoare superba, lila. Aceasta a fost creata timida, pasinca, prietenoasa si inteligenta. Dar in acelasi timp si frumoasa. Tsunade a invatat-o ce inseama lumea si ce ar trebui sa faca. Aceasta statea intinsa pe pat discudad cu Tsunade despre Sakura, noul android.
-Sora mea? Cand se va trezi, ma intreb? spune Hinata pe o voce joasa. Hinata o chema mai bine zis Hinata Hyuuga.
-In curand...Nu te teme Hinata. Totul v-a fi bine. Ii explica creatoarea.
Incerca sa o linisteasca petru ca maine la ora 5 pm ele trebuiau sa plece in Tokyo. tsunade le trimite acolo pentru a vedea cum se descurca si a ales Tokio pentru ca este un oras complex. Ea nusi facea grij in legatura cu creatile ei. stia ca sunt cele mai bune. Mai ales Sakura pe care a proiectat-o sa fie perfecta. Insa aceasta nu stia un singur lucru. Decat unul singur nu era clar si limpede. Nu stia daca acestea se pot indragosti.
Pe de alta parte in camera unde Sakura statea, Orochimaru si Jiraya stateau cu sufletul la gura. Creatia mai avea 3 minute pana sa se trezeasca. 2 minute, 1 minut. Aceasta incepu sa isi deschida ochii. Doi ochii verzi minunati isi facura aparitia. Acesteia nu ii mai trebuiau explicate regulile pentru ca inainte sa se trezeasca Orochimaru a programat sa stie tot ce trebuie. Inclusiv cati ani are adica 16 si inclusiv cum o cheama.


Pai cam atat cu capitolul asta. Stiu ca e scurt. Si daca am greseli ma scuzati.



Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Cyber Story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 22 Feb 2011, 15:12

Hmmm...foarte interesant. Eu una nu am mai intalnit ideea asta si chiar imi place.
Sincere felicitari! Bravo, draga!
Descrierea este la ea acasa, este ampla si se armonizeaza cu dialogul ce nu este mult si sec.
Am observat cateva greseli de tastare, dar nesemnifictive.
In rest chiar nu am ce comenta.
Foarte frumos capitol si chiar m-ai facut curioasa.
Spor la scris in continuare. Te pup! kiss
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 22 Feb 2011, 15:15

Hm destul de interesant.Android spui? happy2 sa vedem cu decurg lucrurile
Descriere ai si chiar imi place.
Mai ai cateva greselute dar se rezolva ele cu un edit.

Deci sa te vad cand pui continuarea.Hehehe
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 22 Feb 2011, 15:25

Buna scumpo !
Un nou fic ..
O noua capodopera ..
Imi place .
Ideea este noua .. s-au cel putin pentru mine ..
Deci ..
Hai cu next-ul
Pupici Cyber Story 208323
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Cyber Story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 22 Feb 2011, 19:03

Puffy,scumpo imi place:x...
E interesanta ideea si nu am m-ai intalnit-o.E super.
Ai cateva greselute dar pot fi rezolvate cu un edit.
Sper sa pui continuarea cat mai repede.
Pupici!
kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cyber Story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 22 Feb 2011, 19:07

Miau !

Buna dear ^^
Nou fic si eu nu am comentat ?
Cum se poate ? Si mai ales ca ficul este de la Puffy
Pai hai sa vedem , zici ca ideea nu ai mai vazuto ?
Eu am mai vazut undeva ceva cu android , insa era cu totul si cu totul alta treaba pe acolo
Deci ideea este originala si imi place foarte mult .
Descrierea este , imi place foarte mult cum descrii .
Actiunea nu este grabita
Nu ai un dialog lung , nici sec .
Greseli de tastare nu prea am vazut
Naratiunea este
Pai imi place , ce mai pot sa spun ?
E destul de interesant
Si stii ce ?
Titlul ma atras foarte mult , se potriveste cu ficul
Si ..daca cuplul e Sasusaku , deja mai fermecat :D
Deabea astept sa vad ce se intampla , chiar mai facut foarte curioasa
Astept next-ul , sper sa vina repede
Insa sa nu-ti neglijezi celalalt fic pentru ca este superb
Pai mna , spor la scris si la idei !!
Succes la scoala dear ^^
Pupici duulci !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 11:11

yuhuu....iubessc ficurile noi:X:X:X:X:XX:X:X:....deci......e tare ficu,greseli nu prea am vazut,descriere buna,si sper sa se poata indragosti,si vreau sa-l vad si pe Sasuketelu meu frumos si scuuump...hahah..in fine...frumos,deci nextul
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 19:28

Pai fetelor, uitati si nextul! dap ! Sper sa va placa!


Capitolul 2.


Sakura:

Simt cum ma incalzesc si cum fiecare rotita din mine poreste dandu-mi viata. Dupa un somn lung, m-am trezit. In sfarsit!Cat am asteptat acel moment. Stiu ca sunt un android. Mda si mi se pare chiar super si special! Si mai ales ca mai am si o sora. Hinata, Hinata, o sa avem multe impreuna. Parca stiu deja totul. Ooo ia stai ca prind canalul de vreme.
-Iauzi-ti, in urmatoarele zile o sa fie vreme bua! Nu va bucurati? Orochimaru si Jiraya se uital la mine, ba cand uni la alti apoi au inceput sa rada. Cred ca v-a intrebati de unde stiu atatea lucruri. Pai stiu ca Orochimaru mi-a pus un sistem in care sa stiu de cine am fost creata! Pot analiza prin ochii personalitatea fiecaruia. Misto nu? V-am zis, sa fi android e taree! Deabea astept sa merg in Tokio. Sistemul meu de date imi zice ca acolo suunt foarte multi vizitatori, asta ma incata. Uuu ia stai ca mai sunt si baieti draguti! Mdea se pare ca mai sunt si perversa. Ma amuz pe seama mea singura si incep a rade.
-Mm? Orochimaru? Crezi ca i s-a stricat ceva? Intreaba Jiraya cu o moaca de aia speriata.
-Stati linistiti mai tembelilor, rad si eo singura! Nu mai are voie androidu sa fie nebun? Sa sti ca ma revolt. Rad si ei cu mine. Hmm de treaba doi ditre creatori mei. Am cateva mici neintelegeri. Eu nu stiu cum arat, adica eu stiam cine ma proiectat sau alte chesti dar nu le cunosc chipurile si de aceea sunt foarte curioasa.
-Imi puteti aduce si mie o oglinda mare? Le spun eu intr-un zabet. Ei dau aprobator din cap si ies de pe usa. Incep a ma plimba prin incapere si imi pun mana in par. Era moale si matasos. Dupa atingeri am parul drept si lung. Vad ca pielea mea e albicioasa. Nu stiu de ce dar am impresia ca nu arat prea bine. Ii vad pe cei doi care vin cu o oglinda mare in mana si o pun intr-un colt. Trag aer in piept si ma indrept spre oglinda. Vad o fata. Ce fata? O zeita mai bine zis. Din toate programele pe care le am eu nu am mai vazut o asemenea fata. Parul ei de o culoare rara poate chiar cea mai rara, roza se revarsa aproape de fud. Un breton dat intr-o parte ce ii evidentiaza fata cea perfecta. Buzele rozali lucioase si perfecte care se potriveau cu ochii de o culoare nemaipomenita, un verde apasator care parka te vrajeste. Avea un corp bine definit, subtirica si cu forme perfecta. Nu era imbracata decat cu un fel de halat iar in picioare nu avea nimic. Eram asa de mirata. Nu am mai vazut o asemenea fiinta niciodata. Este perfecta. Si e putin spus.
-Hei, cine e ea? Spun eu inka uimita aratand cu degetul spre oglinda in timp ce ma uitam la ei.
-Prostuto, aia esti tu. Imi raspude Orochimaru. Sunt in soc! aia sunt eu? Parca nici nu sunt umana. Nu ca as fi umana dar nu am mai intalnit o asemenea frumusete ca mine niciodata. Nu e asa cum ma asteptam. Credeam ca o sa fiu ratusca cea urata. Dar pana la urma, ratusca s-a dovedit a fi o lebada. Asa s-a intamplat si in cazul meu. Incep sa ma ating pe fata analizand fiecare por. Aveam o piele asa de fina ca fundul unui bebelus. Imi era asa drag de mine. Nu am mai stat sa ma miunez si am alergat spre cei doi sarindule la gat si imbratisandu-i.
-Multumesc, multumesc, multumesc! Suteti cei mai tari creatori de androizi. Ude e Tsunade! Vreau sa-i multumesk in mare parte si ei. Nu mai apuca cei doi sa zica nimic petru ca eu incep a fugi pe usa.
-Waiii!Wohooo!Wiiiii!
Topai in timp ce ma bucur! Holurile parka erau si ele proiectate sa fie robotice. Ma simteam atat de bine. Mergeam si deschideam multe usi unde erau oameni care ziceau "Uite ea e!" sau "Cat de frumoasa e, Tsunade a facut o treaba buna." Se pare ca toata lumea ma cunostea. Intr-un timp dau de o usa mai speciala din punctul meu de vedere. Intru in ea si vad doua frumuseti de fete. Una avea in jur de 25 de ani. Arata foarte bine si mai ales ca avea niste forme, pfiu de toata frumusetea. Parul il avea blond si lung prins in 2 codite. Ochii ei erau pasnici si caprui. Ma priveau insistent. Pe de alta parte cred ca cealalalta este Hinata. Era asa de frumoasa si de fina. Pielea ei alba ca varul, buzele rosii, ochii de o culoare de lila. Arata mirific. Incep sa scanez din cap pana in picioare si da ele erau cele care le cautam. Hinata si Tsunade. Tsunade imi zambeste si ma trage de mana in camera.
-Hinata, ea este Sakura! Hinata ramane cu o moaca de "Uite-o cioara, uite-o zboara"Ma amuza putin.
-Ea? Ea e Sakura? E absolut superba! Incep sa-i multumesc in toate felurile facandui si ei complimente. Ea era machiata si coafata, pe langa ea eu eram mai mult o copila.
-Acum, trebuie sa te coafam si sa te stilizam. Ne intalnim dupa o ora!Succes! Imi spune Tsunade. Oare de ce imi ura succes?
-Ce vrei sa...?
Dar nici bine nu apuc sa zic ceva pentru ca o trapa din podea se deschide iar eu alunec pe ea. Incep a tipa pe acolo si chesti deastea, pana ma trezesc pe un scaun mov cu o oglinda in fata. Era o incapere mare in stil alb,mov. Erau diferite produse cosmetice si tot felul de chesti de tuns si coafat. In fata mea sta un domn in jur de 27 de ani cu o bereta pe cap.
-Buna! Deci tu esti sakura! Esti frumoasa draga mea. Dar acum ca vei trece prin mainile lui Rober vei fi si mai frumoasa. Cum era de crezut, acesta era francez. Mdea. Imi fac cunostinta cu el chiar daca ii stiam toate datele. Parca prin minune ma imbraca intr-o fusta scurta cu volanase, un maiou alb si niste sandale cu platforma inalta. ma machiat frumos si mi-a prins parul in doua codite ridicate sus,sus. Aratam frumos intradevar. Eram superba! Da! Ma incred! Probleme? Ii multumesc apoi dau de Tsunade care ma felicita pentru cum arat si imi zice sa imi fac bagajul. Am aflat ca am si o camera. Super! Camera era decorata in nuante pale fiind foarte sofisticata.


Pai cam asta e nextul!Astept pareri love
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 19:51

vaaai....ce frumos eeee......deci puffy draga numai ficuri frumoase ai...iubesc si celalalt,mai ales cand Sakura da din fund si canta
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 20:05

scumpo e super capitoll
vreau continuarea please please
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 20:25

N-am comentat la primul capitol dar pot sa-ti spun ca mie imi plac amandoua
Mi-a placut cel mai mult faza cu francezu ala care a coafat-o pe Sakura
deci sa ne aduci nextu!
Nu ne fa sa asteptam prea mult!
Fiindca mie imi place asa de mulllllltttttt!!!!!!!!
Sus In jos
xMisa
Genin
Genin
xMisa

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara Haihui;]]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 204
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : HaPpy;x

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 21:20

Wow Puffy super fic:*
Originala idea si ff interesanta;x
Vreau nextuu:*
:o3
kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cyber Story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 21:50

Miau !

Puufy draga mea
Insfarsit next-ul
Pai mie una imi place foarte mult , e asa de interesant
Vreau next-u
Spor la scris si la idei !
Pupici cei mai duulci !!
Succes la scoala !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mier 23 Feb 2011, 22:04

ola! a hug

ce biiinee ai pus nextul in love

foarte frumos! dar sti care-i vorba nu? NEXT happy2 dance2

PUPICI! kiss kiss
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Joi 24 Feb 2011, 15:04

Buna scumpo
Imi place , place , place
Foarte frumos ..
aolo .. mor de ras ..
"Uite-o cioara, uite-o zboara" .. ce tare e faza
Ha ha ha
Hai cu next-ul
Pupici
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Joi 24 Feb 2011, 17:43

nextul puffy,uite ai 1,2,3,8 co9mmuri...plzz
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Joi 24 Feb 2011, 17:55

Hai puffy cu nextu, te rugammmm! please please please
si inca de o mie de ori! please please please please ..... si mai continua...pana la o mie!
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Sam 26 Feb 2011, 17:34

Vai cate commuri, sunt asa o rea!Cum de nu am putut pune nextul Uitel acum:

Capitolul 3.


Sakura:

M-am aruncat in pat zambind si razand. Pe pat am un cadou pe care scrie deschidel. Mmm, tentant. Am inceput sa-l deschid si surprise, am un nou telefon. Hmm vad o hatrtie pa care sunt nu stiu cate instructiuni. Wow se pare ca e marka originala. Defapt nu erau niste instructiuni, era un mesaj de la Lady Tsunade.
"Draga Sakura, acesta v-a fi telefonul tau. Este facut de mine. Are si Hinata unul, l-am ales roz pentru ca am programat ca rozul sa fie culoarea ta preferata. Sper sa iti placa! Am aici niste instructiuni. Adica mai bine zis cate ceva despre telefon. Deci nu e chair un simplu telefon cu touch screen sau un simplu smartphone, acesta se poate transforma in diferite automobile si este si un calculator+televizor. Deci ai foarte multe functiuni. Este un telefon pentru spioni, mda si sa sti ca daca tot vorbim despre spioni, tu te vei duce cu Hinata in multe misiuni ca rau facatori. Sa sti ca nu te-am facut doar ca sa stai degeaba. Tsunade."
Hmm, imi place ideia cu spioni. Adrenalina, imi place. Analizez camera dar cand sa deschid dulapul nu exista nimic, decat un buton rosu ciudat. Pe el scria Push. Nu mai stau pe ganduri si apas. Raman uimita cand vad ca dulapul se da la o parte si intru intr-o camera multicolora. Era superba dar iarasi nu avea nimic. Pe jos exista un bilet, dinou. Era de la Jiraya.
" Draga mea Sakura, acesta este dulapul tau. Nu te speria, stiu ca nu iti apre nimic in fata, dar daca vezi bine, in dreapta langa usa exista un buton verde. Te rog apasal, restul vei descoperi singura. E o surpriza. Jiraya "
Ma uit sa vad daca chiar e un buton si exista unul micut in partea dreapta a usii. Il apas si apoi din tavan ies becurile, de pe pereti diferite cosmetice si haine iar de pe covorul mov cu puf iese o masa, fotolii sucuri si diferite lucruri de comfort. Wow, e o surpriza placuta! Imi place! Aici totul e automat. Ma uit putin printre haine si toate sunt superbe si de firm. Unele nu prea sunt stilul meu pentru ca sunt prea elegante. Nu v-am spus ca nu prea imi plac fustele dar nu puteam sa-l refuz pe Rober. Hmm daca tot aveam muulte accesorii si haine si machiaje m-am apucat sa ma schimb. M-am imbracat intr-o bluza mai larguta neagra pe care scrie "Rock rules", niste pantaloni scuri de culoare blew si niste tenisi negri. Simplu nu? Dar in orice caz mai bine decat fusta scurta si bluza sexy. Nu prea dau interes la asa ceva. Macheajul mi l-am facut negru putin in stil emo, cu luciu de buze si atat.Nu mi-am pus nici un fel de accesoriu. Eram simpla intradevar dar draguta. Ah! Era sa uit sa-mi prind parul. Mi-am prins o coada la spate si bretonul mi lam lasat pe ochi. Am renuntat la tunsoare pe care mi-a facut-o Rober. Nu sunt in paris aici! Imi place mai mult sa fiu rebela si ciudata decat o fata dupa care se uita toti golanii. Observ ca dupa tot "Dulapul" meu imens se mai afla o usa. Inca o surpriza. Ma indrept spre ia si o deschid. Aceasi poveste, nu e nimic din camera. Un nou bilet apare. Ma aplec si il iau de pe jos. Era de la Orochimaru.
"Sakura, ai aici multe accesori de spion. Costumul, armele, dispozitivele de urmarire, cipuri etc. Am sa-ti dau o veste din moment ce asta e ultima surpriza pe ziua de azi. Nu te ingrijora in legatura cu camerele, ai o casa exact asa in tokyo!"

Hmm, le multumesc mult creatorilor mei. Costumul meu era combinat dintro fusta neagra si o bluza mulata lucioasa neagra. Iarasi fuste? Off te rog! Ies din camere si vad cum toate isi revin automat. Misto! Sunt si spion, si om, si android in acelasi timp. Imi place cum suna.Ies din camera mea si ma indrept spre laboratorul celor 3 ca sa le multumesc. Cand intru in laborator cei 3 se uita socati la mine, si observ ca si Rober era acolo si mai avea putin si plangea.
-Creatia mea! Ce ai facut? Trebuie sa fii eleganta draga mea!Ce n'est pas gentil! Imi spune Rober. Ultima expresie era in franceza si insemna nu e frumos.
-Imi pare rau Rober, dar nu e stilul meu. Ii spun eu punandu-i mana pe umar. El a iesit din camera blestemadu-si creatia.
-Off, mai bine nu trebuiam sa o facem rebela. Ai o fata prea de inger ca sa fii gen "Rockul este totul". Spune lady Tsunade in timp ce ultimele fraze le zice cantand. Incep sa chicotesc si ea imi zice sa ne pregatim pentru ca peste o ora avionul vine sa ne ia.Mam dus in camera si mi-am facut bagajul. Presupun ca si Hinata la fel.

Dupa o ora...

Eram in fata unui avion imens de culoare galbena care scria pe el "Avionul Sakurei si Hinatei". Wow avem si un avion personal. Stateam in fata lui si o asteptam pe Hinata. Intr-un sfarsit apare si ea imbracata intr-o rochie scurta mov cu volanase si un decoltu generos. Avea o bentita dea ceiasi culoare ca si rochia iar in picioare avea niste sandale cu toc. Cand m-a vazut s-a uitat la mine ca la masini straine.
-Sakura ce s-a intamplat cu tine? Azi dimineata erai imbracata intro bluza alba superba, o fusta iarasi superba si niste sandale cu platforma. Acum arati...diferit. Nu stiam ca iti place rockul. Imi spune ea.
-Mda asa eram imbracata. Numai ca nu eu mi-am ales hainele alea. Stilistul Rober mi le-a ales. Nu as purta asa ceva! Si ce vrei sa ziki ca nu imi sta bine? ma rastesc eu la ea.
-Nu, nu am vrut sa zic asta! E stilul tau, faci ce vrei cu el. In orice caz tie iti sta bine oricum, esti o zeita. Si ai spus Rober? Lady Tsunade mi-a zis ca e cel mai renumit dresing francez! Norocoaso! Eu il am pe Roland. A da! Si ai auzit ca vin cu noi ca sa ne fie dresigeri? Ma intreaba Hinata.
-Mm, nu nu am auzit. Sii, mersi pentru complimente! Esti o dulce! Si tu esti frumoasa!
-Multumesc Sakura!
In scurt timp noi ne urcam in avion si ne minunam. Arata ca un hotel de 4 stele. Nu zic de 5 pentru ca este decat un avion. In orice caz. Avea tot ce ii trebuia. Ne asezam la o masa si acolo servim niste prajituri cu Rober si Roland.
-Auziti da voi cati ani aveti? Ii intreb eu tupeista in timp ce muscam din prajitura si mam murdarit pe la gura.
-Eu am 20 si Roland are 21. Imi raspunde Rober in timp ce ia un servetel si ma sterge pe la gura. Este dresing nu dadaca. Ma uit ciudat la el si las prajitura. La cat de nebuna eram vruiam sa-mi testez rachetele de zbor. M-am dus afara din avion si am pornit pe modul zbor.Era foarte bine sa simti aerul cum iti patrunde prin firele de par. Dintr-o data iese Rober si incepe sa urle la mine ca sunt nebuna si ca sa intru in avion. Am ascultat ce a zis si dupa ce am intrat in avion m-am uitat in oglinda si mi-am tras o sperietura de mama focului. Nu mai aveam parul prins in elastic dar era ciufulit si inczrcat de mama focului. Dupa scurt timp intra si Hinata si tipa cat o tine gura. Cei doi stilisti o aud si vin si ei care la urma lor tipa.
-O sa am vise urate la noapte! Zice Hinata tremurand.
-Vai doamne, vai doamne hai sa-ti facem parul. Imi spune Roland. Dupa ce parul meu este aranjat exact ca inainte ma pun pe scaun si mai stau la taclale cu cei 3.

pai cam asta e nextul. Sper sa va placa.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Cyber Story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Sam 26 Feb 2011, 17:41

Puffy,surioara ma bucur ca ai pus continuarea,scumpa mea:x
Imi place❌x..hihi..se aranjeaza fetele:-p
Asa deci sa pui repejor next-ul ca vreau sa vad ce se mai intampla.
Spor la scris si la idei.
Pupici! kiss
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Sam 26 Feb 2011, 17:49

ce tare eeeeeeeeeee,nextuul
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cyber Story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Sam 26 Feb 2011, 17:52

Miau !

Foarte frumos , insfarsit ai pus next-ul
Iee , si vai cat imi place , e foarte interesant si foarte frumos
Dar next-ul la celalalt fic cand pui , next-ul ?
Vreau sa vad ce se intampla fiindca mai facut foarte curioasa
Asa ca hai repede
Spor la scris si la idei !!
Pupici !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Sam 26 Feb 2011, 17:52

e super capitolul pufyy abia astept nextu
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Dum 27 Feb 2011, 21:33

Frumos.
Continuarea
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Dum 27 Feb 2011, 22:11

Faorte tare.....ai multa inspiratie!
Sa nu ne mai lasi sa asteptam atat!
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19Mar 01 Mar 2011, 10:48

Aqum pun nextul! Aqum scriu la el:X
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cyber Story Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story I_icon19

Sus In jos
 

Cyber Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-