Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cyber Story - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cyber Story - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cyber Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 11:49

Capitolul 4: Ajungem in Tokyo.

Sakura:

Dupa nu stiu cate ore de zbor, am ajuns insfarsit la destinatie. Ma dureau picioarele, mainile si spatele. Am fost asa de tembela in cat am uitat ca avem paturi si am dormit pe scaun. De ce zice Tsunade ca sunt cel mai performant android creat vreodata? Error! Unknow! Exact! Nici eu nu stiu. Ne-am dat jos din avion spre uimirile tuturor oamnenilor din aeroport. Se uimeau si ziceau ca nu au mai vazut asemenea frumusetii in viata lor. C cica nu cred ca suntem oameni. Pai nici nu suntem baa!!
-Ce fete frumoase! Superbe...nu am vazut in viata mea asa ceva. Zice un om.
-Da asa e..si cei doi nu sunt Rober si Roland? Ce fete norocoase, au avion personal, sunt frumoase ca soarele si ii mai au stilisti si pe Roland si Rober. Zice o doamna care vorbea cu acel domn. Ei cred ca noi 2 nu ii auzim dar ei nu stiu ca suntem adroizi. Eu aud pana in New York daca vreau. Ma rog doar daca programez asta. E super sa fi android. Am zis sa nu mai iau in gura cu ei ca poate fac impresie proasta. New Yorkul semana foarte mult cu Tokio deci asta inseamna ca o sa ma acomodez repede.
-Cea mai frumoasa dintre ele e cea cu parul roz. Mai spune femeia.
-Da, pacat ca nu se imbraca ca cea cu parul negru. Of, asa era si ficamea acum un an...spune barbatul.
-Fiica mea inca mai este asa...nu stiu ce sa mai fac asa. Si fii atent cum isi tine parul pe ochii. Copii astia nu inteleg ca asta nu ii face frumosi. Spuzne femeia dand din cap in semn dezabrobator. Of, lumea asta nu intelege ca asa ne sta mai bine. O sustin pe ficasa. Plecam de la aeroport si mergem spre casa noastra. Arata exact ca a noasta numai ca pe dinauntru arata ca laboratorul lui lady Tsunade. Hmm, misto. Ma intreb cand voi avea si eu o misiune de spion. Deabia astept. Ne asezam lucrurile si o tarasc pe Hinata dupa mine ca sa mergem sa ne inscriem la scoala. Hinata imi povesteste cum ea vrea sa fie cea mai cuminte si respectoasa din clasa.
-Hinata draga, nu stiu, dar noi doua nu semanam de loc. Eu vreau sa fiu printre aia care chiulesc si fac farse profesorilor. Asta da viata. Hinata da dezabrobator sin cap dar mie nu imi pasa. Nu e vina mea ca Lady Tsunade ma facut o rebela inascuta. Ajungem si noi in curtea scolii in care trebuie sa ne inscriem. Nu era nimeni pai e si normal ca doar e duminica. Ne-am dus la director si acum eram ofiicial eleve.




Va rooog scuzatima ca e scurt dar trebuie sa ma duc la scoala!Scuzatima
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 14:36

Dau un edit dupa
Edit :
Imi place foarte mult next-ul Cyber Story - Pagina 2 68543
Mai lasat fara cuvinte Cyber Story - Pagina 2 385627
Yeiii Cyber Story - Pagina 2 348112
Acum vreau su eu putin actiune , mai multi baieti Cyber Story - Pagina 2 947835
Vreau next-ul
Pupici Cyber Story - Pagina 2 962758 Cyber Story - Pagina 2 208323 Cyber Story - Pagina 2 962758
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Cyber Story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 19:06

Hehe..ce-i drept e scurt Puffulete draga dar e frumos:x
Imi place ficul tau:x
Next-ul sa fie mai lung si sa-l pui repede scumpa mea surioara.
Pupici si spor la scris kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cyber Story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Mar 2011, 19:43

Miau !


Pai intai vreau sa imi cer scuze ca nu am mai dat comentariu
Desi , sa stii ca am citit capitolele
Imi place foarte mult
Si ti-am mai zis ca ideea e originala
Deabea astept sa vad ce se intampla in urmatorul capitol
Acum ca oficial imi merge bineeee !=)
Upsi , scuze...nu m-am putut abtine
Deci , de la capat
Acum ca oficial sunt eleve *
Pai , felicitari draga mea
Si sper sa vi repede cu next-ul !
Spor la scris si la idei !
Pupici duulci !
Succes cu scoala
Mrr dap ! hi!
dance2
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Mar 2011, 20:35

repede ca vreau sa stiu de la ce o sa chiuleasca sakura lough


nextul plizzzz....ca mor aici! lough
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 14:25

[color=violet][i][b]Buna scumpele mele, uite ca ma apuc si eu dupa 3 ani de zile sa pun nextu=))) So Enjoy:X

Capitolul 5: Prima zi de scoala, primele probleme

Sakura:

Iesim din cabinetul directorului intreptandu-ne spre iesirea scolii. Era o scoala mare si frumoasa iar din cate mi-a zis Lady Tsunade este si cea mai buna din Tokio. Eram entuziasmata, dar nu pentru ca aveam sa stau la ore si sa ma plictisesc ci pentru ca deabea asteptam sa fac nebunii incat sa sara toata scoala in aer. Hinata chiar era bucuroasa ca o sa stea la ore. Suntem foarte diferite din pacate. Of of, sper macar sa gasesc niste nebuni cu care sa fac scoala sa fie cu fundul in sus.
-Hinata? Ce parere ai despre scoala. Spune eu clipind de mai multe ori din ochii.
-Hmm, pai nu conteaza aspectu, eu doar vreau sa mai invatam... Imi zpune ea cu vocea ei linistita. Imi dau ochii peste cap si incep sa ii zic ce am eu de gand sa fac. Adica pana la urma suntem androizi, stim foarte multe si avem o capacitate de a gandi mai mare decat a oamenilor cu mult. Hinata nu era prea mandra de mine si imi zicea ca nu e bine ca fac si ca ar fi mai bine daca as respecta regulile scolii fara sa intru in belele. Eram chiar frustrata cand auzeam ce zicea, nu prea imi convenea asa ca i-am zis sa incheiem discutia. Ne continuam drumul linistite admirand natura. Flori ce iti inmuiau sufletul in mirosul proaspat ce se raspande pretutindeni, iarba umeda care colora pamantul, cantecul vesel al pasarilor care rasuna si in departare si sa nu uitam de raseturile oamenilor a caror suflet era purificat de toate acele minunatii. Pana si eu ma simteam superb.
-Hinata, nu stiam ca lumea e asa de frumoasa... spun eu inca uimita de culorile ce imi apreau in imaginea vizuala.
-Da, Saku, chiar e superba...
Hina privea cu ochii ei movalii la un liliac ce te imbata cu mirosul lui. Ochii ei sclipeu la vederea acestuia. Dupa cum credeam, eram intr-un parc.
-Hai sa ne asezam pe o banca O indemn eu pe Hina ca sa mai putem admira farmecele naturii. Bancile erau vopsite in galben si se vedea ca erau facute din lemn de nuc, adica cel putin asa imi zicea mie sistemul de analizare. Langa noi erau doi oameni batrani care iarasi comentau de aspectul nostru: "Uite ce fete frumoase, da parca fata cu parul negru imi place mai mult ca aia cu paru ciudat roz zici ca e satanista." spune batranica. Asta chiar m-a enervat la culme. Nu eram satanista, Doamne fereste, dar asa era stilul meu. Chiar ma enervau oamenii care te laudau iar apoi incepeau sa mai comenteze ca nu e bine cum arata.
-Sakura...ma duc sa iau niste inghetate. Cu ce vrei aroma? Ma intreaba Hinata, iar eu ii zic ca vreau de capsuni cu toping de cacao. Aceasta de afrirmativ din cap si pleaca.

Hinata:

Ma indrept catre standul cu inghetata care era undeva pe la iesirea din parc, nu departe de mine si de Sakura. Ca venii vorba de Sakura. Nu sunt deloc entuziasmata de ceea ce gandeste ea. Scoala este o disciplina care trebuie urmata chiar daca vrei sau nu. Uit de Sakura si admir inca o data frumusetile care se aflau in acest parc. Totul era plin de culori si de viata. Ajung in sfarsit la standul cu inghetata si comand una cu afine si una cu capsuni. Deodata din fuga un baiat cu ochii albastri ca marea tulburata si parul blond ca soarele arzator vine si el si comanda. Era atat de dragut, parca ma pierdeam in ochii lui albastrii. Incercam sa-mi mentin calmul ca nu cumva sa rosesc. Oare de ce imi batea inima asa de tare? Era un sentiment foarte greu de descris, nici nu stiu ce inseamna. Acesta intoarce capul spre mine iar eu incerc sa nu lesin Se uita destul de insistent in ochii mei dar nu stia ca eu ma pierd in ai lui...
-Wow, ce ochii superbi ai! Am un prieten care ii are asa dar parca ai tai sunt mai frumosi. Auzind aceste cuvinte inima imi bate tare si repede mai sa iasa din piept. Incerc sa scot niste cuvinte pe gura dar nu imi iese prea bine:
-M-mul-MULTUMESC! Spun eu repede si raspicat mai tipand. Nici nu stiu ce m-a apucat. Eram toata rosie la fata. Chelnerul imi da inghetata si si pe al lui.
-Ne mai vedem... imi zice el iar apoi pleaca din raza mea vizuala. Era atat de frumos...

Sakura:

Oare ce o face Hinata acolo? Ma inebuneste, astept aici de zece minute Dar ia stai, o vad! Mergea incet incet de tot mai sa se prabuseasca si era rosie la fata. Oare o avea febra? Ma indrept spre ea alergand si ii pun mana pe frunte. Nu ardea dar nici nu avea vreo reactie la gestul meu.
-Hinata ce s-a intamplat? O intreb eu chiar ingrijorata.
-Cred...Cred ca m-am indragostit. Spune ea cu un zambet pe buze mai lesinad. Wow, Hinata indragostita? Si ma intreb care e norocosul. Incep sa o interoghez dar nu stia aproape nimic despre el decat ca arata bine si avea niste ochii superbi. Ii zic ca e destul de ciudat sa te indragostesti de cineva fara sa sti nimic despre el.
-Si nu ai folosit sistemul de date? Spun eu ridicand din spranceana...
-Ups! Am uitat. Spune ea cu o voce pitigaiata. Imi dau ochii peste cap iar dupa ce terminam inghetatele mergem acasa. Ba ne uitam la TV, Ba la calculator pana se face noapte. Era deja 23:58 si noi nici nu ne culcaseram. Deja incepeam sa fiu obosita deci eu am adormit.

Dimineata:

Razele soarelui imi intrau in ochii facndu-ma sa-i deschid incet. Ma uit spre ceas care arata ora 11:34. IA STAI! 11:34??? Eram in intarziere si eu si Hina. Incep sa cotrobai prin camerele ca un labirind cautand o tinuta. Imi aleg aleg o bluza alba pe care scria Roker putin mai lalaie, niste jeansi rupti in genunchi si niste cizme. Am incercat sa nu ma fac chiar stilul meu, ca sa nu zica lumea ca-s nebuna din prima zi. Copr repede scarile indrepdadu-ma spre bucatarie si o vad pe Hinata deja pregatita. Era imbracata intr-o bluza fara bretele cu imprimeuri florale, o fusta roz si niste sandale bej cu toc. Arata destul de dragut. Incep sa o grabesc sa manace mai repde iar pana la urma a reusit. Alergam ca nebunele pe strazi iar oameni se mirau. Intr-un final ajungem si vedem ca nu mai era nici un copil in curtea scolii asa ca intram grabite si ne cautam clasa. fara a mai bate la usa intram ca niste vijeli si ii alarmam pe toti. La tabla era un prof cu o masca chirulgicala si cu o freza ciudata. Se uita ca la masini straine la noi.

Hinata:

Ma uit prin jur sa vad ce colegi aveam nebagand in seama profu' ciudat. Deodata vad un chip foarte cunoscut mie. Era acelasi baiat de la standul cu inghetata. Inima incepe sa-mi bata tare rau cand il vad iar acesta isi intoace privirea spre mine facandu-mi cu mana.

Sakura:

Toti se uitau ciudat la mine. Mai ales baietii care ranjeau pervers.
-Ati venit insfarsit. Copii acestea sunt colegele noi. Va rog prezenta-ti-va. Ne spune profu'.
-Ia stai nene, baga pe pauza. Adica ce vrei sa zici? Ca nu ne certi? Acesta da afirmativ din cap nebagand in seama nepolitetea mea.
-Mda pai eu sunt Sakura Haruno, am 17 ani imi place Rockul si sa ma distrez. Atat deocamdata. Spun eu cu nepasare.
-Buna ma Numesc Hinata si sunt sora Sakurei. Imi place sa citesc si sa ies pe afara. Profu' ciudat ne trimite la loc iar apoi incepem ora de istorie Ne mai zice el ca e dirigu si chesti pe care pe mine ma plictiseau ingrozitor de mult. Ii cer voie la baie iar acesta imi zice ca pot sa ma duc.
Nu aveam de gand sa imi fac nevoile si decat sa chiulesc sau mai biune zis sa evadez din inchisoare. Ma duc intr-o cabina dinaia si ma urc pe calorifer deschizand geamul. Ies afara dar din pacate ma astepta un gardian fioros care ma ia de mana si ma duce la director. Imi iau o pedeapsa "grozava". Vai ce zi frumoasa...
[/b][/i][/color]


Sakura: http://www.polyvore.com/out_with_liam_in_toluca/set?id=29766605
Hinata: http://www.polyvore.com/were_all_perfectly_imperfect/set?id=30431308

Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 18:04

Buna! In primul rand vad ca ai pus next-ul! Sa incepem, descriere vad ca ai dar se putea si mai bine :D.Puteai descrie mai mult sentimente, da stiu ... sunt roboti dar Hinata ar fi putut fi mai confuza. Nu stiu cum sa zic dar se putea si mai bine la descriere:D. Actiunea mi s-a parut un pic cam grabita.La fel, puteai adauga mai multa descriere pe ici` pe colo. Dialogul nu este sec si nici mult, aici este bine :). Nu am vazut greseli de tastare, asezarea in pagina da un aspect placut, este perfect. Spor la scris, next-ul Cyber Story - Pagina 2 301723
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cyber Story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 12:58

Draga mea Puffy, ti-am citit ficu si pot spune ca este o idee nemaivazuta ( cel putin de mine happy2 ). M-am apucat de citit mai multe ficuri de pe acest site si pot spune ca sunt absolut fermecatoare si am sa las critici dupa ce am sa le termin.

Puffy, Pufyy, Puffy, ce nu mi-a placut la tine cel mai mult a fost inceputul deoarece am observat ca scriai ,, k " in loc de ,, ca" dar nu te ingrijora la ultimile capitole nu am mai observat astfel de greseli.

Aspectul este unul placut si frumos asezat in pagina.

Descrierea este frumoasa si se imbina perfect cu dialogul dar, draga mea, parca lipseste. Incearca sa scriu putin mai multa. Nu stiu daca este adevarat ce zic eu dar asta este parerea mea. Actiunea este putin, dar foarte putin grabita.

Dialogul nu este sec ,deci totul este foarte bine.

TIne-o tot asa, mie una imi place foarte mult idea. Sper ca nu te vai supara pentru critica si daca da, imi cer scuze. sad

Bye Bye hi!
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 15:24

Thoamne Ema, Cum sa fiu suparata?
Chiar iti multumesc sin suflet ca mi-ai zis!

Mai astept critici dap !
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 11:18

sal...scz ca nu am mai dat comm pana acuma da am fost ocupata cu scoala
imi place foarte mult ficul iar idea e foarte originala
e foarte interesant
abia astept sa pui nextul...sper ca repede happy2
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cyber Story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 12:05

Miau miau !

Pufilicioasa mea draga !! Uite ca a venit si scorpia p-aci lough Asa, deci acum am sa critic :>

Sa vedem :

1. Ideea- Hmm, desi am mai comentat eu despre idee nu am facut-o cum trebuia, am spus doar ca imi place si atat. Acum insa voi spune tot ce trebuie spus. Deci ideea imi place foarte mult, este originala, imi place. Este frumoasa si pot spune ca putin " misterioasa " deoarece eu una sunt foarte curioasa sa vad cum se va intampla totul. La primul capitol ai avut o descriere pe placul meu, adica nu vesnica introducere " Eu sunt Sakura, am nu stiu cati ani, am parul roz si ochii verzi ". Uff, nici nu sti cat apreciez asta, felicitari !

2. Titlul- Sa fiu sincera titlul e bun. Adica pe mine ma intereseaza sa aiba legatura cu continutul ficului, iar la tine chiar are. Mi se pare un titlu bun pentru acest Fic.

3. Descrierea- Ce-i drept descriere ai avut. Insa puteai sa mai lucrezi la sentimente, in special la ce a simtit Hinata. E adevarat si faptul ca sunt androizi, insa la acest capitol mai puteai lucra. Incearca sa dezvolti mai mult chiar daca ele sunt androizi.

4. Dialogul- Hmm, nu-i lung, nici sec. Aici e bine, nu am ce comenta, tine-o tot asa.

5. Actiunea- Hmm, in unele locuri mi s-a parut putin grabita, doar in unele. Incearca sa descrii mai mult si sa numai grabesti lucrurile. E mai bine sa mergi lent, decat repede si sa treci de la o idee la alta heh

6. Estetica- Hmm, nu am multe nemultumiri aici. Doar cateva lough Ca de fiecare data eu la acest capitol trebuie sa fiu nemultumita lough Asa, deci..ai avut momente in care propozitiile le-ai inceput cu litera mica, ai grija aici. O propozitie se incepe cu litera mare ! Ai grija unde pui semnele de punctuatie. Cateodata nu ai pus punctul " . " si a aratat aiurea, ai stricat estetica.

7. Limbaj- Nimic contra lui. Nu folosesti cuvinte pe care nu le intelegi si nici cuvinte vulgare happy2


Greseli de ortografie, gramatica si tastare :


" intreptandu-ne " - " indreptandu-ne "

" Ce parere ai despre scoala. " - Aici trebuia semnul " ? " deoarece este o intrebare. Deci corect ar fi " Ce parere ai despre scoala ? "

" spune eu " - " spun eu "

" imi zpune " - " imi spune "

" raseturile " - " rasetele "

" cum arata " - " cum arati "

" afrirmativ " - " afirmativ "

" si si " - Aici trebuia sa fie doar un " si "

" facndu-ma " - " facandu-ma "

" labirind " - " labirint " ..eu stiu ca asa se scria lough

" Imi aleg aleg " - " Imi aleg " .. de ce scrii tu cuvintele de doua ori ? lough

" Copr " - " Cobor "

" indrepdadu-ma " - " indreptandu-ma "

" repde " - " repede "

" fara a mai bate la usa.. " - Aici era cu litera mare deoarece este inceput de propozitie, iar o propozitie se incepe cu litera mare. Deci corect era " Fara a mai bate la usa... "

" ma Numesc " - Aici nu vad rostul, de ce ai scris cu litera mare ? Corect este " ma numesc "

" mai biune zis " - " mai bine zis "

Asta este tot ce am avut eu de spus.

Ah ba nu ! Am uitat ceva, deci draga mea. Ai avut un moment in care ai scris doua randuri din perspectiva Hinatei. Sa numai faci asta, daca scrii si din perspectiva ei scrie mai mult, nu arata bine si de derutezi de tot happy2 heh

Gata, acum chiar am terminat lough

Astept capitolul urmator. Spor la scris si la idei ! Pupici cei mai dulci ! kiss in love kiss

Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Apr 2011, 13:27

Haide mai cu next-ul !!!
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cyber Story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Mai 2011, 19:31

Heii, ce faci? Nu mai pui next? crying sad sad

Pune te rog nextu. E geaniala povestea.... Daca nu pui nu mai am ce vb cu tine! please

Bye Bye hi!
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Cyber Story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cyber Story   Cyber Story - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Cyber Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-